Keresés

Részletes keresés

NLQ Creative Commons License 2005.06.30 0 0 7539

amerikaiaknel a szamlaszam titkos infonak szamit ugyanis a banki rendszeruk maskepp mukodik, es naluk megszokott dolog a szamlarol leemeles amit nalunk inkasszonak hivnak

amerikaitol sose kerj jogsiszamot szamlaszamot es TB szamot (foleg ne egyszerre a harmat)

Előzmény: jeunehomme (7528)
NLQ Creative Commons License 2005.06.30 0 0 7538

igen meg tudtad volna nezni nekem kb 10 perc volt a regisztracio es a verify mindenestul :) 

(azt hiszem irtam is itt korabban :)

Előzmény: Bra Dalaha (7531)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7537
Hehe, nekem a K&H csinálta ugyanezt. Nem kaptam meg az új kártyát, de a régi lejárt. Kérdem tőlük, hol a kártya? Aszondják, hát, ők küldtek egy értesítést, hogy mehetek a kártyáért. Mondom, én nem kaptam. Kérdem tőlük, hogy lehet, hogy egy ajánlott küldemény eltűnik. Aszondják, nem ajánlott. Hehe, mondom, de jó vicc, most komolyan, hogy lehet? Aszondják, tényleg nem ajánlott.
Előzmény: sz (7535)
Hantaboj Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7536
Engem eddig mindig "befárasztottak" a kártyákért.
Előzmény: sz (7535)
sz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7535
jó, csaltam egy picit: tavaly nyáron volt :)

azért szüntettem meg, mert levonták az új kártya díját (a régi lejárt), de én nem kaptam meg, ugyanis postán küldik sima levélként (nem ajánlott és "saját kézbe", ááá). és azt mondták, hogy sajnos nem tudják visszafizetni az árát. aha, köszi :))
Előzmény: Bra Dalaha (7534)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7534
Ezt nem mondod komolyan, hogy még mindig itt tartanak?
Előzmény: sz (7533)
sz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7533
na, a számlád megszüntetése se lesz egyszerű - csak a számlavezető bankban próbálkozz, mert a többiből elhajtanak :))
Előzmény: Marcesz (7530)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7532
Én ott láttam, onnan néztem ki :)
Előzmény: Bra Dalaha (7531)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7531
Hölgyek, urak!
Akinek CIB-je van, próbálta már a Számlainfo > Történet > Kártya alatt nézni a négyjegyű kódot? Ugyanis ma legnagyobb örömömre végre levonták a 1,5 eurót. Ekkor eltűnt a zárolások közül, ahol eddig kerestem a kódot, és ahol eddig csak annyi volt, hogy Kártyatranzakció fedezete. Én azt hittem, hogy itt kéne lennie a megjegyzésnek és ezzel a kódnak is, de nem, hanem a fent említett résznél lehet megnézni. Viszont az 1 dollárt még mindig nem vonták le, az csak zárolva van, de legnagyobb meglelepésemre a Számlainfo > Történet > Kártya alatt annak is látom a megjegyzését. Tehát lehet, hogy eddig én voltam a hülye, és mégsem a CIB, és az 1,5-nek is meg tudtam volna nézni a megjegyzését. Akinek még csak zárolva van az 1,5 euró, meg tudná nézni ezt?
Marcesz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7530

Én most csináltattam a Raiffeisennél dombornyomott Visát. Gyakorlatilag semmi nem kell hozzá (a nyitáskor be kell rakni 50 rugót, de aztán akkor veszed ki, amikor akarod), a számlavezetés havi 190 a Raiffeisen DirektNettel együtt. És nem úgy van ám, mint az OTP-nél (be fogom hinteni sóval az ott lévő számlám utolsó nyomát is!), hogy valami forgalom van a számlán, aztán pár nap után méltóztatik megjelenni a netes lekérdezésnél, hanem gyakorlatilag azonnal. Én a PayPalt 5 percen belül tudtam így aktiválni.

Ha valaki Euróért vesz inkább cuccokat, és nagy összegben, érdemesebb talán Mastercardot csináltatnia, mert az Euró alapú - mondjuk nem egy egetrengető dolog az a konverziós díj. Gondolom, az tök mindegy a PayPalnak, hogy Visa vagy Mastercard.

Előzmény: RZoli86 (7529)
RZoli86 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7529
Sziasztok,

nem reklámozni akarok, de van egy köztes megoldás a bankkártyás szívásokra. Ha van rá lehetőségetek, próbáljátok ki az Inter-Európa bankot! Normál számla visa electron kártyával havi 300ft a számlavezetés, diákigazolvánnyal 30ft. Interneten is lehet számlát nyitni, csak a szerződést kell bemenni aláírni, a kártyát is postázzák.
Van egy kártyaőr nevű szolgáltatásuk, ahol tudnak egyszer használatos kártyaszámot generálni (hogy a visa electron megy-e, azt nem próbáltam, mert anno nem engedélyeztem CNP tranzakcióra) Az egyszer használatos kártyaszám egy mastercard kártyaszám, 48 óráig, vagy az első terhelésig használható - elvileg. Viszont elég lassú az átfutás - értsd. több tranzakció is véghezvihető rövid idő alatt - , szóval a módszerem: felhívom a számot, jön sms-ben a kártyaszám, cvc kód, lejárat. Szám hozzáad a paypalnál, sms érkezik a próba összegről. Gyorsan átutalás (5 percen belül), sms érkezik: sikeres vásárlás, paypal.com ...

Ha kéred, minden számlamozgásról kapsz sms-t, úgyhogy az expanded kódot is azonnal megkaptam.

RZoltan
jeunehomme Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7528
Az amerikaiak miért nem szeretik megadni a bank számlaszámukat?
Nemzetközi pénzküldésre van jobb a western union-nál?(paypal-t nem tudok használni)
udv
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7527
otp? akkor mexívtad :(
Előzmény: TGery (7526)
TGery Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7526

otp :(

azért köszi

Előzmény: mariska_xx (7525)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7525
Ha cib, akkor telefonos helpdesk
Előzmény: TGery (7524)
TGery Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7524

vaszer....

nem vagyok én normális...

elb@sztam háromszor a verifáj námbert , és most letiltotta a paypal a kártyám...

mit tegyek?

fizetnem kéne nagyon...

help me plsplsplsplspls

mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7523
Na, igen, az volt a furcsa, hogy ha hibás lett volna vmi adat (szám, lejárat) a sort pirosan hozta volna. De nem, semmi. Talán tényleg az ékezetekkel volt a gáz?
Előzmény: digicat (7520)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7522
Közben megoldódott.
Regisztráltam ékezettel a nevemet.
Jó, akkor a következő akadály legyőzése is megvan. Totálisan élő, jó, normális, verified.
Hihhhetetlen!!!!!!! :))
Na, az első fizetésre vagyok kíváncsi :)
Ezer kösz.
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7521
Mondjuk a felcserélt lejárati dátumnak is van spéci hibaüzenete, úgyhogy szvsz. ezt a hibaforrást kizárhatjuk...
digicat Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7520
Kérdezd meg a bank ügyfélszolgálatát, hogy miért utasították vissza a tranzakciót. Ha eljutott a bankig, és az utasította vissza, akkor kell lássák az okot is. Lehet, hogy a normál telefonos ügyintéző nem tud válaszolni, ekkor kérd a bankkártyásokat.

Ha nem jutott el a bankig a tranzakció, akkor annak formai oka van, rosszul írtad be a kártyaszámot (pl. odaírtad a végére a CVV-t is? Lásd 7438), vagy a lejáratot (az első a hónap, a második az év, 06/08 = 2008. június).
Előzmény: mariska_xx (7519)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7519
Igen, már van. Közben rájöttem, h ez egy kártyaszámla tulképp :) és átvezettettem egyikről másikra
Na, ettől függetlenül, hogy már pénz is van rajta, hát ettől függetlenül nem működik :((
Előzmény: digicat (7502)
procax Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7518
Köszi. Remélem akkor engem sem felejtettek el végleg. Várok még egy pár napot, aztán majd kiderül.
Előzmény: garfieldka (7516)
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7517
Kösz.
Várok holnapig aztán Faxolok, bár a Expanded Use Number-em még nem láttam.
Előzmény: digicat (7515)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7516

Nekem is sok sok bocsánatkérés közepette írta le egy üzlet tulajdonosa, hogy kórházba került és sajna a többiek nem voltak az ebay kereskedelemre jogosultak. Aztán sürgősen küldte is a csomagot. Aztán már nem érdekelt a dolog, hogy valójában így történt-e.

Nehéz türelmesnek lenni, meg empátiával kezelni olykor a dolgokat, de hosszú távon megéri. Persze érezned kell, hol a határ. Mikor jön el az idő, hogy kicsit megemeld a hangod? És többféle módszer létezik ilyenkor is a másik sarokba szorítására. Nem kell azonnal ügyvéddel, ebay reklamációval indítani. Legalábbis én így gondolom. Persze sose kerülj ilyen helyzetbe!

Előzmény: procax (7512)
digicat Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7515
Valamiért letiltották a kártyádat.
Vagy másikat adsz hozzá, vagy elfaxolod nekik a számlakivonatot, amelyiken rajta van az ellőrzőszám (PayPal Expanded Use Number), és egy fényképes igazolványt.
Azt a borítót kell használni faxoláskor, amelyikre a *-os megjegyzés hivatkozik.
Előzmény: Twr (7508)
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7514
Kösz.
Már csak azon agyalok az ups postakültségét ,hogyan utaljam el mert annélkül nem jön a cuccos.
Előzmény: Bra Dalaha (7510)
A Zalakváttó Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7513
Azér' ennyire nem lehetnek gonoszak. Biztos van valami nyomós oka, hogy nem jelentkeznek. Jártam már én így én is, ahogy te, igaz magánszemélynél. Nálam sem jelentkezett 2,5 hétig, aztán sűrű bocsánatkérések közepette elrebegte, hogy nagyon elfoglalt volt(bár ezalatt az idő alatt szépen kötögette a jobbnál jobb üzleteit!), és biztosított arról, hogy ne felejtett el. Másnapra ott fityegett nevem mellett egy 1-es(hehh, kezdő vagyok én is), és a feedbackben értékelte kitartásom, és gyors fizetésem. Télleg, ha 25-én adta fel a cumót, és Ł19,99 volt, lesz-e vám, és mikorra érhet ide UK-ból? Mellesleg WU-nnal fizetni télleg elég lutri, de a srác a 300-as pontjával, meg az (figyelem, ez itten a reklám helye!) "INTASELLER ACTION FIGURES" boltjával az eBayen nem nagyon voltak kétségeim. Ugye nem az amazonról rendeltél?
Előzmény: procax (7512)
procax Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7512
Köszi szépen!
A gond csak az, hogy nem magánszemélytől, hanem egy üzlettől licitáltam az árut. MÁr arra is gondoltam, hogy túl olcsón nyertem meg a licitet, és ezért nem válaszol. Húzzaaz időt, hogy ne kelljen elküldenie, amit vettem.
Előzmény: garfieldka (7511)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7511
Ne add fel, próbálkozzál! Lehet, hogy beteg lett, de inkább nyaral mostanság. Ha miatta nem tudod a határidőn belül küldeni a pénzt, az az ő sara. Tégy el minden levelezést, esetleg később szükséged lehet rá!
Előzmény: procax (7504)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7510
Fura. Olyan, mintha 3-szor rosszul próbálkoztál volna, mert akkor tiltják le a kártyát.
Előzmény: Twr (7508)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7509

Én poénkodtam, hogy esetleg választ sem kapsz.

Nekem talán kezd megvilágosodni! Írtam azoknak, akiktől vásároltam a PayPalon. Mind megkapták már a pénzüket ténylegesen. Tehát nem csak az értesítést arról, hogy utaltam.

Gondolom, az ottani bank engedélyt kapott az összeg kifizetésére miután a számlámon látták, hogy zárolva van a fedezet.

A zárolás két hétig tart. Ezidő alatt amikor kedve lesz a bankomnak, akkor szépen elküldi a pénzt is a partner banknak és remélhetően akkor feloldja a zárolást.

Kár, hogy a köztünk is előforduló bankszakemberek nem segítenek megfejteni ezeket a sokunknak érthetetlen dolgot.

Előzmény: Steve the Great (7495)
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7508
1 igen
2 igen küldtek is egy mélt.
3 megjelneik a verify de nem engedi verifikálni (valószínűleg)

This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items.

nem értem valamit kihagytam?
Előzmény: Bra Dalaha (7507)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7507
Izé, jól értem? Már levonták az 1 dollárt, ugye? Utána volt verify, és te kattintottál is a Get numberre, csak még mindig nem zárolták a 1,5 eurót? Vagy a kártyád rengisztrálása után, és az 1 dollár levonása után meg sem jelent a verify lehetőség, és utána a Get number gomb?
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7506
nincs verifi (a masterem nem fogadja már el). Elvileg megkértem a 4 jegyűt csak nem kaptam még meg (múlt hét csütörtök óta).
Előzmény: Bra Dalaha (7505)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7505
Verify után nincs Get number gomb a lap alján?
Előzmény: Twr (7503)
procax Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7504
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Még tapasztalatlan ebay-ozo vagyok de a második licitemnél már van egy kis gond. Megnyertem a licitet de az eladóval sehogy sem tudom felvenni a kapcsolatot nem válaszol az email-emre. Így sajnos nem tudom elküldeni a pénzt mert nemtudom a szállitási költséget, az iban,bic az megvan csak nem tudom mennyit küldjek. Német ebay. Ja és 10 napon belül ott kéne lenni a pénznek de már 5 nap eltelt.
Ilyenkor mi a teendő?
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7503
Kösz,kattintanék ha lenne..
Előzmény: Bra Dalaha (7500)
digicat Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7502
Van rajta kb. 1 USD? Ugyanis ellenőrzés gyanánt annyit próbálnak foglalni, mint azt sokan írták.
Előzmény: mariska_xx (7494)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7501
Ahogy a kártyádon van.
Előzmény: mariska_xx (7499)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7500
Kattints a Get number gombra.
Előzmény: Twr (7496)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7499
:) najó
és Mária v Maria????
Előzmény: edk440 (7497)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7498
(Na ezt kinek címezzem...)

Nekem :-)
Előzmény: Steve the Great (7495)
edk440 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7497
Naná, hogy a kártyaadatokhoz azt kell írni, ami a kártyán van, és nem azt, ahogy a haverok szólítanak.
Előzmény: mariska_xx (7494)
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7496
Szupi.
Mit kell csinálnom ,hogy legyen 4 jegyűm???
Elvben az 1 usd körülit már levonta...
Előzmény: edk440 (7493)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7495
(Na ezt kinek címezzem...)

A segítség gyorsaságával email-en sincs baj, egész pontosan 47 perc alatt válaszoltak. A válasz azt tartalmazza, hogy "a zárolás 2-4 banki munkanapig szokott tartani, ezt követően rendszerint a kártyaelfogadó bankja megküldi a terhelési igényét. A zárolás legfeljebb két hétig tarthat, azután az összeg automatikusan felszabadul és
újra elérhetővé válik a számláján."

(Bár persze nekem nem az a célom, hogy újra hozzáférjek ahhoz a 347Ft-hoz, de úgy látszik, nem teljesen vette, hogy mit is szeretnék elérni.)

Szóval úgy tűnik, nagyobb türelemmel kell viseltetni az ügy iránt...
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7494
Megérkezett a mastercardom végre. :) Telefonon aktiváltam cibéknél, megpróbáltam a kértyát hozzátenni pp-nél, de nem megy. Mi lehet a hiba?
This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card
Szokásos semmitmondó hibaüzenet, a kártyaadatoknál nem jelöli pirosan a hibás sort.
Talán a nevemnél az ékezeteket kell beírni? Vagy a regnevem a Ria helyett a Máriát? Ami a kártyán szerepel? Ékezettel, v anélkül?
edk440 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7493
Már nem indíthatsz get verified-ot, mert már a négyjegyűt várja tőled.
Előzmény: Twr (7492)
Twr Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7492
Sziasztok.

Én a multhéten csütörtökön fizettem (pénz elment).
A 4 jegyű extended use number-t még nem találom (pedig minden ok, eltellt a 4 munkanap) Nekem meg ki kéne fizetnem az UPS-t de az már a limiten felül van.
A státuszom Unverified, és a GET Verified -ra nem engedi beírni a Masterem számát mert aszonyga ,hogy már van ilyen.

Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7491
már 3. napja csak az van kiiírva a számlaáttekintő nézetben, hogy zárolva, mint "Kártyatranzakció fedezete"

Egy cipőben járunk, nekem is ez a helyzet. Nem tudom, hogy ha most bemegyek a bankba, és kérek egy kivonatot, arra vajon ráírják-e. Szerintem nem, csak akkor lesz rajta, ha már ténylegesen levonják a pénzt. Szintén CIB, ugye?
Előzmény: Steve the Great (7488)
prsphne Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7490
Szerintem hívd inkább a CIB24-et. Sokkal gyorsabb. Nekem eddig mindenben pillanatok alatt segítettek.
garfieldka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7489

Kíváncsi vagyok, mit felel a bank? Ha egyáltalán válaszol!

Nekem is akadt velük bajom. A múlt hétfőn és kedden a négyjegyű megjelenése után azonnal utaltam öt számlát. Persze zárolták az összeget. Párezer forint maradt a számlámon.

Egy tételt jóváírtak, mert az eladó nem tudta a kártyás fizetést fogadni. Egy tételt ténylegesen kifizettek, az árut már meg is kaptam. Három tétel a mai napig zárolva van. De ezek közül is két eladó már megküldte a csomagot. Ugyanakkor a zárolás miatt mínuszban van a számlám. Hiába jönnek máshonnan pénzek, teljesen megbénult a számlám, semmit nem tudok kifizetni a zárolás miatt. És napok óta nem mozdul semmit. A zárolás vége hatodikán lesz. Ez nagyon tetszik. Van pénzem és mégsem férek hozzá. Tud valaki valami megoldást?

Steve the Great Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7488
Fura... Nekem - ahogy írtam is - már 3. napja csak az van kiiírva a számlaáttekintő nézetben, hogy zárolva, mint "Kártyatranzakció fedezete"... :S Mindenesetre írtam egy emailt a bankank, hogy ez így hogy?!
Előzmény: prsphne (7486)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7487
Sokat nem kell tenned! Ha megnyered utalhatod a pénzt az eladó számlájára. Jobb, ha megkéred az IBAN/SWIFT kódját és arra küldöd, akkor kevesebb a bankköltség. A szállítást meg ő határozza meg. A német postával biztosított csomagként 30 Euro.
Előzmény: taminol (7480)
prsphne Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7486
Azonnal! Nekem perceken belül leszedte a számlámról a pénzt, és másnap, amikor megnéztem az online account-omat, ott volt a 4 digit verifying number is.
Előzmény: Steve the Great (7464)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7485
Szia! Nekem csak "sima" internetes hozzáférésem van, és nem látszik a kód:(
Előzmény: fusim (7468)
edk440 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7484
MO: küldője elmegy a pénzintézetbe, befizeti a ráírt összeget és a díját, kap egy papírt, amit elküld a címzettnek. Az költségmentesen beváltja.

Személyi csekk: a csekkfüzete egy lapját a küldő kitölti és elküld, a címzett pedig beváltja a bankjában. A bank ellenőrzi, hogy van-e fedezete, vagyis van-e annyi pénz a küldő számláján.

Te innen a MO-t tudod elérni, vagy a Bidpay.com-on dombornyomott VISÁval, vagy (ha még megvan) a Deák Ferenc utcai AmEx irodában. Ez utóbbi elküldéséről neked kell gondoskodni, a Bidpay el is küldi a MO-t a címzettnek.
Előzmény: vesevedo (7481)
afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7483
Mindenketto csekkes fizetesi lehetoseg. M.o-on szerintem nem elterjedtek.

A personal check eseten a folyoszamladhoz tartozo csekkfuzetben kiallitasz egy csekket az illetonek, es elkudod.
A money order eseten ugyancsak egy csekket kapsz kezhez, de ezt valahol igazoltatnod kell, hogy a folyoszamladon van fedezet. Az igazolas az USA-ban postakon, WU es mas shop-okban tortenhet.

Előzmény: vesevedo (7481)
afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7482
hat csak nagyon ovatosan..... Ilyen osszeget csa ugy atutalni....

szallitasara mindenkeppen trackelest kerjel.
Előzmény: taminol (7480)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7481
Elmagyaráznád mi az a money order, meg a personal check?
Előzmény: afintha (7479)
taminol Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7480

Sziasztok!

Fenykepezogepre licitalok (~900 euro) nemet ebay-en.

Ha nyerek az osszeget siman utalom az otp-bol?

(nincs paypal es hasonlok:

Akzeptierte Zahlungsmethoden Überweisung Barzahlung bei Abholung siehe Artikelbeschreibung

)

Szallitasra mit valasszak, es mennyibe kerul?

afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7479
a WU se nem paypal, se nem money order, se nem personal check.

ha emailben kommunikaltal vele, akkor az ebay nem segit.
Előzmény: vesevedo (7478)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7478
A csávó eredetileg is paypalt, money ordert meg personál csekket adott meg fizetési lehetőségként. A WU-t csak azért magyaráztam mélben, hogy majd neki kell elmenni a pézért, nem viszik házhoz.
Előzmény: afintha (7476)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7477

tudnám miért nem szúrja be a képet...

Talán most:

ebay
Előzmény: vesevedo (7475)
afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7476
akkor az ebay-nek kell irni, hogy meghisusult az uzlet es megugrott a penzzel az elado.

de az ebay azert mar nem vallal garanciat, ha ebay-en licitaltsz, es utana emailben egyeztettek, az mar szabalytalan.
Előzmény: vesevedo (7475)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7475

És ha az ebay-on keresztül történt?

Előzmény: afintha (7473)
afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7474
A WU-os penzkuldes olyan, mintha valakinek ajandekba kuldened a penzt. SEMMI garancia nincs arra, hgoy meg is kapd az arut.
Előzmény: vesevedo (7472)
afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7473
Ha nem kovetted az az ebay policyjat,es az ebay-en kivul kotottel uzletet, akkor az ebay semmit nem segit.

Amivel el lehet kezdeni a kutatast, az a nev, es a kuldesi hely. Az ottani rendorsegen lehet esetleg feljelentest tenni.

De szeirnem az eselyed elegge kicsi, hogy penzt visszaszerzel, fokent ha nem az ebay-en keresztil ment az uzlet.
Előzmény: vesevedo (7472)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7472
Van esetleg valami lehetőség büntetésre, megtorlásra, gerinckitépésre?
Előzmény: afintha (7471)
afintha Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7471
Az ebay fizetesi rendszeren kivul mast NEM SZABAD hasznalni, mert az az esetek 99.9999%-aban becsapas.
Előzmény: vesevedo (7470)
vesevedo Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7470

Sziasztok!

Mi van akkor ha megdumáltam a sráccal hogy WU-val küdöm a pénzt belement a dologba, mondta minden ok. Elküldtem a pénzt meg a kódot, írta hogy ok holnap megy érte (ez volt 06.23-án) és azóta semmi hír... Ma (is) néztem és már nem regisztrált tag az ebayon. Valaki nyugtasson meg hogy nem az van amire gondolok!

vv

Meg kicsit idegesítő tény az is hogy a haverom egy objektívet rendelt már régebben és a pénze is oda az obi sem ért ide és válasz sincs a mélekre. A helyzetem kezd kísértetiesen hasonlítani az övéhez és iszonyat módon tudnám most szidni az eladóm felmenőit ha ne lenne off.

mullerp Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7469

Udv Mindenki!

Lehet hogy agyoncsaptok a kovetkezo kerdesert, de megprobalom:

Valaki vallalna-e a nemet e-bayrol egy termekre licitet, lebonyolitast, hazaszallitast, termeszetesen nemi kis plussz honorariumert... Egy objektivrol lenne szo! Garfieldka??? Sajnos sem nem beszelem a nyelvet, nem is vagyok jartas a dologban...

Esetleges pozitiv valasz eseten: peter pont muller kukac freemail pont hu

Udv!

fusim Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7468
Nekem Spectra van HVB-s látszott benne a 4 jegyű kód szépen.
Előzmény: CapriFun (7466)
fusim Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7467
Köszi a gyors válaszokat!
Előzmény: edk440 (7454)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7466

Szia!

Egyenlőre semmi ilyesmi nincsen, csak annyi van a közelményben amit lent bemásoltam...

Valakinek van esetleg HVB-s tapasztalata ezügyben? Az ügyfélszolgálat mág nem válaszolt erre a kérdésemre.

Előzmény: sz (7459)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7465
Megerősíteni ezt a konkrét könyves dolgot nem tudom. Viszont vásároltam már USA cégtől terméket, amit Bécsben depóztak. A szállítás onnan történt, így csak az ár és a postaköltség terhelte. Ugyanígy van kínai partnerem, akinek a termékeit Németországból vásárolom, hasonlóképpen.
Előzmény: morbiczer (7458)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7464
Érdekelne főként a CIB-es olvtársak tapasztalata, hogy hány nap után terhelik meg valóban a kártyaszámlát a PayPal-os 1.5 EUR-val?
t.lantos Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7463

A legjobban akkor jarsz, ha lemondod az uzletet. Van ilyen. Nem lesz bajod belole.

Előzmény: Törölt nick (7462)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.29 0 0 7462

hát én meg nem vagyok te, és 14 majdnem egyforma valamit tettem fel, a hasonló termék eladás opcióval és csak a kpet cserélgettem ,meg a méreteket és az egyiknél elfelejtettem levenni s bugyiit, aztán kérdezték hogy milyen a bugyesz, mire irtam,hgoy milyen bugyesz...mire irt a kérdező, hogy na? akkor milyen bugyesz? :)

hozzáfűzni nem tudtam, a kérdés-válaszban már leirtam, hogy ninc is bugyingó, de licitáltak rá ezerrel, reméltem hátha valaki megsegit innen és megveszi nekem, de hát szoritott az idő egy másik nickről megvettem én,  az anonymizert nem tudtam beállitani, csak remélhetem,hogy az IP cimmel nem dőlök meg.

most még azon gondolokodom,hogy lemondjam-e közös megyegyezéssel a bizniszt vagy elég feltűnő és inkább nyeljem le dijakat és fizessem ki ??

Előzmény: t.lantos (7460)
afintha Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7461
Fuggetlenul attol, hogy hol rendelsz, olyan postazast valasszal (ha fontos hogy a csomag megerkezzen) ahol van tracking.
Előzmény: morbiczer (7458)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7460

Azert az ritka eset, hogy elbaszom a listinget, es erre az utolso 12 oraban jovok ra. Altalaban par perc mulva rajon az ember, hogy valami kimaradt.

Előzmény: Hettie (7457)
sz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7459
mivel kétszer kérted a kódot és kétszer terheltek, bizonyára az utolsó tranzakciót kell nézned.

olyasmit kell keresni, hogy "xxxxPAYPAL-- EXPUSE"
Előzmény: CapriFun (7455)
morbiczer Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7458

Ezer bocsánat az offért, de ha már előkerült, én is az amazonos rendelésről kérdeznék valamit. (Van ugyan pár amazonos topik az indexen, de azok nagyon kihaltak.)

Erősen filózok, hogy rendeljek dolgokat az amazon.comról. Rendelhetném az amazon.de-ről is, de olcsóbbak az amcsiknál a könyvek. És még vicces módon a postaköltség is kisebb, hacsak nem sok könyvet rendelsz egyszerre.

Elvileg ugye befigyelhet a vám. Viszont hallottam korábban, hogy hiába az amerikai oldalról rendelem meg a könyveket, és az amerikai árat fizetem, Németországban adják fel őket a postára. Ami ugye azt jelenti, hogy nincs vám. Gondolom valahol a németeknél lehet valami logisztikai központjuk.

Meg tudja ezt valaki erősíteni?

És még egy kérdés. Mennyi ideig szokott tartani a kiszállítás? Az amazon.com-on standard shipingre az igen tág 9-36 nap van csak megadva.

Köszi.

Hettie Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7457
hogyan? Ha jol tudom, ha mar csak 12 ora van hatra, semmit nem lehet hozzaadni/elvenni. Hanem megkerhetsz egy ebayes ismerost, hogy kerdezze meg, hogy csak a melltartot arulod? A valaszodban meg megirod, hogy igen, csak azt es elnezest.
Előzmény: t.lantos (7452)
Hettie Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7456
irni mindig megeri, ha az ember veletlenul elszur valamit.
Előzmény: timartom (7447)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7455
Sziasztok! Végre könyvelték a 1,5EUR-t, de nem találom 4jegyű kódom... :(
ennyi szerepel a HVB internetes hozzáférésénél:

---------------------------------------------------------------------------
...
NORMAL FOREGIN EXCHANGE
Rate: 250,1388
Card Transaction

"egy 11 karakteres betűhalmaz" xxxxCard xxxx-xxxx-xxxx
---------------------------------------------------------------------------

a Card elötti 4 számot nem fogadja el... :(
szerintetek mi a teendő most?

Ráadásul már 2x is rámterhelték, mert újra elküldettem velük a kódot még a regisztráláskor.
edk440 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7454
Annál a váltási árfolyamnál, amin a Paypal kapja a devizát, neked 2%-kal rosszabbat számolnak fel.
Előzmény: fusim (7451)
sz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7453
én 5.09 fontot fizettem, így alakult:
5.09 GBP - 9.39 USD - 1 926.63 Ft

semmi más jutalék meg plusz díj nincs kártyás vásárlásnál, márpedig a paypal gyakorlatilag az.
Előzmény: fusim (7451)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7452

Ha meg nem licitaltak, tudsz modositani. ha van mar licit ra, akkor csak hozzafuzni tudsz.

De ott leirhatod, hogy bocs, ez meg hozza tartozik, es ha gondolja, akkor nem kotelezo megvennie, ha megnyeri ennyiert.

Előzmény: Törölt nick (7446)
fusim Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7451

Hi!

Van valakinek tapasztalata GBP fizetésre PayPal on keresztül? Paypalon regeltem meg 1,5EUR dolgot is lezongoráztam, az Accountom active. Visa kártya ami USD alapű van megadva. Ha GBP -ben fizetek milyen konverziós meg egyéb költségekkel kell számolnom? Válaszokat előre is köszi

garfieldka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7450

Ha mondjuk 5 Euroért akartál venni valamit, de véletlenül 50-nel liciteltél rá, akkor azonnal írj az ebay-nek a tévedésről! Lehet visszavonni ilyen esetben. Az ebay help-ben megtalálod az erre vonatkozó szabályt.

Előzmény: timartom (7442)
sz Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7449
hátha érdekel más raiffeisenest: tegnap megkérdeztem, hogy a saját számlák közötti átvezetést tervezik-e a napszaktól függetleníteni. a válasz az, hogy igen, tervezik, de ennél részletesebb infót nem áll módukban adni :)
HP13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7448
Szerintem egyértelmű lesz neki is, hogy miért vontad vissza. De írhatsz ha gondolod és megnyugtat :)
Előzmény: timartom (7447)
timartom Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7447

Huh, köszi a gyors segítséget!

Sikerült a bid retraction-al törölnöm a licitemet (440 helyett 4400-at írtam be és azért ez már sok lett volna).

Azért írjak az eladónak egy elnézést kérő levelet? Ha jól láttam ő is látja a visszavont liciteket (volt belőle három).

Előzmény: t.lantos (7445)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7446
na, és nekem, mit tanácsolsz? itt vagyok meghülyülve, elrontottam az aukcióleirását, tisztára egy méreg vagyok.
Előzmény: t.lantos (7445)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7445

Akkor huzz bele. Van olyan hogy bid retraction, pont ilyen helyzetekre.

Keress ra a help-ben, hogy pontosan mi a modja. Az utolso 12 oraban ugy remlik, hogy van benne valami csavar, ugyhogy siess vele.

Előzmény: timartom (7444)
timartom Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7444
Sajna már nem sok 15 óra :(
Előzmény: Törölt nick (7443)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7443

szia, sürgős? sok van mg hátra a végéig?

nem tom ások mit ajánlanak, én sem vagyok régi motoros, de biztos lehet irni az eladónak, hogy téves volt, helyesbitenél.

Előzmény: timartom (7442)
timartom Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7442
Affene, elütöttem a maximum licitemet. Lehet rajta még változtatni (egy nullával több sikerült)?
ptksf Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7441

de igen, a ship to, és mellette már automatikusan ott volt a címem. de igazából én most nem is aukcióztam, csak vhol szeretnék fizetni ezzel, de neten kapok vmit, nem postáznak. akkor a másodikra kell rámennem, hogy no shipping ugye?

Előzmény: garfieldka (7440)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7440
Az a fontos, hogy megy a dolog. Én a címemre kértem a postázást. De ne haragudj, nem emlékszem a felajánlott lehetőségekre. Nem volt egy olyan, amely automatikusan az ebay-nél leadott címedet ikszeli be?
Előzmény: ptksf (7439)
ptksf Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7439

ezt nem hiszem el... most meg műxik. :) pedig esk. hogy írtam szünet nékül egybe..

na itt még a legvégén kérdi azt hogy Shipping Information, és van az hogy ship to: és a címem, vagy van az hogy no shipping address required. melyiket válasszam?

Előzmény: garfieldka (7438)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7438
Ha jól emlékszem, le is van rajzolva a kitöltés. Beírod sorban a 16 darab számot közök és kötőjelek nélkül. Akkor megfordítod a kártyád, ahogy erre a szöveg is felhívja a figyelmet és az aláírásod melletti számsor utolsó - különálló - három számjegyét is beírod. És kész.
Előzmény: ptksf (7436)
HP13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7437
tehat ha jol ertem, max 100USD-t vissza lehet kerni toluk, tobbet szerintem nem.

vagy ahogy te is írtad...

"unless you declare a higher value for carriage and pay a greater charge."
Előzmény: afintha (7425)
ptksf Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7436

ja ok. de ezzel még nincs megoldva a problémám, hogy nem fogadja el a kártyaszámot. ugye 16 jegyű, és a paypalen 19-et enged írni, ezért próbáltam úgy ahogy van szünetekkel, szünet nélkül, kötőjellel, de nem jó neki... mi lehet a baj?

Előzmény: TGery (7435)
TGery Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7435
A kártyán van egy olyan általában a kártyaszám és a neved között, hogy "exp.date" vagy "expiration date" HH/ÉÉ (hónap/év) ez kell neked :)
Előzmény: ptksf (7434)
ptksf Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7434

ezt írja ki:

Some required information is missing or incomplete. Please correct your entries and try again.

A card number pedig pirossal van írva.

Különben a lejárati időre mit kell írni? A kártyán van rajta, vagy hol?

ptksf Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7433

raktam rá pénzt is, úgyhogy valszeg aktiválva van.

Előzmény: afintha (7427)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7432
Én csak a saját példámat említhetem, ahol egyetlen termékre licitáltunk 10-15-en. Az más, ha sok azonos termék van kínálatban. Te ezt jobban tudod. De az előző bejegyzésedből ez számomra nem derült ki és furcsa lett volna, ha esetemben az objektívet minden licitálónak felajánkották volna azonnali vételre. Lényeg, hogy van ilyen lehetőség.
Előzmény: t.lantos (7429)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7431
ha egy másik nickről rálicitálok és majd lemondjuk,  az feltűnő ???
Előzmény: Törölt nick (7430)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7430

sziasztok :))

S.O.S. !!

elfuseráltam valamit a kiirásban, exkluziv fehérneműket tettem fel az ebayra, de az egyiknél a képen csak melltartó van, mivel azt is akrtam feltenni, de a leirásban az előző maradt benne, hogy melltartó+ bugyesz.

de neekm ebből aszinből és méretből csak melltartó van.

még csak 2 licit van rajta, de sokat betették megfigyeltbe, feljebb fog menni az ára és már csak 9 órám van hátra, most vettem észre, hogy milyen hülye idióta vagyok.

irtam a 2 licitálónak meg az ebaynak, de nemtom ilyenkaor mit kell tenni.

szánljon meg valaki,  valami gyors és ügyes megoldás kéne nekem, ha már ilyen tök vagyok.

minden érdekel :)) és köszi

t.lantos Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7429

Mint irtam, mindegyik licitalonak adhato ajanlat a vege utan.

Nekem volt, hogy a nyertesen kivul 3-an is kaptak ilyen ajanlatot. Persze azert, mert sok ugyanolyan termekem volt.

Előzmény: garfieldka (7428)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7428

Jól hitted! Egy Euroval maradtam alatta. Megnéztem újra. Valóban, az ebay-től hozzám küldött azonnali vételi ajánlatban az általam kínált licitösszeg (106 Euro) szerepelt. A kísérő levélben az állt, felkínálják nekem, mint másodiknak - rövid időre - az azonnali vételi lehetőséget az általam megajánlott legmagasabb összegen.

Aztán az eladó, gondolom, ravaszkodott, hogy ne járjon rosszul, 30 helyett 31 Euro szállítási díjat határozott meg. Ennél a tételnél ez engem nem zavart.

Az állt még a szövegben, ha nem élek ezzel a lehetőséggel, akkor ezt az azonnali ajánlatot nyilvánossá teszik. Ebből én egyáltalán nem azt vonom le, hogy minden licitálónak felajánlották. Szerintem csak a másodiknak. Annak nem sok értelme lenne. De ezt már egy másik hozzászóló bejegyzésére írtam.

Előzmény: Hettie (7410)
afintha Creative Commons License 2005.06.28 0 0 7427
aktivalva van a kartya?
Előzmény: ptksf (7426)
ptksf Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7426

Hali!

Ma kaptam meg a mastercard kártyát, a paypal-en szeretnék fizetni, és nem fogadja el a card number-t. A kártya elején lévő 16 jegyű számot nem fogadja el.

afintha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7425
http://www.fedex.com/us/services/terms/intl.html

egy reszlet belole:
"If for any reason the Warsaw Convention (see the Carriage Under Warsaw Convention section) does not govern our liability, our maximum liability for loss, damage or delay, or any claim with regard to any shipment moving to or from the U.S. is limited to US$100, US$9.07 per pound or US$20.38 per kilo, whichever is greater, unless you declare a higher value for carriage and pay a greater charge."

tehat ha jol ertem, max 100USD-t vissza lehet kerni toluk, tobbet szerintem nem.
Előzmény: mariska_xx (7422)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7424
én ezt még mindig nem értem...

egészen bizonyos vagyok abban, hogy amikor egy terhelés történik (pl. kártyával vásárolsz), akkor szépen elutazik minden adat (melyik bolt, milyen pos azonosító, összeg, mittudomén) a bankodba és ők ezt el is tárolják - tehát nincs oda-vissza kommunikáció, csak egyszer: kérés (és adatok) el, válasz (oké / nem oké) vissza.

tehát a paypal által generált 4 jegyű szám ott van abban a másodpercben az OTP és a CIB rendszerében is, éppen úgy, ahogy a raiffeisennél ott van. és azt nem értem, hogy ezt miért nem láthatják az ügyfelek, amikor az ő pénzükről van szó...
Előzmény: ZE (7423)
ZE Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7423
És annak a cib23 (sic!) szolgáltatása mögött ülő dógozója, gondolom...
Előzmény: Bra Dalaha (7395)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7422
Sajnos csak sima csomi volt :((
Előzmény: afintha (7421)
afintha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7421
Ha DHL, UPS, Fedex jellegu ceggel szallittatsz, es elvesz a csomag, a ceg karteritessel tartozik neked.
Előzmény: mariska_xx (7419)
afintha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7420
Ezek a lehetosegek a USPS-nel vannak, miket felsoroltal.

Kerjel Global Express Mailt, ahhoz van tracking, es az 5 nap alatt megerkezik.
Előzmény: CapriFun (7418)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7419
Nekem egy csomagnak kalandos útja volt, ám dhl-nél megkerül, szakadt dobozban, de hiántalanul, pedig ki volt nyitva a teteje.. szóval, le a kalappal. Eddig 3 csomagom veszett el, és van kb 60 ügylet mögöttem.
Előzmény: CapriFun (7418)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7418
többnyire Global Priority US Mail vagy US Airmail-t ajánlanak fel... :( ezeknél szerintem nincs nyomonkövetés. Mindegy, próbálom rábeszélni az ember. Köszönöm!

Milyen aránnyal szoktak ezek a dolgok megérkezni / elveszni a magyar postának köszönhetően?
Előzmény: afintha (7417)
afintha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7417
A tracking number a legfontosabb.

Ha online rendelsz, akkor korlatozott valasztasi lehetoseged van cegvalasztas tekinteteben a postazasra. Ha maganszemely kuldi, akkor a legolcsobb a USPS.
Előzmény: CapriFun (7414)
bazsC20NE Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7416

kérdés

ahogy olvasgattam a korábbi hozzászólásokat, úgy vettem ki, hogy a visaból a dombornyomott jó a paypal-hoz

én mostanában vetten át  az új visa electronomat, csak még nem aktiváltam, mert olyan számlához tartozik, amit nem nagyon használok (van helyette másik, ez már csak amolyan emlék :-))

szóval a kérdés, hogy mi lehet az oka, hogy nem tudom a paypal-lal elfogadtatni

az, hogy még nem aktiváltam (elvileg egy kp felvétel már jó neki), vagy az, hogy electron

megvan ugyanúgy a háromjegyű ellenörző szám ehhez is, tehát elvileg jó lehetne

meghát ugye az electron az talán pont azt kéne, hogy jelentse, hogy ilyenekre való :-)

a gáz az, hogy a másik két kártyám nem jó paypalnak (cirrus maestro és mastercard electronic) :-(

van valakinek valami jó ötlete?

nem nyitnék ezért új számlát máshol, már így is 5 bankkapcsolatom van, meg három kártyám :-)

sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7415
szvsz mindegy, csak legyen tracking number (dhl, ups, fedex, ilyesmi)...
Előzmény: CapriFun (7414)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7414
USA-ból mivel érdemes küldetni a cuccot? Konkrétan napszemüvegről van szó, nem szeretném ha magyar posta által eltünne:(
t.lantos Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7413

Second chance offert tetszoleges szamu nem nyertes licitalonak lehet kuldeni.

Előzmény: Hettie (7409)
Hettie Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7412
TGery,

mennyi penzrol van szo? Ha nem sokrol, akkor tudok segiteni (UK-ban lakom es jovo heten megyek Pestre)
Előzmény: TGery (7360)
Hettie Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7411
Én ennek nem látom nyomát! Bejelentkeztem, regisztráltam, befizettem a másfél eurós bigyót, visszafizették, vásároltam és... Szóval sehol nem látom, hogy ne tudnék pénzt fogadni! Nem igazán akarok - még - de érdekelne, hogy hol jön fel egy "Sorry, this service is not available yet" vagy valami hasonló üzenet. Szóval hová kell kattintanom a PayPal.COM-on, hogy ez az üzenet jöjjön szembe?

szerintem az index hitelkartyat akart mondani. Debitkartyaval fizethetnek neked, kulonben nem erne meg az eladonak a paypal.
Előzmény: Joe72 (7396)
Hettie Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7410
Épp egy hete vettem egy objektívet így. Én voltam a második legtöbbet ajánló. A vevőtől másnap kaptam egy mailt, hogy nagyon elnézte a dolgot, neki AF-es objektív kellett volna. Szeretnék-e élni a vételi joggal, ha átadja? Mindhárman (eladó-vevő-én) megegyeztünk. Visszavonatták az ebay-jel, majd újra felrakták azonalli vételre az objektívet. Ezt az oldalt azonban nem hozták nyilvánosságra, csak nekem küldték meg. A leütési áron, tehát amin az eredeti vevő vette, tudtam így megvásárolni.

szoval nem annyiert vetted meg, amennyit megajanlottal, hanem annyiert amit a vevo ajanlott meg... en azt hittem, hogy SCO eseten az altalad megajanlott arat kell kifizetned... erdekes.
Előzmény: garfieldka (7388)
Hettie Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7409
Szerintem nem. Ha nem a vevővel jön össze az üzlet akkor az off-eBay üzlet lenne amit tiltanak a szabályok. Minden e-mailben szerepel, hogy nem szabad kapcsolatot létesíteni az eBay tudtán kívül. Az eladónak fel kéne tegye mégegyszer a dolgot eladni.

A second chance offer-t az ebay ajanlja fel a sellernek, a masodik legtobbet igeronek adhatja el a cuccot, ha a nyertessel nem bir megegyezni.

Nekem most eppen egy vasarloval van gondom, hallgat mint a sir, se csekk se semmi, de mar csak par napja van mielott jelentem.
Előzmény: chapelle (7385)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7408
Nah én is bent vagyok a Mátrixban... :)
Sajna úgy tűnik, a szuper CIB rendszernek is megvannak az árnyoldalai... Valóban, a zárolás típusánál csak annyi szerepel, hogy "Kártya tranzakció fedezete", a számlatörténetben meg egyáltalán nem szerepelnek még (teljes joggal) ezek a tételek...
Ez van... :S
Előzmény: Bra Dalaha (7390)
afintha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7407
szamitogep, fokent laptop eseten a garancia szerinte esszencialis kerdes. Emiatt szeirntem nem erdemes ebay-en venni, hacsak nem nagyon regi cuccrol van szo.
Előzmény: zsuzsa (7368)
afintha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7406
amazon.com-os rendeles eseten MINDIG trackelheto modon kuldik az arut, tehat online kovetheto hogy eppen hol tart a csomag. (na jo ez nem mindig friss info...). De ha valami gond van, azonnal visszakeresheto a szallitasra vonatkozo ionformacio.
Előzmény: Bra Dalaha (7391)
HP13 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7405
Nekem sem volt semmi gondom eddig az Amazonnal.
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7404
Ehh, mindig tanul az ember valamit. Sajna nekem még soha nem ajánlották fel a vásárlást, pedig soxor csúsztam le pár fityinggel a hőn áhított cuccról.
Előzmény: edk440 (7387)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7403
Nem nagyon nézted át az erről szóló eddigi bejegyzéseket. Én például a múlt héten a második ilyen próbálkozásommal vallottam kudarcot. A partner bejelentkezett a kedvemért, de egy óra múlva írta, hogy sajna nem tudja a kártyás fizetést fogadni. Visszautasította és ezért az IBAN-nal fizetem ki amikor feloldják a zárolást.
vomit Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7402
ha vissza kell vminek jonnie, akkor azt utalni kered, vagy paypalilag leparkolod egy harmadik szemelynel. aki segit legkozelebb vmi mast kifizetni, bar ezt a paypal utalja.

esetleg olyannal intezheted, aki eleve ejros orszagban el es olcsoert ide tudja utalni. de a kivetelert esetleg fizetnie kell, es egyre zsugorodik a le...
Előzmény: Joe72 (7401)
Joe72 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7401
Ehhh... Vissza az egész, megvan! Megtaláltam az User Policyban ezt a részt. De tisztelettel kérdem: mi van olyankor ha az eladó visszaküldi nekem a fizettséget? (Volt már ilyen, amikor kibontottam a cuccot, mechanikailag sérült volt a cumó belül. Lefotóztam, elküldtem az illetőnek egy udvarias emilben és ő visszaküldte a lét.)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7400
sok sikert :)
légyszi írd be ide, ha megjött a cucc, kíváncsi vagyok, milyen gyorsak mostanában. előre is köszi.
Előzmény: Bra Dalaha (7399)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7399
sz, edk440:

Köszönöm, akkor ezek szerint van remény, hogy meg is kapom a filmet. Megrendeltem.
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7398
jézusom, pedig a cib-ről csak jót hallottam eddig...

már írtam korábban: a paypal.com-on ráböktem, hogy oké, vonjatok másfél eurót. levonták, fél perc múlva beléptem a raiffeisen online bankba és ott volt a tranzakció összes adata, így a közlemény is (pedig nem könyvelt tétel volt, hanem zárolt).
Előzmény: Bra Dalaha (7395)
edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7397
Karácsony előtt rendeltem egy cédét az Amazontól, a legolcsóbb szállítást választva (az is >10 $). Nem érkezett meg. Írtam nekik, újraküldték UPS-szel. Pár nap alatt itt volt.
Joe72 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7396

Az Index cikke szerint: "Personal számlával küldeni és fogadni is ingyen lehet, a Premier és a Business számlák hitelkártya alapú fizetéseket is fogadhatnak, de ennek díja van. Magyar lakcímmel nem lehet fogadni, és csak hitelkártyáról lehet fizetni. Ezért a nyitott számla típusa egyelőre mindegy, és a kártyáról küldés miatt értelemszerűen csak Premier vagy Business lehet az elfogadó."

Én ennek nem látom nyomát! Bejelentkeztem, regisztráltam, befizettem a másfél eurós bigyót, visszafizették, vásároltam és... Szóval sehol nem látom, hogy ne tudnék pénzt fogadni! Nem igazán akarok - még - de érdekelne, hogy hol jön fel egy "Sorry, this service is not available yet" vagy valami hasonló üzenet. Szóval hová kell kattintanom a PayPal.COM-on, hogy ez az üzenet jöjjön szembe?

Ha jól értem a cikket, akinek fizetek, annak legalább Premier vagy Business-nek kell lennie. Nos ebben sem vagyok biztos, hogy így van, mert vásároltam egy PS2 játékot egy pár tranzakciós embertől - már meg is jött - és az bizonyosan nem ilyen típusú számlával bír. Futott már bele valaki olyanba, hogy emiatt nem tudott valakinek fizetni?

Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7395
"melyik idióta bank mondta ezt neked?"

CIB
Előzmény: sz (7393)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7394
amazontól még nem rendeltem, de másoktól azt olvastam, hogy legalább egyszer elküldik újra, aztán ha azt is lenyúlják, akkor visszafizetik a pénzt. ezt régen, kb. 1 éve olvastam, azóta lehet, hogy változott ez (is).
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7393
melyik idióta bank mondta ezt neked?
azonnal van közlemény, pont. persze az más kérdés, hogy ha szar a rendszerük, akkor ebből se te, se a telefonos ügyintéző nem lát semmit.
garfieldka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7392

Szombaton volt egy hete, hogy regisztráltam. A múlt hétfőn és kedden fizettem is. Az 1,50-et azonnal zárolták. Viszont épp ma írták jóvá. Érdekes, hogy az egy hete történt vásárlásokra zárolt összeg még mai is így áll három tételnél. A másik három viszont teljesült. Kicsit nagyon lassúnak tartom. Ugyanis akinél teljesült a fizetés, ma megkaptam a terméket is. A többire pedig sokat kell várni. IBAN-nal 2-3 nap alatt mindig teljesült az utalás. Furcsa.

Bocs, nem teljesen a kérdésedre válaszoltam.

Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7391
Ja, még valami. Kicsit ugyan off, de szintén internetes vásárlás. Rendelnék egy DVD-t az amazon.com-tól. Sajnos csak a .com-on van, mert csak 1-es régiókóddal adták ki. (Egyébként a Hóbortos népség - Funny peple c. filmről van szó.) Viszont az Amazonon nem találtam biztosított szállítást. Kicsit félek simán elküldetni, mert nem szeretném, ha egy nyomorult tolvaj (=postás) kezében landolna a film.
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7390
Visszaolvastam, de erről még nem találtam infót. Mennyi idő alatt vonják le a 1,5 eurót a számláról? Regisztráltam magam, zároltak 1 dollárt, verify, aztán Get number, és 10 másodperc múlva már zárolva is volt még 1,5 euró a számlámon. Felhívtam a bankot (tudom, a paypal nem szereti ezt), de azt mondták, hogy amíg nem vonják le ténylegesen, addig nincs közlemény, tehát nincs szám se, mert zárolásnál nem látszik semmi. Ez is olyan, mint egy utalás, hogy csak másnapra vonják le?
t.lantos Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7389

Sot, akkor is alkalmazhato, ha tobb cuccod is volt ugyanolyan, de csak 1 aukciot inditottal. En sok tranzakciot csinalok igy. Amelyik licitalo meguti a minimalaramat (ami csak a fejemben van :), az az aukcio vegen kap egy SCO-t. Van aki el vele, van, aki nem.

garfieldka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7388

Épp egy hete vettem egy objektívet így. Én voltam a második legtöbbet ajánló. A vevőtől másnap kaptam egy mailt, hogy nagyon elnézte a dolgot, neki AF-es objektív kellett volna. Szeretnék-e élni a vételi joggal, ha átadja? Mindhárman (eladó-vevő-én) megegyeztünk. Visszavonatták az ebay-jel, majd újra felrakták azonalli vételre az objektívet. Ezt az oldalt azonban nem hozták nyilvánosságra, csak nekem küldték meg. A leütési áron, tehát amin az eredeti vevő vette, tudtam így megvásárolni.

edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7387
Létezik az Ebayen belül second chance a második legtöbbet kínáló licitálónak, ha a nyertessel nem jön össze az üzlet.
Előzmény: chapelle (7385)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7386
Majdnem, de az autó az ugye spec elbírálás alá esik, még ha az EU-ból jön is.

EU-ból azért jó vásárolni, mert ugye nincs vám és azért ez elég praktikus, de az autónál ott is van regadó.

Előzmény: zsuzsa (7380)
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7385
Szerintem nem. Ha nem a vevővel jön össze az üzlet akkor az off-eBay üzlet lenne amit tiltanak a szabályok. Minden e-mailben szerepel, hogy nem szabad kapcsolatot létesíteni az eBay tudtán kívül. Az eladónak fel kéne tegye mégegyszer a dolgot eladni.
Előzmény: TGery (7383)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7384
Igen, azért mondjuk jó lenne tudni, hogy egyes országban milyen lehetőségek vannak.. A small pack tök jó, meg olcsó, de nem követhető nyomon. Meg azért van még pár kritérium, csak nekem ez tök új dolog volt, hogy többféle társaság sokféle szolgáltatása közül lehet Mazsolázni.
Most pl small pack tűnt el nekem 2, elég szarul érintett, mert az egyik 20, a másik 35 fontos cucc volt. Kissé verem fejem falba. Érdekes módon mindkettőt elveszett csomi célcíme Bp volt. Ami hozzám jött eddig vidékre, az nem veszett el.
Előzmény: chapelle (7382)
TGery Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7383
Jahh, idióta vagyok, de azért 300 Euro-t nem szívesen küldök borítékban :))) Sírdogálok az arcnak folyamatosan, most írtam neki, hogy a fejemre szórok 2 kg. hamut, 4 miatyánkot, 2 hiszekegyet, csak fogadjon el legalább BidPay-t, meg kűggye ide a Vasfüggönyön tólra a cuccot : Remélem meghatja a könyörgésem.... Ha nem, akkor ő azért tud adni second chance-t az utánam jövő biddernek, nem?
Előzmény: Fandor (7367)
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7382
Kérdezz rá, hogy hajlandóak lennének-e postázni, de soha ne felejtsd el, hogy nem ott fejeződik be a dolog, hogy ő feladja az általad kifizetett dolgot.

Sokan közülünk megszívták már a magyar posta egyeduralmát. Ha az ember nem specifikálja az eladónál, hogy milyen postával adja fel az értékes dolgot akkor az könnyen letörik, elvész, ellopják, tönkremegy mielőtt megkapnád.
És akkor nem beszéltünk még a garancia érvényesítésének lehetőségéről, a "Worldwide" garancia Magyarországon sokat nem számít, a kereskedőhöz dobják vissza az embert úgyis.
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7381
kérdezd meg az eladót, hogy elküldi-e magyarországra. addig NE licitálj, mert nem korrekt.
Előzmény: neoze (7377)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7380

Tehát a Ferrari testarossára irassam rá, hogy használt és ha mázlim van átcsuszik :-)))

Előzmény: Zsoltx (7375)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7379
igen-igen-asszem nem
(de legalább 2-3 oldalt olvass vissza, ezeket már vagy féltucat kartács megkérdezte)
Előzmény: ptksf (7378)
ptksf Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7378

Hali!

Fizetni szeretnék a paypallel, de a regisztrációban a personal accountot kell választani, vagy mit?

És amikor kérdi az adatokat (lakcím, telefon, stb.) akkor az igazi adatokat kell megadni, vagy nem muszáj?

Van valamilyen költsége a regisztrációnak vagy a fizetésnek?

neoze Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7377
sziasztok.
meg sohasem hasznaltam ebay-t, viszont most olyan dolgot talaltam, ami nagyon kell nekem_D sztetek ma megnyernem az aukciot, nemetorszagbol (ebay.de) el tudnak postazni egy biciklit? vagy csak kisebb dolgokat vallalnak be?
vomit Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7376
amennyit vkinek ezert adnal, annyiert a DPD is elhozza...
Előzmény: Knova (7363)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7375

Egy a lényeg mindíg írasd rá a csomagra, hogy használt cuccról van szó. Akkor ált. békén hagyják.

Nekem így jött már át a vámon komplett motorkerékpár első teleszkóp (2), pedig értékben és méretben sem volt kis csomag.

Előzmény: zsuzsa (7372)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7374

Halál komoly!

Két levél után láttam, hogy iszonyat sötét emberrel van dolgom. A címzést is PDF-ben küldtem el neki, el ne rontsa :-))))

És mivel akkor éppen ezzel volt tele minden híradó... azonnal hatott :-)))

Persze ez extrém példa volt, általában elég egy normális hangvételű levél, hogy érdekel a cucc és már milyen sok sima tranzakció volt nekem az USA-ból blabla...
Előzmény: sz (7371)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7373
Én nagyon szép szönyegeket vettem tavaly egy Afganisztánban szolgáló magyar katonától, igaz nem aukcion, csak a neten összeakadtunk.
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7372
Hát ez óriási :-))) esetleg hivatkozhatok arra, hogy van magyar kontingens Afganisztánban is :-)))
Hát igen, igazad van a számitógép az törékeny. Végülis engem spéci kajakospólók, dán szótárak meg hasonlók érdekelnek, az meg jól szállitható és nem törékeny. Meg nem is olyan drága, ha elbukom párezer forintot, még nem omlik össze a családi költségvetés.
Előzmény: Zsoltx (7370)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7371
nagyon kemény duma ez az iraki :)))
ment a levél ide-oda, aztán már úgy gondoltad, nincs mit veszíteni és bedobtad: együtt harcolunk? :DDD
Előzmény: Zsoltx (7370)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7370
Az USA azért kockázatos a nagy értékű dolgok tekintetében, mert jó esélyed van arra, hogy vámot és áfát kell fizetned, amivel együtt már nem biztos, hogy megéri.
Meg ugye pl. egy laptop elég sérülékeny.

Sok eladó egyébként hajlandó küldeni, én sokat meg tudtam győzni róla, persze licit előtt, normális hangnemben.
Aki nagyon nem ment bele, az általában olyan buta mint a föld és azt sem tudja, hol van Európa. Egyszerűen fél. Van akinél az jött be, hogy együtt harcolunk Irakban :))))

Nem vicc!!!

sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7369
én számítógépet biztos nem vennék ebayen.

kisebb értékű dolgoknál pedig igen, kérdezz rá mindenképpen. legfeljebb nem válaszol vagy elutasítja...
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7368

Konkrétabban a thinkpadeket meg számitogepeket néztem, de lehet, hogy ez tul merész huzás részemröl...  egyszerübb itt megvenni, mint kockáztatni ?

egyébként  az angol ( US ? ) ebay-en keresgéltem, nem tudom a németen lenne-e esetleg érdemesebb. Mindenestre  a vaterához képest pörgösebb az ebay és érdekesebb dolgokat látok, csak aza  abjom, hogy az US  áruk jelentös részét nem hajlandók US-en kivülre postázni.

Nem tudom egy evezéshez hazsnált felsöt miért nem lehet postázni ( 5 deka a sulya ) US-en kivülre... szerintetek érdemes megkérdezni az eladótól, miért nem hajlando Europaba küldeni, ha kifizetem az árát?

Előzmény: Zsoltx (7365)
Fandor Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7367
Hacsak nem marhadrága és nagyméretű cuccot vettél, akkor egy közvetlen emailben szerintem menthető a helyzet, én is így csináltam nagyon kezdő koromban. Ha mered, ajánld fel hogy kiküldöd cash-ben a pénzt, én többször csináltam kb 20 -30 GBP határig, ajánlott légiposta, pár nap alatt ott van, és postafordultával jött a cucc. Mindig odaért a pénz, és mindig elküldték a cuccot (magánszemély vagy bót) Angliából egy sima légipostai levélnek minősülő boríték, doboz, amiben jöhet baseball sapka, könyv, dvd stb, kb 2-3 GBP, és pár nap alatt itt van. Azt hogy kit fogsz ki, az persze lutri, meg kérdés hogy mit/mennyit mersz kockáztatni, de nekem épp ma jött meg az USA-ból egy kis casio szinti, azért is cash-ben küldtem ki a huszonvalahány elhunyt elnököt, és ma kihozta a postás (no vám, stb). Persze legközelebb célszerű a biddelés előtt leegyeztetni az arccal, ha valami olyasmit szeretnél (ilyen olyan fizetési mód, vagy postázás) ami nem szerepel az ajánlatában.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7366

szia,

én vettem különleges memóriát a .de-n, valamilyen szláv nevű /orosz? ukrán? stb./ némethoban lakó alaktól/ 50 feletti ponttal/, minden rendben volt, törésbiztos csomagolásban renben megérkezett.

Előzmény: zsuzsa (7364)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7365

Az attól függ honnan szeretnéd rendelni.

Konkrétabban mire gondolsz?
Előzmény: zsuzsa (7364)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7364
Rendeltem egy könyvet ebay-en és sikerült ki is fizetnem paypallal. Idáig OK a dolog, remélem meg is kapom... van köztetek olyan, aki számitástechnikai cuccokat is rendelt ? milyenek a tapasztalataitok?
Knova Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7363

Sziasztok.

Nincs valaki véletlenül, aki el tudna nekem hozni haza egy spoilert németországból? Úgy volt hogy egy ismerős kamionos elhozza, de nem tudni mikor megy arra. :(

Aki esetleg tudna ilyet, dobjon egy email-t nekem. Köszi

NLQ Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7362
de tud bidpayal fizetni angliaba is emlekeim szerint!!!
Előzmény: ZE (7361)
ZE Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7361
Udvarias angolsággal kérdezz rá, hogy ha már voltál oly figyelmetlen, és UK. only aukcióra licitáltál, elküldené-e ide a cuccot, illetve mivel Mo-ról nem tudsz neki postautalványon (PO) fizetni, így valamilyen más, megbízható módban kellene megegeyznetek, pl. PayPal, vagy wire transfer (bár ezt nagy az esélyed, hogy nem fogja elfogadni...).
TGery Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7360

Hello mindenkinek

Először is jó nagyon az a GYIK, vagy FAq, csak már nem aktuális hálistennek (paypal)   :))))

szóval: visszaolvastam vagy 1000 hozzászólást még mielőtt belevágtam volna ebay-ba, de most, hogy élesben megy a dolog, már csak elméletben vagyok okos.

történt ugyanis, hogy megnyertem egy aukciót, és az arc csak UK-ba postáz...

ez azért nem tűnt fel, mert az árui 90 %-t postázta EU-ba is, de ezt nem...

És nem fogad el Paypal-t, csak ezt:

"recorded delivery cheque/PO or cash "

ezután a címe mieg minden adata....

most ez mi is?

vonatkozik valamelyik fizetési módra (tehát ebay által elfogadott-e) a buyer protection?

légyszi ne anyázzatok nagyon hangosan, csak 2-3 szót kérnék válaszul. :)

Ha a FAQ-ot ki tudnátok egészíteni ilyesmivel is (buyer protection progam stb...) szerintem sok kezdő (mint magam is) sokat tanulhatna belőle.

egyébként úgy látom, hogy itt, sok más fórummal ellentétben TÉNYLEg kap válaszokat aki klérdez, még ha századszor teszi is fel ugyanazt a kérdést :)

digicat Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7359
A 7024. hsz-tól kezdve kb. 90%-ban a PayPal volt a téma. Szerintem nincs olyan kérdés a témában, amire ne írták volna le a választ.

Az eladás is ki van már vesézve, ha komolyan akarod csinálni, akkor szánj rá 1-2 órát a visszaolvasásra. Az FAQ-t se felejtsd ki.
Előzmény: euro127alby (7355)
LiRul Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7358
Currently, our system cannot verify most non-U.S. credit card billing addresses.

Mindez azert erdekelt volna, mert jelenleg mas cimet adtam meg paypalon es az ebayon, mint ami a szamlahoz tartozik (mindketto valos, valid cim). De akkor ne feljek attol, hogy kivagnak hamisitas vadjaval... :-/
LiRul Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7357
Jah sorry, kozben megtalaltam a paypal help centereben:

How do I confirm my address?

To confirm your address, you will first need to add a credit card to your PayPal account. If your credit card company supports the Address Verification System, PayPal will check that the address you provided for your account matches the billing address that your credit card company has on file. You may be required to complete the Expanded Use enrollment process, to activate your credit card. Your address may be confirmed after the Expanded Use enrollment process has been successfully completed. Please note that because not all credit card companies are currently able to confirm an address, only some UK and Canadian addresses may be confirmed at this time.

Akkor modositanam ugy a kerdest, hogy a raiffi bank tud cimet konfirmalni?
Előzmény: LiRul (7356)
LiRul Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7356
Az address verification-t a paypal vagy az ebay csinalja? Ha az elobbi, akkor mi kell pontosan ehhez? Vagy ez random jon, amikor a paypal igy gondolja? A masfel euros cuccon mar tul vagyok, az oke.
euro127alby Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7355
Sziasztok!

Itt az index fórumon új vagyok, de az ebay-en már kb 50 üzlet van mögöttem (vevő vagyok).

Örülnék, ha valaki emaiben le tudná írni nekem, mit hogyan kell tennem, hogy tudjak Paypal-lal fizetni. (hová kell menni /bank/, mit honnan hová kell utalni stb...)
És esetleg, hogy miként listázhatok eladásra cuccokat az ebay-en.

Köszi!
ZE Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7354
Az értékhatárról (is) olvashatsz részben itt, a topicban, részben a http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm oldalon, részben pedig -minő meglepetés- a http://www.vam.hu/ -n is.

Az interneten vásárolt terméknek minden esetben a bruttó ára van feltüntetve, és azt fizeted ki, mivel pedig az eBay-es piactéren -mint egy átlagos bolhapiacon- magánemberek között (az esetek jelentős részében) között köttetnek üzletek, így nettó ár nem értelmezett.

Ha kereskedőtől/internetes boltból vásárolsz, akkor forgyasztási adó felszámítása/befizetése az ő feladata -- a vevő országa szerinti mértékben, mivel te nem ott kapod meg a terméket, akol a bolt van, hanem itt.

A külföldről származó áruk esetén nem az APEH, hanem a vámhivatal az illetékes ÁFA-ügyben is.

Nem értem, mire célzol azzal, hogy "nettó áron veszemmeg és itthon eladom használtként"? Ha kint nettó áron akarsz vásárolni, akkor elvileg bizonyítanod kell, hogy az adott országból kivitted a terméket, és behoztad ide. Az ottani alacsonyabb áfa visszajön, az ittenit kifizeted... Nem értem, ebben mi érné meg? Megvetted kint, hazahoztad, nem kereskedelmi céllal tetted, és itthon eladod.

Ha a posta kivitte a terméket, és a vámhatóság nem fizettetett veled semmit, akkor megnyerted a dolgot.
Előzmény: falaca (7353)
falaca Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7353
Mit jelent ez a meghatározott érték határ?

Arról, hogy megvehessem az áruját neki kell gondoskodnia nem?

Ha új árut akarok venni, akkor Mwst nélkül kell megvennem és áfát kell fizetni?

És az apeh honnan tudja, hogy az áru új?

(meg lehet azt csinálni, hogy nettó áron veszem meg, és itt használtként adom el)

Ha posta elhozza a címemre, akkor még várható valami fizetési felszólítás az apehtől
vagy megúsztam?

köszi
Előzmény: ZE (7342)
SoockitVD Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7352
Köszönöm szépen a választ! Korábban már túl is estem ezen a 1,5 €-os mizérián, és már be is írtam 4 jegyű kódot. Azt szeretném kérdezni, hogy ha én vásárolok valahol a PayPal-lal akkor az hogyan is működik, angol nyelvtudásom elég gyenge! Mennyibe kerül nekem a PayPal-lal a vásárlás? Nemsokára akarok venni egy olyan 500-600 €-os terméket!
Előzmény: zengei1 (7344)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7351

nekem sms-ben jön az info , de nekem mindig megadja a helyet, céget.

Még akkor is ha franciao.-ban egy cég vonja.

Előzmény: k2laci (7349)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7350

Ez biz így van. Lehet, hogy a vezérkar ismeri a PayPal-t, de a fiókban fogalmunk sem volt róla. Mindenáron szerződést kértek tőlem, mondván, csak akkor tudnak bármiféle infót adni a zárolásról és egyéb pénzmozgásról. Na persze én is a négyjegyű kód iránt érdeklődtem. Eddig nem rúgott ki a PayPal.

Más. Tegnap láttam, hogy az OTP szépen elindította a pénzt annak a paypalos eladónak, aki az értesítést megkapván azonnal jelezte, hogy nem kéri az utalást. Nem lévén üzleti regisztrációja, a kátyás pénzt nem tudja fogadni. Most valahol kószál az űrben a pénz. Nem értem, a bank nem kap erről szintén azonnal értesítést? Minek utalták el mégis?

Előzmény: sz (7348)
k2laci Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7349

Hogy ezt a témát továbbragozzuk és elvonatkoztassuk a PP-től, nem lenne hülyeség ha az OTP az összes zárolást (más, normális bankhoz hasonlóan) kiirja az e-bankban, ez biztonsági szempontból is előnyös lenne.

Ha valaki gyakran vásárol kártyával akkor számára "beszédesebb" a "zárolás- TESCO, 6234 Ft"  mint a "Zárolás kártyavásárláshoz" .....

Előzmény: sz (7348)
sz Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7348
ebben valóban az áll, amit írtál néhány hozzászólással korábban, viszont a hazai bankok gyakorlatilag azt se tudják, mi az a paypal, így elég nehezen tudom elképzelni, hogy egyáltalán a kapcsolatot képesek velük felvenni :))

mindenesetre kíváncsi lennék az otp válaszára, hogy miért kell titkolni a közlemény szövegét, amikor:
1. abban semmi titkos dolog nincs
2. úgyis az ügyfél pénzéről van szó

én arra tippelek, hogy egyszerűen figyelmetlenség miatt alakult így és szólni kellene nekik.
Előzmény: zengei1 (7347)
zengei1 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7347

Idekopizom, amit a levelükben írtak, mert az is lehetséges, hogy én értettem félre valamit. Angol tudásom messze áll a tökéletestől.

Tehát.

" PayPal strongly discourages users from calling their credit card companies in order to obtain their PayPal Expanded Use Number before receiving their monthly statements in the mail. If PayPal receives a complaint from Visa, MasterCard, or your card issuer regarding your account, your PayPal account may be permanently closed."

Előzmény: k2laci (7345)
zengei1 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7346

Erre vonatkozólag csak találgatásokba tudnék bocsájtkozni. Mindenestre úgyis felesleges telefonálgatni ez ügyben, nézd meg a nyomtatott számlaértesítőt vagy az elektronikus számlakivonatodat.

noree

Előzmény: k2laci (7345)
k2laci Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7345
Ez a legutolsó mondat nem tiszta. Miért vágnának ki ?
Előzmény: zengei1 (7344)
zengei1 Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7344

A limit azt jelenti, hogy magyar felhasználók regisztráció után max 100 EUR értékben fizethetnek, de ha vállalod, hogy 1,5 EUR-t terheljen a számládra a GayPal, akkor ezt a limitet megszüntetik. Az 1,5 EUR terhelés csak arra kell, hogy a tranzakciós üzenetben küldjék el a kódodat, ezzel ellenőrzik, hogy a számla tényleg a tiéd, legalábbis van hozzáférésed a számlaegyenleghez (mivel abban jelenik meg a tranzakciós üzenet és benne a kódszám).

Ha van netes bankszámla elérésed, akkor azon keresztül hamar megnézheted, milyen kódot küldött a PP kompani a tranzakcióval. Ha nincsen e-bankod, akkor várnod kell, míg kijön a számlalevél. A bankodnak viszont ne telefonálj a kódért, mert ha erről értesül a PayPál, kivágnak téged a rendszerükből.

noree

Előzmény: SoockitVD (7343)
SoockitVD Creative Commons License 2005.06.26 0 0 7343
Mi ez a 100 €-os limit a Paypal-on?
Előzmény: SoockitVD (7327)
ZE Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7342
ÁFA-fizetési kötelességed akkor van, ha az EU-rezidens eladó üzletszerűen kereskedik, és Magyarországra meghatározott értékhatár fölött ad el összesen, mert ekkor elvileg magyar adóhivatalhoz be kell jelentkeznie, és magyar ÁFA-t kell felszámítania neked. DE. Az eBay-en a termékek jelentős része "used", azaz használtcikk, illetve max. bizományos, tehát EU-n belülről küldött termékre tényleg nincs ÁFA.

Ha az eladó az EU-n kívülről küldi a terméket, azaz nem EU-s származású a vásárolt áru, akkor két lehetőség van. vagy átjön simán a vámon, és akkor se vám, se áfa, vagy nem.
Ha nem jön át simán a vámon, akkor termék- értékhatár- (és a vámos kedve) függvényében, a termék árára rárakják a vámot (belföldiesítés), hozzáadják a szállítási költséget, majd erre az összegre vágják rá az ÁFA-t, amit a vámmal együtt kell megfizetned, ráadásul VPID-t is kell kérned hozzá (személyi igazolvány, adókártya, etc. ha pl. DHL hozza, akkor ők elintézik helyetted).

A fentiek az elméletet próbálják visszaadni, gyakorlatban vagy kell fizetned, vagy nem, ezt csak akkor tudod meg, ha bejött az országba a cucc, és megkapod direkben vagy sem...
Előzmény: falaca (7340)
Hettie Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7341
en a hon-kongiaktol semmit sem vennek. Nem mindig eredeti az arujuk, szoval hiaba olcsok...
Előzmény: chapelle (7339)
falaca Creative Commons License 2005.06.25 0 0 7340
tehát akkor jól értem, hogy áfát sem kell fizetni?

köszi mindenkinek a válaszát!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!