Keresés

Részletes keresés

knorti Creative Commons License 2004.08.23 0 0 345

Sziasztok,

 

Baranya megyében tud valaki egy kútfúrót? Vagy aki eljönne ide? Eddig kettőt találtam, de az egyik horror-áron dolgozott volna 12-15000/m a másik eljött, megnézte a helyet, megegyeztünk 6000/m-ben, meg abban, hogy 3 nap múlva jön fúrni, de azóta nem jelentkezett.

 

búvárnyúl Creative Commons License 2004.08.12 0 0 344

Az ügyben érdeklődnék, hogy ismertek-e megbízható kútfúrót, aki ráadásul nem túl drága és képes egy kb 150 méteres kutat készíteni. Sajnos a a tanya, ahová kellene egy agyagos terület. Már próbálkoztak fúrással, de 50 méternél kőzettel találkoztak, így abbahagyták. Most az a "kút" csak kb 300 l/nap (nem perc, vagy óra, NAP!!!) "teljesítménnyel" dolgozik.

 

Viszont baromira kellene a víz. A faluból meg nem tudom a vezetékes vizet odavinni, mert messze van :-)

 

Van 5letetek?

Balu119 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 343

Sziasztok,

 

Hátha tudtok segíteni, vagy tanácsot adni.

Van egy fúrt kutunk. 32 méter mély, a vizet a házi vízellátó (Alko HW 1000) 8 méter mélyről emeli, illetve emelné. A szivattyú beindul, fél percig jön is a víz (szerintem csak a tartály tartalma), aztán eláll a víz. Sajnos a béléscső átmérője csak 63 mm.

Válószínűleg eliszaposodott a kút, mert homokos a víz. Lehet-e  a kutat valahogy kitisztítani, megnyomatni levegővel vagy vízzel..?

Ha igen, légyszíves írjátok meg, hogy hogyan és mivel lehet, és ha szakember kell ki foglalkozik ezzel és kb mennyibe kerülhet.

Még lenne egy kérdésem. Milyen szívattyút (házi vizellátót ajánlanátok ehhez a kúthoz, es hogy van-e valamilyen berendezés, ami meggátolja az iszaposodást.

 

Válszotokat előre is köszönöm,

 

Balázs

aroforever Creative Commons License 2004.08.10 0 0 342

Szia Lénárd!

 

Bakki ceintem le se menjetek a gödörbe többet! Nalunk profi kútásó csinálta a kutat és végig láttam, mit csinálnak. A vízig simán leástak, ahogy gondolom ti is. Nekünk süllyesztett kutunk van, tehát betongyűrűs. Abban a pillanatban, ahogy megjelent a víz, szinte azonnal befejezték az ásást és egyből kijöttek a gödörből. Szépen lepakolták a gyűrűket, kvázi telirakták a gödröt. Aztán felállítottak egy állványt, aminek a segítségével, meg csörlővel leengedtek egy félfocilabda formájú cuccost, ami persze jóval nagyobb volt .-). Ez gyakorlatilag 2 negyedgömb, amit egy fogaskoszoru és egy fogaskerék segítségével lehetett felső pozícióba nyitni, illetve alulra zárni. Aztán már csak ezt engedték le a kútba és csöveket pakoltak rá, aztan fentről összezárták és így szedték ki tovább a homokot. A gyűrűk szépen süllyedtek lefele, ahogy szedték ki a cuccost, aztan mindig tettek rá egyet. Egyetlen egyszer mentek le a "vizbe", amikor elakadt az egyik gyűrű, valszeg kavics ment alá. Akkor is úgy, hogy hoztak egy kiba nagy szivattyút, amivel 2 perc alatt kicippantották üresre a kutat, gyorsan lement a csóka a csörlőre rakott ülőkében leengedték, kipickálta a gyűrű alját ásóval, de már húzták is fel, mert mire végzett (1 perc kb), már a térdéig ért a víz. Szal nekem ugy jott le, hogy a vizes résztől már erősen óvakodtak és csak muszályból mentek le, pedig betongyűrű volt! Másrészt próbálták a civattyúval mélyíteni, de aztán abbahagyták, mert aconta a főmufti, hogy ne "rántsák meg" a civattyúval, mert berántja a homokot és ha az a gyűrűn kívül beindul, akkor bazmeg van.

 

Szal én azt mondom, hogy ne az életén spóroljon az ember.

 

Üdv

Aroforever

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.09 0 0 341
Nekem is ez van, nem tudom, mennyire lesz hosszú életű, de ennyiért egy próbát megér. Nálam még "bejáratós" :-) de az első tapasztalatok kedvezőek.

ZOH
Előzmény: egyhulye (333)
moonshadow Creative Commons License 2004.08.09 0 0 340
moonshadow Creative Commons License 2004.08.09 0 0 339

http://www.foek.hu/korkep/vizgazd/3-3-3-0-.html

 

Ásott kutakról némi infó

Herr X Creative Commons License 2004.08.09 0 0 338

Továbbra is azt mondom, hogy fogadjatok fel egy profi kútásót, hogy fejezze be a melót.

 

A kútásó foglalkozás nem éppen a hosszú életről szól elég gyakran. (A kútfúróim is meséltek egyet, amikor a futóhomok megindult. Ott nincs mese, viszi az a betongyűrűt is, ha nincs szerencséd!)

Előzmény: Lenardsandor (337)
Lenardsandor Creative Commons License 2004.08.09 0 0 337

Kedves Herr!

 

  Teljesen igazad van, pontosan így láttunk neki, és nagyon jól látod azt is, hogy vakmerőség volt. De a lyuk immár ott van a földben. Kb 4 méteres, és mivel rengeteg munkánk van benne, most nem akaródzik betemetni, mert mi van, ha hamarosan megtudjuk valakitől, hogy mit kell ilyenkor csinálni. Egyébként abban reménykedtünk, hogy ásás közben majd sikerül kiderítenünk a további folyamatot, merthogy gondolom az első lépést eltaláltuk :))).

 

   Szóval továbbra is marad a kérdés, ha valakinek van egy kútásó ismerőse, aki segítene néhány tanáccsal. Vagy esetleg idősebbek, akik falum még láttak kútásást.

 

   Köszi: Lénard

Herr X Creative Commons License 2004.08.09 0 0 336

Most komolyan. Tényleg nekiláttatok úgy kutat ásni, hogy nem értetek hozzá? Fogtátok magatokat és ástatok egy lyukat a földbe?

 

Vazzeg! Ez vakmerőség. Szerintem sürgősen hívjatok egy kútásót, mielőtt még baj lesz. (beomlik, széndioxid, futóhomok stb.)

Előzmény: Lenardsandor (334)
Herr X Creative Commons License 2004.08.09 0 0 335

Na most lehet, hogy régen volt már fizikaórám, de

 

1200 l/h = 0.33333 l/s -> m= 0.3kg (másodpercenként)

t=3600 s

h=60m

 

F=m*g~3.333N

 

P=F*h= 200W (ha veszteségmentes a szivattyú, akkor ennyi teljesítmény kellene)

 

A szivattyút megnéztem a Metro oldalán. Ez az "orosz" búvárszivattyú. A kútfúrók is ezt használták kút tisztitáshoz. Annó a szülőknek is volt. Kb. 2-3 év alatt szétveri a házat (rezgő membrános) Viszont lehet hozzá kapni házat a "piacon". Sőt ugyanilyen szivattyút is.

 

Ha csak ritkán használod, akkor szerintem kár drágábbat venni, de tudnod kell, ez a Trabant a szivattyúk közt.

 

Előzmény: egyhulye (333)
Lenardsandor Creative Commons License 2004.08.08 0 0 334

Sziasztok!

 

  Segítségre lenne szükségünk!!! már két napja ásunk egy kutat, ma végre feljött a víz, folyamatosan merjük, és ásunk rendületlenül, de nem tudjuk hogyan tovább!

 

  Légyszi ha valaki tud valamit írjon, vagy küldjön linket, mert még azt sem tudjuk hogyan kellene a falát téglával kirakni. :)  A neten semmit sem találtunk, csak egy angol lap irt vmi olyasmit, hogy a víz legyen két méteres, és az aljára tegyünk 15 centi kavicsot. (Az csak egy kicsit aggaszt, hogy 170-200 centiig viz alatt kell majd ásnunk :))) )

 

  Minden segítséget köszi!

 

  Lénard

egyhulye Creative Commons License 2004.08.08 0 0 333

Sziasztok!

 

A Metro ujságban találtam egy VP300-as mélykuti szivattyut.

 

300w, 60m emelési magasság, vizszállitás 1200 P/h.

Gyanusan olcso 9.488.Ft (brutto).

 

25 méter mély kutambol szeretnék időnként egy 300 liter tartályba vizet felhozni locsolás cáljábol.

 

Tudna valaki hozzáértő tanácsot adni, hogy érdemes-é megvennem?

CyberShot Creative Commons License 2004.07.30 0 0 332
Szerintem lehet nyugodtan nyomatni vele, esetleg ha a membrán megadja magát, lehet cserélni. Vagy marad a kézipumpa....:)
Előzmény: kisimiska (330)
eR-dei Creative Commons License 2004.07.30 0 0 331

Vki adhatna már tanácsot, hogy mi a túrót kéne kezdeni ezekkel a lábszelepekkel és golyos szelepekkel, mert tényleg nem lehet automatizálni emiatt.

Nincs vmi lábszelepes cső, amit lenyomhatnánk a 40-es kút torkán mondjuk mittomén 8 méterre, hogy azon keresztül szívjon a szivattyú???

Előzmény: Sanmaty (328)
kisimiska Creative Commons License 2004.07.30 0 0 330

Üdvözletem!

 

Segítségre lenne szükségem!

 

Van egy 2 hete kifúrt 30 méter mély kutam. Van hozzá egy orosz búvárszivattyúm ami 63 méterről szív maximum.

 

Nálam 9 méternél kezdődik a víz, 20 méter környékén még homokos, koszos. 25 métertől meg iszapos a víz.

 

Kérdésem a következő, a szivattyúra rá van írva, hogy max 3 méter vízfedés a megengedett, hogyan fogom így kitisztitani a kút vizét ezzel a szivattyúval?

Most leengedtem 20 méterre és bőszen szívja a koszos vizet. Jó-e ez így hosszú távon, vagy húzzam fel 12 méterre és onnan szivattyúzak, ott már tiszta víz van.

 

Mindenki ezt a fajtát ajánlotta erre a célra.

 

Köszönettel: Gábor

grevindog Creative Commons License 2004.07.29 0 0 329

(kis)teherautós: 7e/m anyaggal együtt, 160-as csővel. nálam nemrég fúrt kutat és jó lett, 32m-ig ment le. 2 nap alatt kész volt. Sajna olcsóbban nem igen dolgoznak.

A manus hatvani, de ide jár Dk., Fót, Veres környékére dolgozni, tudja már merre van viz és milyen mélyen. Telefonja: 20/2095-356.

Előzmény: fpal (327)
Sanmaty Creative Commons License 2004.07.28 0 0 328
Tökölön a Fő úton van a Pesti úti lakótelep után nem sokkal egy családi házban. (Ki van táblázva.) Lajos úrnak hívják a tulajt és hétköznap 7-17-ig van nyitva (szombaton is nyitva van valameddig). Azóta egyébként megvettem a legkisebbet (Prima a neve és 60l/p -et tud). Egyelőre jól működik, a lábszelepem (olasz 1"-os rugós rézből) kevésbé, ugyanis állandóan fel kell tölteni vízzel a szivattyút, ami egy automata öntözőrendszernél nem igazán megoldás.
Előzmény: kgy2316 (325)
fpal Creative Commons License 2004.07.24 0 0 327

Tud valaki ajánlani kútfúrót Veresegyházra emberi áron?

 

Most volt itt egy ember egész nap fúrt mint állat öblítéses módszerrel. 7 métertől kemény agyagban fúrt végig, 19 méternél feladta. Víznek meg nyoma sincs. Az ember 50 ezerért csinálta volna készre, igaz így pénzt nem kért. Viszont a teherautós fúrókról azt hallottam hogy valami horror áron (10e / méter) dolgoznak.

 

Ezért kérdem hogy van-e valami olcsóbb megoldás hogy mélyebbre fúrjanak, vagy hagyjam a fenébe az egészet?

nagykari Creative Commons License 2004.07.24 0 0 326

Üdv. mindenkinek!

 

Egy kérdésem lenne a szakértőkhöz.  A szivattyú buborékosan szívja fel a vizet egy 8 méteres fúrt kútból. Ahogy visszaolvastam létezik ilyen jelenség "gázos"? a víz. Az a kérdésem, hogy ez káros-e a szivattyúra, kell-e vele foglakozni esetleg megszüntethető-e valahogy. A szivattyú már a harmadik szezonját dolgozza végig probléma nélkül (al-ko hw 800/mc).

 

kgy2316 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 325
Hello Sanmaty,
melyik bolt az?
Előzmény: Sanmaty (324)
Sanmaty Creative Commons License 2004.07.20 0 0 324
Tökölön. Van ott egy jó kis bolt, bár nem a legolcsóbbak közül való, de minden van. Ott egymás mellett volt a kínai és az igazi Pedrollo, össze lehetett hasonlítani.
Előzmény: CyberShot (322)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.20 0 0 323
sonaj, Hipertér jelezte még korábban, hogy nyáron nem nagyon mailez. Nekem van tőle árlistám, ha adsz mailt, átküldöm. (Remélem, ő sem bánja:)
Előzmény: sonaj012000 (320)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.20 0 0 322

Nekem egy ismerősöm vett ilyet, és ő is azt állította, hogy jó. Kíváncsi lennék rá, mert azért elég nagy a különbség árban.

Hol láttad egyébként?

Előzmény: Sanmaty (321)
Sanmaty Creative Commons License 2004.07.20 0 0 321

Sziasztok! A Pedrollo szivattyúknak jó a hírük. Nemrég láttam a kínai koppintást - egy az egyben úgy néz ki, még a színe is azonos - kb. féláron (12500 HUF). Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A maszek boltos szerint még egyet sem hoztak vissza, szemben az ALKO-val, amit egy ideje már nem is tart.

sonaj012000 Creative Commons License 2004.07.17 0 0 320

Szia Hipertér,

nem küldöd a megbeszélt árlistát?

A levelet megküldtem a ...message.hu-ra, abban látszik az emil címem.

 

sonaj

CyberShot Creative Commons License 2004.07.16 0 0 319

Azért a szezont és a fazont ne keverjük.

A föld felső rétege nem a fúrt kutas szivattyúzás miatt szárad, hanem mert nincs természetes vízutánpótlás (csapadék pl.)

A vízadórétegből nem jut a felszínre víz, hiszen egy vízzáró réteg alatt helyezkedik el.

Ettől függetlenül én sem pártolom az esztelen vízkivételt.

(Nem sok értelme volt amit írtam, most látom, de azért elküldöm:)

Előzmény: Ferenc(hurrikán) (317)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.16 0 0 318
Bármilyen fúrott kút engedélyköteles, ami nem talajvízből működik, azaz az első vízzáróréteg alá ér.
Előzmény: eR-dei (315)
Ferenc(hurrikán) Creative Commons License 2004.07.15 0 0 317
Én eddid is, és mindig is vezetékes vízzel  öntöztem/öntözök, lopják a vizet már elegen. Fáj a szívem mikor hallom, hogy beindítják a nagynyomású szivattyút azt megy egész éjjel, és csodálkoznak hogy alig van víz a holtágban, halak pusztultak, mert már oxigén hiány volt az alacsony vízszint miatt. Ez persze a tavalyi évre volt jellemző, idén még nem, de mostmár szárazság van és még lesz is sajna. A kerti halastavamba is úgy pótolom a vizet, hogy a házunk ereszcsatornáját kissé átalakítottam( a szülők nem nagy örömére) és így esetenként több m3 vizet spórolok, tehát nem a csatornába folyik el az a víz feleslegesen. Ugyan ez a helyzet a hátsó kertnél. A plusszt pedig a vezetékes víz adja! Az itteni, tehát az Alföld csapadék ellátottsága miatt 10méternél mélyebbre sose jut le a víz, sőt jó ha a felső 20cm-t átnedvesíti. Így szépen fogy a föld mélyéből(10-50méter) is a víz, amire még ráfázunk később..
sonaj012000 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 316

Szia!

 

Köszönöm a javaslatokat! Beszéltem közben a kútfúróval, ő azt mondja, hogy a kútnak nem fog ártani a kapcsolgatás, igazából a szivattyú mehet tönkre. A szivattyú gyártója erre azt mondta, hogy 2 percen belül nem szabad bekapcsolni, ha leállítjuk, amúgy neki mindegy.

 

Hát nem tudom, hogy mi lesz... majd meglátjuk.

Kölönben a kút bedőlését nem tudom hogy hogy lehet elképzelni, hiszen a 160-as cső tatja a sódert, illetve homokot. Nagy földmozgás biztos elnyírhatja valahogy a csövet, de a beindulási lökésektől lehet ilyen?

A lökésen vagy lengésen is gondolkodtam, mert van egy 16cm átmérőjű és 400cm magas vízoszlopom a kút alján, és a szivattyú beindulása csupán, hirtelen elkezdi csökkenteni a vizmagasságot, ami hatására elkezd befolyni a víz a hézagos műanyag csövön keresztül. Ettől mi történhet? szerintem legflejebb bejön némi homok. Vagy rosszul gondolom?

 

A sok be-ki kapcsolás elhomokosítja a kutat?

 

sonaj

Előzmény: szelesutca (310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!