Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2791

Van olyan a tüzépestől vesz fát ?

Mert nálunk ez nem divat.

 

Akácot el lehet tüzelni 'vizesen' is, de más keményfát nem. Sőt az a kályhának sem jó.

Előzmény: Miki69 (2790)
Miki69 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2790

Helló!

 

Használd nyugodtan, én cseréplályhában használom. Nagyon jó dolog, tényleg megéri fa helyett. Nem csak az ár/fűtőérték aránya miatt, hanem a kényelmes kezelhetőség miatt is. Egymásra pakolva nagyon kis helyen elfér. Ahogy én eddig hallottam, akármilyen tüzifát veszel, az teljesen vizes. Ahhoz, hogy légszáraz legyen, megfelelő tárolás mellett három évig kell szárítani a fát. Ezt egy tüzépes se teszi meg, neked meg min. 100 m3 fát kéne kerülgetned a három éves forgó miatt. Persze lehet használni ezévi vágásút is, de az inkább világít mint fűt.

 

Tavaly vetem keményfa brikettet, na az tényleg utolérhetetlen.

Előzmény: bossery (2782)
zöldbabkék Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2789
Kb másfélszerese lenne,ha azzal fütenénk rendszeresen.Nekünk csak vésztartaléknak van,ha pl elromlik a gáz télen,mig nem jön a szerelő azzal fütünk.
Előzmény: bossery (2782)
previa696 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2788
Üdv ! A kálciumszilikát lapot mivel lehet lekezelni ,mert jobban fog mint a kréta. Nagyon durván tud porozni.
Előzmény: Baratombonca (2787)
Baratombonca Creative Commons License 2007.09.12 0 0 2787

Molnar_Nobby

Információim szerint kürtőnek és oldanak az ytong helyett a kálciumszilikát lap ajánlott. Drága, de nem kezd el pár éven belül porladni.

 

Bonca

Előzmény: Molnar_Nobby (2773)
firekiller Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2786
Üdv Nobbi!
Az YTONG bírja a hőt, bár ha visszaolvasol, volt róla egy kis vita.
A lábrész rakásánál a statikára ügyelj, a pincefödémnek és a lábrésznek kell hordani a kandalló teljes tömegét, szakembernek (statikusnak ) mutasd meg !
Én a kandallómhoz kb 100-120 db téglát használtam ( kb 10000 Hu Ft +pálesz + sok utánajárás ) összesen, a kupola tűzgátló gipszkartonból van.
A helyedben mindenféleképp elhagynék egy minimális távolságot a tűztér és a fal között, ha másért nem a hőtágulás miatt.
Amennyiben a kupola és födém közt elhagysz pár centit, akkor a szellőző mellőzhető, de egy szép szellőzőrács sokat dob a kupolán, díszítésnek sem rossz.
Remélem tudtam segíteni!
PI
Előzmény: Molnar_Nobby (2773)
firekiller Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2785
Köszi!
Szerintem is szép és kellemesen meleg:) A kupola felül nyitott, ott/is jön ki a meleg ezerrel. Valószínű majd kettő db horganyzott grillráccsal le fogom tarni, nehogy a gyerekek beledobjanak valamit.
Előzmény: afuchs007 (2772)
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.09.11 0 0 2784
Talán némileg jobb a fűtőértéke, mint a fáé, de nem esküszöm meg rá. Egy dolog miatt vennék csak ilyent: mert kényelmes. Nem kell hasogatni, kevésbé koszol, kisebb helyen elfér, mint a fa. Egyébként ugyanaz.
Előzmény: bossery (2780)
monyesz Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2783

Van, de tavaly nem került rá, hogy komolyan bevessem.

 

Fa felénk 10500/ ömlesztett kályhakész m3 (tölgy) és 9500 az aprítatalan.

Előzmény: bossery (2780)
bossery Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2782
Bővebben?
Árával tiszában vagyok, de nekem olcsóbb lenne, mint a gáz, nem férünk bele az gázártámogatásba....
Előzmény: zöldbabkék (2781)
zöldbabkék Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2781
Nekem van,drágább,mint a gáz((((((((((
Előzmény: bossery (2780)
bossery Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2780
Sziasztok!

Hamarosan itt a tél és fabrikett vásárláson töröm a fejem...van ezzel valakinek tapasztalata?

hagyományos tűzifához képest mennyivel kevesebb kell?

A marketindumát már kiolvastam, valós tapasztalatokra lennék kiváncsi.

üdv
Molnar_Nobby Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2779

Nem tetszik. Nekem ez jön be. És mivel vizes kandalló, a fűtési rendszerbe kötve, tehát a hő nagy részét a vízköpenynek adja le, így tökmind1. De egyáltalán nem tetszik sem a cserépkályha, sem a kályha. Kandallót akarok.

 

Előzmény: Pirimidin76 (2777)
krinyi Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2778

 

Erről van szó...

 

Pirimidin76 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2777
szerintem is csináld téglából.
ha napi használatra lesz, akkor fűteni akarsz vele?
mert akkor érdemesebb lenne kályhát rakni, az fűt is...
Előzmény: Molnar_Nobby (2773)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2776

Mivel nagy a nappali (40m2), nagy kandalló kell. Ahhoz pedig sok bontott tégla.

Mondjuk ha lerakom az Ytongot, és egy téglafalat húzok fel mellé, akkor ugyanolyan jó lehet.

Nem rossz 5let... Erre nem gondoltam.

:)

Köszönöm.

krinyi Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2775
Sziasztok! Most jöttem ide először, mégpedig kérdezni valamit. Nappalink központi részén van egy kis kandallónk, ami fűtési célt szolgál elsősorban (arra gondolok, nem dekoráció :) ) Ugyanakkor kicsi lányunk olyan korban van (17 hós), hogy bár érti, hogy nem szabad közel menni a kandallóhoz, érzi a melegét, de félek, hogy a játékhevében nekiszalad vagy esik. Van-e valakinek valami ötlete, miből lehetne kis kertést készíteni a kandalló köré? A megkötés az lenne, hogy elég kicsi a hely a kerítésnek és olyan anyagból kellene, ami nem melegszik át..(Mivel elég közel kell építeni a kandallóhoz) Azt már nem is írom, hogylehetőleg olyan "valami" kellene, ami nem hívogatja a lányt, hogy másszon föl rá... Lehetetlen ilyet találni, ugye?
Fido Dido Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2774
Ha már bontott tégla borítást raknál rá, akkor miért nem építed abból? Így kigyhatnád az ytongot, nem lenne probléma a teherbírással, és a téglát sem kéne szeletelni.
Előzmény: Molnar_Nobby (2773)
Molnar_Nobby Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2773

Üdv

Kandallóépítés előtt állok, sok kérdésem van.   :)

Amim van: 150m2 ytong ház, radiátoros fűtés, egy tuti kazán és egy Aquaflat vizes, 30kw-os kandallóbetét. Kéményt most fogják kibélelni, hogy jó legyen, fűtéskörbe bekötés nem gond, van mesterember.

A kérdéseim:

Az alját Ytongból raknám, a lábaknál megerősítetten (210kg a betét víz nélkül). Külső levegőt vezetnék PVC csövön át (pince van alatta, rejtve lesz a cső) a kandalló légbeszívói elé egy esztétikus rácson, így nem a belső levegőt használja. Ytong bírja a hőt? Kell valamire ügyelnem a lábrész rakásánál? Ytong vakolva lesz, és elvágott bontott tégla burkolatot fog kapni.

Az oldalfal bontott tégla lenne. Mekkora távolságot kell hagyni a tűztér és a fal között, ha kell egyáltalán vizes kandalló esetében?

A kürtő szintén Ytongból lenne. Azt tudom, hogy a mennyezetig nem szabad felvinni, 1-2 centit el kell hagyni. De a vizes betéteknek is kell szellőzőrács a kürtőn?

Minden jó tanácsot  megköszönök.

Ja, a kandalló napi használatra lesz tervezve, melegvíz ellátás továbbra is a gázkazán feladata lesz.

Köszönettel.

Üdv

Nobby

 

afuchs007 Creative Commons License 2007.09.10 0 0 2772
Szia!
Szép lett, gratulálok!
Az oldalán vagy a tetején van a szellőző?
Mert remélem van rajta!!
Előzmény: firekiller (2767)
porker Creative Commons License 2007.09.08 0 0 2771
Akciós. De sajna drágulni fog hamarosan.
Előzmény: Baratombonca (2770)
Baratombonca Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2770
Olcsóbb lett a Temporis: http://www.kandalloepites.hu/firestore.htm

Bonca
zsolti-72 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2769
Köszönöm szépen! :o)
Előzmény: Kecskés cserépkályha (2768)
Kecskés cserépkályha Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2768
Helló! Persze, hogy lehet. De rést kell hagyni a kályha és a fal között. A kályhának és a fugának nem lesz baja. :)
Előzmény: zsolti-72 (2763)
firekiller Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2767
Üdv Mindenkinek!
Kész van a kandallónk, már ki is próbáltuk a hűvösebb napokban. Nagyon jó meleget csinált és a látvány is megigéző. Csatolok pár képet.
monyesz Creative Commons License 2007.09.07 0 0 2766
Fűtőtest ! :))
Előzmény: Baratombonca (2764)
Baratombonca Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2765
Mi ez?
Baratombonca Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2764
Egy kis feladvány: mi ez ?
zsolti-72 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2763

Sziasztok!

 

Azt hiszem, hogy még nem jártam ezen a fórumon, magamról csak annyit, hogy fanatikus cserépkályha-rajongó vagyok: :-)))

Évek óta cserépkályhás szolgálati lakásban laktunk, idén nyáron azonban sikerült saját házat vásárolni, ahol gázos-vegyestüzelésű központifűtés van, amit már most utálok. A felújítás-átalakításra szánt pénzből a fűtés átalakítására már nem jutott, így ezt a telet radiátorokkal fogjuk átfűteni, a cserépkályhák helye azonban már kirajzolódott az agyamban. Remélem összejön, hogy a jövő telet már azokkal fogjuk kifűteni.

 

A kérdésem az, hogy lehet-e cserépkályhát építeni olyan falba, aminek az egyik fele a fürdőszoba fala, tehát lehet-e fürdőszobában cserépkályhával fűteni. Ez számomra azért nem egyértelmű, mert nem tudom, hogy a fürdőszobában lévő párás levegő nem árt-e a cserépkályhának elsősorban a fugáknál?

kan-dalló Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2762

 

  Tavaly vásároltam egy IDRO70-es kandallót kizárólag fával való tüzelésre, de

 a tavalyi télen-bár nem volt túl hideg- nem működött tökéletesen.

  Leginkább az volt a gond hogy pillanatoka alatt megforralta a vizet, alig tettem rá 1-2 darab szárazabb fát.

  Ugyan nem a KIT szerelvényekkel lett bekötve , de anak megfelelően, hozzáértő szaki csinálta. Összesen 8 db radiátor lett felszerelve, kb. 300 légköbmétert kellene fűteni vele, és nem az igazi. Most hogy itt lesz lassan a fűtés szezon újra ráfordultunk a szakimmal és arra jutottunk, hogy a tűztérben a lángok és maga a tűz előbb és intenzívebben éri azt a bizonyos henger-szerű trtály részt mint a hátsó vízköpenyt, és abban történik a víz megforrása. Arra is gondoltunk, hogy az előremenő és a vsizzatérő vezetéket egymásnak ellenkező átellenes oldalra kötjük (most azonos oldalon vannak), mivel a fentről lefelel menő áramlás mintegy kizárja a víz hengerből való kijutásának útját. Ami még problémás, hogy a légbeeresztő alsó nyílás nemzár tökéletesen, ezért huzatot gyakorlatilag nem lehet megszűntetni.

 Ha valaki tallálkozott hasonló problébákkal, vagy tudja a megoldást azt szívesen várom.

 

 Köszi

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!