Keresés

Részletes keresés

grea Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1980
Egy kis kedvcsináló, ennyi féle fonal kellett a koszorúhoz,
terítő
ilyen a bekockázott anyag
3 in 1
naptárborítóm
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1979
Szia!

A minta eladásának nem örülök (egyszerűen bosszant). Ettől függetlenül eladhatod legálisan, ugyanis (a minta elkészítése) az a Te munkád, s mint ilyen a Te tulajdonod jogilag. (az írógép gyártója sem kérhet a nobel díj összegéből)
Persze ha lesz időm (és "hangulatom"), akkor ráteszem a vízjelet a képre. (Bár ingyenes program, nem szeretném teljesen lekorlátozni a felhasználást, ezért nem is írtam sehol, hogy nem lehet kereskedelmi célra felhasználni...)
Elsősorban az volt (és jelenleg is az) a cél, hogy egy ingyenes program legyen.
Szerintem inkább tedd fel a blogodba ingyen letölthetőként a mintát.

Az oldalamra mutató hivatkozásnak mindenképp örülök :-)
Ránéztem a blogodra (részletesen még nem volt időm), elég nagy fába vágtad a fejszéd...

A jelenlegi programba (technikai okból) már csak 1-2 apróbb finomítást tudok betenni. Kép részének a kivágása, méretmegadásnál fele-negyede gomb, színezéseket felhasználóbarátra átírni, ilyenek.
A kontúrozáshoz két lehetséges megoldás lenne. Vagy megpróbálom automatizálni, ami legtöbbször sajnos nem jó...
Esetleg lehetne rajzolgatni kézzel, azonban az internetes oda-vissza adatforgalom miatt ez körülményes és nagyon lassú... A felhasználók többségét elrettenti, hogy 5-6 kattintás után -normális sebességű internetkapcsolatnál- várakozzon 10-20 másodpercet... (ez még ingyenes programnál is elfogadhatatlan)
Ezért elkezdtem tanulni egy másik programnyelvet, amivel asztali (rendes telepíthető) programot tudok írni. Abba már lehetnek ilyenek.
Ebből 2 változat lesz. (ezt a részt már "megálmodtam")
1; Postcardware, kisebb tudású. Ez egy hagyományos postai képeslapért cserébe legálisan használható. Mivel nem lesz ellenőrzés, ha valaki ennyit is sajnál, lelke rajta. (kiskorú gyűjti a képeslapokat) Ez a tervek szerint a jelenlegi program kiegészítve a kontúrozással, kézi javítás lehetőségével, és egy kezdetleges grafikus súgóval.
2; A prof verzió, és a kipróbálható verziója olyan 10 dolcsi körüli összegért 1-2 plusz szolgáltatást ad... Rétegek kezelése, félautomatikus kivágás, hasonló kontúrozás, szép grafikájú súgó, konkurens programok mintáinak szerkesztése (ha legálisan megoldható), minta folyamatossá tétele, stb. Ezeket azonban a legtöbb keresztszemező nem használja (így nem is veszi meg a programot), ráadásul ezek már elég bonyolulttá is teszik a program használatát...

Persze mindez időbe telik, így az egyszerűbb program is legalább 1 év mire elkészül...
Előzmény: xszemes Jucus (1949)
Netti58 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1978

 

Köszönöm szépen megkaptam és már el is mentettem. Nagyon kedves vagy amiért ilyen gyorsan elküldted.

Előzmény: grea (1977)
grea Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1977
A hosszúkásat neked is elküldtem!

Ez nem is olyan sok szín, általában 60-80 szinárnyalattal dolgozom...
Előzmény: Netti58 (1976)
Netti58 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1976

Sziasztok!

 

Már régóta nézegetem a fórumot és egy pár mintát letöltöttem. Sok szép minta van, de a minta nincs meg hozzá.

 

Kedves maria.vargáné!

 

Az utólsó 2 kis kép nagyon tetszik és szeretnélek megkérni, hogy a leszámolható mintát is mutasd meg.

 

Kedves grea!

 

A 4 évszak amit feltettél nagyon tetszik, és ennek a mintája is kellene, ha elküldenéd nagyon örülnék neki.

 

Előre is köszönöm a közreműködésetelet.

 

Üdv mindenkinek. 

szaboildiko Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1975
Ez is nagyon szép és aranyos, nagyon szépek a szinek, mintha élnének a kis cicusok. Mondjuk én kutyás vagyok inkább, de ezek nagyon aranyosak.
Előzmény: veramami1 (1974)
veramami1 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1974
Ildikó!Én is egypárszor átéltem azt az aggodalmat, hogy jo lesz_-e, tetszik-e és egyebbek.Én már nem kötök de kb 25 évig kötöttem, mindenfélét. Én már csak nézegettem , . Két éve kötöttem magamnak egy pulcsit, de egy év kelett mire elkészült, nem birja a karom.Ezért váltottam, goblenre. Ez is egy régebbi munkám, goblen
veramami1 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1973
Iliann! Köszönöm a segitséget, Nincs min nyomtatni, ugy hogy a gépről varrom a kutyust. Bekockáztam más szinü cérnával, csak menet közbe kihuztam mert annyira varrtam hogy nem vettem észre hogy a hátoldalán azt is bele varrtam,. Majd megmutatom hol tartok, csak segitség kell hozzá, hogy fel rakjam. Csak azt tudom megmutatni amit régebben tett fel a párom.
lliann Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1972
Veramami1 szép lesz a gyümölcsös terítő nagyon.
Ha nehezen megy a számolás tíz kockánként jelöld be én elütő színű cérnával szoktam
kicsivel több munka de megéri, ha kész a varromány akkor ki lehet húzni a cérnát.
Ha a te elképzeléseid szerint állítod össze a színeket, egyszerűen átírod a te színeid számát a kinyomtatott papíron. Gondolom a mintaívet kinyomtatod meg persze a színbólumos kódokat is, ha pedig nincs száma a fonaladnak akkor nevezd el te és azt írd be így szerintem kevesebbet kell keresgélned. Remélem érthetően írtam, ha nem tiszta kérdezz nyugodtan.
Látom a terítődön be van jelölve a tetején cérnával, de csak egy irányba ugyan úgy lehet függőlegesen is és az egész terítő nagyságában, hidd el nagyon megkönnyíti a munkádat, szerintem meg éri az időt és fáradságot.
Előzmény: veramami1 (1965)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.30 0 0 1971
Most éppen még egy "Isten Hozzád"-ot varrok, mert tetszett a családnak, aki kapta és egy másik is kért. Mellette készen lettem a fiam kárómintás mellényével, amit majd a névnapjára fog megkapni, most január 07-én, Attila. Nagyon izgulok, hogy jó legyen, mert igen lefogyott és nem tudom a méretét, csak saccra kötöttem most. Közben elkezdtem egy szép kék színű mellényt magamnak kötni ilyen csipke mintával. Sajnos nem tudok fényképezni, mert a lányomnál maradt a fotómasina, de majd bepótolom. Még próbálkozom a telefonommal, hátha sikerül. Igen, használom a térdzoknit, nagyon szeretem, sőt mellette már kötöttem egy másikat is. Azért jó ez a csipkemintás, mert egyébként rettentően meleg lenne, így meg a nadrág alatt nagyon jó és kényelmes, tudom ajánlani Neked is, ha szeretnél ilyet, a másikat föl se fogod venni úgy meg szereted meglátod.
Előzmény: veramami1 (1970)
veramami1 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1970
Ildikó! Igazad van. Majd kiváncsi leszek milyen lesz. Egyébként a kacsásat régen perla volt és fekellett vágni mert nagy motringba árulták a fonalat, azzal vartam, és a gyümölcsöset is,. a goblent meg azt hiszem uc volt, most pupoets, de ez a mostani változo minöségü. Te most mit varsz? Látam a harisnyádat is ,szép lett, használod is?
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1969
Tudod én már rájöttem, hogy a kézimunkázás evoluciója az, hogy ahány kéz, annyi szép munka, ebben az a szép, hogy nem lehet 2 egyforma. Van amikor én nem is azt a színt használom, ami írva van és fonalat, hanem amit én jónak látok, pl. van amikor én gyöngyfonalat használok az x-szemeshez is. Mert, ha az ember csak megrögzötten azt szeretné készíteni, amit előírnak, lehet, hogy már nem is olyan nagy öröm azt elkészíteni. Nem?
Előzmény: veramami1 (1968)
veramami1 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1968
Ildikó!Az én mintámba is elveszttem, de azon kuncongtam magamba, hogy grea mintáját látva, ebben az életben sose keverednék ki.Gyönyörű a virág koszoru, nem is tudom hány szin lehet benne.Ez a számolás nehezen megy, a goblennel nem volt ennyi bajom, A pikacán találtam egy kutyus párnát, most éppen azzal vagyok elfoglava, elég nehézkes, ráadásul más szineket használok mint amit irtak, ettől még nehezebb
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1967
köszönöm szépen.
Előzmény: grea (1964)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1966
Hú, nagyon szépet készítesz és gondolom ez még csak a kezdet ugye, mert ahogy az anyagot nézem ez nagy terítő lesz ugye? Nagyon szép, ne szerénykedjél, mert igazán gyönyörű és megláttam a réz-színt is a körtében, remélem jól láttam.
Előzmény: veramami1 (1965)
veramami1 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1965
Szép estét mindenkinek! Eddig csak nézegettem hogy milyen szépek a horgolt teritők, de most már annyi szépség került fel, hogy muszáj jelentkezni nekem is hogy én is itt vagyok . Én is mentettem el, hogy mikor lesz belöle valami nem tudom. Amihez régebben kértem a segigitségeteket/ réz szin/Készitettem egy mintát szinek nem mindenhol paszolnak, de azért megmutatnám, annál is inkább, mert én nem tudok xszemest varrni, igy nagyon egyszerünek tünik a minta de én vért izzadtam vele
grea Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1964
elküldtem!
Előzmény: szaboildiko (1963)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1963
Jaj, de gyönyörű, hát ez igazán nagy munka lehetett. A fenti mintája meg van Neked? - és ha igen elküldenéd? Köszönöm szépen.
Előzmény: grea (1962)
grea Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1962
grea Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1961
Sziasztok!
Én ezeket hímeztem 4 évszakosban:
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1960
A 4 évszak mintája engem is érdekelne, légyszives küldd el. Köszönöm szépen.
Előzmény: xszemes Jucus (1953)
adrimama Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1959
Kedves Jucus!


Elolvastam a hsz-dat, és rohantam a freemailre:))) Ja, de még nem beszéltük meg, hogy nagyon szeretném, ha elküldenéd, mert most amik félig vannak, olyan nyögve-nyelősek...csinálgatom, de csak azért, hogy ne maradjon félbe!

Ha megkapnám Tőled a mintát, akkor még volna időm a fonalakat átnézni, és ami nincs, azt gyorsan beszerezni! A szilveszteri bulira meg lenne a programom:))))


Nagyon várom a mintát!

Adrimama
Előzmény: xszemes Jucus (1953)
lliann Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1958
Szerintem is lehetne horgolni, csak azt nem tudom milyen nagyságra jönne ki, bár a hímzéssel sem néztem még igazán utána, hogy mekkora. Itt jön a szerkesztő progi:)
Előzmény: szaboildiko (1957)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1957
Ugye, nekem még az is eszembe jutott, hogy hiszen ezt lehetne horgolni is, mit gondolsz?! No minden esetre nagyon tetszik, megnéztem az oldalt egyébként, de ott sem nagyobb a kép.
Előzmény: lliann (1955)
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1956
Ezek tényleg nagyon szépek, ügyes vagy!
Előzmény: maria.vargane (1954)
lliann Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1955
Ildikó nekem is a függöny jutott elsőre eszembe róla, vagy valami vitrázs szerűség az ajtó fölé.

Marika nagyon szépek ezek a hímzett képek meg van a karácsonyi és a téli hangulata.
Előkerestem az én téli képemnek a kellékeit hamarosan küldöm.
Előzmény: szaboildiko (1951)
maria.vargane Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1954

Sziasztok!

 

Megpróbálom lekicsinyíteni a karácsonyra készített díszeimet, egyelőre ennyi sikerült.

Most nincs több időm próbálkozni, mert elutazunk, de igyekszem később feltenni a többit is.

 

Ez a két dísz teljesen egyforma egyébként, de nem tudom most egyformára méretezni a képeket, de így is látható hogy milyen kis szépek lettek.

 

 

xszemes Jucus Creative Commons License 2009.12.29 0 0 1953
Kedves Adrimama!

Nagyon szeretem olvasni, mikor más is arról ír, mennyire a kézimunkázás szerelmese:-)

4 évszak témakörben lenne néhány leszámolható keresztszemes mintám. Ha tetszik valamelyik, szívesen elküldöm e-mailben. Csatolom a képeket.

Üdvözlettel:
Jucus
Előzmény: adrimama (1952)
adrimama Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1952
Szép estét!

Régen jártam erre, az okokat nem sorolom! A kezem viszont járt! Ma vittem a keretezőhöz az "Isten hozott"-as, és egy kisebb képet. Amint meglesz, megmutatom.
Horgoltam is egy futót az asztalra, csak kicsit csámpás lett, de nagyon dicsértek érte:)))
Most egy rece terítő készül, párhuzamban egy 3d-s képeslappal (ezt egy kicsit bánom már, de nem adom fel!), meg egy műanyag képkeret (ez is lassan halad, de már nem sok van)

Remélem, mindenkinek békében telt az ünnep!!!

A mi fácskánkon is rajta vannak a díszeim, és képeslapokban is küldtem csillagokat, rokonaimnak.

Hát egy kis összefoglalónak szántam a sorokat, kicsit próbálok olvasgatni is.

1 kérésem azért van, itt a végére:))

Az évszakokat szeretném elkészíteni keresztszemessel, de eddig csak hallottam róla, se képet, se mintát nem láttam! Csak elképzeltem:))

Van valakinek?

Jó munkát (kézi!!) mindenkinek!

Adrimama
szaboildiko Creative Commons License 2009.12.28 0 0 1951
Semmi baj, de nagyon tetszik nekem is. Majd megpróbálom kisilabizálni, amikor készítem. Egy kis ajtófüggönynek gondoltam, gyönyörű.
Előzmény: lliann (1950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!