Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

krisz83 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2413
Ha az általad felvázolt szituban történik a baleset(90km/h front...), akkor tökmindegy, hogy milyen vasban ülsz, csak a vakszerencse mentheti meg az életed. Ekkora sebességnél a belső szerveid kenődnek fel az ember bordáira és nem a szétroncsolődott kocsi a tragédia oka. A superB egy biztonságos autó.
Előzmény: langsam (2412)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2412
Teljesen igazad van, ezt már megbeszéltük. De én ilyen képeket súlyosabb és nagyobb sebességű ütközések után várnék egy ekkora autóról. Főleg a Hellótaxi/piros cikkre utalva. Mi lesz ha mondjuk városon kívül csak 90 km/h sebességgel ütközik egy másik szintén 90 km/h sebességgel haladó autóval ? Sablon szöveg, de ha a gyűrődőzóna egy városi balesetnél elérkezik a tűrőképessége határára, és már nem tud több energiát elnyelni , és a másik autó, vagy tereptárgy beköszön az utastérbe, akkor a nagyobb (és még bőven szabályos) sebességgel haladva komoly gond lehet. Üdv.
Előzmény: stevie wonder (2411)
stevie wonder Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2411

Városi ütközés, tehát olyan nagyon nagy nem lehetett a sebesség, de a Superb nagyon csúnyán összetört. Sajnos a két baleset képeit látva már kétségeim támadtak az autó biztonságát illetően.

 

Az az auto biztonsagos, ami NAGYON osszetorik. (Ugyanis azzal vezeti el az energiat az utascella korul.)

 

 

Előzmény: langsam (2410)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2410
A www.hallotaxi.hu honlapon van egy "Miért nem álltál meg a pirosnál" című cikk, amelyben sajnos szintén egy Superb szenvedett balesetet. Városi ütközés, tehát olyan nagyon nagy nem lehetett a sebesség, de a Superb nagyon csúnyán összetört. Sajnos a két baleset képeit látva már kétségeim támadtak az autó biztonságát illetően. Csak remélhetem, hogy ha gond lenne, valamennyire megvédene a nagy karosszéria. Mindenesetre lassabban fogok vezetni.
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2409
Közben megnéztem a honlapot.
Remélem nem Bora1 volt a balesetet szenvedett Superbes.
Bora1 !
Ha olvasod a fórumot, írj be légyszives, hogy nem Téged ért baleset.
Üdv.
Előzmény: pédétédéi (2407)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2408
Szia. Én kérdeztem. Azt hittem már tabu téma, holott nekem nagyon fontos a biztonság, azért (is) vettem korábban Saabot, haboztam is az eladásnál és az új gép vételénél. Főleg a Superb törésteszt videóját látva, de aztán a méreteivel nyugtattam magam. Tudsz esetleg még valamit a részletekről ? Superb sebessége és a másik autó sebessége ? Vagy milyen volt a másik autó és milyen kárt szenvedett ? Mert csak ezen tények ismeretében lehet esetleg bizonyos következtetéseket levonni. Köszi. Üdv.
Előzmény: pédétédéi (2407)
pédétédéi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2407

Sziasztok!

 

Múltkor kérdezte valaki, hogy mennyire törik a superb.

Ezeket a képeket most találtam egy taxis lapon.

ryenn Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2406
nem gond.este alszom,nem vezetek.
Előzmény: Papka11 (2405)
Papka11 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2405
Egyébként nem írigyellek :-(( Nem kis gond lehet.
Előzmény: ryenn (2403)
Papka11 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2404
Azért túlzásokba nem kell esni...
Előzmény: langsam (2401)
ryenn Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2403
emlékezetből.:)
nem nagyon vezetek este.
Előzmény: Papka11 (2399)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2402
Tényleg - és mi is a véleményed a diesel box tuningokról...? Üdv.
Előzmény: stevie wonder (2394)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2401
Igaz, és pld. a városban nappal napsütésben használt sima hátsó világítás fénye is a féklámpa fényét halványítja, illetve csökkenti a féklámpa észlelésének sanszát. Üdv.
Előzmény: Papka11 (2399)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2400
Igaz, nekem is xenon volt a korábbi gépemen, ismerőseim mondták is, hogy eléggé vakít, és én is így láttam a többi xenonost. Nyílván szebb és nagyobb fényerőt produkál a Superb xenonnal, megértem ha valaki átszerelteti, de szerintem a gyári projektoros lámpák elegendő fényt adnak. Projektoros lámpa volt pld. Daewoo Leganza korábbi autómban is, még egy olyan lámpájú autóm nem volt, mintha nappali fényben utaztam volna. Azóta is etalon. Meg egy (már eladott) Mercimen pld. a xenon elromlott, 111ezer pénz (!) és két napra leállás lett volna, ami máskülönben egy benzinkútnál 5 perc és 1800 Ft. Még szerencse, hogy egy rádióműszerész megszánt és 7ezer pénzért megcsinálta. Üdv.
Előzmény: ryenn (2398)
Papka11 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2399

"sötétben nem igazán látok"

 

Jó, de akkor hogyan közlekedsz éjszaka?

 

Szetm is zabaró, nemcsak a vakítás miatt, hanem mert sok esetben elfedi a féklámpa működését, mert egy lámpatestbe vannak építve. És így magában hordozza a balesetveélyt. Aki hátsó ködzárót használ, az erre is gondoljon.

Előzmény: ryenn (2398)
ryenn Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2398
Én nem bánom ha valaki este bekapcsolva hagyja a hátsó ködlámpát,
legalább van egy biztos pont./ sötétben nem igazán látok/ úgyhogy engem ez nem zavar. a szembe jövő xenonosok viszont vakítanak!
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2397
Ja, ma este úri közönség verekszik... Ugye Rejtő Jenő ? Üdv.
Előzmény: Papka11 (2395)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2396
Hát ez az: Csak magadban, vagy a kocsi magányában... Vannak olyan dolgok, amiről uriember nem beszél, csak csinálja... Azért a Te hozzászólásaid messze nem olyan stilusúak, mint az említetté. Szakszerűek és az irónián túl kihallatszik belőle a gépek szeretete. Az alpári beszédet viszont én nem nevezném szellemesnek és érdekesnek,
megette a fene (nahát, én is...) azt a fórumot, amelyet az ilyen beírások tartanak életben. Szóval nekem erről mások a fogalmaim. Egy filmben például a zaftos beszólás, vagy nyelvezet tökéletes lehet, lásd pld. Ponyvaregény. És a Superbtől igenis el vagyok ájulva. Üdv. Egy sótlan....
Előzmény: stevie wonder (2394)
Papka11 Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2395
Ahhh, az úri közönség...
stevie wonder Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2394

Sótlan népség :-)

 

Szerintem messze Bora1 a legszellemesebben es legerdekesebben irogato topiktars. Nelkule nagy lenne itt az unalom, mindenki el lenne ajulva a sajat autojatol, es havonta egyszer elokerulne a chiptuning problema :-)

 

Az hogy lefaszozza az esoben hatso kodlampaval vezetoket, hat, ize, en is lefaszozom oket. Mondjuk en csak magamban.

Licsimi Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2393
Csatlakozom hozzátok és max. respect!
Előzmény: langsam (2392)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2392
És egy ideig el is ment a kedvem a fórumtól (tudom nem nagy veszteség Nektek, ha,ha,ha...) de örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. A Saab fórum tényleg nagyon jó hangulatú és elegáns stilusú volt. És azért van még pár más fórum is, ahol normálisan beszélgetnek a tagok. Először bizonytalanul léptem be a Superb topicra, de nagyon kellemesen csalódtam. Természetes, hogy nem vagyunk egyformák, van aki sarkosabban és keményebben fogalmaz, de egy bizonyos minimum szintet azért be kellene tartani, vagy tartatni. Persze minden hozzászólás önmagát minősíti, de akkor is... Üdv.
Előzmény: zzoollyy (2390)
langsam Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2391
Szia. Szívemből szóltál. Próbáltam én is már utalni rá, és nem a Superb iránti kritika ellen szóltam, csak az alpári és minősíthetetlen stilus ellen próbáltam felszólalni. Ha pld. valaki akkor tévedt a fórumra, amikor egy kedves fórumtársunk a Skoda gyári fejegység negatívumait ecsetelgette, hát elborzadhatott és csak remélni tudom, hogy nem általánosított az alapján... Egyébként egy normális kocsmában ennél jóval kulturáltabban fogalmaznak. Pesze mindig van rosszabb, én tuning ügyben pont akkor tévedtem a diesel-benzin topicra, amikor szó szerint egymás rokonságát szidták és konkrétan megfogalmazott erotikus cselekedeteket kívántak végrehajtatni a másik közeli rokonságával... De ettől eltekintve szerintem elég jó színvonalú a fórum. Üdv.
Előzmény: zzoollyy (2390)
zzoollyy Creative Commons License 2007.10.21 0 0 2390
Szerintem a fórum nem egy kocsma, lehetne szebb szavakkal is fogalmazni.
Előzmény: Bora1 (2383)
Ursa Major Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2389

sima eccakaban persze hogy nem kell, sot nem szabad.

kodben, es vizfuggonyben nem art. mindkettoben jobbnak talaltam ha volt, mint akinek nem.

Előzmény: Bora1 (2385)
Ursa Major Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2388

igen, elobb-utobb eszreveheto. a kerdes, mikor: mennyivel vagy gyorsabb, mennyire csak pislakol a hatso helyzetjelzoje, mennyire koszos, stb.

ilyenkor nyilvan nem kell elozni addig, míg biztonsagosan vegrehajthato nem lesz. _ez_ ment eletet.

 

Előzmény: Bora1 (2383)
bigjohni Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2387
Mir=Mire
Előzmény: bigjohni (2386)
bigjohni Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2386
Kb. húsz éve, amikor megláttam kollégám zsigája hátulján a húsz centis hella refit
mondtam neki, hogy fasza a tolató lámpa.
Mir Ő közölte, hogy az nem tolató hanem fegyelmező lámpa, amit a műszerfalról lehetett kapcsolni.
:)
Mostanában is sokszor jó lenne.
Előzmény: Bora1 (2385)
Bora1 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2385
Az EDDA együttes egy dalából idézve:
"Szívemből szólt ez a dal..."

Nagyon sokszor vizsgálgattam, hogy ha a tuskaja nem karácsonyfázna vajh mikor venném észre. Na kérem. Iccaka egyáltalán nem kell ködzáró. Ezt az esetek 99.9%-a indokolja. HACSAK! Nem vagyok akkora barom, hogy ködben megállok az út közepén. Viszont, és ez keveseknek jutott ezeddig el a tudatáig... nappal nagy ritkán vannak olyan ködök, hogy a paraszt kínjában a haját befonja. Ekkor tényleg értékelhetően előbb jön a nagy piros, mint a kicsi. Mert ugye a kicsit ekkor tényleg nem látni. Igaz ekkor a mögöttes forgalmat sem zavarja, tehát a hülye minek is kapcsolgatná felfele.
Mondjuk ezt a szitut most így a fotőjből nekem is nehéz magam elé képzelni, de több esetben is megfigyeltem ezen okosságot.
Előzmény: krisz83 (2384)
krisz83 Creative Commons License 2007.10.20 0 0 2384
ha valaki csak az utolsó 2 méteren veszi észre esőben az előtte haladó kocsikat akkor annak egy nagyon komoly szemvizsgálatra kell(!!!) mennie mert közveszélyes. a hátsó ködlámpát színte sosem kell használni mert nagyon zavaró a közlekedés többi résztvevője számára. helyette inkább az utviszonyoknak megfelelő sebességet kell(ene) helyesen megválasztani.
Előzmény: Ursa Major (2381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!