Keresés

Részletes keresés

Müllner Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41084

Lehet a marketing megtolta! :)))

Előzmény: Samubá (41069)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41083

Ez egy normális ár. Én a legutóbb már 5-öt kellett adjak érte.

Előzmény: k.laszlo68 (41082)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41082

Itt nálunk a Gazdaboltban,elég poros volt a doboz teteje,nem sokan ismerhetik!Egyébként 3000ft-ért vettem!Azt a fajtát ami a Praktikerwebshopban árulnak!

 

Előzmény: Samubá (41077)
CsBLia Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41081

Köszönöm szépen, Samubá!

Nem nagy baj a réti perje hiánya? Esetleg keresgéljek még, hátha valamiben mégis találok és keverjem hozzá ahhoz, amit vettem? Persze az is lehet, hogy a már meglévő fűben van rp.

 

A talaj mennyire legyen nedves/száraz késezés előtt? Van erre is valamilyen szabály? Vagy az arany középút itt is beválik esetleg? (Kés se törjön, fű is maradjon.)

Nekem is AL-KO szellőztetőm van, úgy emlékszem, anno Attila is dolgozott ilyennel. Leírnád a tapasztalataidat? Több korábbi (2009. tavasz) hozzászólóhoz hasonlóan a karmos nekem is írtott eleinte, azóta azt inkább viszonylag száraz talajon használom, fordulóknál szépen emelem. A késest 1 éve épp csak kipróbáltam pár m2-en, teljesen zöld a fülem ezzel kapcsolatban.

Mivel idén nem szeretnék hasonló "dicséreteket" kapni a családtól, mint tavaly az első karmos használat (=pusztítás) után, kérlek, segítsetek! :)

Előzmény: Samubá (41060)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41080

Nem nézegetni! Kipróbálni, aztán dicsérni! Ezzel egyszerűbb felülvetni nyárvégén, mint amikor átmegyek rajta késes szellőztetővel.

Előzmény: Törölt nick (41079)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41078

Az első éves füvet nem gyötörjük. Majd jövőre megmutatja magát, akkor már tervezheted. Ezt nem is a tömődöttség ellen van hanem egyfajta fűápolás.

Az igazi szellőztetésnél szurkáljuk a talajt vagy ki is emelünk belőle dugószerű részeket és homokkal vagy termő talajjal töltjük fel a lyukakat, de ez már bonyolultabb és drágább, nem amatőröknek való.

Előzmény: Törölt nick (41076)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41077

Bedolgozni is csillagkapával szoktam, a legtöbbször előtte nem is csinálok semmit, csak vetek és becsillagkapázom. Persze addig talicskázod amíg eltünik a fűmag a talajban. A kopasz foltokra a bedolgozás után rálépek, hogy jól meg legyen henger pótolva.

Hol kaptál kapát? én mostanában nem láttam, bár igaz annyira nem is kerestem.

Előzmény: k.laszlo68 (41075)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41075

Ma 1 éve hogy vetettem!A sportmastertől úgynézem egyre szebb,nagyon jó cucc!A kiégetett foltok vetéséhez, ma vettem egy csillagkapát!Azzal megjárom,szórás fümaggal,majd bele gerebjézés,és hadnőjön!Gondolom így két hét után már ugyse hajt ki.

 

Előzmény: Samubá (41074)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41074

Elktromos acél drótos gereblye szerűvel, és késes gépekkel. Nekem Gardena van de nagyban nem használom, értem az alatt vállalkozást. Ha visszakeresel vannak itt vélemények az egyes tipusokról, van amelyiknél  pl.AL-Ko, cserélhető a két henger, de kölcsönözhető motoros is.

Előzmény: Törölt nick (41072)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41073

A már majd egy éves novemberi telepítésű gyeped nem a gilisztától nem sűrűsödöt be, ott valami más baj van.

Előzmény: pámpi (41061)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41071

Attól függ mit akarsz a fűvel és milyen. Felülvetésnél késes szellőztetés, ápolásnál küllős és nem bántod a talajt. Mulcsra vágás után késes annyira leresztve hogy összeszedje a maradék filcet a fű közül. Tavasszal késes hogy kiszedje az elhalt fűszálakat lehetőleg némi gyökérrel, ez mehet ősszel is ha korábban tarlósra nyírtad és vannak elpusztult fűszárak benne, de ha nem akkor csak tavaszra pusztul el az idei generatív hajtás. Nem lerágott csont, csak sok szempont ami ezt befolyásolja.

Előzmény: bodpista (41067)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41070

Egy részen azért megpróbálhatnád, mert mi van ha jól tűri a füved a beavatkozást.

A téli táp vagy a szuperf egyaránt novemberi kiszórást tartom jónak ősz vége tél eleje, már nincs intenzív növekedés és erősíti a füvet mert nem nyírjuk le.

Előzmény: BARENBRUG (41068)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41069

Én 30-40kg /ha adagra emlékszem a G-ből. Ez akkor 100m2 re 30-40 deka és nem két háromszor annyi.

Előzmény: Müllner (41065)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41068

Igen kezeltem dual goldal a következő adagot október végén fújom ahogy ajánlottad.A foszfor pótlását a télitáppal tudom helyettesíteni?Esetleg nem akkor a  szuperfoszfátot is be tudom szerezni ez mikor mehet a gyepre?A nyírási magasság marad a tanácsodra 2cm-en nem rizikózok.

Előzmény: Samubá (41056)
bodpista Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41067

Jól értem, hogy ősszel csak küllős géppel ajánlott szellőztetni?

Tudom, hogy lerágott csont, de valamiért nem működik a kereső és nem tudok visszaolvasni.

Müllner Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41066

Ati, a fű jól vészelte a takarást, levettem nemrég, de már sötét volt és nem kezdtem el nézegetni az eredményt, majd holnap.

Előzmény: sz_attila (41052)
Müllner Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41065

Galition-ból ez a javasolt mennyiség, max a Force adagolása valamivel több a javasoltnál, de az belefér, mert elég fertőzött a terület. Amúgy egy 2011-től forgalomba került szerről is nagyon jókat hallottam. Dursban Delta, Dow AS. forgalmazza.

Előzmény: Samubá (41059)
VKOrsi Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41064

a mi friss vetésünk is tele volt velük, meg feketerigóval, amik szedték ki őket

a fűnek semmi baja nem lett

Előzmény: pámpi (41061)
pámpi Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41063

ja és a vakond fő tápláléka a giliszta. nem vagyok nyugodt.  :)

Előzmény: daveeeee (41062)
daveeeee Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41062

Samubá!

 

Hogy kell vadvirágos gyepet csinálni?

 

A ház mögötti területen, ami úgy 30x70m, ilyet szeretnék. Persze fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá. A terület 2 évvel ezelőttig művelés alatt volt, azóta csak tárcsázva van rendszeresen. Most szeretnék valami formát adni neki.

 

Minden tanácsot előre is köszönök!

Előzmény: Samubá (35142)
pámpi Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41061

hááááááááááát, most este olyat láttam mint még nem: szombati vetésem, rendszeresen locsolva (állandóan nedves hála az elkészült öntöző rendszeremnek) éppen nézem a nedvességét, hogy indítsak-e locsolást és a telefonom zseblámpa üzemmódjánál megláttam a fényben sok tíz giliszta igyekezett vissza a földbe.  aztán végig mentem az udvaron sok száz lehet belőlük. nem tudom a scotts startert hogy bírják, de láthatólag nem zavarta őket. :) az jó hír, hogy egészséges a földem, de a tavaly novemberi vetésem 

(8 nm, esténként kézzel locsolva, nem vezettem oda a rendszert) szerintem azért nem sűrűsödik be megfelelően, mert tele van a giliszták kis földkupacaival, és ott nincs fű. attól félek az egész udvar ilyen lesz.

felül alarom vetni, késes mehet (al-co elektromos)  ?

 

köszönöm.

üdv.:

Előzmény: Samubá (41058)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41060

Felülvetésnél annyira engedem le amennyit még törés nélkül elbír. Gondoló formán.

A fűmag összetétele jó, de a tippant ne vesd el, azt nehéz nyírni bár nagyon szép, de ha késel egy kicsit, akkor a zöld alatt a besűrűsödött hajtásokon a levél le van barnulva és elég jól látszik is amikor levágtad, ráadásul nincs semmi baja.

A felemás l cs olyan mint a vörös csak nem tarackol, jól bírja az árnyékot, szép sötétzöld színt ad.

Előzmény: CsBLia (41053)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41059

Nincs ez kicsit túladagolva? Te is ott élsz, nem?

Előzmény: Müllner (41050)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41058

A vasgálicos kezelést jobb ha tavaszra hagyod nehogy a füved megviselje. A giliszta nem gond egészséges talajra utal és átszellőzteti járataivall a talajt, fű majd eltakar mindent ha megnőtt és besűrűsödött.

Előzmény: Titi42 (41044)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41057

Létezik tüskés henger is. Sőt, láttam olyat is amit palástként lehetett felszerelni a sima hengerre. Henger súlyozásnál, meg nekem volt egy eternitcsőbe öntött betonhengerem, aminek a nyelére olyan tartó volt szerelve, hogy lehett rárakni négy  db 20 literes műanyag kannát, vagy felcsimpaszkodhatott egy gyerek. Igen népszerű volt a fiatal kisgyermekes apukák körében a nyári szánkó fűnyírás után.

Előzmény: typeo (41043)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41056

Szerintem lyuggathatsz. Küllőssel akkor jkezeld amikor úgy látod hogy szebb lenne a gyeped ha átfésülnéd. Minél gyakrabban csinálod annál kevésbé viseli meg a füvet, mert egy egy alkalommal nem sokat szed ki. Egyéni tapasztalat. A Gardena is minden harmadik nyírás után javasolta. Ritka bevetésnél ez is megcincálja a gyepet majdnem úgy mintha késes lenne. Attila meg a Tsunami biztos több tapasztalattal rendelkezik ezen a téren. 

Áttérés 2-3 centiről 15mm re. Itt nekem növényélettani aggodalmaim vannak. A rövidre vágott fű gyengébben gyökeresedik mert a hajjtásait igyekszik pótolni. Ha most leengeded, akkor lehet, hogy a téli felkészülés látja kárát, mert elkezd hajtás nevelésre, sűrűsödésre gyúrni a növényzet, és a télen érzékenyebb lesz. Nem állítom hogy így lesz, de nem kizárt, sőt van esélye, de mivel most állítod be a módszeredet akkor próbáld ki.

Kezeltél az egynyári ellen? Kitaláltál valamit a foszfor pótlásra?

Előzmény: BARENBRUG (41041)
Samubá Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41055

Gyorsan vissza döngölöm olyankor a föld nagyját, a fölösleget szétteritem és ha újból megmoccan a kupac , akkor akció van:-))))

 

Ez az etológiai megfigyelés szuper. Ma délután nyírtam hengeres meghajtású fűnyíróval és közben néhány vakondtúrást is lehengereztem vele. Egy óra múlva már kitúrta. No ha akkor ráértem volna és figyelek eggyel kevesebb lenne. Ez délután 15 és 17 között volt. Szuper jól működik, eszembe sem jutott volna. Kösz és grartula az információért.

Előzmény: -Tsunami- (41031)
typeo Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41054

Hát igen...

Pld. egy kint felejtett medencetakaró fólia ebben az időben pár óra alatt lerendezi ami alatta van.

Előzmény: sz_attila (41052)
CsBLia Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41053

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy 1.) a gyepszellőztető késeit milyen mélyre engedjem? (Most vagyok felülvetés előtt, amit csütörtökre terveztem.)

2.) Mennyire legyen nedves/száraz a talaj lazításkor?

3.) SamuBá! Fűmagból felénk volt vagy 15 féle, de a legjobb, amit szerezni tudtam, az a rédei pázsit keverék. (Biztos nem merik bevállalni a kereskedők a drágábbakat, pedig van egy Hermész is a boltok között.) Tartalma: 25% angol perje, 40% vörös csenkesz, 30% felemás csenkesz, és idézem: "EK A KIS TASAK 5% cérnatippan". Sajnos réti perjés nem volt. Az angol perje és a vörös csenkesz tulajdonságairól már sokat olvastam tőled, de hogy néz ki és mi jellemzi a felemás csenkeszt és a cérnatippant?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ja, és 4.) gombaölőzés után hány napig várjak a szellőztetéssel? (Ma este fújom másodszor.)

sz_attila Creative Commons License 2011.09.13 0 0 41052

"majd a területet amennyire tudtam betakartam fóliával 24 órára"

Hogy mi lesz a pajorokkal, nem tudom, de az biztos, hogy a fólia alatt megsül a fű 24 óra alatt...

Előzmény: Müllner (41050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!