Keresés

Részletes keresés

györgyusz Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5606
 http://www.albena.bg/index.php?p=hotel&id=31
kemping bungallókkal Albenán, infók több nyelven.
Előzmény: hukse (5593)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5605

Baklava van, ugyanolyan, mint GR-ben. A klasszikus gorog frappet viszont nem mindenhol ismerik. Ruhanemuket valoban erdemes lehet vasarolni, kulonosen a nagyvarosokban, es kulonosen cipot.

 

Levat ne valtsatok, vigyetek eurot, illetve hasznaljatok a bankkartyat.

Előzmény: pongracz13 (5604)
pongracz13 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5604

Bulgáriában milyen sütik vannak? Konkrétan a baklava érdekelne, mert nagyon szeretem. Igaz Görögországban szoktuk enni, de talán itt is van. És milyen kávéik vannak, esetleg van frappé is? Az árak is érdekelnének. AI ellátással megyünk, de szeretnénk elmenni Neszebárba, és az aquaparkba is. valószínű, hogy ruhaneműket is vennénk a gyereknek, mivel itt olvastam, hogy azt is érdemes. Sajnos nem tudom eldönteni mennyi pénzt váltsunk 7-800 levára gondoltunk, de nagyon nehéz számolni, mert nem ismerjük az árakat. Tud valaki segíteni?

györgyusz Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5603

arapia-1.hit.bg 

Ez egy kemping oldala "Arapia". Lehet sátorozni és bungallót bérelni is. Tzarevo szélén van, nem voltam ott, de elég jónak látszik. (Mármint a kempingben nem voltam, Tzarevóban már igen.) Bolgár oldal, árak is feltüntetve, képgalériával. 

Előzmény: hukse (5593)
györgyusz Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5602
Bulgáriában már létezik vizitdíj orvosi vizsgálatkor. A 100 levát én akkor is soknak találom. Úgy tudom, hogy az EU-s TAJ-kártyánk (az a kék plasztik, amit az egészségbiztosítónál kell kiváltani) már ott is érvényes. Ezzel jogosult az illető azokra az ellátásokra, amit a saját állampolgáraik kapnak. A férjem tavaly nagyon rosszul lett, valami fertőzést kapott gyomorbajokkal együtt, az orvosi vizsgálat és a gyógyszerek együtt kb. 30-40 levánkba kerültek. Hétvégére még rosszabbul lett, ügyeletre kellett vinni, ott pedig ingyenesen megvizsgálták, a sürgősségi ellátásért nem kellett fizetni. Szerintem a 100 levát mint külföldiektől húzták ki a zsebetekből. De a legbiztonságosabb valóban az utasbiztosítás. Ahogy én körülnéztem, a legolcsóbb a posta utasőr és elég jó szolgáltatásokat tartalmaz.  
Előzmény: dss (5601)
dss Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5601

szerintem igen! nálunk a gyerek lett nagyon lázas(gyógyszerekkel sem tudtuk lehúzni) és orvost kellett hívni hozzá. 100 levát kért számlára, minden okmánnyal, orvosi jelentéssel. adott egy szurit és írt fel gyógyszereket(ugyanazokat, amiket itthon is adnának). családi komplexünk volt, itthon már ki is fizették a költségeinket. bizonyos értékhatár alatt te fizeted kp-ban és itthon rendezik, nagyon költség esetén ők fizetik direktbe.

Előzmény: demby (5597)
Dr.D. Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5600

Itt megnézhető a CNN időjárás előrejelzése:

 

http://weather.cnn.com/weather/forecast.jsp?locCode=LBVA

 

Ma 29 fok, a hétvégére 32 fok Várnában.

Előzmény: zsoell (5595)
Dr.D. Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5599
A legközelebbi nagyobb város, Burgasz, kb. 45 km. Egyébként Duni és Primorsko között található a folyó.
Előzmény: WYE (5596)
Dr.D. Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5598
Állítólag kötelező Bulgáriába utazóknak biztosítással rendelkezni, bár ezt senki sem ellenőrizte belépéskor.
Előzmény: demby (5597)
demby Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5597
Sziasztok.Érdemes utasbiztosítást kötni Bulgáriába, elsősorban betegség esetére?
WYE Creative Commons License 2006.07.21 0 0 5596
Ámberek!

A Ropotamo hol ömlik a Fekete-tengerbe? Kvázi melyik városhoz van közel a Ropotamo, ha hajókirándulásra szeretnénk menni?

Thx!
zsoell Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5595

Akik most érkeztek haza, elmondanák,hogy milyen Bulgáriában az időjárás.

Várna környéke,Aranypart érdekelne igazán.

Előre is köszönöm.

stevie wonder Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5594

A kempingek egyszeruen nem birnak olcsobbak lenni az apartmanoknal, ezert nincs jelenuk, csak multjuk (es jovojuk).

 

Az autolopas ismeros dolog, kb ugyanazt lopjak, amit nalunk. Uj, jol felszerelt, nemet autokat. A vamfizetes egy kozepesen jo ugyveddel elkerulheto.

 

Cascot nem lehet rovid idore kotni.

Előzmény: hukse (5593)
hukse Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5593

tudom olcsó a szállás bulgáriában, de mi már csak egy ilyen sátorozós emberkék vagyunk, meg több helyen is szeretnénk megszállni.

sokat nézegettem itt a hozzászólásokat, de kempingekről nem sok szó esik, és a bolgár oldalakon sem nagyon találok semmit.

nem volt senki kempingekben (sozopol, napospart, várna, aranyhomok, stb.) mostanában?

színvonal, árszínvonal, esetleg bérelhető faház ilyenek érdekelnének?

másik.

gépkocsival nem volt gond az utóbbi időben?

korábban sokat olvastam lopásokról, aztán még vámot is kell fizetni...

érdemes-e, illetve lehet-e csak ennyi időre biztosítást kötni?

köszi:

hukse

Barabaju Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5592

Szia! Vasárnap érkeztünk haza Pomoriéból!

A taxi Burgaszból oda 25 leva volt, vissza 20 leva ( ez 3000 Ft ). A taxis visszafele pontban reggel 7-kor a házunk előtt várt ránk. nagyon megbízható volt. Mi is 5-en voltunk.

Szóval rengeteg az általad írt tranzit ár!

Pomorie szuper volt! Finom a kaja, és nem drága, nyüzsög este sétáló utca, a szállás is rendben volt!

Ha van kérdésed, írok szívesen.

Előzmény: Brunci78 (5583)
utazo idegen Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5591
A gugolos WC a kempingekben még mindig megtalálható.
Dr.D. Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5590

Júniusban nyaraltunk Neszebárban. (Robinson Tours, repülőgéppel)

A tapasztalatokat, élményeket, egyebeket megírtam a blogomban. Ha valakit érdekel, ez a címe: http://Dorica.blogol.hu

A június végi, július elejei oldalakon található, tehát a hónapokra kattintva lehet végig olvasni. A komment részen kérdezni is lehet, ha tudok, ott válaszolok.

florecienta Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5589

Szia!

Írnál egy kicsit bővebben erről a Debrecenből induló repülőútról? Pl. Utazási irodán keresztül foglaltatok-e szállást; ha igen, adnál tippet, hogy melyiknél érdemes érdeklődni; mennyibe került mindez (nekünk is 2 gyerek van:5 és 11 évesek); mennyi ideig tart az utazás; árak; a szállásotok apartmanban volt vagy egyéb; stb.

 

Előre is köszi: Bea

Előzmény: bugyap2 (5530)
DuJoe Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5588

Nekem sok tapasztalatom nincs, 15 éve voltunk (nászúton) először és (azóta sem) külföldön, mégpedig Paralián egy kis apartmanban, persze a gyerekek akkor még csak terv szintjén voltak velünk. Az viszont biztos, hogy Bulgária után -kis pénzű turistaként- nem igazán vágyom Horvátországba vagy Görögországba (négyünknek egy ebéd 20 és 30 leva közt "jött ki", cakli-pakli). Ha 2-3 év múlva újra össze tudunk szedni annyi pénzt, ismét irány Bulgária, persze akkor már valószínűleg "maszek alapon" szervezve, utazási irodát kikapcsolva. Ami pedig a "talpas" WC-t illeti -bár nyilván még sok helyen van- mi csak visszafelé Szerbiában találkoztunk ilyennel, mondtam is a fiaimnak, hogy "na itt van amiről már meséltem". Mi Pomorieben a Hotel Pomorie Beach-ben voltunk, ami nekünk teljesen megfelelő volt, persze nyilván szállásból is ezerféle van. Summa-summárum, nem hiszem hogy meg fogod bánni a bulgáriai nyaralást. Mi is csak az utazási irodát bántuk meg az odautazás módja miatt, viszont amiért fizettünk azt teljes mértékben megkaptuk, így nekem (nekünk) csak nagyon jó emlékeim (emlékeink) vannak Bulgáriáról. Egyszóval irigyellek. Még egyszer: Jó nyaralást.

Szia:

DuJoe

Előzmény: zsoell (5581)
Brunci78 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5587
Köszi az infókat!  :))
Előzmény: stevie wonder (5586)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5586
Izles es penztarca szerint :-) A fejenkent 50 levanal csak jobban johettek ki, még a legdragabb repteri taxival is ;-) De persze nem art korulnezni, esetleg alkudozni. Egyebkent a busz is viszonylag gyakran megy, es az aztan tenyleg filleres.
Előzmény: Brunci78 (5585)
Brunci78 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5585
Melyik megoldást javasolnád? Busz, taxi?
Előzmény: stevie wonder (5584)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5584
Intezzetek a repteren.
Előzmény: Brunci78 (5583)
Brunci78 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5583

Sziasztok!

 

Augusztus 27.-én mennénk 5-en repülővel. A végcél Pomorie.

Transzferrel kapcsolatban tud valaki segíteni esetleg? Itthon 7400 ft-ot mondtak egy főre oda-vissza útra az utazási irodában. Ez reális, vagy inkább intézzük kint a reptéren?

 

Előre is köszi!

WYE Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5582
Ezredszer is: Wizzair, vagy SkyEurope --> Burgas, www.wizzair.com, www.skyeurope.com + Burgas-Szozopol transzfer of course!
Előzmény: zizzi00 (5570)
zsoell Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5581

Az előrejelzés szerint jövő héten már 34-35 fok várható.

Szerintem tengerparton az az ideális,de tudom,hogy sokaknak ez már nagyon meleg.

De azok ne főszezonban jöjjenek.

Igazam van???

1 hét nyaralás mindenkinek jár.Gyerekkoromban voltam utoljára Bulgáriába,szülőkkel,sátorban.Már csak emlékfoszlányaim vannak.

Na,de majd most.-:))))

 

Ui:amire legjobban emlékszem az az ellentétes bólogatás,és a guggolós wc!-:)

De itt a fórumon azt olvastam,hogy ez már a múlté.-:)))

Előzmény: DuJoe (5578)
bikemanusa Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5580

gabid, spani!

Akkor verseny! Kb én is 20.00-kor indulok pénteken, de Ro-án keresztul. Irány Sinemoretz! de Primoszkónál le állítom a stoppert.

A Metro kártyát mi is felmutattuk, de ki állítottak egy napi jegyet. tehát gond nélkul lehet vásárolni és élményszába megy. A "hal osztályon" törpe cápa... élő rákok.. és a pia sem drága. Ajánlom a "rakija"-át(pálinka)! Vagy a Pomorie konyakot.

Előzmény: gabid (5567)
Pannisajt Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5579
Júniusban 18 euro/éj/2 fő volt, most júliusban ill, augusztusban úgytudom, hogy 20 euro/éj/2 fő.
Előzmény: zizzi00 (5571)
DuJoe Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5578

Ha süt a nap, és 24 fokos a víz, az már O.K. A többi rajtatok múlik. Jó nyaralást! (Nem szép dolog az irigység, de irigyellek.)

Szia:

DuJoe

Előzmény: zsoell (5576)
tammmy4 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 5577
Hali!

Burgasz környékére tervezzük, hogy elmegyünk 10 napra autoval. Tudja valaki hogy milyen látnivalók vannak a közelben (kb 50 km-es körzet), nem csak a tengerparti városokra, falukra gondolok, hanem a szárazföld fele is. Rossz idő esetére egy kis kirándulást beszerveznénk, csak nem tudom mi látnivaló van arrafele, mi az amit érdemes megnézni.
Tud valaki apartman árakat mondani? Nem foglaltunk szállást, majd keresünk ott, csak jó lenne tudni az árakat az alkudozáshoz. A szállást lehet-e Euroban fizetni, vagy a helyiek ragaszkodnak a Levához?

Tamás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!