Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6393

Off

vedd a fáradságot, és tájékoztad a szolgáltatódat! A jobb szolgáltatók szinte azonnal lecapnak a "fehér foltokra". Nekem 2 nap alatt megjavították a szakadási területem egy egyszámjegyű út 300 méteres szakaszán. Ha nem szólsz, honnan tudják??

On

Előzmény: digicat (6373)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6392

Ennek a szolgáltatónak mi értelme van????

Ha a licit 1 dolcsin áll, és neked mindenképpen kell, akkor rárakhatsz 10000 bármikor. Van sok "licitvégvadász", akik az utolsó pillanatban a még alacsonyabb értékű cuccokat megrakják. Tudom, mert régebben én is ilyen voltam! :)))

Viszont jobban bejövős, ha már a lejárat előtt kicsit magasabb az ár, mert nem mozdulnak rá a végvadászok. Persze terméke is válogathatja......

Előzmény: edk440 (6370)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6391
Réges-régen mikor még vidéken nem nagyon volt térerő, és hegyibringázás közben mindíg vártam a domtetőket, hogy onnan talán már telefonálhatok, az állandó szálláshelyünkhöz telepítettem egy stabil alumínium 900MHz-es antennát. Annak a segítségével a lefedett helyektől 2km távolságtól is tudtam beszélni. Mostanában ha a szolgáltatódnál panaszkodsz emiatt, és előfizetésed van ingyen szerelnek fel ilyen antennákat a házadhoz. ;))
Előzmény: garfieldka (6365)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6389
Természetesen a belföldi euróutalásról van szó.
Előzmény: edk440 (6388)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6388
Ez nálunk is teljesül. A külföldi euróutalás nem kerül többe, mint a belföldi, mert az is marha drága. A JQA-t az összes pénzéhes banknak.
Előzmény: malenykij polgar (6387)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6387
Sziasztok, általában az EU-n belüli utalásokhoz: létezik egy EU-s szabály, ami szerint az ún. EU-utalásokért a bankok nem kérhetnek pénzt ill. csak annyit, mint egy belföldi utalásért. Nálam (Ausztria) ez azt jelenti, hogy levonás nélkül érkeznek meg az EU-ból jövő összegek, ill. csak a számlavezetési díjnál jelentkezik, de akkor ugyanúgy, mintha az öcsém utalt volna belföldről. FONTOS: ehhez az utaláshoz kell a fogadó fél számlájának IBAN- és SWIFT-kódja (van ahol BIC-nek hívják). A két kód megadásával EUR 12.500,- összeghatárig ingyen vagy olcsón lehet utalni. Mondanom sem kell, hogy erről valószínűleg senkit sem tájékoztatott még a bankja, mert nem szívesen esnek el a - szerintem meg nem érdemelt - jutaléktól. Más: ma jelentkezett az a kedves vevőm, aki hamis mobilszámot tett fel az adataihoz, és négy napja tele volt a postaládája, így az összes mail visszajött. Nem volt szerencséje, mert ma elvitte a cuccot a következő licitáló.
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6386
Ne aggódj, nem ellenőrzik.
Előzmény: Törölt nick (6383)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6385
El.
Előzmény: microdrive (6384)
microdrive Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6384

Sziasztok...

Kérdés:

ha németorszégi vagy angol regisztrált tagságom van akkor erről elfogadja a magyar hitelkártyát is az eladáshoz?

vagy ugyanolyan kell neki mint amelyik országban létrew lett hozva a tagság?

köszi

Youme Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6382
Már fent van. :-)
Előzmény: chapelle (6380)
chapelle Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6381
Miért nem kéred meg az eladót, hogy szkennelje be és küldje el file-ban? Lehet, hogy hülye ötlet, de a fénymásolás-szkennelés költsége valószínűleg még így is olcsóbb lesz mint a fuvarköltség. Ja igen, és még szerzői jogdíjat is kell asszem ezek után fizetni, de hogy hova azt nem tudom :-)
Előzmény: dyh (6377)
chapelle Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6380
Tedd is fel a honlapodra!
Előzmény: Youme (6375)
dyh Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6379
Köszi megpróbálom megkérdezni csak elég gyenge az angolom. :-) Az UPS 160-lenne... Az elég "rendes"
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6378
A UPS webszájtján kiszámíttathatod, merthogy Európába csak azt ajánlja fel.

De én a helyedben megkérdezném az eladót, hajlandó-e USPS Global Priority Mail Flat-Rate Envelope-ban feladni. Abból a nagyobbik 9 dezsőbe kerül, biztos olcsóbb a UPS-nél.
Előzmény: dyh (6377)
dyh Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6377
Köszi szépen! Sikerült visszavonni. Még egy kérdésem lenne. Ha meg akarom venni ezt: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=6762&item=7967600778&rd=1 Akkor hogy tudom meg hogy mennyi lessz a szállítási költség?
garfieldka Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6376
Az ebay általános tájékoztató oldalán van erre utalás. Ha jól emlékszem, két esetben lehet büntetlenül visszavonni. Az egyik épp az ,a mikor az ember véletlenül rossz értéket ír be (pl. 5 helyett 50 Eurós ajánlatot tesz). A másik esetre nem emlékszem, de az kevésbé volt fontos ill. jellemző.
Előzmény: dyh (6371)
Youme Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6375
Ma is tanultam valamit! :o)
Előzmény: Lackó koma (6374)
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6374

Itt van leirva a licit visszavonás lehetősége:

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/bid-retract.html
digicat Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6373
OFF
Pesten a Váci utcában (V. ker.) egy helyen nagyon gyenge a Vodafone (épületben), egy helyen (kb. 10 m) gyakorlatilag nincs térerő (kint az utcán, ha arra járok, rendszeresen megszakad a kapcsolat).
A Bajcsy Zs. úton egy házban nagyon gyenge a Voda, GPRS is alig van (téglaház).
Újpalotán egy 10 emeletes panel 9. emeletén általában nincs Pannon (az ablak mellett sem).
Egyik hely sem atombiztos bunker, és ez csak Budapest.
Soroljam tovább?
Előzmény: Kaiser Soze MKIH (6368)
Youme Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6372
Szerintem nem lehet. Pont ez miatt van beiktatva a licit (Ajánlat tétel) megerősítése(!) gomb. Jól elolvasni az egészet, és ha mindent elfogadsz akkor a gomb megnyomásával visszavonhatatlan szerződést kötsz. Onnan már szerintem nincs visszút. Olyan mint egy kézfogás!

Egyébként hogy sikerült? , - t használtál . helyett?
dyh Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6371
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy miképp tudok visszavonni egy licitálást? Ugyanis az történt hogy egy licitnél véletlenül egy 0-val többet ütöttem be mint akartam. :-( Köszi előre!
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6370
A vasárnap este a legzsúfoltabb időszak.

Hajnalban lejáró aukciókat nemigen találsz, hiszen alapértelmezés szerint mind abban a precben jár le, amikor feladták (külön díjért lehet ezen változtatni feladáskor).

Az amcsi aukciók persze sokszor számunkra hajnalban járnak le. Ilyemkor én igénybe veszem egy szolgáltató segítségét, amelyik helyettem az utolsó pillanatban beteszi a tétet. Bővebben magánlevélben, ha valakit érdekel.
Előzmény: magácska (6363)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6369
Ha nekem szólt a kérdés, Kisbértől 16, Mórtól 20 km a Bakonyalján. Én se hittem volna, amíg Pesten éltem. Ha nyugit akarsz, költözz ide!
Előzmény: Kaiser Soze MKIH (6368)
Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6368

nincs a mobilon térerő? hol laktok ti bázze? létezik még ez a probléma?

KS MKIH

digicat Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6367
"de ha teszem fel 150E-ret akarok utalni, akkor háromszor egymásután így is elküldhetem, nem?"
Igen, három nap alatt. Ugyanis a limit napi, nem eseti.
Előzmény: magácska (6362)
ZE Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6366
Neked hajnal 3-kor, rendben. És mondjuk egy USA-beli, vagy Japánban élő licitálónak...?
Előzmény: magácska (6363)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6365
Bocs, azt hiszem elhamarkodtam. Ha tényleg csak ők küldik, én pedig csak be kell írjam, akkor rendben. Mint mondtam, nekem még nem működik ez a dolog. De dagad a fejem, mert a környékünkön alig van egy-két hely, ahol van egy kevés térerő. Tehát nelem ez probléma, hisz ha várom az sms-t, akkor mehetek az udvar közepére a térerő miatt. Egyébként egyszerű, költözzek vissza Pestre!
Előzmény: Lackó koma (6361)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6364
Nem úgy lett drágább, hanem összeadogatom a sok sms árát. Az is tényező. Persze egy hónapban egy utalásnál nem, de ha sokat utalgatsz?!
Előzmény: Lackó koma (6361)
magácska Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6363
ja, még egy kérdés ebay-jel kapcsolatban. olyasmivel nem lehet taktikázni, hogy megnézem melyik áru milyen napszakban jár le, és ha teszem azt délben, vagy reggel hétkor esedékes, vagy éjjel 3-kor, akkor kevesebben fognak tolakodni, mint csúcsidőben? azaz, kevésbé megy fel a végösszeg? egyszerűbben feltéve: vannak olyan napszakok, amikor előreláthatólag kisebb a forgalom, kevesebben alkusznak, és kevésbé mennek fek az árak? és ha igen, mikor?
amúgy a német ebay-en fogok próbálkozni.
magácska Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6362
de ha teszem fel 150E-ret akarok utalni, akkor háromszor egymásután így is elküldhetem, nem? igaz, háromszoros átutalási költséggel.
lehet hogy nem vagyok elég paranoiás, de így is minden tranzakciónál külön meg kellett adni a jelszót, most még sms-ezgessek, meg mindenféle ezerjegyű kódokat másolgassak. nem elég nekem a tízjegyű számlaszámokat, azonosítómat, jelszavamat, banki azonosítómat, saját számlaszámomat minden alkalommal bepötyögni? hogy egy klasszikust idézzek: "Drowning by Numbers"
elnézést a dühkitörésért, de a faxom-ért kell mindent túlbonyolítani!
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6361
Valóban bonyolultabb lett, ezek szerint kinek jelentéktelenül (nálunk van térerő), kinek jelentősebben.
Azt, hogy drágább is lett nem értem. Nekem azt mondták az OTP-sek, hogy az nekem nem kerül semmibe, hogy ők minden bejelentkezési kisérletkor küldenek nekem egy egyedi kódot. Azt a kódot pedig nekem nem sms-ben kell visszaküldenem, hanem be kell irnom a weblapjuk megfelelő helyére, tehát ez sem kerül pénzbe. Nálad máshogy működik ez a dolog? (nekem elektronikus számlacsomagom van)
Előzmény: garfieldka (6360)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6360

Szimpi, nem szimpi, az sms-ek miatt drágább valamivel. Lassabb is az sms-ezgetés miatt. És nálunk nem működik a mobil csak az udvar közepén.

Eddig az internetes OTP felületen beírtam minden adatot az utaláskor és mehetett. Tehát nekem - és feltételezem, nem vagyok egyedül ezzel - bonyolultabb és költségesebb lett. De ez az én gondom, javaslatot már kaptam más bankra, majd megoldom.

Előzmény: Lackó koma (6359)
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6359
Azért ez igy ebben a formában nem igaz.
Nekem pl. az, hogy az OTP internetes felületén keresztül tudjak akármekkora összeget utalni, egy telefonomba került, a telebankjukon keresztül kértem, hogy mostantól kapcsolják be nekem ezt az sms-es azonositást, azóta a belépéskor azonnal kapok egy sms-t és az abban levő jelszót is be kell irjam a böngészőbe a fix jelszavamon kivül.
Tehát a saját pénzemből továbbra is annyit utalhatok, amennyit akarok.
A nem személyesen a bankban inditott átutalások esetében nyilván eddig is valahogyan azonositani kellett magunkat a saját érdekünkben (pl. a telebank esetén a 7 jegyű titkos kód 3 véletlenszerűen kiválasztott számjegyével, vagy az interneten a felhasználónév/jelszó/számlaszám megadásával). Ez az sms dolog az azonositásnak egy még biztonságosabb formája. Mindent egybevetve nekem inkább szimpi, mint nem.
Előzmény: t.lantos (6358)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6358

btw mi ez a faszsag az otpnel, hogy a sajat penzembol nem annyit utalhatok, amennyit akarok?

Előzmény: digicat (6356)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6357
Nagyon köszönöm a tippjeid. Megnézem, melyik számomra a legkönnyebben elérhető.
Előzmény: digicat (6356)
digicat Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6356
"Ha valaha mégis lesz elektronikus aláírásom, akkor meg szintén meg leszek lőve, merthogy nálunk nincs a mobilokhoz térerő."
Ha biztonságosat akarsz:
K&H, chipkártyával működik
Továbbá:
CIB: Java applet
Raiffeisen: HTML, és van ingyenes számlavezetés.
Jelenleg mindhárom működik mobiltelefon nélkül, és nincs átutalási korlát.

A lista nem teljes.
Előzmény: garfieldka (6355)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6355

Ezt az első pársoros bejegyzést én írtam a hó elején.

Na azóta voltam a bankban ezügyben. A szerződést kell módosítani, s akkor jogosult az ügyfél az elektronikus aláírásával az 50 ezres limit felett is utalni. Amikor utalsz, akkor küldenek egy sms-t, azt kell sms-ben visszaigazolnod. Azután mehet az utalás. Külön díja a banknál nincs, de egyszer be kell menni a szerződés módosítása miatt.

A szép, hogy nem tudták akkor megcsinálni nekem, mert épp nem működött ez a rendszerük. Ha valaha mégis lesz elektronikus aláírásom, akkor meg szintén meg leszek lőve, merthogy nálunk nincs a mobilokhoz térerő.

Ennyit a modern technikáról. Tehát utazhatok oda-vissza 40 kilométert a bankba utalgatni. Jó mi?

Előzmény: magácska (6353)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6354
Ez csak akkor necces, ha az eladásaidat intézed paypalen keresztül. Én három éve fizetem a vásárlásaimat paypalen keresztül, soha semmi gond nem volt. De itt szeretném kiönteni a lelkemet, és a pokolba küldeni minden olyan vásárlót, aki nálam vásárolt és aztán rájött, hogy a haverjának mégsem kell a cucc, meg neki sem, stb. Aztán annyira sem képesek, hogy a rendszeren keresztül érkező sztornó-mailt visszaigazolják, hogy én visszakapjam a levont jutalékokat. Úgy látszik, nem mindenkiben tudasult, hogy az ebayen érvényes adásvételi szerződések köttetnek, nem pedig szavazás folyik, hogy melyik cucc kellene. Több mint három éve vagyok tag, aktívan veszek és eladok, de amióta Magyarországról is kínálnak az áruimra, egy merő szenvedés az egész. (Ausztriában élek). Ennyit a panaszkodás istenének. Ami magát a céget illeti, ne várjatok az ebaytől semmit, mert nem avatkoznak bele semmibe. Tképpen csak egy piacfelügyelethez hasonlíthatóak, aki a placcot bocsájtja rendelkezésre, és az, hogy a kofák meg a vevők veszekednek, nem érdekli, fő, hogy a zsebben legyen a helypénz. Szívesen megosztom veletek a tapasztalataimat, kérdezzetek nyugodtan. Üdv
Előzmény: Vgaby (6305)
magácska Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6353
"Jól nézz körül!

Az OTP pl. bevezeti a napi limitet. 50 ezer forintot utalhatsz naponta. Többet csak akkor, ha elektronikus aláírásod van. Nem tudom, milyen feltételekkel lehet csinálni, de biztos ára van. Ma jött a limitről a hírlevelük."

Na, én ezzel szívtam a múltkor! Nem értettem miért nem tudok átutalni. Persze ez azelőtt volt, hogy küldtek volna levelet a módosításról! Úgy mentem be a bankba, hogy most azonnal felmondom ezt a nyomorult számlát...de aztán valahogy mégis lehiggadtam. Kivételesen egy kompetens munkatárssal találkoztam, aki magasabbra emelte a limitet mint amit ők belőttek default-nak. Viszont ott semmilyen elektronikus aláírást nem említettek. Most lehet, hogy legközelebb megint nem fog sikerülni 50E felett utalnom, hiába állíttattam magasabbra a limitet? Már alig várom, hogy újra a hajamat téphessem.
Erste-vel van valakinek tapasztalata netes vásárlás, elektronikus számlacsomag etc terén?
Előzmény: chapelle (6244)
chapelle Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6352
Szép volt!
Nekem a képek nem jöttek be az oldaladon, valszeg valamilyen beállítási probléma lehet
Előzmény: Youme (6345)
ply Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6351
Helló!

Nálam is Opera 7.54 van, és semmi gond. Mindent látok, sõt, a hétvégén még aukciót is nyertem. Nem a böngészõvel lesz ott a gond.
Előzmény: gomboc artur (6344)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6350
Közlemény rovatba pötyögd be, a "művésznevedet" és az aució számát.
Előzmény: decay (6348)
Youme Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6349
Köszi az észrevételeket. Majd bővítem ezekkel amiket hozzátettetek. Igazándiból arra gondoltam, hogy mostantól kezdve az érdekes beírásokat innen majd mindig felviszem. Bár egy csomó dolog eleve innen van, tehát ha valaki ráismer a saját üzenetére az nem véletlen! :o)

Az lenne a jó, ha a kezdők tényleg ott kezdenének és akkor itt mehetne az érdekességek tárgyalása. Ezért is készítettem, ez volt a cél..
decay Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6348

Youme!....frankó az oldalad.....ez az első ilyen..majd bekerülsz a magyar ebay történelemkönybe....

még egy kérdés....átutalásnál...ha meg van az iban meg a bic..meg az összes többi adat...mit kell írni a közlemény rovatba....

honnan fogja tudni a shop..mert én annak utalok...hogy a sokezer ügyfele közül pont én fizettem?...

bugmaker Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6347
youme: gratula a honlaphoz. Egy apróság:

"Postán, csomagküldő, fuvarozó vállalat közreműködésével beküldött, vagy más természetes személy által behozott ajándék vámkezelése a nem kereskedelmi jellegű forgalom szabályai szerint történik, amennyiben az ellenszolgáltatás nélkül érkező vámáru a jogszabályban meghatározott mennyiséget nem haladja meg. Ilyenkor megilleti a vámkedvezmény a megajándékozottat, amennyiben az ajándék együttes értéke a 28 200 Ft-ot nem haladja meg."

Ismeretem szerint eltérő szabályok vonatkoznak arra, ha postai úton érkezik be a csomag, mintha magad hoznád be. Ha postai úton érkezik, akkor 28 euro felett elméletileg vámköteles a csomag. Ha ajándék, akkor 45 euro felett. Mindez ki van plakátolva az Orczy téren is. Ha magad hozod be a csomagot akkor 175 euro a vámmentes keret.

ld: http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=2495
http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=2492

Ja és nem tudom megemlited, kihangsúlyozod-e, hogy a száll. ktg is vám és áfaköteles.

matchbox Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6346
Gratula!!
Előzmény: Youme (6345)
Youme Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6345
Csináltam kezdőknek egy oldalt. Nézzétek meg és ha van ötletetek, javítás, plusz írások, stb. Keressetek meg emailben!

http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
gomboc artur Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6344
Opera böngészőt használok, de kb. 1 hete nem tudok az eBay-en licitálni, meg aukciókat nézni. Az nyitóoldal bejön (tudjátok oldalanként az 50 aukció), de amikor az egyes konkrét ajánlatra ráklikkelek, akkor nem tudja megnyitni az oldalt az Opera, és a következő 50 ajánlatot sem tudom már megnyitni. Azaz onnantól fogva semmit nem tudok az ebay-en csinálni. Ha újraindítom az Opera böngészöt és megint megnyitom az ebay-t akkor 1 oldal megint bejön de onnan-tól kezve megint nem tudok az aukcióra rámenni. Korábban semmi gond nem volt. Kb. 1 hete van ez. Gondoltam biztos régi a program 7.10-es, ezért feltettem a legújabb 7.54 Operát de azzal is ugyanez van. Mi lehet? Valami csúnya program vagy virus bekavar? Vagy csak az ebay szoftvere nem szereti az Opera böngészőt? Tapasztalt más is hasonlót? Ha valaki tud segíteni akkor mondjon már 1-2 okosságot! (Mozilla böngészővel megy az ebay, csak ott a vissza gombot használva mindig újratölti az oldalt ezért azt nem szeretem használni (forgalomfüggő internet előfizetésem van).
ZE Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6343
OFF
T-Mobile aranykártya esetén a hitelképesség-vizsgálat egyszerűsödik le (GYakorlatilag az aranykártyához csak korrekten fizető ügyfélként juthatsz hozzá, és ez elég a banknak...), nem a pénze sok :-) Egyébként az sem kevés, de ne felejtsük el, hogy hitelezni csak betétből lehet, tehát az ügyfeleik betett pénzét helyezik ki hitelként.

Nekem is bevált netes (meg mindenféle) vásárlásra a Co-branded kártyájuk, (még "első szériában" kínáltak meg vele :-)) ) itthon viszont csak ott használom, ahol a terminál kicsillagozza a kártyaszámot.
Előzmény: Dhokthol Genya (6342)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6342

Ne vagizz a nagy hitelkereteddel! :)))

Az enyém 438, de nem ez a fontos, hanem úgy tudom, hogy mindenki 100-al indul. ;)

Én ezzel regeltem, bár kategórikusan megkértek, hogy ne adjam ki a számát senkinek. Ez után felhívott a bank, és megkérdezték, hogy megadtam-e a számot, mert levettek 1 Ft-ot. Mondtam, hogy ja, és azóta minden rendben.

De úgy tudom, hogy a Citinek annyi a pénze, hogy T-mobile előfizetés nélkül is ad ilyen kártyát. 

Előzmény: Yogi (6340)
digicat Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6341
A Citibank ezüst Visa biztosan használható, több helyen is fizettem vele. Ebben semmi különös, mert egy dombornyomott hitelkártya.
Első néhány alkalommal telefonon ellenőrizték, hogy valóban én vásároltam-e, azóta csak gyanús esetben hívnak fel.
Előzmény: Dhokthol Genya (6338)
Yogi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6340
Nem keresem vissza, miről írtál pontosan, de nekem ilyen Westel-Citibank kártyám van, valami 280 000 kerettel, néha azt használom netes fizetésre.
Előzmény: Dhokthol Genya (6338)
Ariel Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6339
a moneybookers elsosorban az EU-n belul "nepszeru".
igazabol az USA-bol csak kartyaval lehet penzt rakni ra es csak csekken leszedni es igy mar nem olyan olcso nekik. EU-bol pedig ha mar utal vki akkor jobban megeri kozvetlenul utalni mint a MB-n keresztul.

az ebayen nem lehet konkurenciaja a paypalnak. viszont en hasznalom es a cib-bol (cib-be) meg elfogadhato a gyorsasaga. (pl. otp-sek panaszkodnak hogy 2-3 het egy utalas, de nekem 2 nap oda es vissza is).
Előzmény: Youme (6334)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6338
Valaki letesztelhetné már végre a Citibank általam korábban említett hitelkártyáját is, mert ahhoz meg pont semmi nem kellett. 100 000Ft automatikus hitelkeret, amit ha hó végén visszafizetsz nincs rá költség, ha nem az szívás, mert 5% a kamat! Havi :((. Lehet, hogy bárkinek adnak, de T-mobile aranykártyásnak tuti! Utasbiztosítás is kérhető hozzá. Nekem bejött.
Előzmény: Timberland (6337)
Timberland Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6337

Dobornyomott VISA kártyát szerintem a legegyszerűbben a CIB-nél lehet szerezni. Én tanuló vagyok nincs jövedelmem csak havi 10-15e-s ösztöndíjam (vagy az se) slussz. Besétáltam a bankba (2,5-3 éve) nyitottam egy folyószlt. És csak annyi a feltétel hogy 50e ft-ot le kell kötni (ehhez nem nyúlhatsz, és persze ez kamatozik)  ha dobornyomott VISAT akarsz. Természetesen ha visszaadod a kártyát az 50e újra szabad. Csinálnak egy un. bonitás vagy hitelvizsgálatot, amin én csak annyit mondtam hogy tanuló vagyok van ennyi meg ennyi ösztöndíjam semmi más, a kártya meg azért kell mert a neten vásárlok használom és ehhez az elektronikus kártya nem jó. Aztán 2 héten belül már postán jött is a kártya. Aztán eltel 2-3 év és nyáron felhívtak hogy adnak egy dobornyomott MASTERCardot hitelkártyát 150e hitelkerettel. Hangsúlyozom nincs jövedelmem se gyerek se ház csak egy aranyhalam :).

A lényeg hogy néhány éve tudom az OTP-nél még 250e-t kell(ett volna) betenni a bankba rendszeres jövedelemátutalás stb hogy egy nyomorult VISAT kaphass gondolom ez azóta változott. De én akkor írtam le az OTP-t mikor megtudtam mennyi hülyeség meg feltétel kell hogy legyen egy "értelmes" bankkártyád és itt most hitelről szó nincs.

Üdv:

- Alacska -

Youme Creative Commons License 2005.04.11 0 0 6336
Ürge neve, posta címe, bankszámla száma.

Bank (ahol számlája van) neve, postacíme,
bank azonosító száma (ha van) mert lehet,
hogy a bankszámla szám tartalmazza a bank
azonosítót is..
Előzmény: Geezm0 (6335)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6335
Felajánlotta az arc hogy bank transfer is ok lenne neki, de még soha sem csinált ilyet, meg én se. Milyen adatokat kérjek le tőle? Megy USA-ba a dolog? kéne gondolom account number, bank name, vagy mik? Nekem otp-s számlám van arról kéne.
Youme Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6334
Tényleg, mi ez a csönd a moneybookers-el kapcsolatban? Vagy csak lemardtam (megint) valamiről? Az nagyon jónak indult, vagy kint nem vált be? (Paypal jobb) ?
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6333
Hát igen, az az ami nincs. Azért kösz. Azzal biztos egyszerübb lenne. Van juniorom meg a Postabanktól maradt egy EURO<26 visa electron ami már nem is postabank, szoval mindegyik használhatatlan. Dombornyomottat csak olyat tudok szerezni, ami Cibes és mastercard.
Előzmény: edk440 (6331)
ZE Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6332
És nem kell a m.kir. posta miatt aggódnod :-P (persze fekete CD-tokban a tok és a CD-tartó rész közé rakva, meg más módon "eldugva" a borítékban, és úgy feladva könyvelt küldeményként mehetne, de... a BidPay té'lleg jobb.

Előzmény: edk440 (6331)
edk440 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6331
Ha van dombornyomott VISÁd, olcsóbb és gyorsabb a Bidpay.
Előzmény: Geezm0 (6330)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6330
ok bocs hülye vagyok, money ordert irt, rákerestem, elolvastam, akkor AmEx-nél veszek egy ilyet 1500ért, és küldöm neki postán? Ez megbizható?
Előzmény: ZE (6327)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6329

Inkabb az elado butasaga volt a 19.95

A postas meg szart ra :)

50 dollar alatt elvielg nem bizgeraljak. De nekem sokminden atcsusszant mar.

Előzmény: matchbox (6328)
matchbox Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6328
Nekem jött már 1 db matchbox 3,95 ért is, meg 19,95 ért is. Szerintem a postáskisasszony 'jóindulatán' vagy az eladó szemfüleségén mulik, h tudja feladni. A vám az meg mindig kérdés. Legutoljára a 15 USD jelölt csomagom simán átjött, pedig nem volt gift.
Előzmény: t.lantos (6325)
ZE Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6327
"csak utalást fogad el" -- Wire transfer-hez (ez az átutalás) kell számlaszám; névvel-címmel csekket tudsz neki küldeni, de ezt 1234567890-szer kitrágyaltuk errefelé...
Előzmény: Geezm0 (6326)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6326
Rendeltem USA-ból egy cuccot, megvan a végső ár szállítással, de a srác csak utalást fogad el. Milyen adatok kellenek egy átutaláshoz? Ő adott nevet, címet és kész. Ott hogy ez, van valami számlaszám? mit kérjek még tőle?
t.lantos Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6325

A postakoltseg nem lehet tul sok, ha kicsi a cucc, mert elkuldheto levelkent is.

A bidpay meg lesz 3 dollar.

Aprosagra nem fognak vamolni szerintem, ugyhogy erdemes. Ha 10e helyett megvan 5e-bol, azert nem rossz arany. Meg jot tesz a májnak :)

Előzmény: matchbox (6323)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6324
Intézek olyat is.  Full szervizt kapsz! :)) Küldj linket, hogy mi kell, meg mennyi a max amit neked megér. Elsőre nem fogok licitálni, csak adok rá ajánlatot. Mailcímem publikus.
Előzmény: Matiz (6317)
matchbox Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6323
Ilyen kis összegnél a Bidpay a nyerő az USA-ba. De annak a dijjával + szállitás nagyjából a hazai árnál vagy:-( Na jó nem egészen, de nem egy nagy biznisz. Ha meg nincs rajta, h ajándék elvileg akármilyen kis összeg megvámolhatják.
Előzmény: erozsolt (6322)
erozsolt Creative Commons License 2005.04.10 0 0 6322
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem. Amcsiban láttam számítógépes kütyüt, ami ált 7 dollárért szokott elmenni, és itthon meg 10000 Ft fölött van boltban (laptop specifikus cucc, csak eredetiben lehet beszerezni).

- Hogyan jó ilyenkor a pénzt utalni, hogy minél jobban megérje?
- Ilyen minimális összeget ugye nem állít meg a vám meg a miacsuda (egyszer vettem Hong-Kongból valamilyen GPS kábelt 40 dollárért de ott korrektek voltak és ráírták a csomagra, hogy Gift meg hogy Product Sample, szóval segítettek is)
- Egyáltalán hogy van most ez a vámhatár cucc? 50000 alatt nem állítják meg a csomagot, és ezt a biztosításról nézik le?

Köszi az infókat és bocs a kapkodásért meg a slangért.
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.09 0 0 6321
Köszi az infókat.
Előzmény: t.lantos (6320)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.08 0 0 6320

390 ft a havi. Adnak egy kartyaolvasot meg egy kartyat. Ennek a kartyanak van eves dija, cserebe az elso bankkartya dijat meg elengedik, ugyhogy ez a resze nullszaldos.

Az idegen bankkoltseget nem vallalom, soha nem merult meg fel. Ha meg megis felmerulne, akkor a kulonbozetet inkabb kikuldom postan. Meg mindig jobban jarok, mint a 2000ft-os dijakkal.

A 390-ben meg van valami eletbiztositas, illetve sms-t kerhetsz a kulofele tranzakcioidrol. (ennek a havidija amugy 200 ft, az alapdij meg 190, vagyis pont 390 lenne).

Reszemrol azt mondom, ennyi belefer.

Előzmény: Lackó koma (6319)
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.08 0 0 6319
Ez az 500 Ft tényleg marha jól hangzik.
És mennyi a havi fix számlavezetési költség erre a számlára?
És még egy kérdés: pár napja nézegettem a K&H-nak a hirdetményét, amiben tényleg ott volt ez az 500 Ft, de alatta egy sorral az volt, hogy ha vállalod az idegen bankköltséget is, akkor az átutalás dija minimum 5000 Ft. Erről mit tudsz?
Előzmény: t.lantos (6316)
Vgaby Creative Commons License 2005.04.08 0 0 6318

Sziasztok !

Besírok az amerikai eladókon ! Megbeszélem velük, hogy WU-val megy a pénz, azt mondják rendben, elküldöm, megírom hogy elment megírom a hivatkozási számot, azután várok, várok, várok.

Megkérdezem mi van ? Erre azt mondják nem kaptak semmilyen pénzt. Mondom a WU nem viszi házhoz a pénzt hanem el kell menni stb... Ezen teljesen meg voltak rökönyödve, hogy még ilyet nem is hallottak. Belinkeltem nekik a WU honlapját írtam használati utasítást hozzá. És tegnap végre az egyik feladta a csomagot. A másik talán holnap bemegy a WU-hoz. Azt hiszem nem véletlen, hogy náluk egy golyóstollhoz is 40 oldalas használati utasítást adnak. :)))

Matiz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6317
És olyat nem vállal valaki, hogy licitál, intézi a szállítást?

Az ebay.de-n valami fantasztikus modellkínálat van, nagyon jó árakkal. Nézegetem már régóta, a leütési árak hihetetlenül olcsók szoktak lenni (az itthoniakhoz képest). És nem tudok licitálni, mert rohadtul nem tudok németül, valamint fingom sincs, hogy kell :((( Szar ügy.
Előzmény: Dhokthol Genya (6238)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6316

K&H elektronikus (forint) szamlacsomagom van. Marc 1 ota 500 ft az EUR utalas.

Vigyazz, anglia nem eurozona. Bar ha fontot utalsz, az is ugyanannyiba kell hog ykeruljon, mert nem eur, hanem devizaatutalas van a dijszabasban.

Előzmény: decay (6315)
decay Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6315

kösz a hasznos infokat...még egy utolsó....itt a nagy átutalási mizériában...mindenki más bankra esküszik....cib, k&h, otp, inter-európa stb......kifejezetten eurozónába ,legfőképp angliába és olaszországba te  melyik bankot használod?..

azt otp kb 2000 ft...itt olvastam hogy a k&h csak 500....tényleg ennyi a különbség....

Előzmény: t.lantos (6314)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6314

A befizetes helyi penznemben vagy dollarban, a kifizetes szinten.

Előzmény: Tm1992 (6313)
Tm1992 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6313

Es az fontban is mukodik? Mert en azert is nem probalkoztam vele, mert ugy tudtam, csak dollarban muxik, az meg nekik nem jo....

koszi

Előzmény: raider (6312)
raider Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6312
Küldj neki Western Union money transfer-t, én oda mindig azt szoktam.....
Előzmény: Tm1992 (6309)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 6311
Nem csekk, a nevében is benne van, hogy postai utalvány. Ilyet tőlünk Angliába - egyelőre - nem tudsz küldeni.
Előzmény: Tm1992 (6309)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.06 0 0 6310

A bidpay-t valoban usa-ba torteno fizetesnel erdemes hasznalni leginkabb. Elfogadni termeszetesen egy nemettol is elfogaom, ha annyira hulye, hogy ez jo neki, de euro ovezetbol inkabb atutalas.

De pl. az angoloknak nagyon draga az utalas, ezert jobban jonnek ki a bidpay-el.

Egzotikusabb helyekrol pedig egyertelmuen nyero. Volt szingapuri vevom, ennel egyszerubb mod nem lett volna a tranzakciora.

Előzmény: decay (6308)
Tm1992 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 6309

Sziasztok!

Egy angol cuccra kellene fizetnem, de sajnos nem hajlando a delikvens megadni a bankszamlaszamat, igy nem tudok utalni (boritekolni pedig nem szeretnek). O mindenkeppen "International Postal Order"-hez ragaszkodna, de azt sem tudom hogy fogjak ehhez hozza (persze csak fontban jo a draganak...). Ez a csekket takarja? Hova forduljak ez ugyben (OTP szamlam van)?

elore is koszi a segitseget...

decay Creative Commons License 2005.04.06 0 0 6308

Kösz a választ T.LAntos!

és a bidpay, amennyiben elfogadja fizetési módként az eladó, akkor európán belül is működik és megéri..mert a hozzászólások alapján ugy láttam kifejezetten amerikai adásvételhez ajánlják..Mondjuk pl olaszország felé vagy németországfelé.....ugy láttam a visszaolvasáskor hogy te már rendeltél olaszországból....szóval oda az átutalás jobb megoldás vagy nyugodtan mehet a bidpay? 

Előzmény: t.lantos (6307)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.06 0 0 6307

Jopar tranzakciom volt mar a bidpayan (20 koruli vetel es eladas is).

Atverest nem tapasztaltam. De karacsonykor 1 honapig jott a csekk. Posta sux.

Előzmény: decay (6306)
decay Creative Commons License 2005.04.05 0 0 6306

helló

bidpayről lenne szó....még nem fizettem vele....

dombor hitel visam van.....na most ez mennyire megbízható dolog..adatokat megadni stb..még senkit nem húztak le?....ha van valakinek rossz tapasztalata a bidpayről az legyen szíves irja ide és vegye el a kedvem....

Vgaby Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6305

Sziasztok !

Nézzétek mit találtam a Pay-Pal-ről. Ha volt már akkor bocsi ! Miután átolvasgattam, már nem is vágyom annyira rá !

http://www.paypalwarning.com/

t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6304

Hmm. Erdekes. iskolaba menet sose tuntem el :)

Most kuldok Szentesre. Az is benne van a 3szogeben? Mert akkor ajanlottan kuldom.

Előzmény: chapelle (6303)
chapelle Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6303
"A multkor ennyi ido alatt ert le szegedre egy levelem."
OFF. Örülj, hogy leért, a Szeged-Budapest destináció a bermuda háromszög titkának triviális példája, ha szabad ezzel a kép- és számmisztika-zavarral éljek.
Előzmény: t.lantos (6294)
wattts Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6302
végre sikerult kössz a seggítségeket
Ariel Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6301
nem kell bejelolni hogy fizettel.
Előzmény: wattts (6299)
edk440 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6300
Akkor kattints a bal oldali menüben a My Account alatt a Feedbackre, és tessék.
Előzmény: wattts (6295)
wattts Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6299

jaja lehet!

Figyu eleg bea vagyok de hol kell bejelölni hogy kifiezettem?

Kösz :)

t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6298

Az valoban nem volt draga. Bar lehet, hogy arrafele alacsonyabb tarifakkal dolgoznak.

De szerintem aki sokat  szallittat veluk, annak kulon arai vannak, mert van egy partnerunk, akitol ritkan rendelunk, es mindig dhl-el kuldi a cuccot, eleg olcson.

Előzmény: wattts (6297)
wattts Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6297

oksa köszi!

És a DHL csak??? 22$ ! ez nem draga sztem!

t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6296

Eloszor akkor jelold be, hogy kifizetted.

A dhl az mas, az tenyleg gyors.

Előzmény: wattts (6295)
wattts Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6295

Kössz, bar nem latok ilyet, gondolom azért mert azt irja ki hogy meg nem fizettem ki!

DHL-el küldte a srác és tök faxán nyomon lehetett követni a DHL online trackinggel!

t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6294

myebay - items won - az adott cikknel leave feedback

van 80 karaktered ra.

Amugy hogy a rakba ert ide 4 munkanap alatt? A multkor ennyi ido alatt ert le szegedre egy levelem.

Előzmény: wattts (6293)
wattts Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6293
Üdv! sikeresen vettem árut az ebayen! 4 munkanap alatt ideért a cucc argentínából! Hogy tudok feedbacket írni a srácnak? Kösz :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6292
Cib bank, IBAN/SWIFT megadasaval 5 USD a koltseg. Idegen koltseg nekem sem jelentkezett mostanaban. Ja, ez is forintszamlarol, es internet bankon keresztul lett utalva.
Előzmény: t.lantos (6287)
chapelle Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6291
Igen, ez így már érdekes. Sajnos nem minden postán lehet igénybe venni, de örüljünk. Elméletileg furcsa, hogy a postának és a postán keresztül miért olcsóbb utalni mint magánszemélynek a számlájáról, majd én is megnézem, hogy a csökkentett díjakkal mi a helyzet. Épp most csúsztam le két tranzakcióról, a fenébe... Egyre többen vagyunk az ebayen, nekem egyre nehézkesebb a részvétel.
Előzmény: Marcesz (6286)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6290

Forintszamlarol, ebank-bol.

Előzmény: Youme (6289)
Youme Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6289
Forint vagy deviza számláról?
TGabesz Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6288

Én márciusban 2 átutalást intéztem (OTP), mindkettő kb. 2000Ft volt. Olaszországba ment mindegyik, idegen bankköltség nem volt. (IBAN/BIC adatokkal)

500Ft-nak én is örülnék.:)

t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6287

Apropo banki dijak. Mindenki nezzen utana a sajat bankjanal, nekem a K&H marcius 1 ota az IBAN/SWIFT parossal kuldott utalasaimra 500 forintot szamlaz, idegen koltseg nem volt egyszer sem.

Ez azert mar elfogadhato ar.

Előzmény: chapelle (6284)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6286

Ez maradt le...

10.000 Ft-ig 1080

20.000 Ft-ig 1440

50.000 Ft-ig 1720

100.000 Ft-ig 2260

100.000 Ft felett 2260 Ft és minden további megkezdett 100.000 Ft után + 640 Ft, de maximum

11.300 Ft

Előzmény: Marcesz (6285)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6285

http://www.posta.hu/object.586c7b9f-8e7f-40c0-9d4d-a1bf9d030f6d.ivy

2.2. Többlet díjak

A 2.1. pontban foglalt díjon felül az alábbi országba utalványonként további díj számítandó fel:

Ausztria 500 Ft

Előzmény: chapelle (6284)
chapelle Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6284
Elfogadom. Amúgy mit jelent konkrétan az, hogy "sokszor olcsóbb, mint a banki átutalás"? Sokan sokalljuk a banki költségeket, ha neked ebben kézzelfogható javaslatod van akkor oszd meg kérlek a közösséggel: mikor, mi és mennyibe kerül.
Előzmény: Marcesz (6282)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6283

Angolul nem kell, mert oda nem lehet kuldeni :)

Nemetul meg postanweisung ha jol remlik.

Előzmény: Geezm0 (6279)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.04 0 0 6282

„A postautalványt en block el lehet felejteni mert lassú és gyakorlatilag szimpla pénzküldésről van szó a posta közbeiktatásával.”

Már miért lenne az? Mostanában pár nap alatt odaért, és sokszor olcsóbb, mint a banki átutalás.

Előzmény: chapelle (6280)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6281
Ezt irja pontosan:
Zahlungshinweise des Verkäufers
Wenn Sie die Auktion gewinnen, der Versand innerhalb Deutschlands passiert und es keine weiteren Absprachen gibt, überweisen Sie den Gesamtbetrag an folgende Bankverbindung. // Kontoinhaber: Mezzoforte - A. Hofmann & Partner GbR / Kontonummer: 941524502 / Bankleitzahl: 262 814 20 / Bank: Dresdner Bank AG (IBAN: DE50 26281420 0941524502 / BIC-SWIFT: DRES DE FF)
Akzeptierte Zahlungsmethoden
Überweisung
Barzahlung bei Abholung
siehe Artikelbeschreibung

Az áru uj és európába szállit, ebböl következik hogy ide is.
chapelle Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6280
Vigyázz ha ennyire bírsz a német nyelvvel, nehogy megvezessenek. A postautalványt en block el lehet felejteni mert lassú és gyakorlatilag szimpla pénzküldésről van szó a posta közbeiktatásával. Az OTP juniort valószínűleg használhatod ha az Überweisung fizetési mód szerepel, de ennek tudtommal nincs webes nemzetközi utalási lehetősége és csak bankban személyesen intézheted (én OTP-vel nem utalok külföldre). Jótanács: én a helyedben nem ugranék bele komolyabb bizniszbe mielőtt ennyire nem ismered a részleteket mert könnyen rosszul fog elsülni valami.
3 fontos dolgot tisztázz:
- mivel fizethetsz (átutalás, Bidpay, Western Union, egyéb)
- küldi-e Magyaroszágra a dolgot
- mennyi a postaköltség
- egyéb finomságok (visszavétel, garancia, új/használt dolog, megbízhatóság)
Előzmény: Geezm0 (6276)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6279
És hogy van angolul vagy németül hogy postautalvány?:) Számlájára is tudom utalni igy nem? akkor el kell fogadnia, vagy WU-t még meg kérdezem.
Előzmény: t.lantos (6277)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6278
Én megnézem szívesen féligkészen is azt a GY.I.K. weblapot :))
Előzmény: Youme (6268)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6277

Atutalas, kp, vagy nez meg, mit ir a leiras.

Kerdezd meg a postautalvanyt tole, vegulis az is hasonlit egy utalashoz :)

Előzmény: Geezm0 (6276)
Geezm0 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6276
ebay.de-n licitálok csak nem nagyon tudok németül, ha az van odairva hogy:
-Überweisung
-Barzahlung bei Abholung
-siehe Artikelbeschreibung
Akkor tudok nemzetközi postautalvánnyal fizetni vagy sem? Ha nem akkor otp junior számláról megy az utalás? köszi
Hantaboj Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6275

Nem mondtad, hogy milyen, de ha IE6, akkor egy IE6SP1 (újra)alkalmazása dobhat a dolgon:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=1e1550cb-5e5d-48f5-b02b-20b602228de6&displaylang=en

Előzmény: Janos1950 (6273)
ZE Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6274
mozilla.fsf.hu :-)) A suxplorer-t full wendóz reinstall-lal tudod egyszerűen visszavarázsolni...
Előzmény: Janos1950 (6273)
Janos1950 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6273

Kedves Kollégák!

Nem eBay-es téma, de szeretném ha valaki segitene!

Véletlenül kitöröltem néhány dolgot a számitógépem-

ből. Most az az ábra, hogy hiába szeretném letölteni a

Windows Media Playert a gép állandóan kiirja hogy

hiányzik az "iexplorer.exe". Honnan tölthetném le ezt

a hiányzó herkentyüt. Megjegyzem: néhány hónapja

kaptam ezt a régi IBM masinát és minden előképzett-

ség nélkül magamtól jövögetek rá a használatára. Az

eredetileg meglévő Média Playert lányos zavaromban

kitöröltem és most hiába kóválygok a különböző

letöltő lapokon nem találom ezt a hiányzó micsodát.

Segitségüket előre is köszönöm. Janos1950

morbiczer Creative Commons License 2005.04.03 0 0 6272
Tutira nem, sasolom én azt a bankszámlakivonatot rendszeresen.
Ariel Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6271
morbiczer!

lehet csak nem figyeltel jol... nekem a rafibol kemenyen ezreket vontak le egy nemet rafis szamlara utalas miatt.
Előzmény: morbiczer (6270)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6270

Még egy, aztán ígérem csöndben maradok.

Én a Raiffeisenbanknál vezetett egyszerű forintszámlámról szoktam utalgatni Németországba (és egyszer Ausztriába). Az utalási költség 5 dollár*, ami 1000 forint alatt van. Elvileg kellene még fizetnem 5 dollár konverziós költséget is, mivel forintszámláról utalok eurót, de ezt még sosem számolták fel. Külföldi bankköltség se merült még fel soha.

Úgyhogy ezen a területen csak jó tapasztalataim vannak.

* Pontosabban ez a minimális utalási költség, de hogy ennél nagyob legyen, ahhoz már tényleg magas összeget kellene utalni.

morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6269

Különben már az előbb is akartam írni, csak elfelejtettem, hogy nagyon jó a topik. Pár napja találtam rá, de már elolvastam több hónapnyi hozzászólást.

Pár hónapja kóstolgatom az ebay-t, de eddig csak a németektől rendeltem. Az ami nekem kell azonban inkább Amerikából hozzáférhető, úgyhogy előbb-utóbb majd onnan is szeretnék rendelni, de egyelőre visszatart a fizetés macerássága, iletve költsége. Majd utánnajárok ennek a bidpay dolognak, amit itt többen is említettek.

Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6268
Készítek egy GYIK honlapot, abba is belevettem ezt a minimáláras lényeget. :o)Amúgy már kész a lap csak amíg esetleg hibák vannak benne nem akarom kitenni ide a linket.
Előzmény: gergo9 (6266)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6267
Genya! Neked is köszi! :))
Előzmény: Dhokthol Genya (6265)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6266

Kedves Morbiczer!

Nagyon szépen köszönöm a kímerítő és részletes válaszod! Így már világos a dolog

remélem fáradalmaiddal másoknak is segítettél :))

Előzmény: morbiczer (6264)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6265

Itt már mindent leírtak előttem, nincs mit hozzátennem, de nagyon ügyesen kérdeztem, hogy ennyire kielégítő válaszokat kaphattál !!! :))))

Előzmény: gergo9 (6254)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6264
Különben szerintem nyugodtan írhatsz neki, és megkérdezheted, hogy nem vehetnéd-e meg minimáláron. Nem volt nagy tolongás a dologért, úgyhogy talán belemegy. Így legalább megtudod, hogy mennyi volt a minimálár. Aztán ha azt mondja, hogy 25 font, és neked annyit nem ér meg, akkor még mindig mondhatod, hogy sorry.
Előzmény: morbiczer (6263)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6263

1. Fontos megkülönböztetni a kikiáltási árat és a minimálárat. Kikiáltási ár mindig van, ez jelen esetben az 5 font volt. Ennél kisebb összeget nem lehet megadni. Az eladó megadhat minimálárat is, bár általában nincs ilyen. Ez azt jelenti, hogy ugyan ennél alacsonyabb összegről indul a licit, de az eladónak addig nincsen veled szemben eladási kötelezettsége, amíg a licit nem éri el a minimálárat.

Egészen addig, amíg nem éred el a minimálárat, lesz egy figyelmeztetés a licited mellett, hogy "Reserve not met", azaz a licit még nem érte el a minimálárat. (Sőt, feltételezem, bár konkrétan nem tudom, hogy eleve van egy figyelmeztetés valahol a termék leírásában, hogy itt bizony van minimálár. Legalábbis így lenne korrekt.)

Alapvetően ez az egész minimáláras dolog hülyeség, nem is nagyon hiszem, hogy a vevők közül bárkinek tetszene. (Hiszen miért nem mindjárt onnan indítja akkor a dolgot?) Ha igaz, amit itt mások írtak az ebay díjképzési rendszeréről, akkor alacsonyabb indítóár után alacsonyabb költségek merülnek fel, valószínűleg ez motivál. Meg az alacsony kikiáltási árnak reklámhatása is lehet.

2. Tudsz magadra is licitálni. Amikor licitálsz, akkor nem az az összeg lesz az aktuális licit, amit beírtál, hanem az, ami éppen magasabb, mint a második legmagasabb licit. Ennek megfelelően a legelső licit leadását követően mindig a kikiáltási ár lesz a licit aktuális értéke, és ez csak akkor fog növekedni, ha mások is jönnek licitálni. Ilyenkor a rendszer mindig nézi, hogy az új licit magasabb vagy alacsonyabb, mint az az összeg, amit te megadtál. Ha alacsonyabb, akkor automatikusan licitál helyetted úgy, hogy az új licited éppen meghaladja a második ember licitjét. Ha az új ember licitje volt a magasabb, akkor pont fordítva, az ő licitje lesz éppen magasabb, mint ami a te maximumod volt.

Egy példa, mert ez így most biztosan nagyon zavarosan hangzik.

5 fontról indul a porszívó árverése. Neked a porszívó megér 10 fontot, ezért licitálsz és ezt a 10 fontot adod meg maximális licitnek. Mivel más még nem licitált, ezért a licit állása csak 5 font lesz, nem 10. Másnap jön valaki, akinek 7 fontot érne meg a dolog. Ő csak azt látja, hogy 5 fontnál áll a licit, nem tudja, hogy adott esetben te 10 fontig is hajlandó lennél elmenni. Belicitálja a 7 fontot, de a rendszer tudja, hogy korábban valaki 10 fontot is megajánlott, ezért a te nevedben automatikusan licitál egyet a második ember licitjére reagálva. A licit aktuális értéke 7,50 font lesz, hiszen olyan licit kell, ami magasabb, mint a 7 font. (Az, hogy pontosan mennyivel lesz magasabb [itt a példában 50 penny] gondolom a beállításoktól, illetve az összeg nagyságától függ.) Na most te látod, hogy valaki felnyomta 7,50 fontra, és megijedsz, hogy jön valaki, akinek 10 fontnál is többet ér meg, és elveszi tőled. Ekkor simán licitálhatsz magadra, aminek nem lesz közvetlen következménye (az aktuális ár 7,50-en fog maradni), de ha mondjuk beadsz egy 15 fontos licitet, akkor ezzel "ki tudsz védeni" egy mondjuk 12 fontos későbbi licitet, ami a 10 fontos ajánlatodat már lenyomta volna. (Persze akkor is licitálhatsz magadra, ha közben más nem licitált.)

A rendszer tehát automatikusan licitál a te nevedben a maximális áradig. Ez biztosítja, hogy ne kelljen egyfolytában a gép előtt gubbasztanod és figyelned, hogy mit csinálnak a többiek.

3. Na most mi van akkor, ha van minimálár, de csak egy ember akar licitálni? Ebben az esetben az aktuális licitár ugyanis elvileg sose fog elmozdulni a kikáltási árról, akármennyit is adsz meg maximális licitnek. Nekem még sosem volt ilyen, de ezt találtam a FAQ-ban:

"If your maximum bid is the first to meet or exceed the reserve price, the effective bid displayed will automatically be raised to the reserve price."

Tehát ha a maximum téted eléri a minimálárat, akkor automatikusan arra a szintre ugrik az aktuális licit, függetlenül attól hogy a többiek mennyit licitáltak. Erre talán úgy lehet tekinteni, mintha a tulajdonos licitált volna egyet a minimálár mértékében.

4. A te konkrét esetedben az történt, hogy volt minimálár, de a te maximális licited (6 font) nem érte azt el.

Remélem ez így érthető volt.

gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6262
Azért köszi! :)
Előzmény: Youme (6261)
Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6261
A vaterán miután licitálok, szokta jelezi hogy a "Minimálárat nem érte el!" De mivel én sem nagyon ismerem az ebay-en a minimáláras cuccokat, ebben nem tudok segíteni. :-(
Előzmény: gergo9 (6260)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6260

vagy két login :))

Most már csak annyit szeretnék tudni, hogy hogyan lehet akkor tiszteségesen licitálva megtudni a már "üdvözítő" árat.

Van közben valami figyelmeztető felirat amit esetleg nem vettem észre?

Ha lesz legközelebb (remélem visszateszik:) akkor hogyan csináljam?

Előzmény: Youme (6259)
Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6259
Szia gergo9!

Ha jól értem ZÉ-t, akkor nem tudod feljebb tornászni az árat mindaddig amíg csak Te egyedül vagy érdeklődő. Ehhez már 2 ember kellene?
Előzmény: gergo9 (6258)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6258

Szia ZE!

Köszi. De ha egyszer én voltam az egyetlen, akkor hogy emeljek tétet, ha az rossz volt ?

Vagy közben kíírta ezt (mármint, hogy nem elég) csak nem vettem észre?

Bár most már mindegy... :((

Ja és hol derül ki az indulóár? Vagy eszerint az is titkos?

Előzmény: ZE (6257)
ZE Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6257
5 font az induló ár. A minimálár az, amit szeretne érte kapni az eladó. Mivel az induló ár alapján (is) fizet az eBay-nek, így ezen is spórolni akart -- most speciel vesztére...

Mások licitjeit természetesen nem látod, de ezt már párszor leírtuk itt :-)

Egyébként meg works as designet: mi értelme lenne saját licitedet megemelni, ha más nem licitált közben? Magyarul így hangzana valahogy:
(eladó): 5 fontról indul a licit.
(te): tartom az öt fontot.
(licit vezetője): az eladó ennél többet szeretne kapni érte, de ez az ő problémája :)
(te): Jó, akkor legyen hat font!

Summa: NEM a "reserve"-nek kell megfelelned, hanem az indulóárnak, vagy a legmagasabb licit+licitlépcső értéknek.
Előzmény: gergo9 (6256)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6256

..hát ez így elég fura...azt hittem az 5 font a minimálár, és nem láttam más ajánlatot. de most nyertest sem hirdetett... 

Eszerint vannak rejtett árak...és lehet, hogy naív a kérdés, de akkor mások licitét sem látom? Akkor hogyan tudom meddig kell licitálni, illetve akkor miért dobta vissza a 6fontos ajánlatom 5-re azt meg feljegyezte. (tuti, hogy 6 fontot írtam!)

Bocs, ha ilyen alap dolgokkal zaklatlak titeket, de elolvastam az elejéről több mint 1000 hozzászólást, de utána már "kifolyt a szemem" :)

Előzmény: Youme (6255)
Youme Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6255
Köszi! Most már legalább ezt is láttam. :o) Minimálárat egy angol aukción. Ahogy látom az volt a baj, hogy nem érted el. Ki tudja mennyin állt a minimálár? Lehet, hogy 20-30 font? Én pont ezért utálom ezt a rejtett minimálárasdit. Akkor inkább induljon arról, bár tudom így spórol az ebay felé..
Előzmény: gergo9 (6254)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6254

Szia Youme: az angolon volt.

Genya! Előre is nagyon köszi! Itt a "főlap"

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4369504168&ssPageName=ADME:B:WN:UK:1

és itt az eredmény (history)

http://offer.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=4369504168

Előzmény: Dhokthol Genya (6252)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6253

Citibanknak van egy klasszikus hitelkártyája! Nincs mögötte valós számla, csak hitelkeret, amiből ha elhaszáltál valamennyit, azt hó végén vissza kell fizetni, és akkor költsége sincs. Jár hozzá olcsó pénzért egy utasbiztosítás is, ha átléped a határt és fizezetsz vele, azonnal aktiválódik, nem kell állandóan kötögetni, ha külföldre mész.

T-mobile aranykártyásoknak asszem alapból jár. Én még Westelesként kaptam.

Regisztrációhoz tökéletes! ;) 

Előzmény: microdrive (6239)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.02 0 0 6252
Szerintem nem Te voltál az első. akkor is a kikiáltási árat látod, ha már licitált valaki, és tett rá pl. 10 fontot. Erre a Te 5-öd kevés, és kijön a piros x, hogy tegyél még rá. Hogy utána mit kevertél össze -természetesen ha így történt- nem tudom. Ha nem titok linkeld be ide, vagy küldd el mailben a porszívó linkjét és megnézem.
Előzmény: gergo9 (6247)
Youme Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6251
Angol ebay-en én még nem láttam minimálárat, csak az USA-n. Vagy ez ott volt?
Előzmény: gergo9 (6250)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6250

hja... :))

de 5 volt a minimálár, és én 5-öt adtam (először) csak ez kevés volt neki, utána meg nem engedett "magamra"licitálni.

Előzmény: ZE (6248)
ZE Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6248
Csiszolj az angiluson; gondolom a minimálárat nem érte el a licited...
Előzmény: gergo9 (6247)
gergo9 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6247

Sziasztok!

Képzeljétek, hogy szívtam meg fél órája az első licitálásom...lehet, hogy nem olvastam eleget a fórumot :(( vagy nem elég a középszintű angolom...

Egy számomra (minta példánynak fontos), itthon nem kapható használt vízfilteres porszívót néztem ki magamnak az angol e-bayen. Egyetlen licitálóként (és tapasztalat nélkül) tegnap az induló árat tettem meg (5 font), mert még "limonádé" amerikai filmekből rémlett, hogy a kikiáltási árat "tartva" is megnyerhető a licit.  

Itt viszont a gép kiírt, egy piros X- kíséretében hogy nem elég induló licitnek, bár én vagyok a legnagyobb ajánlattevő, de ELFOGADTA !!! licitként. 10 percre rá gondoltam teszek egy magasabbat (biztos ami biztos) 6 font, de a gép nem engedett nagyobbat tenni, visszavette és 5 fontos ajánlatként elfogadta! (gondolom nem enged ugyanazon személynek saját ajánlatára licitálni) még gondoltam magamban, hogy milyen korrektek ezek az "e-bay-ék"

...az eladóval még előtte sikerült lelevelezni, hogy elpostázzák a gépet Magyarországra is.

Fél órája meg végignézve (végigizgulva) a finist...egyszerűen kipottyantam

(más ajánlat nem volt)

Szóval így póruljártam... nem tagadom nagy lendületet adott az angolom továbbcsiszolásának, de mint (gyakorló) Informatikus Mérnök, alapvető algoritmus hibának tartom, hogy licitnek értelemszerűen hibás értéket is elfogad a rendszer.

ötletek, tanács? 

microdrive Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6246
köszi szépen...
garfieldka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6245

Jól nézz körül!

Az OTP pl. bevezeti a napi limitet. 50 ezer forintot utalhatsz naponta. Többet csak akkor, ha elektronikus aláírásod van. Nem tudom, milyen feltételekkel lehet csinálni, de biztos ára van. Ma jött a limitről a hírlevelük.

chapelle Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6244
Igen, egy kicsit rövidre sikeredett az ajánlás, elnézést. Nekem ING bankszámlám van, innen utalgatok de nem ajánlom, ráadásul asszem nem is mindenki tud ott számlátnyitni. Nincs netes felület, kicsit drága, stb.
Ha a többiek tapasztalatát olvasgatom akkor az OTP lesz a megoldás vagy a Rafi (Raiffeisen), ez utóbbit annyira nem ismerem. Ha csak erre a célra kell akkor arra elég a szar OTP is, ráadásul a Visa, hiszen a BidPay csak a Visát fogadja el. A banknak rosszak a kondíciói (hitel és betét), de kis tételben ez úgysem számít. Ha nagypályára pályázol akkor az említett honlap tud segítséget nyújtani, annak is az összehasonlító oldala. Klubtagok letölthetnek táblázatot az összes kártyáról (én nem vagyok tag), az segít a választásban.
Előzmény: microdrive (6241)
bugmaker Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6243
bocs 3 tank benzin.
bugmaker Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6242
Most hogy a DPD felemelte árait közel duplájára, kérdem tud-e valaki más, gazdaságos szállítót. Az én viszonylatomban kb 6 csomagot kellene hamarosan elhozni, ami DPD-vel kb 42e Ft lenne bruttó, mig ha én beülök kocsiba, kb két tank benzin. Szóval mit ajánlotok ha nem szeretnék 1500 km-t vezetni (oda-vissza)?
microdrive Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6241
oké köszi de valami egyéni tapasztalatra voltam kiváncsi, hogy hol a legyorsabb az ügyintézés és olcsó a díj...ennyi de azért megnézem ezt is...neked milyen van??? és miért?
Előzmény: chapelle (6240)
chapelle Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6240
www.bankkartya.hu
Előzmény: microdrive (6239)
microdrive Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6239
Ha egy magyar ebay címemet szeretném regisztrálni eladásra akkor mit ajánlotok milyen bankszámlával tegyem ezt...mit nyissak itthon...melyik az ami gyorsan megvan és olcsó....nagy forgalom nem lesz rajta  csak amit az ebay levon, mert különben a vevők a német kártyámra fognak utalni csak az nem jó az ebay-hez...sajna..na segítsen már ki valaki valmi tuti kis tanáccsal..köszi
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6238
Vállalok ilyet, küldtem mailt...
Előzmény: horex (6237)
horex Creative Commons License 2005.04.01 0 0 6237

Udvozlet Uraim!

Keresek valakit , aki otthon van es regisztralt a nemet ebay-en.

Szeretnek eladni nehany cuccot amire itthon kisebb a kereslet.

Ezekert nem veszodnek a regisztarlassal es ugysincs bankkartyam :)

Jo lenne ha bpesti lenne.

Ha valaki hajlando eresszen meg mar egy emilt

by horex

Marcesz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6236

Belföldön van az, hogy az ajánlott díj szorozva 25-tel, vagy valami hasonló. A "mozgó" kártérítésnek azért nincs sok értelme, mert az ajánlott szolgáltatás felára fix, és a kártérítés is ahhoz jár, teljesen függetlenül attól, hogy mennyit fizettél magáért a sima postaköltségért.

Egyébként jellemző, hogy nálunk, a mutyizások országában még egy ilyen kis hülyeséggel is megpróbál átbaszni a posta, mert nyilván ha külföldön veszik el a cucc, és te 1500 Ft kártérítést kérsz, akkor a külföldi posta a mindenhol szokásos 25-30 angol font körüli fix összeget küldi, és a postánk zsebében landol 9000 Ft. Persze ha belföldön veszik el, akkor a posta spórol, és itt valószínűleg erről van szó, sejtésem szerint az eltűnt küldemények jó része Ferihegyig sem jut el.

Előzmény: t.lantos (6230)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6235

Olcsóbb lesz a nemzetközi átutalás

(Napi Gazdaság 2005.03.31 / Napi Pénzügyeink / 2.oldal)

A Magyar Nemzeti Bank 2005. március 7-ével közvetlen tagként csatlakozott a nagy tömegű euróátutalások elszámolását végző páneurópai STEP2 fizetési rendszerhez. A magyar kereskedelmi bankok üzleti alapon vehetnek részt a rendszerben, jelenleg már 13 magyarországi hitelintézet csatlakozott közvetett tagként az MNB-hez. A STEP2 rendszerhez az MNB-n vagy más, külföldi bankon keresztül csatlakozó hitelintézetek magán- és céges ügyfeleiknek a korábbiaknál alacsonyabb díjszinten kínálhatják a 12500 euró alatti összegekre vonatkozó átutalásokat - áll az MNB közleményében. A jegybank és a közvetett tagok közötti forgalom elszámolását a Giro Elszámolásforgalmi Rt. végzi.

garfieldka Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6234

Nekem nemrég zárult egy decemberi csomagelveszési ügyem. Reklamáltam, erre a partner kerestetni kezdte. A beadványa eljutott hozzám, alá kellett írnom, hogy soha nem kaptam meg a küldeményt. Ezt visszajuttatták az indító postahivatalhoz, s az ő igazolásukra a partner megkapta a kártérítést. Nekem pedig ezután újra megküldte a BP511-es akksikat.

De ha jól tudom, nem kell itthon semmit tenned, az ilyen eseteket mindig az indító posta kezdeményezi.

Előzmény: vomit (6233)
vomit Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6233
valakik nagyon nincsenek megelegedve a fizetesukkel.
nekem nemetorszagbol zsinorban ketto csomagom tunt el.
milyen esellyel lehet itthon pampogni? a kulfoldi vizsgalatok meg nem zarultak le, lagalabbis nincs eredmenyem.
Előzmény: bugmaker (6232)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6232
én hamarosan megkapom (kopp-kopp) a kártérítést a tavaly novemberben USA-ba küldött és elveszett levél után: 10210 Ft-ot ... Ez a max.
Előzmény: Marcesz (6229)
vomit Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6231
nem kell senkivel levelezni. vagy legelabbis az azonosito adatokat nem kell megadni. nehany nap mulva elolvassak, es ugyis reagalnak (vagy goto kuka)

a tesonak semmilyen magyar cimet nem szabad beirnia, levelezesi cimnek sem.
a verified member barhonnan hasznalhatja a paypalt, budoslabu fejlodo vilagbeli mo. utolso szottyadt telehazabol is. ami miatt letilthatjak, ha ket helyrol egyszerre akarnak belepni. errol is volt szo amugy korabban a topikban.
Előzmény: edk440 (6227)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6230

Nekem ugy remlik, hogy a feladasi dij valahanyszorosa de max. x osszeg. Na ez az x lehet a tizenparezer. Bar eddig nekem meg semmi sem tunt el.

Előzmény: Marcesz (6229)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6229
Külföldre menő ajánlott levelek kártérítési összege fix, nem függ a feladási díjtól, nálunk a Posta nem árulja el a pontos összeget (más országokban megtalálható az üzletszabályzatban, kb. 10000 Ft körüli összeg), és tapasztalatom szerint olyan 11000 Ft körüli összeget még be lehet vasalni rajtuk gond nélkül.
Előzmény: t.lantos (6213)
mrqb Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6228
Szerintem kérd meg a tesódat a fizetésre, mikor nyersz. Én ennyit biztos megtennék a tesómnak, ha megkér.
Előzmény: Rukawa (6226)
edk440 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6227
,,írtam egy levelet a paypalnak ezzel kapcsolatban''

Hiba volt. Lehet, hogy pont ezzel hívtad fel a figyelmüket magadra.
Előzmény: Rukawa (6226)
Rukawa Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6226
sziasztok, ahogy látom előttem írtátok hogy végülis ha Franciaországban a tesom megcsinálja az accountot, és megadja a nevét illetve a passét akkor azt innen minden gond nélkül tudom használni?

írtam egy levelet a paypalnak ezzel kapcsolatban ,de b*sztak válaszolni :///
edk440 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6225
A vevő az a kaszinós, aki minden marhaságra licitál a reklám kedvéért.
Előzmény: Törölt nick (6222)
chapelle Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6224
Én egy érdekes dologba futottam bele, eddig még nem tapasztaltam: egy márkás ruházati cikkre licitáltam, de a licit vége előtt a rendszer levette ezt és az eladó összes holmiját a listákról, mondván a szellemi jogokat sértette. Jóllehet az eladónak már 600 feletti 100% pozitív visszajelzése volt, valószínűleg egyszerűen hamisított cuccokat adott el. Azért ez sem semmi, egyre kevesebb az ember bizalma az eBay szemetjeitől.
rstudi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6223
Azért abba a sok baromságba, amit összeírt, rengeteg szellemi tőke van. :DDD

Tényleg össze kéne dobni egyet, 650 dolcsi nagyon jól jönne. :)
Előzmény: t.lantos (6221)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6221

Mennyibol tudnank eloallitani? 20 dollarbol? Es kinaban? Gazdagok lehetnenk :)

Előzmény: rstudi (6220)
rstudi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6220
KicsitOFF: (remélem, még nem volt)

Időgép, alkalmi vétel. :)))
mrqb Creative Commons License 2005.03.30 0 0 6219
Youme:
Akkor Te még nem ismered az ebay keresési funkcióját. Tudsz keresést tárolni a rendszerben, és email értesítést kérni, ha érkezik találat erre a keresésre. Így nem kell manuálisan keresgélned.
Előzmény: Youme (6217)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.30 0 0 6218

Ilyen nekem is volt. Az eladott cucc 60 nap utan eltunik a myebay-bol. Volt, aki ezek utan adott egy pozitivot.

Ezeket nem tudom megerteni. 2 havonta lat gepet? :)

Előzmény: Youme (6217)
Youme Creative Commons License 2005.03.30 0 0 6217
Tényleg gratula. Mondjuk szerintem is csak olyasmit éredemes venni/eladni ami máshol vagy lehetetlen vagy nagyon megéri, vagy be van valamire indulva az ember. Én így vagyok egy TEAC mini HI-FI (500-as széria) rendszerrel ami itthon iszonyú drága újonnan, használtan is, de ritkán is árulják alig találni ilyet. Fejembe vetem, hogy egyszer felépítek egy ilyen rendszert és 1 részét (deck) itthon 75.000,- újonnan már sikerült megvennem angliából 51,- font + a szállítás volt és tökéletes állapotban van. Volt a többire is lehetőség (tényleg durva, hogy hetente kell nézni mert mindig új eladókat fedez fel az ember), de mindig túl drága lett a vége nekem, vagy eleve nem akart ide küldeni mondjuk egy 8 kilós erősítőt. :o) Visznot szépen lassan beszerzem a részeit ezt eldöntöttem. A legjobban "kopó" része már megven arra vigyázok, a többinél talán az idő nekem dolgozik + nem is baj ha addig gyűlik a pénz és nem kell kiadni sokat egyszerre.

Viszont kérdezném, hogy neked mennyi olyan volt aki nem adott semmi visszajelzést azután, hogy neki nyomtál egy + -ot? Nálam kettő is volt, mikor még nem jártam a 6 vásárlásnál (4 pizitív). Pedig minden klafán működött, semmi probléma nem volt. Minusz sincs, plusz sincs, semmi sincs. Ráadásul akik nem adnak mind nagy számmal rendelkezők voltak... Vagy majd belelendülök ebbe is idővel? :o)
Előzmény: t.lantos (6216)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.30 0 0 6216

Haat, ez egy jo kerdes. A vasarlasokon az itthoni arhoz kepest 20-40%-ot mindig sporoltam, vagy egyszeruen olyan termeket vettem, amihez itthon nem tudtam volna hozzajutni, igy nem az ar volt a leglenyegesebb (de akkor is olcsobb volt, mint mas forrasbol beszerezni).

Az eladasokat nezve osszessegeben talan meg nem adokoteles :)

De mashol szerintem nem lett volna mod eladni ezeket.

Előzmény: chapelle (6215)
chapelle Creative Commons License 2005.03.30 0 0 6215
gratulálok, erre tényleg büszke lehetsz. Visszanézve ilyen távolból szerinted mennyit spóroltál a vásárlásokon ill. mennyit nyertél az eladásokon? Ez utóbbi gondolom nehezebben mérhető hiszen nem tudod hogy mennyit kaphattál volna máshol az eladott holmikért...
Előzmény: t.lantos (6212)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6214
marcesz: bocs, azt hittem bidpayről beszélsz. ELnézést.
Előzmény: Marcesz (6210)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6213

Kuldd ajanlott levelkent. Nemzetkozi viszonylatban ez 510 Ft, viszont ha elveszik, akkor a feladasi dij 10-11 szerese a karterites. Az meg tobb, mint a 10 font.

Előzmény: gergely26 (6211)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6212

Bejelntem, hogy egyszercsak turkiz csillagot kaptam :)

Vagyis 100 folotti + (a minuszokkal egyutt).

gergely26 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6211

Hello!

Kérem alázzatok meg, köpködve mondjátok hogy hány oldalt lapozzak vissza, mivel már biztos 1322-szer beszéltetek róla,  de kérlek segítsetek egy kicsit. Angliába küldenék 10 fontot, CD tokba fogom rakni, de régebben mintha lett volna értéklevél opció a Magyar Postánál, most meg nem találom, szóval ajánlott,kéntértéknyílvánítással elégséges lehet vagy van még valami titkos fegyver az imán és szenteltvizen kívül arra hogy a pénz odaérjen épségben.

Köszönöm, thanks, gracias, danke :

Marcesz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6210
Szerintem félreértesz. Én arra értettem, hogy kellett valami indok a DPD részéről, amikor közlik a vevővel (pl. veled), hogy 22 Euró lett, ami eddig 12 volt.
Előzmény: bugmaker (6207)
chapelle Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6209
B+
A mi cégünk is követi az autóit (elméletileg, ha el akarnák lopni talán megtalálják), havi szinten kb 8000 Ft-ért. A DPD monnyon le. Szerintem más is lehete a dologban, emelkedő benzinárak, stb. A postát azonban úgysem fogja überelni :-)
Előzmény: bugmaker (6199)
ZE Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6208
Tehát egy fizetési tranzakciót, azaz a pénztárcádat egy harmadik félen keresztül nyomod? Upsz... Odaadod a pénztárcádat a proxynak, hogy fizessen helyetted... Öhöm-köhöm...
Előzmény: taxton (6203)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6207
Marcesz: szerinted mit kellett volna irnom?! A főoldalon ott van a kalkulátor, nekem kb 15 mp-be került _legelső alkalommal_, hogy kiszámoljam a fizetendő dijat ...
Előzmény: Marcesz (6205)
taxton Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6206

tanulokent az usaban eltem egy darabig es akkor nyitottam

Előzmény: Törölt nick (6204)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6205
Hát ez tipikusan az az indok, amit a kollégák szájába adnak valamiféle magyarázat gyanánt...
Előzmény: bugmaker (6199)
taxton Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6203

Evek ota  hasznalom a paypalt, Magyarbol  az usabol azsiabol, soha semmilyen gondom nem volt az Ip cimmel, az igaz viszont hogy a linkek az ebay oldalan usan kivul, nem mukodnek, szoval minden fizetesnel bekell jelentkezzek.

De az is kijatszhato proxival!

Itt egy ingyenes proxi oldal:  http://www.publicproxyservers.com/page1.html   

edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6202
Meg azt is írjuk, hogy a WU Money Transfer és a Money Order két teljesen különböző dolog. Ott vannak a díjak a Bidpay oldalán, neked annyiba kerül.

Dombornyomott VISA használható.
Előzmény: magácska (6200)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6201
magácska: a bidpayen tudsz kalkulációt végezni, h x összeg után mekkora jutalékot kérnek.
Előzmény: magácska (6200)
magácska Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6200
hmmm, akkor viszont a bidpay&mezei erste bank-os visa card kombináció működik? ránéztem a bidpay-re, és úgy látom, hogy csak akkor tudnám lecsekkolni, hogy működik-e, ha valóban küldeni akarok valamit. mondjuk én szeretném még azelőtt megtudni, hogy ne élesben essek pofára.
amúgy bidpay-nek mik a költségei? gondolom az átváltás miatt van egy kis veszteség, meg valami olyasmit is ír, hogy WU-s money Order-ként megy a pénz. márpedig itt azt írjátok, hogy a WU az elég költséges.
ja, a nyomtatott hvg-ben most volt egy cikk a devizaátutalásokról, meg a hazai bankokról, táblázatokkal. kicsit beolvastak a pénzintézeteknek benne. érdemes vetni rá egy pillantást.
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6199
Most beszéltem a DPD-vel, 10 euroval megnovelték a szállitási költségeket mivel (állítólag) minden autót műholdas követéssel láttak el. Ez az én viszonylatomban az eddigi 12 euróval szemben 22 eurós szállítást jelent, ami nagyon betesz ...
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6198

A bidpay jelenleg csak visa-t fogad el. Nekem ilyen az internetes kartyam, azzal mukodik.

Előzmény: Törölt nick (6197)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6196

Szimplan bokj arra, hogy fizetni akarsz. Az elso tranzakcioval elkeszul a regisztracio is.

Előzmény: Törölt nick (6189)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6195
Én azt mondom, hogy nem szükséges kijátszani, mert megengedi a használatot más országbeli IP-vel is, mint ahol a regisztráció történt.

Azt nem tudom, mit szól ahhoz, ha rögtön más országból használják.
Előzmény: Youme (6194)
Youme Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6194
A 6090-ben írták, hogy proxy-val ki lehet játszani PayPalt. Ha ez csak valami képtelen legenda volt, akkor viszont egy szót sem szóltam. :o)
Előzmény: edk440 (6192)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6193
Az első bidpayes fizetésnél megtörténik a regisztráció, külön nem lehetséges.
Előzmény: Törölt nick (6189)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6192
Ne terjesszünk már itt legendákat! Az amerikai fickó leírta, hogy igenis tudta használni Magyarországról a Paypal-accountját, csak mindig be kellett jelentkeznie, a közvetlen fizetési linkek nem működtek.
Előzmény: Youme (6191)
Youme Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6191
Valami proxi csellel meg lehet oldani, hogy innen használd a PayPal-t, de ezt valaki hozzáértőtől kérdezd mert nekem fogalmam sincs hogyan. Annyit tuok, hogy ha normál módon használod, akkor a kinti biztonsági rendszer illetéktelen behatolásnak fogja venni a magyar IP címről jövő hozzáférési kisérletet, és azonal letíltja accountodat. A pénzt pedig ami rajta van zárolni fogják!
Előzmény: Rukawa (6187)
mrqb Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6190

Youme:

Ezt örömmel olvasom! Ha valahova felrakod én szívesen elmondom róla a véleményemet, illetve próbálom az itt olvasottak alapján kiszűrni a pontatlanságokat.

Előzmény: Youme (6150)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6188
Én számos alkalommal fizettem Bidpay-jel US-only szállításnál is.
Előzmény: Törölt nick (6185)
Rukawa Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6187
Hi!

Köszi a figyelmeztetést. ÉS nem tudod hogy ha regelem ezt a kártyát a kint élő unokatesómmal és ő odadja az accountját passzal együtt, ugy megoldható lenne a dolog?
Előzmény: Youme (6180)