Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26370

Nagyon hideg:-)

 

Dunántúl.

Tőled nagyon távol!

 

A hivatalos listán megtalálható.

 

Kecskemét és Nyíregyház nem MUMUS.

Előzmény: Múzsla (26368)
Joeyline Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26369

Nekem is, autóval megyünk, hogy visszaérjünk.

Már karácsony előtt foglaltam helyet a Csanya-mobilban, ki nem hagynám ezt a filmet!

Előzmény: Morcsi (26362)
Múzsla Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26368
Csak találgatok, de mintha Kecskemét és Nyíregyháza református tepmlomainak lenne román kori elődjük.
Előzmény: Güsziológus (26365)
Joeyline Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26367

Elvileg elképzelhető lenne ugyan, hogy egy napon akár 2-3 helyszínen is vetítsék ugyanazt, de talán logikusabb, hogy egy nap csak 1 helyen van egy ilyen film.

 

Azt hittem egyértelmű, hogy miről van szó, a békéscsabain kívül nem is tudok más időpontban meghirdetett vetítésről sem...

Előzmény: Morcsi (26364)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26366
Volt kerítés is, és látszott a táj is...

Csak kicsinkét máshogy nézet ki fehéren :-)

Kis türelmet, felrakom a fotókat nemsokára...

Attila
Előzmény: Morcsi (26361)
Güsziológus Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26365

ROMÁN KORI TEMPLOMOK

?

 

Sikerült az eddigi legnagyobb MUMUS pontot becserkészni.

 

Kaptam blokkot, a kocsma neve talányos, akarom mondani Kalányos.

Kálvin tér 2.

 

Kitalálja valaki?

Morcsi Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26364
Igen, mivel félinformációkkal nem tudok mit kezdeni, keresgéltem, de csak ezt az egyet találtam, ami pénteken van és filmvetítés.
Előzmény: olahtamas- (26363)
olahtamas- Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26363
Előzmény: Morcsi (26362)
Morcsi Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26362
Ami Békéscsabán lesz? Szombat munkanap...
Előzmény: Joeyline (26359)
Morcsi Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26361
Volt kerítés, vagy nem látszott a táj?
Előzmény: Törölt nick (26357)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 26360

Örülök, hogy már ilyen közel vagytok a megvalósításhoz. Ezt a cikket olvastam is valamikor. Van ugyan egy riasztónk, de nem tudom, hogy több kutya egyidejű támadása esetén tudnánk-e használni. Nagyon gyorsan kellene nyomkodni több irányba, az biztos, nem szeretném kipróbálni.

Nagy szerencse, hogy végül a terület tulajdonosa hajlandóságot mutatott az együttműködésre és megszületett a megoldás. Nem mindenki kapható rá.

Sajnos előfordulnak felénk is hasonló esetek. A DDP útvonalát is egy juhász kutyatámadásai miatt kellett megváltoztatni, s egy másik szakaszon is vannak problémák. Én szeretem a kutyákat, nekem is van három, az ilyenfajta viselkedésükért a gazdájuk hibáztatható.

Előzmény: út+kereső (26358)
Joeyline Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26359
Ki jön pénteken a Szarvas Matyi féle filmvetítésre?
út+kereső Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26358

A Dornyay Béla Emlékúthoz hasonlóan, az általad említett mozgalomnak, Rómer Flóris Emlékút lesz a neve. A túramozgalmat már évek óta készítjük elő, a Dornyayval egyidőben kezdtük. El is készült a füzetborító, a díjazás (jelvény), csak az útvonal leírás hiányzik, mivel a területen sok probléma adódott a zöld sáv jelzés körül. Ennek kapcsán készült el tavaly egy 12 km-es új zöld sáv jelzés, mely Fenyőfőt köti össze Bakonykoppánnyal, ahol eddig még túristaút nem vezetett. Így könnyebb lesz majd a közlekedés a túramozgalom két végpontjáról, Fenyőfőn hétvégén nincs busz közlekedés. További problémákat nem említek, de szeretnénk a Dornyayhoz hasonló színvonalú túramozgalmat indítani. Várhatóan a Kőris Körült teljesítménytúrán lesz először kapható az igazolófüzet.

Íme a borító, és egy kapcsolódó cikkem:

 

 

Harapós turistajelzés

 

Üdv. Annamari

Előzmény: Törölt nick (26322)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26357
Most ez kicsit másképpen nézett ki :-)

Attila
Előzmény: Morcsi (26354)
olahtamas- Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26356

Figyelembe véve az előző napi TTúrákat, Szegedről és Szekszárdról elérhető legyen könnyedén :)

Előzmény: lükepék (26353)
G(Dzsí) Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26355
Putnok-Aggtelek OKT? Vagy egy Szob-Burda-Párkány-Esztergom a végén jó kis barna zlatybazant-tal? Vagy Szántód-Kereki vár egy kis téli Balatonnal? Vagy Somoskőújfalunál átmenni egy kicsit az északi szomszédhoz?
Előzmény: lükepék (26353)
Morcsi Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26354
Akkor azt hiszem, mi egy másik kéken jártunk :))

Kerítéssel nem találkoztunk, végig szekérút van, széles is, de hogy jellegtelen lenne...

Előzmény: Joeyline (26350)
lükepék Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26353
TOPIKTÚRA

Szokatlan, évzáró helyett évnyitó topiktúrára invitállak titeket! A kinézett időpont: január 18 vasárnap. (a teljesítménytúrára esetleg kiéhezett tömegek nyomásának engedve) Ötletem van, de minddel hazabeszélek: KDP bármilyen szakasza (mondjuk Óbarok-Mór szakasz kivételével :), Putnok-Aggtelek OKT, Perem-túra (tudom, már volt pár éve) esetleg geoládázós akció valami sűrűn behintett helyen. További tippeket dobhattok fel!

Gyertek csak, gyertek!

...
...
gethe
lükepék
Zsolibéla
Tavaszi Széll Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26352
Nagyon konzerv és jzp2107 leírta a lényegét, de hadd osszam meg az érzéseimet a Téry Ödön Emléktúra Pilisszentkereszt – Dobogókő közötti szakaszával kapcsolatban, hiszen számomra ez volt a

Tavaszi Széll 40 túra
(Mottó: „Amikor megszülettem, az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.” Woody Allen).

Nem lebbentem fel a fátylat valami szörnyű titokról azzal, ha bevallom, hogy a 40 nem a megtett km-t, hanem szerénységem –pontos – életkorát jelentette 12. 27-én. Eredetileg a KDP Csabdi – Tarján szakaszáért nyavalyogtam jzp2107-nek, ő dobta fel a Téry Ödön Emléktúra Pilisszentkereszt – Dobogókő szakaszát. Az ötlet nekem is tetszett, utólag pedig azt mondom, hogy kifejezetten remek választás volt.

Pilisszentkereszten a Felső Kocsmában szereztük be az első bélyegzőnket, de az OKT-bélyegző lenyomata az Encián füzetbe került, hiszen több mint 77 éve, 1931-ben az Enciánok a Pilis-tetőn tartottak a vándorgyűlésüket. Némi kávéval és üdítővel felturbóztam magam, és kényelmesen elbattyogtunk a Klastromkerthez. Az elmúlt évtizedben számos túra és kirándulás kapcsán jártam Pilisszentkereszten, de itt még soha nem voltam. Döbbenetes méretű kolostor lehetett, a feltárt oszlopalapok is árulkodnak erről. És: „A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindnyájan beleegyeztek én nem ellenzem.”, hiszen Katona József drámájának történelmi gyökerei is innen sarjadtak, 795 éve a magyar főurak itt végeztek Meráni Gertrudisszal, akinek a hamvai is itt pihentek.

Elsétáltunk a Klastromkúthoz, ahol 120 éve (ünnepélyesen befejezem az éppen ennyi éve történt gondolatokat) a nagy elődök letették a szervezett természetjárás hazai alapjait. Az alapok itt is szilárdak, az építmény strapabíróságán lehet vitatkozni, szoktunk is, de az egy másik történet. Szorosan nem kötődik a témához, de nem hagyhatom ki: ha tehetem, előszeretettel olvasgatom a természetjárást valamennyire is érintő honlapokat, egy Téry Ödön Emléktúra (teljesítménytúra) leírásának utolsó gondolata így szólt: „ … emléklapot és kitűzőt kaptunk Téry Ödön arcképével, akiről az egész nap alatt nem sikerült megtudnom, hogy ki is volt ő valójában!” Jóóóó!!

Megleltük a bélyegzőt is. Hát, ha jzp2107 nem látta volna már a mozgalom néhány bélyegzőjét korábban, én a büdös életben meg nem találom. Hülye fejjel valami OKT-bélyegző szerű dobozkát kerestem volna, hát ez egy picit másképpen néz ki. Ha valamihez hasonlítanám, akkor az a Koldusszállásnál található „fába szorult OKT-inverz”. Egy darabig eljátszadoztam a bélyegzési technika elsajátításával, de sikerült. Elköszöntünk a forrásból néhány hektoliter forrásvizet vételező úrtól (40 fölött már 2x meggondolom, hogy használjam-e a bácsi kifejezést), és elkezdtük kapaszkodásunkat a Pilis-tetőre.

A Z jelzés szerpentinjeit jól ismerem – na, nem a K100-ról – de még soha nem jártam a Pilis-tetőn. Most végre megtekinthettem, hogy a 11/2 légvédelmi Rakéta Osztály, melynek fegyverzete SZ-75M Volhov közepes hatótávolságú légvédelmi rakétakomplexum volt, hogyan illeszkedik harmonikusan a Dunántúli-középhegység legmagasabb pontjához. (Sehogy, hiszen „make love, not war”, bár 40 fölött …). A kilátás döbbenetesen szép, szerencsére – hosszú idő óta először – tiszta idő volt. Bután gyalogoltunk fel s alá az ormótlan betonbunkerek között a bélyegzőt keresve, de nem jártunk szerencsével. Nem mi ketten voltunk az egyedüli természetjárók a tetőn (ketten az egyedüli, szép, magyaros fordulat), mások is taposták itt a havat ezen a szombati napon. Amennyiben a Pilis-tető már nem katonai terület, fel lehetne ide kanyarítani a Z (vagy egy Z hrsz.) jelzést.

Bélyegző híján gyönyörű felvételeket készítettünk egymásról, apropó, egy kérdés: teljesítem a túramozgalmat, elküldöm a füzetet és igazolásképpen ezt a fotót postán – honnan tudják, hogy a fotón az a rosszarcú ember egy rakétasiló előtt én vagyok? Természetesen ez a kérdés más mozgalmak fényképes igazolására is vonatkozik.

Kényelmes ereszkedés következett a Pilis-tető déli lejtőjén, próbáltunk még a tető felé kanyarító Téry-jelzést keresni, hátha a bélyegző felé terel, de semmit nem találtunk. Csöndes, elmélkedő séta a Vaskapu-völgy hatalmas mészkősziklái alatt, és meglett a VASKAPU bélyegző!! Hát, ember legyen a talpán, aki ezt asciimo-i lendülettel azonnal megtalálja. Innen jzp2107 túratárs bevitt engem az erdőbe, jelzetlen ösvényen, elektrícsesztvaja masínájára hagyatkozva indultunk geoládát keresni a Vaskapu-sziklához. Monoton emelkedés kezdődött, mozgásom egyre inkább hasonult Emil Zatopek, a többszörös olimpiai bajnok cseh hosszútávfutó mozgásához, aki: „Gyakran forgatta a fejét, az arca eltorzult az erőfeszítéstől, a törzsét ide-oda hajlítgatta. Gyakran zihált és fújtatott, innen kapta a "cseh mozdony" nevet.” Apa-két fia geoláda kereső triót értünk utol, és valami hajmeresztő mutatványt nézhettem végig, amint négyesben – jzp2107 is csatlakozott hozzájuk – felküzdötték magukat a ládához. A szikla nagyon szép - Zsigmondy Emil emléktáblája méltó helyre került - és szerintem is megérne egy jelzést, hiszen a rutintalan kirándulók többsége, valamint én nem szívesen tér(ek) le a jelzett útról.

Nyaktörő ereszkedés után már „csak” Dobogókőre kellett feljutnunk. Életem első olyan túranapja, amikor két hegység legmagasabb pontján is jártam. Köztünk legyen szólva, szerintem Szarvas Matyi minden túranapja erről szól.:-) Dobogókőnél OKT-bélyegző, a szokásos panoráma-bámulás, forralt bor és tea a turistaházban (a személyzet egészen összeszedett volt), és Pomázra buszozás.

Részemről a 2008-as év termése:
- az egyetlen befejezett mozgalom az Öreg Bakony Bakancsosa;
- legyalogoltam a KDP-ből 185 km-t;
- 1257 pont az Encián Emlékek túramozgalomból (nem tagadom, némi prioritást élvezett);
- az egyik Kalmár Jenő Emléktúra;
- és a Téry Ödön Emléktúra fenti, kicsiny szakasza.
Jövő évi tervek:
- befejezni a KDP-t (3 vagy 4 túranap);
- elkezdeni a RP DDK-t;
- sok Encián pontot gyűjteni;
- a Téry Ödön Emléktúra Pilis és Börzsöny szakaszainak bejárása;
- bejárni a másik Kalmár Jenő Emléktúrát;
- talán elkezdeni a PMP-t;
- osztán majd meglátjuk.
Nagyon megkésve, de túrákban, élményekben gazdag évet kívánok mindannyiunknak!
Vagdalthús Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26351
Az egy hangulatos út, vadászház mellett visz, ami egy igazi mesebeli házikó.
Előzmény: Joeyline (26350)
Joeyline Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26350

Ez így van, Felsőpetény és Alsópetény között egy jellegtelen széles földúton vezet a jelzés, nagyrészében egy kerítés mellé szegődve...

 

Az Alsópetényből való kapaszkodón még nem voltam.

Előzmény: Múzsla (26349)
Múzsla Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26349

Én is úgy tudom.

Itt az eredeti hír, még 2007 októberéből.

 

Tisztelt Túratársak, Kéktúrázók!

Értesítelek benneteket, hogy az Országos Kéktúra útvonala Felsőpetény - Romhány között megváltozott.
Részletekért katt ide:
http://www.termeszetjaro.hu/hu/cikk/hirek_aktualitasok/371

Sporttársi üdvözlettel:
Pálmai Vencel
MTSZ Gyalogtúra Bizottság elnöke

 

Az új útvonalon nem voltam, de álítólag a régi (amelyet én is ismerek) szebb volt. Ez mondjuk relatív. Az viszont tény, hogy Alsópetényben több a látnivaló. Például egy jelentős mértékben engedélytől eltérően megépült Öregek otthona. (Bocsánat, munkahellyel kapcsolatos megjegyzés volt.)


Előzmény: Joeyline (26348)
Joeyline Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26348
A felsőpetényi bánya elkerülése miatt.
Előzmény: Törölt nick (26347)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26347
Köszönöm a válaszokat...

"Ajánlom az index kéktúra fórumát"

Ez valahonnan ismerős :-)

Az okáról lehet tudni valamit az elterelésnek?

Attila
Előzmény: gambolputty (26341)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26346
Ennek igazán örülök. Remélem, hogy a jövő évi egyesületi programok közé már be tudom illeszteni. Már a szakaszokat is megterveztem. :o)
2009-ben kevésnek bizonyul ez az 52 hétvége.
Köszönöm a választ (és a munkát azoknak, akik megvalósítják ezt a mozgalmat is).
Előzmény: asciimo (26344)
Vagdalthús Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26345
2007. második felétől megy arra az OKT. A Cserhát-térképen bizony en bloc sok javítani való van.
Előzmény: Törölt nick (26339)
asciimo Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26344
Karil,

Rómer Flóris lesz, de csak ha az útvonal rendben lesz.
Petró Zoliék sokat dolgoznak a jelzések felujitásával, és Pénzesgyőr környékén is sok gond volt, illetve van. Ugyhogy szerintem várj egy kicsit, ne járd be egyénileg, hamarosan lesz igazolófüzet meg korrekt mozgalom.

asciimo
Előzmény: Törölt nick (26322)
Morcsi Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26342
Kb. másfél éve. A Túrabázisba is bekerült, miután felmértük.
Előzmény: Törölt nick (26339)
gambolputty Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26341

1-2 éve mehet új útvonalon. Az új füzetben már ez a nyomvonal szerepel.

Ajánlom az index kéktúra fórumát, ott jó leírásokat lehet olvasni különböző túramozgalmak aktuális helyzetéről és így nem ér hasonló meglepetés :)

aztán ajánlom még a turistautak.hu térképét ha nem akarsz bosszankodni a Cartographián.

Előzmény: Törölt nick (26339)
Zete Creative Commons License 2009.01.05 0 0 26340
Huh, csak úgy süt a hideg a képekből :-)
Előzmény: Múzsla (26310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!