Keresés

Részletes keresés

satine Creative Commons License 2003.02.03 0 0 96
Sziasztok, némi gépátalakítás miatt pont kimaradtam az izgalmas levélváltásokból, pont most!
Azt hiszem, én is írtam a közbiztonságról, de hozzátéve, hogy mi 5 évvel ezelőtt voltunk, magyar charterrel, telepített magyar idegenvezetőkkel, nagyon szuper volt. Az id.vez velünk lakott, azt hiszem, vele együtt voltunk 11-en a csoportban. Mi várpsnézésre is együtt mentünk, és majdnem mint az ovisok, libasorban és egymást követve, figyelve.
Ismerőseink másik irodával voltak ugyanekkor, az ő buszukat megdobálták pl., amikor a kikötő felé tartottak, ami régen rabszolgapiac volt, de ma is úgy néz ki, ill. 5 évvel ezelőtt is úgy nézett ki.
Nos akkor a téglák ablakokat törtek be, volt enyhe sérülés.
De ezek az elrettentő történetek, nem is akarnék ilyenről mesélni.

De csak úgy kimenni a szállodából, sétálgatni, szerelmesen andalogni nem tudsz, max. a szállodák között, mert 1szercsak nincs ott semmi. és akkor meg minek mégy, nemigaz? Mellesleg a majmok is ugrálnak, imádom őket, de esténként igencsak figyeltem, nem ugrik-e a nyakamba egy... Nekünk azt mondták, ezek az őrök az állatokat figyelik és kergetik el...
Milyen közbiztánság lehet ott, ahol nincs világítás, ahol nincs csatornázás, nincs tömegközlekedés a szálloda és a város között, stb.

A városnézés alapján szép a város, persze. De nekünk azt mondták, ne bóklásszunk egyedül. Még nem régi a turizmus, szegények az emberek...
Nem hallottam senkitől, hogy csak úgy sétálgatott volna Momb. utcáin...

Előzmény: Bogyó 2 (94)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.02.03 0 0 95

A Kilimandzsáró tövében - kenyai oldalon - az Amboseli Nemzeti Park van, az alábbi oldalakon olvashatsz róla, meg arról is, hogy milyen safari-lehetőségek vannak.

http://www.shoortravel.com/kenya.html

http://www.kws.org/amboseli.htm

Előzmény: Bogyó 2 (94)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.02.02 0 0 94
Nos, visszariadni nem riadok semmiképpen, hiszen ha charterek mennek szinte naponta, csak túléli valaki...
Komolyan, szóval mindenképpen nagy vágyam eljutni ide, Afrikában Egyiptom és Kenya az első számú cél. De meglepődtem, hogy ilyen őrzöttek a vendégek. Pl Indiában vagy nem is tudom mit mondjak még, se ez van, s Kenyában is azt gondoltam hozzászoktak a fehér emberhez, s nem rabolják ki egyből.
De továbbra is hajlok arra, hogy talán túlzó volt ez, s valóban csak legyen óvatos az ember, ahogyan Te is írtad, mint mindenhol. Ezt érzem reálisnak. Annyira önálló én se mernék lenni, de bűnnek érezném úgy elmenni, hogy a Kilimanjárót ne lássam. Szóval, ha csak szafarira is, de ki kell mozdulni. Aztán a híres agyarokat is Mombasában jó volna megnézni és így tovább. Nairobiról azt hallottam nem igazán érdekes város.
Szóval mennék én így is, csak jó tudni mégis mire számithatunk.

De egyébként ez most nem fenyeget, mint korábban írtam a Maldív-szigetekre készülünk a Winair-rel, csak mostanában rosszak a híreink, a választott szigeten telt ház van, úgyhogy nem dőlt el semmi. De valahogy csak megoldjuk.
Jó lenne Kenya is, de majd később és másképp.
Sajnos olyan gyakran nem tudunk ilyen helyekre eljutni, de sosem árt tudakozódni.
Viszlát mindenkinek.

Írhatna valaki a Kilimanjáró környéki szafarikról is, vagy arról, át lehet-e rándulni Tanzániába?
Vagy: Volt valaki Karen Blixen farmján?
Én szerettem azt a filmet, de az ilyen emlékhelyek tekintetében sok csalódás ért már.

Előzmény: Hermione_Granger (92)
takacsi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 93
Most 20-án jöttünk vissza.
Bécsi last minute, all inclusive 4*-os szálloda Diani Beach (dél), 160 ezer/hét.
Ragyogó ellátás. Dög, párás meleg. Árnyékban napozás. Meleg óceán (28-35 fokos, az utóbbi apálynál).
Csak a tengerparti uton sétálgattunk napvilágnál.
Mombassán kétszer átmentünk, nem kívánkoztunk oda.
(pedig órákat szoktunk vándorolni mindenhol, igaz az all inclusive marasztal).
Csak csoportosan mentek mások is távolabb.
Állandóan eladni, cserélni akarnak mindent.
Volt germán, aki harmadik használtruha-utazását bonyolította. A toll értékes ajándék.
Csodálatos fauna, varánuszok, majmok a szálló folyosóin is...
Másfél napos hasmenés.
Faragvány (ében, rózsafa) az ajándék. Veszik Mombassában, ahol egy nagy gyár van, állítólag ott fele-harmada, mint a parton. Úgy csinálnak, mintha ők faragnák helyben.
Előzmény: Hermione_Granger (92)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.31 0 0 92
Nairobiban nem voltam, csak Mombassában. Ahoj poplacseknek valószínűleg szélesebb körű ismeretei vannak, mivel én az "orránál fogva vezetett" turisták családjába tartozom, önálló akciókba csak ritkán kezdek. Ennek ellenére fenntartom amit írtam korábban. Annál is inkább, mert a saját tapasztalataimon túl semmi annál durvábbról nem hallottam, sem más utasoktól, sem az évek óta oda járó idegenvezetőtől.
Szerintem ne riadj vissza a kenyai úttól, jól fogod érezni magad!
Előzmény: Bogyó 2 (91)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 91
Nem,nem ez volt az, hanem ez: Ahoj Poplacsek (18)

"nagyon kemény hely, egy napszemüvegért már megtámadnak, fényképezőgépet egyszerűen nem szabad kivinni az utcára

a felső réteg magas kerítésekkel, tetejükön üvegcseréppel, elektromos kerítés kiegészítéssel és 24 órás biztonsági őrszolgálattal védi, amije van

a turistát nagyon jól (sőt, fantasztikusan jól) tartják, bár nehéz megszokni, hogy a szálló kerti sétányain is baseball ütőkkel és gépkarabélyokkal felszerelt egyenruhások tartják vissza a betolakodókat"

Szóval a baseball ütős, karabélyos egyenruhások azért nagyon durván hatnak. Egyfelől nyilván jó, hogy törődnek veled, de elképzelem, hogy miért? Mi lenne, ha ezek nem lennének?
Pl. A Harlemben járkálni sem egy életbiztosítás, de ettől még azért sétálgathatsz Manhattanban. Kenyának is lehetnek durva negyedei, de az egész ilyen lenne ?
Vagy azért ezt ne vegyem készpénznek?
Olvastam egy útikönyvet Kenyáról, nem is régi, 10 éven belüli. Nem írta, hogy ennyire vészes lenne.
Persze este, rossz hírű negyedekben nem kell az utcára menni, Józsefvárosban se túl jó. De azt hittem azért nappal készithetsz fotókat Nairobiban.
Vagy nem?
Nos?

Előzmény: Hermione_Granger (90)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.30 0 0 90
Én ezt írtam korábban a kijárás ügyében:

"Egy évvel ezelőtt (igen, akkor még pont ott voltam, valószínűleg a Tsavo East-ben barátkoztam éppen a szirtiborzokkal:) azt tapasztaltam - illetve arról tájékoztatott az idegenvezető - hogy nappal nyugodtan ki lehet menni az utcára egyedül is akár, nőknek is. Mombassát azért inkább párosával, vagy kisebb csoportokban javasolta. Estére nem ajánlotta a várost - bár nem volt tudomása semmilyen esti atrocitásról - de a tengerpartot, szomszéd szállodákat, parti éttermeket igen."

Ha ettől döbbentél le, akkor kár volt. Lehet menni, de óvatosnak kell lenni. Mint mindenhol a világon.

Előzmény: Bogyó 2 (89)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.01.29 0 0 89
Én bízom benne, hogy korrekt iroda. Mi is egy bő hónap múlva utazunk velük a Maldív-szigetekre. Mások ajánlása alapján jutottunk hozzájuk, ők elégedettek voltak velük. Egyébként a der Tour helyi képviselői. Én így tudom.

Más. Olvasgattam benneteket, és tudtam, hogy Kenya nem egy Svájc. De az ledöbbentett, hogy nem mehetsz ki a szállodából,s hogy ennyire rossz a közbiztonság. Ezek szerint Mombasában nem is mehetsz el két-három órára fényképezni, vásárolgatni, mert elrabolják a géped, leütnek stb? Hiszen ezt talán Bukarestben vagy Tiranában is megteheted. Itt meg a komoly idegenforgalom és a jelentős gyarmati múlt ellenére ez van? Lelombozó, mert szeretnék eljutni ide, de nem úgy gondoltam, hogy egy szállodába leszek bezárva, max. szafarizni visznek ki, de ott is kötötten.
Akkor tényleg mi lehet a többi afrikai országban?
Tanzánia? Uganda?

Előzmény: Hermione_Granger (88)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.29 0 0 88
Nem tűnik rossznak az ajánlat. Feltéve, hogy haza is hoznak...
Előzmény: neurock (87)
neurock Creative Commons License 2003.01.29 0 0 87
WinAir: Coral Beach Hotel ***+, Palm Beach Hotel***+ (mivel ezek az alacsonyabb kategóriájú szállások, gondolom ezt adják az akcióban.)

13nap, teljes ellátás, 1 napos szafari : 170e Ft.

Bécsi indulás

Ennyit tudok!

Előzmény: Hermione_Granger (86)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.28 0 0 86
Én Malév Air Tours-szal voltam, WinAir-ről nem hallottam semmit. Milyen szállodát kínál és mennyiért?
Előzmény: neurock (85)
neurock Creative Commons License 2003.01.28 0 0 85
Sziasztok!

Volt esetleg valaki a WinAir-rel Kenyában? Esetleg máshol? Milyenek?

Kacérkodunk egy kenyai nyaralással, de régi jó magyar szokás szerint ami olcsó, az gyanús! (vagy a többiek túl drágák?)

Jó lenne, ha megbízható iroda lenne, mert nagyon jók az árai.

Mikor érdemes kimenni?
A WinAir ápr.-júniusig hirdet utakat.

Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.25 0 0 84
Hát nincs nagy tömeg errefelé, az biztos. Nekem a Velencei karnevál lesz a "nyaralás" ezen a télen, más sajnos nem fog már összejönni. Talán majd jövőre. Lehet jó tanácsokkal ellátni!
Előzmény: satine (83)
satine Creative Commons License 2003.01.24 0 0 83
Imádom, amikor egy icipicit is, de hiányolnak!!!:)))

Nem, sajna itthon vagyok, sőt gőzerővel gürizem,
(ez egy véletlen alliteráció, de asszem abszolút jó...).

Valamikor februárra tervezünk majd valamiféle kikapcsolódást, ami azt jelenti, hogy most épp pluszmunkákkal vagyok tele. Valamit valamiért...

Még az is lehet, hogy Kenya lesz, ki tudja?
De úgy látom, nem sokan utaznak Kenyába a fórumozók közül...

Előzmény: Hermione_Granger (82)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.24 0 0 82
Satine, Te továbbra is gyanús vagy nekem :) Szerintem napszúrással kúrálnak valahol a szavannán :)
Előzmény: Hermione_Granger (81)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.10 0 0 81
Azt hittem már titokban elutaztál a trópusokra, engem meg jól itthagytál. Gyanús volt ez így pár nappal a lottó ötös után... :)

Egyévvel ezelőtt (igen, akkor még pont ott voltam, valószínűleg a Tsavo East-ben barátkoztam éppen a szirtiborzokkal:) azt tapasztaltam - illetve arról tájékoztatott az idegenvezető - hogy nappal nyugodtan ki lehet menni az utcára egyedül is akár, nőknek is. Mombassát azért inkább párosával, vagy kisebb csoportokban javasolta. Estére nem ajánlotta a várost - bár nem volt tudomása semmilyen esti atrocitásról - de a tengerpartot, szomszéd szállodákat, parti éttermeket igen.
Mi nem voltunk külön Mombassában, de nappal és éjjel a szálloda körül, ill. a parton igen. Kéregetőkre és árusokra fel kell készülni, de sehol senki még csak hozzánk se ért. Éjjel a tengerparton szép számmal mutatkoznak az örömlányok, akiktől azonban minden férfit érdemes távol tartani.
Közvilágításra meg nincs szükség, ott a csillagos ég a Dél Keresztjével, ami fényesebb, mint az Esthajnalcsillag.

Természetesen minden függhet a szálloda helyétől, és én csak arról tudok beszámolni, ahol mi voltunk. De szerintem jó szívvel ajánlhatod az ismerőseidnek Kenyát, ha ez az egyetlen homály az égen előttük, nyugodtan oszlasd el.

Előzmény: satine (80)
satine Creative Commons License 2003.01.09 0 0 80
Barátaink kacérkodnak egy kenyai utazással, de aggasztja őket az, hogy nem lehet kimozdulni a szállodából. Ezt én meséltem nekik, de mi 96-97 tájékán voltunk, és akkor csak taxival vagy csoportosan mentünk valahova, csak úgy kimenni a szállodából és sétálgatni nem lehetett. Akkor ez engem is zavart, mert a vacsi után szeretek kilométereket mászkálni, de itt akkor nem volt sem világítás, sem közbiztonság.
Kérdés: változott-e azóta a világ?
Szerintetek, akik mostanában voltatok?
Lehet, hogy függ a szálloda elhelyezkedésétől is?
Előzmény: Hermione_Granger (79)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.06 0 0 79
Hát van. Bízom benne, hogy Kenyában másként lesz, és nem zuhan polgárháborúba az ország.
Előzmény: satine (78)
satine Creative Commons License 2003.01.03 0 0 78
Van, ahol levágják.... Sajnálatomra.
Előzmény: Hermione_Granger (77)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.03 0 0 77
Olvastam egy-két elemzést, állítólag nem sok változás várható, mert az új elnök a Moi alelnöke volt még a 80-as években, és gyaníthatóan szándékosan lett belőle "ellenzéki" 10 évvel ezelőtt. Azon túl, hogy minden népnek, így a kenyaiaknak is felemelkedést és jólétet kívánok, legfontosabbnak önző módon jelenleg azért azt tartom, hogy az idegenforgalmi politikájuk ne változzon. De hát ha kis eszük van, talán nem vágják le az aranytojást tojó nyulat.
Előzmény: satine (76)
satine Creative Commons License 2003.01.02 0 0 76
Ez eddig oké, csak én nem nagyon tudom, most nekik jobb lesz? És a turistáknak? Annyira azért nem vagyok Kenyában járatos...
Előzmény: Hermione_Granger (75)
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 75
24 év után véget ért Daniel Arap Moi elnök vitatott elnöki uralma Kenyában, az év végi választáson a visszavonuló Moi által támogatott Uhuru Kenyattával (a független Kenya első elnöke, Jomo Kenyatta fiával) szemben az 1991 óta ellenzéki Mwai Kibaki nyert. (http://www.nol.hu/Default.asp?CollID=2)
Lehet cserélni a fényképeket a falon...
Hermione_Granger Creative Commons License 2003.01.02 0 0 74
Nem volt rendkívüli, egyszerűen aznap indult a repülő:) És megismételhető, csak pénz kérdése:)
Előzmény: satine (73)
satine Creative Commons License 2002.12.30 0 0 73
Ez valami rendkívüli esemény volt? Amolyan megismételhetetlen? És most?
Előzmény: Hermione_Granger (72)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 72
Kereken egy éve indultunk, dec. 30-án.
Kár, hogy az idén nem mehetünk. Na mindegy, nem kell mindig kaviár... :)
(Bár a szilveszteri pezsgőhöz jól megy.)
Előzmény: satine (71)
satine Creative Commons License 2002.12.28 0 0 71
Ti pont egy éve voltatok?
Előzmény: Hermione_Granger (70)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.28 0 0 70
Valószínűleg jobb idő van, mint itt. Tavaly ilyenkor legalábbis jobb volt :))
Előzmény: satine (69)
satine Creative Commons License 2002.12.27 0 0 69
Ennek ellenére nekem élmény volt. Ugyan az állatkertben is vannak majmok meg mindenfélék, emberek is........ de valahogy itt kezdődött Kenya ezzel, no meg a hüllőfélékkel a díszkertben, a macskákkal, még a nyamvadt darazsakkal is a fürdőszobánkban.
Halihó!
Senki nem járt mostanában Kenyában?
Mi újság van arrafelé?????
Előzmény: Hermione_Granger (68)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.27 0 0 68
Én a medencepartról néztem, ahogy végigfosztogatták az erkélyeket, meg a nyitva maradt szobákat. Tényleg vigyázni kell velük, mert Kölnben van a legközelebbi klinika, ahol trópusi állatbetegségeket gyógyítanak emberen :)
Előzmény: satine (66)
satine Creative Commons License 2002.12.25 0 0 67
Boldog karácsonyt, Kenya!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!