Keresés

Részletes keresés

s-ombre-ro Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47175

Aki szereti a kis madarakat, az etesse a cicát is!

Nem emlékszem madárpusztításra.

(a cicának van ragadozó ösztöne, de lustasága is - képes egész nap elheverni - persze, ha bundában lennék, én sem lennék más - egyszer a nyakam mellé hevert le, meleg volt, mint egy kályha!) :)

apeeng Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47174

érdekes jelenség... ül a szajkófióka a nagy etetőtálban, körülötte magok garmada...a tál mellett az anyja próbál széttörni egy kukoricaszemet..a fiókája folyamatosan rikoltozik, amíg az anyuka le nem tolja a torkán a kukoricát....lenyeli, majd tovább rikoltozik az ételért, pedig ott ül az elemózsián...

 

ez így van kitalálva...pont ezt csinálják a verebek is, meg a cinkék is...a cinkefióka még azt is elvárja, hogy az anyuka lehéjjazza a szotyit...addig tátva van a csőre..

 

most megjöttek a galambok, tömik magukba a kukoricát..

apeeng Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47173

én nem félek a macsektól (sem) a madarak inkább.

Előzmény: Törölt nick (47172)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47172

De féltek attól a szegény macsektól! Legalább 5 éve figyelem az etetőt-itatót, még egyetlen eredményes vadászatot sem láttam. Másutt igen, de a megfigyelt helyeken egyet sem.

Még a karvaly nyomát is min 20 m-es távolságban - talán egyszer. Viszont 2 csavargó kutya a a szomszédék tyúkjait egyelte rendszeresen. Először a mieinket gyanúsították, amíg meg nem mutattam a tetteseket.

Előzmény: apeeng (47170)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47171

:) A cinegék mindig a felfedezőkhöz tartoznak,,magevők egy idő után viszont jobban kijönnek egymással. :-S

Előzmény: Törölt nick (47169)
apeeng Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47170

így van nálam is, csak magasan, nehogy egy macska kedvet kapjon...

Előzmény: Törölt nick (47169)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 0 1 47169

Szeressük egymást "jó"madarak...

https://www.youtube.com/watch?v=vlxjCu-wLxg

Előzmény: Magdi60 (47168)
Magdi60 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47168

Nem csak az emberek civakodnak :-( 

Előzmény: apeeng (47167)
apeeng Creative Commons License 2018.06.15 0 0 47167

reggel fél hat..békésen nézek ki a fejemből, szürcsölgetem a kávécskámat...hallom ám, hogy bontják a házamat a fejem fölött...kilesek a reluxán, látom ám, hogy öt szajkó küzd egymással..van köztük óriási, és fele akkora is(valószínű ovis még)..ez a fele akkora mindegyik nagyobb szajkóval bunyóba keveredett, és ez hallatszott az esőcsatorna révén..a többi kosztos meg biztos távolságból leste a fejleményeket..mire ezt leírtam, a szajkók jóllakottan elrepültek, helyettük szivárognak a nagyon óvatos (és éhes)galambok...

 

 

...kezdődik a nap.

s-ombre-ro Creative Commons License 2018.06.13 0 0 47166

Mindenkinek!

Nehéz ma a természetet védeni!

Szinte mindent a pénz, vagy az érdek ural.

Jó szívvel kívánok kitartást!!!

s-ombre-ro Creative Commons License 2018.06.13 0 0 47165

Köszönöm a jókívánságodat!

Személyes ígérvényt kaptam a jó ellátásra!

Szép napot (estét?) kívánok viszont!

Előzmény: topoly (47159)
comad2 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 47164

Akkor nyilván a nekifutnak a második körnek.

Előzmény: corvi01 (47162)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 47163

A sasok hajlamosak más hasonszőrű ragadozók, egyebek, vagy akár fajtársaik fészkét is kirabolni, ez csak egy szösszenet a repertoárjukban...

Előzmény: comad2 (47161)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 47162

Igen lehet, később én is gondoltam erre, csak az az érdekes, hogy más helyeken is hallottam, kb. egy időben...(!?)

Előzmény: comad2 (47160)
comad2 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 47161
comad2 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47160

Talán az első fészekalj már kirepült vagy történt vele valami, esetleg a tojóval és újrázni akar.

Előzmény: corvi01 (47151)
topoly Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47159

Türelmes nővérkéket és figyelemlekötő olvasgatást és fórumozást kívánok ismeretlenül is:)

Előzmény: s-ombre-ro (47157)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47158

... Ha itt rátaposok, hol fáj?

Ha az ujjam belenyomom, mit érez?... Ismerőa a móka, ilyeneket felénk is csinálnak. Hogy minek, más kérdés...

A madarak meg itt röhögnek rajtam, ha fél óráig nyögök felkeleés (helyett ) előtt...

De legalább nekik legyen jó! ApróPó: Karvalyomat vagy egy éve nem láttam. Nem mintha hiányozna...

Előzmény: s-ombre-ro (47157)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47157

Apóka!

Köszönöm a jókívánságot és a telefont is!

Tehetetlenül fekszem, ki vagyok ütve.

Ámbár a világban van már egy tucat képalkotó módszer, nálunk  még manuálisan vizsgálnak.

Nagy fájdalmat okoztak, holnapra talán enyhül.

Ez van.

Előzmény: Törölt nick (47156)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47156

Azért előtte kérdezhettél volna...

Aztata céget meglehetősen úúúútálom, csak és kizárólag személyre szólóan küldök oda bármit is... :(

Töltsd le MAGADNAK, add tovább a haveroknak-ismerősöknek, de a FB-re inkább ne.!!!

Előzmény: sickamic (47155)
sickamic Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47155

Köszönöm, dolgozom az áttöltésen. A Fbookra már feltettem.

Előzmény: Törölt nick (47132)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.11 0 1 47154

Egyre fojtogatóbb a bürokrácia, egyre fogyasztóibb a világ, egyre önzőbbek az emberek - és egyre nehezebb kimozdítani az embereket önkéntes munkára, egyre nyávogósabb az ifjúság. Egyre több meddő papírmunkával jár a terepi lét, pedig eredendően utóbbira szegődtünk. És bármennyit küzdünk, pusztul minden.

 

Ez mind sajnos igaz, szerintem is! Engem, s persze nemcsak engem csupán az zavar, hogy a nagyérdemű hülyének van nézve és az összes hibát problémát a vezéroligarchia megpróbálja a tömegekre hárítani, miközben piacorientált minden, és mind az ami a társadalomban elromlik és eltorzul, az pont meg van tervezve a globálérdekek megvalósulása érdekében! :( Az csak a mese kategória, hogy az "állam" én is vagyok, a népek és bizonyos civil és egyéb szervezetek nagyon is szűk kényszerpályán mozoghatnak, ami szerintem nyilván a zöldeket is érinti...

Itt sajnos hősnek kellene lenni ahhoz, ha valaki konkrét ellenlépéseket akarna tenni a valódi értékmentések vonalán.. :(

Előzmény: topoly (47152)
apeeng Creative Commons License 2018.06.11 0 0 47153

amióta nincs kutyám, azóta bátrabbak a rigók..egyre többen vannak, és már nem tartanak a kutyától-macskától...nincs krumplim, ezért nem is kell permeteznem, illetve amit igen, azt nikotin-szappan keverékkel. nincs is semmi, kivéve azt a sok rohadt poloskát..ugyanis ott nem permetezek...

észre is venni a környezeten, hogy nincs mérgezve, mert már láttam békát is ugrálni, meg eső után sok a házas csiga(is)...este a különböző búvóhelyeikről előjönnek a sünik, és harci röfögéssel mennek vadászni...van mit.

 

nem tudom mi jót ettek a madárkák, de az örökzöldes oldalon minden kerti bútor igen rendesen le volt fosva..illetve a szőlőtartó pergolák alatt is a kerti asztal-lapja csak madárplecsni....jól élnek.

 

(a vasárnapi ebéd a szaletliban, oda nem mennek be, pedig nyitott)

Előzmény: Törölt nick (47150)
topoly Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47152

Nyilván vehetném ezt a "hírharang verés"-t, a "hűháznak"-ot és a "szánalmas"-t könnyebben. Egy a sok közül, kapunk bőven, lépjük át...

Egyre fojtogatóbb a bürokrácia, egyre fogyasztóibb a világ, egyre önzőbbek az emberek - és egyre nehezebb kimozdítani az embereket önkéntes munkára, egyre nyávogósabb az ifjúság. Egyre több meddő papírmunkával jár a terepi lét, pedig eredendően utóbbira szegődtünk. És bármennyit küzdünk, pusztul minden.

Amikor pikk-pakk elintéznek bennünket hűházással meg hírharangozással, akkor mi a francnak strapáljuk magunkat?

Nem jobb a helyzet, ha Corvi olvtárs egyszerűen csak beárazta a teljesítményünket.

Off

Előzmény: corvi01 (47121)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47151

Ma harkálydobolást hallottam, többször és több irányból..?! Jön a tavasz,,,vagy mi? :-S

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47150

Aggkor én szerencsésebb vagyok! 

Nálunk annyiból más a beosztás, hogy a kert elején ugye, a ház. Előtte, amennyit engedtek előkertnek, mögötte majd annyi megint. Az utcán két marhanagy bánatos fűzfa jól telifurkálva harkályoktól. Félek is, az üvegszálasok már jajgattak, hogy féltik a madzagjukat. Megegyeztünk, hogy majd ősszel rendezzük a kérdést.

Az előkertben tuják, maradt még egy szem télizöldem, meg trombitafolyondár, amit a szomszédtól örököltünk, most nem tudom kiirtani. meg egy szép magy mogyróFA.

Madárkák járnak oda, de köszönik, nem kérnek ott hamit, azt inkább a hátulsó kertben. Az udvaron Tiszafa, mogyoró, itt rózsa, boglárka ( ugye, az a sárga kisvirágú? ), egy szúrós, tüskös levelű nemtudommi-fa. A benti etető arra volt aggatva a télen. Most a verebek, meg valami más ugyanolyan színű, de karcsúbb, kisebb fejű magevő-féle kismadár jár rá, szorgalmasan vadásznak valamire, nem tudom,  mi lehet az... A köv. nagyjából egyharmad a szántó. nem merem részletezni, sokféle aprónép jár rá bogarászni. ( Permetezni kizárólag csak a krumplit szoktuk a csíkos ruhás bogarak miatt. )

Mögötte valamikor szőlő.most gyümölcsös, fákkal, bokrokkal.

egy-két fészket néha látok, az idén talán egy sincs. Ott van a keresztelőmedence ( olyan szorgalmasan fröccsölnek, hogy annak neveztük ki... ), meg télen az etető. 

És a végén egy darab füves-gazos rét-féleség az út túlsó oldalán lévő telepített erdő  mellett.

Jön, ami jön, eszik, szedeget, amit talál, nem szólok nekik ellene semmit. Legfeljebb meglesem a magánéletüket, kamerámmal felveszem a kaja és fürdő-szokásaikat...

Macskám van ( most éppen nincs, de szokott ), kutyám is. Azt tudom, hogy azokat a rigók rendre tanították, mert kíváncsian meg akarták nézni a kicsiket, amikor itt botladoztak az udvaron...

 

Előzmény: apeeng (47148)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47149

Mekk! nyugtattál, én őt nem ismertem...

Katona és százezredes volt, amíg élt. Tudtommal még a nyugdíjat sem érte meg... :(

Előzmény: Ladybee (47144)
apeeng Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47148

a nagyon hosszú telkem egyik vége felé eső harmadában, -ahol csak örökzöldek vannak-, nagyon sok a galamb, a cinke, veréb, szajkó, és még egy-két, számomra ismeretlen madárka, akik boldogan jönnek a mindenféle kedvenc magjukra, főleg szotyira...

...a telek túlsó végének egyharmadában csak gyümölcsfák vannak, és konyhakerti növények...ott nem látni mást, csak rigót, de azt rengeteget....rendkívül szorgalmasan gyűjtik a gilisztákat, meg mindent, ami mozog, a csőrben vihető .. (a sáros építőanyagot is viszik nagy boldogan)..még egynek sem jutott eszébe a másik oldalon szotyizni, és a többi kerti madár közt elvegyülni...a rigók igencsak különálló társaság..(ahogy itt én látom).

 

ki van ez találva...a madárkák nagyon jól tudják, mi is kell nekik.

 

az is érdekes, hogy a szajkók pillanatok alatt elcsipegették a sufniban talált két darab cinke-faggyúgolyót...a cinkék csak néztek...(persze nem lóg-leng, hanem tálcába teszem.)

topoly Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47147

A 47121-ben kompletten és sértő módon elkapáltad a "zöldek"-et.

Előzmény: corvi01 (47145)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 47146

A rigók (és még jó néhány énekes) is hajlamosak hangokat utánozni, bár nem olyan mértékben, mint a seregélyfélék, varjak, szarkák, papagájok. Néhány éve nálunk is tartózkodott egy szezon erejéig egy ilyen városi dalnok, de azóta nem hallottuk láttuk....

Előzmény: CBNora (47133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!