Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TGabesz Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5911

Szerintetek ha egy eladó által megadott IBAN számlaszámot az ellenőrző (IBAN validator) hibásnak lát attól az még lehet érvényes v. mondjam az ürgének, hogy ha lehet adja meg normálisan?

Kifogtam egy ritka normálatlan olasz eladót, 1 hete nyertem a licitet, átutalással fizetnék neki. A mai napon jutottunk el oda, hogy küldött egy vélhetően rossz számlaszámot meg egy címet, végösszeg, BIC code, bank név semmi.

Ha lehetne hagynám már az egészet a fenébe, ha az árut is ilyen odafigyeléssel postázza akkor úgy is megette a fene.

gombacsik Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5910
Helló, több mint 2000+ van neki, biztosan nem ez a probléma....de azért köszi.
Előzmény: bugmaker (5908)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5909

sziasztok. a következő kérdésem van:

hogyan számítják ki a vámot usából digitális cuccokra. van erre egy kalkuláció? vagy fix százalék...? a vám és pénzügyőrség honlapján nem találtam infót, a magyar postánál sem jutottam eredményre, bár egy fórumban a neten utaltak rá.

bugmaker Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5908
gombacsik: nekem már többször csinált ilyet a bidpay. Vszleg azért történt ez, mivel kevés pozitív feedbackje volt az eladónak.
Előzmény: gombacsik (5899)
Youme Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5907
Sziasztok!

Az eladóm visszautasította a bank átutalási fizetési módot, amit javasoltam. Gondolom nem akarja kiadni a bankszámla számát idegennek. Megértem, semmi gond...

Azt írja, hogy vagy fizessek PayPal formával (én fizetnék, ha lenne), vagy fizessek Western Unionnal és megadta a pontos postai címét. Nos azt szeretném kérdezni, hogy ha és OTP-n keresztül küldöm a pénzt neki erre a címére, és nem WU-n keresztül, az miben más az ő szempontjából? Mert inkább OTP-n keresztül küldeném (nem kell WU pénztárt keresnem) mint WU-n keresztül. Erről kell(ene) őt értesíteni, vagy ez szintén Bank transzfernek számít amit ő nem akar és ne is próbálkozzak?
svik3581 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5906
koszi Tibi!
Előzmény: tiB (5902)
vdetty Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5905

Szia,

Angolon regisztráltam, axelero-s e-mail címmel.

Előzmény: t.lantos (5903)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5904
Angolon regisztráltam, sima volt, semmit nem kért. Ingyenes levelező megy.
Előzmény: t.lantos (5903)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5903

Rossz oldalon regisztraltal :)

A .com-on mar csak bankkartyaszammla tudsz nem amerikai emailrol regisztralni. (es hiaba a domain, itthoni .net-es freemail cimel sem lehetett)

A nemet elvileg levelben kuldi ki, de pl. a francian siman tudtam regisztralni magyar emailcimmel. Lefogadom, hogy a hollandon es az olaszon is tudnek.

Az angolon meg nem probaltam.

Előzmény: vdetty (5901)
tiB Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5902

Kedves Svik!

Azt kell tudnod, hogy németo-ban minden(!) küldeményt a dhl szállít mivel az a DeutsePost tulajdona.

Szóval a lényeg, hogy a csomagod a királyi posta fogja neked kézbesíteni, mert a 12 számjegyű kód erre utal. (Valszeg a csomagot a dhl express-sel adták fel németben, a dhl elviszi az országon belül, Mo-n pedig ledja a postának.) Viszont lekövetni nem tudod, mert az eu-ból érkező küldeményeket nem regisztrálják, még a budaörsi elosztó központban sem, csak a kiinduló és a célállomáson.

Meg kell keresned a területileg illetékes csomagkézbesítő központot, ott meg tudják mondani megérkezett-e már a küldemény.

(a mo-i dhl-nek fingja sincs ezekről a csomagokról.)

Tibi

/off

a zindex meg kapja be, mert 2x kellett beirnom miatta ezt a hsz-t.

/on

Előzmény: svik3581 (5896)
vdetty Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5901

Sziasztok!

Vmennyit visszaolvastam  a topicból, de az egészet lehetetlenség, ezért bocs, ha olyat kérdezek, ami már volt téma:(

Én még csak most ismerkedem és regisztráltam magam az eBay-re, de tőlem nem kértek számlaszámot! hogy lehet ez??? és pár másodperc múlva megérkezett a kód e-mailben.

Még egyenlőre csak nézelődöm, de drágának találom a postát és az utalást:(((

Kérdésem lenne, hogy van-e vki, aki cuccokat hoz be Németországból vagy Angliából (persze nem ingyér:))? Hallottam, hogy van aki kimondottan ezzel foglalkozik. Hol találhatnék ilyen emberkét? drágán hozzák be a cuccost? mondjuk nem nagy dolgokról van szó, inkább csak olyan játékokról, amiket itthon nem nagyon lehet kapni (Fisher Price) vagy olyasmiről, ami itthon sokkal drágább. Most például egy új etetőszékkel szemezgetek a kispasim számára, aki 5,5 hónapos:))

Előre is köszi a segítséget!

BAndy Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5900
Amire vonatkozik,az újszerű, ami azt jelenti... (Pl. nem használt, vagy alig, tévesen vásárolt, stb.)
Előzmény: lookie (5898)
gombacsik Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5899

Helló mindenkinek!

Találkozott már valaki hasonlóval? a bidpay már másodszorra utasítja el a "money order"-emet, a következő üzenettel:

We apologize, but we are unable to process the order you requested. It failed to meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPayŽ reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of the order. To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order. This information is specific to this order only, it does not mean that future orders will be cancelled.

When placing an order with BidPay, we do not "charge" your credit card unless the order is successful. We simply "authorize" the card for the amount of the order. If the order is not approved, charges are not applied. Depending on the policies established by your card's issuing bank, it may take 7-10 days for the funds to be available for other purchases. If you are using a debit card, the funds may leave your account balance, but will return once the authorization expires.

Visa rendben, pénz is van rajta bőven. Ilyenkor mi van?

Előre is köszönöm.

lookie Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5898
Ki tudná megfejteni a következő szöveget, melyet a német eBay-en találtam:"neuwertig d.h. " Előre is köszönöm a segítséget.
garfieldka Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5897
Ezt a pesti DHL számot hívd fel! Tőlem egy 15 jegyű számsort kértek.
Előzmény: svik3581 (5896)
svik3581 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5896
csomagot varok Nemeto.bol, az elado a kovetkezo szamot adta meg mint tracking number: 46.145.254.837 9
a DHL oldalan nem ismeri fel.
egyaltalan jo ez a formatum?
chapelle Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5895
Igen ez csalás, érdemes messze elkerülni
Előzmény: ixess (5893)
kisluca Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5894

sziasztok, segítséget szeretnék kérni, több sikeres vásárlás után eladni szeretnék két dolgot, de mivel nincs bankkártyám, olyan embert keresek, aki már adott el németországba v. ausztriába és vállalná az eladást, természetesen nem ingyen kérem. :))) részleteket inkább mélben, kisluca_zz@citromail.hu

köszi előre is :)

ixess Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5893

Hali!

Még nem találkoztam ilyennel, de azt hiszem az alábbi emil egy csaló oldalra csábít. Vigyázzatok az adatok kiadásával!

"Dear PayPal User,
During our regular update and verification of the accounts, we couldn't verify your current information.
Either your information has changed or it is incomplete.
Please update and verify your information by signing in your account below:
If the account information will not be updated to current information within 5 days, then your access to sending or receiving money using PayPal will be restricted.
Go to this link below:

http://www.paypal.com/?cmd=personal_account (ez a link ide mutat:

http://wislld.paypallk.com:2180/paypal.php)

*** Please Do Not Reply To This E-Mail As You Will Not Receive A Response ***

Thank you
Accounts Management

As outlined in our User Agreement, PayPal will periodically send you information about site changes and enhancements.
Visit our
Privacy Policy and User Agreement if you have any questions."

Youme Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5892
Örülök, hogy 5.000.001-szer is elmondtad!

Segítettél vele pár embernek!

:o)
Előzmény: edk440 (5890)
SoockitVD Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5891
Köszönöm szépen a válaszod!
Előzmény: t.lantos (5888)
edk440 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5890
Már ötmilliószor mondtuk, hogy EU-ból küldött cuccra nálunk már se vám, se ÁFA.

Kereskedőtől való vásárlás esetén ő felszámítja vagy a saját országa, vagy a célország ÁFÁját.

Ha magánszemély az eladó, akkor persze nem.
Előzmény: Youme (5889)
Youme Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5889
VÁM biztos nincs mert EU-ban vagyunk.

ÁFA? Fogalmam sincs. Használt cuccra kivetik?
Előzmény: lookie (5887)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5888

A kartyadat csak ugy tudjak ellenorizni, ha 1 dollart foglalasba helyeznek. Par nap mulva aztan visszakerul az egyenlegedre. Ugyhogy rakj ra 1-2 dollart.

Előzmény: SoockitVD (5886)
lookie Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5887
Ha vásárolok a német eBay-en 200 Euroért használt cuccot, akkor kell ÁFA-t fizetnem? Erre ugye nincsen vám. Köszi a választ.
SoockitVD Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5886
Nincsen semmi az internetkártya egyenlegen, és be akarja terhelni 1$-ral. Persze az oldalon az van, hogy a regisztráció ingyenese! Ez akkor hogy van ? :)
Előzmény: SoockitVD (5882)
SoockitVD Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5885
Kidobhatom ezt a szar kártyát?
Előzmény: SoockitVD (5882)
Wet RinR Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5884
Nekem eddig olyan 40-50 USD-ig hozták ki simán, e felett be kell menni és az 25% ÁFA-t kifizetni. Ha 100 ezer forintot meghalad az összérték (csomag+posta), akkor pedig vámköltség is van.
Előzmény: puficica (5881)
Youme Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5883
Ha lesz benne egy számla 160,- USD-ről akkor kénytelen elfogadni, de nem biztos hogy 160,- USD beleesik a vámmentes határ alá. Ha szerencséd van nem vámolják le. Ha viszont levámolják akkor minden bizonnyal 25% ÁFA is megy rá..
Előzmény: puficica (5881)
SoockitVD Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5882

Sziasztok!

Nem fogadja el a CIB internetkártyám számát az ebay. Direkt e maitt csináltattam, nem volt kedvem és bizalmam megadni minden féle honalpon a dombornyomott kártyám számát.

Tud esetleg valaki segíteni?

Benne vagyok nyakig a regisztrálásban, szeretném folytatni :)

puficica Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5881
sziasztok, vettem az ebay-en a onecentcds-től vadiúj cd-ket, 40 db-ot, átlag 4 usd/db, ki lehet-e kerülni az áfa fizetést? és a kedves vámhivatal elfogadja ezt az összeget?
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5880

Ez a fizetés rémesen egyszerű:

Láthatja ahogyan átutalom. Nem a nagy értékekre gondolok, hanem a kisebbekre. Azon töprengtem, hogy a 1-50 euros cuccoknak olyan aránytalanul magas a költsége, hogy azért nem éri meg megvenni. A szállítás egyedileg még lehetne dobozban, de nagyobb mennyiségben ki kell bontani, és meg lehet nézni, hogy valóban az van a csomagban, mint amit vett, illetve ha ez üzletszerűen megy, akkor ott a megbízás a vevőtől.

Ha a postás levélbombát visz nem őt csukják le! :)))

Előzmény: chapelle (5879)
chapelle Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5879
Az ötlet nem rossz, már többször felvetésre került itt a fórumon. Az utalás része szerintem könnyebben működik, hiszen az eladót nem érdekli, hogy ki fizette a vételárat. De mi van, ha valaki nem bízik benned, vagy mert helyetted valaki lenyúlja az ötletet és az első 100 bizniszt megcsinálja majd a többi pénzzel lelép?
A szállítás szerintem gázosabb, igaz már én is felajánlottam itt valakinek, hogy hazahozatom a megrendelt cuccát. De mi van ha "csak" és "egy" bizonytalan eredetű csomagot kell hazahozz amiben fogalmad sincs mi van. Az úton bármikor ellenőrizhetnek, terrorgyanú meg ilyenek alapján, és akkor majd magyarázkodhatsz, hogy nem is a tiéd a baba fejébe rejtett fehér por. Szerintem az első átverésig működik a rendszer, utána már xar az egész.
Előzmény: Dhokthol Genya (5877)
Youme Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5878
Akkor mégis jól emlékeztem, mert én sem az angol sem a németen nem találkoztam minimálárral. Máshonnan meg nem igen rendeltem még. De ha máshol van akkor van, mindenesetre hülyeségnek tartom a vevő szempontjából. Az eleadónak persze mindenképp egy biztonság arra nehogy fillérekért megvegyék a portékát.

3 dologra kell szvsz odafigyelni:

- Küldi-e Európába vagy a világon bárhová? Ha nem rá kell kérdezni megteszi-e, ha esetleg te nyersz?

- Ha kiderül, hogy küldi (vagy eleve így jelezte) meg kell nézni feltüntette-e a szállítási (posta) költséget? Legtöbb esetben csak a belföldi van kiírva. Ha nem, erre is rá kell kérdezni. Óvatosabbak akkor is rákérdeznek ha feltüntette! Érdekes lehet, hogy biztosítás van-e az árban? Én a kezdet kezdetén jártam úgy hogy nem kérdeztem meg ezeket, nyertem 10 fontért egy SONY kazettás magnó-decket, és az eladó közölte hogy kizárólag biztosított futáros csomagként küldi 60 fontért. Előre kellett volna nekem is érdeklődnöm, azóta sosem felejtem el! :o)

- A pénz átutalása: Gyakori a csak PayPal-t elfogadó eladó. Az ilyet is meg kell kérdezni, hogy PayPal-en kívül elfogad-e mást. Ha nem, akkor sajnos nem tudsz neki pénzt küldeni.
Előzmény: edk440 (5871)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5877

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne a T egybegyűltekhez, hogy véleményetek szerint mennyire tűnik üzletszerű dolognok az ebay-jel kapcsolatos folyamatos segítégnyújtás? A következőre gondolok:

Általában a szállítás, és az utalási költség a cikis az ilyen vásárlásoknál. Ha én rendelkezem egy eu-s bankszámával ahonnan az utalás jóval olcsóbb, és "szívességként" valakinek elutalom a vásárlási összeget ezért ki koppinthat a fejemre?

Másrészt ha adott egy németoszági címem ahova a vevő a csomagot kérheti én meg 3 hetente kimegyek sok-sok csomagért, és behozom autóval, akkor ezért ki köthet belém?

Természetesen elsősorban német vásárlásokról és eu utalások amikről itt szó van.

Válaszok vagy további kérdések jöhetnek priviben is. Köszi.

Hantaboj Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5876

Felajánlottam neki, hogy osszuk meg a költségeket, miután a tegnapi levelemre azt válaszolta, hogy az aukción Mo nem is szerepelt. Ha küldöm a pénzt, akkor szállít.

Egyébként a cucc alatt az szerepel, hogy shipping worldwide 18.95€.

Most várom a válaszát a költségmegosztásról. A követelt 13 euró felét vagyok hajlandó kifizetni. Ez itt már nem is anyagi, inkább elvi kérdés, hiszen 6 euró feladása nekem 8-ba kerül. Felajánlottam neki cserébe, hogy nem hagyok feedback-et.

Előzmény: edk440 (5847)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5875

Mint az én esetem is mutatja, az előre kérdezés sem mindig garantálja, hogy annyit kér a szállításért, amennyit mond előre.

Az eddigi levelezéseim az mutatják, hogy a tengerentúli eladók sokkal korrektebbek.

Előzmény: edk440 (5870)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.04 0 0 5874

Mokas emberem volt. Tavaly decemberben lett vege az aukcionak, cucc ment, bewertung ment. Erre most adott egy pozitivot. Mi tartott eddig? :)

digicat Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5873
"Kivéve a Postát persze."
Az 1-2 napos futárszolgálatokról volt szó. A postának ez Budapesten belül is nagy feladatot jelent.
Előzmény: chapelle (5868)
504LACI Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5872
Nem csak az Amerikain. Több helyen is láttam már pl. Franciák.
Előzmény: edk440 (5871)
edk440 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5871
A németen nincs ilyen, csak az amerikain.
Előzmény: Youme (5849)
edk440 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5870
Mindenképp jön róla mail, akkor is, ha te nyered, akkor is, ha nem.

A szokásos kérdés: lelevelezted az eladóval, hogy szállít-e ide és mennyiért, illetve milyen fizetési módot fogad el? Ha nem, érhetnek kellemetlen meglepetések...
Előzmény: JackDow (5869)
JackDow Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5869

Hi All,

Nagyon kezdő vagyok még íbéj ügyben, de ma először licitáltam valamire! :-)

Ha esetleg megnyerném arról értesítenek (e-mail), vagy mindig figyelnem kell a "mein ebay" oldalt?

előre is kösz:

JackDow

chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5868
"Gondolom a többi cég is hasonlóan működik."
Kivéve a Postát persze.

Amúgy itt a Világvége. Armageddon!
Idézet:
"Erős Magyarországot, és Postát akarok, hogy 10 év múlva a dánok féljenek attól, hogy a magyarok oda mennek szolgáltatást végezni, és ne mi tartsunk a modern, ma még a szolgáltatás színvonalában előttünk járó dán postától" – mondta a kormányfő.

Nem tudom ki az a Gyurcsány (nem is érdekel), de hogy nem jár postára az biztos. Majd megnézem a dánokat amikor betör a piacukra a magyar posta.

Oh, boy...
Előzmény: digicat (5867)
digicat Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5867
A DHL elfaxolja vagy emailben elküldi a kitöltendő nyomtatványokat, majd miután ezeket visszaküldted nekik, vámkezeltetik a küldeményt a nevedben (kb. 1-2 nap), és utána kiszállítják.
Az egyik nyomtatványon vállalod, hogy kiszállításkor a futárnak kifizeted a vámköltséget, az összegre adnak is egy becslést.

Gondolom a többi cég is hasonlóan működik.
Előzmény: fokra (5855)
fokra Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5866
chapelle:

Köszi,most már neked köszönhetően "mindent" tudok:)))

fokra
Előzmény: chapelle (5865)
chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5865
Bár nagyon álcázzák, Hong Kongból jön a dolog. Az "ebből a desztinációból érkező" cussokra ugyanúgy vám+áfa fizetendő.
Előzmény: fokra (5862)
chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5864
Ezekkel az "eredeti" dolgokkal amúgy is vigyázni kell. Én már láttam nagybetűs felhívást hivatalos zenei honlapon, hogy az e-bayen "eredeti aláírású CD" csak egy olcsó hamisítvány, az illető zenész egészen másképp ír alá. Én amúgy valahogy soha nem értettem a gyűjtőket, miért több egy olyan CD amit Dzsekó dedikált vagy Korda György :-)
Előzmény: narancsmacek (5860)
fokra Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5863
4532553889
Előzmény: fokra (5862)
fokra Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5862

Szerintetek ezt honnan szállitják?Számomra nem 100%-os.

fokra
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5861
Súlyos!
Előzmény: narancsmacek (5860)
narancsmacek Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5860

Egy nagyon jo vetel meg ket napig: 5561537389

erdemes megkukkolni:)))

Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5859
Jahh, és Sofort Kaufen volt, tehát nem rajtam múlt! :)
Előzmény: Hantaboj (5857)
chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5858
Én Budapesten lakom, nekem az Orczy téren kerül parkolópályára az amerikából rendelt dolog.
Majd jön a motorizált zöld ufó (azaz postás), az ajtónknak hajtva megállítja motorját, jó esetben felcsönget és közli, hogy csomagom jött. Rossz esetben nem csönget csak bedobja a szelvényét a postaládában. Még rosszabb esetben ki sem jön. Szóval átadja a szelvényt, azzal be az Orczy térre, tömény retro (azaz lepukkant) fíling a hivatalban, majd a sorrend: posta-vám-posta-kiadó. Érdemes a nyitvatartásról érdeklődni, nehogy már ők tegyenek szívességet. Ha már idáig eljutottál vigyél elég pénzt magaddal mert a nevezett helyen a kártyás fizetésről nem hallottak még. 10 Euró alatt a vámot nem kell megfizetni, az áfát 8valszeg 25% lesz) viszont igen.
Előzmény: fokra (5855)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5857
Még az jár az eszemben, hogy azért csinálja ezt, mert egy jó áron sikerült megszereznem. Tipikusan 42-50 euró körül lehet venni ezt a párásítót, ehhez képest az én 31.95 vételi áram túl rossz lehet neki. Talán így próbál szépíteni. Furcsa, mert 1537 pozitívja van.
Youme Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5856
Számold ki a számtani közepét és annyit utalj neki! Persze előtte vedd rá őt, hogy belemenjen! :o)

--------------------------------------------

A VÁM: Mikor nekem levámolták az e-bay cuccot, akkor Bp-en a postai kicsrélőben (Orczy tér) ültek rajta egy hónapot (Én meg azt se tudtam hol a csomag. Az eladó lenyomozta és közölte, hogy már 20 napja az országban van). Szóval vinni kellett a pénzt csak úgy adták oda, (6% VÁM + 25% ÁFA mivel belföldiesítették vagy mit csináltak vele) A számlát meg lenyúlták a csomagból mint bizonyítékot. Kis cirkusz után persze (telefon a főparancsnokságra, levél a VÁM hivatalba) végül visszakaptam.

Lehet ha nincs benne számla meg se vámolják..
Előzmény: Hantaboj (5854)
fokra Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5855
chapelle:

Lenne még egy kérdésem.Ha levámolják akkor is kiszállitják nekem s utólag kell vámot fizetnem.Vagy elviszik valahova s ha kifizettem a vámot akkor utána kapom meg?Bocs a hülye kérdésekért de még sohasem rendeltem külföldről.

fokra
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5854
Valami ilyesmi kárenyhítésre gondolok én is, fogom javasolni neki.
Előzmény: chapelle (5852)
fokra Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5853
chapelle:

Köszi:)

Fokra
Előzmény: chapelle (5852)
chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5852
Akkor már Te is elmondhatod -ha ennyire ragaszkodsz a cucchoz-, hogy vegye figyelembe a pótlólagos bankköltséget, ennyivel kevesebbet utalnál. Mindketten buktok egy kicsit, ez két embernek rossz nem csak egynek

fokra,
a vámos a tapasztalataim szerint nem mindig figyel oda, ez az egyetlen ami miatt megúszhatod. Amúgy vámmentesen ajándék is csak egy bizonyos összegig hozható be az országba, az 500 EUR jelentősen e határ fölött van. Talán megúszod, de az csak a szerencse. Ha becsületes vagy akkor nem csinálsz ilyet :-)
Előzmény: Hantaboj (5850)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5851

Egyelőre kezdeti szakaszban van a vita, nem akarok fenyegetőzni. Meg mit is tehetek?? Ha negatívot teszek neki, ő is bevágja viszont. Ez engem jobban megvisel, mivel sokkal kevesebb pozitívom van.

Azért is furcsa az ilyen viselkedés, mert tucatszám ad el cuccokat. Nem létezik, hogy ne tudna postai árakról, azok változásáról!

Azért is bosszús vagyok, mert az usából is várok cuccot, amit már elküldtek. Ennek 1.5 hónapja.

Előzmény: edk440 (5847)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5850
Köszönöm a segítséget, amit ajánlasz! Egyelőre nem adtam fel az én angolul, ő németül kommunikációt (a ti segítségetekkel :) ). Becsatoltam neki a leütés utáni levelét, ahol a 18.95-öt megnevezi, és udvariasan felkérem, hogy a korábban általa leírtakhoz tartani magát szíveskedjen. Annál is inkább, hogy már fizettem. Gyanítom, ez nem lesz egyszerű meccs, bár ha másképpen nem megy, ki fogom fizetni. :-/
Előzmény: chapelle (5846)
Youme Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5849
"reserve price, így hívják"

Nem tudnál egy linket adni, ahol valaki vezet de nem érte még el? Megnézném milyen.

Németül hogy hívják?
Előzmény: Zsoltx (5844)
fokra Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5848
sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Vásárolni szeretnék egy terméket az ebayen,amely elvileg az Usa-ból érkezik.Kérdésem az lenne hogy ha a küldendő csomagra ráirják hogy ajándék akkor is levámolják?Illetve a cuccot 1-2napos futárszogálattal küldenék,ilyenkor megiskapom ennyi idő alatt vagy a vámhivatalba köt ki s akkor felesleges a futárszolgálat?A csomag értéke kb 500Euro.

Köszi előre is.

Fokra

edk440 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5847
Itt valóban azt írja, 18.95 a biztosított szállítás. Ha ezt egyszer így adta meg, akkor az az ő nyomora, ha több. Jól rá kell pirítani, eseteg fenyegetve a feljelentéssel.
Előzmény: Hantaboj (5840)
chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5846
Szerintem fair amit írsz és gondolsz. Az akció lebonyolítása után már nem ildomos módosítani a feltételeket, azért mert elkalkulálta az összeget neki kell vállalni a felelősséget.
Ha kell, segítek megfogalmazni a levelet németül.

Más. Egy érdekes cikk: Ötmillióra bírságolta a versenyhivatal a postát
Tudom, hogy a mi pénzünkből megy ez is, de végre megbüntették a postát. Nem hiszem, hogy ezért fejek fognak a proba hullani, annyi por úgysincs. Egyszer valaki okos ember csak meg fogja kérdezni, hogy minek is nekünk monopólium.
Előzmény: Hantaboj (5842)
Youme Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5845
Igen eddig még tényleg nem láttam ilyet..
Előzmény: Zsoltx (5844)
Zsoltx Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5844
Olyan nincs, hogy megnyeri és nem nyert. Nem nyered meg. Azt mondják, hogy ugyan te vagy az első, de nem érted el a minimálárat. Nyugodj meg, tele van ezzel a ebay és ott sem látod mennyi az annyi. A villámár az más tészta.

Ha még nem találkoztál ilyennel, az azt jelenti, hogy nagyon kevés dologra licitáltál, vagy mákod volt, vagy már olyan késő kapcsolódtál be a licitbe, hogy valaki felvitte a minimál felé az árat.
reserve price, így hívják

Előzmény: Youme (5839)
garfieldka Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5843
A teendő? Próbáld tőle megtudni, miért nem adott előzőleg korrekt árat a szállításra. Aztán egyezkedhetsz vele. Nem leszel nyerő helyzetben, sajnos.
Előzmény: garfieldka (5841)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5842

Akkor is úgy érzem, hogy a saját tájékozatlanságát nem rajtam kellene levernie. Én előre kérdeztem.

Azt meg tudod erősíteni, hogy a beidézett levélben 18.95 eurót kért a szállításért? Nem félreérthető?

Előzmény: garfieldka (5841)
garfieldka Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5841

Valószínű nem volt tisztában a német posta januári áremelésével. Ott 25 helyett 30 Euro a biztosított csomag 5 kg-ig.

De lehet, hogy valamilyen szállítmányozó céggel küldi, akinek ő átalánydíjat fizet. Ilyenkor vannak ezek a furcsán alacsony biztosított szállítási árajánlatok.

A

Előzmény: Hantaboj (5840)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5840

Úgy értelmezem, meg akar vágni egy német eladó. Küldi nekem sikeres licit után az alábbi levelet:

Bitte überweisen Sie:
31,95 €  +   Versand
18,95 € Versichert.
Bei Unversicherten Paketen keine Haftung
(Versand nach Ausland - 18,95 €  Versichert.) 
auf folgendes Konto:...

Ebből nekem az jött le (nem tudok németül, csak a Babelfish-sel fordítva), hogy 31.95 a cucc, és 18.95 a szállítás. Rosszul értelmezem? Ezt az összeget már átutaltam neki, meg is kapta. Most előállt, hogy mégis 31.95 a szállítás. Érdekesen egybevág a termék árával... Licit előtt azt mondta, hogy 22.70 a szállítás. Mi a teendő ilyen esetben? Azért is ciki, mert akkor újabb 2000 Ft az átutalási költség.

Youme Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5839
Na jó de a vaterán nem látom mi a minimálár. e-bayen ilyet még nem láttam. Licit indul 1.000,- forintról, villámár 10.000,-és közben lehet, hogy a minimálár 7.500,- Amit nem is látsz, hogy mennyi. Valaki megnyeri 7.000,- és közlik vele hogy nem nyert. Ilyet az e-bay-en nem láttam még.. Azt nem tudtam, hogy lehetőség van befejezni hamarabb. Ez újdonság nekem.
Előzmény: Zsoltx (5838)
Zsoltx Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5838
Mindezen dolgok megvannak az ebay-en is.

Ott is van rá módod, hogy idő előtt befejezd az aukciót, nem tilos máshol is hírdetni, de külön jelezni kell. Vagyis eleve így kell indítani.

Ott is nagy divat a minimálár. Utálom én is. Ez csak marketing, mert így egy keresésben, ha ár szerint van beállítva, ako előre kerül a cucc.

A vatera teljesen ebay koppintás (ami a filozófiát illeti)
Előzmény: Youme (5837)
Youme Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5837
Van valami olyan szabály, hogy az IBAN/SWIFT kettőssel EU-n belül költségmentes az átutalás. Tényleg a PayPal lenne a jó, de mivel ahhoz is kell bankszámlaszám gondolom az sem mindegy ott milyet választunk. Nagyon messze vagyunk még mi ettől.

Néztem a vatera.hu-t, hát nem csoda hogy nincs nálunk e-bay. Licitáltam egy sz.gép alkatrészre 1.500,- erre visszajön, hogy a minimálárat (ami titkos) nem értem el. Akkor miért nem onnan indulnak? Ráadásul egy másik árucikknél (Hangfal) nyilvánosan megdumálják, hogy 02.27-én elviszi a srácnak a cuccot (BP-re), ha más nem licitál addig, viszont a licit utolsó napja 03.08. Vagyis eladja a licit lejárta előtt. Kicsit ledöbbentem ezeken a dolgokon. :o)

Na mindegy, ha megjön az OTP levél majd még beszámolok, hátha okul belőle valaki más is.
Előzmény: chapelle (5836)
chapelle Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5836
Azt gondolom és azt látom, hogy a bankok messze nem egységesek a külföldi deviza-utalásoknál alkalmazott díjakat illetően, sőt még bankon belül sem egységes a szabályozás. Én csak egy bankot ismerek, az enyémet, de ott következetesen mindig ugyanazt az összeget számítják fel, függetlenül az Iban-számlaszámtól (nagyjából 4000 Ft/utalás) Az OTP-t messze kerülöm, nem ér meg a frusztráció annyival több pénzt mint amennyit a sok fiók előnye hozna. Rossz kamatok, udvariatlan kiszolgálás, tudatlan alkalmazottak.
Ahogy látom, az én 4000 Ft/utalásom is magasabb mint másoknál, de emiatt nem szívesen váltok bankot, járok utána az inkasszók átirányításának.
Előzmény: Youme (5835)
Youme Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5835
Most már én is látom, hogy nem ilyen egyszerű a dolog. :-(((

Ugyebár akkor abban maradtunk, hogy ha van IBAN + SWIFT akkor csak 2000 forint körüli a költség és nem 5.800,- mint a múltkor volt. Ezt mondta nekem az ügyintéző. Azóta volt két vásárlásom Angliába. Az első 68 font, de az eladó nem volt hajlandó megadni a bankszámla számát nekem. Aggódott valamin. Így a postacímére utaltam IBAN nélkül, ami át is ment olyan 4.000,- körüli banköltséggel. Tegnap utaltam egy másik angol ürgének 70 fontot, ő megadott mindent. IBAN, SWIFT, Még a bank nevét is, stb. Mit gondoltok mennyi lett a tisztelt OTP költsége? 6.800,- forint. Felhívtam a HELP-DESK-et és az ügyéntéző nem volt képes elmondani miből tevődött össze a költség. Rögzítette a reklamációmat és majd postán kiérteítenek. Megnyugtattak, hogy azért a levélért nem kel majd fizetnem. Azt hiszem el is ment a kedvem egy darabig az egésztől. Pár nap alatt 4 cuccra lehúztak több mint 20.000,- forintot költségként. Ez így akármilyen olcsón jutok hozzá a licitált cuccokhoz nem jó bolt..
Előzmény: chapelle (5693)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5834

Utaltam khb ebankbol devizat (forintszamlarol) es az eddigi 1250 ft jutalek helyett 500 ft jutalekot vontak le. A vegen meg jo lesz :)

Vegigbongesztem a hirdetmenyt, de nem talaltam benne egy k nyekket sem errol.

t.lantos Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5833

Asszem lezajlott ebayes palyafutasom legrovidebb tranzakcioja.

Az aukcio vasarnap ert veget. A nemet vevo ebankbol utalta is.

A penz kedden itt is volt. A cuccot feladtam kedden, ma mar a feedback is megjott. Nem rossz.

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5832
miket nem tud meg az ember egy eBay-es topikból... :D
Előzmény: tangerine (5831)
tangerine Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5831
javítok, mert lenyelt egy jelet:

tehát USA: ||
EU : |/
UK: \|
Előzmény: tangerine (5830)
tangerine Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5830
Ja, akkor jól emlékeztem.
tehát USA: ||
EU : |/
UK: |
Előzmény: t.lantos (5829)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.03 0 0 5829

Van egy amerikai gyartasu gep a csaladban. Az eredeti fenyszorokat cserelni kellett, mert az ottaniak szimmetrikusak, az europai viszont asszimmetrikus.

Előzmény: tangerine (5827)
narancsmacek Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5828
Az hagyjan de mas a kornyezetvedelmi eloiras (katalizator), es az utasbiztonsag is  (pl. joval erosebb legzsak meg ilyenek). Raadasul latatlanban es ennyi lovet elore...
Előzmény: tangerine (5827)
tangerine Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5827
bár mintha rémlene, hogy amúgy is máshogy világítanak, nem? Talán így: || nálunk meg ilyennek kell kennie: |/
Előzmény: tangerine (5826)
tangerine Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5826
Nem csak az indexeket kell sárgára cserélni pirosról?
Ugye ott is jobbos közlekedés van? (ha balos, akkor a fényszórókat is cserélni kell)
Előzmény: ZE (5825)
ZE Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5825
A forgalomba helyezés sem lesz egyszerű: át köll alakítani pl. a teljes világítást Eu-szabványra tudtommal... Meg látatlanban autót venni...
Előzmény: Slider1 (5822)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5824
No de nem is annyit fogyasztanak...
digicat Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5823
Nem a vám, és valószinűleg nem is a szállítás fog sokba kerülni, hanem a regisztrációs adó és az ÁFA.
Vám: http://www.vaminfo.hu/tariffnet/default.php (8703)
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9033938&la=42298659
Slider1 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5822

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, valaki rendelt már Ebay-en autót? Az amerikairól? NAgyon jó Európai autók vannak ott, és viszonylag nagyon jó áron. Most egy példa: Pl egy Volvo S60 kb 1.3 milió. 2000-es modell. És elég szépek. Ezeknek a fizetését hogy kéne intézni, mert ezek eléggé nagy összegek, van valakinek tapsztalat? Ötlete. Hol lehet megnézni mennyi egy vám ezekre? Megéri. Az ár nagyon jó, és Sokkalta kényelmesebbek és erősebb motorral rendelkeznek mint az Európába szánt modellek.

chapelle Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5821
Kiváncsiságból érdekel, hány pozitív feedback-kel lépett le az ürge a pénzeddel?
Előzmény: Knova (5816)
chapelle Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5820
Nekem nincs tapasztalatom a kártérítésben, de régebben valaki írta, hogy megtérítik a kár nagyobb részét. Szerintem az már jó, hogy az eBay utánajár az esetnek. Németországban komolyan veszik az internetes csalókat, ha elkapják megbüntetik (legalábbis a hírek szerint), téged pedig kártérít az eBay. A 10. napon -ha addig nem jelentkeznek- küld el nekik a beszkennelt átutalási megbízást.
Előzmény: Knova (5816)
stoned70dob Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5819
Köszi!
Előzmény: vomit (5818)
vomit Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5818
ugy hivjak Slovenská Posta http://www.slposta.sk
vagy leanykori neven Österreichische Post AG http://www.post.at/
a magyar dij feleert harmadaert a vilag vegere elviszik.
felszini kuldesnel az osztrak verhetetlen.
Előzmény: stoned70dob (5799)
vomit Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5817
sot annal inkabb, ha mar nem regisztralt tag.
Előzmény: chapelle (5815)
Knova Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5816

Hello

Bizonyítható az küldés, mivel utaltam a pénzt. Már jeleztem az ebay-nek hogy nem kaptam meg a csomagot 1 hónapja, most 10napig várnom kell, azt írták. Mást tenni esetleg????

Előzmény: chapelle (5815)
chapelle Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5815
Ha bizonyítható módon adtad fel a pénzt akkor az eBay bizonyos összegig garanciát vállal a károkért. A helyedben azon nyomban felnyomnám az eladót, attól függetlenül, hogy már nem regisztrált tag.
Előzmény: Knova (5814)
Knova Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5814

Szevasztok

Lenne egy kérdésem, már rengeteg mindent vásároltam a német ebay-ről. De most akadt egy kis bibi. Vettem egy cuccot, el is utaltam a pénzt az eladónak (50e HUF). Mostanra meg ez az eladó már nem regisztrált tagja az ebay-nek. Na ilyenkor mi van? A csomit még nem kaptam meg, ő meg nem válaszol az email-emre. Lehet hogy már feladta postán, mert nem egy kis dobozka. De nemtok semmit. 1 hónapja utaltam a pénzt.

Lécci segítsetek.

köszi

Lackó koma Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5813
Köszi!
Előzmény: edk440 (5811)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.02 0 0 5812
Köszi! Akkor a számlanyitásnak ez a feltétele! A netbank kiesett! :))
Előzmény: edk440 (5810)
edk440 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5811
Letter Post, Parcel Post. Vagyis levélként, ill. csomagként.
Előzmény: Lackó koma (5809)
edk440 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5810
Gehaltseingang: munkabér-átutalás fogadása (gondolom).
Előzmény: Dhokthol Genya (5808)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5809
Az amerikai eladó ezt irta postázási lehetőségek gyanánt:

"Surface LP $5.95, Air LP $8.65, Air PP & insurance $16.60 to Hungary"

Vajon mi az az LP ill. PP?
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5808
Gehaltseingang  <-- ez mi??? az előbbiben nem látszott.. :((
Előzmény: Dhokthol Genya (5806)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5807
Gehaltseingang  <---még egyszer mert nem látszik.
Előzmény: Dhokthol Genya (5806)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5806

De még mekkorát segített! Köszönön. A netbank tűnik jónak, de ezt nem értem: Gehaltseingang

Előzmény: chapelle (5802)
edk440 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5805
Spanyolviasz. Már többen többször ajánlottuk a nemzetközi postautalványt Európán belüli fizetésre. Sajnos UK-ba nem megy.
Előzmény: Hakapeszikk (5803)
Hakapeszikk Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5804

Megosztanám veletek tanulságos kanosszajárásomat .

Az Ebay-on sikerült egy német aukción megnyernem egy szerszámgépet.

Gyorsan körülnéztem, mivel tudok fizetni, és mivel a Western Uniont többen is ajánlották, rástartoltam. Be az OTP-be, (végül is ott van folyószámlám), mondom eurot szeretnék utalni Dajcslandba. Először megpróbáltak rászedni hogy bankközi utalással küldjem tőlük. De ahhoz a német neve, címe, bankszáma, folyószámlaszáma kevés volt, az IBAN kódja is kellett volna. Majdnem elküldtek, nem mondták volna maguktól, hogy létezik a WU is. Rákérdeztem. Asszondja az is létezik, de azt US dollárban lehet csak befizetni  :-O

Namondom akkor itt hol lehet dollárt venni hamar? Hát ki akart küldeni szembe az Ibusz váltóhelyre....... Atyaúúúristen, ez még a balkán???? Ja, megyeszékhelyen történt . Nagynehezen előbányászott egy nyomtatványt közel 50 sornyi kitöltendőkkel. Mondom elvinném magammal, nem tarom fel a sort..  Azt nem lehet !

Na, akkor fordultam hátraarccal az ajtó felé.

Bementem a postára. WU nyomtatvány 8 soros, secperc alatt kitöltve, forinttal befizetve, faxon elküldve. Kisasszony 10 percet ígért, és jön a kód visszafelé , amivel majd a német felveheti. Ezalatt lesegettem a prospektusokat, eccercsak kezembe akadt egy reklámlap, miszerint :akarok-e külföldre pézt küldeni, mert azt naggyoneccerűen is lehet ám ! A neten is megtalálható, mint utóbb kiderült :

http://www.posta.hu/object.586c7b9f-8e7f-40c0-9d4d-a1bf9d030f6d.ivy

Ennek jóval alacsonyabb a kezelési költsége, és az eurot is sokkal olcsóbban váltják.

Egy hátránya van, kicsit lassú. Állítólag egy hét átfutású. Persze ez még bőven jó, ha az Ebay 31 napos tüelmi idejét nézzük.

Remélem tudtam segíteni sokaknak, bosszúságaimat megspórolhatjátok.

Üdv: Hakap....  és bocs a sok léért  :)

Hakapeszikk Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5803

Megosztanám veletek tanulságos kanosszajárásomat .

Az Ebay-on sikerült egy német aukción megnyernem egy szerszámgépet.

Gyorsan körülnéztem, mivel tudok fizetni, és mivel a Western Uniont többen is ajánlották, rástartoltam. Be az OTP-be, (végül is ott van folyószámlám), mondom eurot szeretnék utalni Dajcslandba. Először megpróbáltak rászedni hogy bankközi utalással küldjem tőlük. De ahhoz a német neve, címe, bankszáma, folyószámlaszáma kevés volt, az IBAN kódja is kellett volna. Majdnem elküldtek, nem mondták volna maguktól, hogy létezik a WU is. Rákérdeztem. Asszondja az is létezik, de azt US dollárban lehet csak befizetni  :-O

Namondom akkor itt hol lehet dollárt venni hamar? Hát ki akart küldeni szembe az Ibusz váltóhelyre....... Atyaúúúristen, ez még a balkán???? Ja, megyeszékhelyen történt . Nagynehezen előbányászott egy nyomtatványt közel 50 sornyi kitöltendőkkel. Mondom elvinném magammal, nem tarom fel a sort..  Azt nem lehet !

Na, akkor fordultam hátraarccal az ajtó felé.

Bementem a postára. WU nyomtatvány 8 soros, secperc alatt kitöltve, forinttal befizetve, faxon elküldve. Kisasszony 10 percet ígért, és jön a kód visszafelé , amivel majd a német felveheti. Ezalatt lesegettem a prospektusokat, eccercsak kezembe akadt egy reklámlap, miszerint :akarok-e külföldre pézt küldeni, mert azt naggyoneccerűen is lehet ám ! A neten is megtalálható, mint utóbb kiderült :

http://www.posta.hu/object.586c7b9f-8e7f-40c0-9d4d-a1bf9d030f6d.ivy

Ennek jóval alacsonyabb a kezelési költsége, és az eurot is sokkal olcsóbban váltják.

Egy hátránya van, kicsit lassú. Állítólag egy hét átfutású. Persze ez még bőven jó, ha az Ebay 31 napos tüelmi idejét nézzük.

Remélem tudtam segíteni sokaknak, bosszúságaimat megspórolhatjátok.

Üdv: Hakap....  és bocs a sok léért  :)

chapelle Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5802
Ezt nézd meg, hátha segít: Bankvergleich
Ez is talán: Bank vergleich
Előzmény: Dhokthol Genya (5800)
acerola Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5801
Egy barátomnak van a Deutsche Bank-nál számlája. Internetes utalási lehetőség. Belföldi (Német) utalás ingyenes. A számla havidíja 4 EUR.
Előzmény: Dhokthol Genya (5800)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.01 0 0 5800

Köszönöm a lehetőséget, de én 3 hetente kb 100 csomagot  kell, hogy fogadjak, ezért keresem a kinti szolgáltatás lehetőségét, mert senkitől nem várhatom el, hogy hosszútávon napi 3-5 alkalommal rohangáljon a szállítóktól átvenni a cuccaimat, aztán meg legoglalja a garázsát... :))

DE ha valaki aki ismeri a német bankokat, akkor az segítsen!!! Csütörtökön hajnalban megyek Németországba és ott szeretnék bankszámlát nyitni, ahonnan utána a jövőben utalni tudom német területre a lóvét a neten keresztül. Kéne ötlet, hogy melyik bankot válasszam, ahol a napi 4-5 tranzakció nem túl drága, internetes felületen egyszerűen kezelhető, és a számlavezetési díja sem hasonlít az OTP-hez. Lehet, hogy felesleges az aggodalmam, de nem ismerem az ottani bankok mentalitását...

5let??

Előzmény: kisteso13 (5796)
stoned70dob Creative Commons License 2005.02.28 0 0 5799

Üdv, tapasztalataitok szerint mivel küldjek csomagot USA-ba. Kb. 5 kg, 40x40x25 cm?

Milyen cég kb. mennyiért szállít, vagy ha tudtok szállítmányozási cég telefonszámot, mail címet, azt is megköszönném. Előre is.... Üdv!

kisteso13 Creative Commons License 2005.02.26 0 0 5798

Hali Wazul

Jó cserkész ahol tud segit. :D

Előzmény: wazul (5797)
wazul Creative Commons License 2005.02.26 0 0 5797

Szia Kistesó13

Látom jó szívű vagy és a barátod is biztosan az.  :))

Előzmény: kisteso13 (5796)
kisteso13 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5796

Hello all

teljesen véletlen találtam erre a fórumra de talán érdekel valakit , hogy egy barátom lakik németországban és én rajta keresztül szoktam hazahozatni a cucokat amiket én veszek ha kell (és megbeszáltemm vele is ) akkor szerintem járható út nektek is.

By AdR

Előzmény: Dhokthol Genya (5777)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5795
Igen, szoktam tagolni. "--" jelet használok minden kérdés előtt. A sortöréseket az ebay leszedi, azzal nem lehet operálni. Hatástalan. :-/
Előzmény: tangerine (5794)
tangerine Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5794
Emiatt kell pontokba szedni a kérdéseket:

1. kérdés_1
2. kérdés_2
n. kérdés_n

Sajnos van akinél még így sem működik. :(
Előzmény: Hantaboj (5789)
hxm Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5793

OVP=NIB

Nagyjából mindkettő annyit tesz hogy a termék új és eredeti csomagolásban van.

Előzmény: Hantaboj (5790)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5792
Köszönöm. Már alakul a kép. :)
Előzmény: soul-tan (5791)
soul-tan Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5791
Original Verpackung (eredeti csomagolás).
Előzmény: Hantaboj (5790)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5790
Bocsánat, de még egyet nem értek a termékleírásban: "OVP". Esetleg ez az angol "MIB" megfelelője lenne??
Előzmény: edk440 (5788)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5789

:) köszi.

Érdekes. Ezek szerint a német sem tud egyszerre egynél több kérdésre válaszolni. Azt hittem, csak az amerikai ilyen.

Előzmény: edk440 (5788)
edk440 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5788
Mit freundlichen Grüsse = baráti üdvözlettel
Előzmény: Hantaboj (5787)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5787

Valaki segítsen ki! Ha egy német azt írja, "MfG", az jelent valamit? A fizetési módra kérdeztem rá (angolul), és a válaszból csak ez az infó nem érthető. Semmi más nincs mellette. A lapon csak Cash on Pickup van, ami nem az igazi nekem. Köszi.

Gsi8v Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5786

Helló !

Igen nekem és a barátomnak három munkanap alatt megjött a levélke és nem kevergett sehol.

Persze vásárolhatsz bármelyik ebay-en mind1 hol regeltél.

Üdv.

Előzmény: Virago1000 (5785)
Virago1000 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 5785

3 munkanap? És a magyar postán még mennyit fog keveregni azt a jóég tudja.

Én az ebay.com-on regisztráltam; németül sajna nem tudok.

Ha a németen regisztrálok, akkor vajon vásárolhatok az angolon is?

Előzmény: Gsi8v (5784)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5784
Legalább is a Német ebay-en igy megy a többit nem tudom.
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5783

Helló !

Az ideiglenes kódot 3 munkanap alatt megkapod levélben postán a címedre.

Üdv.

Előzmény: Virago1000 (5782)
Virago1000 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5782

Szia Krisztián!

Neked megérkezett már a kódot tartalmazó levél? Én 22-én regisztráltam, bankkártyaszámot nem kért, nem ingyenes email címet adtam meg.

De amikor be akartam lépni akkor kérte a kódot. A kódot tartalmazó email még nem jött meg.

Mikorra várhatom, tudja-e valaki?

Még csak most kezdek ebayozni, a fórumot visszaolvastam 3/4 részben de lesznek kérdéseim biztos, segítségeteket előre is köszi.

Üdv mindenkinek

Előzmény: Hkrisztian (5756)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5781

Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni ez mit jelent  "steuerkiste und nachgerüsteten kat?"

Autóalkatrész de pontosan mi ?

Köszi előre is !

Üdv.

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5780
Én a Német egyesült államok oldalát használgatom. Ott ilyesmi?
Előzmény: digicat (5779)
digicat Creative Commons License 2005.02.24 0 0 5779
Ha a kint az Államokban van, akkor itt működik a gyűjtés, a személyes átvételről fogalmam sincs:
http://www.myus.com/about/

Tudnak olyant is, hogy a nevedben fizetnek PayPal-lel, te pedig nekik fizetsz.
Előzmény: Dhokthol Genya (5777)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5778
Köszi minden O.K.
Előzmény: trolipotlo (5775)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5777

Igen erre, köszönöm!

Esetleg még egy  kérdés..  Persze bárki válaszolhat... :)

Nincs valami olyan szolgáltatás, hogy csomggyűjtés kint, hogy több cucc vásárlásánál ne kelljen külön szállítási díjat fizetni, esetleg kimenni érte és személyesen átvenni valami gyűjtőközpontban?

Előzmény: hxm (5771)
edk440 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5776
Én a US regisztrációmmal minden további nélkül tudtam eladni a németen. A seller accountot US felületen aktiváltam természetesen.
Előzmény: trolipotlo (5774)
trolipotlo Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5775
A Prüfnummer egy 3 jegyű szám, ami a MasterCard hátoldalán található, nekem ott, ahol alá kell írni. (Van egy 4jegyű, utána meg egy 3jegyű. Na, az az.)
Előzmény: Gsi8v (5733)
trolipotlo Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5774

Asszongy már meg valaki, hogy ha olaszoknál vagyok beregisztrálva, hogy tudok az ebay.de-n eladni. A köcsög üf-es asszonta, hogy vagy az ebay.it-re teszem fel a cuccost (németben akarok eladni, ráadásul az eladás gomb fasza kis Errore di sistema hibaüzenetet ad), vagy regisztráljam magam az ebay.de-n megint, de akkor persze új nick és a 100 pozitív feedback nem van.

Valaki csinált már ilyet? (Pl. ebay.com-ról ebay.hu-ra?) :)))

trolipotlo Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5773

Jó magyar-olasz szótárt még nem láttam, viszont én néha ezt használom:

http://www.wordreference.com/it/index.htm

Előzmény: 504LACI (5763)
edk440 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5772
,,egy a gond nem nagyon tudok angolul, németül valamit..''

Lehet, hogy akkor inkább a vatera.hu, teszvesz.hu site-okon kéne próbálkozni inkább.
Előzmény: Hkrisztian (5761)
hxm Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5771

Ez itt az

http://www.mimi.hu/xtrans/translate.html

Én ezt használom, nemtudom erre gondoltál e?

Előzmény: Dhokthol Genya (5769)
erozsolt Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5770
Szerintetek kihez forduljak, ha nyertem egy aukciót és utána a következő történt velem:
1. megnyertem, német valaki 190 feedbackel, ok, 243 euro szállítással együtt
2. IBAN-t megkérdeztem, megnéztem ebayen
3. pénz átutal
4. vár
5. vár - emailben megkérdezem mi van, semmi válasz
6. jön egy levél OTP-től, hogy visszaküldték a pénzem, persze a jó kis 6000 Ft-ot káraktak kezelési költségnek.
7. email mi legyen, semmi válasz,
8. email, semmi válasz
9. gondolom írok egy natural feedbacket, de aztán azt ajánlja, hogy csináljak squartradet, csinálok, semmi válasz,
10. na akkor megírom a feedbacket, megnézem megjelenik, és mit látok? az enyém alatt lévő feedbackben pont ugyanaz a tárgy, amit én nyertem! (kicsit drágábban, és épp csak most jelent meg)

Ilyenkor mit lehet tenni? Nem kaphatna ezért kizárást? Na végülis nekem mindegy, levontam a tanulságot, hogy jobban oda kell figyelni a feedbackek tartalmára és nem csak a számára (ez a vakaki, pl. a feedbackek 80%-át 1 eurós cuccokkal szerezte). Sokat nem szívtam, csak az átutalási díjat, ami szerencsére IBAN volt és szeretett OTP-nknél ugye 6000 Ft-ot kértek érte, de még mindig jól megúsztam.

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5769
Ha már így szóba került... Volt régen egy weboldal ahova teljes szöveget, de weboldalt is be lehetett írni, és mindent szóról szóra lefordított. Ezt esetleg nem tudja valaki, hogy hol van?
Előzmény: digicat (5764)
digicat Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5768
OFF
Kösz :) Jó étvágyat!

Hogy majdnem ON is legyen:
Tedd fel az eBay-re, majd licitálok rá :-)))
Csak ne a Magyar Postával küldd, mert vagy megeszi a postás, vagy 3 hónapig jön és túlságosan gombás lesz :)
Előzmény: 504LACI (5767)
504LACI Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5767

Hoztam kintről valami spec helyi tésztát. Mi mást az Olaszoktól? Van rajta recept is hozzá, most próbálom megfejteni :-))

Ha lesz belőle valami az Neked is köszönhető, tehát természetesen virtuálisan küldök egy adagot. Ha nem csak virtuálisra gondolsz, arról is beszélhetünk :-)

Előzmény: digicat (5766)
digicat Creative Commons License 2005.02.23 0 0 5766
OFF
Finomat főzöl? Én is kérek egy adagot :)))
Előzmény: 504LACI (5765)
504LACI Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5765
Köszi, már próbálkozom erősen.
Előzmény: digicat (5764)
digicat Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5764
http://dict.sztaki.hu/olasz-magyar
Előzmény: 504LACI (5763)
504LACI Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5763

Sziasztok!

Bár nem idevaló téma ezért elnézést az Off-ért, de tudtok esetleg egy on-line olasz-magyar szótárt valahol?

Egy recepttel kellene boldogulnom...

Bocsi még egyszer és kösz a segítséget

Gsi8v Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5762
Figyi ez az egész a kölcsönös bizalmon alapul !!!!
Hkrisztian Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5761

Köszi!!

egy a gond nem nagyon tudok angolul, németül valamit..

Nos akkoer ez úgy műxik hogy itt meghirdetik a dolgokat és megegyezünk az illetővel hogy hogyan küldi stb hogyan fizetek..

És hogy ha nem személytől vásárolok hanem pl egy cégtől az is úgy működik mintha egy személytől venném meg?

és az megy hogy, egyszerűen a bankkrátyámról elküldöm az összeget az illető bankkártyájára..

Ha így lehet akkor mi a biztosíték hogy elküldi?

uh mennyi kérdés. :-(

hy

ZE Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5760
Olvass vissza pár száz hozzászólást itt a topicban, érdemes. Olvasd el az e-Bay howto-ját/helpjét. Ha ez utóbbit nem érted meg tisztán és világosan, és a topicban leírtakkal együtt sem világos, akkor kérdezz.

-Az e-Bay valamelyik hivatalos nyelvén, célszerűen angolul és/vagy németül tudni kell hozzá. Tényleg.
-Az e-Bay aukciós szájt, nem webes bolt, a fizetési módban, postaköltségben az eladóval kell megegyezned. (Ha nem világos, tessen kérdezni, mert a licit szerződési ajánlatot jelent)
-PayPal Mo-i kibocsátású kártyával és/vagy magyarországi postacímmel nem használható.
Előzmény: Hkrisztian (5758)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5759

A fizetést az eladóval kell egyeztetni mailban.(ő szabja meg a feltételeket és a szállitási költségeket)

Utánvétel nincs külföldről !!

Csak dombornyomott kártya jó az ebay-en(úgy tudom)

Persze hogy a tied lehet akkor is még ha pár órával elötte jön meg mert úgysem szabad napokkal elötte licitálni a cuccra mert csak felvered az árát.

Üdv.

Előzmény: Hkrisztian (5758)
Hkrisztian Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5758

Köszi a helpet!!

És a fizetésről tudnál valamit mondani?

Hogyan megy?

Össz visz van egy kártyám Erstebankos..

És ha 3 nap múlva jön meg a regisztráció és még marad pár óra hogy megvegyem a cuccot?  Menni fog? 

létezik olyan hogy hozza a postás és utánvétellel fizetem ki?

köszi

Gsi8v Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5757

Helló !

3 munkanap alatt álltalában ideér a levél amiben benne lesz az ideiglenes kód(fizetni nem kell érte)

Előzmény: Hkrisztian (5756)
Hkrisztian Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5756

Üdvözlet Mindenkinek!

Én egy eléggé zöldfülű vagyok ezért kérem aki tud segítsen mielőtt még hülyeséget csinálnék.

Most ismerkedem  az eBay-el de már az elején elakadtam a regisztrációnál! kitöltök mindent és kapok is egy emilt amiben állítólag van egy kód! de én ezt nem találtam meg benne! hol kell ezt keresni? hogy tudok továbbá belépni..

Illetve van egy erstebank kártyám de a kártyaszámot nem fogadja el!

Létezik olyan hogy postai utánvétellel jön.

+ egy új terméket szeretnék rendelni németor.-ból ez 109 euro mennyibe fog kerülni mire hozzám ér..

Segítségeteket köszönöm

Üdv

Viktor-diver Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5755
Köszi!)
Közben küldött az eladó bankszámla számot is...ugyhogy már át is küldtem...
Gondolom többe fog kerülni, de biztosabb!)
hxm Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5754
Természetesen a szálítási költséget add hozzá az 5$-hoz. Ezt kifelejtettem.
Előzmény: Viktor-diver (5748)
Lackó koma Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5753
Nem lehet, hogy inkább 10$-t kellene beletenni?
Előzmény: hxm (5752)
hxm Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5752
Hát szerintem berakod az 5$ egy borítékba amit előtte kibélelsz valami színes újsággal majd elküldöd az eladónak valami követhető módon.
Előzmény: Viktor-diver (5748)
kivi Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5751
Az eladónak volt egy másik regisztrációja (2004goto), ezzel licitált egyet a saját cuccára. Majd az első licit után lefújta az árverést, és "eladta" a holmit az épp aktuális high biddernek. Aki persze saját maga volt. Szerintem.
Előzmény: Dhokthol Genya (5750)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5750
Üdv. El tudná mondani valaki, hogy itt mi történt, és miért?
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5749
Kösz a segitséget.
Előzmény: Dhokthol Genya (5747)
Viktor-diver Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5748
Sziasztok Egy 5$-os cd-t nyertem a liciten...de csak németül tudok...
Mi itt a legcélszerübb fizetés..Köszi!)

SHIPPING&HANDLING: 5$ (worldwide)THE NEXT ITEM`S SHIPPING WILL COST $ 1 EXTRA... PAYMENT INSTRUCTIONS: I accept 1. PAYMENT VIA iKOBO ( www. iKobo.com ) 2. CASH USD/Euros BY REGISTERED AIRMAIL or recorded delivery or post pack (sending cash by regular mail - Your own risk)...3. Western Union CASH ( NO BidPay ! ) TRANSFER BY WIRE!!!...NO MONEY ORDERS or CHECKS!!!...
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.02.22 0 0 5747

Én úgy szoktam időzíteni, hogy van egy kis progim ami az órámat mindíg pontosra állítja. A lejárat ideje ugye másodpercre pontosan látható. Az én sávszélességem, gépelésem gyorsasága annyi, hogy 16 másodperccel a vége előtt kell elkezdenem a gépelést, és így kb 3-7 másodperccel a vége előtt érkezik be. Ezt könnyedén le tudod ellenőrizni a Te gépeden is, úgy hogy licitálsz valami olyan dologra amire semmi szükséged nincs, és lényegesen az ára alatt van, tehát BIZTOSAN rád fognak licitálni. Megnézed, hogy pontosan mikor indítod, és látszik a licit beérkezése is.

Nem értem, hogy miért problémáztok ezen az automata legmagasabb értéket rakó automatán. Ha valami neked megérne akár 180€, de a vége előtt csak 110-en áll, akkor felrakod a 180-at, és a legjobb ajánlat felett fogod a licitléptékkel megvenni. Ha attól félsz, hogy más elviszi 181-ért, és neked valójában megér 182-t, akkor meg az első körben becsaptad saját magad. Az első körben kell tisztában lenni, és hajrá!!! ;)

Előzmény: Gsi8v (5714)
digicat Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5746
Megjegyzem, hogy mintha a Western Unionról beszélne a németed. Legalábbis arra kellene rákeresni a searchmachineben.
Előzmény: Lackó koma (5727)
Karaya Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5745
3 hónapig nem voltak képesek kideríteni? huh... remélem a MoneyOrder visszaigléséhez nem kell ezt megvárni. Csinált már valaki ilyet?
Előzmény: bugmaker (5741)
chapelle Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5744
Nyugi, ez csak ideiglenes foglalás. Ezt a pénzt vissza fogod kapni, ezzel ellenőrzik, hogy a megadott adatok helyesek voltak-e.
Előzmény: Gsi8v (5734)
Hantaboj Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5743
Nekem is volt (lett volna) tegnap egy stornírozni valóm. Csak egy sima számlát szerettem volna befizetni online egy szolgáltatónak itthon, de elütöttem a szlaszámot. Vasárnap lévén reméltem, hogy a még el nem ment utalást a telefonos simán kitörli. Francot. Nem törölt semmit. Nem akartam, hogy napokig kerengjen a pénzem, inkább fedezethiányt idéztem elő, így sikertelen lett. :)
Előzmény: hxm (5729)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5742
Valami kavarás van, mert 10 napig német számláról is vissza lehet vonni az összeget. Én utalással vettem a kocsimat és 10 napig nem adták ki.
bugmaker Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5741
karaya: a postán csak 3 hét után tudsz elveszett(nek hitt) levél után reklamálni. Jó, hogy emlékeztetsz, nekem most telik le a 3 hónap a tudakozvány benyújtásától számítva.
Előzmény: Karaya (5731)
Virago1000 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5740

Sziasztok!

Most regisztráltam magam az ebayen, és végigmentem a regisztráció 3 oldalán. azt szeretném kérdezni hogy ezután kb mennyi idő múlva várhatok visszaigazolást emailban?

Köszi, üdv

adrienne1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5739
Köszi, nézegetem:)
Előzmény: handras (5738)
handras Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5738
Akkor nézz szétt itt!
Előzmény: adrienne1 (5735)
adrienne1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5737

Nem Mon lakom...

Előzmény: Gsi8v (5736)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5736

Helló !

Magyarországrol nem működik.(Pay-Pal)

Üdv.

adrienne1 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5735

Sziasztok, teljesen uj vagyok az ebay-en.

Valaki nagy vonalakban vazolna nekem a PalPay- rendszert? Hogy müködik? (Kartyam van hozza, csak eszet nem adott az Uristen:))))

Gsi8v Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5734
Sikerült félre is tette az ebay a 187Ft-ot :)))
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5733

Sziasztok !

Eladóként szeretném a hitelkártyámat regisztrálni az ebayen.

Mi az a "Prüfnummer" ?

A kártyám hátoldalán nincs semmijen szám(Dombornyomott MasterCard).

Üdv.

t.lantos Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5732

Az ajanlottnak utana lehet kerestetni, de elvileg a heten odaerhet. Szokott az 2 het lenni.

Kerdes, hogy ekkora osszegnel miert nem bidpay-t hasznaltal? Fizettem mar vele nem aukcios cuccot is, atment a rendszeren. Persze azert be volt irva egy hasonlo osszegu aukcio :)

Előzmény: Karaya (5731)
Karaya Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5731
Posta téma. 14 napja kiküldtem ajánlott elsőbbségi légipostával $670 MoneyOrdert az usa-ba. Nem érekezett meg.
- szerintetek érdemes még várni, vagy menjek a postára reklamálni? A weblapjukon azt olvastam, hogy a kártérítés összege az igénybevett szolgáltatási díj 15szöröse lehet. A 900Ft-os levélnél ez kb. fedezné MO csekkek díját. Kapott valaki már kártérítést?
handras Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5730
Buta emberek a világ minden táján vannak....
hxm Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5729

Ez egy baromság...

Rohadt bonyolult egy átutalást módosítani. Nekem már egyszer sikerült de nem volt egyszerű. Inditottam egy átutalást az OTP Direkt Csinálom.hu-ról Németországba majd miután elküldtem a pénzt találta ki a kedves eladó hogy akkor neki most mégsem az a címe, mármint hogy a számlaszámhoz nem az Ő neve és címe tartozik. Na sebaj felhívtam a help desket hogy akkor most mit lehet csinálni, szó szót követett majd ugye a vége az lett hogy fáradjak be valamelyik fiókba személyesen. Be is mentem kisvártatva, majd ott kézzel kellet irnom egy kérvényt a Nemzetközi Deviza és Csekk Osztályra hogy legyenek szívesek az ilyen és ilyen számú átutalási megbízáson szereplő nevet és címet ami ez és ez, erre és erre megváltoztatni, Majd ezt a kedves hölgy elfaxolta nekik majd a faxot lefénymásolta és odaadta nekem. Mindez összesen nettó másfél óra volt és vagy öt ügyintézö foglalkozott a dologal mire sikerült. Ezek után nem hiszem hogy egy teljesen lefutott átutalást ilyen egyszerűen vissza lehet csinálni. 

vomit Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5728
ezen kivul kicsit nehez neki beszel english.
Lackó koma Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5727
Egy kis érdekesség:

Egy német eladó azt jelölte be, hogy csak németországba szállit. Szokásomhoz hiven azért rákérdeztem mail-ben, hogy lehet-e licitálni Magyarországról, nekem erre az esetek kb. 80%-ában az volt a válasz, hogy persze, lehet. Most nem ez volt a helyzet, azt irta az eladó, hogy sajnálja, de csak németek licitálhatnak, egyébként túl nagy lenne számára a rizikó. Visszairtam neki, hogy természetesen tiszteletben tartom a döntését, de árulja már el, hogy mit ért rizikó alatt, hiszen ő csak akkor küld nekem bármit, ha már megkapta tőlem a cucc és a postázás ellenértékét.
Erre ezt válaszolta:

"In germany (I think in whole europe) we have some storys about buyers
from anohter country they transfer money by bank. But in the rights of
other countrys the can transfer it back. You understand? So the seller
see the money on his account, and than the foreign buyer transfer it
back. From german bank account to german bank account is that no
possible. This action of criminals are more in cars-buying. So I have
a little respekt from selling in other countrys.
This risk is not only on hungrian bidders.

If you want to read something about that kind of crimanals, take a
look in searchmachine with the key words "western union". In germany
searchmachine you find much news about that."

Tehát a lényeg az, hogy attól fél, hogy a külföldi vevő átutalja neki a pénzt, ami egy kis időre valóban megjelenik az ő bankszámláján, erre ő postázza a cuccot, majd kisvártatva a vevő visszaszippantja tőle a pénzt.
Hát nekem ez iszonyú nagy marhaságnak tünik, ilyesmit ha akarnék sem tudnék csinálni.
Hallotatok már erről bármit is?
t.lantos Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5726

En modemrol probalkoztam tegnap. Mivel szar meg lassu, nem hagyhattam az utolso pillanatra, igy 1 perccel a vege elott irtam be a tetet, es nyomtam a gombot. Fel percig tartott, amig atment. Igy persze a konkurencianak maradt meg fel perce, es felullicitalt.

Előzmény: nohab (5725)
nohab Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5725

KB hány másodperc alatt ér be a licitem a termék lejárta elött ?

Rengeteg mindentől függ, a sávszélességed egy dolog, fontos faktor még, hogy mikor adod le a licitedet, mennyire terhelt az adott Ebay-szerver éppen akkor. Pl. a szerver helyi ideje szerinti vasárnap este általában abszolút csúcsforgalom. Ha nagyon a végén akarsz beszúrni, akkor célszerű igénybe venni "küső segítséget", ha nem sajnálsz rá licitenként pár (száz) Ft-ot. Ezek a rendszerek intelligensek annyira, hogy jól alkalmazkodjanak a pillanatnyi feldolgozási sebességhez.

edk440 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5724
Ilyenkor alkalmazom én a HelyettemUtolsóPillanatbanLicitáló szolgáltatót. 1%-ot kér, de csak ha megnyerem a segítségével a tételt.
Előzmény: narancsmacek (5720)
edk440 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5723
Mert befejezettre két hétre visszamenőleg lehet keresni.
Előzmény: narancsmacek (5721)
edk440 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5722
Az eladó visszavonhatja az aukciót, többnyire arra hivatkozva, hogy már nincs meg (mert megsérült, tönkrement...)
Előzmény: handras (5715)
narancsmacek Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5721

Ezzel nekem febr. 05, elotti lejartu cuccokra nem sikerult ratalalnom.

(Ha a kedvencekbe elrakok parat akkor azt honapokig meg lehet talalni, de 4-5 honap utan eltunik a kep, majd az aukcio is).

Előzmény: t.lantos (5700)
narancsmacek Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5720
Multkor egy nagyon-nagyon ritka es emiatt nagyon kapos tetelt ugy nyertem meg, hogy folyamatosan neztem az idot (nyomogattam a refresht), majd percvaltasnal elinditottam egy kezi stoppert. A lejarat elott 3mp-el nyomtam el a licitemet es igy lettem nyero a nagy tulekedesben. De ez eleg stresszes es egyaltalan nem biztos modszer (chellorol, angol ebayra).
narancsmacek Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5719

Nekem volt olyan, hogy egy svajci tetelre vartam. Egy honapig nem licitalt ra senki, gondoltam majd a lejarat elott teszek ra (nem vagyok hulye, hogy elotte felverjem magamnak az arat). Erre a lejarat elott 1-2 nappal lezarult a licit (mintha valami olyasmit irtak volna, hogy visszavontak a tetelt), igy rabaxtam...

Előzmény: Wet RinR (5718)
Wet RinR Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5718
Akkor ez más. Nálam általában nullás feedback-ű eladók voltak, akik el is tűntek az Ebayről.
Előzmény: handras (5717)
handras Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5717
Nem tudom ez egy akku volt, 50 valahány fontért, ugyanez a cég hirdeti ezt licit nélkül is pont 10 fontal drágábban is. Ma járt volna le az aukció délután, kivárásra játszottam. Az érdekes az, hogy ugyanakkor felkerült ügyanez a tétel és majd 3 nap mulva jár le.
Előzmény: Wet RinR (5716)
Wet RinR Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5716
handras! Nekem is rendszeresen tűnnek el a licit vége előtt a termékek. Általában az Ebay rúgja ki a gyanús (nagyon olcsó) termékek meghirdetőit. Ha licitáltál is rá, akkor az Ebay értesít is az okról.
Előzmény: handras (5715)
handras Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5715

Hát ez az, hogy zagyvaság!

De a legszebb az, hogy az aukció lejárata elött (nem volt licit) eltünt az árú.

Ilyen lehetséges?

Előzmény: chapelle (5712)
Gsi8v Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5714

Sziasztok !

KB hány másodperc alatt ér be a licitem a termék lejárta elött ?

1MB/512 Adsl hozzáférésem van.

Mik a tapasztalatok ?

Köszönöm.

Üdv.

Wet RinR Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5713

Nekem viszonylag jó tapasztalataim vannak a Magyar Postával kapcsolatban. A múltkor vettem át egy csomagot (amire értesítést küldtek) és az ügyintéző szólt, hogy szerinte jött gy másik csomagom is. A nevem nem különleges, nem is értem, hogy emlékezhetett rá.

Egy másik alkalommal pedig miután 1 hónapig dekkolt a postán a csomag, még egy tértivevényt küldtek, mielőtt visszaküldték volna. Csak egy telefonomba került és megvártak vele.

Szerintem inkább azt a postást kell fejbe csapni, aki a tértivevényes értesítést kézbesítette.  Lehet, hogy ő írta alá és csak bedobta.

Előzmény: cilax (5692)
chapelle Creative Commons License 2005.02.21 0 0 5712
handras
nekem ez egy kicsit zagyva válasznak tűnik. Ha "egyszerű" utalással lehet fizetni akkor szerintem gyakorlatilag mindegy, hogy mi van a kártyádra írva, ki bocsátotta ki, credit vagy debit kártya-e. Számomra az, hogy "we only accept (...) credit card" azt jelenti, hogy elfogadják a kártyás fizetést, bár az ebből a kevés üzenetből nem derül ki, hogy hogyan. Bediktálod nekik a kártyaszámodat, elküldöd emailben (nem tenném) vagy bemész a bankba és a kártyához kapcsolódó számláról elutalod nekik a pénzt az ő számlájukra.
Szerintem írd azt, hogy "payment will follow by wire transfer, please let me know your bank details (Bank name, address, BIC#, your account#, etc)" Erre talán kapsz kézzel fogható információt
Előzmény: handras (5708)