Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2155

Jézusom. Anno 2 évig kéziztem, térdvédő nélkül senkit nem engedett pályára az edző, így is rengetek volt a sérülés. Én szerencsére csak az arcomon sérültem, mert beálló voltam, mindig monoklikkal mentem haza edzésről, meccsről :-))

Előzmény: Arzeen03 (2154)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2154

ismerős fia kézilabdás, fiatal, 25 év körüli

térdsérülés, műtét

mondták, kézit ezután ne...

visszament, rásérült, megint műtét, összerakták, de állandóan viselnie kell valamit, még éjszaka sem veheti le a térdéről, nem csak most, hanem mindig rajta kell majd legyen ezután úgy szétment a térde  /valami rögzitő akármi /

azóta megint kézizik, holott tilos lenne neki

 

_chillout_ Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2153

A focival az a baj, hogy sok benne a hirtelen irányváltás, befékezés, ami az egészséges térdnek is ellensége, nemhogy egy olyannak, ami már valahaműtve volt :-(

Előzmény: gurabli (2148)
_chillout_ Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2152

Igen, részben az én saram, ha elhúzódik (meg eleve én nem akartam azonnali műtétet). A kanyont viszont semmiért nem adnám, jaj, olyan gyönyörű volt!! :-))

Előzmény: Arzeen03 (2151)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2151

hát ezt sem kapkodják el az biztos :)

na meg közben azért volt egy kanyon túra is.. :)

 

képeket nem lehet ide belinkelni? 

na és mikor csinálunk egy sütögetős partyt :)

Előzmény: _chillout_ (2143)
Ibus85 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2150
Sziasztok!!Olvasom mindig kivel mi történik és hogy ki hogy halad a felépülésben,nem gondoltam volna hogy ilyen sokan szemvednek ettől,ma volt az ötödik gyogytornám nagyon jol megy,legalább is ugy érzem!!Elkeztem szobabiciklizni de csak üresben tudom tekerni az 1es fokozat már nem megy de nem is akarom eröltetni egyenlöre!!Egyik ismerösöm aki tull van 2térdmütéten már évek óta indul az extrem men sportokon,futás úszás biciklizés és ott nem kevés kilómétert tesznek meg,nem adta fel a mozgást,persze ezt mindenkinek megának kell eldönteni!!Jobbulást mindenkinek!!!
zkovaxxx Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2149

Most először nem értek egyet veled:)

Én az adott mértékű térdsérülésre reagáltam, mert megítélésem szerint még egy sikeres rehabilitáció után is kockázatos a futás. Nyilván nincsenek információim arról, hogy ő mit ért futás alatt, mert az egyedi és relatív.

Egy jó talajon, speciális cipőben végzett 2-3km kocogással egyet tudok érteni.

 

Kíváncsi leszek milyen lesz a véleményed az "öreguras" fociról. Láttam, hogy neked ez a sport sokat jelent és teljesen elfogadható, hogy próbálsz megoldást keresni, hogy a kedvenc tevékenységedet tovább folytasd.  Szerintem az „öreguras foci” nehezen kivitelezhető, mert ott a pályán mindenkit elfog a hév és legtöbbször az ismételt sérülés egyébként is egy ártatlan mozdulat (elfordulás, leérkezés stb.) során következik be.

A kontakt sport besorolás is relatív, mert az erősen ebbe a kategóriába sorolt hokiban elvétve találkoztam komolyabb ízületi sérüléssel:)

Nekem évek kellettek ahhoz, hogy elfogadjam a tényt, hogy a kedvenc sportjaimon változtassak.  Mikor már több volt a rehabilitációban töltött idő egy-egy sérülés után, mint a sport élmény faktor az adott sportban, akkor szép lassan beláttam. Persze a versenysport befejezése után meghallgattam az orvosok bölcs tanácsait, ( úszás, bringa stb.), de valahogy nem tudtam ezeket még fejben sem megszeretni gyakorlatban meg pláne.

Ma sem gondolom, hogy a görkori érdekesebb mint a hoki vagy a síelés, vagy a fallabda, de a tények makacs dolgok. A bringát a végére egész megkedveltem, az úszásnak meg betudom a merülést:))

Előzmény: gurabli (2148)
gurabli Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2148

Pedig futni jó és szabad is és kell is! DE: megfelelő talajon, megfelelő sportcipőben (futócipőben), megfelelő bemelegítéssel, levezetéssel. Mondjuk, ezekre különben is oda kell figyelni, de térdsérülés után kimondottan.

Úszás, kerékpározás, futás -> nagyon jó mind!

 

Nem mehet el sakkozónak:) A kontakt sportok valóban nem ajánlottak, de azok eleve nem ajánlottak, mivel azokban lehet leginkább lesérülni is:) öregfiús foci lehet, de visszafogva, óvatosan tenisz is (nem kontakt, tudom), de kézilabda, fallabda, síelés szerintem felejtős, sajnos:( Egyszerűen nem éri meg...

Előzmény: zkovaxxx (2142)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2147

TB alapon megy a műtét a Sportkórházban.Kérjél időpontot hozzá, nála kb 3-5 hét a várakozási idő.

Előzmény: beni65 (2132)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2146

Nem hiszem,hogy olvassa  a blogot. Azt monda " a cég reklámembere vagyok" persze  közben mosolygott .Végül is lehetnék.57 évesen 2 keresztszalag pótlással és porcműtéttel a térdemben miért is ne!!Még a porclágyulásom se zavar.Futok vele együtt egyre jobban.

Előzmény: L0riana (2137)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2145

LOriana 9 műtéten esett át.Fut hegyet mászik,kerékpározik talán még sakkozik is.  Ne add fel,szerintem fogsz te tudni futni még .Nekem  5 lábműtétem volt.Futok ( már 23 perc 5 km) ,teniszezem,57 évesen.

Előzmény: beni65 (2132)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2144

T.A. a doki.Ő a nyerő embered.!!!Amennyiben nem tudod kisakkozni a nevét.Írj a kekeckedo@citromail.hu-ra

XII. kerület - Hegyvidék | Sportkórház - Országos ...12.kerulet.ittlakunk.hu/.../sportkorhaz-orszagos-sportegeszsegugyi-inteze...Sportkórház - Országos Sportegészségügyi Intézet. 1123 Budapest, Alkotás u. 48. | +36-1-488-6100 | http://www.osei.h

Előzmény: beni65 (2131)
_chillout_ Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2143

Voltam ma kontrollon, műtét kell :-( Időpont még nincs, itt kicsit másképp zajlanak a dolgok: kapok majd egy kérdőívet a klinikától, amit vissza kell küldeni kitöltve és utána kapok időpontot az ottani vizsgálatra. tán lesz csak kitűzve a műtét.

zkovaxxx Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2142

Egyet értve az általad leírtakkal, a kontakt sportokon felül a futást sem javasolnám senkinek sem egy komolyabb térdízületi beavatkozás után.

Előzmény: L0riana (2138)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2141

Kedves Beni65!

 

Azt gondolom az orvosod teljesen korrekten tájékoztatott. A nálad lévő térdsérülést én már a jelentős kategóriába sorolnám és csak te tudod eldönteni, hogy a jövőben számodra mi a prioritás az életben.

Teljesen normális, hogy szeretnél aktív életet élni és ez nem zárja ki a sportot sem, de azt fontos látnod, hogy csodák nincsenek. Nem gondolnám, hogy futásban kéne gondolkodnod, mert az egy ilyen sérülés után nem javallt, sőt meglátásom szerint a további sérüléseket kockáztatod. Tudom, hogy aki futni szeret az nehezen dolgozza ezt fel. Próbáld ki a görkorit. Hozza a futás élményt és a térdedet sem károsítja.

A kerékpározás egyenesen javasolt. Az úszás is, de az nyilván csak annak alternatíva aki szereti.

Természetesen az egész rehabilitációd sikeréhez elengedhetetlen, egy olyan gyógytornász aki nagy szakértelemmel bír a térdsérülések rehabilitációjában. Ő látni fogja a közös munka során, hogy mikor lesz olyan állapotban a térded és az izomzatod, hogy egyéb sportokat mikor és milyen mennyiségben kezdhetsz el.  Számodra most ez a legfontosabb feladat. Sok erőt és kitartást kívánok.

 

 

Előzmény: beni65 (2140)
beni65 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2140

Kedves LOriana!

Köszönöm a korrekt, részletes véleményed és tanácsod!

Őszintén szolva, félkómásan végignézve a műtétemet, nagyon beparáztam. Úristen, 9 műtét! Akkor én nem kesereghetek! A mai varratszedésen, ugyanezeket a dolgokat hangsúlyozta a dokim amit te leírtál.

Abban, hogy fogok-e futni valaha véleménye szerint csak reménykedhetek. 

Nem vagyok már fiatal, de igen aktív életet éltem és szeretnék is. 

A nyújtás igen jól megy, a hajlításban, most vissza kell fognom magamat, mert a porcsérülésem helyén az elmúlt 3 napban erős fájdalmak jelentkeznek, bizonyos mozdulatoknál.

Mégegyszer köszönöm biztató tanácsaidat!

Eni

Előzmény: L0riana (2138)
Melinmoon Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2139

Köszönöm a válaszokat fel fogom keresni T.A.-t!

egyébként útban haza a másik dokitól a taxis is őt mondta, őt porcproblémákkal műtötte.

 

Utánaolvasgatva sztem nekem kiment a térdem de nem a térdkalács hanem a térd, ha van ilyen de majd kiderül. Ami érdekes, hogy a röntgen még kiment állapotban volt most elkérem majd a balesetiről , nem is értem miért nem adták oda, és talán a térdes dokik jobban meglátják, ha tudják mit kell keresni. A balesetin sztem leginkább azt nézték hogy a kalács a helyén van-e meg hogy van-e törés.

 

de nem találgatok, sajnos ez nem két perc míg kiderül, addig óvatos leszek valahogy nehogy megint kimenjen, aztán majd megírom végül is mi volt.

 

Mindenkinek jobbulást addig is:)

L0riana Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2138

Én nem gondolom, hogy egy ilyen súlyosan össze-vissza sérült térdben rögtön pótolni kéne a szalagot. A megsérült részektől ugyanis minden bizonnyal gyulladásban volt a térd, és ilyen térdbe rögtön pótolni nem jó ötlet, mert a szalag beépülése nyugodt ízületet igényel. Szóval ezért nem ítélném el a dokit. A friss sérülés tudtommal nehezebben diagnosztizálható, ezért is szoktak várni pár hetet, így a 3 hét még belefér. Valahogy nekem is ennyi idő elteltével volt az 1. MR, ami nem mutatta ki a sérülést teljesen... Az, hogy 7. héttel a sérülés után műtöttek, meg egyáltalán nem számít soknak, sőt! Nekem a legkevesebb várakozási idő 2 hónap volt (illetve egy 1 hetes, de az különleges eset volt, nem sürgősségi annyira, csak nekem sürgős, és csak egynapos, így nem igényelt nagy előkészületeket senki részéről, és összesen 9 artroszkópiás térdműtétem volt), a sérülésem után meg nem tisztogatták az ízületet, csak fél év után néztek bele... a szalag addigra felszívódott. Azonnal műteni csak olimpikonokat szokás, akiknél fontosabb, hogy minél hamarabb visszatérjenek, de ez azzal jár, hogy 30-40 éves korra már tropára megy a térdízületük.
1 héttel a műtét után 90 fokig hajlik úgy, hogy előtte sem hajlott jobban - szerintem ez nagyon jó! Nagyon fontos a gyógytorna, nem írtad, jársz-e, de ezt feltétlenül kéne. A hajlítást-nyújtást erőltetni kell! Én sajnos nem tudok bemelegítés nélkül ráülni a sarkamra kopás miatt, bemelegítéssel is elég fájdalmas, és hiányzik az az 5 fok.

Szalag nélkül, meniscushiánnyal és porckopással ne erőltesd a kontakt sportokat (bár nem is írtad). A többit, amit írtál, meg fokozatosan, 3 hónap múlva már tutira. Mivel nem pótoltak, csak kivettek, valszeg pár hét múlva elkezdheted a térdkímélőbb formákat (szobakerékpár, úszás), de az orvosod kérdezd meg, mert ő tudja, hol mit csinált. De ahogy fentebb írtam, a gyógytorna a legfontosabb, egyrészt a mozgásterjedelem visszanyerése, másrészt a combizmok célzott megerősítése, harmadrészt a stabilitás visszanyerése a cél.

Előzmény: beni65 (2124)
L0riana Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2137

Na ezen most megakadtam: tehát T.A. mondta neked, hogy te vagy a reklámembere? Olvassa a blogot is netán? (Csak hogy mennyire számítsak egy utalásra legközelebb...)

Előzmény: pom-pom77 (2103)
_chillout_ Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2136

:-))))))))))

 

(Nekem is azonnal csináltak MR-t, pedig olimpiai bajnok sosem voltam :-) )

Előzmény: Arzeen03 (2135)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2135

félreértések elkerülése végett semmi bajom Madárral, sőt nagyon csipem!

és nagyon jó, hogy az orvosai csináltatnak MR-t a sérülését követően, tehát vagy értik a dolgukat, vagy olvasták a fórumunkat, hogy ez milyen fontos, de teljesen mindegy! :)

Madárnak egy szerencséje volt, hogy nem lettem profi boxoló, különben sportolói pályája rövid lett volna, ha velem szembe kerül, mint ahogy pompom is örülhet, hogy nem szeretek futni, bár a gyenge időeredményeit igy sem nehéz lekörözni.. 

 

egyébként  tegnap óta egy rehabilitációs intézményben vagyok, el kellett döntenem, ha befekszek, akkor a kezelés legalább három hét, vagy egy hónap, vagy el sem kezdik

maradtam, de a műtét még igy sincs kizárva

 

ma már volt torna, járásgyakorlat...stb

hát a járásgyakon pont egy tükör elé kerültem, és majdnem elsirtam magam

 

jól lefogytam, markáns arcvonásaim meg vannak törve..

acélos és átható tekintetem elhalványult.. előzőleg izmos testalkatom és lenyűgöző megjelenésem már a múlt.. hát ez van.. 

az udvaron a szél fújta fák lombkoronáin áttetszó napsugár fényében egyelhagyatott padon ülve szőlőt és banánt eszegettem megrendülve délelőtt... 

 

valamennyire összeraknak, aztán majd meglátjuk, mi lesz.. :)))

beni65 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2134

Hali Arzeen!

 

Az enyémet is 3 hétig jegeltették, de sajnos nagyon össze szakadt, tört benne minden. Ma a varratszedésen azt mondta a doki, h nagyon lelkiismeretesen tornáztassam, hátha nem kell keresztszalag műtét, (ha nem lesz nagyon instabíl a lábam) és reménykedjek , de sose lesz a régi. 

Amúgy igazad van pozitív hozzáállás, és sok torna - szenvedés .......  reméljük meghozza az eredményt. Bízok benne, h tudok én még majd sportolni, túrázni.

Szép hétvégét, üdv

Eni

Előzmény: Arzeen03 (2127)
gombóc63 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2133

Nem, egyáltalán nem helyes. Bár nincs bajom Madárral, de Ő pont ugyanolyan ember mint mi.

Előzmény: Arzeen03 (2129)
beni65 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2132

Na igen, mi halandók pedig csak várunk, és reménykedünk. Na de legalább tudnánk, és be fizethetnénk, de még tájékoztatásra sincs idő és figyelem.......

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2129)
beni65 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 2131

 

Keresztszalag és oldalszalag szakadás is van, mert úgy tett a doki ahogy sajnos leírtad. Azt mondta, h majd meglátjuk mennyire lesz instabíl a lábam? Ma voltam varratszedésen és ma már azt is megtudtam tőle, hogy a keresztszalag műtétet ők csak a csavaros változatban tudnák megcsinálni, de nekem a másik kellene, de azt ők nem vállalják. .......   De reménykedjek, h nem lesz rá szükség, és,h nagyon hosszú a rehabilitációja. 

Ki az akit tanácsoltok, aki jól meg tudná csinálni?

 

Üdv Enikő

Előzmény: pom-pom77 (2130)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 2130

Nem derült ki számomra,hogy volt-e keresztszalag szakadás is?Milyen másik műtétről beszél a doki?Akkor az már nem nagyon okés?  Miért lenne erre szükség? Nem fejezte be a munkát?Nekem az első ortopédsebészem eltávolította  a szakadt meniscust,de nem pótolta  a keresztszalagot. Azt egy másik műtéttel akarta megcsinálni. Gondolom,hogy megint tartsa a markát.Szerencsére dokit váltottam,de nem konkrétan ezért.A mostani orvosom pótolta a szalagot.és milyen érdekes  mikor a másik lábamban is ezt tette egyúttal a porcot is kivette.Helyedben dokit váltanék. 

 

Előzmény: beni65 (2124)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 2129

Erdei Zsoltnak megserult a terde

Varjuk szeretettel ezen a forumon kerdeseivel. :-) 

Mondjuk nala rogvest csinalnak MRt is, helyes.

 

 

benssz Creative Commons License 2014.08.13 0 0 2128

nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszokat hirtelen nem is tudom mit írjak :D 

először is akkor a ropogás miatt nem aggódok,egyébként is 29-én megyek kontrollra  B.Gy-hez.Reméljük csupa jót mond majd ! 

nekem kattogni nem kattog,csak hajlításkor ropog.Egyébként a hajlítás miatt sem aggódok annyira,elvégre nem tornász vagyok :D 

ja és még pom-pom azt kérdezted fáj-e.Csak akkor fáj,hogyha nagyon behajlítom(de elviselhető a fájdalom),illetve mostanában néha séta közben is egy ponton(térd belső felén)

köszi a válaszokat ! 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 2127

hello beni

 

az hogy már most 90 fokban behajlik a lábad, az egy jó dolog

elvileg akkor okés volt a műtéted, most szerintem tényleg a rehabod a legfontosabb és amire a legjobban kell koncentralnod

ha közben barmi gond felmerül, akkor majd ahhoz igazodnak, de most elvileg a gyógyulás útján vagy

 

sérülés után nekem is 3 hétig jegeltették é pihentették a lábam és csak utána műtötték meg

egy MR kimutatta volna rögtön, mi van, de mivel drága.. a röntgenen meg nem latszott semmi

 

szerintem 3-4 hónap és jössz mész... de majd ird meg, mi van veled :)

 

 

Előzmény: beni65 (2124)
gurabli Creative Commons License 2014.08.13 0 0 2126

Hát, ha úgy szokott leguggolni, hogy ráül a sarkára, akkor az valóban nem fog menni:)

Én nem azt mondtam, hogy nem kellene, egy ideális esetben, hogy meglegyen ez a fokú hajlítás, hanem azt, hogy ez nem tragédia, és ha csak ez a baj, minden más rendben, ezzel nem érdemes foglalkozni. Ha nagyon feszes a szalag, akkor lehet rajta valamit tornával (megfelelő tornával) javítani, de én biztos nem kínoznám ez miatt magam túlzottan.

Én pl. gond nélkül tudtam előtte és most is megérinteni a sarkammal a fenekem, de guggolni már legalább 10-15 éve nem nagyon, hiába, a sok sport (főleg foci) megtette a magáét. Ment, de kényelmetlen volt és kellemetlen.

Előzmény: pom-pom77 (2125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!