Keresés

Részletes keresés

Steve the Great Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8249
Üdv!

Sikerült megnyernem az első német átutalásos tételt, de rögtön akadt egy-két számomra probléma (legalábbis számomra az):
- Az eladó rendben elküldte az IBAN ill. BIC számokat, amire is elkezdtem nézegetni a CIB webes átutalásos űrlapját, ahol is egyszerre kérdezi a SWIFT-kódot és a bankazonosítót... :O Namost tudtommal a SWIFT/BIC szerepe éppen az, h azonosítsa a bankot vagy nem? Esetleg azonosítóként még szóbajöhet egy BLZ xxx xxx xx formátumú kód is...
- Ez inkább németes kérdés (mert bár régebben tanultam németül, de az oktatás nem igazán a banki műveletekre vonatkozott). Az eladó a következő levelet küldte:
Bitte überweisen Sie den Gesamtbetrag in Höhe von xxxx Euro unter Angabe des genauen Verwendungszweckes auf mein Konto xxx xxx xxx bei der Postbank in Frankfurt.
Namost a(z általa is) kiemelt részt nem tudom igazán hová tenni. Ha jól értem aszondja, h. utaljam át az összeget az átutalás okának pontos megnevezésével. Ezmiez és hová kéne megadni?
lomix Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8248

Hali !

Írj az elan@freemail-re, priviben a szállítást megbeszéljük.

Előzmény: mariska_xx (8247)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8247
Nézném ezt a dpd-t, de valami hihhhetetlenül lassú a weblapjuk!
Előzmény: ZE (8244)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8246
Eddig fejenként 4szer írtam :(
Előzmény: Bering de la Cruz (8245)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8245
Ilyenkor megoldás lehet a "contact seller" gomb és kedvesen jelezni neki hogy "leave me a feedback" általában erre elküldik de amikor megnyerek egy aukciót mindig küldöm ezt nekik levélben, mert van amikor hetente az eladó csak egyszer nézi meg a mailbox-t ahol látja a paypal-tól a fizetésekről szoló értesitőt.. a "my ebay" felületet hamarabb nézik meg..általában
Előzmény: mariska_xx (8243)
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8244
A DPD biztos...
Előzmény: mariska_xx (8243)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8243
Ez tök jó. Sajna én már megkaptam a cuccokat, adtam is feedbackeket, és még mindig nem kaptam értük!! :(
Ja, nem tud valaki valakit, aki valamennyiért hazahoz németből egy babakocsit és egy bébiülést? :) Átmenetileg megszűnt a német kontaktom (1-2 hónapra) és már megvettem a cuccokat :'(
Előzmény: NLQ (8240)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8242
Ok, kiváncsian várom remélem nem lessz semmi gondod..
Előzmény: optikus (8241)
optikus Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8241

Ha nem lesz mas akkor megkerdem iyenkor mi van (de asszem inkabb levelben), de meg varok egy hetet es irok mailt az eladonak is, hogy mi a branesz van. Majd beszamolok.

Keresgeltem a szabalyzatban, hogy van e valami hatarido a dolgokra de inkabb csak a forumukon talaltam kerdeseket meg ajanlasokat.

Előzmény: Bering de la Cruz (8235)
NLQ Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8240

Sziasztok egy ujabb rekord :)

ma 11:40 kor vettem amcsiban vmit azonnal ki is fizettem paypallal...

elinditottam a levelezot, ott volt benne paypal es az elado emailje, hogy  koszoni megkapta a penzt, visszaleptem az ebayre es a masodik oldalnal mar 1el nott a pozitiv feedbackem szama feedbackeket megnezve 11:43 kor kaptam

mar csak az arunak kell ilyen gyorsan megerkeznie...

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8239
Egy kis fórum First time Selling
(nem olvasok bele, de hátha segít)
Előzmény: Slider1 (8238)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8238

pedig keresetem a forumban erről valamit de nem találtam. Köszi az egyik kérdésre amugy a választ.

De komolyan kiváncsi vagyok honnan tudják fenntartani magukat és miből folyik be kp etc.. mert a Sellerkedéshez gondolom nem árt tudni.

És kb mennyit vonogatnak le.

Válaszért ezer thnx

Előzmény: mariska_xx (8237)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8237
Jujj.
Aha, nemrég volt szó még arról is, hogy az újralistázott itemeknél hogyan vonja le a pénzt.
CSILLAGOKRÓL
Előzmény: Slider1 (8236)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8236

HAli!

Igazából lenne pár félig off kérdésem.

Az Ebay miből is szerez bevételeket hogy nincs külső reklám az oldlaon? Azért kell fizetni h felraksz valamit vagy pontosan hogy van ez kitalálva. Csak leütések után vonnak le pénzt az ebayesek? Miből tartják fenn magukat?

S pl mik ezek a rangok, csaillagok meg power seller etc amik egyes emberek mellett vannak, hogy lehet ezekre szert tenni. Ebayben van ilyen weblap generáló program? Hogy működik ez. Valaki tudna segíteni, felvilágosítani. Mert gondolom nemangyon van dokumentáció ezen részről. Vagy?

Előre is köszi....

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8235
Még annyit, az előbb elfelejtettem javasolni hogy amikor belépsz az ebay.com-ra a nyitó oldalon jobb oldalt felül van a "live chat" felirat ha arra klikkelsz akkor tudsz chaten keresztül beszélni az ebay customer service-val. Esetleg leirhatnád röviden a sztorit ha végképp semmire sem jutsz. A fószer rögtön löki vissza a választ, ugy tudom 24-órás a customer help...
Előzmény: optikus (8232)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8234
Kiváncsian várom a fejleményeket.... hogy mi lessz a vége. 3 éve vásárolgatok külömboző dolgokat az Amerikai ebay-ről de ilyen direktbe kártyás fizetésem még nem volt ezért is érdekel a dolog. Amikor "power seller"-től vásároltam valamit olyan már előfordult hogy kétszer háromszor is levelet kellet küldeni neki hogy "most mi van" küldje már a trackinget vagy hogy postázta e már? A másik tapasztalatom hogy akinek van egy internetes boltja illetve az ebay-en is üzemeltet boltot pl: cipőbolt sokszor nem is adnak feedbacket hiába fizettem ki, és kaptam meg a terméket. Eléggé tojnak a dologra mivel olyan volumenü a forgalmuk az ebay-en. Igaz nekem csak tűrkiz szinü a csillagom és nincs negativom. Hiába vásroltam relative sokat nem küldött minden eladó feedback-t....
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8233
Nomostan egy webes formon megadtad a kártyaadataidat, és NEM jelent meg a foglalás/terhelés a kártyádon? No, ez erősen érdekes dolog... Hány banki nappal ezelőtt történt ez? Kérdezz rá a kártyakibocsátó banknál, hogy beesett-e valamilyen foglalás/terhelés, mert annak "illene" a webes felületről max. 3-5 banki nap alatt eljutni a kártyaszámládig, bár az azonnali lenne az ideális (hiszen a 3-5 nap az azt jelenti, hogy addig _valahol_ tárolják a kártyaszámodat, u.i. a lezajlott tranzakció után gyakorlatilag sem a bolt, sem pedig a clearinget végző cég nem tárolhat kártyaadatot.)
optikus Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8232

Paypalt nem hanem direkt kartyast fogad. Meg is adtam neki amiket kert (ssl).

>Visszamondani nem tudod a licitet erre nincs lehetőséged ha megnyertél egy aukciót.

Na megprobalom a szabalyokat megolvasni csak itt az a gaz hogy nem en vagyok aki nem akar fizetni hanem o nem akarja levonni a lovet (es kuldeni a cuccot). Lehet hogy beteg lett vagy nyaral vagy mittom en, de ez nem nagyon izgat, ha nem hat nem. Viszont akkor szeretnek tovabblepni mert igy majd ha kedve van egy-ket honap mulva bejelentkezik, hogy kuldene a cumot, oszt meg en leszek a hunyo, hogy megsem kell...

Előzmény: Bering de la Cruz (8225)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8231
Valaki kérdezte tőlem e-mailben vagy itt, már nem tudom hogy mi van akkor amikor megnyer egy aukciót és és amikor fizetni akar megnyomja a "pay now gombot" majd utánna csak a termék árát mutatja szállitási dij nélkül akkor hogy tudja kifizetni? Na ilyenkor kell kattintani a "request a total" gombra amivel az eldónak jelezzük hogy szállitási dijjal kalkulált "totalt" kérünk. Mennyi idő alatt küldi azt nem tudom mert nekem volt aki 1-óra múlva küldte, és volt olyan aki 1 nap múlva attól függ gép elött van e vagy sem.. Amit Ö el is küld e-mailben és onnan meg is tudjuk nyitni a személyes paypal accountunkat a többi pedig már ismert....
digicat Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8230
Hm, érdekelne, hogyan lehet 200 dollárért eljutni Magyarországról az Államokba és vissza. Úgy, hogy ne tartson 2 hónapig és ne én kelljen evezzek :-))
Egyébként vannak olcsóbb ajánlatok is, keress rá a neten. De ha van ott ismerősöd, akkor ő a legolcsóbb megoldás.

A PayPal-nek feltételezem elég annyi, amennyit kér. Ha több kellene, akkor kiírnák.
De mivel még nem próbáltam, nem tudok többet mondani erről.
Előzmény: seller (8219)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8229
Nekem a paypal jobban tetszik ebay-s fizetésre Direktbe kártyával én csak nem ebay-es inernetes áruházakban fizetek.. bár ahány ház annyi szokás ...
Előzmény: ZE (8228)
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8228
A direkt kártyás fizetés elég sok PowerSeller-nél (akinek van saját üzlete) megy: CNP-tranzakcióként "lehúzza" a kártyádat (a kártyaszámot, lejáratot, ellenörzőkódot (3 jegyű) eljuttatod hozzá legalább három részletben, más-más útvonalon (pl. e-mailben a szám egyik fele, lejárat, kártyán szereplő név képben lerajzolva(!), a kártyaszám másik fele meg FAX-on)), a kártyatársaságon keresztül megtörténik az authorizáció, illetve a foglalás, megkapja hogy OK. rendben van a dolog, feladja az árut, mellékelve hozzá a slip egy példányát. Ennyi az egész.

Előzmény: Bering de la Cruz (8225)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8227
ria pont balazs kukac invitel pont hu :) ezer köszönet
Előzmény: Bering de la Cruz (8224)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8226
Én mindenre kíváncsi vagyok :)) Én meg főként jó kis bébijátékokat vennék lánykámnak és az ebay.com-on hihhhetetlen mennyiségű játékból álló csomagok vannak.
Előzmény: Bering de la Cruz (8224)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8225
Gondolom végig olvastad mielött licitáltál a fizetési feltételeket, amit leirtál főleg a "power seller"-nél fordul elő akik nagyban adnak el. A kártyás fizetést amit irtál direktbe..hmm ilyenről még nem halottam bár, lehetséges. Paypal-t nem jelölt meg vagy money order-t? Irt valamit hogy az aukció végétől számitva mennyi időn belül kell fizetni? Visszamondani nem tudod a licitet erre nincs lehetőséged ha megnyertél egy aukciót. Nézd át mégegyszer a fizetési feltételeket. Ha megtudod adni a az eladó ebay id-t akkor rá tudok nézni a dologra vagy ha az item numbert /a tárgyazonositó számát/
amit az olalon látsz.
Előzmény: optikus (8222)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8224
Amiket én vásárolok azok főleg autó alkatrészek Oldtimerekhez. De vásároltam magamnak ruhákat, cipőket, bundakabátot, szóval igy a ruhából is összejött cca 30-35 kg. Jóval gazdaságosabb mintha légi úton direktbe Budapestre szállitatnám. Nyilván apróbb 1-2 kg-os dolgoknál semmi értekme ennek a szállitási módnak mert az légipostával tud jönni gyorsan és relative olcsón. De ha az árakra vagy kiváncsi küldök egy mail-t.
Előzmény: mariska_xx (8221)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8223

Lehet: beteg, üzleti úton, közbejött valami stb.

Előzmény: optikus (8222)
optikus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8222

Man megint itt vagyok...

Mi van akkor ha az elado nem jelentkezik? Megadta a parametereket, szallitasi felteteleket, stb., fizetes modja kartya (mert ezt is el tud fogadni) megadtam neki amit ker, de penztet sem vonja le meg nem is valaszol. Lassan 1 hete all a dolog se bu se ba... Kozben meg ott figyel tobb mint 500 pozitiv feedback, hogy milyen tipp-topp csavo.

Ilyen esetben vissza lehet mondani (- feedback nelkul)? Mert ha lehetne akkor ugyanezt a cuccot meg tudnam licitalni masnal is (azert valasztottam ot mert 1.5 hettel elobb volt vege a licitnek mint a masiknal, masreszt meg ott az a rahedli sok +).

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8221
Ne köpködj meg lécci :) de nem értem. Én is szeretnék vásárolni az usából, de 2 dolog tart vissza tőle. Ugye, sok a postaköltség, de ha csomagonként nem éri el az x eurot (tök alacsony az összeg) nincs vám. Tehát, vámspórolás maitt kicsi csomag sokszor, postaköltégspórolás miatt egy nagy csomag. Megéri ez a konténeres izé? Tudnál nekem akár itt, akr priv részletekkel szolgálni?
Előzmény: Bering de la Cruz (8212)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8220
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8219
Ennyi pénzért már ki is utazhatok és személyesen járhatok el, a cim sem problema mert kinn van a haverom.A nagy kérdés az, hogy a paypal mit kér.Ha valoban csak azt amit a "withdraw" cimszó alatt ir, akkor akár a haverom számlája is elég mert csak egy USA számlaszámot eleg megadni, ami gondolom azert kell, hogy ha föl akarod venni a paypal accountodról a pénzt legyen hova utalni, hiszen a megadott magyar kártyáddal nem tudsz hozzájutni.Nem igy van?
Előzmény: digicat (8215)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8218
Apropó hogy lehet ide weblapot linkelni?...
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8217
Igen a rezidenseknek azaz az Amerikai Állampolgároknak illetve a tartózkodási engedélyel, vagy zőld kártyával rendelkezőknek. De ha külfőldi magánszemély akar bankszámlát nyitni az Egyesült Államokban annak nincs sok akadálya amennyiben a szükséges okmányokat beszerzi... Régebben amikor nagyon sok volt a postám az USA-ból főleg kőnyvek sokszor rendeltem olyan kiadóktól akik csak az Államokon belül szállitottak ezért béreltem postafiókot Floridában amelyet elektronikusan tudtam figyelni, ha kértem átpakolták a küldeményemet és továbbitották nekem USPS-szel vagy FEDEX-el. Ezt azért irtam le, mert ott a postafiók bérléséhez is kértek útlevél másolatot és a USPS-nek volt egy erre rendszeresitett formanyomtatványa amelyet az oldalról lehet letőlteni ezt kitöltés után közjegyzőnél kelett hitelesitetnem vagy annak az országnak az Amerikai követségén ahol élek vagy éltem és ezt kelett visszaküldeni nekik utánna élesedett a postafiók. Amely a saját neveddel működött és USA-beli cimmel. Ja ige az oldal cime.... http://www.usabox.com
Előzmény: afintha (8213)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8216
Ha ez igy van akkor minek irja, hogy a kartyan kivul a paypal accountomat is használhatom, hiszen ha abszolut nem tudok fogadni, akkor soha sem lesz lehetőségem fizetni róla.
Előzmény: digicat (8214)
digicat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8215
Régebben ajánlották:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=41087538&t=9042477

Egyébként meg fel kell venni a kapcsolatot a kiszemelt bankkal és megkérdezni őket.
Előzmény: seller (8210)
digicat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8214
"valószinüleg amikor elküldi neked, nála a paypal accountjában a "details" ra kattintva a tranzakcióra nem azt fogja irni hogy COMPLETED, hanem azt hogy UNCLAIMED azaz nem keresett követelés."
A küldőnek jelezni fogja, hogy a címzett nem tud pénzt fogadni.
afintha Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8213
ugy tudtam, hogy a SSN is szukseges a bankszamlanyitashoz.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8212
Az Egyesült Államokban tusz bankszámlát nyitni mint magánszemély és mint cég, bizonyos feltételekkel. Ha körül nézel a neten külföldi oldalakon akkor fogsz találni ilyen cégeket akik ebben segitenek neked. De ha jó ismerősöd vagy rokonod van kint az USA-ban akkor egyszerűbb ha Ők segitenek neked. Neked nem kell személyesen ott lenned a bankszámla nyitásnál. Az utleveleden kivűl nem sok mindenre van szükség, de a folyószámla mellé mint nem rezidens, csak debit azaz betét kártyát tudsz igényelni ami általában dombornyomott VISA. Én inkább csak vásárolok az ebay-en mint eladok és amit megveszek azok "different shipping adress-re" mennek, tehát Amerikán belül szállitatom az árukat, oda ahol konténerbe rakják nekem és ugy jön Budapestre. Mindig kérek trackinget az eladótól és igy tudom hogy hol járnak a csomagjaim és hogy mikor veszik át...

Ha gondolod próbaképpen megkérheted az ismerősödet hogy küldjön neked 1-2 USD de valószinüleg amikor elküldi neked, nála a paypal accountjában a "details" ra kattintva a tranzakcióra nem azt fogja irni hogy COMPLETED, hanem azt hogy UNCLAIMED azaz nem keresett követelés.
Előzmény: seller (8210)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8211

A paypal oldalon a "my account" alatt az "add funds"-ra kattintva az alabbi üzenet jön föl: "PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. You may, however, use other funding sources to make a PayPal payment, including credit cards and your PayPal account balance."

Ez annyit tesz azt hiszem, hogy számláról nem lehet pénzt utalni, hanem csak kártyáról és a PAYPAL ACCOUNT-ról.Ez annyit jelent az én értelmezésemben, hogy kaphatok pénzt a paypal accountomra ha eladok valamit, de ehhez a pénzhez nem tudok hozzáhutni, csak paypal fizetésekre használhatom fel.Igy van ez?Próbálta már esetleg valaki? Vagy kizárt dolog az egész?

seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8210

Köszi a segitseget.

Nekem is van az USA-ban ismerösöm, azonban a mai napig nem jöttünk rá, hogy hogyan lehetne nekem megoldani a paypalt.Ezek szerint egy szamlat kellene nyitnom csak az USA-ban?

Ehhez kellek en szemelyesen?Lehet az en nevemre vagy ha ő nyit akkor azt is hasznalhatom az ő neve alatt?Hogyan lehet ezt itthonrol lejatszani.Előre is kösz.

Előzmény: Bering de la Cruz (8209)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8209
Paypal-al nekem mondjuk ilyen gondom nem volt, de tény az hogy figyelemmel kell kisérni a számla egyenleget mert általában 10 nappal a terhelés benyujtása után könyvelődnek a tételek. Legalábbis ez az általános Magyarországi banki gyakorlat.
Én hitelkártyával regisztráltam VISA és MASTERCARD mind a kettőt használom a paypal-on keresztűl.
Előzmény: garfieldka (8206)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8208

Szia! A paypal oldalon a jobb oldalon lévő wordwide linkre kattintva megtalálod az országok listáját amelyek alatt szerepel hogy melyik országból, milyen opciók állnak rendelkezésre melyek tudnak fogadni és melyek nem, illetve milyen restrikciók -korlátozások vonatkoznak az adott országból regisztrálokra. Magyarország neve melett a "csak a küldés" felirat szerepel. A fogadást azért nem támogtja mert Magyarországról csak kártyával tudsz regisztrálni, bankszámlát nem fogad el a rendszer, Ha "withdraw" opcióra kattintasz láthatod hogy csak U.S. bank accounra engedélyezné az átutalást ha a Magyar paypal oldalt nézed. Nekem van külfőldi paypal regisztrációm és ott több beállitási lehetőség áll rendelkezésre mint a Magyarországról regisztrált papal account-nál.
Előzmény: seller (8207)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8207

Hello

Vegigolvastam a pp-re vonatkozo irasokat, de sehol sem talaltam arra vonatkozo adatot hogy honnan lehet megtudni, hogy nem lehet paypal utalasokat fogadni.

A rendszerben premier account-ot nyitva siman lehet regisztralni amely lehetoseget ad a fogadasokra is.Tud errol valaki valamit?

garfieldka Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8206

Szerintem az egyik legolcsóbb a moneybookers.com rendszere. Most fizettem majd 100 ezres összeget, s valami százakárhány forint volt az utalás költsége. persze ehhez a partnernek is regisztrálni kell magát, s nem mindenki teszi meg.

A PayPal is olcsó, de a zárolás időtartamának kiszámíthatatlansága miatt befagyhat az ember bankszámlája.

Előzmény: Slider1 (8205)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8205

Igazából sokat gondolkodtam azon melyik lenne a megfelelő fizetési forma de egyszerűen zsákutcába jutottam.

Banki átutalás drága, főleg ha nagyobb értékű csomagot veszel, mert ugye a bank is levesz magának jutalékot. És gondolom a Paypal is, mert nemhiszem hogy csak szimplán kedvesek és nem vonnak le maguknak jutalékot. Azért nagyobb összegű kp-t boritékban sem fogok küldözgetni, mi van ha elveszik, ez nem járható út.
Akkor mi az amit lehet alkalmazni mindenhol és gyors és a" pénzedet nem lopja el" a bank mindenféle jutalékokkal meg utalási költségekkel.
Kérlek mondjatok tippeket. De szóval jó bank nincsen, ezért ne bankokkal pedálozzatok hogy az xxx bank ennyit kér etc...

Valami kiváló bank kellene. Mert az egész ebaynak a feelingjét ez rontja el, vagyis amenynit a bankok levonnak, illetve postaköltés már itthon is meg lehetne venni, nemtudom hogy v agytok vele

ZE Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8204
Érdekes... Nekem személyes ügyintézéshez eddig két alkalommal volt szerencsém: folyószámla nyitása és egy papíron igazolandó átutalás elvégzése. Mindkettő a Vörösmarty téren. A hitelkártya Co-branded, ahoz be sem kellett menni a bankba...

A felszámított díjak olyanok, amilyenek, nem olcsók, de vannak olyan apró bennefoglalt szolgáltatások, amik nagyon jók: 5 pénznemben vezethető számla (ebay-es eladásnál is hasznos lehet), hitelkártyánál az említett tranzakciófigyelés, ja, és nekem eddig a telebankkal, illetve a telebankos kezelőkkel sem volt semmi bajom. Nem véletlenül akkora a Citigroup, amekkora...
Előzmény: apca (8196)
kivi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8203
Igen, igazad van. Előbb vetik ki a vámot, és erre jön az áfa. A posta viszont áfás. Saját bőrömöm tapasztaltam...
Előzmény: NLQ (8190)
digicat Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8202
"Azt én is észrevettem, hogy a németeknél nem divat a palypal. De vajon miért?"
Német üzleteknél többször tapasztaltam, hogy nem írják ki a PayPal-t, de mégis elfogadják. Kérdezni sem kellett, a vásárlást visszaigazoló levélben benne volt.
Előzmény: farriss (8040)
digicat Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8201
"A forum meg részben segítés miatt is van."
Igen, de legalább annyit megtehetne kérdezés előtt, hogy visszaolvas (kezdő1, Slider1, dobigabi).

A teljes PayPal regisztráció és az expanded use olyan részletesen le lett már írva korábban, hogy nincs mit hozzáteni. Elég visszaolvasni.
Konkrétan az OTP-s rész is, ugyanis más is járt már úgy, hogy amíg csak foglalás volt addig nem tudták megmondani az azonosítót.
Az az eset is ki lett már tárgyalva, mikor a PayPal letiltja a kártyát és faxon el kell küldeni a papírokat.

Azzal pedig teljesen egyetértek, hogy amíg valaki nincs teljesen tisztában azzal, hogy mit kell csinálni és miért, addig ne vágjon bele. Ehhez hozátartozik az is, hogy érti ami az oldalra van írva, és érti az eladót is.
Pénzről van szó, és utólag könnyű szidni másokat, de mindenki magára vessen, ha rossz gombot nyom meg, vagy megadja jelszavát és bankkártyája adatait egy adatlopó oldalnak. Pedig erre is felhívja a figyelmet az eBay és a PayPal is, és itt a topikban is sokszór szóba kerül, és mégis vannak, akik bedőlnek az ilyen leveleknek.
Aki nem tud repülőt vezetni, az ne pilótáskodjon. Ugyanez igaz mindenre, különösen az eBay és PayPal-re, ahol pénzre megy a játék.
Előzmény: Slider1 (8109)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8200

Az usa-ban eleve nem szamitanak fel afat (sales tax), ha nem abban az allamban lax, ahol a cucc talalhato.

Előzmény: __BB__ (8199)
__BB__ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8199

ez csak nem EU, EU-ból jön minden további nélkül

a 2. pont jól hangzik, de ez alapján ha amerikából rendelsz valamit akkor az ottani ÁFÁ-t (???) már kifizetted és az árura sem kellene vagy visszaigényelhetnéd

monnyuk jól nézne ki amikor az USA nagykövetség előtt tömött sorokban állnának az emberek kezükben számlákkal, mint régen Hegyeshalomnál :)

Előzmény: NLQ (8197)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8198

Valamint kulker tanulmanyombol ugy emlexem, hogy regen pont ezert volt megosztva a fuvarkoltseg hatarig es magyar szakaszra reszekre. Mert afa csak ez utobbira volt.

Előzmény: NLQ (8197)
NLQ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8197

szerintem szall koltseg afazasat tutti eg lehetne tamadni!

ennek ket oka van:

1., ha postaval jon a csomag akkor azert, mert magyarorszagon a postai szallitas mentes az afa alol!

2., ha akarmivel jon a csomag akkor annak a szallitasnak az afajat mar egyszer kifizetted

Előzmény: __BB__ (8192)
apca Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8196
Az áraikon kívül az ügyféllel való bánásmódban voltak alapvető gondjaim velük.
Örülök, hogy sikerült megszabadulnom tőlük.
Előzmény: Bering de la Cruz (8195)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8195
Nekem náluk van több hitelkártyám is, amiket használok de nem volt még gondom velük. Igaz személyi kölcsönt, stb nem vettem fel soha sehonnan és bankszámlát sem nyitottam náluk.Mert a hitelkártya igénylésnéll ez nem volt feltétel.De azért szivesen venném ha megemlitenél pár dolgot ami miatt utálod őket. Legalább én is okasabb leszek a témában.

Köszi..
Előzmény: apca (8194)
apca Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8194
Cicibankot ne is Mlegesd, mert leereszkedik a vörös köd.
Az egyik legdrágább, de mindenképp legszemetebb társaság a hazi bankszakmában.

Még az Ó-t, a P-ével, meg T-ével is űbereli, pedig az már nagy szó...
Előzmény: ZE (8191)
__BB__ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8193

= SÁP

ez lemaradt :)

Előzmény: __BB__ (8192)
__BB__ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8192

igen, előbb vám aztán áfa, de szállon van áfa

( ( érték * akt deviza árfolyam * vam% ) + száll. ktg ) * ÁFA

Előzmény: NLQ (8190)
ZE Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8191
Citibank, csak azért hagytam ki, hogy figyeltek-e :-)))
Előzmény: CapriFun (8180)
NLQ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8190

hmmm  javitsatok ki de en ugy tudom, hogy a vam jon elobb, es az afa a vegen az egeszre (bar a vegeredmenyt tekintve tok mindegy)

a postakoltsegre semmit nem szamoltak (se afat se vamot)

tudtommal ha cegesen erkezteted a csomagot (cegnek jon) akkor van ez az afa dolog a szallitasi koltsegen

nlq

Előzmény: kivi (8184)
NLQ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8189
focista...
Előzmény: mariska_xx (8186)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8188

Alapbol akkor kerul oda privat felirat, ha az elado ugy allitotta be, hogy ne latszodjon a termek. Illetve az egesz profilod privatta teheto, akkor viszont a partner nem latja, hany pontod van.

Előzmény: brush (8187)
brush Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8187
Hali!Hol tudom beállítani hogy a termékértékelős oldalon a tranzakciót ne mutassa csak privát felirat legyen?
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8186
Figyeljcsak!
Olvass vissza kb 20 hozzászólást.
Utána azonnal rá fogsz jönni, hogy pezseg a topik a pp-s tanácsoktól.
Előzmény: ArsenalForever (8185)
ArsenalForever Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8185
Helósztok, az a gondom hoyg kinéztem egy mezt az eBay-en, de csak PayPal-t fogad el. Tudtommal nem lehet Magyarországon ezt használni. Van valami másik módszer?
kivi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8184
A TV árára rájön 25% áfa, és az áfával növelt ár 8%-a vám. Ezt a kettőt kell fizetned. Ja, és a postaköltség is áfaköteles, de arra nincs vám.
Előzmény: dobigabi (8183)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8183
sziasztok. Van valakinek tapasztalata, hogy EU-n kívölröl érkező pl. 150 Euros kis tv-nek mennyi az itthoni vám összköltsége? választ előre is köszönöm.
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8182
"Completed listings only"
ide a pipa :)
Ha nem mondjátok, hogy ilyen is van...
Előzmény: t.lantos (8181)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8181

Advanced search-ben ended  (vagy finished) kockaba pipa.

Előzmény: mariska_xx (8176)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8180
szia!
Melyik ez a bank, ha szabad tudni? Pozitív tapasztalatok elég ritkák sajnos:(
Előzmény: ZE (8175)
sz Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8179
00 1 402 satöbbi
Előzmény: dobigabi (8178)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8178
hello mindenkinek. tudja valaki hogy a paypal faxszám +1-402-537-5750 itthonról M.O-ról hogy kell hívni?
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8177
Ja, a másik: megnyertem a licitet valakinél, megállapodtunk a postaköltségben is, mindent szépen kifizettem pp-vel. Erre 1 hét múlva (!) feladta és közölte hogy a 25 fontnyi postaköltséghez kér még 30-at :((
Most mi legyen? Ha ezt előre mondja, nem biztos, hogy licitálok.
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8176
Említette valaki, hogy a már elkelt cuccok között meg lehet nézni, hogy mennyi volt a leütési ár. Ez a funkció merre van? :) Én nem találom, nem jövök rá
ZE Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8175
PayPal és bank témájú tapasztalat, érdekes, így is lehet... Rákattintottam a PayPal oldalán, hogy a másfél eurós izébizét akarom. Kb. öt perc múlva(!) hívnak a bankból, hogy tranzakciót szeretnének egyeztetni: Beazonosítás után közölte a hölgy, hogy másfél eurónak megfelelő USD terhelés érkezett a hitelkártyámra a PayPal-tól. Mondom igen, én voltam cirka öt perce, ez utóbbiban meg is egyeztünk :-)) a tranzakciós üzenetet is beolvasta, így asap meg is volt a kódom...

Na, ezért szeretem ezt a bankot: ha valami furcsa, szokatlan dolog történik az ügyfél bármelyik számláján, azonnal "parkoltatlák" a tranzakciót, és telefonálnak.
lasek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8174
Üdv!
Mindenenkinek köszönöm,hogy segített!!!:))
A DPD tényleg a legjobb!!....a többi nagyon drága!
Köszi.....Lasek
morbiczer Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8173

Mástól meg mondjuk 2-3 napig nem kapsz választ. Szerintem ha naponta válaszol a fickó, akkor arra abszolút nem lehet panasz. Pl. simán lehet, hogy napközben a rendes munkáját csinálja és csak este van gép közelben. Ezer és egy oka lehet, hogy miért nem tud gyorsabban válaszolni. És ha tudna, szerintem akkor sem lehetne rá kötelezni. Ha nem tetszik, akkor ne vásárolj tőle.

Más.

Néha az a benyomásom, hogy akármilyen baromságot érdemes feltenni az ebayre, mert a goldenpalace casino úgyis megveszi.

Előzmény: optikus (8170)
edk440 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8172
Mi bajod van? Mindig ezt írja ki, ha te vagy a pillanatnyi nyerő.
Előzmény: caliyoung (8171)
caliyoung Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8171

Licitáltam egy cikkre, erre azt irta ki :

(hogy rohadjanak meg)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sie sind derzeit der Höchstbietende.

Wichtig:

Sie können mit nur einem Gebot von einem anderen Mitglied überboten werden. Wenn ein anderes Mitglied ein Gebot abgibt, erhalten Sie nicht den Zuschlag für den Artikel. Um Ihre Chancen zu erhöhen, den Zuschlag für den Artikel zu erhalten, geben Sie bitte Ihr Maximalgebot ein.

optikus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8170

Igen de van egy-ket kerdes amit csak egymas utan tudok feltenni (meg aztan csak annyit irok amennyit muszaj nem vagyok egy nagy nemet tudor). Masreszt meg persze nem kell online lennie de azert ez megis csak egy online piac napi 1 valasz azert nem tul furge (mas eladonal ennyi ido alatt mar a kezemben a cucc, pedig kb ugyanennyit levelezek azokkal is).

Előzmény: Teddy_KGB (8169)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8169

Talán tedd fel minden kérdésedet egy levélben. Nyilván nem fog csak azért egész nap gép előtt ülni, hogy minél előbb megválaszolja a kérdésedet. Nekem az egyik amcsi eladó, pl : csak egyszer válaszolt, miután megnyertem a licitet, pedig küldtem neki vagy 5 emailt. 

Előzmény: optikus (8165)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8168
Most olvastam csak el az alsó részen a kérdezzfeleleket.
Valaki kérdése:
Is the beard part of the machine? :D
Előzmény: optikus (8167)
optikus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8167

Igen szep gyujtemenyuk lehet, erhet vagy 1 fabatkat az egesz...

Előzmény: edk440 (8166)
edk440 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8166
Mégpedig a Goldenpalacecasino. Az vette meg a szűzmáriás szendvicset meg a nagypapa szellemét is asszem.
Előzmény: optikus (8164)
optikus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8165

Tokom kivan, egy osztrak faxitol nyertem egy cuccot. Azt csinalja, hogy naponta 1 db levelet ir. En irok neki egyet, o masnap valaszol. En egybol valaszolok, o meg megint masnap... rohadt idegesito es lassu... kozben meg halalra dicserik tobb min 400 pozitivje van...

optikus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8164
Ez mar majusban lejart... 700 dolcsi korul vittek el...
Előzmény: Twr (8163)
Twr Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8163
Tuti van a ki megvexi. ;-). NEkem mért nem jut ilyen az eszembe..
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8162

káprázatos figura :)))

jópáran megnézték.

Előzmény: mariska_xx (8161)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8161
Húúbasszus, én is :) Mint egy viking harcos :)))
Előzmény: farriss (8160)
farriss Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8160
Ezen marha nagyot röhögtem, ezt az arcot! :-)
Előzmény: Youme (8156)
afintha Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8159
az jo ar.
Előzmény: t.lantos (8158)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8158

Nemetorszagba egy max 31.5 kilos csomag max 15-20 Euro.

A dij csomagonkent fizetendo, ugyhogy ha ket doboz, akkor ket dij. Ha beviszed szemelyesen, akkor nincs feladasi dij (emlekeim szerint ez 1250 ft).

A depo a XV. keruletben van.

Előzmény: afintha (8157)
afintha Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8157
es mennyibe kerul? Arat nem irnak.
Előzmény: t.lantos (8155)
Youme Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8156
t.lantos Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8155
Egyertelmuen DPD. www.dpd.hu
Előzmény: lasek (8149)
NLQ Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8154

latom gyakorlatlanok vagytok...

polot napszemuveget oktoberben-novemberben kell venni

hotaposot allofutest pulovert marciusban...

nemet ebayen 12-16 ora kozott lehet a legolcsobban vasarolni, amerikain delelott (ottani ido szerint) (persze ez alatt a licit veget ertem)

az eubol erkezo csomagokat is megnezik, de csak szuroproba szeruen elsosorban a tiltott dolgok miatt (fegyverek, alkohol, dohany, KV stb)

(hollandiabol erkezo csomagokat mindig bontjak :)

Skarecrow Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8153

black flys-t.

holnap mar tenyleg itt KELL lennie :-)

Előzmény: CapriFun (8137)
edk440 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8152
dpd?
strossmayer Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8151

Sziasztok!

Elvileg regisztraltam magam a bidpay-en de be kene lépnem egy cod-al mit elvileg e-mail be kuldenek de en nem kaptam meg ellenoriztem a cim rendbe és a kuldés ujra opcional is csak azt jelzik nekem hogy e-mail elkuldve szerintetek ilyenkor mi van.

afintha Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8150
www.posta.hu
EMS szolgaltatasa?
lasek Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8149
Üdv Mindenkinek!

Tudna estleg segíteni valaki?...egy dobfelszerelést szeretnék németországba küldeni,kb 30kg,2db csomagba betudom rakni! Van itthon valami csomagküldő akik ezt valami emberi áron meg tudják oldani!?...akit eddig hívtam horror árakat mondtak!!
Ua ez visszafelé németből kb 100eu ból itt lenne!! Miért kérik itt el ennek a többszörösét?.....vagy csak rossz helyen kopogtattam?
köszi.....
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8148

csak egy ilyen kell?

Előzmény: t.lantos (8139)
farriss Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8147

Az lesz, ha gagyi gombok vannak rajta, akkor ki lesznek cserélve :)

Előzmény: Törölt nick (8146)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8146

sőt....:) ilyen kagylóhéjából készült gombokat itthon is vehetsz kb 30-50 ft/db.

nekem egyébként nagyon tetszenek ezek a galléros polok, márkától függetlenül is.

Előzmény: farriss (8140)
matchbox Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8145
Inkább németül, ha már lehet választani. Abból kevesebb van:-)
Előzmény: t.lantos (8144)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8144
Ok. A het vege fele megy a +. Angolul vagy nemetul kered? :)
Előzmény: matchbox (8142)
farriss Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8143
Köszi, én is erre tippeltem, csak nem voltam biztos benne :)
Előzmény: edk440 (8141)
matchbox Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8142
Megkaptad:-)
Előzmény: t.lantos (8139)
edk440 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8141
"mother of pearl" (ez valami kifejezés)

Gyöngyház.
Előzmény: farriss (8140)
farriss Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8140

Én most vettem (még nem néztem, hogy megérkezett-e már) egy fekete Lacoste polóinget (van 3 boltban vásárolt polóingem - nem itthon, külföldön vettem - elvileg van mihez viszonyítanom :-)) kemény 22 GBP-ért, kint Angliában egy ilyen Lacoste polóing 55 GBP. Elég jól nézett ki a képek alapján, ami gyanússá tette, azok a gombok a pólón. Elivleg a Lacoste "mother of pearl" (ez valami kifejezés) gombokat használ (www.lacoste.com - itt lehet megnézni a klasszikus polóing összetevőit), ezen meg nem nagyon úgy néznek ki a gombok a képen. Viszont az eladó eddig több mint 100 pozitív feedback-et kapott (100 százalékban pozitívak a feedback-ek), mindenhonnan, Angliából, Franciaországból etc. Szóval ebben bízom.....

Bátyám vett a múlt héten egy rózsaszin Ralph Lauren polóinget, asszonta, ha hamisítvány, akkor nagyon profi....

A távolkeleti eladóknál (pontosabban item location) tényleg óvatosnak kell lenni.

Előzmény: Törölt nick (8134)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8139

Akar valaki egy potya pozitivot?

Akkorkernek ide http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=7987504485 egy 1 euros licitet.

optikus Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8138

Koszi. Lehet errol valamit tudni, meg sosem hallottam rola... Ezt minek hijjak nalunk ha bemegyek a bankba (otp) akkor meg tudjak mondani?

Lehet, hogy maradok a hitelkartyanal az egyszerubb, csak nem annyira szivesen adom ki a datakat.

Előzmény: Ariel (8130)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8137
:) szerintem legkésöbb holnap nálad lesz! Oakley-t vettél?
Előzmény: Skarecrow (8133)
edk440 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8136
A revised azt jelenti, az aukció feladása után valamit változtatott az eladó a szövegen. Akár csak azért, mert először elfelejtett valamit beleírni. Ha már volt licit, az ilyen változtatás csak hozzáadás lehet a szöveghez, addig törlés is.
Előzmény: mariska_xx (8124)
edk440 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8135
Ami töredékáron van, az hamisítvány, esetleg lopott. Amit az itthonihoz képest féláron megkapni, az valószínűleg eredeti.
Előzmény: travel27 (8123)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8134

szia:)

a szemüveg és óra ügyben tájékozatlan vagyok. textilben, a  felsőkategóriás márkáknál az eredeti ár jelentős százaléka a márkanév és a trend. A bemutatótermi leértékelés után outletbe kerül, esetleg egy second eutletbe aztán szinte fillérekért adják el a teljes raktárkészletet. ami nem trendi , az már nem sokat ér :)) 

Igy leehtséges, hogy olcsón eredetit vehetsz. a távolkeleten meg profin hamisitanak :))

esetleg ird be a márkanevet a keresőbe,hátha találsz bolt és outlet oldalát amárkának , ott lehet, hogy megtalálod acuccot amit kinéztél és tudsz viszonyitani, hogy tényleg van -e olya kinézetű homi eredetiben. sok hamisitó nem követi a formát, csak a cimkér varrja bele egy akármibe, meg himez, fest feliratokat.

megaztán vannak lopott holmik is.

Skarecrow Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8133

na most irta a USPS check:

Your item arrived in HUNGARY at 8:47 pm on July 26, 2005.

hat remelem mostmar itthon csak nem tunik el a cucc.

postas majd a napszemuvegemben hozza ki nekem az ures tokot :-)

Előzmény: CapriFun (8088)
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8132
Köszönöm a hozzászólásokat. Remélem nem b***** rá. Csak bizonytalanná tettetek a vámmal kapcsolatosan. Mert hogy én csak Európából fogok rendelni, ettől függetlenül lehetséges, hogy felbontja  a vám? Egyáltalán bekerül az Európából érkező cucc a vám látóterébe?
Ariel Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8131
travel27!

igen, felbontjak. tobbszor vasaroltam Nemeto-bol. es mindig at volt ragasztva a zold, postas ragasztoval. igaz nagyobb csomagok voltak, de szerintem a kisebbekkel is ugyanigy mukodhet. mondjuk az "ceg" neve is sokat mondo: "posta csomagkicserelo uzem". :)
Előzmény: travel27 (8128)
Ariel Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8130
optikus!

csekk, megpedig olyan csekk ami riziko nelkuli, mert a bank garantalja a kifizeteset.
(tehat nem personal check)
Előzmény: optikus (8120)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8129
Az eladó visszajelzéseiből lehet következtetni... ha mondjuk 300an mondják hogy jó a cucc és eredeti, akkor szerintem lehet hinni neki... nekem bejött. Az az Oakley ami itthon 93ezer, azt kintről postaköltséggel együtt megvan 60e alatt nem sokkal. Garancia így viszont nincs, és még ott a vám kérdése, mert ha elkapják, akkor már több. Ami 1500körül van, arra tuti nem bíznám a szemem:)
Előzmény: travel27 (8126)
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8128
De ha Európából veszem (márpedig csak onnan veszem), akkor ugye nincs se vám se semmi. Akkor is megnézheti a vámos? Azt gondolom, hogy a postán eltűnhet, mint ahogy el is tűnik sok minden, de az egy másik dolog. De Európán belül is felbonthatja/felbontja a vámos?
NLQ Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8127

a markas cuccos hamisitvannyal meg egy baj van: a vamos elkobozhatja!! ha feltunik neki hogy hamisitvany sot  meg eljarast is kezdemenyezhet ellened (ez utobbi foleg ha nem egy darab) ekkor jol johet egy kinyomtatott ebayes oldal, hogy te etzt eredetinek vetted... (persze ettol meg elkobozzak)

ja egyebkent ket dolog biztosan jelzi hogy a vamon bontva volt a csomag:

postas ragszalag

fekete muanyag pant a csomagon

Előzmény: travel27 (8126)
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8126

Hát én kicsit drágábban találtam (kb 10-15e ft)de mondjuk egy gucci vagy egy ray ban-nél ez is túl olcsónak tűnik. És ezek újként vannak megjelölve. Az órák meg mondjuk durván fél áron vannak. Nem tudom, kicsit hezitálok. Mert ugye ha jó hamisítvány, az életben nem mondom meg, hogy az, dehát mégis csak az....

A másik kérdésem azon felül, hogy mennyi a hamisítvány az lenne, hogy mennyi az esélye, hogy átvernek és nem küldenek semmit, miutén a pénzt kiküldtem. Tudom, hogy meg kell nézni az eladó múltját, eladásait, meg értékelését, de ezektől függetlenül sokszor előfördul ,hogy átverik az embert?

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8125
Ezt jólmegaszontam. Na, látszik, hogy késő van. Folyt.köv inkább holnap
Előzmény: mariska_xx (8124)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8124
Én is éppen napszemüveget néztem, de az állapotnál a new helyett revised van írva.. és ez nem is tudom, hogy most akkor mi... én is pont napszemüveget vennék, mert pk-gel együtt is max 1500 pénz a márkásabbja. Én egyelőre ilyesmit nem veszek :))
travel27 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8123

Sziasztok!

Van-e tapasztalás az ügyben, hogy divatcikkek terén mennyi a hamis áru és a valódi aránya?

Sok termék (napszemüveg, óra, ruha) még akkor is túl olcsónak tűnik, ha beleszámolom, hogy nem Mo.-n veszem és nem kell boltot fenttartaniuk. Létezik-e, hogy sok cikk ötöd, tized áron kapható, akár "buy it now" rendszerben, a licitálásról nem is beszélve? Vagy csak echte magyar vagyok és midenben kétkedem és a negatívumot keresem?

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.27 0 0 8122
Jah, de akkor nem enged tovább a rendszer. Sőt, csekket is lehetne küldeni ugyebár netes felületről, de ott is ue a szitu. Ki kell töltened minden egyes sort, még a bankszámlát is, és a végén bejelölni, hogy csekk.. nade ha már tudom, hogy mi a számlaszáma....

Ja, igen, szép sztori volt még a paypal nélüli időkben. Bankom küldte tovább a csekket. Csekk sosem érkezett meg. Kis híja volt a negatívomnak. Csekket bank nem tudja előkerestetni postával, ugyanis nem ishallott még a tudakozványról. Ajánlott ragszámot megadta, de postán még csak belekukkantani sem volt hajlandó ez alapján a postáskisasszony. Bank mondja nekem, hogy tiltassam le 2*5 USD ellenében, de ugye bukom ezt is, és a csekk kiállításának a költségét is. Szerintük. Na, most itt tartunk, hát kíváncsi vagyok, hogy ha ezen a héten bejutok, akkor mit mondanak.
Előzmény: Slider1 (8121)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8121
AAzokat igazából nem kötelező kitölteni cím meg ilyenek. ha jól vágom
Előzmény: mariska_xx (8118)
optikus Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8120
Skacok mi a turo az a "banker's draft" fizmod?
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8119
Egyébként szégyen ide, szégyen oda, dolgoztam bankban is, de már teljesen elfelejtettem ezeket a rövidítéseket, az elméletet meg a fősulin nem sikerült úgy a fejembe verni, hogy meg is maradjon :)
Előzmény: mariska_xx (8118)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8118
A sort code az a bank azonosítója, a bic és a swift is bankra vonatkozó adat (remélem, nem tévedek), az account no pedig a számlaszám.

Spec én azt nem értem, hogy ha az iban számnál a hosszú szám egyértelműen beazonosítja az országot-bankot-fiókot-számlát, az utaláskor miért kér a rendszer minden más adatot még, úgymint bank címe, tulaj címe...
Előzmény: Slider1 (8117)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8117
Te ezekszerint ismert vagy ebben. Megtudod egyáltalán mondnai melyik a bankszámlaszáma és melyik a másik?

Nincs valami cucc ami alapján kidobja az IBAN formátumot. Csak van?
Előzmény: mariska_xx (8115)
NLQ Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8116

apropo OTP!

a mult honapban felmondtam az elektronikus szamlacsomagot s visszavaltottam normal csomagra

erre mit latok a havi zarasnal???? leemeltek 1200 forintot szla vezetesi dij cimszoval

B.sszak meg miert kell az ember idejet rabolni!

most mehetek be ujra!

de utoljara!

felmondok minden szart ami az OTPhez kot remelem egy eletre sikerul toluk megszabadulnom!

Előzmény: garfieldka (8090)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8115
jók lehetnek az adatok, bár iban nélkül az utalás sokkalsokkal kölségesebb
Előzmény: Slider1 (8114)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8114
Nem kanadai. Angol az eladó. Csak annyit áruljatok el, hogy ezek az adatok jók utaláshoz? Vagy ezekből ki lehet hozni az IBAN számot. Mert ugytudom Németországnál van ilyen ami kiadja az IBAN-t. Valaki tud segíteni? Vagy ezekkel az adatokkal is utalhatok?
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8113
My Account - Profile - Credit Cards
Előzmény: dobigabi (8110)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8112
Ez nem kanadai? Akkor nincs IBAN, mert az európai divat.
Előzmény: Slider1 (8111)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8111
kaptam az eladótól egy ilyen bankszámla cuccost:

Bank details

Halifax Bank plc

sot code xx-xx-xx

account number xxxxxxx

Ez most mi? ebből ki lehet hozni az IBAN és a BIC kódot?

A srác jó adatokat adott meg hogy átutalhassam a pénzt?
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8110
na én azt hiszem feladom. csak tudnám hogy fog Hong Kong-ig eljutni a many. milyen linken tudok belépni a bankkártya tulajdonságaihoz? hülye kérdés, de én totál káosz vagyok.
Előzmény: edk440 (8108)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8109
azért ne vedd el a kedvét, én sem vagyok angolból szuper, de próbálgatom megérteni. Meg jó dolog ez a vásárlás főleg ha olcsobb. A forum meg részben segítés miatt is van.
Előzmény: edk440 (8108)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8108
Lehet, hogy akkor neked nem kellene Paypalezni?

Egyébként az utolsó két sor a lényeg. A bankkártya tulajdonságainál találod a gombot, asszem Get Verified a felirata.
Előzmény: dobigabi (8107)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8107
hahó ha ezt eltudnám olvasni, valószinű nem tettem volna fel semmilyen kérdést. még mindig ott tartok ahol elkezdtem.
Előzmény: edk440 (8106)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8106
How do I complete my enrollment in the Expanded Use Program?

When you add a credit card, you have the option to enroll in the Expanded Use Program. When you enroll, PayPal charges your card an Expanded Use fee and issues you a randomly generated, four-digit Expanded Use number. Check your next paper or online credit card statement and look for the four-digit number next to Expanded Use fee. The Expanded Use number is located right before the word PAYPAL in the description of the transaction, like this: 1234PAYPAL *EXPUSE. After you get your Expanded Use number, log in to your PayPal account and click the Complete Expanded Use Enrollment link on the Account Overview page to complete your enrollment.

If you do not enroll in the Expanded Use Program at the time you add a credit card, you can enroll later using the Credit Cards page in your account Profile.
Előzmény: dobigabi (8098)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8105
Kaphatsz egy negatívot.

Licitálás előtt kell egyeztetni az eladóval, hogy hajlandó-e szállítani hozzánk.
Előzmény: Slider1 (8103)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8104
Azt se bonyolultabb kiesztergálni, mint az M42-est. Igaz, kevesebbre van igény, de akkor is túl drága ez.
Előzmény: garfieldka (8099)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8103
Más....

Szerintetek mit tegyek. Nyertem egy licitet. Örültem is neki mint a kisgyerek a  nyalókának. De már 3. napja az eladó nem válazol a mailomra. Nem tudok kapcsolatot teremteni vele. Néztem a feedbackjét, hát sokan nyomtak neki negatívot mert nem válaszolt a levelekre valamikor 4 hétig sem.  De szerintem azért is lapít mert túl olcsón került leütésre a cucc. Meg végülis én is híbáztam mert késön vettem észre h csak németbe küldi el. De megirtam h elnézést és természetesen a postakültésg többletet állom etc. Nem nagy súlyú cuccról van szó egy telefon. De már láttam haosnló cuccoast és hát akkor licitálok arra, mert kell a teló de nem tudok várni 1 hónapot. Most ilyenkor mi van, ha azt mondom h már nem kell, mert kicsit késett a válaszzal?
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8102
Te közben megtaláltad azt a négy számot. Expanded cucc. Ugye ezaz amit elvileg első regizésnél elküld mikor leveszi a 1.5 eurót, ez az Expand szám? Akkor ezt irja közleménybe?
Ez az a szám amit tudni kell ha utalok bárhova?

Vagy ha rájöttél mond el nekem is
Előzmény: dobigabi (8098)
afintha Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8101
jol tetted, ez egy "adathalasz" emil, jol tetted hogy nem adtal meg semilyen adatot.
Előzmény: F1DO (8080)
afintha Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8100
igen, a tracking number praktikusan csak az US-n belul mukodik, utana mar nem.
de meg fog valoszinuleg erkezni.
Előzmény: Skarecrow (8081)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8099
Itt nem erről van szó. Az Olympus/EOS adapter iránt érdeklődtek. Az viszont 66 Euro.
Előzmény: edk440 (8095)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8098
köszi a választ, de sajna nem értem. hol van az a gomb?
Előzmény: edk440 (8097)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8097
Get Verified gombbal.
Előzmény: dobigabi (8096)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8096
sziasztok. tud valaki segíteni, hogy tudok elküldeni a PayPal-on 174 eurot. valami "expanded" 4 számjegyü kódot kéne beírnom. azt meg honnan szerzem be? köszi előre is. ez lenne az első vásárlásom az Ebay-en.
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8095
Az. EOS/M42-t 4000 Ft körül lehet esztergáltatni.
Előzmény: garfieldka (8094)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8094
Szerintem drága, ...
Előzmény: garfieldka (8093)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8093
Én már sokszor vásároltam tőle, bár ilyen adaptert még sosem. Rendes, korrekt srác. Maga kezdte el az adaptergyártást tavaly nyáron. Előbb EOS/M42-est hozott ki, azután a K/EOS-t. Ez egy néhány hónapja kapható terméke. Szerinte drága, ahhoz képest, hogy a japán Sigma adapterek kb. 50 dolcsiért kaphatók. Pedig az nem aluminium.
Előzmény: - bukter - (8092)
- bukter - Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8092
A link: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=26054&item=7533007811&rd=1&ssPageName=WDVW bocs, csak így megy
- bukter - Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8091
Hello! Részben tartozik csak ide, de rendelt már valaki ilyet: [link1]. Ha igen leírhatná a tapasztalatát. Kösz! Üdv!
garfieldka Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8090
Amikor fizetsz PP-lal, akkor az OTP zárolja az összeget, de a partner meg is kapja a pénzt a saját bankjától szinte azonnal, mert látja a bank, hogy van zárolt fedezeted. Azonban a zárolást akár hónapokig is fenntarthatják. Ott olvashatod, hogy meddig zárolták. Addig sajnos ezt az összeget nem érde el a számládon, mintha ott se volna. Magyarul: ha fizetsz 100 Eurot a PP-lel, akkor legalább 200 Euro kell, hogy a számládon legyen. Ellenkező esetben lebénul a számlád mindaddig, míg a zárolás tart.
Előzmény: Slider1 (8086)
Skarecrow Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8089

kossz!

remelem nekem is igy lesz!

annyi mar biztos hogy legalabb nyugodtabb vagyok :-)

Előzmény: CapriFun (8088)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8088

Szia!

Nekem dettó ugyanez volt (még a vásárolt cucc is:))) ), USPS Global express... kicsit több mint 2 hét volt amig megérkezett. Egyik nap már az szerepelt a nyomonkövetésben hogy megérkezett az országba (addig semmi infó nem lesz), és másnap már hozta is ki a postás, vám nélkül:) szóval türelem, szemüveget terem:)

Előzmény: Skarecrow (8081)
vomit Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8087
valoszinuleg a havi ertesitovel. ha volna SMS cuccod, irta volna benne az uzenetet.
Előzmény: Slider1 (8086)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8086

Köszi a választ! Viszont nézem az OTP elektronikus csomagban a bankszámla kivonatomat de még nincsen rajta ez, álltalában az OTP milyen gyorsan rakja oda a számlakivonathoz ezt. a Paypal 07 24-én vette le a pénzt a kártyámról. Ezekszerint az OTP még csak zárolta a pénzt és majd csak el fogja küldeni? Szóval nem ért oda?

Mikorra lesz ebből számlakivonat. Előre is köszönöm a választ.

lomtar Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8085
Sya ! Iránymutatásod alapján sikerült fejlödnöm, jelenleg azon a szinten tartok,hogy most éppen nincs kérdésem,de tovább tanulgatva biztos lessz még. Köszönöm a segítséget. Üdv.
Előzmény: Törölt nick (8075)
Ariel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8084
jah.. es surgosen valtoztasd meg (ha meg tudod) a belepesi jelszavad, ha mar nem akkor pedig surgosen tiltasd le az accodat az ebayel.
Ariel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8083
http://en.wikipedia.org/wiki/Phising
CornFake Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8082
fake mail volt
Skarecrow Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8081

nem konkretan ebay-es kerdes (bar az arut az ebay.com-rol rendeltem).

a lenyeg hogy USPS express mail-el kertem a szallitast.

az elado srac mar rutinosan kezelte a dolgot es frankon fel is adta 16-an, mult vasarnap. (egy kisebb csomagrol, pontosan egy napszemuvegrol van szo)

USPS express mail utja a www.usps.com -on egy tracking number segitsegevel kovetheto.

mult hetfon a koldemeny beerkezett egy a los angelesi International Dispatch nevu allomasra...

nos innentol viszont nyoma veszett.

tobb mint egy hete semmi ujabb regisztracios pont nem jelent meg.

itthoni vamhivatal szerint az orszagba nem lepett be a kuldemeny.

miazisten van most? mi tortenhetett? miben bizhatok meg?

a plane hogy olyan szemuvegrol van szo ami nem tul draga de itthon nem lehet beszerezni. (kulfoldon sem volt konnyu).

F1DO Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8080

Üdv!

Mikor beregisztráltam az ebay.com-on, úgy egy hétig simán ment minden, tudtam licitálni, adatokat nézni, stb. stb. Aztán egyszercsak jött egy ebay-es levél, hogy fel lett függesztve az accountom, mert hiányosak az adataim, nézzem meg a levélben szereplő linket. A linkre kattintva, majd az ebayes belépés után kéri a bankkártyaszámomat, a bankártya pin kódját meg még valami háromjegyű kódot ha jól emlékszem. Itt megálltam és kiléptem inkább, nem adtam meg semmit.

Engem 'úgy neveltek' hogy kártya pin kódját senkinek se adjam meg, még a kódot tartalmazó levelet is hatszor égessem el, az eredeti kódot változtassam meg, keresztbe nyeljem le stb. stb. Erre az ebay meg még a segglukamba is belenézne, és ha nem adom meg neki az adatokat akkor nem tudok semmit se csinálni rajta..

Most mit tegyek, ez így normális? Mindenki nyugodt szívvel bepötyögi a pin kódot és él mint hal a vízben? Nincsenek, nem lehetnek ebből gondok?

Help!

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8079

szia,

én is hasonló kérdéseket teszek fel :))

páran irtak, hogy sokallják az magyaroszágra való utalgatás költésgeit, sőt volt aki megemlitette, hogy azért, mert aljadék módon nem emlitettem a leirásban, hogy EU-n kivülre kell majd utalni :))

erre körbekérdezgettem pár korábbit, 7 válaszolt, mind azt irta, hogy jutalékmentesen utalt a cibes számlámra.

eredmény: van akinek nulla, van akinek meg sok :))

aztán van utánvét is, az neked küldeni nem sok, csak a német posta neki még rátesz vagy 7,5 eurót.

a többit én sem tudom, néha kérdezgetek, de még képlékeny.

Előzmény: mississauga (8054)
edk440 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8078
Az 1.5 euró terhelésekor a közleménybe írja bele a Paypal a kért négyjegyű kódot. Most nyomtasd ki a faxfedőlapot a Paypalról, tedd mellé a személyid másolatát és azt a bankszámlakivontaot, amin látszik ez a bizonyos terhelés a négyjegyű kóddal. Ezt a három oldalt faxold el nekik.

És tanulj angolul...
Előzmény: Slider1 (8076)
Ariel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8077
elsodlegesen a csomag felvetelekor megadott ertek a mervado..
nagyfoku aranytalansag eseten a vamos a hazai forgalmi ertekkel felulbiralhatja azt.
Előzmény: kivi (8071)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8076

Szia!

akkor hogy telkjesen vili legyen. Az a papír kell nekik amelyet az OTP adott az elektronikus számlacsomaghoz adott az otp? Csak azért mert ez magyarul van és egy büdös kukkot nem fognak belőle érteni. a Személyimre csak csak rájönnek.

Hogy magyarázzam el hogy a papírt az OTP adta etc...?

Már végképp nem értem milyen négy számjegyet? ez nem a rendes kártyám amelyhez tartozik négy számjegy, ez az otp virtuális kártya. ehhez csak CVC2 kód van. Azt amugy próbáltam beütni de semmi. Nem teljesen értem most milyen négy számjegy fog kelleni.

Illetve nekem közvetlen nincs faxom otthon, vissza fognak jelezni, mert hát ez az egész most annyira körülményes lett.

Előre is köszi nektek

Előzmény: Teddy_KGB (8074)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8075

szia,

amikor regisztráltál a .com-on az emilcimedre kaptál egy levelet, abban van egy link és egy kód, a linkre kattintva a kód beirásásval tudod az ebayos regedet megerősiteni.

aztán beléphetsz a .de.re és nézegetheted a holmidat.

a belépés: einloggen vagy mein e-bay - ra klikkelve.

vagy a terméknél a licitálás /bieten/ gomra klikkelve is előbb beléptet.

a kibővitett keresésben nézz utána, hogy mennyiért mennek az ilyenek, több szóval is kerestess.

Előzmény: lomtar (8053)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8074

Na hát, amikor levonta azt a pár százast, meg kellett volna nézni a közlemény rovatot :-/

"Azt hittem a kártyaszámból"

Az baromi logikus lenne... gondolj bele, véletlenül elveszted a kártyádat, valaki megtalálja, és a Paypalon akarja használni. Mi értelme lenne ellenőrzésre használni a kártyaszámot, amikor azt pont nem lehet eltüntetni? Viszont a bankszámládhoz (általában) csak te férhetsz hozzá. 

A levélről : A kártyádát kizárták a rendszerből, de ha nincs más megoldás,akkor : El kell küldeni nekik a bankszámlaszerződésed másolalát, hozzátéve a 4 jegyű kódot (nem a KÁRTYA számát), jogsi/személyi másolatát. A mellékelt linken lévő formanyomtatványt töltsd ki, nyomtasd ki, és faxold el a dokumentumokkal együtt.

Feltölteni nem kell semmit, mivel nem is lehet. Csak pénzküldésre lehet használni egyelőre a Paypalt, a lét a kártyádról veszi le.

Előzmény: Slider1 (8073)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8073

Az történt hogy miuán reggeltem, meg le is vont azonnal pár száz forintot végülis be tudtam lépni, meg a regisztrációmat is élestítettem elvileg. Na most az utalásnál mikor rámegyek a send monelyra megjelenik egy olyan hogy: Limit: €100.00 EUR    raise limit mellette. Mivel 100 eurósnál nagyobb a termék ezért nyilván emelni szerettem volna legalább 500 euróig. Mikor rámentem a Raise limit gombra, akkor ott volt a megadott kártyám gondolom sok x az elején etc. Majd be kellett irni valamilyen számjegyet. Azt hittem a kártyaszámból. Hát nem jött össze. Három probálkozás tán letiltotta és ezt irta:

Ezt irja ki a rendszerük

This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items.

Foggalmam sincs mihez kezdjek. Reggeljek újra, hogy lehet regisztrációt megszüntetni? Akkor is rejtéj hogyan lehet limitet emelni. Ha a pay for ebay itemre megyek ott is figyelmeztet hogy csak 100 euro etc...

Kicsit olvasgattam vissza. Mostmár valami nagyon nem tiszta.

Valaki aki már otthon van bene tisztán és világosan mesélje már el hogy mi van.

Mikor belépek látok egy ilyet:

Balance Manage | Transfer Euro (Primary): €0.00 EUR U.S. Dollar: $0.00 USD Current Total in Euros: €0.00 EUR

Most ez micsoda? Ezt fel kell nekem tölteni

Vagy a Paypal a bankártyámról emeli le a pénzt? Olvastam olyat is hogy ezt sokan nem vállalják é macera van vele. Vagyis az a jó ha a paypalon van a pénz mert akkor megy át költségek nélkül a lóvé. Valaki világosítson már fel. azthiszem nagyon sok embernek hasznos lenne.

Illetve mi maygarok milyen Paypal szolgáltatásokat nem hazsnálhatunk?

Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8072

Lehet, hogy hülyeség, én így emlékszek : Amikor regeltem, a Paypal levett egy minimális (párszáz forintot) összeget a kártyám ellenőrzése céljából. Nálam zárolva jelent meg az összeg, néhány napot kellett várni rá, ezután láthattam csak meg azt a 4 jegyű kódot, ami a közlemény rovatban volt. Ezt beírtam a Paypalra, és már ellenőrzött taggá váltam.

Másold be ide, hogy mit kérnek, hogy azzal is előrébb legyünk.

Előzmény: Slider1 (8069)
kivi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8071
Tegyük fel, hogy jön egy csomag külföldről, és vámköteles, mert nem EU-s eredetű. A csomagban nincs számla, és a kifizetett összeget sem tudjuk igazolni. Vagy azért mert borítékban ment a pénz, vagy azért mert egy ismerős fizette ki, mindegy. A lényeg hogy nincs semmilyen papír az összegről. Ilyenkor mi alapján vetik ki a vámot?

Szerencsére én még nem kerültem ilyen helyzetben, de kerülhettem volna tavaly simán. Akkor mázlim volt. De ki tudja mit hoz a jövő.
kivi Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8070
Nem tudom neked miért van 100 eurós limited, én a múlt héten bonyolítottam az első PayPalos utalásomat, ami 208 USD volt. Simán ment, a csomag már úton van.
Előzmény: Slider1 (8069)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 8069

Hali!

Valaki segíten már végre, komolyan sírógörcsöt kapok már.

Paypalon létrehoztam már egy accountot. Csak ugyebár a vacak 100 euróig enged utalni. Készz vicc már ez is. Aztán emelni szerettem volna és itt valami 4 számjegyet kért, de nem értettem milyen négy számjegyet. Erre három lehetőség után szépen kikapcsolta a kártyámat. Most valami faxot kér. Komolyan mondom nagyon mérges vagyok. Most ilyenkor mit tegyek. Elég szerényen tudok angolul meg más nyelven is. Viszont ott van egy áru amit meg akartam venni de most ez a szar hogy elszállt lecsúszom róla. Valaki szánjon már meg és mesélje el mert szerintem másoknak is nagy segítség lenne.Tényleg megköszönném ha egy kezdőnek is valaki segítene.

előre is köszönöm.

chapelle Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8068
Azér' kis időt hagyjál már neki is. Pld. lebetegedett, szabadságra ment, megszakadt a hálózata, akármi. Az egy nap válasz nélküliség szerintem még udvariasságból is elfogadható.
Ha meg ilyen sok feedback után nem válaszol arra a kérdésedre, hogy mi lenne ha mégis megváltoztatná a saját szabályait - szerintem ez belefér
Előzmény: Slider1 (8067)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8067

Szia!

Valaki segítsennekem kérem, picivel lejjebb irtam, mert már enyhén ideges vagyok h nem válaszol a szerencsétlen. Most mit csináljak, adjam fel a lovét. Németek leütés után azonnal utalnak vagy hogy van ez. Volt már haonló eladóról tapasztalatom amelyik nem írt azonnal de ez már majdnem 1 napja nem jelentkezett. Tuti nem kamás. 1000 vevője volt. 98.1 positive

Steve the Great Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8066
Végre megérkezett az első 2 eBay-szerzeményem, és igazán nem lehet panaszom a tranzakciókra. Az USÁ-ból 8, Angliából pedig 4 nap alatt megérkezet az árú, rendesen becsomagolva...
t.lantos Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8065

A khb sima valuta vetelin, az otp csekk vetelin valtja. Masrol meg nem hangzott el itt informacio.

Előzmény: mississauga (8064)
mississauga Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8064

Mar kaptam MoneyOrder-t kulfoldrol,de a Bank-om ahol bevaltottam levont belole.

Hol tudnam levonas mentesen bevaltani?

Koszonettel

Slider1 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8063

Lenne egy kérdésem

hA Paypallal fizetek, akkor ők maguknak mennyi jutalékot vonnak le? Hogy működik pontosan ez a paypal. Át kell utalnom pénzt a Paypalos számlámra, vagy simán csak leveszi a bankszámlámról a pénzt?

Illetve PAypallal lehet utalni NEM paypalosnak. Pl rendes IBAN -os német számlaszámra?

Illetve egy érdekesség. Tegnap nyertem meg egy licitet. Boltja van a csókának az Ebayen meg minden. Visszajelzései jók sokan vettek tóle, és mindneki kicsapta hogy milye szuper az árú. Viszont annyira jó árban volt h nem tudtam nem kihagyni, igaz csak Németbe küldené ki a telefont, mert atz volt. Irtam neki mailt h rágizetek postaköltésget többet csak küldje el, meg bocsiztam neki h ne hari meg minden. De nem válaszol. Németeknél ez jellemző vagy bevett, hogy leütés után azonnal utalják a kp-t, vagy mi, mert kicsit idegel h az eladó nem ír vissza.

kérlek kis helpet adjatok

CornFake Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8062
ok,koszi,irtam is mar neki,remelem elfogadja....
:)
Előzmény: edk440 (8061)
edk440 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8061
Az eladótól függ. Beszéld meg vele előre.
Előzmény: CornFake (8060)
CornFake Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8060
sziasztok
szerintetek ha a magyar kartyammal fizetek ki egy arucikket paypalon keresztul,de a szallitasi cim USA beli varos,akkor azt elfogadjak?
NLQ Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8059

igen, de ha 5 masodpercel a vege elott lisitalsz akkor nincs ido ilyenekre :)

azota en is kidolgoztam a technikat, elokeszitem a licitet egy masik ablakban, es a bid confirm gombra kell csak nyomni az utolso masodpercekben..

Előzmény: t.lantos (8051)
brush Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8058
Azt hiszem van egy nemzetközi oldal is ha oda tennéd /global trade?!!-talán/igaz ott komolyabbak a feltételek.
Előzmény: t.lantos (8057)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8057

Egyszerre keves termeket futtatok, hasonlo kategoriakban. Ha felrakom a .com-ra, a nemet nem latja. Ha a .de-re, akkor az angol/amerikai nem latja.

Ha meg mindkettore felrakok egyet-egyet, akkor megoszlanak a licitalok, es alacsonyabb lesz az ar. A .com-on nem mindig akkor az erdeklodes, mint a .de-n. igy buktaveszelyes lehet oot felrakni nekem. Boltot erre a mennyisegre nem nyitok.

Az ebay csak zsebpenz nekem, bar egy kis benzinhozzajarulast termel.

Előzmény: brush (8056)
brush Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8056
/Ez az en bajom is amugy. Hiaba rakom fel a nemet ebayre a cuccot, az angolrol mar nem latszik./
Erre a problémára azt hiszem működő megoldás (legalábbis nekem működik)hogy a termékeimet a német oldalon tartom-és egy termékemet annak az országnak az ebayos oldalára teszem fel ahonnan vásárlókat szeretnék(pl francia ebayra)Lehetőleg hosszú licitidővel.Így ezen a francia termékoldalamon alul megjeleníti a német oldalamon lévő utolsó négy termékemet-át tudom csalogatni az érdeklődőket-Nállam ez német francia viszonylatban működik.Így kétszer annyian néznetik meg.Ha 10 napos licitidőt adunk meg nem is kell gyakran ujrafelrakni-alul közben cserélődnek a lejáró cuccok a német oldalról-(És még le is üthetik)Ezt akár több országgal meg lehet csinálni.Én már szereztem így francia vásárlót a német oldalon lévő cuccomra.Ennél azonban fejlettebb ha ebayos boltot nyitsz és a különböző nemzeti oldalakról egy-egy termékeddel odatereled az érdeklődő vásárlókat.
Előzmény: t.lantos (8048)
edk440 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8055
Miért ne érné meg? Jutalékmentes a beváltása.
Előzmény: mississauga (8054)
mississauga Creative Commons License 2005.07.25 0 0 8054

Udv

Ha valaki mint ELADO szerepel az Ebay-en,kerem segitsen.Lekotelezne,ha megosztana az informacioit.Az erdekelne,hogyan jut el az ELADO-hoz aru vetelara.

MoneyOrder nem eri meg,ha kis tetelrol van szo ( cd,dvd,stb)Mi a megoldas?

Koszonettel

lomtar Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8053
A gondom ott kezdődik,hogy én a "Nemzetközi használtauto" oldalrol megyek az ebay motors oldalra,és nem tudom hol kell bejelentkeznem, ezért nem megy a licitálás.
Előzmény: Törölt nick (8043)
lomtar Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8052
Köszi a segítséget! Az első hat sort értem(szerencséssen .com regisztráltam) , de a többit még meg kell fejtenem. Van még rá hat napom és nagyon erős motiváciom. üdv  lomtar@emil.hu
t.lantos Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8051

Az ilyen elkefelt licit visszavonhato.

En ezt ugy kerulom meg, hogy akkor is a .de-rol licitalok, ha a .com-on van a cucc. Igy mindig tizedesvesszo van :)

Előzmény: NLQ (8050)
NLQ Creative Commons License 2005.07.24 0 0 8050

a tizedes szamokkal vigyazni!

ha az amcsi (asszem az angol is) beirsz mondjuk 5,54 et peldaul akkor azt siman beteszi 5540 dolcsinak, mert ott tidedes pont van es a vesszo az ezres elvalaszto....

egyszer nekem sikerult igy licitalnom, szerencsere nem volt mastol magas licit!!!

azota csak teljes osszeggel licitalok, inkabb meg egy dolcsival (vagy euroval) magassabbat licitalok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!