Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2010.02.07 0 0 14638
Sziasztok!

Köszi mindenkinek a véleményeket, megint érdemes volt "keccsölni" vele! ;-)
(Főleg a fotózás gáz, egyrészt ki kell hozzá nyitni az ablakot a napsütéses télen jellemző mínuszokban, másrészt olyan szögbe kell forgatni az asztalt, hogy szar világos a háttér. Még jó, hogy van fekete pulcsim meg "emberkabátom" :-)

Russianboy:
Köszi a biztató soraidat, rád mindig lehet számítani! ;-)

Ati73:
ja, a bemutatott, nemes egyszerűséggel "Tractor"-nak nevezett cucc nekem is megvan, annyira bizarr volt "Best of British"-ként látni, hogy meg kellett vegyem, még ha 2x annyiba is került! :-p
Neki szabványos "MB-akasztója" van, így rámegy minden 1-75 pótkocsi.

A Ford traktoréhoz hasonló testes vonóhorog van pl. a D9 Caterpillar bulldózeren is.

pittlaren:
Jól látom, hogy neked az általam megénekelt, eredetileg még RW-ként megjelent "Hay Trailer" van a traki után kötve?

OFF: a képeden a bal alsó sarokban tetten érhető SK-rajongás él még?

ON
ha már szóba került, muszáj kikotyognom a következő posztom lényegét: egy másik márkából sikerült egy ilyesmi duettet alkotnom, egyedi módon a szerelvény egyik fele hyperből ,a másik netről van, mégis egységes a páros - majd meglátjátok! ;-)
Packard Walsh Creative Commons License 2010.02.07 0 0 14637
Látom mostanában sok szó esik itt a retróautókról,nálunk az öcsém gyűjti,ő ugyanis imádja a szoci verdákat,a ladától kezdeve megvan neki az összes eddigi,csak úgy feszítenek a polcon:-))))
RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.02.07 0 0 14636

pmgabi:

 

De igen az vagyok.Amugy mielőtt Törökbálinton a DEPO-ban dolgoztam volna előtte rögtön itt kérdeztem meg a Gullivernél hogy van e felvétel de nem volt.Én is gondoltam rá mondom milyen jo is lenne hmmmm.Közel a SIKU-khoz.És még hátha lett volna valami kedvezmény is számomra:):)

 

 

Hát biztos vannak akik direkt megveszik több példányszámban az ujságot hogy rögtön eladásra szánják a modelleket de nem hiszem hogy az jságosok 1-2 darabot kapnának.Tény hogy korlátozott darabszámot kapnak mert nem tudják hova rakni gondolok itt pl az Árkádban lévő aluljáros bejáratnál lévő tök kicsi kis ujságos bodéra és még ki tudja hány ilyen mellékletes ujság van amit nem lehet csak ugy kirakni mert kilopják belőle meg hasonlok de még jo esetben is az Örsön a gombánál a két ujságosnál amelyik között nincs 10 méter különbség szoktam látni 6-10 darabot.Bár mostanság mindig ott veszem meg valahol mivel ha van valami hibám a modellel rögtön megyek vissza cseréltetni de szerencsére még nem volt.Legalábbis észrevehető.Ami volt az a Volga N-21nél volt az egyik ezüs kis disztárcsa félresikeredése de azt javitottam a mostani M-24esnél meg elől egy kis festékhiány a lámpa alatti kis irányjelző csik lámpárol azt nem vettem észre talán mert pont ugy fénylett akkor a folia meg még plusz a blisztere is....Mondjuk ha én most meg is engedhetném hogy nyerészkedjek rajta kizárolag egyet vennék pluszba vagy kettőt.Egyrészt azért mert az egyiket rögtön meghirdetném a másik meg még mindig itt maradna hogyha valakinek pl most HunMarillionnak szüksége lenne egy meg nem szerzett modellre.De persze neki normál áron adnám nem raknék rá hasznot mert itt közöttünk szerintem mindenki igy tenne mármint ami a barátnak valo beszerzést illeti...

 

Valamelyik nap mondta anyám hogy itt nálunk szemben a kis maszek közértesnél is szokott lenni az ujság 1-2-3 darab de mondom biztos nem csak én gyüjtöm itt a lakotelepen a másik meg hogyha valami bajom van vele akkor nemtudom cseréltetni.Akkor már inkább elmegyek az Örsre ugyis kell egy kis mozgás:D:D

 

 

Mindenesetre a szomszéd topikban beszéltem SUPER AGyURIval és azt mondta hogy a Polonez-t valoban érdemes lesz megvenni mert neki is megvan már és nagyon jo kis gép.Mindenesetre persze majd várom a Wartbit meg a Polskit is és utána hogy mely modellek jönnek.Jajj a Zastava meg Dacia jöjjön mááá:):)

 

 

BenzinCSŐ.

Előzmény: pmgabi (14612)
Ati73 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14635
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (14632)
Ati73 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14634
Szia!

Újpesten a Pozsonyi utcai kagylós kútnál mintha láttam volna.
Előzmény: HunMarillion (14594)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14633
Ezen az "archív" képen ott a trakesz, -még az én birtokomban- a hozzá tartozó vontatmánnyal:

Előzmény: ÁdidiGaga (14608)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14632
Ha nem lesz túl nagy hó, holnap kinézek. Mondjuk, a fószer abszolút kortárs cuccokat árul, amolyan "kistesco" :-) Szóval, '98-as cuccok nem hinném, hogy felbukkannak nála, de persze, megkérdem. De, mint már többször is írtam, ő a "bontott bliszteres" árus, nála bontatlan nem nagyon van, mert kirakja az 5/10 pakkot, ha valakinek egy kell, vagy kettő az annyit vesz, a többit meg ott hagyja másnak.
Előzmény: Ati73 (14628)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14631
:-))

Ööö...a serpák elhajtották őket:-)
Előzmény: Ati73 (14626)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14630
:-))

A régi szép idők, mikor még "Haditechnika" előfizető voltam.....
Előzmény: dancergee (14623)
Ati73 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14629
Bocs ez lemaradt, kéredezd meg légyszi van-e neki! Köszi! :)
Előzmény: Törölt nick (14579)
Ati73 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14628
Mikor mész legközelebb a zsibire? Kellene nekem az 1998-as "Airways" 5-ös packból a lila Ikarus, de nem találom sehol. Az egész packot megvenném bontatlanul, ha megvan neki. Erről van szó:

http://www.areh.de/Galery/10628.jpg
Előzmény: Törölt nick (14579)
pmgabi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14627

Nem feltétlenül a kiadó a hibás.

A Retróautós topikon írta egy emberke, h. van aki a megjelenéssel egyidőben úgy megy be a Ósanba, h. 15(!) újságot vesz. Gyakorlatilag a teljes készletet, amit egy áruház kap. A kis újságosok, meg jó esetben kettőt kapnak, ami nem tart túl sokáig... Szóval vannak nyerészkedők rendesen. Bezzeg, amikor üdítővel akcióznak, akkor ki tudják írni az MVM-et... Seggarcúak.

 

Előzmény: HunMarillion (14616)
Ati73 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14626
"Festett lámák, miegymás."

Néztem jobbról, néztem balról, de a lámákat nem találom :))
Előzmény: Törölt nick (14580)
pmgabi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14625
Ja.Ja.
Előzmény: HunMarillion (14614)
Ati73 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14624
Van nekem is ilyen Traktorom. Írtad, hogy nem szabvány vonóhorga van. Múltkor vettem Milánnak egy mai Traktort és arra pont jó a lakókocsi. Mondom magamban megnézem, hogy az enyémnek milyen, és need volt igazad. Ennek más.

A régi és mai Traktor:

Előzmény: ÁdidiGaga (14608)
dancergee Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14623
vágod a témát :)
Előzmény: Törölt nick (14621)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14622
A Prius nagyon baba! Sommásan, de - szerintem- tök jól foglaltad össze, " a kortárs mecsik a macaui feelinget hozzák" szitut. A trakihoz egyébként van hozzáillő vontatmány, nekem egy zöld traktor/sárga pótos kombóm volt, azóta már Zsolt topic társunk gyűjteményét gazdagítja.
Előzmény: ÁdidiGaga (14608)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14621
Az MH-ban a T72 M illetve T72M1 mod. volt rendszeresítve, amíg el nem kótyavetyélték majd' mindet:-( Még azokat, a Belorussziától darabonként 100000$-ért - ajándék- áron vásárolt gépeket is, amelyeken kiegészítő reaktív páncélzat is volt:-(

Ez, egy későbbi verzió makettje, az eredetije már űrméret alatti "Kobra" típusú nyíllövedék alkalmazására is képes, jóval fejlettebb típus. Mindig is tudtam, hogy az oroszok nagyon tudnak, az ezeknél a típusoknál alkalmazott töltőautomatika példás.
Előzmény: Törölt nick (14619)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14620
:-))

Ilyen méretbeli különbségeknél átértékelődik a "csak egy kis koccanás" kifejezés:-)
Előzmény: HunMarillion (14617)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14619
Öööö.....mert a kitben egy szovjet gárdahadosztály gépe lapult. A T72 -nek ezen modifikációja egyébként nem is volt rendszeresítve nálunk.
Előzmény: pmgabi (14609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14618
Okés, megkérdem.

Örülök, hogy tetszik a "csörömp" :-) Dehogy, ez nem újságos modell! Jóféle Tamiya makett, felturbózva szemenként esztergált Hasegawa lánctalpakkal. Széria kitben műanyag lánctalpakat kapsz, ha fel akarod dobni a járgányt, extraként vehetsz rá egy ilyent. Egy pár, 6k-t kóstált, és ez nem mostanában volt.... Rengeteget dob a maketten, de hát egy vagyon, ha mindegyikre ilyent szeretne az ember. Szóval, csak a kiválasztottak...Egyébként, a múltkor bemutatott T55-ön is ilyen Hasegawa lánctalp kit van, és kontrasztos a különbség egy olyannal amelyiken nem. Van egy Flakpanzer Gepardom, azon széria műanyag lánctalp van, énekelni lehet a különbséget. Majd lefotózom, szemléletesebb.

Én, - így visszatekintve- nem bánom a sereget, katonadolog:-) Ich, Tapolcán, egy T55-ön voltam irányzó/pk, az időszak abszolút jól hozta a II. Vh feelinget:-) Életre szóló élmény volt, a sok szívatás dacára is:-) Mondjuk, először BLG-re soroztak, kellett keccsölni, hogy átkerüljek "ágyúsra" :-)
Előzmény: RUSSIANBOY (14606)
HunMarillion Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14617
Húúúúú! Ez komoly! Csak szét ne tapossa a kicsiket! :)
Előzmény: Törölt nick (14615)
HunMarillion Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14616

Lada, Volga és társai:

A retroautós mizériát kicsit fenntartással kezeltem a legutóbbi kiadói viselkedés miatt. Mármint arra gondolok, hogy már egyszer elindult ez a sorozat, csak jól megszopatták vele a gyűjtőket. Akkor három számig sikerült abszolválni a sorozatot. Most már legalább tovább eljutottunk. Akkor az volt a "magyarázat", hogy csak igényfelmérést végeztek. Ez hihető is, csak elfelejtették tájékoztatni erről a nagyérdeműt! Szerintem szabálytalanul...

Akkoriban rengeteget olvastam erről mindenféle csatornákon, sőt még egy ideig én is próbáltam megtalálni a céget. Hihetetlen mennyiségű panasz volt rájuk. Tipikus fantomcégként működtek (vagy működnek most is?), akik - nyomozásaim és tudomásom szerint folyamatosan költöztek ide-oda, - és akiket sehol sem talált senki. Állítólag, illetve a neten föllelt írások szerint, nem kizárólag csak a Retroautók kiadvánnyal voltak gázok!

De bízzunk, mert mi gyűjtők ilyenek vagyunk! A lengyeleknél jóval előrébb járnak már, s - nagyrészt - az ottani kiadványok mellékletei kaphatók már a magyar aukciós portálokon is, csak kicsit húzósabb (5-6eFt-os) áron. Az ottani linket már betettem ide korábban.

Summa-summárum: reménykedjünk türelmesen, s tán az újságosnál majd' kétezerért megcsíphetjük kis kedvenceinket!

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14615
Beszéljenek a képek:- )Egy standard matchboxhoz viszonyítva:

Előzmény: Torrente (14603)
HunMarillion Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14614

Hali!

Mármint + Pobeda?

Előzmény: pmgabi (14610)
FordFF Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14613
Ázsia centerben a játék galaxisban az emeleten, nem a földszintiben, nagyon nagy választék van, szinte minden gyártótól vannak autók. Hot wheelsből vettem ma 08-09-10 es modellt is :) de van siku, matchbox, majorette is, meg mindenféle más, már külön eladó figyel mit csinálok bent annyit válogatok folyton :))

Sajna 200-300 forintal drágább mint pl a tesco, de legalább vannak olyanok is amiket ott nem lehet kapni.

Érdemes megnézni, de csak pénzel szabad oda menni :)
pmgabi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14612

Hali!

Csak egy tipp:

Te targoncás vagy nem?Miért nem kérdezed meg a Gulliverben, h. nem keresenek-e embert. Így elsőkézből nyúlhatod a gépeket.... :))))

Cső!

Előzmény: RUSSIANBOY (14607)
pmgabi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14611
Hát... ez kemény dió, mert anyámnál vannak, de igyexem minél előbb lőni róluk képeket...
Előzmény: dancergee (14597)
pmgabi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14610

Még mindig van egy +, de nem reagáltál rá múltkor sem. :P

Nem kell neked ez annyira.... ;)

Előzmény: HunMarillion (14594)
pmgabi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 14609
De miért nem magyar? :/
Előzmény: Törölt nick (14588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!