Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 3001

Nem feltétel, ez csak ilyen minőségi fokozat, hogy egyszerűbb esetben betesznek szimplán egy tömbösített betétet. Ez préselt, tömb, blokk néven is fut. Ha extrább igények vannak, akkor utána még egy granulált betétet is.

 

A granulált szén egy műanyag hengerben helyezkedik el, rázásra zörög a belseje, kimenetén egy külön kis filter van, ami a szemcséket megfogja. Tehát ez a henger megy bele a poharas házba. A préselt majdnem ugyanez, csak nagy nyomáson és hőmérsékleten tömbösítik.

 

A tömbösítésnek vannak előnyei, kisebb a résméret, továbbá nem tud benne kialakulni olyan vízcsatorna, mint egy laza granulátumban, amin szerencsétlen esetben úgy folyhat át a víz, hogy nem érintkezik rendesen a szénnel. Ugyanakkor a granuláltnak is lehet előnye, ami most nem jut eszembe, a kettő kombinációját szokták használni.

 

A linken blokkszűrő néven szerepel, de az S / Silver Series elnevezés úgy látom, megtévesztő. Először én is azt hittem, hogy ezüstözött szén, mivel van olyan is.  Antibakteriális hatása miatt az ezüstadalék segíthet a csereidő 1 évre történő kitolásában, de RO-víztisztítóban soha nem szoktak ilyet alkalmazni. A membránt köztudottan tönkreteszi a vas is, pórusait eltömíti, gondolom az ezüst sem használ neki.

 

Végül a doksiból kiderül, hogy ezüstöt nem is tartalmaz:

 

 

A "bitumenes" elnevezés furcsa lehet, de ennek nincs köze az aszfalthoz, kátrányhoz, hanem a fekete kőszénre utal, ha jól tudom. Zeolitra sincs szükség az RO membránhoz, ilyen betétet csak szenes víztisztítóban szoktak használni.

Előzmény: tisztavíz_ (3000)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.23 0 0 3000

Hogy értetted a tömbösített és granulált szenet? Lényeges, hogy mindkét fajta legyen? Két külön, vagy egy szűrő?

 

Például ez?

http://aquafilter.com/en/product/2/5/fccbl-s-series

 

Nem tér ki rá, hogy milyen formában van benne a szén.

Előzmény: Törölt nick (2985)
sigsig Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2999

Nos szétszedtem teljesen. A csapágy volt beállva a forgórészen, de teljesen...

6203Z , 1-2 ezer Ft-os tétel.

Viszont sajnos semmi nyomáskapcsoló rész nincs benne, úgy gondolom hogy ezt elektronikusan oldják meg.

Előzmény: Törölt nick (2993)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.21 0 0 2998

Itt a videóban is könnyen kifúrja:

 

https://youtu.be/FAii8mJUM6k?t=155

 

Rajzok a méretekről, bár itt csak egyutas van:

 

http://waterworldusa.com/product-ro-faucets.php

 

De a kétutas is hasonló, csak duplán:

 

http://faucet.purepro.net/faucet_01.htm

 

Előzmény: tisztavíz_ (2997)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2997

Értem, köszönöm. Mindenképp pumpa lesz. Gondolkodom, hogy 3-4 utas csaptelepre (55 ezer forintért) cseréljem-e a mostanit vagy inkább áldozzam fel a mosogató tálcát, hogy ne kelljen csillagászati összeget elköltenem. Mivel lehet lyukat csinálni rá és mekkora lyuk kell a víztisztító csapjának? Két utasra gondoltam, ha mégis meggondolnám később az utókezelést. Gondolom ha később ki lesz szerelve (mert elköltözöm, nem az enyém a lakás) a lyuk miatt mosogató tálca csere kell, így pedig már elég sokba kerülhet ez a megoldás is.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2996

Az tényleg nem sok, nálunk kb. duplája, így nem is tudom, mi történne alacsony nyomáson, de bizonyára romlana a termelés és az elválasztási arány is. Ilyen esetben már mindenképp szokták ajánlani a rásegítőt.

 

Hogy intenzívebben jön, az lehet a nagyobb keresztmetszet miatt, de attól még a zárt helyzetben mért nyomás elvileg egyforma a lakásban bárhol (kiegyenlítődik). Ha esetleg szűkület van valahol, az áramlást persze visszafogja, de nem a statikus nyomást.

Előzmény: tisztavíz_ (2995)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.20 0 0 2995

Most lett alkalmam kimérni a nyomást. Néha leesik 2.5 bar alá, de javarészt 2.8 vagy kicsivel felette, folyamatosan ingazodik. Ha kinyitom a csapot, 0.2-0.3-bar-al tovább esik a nyomás. Mire számíthatok ekkora nyomással egy 100GPD-s Filmtec DOW membránnal?

 

Az a gyanúm, hogy csak itt van nyomásprobléma, mert a fürdőkádnál szemmel láthatóan kétszer intenzívebben folyik a víz. Lehet a sarokszelepnél van probléma. Kivettem belőle a szűrőt, ami egyáltalán nem volt elkoszolódva, ettől semmi nem változott. A nyomásmérő idoma közvetlenül a sarokszelepre csatlakozik.

sigsig Creative Commons License 2016.02.15 0 0 2994

Én is arra számítok hogy beépített nyomáskapcsolók vannak benne, mert nincs rajta saru. A tetejét én is leszedtem, de nem sokat láttam rajtam , pár gumi membrán. Alul meg a forgórész a kefékkel.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 2993

Bár, ha eredetileg sem volt megszakítva az áramkör, akkor az is elképzelhető, hogy beépített nyomáskapcsolóval rendelkezik, esetleg nyomáshiány elleni védelemmel is. De egyébként soha nem láttam ilyet közelről, tehát ez csak találgatás, meg kellene valahogy vizsgálni.

 

Ahogy magam ismerem, szerintem nem állna meg nálam egyben, vagyis darabokra szerelés nélkül.

Előzmény: sigsig (2991)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 2992

Megoldható elvileg, de kell hozzá két nyomáskapcsoló. Egyik a tartálynyomást érzékelő túlnyomáskapcsoló, másik a bemeneten a hálózati nyomás jelenlétét érzékelő kapcsoló.

 

Kereskedelemben egyiket nagynyomású kapcsolónak nevezik, másikat alacsony nyomásúnak, de ez erős egyszerűsítés, mert ez nem csak a nyomásról szól. A működésük is ellentétes: egyik túlnyomásnál szakít meg, másik nyomáshiány esetén szakítja meg a szivattyú áramkörét.

Előzmény: sigsig (2989)
sigsig Creative Commons License 2016.02.13 0 0 2991

sigsig Creative Commons License 2016.02.13 0 0 2990

Lemaradt a kép :

 

sigsig Creative Commons License 2016.02.13 0 0 2989

Sziasztok!

Van egy RO 105 alap víztisztítóm. Kaptam ezt a nyomásfokozót ami egy Aura gépből lett kiszedve.  Meg lehet oldani hogy bekötöm az enyémbe?

Kösz

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.10 0 0 2988

A klór nem csak akkor káros ha megisszuk, a bőrnek sem jó, illetve a gőzét belélegezni sem. Régóta gondolkodom, hogy kellene valamilyen szűrő zuhanyzáshoz is.

 

Erről vélemény?

http://aquafilter.com/en/product/5/38/fhsh-5-c

 

Megint az a kérdés, hogy milyen tisztaságú a szűrőben használt anyag.

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.05 0 0 2987

Köszönöm a tippeket.


Valaki esetleg pumpa ügyben tudna segíteni? 600-720 GPD vízszállítás és 5.5-6.9 bar nyomás között. Talán rosszul kerestem, de nem találtam semmit. Csak RO szűrűhöz készült pumpa jöhet szóba (tisztaság miatt) vagy más is?

Előzmény: Törölt nick (2985)
.psp Creative Commons License 2016.02.03 0 0 2986

Rezsit akartak csökkenteni, a fél város ólommérgezést kapott

Ész nélküli spórolás és gondatlanság vezetett egy amerikai város vízrendszerének összeomlásához. Az ólomvezeték máshol is időzített bomba. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 2985

Szűrők utánpótlási lehetősége miatt is jobb a szabványos, poharas ház. Már aki nem ijed meg egy kis szerelgetéstől, vagy vannak patronos rendszerek is.

 

Egyik lehetőség a háromlépcsős előszűrés, de 12 hónap helyett mondjuk 6 hónapos cserével.

 

Négy ház esetén úgy szokták, hogy előszűrő (10-20 mikron), tömbösített szén, granulált szén, majd az utószűrő (1-5 mikron), ami a szénszemcséktől védi a membránt. A résméret csökkentése a nyomást is visszafogja, ezért nem érdemes mindenhová 1 mikronost tenni.

 

Háztartási célú membránházakból kétféle szabványos méret van, a vékonyabb és a kövérebb (méretekre már nem emlékszem), vagy vannak az egyedi gyártmányok.

 

Membránokat nem párhuzamosan, hanem sorba kell kötni (kettőt-hármat legfeljebb), tehát egyiknek a "szennyvíz" kimenetére a következő membrán bemenetét. Elsőre furcsának tűnhet, de ez a módja. Ez egyszerűen csak a membrán "virtuális" meghosszabbítása, tehát így egyenértékű lesz egy azonos átmérőjű, de hosszabb membránnal.

 

Míg párhuzamosan kétfelé oszlana a nyomás, ami már nem jó. Szivattyút nem vásároltam még, ezeket nem ismerem.

Előzmény: tisztavíz_ (2984)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2984

Elhamarkodottan írtam. Sajnos az említett 500 GPD-s membránt nem lehet beszerezni Európában ahogy látom.

 

Ami nagyon tetszene, ebből a HF5-4014 600 GPD-s memrbán.

http://www.gapswater.co.uk/acatalog/RO_UltraTec_HF5_SERIES_-_Ultra_Low_Pressure_Membranes.html

 

170 GBP és 130GBP hozzá a ház (~130.000 HUF).

 

600 US GPD ~ 1.6 liter/perc. (A veszteségektől eltekintve.)

 

Az Aquafilter legerősebb szivattyúja az ábra alapján tud 5 baron 1l/percet:

http://www.krimmler.hu/viztisztito-alkatreszek/nyomaskapcsolok_125/nyomasfokozo-forditott-ozmozis-ro-viztisztitokhoz-794

 

A membránnak 5.5 baron kellene 1.6l/perc. Valószínűleg ez a szivattyú kevés lenne neki. Más ötlet szivattyúra, hogy hol nézzek kürül?

 

Szabvány méretű Aquafilters szűrők kiszolgálják vagy növelt kapacitású kell, esetleg gyakrabban kell cserélni a betéteket? Egy ilyen értékű membránt kár lenne megölni alulméretezett előszűréssel. 3-4 lépcsős előszűrésre gondoltam egyébként is.

 

Nem feltétlenül szeretnék ekkora összeget befektetni, de elgondolkodtam.

tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2983

Köszönöm a gyors választ. Az Axeon 500 GPD-s vajon belemegy egy Aquafilter házba (a Specifications fülön látszanak a méretek)?

http://www.axeonwater.com/AXEON-TF-Series-Home-Drinking-Water.html

 

A saját háza (Specifications fül):

http://www.axeonwater.com/Residential-Membrane-Housings.html

 

4.8 bart kér, a ház maximum 5.5 bart visel el, kb. ennyit adnak az Aquafilter pumpák is (szinte biztos, hogy kelleni fog pumpa).

 

Ebből kettőt érdemes párhuzamosan kötni vagy nem fog +100% javulást hozni?

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2982

Nehéz megjósolni, nekem például a 150 GPD 5 perc alatt 1,2-1,5 liter körül (tél-nyár) ad, ami nagyjából a névleges kapacitás 60 %-a, de vannak állítólag jobban termelő membránok is. Vagyis jobban megközelítheti a névlegest, de ez szárazanyagtartalom, nyomás, hőmérséklet, pH-érték, függvénye.

 

 

Ez egy idézet mástól, egy akvarista írta régebben:

 

A 75gpd-s membránnal 1,5 liter víz nálam 4,4 bar nyomáson kb. 10-15 perc alatt van meg. Nekem egy 200gpd-s cuccom van szivattyúval, az 6,2 bar nyomáson megy és a 1,5 liter percek alatt megvan.

Előzmény: tisztavíz_ (2981)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.02.02 0 0 2981

Úgy döntöttem mégis lesz RO. Tartály nem lesz. Vajon egy Filmtec Dow 100 GPD-s membrán elég lesz-e egy elfogadható átfolyási sebességhez:

http://www.krimmler.hu/kapillaris_ozmozis_membranok_89/ro_membran_100_gpd_375_liternap_492

 

Az Axeon-nak van 500 GPD-s membránja is, de nagyobb nyomást igényel és nehezebb beszerezni (a szállítási költség kiteheti a membrán árát):

http://www.axeonwater.com/AXEON-TF-Series-Home-Drinking-Water.html

 

Az Aquafilternek is van, de bizalmatlanabb vagyok ezzel kapcsolatban:

http://aquafilter.com/en/product/2/23/tfc-300

 

Ezen kívül csak távolkeleti membránt találtam, szóba sem jöhet.

 

Ha esetleg valakinek lenne a fentiekkel tapasztalata, javaslata, érdekelne. Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2980

Ki lehet iktatni, de meg kell nézni alaposan a konstrukciót. Lehet például processzorvezérelt is a szerkezet.

 

Lehet benne kétutas szelep is, amellett, hogy nyomáskapcsolók is vannak. Vagy lehet kétutas szelep nélkül is. Utóbbi esetben a túlnyomáskapcsolót és a mágnesszelepet nem lehet kiiktatni, hiszen az állítja meg a vizet, a tartálynyomást érzékelve.

 

A bemeneti nyomáskapcsoló csak a szivattyút védi. Ha nincs bejövő víznyomás, nem kap áramot, hogy ne tudjon tönkremenni. Erre nincs szükség, ha nincs szivattyú.

 

Tehát többféle eset elképzelhető, attól függően kell ügyködni.

Előzmény: amptron1 (2977)
naox Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2979

"Ugyanis egy sima laboratórium nem tud/fog ilyen vizsgálatot csinálni!"

Nem tudom, mit értesz "sima" laboratórium alatt, de a hormonok mennyiségének meghatározása ma már absz. rutin eljárás, itthon is sok cég végez ilyesmit, és sok olyan eljárás van, ami néhány ezer molekulányit (!) már biztosan kimutat.

-----

És ugye a lényeg: itt nem én állítok, hanem te/a forgalmazó. Nem nekem kell bebizonyítani, hogy ő kamuzik (ezt nem is tehetem, hisz azt se mondta meg, hogy milyen hormon...), hanem neki illenék alátámasztania az állítását.

Nem így volna korrket?

Előzmény: Tücsök-koma (2978)
Tücsök-koma Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2978

Ez mind szép és jó amit leírsz. A kérdés csak az hogy a te általad írtak hiten vagy tényen alapulnak-e?!

 

Ugyanis egy sima laboratórium nem tud/fog ilyen vizsgálatot csinálni!

De ha még meg is csináltatsz egy ilyen vizsgálatot az sem bizonyít semmit! Mivel egy minta elég kevés egy országos viszonylatban.

 

Szóval ha akarsz továbbra is állíthatsz "tényeket".  Azt pedig nyugodtan kijelentem neked hogy az én hitem sem vak! Értsd ahogy akarod!

 

Ezzel én lezártam a témát, mert itt úgysem fog se pro se kontra eldőlni semmi!

Előzmény: naox (2975)
amptron1 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2977

Szép napot mindenkinek! Mostanában szereztem egy szivattyús víztisztítót, de a rendszerünkhöz ez nem kéne. Kérdezem ki tudom iktatni a szivattyút, nyomásszabályzót stb? A sima tisztítóhoz  több videó van a  bekötésről. Az szerint fog működni, vagy ezt csak motorral tudom használni? 

f4d4m Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2976

Köszönöm szépen a választ!

 

Egyelőre úgy gondolom, nem kell tartanom az akváriumhoz való ro szűrő által szűrt víztől, ha nem napi rendszerességgel, csak kv, tea, sörfőzés esetén használnám.

Előzmény: Törölt nick (2955)
naox Creative Commons License 2016.01.25 0 0 2975

"Ha akarod elhiszed, ha akarod nem."

Még egyszer leírom (vajon miért gondolod, hogy mégegyszer leírod ahelyett, hogy az állításaimat vitatnád? Ezt súlykolásnak hívja a "hazugság-tudomány".).

Az, hogy mi van a vízben, az nem HIT kérdése. Az nem olyan, mint az angyalok, hanem olyan, mint hőmérséklet: nem hinni kell benne, hanem meg kell mérni.

Sokan a tényekhez is hittel közelednek, ez nem baj, szívük joga, de akkor fogadják el, hogy minden csalónak ők lesznek a célpontjai.

Ha a víz szennyezettségéről akarunk beszélni, akkor nem hitre, és nem (amúgy irreleváns) dívány cikkekre van szükség, mint ahogy az ad hominem érvelés népszerű öreg profokra hivatkozva is tökéletes zsákutca.

Nézzük meg mi van a vízben, nem?

Előzmény: Tücsök-koma (2973)
.psp Creative Commons License 2016.01.24 0 0 2974

Én azért nem vitázom mert nha kiszürjük tökmindegy. :-)  Másrészt megadta az élet hogy volt lehetőségem Czeizel doktor munkásságát figyelemmel kisérni és tudom hogy borzasztóan óvatos volt az ilyen kijelentésekkel de ezt még a TV-ben ország világ elött is vállalta.

Előzmény: Tücsök-koma (2973)
Tücsök-koma Creative Commons License 2016.01.24 0 0 2973

Még egyszer leírom. Ha akarod elhiszed, ha akarod nem.

Ilyen elven nincs baj a génkezeléssel sem. És azzal sem, ha antibiotikumozott húst eszel.


Azzal egészen biztosan egyet fogsz érteni, hogy a különböző hormonokat amiket gyógyszerekben használnak, pl fogamzásgátló, nem az emberből vagy a disznóból vonják ki! És ha megválaszolod azt, hogy miért el is jutottunk a probléma gyökeréhez.

Persze lehet - még egyszer mondom - vitatkozni. Lásd pl Monsanto. Semmi gond a génkezeléssel.

Aki akarja egye meg vagy igya meg. Ezzel nekem csak az a problémám, pont az nem eszi vagy issza, aki gyártja/gyártatja.......

Csak úgy rákerestem:

Hormonokkal tuningolt állatok: a húsipar kínos kérdései

Az ipari állattenyésztés nagyjából olyan, mint az élsportban a doppingolás. Összegyűjtöttük, mire kell vigyázni, ha húst eszünk. Tovább »

forrás: divany.hu

 

 

Előzmény: naox (2972)
naox Creative Commons License 2016.01.24 0 0 2972

szerintem ez a topik nagyon is erről szól.

Alighanem sokakat eltántorítana a beszerzéstől, ha az eladónak igazolnia kéne (azaz nem hazudhatna), hogy az ivóvíz "gyógyszert" és "hormont" tartalmaz.

-A klór kb. az összes szerves vegyületet oxidálja, így a szteránvázat is.

-"van némi különbség ha jól tudom az állati és az emberi hormonok között"

tudtommal a disznó és az ember nemi hormonjai között pl. nincs. És megeszünk akár fél kiló magas hormontartalmú sült vért gond nélkül. Vagy akár nyers marhahúst.

Előzmény: Tücsök-koma (2970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!