Keresés

Részletes keresés

fehetib82 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15752

Hello.

Az én csoda zsákom így volt megcsinálva tépőzáras a vége így könyen mosható.

Gábor1979123 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15751
Ma sikerült szert tennei egy homokszűrőre 20e pénzért egy ismerősnek köszönhetően szárazon összeszereltük, kapott csapokat, meg minden.A homokmosás beletellett vagy 2 órába, de megérte. Csendes és nyom mint állat. Holnap kiderül mi változik.
natalyel Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15750
Röviden: megy, szuper kis ketyere :).

Hosszabban:
Megy. :) De én is tapasztaltam már, hogy leállt, de annak megvolt az egyszerű oka: Természetesen eleve nem hagyom, hogy nagyobb levelek bennmaradjanak a medencébe és lerakódjanak. De egyik este nem takartuk le, persze volt szél, meg közel van a fűzfa, így szépen került bele. Másnap mentem dolgozni. Asszony persze aznap akarta kipróbálni, hogy vajon ő is tudja-e tisztítani a Zappy-val a medencét :).
Elindította, kb. 10 perc múlva hívott, hogy megállt a Zappy. Mondtam neki, hagyja, majd este megnézem, kapcsolja ki a szűrőt.
Este otthon látom, hogy a nagy leveleket is beszívta, a szűrő megfogta ugye, és így nem volt meg a kellő szívóhatás. Ezért a gumiék nem "pattogott" benne, így nem mászkált.
Kitisztít, és működ :).

Szóval nekem teljesen jól szuperál. Azért kap csak 95%-ot tőlem, mert időnként (kb. 10 percenként) kell tekerni a csövén egy fél fordulatot, hogy más nyomvonalon menjen. Illetve akad az én viszonylag nagy medencémben (4,95m átmérő) 2-3 holt tér, ahová némi finom kézi segítséggel megy csak. De ezt is meg lehetne oldani pl. avval, ha máshogy rendezem el a rövid-hosszú csövek sorrendjét.

Van elég szívóhatásod? Nem ragadt be valami az éknek a terébe? Hirtelen elsőre ennyi jut eszembe...
Előzmény: zsloti (15742)
Kumpi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15749
Király ez a vers :-D Túl sokat pihentél a nyáron, látom :-DDD
Előzmény: natalyel (15741)
Kumpi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15748
Örülök, hogy megismételted újra legalább így nekem nem kell többször leírnom
:-D

Csak kókuszkát tudom idézni (szabadon): oké, a zsák szar, de nekem jó volt (3 évig, kristály víz, csekély vegyszer, pap.szűrőt teljesen mellőzve) Ja, és nem búvár, hanem kerti szivattyút írtam, az nem. u.a.
Ennyi. (még a végén én leszek már a hibás, hogy megvettél közel 3 m2 anyagot egy kis zsáknak....)
Előzmény: wapdigit (15739)
natalyel Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15747
Ha a medence alján van valami - pl. zöld szmötyi:

Könyörgök, kérlek, miért kell visszanyomi a vízbe? :(
ki kell porszívózni, ki a medencéből.

Hogyan?

Sima 5-6-8-akárhány méter slaggal, nem kell a legszélesebb átmérő, de ahogy tetszik.
Nagy átmérő = erősebb szívóhatás, de több víz megy ki.
Kisebb átmérő = kisebb szívóhatás, de kevesebb víz is távozik.
Seprűnyelet rákötsz, a végét a vízbe, másikat megszívod (hosszú a cső, nem megy a szádba), vársz pár másodpercet, elindul a közlekedőedény-elvén a víz kifelé. Óvatosan belemész a medibe, és rászánod azt a fél órát, hogy az aljáról módszeresen lépésről lépésre kiszívod a trutyit.

Ha másnap megint lesz benne - garantáltan sokkal de sokkal kevesebb - akkor megint kiszippantod. Harmadnapra tiszta.

És ingyen van, csak némi időbefektetés.

És nem 2-3 naponta zöldül a víz, feltéve ha forgatva van, és kicsit karban van tartva.

2 hónap alatt egyszer kezdett alig észrevehetően sárgulni-zöldülni, és egyszer a homokszűrőm beüzemelésekor szintén alig észrevehetően, mert még tapasztalatlan voltam és mert kellett rajta kicsit ekecselni.

Idén kezdtem.

Remélem hamarosan mindenki élvezheti a medencéjét :).
natalyel Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15746
Ha a medence alján van valami - pl. zöld szmötyi:

kérlek, miért kell visszanyomi a vízbe? :(
ki kell porszívózni, ki a medencéből.

Hogyan?

Sima 5-6-8-akárhány méter slaggal, nem kell a legszélesebb átmérő, de ahogy tetszik.
Nagy átmérő = erősebb szívóhatás, de több víz megy ki.
Kisebb átmérő = kisebb szívóhatás, de kevesebb víz is távozik.
Seprűnyelet rákötsz, a végét a vízbe, másikat megszívod (hosszú a cső, nem megy a szádba), vársz pár másodpercet, elindul a közlekedőedény-elvén a víz kifelé. Óvatosan belemész a medibe, és rászánod azt a fél órát, hogy az aljáról módszeresen lépésről lépésre kiszívod a trutyit.

Ha másnap megint lesz benne - garantáltan sokkal de sokkal kevesebb - akkor megint kiszippantod. Harmadnapra tiszta.

És ingyen van, csak némi időbefektetés.

És nem 2-3 naponta zöldül a víz, feltéve ha forgatva van, és kicsit karban van tartva.

2 hónap alatt egyszer kezdett alig észrevehetően sárgulni-zöldülni, és egyszer a homokszűrőm beüzemelésekor mert még tapasztalatlan voltam és mert kellett rajta kicsit ekecselni.

Idén kezdtem.

Remélem hamarosan mindenki élvezheti a medencéjét :).
Hisztor Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15745
Na az baj!!!!!

Mi lehet akkor a vasgyilok csoda(mód)szer?

Próbálkozok hasztalan,
hogy lesz a víz vastalan.

Az előző betöltés tiszta volt (enyhén sárga, de a papírszűrő 2 nap alatt kipolírozta), majd egy hónap és jött fehér opál, most meg az új betöltés olyan mint a jódos áztató.

Előzmény: kókuszka (15627)
wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15744
de mint említettem az is benne van a pakliban,hogy rossz anyagot kaptam.
2 srác volt az üzletben.az egyik mondta is neki jóval vékonyabb anyaga van otthon de aki adta azt mondta neki ilyen vastag...
lehet tévedett....holnap telefon.
zsloti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15743
Neked megy rendesen a zappy?
Nekem folyton(kb 4-5 percenként) leáll mindig el kell indítani
Nem tudom mi lehet a baja:(
zs
Előzmény: natalyel (15678)
zsloti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15742
Neked megy rendesen a zappy?
Nekem folyton(kb 4-5 percenként) leáll mindig el kell indítani
Nem tudom mi lehet a baja:(
zs
Előzmény: natalyel (15678)
natalyel Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15741
Nem használok sósavat,
Aszkorbin-, vagy kénsavat.
Nincs szükségem szódára,
Szódabikarbónára.
Total Alkalinity?
Beton mint a Kiliti
Dunai víztározó.
Mi a meghatározó?
Szűrés, szűrés fesztelen
Víz kering mint esztelen.
Porszívózd mi lemerül,
Nem sok idődbe kerül.
Ússzon multitabletta,
Vízi lénynek Beretta.
Algadémon lelked kéri,
Klór, "algaöl" ördögűzi.
Zavart a víz? Ne sikíts...
Zavard vissza, pelyhesíts!
A medencéd nem lombik
S nem kísérleti zombik
Kik medidbe fürdőzünk,
Vegyszer-hegyek, elűzünk!

Fogadd meg e versikét
S vized kék lesz, mint az ég,
Tiszta. Érezd jól magad,
Kívánok pancsolós nyarat!
(Natalyel)


wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15740
az alján van a szmötyi míg a zsákba nem porszívózóm.onnan kezdve ismét lebeg mert átjön rajta.
Előzmény: Janaboy82 (15738)
wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15739
NEM CSAK wapdigit-nek VÁLASZ!

Ha jó vizet akarsz nem a vegyszert kell növelni, és azzal mahinálni, hanem a szűrési egységet kell fejleszteni, az a lelke az egésznek!
Nekem a feltöltött képem ugyan a homokszűrővel működő medencémről van, de korábban is tettem fel képeket, u.ilyen vizem volt homokszűrő nélkül. Tehát anélkül is működik a dolog!
Papírszűrővel SOHA nem fogsz hosszútávon ilyen szintű vizet produkálni, ez van. vegyszerezheted akárhogy!
Ha nem tudtál venni homokszűrőt, menj el egy barkácsüzletbe (mondjuk nemárt ha megnézed esetleg hol olcsóbb) és vegyél egy ilyet:


Majd sétálj be az Innofilt Kft.-hez (vagy vedd fel velük a kapcsolatot), kérj csodazsák anyagot (sztem már a nevéről tudni fogják :-D :-D) - 5 mikronos anyag - 2 perc alatt varrj egy zsákot, és forgasd a vizet! Kb. 2 nap múlva kristály vized lesz, akár zöld volt, akár homályos, tök mindegy! Kb. megvan az egész 8-10 ezer Ft-ból (mint az akciós homokszűrő...)
Porszívózásnak legegyszerűbb, leggazdaságosabb és leggyorsabb módja még mindig a szivattyúra kötött gégecső. Ez visszamegy a medencébe, miután a csodazsák megszűrte a vizet (ergo tiszta vizet küld vissza), és a szivattyú gyorsabban szippantja a vizet, mint a fizikai egyszerűségen alapuló slagos módszer. (már csak a csőméret közti különbséget is ha nézzük...) NA!


nem tudom mit adsz fel de írásodban ott szerepel a zöld víz és ráadásul te asszem egy sima búvár szivattyút ajánlottál hozzá amiben véletlen sincs papírszűrő de nagyobb a vízforgatása....
most akkor ki nem ért mit?
Előzmény: Kumpi (15736)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15738
Bár annyira nem értek a csodazsákhoz, de nem lehetséges hogy az alján van a szmötyi és fel kellene keverni egy kicsit, hogy keveredjen a vízzel, amit a csodazsák már szűr?
Előzmény: wapdigit (15735)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15737
Oké! A zsák szar. De nekem működik.
Előzmény: wapdigit (15735)
Kumpi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15736
Én feladtam...
:-D
wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15735
30 rugó a bestway én meg 5-öt buktam.vagy rosszul számolok?
hát én úgy látom semmivel sem lettem előrébb ezzel a zsákkal.mit kellene kiszűrnie amit a papír nem tud és ő igen?
reggel még azt a tippet kaptam még a papírt vegyem is ki mert ez tökéletesen kiszűri a zöld szmötyit.
Előzmény: kókuszka (15734)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15734
Néz, itt jó páran használtuk (juk) évek óta sikeresen. NEM homokszűrővel. Ha nem működne, akkor nem is ajánlanánk egymásnak.
Ha figyelmesen elolvasod a fórumot, akkor láttad volna, hogy ez nem a szűrő helyett, hanem mellé van.
Akkor 1/5 bestw.homokszűrő, ha kapsz ennyiért.:o))
Előzmény: wapdigit (15733)
wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15733
akkor mégis mi a francnak vettem.gondoltam a papíron azért mégis át jön valami ha nem is észlelem ezen meg nem fog átjönni semmi mert ez a csoda...
az üzletben is azt mondta a srác tönkrement papírszűrőjére (papír nélkül)aplikálta rá.
Előzmény: kókuszka (15731)
wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15732
még jó,hogy vettem belőle bőven.5 rongy bukta.
1/5 bestway homokszűrő...nagyon hapy lettem.
kókuszka Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15731
Akkor mé1szer. A papírszűrővel együtt kell használni. Ha reggel a papírszűrőn át nem jött semmi, akkor most sem fog.
Előzmény: wapdigit (15729)
cinkapanna1 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15730
Köszönöm szépen neked is! - ezt fogom tenni!

Egyébként azt néztem, hogy a víz tiszta, nagyon is , csak épp sárga... A kicsi gyerekem meglátta és jött árulkodni, hogy a nagyobb tesója bele pisilt a vízbe!
Jót röhögtem neki, milyen kis undok! :D
Előzmény: natalyel (15719)
wapdigit Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15729
na akkor zsák ügyben fejlemény:
ez vagy nem érsemmit vagy valami szart adott a srác mert a medence aljában lévő zöld szmötyiből semmit nem szűrt ki.az egész jön vissza medencébe csak zavarosan.
reggel a papírszűrőn nem jött vissza láthatóan semmi.ez meg vissza okádja....
cinkapanna1 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15728
Igazából csak multi tablettám volt itthon, azért próbálkoztam azzal. Ez végül is az algára jó volt, csak épp a vasnak nem tetszett....

Nagyon mocskos sárga volt a szűrő, kimostam és most megint szűröm éjjel.
Kíváncsi vagyok milyen lesz reggelre.
Holnap hozok vegyszereket aztán próbálkozom tovább.

Köszönöm szépen a segítséget!! :)
Előzmény: szucsr (15709)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15727
Nem mondom a zoknimat könnyebb, de nem volt nagy gond.:o))
Előzmény: Kumpi (15726)
Kumpi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15726
És így hogy fordítottad ki? Az tény, hogy könnyebb a csőre felhelyezni, mert kisebb anyagot kell ráhajtogatni...
De a csövünk tuti egyforma, én is erről a csőről írtam. Csak a pontos nevét nem tudtam...
Előzmény: kókuszka (15725)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15725
Na akkor még egy segítség zsák ügyben.
Annyi, hogy Én nyakat varrtam rá.
Kumpi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15724
Nekem egy egyszerű háztartási műanyag szűrő, volt vagy 150 Ft :-D
Előzmény: lac1 (15718)
Kumpi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 15723
Sztem u.arról a csőről beszélünk, én a belső átmérőjét mértem most meg hirtelen, mérőszalaggal, az volt 2 cm.
Előzmény: kókuszka (15721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!