Keresés

Részletes keresés

kókuszka Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15812
Skimmerrel ugyanaz. Hozzáér a fólia a vízhez?
Előzmény: Gábor1979123 (15788)
kókuszka Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15811
Most elutazom, de 10-e után, ha rám emilezel akkor küldök neked anyagot egy "zsákra" valót. Ha kibírod addig. Ja grátisz.
Előzmény: Kinga1204 (15794)
BodeCRX Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15810
Erre találták ki a 3 év garit. ;-) Csúnya dolog tudom. :-D
Előzmény: Janaboy82 (15664)
crx Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15809
Akkor lényegében ez megegyezik az "erősebb" szenyvízszivattyú-gyártmányommal... csak nem a medencében van, ha jól értem. Ez jó, mert akkor nem kell megint költeni vmire :-)
Előzmény: Kumpi (15659)
Damil Rigó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15808
Van egy pár galambunk akik rendszeresen járnak hozzánk, etetjük őket...stb.
Ma észrevettem hogy az egyik rendszeresen issza a medence klóros vizét :-(((
Szerintetek baja lesz tőle? Nem szeretném ha emiatt elpusztulna.
Tudom a csapvíz is klóros de nem tudom milyen mértékben. Aggódom kicsit....
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15807
Csak ebédelni jöttem haza, de nagyon belemerültem a fórum olvasásba. Na robogok tovább:)))
Üdv
Előzmény: lac1 (15804)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15806
Szeva Natalyel!
Hát a normális homokszűrőkön POOL felirat meg stb van, addig a 9000Ft-os szűrőn A,B, C jelek, és véletlenül rosszhelyre csavartam fel a csövet. De már korrigálva ( mert 1 perc alatt rájöttem). Huhh
Ennyi
Előzmény: natalyel (15802)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15805
Szia Kinga!

Tipp: amíg nem ismertem az f... anyagot, addig háztartási boltban kapható VILEDA-t ( remélem jó írtam) használtam több rétegben a szűrőbetét rásegítésére. A szűrőbetétemet három réteg vileda fedte ( körbetekertem a betétet vele), sosem volt koszos a szűrőbetétem többet. Ezek szerint felfogta a trutyit, nem vergődött át rajta).
Ezt a tippet nem a csodazsákra írtam.
Üdv
Előzmény: Kinga1204 (15791)
lac1 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15804
Szia,

jó munkát, drukkolok, hogy egyik este egy légkondi nőjön a kocsidban.
Előzmény: nyárimádó (15803)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15803
Szeva Lac1!
Én pont értem és tapasztaltam, amiről írtál. A tavalyi évem a szűrő mosásról szólt, és ha elfelejtettem kimosni, akkor meg zaccos lett a vizem. Eléggé fájt mikor ki kellett adnom érte 50 db ezrest ( homokszűrőről írok), de "hál' Istennek" olyan munkát végzek, hogy időm sincs fürödni. Vasárnap visszamosatok 5 perc, vegyszert mérek 1 perc, és vegyszerezek 5 perc. Ennyi idő a nagy karbantartás hétvégén, esténként 5 perc bogarazás a víz tetején.
Szeva Lac1, majd jelentkezem.

Előzmény: lac1 (15787)
natalyel Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15802

"nem jó helyre csatlakoztattam a csövet"

:)) Azt meg hogy? :)

Előzmény: nyárimádó (15799)
natalyel Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15801

Bocs, azért egy fontos dolgot kihagytam:

Estére klórozd be a vizet. Csak érzéssel, nem kell agyon.

Másnap azért mérd meg, de valószínűleg lehet fürdeni benne. Persze a klórszint az elfogadható értéken belül legyen! Viszonylag gyorsan elillan a klór.

Előzmény: Kalózita (15793)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15800
Szia Gábor1979123!
Nekem is ilyen volt a víz teteje: poros. Kicsi apró, nem összefüggő dolgok a víz tetején. A homokból is jöhet, főleg, ha nemrég állítottad üzembe. Majd a későbbiekben ( mosatás stb) eltűnik.
Üdv
Előzmény: Gábor1979123 (15778)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15799
Cső Natalyel!
A miénk is ( fateré) furcsa kávédaráló hangot adott, aztán rájöttem, hogy nem jó helyre csatlakoztattam a csövet.
A miénken megjelent a csepegés a ( fejszelep menetes része és a cső között). Na, majd úgyis megyek fater felé és megcsinálom. Ha le van takarva, akkor a hőtágulás minimális, de valamiért kitakarták az öregék, és egyre jobban csepegett:((
Remélem nem kókányolja össze- vissza az öreg. Amúgy nagyon szépen dolgozik, a vasas kútvíz+ aktív oxigén tuti lett neki is.
Üdv, majd pár nap múlva jövök erre.
Előzmény: natalyel (15764)
nyárimádó Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15798
Szeva Toncsika!
Nyárimádó nem b@szik küldeni képet, csak mocskos kevés az időm. Van egy meló közbeni, ahol a kocsiban vagy 50'C van. Majd felrakom. Bár egy ismerősöm nem ismert fel:)
Na csumika drága.
UI: A vizem pazar, pedig csak 5 percet foglalkozok vele esténként.
PÁhhh!!!
Előzmény: toncsa8 (15763)
Hisztor Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15797

Talált!!!

 

Akkor most hagyom ülepedni (barna kis izék).

Előzmény: szucsr (15784)
Kalózita Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15796
Köszönöm szépen a válaszod! Utánanézek a dolgoknak.
Előzmény: natalyel (15795)
natalyel Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15795

Ó, szegény kölykök, átérzem, milyen az, mikor már úgy pancsolnának, de nem lehet... :(

Olvass kicsit vissza, egy-két oldalt, írtam a porszívózásról is, meg a topik fejlécében van a mi kis weboldalunk hasznos tanácsokkal, azt is érdemes átnézni. Kb. 10 perc alatt megvan.

 

Addig is röviden:

Na nem túl durva a szmötyi, akkor azért belemehetnek a srácok, láttunk itt már zöldes vízben békésen úszkáló emberkéket :)

 

Logikusan, józan paraszti ésszel porszívózz. Mivel nem adtál meg mindent pontosabban - pl. a zöld alja mit jelent, lerakódott vagy a víz színe zöld, milyen porszívót használsz, szűrőre van kötve vagy sem, milyen a szűrő... -, ezért probálok általánosan válaszolni.

 

Slagot a medibe a víz alá, másik végét a kertbe. Megszívod, elindul a víz kifelé. Óvatosan belemész, lassú mozdulatokkal mozogsz, és módszeresen lépésről lépésre elkezded kiszippantyúzni a szmötyit. Ez sajnos időigényes feladat, de máshogy nem lehet valamit kiszedni a vízből, csak úgy, ha kiszeded :).

A medencéd méretétől függően szerintem kb. max 1 óra alatt végzel. PErsze nem lesz kristálytiszta, mert azért felkavarodik itt-ott, de nem baj. Már lehet fürdeni.

 Este mikor mindenki kijött és vége a napi fürdésnek, a medencében s szélén futsz 4-5 kört. Tulképpen megkevered a vizet, mintha egy kiskanállal egy pohár folyadékot kevernél. Ekkor a lebegő szutyik középre mennek, és egyben ott ülepszenek le. Vársz pár percet, hogy alábbhagyjon a keringés és megnyugodjon a szutyi. Ekkor ismét slag elő, és kiszippantani a mediből.

 Be lehet kapcsolni a szűrőt, menjen 1-2 órát minimum. Lefekvés előtt kapcsold ki, vagy ha megbízol a motorban és a zárlat ellen védő villamossági gépészetedben, akkor hagyjad egész éjjelre.

 Reggel ha megint ülepedett, akkor megint eljátszod ugyanezt.

Sokat keringesd a vizet.

 

Harmadnapra tiszta lesz a víz :).

 

Na, csak nem lett rövid... :)

Előzmény: Kalózita (15793)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15794
Szuper!

Nem küldenéd el nekem zsákostól?Mennyiért adnád oda, én az innofilttel befejeztem, nem telefonálok többet, undorító volt, amit ma műveltek.
Tudom, ez nekik nem üzlet, de akkor ezt megmondhatták volna az első nap, nem pedig még a telefonomat is terhelni.
Így is alig várom a 2-át, amikor megjön a családipótlék, a köv.napokban pedig a GYES.
Előzmény: Kumpi (15713)
Kalózita Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15793
Sziasztok!

Most érkeztem erre a topikba, de már nagyon tanácstalan vagyok medencénket illetően. Ez a Fast-Set medencénk van. Első használatkor tettem bele komplett alga és klór tablettát, ami teljesen tisztán tartotta a vizet. Majd jött a vihar, nem voltunk itthon, így algás lett a víz. Leengedtük, újra feltöltöttük, de most viszont két nap után megint zöld az alja. Kérdésem az lenne, hogy hogyan tüntessem el onnan? A porszívót hogyan kell helyesen működtetni, mert azzal csak felkavarom a vizet és az egész átláthatatlan zöld színű lesz. Vagy mi a megoldás? Várom segítő válaszotokat, mivel két kisgyerekem már alig bírja ki, hogy fürödhessen. Megint leengedem, napok mire felmelegszik stb.
Köszönöm!
tec1 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15792
Sziasztok!

Most találtam erre a topicra. Jómagam is évek óta "üzemeltetek" kerti medencét a gyerekek miatt. Ez az első nyár, hogy homokszűrős medencénk van.
Valóban ég és föld. Korábban a papírszűrőt naponta kellett kimosni. Mivel én használok egy napenergiával működő fűtő szőnyeget így a keringető-szűrőnek sokat kell mennie. Volt olyan év, hogy kettő papíros szűrőt dobtam ki. Ja és a hang....
Csodálom, hogy a szomszédaim néha nem dobtak át valamit!
A homokszűrő reggel 9 és este 6 között megy folyamatosan hang nélkül. Az előző kánikulában a víz hőmérséklete felment 34 fokra a fűtő szőnyegnek köszönhetően.
Augusztusban jönnek a hűvösebb éjszakák. Ilyenkor kifejezetten jó a napenergiás fűtés.
Az első évben naponta mértem a klórszintet és a ph értéket. Mostanra eljutottam oda, hogy egy úszó adagolóba berakok egy lassú klór és egy multi klór tablettát amit kb. másfél - két hetenként kell megismételnem. Ennek, a hosszú keringetési időnek és a takarófóliának köszönhetően egész szezonban szép a víz a medencében. Néha porszívózni kell és kihalászni a beledöglött bogarakat.

tec1
Előzmény: lac1 (15765)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15791
sziasztok!

Hát ez az innofilt kft egy kalap szar.

Az egyik Balogh megígérte, hogy futárszolgálat kihagyása nélkül postáz nekem egy darab 5 micronos anyagot a zsákhoz, aztán ma lepattintva közli egy nőci, hogy a futárszolgálat díja mennyi, áfával több, mint 3000 pénz, ezekután inkább v.mi segítőkészebb és olcsóbb megoldást keresek helyettük.
Ezeknek egy petákot sem vagyok hajlandó fizetni, tegyék az anyagukat oda, ahová gondolom....

Bocsi mindenkitől, de már egy hete hitegettek, aztán ez a vége.Most kibuktam rajtuk, nagyon!



Majd keresek másik szűrőanyagot, vagy legalábbis biztosan találok másik céget is, akik gyártanak filtereket légelszívókba, vagy hasonló helyekre...De minden ötletet szíveen fogadok.
GanXstaZolee Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15790
Használj aktív okigént klór helyett én mondjuk is-is használom, de még nincs fedés sajnos.
Előzmény: Gábor1979123 (15778)
GanXstaZolee Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15789

Igy igaz.

 

Nekem tavaly mobil medence volt sosem volt olyan tiszta mint most az off topic műanyag beépített medence. Nem hittem el, hogy napi pár óra szivattyú járatással homokszűrővel állandóan kristálytiszta a víz, igaz a szivattyú óránként 8m3ert forgat meg, napi 3-4 óra és megforgatja az egészet, csak vegyszert kell pumpálni bele.

 

Tavaly állandóan koszos volt a víz a mobilhoz adott papírszűrős szivattyú nállam a homokos talaj miatt semmit nem ért, porszívózás közben a nyomó oldalon jött vissza a retek. (ki sem lehetett takaítani rendesen a papírszűrőt) Csodazsák lehet segített volna de már nem kezdtem bele, inkább elajándékoztam az egészet :).

 

Még egy medence fedés kell a falevelek miatt mert amikor épp nem megy a szivattyú éjjel pl akkor elég sok lesüllyed az aljára, na meg egy jó szoláros fedés még 2-3fokot is jelenthet.

Előzmény: lac1 (15765)
Gábor1979123 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15788

Értem.Sok neki, vagy mindenképp ilyen a klórtablettától? Te mit használsz. Szerinted mit kezdjek vele?

Skimmer?

Előzmény: kókuszka (15781)
lac1 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15787
Az a baj, hogy elmész egy hétre a nagymedencébe, ha nincs senki aki kimossa a szűrődet amíg odavagy, akkor...
Nekem megér annyit (ez volna a lényege a mondanivalómnak), hogy amikor huzamosabb távollét után hazamegyek, hogy ne azt kelljen mondani a gyerekeimnek, hogy bocsi, de látjátok milyen zöld, majd 2 nap múlva kitisztul, addig nézzétek a tévét...
Amúgy meg nem nekem kell venni, nem én forgalmazom, hanem a saját magatok életének az egyszerűbbé tétele a lényeg.
Én tök jó szándékkal írtam, ha valamit belelátsz, az csak a véletlen műve lehet.

Igen, láttam, hogy milyen tiszta a víz akinek papírszűrője van. És ért is a vízhez, meg szerencséje is van.
Ugyanezt sokkal kevesebb munkával egy teszkós bicikli áráért megkapod sok-sok éven keresztül.
Előzmény: kókuszka (15776)
lac1 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15786
Sajnálom, hogy nem értettél meg...
Előzmény: wapdigit (15769)
koenig64 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15785

Sziasztok,

Ingadozik a PH, hiába csökkentetem le visszakúszott, ezért a klórsokk se működik, hogyan stabilizálhatom. Én sósavra gondoltam..

Szerintetek??

Üdv: koenig

szucsr Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15784
Hisztor, a vasat a klór+pelyhesítés kiszedi, papírszűrővel nem szokták szűrni ilyenkor, hanem hagyják leülepedni, és kiporszívózzák a fűre (a papírszűrő túl kicsi kapacitású ehhez a játékhoz, kb. százszor kéne takarítani közben).
Előzmény: Hisztor (15774)
Kumpi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 15783
U. így vélekedek én is erről. Ezért mertem tanácsolni a zsákot, többünk nagyon eredményesen használja, és olcsóbb.

wapdigit!

Elképzelhető, mivel kézzel varrtad meg, hogy nem zár rendesen, és ott ereszti vissza a zöldet. (ezért írtam, hogy fontos géppel megvarrni) De így elég nehéz véleményt mondani, mert látni kéne milyen anyagot kaptál.
Előzmény: kókuszka (15776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!