Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

568456 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 17501
Sziasztok!
Teljes győzelem,végre.Példaértékü volt az ügy remélem tanultatok belőle.
A KÖBE lezárta a kötelező mizériát.

Tájékoztatjuk, hogy 104........ kötvényszámú szerződésén az ajánlaton
feltüntetett díj és a díjtáblánk alapján kiszámolt éves díj közti
különbözetet jóváírtuk, így szerződése 2010.12.31-ig díjrendezett.

Köszönjük türelmét.



Tisztelettel
Szakál Beáta
ügyintéző
caerleon Creative Commons License 2010.06.03 0 0 17500
Valamelyik nap volt egy "riport féle" a rádióban. Épp a balatoni kempingeket húzták le, hogy egy picivel többért sokkal többet kapnak az emberek, ......
A magyar idegenforgalmi propaganda "0" , , meg kellett volna lovagolni idegenforgalmi szempontból a vasfüggöny lebontását, de ezt nem mi tettük meg, hanem az Osztrákok és a Lengyelek.... , Mi akinek oka lett volna nem tettük....
Előzmény: Törölt nick (17492)
caerleon Creative Commons License 2010.06.03 0 0 17499
Új nap van.
F Artur Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17498

Igazad van!

Tényleg eléggé szelektív a látásom. Is.

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17497

Itt most arról volt szó,hogy nincs propaganda és mégis megtalálták több ezer km-ről!!

 

Úgy látszik ma itt több embernek is szelektív a látása...

Előzmény: F Artur (17496)
F Artur Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17496

Hát komám!

Mesteri.

Igen tele van 65 és a halál közötti  olyan nyugdíjasokkal akik regeltől estig az egy szem pancsolóban ülnek, és ez az egyetlen elfoglaltságuk egész nyáron, és annyiba van nekik, minha otthon üdögelnének./ Bocs egy kis nyugatmagyar tájszólás/

Véleményem szerint akik ezt az oldalt olvasgatják ennél lényegesen többre vágynak, tehát nem Mesteri a fő csapás iránya. Lehet akkor, ha a gyerkőcök kirepültek, és az az elsődleges cél, hogy a lakó 5 m.-re legyen a gyógyvíztől, hogy tolókocsi nélkül is megközelíthető legyen.

Uff! Én beszéltem!

Előzmény: Törölt nick (17494)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17495

Ja!Akkor most én is jelentsem ki,hogy ez azért jó,mert ide özönlenek a kölföldiek?

Hhö...

Eszem ágában sincs!

Kinek a pap,kinek a papnőő:-)))

Előzmény: Törölt nick (17494)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17494

Na akkor lenne egy elvetemült kérdésem:ki volt már közületek Mesteriben?-Azt hiszem rajtunk kívül senki!!!!

Na szóval:amikor kinyit akkortól már másnap tele van osztrákkal,némettel,hollanddal meg még mittomén kikkel!!!Propaganda ZÉRÓ!Mégis jönnek!De hogyan is?

Valószínüleg szájról-szájra terjed,mint a bacilus...

Semmi különös,sőt a szinvonal putri közeli!De a víz az állítólag nagyon jó és szinte ingyen van...

Egy medence,de minden nap leengedik és hajnali 4-kor már beleülhetsz hesszelni a friss termálvízbe!

Nem kell semilyen tagnak lenned,mert így is aprópénzbe kerül!Családias,mindenki,mindenkit ismer...

Gruau Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17491
Lehet hogy nem szeretik a nyugatiak Magyar részeket .De akkor nem értem miért van tele Német lakókocsisokkal Kiskunmajsai termál kemping, és Hajdúszoboszlói termál kemping. Ezeken a helyeken ezt tapasztaltam. Igaz több helyen nem jártam eddig.
Azt nem vitatom valóban elszaladtak egyes kempingek az árakkal.
Előzmény: caerleon (17490)
caerleon Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17490
Nemigen van itt vitatkozásról szó.

""""Sajnos a kempingek egy része nem igen veszi észre , hogy elszaladt az árakkal. Egyes balatoni kempingek és olasz tengerparti kempingek árai között nincs 15% eltérés..... persze most is a gazdag nyugati vendégeket várják és húzzák az orrukat a magyar ill keleti vendégekre. Sajnos a nyugati kamperosok inkább örömmel válasszák a nem magyar részeket. """" na ezt nem én találtam ki.
Előzmény: Gruau (17488)
macimoci Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17489
Azért köszi, majd legközelebb :-)
Előzmény: Crvoyager (17472)
Gruau Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17488
Nem szeretnék vitatkozni veled, mert valóban vannak lehúzós kempingek. Olyan helyekre én sem megyek be. De viszont vannak olyan termál kempingek ahol a az egy éjszakai ár két nap fürdő jegyet is tartalmaz.Pl. Hajdúszoboszló. Tudom hogy szereted a vadkempinget ami valóban jó dolog. De az is akkor az igazi, ha több lakókocsis össze fog.
Abban is igazad van hogy miért nincsen több tali hely az MHKK-nál Dunántúlon. Remélem előbb utóbb ott is több tali hely lesz.
Előzmény: Törölt nick (17479)
caerleon Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17486
Köszi, továbbítom .
Előzmény: Törölt nick (17485)
caerleon Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17483
Ár ? Súly ? Évjárat ? Sátor ?
Előzmény: Törölt nick (17481)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17482

Köszi,de a hétvégén rájöttünk,hogy minden marad a régiben!A fürdést megoldjuk egy teljesen új találmánnyal meg a Te lakókocsid nekünk nagy lenne.

Mégegyszer is köszi!!!

Előzmény: Törölt nick (17480)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17479

Akkor most Neked mondom jóóó,hogy érthető legyek!!!Számold össze,hogy mennyi tali van itt a dunántúlon?Megmondom:Hegykő.Aztán még?

Akkor május elsején miért is nem ért ide senki győrbe?Ingyen lett volna!Szóval ennyi!

 

Most és utoljára elmondom érthetően,hogy:nem a klubokkal van bajom,hanem a lehúzós kempingekkel!Mert nem a 7500-ból kell 10%-ot adni,hanem normális árakkal kell dolgozni!!

Aki ezután is azt hiszi,hogy nekem a 2000Ft a problémám az tehet 1 szivességet...

Még akkor is,ha unalmas!Ez legalább annyira érdekfeszítő,mint az ampervadászat!Amihez érdemben csak 2-3 fórumozó tud hozzászólni a többi meg csak figyel,hogy hátha megtud valami okosat.

 

Caerleon!-azonnal csináld meg a huzatós oldalt!Én odaköltözök...

Előzmény: Gruau (17467)
568456 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17478
Nekem a KKKHT -nál mondták,hogy kérjek mindig rendört,mert ugy nem macerás,na kiváncsi leszek.Egyébként tök rendesek voltak a rendörségnél,2 perc alatt ott voltak.
Előzmény: fekvőrendőr (17477)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17477
Nem kell rendőrségi jkv, de jó ha van. Nem helyszínköteles az ügy, senki se csodálkozzon, ha a yard elhajtja, és nem megy ki. Egyszerűen nem rendőrségi ügy az ilyen. Gondolj bele, egy koccanást sem kell helyszíneltetni, pedig ott valaki min. szabályt sért. Mitől rendőri ügy ez?
Nekem pár éve is volt egy ilyen ügyem, akkor se volt rendőri intézkedés, és gond nélkül fizettek. Most is csak egy gyenge próbálkozásuk volt az FKF-eseknek.
Előzmény: 568456 (17476)
568456 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17476
Köszi közben utánajártam a dolgoknak. Valóban XI ker ott kaptam egy kárbejelentőt,utána allianz biztositó,ott azt igérték 24 órán belül felhív a kárszakértő,majd megszakért,és számla ellenében fizet a biztosító,de csak ha bemutatom a rendörségi jegyzőkönyvet. Ergo: minden esetben kérjetek rendöri intézkedést,mert egyébként le se xarnak. Másik fontos dolog 5 napon belül be kell jelenteni,mert egyébként elutasítanak(munkaszüneti napok is beleszámítanak)
Na akkor most várunk a csodára.
Köszönöm mindenkinek a segítségét ez ügyben.
Előzmény: fekvőrendőr (17465)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17475
Újraolvasva megállapítottam, hogy a helyszíni szemle jkv.-k, meg az összefoglaló jelentések nem múltak el nyomtalanul. :-))
Előzmény: Crvoyager (17468)
Gruau Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17474
Esik az eső..........
Gruau Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17473
Úszómedencébe hány fokos víz van?
Még nem 100% hogy megyek, pénteken tudok pontos választ adni.
Előzmény: Crvoyager (17470)
Crvoyager Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17472

Hali! Nem fogok tudni segiteni a szilvásváradi infokban, amit kértél, mert nem ott kötöttünk ki az eső miatt.

Ugy döntöttünk inkább egyből szentandrásra jövünk, de ahogy hallottam a hirekben az a környék elég kiszámithatatlan lett.

 

Előzmény: macimoci (17463)
Manac :-) Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17471

Ez a verda kempingben, de a terepen is megállja a helyét:

 

Holland

 

Holland2

Crvoyager Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17470
Te is jössz? Egyenlőre fogom a helyeket.
Előzmény: Gruau (17467)
Crvoyager Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17469
Képzeld el itt a kempingben a fából készitett pagoda a sláger. Több telepitett bódé elé van épitve. ja meg a kék zörgős ponyva, de az nagyon c..telepi stilusú. Célnak tuti jó. csináltam fotót, majd felrakom ha érdekel.
Előzmény: GPS (17464)
Crvoyager Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17468

gratula és nem baj hogy hosszú. Akár mintának is használható igy sok embernek jó lehet.

 

 

Előzmény: fekvőrendőr (17466)
Gruau Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17467
Szerintem is kár a MHKK tagságin vitatkozni.
Én ebben az évben háromszor jártam összesen 9napot Kiskunmajsán, egyszer 5 napot Hajdúszoboszlón. Mindegyik helyen meg kaptam a 10% kedvezményt a MHKK tagságira. Nekem már meg térült a tagsági díj.
Előzmény: Crvoyager (17462)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17466

Bocs, kicsit hosszú, de ez vezetett eredményre:


FŐVÁROSI KÖZTERÜLET-FENNTARTÓ ZRT.
1439 Bp. Pf.: 637

......... Richárd csoportvezető




Tisztelt ............. úr!

A fenti számú kárigényemmel kapcsolatos – az elismerő nyilatkozatot megtagadó – levelükkel kapcsolatosan az alábbi kifogást nyújtom be:

2010. március 18.-án 06:55 órakor az Lxxxxx frsz. gépkocsimmal munkahelyemre utaztam. A Kacsóh Pongrác úti felüljáró M3-ról a Hungária körútra levezető részén a belső sávban közlekedtem az Ajtósi Dürer sor irányába. Itt a levezető sávok 90 fokos íves kanyart képeznek. A kanyar ívének közepén a dillatációs rendszer szélénél az aszfalt réteg kitört és egy – becslésem szerint – 30 cm mély, 50 cm átmérőjű kátyú keletkezett, melyet az egyik oldalról egy acél szögvas határolt.
A közlekedés ritmusának megfelelő kb. 35 km/h sebességgel haladtam, mikor a gépkocsi menetirány szerinti jobb első és jobb hátsó kereke a kátyúba került és nagyokat koppant.

A kátyú közelében nem volt lehetőségem megállni:
• mivel a gépkocsi nem vált mozgásképtelenné, így a KRESZ szabályait súlyosan sértette volna megállásom, mivel a két forgalmi sáv között záróvonal van felfestve
• a megállás következtében balesetveszélyes helyzetet idéztem volna elő,
• a megállásom következtében a lehajtó sávok keresztmetszete jelentősen leszűkült volna, ennek következtében közlekedési dugó alakult volna ki Budapest egyik legforgalmasabb csomópontján

A kátyút fényképen rögzíteni nem volt lehetőségem, és erre jelenleg sincs módom.

A helyszín jellegéből következően, és az ott folyamatosan zajló forgalom miatt a kátyú környékét gyalogosan megközelíteni számomra nem lehetséges, a folyamatosan áthaladó gépkocsik miatt. A helyszínt megközelíteni életveszélyes lett volna az esemény bekövetkeztekor, és arra jelenleg sincs módom.


Nem állnak rendelkezésemre olyan eszközök, mellyel Önök rendelkeznek, nincs figyelmeztető jelzéssel ellátott gépkocsim, nincsenek terelőbójáim, sebességkorlátozást és kötelező haladási irányt elrendelő közlekedési jelzőtábláim, így nem tudom megteremteni a biztonságos helyszíni tevékenység feltételeit.

A kátyúba történt behajtást követően a Hungária körúton az Erzsébet királyné út kereszteződése előtt volt lehetőségem biztonságosan megállni, és ellenőrizni gépkocsim esetleges sérüléseit. Itt észleltem gumiabroncsaim sérüléseit, melyet az Allianz biztosító szakembere is megállapított a kárszemle alkalmával.

A megálláskor a helyszínt már elhagytam, ott tanúkat felkutatni – akik az esemény lefolyását látták volna - nem volt lehetőség, az események tanúi a gépkocsimban utazó családtagjaim.

Mint nyugalmazott rendőr alezredes, tisztában voltam vele, hogy a bekövetkezett esemény – jellege miatt – rendőri intézkedést nem tesz indokolttá, nem következett be olyan kár, melynek kárértéke indokolttá tenné a helyszíni szemlét, nem következett be személyi sérülés, a helyszínt már elhagytam stb.

A fentiek alapján az Önök által igényelt „új bizonyító erővel rendelkező dokumentumot, fényképfelvételt, vagy nem érdekelt, az esetet tanúsító személyek nyilatkozatát” csatolni nem tudok, de az esemény megtörténtét bizonyító tényeket az alábbiak szerint tudom előterjeszteni:

• a káreset bekövetkezését követően, az első lehetséges időpontban még 2010. március 18.-án 08:00 óra előtt felhívtam az FKF Zrt. Ügyfélszolgálatát a 06-40-353-353 telefonszámon. Ott jeleztem a kátyú tényét, és kértem a kárrendezéssel foglalkozó ügyintéző kapcsolását. A call-center a bejelentést tudomásul vette, de közölte, hogy 08:00 óra után tudok kapcsolatba lépni az illetékes ügyintézővel. Ekkor az FKF Zrt. képviselője nem kételkedett a kátyú meglétének tényében, nem figyelmeztetett, hogy nekem kell bizonyítanom, hogy az adott helyszínen útfolytonossági hiba van. Ez a bejelentésen nem csak a káresemény bekövetkezésére figyelmeztetett, hanem a cég számára is jelezte az úthibát.

• 08:00 óra után telefonon kapcsolatba léptem a kárügyintézéssel foglalkozó FKF egységgel, akik közölték, hogy hol, mikor lehet a kárügyet intézni, ekkor nem figyelmeztettek fotók, dokumentumok szükségességére, csak az interneten elérhető bejelentőlap kitöltését kérték.

• a bejelentőlap kitöltését követően, azt bevittem az FKF Zrt. Budapest, XI. Bánk bán utca 8-10. alatti irodájába, ahol azt átvették. Az ügyintéző kérdésére elmondtam, a már a fentiekben ismertetett okokat, amiért nem készítettem fényképfelvételt, stb. Az ügyintéző indokaimat elfogadta, nem figyelmeztetett arra, hogy ezek hiánya a kárigény elutasítására ad okot.

A fentiek alapján – véleményem szerint – minden olyan intézkedést megtettem, mely a kárrendezéshez szükséges. Az eljárás alatt senki sem figyelmeztetett arra, hogy az Önök levelében kért dokumentumok szükségesek a kárrendezéshez, azoknak hiányát figyelmeztetés nélkül tudomásul vették.

A kárszemle 2010. március 18.-i kérését követően 2010. április 08.-án – három hét elteltével – az Allianz Biztosító szakembere megtartotta a kárszemlét. Megállapította, hogy a két gumiabroncs sérülése a bejelentésben foglaltaknak megfelel, valószínűsíthető, hogy a gumiabroncsok szálszakadásos sérülését a dillatációs elem acél alkatrésze okozta. A gumiabroncsok oly mértékben sérültek, hogy azok balesetveszélyessé váltak, és cseréjük szükséges, valamint a futóművek ellenőrzése is szükségessé vált.
Az új gumiabroncsokat április 15.-én beszereztem és felszereltettem, a futómű ellenőrzése és beállítása másnap történt meg, a gumiabroncsok ára, a szerelési és futómű ellenőrzési költségek összege kb. 67.000 Ft.
A gumiabroncsokról és az elvégzett munkáról számlával rendelkezem, a sérült abroncsok további vizsgálatra, rendelkezésre állnak.

Az FKF Zrt. honlapja és az onnan elérhető „Kárbejelentő tájékoztató” anyag szerint, vannak a bejelentésnél szükséges okmányok, illetve:
„A bejelentéshez mellékelni lehet továbbá:
• a káreseményt, illetve annak bekövetkezését helyszínen észlelő tanuk adatait /név, lakcím/,
• hatósági (rendőrségi) intézkedést lezáró hivatalos feljegyzést,
• fényképfelvételt a káresemény helyszínéről.”

Ezek alapján megállapítható, hogy a fenti dolgok csatolása nem szükséges, csak rendelkezésre állásuk esetén „mellékelni lehet” őket.

A káreseményt követően több alkalommal is elhaladtam az esemény színhelyénél. Észleltem, hogy a kárt okozó kátyút kijavították, a lukat aszfalttal betömték, bár még mindig észlelhető folytonossági hiány az útburkolaton.

A kijavított, de még észlelhető úthibát kész vagyok lefényképezni, és Önöknek átadni, amennyiben az Önök rendelkezésére álló technikai eszközök segítségével megteremtik a biztonságos helyszíni tevékenység lehetőségét.

Feltételezésem szerint az úthibát az FKF Zrt. szakemberei javították ki bejelentésem, vagy saját észlelés alapján.
A munkát az FKF Zrt. szakemberei, vagy a cég által megbízott vállalkozás szakemberei végezték, így a javítás tényéről valamilyen hivatalos dokumentum (megrendelő, munkalap, számla stb.) készült és ezek az Önök rendelkezésére állnak. Ezen iratok bizonyítják, hogy az esemény az adott időben és helyszínen megtörténhettek.

Kérem, hogy a fentiek alapján a kárrendezéshez szükséges elismerő nyilatkozatot számomra kiadni szíveskedjenek!

Az elismerő nyilatkozat megtagadása esetén a DAS Jogvédelmi Biztosító bevonásával kívánom polgárjogi igényemet érvényesíteni.

Budapest, 2010. április 22.

Üdvözlettel:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Előzmény: fekvőrendőr (17465)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.06.02 0 0 17465
Én márcus 18.-án estem kátyúba, két gumi kuka. Hívj fel, elmondom az eljárást! Nem egyszerű.
T-m... 962-nullahat és ez a két szám fordítva
Előzmény: 568456 (17461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!