Keresés

Részletes keresés

KaosK Creative Commons License 2006.12.05 0 0 8047

Köszi, asszem láttam is már ilyet. A kád egyik végében oldalán talán jó is lenne, de ezt nem tudom jó magasra tenni, mert akkor nem lehet rá pakolni. Ha alacsony, akkor meg a kádat nem lehet használni ha van rajta ruha.

 

Közben jött egy ötlet, hogy lehetne fregolit csinálni valami profi kötélzettel, tekerő csigával (vitorlásboltból?), amivel egyszerű lenne a használata, és még talán szép is lehetne. Gondoltam, hogy lehetne a kád két végében egy-egy szárító.

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

X__________________________________X

X---------------------------csap---------------------X

X |                                                      |        |X

X |                                                      |        |X <---  futotest ezen a falon

X |                                                 o   |        |X

X |                                                      |        |X

XX|------------------------------------------|------|X

XX

XX ------

XX WC                                                        ajto

xx ------ 

Előzmény: t3v3d3s (8046)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.04 0 0 8046
van olyan, ami teljesen a falra csukható, a két karja amolyan sínként működik. Megpróbáltam lerajzolni. Elsőre nem tűnt túl stabilnak, de a nagymamámnál már két éve bírja, pedig néha ebbe kapaszkodik (a kád felett van). Kb. másfél méter hosszú lehet, de talán van több méret is. Beszerzőhely: barkácsáruház vagy százforintos bolt (már amelyik).

Előzmény: KaosK (8045)
KaosK Creative Commons License 2006.12.04 0 0 8045

Kis lakásba, valami jól használható ruha szárító megoldást szeretnénk.

Fregoli tűnik a legkézenfekvőbbnek, csak nem igen láttam még olyat, ami jól is néz ki.

Vagyis eddig csak Interspar és társaiban láttam, amin 10m hely van.

Van erre valami más megoldás?

Szárítógép stb. nem fér be, ill. mosógép meg adott. A fürdőszobában a kb. 170cm-es kád fölé tennénk ill. a kád végébe, ahol még kb. 40cm pult van, ill. törölköző szárító fűtőtest a falon. Belmagasság 290cm.

 

Tudtok üzletet ahol van esetleg választék? Esetleg valami más ötlet, vagy szerkezetről tudtok?

 

 

 

 

esotherica Creative Commons License 2006.11.08 0 0 8044
Jaj, azt akartam kérdezni, hogy alaprajzot honnan lehet szerezni? És mibe kerül az?
esotherica Creative Commons License 2006.11.08 0 0 8043
A mi PVCnk nem matt egyáltalán. Pedig már vagy 5 éve megvan.
Előzmény: mammamija (8042)
mammamija Creative Commons License 2006.11.07 0 0 8042
Sziasztok:)
Ez bevett szokás, hogy padlószőnyeget padlósítanak - kevesebb por lesz a lakásban, és szebb is a parketta.

A PVC-vel kapcsolatban nekem fenntartásaim vannak, mert idővel matt lesz, nem beszélve a műanyag jellegéről - helyette ezerszer jobb a régen elfeledett linóleum, ami természetes anyagból készül...
Előzmény: missparker (8039)
Encsi84 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 8041
Nálunk is arra lett lerakva Anyukámnál.Semmi gond vele.
Előzmény: missparker (8039)
cicó Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8040

Teljesen korrekt:) Hogy hogy nem nekem is azon van...:) Illetve nem egészen, a padlószőnyeget én felszedtem mert vastag volt, de az alatta lévő eredeti padlófilc megmaradt és arra tettem minden plusz macera nélkül:)

Arra figyeljenek, hogy vastag szőnyegre ne tegyék rá csak ha tömör lapos a szőnyeg mint például az az undormány lakótelepi buklészőnyeg...

Előzmény: missparker (8039)
missparker Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8039
Barátomék most tervezik lerakni a padlószőnyegre a laminált parkettát :)
Előzmény: cicó (8036)
cicó Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8038

:)

Iszonyatos munka és macera lett volna felbontani csak egy jó flexragasztó kellett hozzá...az hogy szigetel is csak bónusz :) Szó szerint melegpadló lett belőle...

Előzmény: Gömbtatu (8037)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8037

Jókor szólsz.

Előzmény: cicó (8036)
cicó Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8036
Én a pvc-re raktam le a padlólapot :D Persze mindenki a szivéhez kapott, de nyolc éve működik...ééééééés nem hideg!
Előzmény: esotherica (8034)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8035
Én is pévécét akartam, de mindenki a szívéhez kapkodott, így kő lett. Persze összehasonlíthatatlanul szebb meg minden, de rohadt hideg. Kezdődik megint a papucsos mizéria a lakásban.
Előzmény: t3v3d3s (8031)
esotherica Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8034
Mi ilyen PVCt raktunk le a konyhába.
Előtte kő volt, ami baromi hideg volt télen. Továbbá egy idegbajos tyúk lakik alattunk, akit minden zaj zavar. Leginkább az zavarta, hogy rendeltetésszerűen használtuk a konyhát (gondolom azért, mert ő nem tud főzni), így hangszigetelési megfontolásból is a PVC volt a jó megoldás. Mondjuk azóta is felkopog, de már ritkábban. :)
Amúgy mindenki azt hiszi elsőre, hogy kő.

De a parketta mintájú PVC már nekem is perverz, a csempe meg nonszensz. Akkor miért nem laminált?
Előzmény: t3v3d3s (8031)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8033
Terméskövet utánzó pvc-t már láttam, ami elsőre tényleg annak is látszot, meg kellett a lábammal tapogatnom hogy biztos legyek benne, pvc... egyébként én minden "műanyag" dolgotól kiütést kapok, akármilyen praktikus is. Maradok a kőnél, bambusz-parkettánál :)
Előzmény: t3v3d3s (8031)
cicó Creative Commons License 2006.10.26 0 0 8032
Szivesen :) Várjuk a képeket :)
Előzmény: CapriFun (8029)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8031
Létezik járólapmintás parketta / pvc is. Én konkrétan hülyét kapok az ilyen áldolgoktól, el nem tudok képzelni olyan szitut, hogy ez praktikus legyen.
Előzmény: Encsi84 (8030)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8030
Csak úgy eszem jutott, hogy láttam parkettamintás járólapot.Nagyon élethű volt.Csak mondta az ismerősünk, hogy látott egy ilyet lerakva, és kifugázták, és kiábrándító volt.
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8029
Szia!

Ez elég határozott és egyértelmű volt! Köszönöm a segítséget! Fél év múlva nem kérdezek, hanem mutatom az eredményt, és a tapasztalatokat!:) igen valószínű hogy a 3. pont fog megvalósulni...
Előzmény: cicó (8026)
cicó Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8028
:)))
Előzmény: Gömbtatu (8027)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8027
Nagyon tudsz. Éreztem én, hogy nem kell nekem márvány.
Előzmény: cicó (8026)
cicó Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8026

Na akkor összefoglalnám:

Amit te látsz a bankban vagy akárhol fuga nélkül az természetes kő, márvány, gránit, mészkő....ez úgy készül, hogy ugyanúgy kisebb lapokból lerakják majd amikor kész összecsiszolják az egészet egy felületté majd polírozzák....

Ugyanezt mázassal vagy greslappal nem csinálhatod meg...előbbi egyértelmű a második magyarul "gránitőrlemény" ezért nem csiszolható simára, valamint túl vékony....

A lézervágott lap pedig azért nem jó padlóra mert annyira soha nem fog illeszkedni, hogy felmosáskor ne menjen be a víz, amúgy meg a kosz...

 

Tehát:

 

1. Megbarátkozol a fugával

2. Megveszed a fekete márványt 15-20-csillagoség árban, majd lerakatod,felcsiszoltatod és políroztatod + 5-7ezer forintért /m2

3. Veszel 60x60-as fekete grest és minimál fekete fugával lerakatod, esetleg van 80x80-as is, de ez nem biztos....azt hiszem kínaiból láttam de ők inkább bézs szineket hoznak be...

 

Így már világos, vagy fél év múlva újra megkérdezed? :)))

Előzmény: CapriFun (8023)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8025
A fugának a hőtágulásban is van szerepe, vmivel rugalmasabb, mint maga a lap. Bizonyos járólapok vagy a márvány biztos azért rakható a nélkül, mert nem tágul. Aki ilyet forgalmaz, csak tudja. Utólag fölécsempézett konyhapultnál is tilos közvetlenül a pultra ültetni, ott szilóznak. Nekem az előszobában lepattant a máz egy padlólapról emiatt (ahol a falra tett fél lap 90 fokban találkozott a padlón lévővel, kicsit feljebb kellett rakni. Ez snassz zalakerámia.
Előzmény: CapriFun (8023)
missparker Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8024
Ami szerinted minden volt a szürkén, az csak egy része volt a mindennek. A feketén majd az egész látszani fog :)

Komolyra fordítva, a por, ha a felmosó csíkot hagy stb. ez mind meglátszik rajta. Gyakran kell takarítani.
Előzmény: CapriFun (8023)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8023
Szia!

Majd egy nagyobb burkolóanyag áruházban megkérdezem, hogy ők mit mondanak, milyen árban vannak ezek a lapok.

A fekete majdnem 100% már, fehér falak, egy nagyobb világos szőnyeg, sok fény tompítja majd a "nyomasztó" hatását. Mindamellett szerintem a fekete mélységet is tud adni a térnek, megfelelő használattal.

A fekete miért igényel nagyobb takarítási hajlandóságot mint pl. egy fehér v. szürke járólap? Volt szerencsém mindkettőhöz, de a szürkén is meglátszott minden sajnos.
Előzmény: Gömbtatu (8022)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8022

Ideális esetben a fuga nem rögzít.

 

Capri

 

Szerintem nincs nagy különbség, a fugátlan változat viszont nagyon nagy pontosságot igényel, és tökéletes mérettartást a burkolóanyagtól, különben nagy felületen elcsúszkál az egész hóbelevanc. Szerintem bankokban gránitlapokat láthattál, azoknak a az ára erőteljes, nagyobb az esély a mérettartóságra. Szerintem leginkább pénz kérdése az egész. Nálam pl. szóba sem jöhetett a fuganélküliség, én ugyanis egyenetlen szélű lapokat választottam.

 

A feketén én a helyedben merengenék még egy kicsit, nagyon nagy tér, és sok fény kell hozzá, hogy érvényesüljön, és ne legyen nyomasztó. És erős takarítási hajlandóság.

Előzmény: esotherica (8021)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8021
Én laikusként azt gondolnám, hogy különböznie kell. Elvégre a fuga is rögzíti valamennyire a csempéket, nem?
Az októberi Lakáskultúrában a fürdőszoba az egyik téma, ott olvastam olyan spéci fajtáról, amit lehet fuga nélkül rakni. Ez mondjuk épp nem csempe, hanem kőburkolat.

"A kőburkolat ugyanakkor – a közfelfogással ellentétben – nem csak az antik stílushoz illik. Kapható élvágott, fuga nélkül rakható, csempe méretű változata..."
http://www.lakaskultura.hu/index.php?apps=cikk&cikk=29894

Előzmény: CapriFun (8020)
CapriFun Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8020
:)) De, én voltam... és még mindíg fekete a terv. Azóta sem kaptam sehol erre a kérdésre választ, hogy mi a különbség a fuga, illetve fuga nélkül fektetett járólapok / csempék között? Én a fugának csak a hátrányát látom, takarítani pl. szinte lehetetlen.
Előzmény: Gömbtatu (8019)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8019

:)))

 

Ja, bocsesz. Persze hogy nem muszáj fuga, már régebben, ha jól emlékszem, raktál is be olyan képeket ahol nincs. Nekem tetszik a fugátlan megoldás, de nem lehet minden burkolóanyaggal megcsinálni. Még mindig feketét akarsz? Vagy az nem te voltál?

Előzmény: CapriFun (8017)
esotherica Creative Commons License 2006.10.25 0 0 8018
Hű, ez isteni hír. Mármint az első. :)
Azt meg tényleg meg kell nézetni akkor, hogy mettől meddig tartanak a kémények.

Köszi!
Előzmény: cicó (8013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!