Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2844

foglalkoztok az Obudai Autojavitoval is mint auditalando szerviz?

 

Nem. PoHu-val Magyarorszagon nem csinaltunk semmilyen auditot.

 

ti mit csinaltok ilyen auditok soran, es mit tudtok elerni?

 

Az importor megbizasara vegzunk auditot a markakereskedesekben, es azt ellenorizzuk, hogy a marka eloirasainak megfeleloen mukodik-e. Az Audit munkafuzetet az importor allitja ossze, es o hatarozza meg a hangsulyokat.

 

Volt olyan munkank, ahol elsosorban a szamitastechnikai hatter volt a fokuszban, maskor a szervizek szerszamkeszlete, megint maskor a szalon dizajnelemei. Gyakori a munkafolyamatok auditja, vagy HR-es audit (munkatarsak kepzettsege, treningjei).

 

"Elérni" nem tudunk, es nem is akarunk semmit. A megrendelo kap tiszta kepet a sajat halozatarol, ami segiti az elvegzett kozponti munka ellenorzeset, vagy az uj prioritasok kijeloleset.

 

Van egy masik szolgaltatas, az inkognitoteszt ("Mystery Shopping"), az foglakozik egy-egy kereskedes konkret hibaival. Ott a termekunk egy reszletes elemzes, benne a megoldasi javaslatokkal. Ha azokat ától-cettig betartanák, akkor elvileg meg lehetne valositani a tokeletes kereskedest (ertekesites + aftersales).

Előzmény: Ursa Major (2842)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2843
Igen, csak abba lehet tenni, a Superbbe biztos nem.
Előzmény: nagyon nagy (2839)
Ursa Major Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2842

a kerdes, hogy emiatt szedtek-e szet.

(mellesleg, hiaba nemet marka, mar reg nem ott megy a gyartas...). alapvetoen en is konnyen javíthato kontakthibara gyanakszom.

foglalkoztok az Obudai Autojavitoval is mint auditalando szerviz? nyaron voltam naluk, es anelkul, hogy auditor volnek, eleg sok - autoipari, de vasarloi szemmel nezve - kifogasolnivalot gyujtottem ossze es irtam meg nekik egy par oldalas levelben, amelyre reaglatak ugyan, de nem am ugy, ahogy mi beszallitokent reagalunk a vevoi auditokra. ti mit csinaltok ilyen auditok soran, es mit tudtok elerni?

Előzmény: stevie wonder (2828)
Ursa Major Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2841

nem, sot. ennel sokkal tobbet birnak. az enyem - bar csak harom eves - gond nelkul megy.

milyen huzatod van? sima szovet, vagy pluss, vagy bor? es melyik felszereltsegi szint? ezektol fugg, melyik futes van benne, ha ezt megadod, meg tudom nezni, hogy milyen futesed van(volt?), és hogy az hogy birta a gyurodest.

Előzmény: vasad70 (2826)
Ursa Major Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2840
ugy ertettem, benem is ez fogalmazodott meg a vetel elotti "morfondírozasok" során. roviden, ugyanarra a konkluziora jutottunk. :)
Előzmény: zzoollyy (2818)
nagyon nagy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2839
Csak az Octi II-be jó?
Előzmény: bigjohni (2838)
bigjohni Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2838
Szólni biztos tudna, de buta lenne mert nem tud "beszélgetni" az autóval. (Nem hiszem hogy kultúráltan be lehetne faragni.)
Előzmény: nagyon nagy (2835)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2837

Szerintem a belső kimondottan jól sikerült, nekem nagyon tetszik, pedig nem vagyok oda a cső müszerekért, de ez nagyon bejön.

Igaz ez a nagynavival egy fullos modell, kiváncsi leszek az alacsonyabb felszereltségüekre.

nagyon nagy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2836
Mármint egy 2007-es modellbe.....
nagyon nagy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2835
Szerintetek az MFD3 (RNS 510) navit bele lehet tenni az autóba?
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2834
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2833
Nekem is furcsának tűnik az a hátsó ajtó!
Előzmény: bigjohni (2832)
bigjohni Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2832
Szerintem a hátulja, főleg oldalnézetből borzalmas.
Semmi nagyautós nincs benne. Lehet hogy erre gondolt a szerző amikor esetlennek titulálta. Helyzeten sajnos sokat ronthat a förtelmes hátsó lámpa (amit a régebbi képeken láthattunk)
:(
Előzmény: zzoollyy (2831)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2831
padam19 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2830
kep1 kep3

kep4 kep2

Belülről szép (a kormány meg egy-két apróság a Passat-ból van de ez nem baj)

Nem mondanám hogy esetlen, de remélem a hátsó lámpán alakitanak valamit és nem ilyen lesz, mert ez ronda:

kep5 kep6

Elölről viszont nem rossz (szinte biztos hogy ilyen lesz):

kep7

Számomra kissé érthetetlen hogy egy 5 ajtós autón mért nincs hátsó ablaktörlő.

Valószinű hogy a Passat is meg fogja kapni az új érintőképernyős kijelzőt meg az új dizelmotorokat, szóval az alapvető különbségek a nagyobb tengelytáv, ötödik ajtó meg a márkajelzés lesznek. A nagy kérdés pedig, hogy mennyibe kerül majd (szerintem kicsit a Passat alá fogják árazni)
Előzmény: ckerti (2829)
ckerti Creative Commons License 2007.11.12 0 0 2829

Gondoltam én, hogy ez nem egy sima kémfotó :-)

 

A Skodások szerveztek autókázást az álcázott SuperB-kel a sajtó számára.

 

Mindenesetre érdekes módja ez az információk kiszivárogtatásának, nem?

 

A kasztni pedig egyrészt nem esetlen, másrészt valóban nehéz dolga lesz a Passatnak, ha csak fele annyira jó is a SuperB, mint az előzetes infók alapján várható.

 

Egy giga kombi SuperB alapokon.

Na, az is szép lesz majd :-)

 

Nekem a lényeg, az óriási hátsó lábtér, és az úgy tűnik megmarad.

Kiváncsian várom a végleges formatervet.

Előzmény: zzoollyy (2819)
stevie wonder Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2828

Ez 2 éven belül törvényszerűen tönkre megy?

 

A leirtak alapjan siman lehet egyszeru kontakthiba.

 

Ugyanakkor teny, hogy amikor az egyik marka szervizauditjait csinaltuk, es minden nap masik markaszervizt neztunk meg, feltunoen sok szetszedett elso ulessel talalkoztunk. (Nemet marka.)

Előzmény: vasad70 (2826)
vasad70 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2826
Ülésfűtésről jut eszembe, a héten végleg elpusztult a bal oldali ülésben teljesen, a jobb oldaliban az ülőlapból (de a háttámla is gyengus).
Ez 2 éven belül törvényszerűen tönkre megy? Mind ilyen silány? Túl sokat nem is használtam.
Állítólag most szét bombázzák az egész ülést ezért. Bele sem merek gondolni mi lesz ebből, hiszen a debreceni skoda márkaszervizeknek a levegőszűrő cseréjét sem sikerült eddig megoldani, nekem kellett a helyére tenni a szűrőház tetejét.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak ülésfűtés ügyben?
Előzmény: Ursa Major (2817)
Licsimi Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2825

Ezt mondtam én is...

Előzmény: zzoollyy (2824)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2824

Van, kicsit zavar főleg ha jön mögöttem valaki és világít a lámpája, parketta és ömlik belőle rendesen, de nem tudom ezelőtt milyen volt, mert nem figyeltem.

 

Előzmény: Licsimi (2823)
Licsimi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2823
Füst?
Előzmény: zzoollyy (2822)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2822

Hát kicsit jobb!!:-)

Teljesen másképp megy, hu, "kicsit" izmosabb lett, nem gondoltam volna!

Meglátjuk marad-e, még nem döntöttem el!

Előzmény: Licsimi (2821)
Licsimi Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2821
Na beraktad? Milyen?
Előzmény: zzoollyy (2820)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2820
milyenk - miénk (bocsi)
Előzmény: zzoollyy (2818)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2819

Egy újabb írás:

 

http://totalcar.hu/magazin/hirek/?main:2007.11.09.&332907

 

 

 

"""Hogy mindez mégse menjen a Passat eladásainak rovására, azt talán épp a karosszéria kissé esetlennek tűnő kialakításával próbálják elérni."""

 

Hm.....Érdekes megközelítés!

zzoollyy Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2818

Hali!

 

Remélem nem csalódtál, ha én befolyásoltalak a megvétel mellett?!

Ha én ezt le fogom cserélni megvárom amíg kijön a kombi, addig viszont biztos beáll minden alkatrész. Maga a kombi karosszéria nem hiszem, hogy befolyásolná az alkatrészek minőségét és az összeszerelés milyenségét.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy az új Sup, nem egy klón lesz, mint a milyenk, hanem egy önálló fejlesztés, de az alapok most is a Passatból vannak.

Előzmény: Ursa Major (2817)
Ursa Major Creative Commons License 2007.11.09 0 0 2817
kíváncsi leszek, hogy az új superb (B6) mennyit "örököl" a B6-os passattól. szerintem jóval kevesebbet, mint a most futó széria (B5) ami a B5 facelift-es passatból nőtt ki. az újról több helyen szerepelt, hogy teljesen önálló, ilyen értelemben független fejlesztés. de amit biztosan tudok: nem ugyanazt az ülésfűtést gyártjuk hozzá. (amúgy pont az általad írtak szerepeltek egyik nyomós érvként nálam a superb vétel mellett.)
Előzmény: zzoollyy (2815)
zzoollyy Creative Commons License 2007.11.09 0 0 2815
Lehet igazad van, de ezek az alkatrészek legnagyobb része a Passatból jön és azok már jól kipróbált, 2-3 éve gyártott alkatrészek, ugyhogy nagyobb gond nem lehet szerintem.
Előzmény: Ursa Major (2814)
Ursa Major Creative Commons License 2007.11.08 0 0 2814

Ha jó lesz az új, én azonnal benevezek egyre.
A legelején lehet a legtöbb kedvezményt elérni......

 

csak ovatosan...autopiarbol "jovok", lattam parszor, hogy a gyartas elso nehany honapjaban milyenek az alkatreszek. (talán ezért a nagy kedvezmény?)

szerintem egy uj modellt kb. a bevezetest koveto masodik evtol szabad vasarolni, meg akkor is, ha Superb. :) addigra a "gyermekbetegsegeket" elharitjak az erintett beszallitoknal.

Előzmény: Törölt nick (2790)
bigjohni Creative Commons License 2007.11.08 0 0 2813
Részemről is lezárva.
Igazándiból a féktárcsás téma nyomta ki nálam a biztit. (mert műszaki alap nélkül, nem szólt semmiről)
Amikor én cseréltem kereket, akkor az első futóművet nézegettem. Csodáltam a bonyolultságát, és sajnálom hogy az új gépekben (pont az ára miatt ) nem él meg.
A kerék leszedett állapotában egy csomó érdekes dolgot lehet megfigyelni.
/Ma a gumisnál láttam egy vagonerrt felemelve. Húsz éve a komár mopednek nagyobb és szélesebb dobfékje volt. Az látod kinézetre is hurka./
Üdv.
Előzmény: langsam (2808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!