Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6786
Akkor figyelmetlenül olvastál...:

-A fizetési mód, amennyiben nem egyértelmű, licit _előtt_ egyeztetendő.

-PayPal NINCS magyarországon, ezen módon nem tudsz innen _te_ fizetni, maximum valaki olyan segítségével, akinek van nem magyar címe és nem hazai kibocsátású bankkártyája, és vállalja a "mókát".

Előzmény: szgi (6785)
szgi Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6785

Sziasztok!

A fórumot már végig olvastam, van is vagy 20 sikeres vásárlásom /angol, német/, de most egy amerikai a "money order"- t csak PayPal-ként fogadja el. Volna-e valaki aki segítene ebben, az idő igen szorít. Nagyon, nagyon megköszönném.

Üdv

t.lantos Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6784

Le nem forditom pontosan, de ugy velem, csak nehany kategoriaban elerheto.

"Mindestpreis* (nur verfügbar in den Kategorien Automobile, Spezielle Fahrzeuge, Boote oder Flugzeuge unter: Auto & Motorrad und in der Kategorie eBay Business)"

Indits egyet alacsonyabbrol, kiprobalas gyanant. Ha nem akar menni, majd segitunk, ralicitalunk a minimalaradig.

Előzmény: stoned70dob (6783)
stoned70dob Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6783

ÜDV, segítséget szeretnék kérni.

A német ebay-en eladásnál hogyan lehet beállítani az amerikain megszokott "reserve price" opciót? A németen a "Bilder, Preis & Darstellung" oldalon levő beállításokból hiányzik az amerikain meglevő "reserve price" lehetőség. Jól tudom, hogy evvel az opcióval ha nem megy el a cuccod, akkor nem vonnak le annyi költséget? Az eddigi eladásaimat kénytelen voltam arról az összegről indítani, ahol már nullán voltam egy esetleges eladás során, de alacsonyabb kezdőárral jobban nézne ki a dolog....csak akkor szükséges lenne a "reserve price", hogy ne legyen bukó az üzlet.

Köszi előre is :o)

Marcesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6782
Szerintem keversz valakivel...
Előzmény: nudle (6779)
edk440 Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6781
A kártyaszám kell, nem a számlaszám, továbbá a hátoldalról a CVV kód. Ha van egyáltalán olyan az Electronon. Ne lepődj meg, ha mégse tudod majd használni a kártyát a Bidpay-n.
Előzmény: eclipse1 (6780)
eclipse1 Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6780
Köszi a segítséget mindenkinek! Már el is kezdtem intézni a Visa Electron kártyát. Remélem a jövő héten már a kezemben is tarthatom :) Lenne még egy kérdésem: A BidPay regisztráció során milyen információkat kell majd megadnom a bankkártyáról? Elég a számlaszám, vagy kell valami spéci kód?
Előzmény: bencuri (6764)
nudle Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6779
Marcesz!

Minden rendben a "fischkopf"-fal! Én már küldtem volna a levelet, hogy nézzen körül a számláján, mert ott kell lennie a zsé-nek, közben telefonál a magyar cég, akinek leküldettem a gépet, (KM-A2 fénygépet vettem) hogy feladták nekem a csomagot... Na! Minden ilyen f ..*..ul kéne, hogy menjen, nem igaz? Most már nem vagyok "nullás"! Mintha találkoztam volna a nick-keddel fotós topic-okban is, ugye jól tévedek?
Előzmény: nudle (6682)
digicat Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6778
Tisztázzunk néhány félreértést a bankkártyákkal kapcsolatban:
1. A dombornyomott nem egyenértékű a hitelkártyával. Vannak dombornyomott debit (betéti) kártyák is. Elméletileg lehetne nem dombornyomott hitelkártya is.
A dombornyomás az offline card present tranzakciók feltétele, azaz amikor nincs POS terminál, hanem "vasalóval" történik a fizetés.
2. Az internetes vásárlásnak nem feltétele a dombornyomás és a hitelkártya sem. Az internetes tranzakciókat kell engedélyezni a kártyán, ezt pedig lehet betéti kártyán is (Electron, Maestro, stb.).
Tudomásom szerint Magyarországon majdnem az összes dombornyomott (nem hitel!) kártyára ez engedélyezve van (majdnem, mert a CitiBank Cirrus kártyája dombornyomott, de interneten nem használható - a banki ügyintéző szerint).
Betéti (Electron, Maestro, stb). kártyákra Magyarországon ritka kivétellel nincs engedélyezve, és egyedileg sem lehet kérni. Más országokban liberálisabbak, pl. Romániában néhány banknál egyedileg is lehet engedélyeztetni betéti kártyára az internetes fizetést.
Az elfogadók ritkán vizsgálják a kártya tipusát (de előfordul), inkább engedélyeztetitk a bankkal a tranzakciót, és ha az engedélyezi, akkor nekik jó a kártya. Ez néha 1 egység (USD, EUR, stb) foglalásával (nem terhelésével) történik, emlékeim szerint az eBay is ezt a módszert alkalmazza. A foglalás 1-2 héten belül automatikusan megszűnik. Erről azért fontos tudni, mert emiatt 0 egyenlegű kártyával nem lehet regisztrálni.

Azért lényeges, hogy ne keverjük a dombornyomottatt a hitelkártyával, mert a hitelkártyának sokkal szigorúbb feltételei vannak, mint a betéti dombornyomottnak (Mastercard vagy Visa Classic néven futnak).

Tehát internetes vásárláshoz olyan kártya kell, amelyiknek a tipusát (Visa, Mastercard, stb.) elfogadja a kereskedő ÉS az adott kártyára engedélyezve van az internetes fizetés. Az előbbi a kereskedő oldalán található, az utóbbira a kibocsátó bank tud válaszolni.
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6777
Köszi az infót.
Nem is gondoltam volna, hogy itthon ilyen egyszerű.
Előzmény: t.lantos (6776)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6776

Fogom a lenyegi reszet, bemegyek a megszokott k&h fiokomba, ahol valuta veteli arfolyamon azonnal kifizetik. (a vicc, hogy ha a bankszamlamra kernem, akkor koltsege lenne). Elofordult, hogy valaki nem szarozott a bidpay-el, hanem kuldott egy international money ordert, de azt is bevaltottak.

Előzmény: Zsoltx (6774)
Ariel Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6775
otp-ben minden tovabbi nelkul csekk vetelin bevaltjak.utcarol is (nem kell szamladnak lenni az otpnel)
Előzmény: Zsoltx (6774)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6774
És hol váltottad be, milyen feltételekkel.

Én a csekkekkel rengeteget szívtam. Lassan és drágán tudtam pénzt csinálni belőle.
A külkerbank volt a legkorrektebb.

Bidpayt hogyan teszed pénzzé?

Előzmény: t.lantos (6770)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6773
A postaköltséget is beszámítják a vámértékbe.
Előzmény: bencuri (6765)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6772
Én szívesen kölcsönadom az OTP-s Visa Electronomat, hogy használd az interneten. Nem fog menni. :) Nem az a baj vele, hogy Electron, hanem az, hogy a bankok általában nem engedélyezik ezekre a card not present tranzakciókat.
edk440 Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6771
Dehogynincs. 50 dollár feletti ajándék vámköteles.
Előzmény: bencuri (6767)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6770
Ne terjesszunk remhireket, a bidpay kuld Magyarorszagra is money ordert, es siman be is lehet valtani. Tekintve, hogy 10+ tranzakciom volt mar, bizonyitott ttenykent kezelem :)
Előzmény: bencuri (6766)
foltan Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6769

sürgős!!!!

Hol tudom megnézni az eladó címét a WU-s utaláshoz. (véletlenül nem írtam föl amikor elküldtem a fizetési szándékomat)

valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6768
ez a kártyás fizetés biztonságos?
vagy csak annyi pénzt tartasz a bankszámládon amennyit ki kell fizetni?
bencuri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6767
Ja, bocsesz, az ajándékküldeményre nincs is vámmentes keret...
Előzmény: bencuri (6765)
bencuri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6766
Micro!

Eladni nem lesz olyan könnyű. Az eBay levonhatja a jutalákot, de szerintem a cuccért a fizetést azt már rádhagyja, amit ha Amerikában laknál, simán bevállalhatsz PayPal-lal vagy BidPay-el. Csak az a gond, hogy a PayPay-ba te, mint magyar állampolgár, nem regisztrálhatsz, ha csak nincs Nyugaton bankszámlád, és a BidPay sem tud neked segíteni, mert az meg ide Mo-ra nem küld postautalványt. Erre gondoltál?
Előzmény: microdrive (6752)
bencuri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6765
A gitár értéke alapján vámolnak. A postaköltség az vámmentes téma. De ha a gityód túlmegy a vámmentes kereten (44 ezer forcsi), akkor perkálnod kell.
Előzmény: Törölt nick (6757)
bencuri Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6764
Heló!
Én már rengerteg dolgot szereztem az eBay-n keresztül, és mindig BidPay-el fizetek. Nem tudom minek ez a dombornyomott kártya mizéria, annak idején, mikor lemezeket akartam venni külföldről, nekem is azt mondta valami elmebeteg a kártyatanácsadásnál, hogy külföldi internetes vásárláshoz dombornyomott cucc kell. Ez hülyeség, szerezz be egy Visa Electron kártyát, és rögtön kavarhatsz a BidPay-el. Nekem Postabankos VisaElektron van, amit a diákhitelhez adtak, és az tökéletesen működik. És nem csak a BidPay-el, hanem működött 3 különböző barkácsboltban, az Amazonon, virágmagkereskedésben. Persze lehet pár hely, ahol nem megy át a kártya, de sok helyen dombornyomott nélkül is megy a dolog, a BidPay-n meg tuti. Amúgy a BidPay csak egy kis illetéket számol fel a tranzakcióért, 4 dollárt 50 dolláros értéken belül, a fölött sem sokkal többet asszem. A számládon a várható terhelést úgy tudod kikalkulálni, hogy megnézed, mennyi lesz a BidPay-nek fizetendő összeg, és azt átszámítod forintra a fizetés napján a számlavezető bankod által nyílvántarott, dollárra vonatkozó számlakonverziós eladási árfolyam alapján. Vili?
Ha kell még segítség, szóljál!
Előzmény: eclipse1 (6762)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.19 0 0 6763
eclipse:
1) AFAIK bármilyen dombornyomott VISA jó
2) a bank deviza eladási árfolyamon terhel a számládra
3) a bank nem terhel semmit, kártyás fizetésnek számít a MO vásárlás
Előzmény: eclipse1 (6762)
eclipse1 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 6762
Sziasztok!

Szintén meglehetősen új vagyok a témában, szóval bocsi, ha esetleg hülyeségeket kérdeznék. A fizetési módok közül a bidpay-t szeretném használni, ám egyelőre sajna nincs hozzá bankkártyám. Bármilyen dombornyomott visa alkalmas a célra? Ha a bidpay át akarja utalni az összeget a számlámról, és csak forint van rajta, akkor átkonvertálja valutára? A jutalékukon felül a banknak is kell tejelnem az átutalásért?

Előre is köszönöm!

Zsoltx Creative Commons License 2005.05.19 0 0 6761
Általában hitelkártyák akkor kérnek, ha valami free levelezőrendszerbéli (yahoo, hotmail stb.) emailt adsz meg.

Ha eladni is szeretnél, akkor mindenképp kell.

Előzmény: draco6 (6759)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.05.19 0 0 6760

1 nem

2 ja

sok sikert ! :)

Előzmény: draco6 (6759)
draco6 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 6759

Sziasztok!

Én eléggé új vagyok,és két kérdésem lenne.

1,Feltétlenül szükséges ahhoz hitelkártya,hogy regisztrálni tudjak?

2, az mindegy,hogy melyik ország eBay-én regisztrálok pl.:ha regisztrálok a németen, azt használhatom-e az amerkiain és ehhez hasonlók.

Elöre is köszi ,draco6.

Marcesz Creative Commons License 2005.05.19 0 0 6758
Minimális, vámhatár alatti biztosítást ($30-40) rárakni még mindig sokkal jobb, mint vakon beleküldeni a világba (egy gitár még a repülő csomagterét sem éli túl minden esetben), bár Japán-Mo viszonylatban elég jól teljesít a posta, az a tapasztalatom.
Előzmény: Törölt nick (6757)
ZE Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6756
Vámtarifa: http://www.vaminfo.hu/tariffnet/default.php

Ha a csomagon az szerepel, hogy "gift", és a dobozban számla is található a te nevedre, akkor szerintem a feladő (hiszen ő nyilatkozik úgy, hogy ajándék...) járhat pórul... Ha így tervezitek a dolgot, küldesd el vele a számlát külön levélben, ha nagyon kell neked.
Előzmény: foltan (6755)
foltan Creative Commons License 2005.05.18 0 0 6755

Sziasztok!

Mennyi a vámtarifa karórának, ha Szingapuri cég küldené?

Mi a tapasztalat három óráról van szó kb 130$-ért, érdemes két csomagba elküldetni és GIFT-ként feltüntetni?

Ha a csomagban benne van a szla akkor szabálysértést követek el ha giftként van feltüntetve?

Köszi a válaszokat!

edk440 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6754
Elég a betéti. Azért kell, hogy legyen honnan levonnia az ebaynek a jutalékát.
ebayde Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6753

Eladáshoz szerintem elég egy számlaszám IBAN és BIC kód.

Javítsatok ki ha rosszul tudom.

microdrive Creative Commons License 2005.05.17 0 0 6752
sziasztok ma voltam a bankban érdeklödni és megkérdezném töletek, hogy az ebay eladáshoz akkor dombornyomott HITELkártya  kell vagy jó a dombornyomott BETÉTI kártya is....fontos lenne a válasz ha valaki tudja tutira...köszi
Tojásos Nokedli Creative Commons License 2005.05.16 0 0 6751
Tehát akkor a szállítási cím alapján számítják fel az adót.

Köszönöm!

Előzmény: t.lantos (6750)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.16 0 0 6750

Ha ugyanazon allamon belul van a cimzett, akkor meg ra az adott allam altal megallaptott forgalmi ado. Ez allamonkent igencsak valtozo. 5-10% kozott van altalaban. De fel is szoktak tuntetni.

Előzmény: Tojásos Nokedli (6748)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.16 0 0 6749
"borítékot nem akarom mert nincs nyoma"

Hogyne lenne nyoma? Ajánlottan kell feladni (700 Ft), és akkor van neki nyoma, és ha "elkallódik", reklamálni kell, és kártéritést kapsz. Persze alaposan be kell csomagolni és lezárni.
Előzmény: foltan (6743)
Tojásos Nokedli Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6748
Sziasztok!

Volna egy nagy kérdésem:

Ha interneten keresztül rendelek Amerikában, akkor mi alapján rakják rá az árra a Tax-ot?

Ha szállítási cím ugyanabban az államban van mint a bolt?

Ha lakhelyem ugyanabban az államban van mint bolt, függetlenül attól, hogy hova kérem a szállítást?

Ha a bankkártyám ugyanabban az államban lett kiállítva mint ahol a bolt is van?

Esetleg egyéb :)

Egyik amerikai ismerősömhöz menne a csomag aki később hazahozná, és ugyanabban az államban lakik mint amiben a bolt is van, ez itt a probléma.

Tőle sajnos nem tudom megkérdezni mert nyaralgat :)

edk440 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6747
Tízezerig csak 1080 Ft a díj. Nem 20 eurót akarsz küldeni? Tovább nem látom, hogy bankszámlára küldeni drágább lenne.
Előzmény: foltan (6746)
foltan Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6746

Megnéztem anemzetközi postautalványt:

20eFt-ig 1440Ft és mindez bszámlára 1980ft akkor inkább otp -kresztüli utalás az 2000Ft és egyszerübb!

edk440 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6745
N-e-m-z-e-t-k-ö-z-i p-o-s-t-a-u-t-a-l-v-á-n-y (lassan mondom, mert úgy látszik, vannak, akik ennyi említés után még mindig nem figyeltek fel rá).
Youme Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6744
Vevőnek pénzt küldeni? Inkább eladónak nem? :-)

Kérdezd meg, hogy Bidpay-t elfogad-e? A Te VISA-d serintem jó hozzá.
foltan Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6743

Németországi vevőnek hogyan tudok legolcsóbban kiküldeni egy termék árát a termék ára 20 euro alatt van. Az OTP 2000Ft-ért utalja;borítékot nem akarom mert nincs nyoma.

Van olyan lehetőség a DHL-nél, hogy utánvéttel vegyem át az árut?

Vagy esetleg más valami? Dombornyomot VISA bankártyám az van!

Köszi a segítséget!

ebayde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6742

"Hogy lehet kikalkulálni a dpd árait?"

Ezt hogy érted ? Talán a DPD-t kéne megkérdezni, ök kalkulálják az árakat ! :)

Előzmény: foltan (6741)
foltan Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6741

Hi

Hogy lehet kikalkulálni a dpd árait?

Előzmény: ebayde (6738)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6740
"30euróért akar elküldeni kb 2kg-os csomagot a dhl-lel"

Kérdés, hogy a csomagolással együtt 2 kg alatt van-e, ill. mekkora a terjedelme. Merthogy bizonyos mérethatárig a 2kg-nál nem nehezebb csomagok feladhatók levélként is ("maxibrief international") és ez jóval olcsóbb. Ha ajánlottan adják fel (+2.05 EUR), akkor kb 35 EUR értékig biztositva is lesz a csomag. Ezt egy csomó német tölem szokta megtudni, aztán köszöngetik az infót, pedig mindez olvasható a német posta weblapján.

Előzmény: foltan (6733)
ebayde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6739

foltan !

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az eladó határozza meg mivel küldi ! Sajnos mint vevö csak megkérhetem az eladót, hogy legyen szíves nézzen olcsóbb lehetöség után. Pont az ilyen félreértések elkerülése végett jó az ilyesmit elöre tistázni.  

Előzmény: ebayde (6738)
ebayde Creative Commons License 2005.05.15 0 0 6738

Hali !

Pl. DPD !

Csomag Magyarországra DPD vel 2kg-ig 16,03.- eu 5kg-ig 19,05.- eu

Előzmény: foltan (6736)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6737
Most küldtem 90 USD-bidpayen keresztül. A jutalék 5 USD volt.
Előzmény: foltan (6732)
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6736

Melyek ezek az egyes cégek?

garfieldka Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6735

Van. 12, 17, 19,90, 25 Euroért is küldenek biztosított csomagokat egyes cégek. De ezek átalányban fizetnek az adott transzportőrnek. Tehát ha ilyen cégtől vásárol, mákod van. Ha hétköznapi halandótól vagy olyan bolttól, amely a postával küldi (ami ott a DHL), akkor bizony 30 vagy 38,50 légiposta esetén. % kilón felül persze megint más árak vannak. És terjedelmes csomag esetén is. Vagyis nem egyszerű kiismerni a dolgokat.

Ha

Előzmény: foltan (6733)
timartom Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6734
Nekem már csúszott át 150$ óra a vámon. Simán kis csomagban jött, gift rájegyzéssel. 5 napon belül itt volt, rá se bagóztak.
Előzmény: foltan (6730)
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6733
Egy frankfurti eladó 30euróért akar elküldeni kb 2kg-os csomagot a dhl-lel. Megnéztem majdnem leestem a székről mert tényleg annyi!!! a Kérdésem: Van olcsóbb szállítási mód  a dhl-nél ????
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6732

köszi szépen bugmaker!

Tehát érdemesebb több csomagban elküldetni, hogy megússzam vám nélkül? A vámértéket a vámosok állapítják meg? A csomagot mindenképpen felnyítják?Bidpaynek mennyi a jhutaléka?

Előzmény: bugmaker (6731)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6731
foltan: a 45 euro határeset még ha GIFT-et iratsz is rá: van rá esély hogy megúszod vám/áfa nélkül, de nem 100%. Ha vámolják is, akkor sem kell felmenned Bp-re: küldenek egy értesítőt, hogy csomagod érkezett kivánod-e kifizetni a vám/áfa összegét. Ha igen, akkor aláirva visszaküldöd/faxolod a nyomtatványt és Kecskeméten a postán veheted át a közterheket megfizetésével egyidejűleg.
Előzmény: foltan (6730)
foltan Creative Commons License 2005.05.14 0 0 6730

Segítségetek kérem!!!!!

Japánból szeretnék 2db órát behozni 45 euró alatt van, szólni kell az eladónak, hogy tüdtesse fel a csonmagon, hogy GIFT? Vagy mindenképpen vámolnik fogják? Kecskeméti vagyok fel kell érte mennem pestre vagy a címre elhozza a posta?

Bidpay mennyi jutalékot von le?

Köszi a válaszokat!

NetFantom Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6729
Sziasztok, már legalább ezer hozzászólást olvastam és most eljutottam Youme oldalára is „köszönet neki az oldalért” (http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm)
Viszont még mindig lenne kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ.

Az EU-n kívüli vásárlásoknál és főleg a nagyobb értékű vásárlásoknál a VÁM és az ÁFA a fő „probléma”. A kérdésem az, hogy mi van akkor, ha pl. az USA-ból érkező árut nem Magyarországra kérem hanem Szlovákiába, Angliába vagy más EU-s országba és onnan hozom be Magyarországra? Az EU tagországokban hogy működik a VÁM és az ÁFA fizetése ebben az esetben. Azt ugye tudjuk hogy van ahol 16% az ÁFA vagy kevesebb, pl Szlovákia? Ha csak az ÁFÁT nézem máris 9%-t megtakarítok ami ugye nem elhanyagolható egy közel 500.000,-ft-s tételnél. Szóval ki mit javasol? Hogyan lehet csökkenteni ezeket az extra kiadásokat?

Előre is kösz a válaszokat.
Üdv. NetFantom
yyolii Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6728

sziasztok,

tudtok segíteni, hogy hogy a legolcsóbb csomagot küldeni németországba?

hitelkártyán kívül kell valami, ha el akarok adni az ebayen?

egyáltalán vesz valaki magyarországról?

köszi

Yogi Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6727
A fene egye meg, egy hülye amerikai megmyerte egy cuccomat több mint egy hete, azóta összesen egy levelet kaptam tőle, mert szerinte "visszapattantak". Már a neve se tetszett:sexsymbol, valahogy éreztem, hogy nem fog fizetni. Most írok neki, ha mondjuk keddig nem válaszol, akkor elindítom a "non paying bidder" procedúrát (vagy hogy a túróba hívják). Ugye nem vagyok türelmetlen?
A párhuzamos aukción egy ugyanilyen item nyertese egy német volt; gyanús volt a neve, rákérdeztem, naná, hogy ismerem. Még jó, nemzetközileg ismert szakember, meg is rendeltem a DPD-t másnap. Nem tudtam elég gyors lenni: a pénz előbb jött meg, mint a futár.
Leopold Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6726
De sajnos amerikában, de főleg angliában rögeszmésen ragaszkoddan a csekkhez.

Tud ő is fizetni pl. WU-nal, fizesse nyugodtan ki a 13 dollár költséget, én is kifizettem amikor az USA-ból rendeltem, mert másképp nem tudtam fizetni. Szemmel láthatóan a birodalmi mentalitás áthatja még az utolsó közember szemléletét is.
Előzmény: Zsoltx (6724)
timartom Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6725
Gondoltam, hogy csak valami elírás lehetett.
Előzmény: Zsoltx (6722)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6724
Ezt akartam én is mondani, hogy csekket nem fogadsz el és kész.

De sajnos amerikában, de főleg angliában rögeszmésen ragaszkoddan a csekkhez. Egyszerűen képtelenek belátni, hogy eljárt felette az idő. De hát ahol Tony Blairt 3x lehet hatalmon ... :-)
Előzmény: t.lantos (6723)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6723

Erre azert megvan az az egyszeru eset, hogy beleirod az aukcioba, hogy csekket nem fogadsz el.

Kuldje bidpay-el, vagy utaljon.

Bar nekem mar megint aszondja egy nemet, hogy nem tud utalni, mert a bank aszondja, nem jo az iban. Igaz, hogy a tobbinek sikerul, de mindegy.

Előzmény: Zsoltx (6721)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6722
Megoldódott a Bidpay kínom is. A lökött a számlalevélben rossz emailt írt, ez volt a baj.

Nagy nehezen sikerült egyeztetni, mert marhára nem lett volna kedvem a WU-hoz.
Előzmény: timartom (6697)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6721
Ezért is utálom én pl. a csekkeket és ezért szokott mindenki ragaszkodni a csekkek beváltásához, mielőtt bármit is postára ad. És az ilyen köcsögök miatt szokott kialakulni egy-egy országról olyan negatív kép, hogy előbb utóbb senki nem fog szóbaállni az adott nemzet licitálóiva.
Előzmény: Eburafako1974 (6720)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6720
Sziasztok!

Érdekes tapasztalat e-bay-jel kapcsolatban. Az egyik ismerősöm próbálja eladni a Canon projektorát 900 dolláréert. Kétszer is megnyerte valaki az aukciót. Mindeketten afrikai országból licitáltak, és mindkét nyertes román állampolgár (mint sikerült kideríteni). a pénz amit küldtek Angliában lett postázva, és hamis amerikai banki csekket tartalmazott. Persze voltak trükkjek, hogy - e-mail idézet- " Látja uram, megnyertem a licitet, már délutánra küldöm is önhöz a UPS-t, feladhatja az árucikket nyugodtan.." persze elhajtottuk a csomagfelvevőt, és azóta is a projektort használjuk.
Amit mondani akarok, hogy nagyon nagyon óvatosnak és GYANAKVÓNAK kell lenni, és a legapróbb részletekig ki kell deríteni mindent az üzlettársról. Én is bonyolítottam pár dolgot az e-bayen, kb 5% ban át lettem verve, mert nem voltam akkor még elég körültekintő.

Sok sikert mindenkinek
digicat Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6719
1. Az ebay nem fog forintban terhelni. Nekem a .com dollárban számláz.
A .de valószinűleg euróban, de én nem ott regisztráltam, így nem tudom.
A bank váltja át a saját devizaárfolyamán forintra.
Előzmény: microdrive (6718)
microdrive Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6718

sziasztok....

1...ha magyar ebay eladási cuccot is akarok és ha csináltatok egy magyar hitelkártyát...akkor az ebay csak a normál levonásokat vonja le nyilván forintban...vagy van ezen felüli összeg is amiatt hogy forint számláról van szó???

más...

2...ha hitelkártya kell és nincs rendszeres jövedelmi cuccom de 1-3 százezret rá tudok tenni a kártyára pár napra...akkor melyik bank legyen...

ha van valami ötlet az jó lenne köszi...

gergely26 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6717

Hali!

A Múzeum körúton és a Deák térnél  is a Leica bolt közelében van egy elég korrekt pénzváltó, persze ez nagyban függ az összegtől amit beváltanál :-))

erozsolt Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6716
Nem szervesen ide tartozik, de ezt a fórumot már ismerem, meg szerintem itt van a legtöbb illetékes, szóval tudnátok segíteni abban, hogy hol lehet a legjobban Forintot (kp) Eurora beváltani? Köszönöm válaszaitokat
edk440 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6715
Postanweisung.

Díjak a posta.hu-n.
Előzmény: komikart (6713)
vdetty Creative Commons License 2005.05.13 0 0 6714

Sziasztok!

Tudna nekem vki SOS segíteni? Németül kellene írnom egy reklamáló levelet, de én angolul tudok csak sajna:( Illetve némethez is konyítok vmit, na de reklamálni?!

köszi szépen

komikart Creative Commons License 2005.05.12 0 0 6713
Hali .Hogyan hívják németül a nemzetközi postautalványt amire németországból befizet a vevő és a posta kihozza?Kb mennyi a díja ? kösz!
handras Creative Commons License 2005.05.12 0 0 6712
És ajándékot kaptál már? :D
Előzmény: ebayde (6711)
ebayde Creative Commons License 2005.05.12 0 0 6711
edk440 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 6710
Vagy nem.
Előzmény: ebayde (6709)
ebayde Creative Commons License 2005.05.12 0 0 6709

Hali mindenki !

Bizonyára vannak közetek jól tájékozottak, és azt szeretném kérdezni, lehet e már tudni mikor nyit az ebay.hu vagyis mikortól lesz Magyar ebay ?

Mert, hogy Lengyel már van. Gondolom ezután mi jövünk. vagy?

ZE Creative Commons License 2005.05.11 0 0 6708
ELvileg USA-cég jegyezte be a domain-t, de azért én megnézném majd azt a számlaszámot, ahova utalni kell/ahonnan az elküldött összeg érkezik...

No mindegy, az ilyen cégeket akkor veszem majd komolyan, ha a regisztráció nem piramisjáték-szerűen történik, és az oldal nem netes szlengben íródik, etc, etc, etc...
Előzmény: digicat (6707)
digicat Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6707
Továbbá: -nincs SSL (egy pénzügyi szolgáltatónál elvárható) -nem hiszem, hogy korlátlan összeget lehet majd utalni bármely országba. Egyes országokba általánosan tilos utalni az Államokból és máshonnan, másokba pedig korlátozva van. Pénzmosás- és terroristaellenes törvények miatt.
Előzmény: ZE (6705)
ZE Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6705
Nagyon új még...:

Registrant:
GreenZap
8677 Villa La Jolla Drive
PMB# 1121
La Jolla, CA 92037
US
646-352-0268

Domain Name: GREENZAP.COM

Administrative Contact:
Bernstein, Michael admin@greenzap.com
PMB# 1121
La Jolla, CA 92037
US
646-352-0268

Technical Contact:
Bernstein, Michael admin@greenzap.com
PMB# 1121
La Jolla, CA 92037
US
646-352-0268

Record last updated 04-28-2005 10:35:21 PM
Record expires on 01-09-2012
Record created on 01-09-2005

Domain servers in listed order:
NS0.DIRECTNIC.COM 204.251.10.100
NS1.DIRECTNIC.COM 206.251.177.2
Előzmény: vega (6703)
Ariel Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6704
25$-ert a legyet is roptebe? ejj ejj...

Előzmény: vega (6703)
vega Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6703
Rövidesen indul egy új, GreenZap nevű pénzt-transfer szolgáltatás, lehet majd használni az ebayen és más aukciós oldalakon is fizetésre.
Jelenleg előregisztrációs időszak van, az opciók között Magyarország is szerepel, reméljük a legjobbakat.

Regisztráció ezen a címen, (Preregister gomb). Van egy bónuszkód (ujpaypal), ezt használva $25 bónusz jár a szolgáltatás indulásakor minden felhasználónak.
timartom Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6702

Bocsi, a nagy sietségben kihagytam két gondolatjelet:

"- ha te mindent jól írtál meg -"

Előzmény: timartom (6701)
timartom Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6701
Szerintem az eladónál lehet a bibi ha te mindent jól írtál meg, mert a csekkoláskor csak formai ellenőrzést végez, hogy az adatok amiket ismer stimmelnek-e.
Előzmény: Zsoltx (6700)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6700
Minden stimmel. vagy az elado vagy a termek nem tetszik nekik. Ket masik mar elment.
Előzmény: timartom (6697)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6699
Az pl. nem rossz "szabály" szerintem, ha a postaköltségre annyi csomagolási költséget teszel rá, amennyibe a csomagolás neked került. Magyarul, ha kellett venned az ÁPISZ-ban egy bélelt boritékot 100 Ft-ért, akkor mondjuk 0.4-0.5 EUR pluszt legalább hozzá lehet adni a postaköltséghez. Persze úgy is lehet gondolkodni, hogy neked a postára menés is egyfajta költség és emiatt is ráteszel valami keveset, de szerintem nem illik csomagolási és kezelési dij gyanánt extra profitot bezsebelni.
Előzmény: komikart (6693)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6698

Teljesen igazatok van, én azzal kevertem, amikor egy eladó regisztrál a BidPaynél. (Végül is accountnak hívják mindkettőt, csak az egyik pízes. Nem mindegy, tudom.)

Előzmény: Zsoltx (6696)
timartom Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6697
Biztos, hogy minden adat stimmelt? Nem írt át valamit a rendszer?
Előzmény: Zsoltx (6696)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6696
Nem igy van. Van az eladonak accountja es o arra keri a lovet, es nem money ordert kap. Egyebkent tovabbra is megtagadjak ezt a tranzakciomat, mig masik kettot siman teljesitettek.
Előzmény: Marcesz (6691)
edk440 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6695
Írj nekem mailt arról a címedről, amit az Ebayen használsz, ,,meghívlak''.
Előzmény: micsike1 (6692)
edk440 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6694
Az eladó választhatja azt is, hogy a checking accountjára utalja a pízt a Bidpay, és ne MO-t küldjön.
Előzmény: Marcesz (6691)
komikart Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6693
Hali Eladásnál mennyi csomagolást+postaköltséget lehet/érdemes felszámolni a német vevőnek egy kisméretű levélként küldött és pl lkilós csomag után,csak a postaköltséget szigoruan?
micsike1 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 6692

Sziasztok!

Régebben volt valami link/cég aki az utolsó percekben licitált. Nem találom, tudna valaki segíteni?

Köszi

Marcesz Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6691

Ráadásul az eladónak van Bidpay accountja, tehát semmi postázás meg ilyesmi, direkt megy a számlájára a lóvé.

Egy pontosítás: postázzák azt mindenhogy, csak biztonságosabb egy kicsit. Ha egy vevő egy regisztrált eladó email-címét adja meg, az eladó által megadott címre küldik a money ordert, függetlenül attól, hogy hány betűt ütött el benne a diszlexiás vevő...

Előzmény: Zsoltx (6688)
timartom Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6690

Szerintem menni fog. Egyébként azonnal megy az email az előadónak is és tudja, hogy mi a helyzet. Írtam anno az eladónak, hogy a Bidpay betartott, de jelezte, hogy már tudja.

Én még mindig nem értem, hogy a form-ban miért írt át adatokat.

Előzmény: Zsoltx (6688)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6689
Megoldás a postaládádban! ;)
Előzmény: 4ndre4s (6686)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6688
Timarton Youme!

Köszi az infókat.

Regeltem újra és elküldtem még egyszer, legfeljebb zárolják megint.

Az a cumi, hogy még soha nem volt gondom velük és már megírtam az eladónak, hogy ment a lóvé. Legfeljebb pofára esek és tényleg WU-al kell küldenem, de az meg drága és macerás.

Ráadásul az eladónak van Bidpay accountja, tehát semmi postázás meg ilyesmi, direkt megy a számlájára a lóvé. 1000 feletti feedbackje van. Na mindegy majd kiderül.

Előzmény: timartom (6685)
morbiczer Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6687

SZVSZ tudd meg az IBAN és SWIFt kódját, és utald át a pénzt. Az a 2000 Ft még az 52 euróhoz képest sem olyan sok.

(Különben én a Raiffeisenbanktól 5 dollárért utalgatok Németországba. Elvileg kellene lennie még 5 dollár tranzakciós költségnek is (HUF - EUR), de ezt még egyszer sem számolták fel, én meg nem fogok reklamálni.)

Előzmény: 4ndre4s (6686)
4ndre4s Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6686

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Megnyertem egy aukciót vasárnap, és át kellene utalni a pénzt egy német fószernek, de ugye itt Magyarországon olyan rendszer van az OTP-nél, hogy 2000Ft (!) az átutalás alsóhangon, ha megadod az IBAN számot és a SWIFT kódot.

Szóval valami olcsóbb megoldásnak jobban tudnék örülni, ha kivitelezhető. Mindenképp átutalással intézné az eladó, ezért kell ennél maradni.

Ha valakinek van egy német bankszámlája, és megjátszható lenne, hogy ő átutalja onnan az 52 eurót (nem egy nagy összeg), akkor én átutalnék 52 eurót+valamennyi juttatást az illető magyar bankszámlára.

Szóval ha valaki tudna ebben segíteni, szóljon minél előbb! (esetleg ha van más megoldás?)

Előre is köszönöm!

timartom Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6685

Szia Zsoltx!

Én is jártam így, olvasd el a 6443-as hozzászólásomat. Én csináltam egy új accountot és azzal már tudtam utalni. Egyébként azóta már többször fizettem és semmi gond nem volt (volt olyan is, hogy 3 óra alatt fogadták el a fizetést). A pénz zárolásának feloldása nekem kb. 2 hét volt.

Előzmény: Zsoltx (6681)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6684
emiatt én minden levélváltást eltárolok a levelezőmben mert bizonyitékként a privát levelezés másolatát is elküldhetem
de eddig még nem akadt ilyen gondom igaz hogy nem vagyok régi tag
valamennyire azért meg kell bizni egymásban szerintem
Előzmény: nudle (6682)
Youme Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6683
edk440 asztaltárs írt erről a 6006-ban. A VISA volt a hunyó.
Előzmény: Zsoltx (6681)
nudle Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6682
Köszi Marcesz! Jó útra tért a "Fischkopf", jelentkezett. Azt mondta, utána kellett néznie, mennyi lesz Mo.-ra a csomagküldés. Csak az furcsa egy kicsit, hogy egy barátja bankszámlaszámát adta meg, mert az övéhez nem tud megadni IBAN/BIC számot, és tudja, hogy így drága az utalás. De mindezt a privát postafiókomba írta. Arra gondoltam, megkérem, hogy az ebay üzenőfelületén keresztül is adja meg ezt a másik nevet, bankszámlaszámot, mert mi van, ha elküldöm a dellát, ő meg közli, hogy még nem adta meg az adatait, és azt a levelet nem is ő küldte nekem. Mit gondolsz, ez lehet egy trükk? (Azért az az 565 pozitív értékelés a manus mellett szól, és az egy semleges is azért volt, mert a vevő nem vette észre, hogy a termékhez csak angol, francia leírás van, és számon kérte reajta a németet.)
Előzmény: Marcesz (6674)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6681
BidPay használók!

Van valami tapasztalat, hogy miért tagad meg tranzakciót a bidpay.

Nem tudom hányszor fizettem vele, de most egy 40 dolcsis tételre azt mondták, hogy denied!

Persze nem mondhatják meg, hogy miért és csak most, tehát majd azért a jövőben próbálkozzak csak nyugodtan, blablabla

Most mehetek a köcsög WU utalványt kitölteni.

Zsoltx Creative Commons License 2005.05.09 0 0 6680

Mi köze az átutalásnak a dombornyomott kártyához?

Előzmény: komikart (6679)
komikart Creative Commons License 2005.05.08 0 0 6679
Tisztelt Ebay-os Eladók!
Megosztanátok velem kinek milyen tapasztalata van (ha nincs paypal)hogyan viszonyulnak a banki átutaláshoz? Melyik banknál érdemes igazán dombornyomott kártyát szerezni,melyiket preferálják a német vásárlók?(cib k§h otp -melyik a legolcsóbb?) Csak a Visa classic a jó?(Bocs ha már volt szó róla!-de itt eddig elsősorban a vásárlásról olvastam.)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6678
Előzmény: bugmaker (6677)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6677
tlantos: kiváncsian várom az új DPD árlistát, mivel nekem azt mondták, hogy minden viszonylatban egységesen 10 euroval emelték meg a szállitási dijakat. Ez alapján a 10.48 eur kicsit kevésnek tűnik ...
Előzmény: t.lantos (6675)
komikart Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6676
A postai küldésnél semmi sem tünt el?Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a Magyar Postával.Van esetleg valami speciális dolog amire figyelni kell a postai feladásnál?Mennyi idő alatt ér ki a csomag?
Előzmény: t.lantos (6675)
t.lantos Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6675

Fel kiloig a magyar postat szoktam hasznalni levelkent feladva. ALkalmankent ajanlott levelkent.

Egyebkent meg DPD. Most szereztem be az aktualis DPD arlistat, a hetvegen beszkennelem, es felrakom.

Nemetorszagba 10.48EUR+afa es 13.3EUR+afa kozott valtozik a0-31.5kg savban.

Előzmény: komikart (6672)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6674

Itt van róla infó:

http://pages.ebay.de/help/buy/questions/wait-contact.html

Régebben a 3 munkanapon belüli kapcsolatfelvétel kötelező jellegű előírás volt, de most nézem, hogy már csak "ajánlott". (A tegnap említett folyamat része ez is: az eBay teljesen kivonja magát a szabályozásból.)

A németek nagyon szeretik az átutalást, nem hiszem, hogy ezzel lenne problémája.

Előzmény: nudle (6670)
sujgojo Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6673
beszeltem a fickoval, sajnos eleg gyenge volt az angolja meg a vonal is, de a lenyeget tekintve megnyugtatott. a zero feedbackes kerdesemet viszont mintha nem ertette volna, mindenesetre elkerte a szamomat. mar negyen szemelyesen megneztek az arut, szoval van erdeklodes boven, valoszinu mindenki az utolso percre osszpontosit. igy nem hiszem hogy tul sok, az eselyem, de azert rajta leszek. koszi a segitseget.
Előzmény: ebayde (6664)
komikart Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6672
Hali .Mint eladó elsősorban a német e-bayen szeretnék tevékenykedni.Aktív eladók tudnának -e segíteni nekem hogy milyen csomagküldési lehetőségeim vannak németországba(unióba) és ezeknek milyen anyagi vonzata van.(mennyibe kerül)Hogy tudom kiszámolni megadni ha eltérő csomagokat adok fel.(sorry de teljesen kezdő tapasztalatlan vagyok e téren)kösz
apca Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6671
miközben 500 fölötti pozitívja, és 1 db semlegese van 5 év alatt, tehát abszolút megbízhatónak tűnik.

Nyilván ő is fenntartja magának az "utolsó szó jogát" :(
Előzmény: nudle (6670)
nudle Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6670

Marcesz! Köszi a gyors választ! Még annyit, hogy ezt az ebay által közzétett előírások között megtalálom én is? Keresgéltem a német oldalon a Grundsätze, és Regeln dolgok között, de nem találtam még utalást sem határidőkre.

(Már két hasonló termékről csúsztam le amiatt, hogy a "fritz" egy hete nem reagál semmilyen megkeresésemre, miközben 500 fölötti pozitívja, és 1 db semlegese van 5 év alatt, tehát abszolút megbízhatónak tűnik.) Lehet, hogy nem meri megadni a bankszámlaszámát az átutaláshoz?

Előzmény: Marcesz (6658)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6669
"van valahol pontosido a neten?"

Pl.: www.atomtime.com
Előzmény: sujgojo (6665)
ebayde Creative Commons License 2005.05.07 0 0 6668
Igen az a tuti, de ahhoz nagyon kell érezni a dolgot.
Előzmény: narancsmacek (6666)
ebayde Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6667
Az ebay idö számít. 2 választásod van, 1. ottülsz a gépelött és az utolsó 1-2 percben egymásután frissíted az oldalt és mindíg látod a hátralévö idöt, és ha 30mp van vissza elkezded a licit procedúrát, de feltétlen legyél beloggolva, különben kéri nicket és a jelszót és azzal ki csúszhatsz az idöböl. A frissítésnél azt is mérheted, hány mp re van szükséged egy oldalt betölteni, és ezzel számolj mert a licit lesdásához 3 szor kell új oldalt betöteni. Én imádom ezt a modszert. 2. ha nincs idöd ott ülni a gép elött akkor marad a Biet-o-matic. Sok sikert :)
narancsmacek Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6666
Nem akarom osztani az esztet, de en inkabb 5mp-et mondanek (vagy kevesebbet, de ez mar reflex es netkapcsolat fuggvenye).
sujgojo Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6665
koszi a valaszokat. akkor a hajrara idozitek. most meg osszeirom a kerdeseket, aztan felhivom a faszit.
akkor ha jol ertem, az utolso 20 masodperc lenyege, hogy ha sikerul atvennem a vezetest, akkor mar nincs ido arra, hogy megprobaljak visszavenni.
van valahol pontosido a neten?
ebayde Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6664
A 0 feedback csak akkor lehet probléma, ha ez a leirásban mint kizáró ok fel van tüntetve. Ettöl függetlenül, javaslom az eladóval elötte felvenni a kapcsolatot, és megérdeklödni, hajlandó e MO. ra küldeni, és mennyi a postaköltség, ezzel elkerülhetsz utólagos kellemetlenségeket. Ha az eladó részéröl is ok, akkor licitálni 20mp el a vége elött, beütni a maxot amit neked megér.
Előzmény: sujgojo (6653)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6663
garrfieldka Lackó koma: bár nem örvendeztetett meg a válaszotok de köszönöm
akkor én is megszüntetem!
le az OTPvel.
garfieldka Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6662
Sajnos semmire se volt jó. Fél évig fizettem a díját, próbáltam a külföldit rábeszélni, de mind elzárkózott tőle. A rendes Visa kellett nekik. Végül megszüntettem.
Előzmény: valamilanykabatban (6660)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6661
Amig a BidPay elfogadott MasterCard-ot is, addig nekem kitűnően működött. De mivel egy ideje nem felel meg nekik a MasterCard, igy most csodálkoznék ha találnál valakit, aki tud BidPay-ezni az OTP-s webkártyájával.
Előzmény: valamilanykabatban (6660)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6660
tényleg nincs senki itt akinek bevált a z otp s webkártya a Bidpay-en???
istenem.....add hogy legyen......
apca Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6659
Nem tartom valószínünek, hogy viszont fogsz látni mint vevődet...
Előzmény: ebayde (6652)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6658
Az előírás: 3 munkanapon belül.
Előzmény: nudle (6656)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6657

Az ebay maga a garancia, ezért van a vevö védelem!

A "vevővédelem" egy bizonyos - nem is annyira csekély - összeg alatt, amint írod is, nem fizet. Szintén nem fizeti a postaköltségeket és egyebeket, amik szintén elég magasra rúghatnak. Nem fizeti a nem vagyoni károdat sem. Ráadásul ha az eBay által ugyan elfogadott, de nem online módon fizetsz, a bizonylatok eljuttatása az eBayhez és maga a procedúra nagyon hosszas tud lenni.

Ez a mostani helyzet, de a trend az, hogy az eBay egyre jobban kivonja magát a szabályozásból, így a vevővédelemből is.

Eladóként nekem nagyon fontos a tiszta profil, és ezt attól a bizonyos 1 % tól csak így tudom megvédeni.

Nézd, ez olyan, mintha a boltban eldugnák a vevők elől a Vásárlók Könyvét, ami a vevői jogok súlyos megsértése (büntetik is). De tedd (végülis megteheted), ahogy akarod, bár itt, a fórumon rögtön kaphattál egy röpke értékelést az üzletpolitikádról.

Előzmény: ebayde (6652)
nudle Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6656

Rövid visszaolvasgatás után sem találtam infót a következőre: Ha megnyertem a licittel egy terméket, és a szokásos utat járva az eladó nem válaszol a megkeresésemre, ezt meddig illik "tűrni"? Hány nap után illik legkésőbb reagálnia neki?

Zsoltx Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6655
Hogyne választaná meg!

Elég sokat vásárolot angliából. Ott valahogy írtóznak a anglián kivülre postázni. De miután nagy nehezen volt néhány sikeres üzletem britt eladókkal sokkal könnyebben ment a dolog.

Hiába volt kiírva, hogy U.K. only, megemlítettem a pozitív britt üzleteket és máris ment a dolog.

Namost ha itt van pár negatívom akkor mi van?

Egyébként a legkorrektebb eladók rögtön adnak pozitívot, amikor a megbeszélt időben és módon megérkezik a lóvé.
Aki arra vár, hogy adjak én és majd ő is, az valahogy nem kerek.

Mondjuk én utólag soha nem alkudoztam, akkor sem, amikor két nap múlva féláron vehettem volna meg ugyan azt a terméket.
Előzmény: Dhokthol Genya (6644)
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6654
Ucsó perc, max + egy kicsi.

Sokszor kiveséztük már ezt itten, de ennél jobbat senki nem tudott.
Előzmény: sujgojo (6653)
sujgojo Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6653

sziasztok,

lenne egy kerdesem, lehet hogy hulyeseg, akkor bocs, csak azert van, mert meg kezdo vagyok.

talaltam valamit a nemet ebay-on, ami komolyabban erdekelne. ket nap es par ora van meg hatra, es jelenleg a dolog "valos" ertekenek (szerintem) az 50%nal jarnak a 24. biddel. en ugy 70%ig elmennek, tovabb nem.

a kerdes az lenne, hogy "lelektanilag", ha van ilyen, mikor erdemes beszallni? kezdjek el most kisebb bidekkel felul licitalni, vagy varjak, es ha semmi nem valtozik az utolso pillanatig, licitaljak akkor be a maxszal, amit adnek erte? vagy esetleg most gondoljam at, mennyit er nekem, tegyem meg a maxot+plusz egy kicsit, es rase nezzek tobbet.

szoval ha koran kezdek licitalni, annak nincs nagyobb arfelhajto hatasa? es ha tul kesore hagyom, az nem gaz? be lehet szallni a licitalasba akar 5 perccel a vege elott is?

ja persze 0 feedback-es vagyok, szoval lehet hogy eleve semmi eselyem.

koszi

ebayde Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6652

Apca !

"A vevő, aki minden biztosíték nélkül elküldi a pénzét"

Azért remélem egyröl beszélünk. Az ebay maga a garancia, ezért van a vevö védelem ! Azt már kevesebben tudják, hogy ez ( a német ebayn ) 25.- € ba kerül.

Mindegyikötökkel egyetértek aki um. fenyegetve érzi magát, de mégegyszer ez csak amiatt a  bizonyos 1% miatt van, akiknek nem tudsz elég jó lenni. pl. Eladóként nekem nagyon fontos a tiszta profil, és ezt attól a bizonyos 1 % tól csak így tudom megvédeni. Ha 400 aukciód van havonta az 4 negatív akármilyen jól csinálod, ezt nem engedhetem meg. Ez nem azt jelenti, hogy nállam nem lehet reklamálni, sött gyakran elöfodul, hogy a vevö kritizálja a kapott portékát mert a licitálás lázában egy kicsit messzebre ment mind szeretett volna, és mindenféle mondvacsinált ürügyel megpróbál utólag alkudozni !!!! Nállam nincs alku, azonnal felajánlom neki hogy visszaveszem a cuccot, sött még ráteszem a postaköltséget is hogy ö maximálisan kártalanítva legyen. Asszem ennél korrektebbül nem lehet eljárni. Na ezeknek az eseteknek is csak 10% a küldi vissza a portékát ami csak azt bizonyítja, hogy csak egy gyenge próbálkozás volt az alkudozásra. Na akkor képzeljük el ha egy ilyen vevönek aki erre vetemedik a kezébe adom annak a lehetöségét, hogy büntetlenül rontsa a profilomat. 100% hogy megtenné. Csak azért mert nem tudott alkudni ! Ez mennyire korrekt ?  

Előzmény: apca (6650)
gbuk Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6651

Nekem is jóval nagyobb a bizalmam azokkal szemben, akik rögtön megadják a pozitív feedback-et, amint ott van a pénz.

Most is csak olyanoktól nem kaptam még meg 5 terméket, akik megkapták a pénzt 3-4 hete, de még nem érkezett meg, amiért fizettem. Amikor megírják, hogy megjött a pénz, de nem ad feedback-et, akkor már fel vagyok készülve arra, hogy gond lesz, és az esetek nagy részében ez van. Kb. 100 tranzakciónként 20 ilyen eladó van, ezek közül 10-15 biztos, hogy csúszik a szállítással, vagy 1-2 meg sem jön. Érdekes...

Kár, hogy ez általában csak akkor derül ki, amikor már mindegy, hogy megbízok-e valakiben vagy nem. Ha lenne ilyen info az eladóról, hogy mikor hagy feedback-et, akkor biztos, hogy csak azokkal üzletelnék, aki rögtön megadja.

apca Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6650
De had legyen enyém az utolsó szó ! :)

Milyen alapon? Ki is bízik meg itt jobban a másikban? A vevő, aki minden biztosíték nélkül elküldi a pénzét egy ismeretlennek, aki ráadásul ezek után még fenntartja magának az "utolsó szó jogát"!

Na ne...

Ez egyébként azoknak a mentalitása, akik be kívánják csapni a piacot, sok kiértékű cuccal megszerzett pozitív értékeléssel, ami után egy nagy értékű áru kapcsán lenyúlják a pénzt, és eltűnnek.

Tipikus maffia-mentalitás
Előzmény: ebayde (6647)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6649

Mit mondjak, elég cinikus felfogás. Legyen az eladóé az utolsó szó? Ugyan miből következik ez? A piac bizonyos vevői szükségletek kielégítésére jött létre, nem eladói haszonszerzés céljából, ez utóbbi csak egyenes következménye annak.

A te üzletpolitikád ennek a több ezer éves folyamatnak (és mellesleg a piacon hatályos törvények) megcsúfolása. Nem szívesen lennék a vevőd, aki a világ túlsó feléről, vakon megbízva benned küldi a pénzét, és utána még csak egy kifogása sem lehet, mert te fenntartod magadnak az utolsó szó jogát (azért egy pillanatra el kellene gondolkodnod, hogy ki is ad itt pénzt kinek?), ráadásul ha már az kiderült, hogy az sem igaz, hogy a vevő "elégedettségére" vársz, akkor a többi része miért lenne igaz?

Előzmény: ebayde (6647)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6648
Ahogy már írták, bárki szűrheti a potenciális vevőket. Ezt a legtöbben azért nem teszik meg (főként azok, akik a lejjebb említett üzletpolitika hívei), mert egyszerűen több bidet (magyarul több pénzt) akarnak.
ebayde Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6647

Hali Marcesz !

Nem, ez nem fegyver ! De had legyen enyém az utolsó szó ! :)

2 éve ebböl élek, és részemröl nincs visszaélés. Mi az hogy túl olcsón ment el az áru ? ilyen nincs ! Ha igen, az az én hibám és ezért nem jár negatív. egy csomó holmit adtam már el 1.- € ért és ez így van rendbe. Legaláb nem foglalja a helyet a raktárban. Ha többet ért volna akkor drágábban ment volna el.

Előzmény: Marcesz (6643)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6646

na bumm!

Akkor is van még pár tucat azonos termék.

Eddig 91 cuccot vásároltam, de mindössze 2X találkoztam ilyennel.

Kibírtam valahogy. Az eladó ha ennyire finnyás akkor olcsóbban szabadul meg a cuccától....

Előzmény: ZE (6645)
ZE Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6645
Megválogathatja a vevőt ("authenticated bid, minimum x pozitívval, negatívval nem, stb.)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6644

Teljesen egyetértek veled, veletek, DE!

Miért olyan fontos a vevőnek a pozitív értékelés?

Az eladó sokmindent megtehet, csak a vevőt nem választhatja meg. NEM???

Előzmény: Marcesz (6643)
Marcesz Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6643

Ha megkapta az árút és meg van vele elégedve, akkor én is meg vagyok vele elégedve.

Na, ezt nevezik mellébeszélésnek. Nagyon szépen hangzik, hogy te törődsz a vevői elégedettséggel, a probléma azonban az, hogy az eladó által adott feedback nem arról szól, hogy te mennyire örülsz a vevő örömének (ez a te magánügyed, bár itt gyaníthatóan nem is erről van szó), hanem arról, hogy a vevő hogyan teljesítette kötelezettségeit: milyen hamar fizetett, hogy kommunikált stb.

Amúgy meg ha nem elégedett a vevőd (ez hadd legyen az ő magánügye, ha már egyszer fizetett ezért), akkor a logikád szerint negatívat érdemel, ugye? Megfordítva a dolgot, az elégedetlen eladó (teszem azt, mert alulárazta a portékáját, ami így olcsón ment el - szintén a magánügye) szintén negatívat érdemel, és a vevőid miért ne gondolkodhatnának így?

Több mint 5 és fél évnyi ebayezés (közel 200 üzlet) után azt kell, hogy mondjam, hogy azok az eladók, akik hasonló elveket vallanak, többségükben (van kivétel persze, aki pusztán néhány rossz tapasztalat miatt teszi ezt, de soha nem él vissza vele, és nem is feltétlenül ért vele egyet) azért teszik ezt, mert nagyon jól tudják, hogy néha füllentenek itt-ott a leírásban, és a negatív feedbacket mintegy fegyverként fordíthatják a csalódott vevő ellen. Ezeknek az eladóknak hiába írsz vissza, hogy nem azt kaptad, ami le volt fotózva (még csak nem is kell fenyegetni őket!), basznak válaszolni, és ha írsz egy negatívat, szemrebbenés nélkül viszonozzák, és hazudnak.

Előzmény: ebayde (6631)
szasa6 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6642

Hali!

Én HongKongból rendeltem makettet egy cégtől, kb 5000 Ft értékben, légipostán küldték, a kisérőn az állt: érték 6$.... nem kellett vámoltatni....

Egy vámo ismerős azt mondta, hogy 10.000 Ft környékéig nem foglalkoznak a vámmal...

Sza.sa

Előzmény: Blask (6640)
edk440 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6641
Ha HK-ban adják postára, vámköteles. Ha ajándékként küldik és nem túl nagy vagy értékes, nagy az esélye, hogy átcsúszik.
Előzmény: Blask (6640)
Blask Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6640

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha egy cuccott HongKong-ból rendelek Anglián keresztül, akkor mi van a vámmal? Az benne van az árban vagy az aki küldi nem foglalkozik vele és majd nekem kell elintéznem mielőtt átveszem a postán? Vagy ha esetleg úgy küldik hogy ráírják hogy ajándék,akkor nem kell kifizetni? Mármint a vámot persze! :))

Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem!

Köszönöm!

B

valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6639
nézd mindig van olyan aki visszaél a bizalommal, de akkor is azt gondolom hogy jobb ha egy ilyen rendszer a kölcsönös bizalom alapján működik, és akkor előbb utóbb kiszűrődik az a pár ember aki visszaél ezzel
pl én is jártam úgy hogy vettem valamit elég drágán 100$ért és szépen becsomagolták meg gyorsan megjött, de az árú törött volt , ami régiségről lévén szó belefért volna, ha előre figyelmeztetnek rá, de a leírásban ez nem volt benne
és az eladó adott pozitiv visszajelzést mikor megkapta a pénzt de én nem tudtam neki pozitívat adni,
igaz neutrálisat kapott, mert ami jó volt a szolgáltatásában (csomagolás, gyorsaság) azt elismertem
igy is küldött egy mailt amiben kérdezte hogy miért adtam neki csak neutrálisat és elmagyaráztam neki, jó lett volna ha előre szól hogy kissé törött a cucc mert akkor lehet hogy nem adtam volna ennyit érte
valószinűleg megértette legalábbis nem reagált sehogy

"Az OTP-s webkártya egy virtuális MasterCard, tehát a BidPay nem fogadja el."

tényleg nem lehet az otps webkártyát használni????? felrobbanok
Előzmény: ebayde (6638)
ebayde Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6638

Hali Valamilanykabátban

Nem gondoltam, hogy ezzel a gyakorlatban is jól müködö mondhatnám egyfajta íratlan szabályal ilyen idulatokat fogok kiváltani. Ezt nem akartam. Amúgy egyet tudok veled érteni, mert ez logikus, ahogy leírtad, de hidd el van olyan vevö 1 % akinek nem vagy elég jó akármit csinálsz. Így miattuk fenntartom a jogot, hogy utólag értékeljek. Azaz nem engedem meg azt a luxust, hogy valaki büntetlenül negatívoljon. Mielött mégtöbben felháborodnátok leírom azt is amikor jogosan kaptam negatívot, és a kommetárban elismertem és bocsánatot kértem, és ö nem kapott bosszúbol negativot tölem. De amikor a lé bejön a számlára pénteken, és kedden kapsz egy negatívot mert nem kapta meg a cuccot, erre is volt példa, az nem ússza meg.

edk440

nem vicceltem

Apca

Te jól látod, ha így érzed akkor ne adj és te se fogsz kapni. Ha valaki nem ad tatrsa meg szíve joga. Viszont ha a vevö meg van elégedve és úgy érzi hogy ezért én egy pozitivot megérdemlek akkor biztos lehet benne hogy ö is kap egy pozitivot.

Ehhez még az is hozzátartozik amikor vevöként nem adtam értékelést mert nem voltam megelégedve, de negativot nem akartam adni, mert nem akartam visszakapni. Amikor az eladó jelentkezett, hogy ne felejtsem el értékelni akkor, udvarisan megírtam neki, hogy azt az értékelést amit én szeretnék adni azt ö nem szeretné, tehát hggyuk.

Előzmény: valamilanykabatban (6632)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6637
Az OTP-s webkártya egy virtuális MasterCard, tehát a BidPay nem fogadja el.
Előzmény: valamilanykabatban (6635)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6636
Szerencsére azért nem minden eladó gondolkodik igy. Én pl. időnként onnan tudom meg, hogy a pénz megérkezett az eladóhoz, hogy azonnal kapok tőle egy pozitiv értékelést, pedig a cucc esetleg 1 hét múlva jut hozzám, és én addig nyilván nem adok értékelést. Szerintem elég bunkó dolog - bármely fél részéről - valódi ok nélkül, csak azért adni negativot, mert a másik is azt adott.
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6635
légyszi válaszolj ha tudod hogy otps webkártyát elfogad e a bidpay
köszi előreis
Előzmény: edk440 (6633)
apca Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6634
Ezt komolyan gondolod?

Ugyanis attól, hogy kifizette az árút ami a minimum elvárás, még nem érdemel pozitívot.

Ha én, mint vevő megkapom időben, gondosan csomagolva az általam már kifizetett terméket, ami a minimum elvárás, még nem érdemelsz pozitívot.

Ez hogy tetszik?
edk440 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6633
Viccelsz???
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6632
neharagudj de ezzel nagyon nem értek egyet
ha én vevőként azonnal fizetek normális módon kommunikálok stb akkor te mint eladó meg lehetsz velem elégedve
ha cserébe küldesz valami gagyi baromságot rosszul csomagolva és lassan akkor nem várhatsz tőlem pozitív értékelést
szóval baromira sántit a gondolatmeneted szerintem
és inkább egy kicsit zsarolásjellegűnek gondolom hogy addig nem adsz pozitiv visszajelzést amig én vevőként nem adok neked
ha az én oldalam rendben volt a részedről akkor pozitívat kellene adnod akkoris, ha én viszont nem vagyok megelégedve veled
ebayde Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6631

Ezzel az értékeléssel kapcsolatban, én mint eladó csak akkor adok értékelést, ha a vevö már adott. Ugyanis attól, hogy kifizette az árút ami a minimum elvárás, még nem érdemel pozitívot. Ha megkapta az árút és meg van vele elégedve, akkor én is meg vagyok vele elégedve. Általában ez a gyakorlat is. Szinte mindíg az eladó ad utóljára.

Előzmény: valamilanykabatban (6627)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6630
köszi
még egy kérdésem lenne hogy otps webkártyával lehet e fizetni bidpayjel
Előzmény: edk440 (6628)
vomit Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6629
kaptam egy phising spamet. szolok az elefantcsontparti rendszergazdiknak es az ebaynek. http://pages.ebay.com/help/report_spam.html

a nagyon kivancsiak itt megnezhetik, hogyan fest a jelszolopo oldal.
ki ne toltse valaki ertelmes adatokkal!!!
http://213.136.105.66/update.php
ezek a tetvedek fakkerek, JBQA
edk440 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6628
Mastercardot nem fogad el, a költségét megtalálod a weblapján, használni úgy kell, hogy az első tranzakció alkalmával a megfelelő mezőket kitöltve regisztrálódsz.
Előzmény: valamilanykabatban (6626)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6627
szerintem csak akkor adj neki ha már előtte ő is adott neked
mert a fizetés van előbb
vannak akiket már miután megkapták a pénzt meg a pozitiv visszajelzésed onnantól nem érdekled őket ami elég ostoba dolog főleg ha sokmindent akar eladni elveszithet mint vevőt
de volt olyan power seller akitől vettem valamit, és kicsit noszogtatni kellett mert arra panaszkodott hogy éppen 150 feedbacket kell irnia
de volt akivel elvitatkozgattam (egy angol persze:) mert ő ragaszkodott ahhoz hogy csak akkor ad feedbacket ha megérkezett az áru és én adok neki
hiába irtam hogy a fizetés lebonyolódott megkapta a pénzt uh megirhatja ha elégedett
az ebayon is vannak mindenfélék
kedvesek, normálisak, fafejek meg félőrültek:)
Előzmény: rstudi (6602)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6626
jó lenne ha valaki még többet is tudna mert engem is érdekelne, hogy a bidpay hogy működik
pl elfogad e Mastercardot
és mennyi a költség vele meg hogy hogy kell használni egyáltalán
nagyon hálás lennék ha valaki aki rendszeresen használja válaszolna
előreiskösz
Előzmény: Zsoltx (6614)
digicat Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6625
Mea culpa. Megértettem. A megadott postaköltség ami csak Németországra érvényes, a többi országra meg kell kérdezni.
Előzmény: digicat (6624)
digicat Creative Commons License 2005.05.05 0 0 6624
A Verfügbar für mit jelent?
Egy terméknél itt "Verfügbar für: Nur Deutschland" van, pedig " Versand nach: Europa".
Angolul "Available to Germany Only", és "Ships to: Europe"

Azt nem értem, hogy ha Európába küldi, akkor miért csak Németországban elérhető? Ez a személyes átvételre érvényes, vagy csak az eladó helyét jelzi?

Több ilyent is láttam. A licit előtti egyeztetés meglesz, csak feltűnt és nem értem.
hágé Creative Commons License 2005.05.04 0 0 6623
ahhh, köszi! így már, hogy tom mit keressek, megtaláltam :)
Előzmény: bugmaker (6622)
bugmaker Creative Commons License 2005.05.04 0 0 6622
hágé: nem kell semmit csinálnod, semmit nem befolyásol az a megjegyzés. Ha zavar, akkor klikk oda és válaszd ki a Mark as Paid opciót.
Előzmény: hágé (6621)
hágé Creative Commons License 2005.05.04 0 0 6621

üdv

lenne egy kérdésem, amire még nemigen találtam választ itt sem.

az van, hogy az angol fószerrel akinek megnyertem a cuccát, megegyeztünk hogy átutalom a zsét. ez meg is történt, ma jelezte hogy megkapta.

igen ám, de a rendszerben a My Ebay menünél ott figyel, hogy I need to pay for 1 item. most ezzel mi a teendő? el kell küldenem neki formalitásból azt a sablonlevelet, hogy "hamarosan küldöm a pénzt" ő meg postázza a cuccot a címemre? vagy kilőheti ő ezt a figyelmeztetést nálam?

azért nem akarnám elküldeni, mert perpill is levelezésben vagyok vele emilen, most zsíroztam le hogy melyik cég és mikor fog menni a cuccomért, nem szeretném megkavarni azzal hogy elküldök egy ilyen formális levelet, aminek a vége bekavarhat...

malenykij polgar Creative Commons License 2005.05.04 0 0 6620
off: boríték, ajánlott levél. on
Előzmény: handras (6619)
handras Creative Commons License 2005.05.04 0 0 6619

off:

Szerintetek Horvátországba, hogy a legolcsóbb Eurót küldeni?

on:

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6618

Na megint egy rossz tapasztalat!

Említettem, hogy türelmesen várok egy kereket, ami nem jött meg. Az eladó csak ennyit írt: Bocs elkeveredett a postán, visszaküldöm a pénzt. szerintem eladta másnak a GENYA. A dologhoz annyit, hogy sofort áron vettem meg. Nem is olyan pedáns megbízható csapat ez a német bagázs. Nem csodálom, hogy hanyatlóban van a gazdaságuk!

Zsoltx Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6617
Más, de inkább ahhoz áll közel, mint a paypalhoz.

Meg ugye egy cég is, ha jól emlékszem. Mármint a WU és a Bidpay!

Előzmény: edk440 (6615)
edk440 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6616
A regisztrált eladó beállíthatja magának, hogy fontban kéri.
edk440 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6615
Tulajdonképp teljesen más, mint a WU Money Transfer.
Zsoltx Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6614
Nem egyenlő a paypallal egyáltalán. Ez Money Order és dombornyomott visa, vagy azzal egyenértékű virtuális kártya kell hozzá.
Asszem csak USD megy vele.

De majd biztosan lesz aki többet tud én egyszer fizettem vele. Tulajdonképp ua. mint a Western Union, csak nem kell hozzá papírt töltögetni, meg bemmenni egy WU ügynökhöz. Meg olcsóbb is.

De aki a Paypalhoz ragaszkodik, nem mindíg fogad el Bidpayt, vagy egyéb money ordert.

Előzmény: Azazello666 (6607)
Ariel Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6613
6575-6576
Előzmény: Speccy (6612)
Speccy Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6612
rstudi Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6611
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Akkor inkább hagyom a fenébe. Pedig nekem, mint kezdőnek minden visszajelzés számít, főleg, ha valakit meg kell kérni mondjuk, hogy az eredeti szánéka ellenére mégis postázza kicsiny hazánkba a portékáját, vagy fogadja már el Paypalon kívül más módon is a pénzt. Na mindegy, maj da következő ad. (remélem)
Előzmény: malenykij polgar (6609)
Youme Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6610
Most nézem, hogy már csak 60 napig lehet feedback-et adni. Mikor változott ez meg? Vagy én emlékeztem rosszul a 90 napra?
Előzmény: malenykij polgar (6609)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6609
Sajnos azt kell tanácsolnom, hogy felejtsd el az értékelést. Nekem a 80 értékelésem között egy negatív van, az is azért, mert felhívtam az ürgét és megkérdeztem, hogy miért nem ad értékelést. Azt mondta, hogy nincs rá ideje. Én meg azt mondtam, hogy ne hülyéskedjen. Erre bosszúból adott egy negatívat a f@sz. Ha az ember sok tranzakciót csinál, már csak statisztikailag is kell lennie egy félörültnek a partnerek között. Én mailben udvariasan szoktam emlékeztetni öket, hogy ha elégedett, akkor hálás lennék a pozitív értékelésnél. Ötnél több ilyen mailt viszont nem küldök, mert tanultam a fenti esetböl. Sok sikert továbbra is.
bugmaker Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6608
Azazello: Kérdéseidre itt találsz választ: http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: Azazello666 (6607)
Azazello666 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 6607

Sziasztok!

Még elég új vagyok az e-bayesek között...persze a fórumot próbálom visszapörgetni, hogy ne fárasszak másokat kérdésekkel.

Ám most mégis akad:)

Szóval, valaki ismeri alaposabban a BidPay-t?

Állítólag azt innen, Magyaroszágról is lehet használni...mi szükséges hozzá?

Valóban annyira egyszerű, mint amilyennek tűnik a weboldalán?

Kb egyenértékű a PayPale-l, vagyis akik PP jelölnek meg fizetésként, azok feltehetőleg a Bidpayt is elfogadnák?

S egy utolsó: csak USD-vel lehet fizetni ezzel, avagy euroval vagy fonttal is? (Avagy  kizárólagosan a US-ben lehet vele lét köhögni)

Előre is köszi, ha már valakinek van tapasztalata ezügyben és megosztja velem. Már 1-2 megválaszolt kérdéssel is könnyebb tovább lépni...

Azazello

garfieldka Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6606
Sokan megfeledkeznek róla, kétségtelen. Ha a kifizetés után írsz neki egy levelet, hogy megtörtént az átutalás, pár napon belül megkapja a pénzét, s egy fordulattal megemlíted, hogy a tranzakció lezárta után örülnél, ha írna pár sor bejegyzést, akkor ez segíthet. persze megpróbálhatod utólag is!
ebayde Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6605

Hali !

Hamár így benne vagyok :)

Szerintem hagyd. Lehet, hogy késöbb ezébe jut és kapsz töle. Max 1 mail amibe megköszönsz neki mindent, és emlékezteted arra, hogy ne felejtse el a bewertungodat se, de többet ne írj neki, csak idegesíted. A profi power-seller, meg úgy is ad ha kapott egyet, mert ezt softwer végzi.  Nem tudom máshol hogy van de a németek gyakran elfelejtik, nem mindenkinek fontos.

üdv. 

ebayde Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6604

Hi !

Témyleg nem lettem okosabb :) Bocs tényleg félreértettem ezt a 3 hónapos dolgot. Ettöl függetlenül, még ha keresésröl beszélünk akkor is sok a 3 hónap. Nemtudom, hogy csinálja az oszrák, ill. a magyar posta, de én ezt úgy tudom elképzelni, hogy a kóddal a kezedben felhívod öket és kisvártatva megmondja, hogy épp hol van a csomag. Pl. a DPD-s csomagodat a neten tudod követni. Talán egyszer majd jobbis lesz.

Lackó koma !

Erre a levél dologra : csak így dióhélyban próbáltam arra utalni, ami gyakori a német ebay-n hogy választhatsz, hogy szeretnéd a csomagot, biztosítva v. anélkül. és ez a lehetöség csak a kis holmiknál van, mert a nagy az mindenképp biztosítva van. Lehet, hogy nem fejeztem ki magam elég pontosan. A jövöben majd jobban vigyázok.

üdv.

Előzmény: malenykij polgar (6601)
Youme Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6603
Ezzel én is így vagyok. 8 üzletből (mind simán lebonyolódott) 5 + visszajelzés és 3 olyan aki nem csinált semmit. Pedig én mind a 8-nak adtam. 2 német és egy angol felejtett el klikkelgetni. Mindhárom IBAN/Swift átutalás volt, tehát nem tudom mi a bajuk... :-(
rstudi Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6602
Sziasztok!

Vettem az e-bayről egy cuccot, meg is érkezett probléma nélkül. Márc. 24-én adtam az eladónak egy pozitív értékelést, ellenben ő azóta sem adott nekem, pedig ezelatt a több, mint egy hónap alatt 7-8 alkalommal is adott értékelést másoknak. E-mailekre meg nem válaszol. :( Mit tudok tenni az ügy érdekében? Vagy hagyjam a fenébe? Kevés bizniszem volt, jó lenne, ha gyűlnének a pozitív visszajelzések.
malenykij polgar Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6601
Nem is lettél mindenáron okos, mert akkor tarthat 3 hónapig, ha kerestetni kell. Ráadásul mivel egy spoilerröl van szó, nem hiszem, hogy levélben jött. Olvasd el a vonatkozó hozzászólásokat. Gsi8v: te pedig írj az eladónak, hogy indítson egy "Nachforschungsauftrag"-ot, mert nem érkezett meg a csomag.
Előzmény: ebayde (6598)
Lackó koma Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6600
"egy csomag Ausztriából Magyarországra 3 hónapig tart"

Szerintem a 3 hónap nem erre lett mondva, hanem a tudakozványos procedúra eredményhirdetésének határidejére. Az pedig tényleg 3 hónap. Mondjuk az is tragikusan sok.

"csak a biztosított, azaz postai csomag küldeménynek van azonosítója. Ha pl. a cucc olyan kicsi és levélbe küldik akkor fujhatod"

Ez igy ebben a formában nem igaz, hiszen egy ajánlott levélként feladott cuccnak (ami akár lehet egy 2 kg-os holmi dobozban) is van azonositója, és ez is biztositva van kb. 10000 Ft-ig.
Előzmény: ebayde (6598)
Gsi8v Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6599

Köszönöm mindenkinek a segitséget !

Nagyom bízom benne hogy megkapom a spoilert.

Üdv.

ebayde Creative Commons License 2005.05.02 0 0 6598

Helló kispolgár !

Nem szeretnék mindenáron okosnak tünni, de el ne magyarázza már valaki, hogy az normális ha egy csomag Ausztriából Magyarországra 3 hónapig tart. Szerintem pont nem szabad türelmesnek lenni, és addig kell utánna járni amég lehet. A biztosítás ebben az esetben csak azért volt érdekes, mert csak a biztosított, azaz postai csomag küldeménynek van azonosítója. Ha pl. a cucc olyan kicsi és levélbe küldik akkor fujhatod.

Előzmény: malenykij polgar (6597)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.05.01 0 0 6597
Ha postai csomagban adta fel, akkor 700,- Euro-ig automatikusan biztositva van. Viszont türelmesnek kell lenni, mert néha 3 hónap amíg a császári posta utánajár. Tehát ne aggódj, csak légy türelmes.
Előzmény: Gsi8v (6593)
ebayde Creative Commons License 2005.05.01 0 0 6596

Hali !

Kérd meg, hogy küldje el a csomag azonosító kódját ! Ha elküldi akkor utánna lehet nézni, hol a csomag, ha nem küldi el akkor ö az aki nem tudja bizonyítani, hogy elküldte a csomagot. ( Ez csak biztosított csomag esetében igaz ! ) Ebben az esetben a saját ebay oldaladon bal alul van olyan link amin keresztül értesítheted az ebay-t hogy nem kaptad meg a csomagt, és az eladó nem reagál. Erröl az ebay értesíti az eladót, és ha ezután sem jelentkezik akkor 10 nap mulva beadhatod a vevö védelem igényedet, és az ebay kifizeti neked az aukciós vételárat.

üdv

komikart Creative Commons License 2005.05.01 0 0 6595
Keresek valakit aki felrakna pár dolgot nekem rendszeresen német ebayra és paypalon tudá fogadni az átutalásokat!-Keress privátba!
Előzmény: Dhokthol Genya (6594)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.30 0 0 6594
Nem biztos, hogy ráfáztál. Én 35 napja várok egy motorkereket németektől. a küldemény biztosított, nem türelmetlenkedek.
Gsi8v Creative Commons License 2005.04.30 0 0 6593

Sziasztok.

Ráfáztam egy osztrák eladóval.

Nyertem egy spoilert,másnap kifizettem(70Eu) 3nap mulva meg is kapta a pénzt(péntek).

Azonnal írt hogy hétfőn föladja a cuccost.No ez 1hónapja volt azóta se kaptam meg.

Az emilekre azt reagálta hogy feladta és honnan tudja hogy nincs-e nálam már rég a spoiler.Írtam neki nézzen utána mert én nem tudok semmit tenni innen.

Azóta nincs válasz,semmire nem reagál.

Lehet hogy a posta keverte el ?

Mit tehetek hogyan tudnék utána nézni ha a posta keverte el ?

Üdv.

narancsmacek Creative Commons License 2005.04.30 0 0 6592
EU-n belul IBAN+SWIFT kod kell. Kerd el tole azt. Ha nem tudja akkor lehet, hogy a megadott adatokbol ki is lehetne kalkulalni (nezz utana az angol iban kepzesenek, es kalkulatorral probald meg eloallitani). En igy csinaltam...
csosza001 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6591
Hali! keresek egy embert , aki paypallal tudna fizetni 25 dollárt! és ha valaki ezt megtenné , mennyiért? előre is köszi msn: csosza001@hotmail.com email:csosza001@freemail.hu
t.lantos Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6590
Jut eszembe a fuvarozasrol. Nincs itt valaki, aki nemzetkozi fuvarozassal foglalkozik, es van ugy 8-10 kobmeter raktere? Havi 1-2 alkalommal lenne fuvar a munkahelyemen (leginkabb Milanobol, Lyonbol)
ZE Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6589
http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
Előzmény: Big Head (6585)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6588

hahó

én haza tudnám vinni. most egy nagy autóval vagyok.

irjad le honnan kellene.

Előzmény: Knova (6583)
Zsoltx Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6587
Ez így kb Western Union árszint, ha jól rémlenek a kondíciók.
Előzmény: zagrab78 (6576)
Zsoltx Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6586
Esetleg ha itt visszaolvasol, többször előkerült a téma és egész jó kis összefoglalók születtek.
Előzmény: Big Head (6585)
Big Head Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6585

Üdv!

Eléggé új vagyok a témában, és igazából gőzöm sincs róla. Mostanában gondolkoztam vmi eBay-es vásárlásról, mert van 1 pár cucc, ami elég olcsónak tűnik.

Nem tudtok mondani vmi magyar oldalt, ahol részletesen leírják ennek a rendszernek a csínját-bínját?

előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!