Keresés

Részletes keresés

Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41125

És az sem fog zavarni, ha előbb-utóbb olyan növények is megtelepszenek benne, amiket nem szeretnél? Nálunk pl. ha hagynám, mindent belepne a pitypang és a csattanó maszlag... A fű közül ezeket kiviszi a kétszikűeket irtó vegyszer, de ha pl. százszorszépeid vannak, akkor ez nem alkalmazható, mert az is menne vele... Nekem az ilyen keverékekkel ez az aggályom... Lehet, hogy az első 1-2 évben klasszak, csak aztán belekerül mindenféle, amitől aztán nem lehet szabadulni...

Előzmény: daveeeee (41124)
daveeeee Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41124

Igen, én is csak ezt találtam. De gondolom többféle virág is megélhet a fű között, az lenne az igazán szép.

Rajtunk kívül senki nem jár arra, így nem baj ha másnak nem tetszik. Gyomirtózni, trágyázni és öntözni nem szeretném, szóval fűből is valami igénytelen fajta lenne jó.

Előzmény: Titi42 (41106)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41123

Igen... Pláne, ha az embernek ez az első füve! Olyan, mint az első gyerek :-))))

Előzmény: Deph (41121)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41122

A ház elötti közterülretre milyen fűmagot érdemes  (felül)vetni, ami strapabíró?

Öntözni csak hétvégén tudom általában.

Deph Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41121

Igenis egy délután alatt kijöttek a fűszálak, mert amikor hazaértem fél2 körül, még nem láttam őket, estefelé pedig már simán messziről is lehet látni.

És naplemente előtt kiültem egy barnasörrel és elkortyolgatva néztem ahogy nő :)

Nagyon korrektek voltak a gardenások, nem tudom itthon egy e-mailre válaszoltak volna-e? Dehát Lajtán innen, Lajtán túl... ;)

Előzmény: Szipolyka. (41120)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41120

Köszönöm a választ!

Deph, most jöttem rá, milyen is "ülni, és nézni, ahogy nő a fű" :-D

 

Itt egyébként jó kis fűnövesztő idő van: napos-felhős, a hőmérséklet pedig húsz fok alatt. Kevesebb szél elég lenne :-)

 

Írtam a Gardénának, hogy a locsolóórái kb. azt csinálnak, amit ők akarnak... Visszaírták, hogy szoftverhiba, és azonnal küldenek két jó irányítófejet, a rosszakat vissza sem kell küldenem, dobjam ki.

sz_attila Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41119

Előszöris nyugodj le.

A füved siralmas volt a szellőztetés előtt is. Gyenge a gyökérzete, ezért gondolom jöttek ki gyökerestől is. Továbbá előtte se volt sűrű, hát a szellőztetés után ugyebár még tovább ritkul.

Én is szellőztettem tegnap is, ma is.

Tegnap egy erős, brutál sűrű füvet, keresztirányban is végigmentem rajta, mert egy irányú szellőztetés egyáltalán nem hagyott benne nyomot. 370 nm-ről 5 m3 anyagot termeltünk ki. Miután megritkítottuk 2 irányban, akkor nézett ki úgy, hogy szellőztetve volt. Ez egy nagyon erős, mélyen gyökerező, jól táplált, jól locsolt pázsit volt.

Ma is szellőztettünk. 400 nm-t, a pázsit alultáplált, a locsolórendszere alulméretezett, tele száraz helyekkel. Egy irányban szellőztettünk csak, ennek ellenére gyakorlatilag megszüntettük a füvet szinte mindenhol. Jött ki gyökerestől, borzalmasan néz ki most. Noname trágyával néha-néha trágyázott, gyatrán locsolt fűről van szó.

Szóval ezekben rejlenek a különbségek.

Előzmény: FantasyLandia (41110)
pámpi Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41118

köszi Samubá,

szóval:

 

 

ez a kb 8 nm. L alak, egyik "szára" tujasor alatt. Barenbrug Shadow. Noname műtrágya 2-3 havonta, esti locsolás. nincs gaz, gomba.

viszont távolról jól néz ki egyik fele, de közelről tele van gilliszta kupacokkal, ahol nincs is fű. van ahol 3-4 cm magas kupacok vannak.

a másik fele a tuják alatt egy csikban kiment a fű, és ott is sok a giliszta kupac föld.

most akarom felülvetni, al-ko elektromos késesessel átmennék rajta előtte.

mi lehet a gond ill. jó-e a fwlülvetési terv ?

köszönöm.

üdv.:

Előzmény: Samubá (41073)
pámpi Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41117

szép, nálam szombati és hasonlókat tudok elmondani. :)

 

Előzmény: Deph (41116)
Deph Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41116

Nálam ma jött ki a melegben nagyon sok csíra, inkább a tetején és a vizesebb részeken. Ma 4 napos a vetés és örülök nagyon, bár sok helyen kicsit szárazabb, mert az automata öntöző sem mindenhová szór ugyanannyit és itt nálunk 30-32 fok van ráadásul még a szél is fúj nappal..

Így bújkálnak elő:

Előzmény: Szipolyka. (41114)
typeo Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41115

A nagyobb magok (ap, vcs) elméletileg 1,5-2cm-ről is kijönnek. A kisebbek (rp, tippanok) onnan már nem.

Előzmény: Szipolyka. (41114)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41114

Sziasztok!

Tegnap voltunk egyhetesek, és ha oldalról nézem, már egészen zöldes a kert :-)

 

Viszont egy nagyon érdekes jelenségre lettem figyelmes!

Ahol több locsolóvíz éri, ott lassabban és ritkásabban nő. Fordítva illene neki. Valaki tudja, miért van így?

 

És még él a múltkor feltett kérdésem is: Ha kicsit mélyebbre kerül a mag az ajánlottnál, akkor egyáltalán nem kel ki, vagy csak később?

Az a rész, amit én csináltam, egészen szép. Csak kidöglöttem, és akkor hazajött a férjem a munkából, és besegített :-D S ő nem csak úgy kapirgált a gereblyével, hanem adott neki...

typeo Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41113

Még annyi: ha nagyon kopár lett, át ne menj keresztirányban is!

Előzmény: FantasyLandia (41110)
typeo Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41112

Állítsd eggyel lejjebb a fűnyírót, a szokott magasság alá (by többek pld. Attila).

Sírni meg mindenképpen fogsz, ettől függetlenül :)

Előzmény: FantasyLandia (41110)
gfoto Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41111

hát nemtom. csúcsidőben hetente nyírtam, és másfél púpozott talicska fű szokott lenni megtaposva.

Jó, egy picit talán volt költői túlzás a 3m2, de hozzáteszem, ez egy alap praktikeres nyíró, ami azt jelenti, hogyha egy kicsit nedves a fű, vagy friss vetés, akkor nem tudja megtölteni a zsákot, max félig, a többit összemorzsolja lent a késeknél, és ki kell bányászni.

Emellett, gyakorlatilag csak húzva lehetett vele nyírni, mert különben otthagyta a felét. A 2 órát tehát így értsd, nem effektíve a tologatás, hanem a szenvedés is benne van. Nekem inkább hosszú a placc, összesen több mint 40m L alakban, kanyarokkal, és ugye egxszerre max 20cm-ert haladhatsz az átfedés miatt.  

 

A mostani pici trakim viszont egy álom. Egyrészt nem kell kábelezni, kutyagolni, másrészt szélesebbet vág, "egyenesebb" lesz a placc (elég hepe-hupás, ezért a picivel többször is át kellett menni minden irányban, meg a pici kerekek miatt zötyögött is).

Harmadrészt ennek 160l-es a puttonya, ami most a kevés "hozam" miatt meg sem telik egy körrel, és annyira szív, hogy semmi nem marad lent (persze én is tök koszos leszek hátul). 

Előzmény: Notes (41108)
FantasyLandia Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41110

Sziasztok!

 

Semmi kedvem visszaolvasni a fórumot, mivel még van 1500 m2-em amit le kell nyírni, de most kikezdett velünk egy próba körnél az AL-KO combicare :)

A kérdésem a következő: milyen magasságban kell meghagyni a füvet szellőztetés és levegőztetés előtt?

Mi most kipróbáltuk az 5 cm-re nyírt gyepen, de majdnem elsírtam magam az erdemény láttán...

Sz@rrá tépte a fűszálakat, és olyan kinézete lett a próba könek, mintha kopár, kiszaggatott, igénytelen gazos parkom lett volna eddig!
Ráadásul ez a fűgyűjtő semmit nem ér, mert a kitépett elhalt szálak 70%-a a földön landol a gyűjtőkosár helyett! A férjem tolta a gyepszellőztetőt, én meg mentem utána a fűnyíróval mint egy jó kutya :))

Valami tippet tud valaki adni, hogy ne sírjak hanem örüljek is a gyepszellőztetésnek:) 


   Szellőztetés előtt                                                          Szellőztetés után

 

 

 

Köszönöm előre is a tanácsokat és a segítséget! 

Notes Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41109

Hozzáteszem nekem a fű egy összefüggő, jól bejárható darabban van. És ez nem véletlen. :)

Előzmény: gfoto (41098)
Notes Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41108

"~140m2-emre, 30cm-es késsel, de utáltam, mert 2 óra volt a nyírás"

 

Ezt mégis hogyan? Nekem ilyen géppel 75m2 lenyírása max 20 perc, és ebben már benne van a hosszabbító összetekerése is. :)

A 3m2-enkénti ürítést sem értem. Nekem gyepszőnyeg van, nem magról vetettem (tehát elég sűrű a fű), de 3-nál többször még nem lett tele a gyűjtő egy nyírás alatt (elég kicsi gyűjtőről beszélünk).

Előzmény: gfoto (41098)
typeo Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41107

Egy éves pázsitot kell szellőztetni tél előtt, vagy ráér majd tavasszal?

 

Azt írja a kertész a helyi lapban, hogy késes szellőztetés esetén csak egyik irányban menjünk át a gyepen, mert a két irány túlságosan lecsupaszitja a töveket, kiritkulást, gyomosodást okozhat. Úgyhogy ha neki is mész most, csak finoman.

Előzmény: Peter4578 (41105)
Titi42 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41106

Igen, ehhez hasonló az általam említett is.Meg is van a pontos neve: Margitsziget fűmagkeverék. Vöröscsenkesz 40%, rétiperje 60% + vad százszorszép virágmag, igaz csak egy pici zacsiban. Nekem is tetszik ez a dolog csak egy picit félek, hogy mások gagyinak vagy giccsesnek találják. Persze gyomírtani sem tudsz mert a virágot is kiírtod.

Előzmény: Catman (41095)
Peter4578 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41105

Hello Samubá,

 

tanácsot szeretnék kérni.

Sok a pázsitban az elfekvő angolperje szál (nem egyenesen felfele nőnek hanem inkább oldal irányba), ezek miatt nem is kel olyan sok az egyéb fűfajtákból (vörös, juh csenkesz, réti perje), gondolom mert árnyékol és elnyomja a többit. A fűmagkeveérkben csak 15% volt, de nekem most már sokkal nagyobbnak tűnik az aránya az egész területen.

Szerintem nem olyan szép mint pl a vörös csenkesz.

Mit lehet tenni hogy a többi fűfajta kerüljön fölénybe?

Remélem jól gondolom hogy ez angolperje.

 

Egy éves pázsitot kell szellőztetni tél előtt, vagy ráér majd tavasszal?

 

Kösöznöm

Előzmény: Samubá (41083)
Catman Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41104

Ilyet csak azert nem veszek, mert nem ferne be a kapun. :)

Előzmény: gfoto (41101)
belezne Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41103
Előzmény: gfoto (41099)
bodpista Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41102

Elég sok elhalt fűszálam van, azokat szeretném kitakarítani onnan, látszik is a füvemen, hogy be van fulladva. Eddig azért nem szellőztettem,mert gondoltam majd szeptemberben átmegyek rajta késessel.

Előzmény: Samubá (41071)
gfoto Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41101

az enyémhez 35literes volt, ennl csak nagyobbat vegyél, ha nem akarsz sokat sétálni (én a talicskát cipeltem mindig magammal, aztán a "végén" eltolni a komposztálóba)

 

hengers fűnyírónál ugye nem erre gondoltál? :)

http://tokol.olx.hu/roberine-1902-5-hengeres-ipari-funyiro-iid-194107278

 

Előzmény: Catman (41100)
Catman Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41100

Pont most nezem, hogy lehet ezekhez is venni gyujtozsakot...

Előzmény: gfoto (41098)
gfoto Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41099

én ma találtam gardénásat a boltban, 13500 pénzért, nyél nélkül. Majdnem infarktust kaptam. Asszem keresek még máshol is :)

Előzmény: Samubá (41077)
gfoto Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41098

csak vélemény:

ezt a "majd összegereblyézem" dolgot szerintem felejtsd el. Sok szarakodás annyira összeszedni a nyesedéket, hogy ne hagy benne szemetet. Ha meg hagysz, akkor idő után berohad. De ez csak tapasztalat, majd mondanak a többiek is valamit rá. Ha benne akarod hagyni, akkor mulcsoló kés kell, hogy aprók legyenek a darbkák.

Nekem eredetileg egy elektromos fűnyíróm volt a ~140m2-emre, 30cm-es késsel, de utáltam, mert 2 óra volt a nyírás (gereblyézés nélkül). Nagyjából azért, mertha jó a fű, kb 3m2-enként megtelik a zsákja. 

Most persze átestem a ló túloldalára fűnyíró ügyileg, de legalább nem tart sokáig a nyírás :).

 

Előzmény: Catman (41097)
Catman Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41097

Nezegetem kozben a funyirokat, es egyre inkabb tetszenek a hengerkeses valtozatok. Eddig csak elektromos es benzines forgokesessel volt dolgom, igy nem tudom, a hengerkesesnek mik a hatranyai. Az viszont tetszik benne, hogy a kezi valtozat nem fogyasz sem aramot, sem benzint, kis helyen elfer (ez eleg nagy elony lenne nalam), es szerintem 200-250nm-t biztosan le tudnek vagni vele. Viszont azt is olvastam, hogy 35mm felett mar nem ajanljak (vagy nincs is ennel magasabban vago?) Es a levagott fuvet gereblyeznem kellene, bar ezt (egyelore :) nem latom akkora problemanak. Szerintetek erdemes lenne ilyet vennem?

belezne Creative Commons License 2011.09.14 0 0 41096

Sziasztok!

Starter gyeptrágyát keresek 2-3 kg Csongrád megyében. Van valakinek esetleg kimaradva?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!