Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12228

Google: fitlabda szék

ahola legolcsóbb, a támlás jó 20e ft

Előzmény: sziporka66 (12227)
sziporka66 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12227

Sziasztok!

Hol tudom megvenni? Köszönöm!

 

Előzmény: GeriSoft07 (12219)
brkucus Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12226

3 hónapja L1 kompressziós csigolyatörés + csuklótörés magasból leesés miatt :-( még 1 hétig kellene hordanom a korzetet, de 1 hete többször valamikor egész nap nincs rajtam, valamelyik nap meredek hegyen hegyet másztam korzetben (ez már a 4. alkalom) adtam egy kicsit a hátizomzatnak, utána már jobb volt olyannyira hogy előtte korzet nélkül 2-3 óra és elfáradt a derekam, 2-3 napja korzet nélkül már nem fáj a derekem, persze nem terhelem, úgy látszik gyógyulás utján vagyok, jövő héttől gyógytorna. Szerintetek mikor tudnék 20 kg zsákot cipelni kb 2km következmények nélkül

1323333 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12225

en is orulok hogy jol vagy😃.Nekem a szokasos pici javuls van.holnap megyek masik dokihoz.hatha tobbet tud mondani.hajra

Előzmény: radomiki11 (12222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12224
Ja! Milyen irodát nyissak? :D

Üdv.és 0% fájdalmat! :)
Előzmény: radomiki11 (12222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12223
Szia! Akkor, ha jól számolom, már nyolc kilót ledobtál.(Milyen jól jönne az nekem). Imádom az ilyen pozitív visszajelzéseket,ritka, mert aki a gyógyulás útjára lépett, az legtöbbször nem tér vissza. Nagyon kiváncsi vagyok hány kört kell tenned a teljes gyógyulásért a Mesternél. Örültem volna Marci is visszajelzésének is,mert minden pozitívum megeősíti, hogy van kiút. A doktornő (kötelező) javaslatára jűnius 9-én kezdek egy gyógytornász manuálterapeutánál a Mckenzie Intézetben. A manuálterápia végett megyek, Mckenzie módszert már próbáltam, nem vált be. Csak akkor kezdi meg doktornő a proloterápiát, ha előtte voltam manuálon. Így megbeszéltük,hogy június 30-án elkezdi a szalagerősítést. Rákérdeztem,hogy ez érinti-e a hátsó hosszanti szalagot, az ú.nevezett ligamentumot,mert gyakran ennek a megvastagodása szűkítheti a csatornát.Nem hatolok a csatornáig-volt a válasz.Megkönnyebbültem,a kisizület szalagját erősíti.:) Szóval várakozom! És reménykedem! :)
Előzmény: radomiki11 (12222)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12222

szia Brigi! :)

 

kicsit eltűntem, de hát úgy döntöttem hogy kiveszek egy kis szabit, és elmegyek lazulni egy jót a javaslatok szerint.

azt kell hogy mondjam, hogy minden egyre jobban alakul! :)  betartok minden előírt szabályt, és tényleg érzem a felfelé vezető utat. egyre jobban mennek a gyakorlatok, azt meg sem említem, hogy már csak 109!!!!!! :)  mármint a kilók! :)

úgyhogy lassan úgy mászkálok, mintha légpárnás lennék! :)  egyszóval jól alakulnak a dolgok. az eredeti fájdalmaimhoz képest talán azt mondanám, hogy 5%-a ha megvan. igazából nem is fáj, talán inkább érzem, hogy ott valami van. de egyre jobb, mindig egy kicsivel. már alig várom, hogy menjek megint a Józsihoz. nagyon jót tett az a terápia, amit csinál. szóval nagyjából ennyi van velem...

na de halljam te hogy alakulsz? ahogy nézem, lassan már nyithatnál egy irodát! ;)  na szóval... mire jutottál azóta? jó híreket akarok hallani tömkelegével!!! :) 

látom a Marci nem írt azóta... mi lehet vele vajon? azt ígérte benéz, de nem látok bejegyzést tőle újat... pedig már túl van az első kezeléssorozaton régen... 

1323333....  vele mizujs? van valami hír róla is?  olvasok visszafelé, de igazából jókat nevetek, mert most szembesültem vele, hogy szinte én írtam tele a fórumot 2 hétig! :D :D :D  na szép, mondhatom! hát ez van. jó a beszélőkém néha... :)

ex-petike23-at sem látom mozogni itt nagyon... vajon jutott már valamire? 

és még 1-2 újoncot látok...  üdv nektek is!

szóval BRIGI te vagy a zászló-vívő! na mesélj, benézek később is, hátha valami jót írsz magadról...

 

pusszantásom!  M.  :)

Előzmény: Törölt nick (12188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12221
Elírtam! Valami sínre gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (12220)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12220
Ez jónak tünik,mert a támlája követi a gerinc vonalát
A monitor magassága meg a nyak miatt fontos.


Kitalálhatnának már olyan tv állvány is, hogy fel lehessen csúsztatni a plafonra a készüléket.Valami színt.Hanyatt fekve
lehetne nézni. :)

Előzmény: porcika88 (12218)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12219

ez kell :)

nekünk van, király

Előzmény: porcika88 (12218)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12218
Előzmény: Törölt nick (12216)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12217

Az volt a gond, hogy egy főnöki bőrszékem volt . Valamelyik kollégámmal cseréltem mert neki nem fért el a helyén nálam meg bőven volt hely . Az a magas támlás hintázós . Ültem is benne mint egy fotelben, néha lecsúszva . Aztán mikor jött a baj rájöttem, hogy ez azért főnöki mert arra tervezték hogy egész nap hátradőlsz benne, nem asztalnál dolgozol. Le is passzoltam gyorsan. Most olyan van aminek homorú a háttámlája és van benne műanyag homorú rész is, így ha rendesen beleülök akkor tökéletes pózban van a hátam . Monitort én is meg fogom emelni, kösz a tippet . 

Előzmény: Törölt nick (12216)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12216
Rengeteg! Azt hiszem a legtöbb embert ez teszi tönkre.
Engem elöbb csendben kinevettek a kollegáim,aztután szép lassan elkezdtek utánozni.Megemelték A4es csomaggal a monitort, vettek
labdát, ékpárnát,később kérték, hogy mutassak gyakorlatokat, mert ez fáj, az fáj.:-) Óránként felálltak.
Sok időbe telt, de végül a két testvérem is sikerült rávennem a mozgásra.

Igen, én is nagyon sajnálom, hogy mindez csak akkor jutott eazembe, amikor már tüneteket okozott.

Előzmény: porcika88 (12213)
1323333 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12215

en is igy voltam mint te 4-5 orakat felkeles nelkul ultem.most én is mozgok..kimegyek a wc be ott egy sor tornat vegrehajtok..amiota hatizomerositest csinalok jobb ulni😃

Előzmény: porcika88 (12213)
MBman Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12214

"Amúgy milyen hátrányai vannak?"

 

A leírtakon kívül főleg az, hogy az idegen test, a lemez irritálhat bizonyos idegeket, amik állandó fájdalmat okozhatnak. Ezenkívül a hegesedés is okozhat fájdalmat, bár ez az egyszerű műtét után is lehet.

Előzmény: zlota (12195)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12213

Most ez neked sok vagy kevés? Nekem néha sok, főleg ha belefeledkezek a munkába és azt veszem észre, hogy 3 órája meg se mozdultam csak a monitort bámultam . De most óránként jelez órám és felkelek kinyújtózok, csinálom a 2 betanitott Mackenzie mozdulatot és folytatom utána . Ebédszünetben meg a mikro elött szoktam balettozni miközben melegszik az ebédem :-DD lassan kollégáim is rászoknak annyit látták. Az a két perc pont elég, kaja után meg mászkálok egyet vagy lépcsőzök. Eddig reggel leültem , elkezdtem a melót, ebédkor kislattyogtam a konyhába, és még kaja közben is maileket olvastam . Na a baj óta nem . Sajnálom hogy nem figyrltem jobban magamra :-( űltem a puha forgószékben , dolgoztam . Most kicserélték egy hátkímélő egyszerüre, vettem a labdát meg van ékpárnám ami tényleg kényelmes . 

Előzmény: Törölt nick (12212)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12212
Most látom csak. 9 óra ülés? Rémes!
Előzmény: porcika88 (12210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12211
Ezekhez is szokni kell,a labdán való aktív ülés sok izmot megmozgat. Ezért is javasolják a szoktatást.

Igaz, hogy ez egy régi cikk, de ajánlom mindenkinek, egy pillanatkép az EÜ-ről.
Remélem nekem bejön ez a terápia.




http://m.nol.hu/kultura/20090723-fajdalomdoktor-342405
Előzmény: porcika88 (12210)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12210

Lehetséges, hogy mist azért faradok el minden estére mint a szar, mert most a helyes testtartásban ülök mindenhol és még álláskor is figyelek. 9 órát dolgozom irodában gépnél, ebből 3-4 órát most labdán, többit ilyen kerek tüskés párnán vagy ékpárnán. Kényelmesnek kényelmes, de a nap végén már görnyednék egy finit szivesen:-DD. De nem, mert ha tévét nézek akkor se süppedek be vakahova hanem inkább földre fekszek

Előzmény: Törölt nick (12209)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12209
Mindenki úgy kezdi, hogy tegnap még jó volt.Én is úgy keltem fel egy reggel,hogy nem tudok se jobbra,se balra nézni.Tegnap meg még jó volt. Szóval van egy kezdet!
Sajnos ezek lassan gyógyulnak, de az idegesség felerősíti a fájdalmakat.
Akkor ezek szerint éjszaka nem fáj.
A párnád ne legyen magas, csak vállszélességű.
A matrac meg ne legyen hepe-hupás.
Előzmény: porcika88 (12206)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12208

Ilyenen tudom idegelni magam: felirt 3 gyógyszert, vagyis " ezt a 3-at együttesen kellene terápiának a gyulladásra és fájdalomra ". 3 gyógyszer, egyik 30 darabos, másik 10 darabos, harmadik 20 darabos . És 2*1 kell belőlük naponta . Hogy a szent szarban legyen ez terápia ha az egyik csak 5 napig tart ki??

Előzmény: Törölt nick (12203)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12207

Ez mindig így lesz? bocs a sok kérdésért, de doki letiltott google-ról mert csak beparaztattam magam maximálisan. 

Előzmény: Törölt nick (12204)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12206

Ágyam relativ jó, párna meg memoriahabos. Alszok éjjel mint a bunda. Csak arra ébredek most fel hogy forogjak . Hátamon meg mindkét oldalamon alszok. Csak reggel mikor felülök és felkelek akkor érzem a gerekam. Az a szar, hogy április 4-ig semmi bajom nem volt. Akkor ébredtem erre a bajra reggel. És nem értem hogy ha ilyen tropa a hátam miért nem éreztem eddig. Ha ereztem volna akkor hamarabb lépek , és nem az van mint most hogy fűhöz fához rohanok csak jobb legyen, türelmem nulla, és konkrétan ideges vagyok miatta, mert nem látom a javulast. Ami volt, fajdalom is sokkal kevesebb lett de utana megint egy szar reggel és visszaeses. Probaltam a földön alvast is. 

Előzmény: Törölt nick (12205)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12205
Ha a reggelek szarok, akkor nézd meg az ágyad.
Matrac,párna .... .Minden OK?
Előzmény: porcika88 (12202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12204
Ja, még annyi, hogy most azért nem tudsz lehajolni,mert mivel lelapult a porckorongod,így a kisizület tokja meglazult (bő, mint egy gatya), ezért az hajlamos becsipődni
Előzmény: porcika88 (12202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12203
A gyulladás miatt megvastagodott az ideggyök.Ha ez lemegy jobb lesz.
Én is mindig hízóztam,de feladtam,bele kell törödnöm, hogy penge maradok.A hízókura nagyon nehéz,mert ha az ember nem kívánja a kaját... ..
Az én bajomra is legyintenek, mondván, hogy ilyesmivel nagyon sok ember rohangál tünetmentesen.Ezért is lényegesebb számomra, hogy van-e tünet, vagy hogy mit mutat az mr.
A kettö sokszor nincs összhangban.
A legnehezebb nyugodnak és türelmesnek maradni,amikor a fájdalom mindig jelen van.:(
Előzmény: porcika88 (12202)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12202

Ezt irta a doki: " L.IV-S.I. Discopathia, L.V.-ös discus jobb oldali paramedian protrusioja ill.az S1-es gyök minimális oedemaja, kis izületi arthrosis. ". Erre mondta hogy no para. 

Most nézem hogy jobb oldali a kiboltosulás vagy mi . Akkor miért a bal oldalam fáj???anatomiábol nulla vagyok igy leirom : hátul a csípőm jobb oldali része fáj, ami már éppen kilóg egy farmerból. 

Lecseszést azert kaptam mert látszik a felvételen hogy a gerinc mentén izomreteg helyett zsir van vékonyan , hogy az ellen tegyek valamit sürgösen, cseréljem izomra. Namármost vékony vagyok és magas . Nem fogyókuráztam soha mert hízni szerettem volna de gyors az anyagcserém, nem megy . Tudom valaki szivesen lenne a helyemben, de elhihetitek ez se egy álom mikor azert zabálsz hogy valami maradjon rajtad és nem akar . És még akkor is eszel mikor kifordul a szádból 

Előzmény: Törölt nick (12199)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12201

Igen , az van. Mri is kimutatta. Kaptam rá 3 -félét . Örülnék ha már elmúlna végre. Hetek óta nem akar :-( már rendesen elegem van . Hol jobb sokkal hol meg kín van . 2 hete le tudtam hajolni földig, most hajolni se tudok. Már gyomoridegem van miatta hogy mi a szar bajom lehet. Megcsinaltattam a vizsgálatokat, doki szerint nem vészes. Akkor én meg miért érzem annak ?? Vagy ez már a ráparázás és idegesség a tehetetlenség miatt? Csak tudja mit mond ha a gerincközpontban dolgozott pesten. Azt mondja ne foglalkozzak ennyit vele . De ha fáj, akkor beeszi az ember agyába magát és minden kis mozdulattól fél. A reggelek szarok nagyon

Előzmény: Törölt nick (12199)
1323333 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12200

szia! nem hiszem hogy az instabilitas miatt roposz..akkor sokaknak kell mutet:)Inkabb amiatt hog  feszul az izom vagy nincs a hekyen,vagy gyenge es laza..Ne a lemezre gondolj.arra hogy jobban vagy.ha ilyen ido alatt ennyit javultal kesobb talan jobb lesz😃

Előzmény: zlota (12196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 12199
Porcika! Ha gyulladásod is van,akkor addig nem sokat tehetsz.
Gondolom kaptál rá gyógyszert.(?)
Előzmény: porcika88 (12189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!