Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2010.01.07 0 0 2032
"meg h 30-40 loerös gép 5-6l-t eszik nos ez akkor van igy ha benzines:).Nekem az MTZ82-es 1200l-es szivatyut hajtva 6-báron 3.5litert...."
Ennek a szivattyunak a teljesitmenye kb. 15 loero. Akkor mennyit ehet egy 30 loeros gep? Igen, 5-6litert. Egy 10kW-os (13 loeros) motorral tucc orankent kb. 50 kilo brikettet gyartani. 3.5 liter gazolaj az 1000HUF, a briketted kiloja igy 20 HUF-ert van. Ennyiert pedig lehet boltban kapni. Ezert nem brikettal senki robb. motorral.
Előzmény: bergli (2030)
bergli Creative Commons License 2010.01.07 0 0 2030

Helló mindenki.Elolvastam a fórumot elejétől a végéig.Nagyon hasznos és érdemes is mielőtt kérdezget az ember.Nos nállam szalma lenne amivel lehetne dolgozni,de 3-fázisom nincs.Viszont van egy K25-ös traktorom ami óránként nemeszik többet 1l-nél,tudom ez nem villany de ez van.Viszább olvastam már ijenröl meg h 30-40 loerös gép 5-6l-t eszik nos ez akkor van igy ha benzines:).Nekem az MTZ82-es 1200l-es szivatyut hajtva 6-báron 3.5litert evett ez 4000köbcentis.Az az elképzelésem h a K25 TLT tengejéröl hajtanám a szivatyut ugy h egy váltót megforditva lehetne betenni igy gyorsitani a fordulatán.MTZ hidraulika szvatyura gondoltam mert ez van, meg ujonan se kerül 20000ft-ba,és igenkomoj sujokat mozgat a trakec vele.A szivatyuról anyit tudtam leolvasni h 50l-körül van a szálitása,a többi adatot nemértem.Hangsujoznám én nemigen értek ehez a brikett témához,tapasztalat is nulla.Még anyit h mi a különbség az olajprés és a brikettálo közt mert a présröl nemsokmindent találtam a neten.Köszönöm.Esetleg vélemény?

OAndorka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2029
A 100Kw/h adatban egy kicsit tamás vagyok. Ahhoz 3x180 Amper kell. Az nem terem minden bokorban. A 10 KW/h az reális.
Előzmény: Törölt nick (2021)
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2027
szerintem még falevelet is lelehet rendesen brikettálni de csak a szárazat!A vizes az xar amúgy én már próbáltam mindkettőt és szárazon majdnem szétrepítette a bojlerünket annyira égett szóval abból is lehetne csinálni akár csigás préssel is.Amúgy az lenne a kérdésem hogy a csigás présben van-e nyomás vagy kell-e?
d imi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2024

Teljesen igazad van ez a fórum a házi brikettáló készítéséről szól

én is azért készítek csigásat mert kb 20000 ft omba fog kerülni a többi cuccom megvolt otthon ha meg nem jön be na bummm.

Előzmény: Törölt nick (2021)
Mopezo Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2023
Szia Tgk3500!

Azt írtad, hogy tépkedted a papírt. Próbáld meg irat megsemmisítővel ledarálni. Szerintem egyenletesebb anyagot kapnál.Én darált papírt használok gyújtósnak, egy marékkal az aprófa alá és már ég is.
Előzmény: tgk3500 (2017)
janika40 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2020
egy V alakú tartály kellene és az aljába meg lenne 4 tüske amit a bütykös tengely mozgatna kis átmérőhöz nem is kellene nagy erő és folyamatosan dogozna de ahoz csak fűrészpor lenne jo , bár nekem abból sok van .szerintetek?
tgk3500 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2019
Hasonlóképpen gondolkodom,nem tudok én sem számolgatni,csak kitalálok valamit,és meglévő,vagy olcsón beszerezhető anyagokból megpróbálom összetákolni.
Nincs is igényem ipari minőségű brikettre,csak a szemetet zömíteni nyáron,télen meg felhasználni.
Előzmény: Törölt nick (1990)
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2018
Szia!Én igazából arra gondoltam hogy egy 1t-s emelőt fejre fordíteni és igy azza préselni lehet hogy keményebb lenne az anyag.A hamuból kiindulva egész jó mert pl ha mondjuk eltüzeled egymagában azt amiből csináltad a brikettet akkor télleg sok a hamu igy viszont már kevesebb.Az elsőket azt mivel daráltad le?Igaz jó lenne motorizálni de még most manuálisan kell kitapasztalni a cuccost mert most jönnek az ízlések és pofonok.Én most azzal próbálkozom hogy fűrészport keverek e brikettem közé meg falevelet.eddig meg úgycsináltam hogy sok papírt össze vagdaltam forró vízzel felengedtem egy kicsi vödörbe és kicsi robotgéppel a turmixával öszet turmixáltam.ez is jól ég ahhoz képest hogy simán a papírból mennyi hamu megmarad.Szerintem jó lesz ez így.Mivel hogy én még iskolás vagyok így nekem nyáron lesz időm ezeket csinálni és nagyonsok alapanyagot is tudok szerezni szinte teljesen ingyen.Én Csongrád megyében vagyok szóval elég messze vagyok tőled.Amúgy még olyan adatokra lennék kíváncsi hogy milyen magas?és a menetes szárat kicsavarva mekkora a földtől?mekkora a csö amiben préseled a szár mekkora ?Uhhh most hirtelenjibe ennyi jutott eszembe remélem segített ez a hsz.Üdv Márk
Előzmény: tgk3500 (2017)
tgk3500 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2017
Üdv mindenkinek.
Több képet nem csináltam a technikáról,de amik készültek azt úgy próbáltam csinálni hogy egyértelmű legyen.A brikettek jól égtek,a tűz nem fulladt be,égés közben nyugodtan arébb lehetett piszkálni.Bár a hamu sok volt,de egyben maradt.Mint amikor meggyújtasz egy cigit,de nem szívsz bele,hanem hagyod leégni.
Az egyik képen látszik hogy egy brikett sokkal simább mint a többi.Na az teljesen darált papírból van.Azt tovább is kellett préselni,mert ha gyorsan tekertem,kispriccelt a lukakon a vízzel együtt.A többi csak úgy tépkedve lett,lazábbnak is látszik a szerkezetük,de még úgy sem estek szét,hogy volt olyan adag, amelyik kapott egy kis esti nyári zivatart a szárítás alatt.
A hátránya hogy lassú.Illetve nekem volt kevés időm foglalkozni vele.
Én fejér megyei vagyok,ha a közelben vagy megnézheted.
Továbbfejlesztésén agyalok,ha hasonlót akarsz,te is gondolkodj,mielőtt belevágsz.
Pl lehetne a kitolóállás lukjára egy méretes lemezt tenni,préselés,visszalazít,lemez ki,kitolás.És akkor már tényleg kétszemélyes.De motorizálni lenne jó legalább az orsók mozgását.
Na hirtelen ennyi.
Előzmény: Gyapi95 (1948)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2013
Vezérműtengely???? Hmmmm?
Előzmény: janika40 (2010)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2012
lassan megerkeztek a pelletallohoz.

vajk
Előzmény: janika40 (2010)
janika40 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2010
Üdvözlök mindekit

és gondolkodtam. és ha veszünk egy bütykös tengelyt amin 5 6 bütyök van és az forog x fordulaton és mindegyik bütyök egy 10 - 20 mm es dugyattyut mozgatna ahogy gerggerg gondolja , és egy fordulat alatt több l 5 6 szorosa lenne a termelékenységnek , kérdés mekkorának kellene lennie a löketnek és milyen fordultam kellene hajtani ?
nagymyk Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2009
Jelentem, a topik elkészült itt a házépítés, lakásügyek kategóriában, Ágaprító - házilag néven.
Akit érdekel, kérem csatlakozzon a beszélgetésbe, és segítsük ott is egymás terveit.
Üdv, Myk
nagymyk Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2008
Üdv Mopezo!
először én is egy ágaprítót szeretnék megalkotni, tervek vannak, hamarosan kezdődik a megvalósítás, és lehet h sikerül lefotóznom egy nagy aprítót is. ha tudok új fórumtémát nyitni, akkor nyitok egyet ágaprító - házilag címmel, mert nem akarom ezt a jól működő témát itt megszakítani 1-1 "beszólással".
ha sikerül megnyitni akkor folytassuk ott a beszélgetést, és alkossunk!!!
Üdv, Myk
Előzmény: Mopezo (2003)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2007
Nem vettem kettőt, a zöldenergia ember egy bal.......sz. Csak a 2500.-ft-osat vettem meg.OAndorka
Előzmény: Gyapi95 (1998)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2006
Én nem azt vettem, ami most van fenn, hanem azt, ami valamikor nyáron volt eladó. Irtam az embernek, hogy tegye fel újra, ő feltette, én megvettem. Ez a mostani ember egy bal.....sz. Azt sem tudja, hogy mit kínál eladásra, csigás, vagy hidraulikus, vagy hogy egyáltalán brikettáló-e. Üdv: OAndorka
Előzmény: Gyapi95 (1995)
norissz Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2004
Nekem is asztalos a szakmám!
Előzmény: Törölt nick (2002)
Mopezo Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2003
Sziasztok!
Valaki látott már nagy teljesítményű ágaprítót? olyat amilyet Pl. a közútkezelő használ. Milyen elven működik az? lehetne valami hasonlót házilag építeni? Esetleg valaki nem tudna valami rajzot róla?
Üdv.: Mopezo
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 2000
De jó látni hogy sokaknak nemsokára elkészül a gépe.Én még 15 éves fejjel csak gondolkozom az ilyeneken de nemsokára nekem is lesz egy briki gépem amit itthon tudok összerakni.Nemsokára papírbrikettáló masinám lesz de csak az az egyszerű.Már csak össze kell hegeszteni és utána nyáron indulhat a brikettálás.most még csak olyat csináltam hogy kicsi vödörben papír összedaráltam vizzel és kiöntöttem keretbe kinyomtam belőle a vizet és egy hét alatt megszáradt.nagyon jól ég az biztos.
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1998
mostmár látom !de te kettőt is vették egyet zöld energiától a másik pedig a 2500 forintos.végül is ha 100 ezerből ki lehet hozni az nagyon király mert egy gyári 2-3 millió között van Te hovavalósi vagy?Innen a fórumról ki csongrád megyei?Kösz Üdv Márk
Előzmény: OAndorka (1993)
norissz Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1997

Ma eddig jutottunk a géppel!

Volt egy kis segítségem!

Nem bírtam már várni tovább a csövekre és becsöveztük fémmel!

Holnap jöhet a villany és a próbaüzem! :))

halaloszto Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1996
Hajra! Es mindenkepp szamolj be az eredmenyrol!

Nehany megfontolando:

1. a mechanika nem valtoztathato meretaranyosan. a vilag nem olyan. egy aranyosan tizedere csokkentett haznak tizede vastagok a falai, de 1000-ede tomegu a teteje. Ertelmetlen mi?

2. a fotengelycsapagyad eredetileg egyreszt kenyszerkenesu volt, olajszivattyuval. fogsz csinalni hozza olajrendszert? masreszt ezek a csapagyak csak egy adott fordulat felett kennek, az alatt nem fut fel a cucc az olajfilmre.

vajk
Előzmény: Törölt nick (1990)
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1995
nem kell kösz!Innen már letöltöttem am ezt nem értem 2500-at fizettél?pedig vaterán 4999 forint van feltüntetve.vagy te extrák nélkül kérted?
norissz Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1994

Én próbáltam 650 kg/cm2-rel hát az még nem volt az igazi! Felpuffadt a tűzön!

A mostani gépet már kicsit komolyabbra terveztem ha felpeckelem egy kicsit akkor tudja az 1250kg/cm2-t is! (persze ha a motorom bírja)

Amúgy az üzem 1000kg/cm2 körül fog lenni!

Előzmény: Törölt nick (1990)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1993
Amit feltettek ide a számítógéphez értő kollégák, az az, amit a vaterán vettem. Szerintem 2500-at megért. Pdf.-ben sem rossz, de auto-cad-ban az igazi. ha kell elküldöm.Üdv: OAndorka
Előzmény: Gyapi95 (1989)
norissz Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1992
Én már annál nagyobbat bukom!! :))
Előzmény: Törölt nick (1990)
norissz Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1991

Szia Greggerg!

 

Ha kell én adok neked egy V8-as főtengelyt!

Hova való vagy?

Ez szerintem valamivel erősebb mint a polski! :))

Szerintem a csapágyazást meg valami siklócsapággyal kéne megoldani (mondjuk bronz) erre tudnál tenni olyan betekerős zsirzógombot ami ha fogy a zsír mindig utántekersz!

Előzmény: Törölt nick (1987)
Gyapi95 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1989
Szia!OAndorka!!nézegettem a vaterán a brikettálógép gyártási leírásokat a lejártak között és láttam vettél egyet.Próbáltad már összerakni?Vagy az az amit felraktál CDA formátumban?mert én azt letöltöttem!Az király lenne:)hogyha az az lenne Üdv Márk
OAndorka Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1988
Azért igen nagyon ne éld bele Magad!
50, vagy 100 kg lendkerék akármilyen kicsi fordulaton, ha elszabadul a kispolszki főtengelyről, akkor kiviszi a műhely falát. A főtengelynél a csapágykenés nem egyszerű, a hajtókar csapágyat nem tudod másként kenni, mint az eredeti megoldás. Olaj nélkül kb, 5 perc az élet alacsony fordulaton. Valaki megpróbált ezen a fórumon kompresszorból építeni olyat, mind amit Te akarsz. Nézz vissza, de azt hiszem a hajtókar törésig egész egy perc volt a működés. Nem akarlak ám lebeszélni, csak úgy érzem itt valami hiba van. Én gyártástechnológus mérnök vagyok, ráadásul járműgyártó. Ne legyen igazam!
Üdv: OAndorka
Előzmény: Törölt nick (1987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!