Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12221
Elírtam! Valami sínre gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (12220)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12220
Ez jónak tünik,mert a támlája követi a gerinc vonalát
A monitor magassága meg a nyak miatt fontos.


Kitalálhatnának már olyan tv állvány is, hogy fel lehessen csúsztatni a plafonra a készüléket.Valami színt.Hanyatt fekve
lehetne nézni. :)

Előzmény: porcika88 (12218)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12219

ez kell :)

nekünk van, király

Előzmény: porcika88 (12218)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12218
Előzmény: Törölt nick (12216)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12217

Az volt a gond, hogy egy főnöki bőrszékem volt . Valamelyik kollégámmal cseréltem mert neki nem fért el a helyén nálam meg bőven volt hely . Az a magas támlás hintázós . Ültem is benne mint egy fotelben, néha lecsúszva . Aztán mikor jött a baj rájöttem, hogy ez azért főnöki mert arra tervezték hogy egész nap hátradőlsz benne, nem asztalnál dolgozol. Le is passzoltam gyorsan. Most olyan van aminek homorú a háttámlája és van benne műanyag homorú rész is, így ha rendesen beleülök akkor tökéletes pózban van a hátam . Monitort én is meg fogom emelni, kösz a tippet . 

Előzmény: Törölt nick (12216)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12216
Rengeteg! Azt hiszem a legtöbb embert ez teszi tönkre.
Engem elöbb csendben kinevettek a kollegáim,aztután szép lassan elkezdtek utánozni.Megemelték A4es csomaggal a monitort, vettek
labdát, ékpárnát,később kérték, hogy mutassak gyakorlatokat, mert ez fáj, az fáj.:-) Óránként felálltak.
Sok időbe telt, de végül a két testvérem is sikerült rávennem a mozgásra.

Igen, én is nagyon sajnálom, hogy mindez csak akkor jutott eazembe, amikor már tüneteket okozott.

Előzmény: porcika88 (12213)
1323333 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12215

en is igy voltam mint te 4-5 orakat felkeles nelkul ultem.most én is mozgok..kimegyek a wc be ott egy sor tornat vegrehajtok..amiota hatizomerositest csinalok jobb ulni😃

Előzmény: porcika88 (12213)
MBman Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12214

"Amúgy milyen hátrányai vannak?"

 

A leírtakon kívül főleg az, hogy az idegen test, a lemez irritálhat bizonyos idegeket, amik állandó fájdalmat okozhatnak. Ezenkívül a hegesedés is okozhat fájdalmat, bár ez az egyszerű műtét után is lehet.

Előzmény: zlota (12195)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12213

Most ez neked sok vagy kevés? Nekem néha sok, főleg ha belefeledkezek a munkába és azt veszem észre, hogy 3 órája meg se mozdultam csak a monitort bámultam . De most óránként jelez órám és felkelek kinyújtózok, csinálom a 2 betanitott Mackenzie mozdulatot és folytatom utána . Ebédszünetben meg a mikro elött szoktam balettozni miközben melegszik az ebédem :-DD lassan kollégáim is rászoknak annyit látták. Az a két perc pont elég, kaja után meg mászkálok egyet vagy lépcsőzök. Eddig reggel leültem , elkezdtem a melót, ebédkor kislattyogtam a konyhába, és még kaja közben is maileket olvastam . Na a baj óta nem . Sajnálom hogy nem figyrltem jobban magamra :-( űltem a puha forgószékben , dolgoztam . Most kicserélték egy hátkímélő egyszerüre, vettem a labdát meg van ékpárnám ami tényleg kényelmes . 

Előzmény: Törölt nick (12212)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12212
Most látom csak. 9 óra ülés? Rémes!
Előzmény: porcika88 (12210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12211
Ezekhez is szokni kell,a labdán való aktív ülés sok izmot megmozgat. Ezért is javasolják a szoktatást.

Igaz, hogy ez egy régi cikk, de ajánlom mindenkinek, egy pillanatkép az EÜ-ről.
Remélem nekem bejön ez a terápia.




http://m.nol.hu/kultura/20090723-fajdalomdoktor-342405
Előzmény: porcika88 (12210)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12210

Lehetséges, hogy mist azért faradok el minden estére mint a szar, mert most a helyes testtartásban ülök mindenhol és még álláskor is figyelek. 9 órát dolgozom irodában gépnél, ebből 3-4 órát most labdán, többit ilyen kerek tüskés párnán vagy ékpárnán. Kényelmesnek kényelmes, de a nap végén már görnyednék egy finit szivesen:-DD. De nem, mert ha tévét nézek akkor se süppedek be vakahova hanem inkább földre fekszek

Előzmény: Törölt nick (12209)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12209
Mindenki úgy kezdi, hogy tegnap még jó volt.Én is úgy keltem fel egy reggel,hogy nem tudok se jobbra,se balra nézni.Tegnap meg még jó volt. Szóval van egy kezdet!
Sajnos ezek lassan gyógyulnak, de az idegesség felerősíti a fájdalmakat.
Akkor ezek szerint éjszaka nem fáj.
A párnád ne legyen magas, csak vállszélességű.
A matrac meg ne legyen hepe-hupás.
Előzmény: porcika88 (12206)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12208

Ilyenen tudom idegelni magam: felirt 3 gyógyszert, vagyis " ezt a 3-at együttesen kellene terápiának a gyulladásra és fájdalomra ". 3 gyógyszer, egyik 30 darabos, másik 10 darabos, harmadik 20 darabos . És 2*1 kell belőlük naponta . Hogy a szent szarban legyen ez terápia ha az egyik csak 5 napig tart ki??

Előzmény: Törölt nick (12203)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12207

Ez mindig így lesz? bocs a sok kérdésért, de doki letiltott google-ról mert csak beparaztattam magam maximálisan. 

Előzmény: Törölt nick (12204)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12206

Ágyam relativ jó, párna meg memoriahabos. Alszok éjjel mint a bunda. Csak arra ébredek most fel hogy forogjak . Hátamon meg mindkét oldalamon alszok. Csak reggel mikor felülök és felkelek akkor érzem a gerekam. Az a szar, hogy április 4-ig semmi bajom nem volt. Akkor ébredtem erre a bajra reggel. És nem értem hogy ha ilyen tropa a hátam miért nem éreztem eddig. Ha ereztem volna akkor hamarabb lépek , és nem az van mint most hogy fűhöz fához rohanok csak jobb legyen, türelmem nulla, és konkrétan ideges vagyok miatta, mert nem látom a javulast. Ami volt, fajdalom is sokkal kevesebb lett de utana megint egy szar reggel és visszaeses. Probaltam a földön alvast is. 

Előzmény: Törölt nick (12205)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12205
Ha a reggelek szarok, akkor nézd meg az ágyad.
Matrac,párna .... .Minden OK?
Előzmény: porcika88 (12202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12204
Ja, még annyi, hogy most azért nem tudsz lehajolni,mert mivel lelapult a porckorongod,így a kisizület tokja meglazult (bő, mint egy gatya), ezért az hajlamos becsipődni
Előzmény: porcika88 (12202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12203
A gyulladás miatt megvastagodott az ideggyök.Ha ez lemegy jobb lesz.
Én is mindig hízóztam,de feladtam,bele kell törödnöm, hogy penge maradok.A hízókura nagyon nehéz,mert ha az ember nem kívánja a kaját... ..
Az én bajomra is legyintenek, mondván, hogy ilyesmivel nagyon sok ember rohangál tünetmentesen.Ezért is lényegesebb számomra, hogy van-e tünet, vagy hogy mit mutat az mr.
A kettö sokszor nincs összhangban.
A legnehezebb nyugodnak és türelmesnek maradni,amikor a fájdalom mindig jelen van.:(
Előzmény: porcika88 (12202)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12202

Ezt irta a doki: " L.IV-S.I. Discopathia, L.V.-ös discus jobb oldali paramedian protrusioja ill.az S1-es gyök minimális oedemaja, kis izületi arthrosis. ". Erre mondta hogy no para. 

Most nézem hogy jobb oldali a kiboltosulás vagy mi . Akkor miért a bal oldalam fáj???anatomiábol nulla vagyok igy leirom : hátul a csípőm jobb oldali része fáj, ami már éppen kilóg egy farmerból. 

Lecseszést azert kaptam mert látszik a felvételen hogy a gerinc mentén izomreteg helyett zsir van vékonyan , hogy az ellen tegyek valamit sürgösen, cseréljem izomra. Namármost vékony vagyok és magas . Nem fogyókuráztam soha mert hízni szerettem volna de gyors az anyagcserém, nem megy . Tudom valaki szivesen lenne a helyemben, de elhihetitek ez se egy álom mikor azert zabálsz hogy valami maradjon rajtad és nem akar . És még akkor is eszel mikor kifordul a szádból 

Előzmény: Törölt nick (12199)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12201

Igen , az van. Mri is kimutatta. Kaptam rá 3 -félét . Örülnék ha már elmúlna végre. Hetek óta nem akar :-( már rendesen elegem van . Hol jobb sokkal hol meg kín van . 2 hete le tudtam hajolni földig, most hajolni se tudok. Már gyomoridegem van miatta hogy mi a szar bajom lehet. Megcsinaltattam a vizsgálatokat, doki szerint nem vészes. Akkor én meg miért érzem annak ?? Vagy ez már a ráparázás és idegesség a tehetetlenség miatt? Csak tudja mit mond ha a gerincközpontban dolgozott pesten. Azt mondja ne foglalkozzak ennyit vele . De ha fáj, akkor beeszi az ember agyába magát és minden kis mozdulattól fél. A reggelek szarok nagyon

Előzmény: Törölt nick (12199)
1323333 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12200

szia! nem hiszem hogy az instabilitas miatt roposz..akkor sokaknak kell mutet:)Inkabb amiatt hog  feszul az izom vagy nincs a hekyen,vagy gyenge es laza..Ne a lemezre gondolj.arra hogy jobban vagy.ha ilyen ido alatt ennyit javultal kesobb talan jobb lesz😃

Előzmény: zlota (12196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12199
Porcika! Ha gyulladásod is van,akkor addig nem sokat tehetsz.
Gondolom kaptál rá gyógyszert.(?)
Előzmény: porcika88 (12189)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12198
Örülök, hogy érted,mert igazából miattad hoztam fel a példát. Gondhatod,hogy neki is voltak félelmei, egy sikertelen műtét után, ami négy sérvet produkált, ráadásul a nyakban ott velő. Riogatták is rendesen,hogy lebénulhat mind a négy végtagja. És nem ő döntött, hanem a sors.A doki lemondta a műtétet, mert elutazott. Tudom, hogy nem mindenkinek van ilyen mázlija.De ez egy példa arra, hogy az orvosok is tévednek.És ez egy példa arra, hogy az igazán nagy bajból is lehet kiút. Viszonylag tünetmentes vagy/ voltál, és jött ez az mr, ami elvette a kedved. (Na ezért írtam én, hogy ha tünetmentes leszek, nem lesz több mr). Neked érdemes lenne beleolvasnod Ormos doki honlapjába,hogy láss egy véleményt a gerinc vonatkozásában az mr-ről. A stabilizációs műtétnek, azaz csavarozásnak az a hátránya,hogy a terhelés áttevődhet egy másik szegmensre,majd az lesz instabil. Nem kell, hogy bekövetkezzen amit a doki állít! Meg kell találni a középutat a kímélet és a terhelés között. Hangsúlyozom,én a testem jelzéseire hallgatnék! :)
Előzmény: zlota (12191)
zlota Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12197

"Jobban érzed magad mint korábban ?"

Azt kívánom, hogy se én sem az itt lévők ennél rosszabban ne legyenek mint pl ma is voltam!Közel 100%-os vagyok, de viszont nem tudok illetve nem merek emelni , max 10 kg-ot és nem merek erős fizikai munkát csinálni.

Amúgy hegesztettem a múlt héten 1-1 órát.Azt is négykézláb, hogy ne hajoljak.Mivel kerülöm a hajolást is.Biztos lehetnék jobban is, meg szeretnék barkácsolni, de nem hiszem, hogy a műtét után jobban mernék, vagy szabadna.Hacsak nem tévedek...

 

Vajon azzal, hogy kerülöm az emelést és a hajolást is még üresjáratban is nem teszek rosszat?Mert az izmok esetleg ez miatt gyengülhetnek.A napi 1 óra gyógytorna viszont megvan!

Előzmény: porcika88 (12192)
zlota Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12196

Mennyire lehet instabil azt nem tudom.Én azt vettem észre, hogyha fekszem és el vagyok lazulva, akkor kis csípőmozgásokra ki tud ropogni.Ezt szoktam is csinálni, mert jól esik.Azt hittem a denevérpad miatt lett ilyen laza. Napi 3x5 percet csinálok mióta szóltak, hogy nem kellene 5 percnél többet, mert kilazulhatnak a szalagok.Most nem tudom volt-e köze ennek is hozzá, hogy 10-20 percet is szoktam lógni.

Amikor először volt a ropogás akkor a gyógymasszőr nagyon örült, hogy állítólag ez milyen jó, mert akkor már nincsenek az izmok befeszülve.Hát ezeks zerint talán mégsem... akkor most nem is mozgassam inkább?

 

Másik dokival mostanában nem beszéltem.Szerinte már többet velem nem kell foglalkoznia, majd jöjjek ha újra fáj és sima műtéttel eltávolítják a sérvemet.Ezért is mentem tovább olyanhoz aki legalább fizikóra elküldöt és kaptam végre infúziót is ami nagyon jól esett.... ráadásul ezidáig Ő is próbálta elkerülni a műtétemet és biztatott, hogyha ennyit javultam akkor biztosan felszívódott.(Végül is minimálisan ment is össze 6 hónap alatt).Fájdalmaim már nincsenek, főleg nem elviselhetetlen mértékűek.Viszont most az MR után már azt mondta amit írtam, hogy szép és jó ez a kiszakadt sérv már kevésbé nyomja és valószínű megoldódik, de a lemez kelleni fog hamarosan a derékfájás miatt.Ami még nem fáj...

A derekam inkább elfárad mint fáj és ez is kb 4-5 óra munka után.Hiába állok fel, járok kelek, de egy kis fekvés ill. nyújtás után ismét órákig elvagyok.

Előzmény: porcika88 (12192)
zlota Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12195

Igen, de nem hangzik jól, ráadásul ennyi erővel minden sérvest lehetne rögtön lemezelni...

Amúgy milyen hátrányai vannak?

 

Én megrémültem tőle...

Előzmény: MBman (12193)
1323333 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12194

nyujtas.ha nem faj utana probald a jogas kobra pozt.de ez csak tanacs.nekem hasznalt.alkartamaszban nezz tv-t legalabb 20 percig minden nap.mintha a kobrat csinalnad csak tamaszkod az alkarodon.ha a keresztcsonti haromszoges reszen faj az normalis ha felette ne csinald.nekem gyogytornasz tanititta igy.

Előzmény: porcika88 (12189)
MBman Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12193

Józan paraszti ésszel gondolkodva - ha műtét, akkor a stabilizációs eljárás tűnik végleges megoldásnak. Ha csak kivágják a porckorongot, az ugyan azonnal megszünteti az ideg nyomását, viszont így teljesen instabillá válik gerinc az adott részen, és a felette lévő porckorongok is rosszul terhelődnek tovább. Sajnos a stabilizációs eljárásnak meg más hátrányai vannak.

Előzmény: zlota (12191)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12192

Esetleg egy másik doki véleménye? Te úgy érzed instabil a gerinced? Jobban érzed magad mint korábban ? Ha igen, akkor ne hagyd magad rémisztgetni. Ez a " majd fájni fog" beszolást elég szemét dolognak érzem . Főleg egy orvostól akinek biztatnia kellene. Nekem gerincsebész a dokim mégse dörzsölgette a kezét, hogy na majd műtünk . Sőt mindig mondja, hogy meg tudjuk oldani nélküle, vagyis én, mert rajtam múlik minden. 

Előzmény: zlota (12191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!