Keresés

Részletes keresés

evolúciómérnök Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172782

annyira nem fáj, gazdasági tevékenységre kimondottan elengedhetettlen..

amennyiben bennem is él az illető... :)  nem tudom ki Ő. nem igazán idézek ... nem ismerem a buddhista ki kicsodát .. :) .. akikkel találkoztam többnyire .... letagadom.. // rá nem emléxem s ezt nem a tagadásom mondatja.. //

buddhaságot életből..  TKBF.. tanultam ... Vekerdi könyve nagy hatással volt rám . mostanság az élet a mesterem... a megvalósíthatóság terén ... :)

// idézhetnél tőle...  //

Előzmény: Amida (172781)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172781

 

igaz, ezért terjed a choaching, a nagy  "találmány"

Elég eredményesen töri meg a manager egoját ... de persze plágium.

Viszont. 

... sajnos a nem-tudás, nem fáj.

Viszont.

... ha nem tévedek te szoktad idézni Chögyam Trungpát?

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (172780)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172780

.. a menedzser státusz .. nagy lehetőség az egók harcára... . gondolom ezért a szaporodás ../látványos/

Előzmény: Amida (172773)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172779

 

 

Nagyképű vagyol és öntelt: "Tudom, hogy nem tudsz követni."

Én mentem a bika előtt, azóta nem megyek szamár után. Muszáj volt a bikát megszelidítenem, ha már adatott nekem.

 

 

Zen buddhizmus - A bika hazavezetése - Herding the Oxwww.tarrdaniel.com/documents/ZenBuddhizmus/bikahazavezetes.html2013. dec. 13. - Tíz Bika - képek, versek, kommentárok. Az itt bemutatott Tíz Bika képsorozat Kuoan Shiyuan klasszikus verseit ... A bika megszelídítése ...

Előzmény: Törölt nick (172769)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172778

nihilizmusod engedte tudatlanságod eredmény e .. meg lesz s nem lopod a napot többé. ha nem tanulsz..élni

Előzmény: Törölt nick (172777)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172777

Majd szólj, ha már kellőképpen belefáradtál a tapasztalhatóságba, meg a fenntarthatóságba.

 

Uhh.

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (172771)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172776

Most hirtelen hárman tudjuk,- összeszaladtunk itten - (nyilván njem miattad)te meg kijelented, hogy egyikünk nem tudja.

Nem semmi vagy te, hallod-e?

 

Te tulajdonképpen miről írkálsz, mert  annak a tudáshoz semmi köze. Valószínűleg valami hit.(sic.)

Előzmény: Törölt nick (172774)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172775

 

igaz

úgy gondolom amit írtál az megfelelő nézet. alkalmas alap az építkezésre

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (172771)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172774

Szóval nem tudod. Sejtettem különben.

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (172772)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172773

 

sniffi: a szellemiség nem változott az elmúlt 5000 évben.. hogyan s mitől várod a változás lehetőségét... 

én: a szellemiség évezrredeken át nem változott és mostanság ott tart, hogy aminek pénzben kifekjezhető ára nincs, annak ezek számára értéke sincs ... szvsz ez a nagy bukta!

Az 5.000 év arra vonatkozhat, hogy az első isteni rend, - a kollektív tudat - elvesztette értékét, megjelent az emberben az én-tudat, megjelent az egyéni tulajdon és ez a tévedés megalkotta az egot. Kis barátunk még abban szenved, nyilván még nem érte el az individuáció alkalmas kezdetének idejét. Most ez a fajta szaporodott el itten és ez izgalmas. A környezetemben szerencsére nem akadnak őszhajú gyermekek. Rájuk Jézus vár, vagy a Jó Pásztor.

 

Előzmény: sniffí (172765)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172772

 valáskárosultak önteltségének csúcspontja

Előzmény: Törölt nick (172768)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172771

... deee.. ha ezt már felismerten tudatosan éli, a tapasztalhatóság fenntartásá-ért... mint logika s kreatívitás.

logika/szokás engedte teremtés/ mi a határok közti lehetőség.. kreativitás .. mi túl juttat a határokon.. a lehetetlen meg teremtése- megoldása.

Előzmény: Amida (172766)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172770

Még kevésbé ír, hülyeséget. 

Előzmény: Amida (172766)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172769

Tudom, hogy nem tudsz követni.

Előzmény: Amida (172763)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172768

Tudod mi a megvilágosodás?

Előzmény: sniffí (172765)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172767

 

Korrekt.

Egyetértek veled.

Van úgy, hogy akinek kevés információja van,  "butaság védelmére ... fenntartására. jól felhasználható" 

Előzmény: sniffí (172765)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172766

--- ha advaita valaki valóban, hülyeséget nem kérdez.

 

Legfőbb mennyből ki letekint reája,
Talán az tudja, vagy nem tudja Ő sem.

A megnyilvánult világ léte elválaszthatatlan
annak lététől, akinek számára megnyilvánul.
Létük nem lehet független egymástól.
Nincs független lét. Ami független,
Az nem lét, nem nem-lét.

De mihez kezdhet bármilyen létező
értelem a teremtés titkával,
ha egyszer maga is belépett a létbe,
s létrejöttként maga sem független?

Ez a teremtés létező mitől lett?
Talán magát formálta meg, talán nem.

És ha maga formálta magát?
Nem, még akkor sem tudhat meg semmit.
Még magát sem szemlélheti önmagaként,
mert a létbe lépett magára pillantva
szükségképpen valami mást lát,
magát tapasztalva szükségképpen
valami mást tapasztal,
magát formálva szükségképpen
valami mást formál.

Önmagát szemlélve kettéválik az Egy.

 

 

 

Még magát sem szemlélheti önmagaként,
mert a létbe lépett magára pillantva
szükségképpen valami mást lát,

 

sniffí Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172765

amir e utalsz az nem értelem .. az az *akarat=ösztön=szokás*, nem ez a haláltalanság.. tudatosodás felé vezető lehetőség.

 

valláskárosultságod oka hogy az ember szellemi fejlődését .. teremtettsége okán változtatni lehetetlennek véled így butaság védelmére ... fenntartására. jól felhasználható vagy.

a történelmi tények a szellemiségnek köszönhetők..

a szellemiség nem változott az elmúlt 5000 évben.. hogyan s mitől várod a változás lehetőségét... : amíg a szellemiségünk ott tart, hogy a tanárok-oktatásban résztvevők felelőssége -értelme nem jut el odáig, hogy munkásságuknak köszönhető az emberiség sorsa /ezt psziho .. foglalkozók is letudnák vezetni ha...belegondolnak ...// .. tudatlanságából eredendő tévedéseik.. félelmük .... . Addig valójában .. miért volna értelmes * az ember* ... hogyan lehetne mondani fejlett az infrastruktúrája... / az isten kultusz, a valós felelősség-értelem élését veszi el az egyedtől... s mivel nem tud élni . persze hogy belehal abba hogy nem a világgal.. csak a "kultúra elvárásaiba " felel meg... s a legtöbb amit kitalálhat uralkodjon a a másikon.. többin.. azzal van bajom hogy teremtő lévén nem a világgal csak a politikával foglalkozol TE is .. s nem a világot teszed élhetővé .. TE sem .

Előzmény: Törölt nick (172759)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172764

A megvilágosodás nem bódhi-fa

Az elme sem tiszta tükör

Eredetileg sem volt semmi

Mire hullana akkor por?

 

 

 

... van másik lehetőség, de keverni-kavarni nem érdemes:

 

 

 

 

Testünk bódhi-fa

Elménk egy tiszta tükör

Tisztogassuk őket mindenkor szorgalmasan

Ne rakódhasson rájuk por! 

 

 

Mi az önreflexió lényege?

Tudod a régi idézetek néha hasznosabbak, mint a saját ötletek.

Előzmény: Törölt nick (172762)
Amida Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172763

 ... nem tudlak követni.

Valószínűleg azért mert nem is szokásom másokat követni.

 

De nem értem amit írtál, nyilván el vagyok maradva.

 

Itt ez egy megrázó butaság:

Én: Már az is egy dolog, hogy mit hiszel vagy mit nem. 

Te: Látod innen tudom elképzelni a dolgaidat. 

 

na szia ... szép napot ... próbáld ezt is elképzelni.

Előzmény: Törölt nick (172758)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172762

Nekem elég egy tükör.

 

Tudod, hogy amit a tükörben látsz, az nem Te vagy. Akkor, hogy érted azt, hogy neked elég egy tükör? Mihez elég?

Előzmény: Tiszta tudat (172750)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172761

Látom tetszik:)))

Előzmény: hizi (172760)
hizi Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172760

::))))

Előzmény: Törölt nick (172758)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172759

De igen, van. Még olyan tudás is van, ami a tudást is meghaladja. Ennek a belátásához van szükség az értelemre.

Előzmény: sniffí (172757)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172758

Nem tudom, mi az a magdé?  ... csak egy betű maradt ki  "magadé"

 

Előfordul. De azért ezekre a kimaradó betűkre máskor figyeljünk oda egy kicsit kicsit jobban, ki ne maradjanak szegénykék. Nem szórejtvényeket akarok itt fejtegetni, hanem értelmes, bárki által könnyedén érthető szavakat, szövegeket szeretnék olvasni. Ez másokra is vonatkozik, akik az önközlés ilyetén (írásbeli) módját választják.

 

Nem mi teremtettük a Világot vagyis az Univerzumot

 

 

Dehogyisnem.   

 

nem hiszem, hogy eltudod képzelni a dolgaimat, a sajátod bőven elegendő lenne

 

Már az is egy dolog, hogy mit hiszel vagy mit nem. 

 

Látod innen tudom elképzelni a dolgaidat. 

 

:ooooo

 

Valóban nincs sok közöm az Univerzumhoz, hiszen én vagyok.

 

Oké, játszunk el a gondolattal egy röpke pillanat erejéig, hogy te vagy az univerzum. Na most, ha te vagy az Univerzum, és nem te teremtetted magad, akkor, hogy lehetsz te az Univerzum?

 

Nem tudom mi a jó és mi a rossz. Azt sem tudom mi a helyes és mi a helytelen.

 

 

Kár.

 

Tőlem azzal pótolod a tudást amivel akarod.

 

A tudást a magam részéről semmivel sem szeretném pótolni.

 

Szó sincs arról, hogy csak a fizikában vannak törvények és feltételek. Mindenben vannak, ami rendszer elvű. Sőt akkor is ha másik zárt vagy nyitott rendszer, vagy hálózat.

Nem az a nehéz, hogy a valóságról mondjunk valamit, hanem az, hogy ezt be is bizonyítsuk.

 

A rend nem rendszer, hanem rend. Nincs szüksége elvekre, szerekre. Ilyesmiket csak az ember vetít bele a világba mégpedig a tudatlanságból fakadóan. Meglehet, ezért is nehéz bizonyítani neki a valóságot, és megkülönböztetnie a rendet a rendszertől.

 

A végén arra gondoltál hogy az Univerzumban van értelem? Van, pl az ember.

 

Igen. Az ember elvileg értelmes. De ahhoz, hogy ne csak elvileg legyen az, hanem úgy igazán, meg kell tudnia haladni azt az értelmet, ami őt elvileg és elviekben értelmessé teszi.  Az ilyen értelmet meghaladó értelem egyik fő ismérve, kifejeződési formája, hogy az ilyen ember nem pökhendi és gőgös, hanem végtelenül alázatos lesz.

 

Ez az alázat

a virág. 

 

Buddha

 

AUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Amida (172752)
sniffí Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172757

tudás nincsen mi  az értelmet meghaladja... az a jóhiszeműséggel való vissza élés ..

Előzmény: Törölt nick (172746)
sniffí Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172756

ez mint bolygó mozgást szépen levezeted .. az értelem meg ott kezdődik.. ha ezeket, a mentális hozzá állásokat képes vagy uralni s nem mint egyéniség éled..  hogy atér s idő ura légy az az értelems lény amit Gautama után nyelvészetileg buddhának/melléknév= elért ..tudást-képességet ../, nevezhetünk .. hiszen magában tartja .. éli a az általad felsorolt 3asságot, miáltal-ezért lehet tudatos-abb attól aki mgán kívül éli e szükségszerűséget .. manifesztációjához.... s a világ manifesztálásához..

Előzmény: hizi (172747)
sniffí Creative Commons License 2017.09.27 0 0 172755

.. az egész kulcsa a * tudat teremtette világ volna.. *   mármint hogy .. a magát érző lényként regisztrálni képes lény .. miért nem fér bele a mengyelejev táblázatba .. s miért információ a valóság .. tapintható szagolhatósága .. szb .. ellenére. A buddhizmus buddha állapotra hajazása ezt jól felvezeti.. a bevezetett istent isteni ideológia ellenére .. földre születettség /matéria/... s halál mint /matéria nélküli lehetőség/.

// relatíve a létfeltételek biztosítottságig .. miért hanyagolható el .. a ki is vagyok probléma..//

 

 ...amíg a szellemiségünk ott tart, hogy a tanárok-oktatásban résztvevők felelőssége -értelme nem jut el odáig, hogy munkásságuknak köszönhető az emberiség sorsa .. tudatlanságából eredendő tévedéseik.. félelmük .... . Addig valójában .. miért volna* értelmes  az ember* ... hogyan lehetne mondani fejlett az infrastruktúrája... / az isten kultusz, a valós felelősség-értelem élését veszi el az egyedtől... s mivel nem tud élni . persze hogy belehal abba hogy nem a világgal.. csak a "kultúra elvárásaiba " felel meg...

Előzmény: Amida (172727)
Amida Creative Commons License 2017.09.26 0 0 172754

 

 

szóval van rá időd, hogy mit választassz ... nem a gyenge hullik el, hanem az, aki azt választja.

Előzmény: Tiszta tudat (172750)
Amida Creative Commons License 2017.09.26 0 0 172753

zárt vagy nyitott rendszer,

inkább legyen a neve halmaz.

Előzmény: Amida (172752)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!