Keresés

Részletes keresés

Pegalyo Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95187

Rooney-tól elvárható volt, hogy felszántja az egész pályát, szerel a 16 osunknál, és befejezi az általa indított kontrát.
Látványosan kitette a szívét-lelkét a csapatért és ezt imádtam benne!
Annyira viszont nem értek taktikailag a focihoz, hogy megcáfoljam Gary-t.
Kíváncsian várom a fejleményeket, hogy a kevésbé látványos, de taktikai szempontból fegyelmezettebb Rooney hosszútávon milyen hatással lesz a csapatra...

gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95186

jaja, ez a másik lehetőség, én magam is kockázatmentesebbnek vélem. viszont nagyon nehéz belőni, hogy ki az a játékos, aki egyszerre a) bírja a padot és b) lehet számítani rá mondjuk akkor, ha Wazzával történik valami, szóval nem nagyon bízom benne.

Előzmény: Netuddki_m (95184)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95185

Hát igen, néha áldozatokat kell hozni azért, hogy a csapat előrébb lépjen. Ilyen áldozat lesz Rafael elküldése is (vagy volt korábban Browné, O'Shea-é), aki egyszerűen nem elég jó ahhoz, hogy azon a szinten tartósan jobbhátvédet játsszon, ahová mi vágyunk. Hogy ez a sérülések, vagy más probléma miatt alakult ki, lényegtelen., egy biztos, nem éri el a szintet, ami nekünk kell.
Januzajt különösen sajnálnám, ha hasonló sorsra jutna, de nem elképzelhetetlen. Esélyt még tuti fog kapni (Naninak nálunk már nincs jövője, az tuti), Di María nem biztos, hogy a támadósorban leli meg a helyét, Youngot kiszorítani meg pont jó fokmérő, ha ez sem megy, akkor tényleg felesleges többet belelátni a srácba, mint ami. De ezt is szépen eldönti majd az idő, biztos vagyok benne.

Előzmény: nistelrooij (95183)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95184

Én is reménykedem Fellaini szerepének csökkenésében, jelenleg mind a labdakihozatalnál (pontosabban a labdakihozatal helyett) mind a boxban túlontúl építünk a belgára. Ugyanakkor ez nálam még mindig jobb így, mintha Rooney játszana a helyén. El kellene azt engedni, hogy Rooney univerzális játékos, nyolcas, meg tízes, meg center stb. Nálam elsősorban center még mindig, és ezért én el is felejteném Falcao-val együtt RvP-t is...Kurva jó játékos RvP, de nincs rá szükségünk, inkább egy fiatal tehetséges centerpalántát hoznék Wilson mellé harmadiknak, akit fel lehet építeni Rooney mögé, illetve aki akár szélen is bevethető.

Előzmény: gradessaint_ (95182)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95183

Az nem kérdés lehetne Valenciánál jobb jobbhátvédünk, de az egyértelmű Rafaellel szemben Van Gaal őt preferálja, tehát a brazil kiszorult a filozófiából. Sokan fogják sajnálni, ha távozik. Na most akkor hányan sajnálják azt a szitut amikor a 60 milliós Di Maria nem is kezd, de miatta a mi fiúnk Januzaj csereként se tud beállni. És ha a nyári transzferpiac depaykodással indul, megint ott tartunk Nanitól és Di Mariától szabadulni kéne.

Hiába van meg most a helyes formáció és a szerepek, és a BL miatt lesz több meccs, de még mindig baromi sok kérdés van a kerettel.

Előzmény: gradessaint_ (95180)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95182

nekem vannak olyan delíriumos álmaim, hogy Fellaini nem ragad bent hosszú távon a kezdőben, mert előre lépünk, és modernebb focit leszünk képesek játszani. Egy ilyen szituációban átvehetné a helyét Rooney (mint a 4-3-3-as rendszer 10-ese), előtte RvP, a széleken pedig a befelé húzó, összjátékot kereső Mata és a gólerős Depay játszana. Itt a középpálya másik két embere a nagy kérdés, mostani formája alapján Ander nyilván kihagyhatatlan jobbról - főleg, ha azt nézzük, milyen színvonalon játszik össze Matával -, és az irányítómunkája miatt ugyanez a véleményem Carrickről. Ez az egész viszont csak akkor működik, ha nálunk van a labda, komolyabb BL-ellenfelek ellen kellene egy fizikálisabb középpályás (Schnedierlin) és a stabil Young a balszélre, ez egyértelmű.

Előzmény: Netuddki_m (95181)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95181

Szerintem a középpályára is kell ember. Carrick-nek még lehet mondani, hogy van helyettese (Blind), de Herrera-nak abszolút nincs, és Lali helyett se tudom ki játszana ebben a felállásban. A nevekkel akiket írtál kb egyetértek, de az jutott eszembe, ha jön Depay (én is szeretném), akkor még Nani távozása esetén is ott lenne Mata, Young, DiMaria, Januzaj és Depay szélekre...Nem sok-e ez? 

Előzmény: gradessaint_ (95180)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95180

jövőre kétfrontos harc lesz, kell az ember, nem szabad 11 játékosban gondolkodni. meg fogja kapni a perceit RvP is, Mata is, Rooney is, főleg, hogy a szerepek már megvannak, ezek között kell már csak mozgatni az embereket. az, hogy Vale megragad jobbhátvédben, nekem nem egyértelmű, a podcastben is mondtam, hogy eszméletlen hiányosságai vannak a helyezkedést illetően, ezt komoly csapatok röhögve használják ki. ennek szellemében én mindenképp várok egy jobbhátvédet (Clyne) nyáron, plusz egy szélső (Depay) és egy középső védő (De Vrij) is elkellene.

Előzmény: nistelrooij (95177)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95179

Jó de azt megértheted miért fázunk, Falcaoról is azt hittük szórni fogja a gólokat aztán még Van Persie sérülésekor se fér be és ennyi erővel maradhatott volna Chicharito vagy Welbeck. Di Maria se szuperhetes egyelőre, azért a PL ritmusát tényleg fel kell venniük. (ezért dél-amerikázunk folyton) Nézd meg Blindet ugyanolyan friss igazolás, mégis úgy játszik mintha évek óta a csapat tagja lenne. (vagy pl. Eriksen a Spurs-ben) Jár neki a türelem, de a szurkoló az olyan inkább lenne türelmes egy sajátnevelés Januzajjal, a 60 milliós Di Mariától meg azt várják trófeákhoz segítse rögtön a csapatot.

Szóval érthető ha több drukker azt mondja most poszttól függetlenül a sok pletykált drága latin helyett a Depay vagy Schneiderlin féle vonalon kéne mozogni.

Előzmény: gradessaint_ (95175)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95178
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95177

Én csak azt mondom amit én csinálnék, de szerintem se írják le egy szezon után. Ráadásul klubrekord igazolás és ő már Van Gaal üzlete. Viszont a klub hagyományaihoz az is kéne Januzaj is be legyen építve. Hogy a kölcsön Falcaoról lemondanak az oké, de megvan végre a működő felállás és még bele kellene szorítani Van Persie-t, Di Mariát, Nani kérdés, mi lesz Januzajjal... 1-2 játékosnak nem jött be a filozófia, pl. a népszerű Rafael is ezek szerint ennyi volt, mert LVG Valenciából csinált jobbhátvédet. Evans sorsa kérdőjel, mások pl. Powell úgysem játszanak már.

Előzmény: gradessaint_ (95172)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95176

Amit a hagyományokról írsz az igaz.  Ugyanakkor szummában mégsem tudom elképzelni DiMaria sikeres beépítését. Nálam DiMaria a filozofi antitézise, sokat kellene a kis argentinnak változtatni a játékán, ami nem tudom, hogy bekövetkezhet-e. Most nyáron kis bukóval ki tudunk belőle szállni.  2 kudarcos szezon után viszont...

Előzmény: gradessaint_ (95172)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95175

abból, amit eddig én láttam belőle, az jött le, hogy Cavani a tökéletes PL-kompatibilis csatár. nem azt mondom, hogy nekünk szükségünk van rá - nem, nincs -, de szerintem kevés komoly érv hozható fel amellett, hogy jó eséllyel bukás lesz. mármint azon kívül (LOL), hogy dél-amerikai

Előzmény: nistelrooij (95174)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 1 95174

Mert Rooney adott és Di Maria, Falcao szezonja után még egy PL szűz dél-amerikai piszok drágán nem egy nagy ötlet a legtöbb drukker számára.

Előzmény: gradessaint_ (95171)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95173
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95172

szerintem egy ilyen húzás nem nagyon illene a klub hagyományaihoz, és Van Gaal sem az a típus, aki könnyen beismeri a vereséget. be lesz építve DiMa, nem kell aggódni, erre megy el a nyár, szvsz

Előzmény: nistelrooij (95169)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95171

ez nyilvánvaló, csak nem értettem, hogy ha sokan épp emiatt az attitűdje miatt imádják itt Rooney-t, akkor miért idegenkednek közben a nagyon hasonló stílusban játszó Cavanitól

Előzmény: Netuddki_m (95170)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95170

Nem ismerem a filozófiát töviről-hegyire, de amit láttam eddig Van Gaal csapataiból, abból nem következik, hogy ő egy ilyen középcsatárban gondolkozna. Pont arról szól a lejjebb linkelt cucc, hogy Rooney LvG hatására levetkőzte a grundfocis énjét, és fegyelmezettebb, a posztját jobban tartó centerjátékot hoz. Amit a korábbi vitában én is képviseltem. 

Előzmény: gradessaint_ (95167)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95169

Most hogy Young kihagyhatatlan és megvan Mata posztja, egy PSG ajánlatot lehet elfogadnék Di Mariáért. Valahol örülnék ha tényleg nagy sztárjátékosunk lenne, másfelől pedig mégis többet érne nekem ha kevés bukóval kiszállnánk és a játékidejét Januzaj kapná meg és fejlődhetne. Nem akarom elkallódjon a belga.

Előzmény: Törölt nick (95162)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95168

Az álláspont az volt annál az esetnél, hogy a csapatkapitány Rooney megmutatta a kocogó középpályásoknak akiknek helyzeti előnyüknél fogva nem lett volna reménytelen a labda, hogy ne bámészkodjanak.

Előzmény: Netuddki_m (95164)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95167

jó, de Cavani csak Párizsban játszik szélső, Nápolyban klasszikus center volt. illetve dehogy klasszikus, mert elképesztő melót is rakott mellé, és tényleg box-to-box bejátszotta a pályát.

Előzmény: Netuddki_m (95166)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95166

Cavani egy csatárhármas szélén játszik leggyakrabban, ott nem olyan rendkívüli szerintem hogy vissza kell zárni. A centernek viszont nem az a feladata, hogy össze-vissza futkározzon a pályán - bár sokan ezt értékelik. 

 

Cavanival az a baj, hogy nem lenne olcsó, nem fiatal már, és szerintem nem is elég jó szélre, centernek meg ott van Rooney.

Előzmény: gradessaint_ (95165)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95165

de akkor mi baja a legtöbbeknek Cavanival? a világ kb. első box-to-box csatára

Előzmény: Netuddki_m (95164)
Netuddki_m Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95164

Ezt nem kellett volna linkelned. Itt a fórumon az az elfogadott álláspont, hogy a középcsatár feladata, hogy labdavesztésnél visszasprinteljen egy reménytelen labdáért.

Előzmény: Pegalyo (95161)
nistelrooij Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95163
Előzmény: giornalista (95154)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95162

Köszi jó kis anyag. Milyen szépen megfogalmazták, hogy DiMaria egy agyatlan Nani :))))

Előzmény: gradessaint_ (95159)
Pegalyo Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95161
For-dzsi Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95160

Fasza cucc, Carragher is egész normálisan szólt hozzá.

Előzmény: nistelrooij (95153)
gradessaint_ Creative Commons License 2015.04.14 0 0 95159

nem MNF, és pláne nem Neville, de a szokásos magyar átlagnál talán kicsit mélyebb gondolatok, többek között a manchesteri derbiről is. nem rövid, ha valakit csak a lényeg érdekel, akkor a huszonikszedik perc környékére tekerjen.

https://soundcloud.com/teljesterjedelem

(ja, és persze a legújabbat hallgassa)

Előzmény: nistelrooij (95153)
giornalista Creative Commons License 2015.04.13 0 0 95158

nekem tetszett a meccs, amíg néztem, bár csak fél szemmel, hiszen dolgozok.

 

biztos volt az OT-n is ekkora kihagyott ziccer, de nekem nem rémlik, megmondom őszintén :)

Előzmény: Mirrmurr (95155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!