Keresés

Részletes keresés

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7949
Lécci, mondjon nekem vki bővebben vmit ezekről a licitáló robotokról! (bááár... a legklasszabb rész úgyis a végén a licit izgalma:))
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7948

Kezdek leszállni a földre , és nem pörgetem ezt a témát annyira. Egyébként én eddid csak vásároltam az eBay-n, és ezzel nincs is Gondom. Németországban van egy lerakatom , ahonnét  1-2 havonta felvetetem egy kisteherautóval. Az USA-ban is érdekelne valami ehez hasonló gyüjtő , főleg , ha az illető tudna magyarul is és persze megbizható. Én sosem kérek semmit ingyen.

------- Nagyértékű raktárkészletem van bizonyos finommechanikai eszközökből aminek egyrészét az eBay-n is érdemes lenne megkinálni , akár nagy tételben is pl.

Németországi vagy USA viszonteladóknak. Mivel eddig egy név alatt futottak a céges és a magánbeszerzéseim - természetesen más-más számláról történő fizetéssel-most döntenem kell , hogy a megszerzett"hirnevet" hol hasznositsam. Valószinűleg

a cégem javára , hiszen privátan néhány megunt gyüjtődarabot akarok vissza tenni

( pl. STELLAVOX SP7 , NAGRA IV  SJ ...stb )

A cégszálámon relative magas összegek vannak és forognak, ráadásul az OTP-nél van.Jelenleg egy dombor MC kártyám van , üzleti . Most ajánlották nekem az AE blue.. kártyát . Szerinted ez jó lessz a PP-hez.

Az eBay jutalékok nem keveredhetnek össze a privát ill céges eladás miatt.

Privátan milyen kártyát javasolsz ? ( a Raiff-nél van dombor VISA-m ).

--------

A pszih---vel kapcsolatban igazatok van , sorry.

--------

Egyenlőre "A HIVATALOKTÓL" minden relációra kiterjedő hiv. állásfoglalást kérek

Vétel és import ( privát-cég , cég-cég , kisértékű és távértékesités stb ) Eladásnál szintén lényeges , hogy kinek adom oda a motyót ÁFA nélkül EU-n belül és kivül is.

Főleg itt lehet nagyot bukni , ha nem jól csinálok valamit.

-----------

Egyébként továbbra is úgy érzem , hogy kissebb összejöveteleket már most el lehetne kezdeni szervezgetni- valakinek akár üzlet is lehetne belőle.

Hahó VALAKI !!!!!!

Előzmény: digicat (7913)
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7947

Igazad van , azt hiszem tényleg pihennem kéne egy kicsit.

Látom , hogy High-End-ben is érdekelt vagy . Én kiszáltam a HB1 és NAD 5120 időszakban.. Aztán jött az eBay pár éve és újra próbálok időt szakitani egy kis zenehallgatásra.  Ha mifelénk jársz szivesen mutatok néhány nem High-End , de

az emlitett körökben- főleg Japán, USA- igen csak kapós kis kütyüt , úgymint :

NAGRA IS, NAGRA IV SJ, NAGRA VPR-5, STELLAVOX SP7,  SP9 , Brüell 7001, 7003, 7005. Orig REVOX G36

Előzmény: Marcesz (7901)
apca Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7946
Nem csak kalandos, eléggé valószínűtlen, hogy az eladód bele megy...
Előzmény: F1DO (7943)
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7945
Komolyabban érdekel a dolog , ha már konkrétumot is tudsz mondani , kérlék értesits.
Előzmény: netkheperare (7924)
ebayer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7944

Egy baráti tanács , ha elfogadod : Ne licitálgass menet közben , és ne izgulj,  hogy éppen Te vagy az első vagy nem. Lehet , hogy egy csomó"haver " licitálgat és neked verik fel éppen az árat -amit persze Te is saját magadnak. A legjobb :

1--- 10 USD nál licitálj rá ............majd nézd meg tiz perccel a lejárat előtt. frissitsél 3 perccel a vége előtt, ha még érdekel a dolog továbbra is nézd meg , hogy az utólsó 10 percben hányan néztek rá a tételre.  1-2 perccel előtte állits be egy általad legmagasabbnak itélt összeget és 10-15 másodperccel előtte erősitsd meg . Aztán nézd meg , hogy győztél-e

Előzmény: F1DO (7939)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7943
Persze így belegondolva igen vadregényes a történet, lehet hogy ennyire mégsem kéne spórólni? :)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7942
Ööö.. forgalomba nem akarom helyezni (jobbanmondva nem akarom kifizetni érte a sok pénzt) és inkább alkatrésznek szánnám. (Attól függetlenül hogy hibátlan) Egy ugyanolyan tipusú és kinézetű motorom van másik forgalomban, egy-két hibával, azaz hiányosággal. Ahogy olvastam - ha jól értelmeztem - németországon belül akárhová elszálítja a fazon. Úgy terveztem hogy hozza el a hozzánk legközelebb eső német-osztrák határig, ahonnan aztán én ráülök és lábon behozom M.o-ra.
Ha jól gondolom mégcsak útvonalengedélyet sem kellene váltanom rá, mert ha ilyen ellenörzés lenne mondhatnám hogy 'kölcsönbe hoztam el a tulaj engedélyével'. Hiszen a német papírjai, műszakija stb rendben megvan. Ésmiután hazahoztam leveszem róla a német rendszámot és a forgalmit és visszaküldöm a tulajnak. (Az más kérdés hogy ebbe adott esetben zokszó nélkül belefog-e menni...)

Előzmény: Zsoltx (7940)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7941

UPS detto. Nekem ok csinaltak a vpid-et is.

Előzmény: digicat (7938)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7940
Ucsó percekben kell pedig résen lenni, mert ott elég sokat szoktak ugrani a tétek.

Megnézted, hogy forgalomba tudod e helyezni?

Előzmény: F1DO (7939)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7939
Hűha, sikeresen beregisztráltam, tényleg kilehet választani az ebay.com-on magyarországot is.
Jelenleg én vagyok a legmagasabb licitáló (erről e-mailben egy automata visszajelzést is kaptam) bár van még jócskán másfél nap a leütésig...
Na kíváncsi leszek.. A gond az hogy az utolsó pillanatokban nagy bűvölés árán egy laptopon GPRS mobil telefon kapcsolaton keresztül tudok csak majd licitálni.. Arról nem is beszélve hogy már elérte az általam rászánt maximalizált ár 91%-át a motor..
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7938
A DHL kihozza (hacsak nem változott meg újabban).

A vámkezelést is intézik, emailben vagy faxon elküldik a nyomtatványokat, aláírva visszaküldöd, és a kézbesítőnek fizetsz mindent. 2-4 nap az egész.

Elvileg a VPID-t is megcsinálják, ha kell. Nekem már volt máshonnan, így ezt nem próbáltam.
Előzmény: t.lantos (7937)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7937

Eltalaltad.

Előzmény: ebaybeginner (7936)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7936
Egyvalamit nem értek: Bármelyik csomagküldő céggel küldik nekem a csomagot, akkor is az Orczy téren landol és nekem kell ott érdeklődnöm utána + bemenni és a vámot meg az áfát kifizetni?????? Vagy, ha mondjuk DHL, vagy UPS, azok nem hozzák ki nekem a címemre már levámoltan (ha egyáltalán szükséges), és én a kézbesítőnek fizetem ki a szállítási költséget + vámot + áfát?
Előzmény: netkheperare (7935)
netkheperare Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7935

Hasonló, csak jobb. :)))))))  Bővebb lesz a szolgáltatás és többmindent lehet majd elintézni netes felületen.

Előzmény: digicat (7934)
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7934
Valami ehhez hasonló lesz?
http://www.internetvilag.hu/
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7933
de!:))))
Előzmény: netkheperare (7932)
netkheperare Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7932

Na ez jó jel!!! :)))))))

Nem kell sokkal többet fizetned, az áru meg nem akad el. Kultúrált körülmények közt lehet lebonyolítani az egészet. Kinézed az árut, nyered a licitet, innentől kezdve miénk az ügy. Egyszerű nem? :)

Előzmény: NHLFAN (7931)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7931
na ez kell nekem!:)))én hajlandó vagyok többet fizetni ha tuti kézben az áru.
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7930
Jól hangzik, asszem ilyesmire gondoltam (persze sokmindent még nem tudok erről a dologról), de az sem érdekelne, ha egy kicsit még drágábban is jövök ki. Főleg, hogy nem kell ezer meg ezer oldalon átrágnom magam...
morbiczer Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7929

Az ebay kifejezetten tiltja a platformon kívüli egyezkedést, úgyhogy ne csodálkozz, hogy abba nem ment bele.

Viszont licitálás előtt mindenképpen érdemes vele tisztázni, hogy hogyan tudsz fizetni (!!!), és hogyan, mennyiért tudja neked ide szállítani a cuccot. Nyert licit után ez már nem megy.

Én úgy emlékszem, hogy a német ebayen valami levélben küldenek ki egy kódot regisztráláskor, és csak annak megadása után tudsz licitálni. Erről tehát lecsúsztál. De nem is baj, mert tudtommal az amerikai ebayen simán regisztrálhatod magad, nincsen ez a leveles móka.  

Előzmény: F1DO (7925)
Steve the Great Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7928
Hát má' hogyne lenne benne Magyarország... Az ide írogató olvtársak többsége nem külföldre rendeli a megnyert dolgait...
Az aukción kívüli megegyezést meg nem nagyon támogatja az ebay...
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7927
Én is a com on regisztráltam és ki leht választani magyarországot, talán other country, vagy valami ilyesmi menüpont alatt.

A többi beginner kérdésre pedig a visszaolvasás, de leginkább a fejléc alatti linken található remek faq ajánlott.

Ha azt elolvastad, akkor kérdezz újra.

Egyébként ha motor, akkor nyílván ki kell menned érte (előtte csekkolni, hogy egyáltalán forgalomba tudod e helyezni itthon!!!) tehát legegyszerűbb úgy fizetni, hogy viszed a zsét magaddal, esetleg egy kis foglalót utalsz.

Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7926

Mondom erre vannak licitáló robotok (linket most nem tudok, de ha rákeresel előjött már a fórumban) Az az előnye is megvan, hogy az ucsó másodpercekben tolja be a tétet és nem felejt :)

Utána kérsz egy remek szállítást és kész, alig van vele nyűgöd.

Természetesen minden pénzbe kerül.

Ezt helyetted nem sokan csinálják meg szerintem.
Előzmény: NHLFAN (7919)
F1DO Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7925
Halló!

VAn még másfél nap egy mocira amire szeretnék licitálni, de eddig soha az életben nem használtam még az e-bay-t. Valaki esetleg tudna segíteni, hogy vagy helyettem licitál vagy leírja lépésenként hogy mit és hogyan?
Próbálok regisztrálni de angol nyelvű e-bay oldalakon (ebay.com, ebay.uk.com) nincs is a választható országok között Hungary, csak a helyi régiók találhatóak meg.
Magyarok számára csak a német ebay.de marad? (Egy árva kukkot sem tudok németül ezért nekem ez nagyon gáz...)
Mindenesetre beregisztrálok, kiváncsi leszek sikerül-e..
Viszont így is van egy rakás kérdés az áruval kapcsolatban, konkrétan hogy hogyan tudom lebonyolítani az adásvételt ha netán sikerülne elhappolni.

A legjobb az lenne - és ezt próbáltam is - hogy aukción kívül megegyezzek az eladóval, írtam is neki egy angol levelet, de erre visszaküldött egy nevetős smileyt.....
netkheperare Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7924

Lehet, hogy találtam egy megoldást:

- ha valaki kinézett magának egy árut az ebay.com oldalán akkor elég neki a licitet végigvinni, mi a többit elintézzük (fizetés és csomagküldés), és ugyanúgy házhoz kapja. A kizárólag USA-ba szállító eladóktól is lehet vásárolni. Mindez kb. annyiba kerül a magyarországi vevőnek, mintha maga intézett volna mindent.

- az Amazon.com esetében hasonló a helyzet.

Teljesen jól megoldható, nulla rizikóval. Már hónapokat dolgoztam az ügyön, ősszel szeretnénk kezdeni.

Előzmény: ebaybeginner (7923)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7923

Ja igen, nekem nem jelentene problémát az előre fizetés, ha minden hülyeséget levesznek a vállamról. Nem hiszem, hogy bárki is bevállalná azt, hogy megvesz valamit csak úgy...

Előzmény: vomit (7921)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7922

Én megtartanám magamnak a jogot, illetve a lehetőséget, hogy saját magam licitáljak. Csak a kvázi adminisztrációs ügyekre kérnék fel egy szolgáltatót. Szerintem így jobban járnék, még ha egy kis jattot is kellene adnom. Persze aki inkább maga görcsölne ezzel...

Az Amazon.com és társai esetében meg sokkal egyszerűbb lenne a dolog.

vomit Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7921
nem hinnem hogy habokra (=utolag fizetve) vki vallalna megvenni barmit. ilyenkor szoktak bejonni a "nagyon meggyengultem anyagilag", a "komuvesem magara omlasztotta a tyukolat", az "X rokonom meg belevagott az ujjaba" c. tortenetek.
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7920
vagy lenne egy lehetőség hogy egy ismerős címére/észak-írországba/csak nem tudom hogy mennyire baszogatná őket a helyi vámhatóság vagy mennyit kéne postára rohangálniuk és még nem nagyon mertem nekik megemlíteni de lehet hamarosan rá kell szánni magam:)))
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7919
úgyképzelem el az egészet hogy én rámutatok a cuccra megmondom hogy 80 dollárig elmehet a licitben ő erre megmondja hogy mennyiért adja a kezembe.én csak akkor fizetnék mikor megkapom az árut és akkor megsporolok egy csomó idegeskedést levelezést stb.ha lenne ilyen az jelentkezzen:)))))persze nem most mert őszig kiköltekeztem :)most is fizetnem kéne és kétnapja nem tud válaszolni a csávó/power seller persze/a másiknak fizettem de semmi feedbacket nem írt 4 napja nem érkezett meg a cucc USA címre stb./persze lehet hogy csak nekem ilyen bonyi az ebay.
Előzmény: Zsoltx (7916)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7918
félig off:
ráadásul folyamatosan emelnek, és mindenféle hülyeséggel foglalkoznak mint pl: utasbiztosítás, kötelező f.biztosítás... inkább csinálják azt ami a dolguk, de azt jól!!!
Előzmény: Zsoltx (7917)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7917

Én meg egyéb műszaki okok miatt láttam sok postát belülről, azért mondtam én is.

El sem lehet képzelni mi van ott.

Én komolyan azon csodálkozom, hogy annyi csomag célbaér!!! :)
Előzmény: chapelle (7914)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7916
Erre megintcsak sokkal egyszerűbb megkérni az eladót, hogy biztosítva küldje.
Az is pluszpénz és nyugodtan lehetsz. Nyílván, ha valami pótolhatatlan ritkaságot rendelsz, nem vigasztal az anyagi kártérítés, de jobb, mint a semmi.

Sokkal macerásabb mindezt egy közbeiktatott személy v. cég segítségével tenni.
Erre találták ki a csomagok biztosítását. És mivel ők ebből élnek nagy tételben, nyílván sokkal olcsóbb is.
Előzmény: NHLFAN (7915)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7915
nem.csak a plusz pénzt amit rárak azért viselné ő a felelőséget.
Előzmény: Zsoltx (7912)
chapelle Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7914
Aki volt már az Orczy téren és beleszagolt a délidőben a műanyag padlón terjengő menzaillatba sőt még azt is látta, hogy a csomagok milyen állapotban tárolódnak az nem csodálkozik azon, hogy egyik-másik pakk csak egy kisebb rendrakás után kerül elő. Jobban mondva: én már semmin nem csodálkozom ami a magyar postánál előfordul.
Újabb inyencség: a hozzánk járó motoros úgy állítja le motorját, hogy nekimegy a kertkapunknak, ez a fék. Az már nem érdekli, hogy a zár és az ajtó már lötyög, ő elvégezte a felelősségét, mert legalább kijött.
Előzmény: Zsoltx (7905)
digicat Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7913
Köszönöm, nagyon hízelgő amit írsz, de az 1877 hozzászólással nagyon kishalnak számítok az indexen, és ebben a topikban sem sok a 153.
Továbbá nem tartom magam eBay szakértőnek, a banki oldalról csak azért tudok kicsit többet, mert egyrészt üzemeltetek egy online üzletet, másrészt mint programozó dolgoztam online bankkártyás és mobiltelefonos fizetéses rendszereken.
Eladással kapcsolatban vannak itt a topikban akik rendszeresen adnak el, mint te, én inkább csak vásárolni szoktam. Ha érdekli őket a téma, akkor biztos leírják a véleményüket, tapasztalatom szerint nem szokták titkolni :-)

Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel a téma, de vannak nálam hozzáértőbb emberek, és sajnos az időm is kevés. De ha van valami konkrét, nyugodtan keress meg, ha másban nem, az angol fordításban tudok segíteni.

Érdemes lenne kiszámolni, hogy mennyibe kerül megvenni a magyar fordítás jogát és lefordítani magyarra valamelyik könyvet. Lehet olcsóbb lenne mint nulláról megírni egy újat.
A fordítást ki lehetne egészíteni a Magyarországi specifikumokkal, gondolok itt az online szerződések törvényi szabályozására (országonként eltérő), az ÁFA és vám szabályokra, ill. a fizetési- és szállítási módokra.
És fel kell készülni rá, hogy ezek az információk hamar elavulhatnak, tehát nem biztos megéri kinyomtatni a könyvet.
Ha pedig elektronikus formában terjeszted, akkor nagyon nehéz bevételhez jutni utána. Tipikus hozzáállás: az interneten minden ingyen van, miért fizessek érte? :-(

A hatóságoktól én sem várnék semmi jót, és nem is hiszem, hogy bármelyiknek kötelessége lenne bármilyen szinten beleavatkozni ebbe. Joguk is csak annyi van, hogy a magyar törvények betartását ellenőrizzék.

A 7895-ben (Marcesz) a pszichológust félreértetted, nem neked kell pszichológus, hanem a pszichológia segítségével korábban ki tudnád szűrni a problémás vevőket, ezért ajánlotta ilyen könyvek olvasását.
Előzmény: ebayer (7889)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7912
Egyszerűen kérd meg az eladót, hogy küldje FEDEX-el és minden gondod megoldódik.

Csak bírd kifizetni :)

Ha valaki másnak jön a csomag, gondolod, hogy biztosságosabb?

Vagy már a licitet sem te akarod csinálni? Arra vannak "robotok".
Előzmény: NHLFAN (7909)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7911
Ilyen akad, de a csomag esetleges elveszését senki nem vállalja magára. Nekem eddig szerencsére az ilyen megbízásból jövő küldeményeim mindig megérkeztek. Van, hogy az eladó közvetlenül a vevőnek küldi, akkor gyorsabb és olcsóbb, de általában hozzám jön és én küldöm tovább a megbízómnak. Saját csomagom is csak egyszer veszett el, pár hónap múlva a biztosítással kártérítették az eladót, s küldött újat.
Előzmény: ebaybeginner (7910)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7910

Ez nagyon jó ötlet! Engem is érdekelne!!! Egy kezdőnek nagy segítség lehetne... Ha netán találsz egy ilyet szólsz?

-------

és olyan szolgáltatás nincs hogy kinézek valamit az ebyen onnatól mindent elintéz én meg csak fizetek mikor átveszem a cuccot?:)))persze némi felárral.nekem most 3 csomagom van folyamatban de ha bebukom őket akkor keresek egy ilyen lehetőséget,inkább ráfizetek de nem idegesítem magam:)))

Előzmény: NHLFAN (7909)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7909
és olyan szolgáltatás nincs hogy kinézek valamit az ebyen onnatól mindent elintéz én meg csak fizetek mikor átveszem a cuccot?:)))persze némi felárral.nekem most 3 csomagom van folyamatban de ha bebukom őket akkor keresek egy ilyen lehetőséget,inkább ráfizetek de nem idegesítem magam:)))
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7908
Én így jártam, de talán már írtam. Kártalanítottak, levásároltam az árát, az a cucc már régen megjött és utána az eredeti is.

Ha úgy vesszük kimondottan jól jártam :)
Előzmény: CapriFun (7907)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7907

az jó... akkor legalább fizetnek 100$-t, és hátha megjön a csomag épségben:) de jobban örülnék ha hétfön csengetne a postás...

Kicsit "megnyugtattatok", várok türelemmel még egy ideig...

A nyomonkövetés tényleg nem működik a USA-n kívülre!

Előzmény: Zsoltx (7906)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7906
USPS volt és szerintem Global Express, de nem is figyeltem a nyomkövetést, mert egyszer próbáltam, de USA-n kívül nem igazán működik. Az, meg hogy mikor jött el onnan, nem sok infóval bír.

Egyszerűen nincs mit tenni, várni kell.

Amikor az eladó kerestette, az volt a válasz, hogy Sorry, elveszett...

Előzmény: CapriFun (7886)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7905
Nem nagyon jegyezgettem fel semmit.

Volt ami 3 nap múlva itt volt !!!!!!!!!??????????? a másik meg ez a 2.5 hónapos csoda.

10-12 cuccom jött usaból eddig, ez az egy volt macerás. Általában max 10nap alatt minden itt volt.
A papírokból nem derült ki, hogy mi okozta ezt az iszonyatos késlekedést, annál meg sokkal drágább az időm, hogy nyomozgassak utána. Tehát nem tudom a mai napig sem, de a postás az postás bárhol a világon :), tehát bármi történhet.
Előzmény: Teddy_KGB (7885)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7904
Akkor szerencsés ember vagy! Az LCD védő fóliákra Németországból, légipostán majd egy hónapot kellett várnom. Egyébként rendszeresen 10-15 napra tehető a küldemények érkezése. De van, amikor 5-6 nap, sajnos egyre ritkábban! Úgy látszik, a világ távolabbi helyeiről gyorsabb a postázás.
Előzmény: CapriFun (7903)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7903

Szia!

Gondolom az enyém is "EMS" jellegű küldemény, legalábbis a tudakozójuknál tudták keresni a tracking number alapján... ma már pontosan 10 munkanapja várom:(

Előzmény: NLQ (7888)
ssiwillsurvive Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7902

Üdvözlök mindenkit!!

Volt  egy kis időm, visszaolvasni a sok fontos infot az idáigi tapasztalatokról, az ebay- en még viszont soha nem adtam el. Új vagyk a fórumon, tehát sok sok SEGÍTSÉGRE lenne szükségem és vannak kérdéseim is bőven. Vaterán, már kereskedtem, (kereskedek kissebb-nagyobb szünetekkel)

az igazi mégis csak az EBAY lenne. Ahogy idáig végigolvastam az angol doksikat, szerintem még mindig azt hiszik, h. 1 komcsi ország vagyunk és Bukarest a főváros.

Mindenesetre nálam is a lényeg az eladáson van, és fogalmam sincs, h. lehetne pedig olvastam már elég sokat de mindig ugyanabba a falba ütközök.

Hogyan adjam meg a Bankszámlaszámom, hogy az árumért cserébe átutaljaák az összeget.??? Van 1 OTP AMEX-em (dombornyomott még erre se

lehet panasz) magánszemélyként, de Paypal nem veszi be természetesem kp. fogadásra, mert még csak küldeni lehet Paypal-en azt meg pont nem szeretnék. :))) Paypal nélkül, meg semmi vagyk az ebay-en.

Olvastam a fórumon egyik hasonló esetet, egyenesen az American Expressz-t kérte, h. hitelesítse a kártyát és még így is visszautasították. (Tehát ez a része a dolgoknak nem játszik, ha jól sejtem.)

Persze én is gondoltam, ha mint magyar állp. külföldi bankban nyitok számlát, de állítólag horribilis depot kérnek. És gondolom nem gyenge a számlavezetési díjuk sem. Mindez Euróban.

A postázást én igazság szerint a UPS-re bíznám a magam részéről, és nem tenném a dolgaimat a postára, ez az elképzelésem, nem tudom mennyire jó ötlet ez a sok segítséget várom. (Bár mondjuk dolgoztam ott 1/2 évig láttam milyen belülről, és a reptéri gépüknél is, be kell vallani az áruraktáruk nem 1 életbiztosítás :))) De a többi közül a legjobb az tény. Minőségre.

Fő gondom akkor is a saját pénztranzakcióval van, hogyan tudnám ezt sikeresen megvalósítani.

Mindenki segítségét előre is THX

Üdv

Biaggo

Marcesz Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7901
Lehet, hogy tényleg sok az a napi 14 óra meló: valamit nagyon félreértettél. Nem akartalak bántani, nem tartalak kóklernek se, csak csodálkozásomnak adtam hangot, hogy ilyen nagy tapasztalattal tőlünk kérsz tanácsot.
Előzmény: ebayer (7898)
chapelle Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7900
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki aki Németországból vásárol RC modelleket, elsősorban repülőgépet. Tapasztalatot szeretnék cserélni arról, hgy melyik a megbízható eladó.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7899

Sziasztok!

Itt egy új topik azoknak, akiknek a posta már lenyúlta egy vagy több csomagját...

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126816

ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7898

Mégvalami : korábban irtam , hogy a nyelvtudásom nem elegendő ahoz , hogy biztonságosan értékesitsek "worldwide", A cégem árúkeszlete pedig elég speciális :

Finommechanikai és optikai mérőberendezések , stb . Per pillanat Magyarországon nem igazán szalad a gép és szerszámgyártás a "védelmi iparágak" szintén össze mentek. Más országok nem irtották ki ilyen szisztematikusan az ipart. A kütyüszereldéknek meg nem igen kell a Zeiss , meg Leitz mikroszkóp.

Szóval marad a világpiac, aminek egyik része az eBay is.

A magyar mérnöknek is élnie kell valamiből ha nem akar "fehérnigger" linni ....valahol

----------------

Azt a "pszihológus " szöveget meg sem halottam, azt hiszem csak motyogtál valamit.

Egyébként szivesen beszélgetek veled telefonon is , meglátod nem vagyok sem kókler sem szélhámos , sem örült , csak sok az a napi 14 óra meló.

Előzmény: Marcesz (7895)
ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7897

A cégem elfekvő készleteket ( gép , szerszám stb ) vásárol kb 10 éve. Az ötfős vállalkozás éves árbevétele kb 100MFT . Az év 10 MFT import csak 10%.

Egyre több céget is érdekel a B2B ,  C2C lehetősége. Az eBay-n Több ezer szerszámgép és komplett cég kerül értékesitésre. Én elsősorban cégként kivánok a későbbiekben értékesiteni az eBay.n, az MM- boersén és még néhány ipari online fórumon. Nézd el nekem , hogy magyarországon megpróbálok qvázi becsületesen

vállalkozni, és a gyerekeimre nem adósságot hagyni.

------------

Időnként főleg érdekességeket magánszemélyként is vásárolok

Előzmény: Marcesz (7895)
Ariel Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7896
"Egyébként a "hivatalokat" nam a privát -privát ügyek izgatják leginkább ."

mert nem... egy tobb tiz millios ceg, zsebbol kifizet egy ugyvedet, aki megtalalja a kiskaput. ezert mindig a kishalak fele eroskodnek a "hivatalok".
es nekem rohadtul nem hianyzik hogy felhivd a "szervek" figyelmet, az ebayra...
Előzmény: ebayer (7893)
Marcesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7895
"302 (512) 100% , 3,5 év alatt kb 150 TEURO, USA, Canada, Ausztrália, Svájc és az EU fele)"

Te nagyon szerény lehetsz, ha ilyen "bizonyítvánnyal" tanfolyamra akarsz menni. Szerintem innentől már csak a tapasztalat tud tanítani, hibák meg mindig lesznek, nem tudod őket kizárni az életedből. Esetleg egy pszichológiai témájú könyv, hogy hogyan lehet felismerni az őrülteket és kóklereket emailjeik alapján.

Jól olvasom egyébként: a 150 TEURO az ugye 37 MHUF? Nem rossz, nem rossz... :)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7894
Azt hiszem értjük, mit szeretnél. A német eBay rendszeresen tart ilyen tanfolyamokat. Már többször hívtak is ''ide" Hamburgba, meg csoda tudja mely városokba az aktuális továbbképzésekre. Hátha valaki illetékes, vagy üzleti vénájú felfigyel az óhajodra!
ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7893

Nyugi ! Nem rontok ajtóstól a házba !

Egyébként  a "hivatalokat" nam a privát -privát ügyek izgatják leginkább .

Németországban a használt cikkere vonatkozó 1 éves garancia miatt igen sok vállalkozás értékesit privátként ( garancia nélkül) , ott is inkább ezeket az eladókat

mószerolták. Én cégként szeretnék eladni , számlával és szabályosan.

Egyébként érték támadások az eBay-t amiatt is , hogy az árúk származása nem mindig tiszta, meghogy igen nagy a seftelés . Igy vagy úgy az eBay összakovácsolt egy több mint százmilliós "csapatot" akik élvezik a kereskedést . Alétszám tovább nő

és lassan eléri egy tekintélyes ország lakosságának számát.

Csak halkan kérdezem : mi lenne , ha útlevelet is adna ki az eBay, és a tagok kettős állampolgárok lehetnének . Erre már volt példa , de mindig megbukott a dolog, valami csalás miatt , vagyis megszünt a közösség motivációja. Az eBay-sek alapvetően -több-kevesebb gixer ellenére is- egy igen jó közösséget alkotnak.

Szóval , ne aggódj , fog ez még alakulni

Előzmény: Ariel (7890)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7892
Azért lesz több a költséged, mert legelőször nem jelölted be az idegen bank költségének vállalását. (Persze akkor nem értem, miért 2000-et vontak le. Hiszen nekem évek óta ennyi mindig az idegennel együtt.) Most ha az 5-öst ugyanígy elküldöd, akkor ismét fizethetsz kétezret.
Előzmény: szilvasij (7891)
szilvasij Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7891

Helló!

Te azt írod, hogy az utalás költsége az IDEGEN bank költségével együtt 1999-2000Ft (az összeg 0,5%-a egyébként). De én ezt ki is fizettem, levonták a számlámról!! Ibanra utaltam, megadtam minden egyéb adatot, swift/bic kód, akkor elvileg nem lehetne egyéb kötelezettségem. Vagy rosszúl értem? Meg kell nekem fizetnem pluszban az ő banki költségeit is??

Egyébként ki fogom fizetni azt a szaros ötöst, ezen nem múlik a dolog, csak idegesít a hozzáállása.

Fordított esetben én valószínüleg szidnám azt a retek bankot, hogy miért von le lovettát a számlámról.

üdv.

Előzmény: garfieldka (7868)
Ariel Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7890
"holnap felcsörgetem a VPOP-t, az APEH-et, és a Gazdasági Minisztériumot."

EZT NEEE!!!!!!!!!!

orulj hogy hagynak ebayezni. nhea atcsuszik egy-egy csomag a vamon.
nekem ***** nem hianyzik hogy felhiovd a figyelmuket, hogy ezentul raallitsanak 5-10 embert, hogy megpumpoljanak....
ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7889

Hello Digicat !  Most volt egy kis időm és megnéztem hogy 153 hozzászólásod volt csak az eBay témában és mindegyik igen hasznos információt tartalmaz, az összes témában pedig súrolod a 2000-t ! Csak gratulálni tudok -öszintén. Bizony -bizony lassan lepötyögtél egy könyvet -hanem kettőt . Nagyon érdekes -és persze elképesztően időzabáló - ez a "fórumozás". Az eBay témában mindjárt nyolcezer lesz a numero. Irdatlan mennyiség ! És persze nagyon rossz hatásfok, mert sajnos ebből kihámozni valami összefüggő és kezelhető anyagot szinte lehetetlen. ( sajnos)

A németek adtak ki könyvet az eBay-ről - tudod a 2.pontban leirtakat ecsetelgették a Németeknek németül. Az USA-ban is jelentek meg nagyon értelmes és használható segédletek az online aukciós kereskedés technikáiról -kiemelten az eBay-ről. ( Amerikaiaknak(is) , angolul ) . Nem tudom , hogy nagyon naiv volt az az igényem , hogy Magyaroknak magyarul is legyen már valami jó kis  összefoglaló akármi. Németországban és az USA-ban is rendszeresek a "Bulik" , összejövetelek és kurzusok.  Mit szólnál  hozzá , ha Magyarországon is történne már valami.

Mondjuk a téma hazai szakértői , a legprofibb felhasználók , esetleg a Német eBay-tól valaki 2-3 napos kurzust tartanának mondjuk BP-en valahol. Nyilván érdemes lenne egy kezdő és egy haladó csoportban elkövetni a dolgot. Natürlich a hazai adó,

vám , szállitmányozó , és banki szakemberek meghivásával. Én a magam részéről nem sajnálnék 20-40 Eft-ot  egy valóban tartalmas összeruccanásért, persze utána lehetne mikulásig élőben "fórumozni". Az anyagot videóra venni és DVD-n árulgatni.

Valószinüleg a Németországi eBay-t megkeresem ezzel az igényemmel ( szerintem sokunk igényével ) , hogy értesitsék a Magyarországi eBay-zöket egy( vagy több ) kurzus lehetőségéről. ( vagy már megint lemaradtam valamiről ???? )

Szóval úgy látom , hogy Te mindenképpen szaktekintélynek számitasz a "szakmában " , tudsz esetleg neveket adni akik szintén "nem piskóták" a témában?

Itt , a topikban a végtelenségig lehet kisebb-nagyobb tanácsokat adni a "kopaszoknak" és még "kopaszakabbaknak" , de jó lenne már végre egy kicsit átgondolni a dolgokat és nem szétaprózni az energiákat.

Az eBay egy nagyon jó hely , jó ott időt tölteni , vásárolgatni , eladogatni , kinek

hogy. A lényeg : az eBayn  senki nem kiváncsi a másik bőre szinére, vallására, az autója hosszára , stb, stb. Csak az számit hogy az eladó korrekt árút küld neked illetve Te elég gyorsan fizetsz-é. A feadback jó találmány ! Itthon is be kéne vezetni

a cégek közötti Pénz-Áru viszonylatban . Egy két multinak , banknak , hivatalnak ,

igen csak érdekes lenne a bizonyitványa. Én speciál 12 éve minden számlámat percre pontosan fizetem, az eBay-n is elég szépen állok (nem dics. csak mellesleg :

302(512) 100% , 3,5 év alatt kb 150 TEURO, USA, Canada, Ausztrália, Svájc és az EU fele ) . De!! Még mindig nagyon sokat kell tanulnom , hogy ne hibázzak !És nem akarok hibázni ( nem vagyok pont-mániás , egyszerűen ilyen az értékrendem )

------------ Na eleget rizsáztam , holnap felcsörgetem a VPOP-t, az APEH-et,

és a Gazdasági Minisztériumot. Üdvözlettel : ebayer

Előzmény: digicat (7863)
NLQ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7888

nekem most 2-3 nap alatt jonnek az EMS csomik amcsibol, de kb 1 eve egyszer volt mar, hogy 15 napot vartam ra!

Előzmény: CapriFun (7883)
Marcesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7887

Hozzátette: Európában a frankfurti központban van a legtöbb fosztogatás.

Én javasolnék egy OTP-Magyar Posta-MÁV-BKV fúziót, és akkor talán - bár véres verejték árán - világelsők lehetnénk fosztogatásban is. Így sajnos csak az egy csomagra eső fosztogatások számában vezetünk, abban nem hinném, hogy a frankfurtiak leköröznek minket...

Más. Az otp-ben még a számlamegszüntetéskor is fel tudják húzni az embert. Ugyanis egy hónap a felmondási idő, viszont a számla ezalatt már nem funkcionál rendesen (jóváírások zárolva), ennek ellenére a havidíjat be kell fizetni.

Tegnap egy másik szerződést bontottam fel náluk, de mivel nem a számlavezető fiókba mentem (persze a szándékom az volt, de ami az értesítőben még számlavezető fiókként szerepelt, az valójában már nem az volt!), közölték, ha van valami dolgom, menjek el sétálni egy órára, mert ki kell keresni a szerződést, meg át kell faxolniuk, és az hosszú idő. Átbékávéztam a másik fiókba, és bankolással együtt így is kijöttem 30 percből. Biztos lassú a faxuk...

Szóval kétszer gondolja meg mindenki, mielőtt ezzel a dilettáns és arrogáns bandával kezd. Még annyit, hogy más banknál jóval olcsóbban kapni olyan számlát, amihez alapból jár az internetes banking hozzáférés, és havi 2 ingyenes kp-felvét bármilyen automatából, nem kell annak bedőlni, hogy OTP-ből van a legtöbb, ezért az a kényelmes. Az OTP-nél mondjuk ez tényleg számít, mert oda tényleg be kell járni asztalt püfölni, más bankba meg kb. egyszer kell bemenni, amikor számlát nyitsz.

Előzmény: chapelle (7855)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7886
az igen! Persze nem nyugtattál meg ezzel:) Egyébként USPS Global express-el jött? Mi látszódott a nyomonkövetésben?
Előzmény: Zsoltx (7884)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7885

Te sűrűn szoktál az USA-ból rendelgetni? Ha igen, fel szoktad jegyezni, hogy a különböző szállítási módokkal milyen gyorsan érkezik meg a cucc?

Itt most pl : vajon ki miatt húzódott ilyen sokáig a dolog?

Előzmény: Zsoltx (7884)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7884
Nekem a rekordom 2.5 hónap volt!

Az eladónak már fizetett a biztosító, ő meg nekem (illetve abban maradtunk, hogy levásárolom a cucc árát) már rég elfelejtettem, egyszercsak jön a sértetlen csomag, megúszta a vámot...

Nem tudtam hová tenni a dolgot.
Előzmény: CapriFun (7883)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7883

Sziasztok! Jól felpörgött a topic!:)

Senkinek sincs tapasztalata konkrétan az US Global Express-el? júl 2-án adták fel a csomagom, a nyomonkövetés szerint 3án elhagyta az államokat, azóta semmi... Itthon az EMS tudakozószámán azt tanácsolták, hogy kerestesse a feladó. Megkértem rá: szerinte várjak türelemmel, hamarosan meg fog érkezni... :(

strossmayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7882

Na ezt mondom hogy ezért nagy dolog ez a jinternety mert itt még

találok olyat aki válaszol az idiota kérdéseimre!

Még van vagy 1000 azt se tudom melyikkel kezdjem.:-)

Előzmény: Yogi (7867)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7881
t.lantos Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7880

Talan inkabb visa.

Nekem a k&h e-bank megfelelo. A devizautalas 500 ft, a forint meg 10. Mindent tudok online kovetni. Adnak egy usb-s kartyaolvasot, ugyhogy a biztonsag is adott.

Előzmény: Törölt nick (7878)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7879
Nem p.o.b. címet kapsz hanem teljes címet - utca házszám... A FAQ-ban találtam.
Előzmény: timartom (7877)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7878
Hi! Egy kis segítséget szeretnék kérni! El szeretnék kezdeni eBay-ezni, ehhez melyik a legjobb(legkevésbé rossz...) magyar bank? Láttam sokan írták, hogy a CIB korrekt, de sajnos nálunk a szóbajöhető bankok: Erste, K&H, OTP. Ezek közül melyiket ajánlanátok? Mint mondtam, elsősorban netes vásárlásokra használnám, de nem csak eBay+amazon. Visszaolvastam 500 hsz-t,de ezekről nem láttam semmit. Thx előre is!

P.S.:elfogadottság tekintetében van vmi különbség a Visa Classic és a Mastercard között?
timartom Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7877

Azt láthatja, hogy hol regisztráltál. Mondjuk már láttam olyan eladót aki Hollandiában regisztált, Koreába kérte a pénzt és Szingapúrból postázott :)

A postafiók megoldás nem rossz, csak sokan vannak akik eleve kizárják, hogy postafiók címre szállítsanak.

Vannak olyanok, akik szó nélkül ráínak alacsonyabb összeget, vagy Gift jelzést a csomagra, de főleg a nagyobb eladók erre már nem hajlandóak, erre is érdemes lesz odafigyelned. Csak ismétlem magam, hogy egyeztetni kell velük előre.

Előzmény: ebaybeginner (7872)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7876
Értem. Köszi az infot!
Előzmény: digicat (7875)
digicat Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7875
Attól függ hány csomagot kapsz havonta. Valószinűleg egy csomagnál nem éri meg.
4 csomagnál pedig csak 3,75 USD/csomag, és ha a 4 csomagot egy csomagban küldeted haza, akkor valószinűleg már a postaköltségen visszajött az ára.
A költségek ismertek, a forgalmadat te ismered, könnyen ki tudod számolni, hogy megéri-e.
Ha pedig olyan valamit vásárolnál, amit nem szállítanak külföldre, akkor sok választásod nincs. Én így kerültem oda, és azon az egy tranzakció visszajött a regisztrációs díj és 1 havi díj.

Még annyit kell tudni róluk, hogy kérheted milyen értéket írjanak a csomagra. Ez vámolási szempontok miatt jöhet jól. Persze csak óvatosan ezzel!

Persze távol áll tőlem, hogy meg akarjalak győzni, hogy ez kell neked, csak ismertettem egy szolgáltatást, ami vagy jó neked vagy nem.
Előzmény: ebaybeginner (7874)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7874
Nem drága egy kicsit? Havi 15$ + 29$ egy 1kg-os csomag + amit az eladó rámterhel küldési díjat.
Előzmény: digicat (7873)
digicat Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7873
Itt havi 15 dollárért kapsz egy floridai postacímet:
http://www.myus.com/

Az odaérkező küldeményeket igényed szerint azonnal vagy időszakonként elküldik neked.
http://www.myus.com/faq/#pro_a5

Szerintem megéri, én már használtam. Pl. az Amazon nagyon sok árut ingyen postáz belföldre, és így jobban jövök ki.
Előzmény: ebaybeginner (7870)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7872

Láthatja azt az eladó, hogy a licit nyertese egy Magyarországi valaki, vagy csak megnyerem, küldetem a pénzt, Ő küldi az árut, nekem pedig továbbküldik és kész.

Előzmény: timartom (7871)
timartom Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7871
Ha az eladó ebbe belemegy, akkor semmi gond. Ezt csak vele tudod megbeszélni, az Ebay nem tiltja. Érdemes az ilyen eladóval előzetesen egyeztetni, hogy nem szállít-e USA-n kívülre. Nekem már sikerült meggyőznöm ilyen eladót. Persze vannak olyanok akikkel nem lehet zöldágra vergődni.
Előzmény: ebaybeginner (7870)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7870
Hello! Szeretnék belevágni az eBay dologba, leginkább az usa érdekelne. Végigolvasva a fórumot (persze nem hiánytalanul) az vettem ki, hogy nem lesz egyszerű. Leginkább azt látom, hogy a sok csak usa-ba szállító eladóval lehet gond, amivel rengeteg üzlettől esnék el. Modjuk ezt meg lehetne oldani könnyen. Azt szeretném kérdezni, hogy az eBay szabályai szerint megengedett-e az, hogy én megnyerek egy aukciót - saját felhasználói néven, amihez magyarországi adatok tartoznak - aztán az ellenértéket egy ismerősöm fizeti ki + őhozzá küldi a postát az eladó, majd továbbítja nekem Magyarországra. Ez járható út? Egyszerű az eladónak, nekem meg megbízhatóbb a szállítás szempontjából, mert olyan céggel küldetem ide, amiben megbízok.
Timberland Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7869

HI,

nekem egy kis segítség kellene. Van egy könyv az ebayen amit szeretnék megvenni de a faszikám közölte hugy nur Deu. Ilyenkor következik a B terv tud valaki segíteni (magánba) nekem valami német címmel ahonnan tovább tudnák nekem küldeni a cuccot. Természetesen előre fizetnék mindent így gyakorlatilag nulla lenne a rizikó, meg valami kis jattot is tudnék adni a fáradozásért. Ha valaki tud légysz segítsen mert lehet hogy a licit végén rá tudnám venni a Mo.-i postázásra, de nem szeretném elkurni a 100%-om ha mégsem áll kötélnek.

Üdv:

- Alacska -

garfieldka Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7868

Egyetértek azzal, hogy a bankok sajnos számunkra sokszor előre nem látható költségeket és egyéb bosszúságot okoznak. Itt azonban másról van szó.

Úgy látom OTP-s vagy. Ha tényleg így van, akkor nem értem teljesen a problémádat.

Az OTP az idegen bank költségével együtt 1999-2001 forintot szokott mindig levonni. Természetesen ez az IBAN számra küldött pénzek esetében és EU-s utalásoknál van így.

Ha az első utaláskor nem vállaltad az idegen bank költségét, akkor pótlólag ugyanígy IBAN-ra utalva az 5 Eurot, annak ismét kb. 2000 forint költsége lesz. De ez mindkét bank díját tartalmazza.

Ha pedig semmi áron nem akarod vállalni az idegen bank költségét, célszerű az eladót előre tájékoztatni róla. Persze akkor néhány vételi szándékod meghiúsul majd. Talán próbáld meg fordított helyzetbe tenni a kérdést, mintha te lennél az eladó! Akkor mit várnál a vevőtől?

Előzmény: szilvasij (7862)
Yogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7867
Ha azt írja, hogy reserve met, az nem azt jelenti, hogy a híres New York-i operaházból indiánrezervátumot csináltak, hanem hogy már elérte a minimálárat. Ha reserve not met áll ott, akkor legfeljebb az eladótól.
Előzmény: strossmayer (7860)
ebayer Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7866

Köszi a tanácsot , én csak azt akartam hangsúlyozni , hogy éppen elég volt megtanulnom az ÁFA és VÁM szabályokat ( még mielőtt a könyvelőm és a helyi adóhivatal is bármit tudott volna ezekből !!! - úgy a belépésünk utáni fél-egy

évre gondolok ) pedig azok magyarul is megjelentek. Szerintem nem lenne nagy baj ,

ha valaki már most "piacra dobná" az eBay teljes "játékszabályzatát" , ide nem értve

mondjuk a Németországi és föleg az Amerikai kapcsolódó szolgáltatásokat, mivel

azok úgysem elérhetőek számunkra. A magyar jelenlegi és potenciális felhasználók

szerintem örömmel vennének egy átfogó magyar nyelvű "térképet", addig is amig az eBay -előbb vagy utóbb- el nem inditja a magyar oldalát. Fogjuk fel úgy, hogy ez lenne az első magyar "szolgáltató " , utána jöhetnének a spediciós , árúháztervező ,

stb.stb szolgáltatók. Szumma-szumma : szerintem már elébe lehetne menni egy kicsit a Magyarországi bevezetésnek. De ha ennyire ódzkodik mindenki , akkor fordittatok egy offiziell emailt a német eBay-nek erről a problémáról , háthja Őket

nem hagyja hidegen.Üdvözlettel : ebayer

Előzmény: digicat (7863)
Ariel Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7865
o le fogja vonni az utalas koltseget a visszafizetendobol es kapsz egy nem fizeto vasarlo negativ bejegyzest...jogosan.

digicat Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7864
Fogadd meg EbiHall tanácsát, és kérdezd meg a bankban, hogy a levelező bank vonta le a pénzt, vagy a fogadó bank.
Ha az előbbi, akkor bármilyen vicces, el kell fogadd, igy működik a bankrendszer. Nézz utána. Sajnos nincs rendszer benne, nyugodtan előfordulhat, hogy egy hete nem vontak le semmit, most pedig igen.
Ha az utóbbi, vagyis az eladó bankja vonta le, és nem tudsz megegyezni az eladóval, akkor jelezd az eBay-nek, és küldd el a bizonylat másolatát, amivel elutaltad a pénzt.

Benne van a kondiciókban is, lábjegyzetként:
https://www.otpbank.hu/otpportal2000/online/KH3400000000.html
"9 A kapcsolódó díjak: a sürgős átutalás költsége; további költségként az idegen bankköltség; a reklamációk, pontatlan megbízások, módosítások költsége; az automatikus feldolgozásra alkalmatlan tranzakciók felára EU-n belül EUR-ban (ha a megbízás nem tartalmazza a kedvezményezett IBAN számát és bankjának BIC (SWIFT) azonosítóját)."
digicat Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7863
Nem inkább egy jó könyvelő kellene neked? Főleg ha nagyértékű áruval akarsz kereskedni. Ugyanis egy könyvből nem fogsz okosabb lenni a magyar áfarendszerrel kapcsolatban.
Az eBay-en pedig igazából csak három szabály van:
1. A feltételeket az eladó határozza meg
2. A megnyert licit szerződésnek számit
3. Tilos a licitet kivinni a rendszerből

Ők a pénzedért csak a felületet adják, és némi segitséget a 2. pont betartatásához, minden egyebet az eladóra és a vásárlóra biznak.
Előzmény: ebayer (7858)
szilvasij Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7862

Nos azt a négyzetet nem x-eltem be, tudatosan. Úgy gondolom, hogy az utalás költségébe beletartozik minden egyéb költség, mely a bankok közötti pénzforgalomból ered. Vagy rosszul gondolom? Logikusnak ez tűnik: azaz x bank beválallja valamennyi összegért, hogy átutalja a pénzt y banknak. Namost az y bank milyen pénzt kér még azért, hogy kapott pénzt?? Namost ha átutalom az 5 eurót, akkor 8 euró plussz költség lesz az utalási költség az OTP-nél, és valamennyi a kinti banknál(talán ismét 5 euró), azaz a végszámla 18 euró körül. Na ez elég vicces, nem?

Előző alkalommal sem x-eltem be azt, és nem reklamált az eladó.

Egyébként küldött a srác egy kimutatást, melyen látszódik az egész összeg, és látszódik az is, hogy levonnak 5 eurót.

Nem tudom mit tegyek. A legjobban az idegesített fel, hogy azt írta a gyerek, hogy csak 122 eurót utaltam a 127 helyett. És ezt írta vagy 3 mélen keresztül. Nem azt, hogy levontak valamiért 5 eurót.

Mi van akkor, ha visszalépek? Azt mondom, hogy utald vissza a 122 Eurót, azt felejtsük el egymást. Ilyenkor mi történik??

Előzmény: EbiHall (7848)
edk440 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7861
Nekem volt olyan eladóm, akinek a saját bankja tett el 5 eurót a jóváírásért.
Előzmény: digicat (7857)
strossmayer Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7860

ha valahova az van irva hogy reserve met akkor honnan és foleg mikor tudom meg

hogy mennyi a minimum ár?

ebayer Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7859

Heló ,

Engem is érdekelne a dolog , bár tényleg szerencsésebb lenne , ha feltennéd egy oldalra. Már néhány magyar "kisöcsit" átnéztem átólzettig , gondolm Te is tudod , hogy ezek is ebayalapúak. Nade azebay az eBay , kicsit bonyibb. Üdv: ebayer

Előzmény: brush (7845)
ebayer Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7858

Köszi az infót, bár a Németországi banzájokról , meg erről a könyvről is volt tudomásom. Talán nem eléggé hangsúlyoztam , hogy egy magyar nyelvű -lehetőleg a teljes USA forditás-érdekelne. Mivel cégszerűen szeretnék feltenni , viszonylag értékes dolgokat( vagy nagyobb tételeket). Az ÁFA- alanyiság viszonyaitól függően csak a havi ÁFA bevallásom 5-6 féle is lehet, és akkor még nem beszéltem a privát cég ill. cég-privát lehetőségekről. Elég egy rossz ÁFA bevallás és máris jön egy adóellenőrzés. Eléggé megkavarte az EU ezeket a dolgokat , nem könnyű benne eligazodni. Ha világviszonylatban szeretnék eladni mindenképpen alaposan kellene ismernem az eBay játékszabályait (nem a licitálási bohóckodásokat , mert azt 50 után átlátja  az ember). A vásárláshoz már elég a nyelvtudásom, sok újat nem tudnak mondani az eladók , a rizsa nem érdekel , viszont néha jobban tudom , hogy mit is ad el az a "mindenhezértő" kereskedő mondjuk azusában ( ja, ezt hivják szaktudásnak ) Sajnos a műszakin túl sokat kellett régebben parciálisan deriválni, igy a nyelvtanulásra nem igen futotta. Szoktam néha nyelvtanárokat megkérni egy egy ajánlat forditására , legtöbbször kiderül , hogy én többet értettem belőle a "zérus" nyelvtudásommal. Szóval el tudnám képzelni , hogy valaki , aki nagyon benne van az eBay játékszabályokban akár egy web-lapról letölthető módon is a nagyobb közönség elé tárná - valami elfogadható áron. Nem tudom , hogy a német könyv mennyire "Német" és mennyire "eBay", és persze mennyire aktuális. valószinűleg meg fogom venni és lefordittatom Magyarra ---hacsak addig nem akad   egy jobb ajánlat.  Mineden profi megoldás érdekel !! Természetesen nem ingyen !

-------------------

A 43000 vonatkozott a google találatra , a "túl a hétezren " pedig a topikban megjelent hozzászólásokra ( ami szintén figyelemre méltó szám )

Mégegyszer köszönöm a segitőkészségedet. Üdv.  ebayer

Előzmény: trolipotlo (7843)
digicat Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7857
Nem az ő költsége, hanem a tiéd. Nem az ő bankja vonja le ezt az összeget, hanem a levelező bank(ok). És nem OTP specifikus.
Az eladót nem érdekli, hogy a te bankodnak van-e közvetlen kapcsolata az övével vagy netán 3 másik bankon át küldi a pénzt, és ezért azok levonnak X összeget.
Ő azt várja, hogy a számláján pont annyi pénz jelenjen meg, amennyit kért. Onnan kezdve meg téged nem érdekel, hogy mennyiért lesz belőle kp.
Sajnos az itteni bankok nem tudnak (nem akarnak) nyilatkozni arról, hogy lesz-e és mennyi lesz a költség, csak utólag levonnak valamennyit. A korábbi hozzászólások szerint úgy tűnik, hogy néha csak a csillagok állásától függ, hogy mennyit.

Ha rákeresel a levelező bankra, akkor találsz magyarázatokat. Az szerintem sem normális, hogy a mostani elektronikus világban még mindig igy működik a bankrendszer, de tenni nem tudok ellene.

Persze még mindig benne van a pakliban, hogy az ő bankja vont le valamit valamiért, de az nálunk sem jellemző, hogy jóváirásért levonnak.
Régebben volt olyan, hogy ha forintszámlára érkezett deviza, akkor annak volt konverziós költsége, de ez tudomásom szerint megszűnt.
Előzmény: chapelle (7854)
omega14 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7856

Magyarnyelvűre gondolt, szerintem, nem kéne lenyelned.

Előzmény: trolipotlo (7843)
chapelle Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7855
chapelle Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7854
Azér' ez nem biztos. Miért fizessem ki az eladó bankköltségét? És ha neki olyan szerződése van, hogy sok pénzt vonnak le akkor miért fizessem ki? Vagy ha minden jóváírásért kap pénzt akkor visszakapnám tőle? Én az utóbi időben már nem ikszelem be a külföldi bankköltség átvállalását, eddig nem volt belőle probléma...
Más (német) eladó cég korrekten megírja, hogy banki inkasszó esetén mennyi jutalékot kell kifizetni, ha így fizetek akkor ennyivel többet vonnak le a kártyámról. Szerintem ez így korrekt.
Előzmény: EbiHall (7848)
chapelle Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7853
Küld nekem is lécci lécci lécci
hsoma Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7852

Kösz szépen. az 15%val kevesb, als hír. gút. zér gút.

Üdv: hsoma

Előzmény: Törölt nick (7838)
edk440 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7851
Én is kérek belőle, ha lehet. Talán egyszerűbb lenne feltenni a webre, mert megőrülsz, annyi címre kell majd elküldened...
brush Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7850
OK!már publikus-elküldtem a címedre!
Előzmény: apca (7849)
apca Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7849
Köldenék, ha publikus lennél...
EbiHall Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7848

Utaláskor az OTP-nél pl. a jobb felső sarokban be kell x-elni a kis négyzetet, hogy az idegen bankköltséget TE viseled. Ez így jogos is, mert az utalás költségei téged kell, hogy terheljenek. Sztem a bankodnál rá tudsz kérdezni, hogy Ő mennyi pénzt kapott meg, én megtenném a helyedben.

Lehet, hogy csak próbálkozik, de ha mégsem, akkor se utald ezt az 5 EUR-t, hanem vagy postán küldd, vagy PayPal-al, mert utalva ennek min. mégegyszer ennyi lesz a költsége ... !

Előzmény: szilvasij (7846)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7847

Kuldj neki boritekban egy otost. Kotsogebb bankok szoktak szamolni erte.

Előzmény: szilvasij (7846)
szilvasij Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7846

Sziasztok!

Van egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.

Licitáltam a német ebay-en, nyertem, átutaltam a lovettát, aztán most ír a német figura, hogy utajak még 5 eurót. Azt az öt eurót azért kéri, mert levonta neki a bankja valamilyen jogcímen (talán utalás költségként, nem tudom)

Ilyenkor mi a teendő, ti mit tennétek? Valójában én átutaltam a teljes összeget, meg is jelent nála (láttam a kivonatot). Párszor már utaltam ki németbe, és egyik eladó sem reklamált ilyen miatt.

Ha elállok a vásárlástól, mert már elment tőle a kedvem, akkor mi történik? 

Előre is köszi a segítséget.

brush Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7845
Hali!ANGOLULTUDÓK!
Nekem van egy 250 oldalas ismertetőm pdf formátumban ami elég jól kitárgyalja a netes kereskedést -licittechnikákat(mert vannak)meg az ebayt-mélt küldjön akit érdekel!Küldöm!(2mb)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7844

Tekintve, hogy mar kaptam palyafutasom soran ket nem megerdemelt negativot, nem izgat, ha tobb lesz. Ugyhogy szoktam adni nekik. A joval 100 folotti + miatt annyira nem hany bele a szazalekba. Az amcsi ugy meg nagyon friss, majd meglatom. De nem tetszik, hogy nem valaszolt 1 napon belul.

Előzmény: Törölt nick (7842)
trolipotlo Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7843

Te melyik 7000-et nézted a google-n? Nem akarlak elszomorítani, de mielőtt feltalálnád a kereket, vedd meg ezt a könyvet (német):

Okosan vásárolni és eladni az eBayen
Előzmény: ebayer (7837)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7842

a nemfizetőknek adsz negativot? vagy inkább hagyod a fenébe, nehogy visszaadja?

az egyik vásárlóm nekem is irt, hogy vigyázzak annyi a hülye az ebajon, hogy az csak na :)))

észrevettem, hogy 45 napom van felnyomni az illetőt, persze ezt is saját káromon tanultam meg . irt a csaj, hgy szabadságon van, majd lesz, aztán többször is irt, hogy elutalta, aztán amikor már fel akartam nyomni már visszadobta a rendszer,hogy tulléptem a 45 napot.

most nézegettem a verkaufsmanagert /angolul biztosan valami más a neve :))/ az esetleg számon tartja az ilyen határidőket neked? érdemes vele foglalkozni?

és az amcsival mi lett? kárpotolt ?

Előzmény: t.lantos (7841)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7841

Nekem is eleg sok nem fizetom akad. Altalaban varok vele 10 napot, aztan nyomok egy reportot, hogy nem fizetett. Erre van, aki felebred, es fizet. Aki meg nem, ott 7 nap utan visszajon az eledasi jutalek.

Most viszont megszivatott egy amerikai. Tobb termeket vasaroltam tole, par nap levelezes, es 1 heten belul startolt a bidpay. Erre irt, hogy bocs, de keson kapta meg a penzt, es mar nincs meg az osszes termek. Termeszetesen karpotolni szeretne (ebben legalabb korrekt), no de eddig meg nem valaszolt az ajanlataimra (kertem tole ajanlatot, hogy akkor a meglevoket kerem, es mennyit ad vissza, esetleg szerezze be azt, amit elszurt, es bukjon rajta).

Előzmény: Törölt nick (7839)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7840
Az ötlet biztos megér egy misét. De ma egy újság, CD, könyv elkészítése és kiadása Magyarországon üzletileg nagyon kockázatos. Igaz, eddig csak saját lapokat adtam ki a 90-es években, tehát a többiben nincs tapasztalatom. És hiába van nekem is többéves ebay tapasztalatom, nem vállakoznék ilyesmire. Más kérdés, ha egy kiadó áll az ember mögött, aki szintén lát fantáziát a dologban.
Előzmény: ebayer (7837)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7839

köszi,

én az örshöz közel lakom :))

iban+bic re kérem én is az utalást, a fele mégis szivja a fogát, hogy drága.

kinek hány százalék a nem fizető vásárló? nekem van csak pechem, hogy nem akarnak fizetni?

mennyi idő után jelentsem be a nem fizetett terméket? bunkó erőszakos se szeretnék lenni, ugyis ballkáni vagyok nekik :))

most meg nyaralós időszak is van.

hello ebayer :)

az ötlet jó :)

én még az elején vagyok, a websopot, meg a power sellert is csak nézegetem még.

remélem a felvetésedre annyi okosat irnak, hogy mindent megtanulok :)))

Előzmény: t.lantos (7797)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 7838
15% az áfa némethonban.
Előzmény: hsoma (7834)
ebayer Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7837

Üdv mindenkinek ! Nem igazán szoktam fórumozni , de nagyon meglepett, hogy a google-n több mint 43000 találatot kaptam a magyar weben az eBay-szóra. Próbáltam minnél több előzményt elolvasni , de már túl vagytok a hétezrediken, igy kénytelen vagyok bele vágni a közepébe. Also : 2001 óta vásásolgatok az eBay-n privát és céges relációban is , már túl vagyok a 300 ponton és 100%-os vagyok eddig. Angolul a szakszöveg és a kép kivételével kb három szót tudok, de álltalában tudom , hogy mit akar az eladó. Németül már kommunikálok is , nem gond a vásárlás. ÁFA és Vám téma nem gond-bonyi időnként , de ez van.

Amit nem értek ??? 43500 találat az ebay-re-megannyi cikk , hozzászólás, stb.

Mindezidáig senkinek sem jutott eszébe egy terjedelmesebb cikket, noch dazu könyvet , CD-t megjelentetni( natürlich jó pénzért ) a tágabb közönség számára

a világ legsikeresebb online aikciós fórumáról ? Na Ja ! Az eBay-t szinte lehetetlen naprakészen "tolmácsolni " , de mégis jó lenne ha valaki közzé tenné ezen tudását

Elnézést kérek , ha lemaradtam valamiről . Nem akarok többet rizsázni első alkalommal, de engem nagyon érdekelne egy használható anyag a közeljövőben.

Cégszerűen szeretnék feltenni az eBay-re(is) , föleg finommechanikai eszközöket,

mikroszkópokat, stb .Tehát :fizetőképes keresletem van egy minél részletesebb

leirásra( habratyolás nélkül , amolyan bankár-technokrata szemlélettel )Részleteket telefonon megbeszélhetjük, ha akad komoly jelentkező.

Egyébként napi 3-4 órát eBayzek plussz 8 órát dolgozok, nagyon kevés időm van , de időnként én is szivesen közzé teszem az eddigi tapasztalataimat.Van néhány ötletem is , hogy mi mindenre lenne alkalmas pl. az eBay a pénzügyi és postai

szolgáltatásain túlmenően--erről később. Üdv mindenkinek mégegyszer !

CapriFun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7836
Jó neked!
Előzmény: Teddy_KGB (7815)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7835

semmi baj, kösz szépen és elnézést a durva hangnemért, de túl sok droiddal találkoztam ma...

33%=anno a 7%-os vám+az áfa.

hsoma

Előzmény: digicat (7833)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7834
Kösz szépen! tuti, hogy nem üti a mi szintünket.
Előzmény: chapelle (7832)
digicat Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7833
Bocs a félreértésért :-)
A "a zusából szeretnék egy 400 -as telét hazaröptetni" mondat megzavart, a haza miatt egyből Magyarországra gondoltam. Megyek is haza pihenni, elég volt mára.

A vám egységes az EU-ban, az ÁFÁt pedig annak az országnak a szabályai szerint számolják, amelyikben a vámkezelést kéred.
Vagyis ha Németországban, akkor az ottanival kell számolj, tehát olcsóbb lesz, mint itthon (MO-on).

Nekem a 33% vám soknak tűnik az USA-ból (még az autóknak is kevesebb), nézz utána, mert a származási ország szerint is változik (esetleg már beleszámoltad az ÁFÁt is?). Pl. a 9002110050 tételnek 6,7% a vámja az USA-ból, .
Objektívek:
http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarchap?Taric=9002110000&Download=0&Periodic=0&ProdLine=10&Lang=HU&SimDate=20050712&Country=----------&YesNo=1&Indent=1&Action=1#OK

Vannak még fotósok a topikban, hátha valaki beírja mennyi az annyi.

">>Az ÁFA (MWST, VAT, stb.) általában a vásárlás helyén fizetendő, kevés kivétellel, amit itt a topikban már leírtak.<<
jó, akkor megsúgnád, hogy mér kell nekem 33%-ot fizetnem, ha a vámon elkapják a cuccot?"
Ezt a kérdésed nem értem. A 33% ha jól értettem a VÁM, a választ pedig az ÁFÁra írtad, amit én az EU-n belüli vásárlásra írtam.

Ha az USA-ból vásárolsz (neten), akkor ott nem fizetsz ÁFÁt, hanem vámkezeléskor Németországban. Ott nem tudom, hogy megy, de MO-on a szállítási költség is ÁFA alap :-(
Előzmény: hsoma (7824)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7832
Igen, az áfa az Unión belül nemzeti hatáskör, és bár a szabályok szerint általában az életvitel helye számít, ha Németországba hozod be az obit akkor a német áfát vetik ki rá - szerintem. De ebben nulla tapasztalatom van, assem tudom hogy mennyi az Áfa Németországban.
Előzmény: hsoma (7831)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7831
akkor az áfa különbözik? mert, hogy a behozatali költségek nem azonosak, az 7szentség.
Előzmény: chapelle (7829)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7830

psszt-psszt (de mi abszurdisztánban élünk)

hsoma

Előzmény: chapelle (7826)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7829
Lehet, hogy nem értem a kérdést. A lényeg az, hogy amikor az EU-n kívülről (pld. Teutonföldről) beesik egy cucc, akár hozzád akár egy kereskedőhöz akkor ezzel a tétellel vámolják meg.
Előzmény: hsoma (7827)
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7828
Ja bocs, a német szöveget linkeltem be. Felül található az országkód, ott kattints a "hu"-ra.
Előzmény: chapelle (7825)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7827

Kösz szépen!

Akkor ha megy az obi szépen teutonföldre, akkor rásóznak 6.7%-ot, és el van intézve, vagy van még vmi fifikája a dolgoknak?

chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7826
persze vessétek rám az első követ, de ha jól tudom akkor az európai közös piac attól közös piac, hogy a vámok tekintetében ugyanazt alkalmazzák minden országban egy Unión kívülről érkező cuccra, míg az Unión belül nincs vám.
chapelle Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7825
Szerintem 6,7%. De ha tudod a TARIC-kódját akkor gyorsabban tudsz keresni.
Két helyen próbálkozhatsz: www.worldtariff.com vagy itt
Én az utóbbin találtam, és bár az objektíveket megkülönböztetik a lencseszámok és a gyújtótávolságuk szerint is, úgy tűnik, hogy ennek ellenére 6,7% a vám, USA eredettel.
Előzmény: hsoma (7817)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7824

>>Az ÁFA (MWST, VAT, stb.) általában a vásárlás helyén fizetendő, kevés kivétellel, amit itt a topikban már leírtak.<<

jó, akkor megsúgnád, hogy mér kell nekem 33%-ot fizetnem, ha a vámon elkapják a cuccot?

hsoma

Előzmény: digicat (7820)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7823
mármint engem hogy engedhettek.
Előzmény: hsoma (7822)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7822

hüpp -hüpp. még mindig nem értem, hogy engedhettek felsőbb osztályba irodalom tantárgyból:/

Akkor még egyszer. Csak a mon-dat-ra fi-gyelj: U-SÁ-ból Né-met-or-szág-ba meny-nyi a vám. Eny -nyi.

teccikérteni?

Ariel Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7821
ot az usa->nemeto. irany erdekelne...
digicat Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7820
EU (Európai Unió) tagországok között nincs vám.
Mivel Magyarország és Németország is az EU tagja, ezért Németország és Magyarország között sincs.
Az ÁFA (MWST, VAT, stb.) általában a vásárlás helyén fizetendő, kevés kivétellel, amit itt a topikban már leírtak. Cserébe megszűnt a visszaigénylés lehetősége, kivéve, ha kiviszed az EU-ból.

Egyébként a vámtarifák itt találhatók:
http://www.vaminfo.hu/tariffnet/default.php
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7819
Nem egyenértékű, de ugyan olyan gyors. Ahogy a kártyán megvan a tranzakció, már viheti is a pénzt az ürge.

Előzmény: timartom (7814)
hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7818

FEKV (Félreértések ElKerülése Végett):

a 170e az obi ára:)

hsoma Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7817

Ti urak, Ti urak!

Ti meg tudnátok engem világosítani a németországi behozatali vámok felől? a zusából szeretnék egy 400 -as telét hazaröptetni, de ahhoz a 33% vám+áfához nem fűlik fogam... (170e HUF kb). N.o.ból már hoznák perszonálisan.

Üdv és előre is kösz: hsoma

F1DO Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7816
Azért eléggé vegyesek az információk annak aki az ebay-ről szeretne megtudni ezt-azt.. Mások épp azért nem szeretik a közvetlen számláról számlára történő átutalást mert a magyar bankok baromi sokat felszámítanak 'tranzakciós díjként'...
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7815
A júl 6-án feladott csomi ma reggel megérkezett :-) Úgy látszik mégse olyan lassú ez a USPS Airmail Parcel Post! :-)
Előzmény: Teddy_KGB (7738)
timartom Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7814

Azért ez mégsem egyenértékű a Paypal 'gyűjtőszámlájával', csak annyi, hogy az eladó részére a kifizetés nem money orderrel, hanem számlára történő utalással történik.

A Paypal esetén 'gyűjtőszámlád' van ahova feltölthetsz, levehetsz (kivéve nálunk, ahol csak kártyáról történik a levonás). Vagy rosszul értettem a dolgot?

Viszont még mindig kérdés, hogy a Paypal-es bonus rendszer az működik-e nálunk, van-e értelme használni?

Előzmény: Zsoltx (7813)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7813
Jaja!

Nagyobb amcsi eladóknál volt ilyen. Amikor indítottam a fizetést, ki is írta, hogy van ilyen "nememlékszemmilyen" accountja az eladónak és nem fog kapni MO-t, hanem rögtön számlára a pénzt.

2 ilyenem volt az utóbbi 1 hónapban.
Előzmény: timartom (7809)
edk440 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7812
Ugye nem komolyan kérded?
Előzmény: soma59 (7811)
soma59 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7811

Hello!

Van-e tudomásotok a Paypal-es kérdésekre, problémákra választ adó magyar nyelvű ügyfélszolgálati telefonszámról, emailről? Köszi 

edk440 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7810
Ha valaki eladóként regisztrál, beállíthatja, hogy ne MO-eket küldjenek a címére, hanem közvetlenül a bankszámláján írják jóvá az összeget. Nyilván csak amerikai bankszámlák esetén működik.
Előzmény: timartom (7809)
timartom Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7809
Igen? Mindig érnek meglepetések. Én nem találkoztam ezzel, pedig én is átfuttattam pár tranzakciót velük.
Előzmény: Zsoltx (7808)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7808
Bidpay eseén is van lehetőség valami gyűjtőszámla szerűséget nyitni és akkor egyből arra pakolják. Nagyobb eladóknak szokott lenni én gyakran fizettem már így, gyakorlatilag szintén azonnal megkapja.
Előzmény: timartom (7803)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7807
477-6300, itt próbálkozzon mindenki nemzetközi levélküldemény, csomag ügyben. Felveszik, nem foglalt, és kapcsolnak tovább JÓ helyre...
CapriFun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7806
izé, levélküldeményekkel a 82es végün, 80as végün meg a csomagokkal foglalkoznak. Mindkettőt hívtam, mindkét helyen kézzel keresik elő a cuccot, nincs számítógépük!
Előzmény: CapriFun (7805)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7805

köszi, az is megvolt:)

ott levélküldeményekkel foglalkoznak, és az én nevemre nem jött még semmi (lehet hogy csomagként jön, de nem hiszem mert nem több mint 1,5kg...)

Írtam a küldőnek is, hogy nézzen már utána a csomagnak, merre jár?

Előzmény: Ariel (7804)
Ariel Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7804
a 6580-as vegut hivd fel.
Előzmény: CapriFun (7792)
timartom Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7803

Palpal esetében (hazánkban) közvetlenül levon a megadott kártyáról és azt utalja az eladó által megadott paypal számlára. Így lényegében azonnal megjelenik nála a pénz, gyors és olcsó.

Nincs az a közbenső állomás, mint a Bidpay esetében a money order kiállítása és eljuttatása az eladóhoz.

Előzmény: F1DO (7802)
F1DO Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7802
No és akkor már mi is az a paypal? :)))) Gondolom már eléggé low-end lelkiállapotban vagy az ilyen kérdésektől, így már úgyis mindegy..
Előzmény: edk440 (7800)
timartom Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7801

Nálunk van jelentősége a Paypal fizetéskor felajánlott 'Bonus' lehetőségnek? Érdemes (illetve lehet nálunk) használni?

edk440 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7800
,,igazából nagy a különbség a bidpay és a paypal közt?''

Igazából nagy. Ahogy már 10^6 alkalommal leírtuk, a Bidpay-nél kártyával megvesznek egy Money Ordert, amit a Bidpay hagyományos postán eljuttat a címzettnek.

Másik kérdésre: a költsége a MO összegétől függően pár dollár, a weblapjukon megtalálható.
Előzmény: Törölt nick (7783)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7799

Egy 500-as is eleg lesz. Sot, ha figyelembe veszem a segitsegeid...

Ha itthon vagy, es jarsz az ors vezer tere iranyaban, akkor hajra. Azota se vettem ki a penztarcambol.

Előzmény: trolipotlo (7798)
trolipotlo Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7798
Nekem lepasszolhatod, néha megyek. Középárfolyam? :)
Előzmény: t.lantos (7797)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7797

A bidpay csekk jellemzoen ket hetig jon, de karacsonykor 1 honapig tartott.

A nemetektol, osztrakoktol, hollandoktol utalnak gond nelkul (iban+bic). Keves embernek volt gondja, de aztan megoldottak. Volt olasz vevom is, neki sem volt gond az utalas.

A svajciaknak es az angoloknak draga az utalas. Naluk marad a kp, vagy a bidpay, ha van visajuk.

ja, megy valaki svajcba? Van egy 5 frankosom, amit nem valtanak be, merthogy fem.

Előzmény: Törölt nick (7795)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7796

ez nem fért bele "sima" levélbe... mikortól kezdjek aggódni?:( hallottam már 3-4hetes futamidőről is az USA-ból...

Előzmény: afintha (7794)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7795

szia, F1DO,

a kibővitett keresésben még azt is bejelölheted, hogy tőled hány kilométeres körben legyen a holmi.

Van itt néhány eladó?????

Én még itt nálatok baromira le vagyok maradva...., a cibes számlámra kérem az utalást, de minden második vásárló ir, hogy 15-25 euró átutalási ktg-t akar ráverni a bank.

Ezeknek elküldöm utánvéttel, amit nem nagoyn szeretek.

Ki hogyan fogadja a pénzeket?

Tlantos irta a bidpayt. regeltem is, ez kb mennyibe kerül a küldőnek? mennyire zökkenőmentes? meg bármi tapasztalat, ami az eszetekbe jut tanácsnak.

Előzmény: F1DO (7787)
afintha Creative Commons License 2005.07.12 0 0 7794
level szabvanyboritekban, hetfon feladva, penteken kezbesitve.
Előzmény: CapriFun (7790)
chapelle Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7793
akár ebay.co.uk is szóba jöhet.
Amúgy pedig a keresésben sokmindent meg tudsz adni, miért nem böngészed végig egyszer a rendszert, akkor sok érdekes dolgot megtapasztalnál. Az eBay nem egy játék, sokan szívtak már amiatt, hogy nem jártak utána az utolsó részletnek is (ki hova szállít, mennyiért, stb), az ő kárukból okulva javaslom Neked, hogy mielőtt az összes részletre rákérdeznél olvasd el a fenti angol eBay instrukcióit és utána kezd licitálni.
És ha már nem értesz németül vagy olaszul akkor kérdezz rá angliusul az eladónál, hátha ő ért csak nem vette a fáradtságot amikor feladta a licitet.
CapriFun Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7792
"Ekkor munkaidőben hívd fel a budapesti (VIII-ker.) Orczy téren lévő "Nemzetközi Posta Kicserélő Üzemet" (a címzett neve alapján tudnak segíteni: 1-477-6534 vagy 1-477-6535"

erről írtam. A ...34-es számot senki nem veszi fel egész nap, a ...35-ös meg valami egészen más.
Előzmény: Ariel (7791)
Ariel Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7791
a posta csomagkicserelo kozpontjat hivd..
Előzmény: CapriFun (7790)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7790

no. közben sikerült a 333-7777 számon érdeklödni a csomagom iránt (USPS Global express), annyit látnak hogy elhagyta az USA-t, semmi többet, és a hölgy szerint már itt kellene lennie :( azt javasolta hogy a feladót kérjem meg a további tudakozásra, mert csak ő kaphat további információkat...

van valakinek tapasztalata mennyi idő alatt ér ide egy az USA-ból egy csomag?

CapriFun Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7789

olvastam a http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm oldalon lévő vám-os leírást, az ott szereplő telefonszámok már nem nagyon élnek... :

477-6534 : ezt egész nap hívtam, senki nem veszi fel...

477-6535 : kárügyintézi osztály, nem pedig információs

csomagok ügyében az alábbi számokon lehet érdeklődni:

477-6580, 83, 86, de itt nincs számítógépük, végigtúrják a csomagokat ha érdeklődik az

ember! Szám szerint a 477-6534-es számon lehetne érdeklődni szerintük, de az csak cseng-cseng...

Zsoltx Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7788
Advanced Search a kulcsszó és ott bejelölheted, hogy melyik ország érdekel.

F1DO Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7787
Köszi a linket!

Tehát ha jól értem: akármilyen ebay-es oldalon akármilyen országból találhatok eladókat? (ebay.com, ebay.de, ebay.pl)
Csak nem értettem, hogy itthon miért mindenki az ebay.de-oldalt mondja, amikor sokaknak baja hogy csak angolul tudnak... arra ott az ebay.com nem?

Nekem a régió szerinti csoportosítások azért lennének jók, mert esetleg személyesen kimennék a cuccért. Olaszország, németország, ausztria, stb.... Ezt hogyan lehetne kiszűrni?
chapelle Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7786
Bármelyik eBayen keresgélhetsz ilyen dolgokat. A német eBay nem régióval foglalkozik, hanem eladandó dolgokkal. Hogy egy cikket eladnak-e más "régióban" az az eladón múlik.
Előzmény: F1DO (7784)
Steve the Great Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7785
Itt e:
http://motors.ebay.de/
Előzmény: F1DO (7784)
F1DO Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7784
Üdv!

Még nem használtam az ebay-t, ezért segítségetek kérném.
Autó-motor alkatrészeket szeretnék keresni, vásárolni, behozatni. Hol, merre kereshetném ezt? Illetve hogy a németországi ebay milyen régióval foglalkozik a weben?
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7783

köszönöm, közben regeltem, nem is kért kártyaadatokat a fogadáshoz.

igazából nagy a különbség a bidpay és a paypal közt?

én a németen adok el, kérdezgettem a vevőket, van akinek 19 eur, van akinek 1 eur az átutalási költsége a cibes számlámra, szeretném ha csökkenteni tudnám a potenciális vevők költségeit, hogy többet költsenek nálam.

Előzmény: t.lantos (7782)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7782

Mire kezhezkapod, az ket het. De emailben kuld megerosites, ugyhogy kuldheted a cuccot mar ezutan, mert megzoldul, mire megkapja, ha kivarod.

Előzmény: t.lantos (7781)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7781

Ha ker, add meg neki.

A money order bevaltasanak nincs koltsege (kulturhelyeken).

Előzmény: Törölt nick (7780)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7780

köszi :))

te vagy mindig a megmentőm.

ha kártyaadatokat kérdez megadjam?

a járulékos költségekről van valami tapasztalatod?

a hézagos angolommal nézegetem épp az oldalt.

Előzmény: t.lantos (7779)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7779

Csinalj egy seller regisztraciot, add meg a vevonek a regisztracional hasznalt mailcimed, aztan varj turelemmel.

Ha megjott, akkor goto bank, es bevaltani.

Előzmény: Törölt nick (7778)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 7778

bidpay-es pénzfogadásról tud valaki valamit?, még sose csináltam, mit kell tennem, tudnom hozzá, mennyibe kerül meg ilyenek.

sz Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7777
bénázol, ugyanis működnie kell.
Előzmény: strossmayer (7776)
strossmayer Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7776

Ezt most nem értem!

Regisztráltam magam vevőként az angol oldalon,viszont a .com-on ez nem müködik.

Minden oldalon külön regisztráljam magam ?

Vagy már megint csak bénázok?

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7775

sziasztok:))

egy kis segitség kéne, a németen adogatok el, sima átutalás fogadással, vagy postai utánvéttel küldöm el a holmit.

a paypallal szemezek, de még csak olvasgatom amit irtok róla, aztán majd valamelyik héten én is regelek, viszont egy japán komolyan érdeklődik több holmim iránt is, bidpay-al tud fizetni amit nem is ismerek.

ha eu-n kivülre megy egy nem túl nagy értékű, 20-80 eurós cucc, hogy csináljam, hogy neki is meg nekem is a legjobb legyen.

youme remekművét is elolvasom mindjárt, de egy két személyes tapasztalat is segitene.

köszönöm !!

Ariel Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7774
1. nem
2. igen
3. paypalt nem tudsz hasznalni fogadasra. csak olyat adj meg ami mukodik. (pl. bidpay, atutalas, moneybookers, stb)
4. alap html tudas nem art...(a html nem programozasi nyelv), de html editorral megszerkeszted es bemasolod...

Előzmény: strossmayer (7771)
morbiczer Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7773
Akitől te vettél, az a feedbackjei alapján kereskedőnek tűnik, a másik egyszerű magánszemélynek. Szerintem utóbbi egyszerűen lusta volt saját fotót csinálni, és lenyúlta a másikét.
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7772

hello!

és ilyankor mi van hogy megnyertem egy terméket ahol egy szobában le van fényképezve a cucc.kutatok tovább az ebyen és ugyanaz a cucc ugyanazzal a fényképpel fent van egy másik név alatt egy még éppen futó árverésen!!!paypal-el fizettem de a srác még nem jelzett vissza/pénteken/a paypal-es fizetés rögtön megjelenik a számláján vagy annak is valami átfutási ideje?

köszi

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5984582045

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=48979&item=5986157908&rd=1

strossmayer Creative Commons License 2005.07.10 0 0 7771

Elolvastam egy összefoglalot amit a topicban találtam nagyon jo volt

kicsit tisztul a kép az ebay el kapcsolatban de volna pár kérdésem ha

esetleg vlki foglalkozik eladassal és válaszolna az segitene a ködben.

1. ha regisztráltatom magam eladoként mondjuk az angol oldalon akkor

a nevemnél "location united kingdom" fog szerepelni.

2.amit felteszek mondjuk a német oldalon azt eladhatom at angolon is?

vagy ez nagyon nagy baromság amit kérdezek?

3.Milyen fizetési formát adjak meg a paypal ugye egyirányu de sokan másba

viszont nem biznának meg.

4.Képek beszurása a termékről milyen szintu programozási ismeretet

követel (plHTML?).Ha erröl fogalmam sincs bele se kezdjek.

Előre is köszi

Még van ezer kérdésem de csak sorba

afintha Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7770
igen, altalaban szokott mozogni :) remelhetoleg hamarosan megerkezik.
Előzmény: CapriFun (7763)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7769
megkapta a srác a money ordert!!:))))nagyon örülök:))szerdán küldtem bidpay-el és mára kezében a pénz.a paypalos srác pedig még nem jelzett vissza.az mikor jelenik meg az ő számláján?
Előzmény: NHLFAN (7762)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7768
regisztráltam a paypalon, de nem kértem a 100 euros korlát feloldását és csak 1 Ft-t vont a kártyámrol.
Youme Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7767
Más módszerek (elég rég nem volt frissítve): http://invitel.hu/youme/ebay/fiz.htm

Ma frissítettem a PayPalos részt. :-) Kicsit le voltam maradva. Mostanában nem eBayezek, stb. Ha máskor ilyesmi van az email-re írjatok légyszi, mert ide nem mindig nézek be.
Előzmény: digicat (7755)
HP13 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7766
Persze.
Előzmény: max187 (7764)
Pelágiusz Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7765
Tisztelt fórumozók! Segítségeteket szeretném kérni , hogy valaki rendeljen meg nekem egy cuccot az ebay.com-ról. Azért kérnék meg valakit, mert nem vágom rendesen az angolt. Egy megbízható embert kérnék meg hogy legyen ebben segítségemre. A részleteket levélben megbeszéljük. e-mail: pelagiusz@vipmail.hu
max187 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7764
ugye 1 termekre akarhanyszor tudok licitalni? bocs a sok hulye kerdesert :)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7763
de van, usa-n belül szépen látszik is az útja:

- International Dispatch, July 03, 2005, 8:01 pm, SAN FRANCISCO AMC
- Enroute, July 03, 2005, 8:01 pm, SAN FRANCISCO, CA 94128
- Enroute, July 02, 2005, 3:55 pm, DENVER, CO 80249
- Acceptance, July 02, 2005, 10:43 am, DENVER, CO 80210

azóta pedig úton van valahol usa és köztünk. Érdekes, hogy kint hétvégén is mozgott a csomag.
Előzmény: afintha (7761)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7762
aha már megint hülye voltam:)))a  bidpay nem completed csak elküldték a 2.napon.remélem nem utazik sokáig:))))
Előzmény: NHLFAN (7752)
afintha Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7761
ehhez nincs tracking number?
Előzmény: CapriFun (7748)
afintha Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7760
sajnos igen.
Előzmény: Teddy_KGB (7738)
strossmayer Creative Commons License 2005.07.09 0 0 7759

Bocs hogy igy belekérdezek biztos ezren irtak már de már kifolyik a szemem az olvasástol.

Azt  szeretném kérdezni hogy eladni hogy lehet illetve lehet e magyarországról

Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7758

Nem.

Előzmény: max187 (7757)
max187 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7757
az otp junior max (visa electron) dombornyomottnak számít-e?
digicat Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7756
Rákérdeztem egy amerikainál, hogy mennyiért postázna ide egy 10 dolláros (buy it now), fényképezőgépre való nyakpántot.
Szerencsére ültem, mikor a választ olvastam, ugyanis 40 dollárt kér érte :-o Még a DHL is olcsóbban hozná el!

Fizetés: milyen érdekes, hogy egy hónapja még azért voltam mérges, ha valaki csak PayPalt fogadott el, most pedig már azért, ha nem fogadja el :-))
Eddig fel sem tűnt, hogy a németeknél milyen kevesen fogadják el.
digicat Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7755
Postai utalványért be kell menni a postára. A honlapjuk szerint Angliába nem lehet küldeni:
http://www.posta.hu/object.586c7b9f-8e7f-40c0-9d4d-a1bf9d030f6d.ivy

Más módszerek (elég rég nem volt frissítve):
http://invitel.hu/youme/ebay/fiz.htm

Jelenleg a legolcsóbb (ingyenes) módszer a PayPal, kérdezd meg, hátha elfogadja.
Előzmény: max187 (7750)
max187 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7754
itt az auction amount hoz mit írjak ha a bidpay dollarban keri es nekem fontban kell fizetnem? és az "Auction Shipping Amount"-hoz mit/mennyit kéne írnom? help plz
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7753

én ilyennel fizettem de hogy ez megfelel e postal ordernek azt nem tudom:

BIDPAY: Western Union (money order) csekket küldhetsz a bidpay-en keresztül (www.bidpay.com). Ekkor a kártyádra (csak dombornyomott VISA) terhelik rá az összeget, míg a tényleges csekket postai úton küldik kis az eladónak. A bidpay-en az elso fizetéssel automatikusan regisztrálod is magad. Ilyen úton neked is tudnak fizetni, ha te vagy mondjuk az eladó. Itthon a bankok be tudják váltani a csekket. A küldés ára elfogadható, hisz kb. 4-5%-nyi jutalékot jelent pluszban. Csak ebay-en (és néhány más site-on) vett áru után tudsz így fizetni. A Bidpay küldés előtt ellenőrzi a tranzakció adatait, és csak jóváhagyást követően küldi ki a csekket. Ergo, előfordulhat, hogy visszautasít és a pénzed zárolva marad kb. 2 hétig.

Előzmény: max187 (7750)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7752
eddig két fizetésem completed/bidpay és paypal/izgatottan várom a positive feedbacket:)))
Előzmény: NHLFAN (7751)
NHLFAN Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7751

és olyankor mi van hogy nézem a tranzakció leírásban a számlámom:

London GB miközben az ebayen kanadai címen van bejegyezve a srác?

max187 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 7750
hogy tudok "postal order"-el fizetni? valaki le tudná írni h pontosan mit kell tennem? angol csavotol rendelnék...(sajna nem nagyon ertek ezekhez a dolgokhoz) elore is kosz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!