Keresés

Részletes keresés

pámpi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41215

óóóóóóóóóóhhhhhhh.

már mindegy. most figyeltem a magok keverésére, remélem az eredeti mag még jó.

igen csak én azt gondoltam, hogy a giliszták miatt nem sűrű, mindegy.

felülvetettem, locsolom, sajnos csak este tudom, nem tudom milyen lesz.......  :(

 

köszönöm.

üdv

Előzmény: Samubá (41205)
pámpi Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41214

nem tudom mennyi pontosan a napsütés ami éri, du. ér oda a nap. a sövény az a telekhatáron van, ÉNY-DK vonalban (kb)

azt megfigyeltem, hogy a sövény melletti rész szárazabb volt mindid, utóbbi időben próbáltam is többet adni neki, valszeg a sövény vitte el a vizet.

köszönöm.

üdv.

Előzmény: sz_attila (41185)
topik Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41213

Azt hiszem kicsit túlaggódtam a fűtelepítést meg a talajelőkészítést. Tárcsás szóróval szórtam a magot, ment a térkövezett járdára is valamennyi. Lesepertem, de ma látom hogy pár helyen ahol az öntözés érte a járdát is kinőtt a térkő résein a friss fű.

 

A kuyta is belefeküdt pár helyen, lenyomta az 1-2 cm-es szálakat. Mennyire aggódjak emiatt? :) (a vörös csenkesz még nem kelt ki, 7 napos a fű)

Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41212

Sok a pázsitban az elfekvő angolperje szál (nem egyenesen felfele nőnek hanem inkább oldal irányba), ezek miatt nem is kel olyan sok az egyéb fűfajtákból (vörös, juh csenkesz, réti perje), gondolom mert árnyékol és elnyomja a többit. A fűmagkeveérkben csak 15% volt, de nekem most már sokkal nagyobbnak tűnik az aránya az egész területen.

Szerintem nem olyan szép mint pl a vörös csenkesz.

Mit lehet tenni hogy a többi fűfajta kerüljön fölénybe?

 

Az első éves pázsitban az angolperje adja a gyepet igazán, mert ez nem tarackos és gyorsan megerősödik. A réti perje és a vörös cs lassan indul, mint atarackosok általában, és igazán a harmadik évtől veszi át a szerepét a gyepben, akkor viszont az angolperje már magától is kezd kikopni az állományból. Ez az elekvő szárfejlődés tényleg nem vált be, mert a vágásnál nem ad szép gyepet.

 

Egyéves korában én nem szoktam szellőztetni csak ha sok az elhalt levél benne, de jó ha tavaszig erősödik. Most sok leveles hajtás kell hogy a gyökere erősödjön a fűnek, ha pedig megritkítod akkor a hajtásait igyekszik pótolni és a gyökérzet gyengül. Más a helyzet egy erős több éves állományban, mert akkor már úgy is fejleszt új sarjakat a nyárvégén és ezt lehet ösztönözni a szellőzetéssel okozott drasztikus beavatkozással.

Előzmény: Peter4578 (41105)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41211

Kérdezném azokat, akik tudnak válaszolni :-)

 

11 naposak vagyunk. Ha innen az íróasztaltól kinézek, oldalról már szinte zöld :-) Elég nedves a klíma, no meg olyanok a billegők, hogy ahol átfed, ott hajlamos felgyűlni a víz valamennyire (kis ideig megmaradó pocsolya). Aggódom, hogy gombás lesz a fű - elkezdtem az elejéről olvasni a topikot, és mindig felbukkan a "foltokban sárgul, és fehéres szálak vannak benne, mi lehet ez?" probléma.

 

A kérdés:

Mikortól lehet megelőző gombaellenes permetezést végezni, és milyen hatóanyaggal?

 

Bónusz kérdés: A szomszéd füve télen mindig kirohad, mert a sok hó lassan olvadozgat rajta, és a fagyott talaj nemigen vezeti el. Ez ellen mit tehetünk?

Peter4578 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41210

Szia Samubá,

 

41105 hozzászólásra tudsz valami jó ötletet?

 

Köszönöm

Előzmény: Samubá (41208)
Catman Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41209

Most, hogy lebeszeltetek a hengerkesesrol, tudnatok ajanlani valami elektromos funyirot kb. 250nm-re, 20-30ezer Ft korul? :) Az eddig olvasottak alapjan az a jo, ami a vagasszelesseghez viszonyitva minel erosebb motorral rendelkezik. Viszont ezt az aranyszamot nem tudom, es azt sem, hogy ekkora teruletre mekkora vagasszelesseg illene... 

Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41208

Kezeld a moha ellen vasgáliccal, gazdaboltban kapható. egy evőknálnyi 10 liter vízbe és kipermetezni 100m2 -re. Amikor a moha lefeketedett kigereblyézed kézzel vagy inkább késes szellőztetővel és utána felülveted no meg starter műtrágya. Ha homok a talaj adj neki komposztot a tetjére lelgalább fél centi vastagon a mag vetésre. A jövő évi fenntartásnál ügyelj hogy mindig káliumban gazdag műtrgyát kapjon, mert a homok a vízzel együtt elveszti. A nyiradékot tavasztól őszig ne szedd össze az is védi. A sok öntöző víz kimossa a tápanyagot a homktalajból, ezért a 100% burkolású szabályozott tápanyagleadású műtrágyákat részesítsd előnybe. Jövőre mehet mohairtós műtrágya ha lesz ismét mohád.

Előzmény: SQLkerdes (41180)
Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41207

44 milissel nem a 6 centis füvet nyírod 4 centire, hanem a max 44 miliset 3 centire

 

Ekkora zöldséget is régen olvastam errefelé. Pedig vannak próbálkozók.

 

Ne vitatkozz a tapasztaltakkal, ha nem érted inkább olvasd el kétszer. RCTiv már használt ilyet lelkesen.

Hogy egész pontos legyen: a 44 mili max magasságú pázsitot nyírhatod max 12mm rövidre ezzel a tipussal. Alsó felső nyírási határ ha így jobban tetszik.

Nem kioktatásnak szántam csak a pontosság kedvéért másoknak is.

Előzmény: typeo (41184)
Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41206

Ez a vaterás, akkor rosszul nézted meg, 14-44 mm. Ezt a tipust még itthon üzletben nem láttam.

Előzmény: Törölt nick (41178)
Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41205

Már elkéstem bocs. Lebeszéltelek volna a munkáról, mert valójánban csak féléves a füved ha tavaly novemberben telepítetted.

Remélem most jobban kevergetted a magot szórás közben, mert a másikban nem láttam vörös csenkeszt kikelve ami bírja az árnyékot. A gilisztát azért látod mert nem sűrű a fű.5 centinél ne vágd rövidebbre. Az új vetéstől majd jobban beáll az idén mint tavaly.

Előzmény: pámpi (41179)
Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41204

Ne reménykedj. Ez he hengerkéses nem visz le többet mint amit ráírtak, nem fér bele a késbe. Nekem is van Gardena kézi taszajtós és gyüjtő is van hozzá, de ha megnőtt 5centire elő kellett vágni a hagyományos rotációssal, aztán mehetett 25 milire hengerkésessel a suhanóval, de persze lehett volna rövidebb is.

Előzmény: Törölt nick (41178)
Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41203

A bird and butterfly az madár pillagó gyep. ezt meg kell hagyni kifejlődni hoyg járják a pillangk és a magját egyék a madarak télen, vagyis tavasszal kell levágni. A másik úgy látom 17 fajból áll, abban biztos van sok ami alkalmazkodik a 10cm magas vágáshoz.

Előzmény: dhcodoki_ (41201)
Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41202

A magot a kiszórás után be kell dolgozni félcentire vagy egyre de nem többre, gereblyével vagy valami hasonlóval és aztán hengerezni. Még így is marad ki a felületen a magból, de ez már nem számottevő. Mit csináltál eddig?.

Előzmény: dhcodoki_ (41198)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41201

Ha valaki megerősíti, h 5-10 cm-re nyírhatom a füvet ezzel a vadvirágmixel együtt, akkor megveszem... nos, valaki?????

Samubá esetleg???

Előzmény: Infomaker (41200)
Infomaker Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41200

100 négyzetlábra elég egy doboz, az 9.29 m2

Nemtom hogy kell gondozni...

 

ha kell, emailezz bukaip kukac freemail.hu

Előzmény: dhcodoki_ (41199)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41199

Engem lehet érdekel. Az utcára vadvirágos füvet szeretnék. A jelenlegi fű nem valami szép, de a célnak megfelel. Ha ilyet elszórnék, biztos mutatósabb lenne.  Ez mekkora területre elég?? Nyírhatom ezt is úgy mint, ahogy Samubá lentebb írta???

Előzmény: Infomaker (41196)
dhcodoki_ Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41198

Segítség kéne!

 

Elszórtam a fűmagot (Scotts performance). Lehengereltem a mag kiszórása után is, de a többség lazán fentmaradt a föld tetején. (Elég száraz volt a terep). Most beöntöztem. Ha kicsit szárad érdemes lenne mégegyszer hengerelni????

kod1111 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41197

Köszi már megvettem, fújtam is, várom a hatást.

Előzmény: k.laszlo68 (41192)
Infomaker Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41196

Ha már vadvirág: nem kell ez a két doboz vadvirágmag keverék valakinek? USAból hoztam, és mégsem vetettem el.

Mondjuk ezerért odaadom a kettőt, az emailem él.

 

Samubá Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41195

Samubá!

 

Hogy kell vadvirágos gyepet csinálni?

 

A ház mögötti területen, ami úgy 30x70m, ilyet szeretnék. Persze fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá. A terület 2 évvel ezelőttig művelés alatt volt, azóta csak tárcsázva van rendszeresen. Most szeretnék valami formát adni neki.

 

Már próbáltam egyszer de gondolom hosszú let mert nem küldte el, vagy kimentem az időből

 

Vadvirágos gyepet, mint általában a füveket, legjobb nyárvégén ősszel telepíteni. Telepítés előtt és a fenntartás idejében sem kell tápanyag kiegészítést, alaptrágyázást, fejtrágyázást végezni. A talaj jellemzőket viszont nem árt ismerni, mert az egyes növényfajok csak akkor telepednek meg, ha kedvező számukra az ökológiai adottsága a területnek. (talaj homok, kötött, pH savanyú, semleges, lúgos, tápanyagban gazdag vagy szegény, napos vagy árnyékos stb.). Ezért a keverékeket úgy állítják össze, hogy mindig található benne olyan, aminek majd megfelel a terület különösebb vizsgálatok nélkül is.

A gyep lehet pázsitként fenntartott, vagyis gyakran nyírt, és vadvirágos rét, amit ritkán kaszálunk.

A telepítésnél kevés fűmagot vetünk. Ez fűből 4-5 gramm négyzetméterenként, mint a rét -legelő gazdálkodásban.  A vadvirágos növény fajszám 20-30 között van. A vetés négyzetméterenként olyan 20 000 db mag /m2 körül alakul.

Kész keveréket Wild Flower Meadow mix, néven lehet keresni. A vetés mélysége 5mm-nél ne legyen több. Előtte és utána hengerezés. Öntözni nem szoktam, majd a természet elintézi.

Magunk is rakhatunk össze keveréket, begyűjtött vagy vásárolt magokból.  Lehet oregano, cickafark, orbáncfű, zsálya. Elég pár szem négyzetméterenként. A százszorszép és kakukkfű csak rövid fűben él meg, amit gyakran nyírunk. Kerti virágos gyeppel is kombinálhatjuk hagymások beültetésével. A rét esetében a korai hagymások, krókusz, tulipán, stb. beérnek a kési kaszálás miatt. A késeiek, mint az őszi kikerics szintén üde színfoltok lehetnek.  

Nyírás, hetente ha pázsit 5cm-nél magasabbra. Rét esetén kaszálás 3-4 szer évente. Első alkalommal a fű elvirágzása után, júniusban. Ezt követően lehet havonta is, de ritkábban is, ahogy a virágzás mutatja. Nálam egy augusztus eleji nyírás után a szegfű és más fajok is a fagyokig virítottak. Kombinálhatod még pillangó növényekkel amik bevonzák a lepkéket és nevelik a hernyóikat is, de ez már nagyobb odafigyelést igényel. Lenyűgöző kavalkád, amikor sok pillangó repked a virágok felett nektár után kutatva.

No röviden ennyit a vadvirágos lehetőségekről.

 

 

Előzmény: daveeeee (41062)
CsBLia Creative Commons License 2011.09.18 0 0 41194

Ne aggódj, tavaszra megszépül a füved! 1 éve én is leírtottam a gyepgyilokkal (by férjecském) a kertet, de felülvetés után tavaszra egész tűrhető lett, pedig akkor még nem voltam annyira kikupált fűügyben, mint manapság - és még mennyi minden okosodnivalóm van!

Ma délelőtt ismételtem, de a családi béke érdekében csak kettes fokozaton használtam az AL-KO-t. A fű 2/3-a megmaradt. :) (Azért hátul kihagytam egy kis részt, ott lejjebb megyek, ha senki nem lesz itthon - már csak kíváncsiságból is. )

Te a négyesen - esetleg ötösön zúztad le ennyire? Gondolom eléggé idegesítettek a lyukak. Biztos, hogy giliszta? Nyomtál le ásót, hogy mi bújkál alatta?

 

Előzmény: pámpi (41179)
Jani Bácsi Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41193

kicsit csal a kép, nem kell mindjárt keresni a saját vetésekben a hibát :) majd akkor fényképezek közelről is, hogy tiszta legyen a kép. Természetesen maga a fű még nem sűrű, sok helyen vannak ritkásabb foltok, amelyek így oldalról fényképezve nem látszódnak, plusz ugye nagyon zsenge még. A fűmagkeverék scotts performance (elvileg taposástűrő), ami igencsak angol perje túlsúlyos. Tapasztalatom szerint (ami még nincs sok) a műtrágya hajtja ki így a füvet. Tavasszal vetettünk egy 40 nm-i területet, ott is hamar kijött, viszont kozelrol sem vol ilyen egyenletes. Ezt most szórókocsival csináltuk (sokkal alaposabb talakelőkészítés mellett) (scotts edgeguard). Remélem tavaszra sikerül elérni a gyepszőnyeg hatást.

Előzmény: Norbi975 (41159)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41192

És tudsz szerezni?Ha kell én szerzek neked!

Előzmény: kod1111 (41191)
kod1111 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41191

két boltban

Előzmény: kod1111 (41190)
kod1111 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41190

Az nagyon jó ár , én boltban is érdeklődtem, de 10E-ért adták volna.

Előzmény: Törölt nick (41188)
mceely Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41189

A füvet nem bántja abszolút, azér nem nyírás után közvetlenül érdemes fújni, mint más permetszert sem szerintem. Bármilyen normális gazdaboltban van, 8k körül van 1 liter, de megéri az árát, ha a hatásfokát nézzük a többihez képest. Nálam a fehér herét nem nagyon vitte semmi, ettől megfeküdt már pár nap után. Nekem van még kb. 2 éves bontatlan gyomstoppom, pont azon gondolkozom, kinek ajándékozzam el...

Előzmény: Pzsolt64 (41187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41188

A kétszikű gyomokat kiviszi. A fű (és sajnos a tarack is) egyszikű.

Gazdaboltokban lehet kapni, nálunk 6800Ft/l ami kb. 10.000m2-re elegendő. A gyomstop kb 2800Ft/0,5l 100m2-re, szóval egy ekkora adag 280.000Ft lenne. Ha jól tudom vásárláskor a legtöbb helyen kérik a "zöld könyvet".

Előzmény: Pzsolt64 (41187)
Pzsolt64 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41187

A colombus gyomirtó csak a gazt bántja a füvet nem? A gyomstop szerintem semmit sem ér.

Hol lehet kapni a colombust?

RCTiv Creative Commons License 2011.09.17 0 0 41186

ácsi én nem azt írtam mit lehet, hanem azt, hogy minek van értelme. ha arra spekulál valami, hogy a max nyírási magasság ennyi és ennyi a gépnek, és mindig ott nyír, szerintem arra nem annyira alkalmas a hengerkéses. ezt próbáltam illusztrálni.

Előzmény: typeo (41184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!