Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 3 136521

Te atya ég hol járunk? Inkább megkérdezném hogy ki milyen újításokon törte télen a fejét és jutott-e valamire? Bármi hasznos dolog ami nekünk megosztható és nem 7 pecsétes titok:)) Engem érdekelne-:)

1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136520

Oké, így mér érthető!

Előzmény: endrepp (136518)
gabor0036 Creative Commons License 2017.03.30 -8 1 136519

Lehet hogy szenvedély, de minden csak akarat kérdése. 13évig erős dohányos voltam, napi 1-1.5doboz elment, ha buli volt akkor több. 7 éve nem gyújtottam rá. Durván számolva kb 2-2.5M (!!!) amit nem füstöltem el azóta. Egy dohányos se sírjon hogy a családra meg a kajára nem jut.

Engem is érdekel mi mennyibe kerül, de az hogy én mire mennyit költök az az én elhatározásom. Nézhetném úgy is, hogy füstölés helyett lesz egy király főzőm, és jobban élvezem mint a cigit.

Bárkinek lehet olyan főzője mint amit manó is csinált! Van akinek van ingerenciája hozzá, van akinek nincs. Nem feltétlen pénztárca kérdése, mert aprajával is simán össze lehet tenni azt a pénzt amit amúgy is elszórnak sok másra. Nem kell mindent egyik napról a másikra megvalósítani. Enyém is kb harmadik éve készül, de nem zavar. Vannak az életemben olyan dolgok amik fontosabbak, és gondolkodás nélkül minden pénzem ráköltöm. Aki a közvetlen közelemben van, az tudja miről van szó. 

Előzmény: foxrudi (136512)
endrepp Creative Commons License 2017.03.30 0 1 136518

Nem kell. A napelemnél sem kell, de ha valaki értelmezi, azon sem kell számonkérni, hogy miért teszi.

Előzmény: 1zsakkrumpli (136517)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.03.30 -1 1 136517

Magán pálinkafőző berendezésnél miért kell értelmezni a megtérülést?

Előzmény: endrepp (136515)
mili70 Creative Commons License 2017.03.30 -2 8 136516

Már be akartam fejezni, de mivel felhívtál egy keringőre, ám legyen:

-lehet, hogy utólagos magyarázkodásnak veszed, pedig csak felhívtam a figyelmet arra, hogy már az első hozzászólásomban dicsértelek benneteket. ( már látom,  kicsit ott tévedhettem, hogy nem nyaltam be még jobban, csontig )

-Örülj neki ha a Tiéd nagy, gondolom legalább akkora mint az egód. Az enyém viszont kicsi és puha, de csak azért, hogy ne fájjon. :) És most elárulok egy nagy titkot: a Tiéd is ilyen lesz előbb-utóbb. :)

-Ha azt szeretnétek, hogy ne lovagoljanak a megtérülésen, akkor nem azt kellett volna lekommunikálni, hogy az energiamegtakarítás miatt készülnek a főzők. Elég lett volna, ha egyszerűen azt írjátok, hogy kihívásnak veszitek, a munka öröme, stb. ( vagy ahogy Te is írtad az imént: " meg tudom csinálni, egy ilyen szerkezet mellett akarok ülni, nekem ez az igényem ".

-Számolhatunk is. A DES100-asnál nálam egy feltöltés 4 óra, te az új gépeddel erre 2 órát saccolsz ( itt azért van némi kételyem, de ebbe most ne menjünk bele) A szabadidődet 3.000 Ft/órában állapítottad meg. Ez egy felöntésnél 6.000 Ft. Ha ezt megszorzom a 2016. évi LXVIII. törvény 132. §(4) meghatározott mennyiséggel, akkor ez nagyságrendileg ötvenpárezer forint. Ha ehhez még hozzávesszük a gázmegtakarítást, akkor évente cakk-pakk 60.000 Ft. körüli összeget megspóroltál. Ez már tényleg jelentős összeg....

 

Előzmény: rézmanó75 (136504)
endrepp Creative Commons License 2017.03.30 -1 4 136515

Az autó magánkézben egy kényelmi eszköz, értelmezhetetlen a megtérülése, szemben egy energia előállításra szánt berendezéssel.

 

Előzmény: 1zsakkrumpli (136514)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.03.30 -9 0 136514

Ismételten megkérdezem, ha veszel egy újabb autót, ott miért nem nézed a megtérülést. Elárulom neked nem térül meg.

 

Kérlek holnaptól csak gyalog járjál, mert 1 pár cipő előállításánál az elhasznált energia kevesebb mint egy kerékpár, és jóval kevesebb mint egy autó gyártásánál.  

 

Részemről lezártam, mert reménytelennek érzem!

Előzmény: öreg_néne_b (136511)
endrepp Creative Commons License 2017.03.30 0 6 136513

Egy ipar kínálja ezeket az alternatív lehetőségeket, elsődleges célja a gazdasági profitszerzés, kínáljon megtérülő megoldásokat, alacsony környezeti terheléssel, ahhoz majd nem kell állami kényszer, hogy megvegye bárki. Megjegyzem csak bizonyos országokban van kultúrája az "állami intézkedések bevezetésének" van ahol ezt máshogy oldják meg, pl. támogatással, miért kéne, hogy a mi zsebünket nyomja egy új technológia bevezetése? Olaszországban 6.5milliárd Eurót nyomtak bele a családi házak napelem telepítési programba, nálunk adót vetettek ki rá. Ebbe kéne beszállni 2017-ben Magyarországon? Kössz, a villanykörte még elmegy, ezzel még várok.

Előzmény: 1zsakkrumpli (136508)
foxrudi Creative Commons License 2017.03.30 0 5 136512

A dohányzás szenvedély,nem hobbi.

 Van akit érdekel mi mennyibe kerül,akárhogyan is szeretné a legjobbat,legdrágábbat,nem mindenki teheti meg,mert a megélhetésre,családra költ inkább.

 Ezt csak az tudja aki ebben él,vagy élt,így tudja hányas a kabát.

 A vadászat is egy drága sport,de ott is van aki Cseh Mausert használ,(mert csak erre telik)és van aki Merkel golyósat.

  -TEHÁT: Nem biztos hogy nem hajlandó rá áldozni valaki,lehet nem tud,mert nem engedheti meg anyagi helyzete!!

 

Előzmény: gabor0036 (136495)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.03.30 0 7 136511

Emlékszel, ki írta?


"Vannak akik spórolnak az energiákkal, hogy az unokáknak is maradjon."

Nos, amennyivel több energiát használtál a készüléked előállításához, annyi energiát az unokád sem fog megtakarítani. 

 

Tudom, agyadra megy, hogy emlékszem, mit írtál...

Előzmény: 1zsakkrumpli (136508)
Figyelget Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136510

És pont ahhoz kell a saját magam által előállított (remélhetőleg)  finom pálinka is.  :))

Előzmény: Törölt nick (136507)
Figyelget Creative Commons License 2017.03.30 0 3 136509

 

Maradéktalanul egyetértek. Tuti, hogy forintosítva soha nem fog megtérülni. 

És itt adódik a kérdés, akkor mikor, miért? 

Mert amikor bemegy a "szentélybe",  azt alig várja. Végignéz a "gyermekén"  és már abban a pillanatban kamatostól meg is terült. 

 

Előzmény: öreg_néne_b (136505)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.03.30 -10 2 136508

Ezzel a megtérüléssel az agyamra mész.

 

Nekem van vákumcsőves napkollektorom ami a HMV állítja elő.

Elárulom neked nem térül meg!

Amennyiben ha úgy gondolkodnék mint te, akkor nem vettem volna meg, sőt a világon senki nem venné meg. Hála az égnek, hogy vannak olyanok is, (egyre többen) akik már nem megtérülésen rugóznak.

Pont ilyenek miatt mint te kell/kellett bevezetni állami intézkedéseket, mint pl csak kondenzációs gázkazánt, frekiváltós szivattyút, energiatakarékos izzókat stb.. lehet már csak forgalmazni.

(energiatakarékos izzók sem térülnek meg soha, de adott országban sok kicsi sokra megy)

 

Előzmény: öreg_néne_b (136505)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 9 136507

"De minek a pénz?

 

hogy jól érezd magad az életben

Előzmény: rézmanó75 (136506)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.03.30 -7 2 136506

Nem a megtérülés a lényeg! Csak annak aki a pénzt számolgatja! 😉 De minek a pénz? 😮

Előzmény: öreg_néne_b (136505)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.03.30 -1 8 136505

Ha azt mondja, neki így tetszik, azt mondom, tényleg szép. Igényes, profi munka, látszik rajta, hogy milyen gondossággal készült.
Ha azt mondja, azért ilyen, mert így energiatakarékos, azt mondom, (házi használatra, törvényes keretek között) soha nem térül meg. Nem csak anyagban, energiában sem.

Előzmény: Figyelget (136490)
rézmanó75 Creative Commons License 2017.03.30 -8 2 136504

Igen! Még is de ha. Miért akarsz mindíg jól ki jönni mindenből? Mindíg az utólagos magyarázkodás! Talán Neked kicsi?😂 Nem tehetsz róla.😞 Én megértem mert nekem nagy!😛

Maradva a megtérülésnél! És a síelésnél, mint példa. Van overál 100000 ért! Van a katonai régi surranó,majd nem ingyért. Erre is lehet kötést tenni. Az overál helyett lehet cinai farmernadrágod is, alatta cicanadráággal! 🙂 Egy tömeg ciknek számító bakancs 50000. Egy átlagos sílecet nem is számítok. Ezeknek mikor jön vissza az ára szerinted? Ha precízen számolsz? 😂 Egy Mercinek mikor jön vissza az ára? A zastihoz képest?  

A számolásban azt hiszed jó Vagy!? Kérlek a kérdéseimre válaszolj légy szi! Számolásod várom ! 

 

Tisztelettel! RM

Előzmény: mili70 (136500)
kupeci Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136503

Egyszer csak meglátogatlak, ....csak ne laknál olyan messze!:)

Előzmény: Törölt nick (136499)
Figyelget Creative Commons License 2017.03.30 0 2 136502

Egy a lényeg és az a pálinka. A lehető legfinomabb a cél mindenkinek. Szerintem. 

Többféle habitusú ember van itt (ez pont így jó egyébként),  elég egy fél mondatot másként érteni, mint azt az írója szánta. 

Máris kezdődik az egymás mellett elbeszélés. 

Legyen finom az a nedű, hogy ki miként éri el azt meg úgyis eldönti magának. 

Előzmény: mili70 (136500)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136501

Nekem is a padláson szárad a szilva, melyből egyszer hordó lenne.

Cseresznyét 5 évig szárítottam, nemsokára viszem a faesztergályoshoz, kürtőskalács sütők lesznek belőle

Előzmény: Törölt nick (136499)
mili70 Creative Commons License 2017.03.30 0 2 136500

Nem siklottunk át, legalábbis én nem. A témával kapcsolatos posztok elején le is írtam: " Ha kész lesz, Ti méltán dicsekedhettek majd a kinézetével is " Meg volt még valami kalapemelés is az elvégzett munka előtt. Mi ez, ha nem dicséret?

Nekem egy dolog nem tetszett, az összehasonlítgatás, és a tucatozás, mert ha az egyik részről irigységnek tűnhet néhány megnyilvánulás, akkor ezt meg sokan érthetik arcoskodásnak. És akkor a beszélgetés elmehet rossz irányba......

Előzmény: Figyelget (136490)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136499

A vastagját egyéb célokra lehetne hasznosítani.   Divatos lett mostanság az azonos fajú érlelés.

 eper

   cseresznye  

  szilva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 1zsakkrumpli (136494)
rézműves1 Creative Commons License 2017.03.30 0 2 136498

Én is csak figyelgetek, mert ilyenkor mindig ez megy...látszik, hogy nincs mit főzni...DD...

De most szerintem megfogtad a lényeget...ez sokunknak egy hobbi...(nekem több is van)...de a hobbijára áldoz az ember, mert vagyunk egy páran, akiknek egyáltalán nem mindegy, hogy miből csorog ki az a jó kis pálesz...és így születnek most már, az egyre igényesebb főzők...

Még az is lehet, hogy nem jön ki sokkal finomabb belőle, mint egy egyszerűbb főzőből, de akkor is...:)

Főleg, ha mi csináltuk saját kezűleg és működik...egy modellező barátom mondta az első gőzgépére, amikor elindult neki...mint az első nő, olyan érzés...Erre nincs más magyarázat, de az érzést sokféleképpen írják le..."egyszerűen jobb tőle a vizeletem"...meg hasonlók...:):):)...

Előzmény: gabor0036 (136495)
Figyelget Creative Commons License 2017.03.30 0 1 136497

Tudod, szerintem nem is feltétlen irigység ez. Talán csak a hobbi más szintű elmélyedése. Van aki "szőröstől - bőröstől"  mániákus, van aki szőröstől vagy bőröstől. Nincs ezzel baj. :)

A tálalás, az egymás mellett elbeszélés sokszor csak a gond. 

Manóról hasonló a véleményem. Aki ismeri, az tudja milyen jó gyerek. A látszat meg csak látszat. 

Előzmény: gabor0036 (136495)
Tomsza74 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136496

(+)

Előzmény: öreg_néne_b (136485)
gabor0036 Creative Commons License 2017.03.30 -9 3 136495

Ez szerintem az irigységről szól nem másról. A sok mínusz meg manó stílusának. Aki nem ismeri személyesen az mondhatja hogy nagyképű f@sz, aki meg ismeri az tudja hogy amúgy egy nagyon fasza csávó. Mindenkinek más a stílusa, és a habitusa.  

 A másik, hogy ahogyan Rézműves is szokta mondani, "a szar is úgy szép ha formás..." 

Sokan nem fogják és nem is akarják elfogadni azt, hogy van akinek ez is hobbi, nem csak az hogy már 100oklevél van a falon. Sokan nem hajlandóak áldozni rá mert jó a régi cucc is. Meg sem számolom hol járok költségben, mert pont nem érdekel. Mint ahogyan az sem, hogy egy dohányos miért füstöl el évi 2-3-400eFt-ot miközben szívhatna olcsó mahorkát is. Nem fog, mert szereti a jót és nem érdekli mennyibe kerül. Na ez a főző készítés is pont ilyesmi. Tudod hogy sokat költesz rá, de nem érdekel. Hangsúly azon van, hogy nem csak a főzés, hanem a főző készítés is egy hobbi. 

Előzmény: Figyelget (136490)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.03.30 0 2 136494

Mert a kerti hulladékkal nem tudtam mit csinálni. Ez volt a legjobb hasznosítás.

Előzmény: Green Corner (136492)
gabor0036 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136493

A sokmilliós gépeknél igen. De egy olyan felhasználóknak mint mi ott nem nagyon van megfizethető. 

Előzmény: foxrudi (136483)
Green Corner Creative Commons License 2017.03.30 0 0 136492

Nem is értelek miért miért csináltál fatüzelésű búboskemencét?:))

Előzmény: 1zsakkrumpli (136486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!