Keresés

Részletes keresés

Exxon73 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 873

ime a nemetorszagi kozvetitceges bertablazat a keleti es a nyugati tartomanyokra,tetelesen leirva mi jar,szabadsag,stb

 

http://www.personaldienstleister.de/download/BZA_DGB_Tarifvertrag_2011.pdf

Thomasso9 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 872

Kedves Fórumozók! Keres Münchenben vagy környékén élő, szabadidővel rendelkező hölgyet/urat üzletkötői munkára egy 20 éve létező magyar cég. Jó kereseti lehetőség. Bővebb tájékoztatás: nyomda@hirdet.net

Exxon73 Creative Commons License 2011.10.18 0 0 871

holott mi "kinti magyarok" harcolunk a legjobban a magyarságunkért mégis minket ócsárolnak ahol és ahogy tudnak, otthonitól, magyaron át a külföldiig, szóval no comment!harcol.

 

hat ez ugyan nem ehhez a forumhoz tartozik,de ne haragudj nekem az a velemenyem hogy az elcsatolt magyarsag nem eppen harcol.nektek pl mar reg 1989ben legkesobb olyan felkelest kellett volna szitanotok Erdelyben hogy az a Csonka Orszag segitsegevel visszakerulhessen.

 

sajnos a volt cegemnel sokszor felallt a szor a hatamon amikor az un erdelyi magyar jobban elkvaterkalt a romannal romanul mint velem magyarul.

 

olyankor csak egyet mondtam nekik Nemetorszagban nemetul... raus

Előzmény: sm.csabap (859)
szaszi2 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 869

Kérlek ha tudtok valami munkát számomra jelezzétek!

36 éves vagyok,Nidda-ban élek,eddig bejárónőként dolgoztam!

Nagyon fontos lenne.

Köszönöm

Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.12 0 0 868

Szia

Hát ez azért sokmindentől függ. Berlinnek ahány része van, annyiféle, és kinek mi tetszik (mert az azért nem mindegy).

Alapjában véve ami U- és S-Bahnnal elérhető, az értékes. Neked is, mert az U- és S-Bahn a legjobb közlekedési eszköz. Általában persze ez az árakban is tükröződik.

Közlekedési térképet itt találsz:

http://www.bvg.de/index.php/de/3713/name/Liniennetz.html

Arra kell figyelni, hogy csalóka, mert Berlin q. nagy, tehát még ezek a közlekedési eszközök sem mindenhatók. Ergó: Minél közelebb, annál jobb!

Nézzük egyesével, mi van a környéken.

 

Tiergarten ugye Mitte. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy arrafelé könnyű lakást találni. Azonkívül elég nagy a forgalom, sok a jármű, nem lehet parkolni, és csak zöld plakettes autóval lehet az S-Bahn gyűrűn belülre bemenni. Fiataloknak klassz, mert bent vannak a nyüzsiben. Engem hat lóval nem lehetne oda bevontatni lakni, de ez teljesen egyéni dolog, Berlin egy állati jó város, és akit nem zavar a belvárosi nyüzsgés, az élvezni fogja.

 

Charlottenburg: Nyugat, nyugat, nyugat... Meglehetősen nagyvárosias, én nem szeretem. Ráadásul drága is.

 

Friedrichshain-Kreuzberg: Kicsit hobó negyed, gyerekkel talán nem a legjobb arrafelé lakni. Direktben nem veszélyes, de... olyan hobós :-)

 

Wedding: Oda semmiképpen ne menjetek! Nagyon olcsó, de súlyosan bevándorló-gettós! Na most nekem nincs bajom a bevándorlókkal, de nekik van a többi emberrel.  Szóval az kihagyós.

 

Neukölln: törökös, vannak NAGYON törökös részei, és vannak jobb részei. Néha szerepel a hírekben, hogy egy általános iskolát rendőri felügyelet alá vettek drogárusítás miatt. Jobb vigyázni.

 

Tempelhof-Schöneberg: Nem ismerem, nem tudom. Semleges.

 

Pankow, Reinickendorf: Semmi különös.

 

Mi Treptow-Köpenickben lakunk, S-Bahn mellett. Még így is eltart egy ideig, míg bejutunk a belvárosba, egyszerűen a távolság miatt. Hiába 1 vagy 2 fenékkel megy a dolog. Viszont itt a zöldben lakunk, rengeteg a hely, és a közelben dolgozunk.

 

Nagyjából ennyi így hirtelen. Majd ha a férjem hazajön, biztos lesz hozzátennivalója, ő sokat sétál a városban.

Előzmény: AiRLAC (866)
elckerlyck Creative Commons License 2011.10.12 0 0 867

Itt találsz egy pár ajánlatot Tiergartenböl.

Előzmény: AiRLAC (866)
AiRLAC Creative Commons License 2011.10.12 0 0 866

Szipolyka és bárki berlini,

 

egy személy részére lakásbérléshez melyik részeit javasoljátok Berlinnek? Tiergarten-től nyugati sarkánál levő munkahely, ide kellene emberi idő alatt és kezelhető átszállás mennyiséggel tömegközlekedéssel eljutni majd naponta.

 

Első pár hónapban inkább csak a távolság és ár számít, lévén hogy az még a gyűjtögetés fázisa lenne.

 

Későbbiekben úgyis váltani kell ha jön a család, akkor már az ár mellett a többi infrastruktúra (játszótér, bolt, iskola/óvoda stb) közelsége, milyensége is érdekelne.

 

Nagyon köszönöm előre is!

AiRLAC Creative Commons License 2011.10.12 0 0 865

Szia

 

köszi a választ, elvileg bérből és fizetésből fogok, ez a hó végéig kiderül :) ha fogok akkor megkeresem őket.

Előzmény: Szipolyka. (863)
Fonic Creative Commons License 2011.10.11 0 0 864

Sziasztok,

 Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Kaptam egy levelet a „Landratsamt Böblingen“ –től és nem tudom, mit tegyek vele.

A levélben ez áll:

Ausländer- und Staatsangehörigkeitswesen

Änderung Freizügigkeitsgesetzt

Gemäß des neuen Freizügigkeitsgesetztes wird EU- Staatsbürgern keine EU- Aufenthaltserlaubnis mehr erteilt.
Vielmehr wird Ihnen, sofern die Voraussetzungen erfüllt sind, die Freizügigkeit unbefristet bescheinigt.
Um die Bescheinigung ausstellen zu können, benötigen wir nachfolgende Unterlagen:
- Arbeitsbescheinigung oder aktuelle Gehaltsabrechnung in Kopie
- Arbeitserlaubnis- EU in Kopie (falls erforderlich)
- Passkopien von allen Ihren Pässen
- Nachweise über sonstiges Einkommen oder Vermögen.
- Krankenversicherungsnachweis

A levél tartalmát értem. Igazából az nem tiszta, hogy ezt az igazolást mért kell kiállíttatni, illetve hogy ez micsoda.
Már több hónapja rendelkezem ideiglenes lakcímmel. Eddig nem tartózkodtam rendszeresen itt, de mostantól szeretnék hosszabb távon én is itt kint maradni. Mivel nincs munkám, ezeket a papírokat nem tudom felmutatni. A levél megfogalmazásából arra következtetek, hogy ezt nem kötelező kiállíttatni, csak ajánlott.
Kapott már valaki hasonló levelet?


Nem tudom hogy mi van akkor ha én ezeket a dokumentumokat amiket ott kérnének ehhez a Freizügigkeits -hoz nem tudom bemutatni. Tehát ha nem tudják nekem ezt kiállítani, akkor mi van? Nem maradhatok itt??
Neten próbáltam már rákeresni, de arról nem írnak semmit, hogy mi van akkor ha ezt nem tudják kiállítani nekem????

 

Üdv. :)

Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.11 0 0 863

Szia

Attol fugg, mennyi a beveteld, es hogy berbol-fizetesbol elsz-e. Letezik a Vereinigte Lohnstuerhilfe nevu szervezet (iranyitoszam szerint keresheto), de az csak alkalmazottaknak mukodik, vallalkozoknak nem. Tagdij van, meghozza eves, es a jovedelemtol fugg. Megfizetheto. Arra kell vigyazni, hogy amint belepsz, meg abban az evben szept. vegeig ki is lepj (visszaigazolva), kulonben bent vagy a kovetkezo evben is, es levarrjak a tagdijat lelkiismeret-furdalas nelkul.

Ha vallalkozo vagy, akkor csak Steuerberater johet szoba. A tarifajuk szemermetlen.

Előzmény: AiRLAC (862)
AiRLAC Creative Commons License 2011.10.11 0 0 862

Sziasztok,

 

érdemes Németországban könyvelőt/adótanácsadót fogadni? Adóbevallás/adójóváírás/visszaigénylés és előzetes tanácsadás miatt. Milyen költségei lehetnek ennek? Berlinben esetleg tudnátok valakit ajánlani? Angolul vagy magyarul beszélő kellene, a német még csak tervben van :)

 

Előre is köszönöm!

Bertalan77 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 861

Kedves Csaba.

 

Ok folytassuk privibe. Messenger cimem: nagyberta. Varom hogy irj.

Előzmény: sm.csabap (859)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.10.10 0 0 860

"A magyar államporgárságit még nem jártuk el pont azon okból mert hiába vagyunk magyarok igazából soha nem leszünk azok,..."

 

Ebbe semmiképpen nem szeretnék beleszólni, ez nyilván a ti magánügyetek.

Ha viszont Németországban akartok letelepedni és dolgozni, akkor a magyar állampolgárság megléte ma elönyökkel jár a románhoz képest. Ha magyar vagy, nem kell munkaengedély, ha román vagy, akkor igen. Ez még 2 évig igy is marad. A munkaengedély megszerzése nehézkes és bizonytalan kimenetelü, de leginkább csak szakképesítést igénylö munkára adják ki, mondjuk mosogatásra nem..

Ez még csak tetézné a problémáitokat.

Előzmény: sm.csabap (859)
sm.csabap Creative Commons License 2011.10.10 0 0 859

Kedves Berci, örvendek a szerencsének! Mi tudjuk a legjobban az indítottságunk okát; elsõsorban otthon vagy de mégis idegen vagy, ha az utcán magyarul beszélsz ha tudnának ott helybe megölnének páran, a havi 2-300 eurónak megfelelõ fizetésrõl nincs mit sokat mondjak, abból semmit nem tudsz félretenni nehezebb idõkre. Páran írták hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés ... jó hogy itt erdélybe abból van, mert itt biztos könnyebb. Magyarországra ha átjárunk vásárolni hétvégente azt halljuk a hátunk mögött hogy "nézd a büdös románokat" -mi sehol nem vagyunk otthon, holott mi "kinti magyarok" harcolunk a legjobban a magyarságunkért mégis minket ócsárolnak ahol és ahogy tudnak, otthonitól, magyaron át a külföldiig, szóval no comment! A magyar államporgárságit még nem jártuk el pont azon okból mert hiába vagyunk magyarok igazából soha nem leszünk azok, de félreteszem a büszkeségem és hagyom magam megalázni fõként kedves magyarországi magyaroktól csak hogy lássam hogy családommal jól megvagyunk. Nekiálltunk németet tanulni, holott a nejem tudogat én viszont semmit, de bízom benne hogy egy év alatt sokat fogok tudni tanulni, addig a részleteket is igyekszünk kialakítani, semmikép nem ugrunk neki elsõre. Berci, nem lenne butaság ha privibe folytatnánk.

 

Tisztelettel,
Csaba.

Előzmény: Bertalan77 (852)
Napsugárvirág Creative Commons License 2011.10.09 0 0 858

Sziasztok!

Wuppertalban keresek a párommal munkát. Rokonoknál lakunk,de mielöbb szeretnénk saját lábra állni.

Én már tudok németül (éltem egy évig a föiskola ideje alatt No-ban,szociálpedagógus vagyok),párom csak magyarul és románul beszél és serényen tanulja a németet(autószerelö,de nincs tapasztalata,építöiparban és soförként-"B"-s jogosítvánnyal- dolgozott) 

Tudnátok segiteni?

Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.08 0 0 857

Ment

Előzmény: Léna007 (856)
Léna007 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 856

Sziapolyka, írtam neked mailt, de visszadobta, valami nem stimmel a meil címmel, megtennéd, hogy írsz te nekem csak, hogy vissza tudjak válaszolni?. köszi.

rinyu Creative Commons License 2011.10.07 0 0 855

Sziasztok  !
Segitsetek !
Ausztriaban  allatos  farmon  munkat  keresek (  lovak , marhak, juh , kecske,  diszno)  mezogazdasaghoz , gepekhez , traktorhoz  erto  dolgozni tudo es  akaro  39  eves  megbizhato ferfi vagyok !
            riczulaci@gmail.com   Tel. :            +36-30/507-9479        
Koszonok a segitseget  ,   udv  Laci 

Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.05 0 0 854

Most komolyan, de miért nem mondjuk Angliában próbálkozol? Ott több esélyed lenne (valamivel).

Előzmény: Bertalan77 (852)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.05 0 0 853

> de mikor konkreta valt a dolog visszalepett

 

Lehet, hogy megrettent a feladattól: Nulla némettudású valakinek munkát találni...

 

Freiburgban éltünk 4,5 évet. Azért ennyit, mert a kimenetelünk másnapján nyilvánvalóvá vált, hogy a főnökünk egy elviselhetetlen, pszichopata hazug emberileg nulla valaki, és gyakorlatilag azonnal elkezdtünk másik állást keresni. Négy évig tartott, míg találtunk, először csak a férjemnek, a freiburgi fizetésnél húsz százalékkal kevesebbért - de mindegy volt az is, csak onnan elmehessünk.

Mindezt németországi lakcímről, haladó némettudással, meglehetősen jó angoltudással, diplomával, doktorival, és egy olyan szakmával, amire állítólag van némi kereslet (vegyész).

Előzmény: Bertalan77 (852)
Bertalan77 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 852

Szia Csaba!

 

En is Erdelybol vagyok, es ugyanabban a hajoban evezek mint te. Mar 5 honapja tervezgetjuk a csaladdal a kimenest, egyreszt mert abbol a 2-300euronak megfelelo jovedelembol a letminimum aljan vagyunk, masreszt pedig nem szeretnem a gyerekeimet itt felnevelni! Elore mi is egyutt akartunk menni, mert egy regi jo barat aki mar kint van 2 eve, felajanlotta hogy segit munkat es lakast szerezni, de mikor konkreta valt a dolog visszalepett. De nem adtam fel, es ugy dontottunk hogy elore kimegyek en, es ha mar van melo es lakas, akkor johet a csalad is. Sajnos az en nemet tudasom is majdnem nulla. Az angolt jo kezdo szinten beszelem, de persze Nemetorszagba ez nem sokat er.  Oktober 27-en kell menjek Budapestre, hogy letegyem az eskut a magyar allampolgarsag megszerzesehez, utanna kerem a magyar utlevelet, es ha az is megvan "irany nemetorszag".com. Megnezheted ezt a honlapot is, sok hasznos info van rajta. Tehat ne add fel az almod!!! Hatha osszefutunk kint?.

 

Udv Berci

Előzmény: sm.csabap (850)
Léna007 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 851

Kedves Csaba,

 

én nem azért írtam ezt, mert nelétezneilyen, vagy ne kívánnám neked, hogy ilyen mebert találj, de az emberek óvatosak és ha így az interneten egy idegen úgymond "felkér keringőre", attól sokan inkább visszíhúzódnak. Én csak a saját tapasztalataimra alapoztam. Amikor kijöttem egy közvetítő által, az csak lenyúlt a díjat és aztán semmiben sem segített, bedugott egy lakásba, amiról azt mondta hogy havi 200 Euro lesz és aztán jött a tulaj a pénzért, ami 900 Euro volt.

Én csak azt akartam mondani, hogy nekem már sokszor írtak idegen emberek, hogy segítek-e nekik kijönni. Igazából fogalmam sincs, hogy segítenék, hogy kereshetnék én valakinek állást...lakást még talán, de hol engedi ezt meg a szabadidőm, hogy ezzel foglalkozzak???

Ebben nincs semmi rossz indulat, de a legtöbb ember, akit ismerek elzárkózik az ilyesmi elől. Nyilván, ha itt lennél kint és írnál, mondjuk menjek már el veled a lakás vagy állásnézőbe, mert kellene fordítni, biztosan segítenék és elmennék, de nem tudnék helyetted keresni neked dolgokat. Tehát ilyen szinten működik, én csak arra értettem, hogy más nemfogja megteremteni neked az alapokat, hogy te csak kigyere, azt neked magadnak kell és ennek lépéseiben biztosan találsz segítséget is. Ne haragudj, semmi bántót nem akrtam írni, csak ez volt a meglátásom. Szorítok nektek, hogy ki tudjatok jönni és sikerüljön az elképzelésetek.

Előzmény: sm.csabap (850)
sm.csabap Creative Commons License 2011.10.05 0 0 850

     Igencsak sok hozzászólás érkezett, mindenkinek nagyon köszönöm hogy megosztotta tapasztalatait.
Valóban a legbölcsebb az lenne ha egymagam próbálnám meg, ha pedig sikerül akkor a család is jöhetne. Idehaza a legtöbben azt mondják hogy nem vagyok normális azt itthagyni amim van hiszen minden ami kell sajátom; ezzel egyet is értek viszont nem akarom megvárni amíg a lányom felnõ és már nem lesz sem alkalmam sem erõm hogy segítsem útjára amikor eljön az idõ hogy "ki kell repülnie a családi fészekbõl". Amivel sikerült megrémítenetek a sok régió, az ezeknek eltérõ szokásaival és rigolyáival, a nyelvi dialektus eltérése; puff neki!
     Tisztelt Lena, talán frappáns(?), szókimondó véleményed a dolgokról számomra érdekes, mindenesetre a barátság szó fogalma mindenkinek mást vagy nagyban eltérõ fogalmat jelenthet, egyben ez már rögtön jellemzi is az embert. Barát és kolonc valaki nyakára eltérõ gondolat, persze nyilvánvaló hogy legmélyen létezhet akár hátsószándék és a kihasználásra jellemzõ hajlam, de hogy számomra melyik a jellemzõ azt nem fogom ecsetelni viszont egy történetet írnék le aki gondolja elolvashatja.
     Évekkel ezelõtt, 1998 tájékán, elsõ munkahelyemen rendszergazdaként korlátlan internet közelébe tudtam férkõzni; ezzel el is kezdtem a "barátok keresése" akciót. Nem volt semmi konkrét elképzelésem a dologról, a hátsószándék pedig eszembe sem jutott hiszen én magam sem tudtam mit akarok a dologtól. Sikerült is megismerkednem több külfödön élõ magyarral, részben Amerikai és Ausztrál területekrõl. Pár év alatt kapcsolatom a szóbanforgó személyekkel megerõsödött, annyira hogy 2002-ben Ausztráliából és Kanadából is meglátogattak, mind ugyanazon évben. Nem hívtam meg õket, csak szóltak hogy jönnek; elõbb nem vettem komolyan addig míg az Ausztrálok nem kopogtak az ajtón. Vicces volt mint mondjak :)) Két hét eltelte után jött a Kanadai barátom, vele több idõt töltöttünk el, körbejártuk vele egész Erdély területét, nagyon szép emlék számomra mai napig is. Ez utóbbi barátunk több ízben felajánlotta hogy utazzunk ki hozzá, mai napig nem éltünk a lehetõséggel, holott hetente beszélünk több alkalommal is. Röviden, a számunkra túl nagy távolság az oka hisz Kanadáról van szó. Ugyanazon év szeptemberében egy másik barátom hívott meg Portugáliába ahová el is utaztam, három hónapot töltöttem el ott; lakbért, mobilkártyát, ruházatot, élelmet és minden egyebet saját magam fizettem holott a legjobb barátomhoz utaztam és õ hívott meg. Ezzel el is mondtam mindent a koloncosságról.
     Véleményem szerint az hogy egy újabb nyelvet akarok megtanulni csak a hasznomra válik, azesetben ha meg sem próbálom a Németországi kiutazást, akkor is. Elsõdleges pont tehát a nyelv elsajátítása, azt követõen neten keresgélhetek szállást és munkahelyet, nemkevés pénzel pedig ott egy darabig próbálkozhatok és ha nem volt szerencsém hazautazhatom. Véleményetek alapján, legalábis ahogyan én értelmeztem, ha ezekbõl egy is hiányzik semmi esélyem. Ezúton is köszönöm mindenkinek a véleményét és hogy megosztottátok eddigi tapasztalataitokat. ;)

 

Tisztelettel,

Csaba.P

doboztam Creative Commons License 2011.10.04 0 0 849

Állást mindenképpen otthonról érdemes keresni, akár itt is: http://arbeitsamt.de

 

A lakást szintén otthonról intéztem még. Münchenben dolgozom, és a lakást ennek megfelelően az itteni illetőségű http://www.mrlodge.de honlapon kerestem, ahol bútorozott, teljesen felszerelt lakásokat kinálnak határozott időre. Nem olcsó, de indulásnak mindenképpen jó. Ehhez persze kezdőtőke kell, mert közvetítési díjat és a bérbeadónak kauciót is előre kell fizetni. Én ezekre még Magyarországon, az akkor fizetésemre hitelt vettem fel, amit azóta innen törlesztek. Ha nem Münchenbe, hanem máshova mennétek, akkor hasonló bútorozotl lakást itt lehet találni: http://www.mrlodge.de/das-netzwerk

 

Természetesen célom volt, hogy a mr-lodge-féle lakésból minél hamarabb kikerüljek. Elsőre 3 hónapra vettem onnan lakást, és mivel a hosszabbításoknál a közvetítési díjat újra és újra ki kellett volna fizetni, ezért az első naptól kezdve kerestem másik, olcsóbb lakást. Münchenben ez nem egyszerű, mert a kinálat ugyan bőséges, de a kereslet sem kevés. Minél olcsóbb egy lakás, annál nehezebb megszerezni. Ma egy szoba-konyha-fürdőszobás lakásban élek havi 430€-ért, míg a mr-lodge-féle ugyanekkoráért 700€/hó lakbért fizettem. A lakás e pillanatban nincs még teljesen berendezve. Minden hónapban vásárolok valami bútort, ahogy a pénzem engedi.

 

A többi hozzászólóval egsetértek, nem kellene rögtön az egész családot kihozni, csak ha már a stabil munkahely és lakás biztosítva van. Így még mindig megvan az esély a visszatérésre, ha valami miatt balul sül el a dolog.

 

Alapvető nyelvtudás nélkül nem sok esélyt adok a sikerre. A nyelvet nem itt kell megtanulni, itt már valamennyire tudni kell, és legfeljebb az otthon szerzett alapokat elmélyíteni.

Előzmény: sm.csabap (828)
Léna007 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 848

Érdekes, amit írsz, de ebben is hasonló a tapasztalatom, bár én 9 éve Bajorországban élek, de néha találkozom más tartománybeliekkel és azt kell, hogy mondjam, hogy iszonyat különbségek vannak egy országon belül a népcsoportok mentalitását illetőleg. Ezért sem szabad a németeket egy kalap alatt általánosítani, mert minden területen egész mások a jellemvonásaik. A bajorokról én is azt tudom mondani, hogy nyíltak, vendégszeretők, barátságosak, én jól érzemmagam itt és már tudok "boarisch" beszélni is. :-)

 

Pár érdekes bejegyzésem a témában, annak, akit érdekel:

- német jellem

- étekzési szokások

- német szokások - viccesen

- orvosi rendszer

- tipikus dolgok

- házi betegápolás

- itthon vagy otthon

- egy kis boarisch

- külföldiek Németországban

- nyelvi bonyodalmak

- ápolónői fizetés

- hozzánk hasonló átlagos német pár havi költségvetése....

Előzmény: nyüffi (847)
nyüffi Creative Commons License 2011.10.04 0 0 847

soha nem tanultam németet:DD

 

boldogult fiatalkoromban még az orosz volt divatban:]

 

 

a szászokról szót sem vagy semmit, Chemnitzben éltünk 5 évet, ott bontogattam szárnyaim a némettanulással:) hiába volt-van ott rengeteg magyar irritál hogy sokan felveszik a német állampolgárságot és utánna meg se nyikkannak az anyanyelvükön azzal a felkiáltással hogy ők németek (68-75 közötti időszakban sok magyar vendégmunkás kint felejtette magát) a legszebb hogy mivel egymással jártak össze németül a mai napig nem tudnak igazán

 

Chemnitz után jött Stuttgart 8 évig :] mikor a volt főnököm első nap mondta hogy : Frau .... gehen Sie vespern, néztem mint borjú az újkapura hogy mit csináltam rosszul, aztán pár szó után rájöttem reggelizni küldött:) nem volt könnyű a sváboknál, eléggé szemellenzősen viselkedtek velünk szemben, sok a gazdag és azoknak a 90% lenéz mert "alantas" munkát végzel, vagy azért mert dolgozol és nem egész nap malmozol vagy teniszklubba jársz . volt egy pár keletnémet és külföldi munkatársunk velük nagyon jól kijöttünk (húsboltban voltam a felvágottasnéni)

 

Stuttgartból a bajorokhoz költöztünk 3 évvel ezelőtt, ez volt az a döntésünk amit nem bántunk meg:) valahogy nyitottabbak az emberek, eddig nem vettem észre hogy bajuk lenne az hogy akcentussal beszélek, az egyetlen amit nem tudnak az a nevünk helyesen kiejtése:) vannak német és magyar barátaink, van 1-2 török nő akikkel jól kijövök de mikor megpróbálnak az igaz hitre tériteni akkor hajam égnek áll:] tegyem hozzá nem azok a fajták akik pingvinként mászkálnak utcán (pingvin= csador + burka+abaja)

 

a röhej az hogy szeretnénk a lakásból kiköltözni mert a legszélső-legfelső ugyhogy télen a falak miatt eléggé hűvös de eddig nem sikerült egy tartományon belül költözködni:)) kiváncsiak vagyunk hova vet a sors legközelebb:D remélem nem Hambugrba vagy Flensburgba vagy valami hasonlóan messze levő városba:)

Előzmény: Léna007 (846)
Léna007 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 846

Hű, jó sok mindent írtatok.

Én 12 évig tanultam, általános isk, harmadikos koromtól németet, mikor kijöttem, pont a felsőfokú nyelvizsgaelőkészítőre jártam. Tehát elvileg jól kellett tudnom. Én a nyelvtant nagyon vágtam, de alig volt szókincsem. Aztán itt meg rámömlesztették a bajort, néha svábot, frankot, hogy egy kukkot sem értettem...de belejöttem. A sachseniről ne is beszéljünk, engem az direkt irritál a "sistergésével". :-)

 

Nagyon igazuk van a többieknek, hogy előbb körbe kellene szimatolni itt egyedül, aztán kijönni a családdal. Bár nyelvtudás nélkül ez is lehetetlen. Én nővér vagyok, a blogomban leírtam mindent a munkámról, hogy hogyan zajlottak a kezdetek és mi hogy van itt ezen a területen.

 

Abban is mindenkinek igaza van, hogy itt sincs kolbászból a kerítés. Van egy normális fizetésünk, amiért keményen megdolgozunk, de ennek függvényében minden drága, az élelmiszer, a gyógyszerek, az orvosi ellátás bizonyos részeiért is külön fizetni kell (női ultrahang pl. , vagy a fogorvosnál a professzionális megelőzőkezelésért, sok gyógyszert nem írnak fel piros receptre, hanem csak zöldre - magán - és magadnak kell fizetned a teles árát... pl. kellett nekem Hepatitis oltás, otthon a kórházban kötelező volt a nővéreknek és a kórház adta ingyen, itt a munkahely nem adja, és ha magam adattam volna, úgy rémlik 80 euro lett volna, otthon 5.000 ft-volt). Mindennek horribilis ára van, alkatrészeknek, vagy ha valamihez szerelőt kell hívni, már eleve a kiszállásért 40-50 Eurot felszámolnak, még ha semmit sem csináltak. A háziorvos utazásra is csak úgy adott tanácsot, hogy milyen oltások kellenek, hogy az nem "Kassenleistung", az privát, mármint a tanácsadás, azt is kiszámlázták. Szóval, amit megkeresel pénzt, azt igen be is kell osztani, hogy maradjon belőle és ne állj hó végén nullán. Mondjuk nekünk ez nem probléma, mert nem riadunk vissza túlóráktól és mellékállásoktól sem. Épp most akadtam ki, hogy ahol veszem Báckernél mindig a kenyeret, felemelték a zsemlét 30-ról, 35 Centre darabját, egyszerű mezei zsemle, nem magos, amik 65-70 Centbe kerülnek....

 

Én azt vettem ki Csaba, a szavaidból, hogy ta olyan embert keresel (nevezhetjük baleknak is :D), akivel összebarátkozol és majd barátságból istápol téged, segít a kezdetekben. Ilyen emberek léteztek régebben, jó magam is e segítőkész féléből vagyok, de meg kell mondani azt is, hogy manapság minden embernek vannak saját problémái, kevés a szabadideje és senki sem vesz fel szívesen egy plusz problémát az életében. Nem sok ember van, aki venné az időt és fáradtságot, hogy telefonálgasson neked lakás után vagy munk után, vagy megengedné, hogy kezdetben x hétig nála lakjál. Ezt csak azért írtam, mert ha erre számítasz, nem hiszem, hogy itt felkarol bárki is.

 

Nekem 3 éven át egy küzdelem volt itt az életem  hivatalokkal, a beilleszkedéssel, de "integrálódtam" - így divatosan, ahogy most itt szeretik ezt nevezni - azaz beolvadtam, ebben előnyömre volt, hogy a párom német, tudott sok miindenben segíteni, de egy magyar párnak eleve nehezebb beilleszkednie és amit megfigyeltem az ismeretségi körömben: magyarok (és más külföldiek is) mindig a saját "fajtájuk" társaságát keresik és nem "keverednek" a németekkel, ezáltal nehéz a befogadásuk is.

nyüffi Creative Commons License 2011.10.04 0 0 845

ezért is jó a magán:))) egy évben egyszer zárnak be 2 hétre karácsony és vizkereszt között, az összes szünetben lehet vinni a "kölköket".

ovosa még a messzi jövőben van , meglátjuk milyen lesz

 

1-2 dolog van itt is amit mi viszünk be vagy "házi feladat" most pl gesztenyét kellett gyűjteni , minnél többet mert a gyerekeknek fürdőt csináltak belőle, bazi nagy kutyakosárban 10 centi magasságig van gesztenye:D

ilyenkor lehet látni hogy a fák alatt már reggelről úgy néz ki mintha felsöpörtek volna

 

600 euro nagyon durva ( legalábbis a pénztárcának)

Előzmény: Szipolyka. (843)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.04 0 0 844

Ja, es szedhettem ossze a gyereket legkesobb negykor, penteken meg haromkor. Mert hogy zarora, ennyi volt. Es akkor jarjak dolgozni... Hat kösz :)

Előzmény: Szipolyka. (843)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.10.04 0 0 843

Miert haragudnek meg? En csak a sajat tapasztalataimat tudom megosztani, ha masnak mas, hat hajra. Erre jo a forum.

Mi Freiburgban Doriert havi 600 eurot fizettunk a napi 8 oraert. Brutal volt.

Es az ovi sem volt olcso, bar arra mar nem emlekszem, mennyibe kerult pontosan, talan fejenkent 200 eur 1 etkezessel, a reggelit vigye a gyerek magaval. Es MINDEN nyomorult iskolaszunet ovodai szunet is volt egyben. Marpedig abbol sok van. Tobb, mint amennyi szabadsaga egy dolgozonak.

Berlinben ingyenes az ovoda. sot, az iskola elotti evben talan mar kotelezo is, de ebben nem vagyok biztos.

Előzmény: nyüffi (842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!