Keresés

Részletes keresés

sur5al Creative Commons License 2014.03.17 0 0 395

A Walltherm? Venti nélkül működik. Van azért huzatigénye. Az előző hozzászólásban van link az adatlapjára.

Előzmény: József Bagosi (394)
József Bagosi Creative Commons License 2014.03.16 0 0 394

Volna egy kérdésem.Ventilátor nékűl működie ez a tipusu kandallo.

Előzmény: Ybasc02 (206)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.24 0 0 393

Teljes  hosszában, szorosan illesztve, de a hőtágulás miatt nem hegesztettük össze a tartállyal. A szerepe csak annyi hogy védi a tűzteret a koromtól, és megemeli annak a belső hőmérsékletét, mertnem közvetlen  a harang alá sugározza a hőt.

A következő napokban kiderül majd mit tud...-10 fokban..

Előzmény: sur5al (392)
sur5al Creative Commons License 2014.01.24 0 0 392

Értem. Akkor ez a második verzió. Ez a lemez mennyire simul a tartályra? Tud neki átadni meleget?

Előzmény: Beer_ci (391)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.22 0 0 391

A kerek pillangószelep a tűztér kiömlőjét szabályozná. Attól lefelé tartó lemez, csak a tűztér felső részét védi a lekormolódástól, így a korom nem tud bekerülni a tűztér és a vízterek közé.

A többit jól látod.

Előzmény: sur5al (390)
sur5al Creative Commons License 2014.01.22 0 0 390

Hát azt, hogy nekem először úgy tűnt, hogy egy lemez van, ami ráborul a betétre ill. a betét+víztér formációra egy bizonyos távolságot tartva. Így ez az egy lemez kényszeríti igény esetén lefelé a füstöt, ami végigkúszik a betét+víztér külső felületein, majd lenn fordul és fel a kéménybe. Így írtad/rajzoltad, nem? Azt nem értem mi a másik lemez?

 

Ha a bekezdés első részében írt módon megy a szerkentyű, akkor gondolom a másik lemezkúp tereli és gyűjti a lenti fordulás után felfelé induló füstöt a kémény irányába. Erre írtam azt, hogy miért nem maga a kályha fala/teteje végzi ezt a gyűjtést, úgy még az is intenzívebben melegedne.

 

Ha viszont két süveglemez is van, és a kettő között megy le a füst, akkor nem éri a betét külső falára akasztott tartályokat közvetlen. Ami a hőcserét rontja ugye. Esetleg annyira rásimul a tartályokra, hogy vas-vas kontaktus is van? Akárhogy is, ez esetben a két lemez között lemegy a füst, majd a felső lemez felett/azon kívül száll fel és megy a kéménybe, közben melegítve a kályha falát és tetejét.

 

Az is lehet, hogy nem értettem meg teljesen hogyan is megy ez az égető.

Előzmény: Beer_ci (389)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.21 0 0 389

Így van. Mit nem értesz rajta?

Előzmény: sur5al (386)
sur5al Creative Commons License 2014.01.20 0 0 388

Hasonló. Ma 14 fok volt, de reggel hideg volt (az elmúlt napokhoz képest): 7 fok. Próbáltunk tegnap korcsolyázni, zárva volt a pálya és csorgott róla a víz. Esténként 8kg fenyő megy a házi égetőbe. Az is főleg a HMV miatt.

Előzmény: joevagyok68 (387)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 387

off

felénk tavasz van hőmérsékletileg..

felétek akkor nyár ?

:-)

on

Előzmény: sur5al (386)
sur5al Creative Commons License 2014.01.19 0 0 386

Akkor nem értem miért van két lemez kupola. A képekről úgy tűnik, hogy ez és ez között megy le a füst.

Előzmény: Beer_ci (385)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.16 0 0 385

A kerek pillangószelep a betét kiömlőjén van, csak huzatszabályzó szereppel bír.  Ritkán használom,  csak ha azt akarom hogy a tűz ne legyen intenzív. A visszafordító szelep a négyszögletes. Azzal választható hogy a füst közvetlenül a kéménybe jusson, /begyújtáskor a szükséges parázs eléréséig,/, vagy visszafordítsa a füstgázt a vízterek mellé egészen le a padkáig. 

Előzmény: sur5al (383)
Beer_ci Creative Commons License 2014.01.15 0 0 384

Oksi, majd megírom...

Előzmény: sur5al (383)
sur5al Creative Commons License 2014.01.15 0 0 383

Szép lett! Örülök, hogy jól működik. Kis energiaigényű ház kevés fával, ez egy álom.

 

Füsthőfokokat mértél? Pl. betétből ki, süveg után, kéménybe be stb. A padlófűtés direktben megy vagy hőcserélővel? Puffer nincs, ha jól emlékszem. Zárt vagy nyitott a rendszer? A biztonsági rész hogyan van megoldva?

 

Nézegettem a képeket és az eredeti tervekhez képest próbáltam megfejteni, mi micsoda. Ha jól értem az a süveg, amin a kerek pillangó van, lefelé viszi az égésterméket a betét külső falán ill. a mellette lévő víztartály külső falán. Ez lemegy padlóig? Ill. mintha ott láttam volna valami "levegőben lévő" téglát, gondolom ott fordul a füst. A másik süveg meg felkiséri a kéményig? Miért kell ez a süveg? Miért nem a falak határolják ezt a - kéménybe lépés előtti - utolsó teret? Miért van ezen a süvegen is pillangó (négyszögletű)? A kiszellőzés megakadályozására?

 

Bocs a sok kérdésért, érdekel a dolog, szeretném megérteni.

Előzmény: Beer_ci (368)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 382

Igen, fogjuk rá...

Előzmény: Fidó mester. (381)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.12.26 0 0 381
Előzmény: Ybasc02 (379)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.24 0 0 380

Szombat óta már az új házban lakom. A kályha tökéletes !! Már alig teszek bele tűzelőt. Próbaképp fabrikett került bele tegnap este 6 db, kb 1 kiló.... Reggel nem tudtam kihamuzni, mert még izzott....

Feltöltöttem még az utolsó két képet. Lábazati gyöngykaviccsal lett áthúzva. Előtte flexi csemperagasztóval símítottuk le.

 

Köszönöm hogy meghallgattatok, és remélem hasznára fognak válni a tapasztalaim majd a későbiek során másnak is.

Boldog Karácsonyt, és Újévet mindenkinek.

Előzmény: Fidó mester. (377)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 379
Előzmény: Ybasc02 (345)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 378

"Kicsit lemaradtam .Hol lehet a képeket megtekinteni?"

 

https://plus.google.com/u/0/photos/114716840046229467332/albums/5948403994502337457

Előzmény: Fidó mester. (377)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.12.23 0 0 377

Üdv Beer_ci !

 

Kicsit lemaradtam .Hol lehet a képeket megtekinteni?

Esetleg vázolnád a rendszered?

 

Ha jól értelmeztem  épített kályhával fűtessz- közvetlenül -valamint  csővezetéken távolabbi helyiségeket is.

 

Kösz !

 

Fidó mester

Előzmény: Beer_ci (372)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.19 0 0 376

Már 90 %-os a cucc. Sehol kondenzvíz, és már csak ritkán hallok levegőt a rendszerben. Már a padló is rendesen meleg, 20 fok van bent, napi 6 óra fűtéssel , és a jelenlegi külső hőmérsékleten.

 

Tegnap előtt flexi ragasztóval lesímítottuk a téglákat fűtés nélkül, majd miután megszáradt tegnap húztunk rá egy sor lábazati vakolatot. Háát szép lett....:)

 

Ma délben gyújtottunk be. Fa brikettel, mert az lassabban ég. kb 6 kg égett el estig, a fent említett benti hőmérsékeletet elérve.

Ami nekem megdöbbentő: A kályha függőleges falazata közel háromszorosa a kályhát lezáró fedlap hőmérsékletének....

Tehát a hatásfok nagyon nagy ...

A bekerülési ára fele egy cserépkályhának. Utálom a telet, meg van sok száraz fám, de már várom hogy mikor lesz hidegebb, legalább -10 fok hogy teszteljem a házat, meg a kályhát..

Hétvégén meg költözöm..:))))

Előzmény: Ybasc02 (375)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 375

De ha ilyen alacsony hőfökon nyomod az elöremenőt és visszatérőt, és a hőcserélő vallamelyik felületét nyaldossa a füstgáz akkor "kondenzációsban" megy, elöbb útóbb jelenkezni fog valahól a lecsöpögött kondenzviz... de ne legyen igazam .

Előzmény: Beer_ci (374)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.16 0 0 374

Sajnos egyelőre az előre menő sok: (55 fok), a visszatérő meg kevés,de ennek meg örülök! Jó a hőleadás.

A rendszer még levegős, és ezen még változtatnunk kell, ugyanis amennyi vízet kiengedek a levegővel, az utántöltéssel a gázos kútból épp annyi bele is kerül... Tehát még egy légteleneítő kell a visszatérőbe is okos helyre.

Utána szerintem tökéletes lesz.

Előzmény: Ybasc02 (373)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.12.14 0 0 373

Gratula !

Jól értem a füstgázok nyaldossák a  hőcserélő felületét, mennyi alapból az elöremenö és a visszatérő víz hőfoka ?

Előzmény: Beer_ci (372)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.13 0 0 372

Döbbenet!

Ma 12 kg fát tűzeltünk el. Este a lakásban 21 fok volt.....A padló is melegszik, a fürdőszobában már érezhetően meleg a padló, kb 24 fokos.

Feltöltöttem a képeket.

Előzmény: Beer_ci (371)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.12 0 0 371

SIKER !IMÁDOM !

Ma már fával tüzeltünk ! Reggeltől szép lassan. Egész nap bele ment kb 10 kg fa.

Az egész kályhatest egyenletesen melegszik, tehát jól működik a harang!!(már nem nagyon lehetett sokáig fogdosni..)

Délután már érezhetően melegedett a padló is, kb 18 fokos volt.

 

A huzatszabályzók félelmetesen pontosan teljesítenek.

Kíváncsi leszek a hőmérsékletre reggel...

Előzmény: Beer_ci (370)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.11 0 0 370

Végeztünk!

A kályha működik. A végére 1400 kg-os lett. Egyelőre még gázégővel fűtjük hogy lassan száradjon ki , és a samott habarcs tudjon keramizálódni.

Pár nap és megtörténik az első begyújtás fával is.

A mai tapasztalatok változatlanok:Pár óra tüzelés után  40 fokos kályhatest, 40 fokos előre menő vízhőmérséklet, és újabb +2 fok hőmérséklet emelkedés.

Tudom, tartozom még a képekkel, de igyekszem.

Beer_ci Creative Commons License 2013.12.08 0 0 369

Holnap feltesszük a lezáró sort. Eddig minden a terv szerint működik. Befejezem a képfeltöltéseket is.

Az első teljes napi üzemmódról,  megírom a tapasztalataim.

Beer_ci Creative Commons License 2013.12.06 0 0 368

Ma megtörtént a "süveg" felhelyezése utáni próba fűtés. Egyelőre csak gázégőfejjel. A dilatácóra voltam kíváncsi.

Semmi nem mozdul. Két óra kis lánggal törtébő fűtés után 40 fokos víz, langyos kályhafal, és a lakásban  + 4 fok hőmérséklet emelkedés.

Azt hiszem bejön a dolog...:)

Előzmény: sur5al (365)
Beer_ci Creative Commons License 2013.12.03 0 0 367

Nekem tetszik a hozzáállásod meg az akarásod ! Számolgathatsz is, de hidd el feleslegesen ne költs a kivitelezésre, mert az alap elgondolás sem jó. De azért próbálkozz.  Takard le a lábasod ha úgy tetszik, de a betápláló hőmennyiséged, és a hőtároló kapacitásod a kevés...

Nem fogom tovább erőltetni a dolgot. Építsd meg, és ha netalán nem jön össsze, hívj fel.

 

 

Beer_ci Creative Commons License 2013.12.03 0 0 366

A  fedett teraszba egy 6000 literes puffer lett beépítve, Azt majd  a napkollektor fogja fűteni. Ha majd nem lesz működőképes a padlófütésre kötve, akkor jó lesz medencének...:)

Azért amit eddig legyártottam eddig is működött,,,..ezután is fog..:)

Előzmény: sur5al (365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!