Keresés

Részletes keresés

Norgi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11225
"A jelenlegi digitális kmórákat bárhogy lehet kalibrálni" Ja csak a jeladótól függ.... Csak egy-két apróság: ugye beleszámít a kerék nyomása (az átméró miatt), ha nem pont gyári az abroncsméret, téli vagy nyári, mennyire kopott (ez csak a szélsó értékeknél érdekes)... És miért pont végsebességnél csal a legtöbbet, mert ugye nagy sebességnél a gumi nyúlik, nő az átmérő, csal az óra.... Ennyi...
Előzmény: Pugfan (11214)
elf Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11224
Lattam egy "tuning-shop" hirdeteseben, dobfekre ragaszthato fektarcsa imitaciot.
KIRALY!!!
Előzmény: Gorcsev (11223)
Gorcsev Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11223
KingAndrew:
"A 10-es skálán 9,5-re értékelem a véleményedet."
Köszönettel vettem. Ez vajon megüti az olimpiai nevezési szintet?
"nem nevezném azér' mindenféleképpen öregurasnak azt, akinek elég a 130-140 utazó, mert azért a 130-140 nem ollan kevés"
De nem is sok, pl. egy német autópályán, igaz?
"...nem járok rendszeresen hosszú távokon?"
Itt olyanra gondoltam, hogy mongyuk 2hetente Bp.-Brüsszel...
"Ha meg valaki visíttatja a motorját mögöttem, én általában lehúzódok meg lassítok"
Általában én is. Nagyon ritka az ellenkezője, csakis kimondottan pofátlan és értelmetlen erőlködés váltja ki, nagy átlagban talán 2havonta.
(Na, nem adsz inkább 9,7-et? :)))

Gabes:
"Nekem is 1.6i16V-s autóm van. Egy Honda CRX. Aszt' mégsem vagyok öreguras:-))"
Nem is ilyenekről volt szó.

Amúgy meg nem mondtam, hogy az 1.6 egyenértékű az öreguras stílussal, azzal is lehet -a nagyobbacska darabokal is- lendületesen autózni.

Degeczi:
"elolvadok az elenkpiros feknyereg latvanyatol, gyonyoru tud lenni :-)"
Szubjektív +jegyzés: a piros kicsit gagyi, nem? 1* láttam egy szép sötétkék (királykék?) S6 Avant Quattrót azonos színű fékekkel, na, az 1 igen! Ja, és láttam már kiskocsit -talán Golfot- tulipiros, vekkerméretű hátsó dobbal, ne tudd meg... Broáááf!
"...ha mar biztkategoria... a kis/also-kozepkategoriaban kihoz 1.5 verziot is a kedvunkert"
Nem fog. Viszont nem ártana, ha mi igazodnánk 1 kicsit a világhoz... Habár most legalább 2 l-ig fedezve leszek kocsicsere esetén, mondhatom az asszonynak, hogy ua. a kategória :)))
x

D16Z5 Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11222
tpapa!
Tisztellek és becsüllek eddigi irományaid alapján, de a pontosság kedvéért meg kell említenem, hogy az én gépsárkányom is 1.6-os, és valami 160LE, Magyarországon személygépkocsiként helyezték autószalonban forgalomba tehát nem külön géposztály. Ja, a saját tömege 1,1 t. A többi rendben! :-)
Előzmény: tpapa (11192)
Janibacsi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11221
OFF

Köszi, Windows kommandos megoldotta a kérdést:o()

JAno

Előzmény: Degeczi (11218)
Bic-Bic Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11220
Üdv Mindenkinek!

hc!

A gyökér audis orra helyett valszeg az entert nyomorgattad meg. :-)

Nem nyomorgattam. Mármint az Entert. Jegzettömbben írtam az egészet, mivel azt hittem, hogy így egyszerűbb lesz HTML formázást adni a hozzászólásnak - és nem fenyeget az a veszély (annyira), hogy az egész elszáll a sok CTRL+S miatt - és CTRL+C, CTRL+V eljárással "írtam" be ide a szöveget. Ezek szerint nem viselte valami jól az Index... :-)))

KingAndrew!

Én is mindig ilyen hosszú vagyok ha felmegy a vérnyomásom.

Nos, nekem (ideg)nyugalmi állapotban is ekkorák a méreteim... :-) Ez van, erről max. félig meddig tehetek én...

Üdv: Bic-Bic

Degeczi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11219
(ha van ftp kliens, akkor erdemes lehet a /pub/kepek/tpapa alol kicsomagolt allapotban)
Előzmény: Degeczi (11218)
Degeczi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11218
Explorerben ugy tunik nem megy a link, de ha uj ablakkent nyitod meg es a cimsorban kitorlod a vegerol a zip file nevet (az upload marad), akkor kilistazza a konyvtar tartalmat, ahonnan mar athuzhato a sajat gepedre (40M, valoban). Vagy persze a legjobb egy ftp kliens, akar a Win Commander is.
Előzmény: Janibacsi (11216)
ZöPö Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11217
GYN-723 aranybarna Daewoo Matiz

Az ÉJQA a sofőrjének. Tudja, miért.

Janibacsi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11216
Off:

Már húzom is, köszi:o)

JAno

Előzmény: tpapa (11215)
tpapa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11215
OFF
Fenn van. (Egyben.(A képek.(A Degeczi által mondott helyen (3.-ra sikerült...( LINK)))))
ON
Előzmény: Janibacsi (11193)
Pugfan Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11214
A jelenlegi digitális kmórákat bárhogy lehet kalibrálni - pl. a Peugeot-nak tapasztalataim szerint 60-90-ig többet mutatnak a valósnál, utána pedig szépen áttérnek a valós adatra.
Filozófia (az enyém): városban ne rohanj, mert traffi. Ha meg mindenképp száguldozol, legalább tudd, mennyivel!
Előzmény: tpapa (11207)
lakos Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11213
A V-19835 rsz. Mercedes vezetöjének, láthatóan fogalma sincs a jobbkéz-szabályról. Az elé kanyarodó polskiba majdnem belerohant, majd mikor megálltam mellette nagyot fékezve, még ö kezdett el fenyegetözni, anyázni.
karhu Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11212
Amióta 2800 ccm dolgozik előttem és tudom, hogy bármire képes a hat henger, én sem kapkodok annyira. Versenyezni sem állok le senkivel. (Bár a kocsira sehol nincs ráírva, milyen motor van benne.)
Előzmény: tpapa (11211)
tpapa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11211
Uram, Királyom! (KingAndrew)

Én magam is láttam vala V12-es 3.6 literes autót öregurasan haladni, mert az igazi úr nem siet sehova, úgyis mindig ott van, ahol lenni szeretne. (Vagy neeem?) :o) Amiért néha ellenben elfog a röhögőgörcs, hogy megveszi a "valódi nagyok"-hoz képest még "kis hal" újgizda a csodajárgányt és MINDEN van már benne, csak MOTOR-ra nem tellik már a pízből. Hát igen, azok fránya nyugati autógyárak igen drágán mérik a lóerőt... (Szerintem is indokolatlanul drágán. De akkor meg minek nyomja??? Ha gyorsabb kocsit akar, esetleg jobban gyorsulót, vegyen egy modellel kisebbet, ugyanakkora motorral: az is egy megoldás.) :o)

Előzmény: KingAndrew (11210)
KingAndrew Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11210
Kedves Iván!

A 10-es skálán 9,5-re értékelem a véleményedet.
A 0,5 minusz: Mivelhogy én meg olyan öregurAS :) vagyok (hiába no, ilyen a természetem, asszem már mondtam hogy szeretek nézelődni, bár még nem villantottak rám hogy menjek a ... ha ilyen tetű vagyok, még anno az 1,5 D öreg trágyaszóró Passattal sem:), csak akkor tolom meg egy kicsit a gépet, ha ki akarok kerülni egy szituációból. És úgy érzem, elég az 1.6. Persze inkább vettem volna én is nagyobb motorral, élveztem volna a nyomatékot, de 1.8 16V-vel 500 k HUF felár lett volna...ne nem! De nem nevezném azér' mindenféleképpen öregurasnak azt, akinek elég a 130-140 utazó, mert azért a 130-140 nem ollan kevés, ugye topic? Hogy nem járok rendszeresen hosszú távokon? Affene tudja, 3 év alatt 100e km nem olyan sok, de asszem a magyar átlag felett van egy hangyaf@sznyival. Meg voltam én már kispolákkal Hollandiában oda-vissza, elmondanám hogy qrva jó volt. De hát én ilyen vagyok, még azt is élvezem, ha az 50 kcm Tomosnak megycsavarom a fülét. Arról legalább jobban látom a jó nőket az utcákon (hosszabb ideig:). Ha meg valaki visíttatja a motorját mögöttem, én általában lehúzódok meg lassítok, minthogy fennakadjon a lökhárítómon idegességében (mint tennapelőtt asszem egy olasz az 5-ön). Kell az nekem? Neki meg néha olyan lehet amikor hirtelen helyet talál maga előtt, mint faltörő kosnak a fotocellás ajtó:))

Előzmény: Gorcsev (11195)
ÉVA EANFF Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11209
ezúton szeretnék elnézést kérni attól a fehér ford transittól, akire a frászt hoztam ma délelőtt a szerémi úton... az történt, hogy én szabályosan mentem át a zöldön, de az a zöld nem nekem szólt, hanem a középen lévő járdasziget túloldalán áthaladó kerékpárútnak... a mi felünkön még piros volt, de ez nem tűnt fel. ténykedésemet a transit egy blokkolással és némi csikorgással honorálta. szegénynek most meg lehet a véleménye a bringásokról... még1x bocsi!
Degeczi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11208
Ez tipusonkent teljesen eltero. Olyan is akad, amelyik fixen egy adott ertekkel mutat tobbet, mintha a kezdopont lenne eltolva, de azt hiszem a szazalekban allando, skala vege fele novekvo csalas a gyakoribb (sok helyen jelent mar meg ilyen teszt, osszehasonlitas). Erdekes modon akad olyan marka (Saab talan?) amelyik szinte tokeletesen pontos, de akar meg ilyen alacsony sebessegnel is lehet komoly elteres (amugy egy picit "peresebb" gumi onmagaban 2-3%-ot ad hozza, ha picit meg le is van eresztve vagy a kocsi telepakolva, akkor meg tobbet)

OFF-ra visszaterve:
ha tarhely kell, a 217.65.98.201-re (u:auto p:kepek, upload ala) nyugodtan mehet, erdekelne engem is es ez viszonylag gyors, kabeltv-s gep.

Előzmény: tpapa (11207)
tpapa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11207
Hétvégi eksönnél maga a tanpálya is mérte a sebességet, így a résztvevők "bekalibrálhatták" hozzá a saját műszer által mutatott sebességet. (Mondjuk az enyém 40-nél holt pontos volt, nem is árt megjegyeznem, ha 60-at mutat, akkor az már télleg lehet annyi. Kérdés, hogy milyen a műszer karakterisztikája, a skála alján, felül vagy középen pontosabb??? Tudja ezt valaki?)
Előzmény: Degeczi (11205)
tpapa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11206
OFF
Kedves Janibácsi!

Tőlem mehetne, de kb. 40Mega JPEG-ről beszélsz. (20M tárhelyre felzsuppolva.) :o))) Ezért nem nagyon tömöríthető tovább. (38,834kb) Rakjam ki egy másik tárhelyre egyben, vagy mi? (Írj emilt!)
ON

Előzmény: Janibacsi (11193)
Degeczi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11205
Nem ismerem a traffipaxokat, de szerintem akkor villantanak ha nincs eleg feny, nem azert, h talalatot jelezzenek. Ha fenyes nappal van, akkor gondolom nem villantanak azok sem (egy digitalis kameranak meg rossz az erzekenysege, villantana az is).
De ha csak kicsit mentel tobbel mint 50, akkor az a magyarazat. Lehet, h az orad mondjuk 60 folott jart, am a valos sebesseged 55 alatt es ugy allitottak be cuccot, h arra meg ne lojon.
Előzmény: Zolcsa (11203)
Zolcsa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11204
off

De csak itt az Index oldalán nem megy a hosszú "ö" és "ü", meg a vírusleírás is e hó 22-i. Valami más lesz a bibi. Egyébként kilottem az ezulaMain.exe-t, a másik meg nincs a folyamatok között. De azért köszi!

Zolcsa

on

Előzmény: Janibacsi (11201)
Zolcsa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11203
Nem pont ide tartozik, de nem tudjátok véletlenül, hogy a traffipaxos autók még mindig vakuval dolgoznak, vagy már áttértek a digitális fényképezö nyújtotta elönyökre? A múltkor befelé a Nagykörösi úton az 50-es táblánál, a felüljáró alatt állt egy zöldcsodafavorit, aztán kb. 200 m-rel késöbb egy fehér. Most akkor az elsö mért, a második meg fotózott? A másodiknál már nem 50-nel (hanem kicsit többel) mentem, tehát ha az elsö mért, akkor nem lehet baj. Vaku villanást nem láttam, ezért vagyok most tanácstalan. Mert ha villan, akkor kb. lehet sejteni a folytatást. Ezért a kérdés: mindig szoktak vakuzni, vagy már nem? Köszi!

Zolcsa

Gabes Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11202
Sziasztok!
Nekem is 1.6i16V-s autóm van. Egy Honda CRX. Aszt' mégsem vagyok öreguras:-))
Monnyuk páran elmaradnak ha muszály de azért az ember tudja hol a határ:-)
VR6,M3 az nem az én kategóriám de a GTI,316-318i még talán.
Ne akarjunk má nagyobbnak látszani mint amivel gurulunk nemigaz?
Én nem szoktam versenyezni a közutoakon (főleg városban nem) de azért páran kihozzák az emberből az állatot kihívó esetleg lenéző viselkedésükkel.
Tisztelettel:
Gabes
Előzmény: Gorcsev (11195)
Janibacsi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11201
OFF:

mer virusos a géped! :o) Keress a processzek közt ezulaMain.exe-t meg van még egy nbcss vagy ilyesmi. Ezeket kill és aztán jó lesz.

Jano

Előzmény: Zolcsa (11200)
Zolcsa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11200
A fenébe! Miért nem tudok hosszú "ö"-t írni?
Zolcsa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11199
Reggeli, 8 órai termés, 10 percen belül:

EpreserdQ u.-Ecseri út keresztezQdése elQtt a zebrán át mertem engedni egy gyalogost (megjegyzem, elég nehezen akart elindulni a túloldalra, pedig nem volt öreg), erre a keresztezQdés elQtt 20 m-rel "megelQzött" a mögöttem haladó sötétkék buzuki. Feltartott hüvelykujjal mutattam neki elismerésem, mire fékezett egyet, mintegy "most jól megijesztem" típusút. ElQrébb azután a lámpás keresztezQdésben lemaradt szegény, mert rossz sávot választott.

ÜllQi út-Kinizsi u. keresztezQdés: HDR-797 vadiúj Honda Civic, mivel már pirosra váltott (kb. 2 másodperce) a lámpa, átment a szembesávba, és onnan kanyarodott be a Kinizsi utcába. Gratula!

Zolcsa

Degeczi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11198
Hu, ne is mondd, elolvadok az elenkpiros feknyereg latvanyatol, gyonyoru tud lenni :-)

Egyebkent meg ha mar biztkategoria, igazan lehetne annyira szemfules pl "europa legnagyobb gyartoja", h a kis/also-kozepkategoriaban kihoz 1.5 verziot is a kedvunkert (ha mar ebben az agyatlan szisztemaban nem varhato valtozas). Hasznaltauto piacon keresettek is pl az 1.5 dizel(!) Golfok.

Előzmény: Gorcsev (11197)
Gorcsev Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11197
"...az 1.8 v 2.0 motorok mar sokkal inkabb megfelelnek a celra"
Persze, de -ha jól tudom- sok helyen az már magasabb adó-/bizt. katagória, stb.
"Alufelnihez hozzatartozik a fenyes fektarcsa latvanya..."
...meg a színes féknyeregé :))
Előzmény: Degeczi (11196)
Degeczi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 11196
Ez nyilvan nem kotelezo jellegu dolog, de egy "nagyautohoz" egyszeruen nem passzol a rovid valto, a suru kapcsolgatas, a 100 folott elerotlenedes.
Mindossze egy kategoriaval foljebb, az 1.8 v 2.0 motorok mar sokkal inkabb megfelelnek a celra, gyakorlatilag a minimumok - mikozben alig fogyasztanak tobbet, az nem lehet szempont. Az ar sajnos igen, hiszen tobbnyire aranytalanul dragabbak. De amig az nem szegyen, ha vki nem "presztizsautot" vesz, addig egy ilyen minimumkoncepcios valasztas legalabbis elegge furcsa.
Hasonloan szokatlan volt regebben (ma mar elterjedtebb a dolog, mondjuk ettol nekem tovabbra sem szimpatikus) a "konnyufemfelnit, szeles gumit a verdara" mozgalom, mikozben a hatso kerekek kozepen ott virit a randa dobfek. Alufelnihez hozzatartozik a fenyes fektarcsa latvanya, h az eredeti szempontrol (sportossag a cel vagy mi) mar ne is essen szo.
Előzmény: Gorcsev (11195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!