Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12236

igen.meg nekem a seaton restart porcvedot tanacsolta.

remelem ez az ok.hisz pozitiv lett a piriformis tesztem.meg azt mondta tokeletesek a reflexeim és csodas az agyeki reszem😊

Előzmény: Törölt nick (12235)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12235
Legalább megvan az oka a fájdalmadnak.
Nekem is leült a boltozat az ujjaknál.
Erre javasolta a gördülö cipőt?
Előzmény: 1323333 (12233)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12234
Nagyon örülök,hogy jobban vagy! :)
Előzmény: porcika88 (12232)
1323333 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12233

ugy latszik ez mindenkinek pozitiv nap.talan nalam is megvan a megoldas ugy tunik piriformis szindromam van.gerincem tokeltes azert negativ az mr-rem.ill.harantboltozat sullyedesem is. Dokim nem mondott jot a gravitacios padrol.a rogzitese nyomhatja az idegeket..lehet azert bizseregrnek a talpaim max.30 fokot javasol..megyekbgyogytornara..ill. Gördülő talpas cipő.meg ha nem mulik fizkoterapia.

porcika88 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12232

Sziasztok. nálam halovány reménysugár van nagy örömömre. Régóta lefixált programom volt hétvégén amit a gerinc baj miatt nem tudtam és nem is akartam lemondani. Egy külföldi kiállitás, díjátadás. Készűltem rá hónapok óta, ezert totál sokként ért a fájdalom mellett az, hogy esetleg le kell mondanom azt amit ennyirevártam. Nálam a baj másfél hónapja ütött be. Na szóval múlt héten extrán izgultam mi lesz, bírom-e. Doki azt mondta menjek, de ne emeljek meg óvatosan. Felfegyverkeztem magam pirulákkal és nekivágtam szombat hajnalban . És láss csodát , kisebb fájdalmacskákon kívül meg néha kis bizsergés, semmi nem volt . Pedig mindkét nap reggel 7- től este 11- ig trappon voltam. Tegnap 11- kor értem haza, bedőltem zuhanyozás után ágyba, majd ma reggel 6- kor kelés meló miatt. Bevallom féltem megmozdulni, hogy lesz-e az utált sajgó érzés . De nem volt !!! Sőt azóta se . A korábbi fájdalom max 10%-át érzem . Remélem az van amivel Brigi bíztatott, hogy lemegy a gyulladás meg ödéma és jobb lesz. Még lábamat is fel tudom üléskor emelni, nem kell a gatyamat fognom jogy felemeljem . Nagyon nagyon remélem hogy most már elindul a javulás . És van abba is valami amit dokim mondott, méghozzá azt, hogy kapcsolódjak ki, szakadjak ki ebből a sajnálom magam hangulatból, ne görcsöljek ezen ennyire 

1323333 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 12231

de talan ma nem jon kozbe semmi.ma rendel😃majd megirom mit mondott

Előzmény: radomiki11 (12229)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12230
Szia Miki!

Látom 0%-ra redukálódott a fájdalmad.:)

Azért én nem nagyon hiszem,hogy az állam tolja bele a pénzt az
EÜ-be, csak az orvosok......Inkább azt látom, hogy azért kényszerülünk magánorvost megfizetni,mert nincs megfelelő szolgáltatás, vagy olyan sokára.......A TB azt is megtehetné,ha már nincs szolgáltatás állami szinten,hogy finanszírozza a magán orvosi ellátást.
Azért is írtam,hogy érdemes lenne elolvasni azt a cikket. És az nem az utca hírmondójától van! :) Első kézből való!


Szóval én lehetnék Lóplci né ?
Ó, hogy rúgjon meg egy pici ló! :D
Mestered már intézkedett egy újabb fenyő ültetéséről.:D:D:D


Üdv.

Előzmény: radomiki11 (12229)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12229

hali 1323333...  :)

 

nem arról volt szó, hogy a jó dokira vársz? vagy mi lett vele? csak nem elhunyt gerinc-sérvben? :)  (bocsi)

vagy mi lett azzal? mégsem ő már a befutó? ha mindig egy kicsit jobb, akkor csak eljutsz majd a végső megállóig...

 

Brigi!

 

milyen irodát??? :)  hát információs irodát! :D  te lehetnél Lópici Gáspár/né, az információk hírmondója! :D :D

ezt nem lehetett kihagyni, bocsesz! :D  beszéltem már több emberrel, és valahogy mindenkitől az az info jön vissza, hogy a dokik mintha játszanának az emberrel csak, meg összejátszanak... hallottam olyan összegekről, amiket a TB fizet ki állítólag kezelések után, hogy nem igazán érdekük helyretenni az embert, mert valamiből nekik is jól kell élni ugye...

nem tudom hogy valós dolog e, vagy csak fals info, de érdekes módon több embernek is ismerős ez a dolog...

szóval én egy kissé hadilábon állok most a dokikkal szemben. de ugye amiket itt is olvastam, hát nem is tudom... van benne valami!  szóval akkor mész te is simogatásra? :)  helyes! hátha az lesz a te terápiád! bár ritkábban járok erre, azért olvaslak benneteket még. hátha hallok valami újat, jót, stb... 

Marci eltűnt! ezek szerint...  Józsinál épp a bejárat előtt van egy oltári nagy ezüstfenyő. gyönyörű állapotú, hibátlan formával...  lehet Marci az idei táptalaja...  :D :D :D  remélem olvassa majd, és reagál rá! :))))))

na jobbulást mindenkinek! és kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!

 

M.

Előzmény: 1323333 (12225)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12228

Google: fitlabda szék

ahola legolcsóbb, a támlás jó 20e ft

Előzmény: sziporka66 (12227)
sziporka66 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12227

Sziasztok!

Hol tudom megvenni? Köszönöm!

 

Előzmény: GeriSoft07 (12219)
brkucus Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12226

3 hónapja L1 kompressziós csigolyatörés + csuklótörés magasból leesés miatt :-( még 1 hétig kellene hordanom a korzetet, de 1 hete többször valamikor egész nap nincs rajtam, valamelyik nap meredek hegyen hegyet másztam korzetben (ez már a 4. alkalom) adtam egy kicsit a hátizomzatnak, utána már jobb volt olyannyira hogy előtte korzet nélkül 2-3 óra és elfáradt a derekam, 2-3 napja korzet nélkül már nem fáj a derekem, persze nem terhelem, úgy látszik gyógyulás utján vagyok, jövő héttől gyógytorna. Szerintetek mikor tudnék 20 kg zsákot cipelni kb 2km következmények nélkül

1323333 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 12225

en is orulok hogy jol vagy😃.Nekem a szokasos pici javuls van.holnap megyek masik dokihoz.hatha tobbet tud mondani.hajra

Előzmény: radomiki11 (12222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12224
Ja! Milyen irodát nyissak? :D

Üdv.és 0% fájdalmat! :)
Előzmény: radomiki11 (12222)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12223
Szia! Akkor, ha jól számolom, már nyolc kilót ledobtál.(Milyen jól jönne az nekem). Imádom az ilyen pozitív visszajelzéseket,ritka, mert aki a gyógyulás útjára lépett, az legtöbbször nem tér vissza. Nagyon kiváncsi vagyok hány kört kell tenned a teljes gyógyulásért a Mesternél. Örültem volna Marci is visszajelzésének is,mert minden pozitívum megeősíti, hogy van kiút. A doktornő (kötelező) javaslatára jűnius 9-én kezdek egy gyógytornász manuálterapeutánál a Mckenzie Intézetben. A manuálterápia végett megyek, Mckenzie módszert már próbáltam, nem vált be. Csak akkor kezdi meg doktornő a proloterápiát, ha előtte voltam manuálon. Így megbeszéltük,hogy június 30-án elkezdi a szalagerősítést. Rákérdeztem,hogy ez érinti-e a hátsó hosszanti szalagot, az ú.nevezett ligamentumot,mert gyakran ennek a megvastagodása szűkítheti a csatornát.Nem hatolok a csatornáig-volt a válasz.Megkönnyebbültem,a kisizület szalagját erősíti.:) Szóval várakozom! És reménykedem! :)
Előzmény: radomiki11 (12222)
radomiki11 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12222

szia Brigi! :)

 

kicsit eltűntem, de hát úgy döntöttem hogy kiveszek egy kis szabit, és elmegyek lazulni egy jót a javaslatok szerint.

azt kell hogy mondjam, hogy minden egyre jobban alakul! :)  betartok minden előírt szabályt, és tényleg érzem a felfelé vezető utat. egyre jobban mennek a gyakorlatok, azt meg sem említem, hogy már csak 109!!!!!! :)  mármint a kilók! :)

úgyhogy lassan úgy mászkálok, mintha légpárnás lennék! :)  egyszóval jól alakulnak a dolgok. az eredeti fájdalmaimhoz képest talán azt mondanám, hogy 5%-a ha megvan. igazából nem is fáj, talán inkább érzem, hogy ott valami van. de egyre jobb, mindig egy kicsivel. már alig várom, hogy menjek megint a Józsihoz. nagyon jót tett az a terápia, amit csinál. szóval nagyjából ennyi van velem...

na de halljam te hogy alakulsz? ahogy nézem, lassan már nyithatnál egy irodát! ;)  na szóval... mire jutottál azóta? jó híreket akarok hallani tömkelegével!!! :) 

látom a Marci nem írt azóta... mi lehet vele vajon? azt ígérte benéz, de nem látok bejegyzést tőle újat... pedig már túl van az első kezeléssorozaton régen... 

1323333....  vele mizujs? van valami hír róla is?  olvasok visszafelé, de igazából jókat nevetek, mert most szembesültem vele, hogy szinte én írtam tele a fórumot 2 hétig! :D :D :D  na szép, mondhatom! hát ez van. jó a beszélőkém néha... :)

ex-petike23-at sem látom mozogni itt nagyon... vajon jutott már valamire? 

és még 1-2 újoncot látok...  üdv nektek is!

szóval BRIGI te vagy a zászló-vívő! na mesélj, benézek később is, hátha valami jót írsz magadról...

 

pusszantásom!  M.  :)

Előzmény: Törölt nick (12188)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12221
Elírtam! Valami sínre gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (12220)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12220
Ez jónak tünik,mert a támlája követi a gerinc vonalát
A monitor magassága meg a nyak miatt fontos.


Kitalálhatnának már olyan tv állvány is, hogy fel lehessen csúsztatni a plafonra a készüléket.Valami színt.Hanyatt fekve
lehetne nézni. :)

Előzmény: porcika88 (12218)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12219

ez kell :)

nekünk van, király

Előzmény: porcika88 (12218)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12218
Előzmény: Törölt nick (12216)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 12217

Az volt a gond, hogy egy főnöki bőrszékem volt . Valamelyik kollégámmal cseréltem mert neki nem fért el a helyén nálam meg bőven volt hely . Az a magas támlás hintázós . Ültem is benne mint egy fotelben, néha lecsúszva . Aztán mikor jött a baj rájöttem, hogy ez azért főnöki mert arra tervezték hogy egész nap hátradőlsz benne, nem asztalnál dolgozol. Le is passzoltam gyorsan. Most olyan van aminek homorú a háttámlája és van benne műanyag homorú rész is, így ha rendesen beleülök akkor tökéletes pózban van a hátam . Monitort én is meg fogom emelni, kösz a tippet . 

Előzmény: Törölt nick (12216)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12216
Rengeteg! Azt hiszem a legtöbb embert ez teszi tönkre.
Engem elöbb csendben kinevettek a kollegáim,aztután szép lassan elkezdtek utánozni.Megemelték A4es csomaggal a monitort, vettek
labdát, ékpárnát,később kérték, hogy mutassak gyakorlatokat, mert ez fáj, az fáj.:-) Óránként felálltak.
Sok időbe telt, de végül a két testvérem is sikerült rávennem a mozgásra.

Igen, én is nagyon sajnálom, hogy mindez csak akkor jutott eazembe, amikor már tüneteket okozott.

Előzmény: porcika88 (12213)
1323333 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12215

en is igy voltam mint te 4-5 orakat felkeles nelkul ultem.most én is mozgok..kimegyek a wc be ott egy sor tornat vegrehajtok..amiota hatizomerositest csinalok jobb ulni😃

Előzmény: porcika88 (12213)
MBman Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12214

"Amúgy milyen hátrányai vannak?"

 

A leírtakon kívül főleg az, hogy az idegen test, a lemez irritálhat bizonyos idegeket, amik állandó fájdalmat okozhatnak. Ezenkívül a hegesedés is okozhat fájdalmat, bár ez az egyszerű műtét után is lehet.

Előzmény: zlota (12195)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12213

Most ez neked sok vagy kevés? Nekem néha sok, főleg ha belefeledkezek a munkába és azt veszem észre, hogy 3 órája meg se mozdultam csak a monitort bámultam . De most óránként jelez órám és felkelek kinyújtózok, csinálom a 2 betanitott Mackenzie mozdulatot és folytatom utána . Ebédszünetben meg a mikro elött szoktam balettozni miközben melegszik az ebédem :-DD lassan kollégáim is rászoknak annyit látták. Az a két perc pont elég, kaja után meg mászkálok egyet vagy lépcsőzök. Eddig reggel leültem , elkezdtem a melót, ebédkor kislattyogtam a konyhába, és még kaja közben is maileket olvastam . Na a baj óta nem . Sajnálom hogy nem figyrltem jobban magamra :-( űltem a puha forgószékben , dolgoztam . Most kicserélték egy hátkímélő egyszerüre, vettem a labdát meg van ékpárnám ami tényleg kényelmes . 

Előzmény: Törölt nick (12212)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12212
Most látom csak. 9 óra ülés? Rémes!
Előzmény: porcika88 (12210)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12211
Ezekhez is szokni kell,a labdán való aktív ülés sok izmot megmozgat. Ezért is javasolják a szoktatást.

Igaz, hogy ez egy régi cikk, de ajánlom mindenkinek, egy pillanatkép az EÜ-ről.
Remélem nekem bejön ez a terápia.




http://m.nol.hu/kultura/20090723-fajdalomdoktor-342405
Előzmény: porcika88 (12210)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12210

Lehetséges, hogy mist azért faradok el minden estére mint a szar, mert most a helyes testtartásban ülök mindenhol és még álláskor is figyelek. 9 órát dolgozom irodában gépnél, ebből 3-4 órát most labdán, többit ilyen kerek tüskés párnán vagy ékpárnán. Kényelmesnek kényelmes, de a nap végén már görnyednék egy finit szivesen:-DD. De nem, mert ha tévét nézek akkor se süppedek be vakahova hanem inkább földre fekszek

Előzmény: Törölt nick (12209)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12209
Mindenki úgy kezdi, hogy tegnap még jó volt.Én is úgy keltem fel egy reggel,hogy nem tudok se jobbra,se balra nézni.Tegnap meg még jó volt. Szóval van egy kezdet!
Sajnos ezek lassan gyógyulnak, de az idegesség felerősíti a fájdalmakat.
Akkor ezek szerint éjszaka nem fáj.
A párnád ne legyen magas, csak vállszélességű.
A matrac meg ne legyen hepe-hupás.
Előzmény: porcika88 (12206)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12208

Ilyenen tudom idegelni magam: felirt 3 gyógyszert, vagyis " ezt a 3-at együttesen kellene terápiának a gyulladásra és fájdalomra ". 3 gyógyszer, egyik 30 darabos, másik 10 darabos, harmadik 20 darabos . És 2*1 kell belőlük naponta . Hogy a szent szarban legyen ez terápia ha az egyik csak 5 napig tart ki??

Előzmény: Törölt nick (12203)
porcika88 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 12207

Ez mindig így lesz? bocs a sok kérdésért, de doki letiltott google-ról mert csak beparaztattam magam maximálisan. 

Előzmény: Törölt nick (12204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!