Keresés

Részletes keresés

olegnagy Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1880

Szerintem nem segíti elő a bizalom visszaállítását, hogy a telefonját figyeled. Meg a túlzott kivárás sem, mert elnyúlik az az időszak, amíg te tudod, de ő nem tudja, hogy te tudod. De tényleg nem jó a válás, pláne ha nem pokol minden együtt töltött idő.

Előzmény: Xenon1123 (1879)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1879

Én szeretném visszaállítani, ezért nem szeretnék meggondolatlan lenni. Egyrészt az nagyon fájdalmas lehet mindkettőnknek, másrészt egy válás nem jó a gyerekeknek, az idegeknek és a pénztárcának sem, nem beszélve arról hogy normális nőt is nehéz találni aki rendben van lelkileg és testileg is.

Előzmény: olegnagy (1877)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1878

Szia, igen nekem megfelelő a házasságom, legalábbis idáig így gondoltam. Nyilván a történtek után kissé bizalomhiányos vagyok, de úgy érzem hogy Ö is szeret engem és ez csak egy neki semmit sem jelentő aktus volt. Nyilván 2 óra alatt nem is lehetett sokkal több. Azóta megfigyelem a telefonját és nem találtam semmilyen kapcsolatot az exel, de hát 3-4 nap az nem sok. Az exe egyébként hívta, de nem beszéltek, mert kinyomta. Minden esetre most egyelőre várok.

Előzmény: Ex-Lídia (1876)


olegnagy Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1877

Ha már akkor sem bízott benned, nem hitte el neked, hogy bízol benne, akkor ez nehéz ügy. A kérdés az, hogy vissza akarod/akarjátok-e állítani a kölcsönös bizalmat és úgy tovább élni, vagy elengeditek a kapcsolatot és egymást. Erről azért meg kell kérdezni őt is...

Előzmény: Xenon1123 (1875)
Ex-Lídia Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1876

ezt már eldöntötted, hogy mit akarsz? pl onnan indulva, hogy HA nem lenne az egész megcsalás történet akkor úgy, olyan házasságban élsz, olyan életet élsz vele amire vágysz? Én arra jutottam, hogy ezt kell tisztázni először, magunkban.

Előzmény: Xenon1123 (1875)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1875

A  besértődés története a következő, ami miatt a feleségem nagyon ugrik a szaglászásra: egyszer a feleségem és a sógornőm elmentek egy étterembe ketten szépen kiöltözve, ami valljuk be egy kissé gyanús. A testvérem pedig -joggal volt féltékeny mint később kiderült- megkért vigyem már el őt hogy megnézze az étteremben van-e a felesége. Persze ott volt az én feleségem is és nagyon zokon vette hogy szaglászok utána, pedig bennem fel sem merült hogy utána szaglászok.

Előzmény: romicorn (1873)
olegnagy Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1874

Hozzátartozik, hogy ez (egyelőre) feltételezés. Ha beigazolódik, akkor ennek sajnos itt a vége. Ha nem, akkor marad remény. Ha kerülőmódszert keres a lebuktatásra és elhallgatja az első bizonyítékot (vesd össze "nem baj, csak ne tudjak róla") akkor marad(hat) a mérgezett kapcsolat, csak most a másik félnek van titka.

Előzmény: romicorn (1873)
romicorn Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1873

Ugyanezt akartam mondani. Egyetértek.

Megcsalás után a másik megrendült bizalmát felróni? Elég "érdekes".

Előzmény: olegnagy (1871)
romicorn Creative Commons License 2017.11.20 0 0 1872

Igen, jól sejted, ezen Te, a jelen szerepedből adódóan nem tudsz változtatni. Ez logikus.

Előzmény: Xenon1123 (1866)
olegnagy Creative Commons License 2017.11.19 0 0 1871

"Azon biztosan kiakadna ha tudná hogy szaglásztam utána. Ez meg is pecsételné a jövőbeli kapcsolatunkat."

 

Ez esetben lehet. hogy tényleg a pénz menekítése a célravezető, mert nem lesz már kölcsönös őszinteség a kapcsolatotokban. Ha te úgy érzed, hogy meg tudod bocsájtani neki a félrelépést, ő viszont nem tudná megbocsájtani neked a "szaglászást", akkor nem biztos, hogy tovább kell erőltetni ezt a házasságot...

Előzmény: Xenon1123 (1868)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 1870

Ingatlanokban van a pénz, azt nem egyszerű eltüntetni.

Előzmény: Törölt nick (1869)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 1868

Azon biztosan kiakadna ha tudná hogy szaglásztam utána. Ez meg is pecsételné a jövőbeli kapcsolatunkat. Hangfelvétel, telefonfelvétel, gogle helyadatk felhasználása zsákutcába vinne. Én mostanáig a telefonjába és a notebookjáby sem néztem bele, mert tudtam hogy azt Ö nagyon nagy jellemhibának tartja. Lehet hogy pont ezért?

 

Előzmény: olegnagy (1867)
olegnagy Creative Commons License 2017.11.19 0 1 1867

"Na itt a kérdés, hogy hogy derült ki?"

 

Szerintem amikor éppen az őszinteséget szeretnéd visszavinni a kapcsolatba, nem érdemes meséket kitalálni... Ha elég meggyőzően mondod, hogy te tudod (és kis szerencséd is van), nem fog tagadni. Ha látja, hogy te is tudod, ő is tudja és akkor nem érdekes, honnan tudod. Ha tagadja, az abból a szempontból rossz, hogy továbbra sem akar őszinte lenni, akkor megmutathatod a hangfelvételt (ha jól értem van olyanod). Szerintem nem érdemes túlbonyolítani, nem hollywoodi forgatókönyvet írsz.

Előzmény: Xenon1123 (1861)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 1866

Kérdésem, hogy ezen lehet-e segíteni? Szerintem ezen lehetetlen segíteni, hiába próbálok mindent. Látszik, hogy tetszik neki az igyekezetem -most ezt a vonalat nyomom- de nem tudom, hogy bármilyen igyekezet lehet e elég neki.

Előzmény: romicorn (1865)
romicorn Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1865

Ez nagyon jellegzetes. Rengetegszer fordul elő, bármely életszakaszban. A probléma az vele -főleg nők közt-, hogy ennek a szükségletüknek nincsenek tudatában és így az identitás-tuningot biztosító személy nagyon felértékelődik. Testileg is, lelkileg is vonzóvá válhat.

(-aki, ahogy írod, nem lehet a már birtokolt, pl. házastárs, hiszen annak legtöbb esetben nincs elég nagy referencia-értéke ilyen szempontból)

Előzmény: Xenon1123 (1848)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1864

"Ha érzi rajtad a gyengeségedet, ő kerekedik felül, és te úgy fogsz táncolni,ahogy ő fütyül."

Jaja, ettől tartok, ezért kell alaposan kidolgozni,és azt tartani a tervet.

Ezt nem lehet elkapkodni, ha kell még várok 1-2 hetet, szerintem az már nem oszt, nem szoroz.

Előzmény: kabóca 1.12 (1862)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1863

Ahogy olegnagy mondta -és ahogy elnézem igaza van- nem jó agresszívan a sarokba szorítani. Ez hogy "véletlenűl" bukott le talán jobb irány. Nyilván nem tudom, csak ötletelek, aztán csak kialakul a stratégia.

Közvetlenűl neki menni, az nem hiszem hogy jól elsülhet, de lehet hogy nincs igazam. Minden esetre 3-4 napom lehet a következő akciójáig, addig van időm ötletelni, aztán valamit lépni kell.

Előzmény: kabóca 1.12 (1862)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1862

Egy hazugsággal akarsz őszinteséget kicsikarni tőle???

 

Miért félsz a nejedtől? Ha érzi rajtad a gyengeségedet, ő kerekedik felül, és te úgy fogsz táncolni,ahogy ő fütyül.

Előzmény: Xenon1123 (1861)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1861

 

"Érdemes az erőszakmentes kommunikációról olvasni. Az a-b-c-e változatod mind erőszakos, a d "csak" passzív-agresszív. Ebből vita, veszekedés, vérmérséklettől függően tányérdobálás és nagykés-ragadás lesz, nem jó kimenet. Szerintem kezd úgy, ahogy itt a topikban: "Egyik reggel amikor kondizni mentél, az autóban felejtettem valamit. Kerestelek, nem vetted fel a telefont, ezért odamentem a konditeremhez és nem találtalak. "

 

Kiderült, hogy X.Y-nal voltál és le is feküdtetek. Ez engem nagyon bánt, fáj. Elveszettem a bizalmamat benned. Úgy érzem, hogy meg tudok bocsájtani, de csak akkor, ha megértem, miért tetted és a jövőben tartózkodsz a megcsalásomtól."

Na itt a kérdés, hogy hogy derült ki? Ezért gondoltam azt hogy ép akkor szólt egy haverom hogy itt látta a kocsit és a feleségemet az egy idegen pasival.

vagy

Szólt hogy látta a kocsit a tetthelyen én meg azt hittem ellopták -mivel ilyenkor nem lehet hívni a feleségemet, tehát nem tudtam felhívni- ezért odamentem és

a./ vártam a tolvajt egy fényképezőgéppel de mit ad isten a feleségem tünt fel az exével karonfogva, csókolüzva, stb a lényeg hogy félreérthetetlen helyzetben

b./megkértem a haveromat hogy tartsa szemmel az autót, és megyek. Ha odamegy valaki az autóhoz akkor fényképezze le messziről, nehogy bajba keveredjen. 

 

"

Előzmény: olegnagy (1858)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1860

Nem a srác annyira hülye, hogy nem a pénzre hajt, bár ezt sem lehet kizárni. Közös bankszámlánk is van de van sajátja is a feleségemnek, arra nincs rálátásom, de azon biztos hogy nincs komoly pénz. Az biztos hogy idáig az ex minden üzleti vállalkozása hamar tönkre ment, nagy bukóval. A pénz a vállalkozásaira mindig kölcsönből ment. Az utóbbi 20 évben kb 10X nullázta le magát, -amiről tudok. de sohasem a sajátja volt a lové. Most is egy ilyenben van, és én mint aki 20 éve vállalkozm tudm hogy halott ötlet amit csinál, mert a piac már foglalt és nagy nevek is vannak akik már 10 éve csinálják ezt.

Előzmény: kabóca 1.12 (1857)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1859

...azon morfondírozok hogy amikor találkoznak, akkor elmegyek én is a tetthelyre, és megvárom amíg kijönnek. Elbújok, aztán várok,(kb 2 óra alatt végeznek, én egy óra alatt viszont ott vagyok). Ha kijönnek akkor egy tele objektíves fényképezőgéppel 2-300 m ről mindent felveszek, azt nem tudja letadagni, mert ezekre a bizonyítékokra simán rámondaná hogy az nem úgy volt és amilyen kiválóan hazudik, még én is elhinném neki, tehát saját szememmel kell közvetlen bizonyítékot szereznem.

 

olegnagy Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1858

"Hogy kedjek neki? "

Érdemes az erőszakmentes kommunikációról olvasni. Az a-b-c-e változatod mind erőszakos, a d "csak" passzív-agresszív. Ebből vita, veszekedés, vérmérséklettől függően tányérdobálás és nagykés-ragadás lesz, nem jó kimenet. Szerintem kezd úgy, ahogy itt a topikban: "Egyik reggel amikor kondizni mentél, az autóban felejtettem valamit. Kerestelek, nem vetted fel a telefont, ezért odamentem a konditeremhez és nem találtalak. Kiderült, hogy X.Y-nal voltál és le is feküdtetek. Ez engem nagyon bánt, fáj. Elveszettem a bizalmamat benned. Úgy érzem, hogy meg tudok bocsájtani, de csak akkor, ha megértem, miért tetted és a jövőben tartózkodsz a megcsalásomtól."

 

Szorítkozz a tényekre, ne támadd, ne vagdoss jelzőket a fejéhez (bár megértem, hogy szeretnéd), a saját érzéseidre koncentrálj, és hogy a kapcsolatot hogy lehetne megmenteni. Feltéve, ha ez a cél és szeretnéd megtudni, hogy te miben változtathatsz.

Előzmény: Xenon1123 (1855)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1857

Az első beírásod óta azon gondolkodom,hogy mi lehet a jobb: ha az exével van,vagy ha egy új fickója lenne? Azt gondolom,az ex a rosszabb verzió,hiszen vele valaha volt érzelem is (gondolom én), és biztos nem véletlen,hogy visszatért hozzá.

Az is eszembe jutott,hogy esetleg a lúzer csávó tudja,hogy a nejednek van pénze és azért kezdett most vele. Közös bankszámlátok van? 

Előzmény: Xenon1123 (1848)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1856

Köszi a tanácsot, simán lehet hogy így van, de nekem ebben nincs tapasztalatom. Pl a bátyám már 5-6 éve válik és még van legalább 1-2 év hátra. Ott is az asszony ment félre, legalábbis Ö volt annyira hülye, hogy lebukott ;)

Előzmény: LIMzsi (1851)
Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1855

"Ha menni akar, menni fog :-( Ha nem akar menni, akkor lehet marasztalni. Az időhúzás is működhet, ráun arra a pasira (és esetleg keres másikat)."

Jaja, az eleje igaz, de a vége szerintem nem. Nem fog keresni másikat, mert fél egy új kapcsolattól, viszont egy régi az ismert már, ezért nem vásárol zsákbamacskát, hanem reménykedik hogy megoldtta az idő az exe faszságát.

 

"Szerintem a "nem az a baj ha valakit megcsalnak, hanem az ha kiderül." hozzáállás nagyon rossz, mert az őszintetlenséget elfogadhatónak tartja a kapcsolatban. Innen nehéz visszajönni."

Ez nagyon igaz.

 

"Szívem szerint az mondanám, hogy beszéljétek meg, ha veled akar élni, de időnként kell neki másik pasi, akkor egyezzetek meg ebben (és tisztázzátok a szabályokat), de ha jól értem, neked ez elfogadhatatlan. A nagy beszélgetést sajnos nem lehet megúszni, jobb mielőbb túlesni rajta, mielőtt annyi sérülést szedsz be, hogy nem tudnál megbocsájtani."

Minnél tovább gondolkodom rajta annál inkább így látom én is, csak nem tudom hogy és mikor érdemes nekikezdeni.

Hogy kedjek neki? 

a./ Elviszem vacsorázni és megkérdezem hogy figyu, nem kéne már abbahagyni az alázásomat

b./ nem unod még a palit?

c./ Lebuktál ribanc, mindent tudom

d./nem akarsz valamit mondani a kapcsolatunkról

e./odamegyek a helyszínre és rájuk rúgom az ajtót

...és így tovább várom a variációkat, én is gondolkodom még rajta

 

 

 

Előzmény: olegnagy (1854)
olegnagy Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1854

Ha menni akar, menni fog :-( Ha nem akar menni, akkor lehet marasztalni. Az időhúzás is működhet, ráun arra a pasira (és esetleg keres másikat).

 

Szerintem a "nem az a baj ha valakit megcsalnak, hanem az ha kiderül." hozzáállás nagyon rossz, mert az őszintetlenséget elfogadhatónak tartja a kapcsolatban. Innen nehéz visszajönni.

 

Szívem szerint az mondanám, hogy beszéljétek meg, ha veled akar élni, de időnként kell neki másik pasi, akkor egyezzetek meg ebben (és tisztázzátok a szabályokat), de ha jól értem, neked ez elfogadhatatlan. A nagy beszélgetést sajnos nem lehet megúszni, jobb mielőbb túlesni rajta, mielőtt annyi sérülést szedsz be, hogy nem tudnál megbocsájtani.

Előzmény: Xenon1123 (1845)
olegnagy Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1853

"valami hiányzik neki,de nem tudom hogy mi. Így pedig nehéz ezen segíteni, nagyon nehéz. Kérdés hogy hogyan tudnám kipuhatolni hogy mi ez, és hogy utólag lehet-e ezen segíteni?"

Nekem el szokta mondani a feleségem, hogy mi hiányzik neki. Nem mondom, nem esik mindig jól, de másképp nem megy. Szerintem nincs igazából semmilyen praktika, taktika, kerülőút - egyszerűen meg kell kérdezni. Persze nem egyszerű sem megkérdezni, sem elmondani, főleg, ha nincs már meg a bizalom egymás között.

Előzmény: Xenon1123 (1846)
olegnagy Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1852

Mire lenne megoldás? A kapcsolatotokra vagy a bosszúvágyadra?

Előzmény: Xenon1123 (1849)
LIMzsi Creative Commons License 2017.11.18 0 0 1851

Kedve Xenon1123!

Nejed a semmittevésbe "örült" meg 

Flörtnek indult, de ez már túl van a flörtön

Ne emészd magad miatta, mert ö már rákapott az "idénre" és ha nem ez az idegen van akkor lesz más pl a konditeremből de amerre csak megfordul - ez kapuzárási pánik és be akarja bizonyítani magának, hogy "fejben" még csak 20éves

Nincsen majd - mert én is azt hittem, hogy majd ha megcsináljuk ezt megcsináljuk azt elmegyünk nyaralni stb - mindezt erőn felül kellett teljesítenem, mert ő közben elszórta a pénzt - legalább is a saját fizetését az tuti 

Gyűjtsél össze minél több bizonyítékot és ha tényleg nem akarod ezt a "megalázó" helyzetet - már pedig ne akard - akkor indítsd el a válást pl úgy indítsál a nejed felé, hogy amikor biztosra tudod, hogy portyán volt akkor a bőröndöt kiteszed az előszobába - teszel belé 1-2 ruhát fehérneműt és amikor megkérdezi, hogy hová mentek akkor azt válaszolod, hogy csak ő megy oda ahol most az elmúlt 2-3 órában volt

Hidd el kutyából nem lesz szalonna - tapasztalatból mondom, mert 22évi házasság + 5éves udvarlás után ez elváltak táborába vagyok - ráadásul több mint 2 év volt a válás, mert mindig csűrt csavart valamit a dolgon 

Azt tudni kell, hogy a bíróság nőpárti - nagyon szemétláda bírónőt fogtam ki - lehet azt is lezsírozta

Hidd el, hogy találsz nála különbet, aki megbecsül téged és értékelni fog - csak ne kapkodd el

Kívánok neked sok erőt, kitartást, mert még lesz néhány álmatlan éjszakád

 

Xenon1123 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 1850

Azt ne mondd hogy hiányod van ebből, mert az nehezen hihető.

Előzmény: kabóca 1.12 (1844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!