Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12622

Lehet valahol ilyen kémény fúrásos videókat nézni? Kicsit nehezen tudom elképzelni.

Előzmény: citcat 18-16v (12618)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12621

Aha, tehát csaltál! :) Egyébként komolyan gondoltam, hogy a 10cm elég falnak ott, ahová a cső esik...

Előzmény: citcat 18-16v (12620)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12620

Ez egy 65cm vastag falban a pince szellőzője volt,240mm-es fúrással így maradt elég falvastagság, a padlástól meg a kőműves urak majd fel rakják ahogy a többi kémény van rakva.(Nem irigylem őket műemlék épulet és nagyon díszes kéményfejet kell csinálni)

Előzmény: Totya3 (12619)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12619

9..10cm-es fal maradt? Végül is elég...

Előzmény: citcat 18-16v (12618)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12618

Ma tettem 200mm-es csövet egy14x14-es léménybe 8 méter hosszon.

Előzmény: csiba00 (12614)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12617

Nem csak a városképiek tudnak meglepetést okozni de ha tájvédelmi körzetben laksz akkor semmi esélye nincs a szerelt kéménynek se falon kívül se beltériként. (pilis környékén még a parabola antennákért is balhéztak.)

Előzmény: csiba00 (12614)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12616

"Úgyhogy az biztos nem a a szakszerű kéményseprői eljárásra vezethető vissza."

 

Nem feltétlenül igaz, bár nem ismerem a konkrét helyzetet és állapotot, csak saját tapasztalat van:

 

Nálunk jártak és kotortak a kéményseprők, mégis volt kéménytüzem. Oka a nem megfelelő működtetés volt, aminek kövekteztében elkátrányosodott a kémény. A kátrány kefével meg senki le nem szedi, azt kb. max leégetni lehet. Nálam be is gyulladt, kiégett és le is esett egy rahedli izzó cucc, 7-8 10-l-es vödörrel szedtem ki.

 

Ez a lerakódás kiakakul nagyon hamar ismét, ha nem jól tüzel az ember.

 

Persze ettől a kéménysepró még felhívhatja a rá az ember figyelmét, hogy ilyenekkel kell számolnia.

Előzmény: judit0 (12608)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12615

Mi ez a 12 centis letiltás?

Előzmény: Totya3 (12612)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12614

Városkép azt hiszem nálunk kihúzható. Nincs itt olyan, ami ezt indokolná. Kertváros, családi házas övezet. így kicsit jobb a helyzet. De ha kéne, akkor sem tudnék mit csinálni, mert a jelenlegi 130.as bélés kb. maximálisan kitölti a kémény belső térgofatát.  Új kazánt tervezünk, és az eddigi tájékozódás alapján 150-160-as béléscső kéne.

Előzmény: citcat 18-16v (12603)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12613

Félreértetted, mert nem ilyen célból született a hozzászólásom. Evidens számomra, hogy normális tervrajzok kellenek. Csak az eredetit nem vágtam. Pl. hiteles másolat nem lehet?  Csupán ennyit akartam tudni.

Előzmény: Madaraspisti (12605)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12612

Azért érdekes azt is, hogy korábban több ezer kéményt letiltottak(papíron) a 12cm miatt, most meg a valóban életveszélyes kéményről semmi papírt nem állítottak ki! Egy nagy trágya ez az egész rendszer!

Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12611

Egyetértünk, de igazából lehet, hogy csak egy részen sérült és nem kell 12méteren újrahúzni. Kiderül...

Előzmény: István a kováts (12609)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12610

"Sajnos az általad javasolt eljárás azért nem jó, mert a kéményt használhatatlanná, életveszélyessé nyilvánították.Erre tekintettel mindenképp a kémény cég hatósági eljárása alá esik." 

 

aztán:

"A kéményt életveszélyessé a tűzoltók nyilvánították, szóban és nem határozatban."

 

Bocsánat, de jó lenne eldönteni, mi a helyzet, mert így csak összezavarsz minket.

Szóban semmis a dolog, tök mindegy mit mondtak, ha nincs papíron! Egyébként meg csak az fog számítani, amit a kivitelező lát a szemével. Ha szét van esve a kémény a tűz miatt(márpedig egy fúgákon átjövő láng erre utal), akkor azt újra kell építeni. De majd kiderül. Érdekelne a végeredmény!

Előzmény: judit0 (12608)
István a kováts Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12609

 Nem akarom a fúroskollégát megfúrni, de 

 

  "Ebből kifolyólag félő, hogy szét fog esni a fúráskor egy része a kéménynek! Szerintem nem lesz könnyű dolgod! :)  A határozatot sem tudom hogyan fogjátok átlépni, mert a bélelés önmagában nem megoldás a statikai problémákra."

 Hát egy megrongálodott kéményt felfúrni, ráadásul több méteren, az csak széteshet.

persze vannak már modern technólógiák !

 Én   újra építettetném természetesen már korr. acélcsővel béleleve. Lenne nagy kosz, sok pénzbe kerülne, de működne.  A kéményseprőknek meg minek az orrukra kötni az ilyen műveletet. de ha már ügy van belőle rázóssabb.

Előzmény: Totya3 (12599)
judit0 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12608

A kéményt életveszélyessé a tűzoltók nyilvánították, szóban és nem határozatban.Annyit mondtak amit az ember józan paraszti ésszel is felfog, hogy a füst bejön a házba, ha használjuk. Én nem gondolom, hogy statikailag gond volna a kéménnyel, a tetősíkon kinyúló részből még a fugák sem hiányoznak és nem sérült.

A tűzoltók   15 vödör kátrányt hordtak ki az oltás során a kéményből, ahogy leszedték az izzó részeket a kkémyén oldaláról az égés megszüntetését követően. Úgyhogy az biztos nem a a szakszerű kéményseprői eljárásra vezethető vissza. Ja. Az áprilist úgy értettem, hogy 2012. áprilisban beszedte a 2012 szeptemberi díjat is. (Ráírta az átvételi elismervényre, az áprilisi dátumot. Szeptemberben meg már felénk sem jött)

 

Citcat megoldása nekem teljesen OK és működőképesebb mint bármmi amit eddig hallottam. 

 

Ja , és addig természetesen nem perlek, míg minden nics készen

 

 

 

Judit

Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12607

 Ja látom egy ház mellé állítandó szerelt kéményről csevegtek. Ok.

 

Nekem is valamikor az lett vóna. Egy kis lakásba szerettem volna gázt bevezetni és kazános ( cirko ) központ fűtést csináltatni.

 Ment is minden egy darabig mint a karikacsapás. A gáztervező megtervezte a gázellátást, ráírta a rajzra a beszerelendő készülékeket ( cirkó  + gáztüzhely ) és megjelőlte a később vásárlandó kémény helyét. beszélgettünk, hogy mi sem eccerűbb, bejáratott, bizonylatolt berendezésről van szó. Még külön pénzért fel is állítják.

 Aztán véletlenül valaki elkotyogta, hogy nem ú van az ám , hogy megveszem, feállítom,  hanem ahhoz építési engedély is kell.

 

Ok. gondoltam mi sem eccerűűbb. Bemenek a tanácshoz,  egy kérvényt beadok és megadják. Hát nem. Mondja az előadó megérti, de vannak papírszabályok. Ő csak engedélyezett terv alapján adhat további engedélyt. Mondám az is megvagyon, van engedélyezett tervem. Mondá az nem elég, új kell , hogy azt a kis nyomorult pöttyöt nem rajzohatja bé bárki, csak akinek engedélye vagyon reá. (tehát nem az a lényeg, hogy jó legyen hanem hogy a papíroknak stimmelni kell.) Azon az M 1: 100 -as rajzon sok nem láccik a kordinátokon kívül - nem is kell nagyon más.

 vVgül megsúgta az előadó, hogy  őket különösebben nem is érdekli, de rossz akaratú szomszéd mindig akad. Ha van bejelentés, abból ügy lehet.

 Gondoltam nem szarakodok ezzel a fém kéménnyel, kimene a füst a nélkül is. Parapett kb. 3 m magasan.  Valóban, de ahhoz meg köjál engedély kellett volna. Sok sok papírral. Végül bepipultam és elmentem a tervezőhöz ( aki amúgy a szolgáltató terv ellenőre vót ). Mondám nem kell nekem kazán,  jó a parapet konvekttor is.

Semmi akadálya, elkérte az egyik rajzot,  kimeszelte  a kazánt és kéményt, betett ( berajzolt ) a megfelelő helyre egy ócsai 850 -est. Pöcsét  + píz . Kivitelezték, átvették, már 12 éve üzemel.

 

A sok hülye meg azon filózik, hogy egy 3 - 5 kW-tal müködő kazán kéménye  kiírtja az emberiséget, de az nem érdekli, hogy a konvektor mit csinál. A konvektor égésterméke  az ablak alatt van, senkit sem zavar, de a kéményen kijövő   füst  kb. 6  m magasan, vagy a parapeten 3 m magasan mindenkit - mánmint a bürokratákat.

 Bekaphatják !!

Előzmény: citcat 18-16v (12588)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12606

Az elmúlt másfél évben két kéménnyel volt dolgom. Az egyik aljából 8 darab 14 literes vedernyi kormot szedtem ki (előző tulaj gázosította a k éményt, egy emelettel feljebb, de alul minden maradt ahogy ottmaradt, szóval eb és szahara ...), a másikból "csak" egy vödörnyit, ez szintben volt lezárva.

 

Fekete kéményseprő nincs, csak a megkeni valaki.

Előzmény: Ofenbau (12594)
Madaraspisti Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12605

Elhiszem, hogy nem érted. A bürokrácia hatalmas.

 Tehát tervrajz ! Vajon mit értenek ez alatt ? csak nem egy laprajzot ? A tervrajz azért annál több. Vannak abban metszetek, kinagyítások (csómó pontok ) leírások stb.

 Valószinű egy normál alaprajza gondolt aki gondolt. És annak van költsége, mármint a készítésnek.

 Az a 7800 ft baráti ár szánj rá egy huszat !! Az is baráti.

Előzmény: csiba00 (12601)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12604

Nem is ezt szerettem volna sugallni, csak belegondoltam! :)

Előzmény: citcat 18-16v (12602)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12603

Kell a házé,  a kéményről rajz,statikai számítás,városkép védelmsektől papír (ez nem mindenhol viszont ha kérik ez a leg durvább és leg drágább is)

Előzmény: csiba00 (12601)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12602

Az ilyen esetekben kell kivitelezés közbeni vizsgálatot kérni fúrás után  csőberakás előtt. Mert ha kiderül,hogy nem felel meg akkor természetesen javítani kell amit az előzetes szakv.előír. De azért 18év kéményezés alatt összejött annyi hogy megoldjam akármi is van azzal a kéményel.

Előzmény: Totya3 (12600)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12601
Milyen eredeti tervrajz? A házé, ami mellé építeni szeretném? Vagy az építeni kívánt kéményé? Bocs, de nem értem.
Előzmény: citcat 18-16v (12597)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12600

Kedves Judit!

Természetesen a szófordulattal arra utaltam, hogy egyszerű ellenőrizni a kéményt!

 

Ha a kéményt statikailag nyílvánították használhatatlannak, akkor mindenképpen újra kell rakni(legalább is egy részét). Úgy tudom, újra lehet, mert ez nem új építésű ház, azaz felújításnak számít, bárhogyan is legyen.

Ha a kémény nem esik szét(amit kétlek, ha kicsaptak a lángok), akkor fel lehet fúrni, és bélelni, vakolni és szintén felújításra hivatkozva átvetetni.

 

Tudom mekkora probléma a lakáson belüli munka, nyáron átestem rajta, ez ezzel jár, túl lehet élni.

Megjegyzem, hogy bármiféle átalakítás előtt hatósági szemlét kell(ene) kérni, elfogadtatni a terveket(a felújításra, átalakításra(bélelés) vonatkozóakat) és akkor nem lehet belekötni. Normál esetben ezt fordítva is meg lehet oldani, ahogy én is tettem, de ahhoz "jóban" kell lenni a seprőkkel! ;)

Előzmény: judit0 (12584)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12599

Nem akarok beleugatni, de nem probléma, hogy a fugákon jött ki a láng és hogy lehet, hogy a statikai állag miatt nyílvánították használhatatlannak, nem csak a fugák miatt?

Véleményem szerint azt a kéményt sima malterba, abból is a gyengébbik fajtába rakták annó! Kizárt, hogy misungos(beton) fugán kijött volna bármi is! Az a kémény szét volt málva a kátránytól, az ette meg a fugát évek alatt a tűz már csak kihordta a törmeléket. Ebből kifolyólag félő, hogy szét fog esni a fúráskor egy része a kéménynek! Szerintem nem lesz könnyű dolgod! :)  A határozatot sem tudom hogyan fogjátok átlépni, mert a bélelés önmagában nem megoldás a statikai problémákra. Én biztosan újra raknám, ha szabad, ha nem szabad, akkor a fúrás-bélelés sem megoldás.

Számíts arra is, hogy ha be lesznek perelve, nem lesznek elnézők! :) Normál esetben sima ügy, legalább is nálunk biztosan elfogadnák a felújítás indokot, de ha pattogok, betartanák a törvényt, biztos lehetsz! :) Kinek mi a fontosabb, ugyebár...

Írd majd meg mi volt, érdekel! Köszi!

Előzmény: citcat 18-16v (12591)
Totya3 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12598

Ez pont olyan, mint amikor úgy mész át a zebrán, hogy nem nézel körül, mert zöld a lámpa és úgy is zebra van, neked van elsőbséged. A fejfára is ezt fogják írni?

 

Egyébként sokszor leírtam, nálunk(Fejér megye) minden évben sepertek és sepernek a seprők és fel kellett engednem a padlásra is, nem tágított, mikor mondtam neki, hogy alulról seperjem elég az, nem volt hajlandó, megértem amúgy... Viszont feleslegesen nem csesztettek semmiért! Ez van, ahány ház, annyi szokás...

Előzmény: Ofenbau (12596)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12597

Ugyanolyan engedélyezési eljárás alá esik mint egy külső homlokzati ablak vagy garázs hozzáépítésnél. Ha nincs meg az eredeti tervrajz akkor volt,hogy 350ezerbe fájt, de vidéken csináltak már78000ft-ból is.

Előzmény: csiba00 (12593)
Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12596

"Mi eddig csak gáz turbós családi házban laktunk, a vegyes tüzeléssel nem volt tapasztalatom. Vicces az egyetemi végzettségre von. utalásod mert nekünk ráadásul van, csak jogi ."

 

 

 

 " Megjegyzem, nem csak a kéményseprő a hibás!"

Valóban nem csak ő, hanem a tulaj is és a római pápa. Végül a tulaj viszi el a balhét. De ha mán Juditéknak van jogi végzettségük, talán egy pert ha nem is de egy panaszt csak megér ez a móka.

 

 

 Habár azzal is vigyázni kell ! Eccer bepanaszoltam a seprőket az önkormányzatnál a jegyzőnél. Nézegették a levelet előlről, hátulról, majd mivel sokat nem tudtak vele csinálni elküldték a  Rákospatak u. - ba.

 Ezzel a kör bezárult.

 Honnan tudom ? hát a végzés után felhívtam az önkorit, ott mesélték.

Előzmény: Totya3 (12583)
Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12595

 Ekkora rombolás nyomait nem fogod egy nap alatt eltüntetni !!

 

 

"Hát valóban rettenetes dolog volt a kéménytűz, a kéményből kicsapó tűz (fugákon, réseken) meggyújtotta a gipszkarton mennyezetet is, és a teljes felső szinten szétrepedezett a gipszkarton mennyezet, fal stb. Még azok is durrogta, ahogy repedtek széjjel. "

 

 

 

 Anno régen kb. 3 évig nem tisztítottam a kémény kamint, kb. 3 veder kormot pakoltam ki.

Előzmény: judit0 (12589)
Ofenbau Creative Commons License 2013.12.02 0 0 12594

 Nos a kutya itt van elásva :

 

 

a házunkat használtan vásároltuk, 3 év alatt a kéményseprő csak beszedte a díjat, volt olyan, hogy áprilisban már a szeptemberit is, nem ellenőriztek semmit."

 De nem a 3 év alatt hanem már régebben se igen ellenőrízték, tisztításról meg szó sem volt.

 

 Aki lát  kéményseprőt kormos ruhában szájvédővel, az fotózza le és rakja ide fel !!

 Ahhoz , hogy kéménytűz legyen  és az romboljon is, tetemes mennyiségű koromnak és kátránynak kell felgyülemleni.

Előzmény: judit0 (12582)
csiba00 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 12593
Mennyi egy építési engedély pl. egy 12m-es 160mm-es szerelt kéményre?
Előzmény: citcat 18-16v (12588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!