Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2013.12.25 0 0 3046

 

A TV-nek (ha led-es) van fülhalgató kimenete is, de amúgy hang jön ki belőle több helyen is, pl. az RCA (kerek) piros-fehér csatijain.

 

Ez vonal-kimenet, független TV hangerejétől.

 

Nem ide kéne dugni az adót?

.

Előzmény: Zsolt Marosan (3045)
Zsolt Marosan Creative Commons License 2013.12.25 0 0 3045

szia

 

sajnos nincs csak 1 euroscartos muff van 1 csatlakozom ami egyikfelen euro a masik meg rendes audio csatlakozo   a tv az ledes elozoleg nem irtam

Előzmény: GPS (3044)
GPS Creative Commons License 2013.12.25 0 0 3044

 

Hova dugtad a drótnélküli fülhallgató adójának a jel-kábelét a TV-hez?

 

Mert ugye az adó-egység valahonnan meg kell kapja a TV-hang jelét - na azt a jelet honnan vetted le a TV-től?

.

Előzmény: Zsolt Marosan (3042)
GPS Creative Commons License 2013.12.25 0 0 3043

 

Na, ahogy mondtad, zihálva odarohantam a TV-hez, be a menübe - és máris törölgettem a homlokom, mert az automatikus frissítés "KI" állapotban volt - hál'Istennek.

 

Most, hogy 1-2 heti vergődés után egy fasza szín-képletet is összehoztam, a szolgáltatások mennek rajta, megy a net, megy a DLNA, megy az időzítés-felvétel, megy minden - na ha most ezt elkúrja nekem valaki (akár "frissítés" címen is) - hát azt én agyonverem :-))))

.

Előzmény: nicko (3041)
Zsolt Marosan Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3042

Sziasztok!

Boldog Karacsonyi Unnepeket mindenkinek

 

Valaki ki tudna segiteni,vettem 1 drot nelkuli fulhalgatot es ossze szeretem volnakotni a samsung tvvel de ugy,hogy a fulhalgatoba haljam csak a hangot de nem tudom vagy megy mind a 2 vagy egyikse ha elnemitom a tv-t elnemul a fulhalgato is tudna valaki segiteni?

nicko Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3041

Tök egyszerűen kikapcsolod az automatikus frissítést.

Nem tudom F szériánál hol van ez a D-nél:

Terméktámogatás - Szoftverfrissítés - Készenléti frissítés "ki" (itt lehet beállítani mikor frissítsen, éjjel vagy 1-2 óra múlva stb.)

Belenyúlni csak akkor tudnak, ha te megadod az ip címed nekik.

Előzmény: GPS (3040)
GPS Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3040

 

Tényleg, én is csatlakoznék a kolléga kérdéséhez, hogy

 

Mit kell csináljak ahhoz, hogy még véletlenül se frissüljön semmi a TV-men?

 

Vagyis nehogy neten keresztül nekem bármit is frissítsenek központilag - mert jelenleg nálam minden így van jól ahogy van, Isten ments, hogy belenyúljanak.

 

Előre is kössz.

.

Előzmény: nicko (3038)
zlota Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3039

Nem hittem volna, hogy egyszer írigylem, ha valaki penre tud felvenni....

Nah mindenesetre minden kedves topictársnak kellemes karácsonyi ünnepeket mégegyszer.

Előzmény: nicko (3038)
nicko Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3038

ez így van.

én egy régebben mobilhoz kapott teljesen noname USB hosszabbítót használok penhez. most megmértem 80cm hosszú.

Előzmény: zlota (3037)
zlota Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3037

Bocsánat az USB csatik forrasztásának gyengeségét nicko  írta még régebben!Meg hogy lehetőleg használjunk kábelt, hogy kíméljük öket.

Előzmény: zlota (3036)
zlota Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3036

Két ünnep között veszek egyet és megpróbálom!

Nekem nem F es a TV-m hanem UE40ES6540S.

 

SSDre felvesz, az két USB csatis, de csak 30Gb és ha azt belerakom akkor egy csati marad még az meg az egéré.Több üres már nincs,ráadásul néha bele szoktam dugni a pent is, akkor meg mindig ki kell húzni valamit.Pont te írtad, hogy vigyázni kell a sok ki-be húzásnál, mert gyenge a forrasztás.Én nem tartom megoldásnak a 2 csatis SSD-t főleg mert 2 helyet foglal+ drága is lenne vagy 45e forint egy 500gb méretű.De az is fontos, hogy én szeretném ha úgyanugy mint ahogy 2 héttel ezelőttig simán csatlakoztatni tudjak minden ithoni eszközömet.Eddig bármint kezelt.

Oldják meg.Persze ők meg úgy vannak vele vegyek olyan eszközöket amiket specifikáció szerint is kezelt.

Ez a penre nem vesz fel dolog ezért is "jó" mert ebbe talán nehezebben kötnek bele, mint az USB3as vinyómba.

Csak hát mint lentebb írtam azt meg nem szokták javasolni felvételre.Bár nem azt mondta, hogy nem lehet használni.

Előzmény: Törölt nick (3033)
zlota Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3035

Az ötlet jogos, de sajnos nem ez lesz a megoldás, mert direktbe dugom rá. :(

Közben megtaláltam, nekem ilyen van.

http://www.arukereso.hu/pendrive-c3540/kingston/datatraveler-generation-3-16gb-dtig3-16gb-p43489148/

A HDD-nek gyárilag van egy 15cm hosszú kábele, de az nélkül nem lehet bedugni.Másikat nem tudok beletenni,kipróbálni mert valami speckó csatija van.

 

Most rokonoknál leszünk pár napot, de a linken néztem, hogy vannak sebességek.Majd ha hazaértünk összehasonlítom azzal amit a TV kiír.A másik pendriveról -szintén ua.- is leszedem az anyagaimat, majd azt is leformázom és tesztelem, hogy nehogy a pen hibája legyen.Tehát két egyformával vágok neki a tesztnek, bár bizonyítani nem fogom tudni, hogy a ebben az életben ez eddig még mentek csak a frissités óta nem.Még annyít, hogy az ügyfélszolgáltos ezt is elintézte, egy olyan szöveggel hogy"pont ezért felvételre külső hdd-t szoktunk javasolni" grrr'

Hogy minek formáztam le, de hát ki gondolta volna.... ha tudom előre leformázom inkább a másikat!

Ja és még egy jó volt, hogy másik Samsung TV-n próbáltam-e?

Mondom persze van ithon vagy 3db... ha lenne már 66szor kipróbáltam volna, ez természetes.

 

Gyors kérdés, hogy minden részén letiltsam-e a frissítéseket, pl Smart részén is szokott frissülni, vagy az maradhat?

Esetleg hol lehet letiltani és miket fontos letiltani? Mondjuk gondolom előbb utóbb szervíz lesz azok meg úgyis elállítják...

 

Előzmény: GPS (3032)
nicko Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3034

Tehát a Samu D sorozatában a fejlesztőknek úgy kellett kiirtani e funkciót, magyarán az volt plusz munka, hogy ne kezelje.

 

vagy csak egyszerűen levan tíltva egy sorral az fw-ben.

Előzmény: Törölt nick (3033)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3033

Nem biztos, hogy járható út, de hátha:

 

Talán egy aktív USB HUB-val kéne megpróbálni. Tehát külső diszk vagy pen -> aktív USB HUB -> TV

 

Persze nem biztos, hogy jó ötlet, mert például a D sorozat biztosan nem kezeli az USB- HUB-ot. Remélem az F már igen.

 

ps. amúgy ez is igen érdekes ám. A linux alapból kezeli az USB HUB-ot, minde varázslás nélkül. Tehát a Samu D sorozatában a fejlesztőknek úgy kellett kiirtani e funkciót, magyarán az volt plusz munka, hogy ne kezelje.

Előzmény: zlota (3030)
GPS Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3032

 

Bármilyen pendrive-al nem megy... de egy síma Kingstonnal bármikor. És az se számít, hogy USB2-es, avagy 3-as. Mindegy.

 

Lenne egy láma kérdésem azonban - ez csak úgy jött:

 

Direktbe dugod-e be ezeket a cuccokat a TV hátába.... avagy használsz USB hosszabító-kábelt is, hogy ne kelljen hátul matatni?

 

Nekem egyszer egy (egyébként működő) hosszabító kábel az életemet megette, amikor a távolabb lévő nyomtatót kötöttem rá.

Pendrive-ot tökéletesen vitt.... de már a nyomtatót nem.

 

A fő kibaxás az volt, hogy az üzenetek nem azt mondták, hogy szar a kábel... hanem hogy telepítsem újra a nyomtatót... vagy csak egyszerűen pending-be maradt a nyomtatás, semmi üzenet nélkül. 2 napom ment rá.

 

És mindezt egy rohadék usb hosszabító-kábel miatt.

.

Előzmény: zlota (3030)
zlota Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3031

Van egy ötletem, hogy leformázom a pendrivot TV-vel és átmásolok 1 felvett filmet rá a TV formátumában.

Ezután próbálnék felvenni rá valamit, hátha ilyenkor már nem ellenőríz újra, pl lejátszás után.

Csakhogy nem tudom, mert minden szoftver amit talátam csak látja a XFS-t le is tudom húzni a számítógépre, de visszarakni nem enged semmit.

Vagy én ezt a funkciót nem találtam meg, de CTRLl+C müködik, csak a CTRL-V nem.

 

Kellemes karácsonyt mindenkinek!

zlota Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3030

Köszönöm a tanácsokat!Megteszek mindent... csak ne karácsonkor jött volna.

 

Pendrive felvételre- mivel eddig simán ment rá, most meg arra sem- milyent használtok/próbáltatok?

Volt már olyan akinek a régebbi verziókkal nem sikerült akár csak teszteléis célból is rögzítenie valamit?

Illetve fordítva, ha kipróbálta valaki a régi 1-2-4-8gb pendrive-ot és arra is simán rögzít.Nekem úgy rémlik bármire ment a rögzítés.100%biztos voltam benne.

Most Kingston 16Gb (2db is van) és 1042-essel már nem engedi, de bizonyítékom már nincsen, mert leformáztam a kérésükre... első rögzítés előtti teszten elbukik és letiltja, hogy nem éri el az ajánlott értékeket...

8auJANI Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3029

Szia!

Három éve vettem egy d6510-est és vele egy samsung 500 gigás vinyót usb-2est direkt felvétel céljábol. A tv idönként elfelejtette a vinyót ujra formáztam és lehetett használni  ez két naponta három hetente csinálta véletlen szerüen. A szerviz csak lesett mert nem találkoztak ilyen hibával. Kétszer cseréltek alaplapot , nem lett jó. Adtak egy uj  usb3-as 700 gigás vinyót azzal sem lett jó. Majd egy év civakodás után adtak egy csereutalványt, mivel kilátásba helyeztem hogy feljelentem öket a fogyasztóvédelemnél söt a biróságig is elmegyek. Ne hagyd magad ! Az a vinyó ha eddig  müködött és rajta van az eddig felvett müsor az bizonyiték neked, ne add ki a kezedböl semmikép . A szerviz egyébként vissza tudja tenni a régebbi verziót ezt nekem a pesti szervizes fönök mondta! Fenyegesd öket bátran.

Előzmény: zlota (3024)
nicko Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3028

lash = flash

Előzmény: nicko (3027)
nicko Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3027

visszarakni csak hack után lehet amit a samygos srácok csinálnak. Figyelni kell a fórumot a témában az F szériánál.

Hazudik a szervíz, hogy nem tudja visszarakni...visszatudnák csak hivatalaosan ugye nem.

lash és eeprom dologgal játszadoznak.

Előzmény: zlota (3026)
zlota Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3026

"Erre mit lép vajon?"

 

Kérdeztem, mi van ha én sem tudom jól, és 5400 vagy USB2 de azt mondták, hogy max kijönnek és szépen rádugnak egy 100% müködő alapvinyót és arra felvesznek valamit, majd kipipálják a munkalapot és már ott sem vannak!

Egyébként meg nem tudom mit láttak, nem mertem kamuzni nagyon, mert 3szor kérdezte meg, hogy másik vinyóval biztos nem próbáltam-e meg.SSD-vel 30Gb azzal ment.Nem tudom a logfile-ha van ilyen vagy history nem tudta-e hogy másikat rádugtam-e.

De most nem ez a lényeg, hanem volt egy "jó" TV-m ami mindent tudott, most meg van egy amit lekorlátoztak, vagy nem tudom mit csináltak vele, de elvileg meg sem támadhatom őket!

Valahogyan nme tudom visszaraknia 1030ast?Nincs meg valakinek?

Tudom, hogy nem alkalmas a visszarakásra a TV, de nem lehet megoldani, hogy átnevezem a 1030ast 1050esnek és akkor úgy másolom fel a 1042esre?

 

Nem igaz, hogy nem tudják megoldani, és ennyivel el van intézve!Nem hiszem el, hogy így qqbasztak velem és még nem is akarnak segíteni.

Talán nem is lehet kapni már 5400as vinyót újba.És 1 év múlva mi lesz?És 3 év múlva? Dobjuk majd ki a TV-t és vegyünk másikat???

 

Előzmény: GPS (3025)
GPS Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3025

 

Hát öregem, csak most adok hálát az égnek - hogy én egy olyan cégtől vettem az enyémet, ahol nem állok semmilyen kapcsolatban a márkával.

 

Ha kifingik, csak szólni kell, másnap eljönnek érte, elviszik javítani - de addig is itt hagynak egy ugyanekkora Tv-t, mint amilyet elvittek (!) - hogy addig se maradjak TV nélkül.

 

Ha kész van, visszahozzák.

 

Innentől az ő saruk, hogy hogy balhéznak a márkával, vagy bárki mással - de vélhetően nem ugyanabból a pozicióból, mint én - a mezei, egydarabos TV-tulaj.

 

Egyébként ez a mizéria amin te most átmész ez nem TV-specifikus - mert Isten mentesen meg pl. egy autó-márkaképvislettől is - ha netán gebasz van az autóval.

 

Egyébként telefonon mibe került volna neked azt mondani, amit hallani akarnak? "Igen kérem, pont az Önök előírásának megfelelő vinyó van rajta - mégse működik".

 

Erre mit lép vajon?

.

Előzmény: zlota (3024)
zlota Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3024

Hát most kész vagyok!

Tizsta ideg vagyok, mer több mint fél órát veszekedtem az ügyfélszolgálattal, hogy a meglévő több hónapja használt HDD-m szerintük nem alkalmas a felvételre!És nem is fogják megcsinálni, mert nem 5400 a fordulat és nem USB2.Azt nem tudom, hogy USB3 vagy USB2, mert a specifikáció nem tökéletes.

A Samsung 5400 ra garantálja a működést nekem meg garantáltan 7200, de tökéletes volt, és most meg nem tehetek semmit, max  idegbajt kaphatok, hogy nem felel meg. Azt mondták mehetek a fogyasztóvédelemhez, mert Ők nem garantálták soha, magyarul ha eddig működött akkor örüljek neki, az is lehet, hogy soha nem megy az is, hogy 2 percig, meg az is, hogy fél évig és többé nem.

Hiába magyarázom, hogy dehát csak a frissítés óta nem megy értsék már meg!

 

A szervíz sem tudja visszarakni a régi szoftvert.

 

Semmit nem csináltak, csak eltelt egy hét és beléptek és frissítettek mindent, de amúgy is friss volt minden, meg visszaállították a TV-t alapra. Ennyi. Most visszarakhatom a  csatornákat, és erre vártam 1 hetet!

Most még mindig nincs szervíz, majd megvizsgálják kielemzik mit tudomén -aztán gondolom benyögik, hogy vegyek másik HDD-t.Megint.

 

Másik hogy a pendrive-omra sem vesz fel... az talán majd orvosolható- de ezt is majd megnézik még.

 

Tud valaki segíteni?

;(

 

99% hogy ezek elintézik majd ennyivel.

nicko Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3023

és az eszköz leválasztva a legidegesítőbb.

 

PC-n/laptopon winben az energiagazdálkodásnál az alvó állapot engedélyezve van?

serviio vagy más hasonló progi használatnál a "soha"-t célszerű használni.

Előzmény: zoyka (3016)
Ati_66 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3022

A Panasonic készüléket a távirányítójával így hangolhatod össze:

A távirányítóján a 3-as és Eneter gomb együttes nyomva tartása folyamatosan legalább 5 másodpecig.

 

A DVD menüjében lehet egyébként DVD1, DVD2, vagy DVD3 távirányító kódot kiválasztani, hogy ne zavarja egymást több Pana készülék mondjuk DVD és VHS vagy két DVD ne egyszerre reagáljon.

Alapból a DVD1 szokot lenni a beállítás. Ha a készüléket elállítod addig nem kezeli a távirányító amíg azt is át nem állítod, úgy ahogy fent írtam. Eértelem szerűen ahányas kódra állítiod azt a számot kell az Enterrel együtt hosszan nyomva tartani.

 

Ekkor már ismét működteti valószínűleg a TV-t is.

Egyébként a Samsung TV-k DVD távirányítójával történő vezérlésének programozása a Távirányító a TV-re irányítva és a TV ki- bekapcsoló gomb folyamatos lenyomva tartása mellett a szám billentyűkkel ezen kódok valamelyike:  31 vagy 32, vagy 38

Előzmény: megtorlow7 (3020)
Qkorica Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3021
Előzmény: megtorlow7 (3020)
megtorlow7 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 3020

Segítsetek légyszives. Van egy Panasonic dvd felvevős lejátszóm (DMR-EH57 EP-S). 

Hogyan tudom párosítani a Samsung PLAZMA tv-vel (PS-42C62H)?

 

Régebben tudtam,de elveszett a használatija a dvd felvevőnek és egyszerűen nem tudok rájönni. Időnként megbolondul valamiért és leválik ilyenkor nem kezeli se a tv-t se a dvd-t. Egyedül annyit ír ki ha ki akarom kapcsolni,hogy "DVD 3".

 

Tudom.hogy nem az a topik de segítsetek légyszi.

Nick_X14XE Creative Commons License 2013.12.22 0 0 3019

Igen a 2100-as is ugyanaz az SZTK dizájn mint a 3100. (Az még a C szériához való.)

Az 5100 könnyebb, és igen az elem az orr fölött van. Az a hátránya, hogy nem becsukható a szára. Persze ennyi pénzért teljesen jó. :) 

Előzmény: nicko (3011)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 3018

ps. kicsit körbeszagoltam a plexet is, hát az se valami meggyőző.

 

Ha yukeboxot akar az emberfia, akkor szerintem kell egy médialejátszó, meg az ahhoz fejlesztett katalogizáló progi. Az úgy ütős tud lenni, de ez alatt valahogy nem működik a dolog.

Előzmény: Törölt nick (3017)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 3017

Hááát...én a netes streameket nem tartom sokra, ezek nagyon esetlegesek.

 

A Serviio ezen szolgáltatása csak olyan hab a tortán, ami azért különlegesség, mert néha tényleg van. Ennyi.

 

Amúgy a katalogizáló része sem okay a softnak, egyszerűen buta. Vagyis csak mappanézetet érdemes választani, mert a többi nem mindig hozza a tartalmat.

 

Előzmény: zoyka (3014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!