Keresés

Részletes keresés

Vadista Szandál Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5835

Sziasztok,

 

mi is kettőkor indulunk hétfőn, ugyanonnan, Szozopolba.

Csak mi a Fortuna panzióba.:)

Szerintem nagy busz fog menni, mert csisszes volt már a végén a buszos helyfoglalás. Mi 3 napja dönöttük el, hogy Bulgária, s szombaton véglegesedett, hogy kivel s merre.

Sokat tanultam ebből a fórumból is.

 

 

Előzmény: mdori (5823)
dss Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5834
csak a magam nevében nyilatkozom: igen, sőt én nagyon! de örülök, hogy ismét köztünk!! itthon vagy, vagy még bulgáriában edződsz?
Előzmény: őrült elmebeteg (5831)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5833
piroseva Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5832

Szia,

 

Mi is a Mátyás pince elöl indulunk 2-kor, de mi az E-travellel.

Akkor lehetséges, hogy egy busszal fogunk utazni. Nekem pénteken még nem tudták megmondani, hogy micro- vagy nagybusszal megyünk-e.

Na, egy hét múlva már a buszon fogunk szenvedni!!!

Előzmény: mdori (5823)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5831
Mintha egy kicsit gecok lennetek... :-)
dss Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5830

utolsó előtti mondatra mondják, hogy IPPON(vagy mia fene)!!!:-)))

Előzmény: ponicska (5829)
ponicska Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5829

Szia!

 

Primorskóban 2 éve voltam utoljára,de Kitenben volt a szállásunk(5 km-re onnan délre).Kitenben akkor 8 lv (4euro)volt 2 ágy,1napernyő egy napra,gondolom,Primorskóban is hasonló az ár,ott mi nem fizettünk napágyat.Sajnos,ha kicsik a gyerekek,akkor az ember kénytelen az első vonalban lenni,hogy tudjanak homokozni és pancsolni,mi azt csináltuk,hogy mivel több család voltunk,minden nap más család fizette(úgyse a napágy kellett,hanem a hely körülötte),és ha megmutattuk a jegyet,azt már nem kérdezték tőlünk,hogy miért vagyunk vagy 15-en erre a két ágyra:)))).Viszont a nagyokat már reggel 7-kor lezavartuk a strandra helyet foglalni,mert másképp nem jut.

 

Eurót csak a DSZK-ban(ДСK) váltsál,Pr-ban nem tudom hol van,de 100%van,úgy kérdezzél,hogy BÁNKÁ DE SZE KÁ ,valaki biztosan útbaigazít.

 

Az aquaparkra véletlenül bukkantam rá a neten,egészen új,nem tűnik a képen valami nagynak,de talán medteszi,viszont árról semmit sem tudok,te előbb fogod meglátni,mint én:))).Idén Bulgária  engem el fog kerülni,sajnos.

 

Igen,sok minden megváltozott  20 év alatt,bizonyos dolgokra rá sem lehet ismerni.Nem mondom,sok szebb hely van ezenkívűl,de ezt viszont nagyon lehet élvezni.Ott aztán lehet szórakozni,valaki pihenni jár Bulgáriában,nekem viszont mindig Bulgáriát kellet kipihennem itthon,merjen valaki vitatkozni velem :)))).(Azt hiszem,őrült elmebeteg tudna erről egy kicsit mesélni,ha ugyan nem épp alkoholelvonón van kinn:)))).

 

Remélem,szép időtök lesz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: szicilia (5807)
Paparazzi20 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5828
emilben elküldöm a kérdéseket
Előzmény: b.kata (5827)
b.kata Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5827
Mi egy hete jöttünk haza a Sands apartmanból, ami a Barco del Sol közvetlen szomszédságában van. Mire vagy kíváncsi?
Előzmény: Paparazzi20 (5826)
Paparazzi20 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5826

Naposparton továbbra sen volt senki még Sands vagy Barco del Sol apartmanok bármelyikében????Esetleg a közeljövőben készül-é valaki???

Zsefe Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5825
Szerintem igen.

Forgalmit nem neztek.
Rajzok vannak a kategoraknal.

Zsefe
Előzmény: csypszi (5804)
sestertius Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5824
Sziasztok ! Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e vki a Naposparton a Hotel Kalina Gardenben, milyen az ellátás, szobák ? Mi aug 21-én indulunk autóval, egy Brassói alvást beszúrva. Tavaly az Aranyparton voltunk a Hotel Madarában, az nagyon szép, teljesen új volt. Üdv: sestertius
mdori Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5823

Szia!

Mi a Campus Club utazási irodával megyünk velük már többször is voltunk és ők nagyonmegbízhatóak. A neten az volt, hogy 12- kor a Hősök teréről, indulunk de a részvételi jegyen már az van, hogy du.2 Mátyás pince. 

Előzmény: piroseva (5819)
DuJoe Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5822

Köszönöm!!

Szia:

DUjoe

Előzmény: zsoell (5817)
405SRi-505GRD Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5821
akkor egy olyan 7-8 órai indulással magyarföldre lehet érni...az jó,mert tovább nem megyek,mert nekünk duántúl a végcél,az a határtól még olyan 280km
Előzmény: motyi (5809)
pepite Creative Commons License 2006.07.31 0 0 5820

Sziasztok!

Szombaton repülünk Robinson-tours-al Napospartra.Hotel Marvelben lesz a szállás reggelivel, félpanziót az itteni tapasztalatok alapján nem kértünk.Tudtok valamit a szállóról? Főleg pihenni szeretnénk, ezért kérdezem, hogy mi a közelben lévő látnivaló, ami tényleg kihagyhatatlan? Lenne még egy olyan kérdésem, hogy motort/autót lehet és érdemes-e bérelni, mert erről nem találtam infókat.Előre is köszi a választ!

piroseva Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5819

Szia,

 

a Ti buszotok mikor indul? A miénk 2-kor.

Előzmény: mdori (5816)
zsoell Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5818

stevie wonder!

 

Lehetséges,hogy így van,de néha olyan dolgokat is megengedünk magunknak,amit máskor nem.Most azért nem maradok szomjas,mert sajnálnék magamtól és a páromtól 5 levát.

 

Tudod,néha elnézem az embereket,hogy milyen érdemtelen dolgokért dobálják el a pénzüket.De ebbe ne menjünk bele.

Ott és akkor ennyibe került,és kész.-:))

Előzmény: stevie wonder (5814)
zsoell Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5817

A katalógusár a szállodáért,FP-val,tengerre néző szobával:114.900 ft.

A repülőjegy ha jól emlékszem 29.000 ft.

Szállásfoglalási díj:3.000 ft.

Biztosítás,ki-milyet köt:3-4.000 ft.

 

Előzmény: DuJoe (5813)
mdori Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5816

Szia!

Mi is aug. 7-én megyünk busszal Szozopolba, és mi is a Fanari panzióba foglaltunk szállást. Milyen kicsi a világ:)

Előzmény: piroseva (5782)
dss Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5815
nagyon jó helyen voltatok, emlékszem a szállodára, a jó hely szó szerint értendő! (tenger parton, középen, a legdrágább helyek közepén is)valószínüleg az árak is ennek tudhatók be. jártunk arra a strandra jun vége jul elején még nem ennyi volt az ernyő és az ágy.  mi két hétig voltunk(vihar mentes szép időben), de szerintem a tenger jobb volt mint múlt héten a horvátországi.
Előzmény: zsoell (5812)
stevie wonder Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5814

zsoell,

 

ket kola 5 levaert???? Asszem sikerult kifognotok a legdragabb helyet :-)

Előzmény: zsoell (5812)
DuJoe Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5813

Köszönjük a beszámolót!!! A végösszeget esetleg elárulnád? Márcsak a későbbiekben figyelembe veendő szállodák miatt is.

Szia:

DuJoe

Előzmény: zsoell (5812)
zsoell Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5812

Sziasztok!

 

Ismét itthon az 1 hetes Bulgáriai nyaralásból.

Sok jó leírást olvastam ezen a fórumon,tele van hasznos tanácsokkal,ötletekkel.

Nekünk volt szerencsénk aranyhomok egyik talán legszebb szállodájában nyaralni,és mivel ezidáig infót nem találtam róla,gondoltam megosztom a mi tapasztalatainkat is.

 

Repülőgéppel utaztunk,az ottani Hermus Air légitársaság charterjáratán.Ezek a gépek valamivel kisebbek,mint a Malév gépei,és talán nem is olyan jól felszereltek/pld.nem volt benne a lenyíló LCD,amin végig lehet kisérni az utvonalat,külső hőmérséklet adatait,stb../de egész jó volt.Ellátás gyanánt adtak egy kicsit már száradó félben lévő szendvicset,üditőt,kávét,teát.

Mire mindent elfogyasztottunk,és elolvastuk a magunkkal hozott napi sajtót,már le is szállt a gép Várnában,ahol az utasok a szokásos tapsal gratuláltak a kapitánynak a szép landolásért.Pontos indulás és érkezés,az út 1 óra 30 perc volt.

 

Autóbuszba ültünk,és elvitték az utasokat a szállodáikba.

Mi a Hotel Admirál-ban voltunk,gondoltuk ezegyszer életünkben kipróbáljuk az 5 csillagos szolgáltatásokat.A fő választási szempont a tenger és a belváros közelsége volt,és ez a szálloda felelt meg legjobban az igényeinknek.Csak halkan jegyzem meg,hogy egy hasonló szálloda,mondjuk Cipruson,ugyanebben az időpontban 30-40 %-al lett volna drágább.

 

A szálloda valóban nagyon szép,nem egy csili-vili hely,hanem inkább a szolídan elegáns minősítést használnám.Érdekessége,hogy az életben még szebb,mint a képeken.2 éve lett teljesen felújítva,látszik rajta "privatizáció"hatása.

A szobaajtó mágneskártyával nyílik,melyet belépve a falon lévő "dokkoló"egységbe kell helyezni.Ha ezt elmulasztjuk,akkor nem lehet felkapcsolni a lámpát,és a konektorokban sincs áram.Viszont amit pozitívumként tapasztaltam,hogy a klíma mágneskártya hiányában is működik,nem úgy mint pld.Törökországban.

 

A szállodában minden szép,és jó.A liftek csendben működnek,és gyorsak,az étteremben esténként élőzene teszi teljessé a gasztronómiai élvezeteket.Félpanziót fizettünk be,bőségesen elegendőnek bizonyult.A választék az 1 hetes időtartamnak elegendő,de 11 napos tartózkodás során már előfordulhat,hogy 1-2 ételt megun az ember.Mindenből volt bőségesen,ha valami elfogyott,azonnal pótolták.Az esti étkezéshez italt nem adtak,azt külön kell rendelni.2 coca cola ára 5 leva.

 

A szállodához tartozott egy medence,ahol a nyugágyakat időben le kellett foglalni.

Általában reggeli előtt 8-9 óra között a foglalást meg kellett ejteni,mert 9 után már nem volt hely.A szálloda előtti partszakaszon privát strand működött,ahol a napernyőért 7 levát,a nyugágyakért 6 levát kellett fizetni.

 

Az első 2 napon élénk szél fújt a tenger felől,jó nagy hullámokat gerjesztve.A víz max.22 fokos lehetett,sokan csak térdig merészkedtek be.1-2 bátor ember "meglovagolta" a hullámokat,merészségüket növelhette a korábban elfogyasztott 1-2 liter söröcske.A piros zászló kinnt volt,valószínűleg egy nagy tengeri viharnak

lehettünk apró tanúi.

Későbbiekben a víz megnyugodott,2 nap múlva már 24-25 fokos lett.A hullámok kisimultak,a helybeliek szerint a tenger ilyenkor "tepsi"-vé változik.Találó elnevezés!

Aranyhomoknál a partszakasz relatíve gyorsan mélyülő,a parttól 15-20 méterre már csak úszni lehet.Medúzával nem találkoztunk,a víz tiszta volt,bár nem közelíti meg az Adriát.Egy alkalommal láttam búvárokat,akik valószínűleg jóval beljebb próbálkoztak a merüléssel.Az egész partszakasz nagyon rendezett,és tiszta volt.

 

Az esti élet fullos.Mindent megtalálsz,amit csak szeretnél.Éttermek,butikok,szórakozóhelyek,discok,stb,stb...

A Hotel Admirál központi helyen fekszik,akár keletnek,akár nyugatnak 3-4 kilométert tudsz sétálni az aktív éjszakában.Vannak az un.csábitó emberek,akik megpróbálnak  rávenni,hogy pld.náluk vacsorázzál,több-kevesebb eredménnyel dolgoznak.

Azt tapasztaltuk,hogy a sima éttermi szolgáltatást nyújtó vendéglátó egységek több helyen szinte üresen kongtak.Viszont ahol többletszolgáltatást,esti műsort adtak,ott alig lehetett leülni.Volt olyan hely,ahol a medence köré terítettek,és ott minden este műsor volt.Latin Show,versenytánc,stb...

Na,ott is jó sokan voltak!

 

Egy alkalommal bementünk Várnába  a Delfináriumba,és megnéztük a főutcát,illetve az ottani tengerpartot is.A Delfináriumra nagyon büszkék,hiszen ez az 1 van.Kicsit túlontúl is felmagasztalta az idegenvezető,de azért a valóság,legalábbis magyar szemmel, egy kicsit más.Az épület tartószerkezetei már rozsdásodnak,a korábban világoskékre festett medence oldalát több helyen megbarnította a lecsöpögő víz,a show tartozékait tartalmazó láda szintén rozsdás volt.

A delfinek ügyesek,de aki látott már nyugati országok hasonló attrakcióját,akkor annak ez a műsor egy kicsit szerényebbnek tűnhet.A belépő 25 leva.

Várnát egyszer látni kell,aztán ki-ki itélje meg,hogy mennyire tetszett.

 

Összefoglalva elmondhatom,hogy nagyon jól éreztük magunkat Bulgáriában.Teljesen más képet mutat,mint amit sokan 20-30 évvel ezelőttről megőriztek magukban.

Tiszta nyugat-mondhatnám,de még megfizethető ár/érték szinten.

Egy 100-as skálán 95 pontra értékelném,és nyugodtan mondhatom,hogy a velünk együtt nyaralóknak is ez volt a véleménye.Aranyhomok felveszi a versenyt sok más nyugati tengerparttal,nyugodt szivvel ajánlom másoknak is.

 

 

 

 

 

 

 

 

motyi Creative Commons License 2006.07.30 0 0 5811

Szia,

 

Az első díj kb. 100 mre a határtól 45 RON (tranzit díj), utána a határnál még 45 RON (ökologiaia adó)+ 6 EUR (hidpénz). A bolgár oldalon a határ után egyből 4 EUR úthasználat + 2 EUR fertőtlenítés. Mindenütt sorompó van nem lehet kikerülni :-(. Visszafelé pedig a bolgár oldalon a határnál 6 EUR hidpénz, a román határnál 45 RON (ökológiai adó) + 6 RON (fertőtlenítés).

 

Üdv

 

Mötyi

Előzmény: rinpocse33 (5810)
rinpocse33 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 5810
Szia Motyi! Helyileg hol szedték a románok ezeket a díjakat? Illetve kilépéskor, vagy belépéskor kellett fizetnetek?
Előzmény: motyi (5777)
motyi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 5809

Szia,

 

igen, egyedül vezettem.. autópálya van Várna előtt, és után kb. összesen 80 km... és Bukarest - Pitesti között 110 km, amiből kb 25-öt javítanak, félpályán lehet haladni.. az utak jó minőségűek voltak.. nem kellett külön fizetni az autópályáért..

 

Üdv

 

Mötyi

Előzmény: 405SRi-505GRD (5792)
Tesztelö20 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 5808

Hello!

 

Ford trandzitba aludtatok? én is kocsiba akarok aludni a párommal majd lent...  :)

volt probléma a határon ? hogy kérték a papirt hogy hol melyik száláson voltatok? mert ilyet hallottam hogy száláson adnak papirt hogy hol száltál meg stb... és ha nincs ez meg akkor keményen megbüntetnek.. de ez csak tavaj volt idén nem... ugy mondták itt a forumon... neked mik a tapasztalataid? nyugodtan beválalhatunk a barátnömmel 1-2 hetes bulgár körutat? kocsiba aludva?  Nem volt éjjel gond hogy el akarták lopni a kocsit vagy valami? ( bár ha benne vagytok ugyse tudják :)

köszi a válaszodat elörre is!

 

 

Előzmény: Zsefe (5803)
szicilia Creative Commons License 2006.07.29 0 0 5807

Szia ponicska!

 

Ismételten köszönöm.

Szórakozással nem lesz gond, remélem az idő

is adja magát hozzá, mert ahogy nézem most nem igazán van jó idő.

Egyébként ha lenne még infod pénzváltásról (euro-leva), napernyő ill. ágy bérlésről, a korábban említett aquapark használatról szívesen fogadnám.

Köszönöm szépen!

 

u.i.: 20 évvel korábban voltam Primorszkoban, de most a két lányommal térek vissza. Biztosan sok minden változott! :-)

 

 

 

Előzmény: ponicska (5806)
ponicska Creative Commons License 2006.07.28 0 0 5806

Szia!

 

Nagyon szívesen,itt is van pár kép Primorskoról.

 

http://www.beachbulgaria.com/primorsko/index.shtml

 

Neked is,és mindenkinek,aki megy mostanában arrafelé,jó szórakozást!

Előzmény: szicilia (5796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!