Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

_Kacsa_ Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4331
Nekem anno 3mm es kellett mert azt fogadják el versenyen. Megnézem ezt a praktikeres dolgot, mert azóta változás volt elég lenne a 2mm is. Lehet igazatok van és jól átk**tak volna azzal a nagy táblával.
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4330
Na ez erdekelne, hogy hol sikerult szerezned, mert en is akarok csinalni plexit a Duna OK-mra (allitolag borzen 7 ezer korul kernek el egy plexiert... )
Előzmény: david t5h tlf (4328)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4329
ez biztosan jobb mint a praktikeres
Előzmény: david t5h tlf (4328)
david t5h tlf Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4328
én ebből a poli karbonátból tudok 2 mm-es et nem egy horror összeg az oldalkocsimra is olyat vettem (tényleg jó szinte U-ba hajlik, lehet fúrni stb nem reped és azt mondta az eladó hogy "kültéri" vagyis ellenáll napnak szélnek ütéseknek") Duna ok-ra való plexi nem volt több 2 3 ezer forintnál
Előzmény: _Kacsa_ (4323)
Gis80 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4327

Én is azt mondom, hogy a Moszkvicsot semmi se múlja felül, de gondoltam azért bedobom, hogy fejlődik az ipar, még ha rossz irányba is :)

De egyébként szerintem ez rengeteg mindenre igaz, lásd régi modellautók...volt bennük anyag és nem is esett szét egy játszótéri küzdelemben :))

embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4326
nehogy már 15-öt adj plexiért
praktikerben van hobby glas nevű plexi 500ft.1 biztos,de lehet 2 is kijön belőle ha ügyeskedsz.vékony,hajlik,bár elég könnyen reped is,de azért jó.
Előzmény: _Kacsa_ (4323)
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4325
Bp. 3. ker.
Előzmény: embecska (4320)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4324
nem nincs elfelejtve,1-et már csináltam itthon,csak azon filózok hogy kéne méretarányoasn feltölteni az oldalra a cuccot.
a matricát meg valaki megígérte,de még nincs
Előzmény: david t5h tlf (4322)
_Kacsa_ Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4323
Egyetétek veled! Az a munka amikor te csinálod! Azt hittem jócskán van mit heggesztni, látszik nem nagyon fordult meg (még) a kezem között pedálos. Korán fel fogok kelni bizony, bár én örülnék egy sima rozsdás kasztninak is amit lehet ütögetni.

Plexi: Szerintem sok helyen kapni plexit, nem a beszerzéssel lenne a baj. 1mx2mx3mm olyan 15ezer erre felé ami elég húzós. Meg nem tudom hogy lehet ezt hajlítani, szerintem elég merev, nem marad íves.
Előzmény: embecska (4321)
david t5h tlf Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4322
Üdv!!

Embecska: zsíír let a moszkvics oldal új arculata,de egy kérdés:a plexi minta projektet végleg törölted? csak mert szolnokon tudok egy boltot ahol árulnak poli karbonát plexit amiből kiválóan meg lehetne csinálni a szélvédőt, csak sajna nincs semmi méretbeli támpontom..
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4321
megkéne tanulni persze,de egy normális felszerelés elég húzós.hiányoznak a lemezek amiket le kell hajlítani,aztán felcsavarozni,itt nagyon nem kell hegeszteni.én inkább magam csinálok mindent,ha nem lesz olyan szép akkor nem lesz olyan szép,de abban semmi poén hogy kedden megy lakatoshoz a kaszni,pénteken fényezőhöz,aztán fizetek és összerakom.én pont azt szeretem hogy csinálom,bütykölöm.

Pécsi vásár:szerintem korán kelj,mert ismerek ott valakit aki hasonlóra vadászik;-)
Előzmény: _Kacsa_ (4317)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4320
helyileg hol voltak a skodák?
Előzmény: Zoli_t5H (4315)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4319
szerintem hagyd meg ha nem szakadt,de ha cserélni akarod,talán valami bicikli,motor külsőből lehetne valamit
Előzmény: Gis80 (4313)
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4318
Aaaa, hiaba van annyi fele... akkor is csak gagyi muanyag. Pedig ennek ez adja meg az igazi filingjet. hogy vasbol van. Ha a muszkaval nekizorget a kolyok a haz sarkanak akkor az nem reped el, nem torik szet, az behorpad, mint a nagyok, aztan lehet vinni apuhoz, az onjelolt lakatoshoz, hogy kalapalja ki.:))
Előzmény: Gis80 (4316)
_Kacsa_ Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4317
Üdv Szakik!

Ezer dolgom volt, sajnos a pedálos keresés nálam kicsit háttérbe szorult. Na majd most a jó időben.
Falukba kitett hírdetésekre semmi reakció nem történt, halott dolog. Majd guberálok.

Embecska a csajkád nagyon tetszik. Nem kéne lassan megtanulnod heggeszteni mint itt aluminiummal játszadozni? Tudom drága dolog, de sokkal szebb munkát végeznél. Kb mint az ecsettel festés meg a fújás.

Zoli t5H
Vaami hasonló áll a garázsunkba is. Aluminium kasztnis és valami rally változat, mert nagyon széles. Historicra épülget.

Gis80
Jópofák, de nekem például az tetszik a pedálosban hogy fémből van és nehéz :) Nem ilyen műanyag fröccsöntött tömegcikk. Talán ez is a varázsa. Érdekesek.

2 hét és veterán bőrze (vagy börze?) Pécsen nagyon várom már.
Gis80 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4316

Hát...pár autóból már van pedálos...de gyanítom minőségileg nem éppen hosszú távra vannak kitalálva. Az ára meg aztán végképp nő comment...

 

http://www.boygo.hu/auto_pedal.php

 

(külön felhívnám a figyelmet az 500-as Fiatra) :)

Zoli_t5H Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4315
Egy-az-egyben ilyen volt, meg talan a szine is (vagy legalabbis valami hasonlo arnyalat, mert az mar valszeg nem gyari fenyezes volt). Az MB1000 viszont szep gyari vilagoskek volt.













(Jol mutatna ilyen tipusbol is egy pedalos valtozat:)
Előzmény: Zoli_t5H (4314)
Zoli_t5H Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4314
Fulig ert a szam valamelyik nap, mert a ceges parkoloban meglattam egy zsir gyari fenyezesu MB1000-t. Bologatos kutya a hatso ablakban, meg minden ami kell.:) Nagyon priman nezett ki. Aztan nem ert veget a meglepetesek sorozata, mert egy masik nap meg egy Rapid gurult be a sok uj flancos ceges kocsi koze (asszem 110-es talan... igazabol nem ertek hozza, olyan, aminek az eleje ugy nez ki, mint a 100-asnak, de sportos, csapott a hatulja).
Szoval vannak azert itt is jo izlesu emberek.:)
Előzmény: embecska (4311)
Gis80 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4313

Csepzone: nagyon jó az új szerzeményed, gratula hozzá :) Fura, de azt hiszem én is inkább így hagynám...és inkább csak kiegészíteném. Egyszerűen tökéletes :)

 

Emecska: Csak nagyon kopott a gumi, meg elég sok helyen mintha a dakaron ment volna, olyan mély vágások vannak benne :) Milyen gumit lehetne erre használni szerinted?

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4312

A méhelés igazi vadászat! vagy inkább kincskeresés?

Végül is mindegy, a lényeg, hogy a kohótól mentünk meg értékes dolgokat!

Én is élvezem nagyon!

 

Sok szerencsét az 500-ashoz!

Előzmény: embecska (4311)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4311
Jól van szaki,megyek már aludni,mert holnap még reggel suli előtt akarok guberálni 1-et....ez már betegség?:)
off:ezt bratyó találta tegnap,csak 1 kicsit nagyobb mint 1 pedálos:)mindenesetre megkérdezzük hogyér,hátha olcsóér van:)nekem 1000mb és bogár után a 3.kedvenc ez
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4310

Majd valahogy megoldom, leht, hogy óvatosan meg lesz hegesztve a sérült rész.

 

Azt láttam a képeken, hogy kissé lerongyolták az alját, de legalább van mit javítani!

Így is jó darab:)

Előzmény: embecska (4309)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4309
ülésrögzítésss témája:
eredeti csavar nem tudom milyen,de szerintem semmi extra.viszont majd jó nagy alátéteket keress hozzá,mert a méhesek nem éppen szakszerűen szedték ki az ülést:(
Előzmény: Törölt nick (4308)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4308

Abban igazad van, hogy ez jópár színárnyalatot feltételez, de a tejesség igénye nélkül elkezdhetnénk gyűjteni a színváltozatokat.

A képgalériában szerintem a legtöbb árnyalat szín már megtalálható, csak össze kellene vadészni egy fejezetbe a legjobb képeket.

 

A robbantott ábrás témában szívesen segítek, ha lesz egy kis időm, és megjönnek a hiányzó alkatrészek, akkor darabjaira szeretném szedni az autót, és lefényképezem az alkatrészeket,viszont az eredeti ülésrögzítő csavarokról nem tudok képet feltenni, miután olyanom nincs:(

Gumiszegélyekről se lesz kép, miután az nem volt az autómon, és nem is tudom kell-e rá egyáltalán, mert a hátsó sárvédőíven nem találtam azt a három horpasztást, ami a 76-os autón már megvolt.

Ez persze nem zárja ki azt, hogy eredetileg volt rajta, lehet,hogy csak a büdös kölke szedte le róla...

Előzmény: embecska (4306)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4307
meg gondoltam olyat is hogy lehetnének ám írások,sztorik is pl a legkacifántosabb beszerzésekről,felújításokról.
meg pl egy robbantott ábrás cucc,ahol a legutolsó alátétig szétszedve 1 pedálos minden darabja ott figyelne,így aki hiányt pótol,tudja mit keressen,mit fabrikoljon otthon
Előzmény: embecska (4306)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4306

jaj elsiklottam a kérdés felett

szóval:az oldalon persze elfér,csak ember legyen a talpán aki összehozza:)gondolj csak bele pl a zöld színre,nekem kapásból beugrik vagy 4 árnyalat:)

Előzmény: Törölt nick (4297)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4305

Sajnos ez mindennel így van...

Pár éve, még 25e.-ért lehetett venni egy komplett Off Danuviát is, ma már 40-50e.-körül ajánlgatják az elfogadható restaurálási alap állapotú gépeket(azért van kivétel ebben is szerencsére).

 

Előzmény: embecska (4304)
embecska Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4304
igen,főleg az számít hogy ki a vevő és minek kell neki.de egy biztos,az árak nagyon kezdenek már az egekbe szökni.....
Előzmény: Törölt nick (4302)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4303

Ne aggódj Szaki!

nem dobok ki semmit:)

Szerintem a lassan érkezik majd a kapcsolóm is.

Előzmény: embecska (4301)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4302

Meg se merem tippelni az árat Szaki!

 

Elgolndolkodtató az, hogy a múltkori börzés piros autó 27e.-ért cserélt gazdát.

Ha egy felújított darab egy gyűjtőnek ennyit megér, akkor egy eredeti patinás darabért (2.széria!)szerintem ennél többet is megadna.

Ha viszont a gyermekének veszi valaki, évjárattól függetlenül, akkor az eredeti, kicsit kopottas darabokért nem adná meg szerintem a felújított árát.

Nem tudom Szaki, de az biztos, hogy ha valaki meg akarná veni tőlem az autót, nem lenne könyű dolga. Annyi pénzt nem tudna felajánlani, amennyiért már gondolkoznék a dolgon.

Előzmény: embecska (4299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!