Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

t.lantos 2004. dec. 14. Creative Commons License 4437

En azert jobban bizom a kartyaolvasos biztonsagban.

Mondjuk most is remote desktop nyomom az ipart, igy meg a kartyaolvasot sem kell amgammal hoznom :)

Marad az orok eletu igazsag : kis osszeg ajanlot levelben jol becsomagolva a legolcsobb.

Előzmény: nohab (4436)
nohab 2004. dec. 14. Creative Commons License 4436
Tök mindegy, hogy hívod. 2 eFt-ba sok minden belefér, a CIB-nél ha nincs idegen bankköltség, akkor 4 euró az utalás.

Viszont tegnap nagyon megszopattak, zabos vagyok rájuk. Relatíve kis összeget utaltam, de nem akartam postán szarakodni a korábbi infójuk alapján, mert ugye a Deutsche Bankba ment a pénz, és oda van közvetlen drótjuk - tehát a korábbi tájékoztatásuk alapján nem lesz külön külföldi bankköltség. Lófax! 10 eurót levettek külföldi költség címen, +1 euró hazai költség + 3 euró hazai jutalék, összesen 14 euróért sikerült 37-et átkergetnem, rohadjon meg a CIB is a telefonos tájékoztatásával együtt. Korábban ez működött, a közvetlen irányokba 3+1 volt az összes díj. Ez a +10 azért nagyon nem kellett volna. Kénytelen leszek a külföldi utalásokat máshonnan intézni, melyiknek van jó internetes felülete rajtuk kívül? Normálra gondolok, nem terminálos-kártyaolvasós varázslatra, amit a káéshá adna (meg tőlük aztán tényleg irtózom).
Előzmény: conSalves (4435)
conSalves 2004. dec. 14. Creative Commons License 4435

ha nem jelolod meg az idegen bankkoltseg atvallalasat es megis lesz (80% hogy lesz), akkor egy akkuratus partnerrel szemben ujra kell utalnod a hianyzo osszeget (+ megint az utalas dija). ne ezen sporolj, mert esetleg 2x annyit fogsz fizetni.

Hmm, miért lenne idegen bankktg? Az IBAN utalásban épp az a lényeg h nincs ilyen (ha helyesen van minden adat kitöltve). Itt pl az szerepel, h ha helyesen van megadva az IBAN + BIC, akkor 0 EUR az idegen ktg (OTP Bank):

https://www.otpbank.hu/otpportal2000/online/KH2500000000.html

Persze lehet, h átváltáskor más árfolyamot használnak, így célszerű lehet egy keveset ráhagyni az összegre.

Ja, és tényleg 2e Ft az utalás ktg-e.

Előzmény: Ariel (4422)
tiB 2004. dec. 14. Creative Commons License 4434
a #4410-ben megtaláltam. foglalt...
Előzmény: tiB (4432)
vomit 2004. dec. 14. Creative Commons License 4433
akarmilyen kis osszeget utalsz, az OTP elvesz 2000-ret a "koltsegekre". ez itt meg nem europa, legfeljebb a hatso fertalya.
Előzmény: fodorzs (4416)
tiB 2004. dec. 14. Creative Commons License 4432

Írdd már meg légyszives a DPD Mo-i elérhetőségét, mert az én csomagom is valahol kering...

Mehet az e-mail-emre is.

Előzmény: raider (4427)
bugmaker 2004. dec. 14. Creative Commons License 4431
raider: a csomagkiszállítást szvsz alvállalkozók végzik, szóval ne a DPD-t szidd, hanem azt az egy trehány kiszállítót. Példa: én megadtam egy felvételi megbizást, ami alapján külföldön felvették a csomagom, majd elhozták nekem. Mivel a kapucsengőre nem volt kirakva a nevem, egy szép dpd-s matrica vigyorgott két nap múlva az épület bejárati ajtaján. Felhivtam másnap a DPD-t, megadták a futár telefonszámát, vele megbeszéltem kb mikor jön újra, és akkor otthon voltam. Legközelebb már közvetlenül a futárt hivtam időpontegyeztetés miatt.

Szóval, beszéld meg a futárra mikor jár felétek!
trolipotlo 2004. dec. 14. Creative Commons License 4430

Engem azzal ráznak le a dajcse pósztnál, hogy csak a feladónak szolgálnak információval és akárhogy kajabálok, semmit nem mondanak. November közepén 6 csomag tűnt el, az egyiket újraküldte az eladó, a többiek fogadkoznak, hogy elment, meg hogy már nincs is meg a cetteljük róla.

Tököm kivan...

Előzmény: raider (4424)
raider 2004. dec. 14. Creative Commons License 4429
Igen, ezaz, ha küldesz akkor nem az itthoniak szolgáltatnak, és elhiszem hogy a németországi részleg azért jóval precízebb. Sajnos nekem ez egy nagyon negatív tapasztalat volt, az idegességről nem is beszélve, hogy esetleg visszaküldték a csomagot.
Előzmény: t.lantos (4428)
t.lantos 2004. dec. 14. Creative Commons License 4428

En azert megmaradok naluk, mert messze a legolcsobban viszik a cuccaimat, es meg afas is (a posta megugye afamentes)

De hamarosan forditva is kiprobalom, meglatjuk, mit fognak alakitani.

Bar en joelore elkerem a csomagszamot, es kovetni fogom.

raider 2004. dec. 14. Creative Commons License 4427
Megvan a csomagom. DPD: soha többet. Ja, nincs verziójuk. Ők 3x kézbesítettek. Én meg azért írtam egy reklamációt a német központnak, amiben javasoltam többek között a profilváltást pl. földművelés vagy állattenyésztés irányában. Ezt továbbította a főnökének. :-)
Előzmény: raider (4424)
edk440 2004. dec. 14. Creative Commons License 4426
A vevőnek (aki fizet) muszáj, az eladónak nem. A jutalék a küldött összegtől függ:

http://www.bidpay.com/feeschedule.asp
Előzmény: ePtOn (4425)
ePtOn 2004. dec. 14. Creative Commons License 4425

Üdv,

még mindig bidpay:)

Mennyit szamol fel a bidpay a tranzakcioert?

A vevonek is kell majd az oldalan regisztralni magat?

kosz

ePtOn

raider 2004. dec. 14. Creative Commons License 4424
Meg volt adva a telefonszámom a német küldőnek, hogy ráírta-e nem tudom, de nem is lényeges, a sokatszidott Magyar Posta, DHL, TNT ezek nélkül is sikeresen hozott mindig cuccost, ha pedig mást nem, a küldőnek visszajelezhettek volna, az pedig szól nekem. Tudod, az főleg gyanús, hogy ezek állítólag 3x próbálták kiszállítani, ide 800 m-re, de egy értesítésre már nem futotta. Jelenesetben egészen egyszerűen szerintem simán csalnak és hazudnak. Nekem tűnt fel múlt hét elején, hogy sehol nincs a csomag, amikor sima postával mindig itt van 5 munkanap alatt, akkor érdeklődtem a németnél, és mondta hogy pedig DPD-vel küldte el. Utánaérdeklődött, mára válaszolták is neki a kis rablómeséjüket, hogy ők 3x megpróbálták kihozni. Érdekes módon du 5-kor már sem Németországban sem itthon nem veszik fel (itthon akkor hívtam amikor az egyik kedves topictárs megadta a számot) a telefont (ebben egyébként hasonlítanak a DHL-re). Holnap kiderül az ő verziójuk is.
Előzmény: t.lantos (4423)
t.lantos 2004. dec. 14. Creative Commons License 4423

Elvileg szoknak. Amugy ezert praktikus, ha megadja a vevo a telefonszamat, mert azt is ra lehet irni a megrendelolapra, es akkor problema eseten fel tudjak hivni.

Mondjuk en meg csak kuldtem DPD-vel, de sohasem volt gondom veluk.

Előzmény: raider (4421)
Ariel 2004. dec. 14. Creative Commons License 4422
ha nem jelolod meg az idegen bankkoltseg atvallalasat es megis lesz (80% hogy lesz), akkor egy akkuratus partnerrel szemben ujra kell utalnod a hianyzo osszeget (+ megint az utalas dija). ne ezen sporolj, mert esetleg 2x annyit fogsz fizetni.
Előzmény: fodorzs (4420)
raider 2004. dec. 13. Creative Commons License 4421
Milyen kínos, megtaláltam a címüket....jó 800 méterre vannak tőlem....kínos.
Előzmény: raider (4418)
fodorzs 2004. dec. 13. Creative Commons License 4420
Koszi, igyekszem :)
Előzmény: conSalves (4419)
conSalves 2004. dec. 13. Creative Commons License 4419

Nem kell más adat, elég a kedv. neve, bank neve, IBAN és BIC. És ne jelöld be az idegen bankköltség vállalását, mert IBAN utalásnál az nincs. Az ebay nem fog értesülni az átutalásról, de szvsz nem is kell. Persze ha vmi gond lenne az eladóval, akkor asszem az ebay elfogadja az átutalási megbízást igazolásként.

Meg annyi, hogy jelen pillanatban csak forint szamlam van, de a penz kp-ben van €-ban. Ha nyitok egy devizaszamlat, akkor a megadott kartyaszamomnak nem lesz koze a devizamszamlahoz. Szamit ez egy utalasnal?

Szvsz nem számít semmit. Egyébként a forintszámládról is tudsz utalni, én is onnan szoktam küldeni. Átváltják a napi árfolyamon.

conSalves

Előzmény: fodorzs (4416)
raider 2004. dec. 13. Creative Commons License 4418
Miután nem jött meg két hét alatt a küldeményem, érdeklődtem az eladótól, aki mint kiderült ezzel a "csodával" küldte nekem, ma írt, hogy jéé, visszament, és csak úgy mellesleg elküldte a tracking számot is. Na most én azt nem értem, hogyha megkísérelték kihozni (amit nem hiszek) akkor miért nem hagytak egy cetlit mint pl. a DHL szokta, hogy kerestük, blablabla, és miért küldik vissza Németországba. Érdekes hogy a Magyar Posta mindig megtalált, személyesen hozták és a kezembe adták a németországi csomagokat, egyért kellett csak bemennem a postára.

Pesten amúgy hol van a DPD HQ? Nem fogják zsebretenni amit tőlem kapnak.
Előzmény: t.lantos (4412)
fodorzs 2004. dec. 13. Creative Commons License 4417
Bocsi!

Meg annyi, hogy jelen pillanatban csak forint szamlam van, de a penz kp-ben van €-ban. Ha nyitok egy devizaszamlat, akkor a megadott kartyaszamomnak nem lesz koze a devizamszamlahoz. Szamit ez egy utalasnal?
fodorzs 2004. dec. 13. Creative Commons License 4416
Sziasztok!

Fizetnem kell atutalassal egy nemet sracnak. Megadott nehany adatot:

Neve, bank neve, szamlaszama, Bankleitzahl, IBAN, BIC.

OTPbol szeretnem utalni, ennyi adat elegseges hozza?
Maga az ebay rendszere honnan ertesul a fizetesemrol?

Koszi a segitseget elore is!
rstudi 2004. dec. 13. Creative Commons License 4415
Ja, egyébként én egy szabvány borítékba tettem fekete fotókartont, és abba a lóvét. Teljesen átláthatatlan így.
rstudi 2004. dec. 13. Creative Commons License 4414
Annyit tennék hozzá a Cash on Mail dologhoz, hogy lehet a levélre értékbiztosítást kötni, ami még mindig olcsóbb, mint az átutalásos megoldások. Ilyenkor úgy teleragasszák a lezárást, hogy senki nem férhet a tartalomhoz. Ha pedig elvész a levél, akkor fizetnek.
Nekem Angliába egy tértivevényes, ajánlott, 50.000,- HUF-ra értékbiztosított levél 2270 Forint volt, és egy hét alatt megérkezett Angliába, az Isten háta mögé, nem nagyvárosba. :)
bazsC20NE 2004. dec. 13. Creative Commons License 4413

4 felnit és 4 gumit szeretnék, de 400 dollárt semmiképp nem akarok fizetni

tudom, hogy nem szép dolog, kijátszani nem lehet ezt valahogy?

t.lantos 2004. dec. 13. Creative Commons License 4412

Ha szamitottal ra, akkor miert nem kerted el a Parcel numbert? Azzal nyomon tudod kovetni, es amikor mar latod, hogy Hörsching-ben van, akkor szamithatsz ra 1-2 napon belul.

Előzmény: raider (4409)
raider 2004. dec. 13. Creative Commons License 4411
Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (4410)
Törölt nick 2004. dec. 13. Creative Commons License 4410

szia

DPD magyar száma:  414-6204 (Bp)

Előzmény: raider (4409)
raider 2004. dec. 13. Creative Commons License 4409
Kinek van elérhetősége a magyarországi DPD-hez? Küldtek nekem egy csomagot DPD-vel, ami visszament Németországba, mert kétszer kihozták és nem voltam otthon....értesítés, cetli, tacepao, semmit sem hagytak! Próbáltam hívni a német telefonszámot, de azt nem veszik fel, a magyar pedig nemes egyszerűséggel nincs a website-on.

Zsoltx 2004. dec. 13. Creative Commons License 4408
Igen, a CD tok a tutika. Ez bejött. Előtte soxor veszett el pénzes küldeményem, pedig abban is bevetettem mindenfélét, de ez bevált.

Előzmény: edk440 (4406)
vomit 2004. dec. 13. Creative Commons License 4407
szlovakiaban kb feleannyi feladni minden ilyesmit.
Előzmény: microdrive (4402)
edk440 2004. dec. 13. Creative Commons License 4406
Igen. A készpénzt kéri ajánlott levélben. Jól rejtsd el, jó ötletet írt itt valaki, hogy CD-tokba a lemezt tartó tálca alá.
Előzmény: ceva_sony (4405)
ceva_sony 2004. dec. 13. Creative Commons License 4405

Sziasztok,

megnyertem egy licitet. 25 USD az egész, a vevő azt írja, hogy vagy 1. PAypal vagy 2. send cash in registered air mail letter - ez utóbbi mit jelent? Pénz be egy boritékba és küldjem el neki ajánlva? Címét megadta, számlaszámát nem. Kína egyébként

Ez az alső e-bayes akcióm, nem tudom itt mi hogy működik.

KÖSZI ELŐRE IS.

Ariel 2004. dec. 13. Creative Commons License 4404
microdrive!

figyu osszedobjuk neked a penzt es foladjuk helyetted, jo? :DDD
(nem akarsz megdolgozni a penzedert?)
bugmaker 2004. dec. 13. Creative Commons License 4403
microdrive: ennek utánanézhetsz magad is pl a Magyar Kir. Posta honlapján. De olyan 20e Ft-ra jön ki a légiposta.
microdrive 2004. dec. 13. Creative Commons License 4402
megint egy kérdés megkeresett egy vevő hogy mennyiért küldenék el neki egy kb 6-7 kilos cuccost kínába!!!!!! szóval szerintetek mennyi lenne tólig érték is jó lenne köszi megint ....
chapelle 2004. dec. 12. Creative Commons License 4401
És az áfá-t is a tárgy szabja meg. Gyógyszerre pld. 5%
Előzmény: bugmaker (4399)
chapelle 2004. dec. 12. Creative Commons License 4400
A vámot nem az eredetiség határozza meg hanem maga a tárgy. Van egy vastag nagy könyv a vámtételekről szól, elég sok vámtarifa van ahhoz, hogy bárki bátran megmondhassa, hogy hány %-ot kell fizess.
Ha segítséget akarsz akkor írd le mit akarsz behozatni. Ha itt nem sikerül választ kapjál akkor a vaminfo.hu-n keresgess vagy kérdezz.
Előzmény: bazsC20NE (4398)
bugmaker 2004. dec. 12. Creative Commons License 4399
bazsC20NE: a vám az amerikából érkező cuccokra általában 4-8%, az áfa 25%, azaz $1260 után kb $400 sarcot fizetsz.
Előzmény: bazsC20NE (4398)
bazsC20NE 2004. dec. 11. Creative Commons License 4398

kérdés: ha amerikából rendelek valamit, akkor mennyi lehet a vám? az értéke szállítással együtt 1260 dollár

kijátszható ez valahogy ilyen összegnél?

ZE 2004. dec. 11. Creative Commons License 4397
A pontos infókat a bankkártyádhoz tartozó kondíciós lista tartalmazza, ezzel kapcsolatban a kibocsátó bankot kellene megkeresned, de általában a _vásárlás_ tranzakció ingyenes szokott lenni (Elvileg Visa-kártya esetén két konverzió van Ft->USD, majd pedig USD->Euro, Mastercard társaság kártyái esetén csak egy (Ft->Euro, de ez csak a magyar hleyzet "adaptálása", pontosat szintén a bank tud mondani, lásd a www.bankkártya.hu oldalt.)
Előzmény: microdrive (4395)
sz 2004. dec. 11. Creative Commons License 4396
nyilván a legtöbb automatából tudsz pénzt felvenni, persze érdemes azoknál próbálkozni, ahol szerepel a visa logó, ha visa kártyáról beszélünk.

szvsz ha nem gyakran veszel fel pénzt, mindegy, hogy melyik automatát választod. nekem a raiffeisenes kártyámmal a külföldi pénzfelvétel 1% + 4 USD, még akkor is, ha egy német raiffeisennél próbálkozom.
Előzmény: microdrive (4395)
microdrive 2004. dec. 11. Creative Commons License 4395
jó akkor nem tudja valaki, hogy hol lehet itt magyarországon lbbw -s teljesen normál alap német kártyáról pénzt felvenni???? hogy alig legyen költsége???
Előzmény: ZE (4393)
ZE 2004. dec. 11. Creative Commons License 4394
Bocs, hogy off voltam/vagyok, csak igyekeztem az _okra_ rávilágítani.
Előzmény: chapelle (4385)
ZE 2004. dec. 11. Creative Commons License 4393
A legegyszerűbb a német számlához tartozó kártyával itthon felvenni vagy elkölteni :-))

A bankközi tranzakció költsége jelentős mértékben függ az indító/fogadó bank viszonyától, hány másik bankon/egyéb gempatologatón megy keresztül az utalás... Csak tipp: Azonos tőről fakadó bankot próbálj keresni itthon, vagy érdeklődd meg a kinti pénzintézetnél a költségeket.
Előzmény: microdrive (4392)
microdrive 2004. dec. 11. Creative Commons License 4392
na nagyon jó akkor már csak annyi lenne a kérdésem hogyha utalnak nekem egy német bankszámlára pénzt egy relatíve jelentősebb összeget...akkor azt hogyan tudom magyarországra varázsolni úgy hogy a minimálisat veszítsem el a legjobb lenne ha forintban jelentkezne a pénz csak nem tudom melyik banknál lenne a legalkalmasabb ... hol vonják le a legkevesebbet...köszi megint....
bugmaker 2004. dec. 11. Creative Commons License 4391

microdrive: DPD nem szállít Amerikába, csak az EU-n belül + egy-két országba (ha jól tudom Töröko. és Svájc). Telefonszámuk: 06-1-414-6203. A csomagért házhoz mennek, a megbizást én faxon adom le nekik! Igaz, még csak 3 csomagot szállíttattam velük, de ez alapján pontosak, gyorsak!

Előzmény: microdrive (4390)
microdrive 2004. dec. 11. Creative Commons License 4390
kicsit visszaolvastam ezekszerint dpd-vel a kesmark ra kell menni elmondanád, hogy pontosan mi a cím meg van e nekik egy telószámuk...hogy megkérdezzem mi kell nekik...más... amerikába is szállítanak vagy csak európába???köszi még1x
microdrive 2004. dec. 11. Creative Commons License 4389
Sziasztok ha már a dpd nél tartunk akkor pesten vagy környékén hol van fiókja és hogyan megy a szállítás...kb egy 5 kilos cuccost kéne feladnom deutschlandba...köszi...
Előzmény: t.lantos (4388)
t.lantos 2004. dec. 11. Creative Commons License 4388

De DPD-vel garantaltan olcsobban jon ki.

Előzmény: Ariel (4382)
digicat 2004. dec. 11. Creative Commons License 4387
Egyébként tudd, hogy minden vásárlás után nem hivnak fel, csak ami nem illik a profilodba. Az elején hivogatnak, de amint megtanulták a "szokásaidat", csak akkor hivnak, ha valami gyanús.
Előzmény: chapelle (4386)
chapelle 2004. dec. 10. Creative Commons License 4386
Amúgy nem reklám. Pont azér' váltom ki mer' elegem van abból, hogy a netes vásárlásaimon meg amikor utazom sunnyogok, hogy mennyit mikor és miért emeltek le, tényleg akartam-e én azt. Meg utálok automatákkal beszélni, számokat pötyögni. Lehet, hogy lett volna jobb megoldás vagy olcsóbb, ez kényelmes. A harmadik pedig az, hogy ha eccer megvan a hitelkeret és vásárolni akarok egy nagyobb dolgot akkor felhívhatom a bankot és megbeszélhetem a törlesztés ütemét, gyorsaságot. Nem kell minden egyes alkalommal sorba' állni, űrlapokat kitölteni.
Előzmény: chapelle (4385)
chapelle 2004. dec. 10. Creative Commons License 4385
A "városibank" Amiből taxi is van.
ZE, sz'tem pont ugyanezt mondtam, de mindegy, ne mennyünk bele, úgyis mindegy.
Előzmény: chapelle (4378)
KennyOMG 2004. dec. 10. Creative Commons License 4384
Elvileg az ebay hozzaferest biztosit a rendszerenek a publikus reszeihez x osszegert, azaz pl a sajat keszletnyilvantartasodat is rajuk heggesztheted, amikor van valamibol cuccod pluszban, azt egy kis script automaice listazza, astb stb stb, tehat nem elkepzelhetetlen, hogy automatikusan egyeztetik az adatokat. Egyebkent lovesem nincs, nekem az utobbi fel ev 4 elutasitott orederebol negy beleesett ebbe a "us only" kategoriaba. Regebben nagyon lazan vettek a dolgokat, de az utobbi idoben ok is szigoritottak.. :(
Előzmény: edk440 (4377)
Ariel 2004. dec. 10. Creative Commons License 4383
bani = banki.. szoval nem roman fizetoeszkoz :D
Előzmény: Ariel (4382)
Ariel 2004. dec. 10. Creative Commons License 4382
szeretne tudni szallitasz-e olaszo-ba fedex-el vagy ups-el es fizeteskent bani utalast elfogadsz-e?
Előzmény: microdrive (4381)
microdrive 2004. dec. 10. Creative Commons License 4381

sziasztok mivel inkább németes vagyok elárulná nekem valaki, hogy mit akar ez az érdeklődő aki ezt külte nekem az aukciómra...nagyon köszike...

I would like to know if you could ship to Italy using FEDERAL EXPRESS or UPS. for payments, do you accept bank wire ?

ZE 2004. dec. 10. Creative Commons License 4380
No, akkor pontosítsunk:
-Debit Card: A te pénzed (betét) van mögötte.
-Credit Card: Hitelszámla áll mögötte, határidőre az elköltött összeg meghatározott %-át kell visszafizetni.
-Terhelési kártya (Charge card) Hitelszámla áll mögötte, azonban az elszámolási időszak végén a teljes felhasznált egyenleg visszafizetendő.

Ami nálad történik: A szálloda foglalást nyújt be a _várható_ költségekre (telefonhasználat, szobapincér, étterem, bár, stb.), ami miatt való igaz, mintegy 50%-kal "túlfoglalnak" a számládon.

Amikor a kijelentkezés megtörténik, a foglalás törlését jelentik be, és a számla ellenértékének megfelelő összeget foglalnak és terhelnek be. Hogy ez ténylegesen mikor történik, az sok dologtól függ. Nálunk a "kártyázás" az USA-hoz képest új dolog, így az itteni infrastruktúra sok esetben jobb(!!!) mint a kinti, náluk pl. bevett gyakorlat az offline tranzakció, ami nálunk nagyon ritka.

A hitelkártyára berendezkedett országban :) valóban nem az ügyfél pénzét foglalják, hanem a hitelkeretét. Az üf. is hitelkártyára rendezkedett be, tehát nála az elkölthető gempa egyenlő a hitelkerettel -- ő is azt érzi, hogy kevesebbet költhet egy ideig.

Itt nem a kártyahasználat körüli különbségek a lényegesek szerintem, hanem az, hogy neked nem szokásod a szállásdíjon felül költeni a szállodában, az amerikaiaknak pedig igen, neked nem szokásod elhozni a papucsot/törülközőt/köntöst/kanapét :-) a szállodából kiköltözéskor, náluk meg sokan "szuvenyír"-ként :-)) elviszik. Erre kell a túlfoglalt összeg -- mintegy "kaució". (Lehet, hogy ezek a veszteségek nálunk porlasztva minden szállodai szobaárban bennefoglaltatnak...??)
Wet RinR 2004. dec. 10. Creative Commons License 4379
Ez melyik bank? Ha reklám, akkor magánban is szívesen hallanám...
chapelle 2004. dec. 10. Creative Commons License 4378
Ez sajnos ámerikai hüjeség, nem BidPay specifikus. Akárhányszor Ámerikába megyek és szállodában elkérik a kártyámat (egyelőre csak debit) akkor a tervezett összeg másfélszeresét terhelik be -ill. foglalják be-, majd kijelentkezés után csak 2-3 héttel törlik a foglalást és terhelik be a tényleges összeget. Addig a foglalt pénzt nem lehet költeni egy debit-kártyáról. Egy hitelkártyára berendezkedett országban ez nem probléma, hiszen ha terhelés nincs akkor nem a Te pénzedet foglalják.
Most már szerencsére egyre több bank bocsájt ki hitelkártyát Magyarországon is, én már be is neveztem egyre. Az internetes vásárlások alkalmával minden esetben telefonon felhívják az embert, hogy tényleg ő vásárolt-e.
Előzmény: Wet RinR (4376)
edk440 2004. dec. 10. Creative Commons License 4377
> We have cancelled your order as the seller has advised us that they do not ship
> outside the US. Please contact your seller directly to make alternate payment
> arrangements.

A lenyeg az aljan. Tehat, mint emlitettem, azt is ellenorzik, hogy a szallitasi cim es a "ships to" fedik-e egymast.

De mikor ellenőrzik? Az eladótól nem kérdeznek semmit (tudom, mert én most kapom az első MO-t tőlük). És én is fizettem már ,,US Only'' aukcióért velük (persze az eladóval egyeztettem előtte).

Volt több olyan eset is, hogy kinti rokonokhoz küldettem a cuccot, tehát a szállítási cím nem az én bejegyzett címem. Egyszer az eladó szólt a Bidpaynek, hogy különbözik, azok meg visszaírtak neki, hogy köszönik, de nincs baj, nyugodtan küldje a cuccost.

Szóval nem értem.
Előzmény: KennyOMG (4373)
Wet RinR 2004. dec. 10. Creative Commons License 4376
Sajnos nekem a Bidpay semmi hasonlót nem mondott. A baj ott volt, hogy egymás után két utalást is elküldtem, így több, mint 1500 USD ragadt a rendszerben 2 hétre. Lehet, hogy tényleg at OTP a hunyó, de a Bidpay is figyelmeztetett, hogy akár 10-14 napig is várnom kell a pénzre, amíg újból hozzáférhetek. Szerencsére 1 órás keresgélés után a bankfiókös hölgynek legalább annyit sikerült kiderítenie, hogy a pénz tényleg ott van a számlámon, nem tűnt el. Ráadásul az eladók is türelmesek voltak és mivel a Bidpay nekik is szólt, kivárták a 2 hetet.
Előzmény: KennyOMG (4373)
chapelle 2004. dec. 10. Creative Commons License 4375
Mondom: normális ember nem kezd OTP-vel.
Előzmény: Wet RinR (4371)
edk440 2004. dec. 10. Creative Commons License 4374
Az számít, hogy a csomagkísérő cetlin a gift vagy a merchandise van-e beikszelve.
Előzmény: mastiff (4372)
KennyOMG 2004. dec. 10. Creative Commons License 4373

Az egyik oka az elutasitott BidPay ordernek az lehet, ha nem egyezik meg az aru centre pontosan a leutesi ertekkel, egy masik az alabbi levelbol kiderul:

"

Thank you for contacting BidPay.  We are writing regarding order number xxxxxxxx.

We apologize, but we are unable to process the money order you requested, as it did not meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPay reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of both the buyer and seller to protect all parties involved. Sometimes we are forced to disapprove an order because insufficient information is available.

To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order.

We are writing regarding order number xxxxxxxx.

> We have cancelled your order as the seller has advised us that they do not ship

> outside the US. Please contact your seller directly to make alternate payment

> arrangements.
"

A lenyeg az aljan. Tehat, mint emlitettem, azt is ellenorzik, hogy a szallitasi cim es a "ships to" fedik-e egymast. Ezert anno le lettem hulyezve, szoval most itt van magatol a bidpay-tol a valasz. Azt ellenben valoszinutlennek tartom, hogy a bidpay hozzaferne az ebay-nel tarolt szemelyes adataidhoz, szerintem nem azzal volt gond.

Előzmény: Wet RinR (4371)
mastiff 2004. dec. 10. Creative Commons License 4372
Haznált cuccal mi a helyzet ?
Előzmény: edk440 (4368)
Wet RinR 2004. dec. 10. Creative Commons License 4371
Nekem az OTP több mint 2 hétig ült a Bidpay által lefoglalt pénzemen. Szerencsére az eladónak is küldtek értesítést, így láthatta, hogy én ,egpróbáltam fizetni. A Bidpayt hetekig cseszegtettem, hogy árulják el, hogy mi volt a probléma, de hiába. Azóta nem mertem rajtuk keresztül fizetni. MArad a WU, pedig az drágább.
Előzmény: Törölt nick (4361)
nohab 2004. dec. 10. Creative Commons License 4370
Egy darabka mozdony? :)

Tképpen igen :-) Motoralkatrészek.
Előzmény: t.lantos (4330)
nohab 2004. dec. 10. Creative Commons License 4369
Nem ebay, de vettem egy elég komoly értékű bringa vázat USA-ból. Számla nem lesz mikor vámolni megyek mivel magánszemélytől veszem.. elvileg erre van kiskapu mint már írtam, de nem lehet feladni ajándékként az ilyen cuccokat ?

Festesd le vízfestékkel és tetess rá egy Schwinn matricát. Abból látja a vámos, hogy egy ócska Csepel :-)
Előzmény: mastiff (4363)
edk440 2004. dec. 10. Creative Commons License 4368
50 dollár feletti értékű ajándék a vámköteles. Vásárolt dolognál nincs értékhatár, elvileg minden vámköteles.
t.lantos 2004. dec. 10. Creative Commons License 4367

Ellenben viszonylag konnyen el lehet hitetni a vamossal, hogy az 1000 dollaros vaz csak 100 dollaros. Mert ugye valoszinuleg nem bicikliugyi szakember (ahogy en sem tudom, mi a szarert vannak 6jegyu arcedulas bringak :)

Előzmény: chapelle (4364)
mastiff 2004. dec. 10. Creative Commons License 4366
Teljes árral is simán megéri!
MEglátjuk, hogy alakul, majd beszámolok.
Előzmény: chapelle (4365)
chapelle 2004. dec. 9. Creative Commons License 4365
Értéket azért (is) érdemes feltüntetni (USPS kéri is), hogy az elveszés vagy sérülés esetén a biztosító elméletileg ezt az értéket téríti meg. Én ha nagyon értékes dologról van szó nem kockáztatnék, így csak akkor megyek a vásárlásba ha a szállítással, vámmal és áfával még mindig megéri.
chapelle 2004. dec. 9. Creative Commons License 4364
A vámos nem azt nézi, hogy mi a rendeltetése a dolgonak, hanem azt, hogy mi az áru magyarországi forgalmi értéke. Ha azt látja, hogy a számla vagy vámértékként megjelölt összeg túlzottan alacsony akkor ő azt felülbírálhatja és meghatározhatja a vámérték alapját. Majd kiszabja a vámot és erre számolja ki az esedékes áfát.
A vámot 10 euro alatt nem kell megfizetni - tudomásom szerint.
mastiff 2004. dec. 9. Creative Commons License 4363
Hi,
Nem ebay, de vettem egy elég komoly értékű bringa vázat USA-ból. Számla nem lesz mikor vámolni megyek mivel magánszemélytől veszem.. elvileg erre van kiskapu mint már írtam, de nem lehet feladni ajándékként az ilyen cuccokat ? Ajándékra is van vám ?
Köszi.
jorewas 2004. dec. 9. Creative Commons License 4362
Kösszi.:) Ennyi nekem is kederült belőle. És szerintem az okára is rájöttem. elírtam a címem az ebayen, és így nem stimmelt azzal amit a bidpayen adtam meg. Ezért nem tudott felismerni. Nem biztos, de megpróbáltam így is elküldeni, holnap kiderül,hogy mi a helyzet vele.:)
jorewas 2004. dec. 9. Creative Commons License 4360
Lehet összefüggés,hogy az ebayen idközben megváltoztattam a címemet?
jorewas 2004. dec. 9. Creative Commons License 4359
Lehet összefüggés,hogy az ebayen idközben megváltoztattam a címemet?
jorewas 2004. dec. 9. Creative Commons License 4358
Hello! Tudna valaki segíteni,hogy mi a teendőm ezesetben, mert még nagyon kezdő vagyok, és igazából nem értem,hogy mit akar tőlem a bidpay, de kicsit kellemetlenül értintett ez az üzenet: We apologize, but we are unable to process the order you requested. It failed to meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPay® reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of the order. To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order. This information is specific to this order only, it does not mean that future orders will be cancelled. When placing an order with BidPay, we do not "charge" your credit card unless the order is successful. We simply "authorize" the card for the amount of the order. If the order is not approved, charges are not applied. Depending on the policies established by your card's issuing bank, it may take 7-10 days for the funds to be available for other purchases. If you are using a debit card, the funds may leave your account balance, but will return once the authorization expires. Thank you for using BidPay. We look forward to serving your online auction payment needs in the future. Sincerely, BidPay Légyszi segítsen valaki!
ZE 2004. dec. 9. Creative Commons License 4357
Köszi, ez szerintem inkább bug, mint feature...
Előzmény: makimano (4356)
makimano 2004. dec. 9. Creative Commons License 4356
A Paypal főoldalról nemis, de az ebay accountból van link a paypalra, onnan gond nélkül megcsinálja....
Előzmény: ZE (4355)
ZE 2004. dec. 9. Creative Commons License 4355
Hogyan? Az országok között nem tudod kiválasztani Mo.-ot...
Előzmény: makimano (4354)
makimano 2004. dec. 9. Creative Commons License 4354
Vajon az, hogy lehet Paypal account-ot nyitni, de magyar kártyát nem lehet regisztrálni, az csak hiba a mátrixban, vagy már készülnek a Mo.-i terjeszkedésre?
bugmaker 2004. dec. 9. Creative Commons License 4353
chapelle: velem is előfordult, hogy $90-os cuccal nem foglalkoztak, de múltkor magánszemély által küldött $65-os csomagot már megvámoltak. Nekem az a tapasztalatom, hogy $60 felett egyre kisebb az esély, hogy átcsússzon ...
Előzmény: chapelle (4351)
Törölt nick 2004. dec. 9. Creative Commons License 4352
köszi, egyenlőre csak elvi síkon érdekelt
Előzmény: chapelle (4345)
chapelle 2004. dec. 9. Creative Commons License 4351
Nekem a múlt héten egy 100$-os cuccot nem nyitottak ki. A túlmotivált vámos csak megkérdezte, hogy mi van a csomagban. Kicsit vakarta a fejét, hogy vajon arra milyen vámtétel vonatkozik (objektív) majd hajlandó volt felszabadítani az árut.
Előzmény: bugmaker (4349)
bugmaker 2004. dec. 8. Creative Commons License 4349
igen, ilyesmi nyilatkozatról már én is hallottam mikor benn voltam.... Egyébként szinte minden csomagot kibontanak a vámosok, ami $50-nál értékesebb ...
Előzmény: Ariel (4348)
Ariel 2004. dec. 8. Creative Commons License 4348
ha nagyon kotod az ebet a karohoz, akkor kerni fog a vamos egy papirt, amin az all: "buntetojogi felelossegem tudataban kijelentem...."
Előzmény: gommer (4347)
gommer 2004. dec. 8. Creative Commons License 4347

Sajna bizony rá vagyon irva kivulre az erteke a cuccnak. Akkor tehát semmi eselyem nincs arra, hogy elkeruljem azt a kib ÁFA-t, meg a vámot? Már csak azért is erdeklodom, mert ma is voltam bent, persze nem vittem azt az ebay altal kuldott invoice-t, mivel azt valaki azt irta tutira nem kell semmi. Szal bemegyek, postas neni fogad széles mosollyal, kéri szépen a papirt, erre én: ismet nem hoztam,erre ö: akkor most menjek szepen a vámos bácsihoz, és beszeljem meg akkor vele. Odamegyek, kéri a papirt, mondom neki, hogy ugy gondoltam, hogy az tok felesleges, mert azzal semmit nem tudok igazolni, barki csinalhat olyat. Na tobb se kellett neki, rámront, hogy de nekik az nagyon kell, anélkul mehetek én melegebb eghajlatra is. Kozben meg mutogatja nekem a sajat papirjat (amit en vittem at a postas nenitol neki), hogy ottan van rajta, hogy 290USD. Hat mondom neki, hogy az addig oké, de mi van, ha én meg hozok egy papirt, amin 29USD van? NA MOST JÖN A LÉNYEG: EZEN KÉRDÉSEMRE MINDÖSSZE !!! ERÖSEN ELKEZDTE RÁNGATNI A VÁLLÁT !!! Na ezt most hogyan kell akkor értelmezni? Mert nekem ebben a szent pillanatban kezdett megfogalmazodni, hogy: "hoppálá! mi van akkor, ha viszem ezt a 29 USD-s pappert (ami ugye semmit sem bizonyit) es azt mondom, hogy ez marpedig ennyibe kerult. A csomagon meg el van irva. Ha meg azt mondja, hogy egy PDA ennyiert, akkor azt mondom, hogy alkatresznek kell. Ha meg kinyitja (ezt megteheti?) akkor kapcsibol latszik,hogy uj, mire mondhatom azt, hogy gyari hibas"

nekem eléggé fáj az a 20 pénz föleg Kari elott. Utolsó kérdés: Erolkodjek-e mint fing a gatyában, vagy felejtsem el, és üljek le szépen ? koszi: gommer

Előzmény: rstudi (4346)
rstudi 2004. dec. 8. Creative Commons License 4346
EU-ból jövő csomagokat tudtommal nem baszogatnak, azt azért hozta ki a postás. Hisz arra nincs se VÁM, se ÁFA.

A papírokkal való buherálásnak az a hátulütője, hogy ha kértél a szállításra értékbiztosítást, akkor az az összeg szerepelni fog kívül a csomagoláson, és vihetsz akármilyen papírt, a vámos jóesetben elküld vele melegebb éghajlatra, rossz esetben intézkedik valami neked kellemetlent. :(
chapelle 2004. dec. 8. Creative Commons License 4345
Nekem közvetlenül kihozta a zöld mikulás a Németországban feladott dolgokat. Hogy megjárta-e az Orczy teret nem tudom.
Ahogy Ariel is írja: a külföldi áfát fogják rápakolni, kivéve akkor ha az illető cég (ha cégről van szó) Magyarországra történő értékesítése elér egy bizonyos összeget. Ebben az esetben ugyanis be kell jelentkeznie Magyarországra és a magyar áfával számláznia Magyarországon. Ha fontos a dolog akkor utánanézek a limitnek.
Jövőre pedig amelni fogják az Intrastat rendszerbe való bejelentkezés összegét ezért remélhetőleg ez is könnyebb lesz, a kisebb magyar cégeket így év vége felé nem fogja szétszívatni az Apeh duplaellenőrzéssel.
Előzmény: Törölt nick (4341)
souris 2004. dec. 8. Creative Commons License 4344

A jóisten küldött; -fejtsd már ki nekem légyszi hogy ki az aki Neked szállít?

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: nohab (4329)
mastiff 2004. dec. 8. Creative Commons License 4343
Hello.
Én tudok megoldást a te számla problémádra. ;)
Google : Invoice template for Word.
Letöltöd, install.
Kitöltöd totál kamu adatokkal elviszed és az alapján vámolnak, a kutyát nem érdekel mi van a csomagban. Nekem bevállt. ;)
Előzmény: gommer (4336)
Ariel 2004. dec. 8. Creative Commons License 4342
at megy az orczyn, de vammenteskent a posta kihozza neked.
az afa pedig ugy megy, hogy a nemet ceg (ha cegtol veszed) vagy a nemet afat rakja a cuccra vagy a magyart. tehat nem utolag tortenik a (r)afazas EU-n belul.
Előzmény: Törölt nick (4341)
Törölt nick 2004. dec. 8. Creative Commons License 4341

annyit segítsetek, ha németből rendelek egy csomagot, az is az Orczyn végzni? elvileg arra nem kell vámot fizetni, csak ÁFÁT? de akkor a németeknek meg az ÁFA nélküli árat kell fizetni ugye?

előre is köszi

gommer 2004. dec. 8. Creative Commons License 4340

koszonom a valaszokat! akkor most megyek Orczyra, aztan verem egy kicsit a vamosoknak a nyalam (vesztegetes kilove...).

koszi, tapasztalatokat meajd megirom ide!

bugmaker 2004. dec. 8. Creative Commons License 4339
gommer: igy igaz, szerintem felejtsd el a vámos megkenését. A csomagjaimat a számlán szereplő összeg után vámolják, ráadásul ami már a postaköltséget is tartalmazza. (Jó mi, még a postaköltséget is vámolják...) Ha nincs számla, mivel
magánszemélytől veszem a cuccot, akkor a customs declaration-t veszik alapul. Ez egy formanyomtatvány, melyet a feladó tölt ki és kivülről ragasztanak a csomagra. Volt már azonban olyan is, hogy $440-t fizettem szállítással együtt, ám az eladó laza kézmozdulattal $500-t irt értéknek.
Előzmény: edk440 (4337)
trolipotlo 2004. dec. 8. Creative Commons License 4338
Rá van írva a cuccra, hogy ebay-ről jött? Nem vagy köteles megadni semmiféle információt (Artikelnummert, stb.) a vámnak, viszel egy papírt, oszt vagy elhiszik, vagy nem. Én pl. azt csináltam, hogy a 250EUR-os cuccra ráböktem, hogy 15-20 EUR lehet az értéke, mert nem én vettem, hanem az öcsém. Ezért a passwordot sem tudom az ebayhez. A vámos meg nem tudott mást csinálni, febecsülte, 20 EUR-ra.
Előzmény: gommer (4331)
edk440 2004. dec. 8. Creative Commons License 4337
Hát basszus... Ha neked megér 5 kFt esetleges spórolást az a gyakorlatilag 0 esély, hogy a hivatalban mások füle hallatára, esetleg kamerák alatt a fickó elfogadjon egy ilyen kis összegű megvesztegetést, az állásával és a szabadságával játszva, próbálkozz. De jobb, ha előtte keresel egy ügyvédet.

Nem vagyok a pénzem ellensége, de nem is vagyok teljesen hülye...

Nem kell semmilyen papírt vinned. A vámosok vagy a hasukra csapva, vagy a csomagon olvasható értéknyilvánítás alapján vetik ki a közterhet. Ha az előbbi, és több, mint a tényleges vételár, akkor viheted a kinyomtatott ebay-oldalt. Vagy segít, vagy nem.

Korábbi kérdésedre: az ajándéknak nyilvánítás sem segítene, mert 50 dezső felett az is vámköteles.
Előzmény: gommer (4336)
gommer 2004. dec. 8. Creative Commons License 4336
kosz, de nem 500ra gondoltam, hanem mondjuk 5-10e HUF-ra. az meg mindig kevesebb, mint 15. de látom te a pénzed ellensége vagy, szal mind1. azert koszi az erdemleges hozzaszolast. (abbal persze nem nagyon segitettel, milyen papirt kellen vinnem........) thx :( 
Előzmény: edk440 (4335)
edk440 2004. dec. 8. Creative Commons License 4335
Mégis mennyivel? Az ÁFA 15000 Ft lenne körülbelül, ehelyett akarsz mondjuk egy ötszázast adni a dolgozónak??? Te nem vagy észnél.
Előzmény: gommer (4334)
gommer 2004. dec. 8. Creative Commons License 4334
ja, és tudom nem szép dolog, de megpróbálkozhatok esetleg megkenni a vámost? vagy akkor már a saját bőröm viszem vásárra, és esetleg még őrizetbe is vesznek?
Előzmény: t.lantos (4332)
gommer 2004. dec. 8. Creative Commons License 4333
köszi, de még mindig nem értem, hogy milyen rendes számláról van szó? ha ebayen vettem a cuccot, akkor honnan lesz rendes számlám?
Előzmény: t.lantos (4332)
t.lantos 2004. dec. 8. Creative Commons License 4332

Lehet vele probalkozni, bar akkor mar inkabb egy "rendes" szamlat hamisits.

De ismerve a vamosokat ugyis ramondjak, hogy ez szerintunk ennyi, es erre vetjuk ki a vamot.

Előzmény: gommer (4331)
gommer 2004. dec. 8. Creative Commons License 4331

hello megint!

Akkor sejtesem szerint sajnos ugy nez ki, hogy erre enyhen szolav is "ráobbantottam". Viszont ezzel kapcsolatban még lenne egy igen fontos kérdésem: Tölem valami igazolosát kérnek, vagy számlát, vagy tudomisén mit az Orczy téren, amivel megmondom, hogy mennyiért vettem ezt a cuccot, és akkor azalapján kell megfizetnem az ÁFA-t meg a vámot. Kérdezem: mi ez a papír? Az az invoice amit akkor küld kapásból az ebay, amikor megnyertél valamit? Mert én csak arra tudok gondolni. És mi van, ha kicsit mahinálok vele, kicsit "ocsóbbá" teszem a PDA-mat? Mindössze ugy tudnak utánanézni, hogy azt a sokszámjegyü izét beírják ebayen, és aott kijön, hogy én mégsem annyiért vettem. De van egyáltalán erre emberük? Szóval ad1: milyen papírt kell felmutatnom, ad2:megéri megbuherálnom azt?

Köszönet mindenkinek!!! Csak jussak már végre hozzá a cucchoz... :(

t.lantos 2004. dec. 8. Creative Commons License 4330

Egy darabka mozdony? :)

De ha bonthato a cucc, akkor lehet, hogy erdemes tobb reszletre bondani (bar szerintem ez a magyar posta hulyesege, hogy reszletekben olcsobb)

Előzmény: nohab (4329)
nohab 2004. dec. 8. Creative Commons License 4329
(150 font cucc a ups-el minimum $910 :D)

Messze nem ilyen katasztrofális a helyzet (illetve nem az ups-t kell választani). Nekünk ennyiből 300 kiló gépalkatrészt elhoznak, az meg inkább 700, mint 600 font.
Előzmény: KennyOMG (4326)
bugmaker 2004. dec. 8. Creative Commons License 4328
gommer: sajnos, az hogy ajándék a PDA nem segitene semmit ... mivel a $185 és a $150 már vámköteles tétel, fogd fel úgy, hogy $625 után fizetsz kb $90-nyi áfát+vámot ...
Előzmény: gommer (4324)
bugmaker 2004. dec. 7. Creative Commons License 4327

90 kg? Szerintem a legolcsóbb, ha kiutazol és elhozod személyesen :-)))))))))

Előzmény: souris (4320)
KennyOMG 2004. dec. 7. Creative Commons License 4326
Elvileg a csomagkuldo szolgalatoknak van pick-up szolgaltatasuk.. Persze oket meg gyozd megfizetni, raadasul a nagyreszuk 150 fontban (cirka 68 kiloban) hatarozza meg az egyszeru modszerek sulyplafonjat. (150 font cucc a ups-el minimum $910 :D) Szoval ez rohadtul nem lesz egyszeru dolog, ha ennyire nagyon kell, akkor sztem irj a csokanak, hogy kifizeted azonnal magat a cuccot, aztan probaljatok meg valami egyutt kialalni, mert ez rohadtul nem egyszeru dolog. Ha erre is zero egyuttmukodwest mutat, akkor... ooo, ize, akkor passz. :D
Előzmény: souris (4325)
souris 2004. dec. 7. Creative Commons License 4325

Nem bármikor megvásárolható akármi. De egy sorstárs ezt biztos megérti. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!

A telefonkönyv ötlet kicsit merész, de végső kétségbeesésemben felhívom az első magyar vezetéknevű Joet v. Leslie-t, és ellentételezésként felajánlok két befőttesüveg velős pacalt FedEx-el küldve; -Unicum meg téliszalámi oda is megy exportra, azzal nem lennék túl nyerő... :-)))

Azért ha van valakinek egyéb nyerő ötlete szívesen várom!!!

Előzmény: 504LACI (4323)
gommer 2004. dec. 7. Creative Commons License 4324

hi mindenki!

kerdesem a kovetkezo: ebayen vettem egy PDA-t, annak rendje es modja szerint meg is erkezett, es szepen bekerult az Orcyz térre, egyenesen a vámosok kezébe. (na azárt már itt sem értek egy ket dolgot, pl hogy az elozo ket csomagom miert nem vamoltak el, ezt meg miert igen? az elso 185$ volt (mp3 player), a masodik 150$ (napszemi), ezt a harmadikat, amit el karnak vlem vámoltatni 290$-ert vettem (PDA)). Szoval az van, hogy ugye ki akarjak fizettetni velem a 25 ÁFÁt + a vámköltséget. Ezt most akkor semmilyen uton-modon nem tudom elkerulni, vagy van arra valami lehetoseg, hogy sikeruljon elkerulni tizezrektol valo gyors megszabadulast? (Gondolok itt pl arra, hogy mi van akkor, ha azt mondom ajandek, mondjuk megprobalom valahogy igazolni is ezt, pl. irok a gyereknek, akitol vettem, hogy irjon valami hivatalosnak kinezo pappert tanukkal, meg miegymas, es kuldje nekem, meg kuldje el azt is, hogy ezt a cuccot ö vette tök legit, meg tudom is én)  EGYSZOVAL: ha bekerult Orczy-ba, akkor van kiut, vagy hiaba sirok?

Koszonom a segitseget!

504LACI 2004. dec. 7. Creative Commons License 4323

Abban az esetben ha egy ma is megvásárolható "akármit" szeretnél venni még meggyőzhet egy picológus, hogy ez nem is köll neked annyira, de mondjuk az én esetemben veteránautó alkatrészek és dokumentáció ami ugye ki tudja mikor kerül elő legközelebb, szerintem sírva könyörögne a doktor, hogy vegyem már meg ha egy órán keresztül hallgat, mennyire vagyok "elvetemült".

Mindenhol vannak magyarok, csak meg kell találni...

Én megkérném embert, hogy a helyi telefonkönyvben keressen egy Kovácsot vagy Szabót. Egyszer már bejött...

Előzmény: Ariel (4322)
Ariel 2004. dec. 7. Creative Commons License 4322
leolcsobb megoldas: picologusnal 1 orat eltolteni aki meggyoz, hogy nincs is ra annyira szukseged. ;)
Előzmény: souris (4320)
souris 2004. dec. 7. Creative Commons License 4320

Néhány hozzászólással ezelőtt kérdeztem, hogy tudtok-e amerikában olyan céget, aki a "local pickup only" helyről felveszi a cuccot. Nos ezek szerint nem tudtok, de most 3 napon belül valamit ki kell találnom, mert Chicago-ban találtam egy 90 kg-os vas izét ami nekem igen kell.

Igen; "local pickup only"!!!

Nna, az a kérdés, hogy mi a túrót tudok most csinálni? Az ember még nem válaszolt, de tegyük fel az átlag amerikai 0% együttműködő készséget; -minden ötletre vevő vagyok!!!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

microdrive 2004. dec. 6. Creative Commons License 4319
nem, én magyar vagyok csak németoszágban éltem és ezátal van mindenem ami kell az eladáshoz vagyis paypal-om is...:-)))
Előzmény: trolipotlo (4308)
bugmaker 2004. dec. 5. Creative Commons License 4318
KennyOMG: persze, ez valoban egyszerű, ha van kb 3-4 millió Ft-od. Én ugyanis három bankot is megkérdeztem, és 12-17 EZER euró LETÉTET kértek számlanyitáshoz mivel nem vagyok osztrák állampolgár. Ha van olyan bank ahova nem kell letét, akkor pls mondjátok meg ...
KennyOMG 2004. dec. 5. Creative Commons License 4317
Ez most mar rohadt egyszeru, atugrasz Ausztriaba, nyitsz egy bankszamlat, igenyelsz ra egy Classic-ot es kesz.
Előzmény: chapelle (4316)
chapelle 2004. dec. 5. Creative Commons License 4316
Apropo PayPal. érdemes megnézni, hogy milyen cikkeket adnak fel magyarországi elérhetőséggel, és hogy ezek mekkora része fizethető PayPal-on keresztül. Elég nagy arányban. Valahogyan ők másképpen csinálják.
bugmaker 2004. dec. 5. Creative Commons License 4315
Tlover: először is megnyered a licitálást vagy megveszed a cuccot buy-it-now-val. Ha nem szállít az eladó worldwide, akkor licitálás ELŐTT kérdezd meg elküldené-e ide is amit meg akarsz venni, és lehetőleg irjon postaköltséget is (ajánlom az USPS Global Priority Mailt). Ha megnyerted a cuccot, akkor feladod a pénzt borítékban, majd miután azt megkapta az eladó, küldi neked az árut.
Előzmény: Tlover (4314)
Tlover 2004. dec. 5. Creative Commons License 4314

És az eBay en ezt hogy lehet kivitelezni? Buy it Now al csináljam ha lehet, vagy licitáljak? esetleg levélbe dumáljam meg az eladóval?

Ha odaér a pénz borítékba, akkor ő szintén postával feladja a cuccot?

Előzmény: bugmaker (4313)
bugmaker 2004. dec. 5. Creative Commons License 4313
Tlover: $15-t legegyszerubb egy boritekba berakni és ajánlottan kiküldeni. Ha elveszne, akkor kb 10e Ft-ot a posta megtérit.
Előzmény: Tlover (4312)
Tlover 2004. dec. 5. Creative Commons License 4312

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem eBay el kapcsolatban.
Szeretnék rendelni eBay en keresztül az Usából egy kisebb értékű, kb 15 dolláros cuccot. A probléma az hogy abszolút nem értek az eBay hez :)

Nincs dombornyomásos hitelkártyám, és a PP-t Magyarországról amúgy se lehet használni. Milyen lehetőségeim vannak a csere lebonyolításához?

Mikre kell figyelni stb.. Az ilyen Money Order, csekk, bidpay es fizetési módok mit takarnak?

thx

KennyOMG 2004. dec. 5. Creative Commons License 4311
A PayPal anno ugy '98 kornyeken (az elso ket eveben) nagyon nagyszeruen mukodott, teljesen laza volt a szabalyzata, nem voltak ilyen-olyan-amolyan megkoteseik, stb stb stb.. Aztan valami hirtelen otlettol vezerelve elkezdtek szivatni a jonepet (lasd pl ToS), majd meg zeek utan megvette oket az eBay, akkor vegleg nyenyo lett a dolog. Jelenleg a PP Terms of Service (ToS) kimondja, hogy az elfogadasaval gyakorlatilag (ertsd: teljes mertekben) lemondasz a torvenyi jogodrol, hogy egy nem engedelyezett tranzakciot, ami a PP-on keresztul ment, nem reklamalhatsz meg a bankodnal, ha megis megteszed, ezzel megserted a felhasznaloi szerzodesed, es korlatozhatjak, illetve mgszuntethetik az accountodat. Ehhez jon hozza az is, hogy a PP barmikor, barmilyen indokkal lezarhatja/korlatozhatja (ertsd: a naluk levo - termeszetesen nem kamatozo - szamladon levo penzt te nem tudod mozgatni, ellenben fogadni tovabbra is tudsz, sot, a kuldo felnek ezt nem is jelzik, hogy korlatozott account-ra kuld!), barmiylen vitas esetben a PP sajat maga vizsgalja ki az ugyet (es a te velemenyedre a legkevesbe sem kivancsiak), egy lezart account-rol minimum 180 nap, amig visszakapod a penzed (_ha_ visszakapod!), stb stb stb.. Ha ehehz meg hozzaveszed azt is, hogy a kartyas tranzakciok eseteben meg elfogadhatonak mondott %-ot vonjak le a penzbol akkor is, ha csak a sajat rendszerukon belul tortenik penzmozgas (ertsd: egyik PP accounton levo penzt egy masikra), haaaat, omndanek egy negybetus, "n"-el kezdodo jelzot rajuk, de ilyesmit nem illik, meg amugy is... Bovebben www.nopaypal.com illetve www.paypalsucks.com (ugyanaz a site)

Meg egy kicsit visszaugorva a licitalasra: a tort osszegekkel en is nagyon egyetertek, ot eve meg a .01 es a .05 koott volt hatalmas elteres, mostanaban mar a rutinos rokak nagyon taktikaznak, .1x, .2x, stb. Jelenleg en is a .6x, de foleg a .7x teruleten mozgolodok licitalaskor, pl 150 helyett 150.78. Persze kerek szamot sem irok soha, tehat a 150 is meglott verzio. :D Amit en meg meg szoktam csinalni az az, hogy szepen vegiggondolom, hogy mennyi a max, amit ez a tetel meg meger nekem (pl $46.69), es ehhez meg adok 3%-5%-ot, igy lesz ebbol pl $51.69. Ez meg nem egy olyan csudanagy osszeg, ha ez a plusz 5% segit, hogy nyerjek, akkor jo, ha nem, akkor pedig eletbelep az onmagamnak megideologizalo egyseg, hogy "en tenyleg mindent megtettem, meg az eredeti enynit-meg-meger fole is mentem", stb. :DDD A meg-egy-kicsit rarakok dolog nalam sem szokott mukodni, reszint a "beepitett" 5% miatt, reszint azrt, mert nincs idom ra (10mp-el a vege elott szoktam nyomatni nagyjabol).
Előzmény: K_Pisti (4295)
jorewas 2004. dec. 5. Creative Commons License 4310
Lenne itt még valami.:) Ha az ebayen keresztül fizetek, amit annyira reklámoznak, akkor az ebay terheli meg a hitelkártyám és utalja tovább az emberemnek a pénzt? Mert elolvastam az összes faq-t, de számomra nem derült ki belőle.:)
trolipotlo 2004. dec. 5. Creative Commons License 4309

Elvileg az én főnököm meg magyar, de mind a német nyelvű szerződés, mind a magyar nyelvű színültig volt helyesírási hibákkal. Szóval ez nem jelenti azt, hogy nem furfangos amerikai csinálta.

Előzmény: Lakatos Vendel (4306)
trolipotlo 2004. dec. 5. Creative Commons License 4308

Nicsak, egy versenytárs. :)))

Maga is német?

Előzmény: microdrive (4304)
jorewas 2004. dec. 4. Creative Commons License 4307
Ez az oldal elvileg csak egy ember termékeinek van fenntartva., aki már 50ezernél több feedbacket kapott és 96%-os.
Lakatos Vendel 2004. dec. 4. Creative Commons License 4306

Billing Contact:
   Marty Fike (VAXJ3) auctionlogistix@comcast.net
   Auction Logistix LLC
   3332 Powell Ave
   Nashville,    TN    37204
   United States
   Phone: +1 (615)8512125

Record last updated on 2004-08-02 00:00:00
Record created on 2003-07-31 00:00:00
Record expires on 2009-07-31 00:00:00

A fentiek ellenére én NAGY ÍVBEN kerülném ezt az auctionlogistix oldalt. Zavarba ejtően egyszerű, kiforratlan, félkész oldal, ami tele van angol nyelvi hibával, annak ellenére, hogy "elvileg" amerikai cég.

Sehol a titkosítás, sehol a regisztráció. Szerintem kamu ... bár a telefonszám kicsöng. :-)

jorewas 2004. dec. 4. Creative Commons License 4305
El tudná nekem magyaráznmi valaki akinek van már tapasztalata,hogy miként működik az http://www.auctionlogistix.com?
microdrive 2004. dec. 3. Creative Commons License 4304
srácok ha valakinek csak paypallal lehet fiteni akkor az keressen meg mailben mert nekem van paypal-lom és el tudom intézni neki ha kell...  kadimadi@freemail.hu ...köszi...
jorewas 2004. dec. 3. Creative Commons License 4303
Ha nem lehet Paypalra regisztrálni Magyarországot, akkor azoktól nem is tudunk vásárolni, akik csak azt fogadják el? Nem jó ez így...
grishnakh 2004. dec. 3. Creative Commons License 4302
Nem biztos. Mi van, ha a karácsonyi jutalomra, vagy a 13. havi fizura gondolt.;-)
(vagy meghúz megint valakit egy notebookkal)
Előzmény: trolipotlo (4296)
digicat 2004. dec. 3. Creative Commons License 4301
USA bankból utaltál USA bankba?
Vagy van olyan, hogy pl. a magyar Citibank ingyen utal az amerikai Citibankba?
Előzmény: Lmr (4292)
Ariel 2004. dec. 3. Creative Commons License 4300
sokan utaljak a paypalt is. eloszor lezarjak az accodat es utana kerdeznek.
raadasul ha jol kapisgalom az usa-n kivul a paypalnak is kisebb a mozgastere, ezert nem annyira biztonsagos nekik.

viszont amit irt az elado teljesen szokasos es mukodo.
Előzmény: K_Pisti (4295)
jorewas 2004. dec. 3. Creative Commons License 4299
Hello! Nem tudjátok mi a bevett szokás az internetvilág.hu-nál? Mondjuk megrendelek az egyik embertől egy elektronikai cuccost. Na de az internetvilágosok kipróbálják,hogy működik-e az a valami? Vagy itthonról kell hadakoznom,hogy rosszat küldött?
SzentesBalazs 2004. dec. 3. Creative Commons License 4297
"Aminek még látnám értelmét (lehet, hogy van is ilyesmi) az a titkos licit. Mindenki megadhatna egy összeget, amiért kell neki az áru, de senki nem látja a többiek tétjét, maximum azt, hogy már 12 licit érkezett a termékre. Persze a tétet lehet módosítani is. Itt például ki lehetne szűrni az utolsó 2 másodpercben eldőlő, gyakran az internetsebesség alapján végződő nagy véres versenyeket... :D Természetesen az eladó itt is meghatározhatna egy minimálárat, akár publikusan, akár nem."
Ismereteim szerint erre is létezik megoldás, "sealed bid auction"-nek hívják ha jól tudom, magyarul azt hiszem zárt könyves aukció. Általában nagy értékű dolgoknál, leginkább tenderek, pályázatok, kötvények, állampapírok stb esetén alkalmazzák.
Bizonyos aukciós / kváziaukciós oldalakon alkalmazzák is, de most hirtelen nem ugrik be példa, bár talán az OffRoad Capital így működik.
Létezik az a "maximum azt, hogy már 12 licit érkezett a termékre" változat is, azt semi-sealed bid auction-nak nevezi az irodalom, ha jól tudom.
Ha bővebben érdekel a téma, tudom ajánlani Robert E. Hall: Digital Dealing - How e-markets are transforming the Economy című könyvét.
Bocs, hogy kicsit hosszú lett, és félig-meddig offtopic.
Üdv: Balázs
Előzmény: Törölt nick (4269)
trolipotlo 2004. dec. 3. Creative Commons License 4296

A notebookügyben még egy lépéssel tartok előre: 1335 EUR-t nyúlt le tőlem a csávókám. Ebay fizetett 202-t, a csávónak meg megírtam, hogy 1700 EUR-ra tartok igényt. Oszt mérlegelheti, hogy mi éri meg neki jobban: német perktsg-et fizetni (foggalmam nincs, mibe kerül itt egy per), vagy ezt kifizetni oszt el van felejtve az egész. (Ugyebár vehetem sofortcreditnek a tranzakciót, annak megfelelő %-kulccsal + folyósítási díj. :) )

Ma jön a levél, hogy az első részlet ezen a héten, a következő a jövő héten esedékes, amikor "megkapja a Weihnachtsgeldet". Erős a gyanúm, hogy apuci fizeti a cuccost. :)))

K_Pisti 2004. dec. 3. Creative Commons License 4295

Sziasztok!

Egyre közelebb lesz az a nap, amikor nem csak levelezgetek az áhított áru tulajdonosaival, hanem rá is fogok licitálni a cuccosra. Azonban, mostanában egyre inkább belefutok a következő válaszba, melyet az előzetes, puhatolózó kérdésemre küld az eladó:

"I prefer not to send it to europe, only if you can pay with a money order.
Shipping is 15 us dollar.
i can put gift on it, but only if you can send a money order since i do NOT accept paypal."

Azaz, kezdik nem szeretni a PayPal-t, hanem inkább a money ordert erőltetik. Eddig meg szinte csak PayPal-nak örültek. Tudja valaki rá a választ?

Köszönöm!

K:Pisti

Lmr 2004. dec. 3. Creative Commons License 4294
azt tudtam hogy nekem nem lesz ingyen, szerinte 20 terhelnek be nála, így csak 10et terheltek, végülis nem játram rosszul. enniyt a banki utalásról...
Előzmény: ZE (4293)
ZE 2004. dec. 2. Creative Commons License 4293
Ez nagyon Ci_k_i... Vagy tévedtem?
Előzmény: Lmr (4292)
Lmr 2004. dec. 2. Creative Commons License 4292
én most rendeltem az usából. elvileg ő ingyenesen fogadhatta volna lóvét, mert ugyanaz a bankunk. 3 nappal az utalás megérkezte után levontak tőle 10 dolcsit, tőlem meg 5 rugót devizautalás címen. nyitok egy bankot...
Előzmény: ZE (4291)
ZE 2004. dec. 2. Creative Commons License 4291
Két dologra minimum... Egyik, hogy a banki utalásnak az _összes_ költségét neked kell viselned, tehát az utalás indításakor nagyon figyelj oda, hogy ezt így is értse a banki ügyintéző (javasolt személyesen bemenni és elintézni), és ne csak te gondold azt hogy... (Jó sokat le bírnak vonni az "elindított" összegből, ha nem teszed, ekkor az eladók morcos szok vannak lenni...)

A másik az, hogy _kivel_ küldi. A "sima" postaszolgálat magyarhonban k@ka, javasolt európán belül a DPD-t, vagy más normális céget megbízni a szállítással; róluk már volt szó a topicban.

Előzmény: fodorzs (4290)
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4290
Elkuldi 30€-ert a csomagot, ha en nyerem a licitet és utalassal keri a penzt.
Mire kell figyelnem?
Előzmény: ZE (4289)
ZE 2004. dec. 2. Creative Commons License 4289
Felveszitek egymással a kapcsolatot ismét (mert a szállítási költség, meg egyáltalán, hogy Mo.-ra elküldi-e témában erősen érdemes _előre_ egyeztetni), és az egyeztetett összeget a szintén egyeztetett módon eljuttatod az eladóhoz, aki ezt követően feladja neked a csomagot, a megbeszélt módon (Európából pl. a DPD igen jó...), aztán ha megjött a cumó, még értékelést adsz az e-bayen, és kész.
Előzmény: fodorzs (4287)
cilax 2004. dec. 2. Creative Commons License 4288
Igen, te küldöd/utalod a zsét és ő feladja a cuccot. aztán már csak azt kell kivárni türelmesen, hogy csenget a postás... :))))
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4287
Lama kerdes:

Ha sikerul "megnyerni" a licitet, akkor mi a szokas?
Kuldom penzt, o kuldi a cikket? Kicsit izgis igy.
bugmaker 2004. dec. 2. Creative Commons License 4286
trolipotlo: a félkarú rablós hasonlat kicsit erős, nem is igazán iillik ide. Mindenesetre ha a max licitemet felüllicitálják, akkor meggondolom, érdemes-e még EGY LÉPÉST emelni a max licitemen. Van amikor ez elég, ha nem akkor nem szoktam még feljebb menni, mivel előfordult már hogy second chance offer-ben mégis megkaptam a kiszemelt cuccot ...
Előzmény: trolipotlo (4281)
edk440 2004. dec. 2. Creative Commons License 4285
Ha a VISA kártyát devizaszámlához kéred, akkor igen. A Raiffeisennél, ha van forint- és deviza-alszámlád is, akkor váltani is lehet, hogy melyikhez tartozzon a kártya.

Az eladó vagy Money Ordert kap a postacíméra, amit el kell vinnie a bankba beváltani, vagy a Checking Accountjára kapja a pénzt.

Nálunk is költségmentesen beváltják a Bidpay Money Orderjeit.
Előzmény: ePtOn (4283)
bugmaker 2004. dec. 2. Creative Commons License 4284
epton: ha az eladó regisztrálta magát a bidpayen, akkor akár bankszámlára is kaphatja a pénzt, egyébként postai úton kapja meg egy borítékban a money ordert. Azzal azt csinál amit akar: pénzzé váltja, vagy a bankszámlájára helyezi. Szerintem deviza alapú számlához is igényelhetsz visa kártyát, de ennek feltételeit kérdezd meg a banknál ...
Előzmény: ePtOn (4283)
ePtOn 2004. dec. 2. Creative Commons License 4283

Udv megint!

Lenne meg par kerdesem a Bidpay-el kapcsolatosan!

Megoldhato az hogy deviza alapu szamlat nyitok, es rogton dollarral fizetek? (van dollarom, ezert nem akarom visszavaltani...)

Masik hogy kapja meg az elado a penzt? kartyajara utaljak, vagy kiviszik, vagy be kell mennie?

Nekunk lehet igy fizetni?

kosz elore is!

trolipotlo 2004. dec. 2. Creative Commons License 4281

Egy cucc mindig annyiért megy el, amennyit a második legtöbbet licitáló ad + epszilon. Vagyis a legkisebb összeg, amit már csak egyvalaki hajlandó adni érte. Hogy lehet ezt az árat előre megmondani? Sehogy. És ha abba gondolsz, hogy vannak pl. kereskedők is az ebayen, akiknek már az is megéri, hogy 15-20%-kal olcsóbban vegyenek meg vmit a bolti árnál, majd egyszerűen továbbkereskednek vele. Ők nem szaroznak többszörös licittel, megteszik a tétjüket a végén, oszt ödön.

Ennyi erővel ellátogathatsz egy játékbarlangba és egész délután dobálhatod a százasokat a félkarú rablóba, mondván, 100 forint ide vagy oda nem számít. Én úgy megyek ilyen helyre is, hogy "van 1200 Ft-om, annyit fogok játszani, centtel sem többet." Ha közben nyerek, OK, ha a főnyeremény jön, akkor rögtön le is állok, mer nincs értelme többet játszani. (Eddig még nem jött, nyugi. :))) )

Nekem mondjuk külön jól jönnek az ilyen "licitemelgetők", mert ők úgy gondolják, hogy tök olcsón hozzájutnak a cucchoz a max. licitjükért, az utsó másodpercben meg (ha szerencsém van), csak én licitálok és kb. annyiért veszem meg, mint amennyit ők adtak volna érte. :) Csak én 5mp-et izgulok, ők meg 10 napig egyfolytában. :)

Előzmény: bugmaker (4277)
Skywalker. 2004. dec. 2. Creative Commons License 4280

Télleg hülyeség lejárat előtt "felkurblizni" az árakat! Vagy a tiéd lesz az uccsó pillanatban, vagy jövő héten nekifutsz egy másik aukciónak! :)

De nekem pl volt már olyan is, h tudtam, h nem leszek net közelben. Kinéztem amik kellettek, tettem rájuk egy szép árakatt, és amikor ismét gépközelben voltam, megnéztem miket nyertem és mennyiért! :)

fargo 2004. dec. 2. Creative Commons License 4279
Kerek számot nem igazán érdemes licitálni, ha 150 körül akarod elhozni, akkor nyomj neki 153.63-at, mondjuk.
Mert lesz egy, aki 151-et fog nyomni, meg még egy okos 152-es licittel, de a 151-es fog neki adni 153-at az utolsó pillanatban, neadjisten 153.50-et vagy 153.51-et, sôôôôt, 153.61-et, mert ô is arra számít hogy kerek számot tesz meg valaki...

Triplacsavar-duplagondol :-)))
Előzmény: kivi (4278)
kivi 2004. dec. 2. Creative Commons License 4278
Ez igaz, de akkor soha nem lesz megállás. :-) Mindig lesz +2$. Legutóbb valamire max. 150$-t akartam költeni, 40 másodperccel a vége előtt be is nyomtam, de felüllicitáltak 151-el. Hirtelen haragomban rátettem még 10-et, és elvittem 156-ért. Itt pont jól jött ki.
bugmaker 2004. dec. 2. Creative Commons License 4277
trolipotlo: azért ez nem teljesen igaz. Ha én valamire licitálni tervezek, akkor $2-300-os cuccoknál $1-2 -on nem szoktam vacakolni. Ki tudja lesz-e és ha igen mikor következő alkalom. De nem vagyunk egyformák.
trolipotlo 2004. dec. 2. Creative Commons License 4276

Elmondanám, hogy okos ebayező szarik a mások licitjére: utolsó pillanatban azt az árat teszi fel, amennyiért pont megéri neki megvenni a cumót. Ha kevesebbért van meg, akkor az az ő szerencséje, ha meg többért megy el, akkor nem vesztett semmit, mert úccsem akart többet adni érte. Így vettem én is hangfalat 200 rugóval olcsóbban, mint a bolti ár, igaz, csak 2-szorra sikerült.

Aki (ár)versenyzésre használja az ebay-t, az elég gyorsan le fog gatyásodni szóljon nekem, hogy mi kell, mexerzem és eladom neki. :)))

Előzmény: bugmaker (4273)
edk440 2004. dec. 2. Creative Commons License 4275
A HelyettedUtolsóPillanatbanLicitáló szolgáltatónak direktben kell megadnod a kártyaszámodat, hogy a saját díjukat ráterhelhessék. Akkor meg minek csalnának az azonosítóddal? Ha lopni akarnának, ráterhelnének ezer dollárt.
Előzmény: ZE (4274)
ZE 2004. dec. 2. Creative Commons License 4274
Elad x dolgot, a pénzt WU-on keresztül kéri, megkapja (mert a vevő elküldi neki az adatokat), aztán csodálkozol, hogy "elloptákazebayazonosítómat".

Nem adok el az e-bayen, de vissza tudod-e nézni,hogy milyen bankkártyaszám van megadva, amire terhelhet az e-bay? Mert ha igen, akkor a kártyaszámodat mindenféle következmény nélkül meg tudják szerezni...

Ne felejtsd el, ezt a szolgáltatást általában a "lusta" e-bayezők veszik igénybe, akik ritkán mennek föl nézelődni...
Előzmény: Marcesz (4267)
bugmaker 2004. dec. 2. Creative Commons License 4273
trolipotlo: a reserve price, szerintem inkább pszichikai dolog. TFH van egy cuccod, amit 100 EUR felett akarsz eladni. Ha 100 EUR-ról indul a licit, akkor az aki rápillant az első pillanatban az gondolhatja, hogy vár még kedvezőbb aukcióra, szóval nem licitál rá. De ha 1 EUR-ról indul a licit akkor megad egy X árat, aztán ha felül licitálják akkor csakazért is egy picivel növeli a tétet. Ezáltal könnyen 100 EUR fölé kerülhet a végső eladási ár. Volt erre lentebb egy példa, hogy valami DVD árát a sok licitáló 16 EUR-ig feltornázta, holott 2-vel lejjebb a 6 EUR-os nyitóáron honfitársunk megvehette.

Szóval, ez inkább pszichológia. Szerintem.
Előzmény: trolipotlo (4270)
nohab 2004. dec. 2. Creative Commons License 4272
A Card Not Present tranzakciónál megreklamálhatod a tételt, és ha pl. Dé-Bantusztánban vásároltak a kártyaszámoddal, miközben te tudod bizonyítani, hogy Dél-bantusztán közelében sem jártál, akkor visszakapod a pénzed, az adott kártyaszám tiltólistás lesz, stb. tehát a felelősség megoszlik.

Az utóbbi hónapokban háromszor terhelték meg az USA-ból a számlámat, mindháromszor a tudtommal, holott bizonyítani tudom, hogy soha nem jártam az USA-ban. És nem vigasztal, ha a felelősség megoszlik, és utána már jogosan futhatok a pénzem után.

A userID/jelszó átadása esetén nem, ott a felelősség marad a tied.

Azt ugyanúgy ellophatják a neten küldéskor, mint a baknszámlaszámot.

Én nem sok különbséget látok. Ha egy rendszer jól prosperál, akkor nem igazán értem, hogy miért érné meg elkezdeni nekik csalni az ID-kkel, amikor abból pénzt nem nagyon tudnak csinálni. Meg aztán a kártyaszámodat is megadod nekik, akkor meg pont egy ID/PW párral kezdenének el manipulálni, amikor bármikor bármennyi pénzt lehúzhatnak a kártyáról??!!
Előzmény: ZE (4266)
trolipotlo 2004. dec. 2. Creative Commons License 4271
Mitis?
Előzmény: Marcesz (4268)
trolipotlo 2004. dec. 2. Creative Commons License 4270

Ha egyszer eladok valamit, akkor azt az összeget kell feltüntetni, amit kapni akarok érte, nem pedig 1 EUR-t. Tulajdonképpen nem is értem a reserve price lényegét...

Előzmény: Törölt nick (4269)
Marcesz 2004. dec. 2. Creative Commons License 4268

Akkor mér nem lehet fordítva, a vásárlók oldaláról is egy reserve árat mondani? Pl. beírom, hogy 1000 EUR-t adok egy zsebkendőért, de írok az eladónak, hogy ha 2 EUR fölé megy a licit, akkor nem kell. Ilyet mér nem lehet akkor csinálni?

Szerintem ezt gondold át még egyszer. :)

Előzmény: trolipotlo (4263)
Marcesz 2004. dec. 2. Creative Commons License 4267
Miért, mondjuk vesz valaki a nevedben öt autógumit? Vagy elad a nevedben két tévét? És az miért érné meg neki? Ugye pénzzel levenni meg nem tudnak, mert ahhoz újabb jelszó kell (PayPal), illetve a kártyaszámot is kicsillagozza.
Előzmény: ZE (4262)
ZE 2004. dec. 2. Creative Commons License 4266
A Card Not Present tranzakciónál megreklamálhatod a tételt, és ha pl. Dé-Bantusztánban vásároltak a kártyaszámoddal, miközben te tudod bizonyítani, hogy Dél-bantusztán közelében sem jártál, akkor visszakapod a pénzed, az adott kártyaszám tiltólistás lesz, stb. tehát a felelősség megoszlik. A userID/jelszó átadása esetén nem, ott a felelősség marad a tied.

Előzmény: nohab (4264)
nohab 2004. dec. 2. Creative Commons License 4265
Nem minden országban van, pl. németeknél nincs, de UK-ban és USA-ban sajnos tutira van. Én soha nem licitálok Reserve Price-os aukcióban, mivel útálom, mint a sz*rt.
Előzmény: trolipotlo (4263)
nohab 2004. dec. 2. Creative Commons License 4264
Szvsz ez csak éppen annyira aggályos, mint amikor veszel valami a neten, és elküldöd a kártyaszámodat. Ők is bármennyit lehúzhatnának róla. A jó üzlet alapja a bizalom, és a többségnek meg sem fordul a fejében, hogy visszaéljenek ezzel.
Előzmény: ZE (4262)
trolipotlo 2004. dec. 2. Creative Commons License 4263

Nemtom, hogy van az ebay szabályzata, hogy lehetőséget enged-e a reserve árnak. Elvileg úgy kéne, hogy legyen, hogy az eladónak joga van megmondania, mi a kikiáltási ár. Ha 1 EUR-t ír, akkor az azt jelenti, hogy ő legalább 1 EUR-t akar a cuccáért kapni, annyiért el is adja.

Akkor mér nem lehet fordítva, a vásárlók oldaláról is egy reserve árat mondani? Pl. beírom, hogy 1000 EUR-t adok egy zsebkendőért, de írok az eladónak, hogy ha 2 EUR fölé megy a licit, akkor nem kell. Ilyet mér nem lehet akkor csinálni?

Ezért is szar szerintem a vatera.hu, mert az eladónak csak joga van, nincs kötelezettsége. Az ebay-en még nem találkoztam reserve-árral.

Előzmény: Törölt nick (4257)
ZE 2004. dec. 2. Creative Commons License 4262
A más gép dologhoz... Oda meg kell adnod az e-bay azonosítót meg a hozzá tartozó jelszót... Nomostan ezt nagyon nem illik... (Gondolj bele... a nevedben tehetnek _bármit_ az e-bay rendszerében, amit te megtehetsz. Az e-bay pedig téged vesz elő...)
Előzmény: chapelle (4261)
chapelle 2004. dec. 2. Creative Commons License 4261
És ahogy Bi4 utalt is már rá, csak elég titokzatosan, vannak ám még furfangok. Ha azt gondolnád és látnád, hogy te vagy a legnagyobb ajánlatot tevő 5 másodperccel a licit vége előtt, akkor még sok kellemetlen meglepetésben lehet részed. Hány licitet veszítettem már el az utolsó 5 mp-ben! A francba...
Az én tapasztalatom szerint az utolsó összeg soha ne legyen kerek. Ha 550 Euro (vagy USD) körül jár a végén a cucc, akkor a fineszesebbek 552,5 Euro-t nyomnak be az utolsó másodpercben, így az 550 Euro-s maximumot megadó licitáló hoppon marad. No meg van gép amelyik ezt megcsinálja helyetted, de én azt még nem próbáltam, volt róla szó kb. egy hónapja.
Előzmény: fodorzs (4259)
nohab 2004. dec. 2. Creative Commons License 4260
Ez nagyon egyszerű, és elvileg az eladó érdekeit szolgálja, hiszen majd minden vásárló úgy van vele, hogy "áá, 5 dollárt még megér, rálicitálok", így egyre feljebb és feljebb verik a tétet. Éppen ezért a rutinos licitálók már másképp működnek

Igen, az egész teljesen hasonlóan működik, mint "az ember átlagos alvásigénye csak még öt perc" axióma, ezért érdemes csak az utolsó másodpercekben licitálni, hogy a "még 5-öt megér"-huszároknak ne legyen idejük "megérnie".
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4259
Lehet, hogy massal kellene kezdenem, hogy megtanuljam a dolgokat.
Szerencsere tanulopenzt meg nem kellett fizetnem.
Probaltam mar mas cikkre is licitalni, de nem lettem okosab, ezert fordultam hozzatok.
Koszi a tippeket!
Előzmény: edk440 (4255)
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4258
Koszonom, hogy volt turelmed ilyen hosszasan elmagyarazni.
cilax 2004. dec. 2. Creative Commons License 4256

sziasztok!

imádom ezt a vásárlási módszert!!! egész belejöttem, 10 cuccot szedtem össze eddig, tök jó pénzért, és a magyar postát leszámítvan jól működik a dolog, minden megérkezett max. három hét alatt.

ott ölték egymást egy dupla dvd-ért, már 16 eurón állt az ára, és ott volt kettővel alatta egy ugyanolyan, és nem volt rá senki. az utolsó pillanatban benyomtam egy licitet és enyém lett induló 6 eurós áron. ez hihetetlen, hogy más ezt nem látja vagy mi?

persze az is igaz, hogy végigolvastam az egész fórumot közben, nagyon sok jó tippet adtatok, úgyhogy ezúton szeretném megköszönni!

üdv, cilax

edk440 2004. dec. 2. Creative Commons License 4255
Valaki a tiednél nagyobb összeget írt be korábban. A rencer mindig csak annyit tesz be, amennyi épp kell, hogy nyerő maradjon. Tegyük fel, hogy az a valaki 520-at írt be. Ha te 400-at, 500-at vagy 515-öt teszel be, mindig a tiednél egy lépcsővel feljebbi árral lesz ő nyerő. Ha te mondjuk 550-et írsz be, már te leszel a nyerő, 520 felett egy lépcsővel.

De biztos vagy benne, hogy mielőtt megértenéd a rencer működését, máris ilyen drága dologgal akarsz próbálkozni?
Előzmény: fodorzs (4252)
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4254
Okes, igyekszem, koszi a tippeket!
Előzmény: Zsoltx (4253)
Zsoltx 2004. dec. 2. Creative Commons License 4253
Csak akkor, ha valaki adott rá mondjuk 698-at.

Mondom, puhatold ki, hogy hol jár a licit és a végén mindent bele.
Nem érdemes idő előtt nagyon fölverni az árat.

Próbálj mondjuk 10 egységgel emelgetni és előbb utóbb meglesz, hogy hol jár a licit.
Előzmény: fodorzs (4252)
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4252
Konkret pelda: :D

Erre az obira 750 € szanok. A licit tart 350-nel, es ha licitalok 362.11-et, akkor jon a hir, hogy keves. Vki tullicitalt. Okes, de akkor a legmagasabb licit miert csak 350€.
A megoldas az, hogy en is betom a pl 700€-ot? Megjelenik legmagasabb tetkent?
SzentesBalazs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4251
Ha jól sejtem, akkor a proxy bidding nevű funkció áll a háttérben. Ez azt jelenti kb, hogy megadod azt a max összeget, amit rászánsz a dologra, és eddig az összegig a rendszer automatikusan emel, ha valaki túllicitált.
Előzmény: fodorzs (4249)
Zsoltx 2004. dec. 2. Creative Commons License 4250
Semmit nem csinálsz rosszul. Az általad megadott tétből, csak annyit tesz be ténylegesen az ebay, amenny kell. Ha közben valaki emeli a tétet, akkor amíg tart a keret emeli vele automatikusan.
Ilyenkor esetleg kis emelésekkel ki lehet puhatolni, hogy hol járhat a licit, de egyébként csak az utolsó percekben szokott eldőlni a dolog.

Igaz én már nyertem úgy, hogy megadtam az indulóárat és 8 nap múlva érdeklődés híján enyém lett a cucc nevetséges pénzért. (De ez nagyon ritka)

Előzmény: fodorzs (4249)
fodorzs 2004. dec. 2. Creative Commons License 4249
Sziasztok!

Akarok venni egy olyan objektivet, amit ma mar nem lehet ujonnan kapni. Nincs tapasztalatom az ebay-jel, pedig ott mindig talalhato elado darab.

Kerdesem:

ha licitalok (nem kerek osszeg, nem a felajanlott minimun) akkor szinte mindig kiirja nekem a rendszer:

You have been outbid by another bidder (if you'd like, bid again).

Magyaran vki tullicital engem. Mikor, hogyan? Nem lehet ilyen gyors. Azt is probaltam, hogy ekkor egy magasabb arat adtam meg, de akkor magamat licitaltam felul :P

Hogy is van ez? Mit csinalok rosszul? Need help!

Koszi!
Accord22 2004. dec. 1. Creative Commons License 4248
nagyon köszönöm az infókat,fel is nyomtam a jóembert:)
az a legdühítőbb hogy nem válaszol semmilyen mélre,remélem most fog ha megtudja hogy rákültem azefbíájt:)
Előzmény: KennyOMG (4247)
KennyOMG 2004. dec. 1. Creative Commons License 4247

Hat, az idiota barmokbol nekem is kezdett elegem lenni, az ajtot az tette be, amikor egy csaj lehuzott $300-al, de ugy, hogy egy konyvgyujtemenyenek egy reszet vettem meg egyben (32 konyv), a maradek egyesevel-kettesevel elment. Nekem nem kuldte el (es meg par nagyobb cuccot vasarlonak), masoknak igen, tehat nem mezei penzszerzes motivalta, hiszen a gyujtemenye felet elkuldte a vasarloknak, tehat azt cseszheti, tenyleg el akarta adni.. Ezek utan csak azt tudtam vegkovetkezteteskent kihozni, hogy a) vagy eszmeletlen rosszindualtu illetve b) valami istentelenul idiota.

Lenyeg a lenyeg, megkatogattam egy cuki kis oldalt, amit mindenkinek ajanlok, akit egy jenki le akar huzni: www.ifccfbi.gov tessenek boszen feljelentgetni az illetoket, es ezutan telefonalni nekik. Az en eladom tob, mint keszsegesnek mutatkozott arra, hogy minel gyorsabban elkuldje a konyveket, amint meghallotta a magikus szot: EFBIAJ!. :DDD Ezenkivul persze nem art minel elobb utananezni a banknal is, hogy egy kartyaval fizetett tetelt hogy es miert es mikor lehet megreklamalni, hogy a penz visszajojjon. Persze ehhez nem wu-t kell hasznalni, vagy kp-t kuldeni, akkor az hello.

Előzmény: Accord22 (4246)
Accord22 2004. dec. 1. Creative Commons License 4246
Sziasztok,
Olvasgattam hozzászólásaitok,nagyon sok hasznos infót merítettem belőlük,sajnos ennek ellenére első vásárlásomnál belefutottam egy igazi trógerbe :(.
Volt 60 pozítív feedback-je csak 1 negatív,eladott 13 db vga kártyát 363$+szállítási költésgért/db. paypal kilőve,kártyát nem fogad,átutalás nem (mivel nem adja meg a számát,ahogy írtátok többen is ez nem szokás USAban),maradt a bidpay és a WU,bidpay szintén nem jó neki,mert sokáig tart amíg odaér a pénz,legyen WU.
Elküldtem a pénz lassan 2hónapja és azóta semmi. Azt mondja elküdlte a cuccot nekem(ezt is 3hét után),de se tracking number se a szállító céget nem tudta megmondani sőt azt sem hjogy mikor küldte el,csak annyit hogy valamikor elment(kösz).
E-mailokra csak ritkán válaszol,felhívni nem tudom mert rögzítő van mindig.
Közben kiderült hogy a többiek sem nagyon kapták meg a cuccot(azért volt aki igen),és az arc meg is szüntette az accountját az ebay-en.Írtam az ebaynek 2x de mindig csak ugyanaz az automata levél jött hogy nyugi,kivizsgálják az ügyet.
Sikerült kiharcolnom azt hogy feladja a cuccot ha megszervezem a szállítást saját költségemre.CSakhogy nincs aki behozná mert mindig az eladónak kell megrendelni a fuvart,a címzett nem teheti....
Kérdésem az lenne,tudtok esetleg olyan céget aki behozná nekem(internetvilág,DHL,UPS,TNT,EMS próbáltam már),illetve szerintetek hogy szerezhetném vissza a pénzemet?
Köszönöm a segítséget
Üdv mindenkinek!
Leopold 2004. nov. 30. Creative Commons License 4245
Lehet, hogy ez eBay piszkálta meg az eladódat, de lehet, hogy ennyire slampos volt.

A csomag postabélyegzőjét scanneld be, másold le (hogy lehessen látni, mikor adták fel) és azt küldd el az eBay-nek, hogy így oldódott meg az ügy. Aztán majd ők kezdenek valamit a helyzettel.
Előzmény: grishnakh (4243)
digicat 2004. nov. 30. Creative Commons License 4244
Örülj, hogy csak 300 Ft. Én hitelkártyával szívtam meg. 750 Ft+kamat :-(

A fogyasztóvédők szerint pedig szó sincs megtévesztésről. Abban nem is reménykedtem, hogy a pénzem visszakapom, de legalább kötelezték volna őket, hogy írják ki.
Előzmény: bugmaker (4240)
grishnakh 2004. nov. 30. Creative Commons License 4243
Most mit csinálnátok a helyemben? Felnyomtam az eladód, mert nem jelentkezett (kb 10 levél+ 1 ajánlott), és nem is küldte az általan megvásárolt cuccost. Múlthéten jelezte az e-bay, hogy írjam alá az általuk küldött nyomtatványt, csatoljam az átutalási nyomtatványt, küldjem vissza, és visszautalják a pénzemet. Ezek után megérkezett ma a csomag (szeptember elejétől), amit sógornőm átvett, és aláírásával igazolt. A csomag múlt csütörtökön lett feladva! Most mi a szentsz@rt csináljak?
Kösz a segítséget előre is
chapelle 2004. nov. 30. Creative Commons License 4242
A minap kérdezte valaki, hogy mekkora vámot kell fizetni az USA-ból behozott cuccokra. Nos, nekem fényképezőgép-optikára 6,7% vámot szabtak ki. Mivel az így számított vám 10 EUR alatti, ezért nem kellett megfizetni. A 25% ÁFÁt persze fizetni kell.

Nem tudok elszakadni témámtól, bocsánat érte: Hogy milyen árfolyamokat használnak az Orczy téren? Ne tudjátok meg, le sem merem írni, mert nem fogjátok elhinni. Na jó, mégis. Az USD-t a kitűzött instrukció alapján az október 20 - november 30 közötti periódusban 198 Ft-ért mérik a Hivatalban. Mai deviza középárfolyam: 185,93 Ft/$
Ha én cég vagyok akkor a törvények szerint napi árfolyamon kell számítani a tartozást/követelést. No de hogyan is várhatnánk el egy Hivataltól, hogy napi árfolyamot kövessen ha egyszer nincs számítógépe... Most már ígérem abbahagyom.
chapelle 2004. nov. 30. Creative Commons License 4241
Igen, ez is igaz. Minden ami lehetetlen igaz a Postára.
Ez is offtopik, de azért leírom: előttem próbálkozott egy ír srác, szegényt a Keleti PU-nál működő hivatal küldte át ide, mondván az Írországból október 20-n elküldött csomagját áthelyezték az Orczy térre, mert a vámos azt hitte, hogy vámolni kell.
Természetesen nem várható el minden postás alkalmazottól, hogy a yes és a no-n kívül Shakespeare-t (vagy akár egy amerikai szókimondó rappert) megszégyenítő angolságal magyarázza el, hogy "nincs csomag", de azért egy nemzetközi desztinációban dolgozó, vámosokat is foglalkoztató intézménynél igazán lehetne találni valakit aki alapfoknál többet tud idegenül. EU rulez.
A srác kérte, hogy a Hivatal a megadott "tracking number " alapján nézzen utána, hogy hol a csomag, mire a Postás kisasszony válasza az volt szó szerint, hogy "nekik nincs számítógépük". Menjen föl a negyedik emeletre, nekik van. De csak holnap, mert ma 14:00-kor bezártak. Ha nem én hallom úgysem hiszem el senkinek.
Előzmény: bugmaker (4240)
bugmaker 2004. nov. 30. Creative Commons License 4240
chapelle: egyébként tévedsz. Nem FIZETNI tudsz a postán kártyával, hanem pénzt FELVENNI, majd abból fizetni. Ráadásul a lehető legrosszabb jutalékkal dolgoznak. Nekem kb 300 Ft-volt az OTP-s kártyával történő "fizetés" jutaléka ....
Előzmény: chapelle (4238)
bugmaker 2004. nov. 30. Creative Commons License 4239
chapelle: nekem volt olyan, hogy pénteken USPS-szel feladtak egy csomagot, köv. hétfőn itt volt .... Az Orczy-n tényleg bukás, hogy vastag bukszával kell menni, nem tudsz kártyával fizetni ... de legalább már tegeződöm a lányokkal ...
chapelle 2004. nov. 30. Creative Commons License 4238
Státuszjelentés:
New Yorkban feladott csomag Budapestre USPS-szel 5 munkanap alatt érkezett meg, ugyanannyi idő alatt mint csomagom Magyarországról Németországba.

És mégvalami. Ha valaki tapasztalatlan azt gondolná, hogy ma már minden postahivatalban lehet fizetni bankkártyával, -de az Orczy téren, a garantáltan készpénzforgalmas központban biztosan-, nos az téved. A legközelebbi készpénzfelvételi lehetőség egy OTP bank amelyik kb. 10 perc gyalogtúra. Az Orczy tér amúgy igazi retro hely. Érdemes ebédidő (13:00 - 13:30) tájékán menni, akkor kellemes illatok lengik körbe az épületet. Igaz, ekkor minden ablak zárva is van.
Előzmény: chapelle (4235)
Zsoltx 2004. nov. 30. Creative Commons License 4237
www.parcelforce.co.uk

Van az oldalukon kalkulátor, mindent megtalálsz.

Nagyon fontos, hogy atombiztosan csomagoltasd be, mert a magyar postások vadbarom módon bánnak a csomagokkal.

Nekem motoralkatrészt törtek rommá és képesek voltak ráfogni, hogy szar volt a csomagolás, ezért csak 5000 Ft. kártérítést kapok.

Sok angol nem is hajlandó szállítani ide, mert rendszeresen rommá törik a csomagokat, de kis rábeszéléssel szokott menni a dolog. Inkább fizess többet a profi csomagolásért, hidd el megéri. Nekem már vagy 8 csomagom jött Angliából, eddig 2 tört össze :-(
Ezek tényleg nem túl profin voltak csomagolva.

Előzmény: style (4236)
style 2004. nov. 30. Creative Commons License 4236
Szevasztok.Angliában vettem 2 hátsó lámpát az oldtimer autómra használtan ebayen.Hogy tudom megoldani a legkedvezőbben a szállítást?Ha valaki rendelt Angliából esetleg magánban is megbeszélhetnénk. Köszi.
chapelle 2004. nov. 30. Creative Commons License 4235
Ez hasznos információ, köszönöm szépen az utánajárást. Engedelmeddel megosztom majd ezt a később érdeklődőkkel is. A Budafoki Postahivatalban sokadmagammal sokadszorra nagyon rossz a tapasztalatunk, ott nincs az a lehetetlen ami ne számítana természetesnek.
Amúgy még a múlt héten megnéztem a Posta honlapját, kiváncsi voltam arra, hogy mire számíthatok a sillabusz szerint. Valószínűleg nem szándékosan, de engem levettek az alkalmazottak, hiszen nem kellett volna annyit fizetnem a díjszabás szerint.

Most már mindegy, a csomagom (bocsánat, levelem) 1 naptári hét, azaz 5 munkanap alatt megérkezett Németországba légipostával. Ehhez képest a New Yorkban feladott csomagom 3 nap alatt érkezett Budapestre, hogy a hivatalból mennyi idő alatt hozza ki a Posta a XXII. kerületbe (nem Karakószörcsök alsóra) az egy másik kérdés.
Mégegyszer, köszönöm
Előzmény: handras (4234)
handras 2004. nov. 30. Creative Commons License 4234

chapelle és másoknak:

Utólagos engedelmeddel "no comment" jelzéssel továbbítottam hozzászólásodat egy a posta vezérigazgatóságon dolgozó barátomnak. Az alábbi válasz jött:

Kedves handras!

Eljutott hozzánk a Postával kapcsolatos észrevétele.

Nagyon sajnáljuk, hogy az említett küldemény feladásakor a felvevő kollégák nem tudtak az Ön számára optimális megoldást ajánlani a küldemény kiszállítására.

Engedje meg, hogy röviden tájékoztassuk a Posta WorldExpress termékcsaládjáról, amely gyors és biztonságos nemzetközi szállítást nyújt az ügyfelek számára.

Néhány pontban kiemelnénk az Ön számára fontos jellemzőket:  

WorldExpress Business Class:

• világszínvonalú, gyors szolgáltatás
  • Európában általában 1 munkanapos átfutási idő
  • törékeny küldemények szállítása
  • internetes nyomonkövetés és értékgarancia lehetősége
WorldExpress EMS szolgáltatás:

• költséghatékony, gyors szállítási mód
  • Németországba 2 munkanapos átfutási idő, erre vonatkozó időgarancia
  • nyomonkövetési lehetőség telefonon 
  • törékeny küldemények felvétele a feladó felelősségére

Mindkét szolgáltatásunkhoz hozzátartozik, hogy a feladó kérésére házhoz megyünk a küldeményért, mindenféle plussz költség nélkül, ezáltal kényelmesebbé téve a feladást.

Termékeinkről további információt talál honlapunkon (www.posta.hu), illetve készséggel állunk rendelkezésére a 06-1/333-7777-es  ügyfélszolgálati telefonszámon.

Reméljük, hogy szolgáltatásaink elnyerik tetszését és a legközelebbi feladás alkalmával bennünket választ.  

Üdvözlettel:

Szókán Judit

EMS ügyfélszolgálati munkatárs

Előzmény: chapelle (4132)
ZE 2004. nov. 30. Creative Commons License 4233
CSak arrafelé nem szokás adót meg közterhet elbliccelni/csalni -- nem nagyon fogja érteni, hogy miért is kellene neki a "gift" rubrika mellé tenni a kicsike x-et, mikor nem az...
(Pszt! a távol-keleti eladók viszont minden kérés nélkül(!) így küldték a cuccokat...)

Előzmény: kivi (4232)
kivi 2004. nov. 29. Creative Commons License 4232
És ne derüljön ki hogy fizetett érte. Tehát ne "Merchandise" jelzéssel jöjjön a csomag.
Előzmény: bugmaker (4231)
bugmaker 2004. nov. 29. Creative Commons License 4231
lmr: magánszemély legyen a feladó és $50-nál ne legyen nagyobb érték ráírva.