Keresés

Részletes keresés

CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8017
Szia!

Azt tudom, én ettől függetlenül kérdeztem. Új lakás lesz, amibe tervezném a burkolatokat...
Előzmény: Gömbtatu (8016)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8016
Használt lakásról van szó, használt parkettel.
Előzmény: CapriFun (8015)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8015
Sziasztok!

Miért van "szükség" fugára? Bankokban, bizonyos házakban láttam már fuga nélkül kövezett padlót... mi a feltétele ennek? Én is szeretném majd a lakásomat kövezni, és akkor már fuga nélkül tenném. Van ennek valami speciális feltétele, esetleg a lerakása nehéz?
missparker Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8014
Nem is a parkettával van a gond, hanem a "fugával". Régen, mikor felcsiszolták, a saját porából és parkettalakkból kevert pasztával fugázták, ha nem volt tökéletes az illesztés. Ha fel is csiszolod, ez a fuga megmarad, és lehet, hogy nem fogja be a pác a benne lévő lakk miatt.

A gázórát egy gázszerelő simán átteszi, a bejövő csőhöz hozzáhegeszt egy olyan darab csövet, ami a másik helyhez elér, rászereli a csapot és felszereli az órát. Ehhez kell a gázművek engedélye, meg egy olyan időszak, amikor az első főcsapig el lehet zárni a gázt. (nekünk kertes házban ez nem volt gond, társasházban ugye más.)



Előzmény: esotherica (8011)
cicó Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8013

Lehet sötétre is igen, mi egyszer "wengé"-t csináltunk tölgyből :)

Hát a gázóradolgot látatlanban nem tudom, engedély és terv biztos, hogy kell hozzá...meg inkább egy gépész én nem vagyok az :) Egyszer lett volna ilyen a praxisomban, de aztán a lakó végül elállt tőle...

Az baj, hogy az a kéményes fal, mert elvileg nem gond a konyhát átcuccolni arra az oldalra, mivel a víz, csatorna és a gáz a fürdőszobából átköthető lenne...na de egy sok kéményes falban...........ha meg akarod venni előtte egy gépésznek mindenképpen mutasd meg....

Előzmény: esotherica (8011)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8012
Jaja, asszem igen.
Bár a szomszédság miatt még gondolkodom. ;)
Előzmény: Gömbtatu (8009)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8011
Igenigen, a vastagítottban megy a kémény.
Pácolni mennyire lehet? Mert én nagyonsötét parkettát szeretnék igazából. Olyat lehet?
Gázóraátcuccolás mennyire macerás, és mennyire költséges?
Előzmény: cicó (8010)
cicó Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8010

A hagyományos parketta általában tölgy, azt lehet pácolni...érdemes több rétegben, hogy ne legyen foltos...

Kéményes fal alatt melyiket értetted, amelyik ki van vastagítva?

Gázórát át lehet cuccolni máshová...

Előzmény: esotherica (8008)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8009
Ez jó kis lakásnak tűnik. Meg akarod venni?
Előzmény: esotherica (8008)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8008
Sziasztok!
Nem tudom, mennyire tartozik ez ide, mert nem csak lakberendezésről lenne szó... de szerintem Ti tudtok nekem segíteni.
Adva vagyon egy lakás, az alábbi beosztással.

Nomármost. Ez a lakás sok szempontból előnyös lenne, de határozottan felújításra szorul. Az álmom pedig egy amerikai konyhás, 1+1 szobás lakás lenne.
Az a kérdés, hogy a fürdőszoba egyik oldaláról át lehet-e pakolni egy konyhát a másik oldalára, a nappaliba? Nehezítő tényezőként a szobát és a konyhát összekötő falban mennek a kémények (hogy mettől meddig, azt nem tudom, de nem egy firga darabról van szó: legalább 3-5 egymás mellett). :-/ Ha nem ott mennének, az egész falat lehetne likvidálni... de ezen ugye változtatni nem lehet.
Ehhez kapcsolódóan: mi gond lehet azzal, ha én a konyhából hálószobát csináltatok? Ott van például a gázóra - ez lehet, butaság, de én nem szívesen hálnék vele egy légtérben. Okozhat ez problémát? Át lehet azt cuccolni máshová? Sajnos a szomszédból ott jön át a gázcső.

Aztán még egy kérdés (ez biztos butaság, de lövésem sincs): ha egy hagyományos fa parkettát felcsiszolnak, lehet azt újra pácolni? És mennyire lehet sötétre pácolni? Ennek nyilván valamennyire gátat szab maga a fafajta, igaz?

Elsőre ennyi. :)
Örülnék, ha tudnátok segíteni, mert egyelőre azon filózok, hogy belevágjak-e.

Előre is köszi,
eso
timlim Creative Commons License 2006.10.03 0 0 8007
Bocs, kimaradt a válaszomból, hogy bármilyen Andante bőrrel, illetve szövettel, sőt akár bőr-szövet kombinációval is lehet rendelni. Én a poratka allergiám miatt maradtam a bőrnél.
Előzmény: Gömbtatu (8005)
timlim Creative Commons License 2006.10.03 0 0 8006

Kösz. Hihetetlenül kényelmes, beleültem, és nem akartam felállni belőle. Pedig sok kanapét/fotelt próbáltam, de ez vitte a prímet.

Longlife bőrrel készül, a Molia típus Kastanie színű bőrével. Egyébként ha az Andante honlapján nézed a színeket, az ott lévő színmintáknak semmi közük a valósághoz. Ez a szín tulajdonképpen középbarna. Tetszenek a világos színek is, de a Barbados formája/tömege szerintem megkíván egy sötétebb árnyalatot.

Előzmény: Gömbtatu (8005)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8005
Tényleg nem csúnya. És milyen színű lett, ez a padlizsános mélybordós mittudomén, vagy más színekben is van?
Előzmény: timlim (8004)
timlim Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8004

Persze, nem titkos :)

Barbados-t. Náluk ugyan nem volt ilyen az üzletben, de már kb. 2 hónappal ezelőtt kinéztem valahol, fantasztikusan kényelmes, és természetesen csodaszép is :)

Előzmény: Gömbtatu (8003)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8003
Elárulod, hogy melyiket?
Előzmény: timlim (8002)
timlim Creative Commons License 2006.10.02 0 0 8002
Még egyszer köszi a tippet. A korábbi tapasztalatom alapján jónak tűnt az ár, szóval szombaton meg is rendeltem :)
Előzmény: ametiszt (7999)
cicmarek_ Creative Commons License 2006.09.30 0 0 8001

Hörpi! Köszi szépen. Ez sem rossz ...

 

 

Pygmea: tudod ez mind szép és jó, mindaddig, amíg valami miatt nem kell módosítani a terven. Nekünk "csak" annyi változás történt, hogy a kandalló átkerült a szemközti sarokba, és máris proglémáink lettek. (Azt azért még megjegyezném, hogy mi csinálunk saját magunknak gondot, mert bútorzható rendesen a szoba, csak épp nem tudunk a párommal megállapodni! És ha egy lakberendező tervezte volna meg előre, akkor sem biztos hogy mindkettőnknek tetszik!)

Előzmény: Hörpi (7993)
timlim Creative Commons License 2006.09.29 0 0 8000
köszi a tippet. megnézem
Előzmény: ametiszt (7999)
ametiszt Creative Commons License 2006.09.29 0 0 7999

Nézd meg pl. itt:

 

 

http://www.butorexkft.hu/fooldal.htm

 

Most szept. végéig van kedvezmény Andante termékekre.

Előzmény: timlim (7998)
timlim Creative Commons License 2006.09.29 0 0 7998

Andante bőrgarnitúrát készülök vásárolni. Az árak az eddig nézett üzletekben némi eltérést mutatnak. Tudtok olyan lelőhelyet esetleg, ahol - vevő számára - jó árakkal dolgoznak?

Harvester Creative Commons License 2006.09.28 0 0 7997
Köszi, utánanézek!
Előzmény: domi_nick (7996)
domi_nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 7996

Rajtad áll milyet veszel, a Tungsram is gyárt ilyet.

Amire figyelj, hogy a nap színhőmérséklete 5000-5500k közötti, a jobbfajta izzókon ez már fel van tüntetve.

Elsőre hidegnek tűnik a fénye, de meg lehet szokni, később - felmelegedés után - éri el az üzemi színhőmérsékletet.

Előzmény: Harvester (7992)
Hörpi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 7995
Elfelejtettem kérdezni :o) Tudtok ajánlani olyan céget, amelyik galéria építésével foglalkozik? Megbízható, garanciális munkára lenne szükség, és nem a hagyományos lábakon álló faborzalom érdekelne, hanem fémmel-gipszakartonnal kiegészítve.
Előzmény: Hörpi (7993)
pygmea Creative Commons License 2006.09.27 0 0 7994
Cicvarekék kapcsán adom a tanácsot:

Már a tervezés során ragaszkodni a bútorozott alaprajzhoz!!!
És akkor - vagy kész épület esetén a vétel előtt - tervezni a bútorozást is.

Mostanában nagy divat lett bútorozatlan alaprajzokban gondolkodni. 3x5-ös téglalap, va rajta ajtó, ablak, kész, ráírhatjuk, hogy szoba. Ja, hogy esetleg nem lehet berendezni, mert úgy vannak az ablakok?!
Sorra készülnek a lakóparkok berendezhetetlen hálókkal, nappalikkal. Mert senki nem képes elővenni a (virtuális) sablont, és megpróbálni berakni egy pl. franciaágyat.

Előzmény: cicmarek_ (7984)
Hörpi Creative Commons License 2006.09.27 0 0 7993

Szia!

 

A Te megoldásod a legfantáziadúsabb, azért én is rajzoltam egy építés-menteset, igaz, jó xar lett... A TV lehet forgatható az asztal vagy a garnitúra  felé egy egyszerű "alátéttel", a zongora mellé elfér egy könyvespolc, a sarokgarnitúra elé egy asztalka, mögötte közlekedhettek a terasz irányába is. Hátha megegyeztek valamiben :o)!

 

Üdv,

Hörpi

ezaz
Előzmény: cicmarek_ (7990)
Harvester Creative Commons License 2006.09.26 0 0 7992

Üdvözletem!

 

A a lakásom nappaliját szeretném világosabbá tenni. Szeretnék egy "fényár" jellegű világítást szerelni, ami a lehető legjobban megközelíti színspektrumában a napfényt. Tudtok ehhez nekem ajánlani valamilyen izzót vagy fénycső típust? Gondolom a fizikája miatt az izzó jobb, de melyik gyártó gyárt ilyen izzókat? Olyan kellene, ami Magyarországon beszerezhető.

 

Köszi,

Harvey

 

 

belepofazok Creative Commons License 2006.09.26 0 0 7991
Bocsánat, hogy itt zavargok, de hátha ti elmondjátok.
Mi a gyakorlati különbség a távfűtés és a házközponti fűtés közt? Díjaik hogy alakulnak?

A héra kályhás fűtés milyen komfortérzetet ad?

Köszönöm!
cicmarek_ Creative Commons License 2006.09.16 0 0 7990

Itt vagyok...

A zöld-piros sarokban van egy terasz ajtó, oda sajna nem nem tudunk semmit sem rakni. A ferde falon kandalló lesz majd egyszer, a kémény már ott van, úgyhogy oda átmenetileg sem lehet semmit sem rakni.

Az én elképzelésem: a piros falhoz közelebbi oszlop közötti részt gipszkartonnal leválasztanám, olyan magasan, hogy a pianíno odaférjen a folyosó felől. A folyósóra csak a szék "lógna" ki. De miután a folyósó kb 1,5 m széles, így az nem lenne zavaró. Így mellesleg előtte kialakulna egy L alak (a gipszkarton + a piros vonal), ahova frankón be lehetne rakni egy sarok-garnitúrát. Nyitott lenne a tér az étkező és a kandalló felé is. Az a sarok, ahol az erkély és az étkező van, oda pedig csináltatnék egy L alakú kisszekrényt, ami illeszkedne a falhoz, és arra tenném a tv-t . Így elég messze lenne a kanapétól, és adott esetben a tv átfordítható lenne az étkező felé is (bár én nem szeretem ha az ember evés közben tévézik). A ferde fal hátsó feléhez pedig raknék egy komótot, fölé pedig polcokat. (szem előtt kell tartani azt is, hogy ha a kandalló már működni fog, akkor ugye a kéményt időnként karban kell tartani, vagy mittomén, és a kémény "ajtaja" az a hátsó fala nyílik.)

A párom elképzelése: az a rész, amit én begipszkartonoznék, azt ő nem, és oda rakná a sarokba a tévét. A piros fal mellé tenne egy 2-3 személyes kanapét, és "hagyományosan" vele szembe tenné a dohányzóasztalt és a foteleket. A pianínót a ferde fal hátuljához tenné.

Segítséget köszi.

C.

Tittici Creative Commons License 2006.09.15 0 0 7989
A ferde falnál az TV vagy kandalló? Ha Tv akkor abban mindig tükröződni fog  az ablakból illetve az étkezőből besütő napfény, főleg télen, amikor alacsony a nap beesési szöbe, de nyáron sem lesz jobb a helyzet.
Előzmény: cicmarek_ (7986)
robertav Creative Commons License 2006.09.15 0 0 7988
Érdekelne, hogy mi a te ill. a párod verziója. Abból lehet, hogy könnyebb kiindulni.
Előzmény: cicmarek_ (7984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!