Keresés

Részletes keresés

Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8365
Csináltam egy külön accot a bátyámnak a paypalnál. Ha más megoldás nincs, sima pénzküldéssel kifizetem a maradékot, ami még hiányzik :-/
Előzmény: Teddy_KGB (8361)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8364
Igen ez attól van.. nekem is sokszor volt ilyen, amikor vissza jön a paypal-tól fizetésről a "confirm email" abban látod a szállitási cimet amit megadtál egyszer az van a cim melett hogy "confirmed" máskor pedig "unconfirmed" ..Szóval az eladó ahogy beállitja hogy honnan fogad el fizetések.. sokszor volt nekem is hogy nem jelölte kategórikusan hogy "only confirmed adress to ship" csak annyi volt hogy "ship to USA" tehát elszállitja más cimre is és akkor például az "unconfirmed adress" megjelölés szerepelt a paypal visszaigazolóján az emailben...
Előzmény: NLQ (8363)
NLQ Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8363

erdekes...

junius 20 korul regisztraltam a paypal accountomat a magyar es amcsi szallitasi cimmel...

juli 20 korul az amcsi cimem bevaltott confirmalt cimre nem tudom mitol...

ma vettem eszre, hogy a tegnap es ma mar ujra unconfirmed a cim...

en nem csinaltam semmit...  csak ugy magatol...

vicces...

szoval vigyazzatok mert ugye  vannak emberek akik csak confirmed cimre hajlandoak kuldeni...

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8362
Szia! Ez az utalandó összeg nagyságától függ a WU gyors és egyszerű de költségesebb. A bank átutalás lehet olcsóbb nagyobb összegnél de minden esetben kérdezd meg a tranzakciós dijjakat mielött utalsz, bankonként változó.
Előzmény: procax (8352)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8361
Igen, különben nehezen tudta volna elfogadni szerintem..
Előzmény: Bering de la Cruz (8359)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8360
Nem menne mert minden esetben check-olják a kártya adatokat. Tehát ha másik kártyát akarsz felvinni a paypal accountba 1. amikor beregisztrálod akkor ugyebár azt is megterheli 1.50 EUR vagy USD-vel és minden további kártyát amit beregisztrálsz az accountra. Másik kártyával ami nem a tiéd, csak akkor tudsz fizetni ha uj accountot regisztrálsz a paypal-nál és abba tudod felvinni azt a kártyát...
Huhh lehet hogy hűlyén irtam le...
Előzmény: Teddy_KGB (8358)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8359
Apropó amikor átirtad a kártya számot a kártya hátulján lévő 3 jegyű CV kódot is átirtad illetve a kártya lejárati dátumát? Tudom hogy hűlye kérdés de megkérdezem....
Előzmény: Teddy_KGB (8340)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8358

Az nagy kérés lenne, hogy csak azt számold bele, amit csak a sima Visa Classiccal fizettél? Amúgy a googleval rákerestem erre a kifejezésre, és ahogy látom másnál is jelentkezett ez a probléma, de megoldást már nem találtam :-/ Továbbra is várom a mailt a paypaltól.

Ha mondjuk egy családtagom Visáját adom be a paypalra, szerinted menne arról a pénzküldés? Elvileg csak a vezetéknév van lefixálva, a keresztnévbe bármit be lehet írni.

Előzmény: Bering de la Cruz (8357)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8357
Igen..a kezdetek kezdetén de nekem nem volt ilyen gondom van egy VISA hitelkártya beregisztrálva egy MasterCard gold hitelkártyám szintén beregisztrálva és egy sima VISA classic bank kártya is...mind a hármat használtam már ebay-es fizetésre csak a "make primary" gombot kell megnyomnom és váltja hogy melyik kártyát terhelje a paypal.. Elötte is vásároltam mert van külfüldi paypal accountom is ahol fogadni is tudok de oda külfőldi bankszámlámról emeli a paypal a pénzt ....A Magyarországról regisztrált paypalm accountommal kb 1.100,- USD értékben vásároltam de megtudom mondani pontosan csak bele kell néznem a "my ebay"-be...
Előzmény: Teddy_KGB (8356)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8356
Gondolom akkor neked nem volt ilyen gondod. Te is akkor regisztráltál, amikor nálunk megjelent a Paypal? El nem tudom képzelni, hogy akkor nekem miért nem tetszik nekik a VISA-m..
Előzmény: Bering de la Cruz (8351)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8355

Én végignyomnám, ha lenne mit, de a member szintem ez, nincs mire klikkelni :

Your member status is: Verified 
This means that you have completed your enrollment in PayPal's Expanded Use Program and can send an unlimited amount of money with your PayPal account.

Eddig összesen $277-t Paypaloztam el (szóval ez nem az az általános limit), de még 1 hónapja sincs accom. Lehet, hogy van valamai havi limit? Végignéztem a helpet, de egy szó nincs erről. Az eladó meg várja a pénzt, én fizetnék, ha nem lenne ez a hülyeség. Írtam is a paypalnak egy mailt, de még nem válaszoltak el.

Előzmény: Kuulpix (8354)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8354
Lehet, hogy az új kártya miatt újra kell kódot kérni. Amíg nincs lejátszva az expanded use program addig 100USD a limit. Szertintem nyomd végig újra. Veszíteni nem fogsz, mert az első fizetésnél visszaadják a 1,5 eurót. Sok sikert!
Előzmény: Teddy_KGB (8350)
sz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8353
én egy hong kongi csávótól nem kaptam meg a kifizetett cuccot (közel 500 feedback, 99.5%). felnyomtam az ebay/paypal-nél, másnap visszautalta a zsetont...
Előzmény: procax (8342)
procax Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8352
Nem írt semmitr hogy hány nap. Kivárom a jövő hetet addig nem utalok, hátha ír az angol fickó aki szintén vásárolt tőle. Szerinted ha utalok a banki utalás vagy a wu-az olcsóbb kinába? Köszi a segítséget!! :)
Előzmény: Bering de la Cruz (8349)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8351
Én.....
Előzmény: Teddy_KGB (8350)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8350

Nem hiszem, hogy én lennék az egyedüli, akinek VISA Classicja van. Van itt olyanvalaki, akinek ilyen kártyája van, és már $300 felett költött az eBayen Paypallal?

Előzmény: Teddy_KGB (8340)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8349
Ugye most ebay.com-ról beszélünk? Annyi napod van a fizetésre amennyit az eladó megjelölt a "term and conditions"-nál vagy a "payment"-nél nyilván leirta hogy a sikeres licit végétől mennyi időn belül várja a fizetést és milyen formában... 60 napod biztos hogy nincs a fizetésre.. szerintem..
Előzmény: procax (8348)
procax Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8348
60 napom van a fizetésre igaz? Szerintem akkor írok valamelyik angol vásárlójának hogy tényleg azt kapták ami a képen volt és csak utánna fizetek. Addig nem adhat negativ feedback-t? Egyébként 59GBP az ár.
Előzmény: Bering de la Cruz (8344)
Marcesz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8347

Szerintetek Kinából szabad vásárolni műszaki cikket?

Mér, tudsz máshonnét is? :)

Előzmény: procax (8312)
Mopi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8346
köszi
Előzmény: Bering de la Cruz (8345)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8345
Megnyerted a licitet miután ez megtörtént kaptál egy mailt az e-mail cimedre hogy" item won". Ilyenkor ha vissza mész az oldalra a termkhez ha papal-on keresztül fizetsz akkor ott van a "pay now" gomb onnan minden megy simán... ha nem mutat szállitási költséget a termék ára mellé akkkor a "request a total gomra kell kattintanod ezzel jelzed az eladónak hogy kérsz egy teljes számlát szállitási költséggel együtt. Ez küldheti egy óra múlva és egynap múlva is a mailboxodban látni fogod ugy is és onnan ismét megy minden ..lépésről.. lépésre...
Előzmény: Mopi (8343)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8344
Ha nem fizetsz miután megnyertzed a licitet akkor negativot fogsz kapni "never paid" megjelöléssel ami "not too smooth" az elején... Megnézted a feedback-t? Ha nem tul magas a vételár kénytelen leszel megkockáztatni a dolgot.. hátha kellemesen csalódsz benne.

Ezért mindig érdemes a "seller id"-t megnézni vásrlás elött mert ugye bárhonnan regisztálhatsz mint eladó is....
Előzmény: procax (8342)
Mopi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8343
Helló!

Ha megnyerek egy licitet és PP-lal szeretnék fizetni, akkor a "pay for ebay items"-en belül hol lehet kérni, hogy a postaköltséget is számolja bele? (a demóban csak pay és remove gombokat mutat)
procax Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8342
Sziasztok! Az a helyzet hogy még tegnap licitáltam egyet a kinaira. Csak az a cumi hogy
senki nem lictált rám így alapáron megnyertem a licitet. Tényleg nem azt szokták küldeni ami a képen van? És mi van ha mésem küldöm el neki a pénzt? 4 napja egy angol fickó vásárolt tőle, meg azóta még vagy 20 angol.
NHLFAN Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8341

please nhlfankukacfreemail.hu-ra is

köszi:))

Előzmény: Bering de la Cruz (8334)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8340

Nyertem pár aukciót egy eladótól, postaköltséggel együtt kéne fizetnem $161.50-t. Azonban amikor Paypallal ki akarnám fizetni, ezt a hibaüzenetet kapom : "To send more than your sending limit, add a Mastercard, Discover, or American Express card and enroll in PayPal's Expanded Use Program"

Namost én még a kártyaletiltósdi dolog előtt regisztráltam a Paypalra, akkor természetesen beírtam azt a bizonyos 4 jegyű számot, és így verified member lettem. De utána nekem is kártyát cseréltek (OTP Visa Classic), és csak simán átírtam a kártyaszámot, nem kért semmi újabb ellenőrzést. Lehet, hogy ez a baj? Ha nem, akkor az ugye csak vicc, hogy ennyi lenne a limitem?

FSO Papa Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8339

Ettől féltem - csak electron kártyám van :(

Amúgy megy az eladás, nincs Kelet-Európára semmi korlát?

Előzmény: edk440 (8337)
chapelle Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8338
Úgy, hogy buy-it-now kategóriában lehet vásárolni pozitív feedback-et, pár cent és csak PayPal-lel fizethető. Nevetséges de ez van.
Előzmény: valamilanykabatban (8319)
edk440 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8337
Meg kell adni a kártyaszámot és ráterhelik.
Előzmény: FSO Papa (8336)
FSO Papa Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8336

Üdv!

Bocs, ha már volt téma: itthonról, magyar emailcímmel regisztrálva lehet eladni a német eBay-en? Hogyan jut el a tranzakciós költség hozzájuk, stb?

ebaybeginner Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8335
Én megkaptam, válaszoltam is. Köszönöm az infot!
Előzmény: Bering de la Cruz (8334)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8334
Szia ! A kért levelet elküdtem! Playerek nézzétek már a mailboxotokat mert nem akkarom mindig ezt beirni....Köszönöm..
Előzmény: ebaybeginner (8331)
micsike1 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8333

Sziasztok!

Még mindig küzdök a német eladómmal aki cseszett elküldeni a megnyert és kifizetett!! árut! Egyszer felajánlotta, hogy elküldi de akkor inkább azt kértem hogy küldje vissza a pénzt mert már nem akarom a termékét. Végigcsináltam a sellen non performance- a disputéra semmit nem írt, lezártam és továbbadtam az ebaynak. Most rájuk várok, hátha, bár erre 45 napot írt az ebay- nem valami gyors- a másik hogy én itt állok  7 +  ő meg 2500-al bár egyre több a panasz rá, már csak 95%-n van,.

Van valakinek további ötlete????? Emailban érdemes a német rendőrséget megkeresni?? Tudna valaki segíteni egy panasz megírásában? a németem nem túl erős:-)

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8332
Eljön, de tudod hogy a Magyar Postánál semmit nem lehet tudni.. Csomagolásra hivd fel az eladó figyelmét, hogy jól csomagolja be mert a küldemény kezelés is gáz itt a Balkán sarkán.
Előzmény: Duda (8330)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8331
Engem is érdekelne, küldenél nekem is?
Előzmény: Bering de la Cruz (8326)
Duda Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8330

Eleg draga postakoltsegeket ajanlanak a nemet (15 EUR) es angol (7 FONT) eladok.

Mit ajanlanatok 100EUR alatti memoriakartyakra? Sima legipostaval eljonnek?

nextshop Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8329
jelentkeznel? koszi
Előzmény: mariska_xx (8308)
stoned70dob Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8328

Bocsi a kései köszönetért, nem volt időm :o) Üdv: Zsolt

Előzmény: garfieldka (8280)
ssiwillsurvive Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8327

Sziasztok kedves mindenki!

Tanult elvtársunkat idézve "levelet küldtem..."  

Pontosabban szia Dhokthol Genya, ha ezt olvasod elöszőr, akkor tényleg csak ennyi a lényeg a DB bankszámlával kapcsolatban írtam neked, légyszíves jelezz vissza majd ha van 1 kis időd.

Köszönöm

ssiwillsurvive  (ezt a nicket majd lehet h. lecserélem kicsit nem gáz de olyan..)

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8326
Levelet elküldtem...
Előzmény: kivi (8325)
kivi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 8325
Írtam neked levelet, mert most már kiváncsi vagyok. :-)
Előzmény: Bering de la Cruz (8324)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8324
Elöbb beszélünk tudtam volna segiteni neked.. e-mail nekem...
Előzmény: kivi (8322)
kivi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8323
Azért az angol posta nem viccel: csütörtökön adtak fel nekem Londonban egy csomagot, és hétfő reggel már csengetett a postás. Ja, hogy közben volt egy hétvége is? Na és...
kivi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8322
Na, jól kib_sztam magammal. Az előzményben pedig minden szépen indult. A licit jó lett és alacsony, a PayPal működött, és az UPS is időben elvitte a motyót a Coloradoi ismerőshöz. A szívás most történt: kiderült, hogy a csomag túlméretes, ezért az USPS nem tudja válallni. Az UPS vállalja, de valami olyan elképesztően magas a tarifájuk, hogy az valami borzalom.

Az internetvilag.hu -val is beszéltem, ők gyűjtőkonténerben "elég jó" áron vállalnák, de legközelebb ilyen konténer szeptemberben jön. Állítólag ma hajnalban indult az előtte lévő... Ha nem az ismerőshöz küldöm, hanem egyből a internetvilag.hu -hoz, akkor épp befér még a szállítmányba. Így viszont vagy fizetek egy csomót az UPS-nek, vagy várok másfél hónapot.

A dolog így már kezd a "nem éri meg" kategórába kerülni, de már annyira elborult a fejem, hogy asszem UPS lesz... És a tanulság: amit az UPS két USA államon belül 30 dollárért szállít, azt ide sokkal-sokkal többért.
Előzmény: kivi (8024)
__BB__ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8321

Pár hete hozott a postás egy kis dobozt amerikából, ami sima levélként volt feladva.

Azt mondta ilyet többet ne, mert nem biztos legközelebb is megjön.

Előzmény: optikus (8320)
optikus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8320

Gondolod ezt nem tudom? Mar eccer leirtam, nem volt hajlando az eretsito nelkul odaadni (a ragszamot is tudtam mert asszony lediktalta telon mikor hazaert) de kotsog nem 'talalta'. Mikor vittem az ertesitot fel ora mulva akkor csak lenyult a laba melle es felemelte a csomagom (ami elotte is ott volt lattam).

Előzmény: Marcesz (8311)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8319
ezt hogy érted?
Előzmény: chapelle (8316)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8318
rendeld meg a kínai piacon!
Ügyesek, mindent beszereznek, és látod is amit megveszel.
Előzmény: procax (8314)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8317
Annyit még hozzátennék hogy én csak az ebay.com-ról tehát az Amerikai oldalról vásárolok ezért csak erről tudok véleményt, illetve tapasztalatot mondani. De gondolom van itt sok kolléga aki az Európai oldalakról vásáról illetve eladó ott...
chapelle Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8316
pár eurócentért annyi pozitív feedback-et vásárolsz amennyit csak akarsz.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8315
Szerintem dobd ezt a tranzakciót mert általában mebizhatalanok vagy "item not descibe" lessz a vége azaz nem azt kapod amit látsz ha igy érthetőbb.
procax Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8314
Komolyan? :|
Előzmény: valamilanykabatban (8313)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8313
viccelsz?:o
procax Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8312
Sziasztok!
Szerintetek Kinából szabad vásárolni műszaki cikket? Wu-val kéne fizetni, az eladónak van 24 pozitivja, negatívja nincs. Kicsit tartok a kinaiaktól. Vagy alaptalanok a félelmeim? Szerintetek?
Marcesz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8311
Az értesítő nem okirat, ezért anélkül is ki KELL adniuk a csomagot, miután bemondod az adataidat (ezt kell mondani, megette a kutya). De megfordíthatjuk a dolgot: ha okirat lenne, nem hajthattak volna el, amikor nem találták a csomagodat.
Előzmény: optikus (8305)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8310
Felhivtam egy pár napja a Budapesti EMS központot, és megkérdeztem hogy mikor lehet Magyar belfőldi küldeményeket is "trackingelni" Válasz: Állitólag szeptembertől mert most tesztelés alatt van, de közelebbit Ö sem tud a dologról még. Régebben eléggé hitetlenkedve fogadtam amikor a USPS priority Európai kiszállitásra irta azt hiszem 10-12 munkanapot. Azóta meggyöződtem sokszor róla hogy ezt izomból tudja is a USPS de a Magyar posta "motherfucker" és még finom is voltam. Ha bemész a Moszkva téri postára az maga az élő anakronizmus... tiszta vicc az egész ON...
Előzmény: mariska_xx (8306)
optikus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8309

>Ha egy fakert kidobnak a rendszerből tud újra reggelni? Mert kicsit ilyesztő ha igen

Hat szerintem tud, miert ne tudna? Nem volt olyan bonyolult a reggeles, max reggel egy masik domain-en keresztul (.de, co.uk, stb) raadasul ezeknel meg a reggelesi feltetelek is elteroek (voltak amikor en csinaltam).

Előzmény: Slider1 (8307)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8308
Nahallod :) te olyanokat tudsz kérdezni.
Az ebay nekem már küldött olyan levelet, emlékeztetőt, hogy tilos az ebayen kívüli kereskedés. Asszem benne van a szabályzatban is. Ha pedig vétesz a szabályzat ellen, akkor az is benne van a szabályzatban, hogy milyen szankciókkal jutalmaznak. Sztem simán kivágás jár érte.
Előzmény: Slider1 (8307)
Slider1 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8307

Bocsi a félig off kérdéssel

Szóval az Ebay hogyan tudja azt számon tartani hogy kik azok akik lejárat elött megegyeznek, és a szerencsétlen licitáló nem kap semmit hogyan tudnak fakereket szűrni. Illetve látom a hazai szokás teljesen más, itt nincs telefonszám úgy mint az aproneten etc...
Ha egy fakert kidobnak a rendszerből tud újra reggelni? Mert kicsit ilyesztő ha igen

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8306
Nekik megvan az online rendszerük, hát szép kis hosszúsorszámos, vonalkódos cetlikéjük van. Azt nem értem, hogy miért nem lehet a rendszerhez kívülről hozzáférni...
Előzmény: optikus (8305)
optikus Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8305

Magyar posta (tisztelet a kivetelnek) egy kotsog bagazs. Vartam egy belfoldi csomagot, meg is erkezett de hat ugye dolgozo ember leven en szemetlada nem voltam otthon de. 11h-kor...

Bedobtak az ertesitot, hogy du 16h-tol 19h-ig mehetek erte (persze a varos masik vegen levo postara). Direkete hazamentem az ertesitoert (mert ezzel mar nagyon megjartam eccer mikor nem volt nalam). Na mondom ne rinyaljanak megyek 17h-ra. Odamegyek kiallom a sort, odaadom a cetlit erre nez nagy szemekkel, hogy mit akarok ez meg biztos nincs itt. Mondom 16h... Nez ram, hogy ot az nem erdekli akkor sincs itt. Kerdem mikor? Hat 18h. Na odamegyek 18:30-ra, ott ul a picsa adom a papirt nezegeti es hummog. Idokozben bejott egy masik postas noci hatul. Hozott ket csomagot, mint kiderult az egyik az enyem...

Baxnak meg, raairjak a papirra a 16h-t oszt 2 es fel oraval kesobb erkezik (de ha 2 percel korabban megyek akkor nem kapom meg aznap). Mi a faxert nem birjak rairni, hogy holnaptol lehet atvenni (akkor nem pampogok), vagy netan lenne valami onlajn renceruk amiben ragszam alapjan lehetne nezelodni vagy ilyesmi. Raadasul tok kotsog modon viselkednek meg o volt megsertodve mikor szovatettem a dolgot...

Előzmény: M6TTL (8301)
__BB__ Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8304

Igen, lehet.

BB

Előzmény: Duda (8302)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8303
Nincs ebben semmi különös. A feladó postahivatalban kell mindig a keresést kezdeni. Aztán a papírok eljutnak hozzád, aláírod és visszamegy az indítóhoz. Azután jön a kártérítés. Még szerencsés is voltál, nekem egy hasonló német csomagkeresésem 3 hónapig tartott.
Előzmény: M6TTL (8301)
Duda Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8302

Sziasztok!

Regisztraltam magam a paypalon magyar american express kartyaval. Ugy tunik sikerult, be tudok lepni, hozzaadtam a karyyat.

De azt irja amikor belepek, hogy unverified user.

Ha most nincs szuksegem arra, hogy 2 usd-ert megemeljem a limitet, akkor tudok igy penzt kuldeni? Ez eddig ingyenes volt ugye?

Elore is kosz.

M6TTL Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8301
Hát, én is leírom a történetemet.... Több mint egy hónapja vettem Új-Zélandból egy fénymérőt, ki is fizettem PayPal-al a cuccot, minden rendben volt. Az árú csak nem akart megérlkezni. Az eladó nagyon rendes, lelkiismeretes, elkezdte kerestetni az új-zélandi postával. Persze én is kerestettem itthon, de elég gyorsan elhajtottak...Tegnap jött egy levél az új-zélandi nemzeti posta ügyfélszolgálatától, hogy a feladó panaszt tett amiért nem jutott el hozzám a küldeménye és vizsgálatot kezdeményeznek, de mindenek előtt a magulk és az ügyfelük nevében is elnézést kérnek a kellemetlenségért. Mellékeltek egy kérdőívet, megkértek hogy töltsem ki és küldjem vissza nekik (természetesen a postaköltséget ők fizetik, nem kell rá bélyeg). Biztosítottak arról, hogy ha nem kerül meg a csomag, akkor kártérítést fizetnek!!! Szóval így is lehet, a Tolvaj Magyar Posta elmehet a francba! Szinte biztos vagyok, hogy itthon veszett nyoma a csomagnak (nem elősször).

Azért elküldöm majd nekik a levél másolatát, lássák hogy a viág kötelességtudóbb felén hogyan is mennek a dolgok....
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8300
"Más. Egy német eladó, akitől kb. 1 hónapja vásároltam és azonnal fizettem PayPal-lel, ő el is küldte az árut, most keresi rajtam a pénzt.
Szerinte nem fizettem, már kétszer elküldtem neki a PayPal tranzakció ID-t, remélem megtalálja a bejövő pénzei között. Azt írja, hogy a szoftvere nem találja a pénzt. Na mindegy, majd csak előkerül."

Azért ez sem mindennapi sztori "Jürgen Prosztóó" az ember. Ebay.com-n volt hasonló esetem, valakinek szivességből vásároltam egy női táskát a márkájára már nem emlékszem de azt tudom elég borsos ára volt 300-400 USD körül volt egy Texas-i hőlgytől vásároltam kifizettem a pénzt paypal-on keresztűl. Napokig semmit válasz, üzenetekre válasz nulla, majd jelentkezett és a következőt mondta nem tudja hogyan kell fogadni a paypal-l pénz mert idáig nem használta és most kezdett el eladni az ebay.com-n És nekem kelett elmagyaráznom neki lépésről lépésre....Az egészre ott tette fel az I-re a pontot amikor mondtam neki hogy ha nem szereti ezt a fizetési módot mért nem jelöl meg money ordert bidpay-n keresztűl.. erre megkérdezte az hogy működik mondtam neki hogy házhoz visszik a cash-t vagy csekket...
De emlithetném azt az esetet amikor irtam az eladónak hogy "different shipping adress"-ra menne a dolog New Jersey-be. Erre mit irt vissza üvőltve nagy bettükkel? "Már megmondtam hogy csak az USA-n belül szállitok" Ez kiverte nálam a biztositékot!
Előzmény: digicat (8298)
StingeR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8299
Ez nincs feltűntetve az oldalon és a hibaüzenet sem az alkalmatlan kártyára utal, csupán a rendszer inaktivitására. "...The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience..." Egyébként ez egy ugyanolyan VISA kártya, mint a többi - a különlegességét az okozza, hogy csak Internetes vásárlásra alkalmas.

ps. Voltam a bankban, és úgy tűnik, hogy minden sikerült így is, nem kellettek az egyéb adatok (amiket a "seller" azóta már el is küldött). Már csak arra vagyok kiváncsi, mennyi idő, míg megkapja a pénzt, amit küldtem.
Előzmény: Bering de la Cruz (8291)
digicat Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8298
Kb. két hete vettem egy nyakpántot a fényképezőgépemhez. Az eladó londoni, és mivel én július 28-ig Párizsban voltam, oda kértem a csomagot.

Július 22-én postázta normál levélként, 28-án még nem volt Párizsban, aznap jöttünk haza.
29-én (péntek) hívtak a kempingből, ahol laktunk, hogy csomagom érkezett :-) Nagyon rendesek voltak, ingyen utánamküldték, csak a cím egyeztetése miatt hívtak. Amin nagyon meglepődtem, hogy tegnap (hétfő, augusztus 1.) már meg is érkezett Budapestre. Gyakorlatilag a következő munkanap. Prioritaire jelzés volt a borítékon, benne az eredeti londoni küldemény, amit valóban július 22-én postáztak (arra gyanakodtam, hogy az eladó később adta fel).

Tehát máshol is lassú a posta, nem gondoltam volna, hogy London-Párizs 1 hétbe telik :-o

Más. Egy német eladó, akitől kb. 1 hónapja vásároltam és azonnal fizettem PayPal-lel, ő el is küldte az árut, most keresi rajtam a pénzt.
Szerinte nem fizettem, már kétszer elküldtem neki a PayPal tranzakció ID-t, remélem megtalálja a bejövő pénzei között. Azt írja, hogy a szoftvere nem találja a pénzt. Na mindegy, majd csak előkerül.
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8297
Van egy használaton kívüli bankszámlám a DB-nél. Havi költsége 3,99 euro. Utalás országon belül ingyenes. Szívesen átadnám valakinek. Az egyes utalások egyéni biztonsági kódokkal mennek, tehát ha átadom a számlát utána már nem tudom használni többet. Ki van találva jól, csak nekem már nagyon ritkán kell, nem éri meg fenntartanom. A kezeléséhez nem kell német tudás. A többit személyesen vagy mailben!
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8296
Bocs, reboot segített csak, nemtom, mi volt ezzel a sđ#>}@al
Előzmény: Bering de la Cruz (8295)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8295
Arra cimre küldtem neked a levelet amit itt megadtál nekem. A másik levelet is megkaptam és reply-m a válaszommal. Nézd meg,..mégegyszer.
Előzmény: mariska_xx (8293)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8294
Hát, azért vannak csalódások... most jött meg egy hihhhhhetetlen mennyiségű bébiruhacsomagom és a tulaja tuti macskafarmot tartott otthon :((
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8293
sajnos nem kaptam mailt :(
Előzmény: Bering de la Cruz (8292)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8292
Leveled érkezett:))
Előzmény: mariska_xx (8289)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8291
Szia!

A paypal dologgal kapcsolatban csak annyit hogy csak dombornyomású kártyát fogad el a paypal VISA, MasterCard, AmericanExpress. Vannak webes áruházak amelyek elfogadják az ilyen tipusú /VISA internet card/ és vannak amelyek nem.
Előzmény: StingeR (8290)
StingeR Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8290

Sziasztok,

vasárnap délelőtt megnyertem életem első licitjét az ebay-en. Az egyébként ausztrál "seller" nagyon segítőkész volt, előtte jól elcsevegtem vele a postaktg-ről és a paypal melletti banki átutalásról is. Bár jelen esetben a banki devizaszla-ról való sima átutalást választottam, bereggeltem a paypalra is, de valamilyen oknál fogva (jelenleg nem működik ez a szolgáltatás - mondja a hibát feldobó oldal) nem tudtam hozzáadni a VISA Internet Card-omat (K&H Bank, SafeNET szolgáltatás), - így a pénzemet sem - amivel pedig már sokszor vásároltam a világ különböző pontjain @ online.

A srác Ausztrália egyik legnagyobb bankjának, a  Commonwealth Bank-nak az ügyfele, az átutaláshoz az ebay-en mellékelve volt a számlatulaj neve, számlaszáma, a bank neve, az ország, és egy BSB azonosító szám. Ez utóbbi (ha jól olvastam a Commonwealth oldalán) valamiféle azonosító szám, ami egyértelműen azonosítja a bankot, illetve a tranzakció típusát is.

Namost ma délelőtt besétáltam a K&H-ba és mondtam a hölgynek, hogy a devizaszámláról szeretnék AUD-ot utalni egy külföldi bankszámlaszámra. Semmi gond, kaptam egy négy példányos űrlapot, amit ki kellett töltenem és amit a bankból fel fognak faxolni Budapestre, mert az ottani központból végzik az utalást még aznap - ami azonnal látszik a számlámon is.

Nos, azt mondták, hogy általában kellene vagy a bankfiók pontos címe, vagy az ügyfél pontos címe, de mivel ez nem volt (bár azóta megkérdeztem a srácot, de még nem jött válasz), így a meglévő adatokkal töltöttem ki a formanyomtatványt. A BSB számot gőzöm nem volt, hova kell írni - így a bank neve és az ország mellé biggyesztettem, közvetlenül a számlaszám alá.

A hölgy kedves volt, mert elmondta,hogy ha nem sikerül a tranzakció, az nekem 2000 HUF-ba fog kerülni, de elkérte a számomat, hogy ha esetleg még adat kell, akkor ezt megelőzve fel fog hívni. Nem hívott, remélem minden rendben megtörtént és nemsokára már szorongathatom a csomagot és pozitív feedbacket írhatok az eddig amúgy 100%-os + ausztrál srácról. A biztonság kedvéért holnap még bemegyek és megkérdezem, minden lerendeződött-e.

Gondoltam, leírom az eddigi tapasztalataimat, hátha valakinek segítséget tudtam nyújtani vele.

Bye: Stinger

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8289
Írtam neked délután mailt :)
Előzmény: Bering de la Cruz (8288)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8288
Ebból lehet egy "membership suspended"..
Előzmény: stoned70dob (8279)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8287
Ugy gondolom hogy ez a hozzászólás elég jól tükrözi az ebay.com és az ebay.de közötti külömbséget, nyilván az Amerikaiaknál is belebotolhat az ember fagolyó tipusú sellerbe. De az Európai ebay oldalak még mindig kicsit bénának tünnek..vagy nem is tudom mi a helyes kifejezés az Amerikaihoz képest.
petshaky Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8286
most akvarisztikai cuccokat kerestem volna......ami pár ezerrel olcsóbb az ebay-en, de
nem értem:
több német eladó is odaírja, hogy Verstand: Europa
s amikor rákérdezek mennyiért küldi hazánkba a csomagot, annyit válaszol, hogy "ungarn beliefern wir nicht!" az már nem is érdekel, hogy Ungarn és nem ungarn....
kifejezetten örülök, ha valamelyik válaszol, mert van olyan többezer pozitív feedback-os aki válaszra sem méltat....

az amerikaiak és a hong-kongiak még rám is kérdeztek -egy hét után- megjött-e a cucc, mert biztosítva adta fel és küldi mégegyszer.....

most akvarisztikai cuccokat kerestem volna......

ZE Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8285
Paypal,E-Gold hogy müxik? egyébként meg nézz körül a PayPal-os oldalakon infó után. Gyakorlatilag a PayPal egy "harmadik fél" az eladó és a vevő között, olyan harmadik fél, amely képes pl. bankkártyát elfogadni fizetésre, illetve -ahol ezt az adott ország törvényei lehetővé teszik (nálunk nem)- az ügyfeleinek az egyenlegét (pénzét) kezelik, folyószámla jelleggel.
Előzmény: Slider1 (8284)
Slider1 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8284

sziasztok

Hadd kérdezzem meg a Paypal az valójában nem egy bank ugye? Tulajdonképpen akkor ez hogy működik. Vagy nem teljesen értem, hogy hozhatták létre ha ez egy külön cég, nem kell ehhez bank vagy a paypal maga egy bank?

ZE Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8283
POntosítás Garfieldka nyomán, igaz angolul:
http://pages.ebay.com/help/sell/end_early.html illetve a német ugyanígy:
http://pages.ebay.de/help/sell/end_early.html
Előzmény: ZE (8282)
ZE Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8282
Van már rá licit? Mert ha igen, akkor érdekes a dolog, ráadásul marha vagy, hogy be is írod a leírásba, hogy _máshol_ már eladtad. Szerinted mennyire szereti az E-bay az ilyen off-ebay eladásokat??? Én gyorsan kiszedném a "már eladtam máshol" jellegű szöveget, és "ellopták/leégett,összedőlt,aztán süllyedt el/megette a kutya/akármi" problémára hivatkozva próbálnám meg hivatalosan visszavonni az ajánlatot. Ja, ha valaki licitált, és látja, hogy te a terméket máshol eladtad, szerintem joggal felnyomhat az ebay-nél...
Steve the Great Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8281
A CIB24-en aszonta a hölgy, hogy ez esetben megfelel ez a techniaki jogcím is... Aztán fene tudja...

http://www.cib.hu/cibib/jogcimek
Előzmény: mariska_xx (8271)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8280

Még nem olvastam végig, de ezen az oldalon találod a visszavonás lehetőségeit. Persze, ha kifutottál az időből, vagy egyéb ok miatt esetleg nem lehet, akkor baj van.

http://pages.ebay.de/help/buy/questions/retract-bid.html

stoned70dob Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8279

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? A német oldalon hogyan lehet töröltetni lejárati idő előtt a felrakott árut? Eladtam közben Mo.-on....az áru leírásába már beírtam nagy betűkkel, hogy "eladott cucc, kérlek ne licitálj", de ha vki. már elrakta a naptárjába, és onnan licitál, akkor gáz lehet, mert nem fogja újra átnézni a leírást. El tudja esetleg valaki mondani, hogy melyik menüből lehet kérni a törlést?

Köszi...

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8278
Ez gyakran előfordul még rutinos playerekkel is... de ha szükség van valamire..
Előzmény: vava22 (8275)
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8277
Nézd, ez elég gyakran előfordul. Ezt MINDÍG licit ELŐTT kell tisztázni. És minden egyéb kérdést is licit előtt kell tisztázni.

Nem az számít, hogy magasabb a postaköltség, hanem az, hogy úgy együtt megéri e?!
A postaköltségen még esetleg érdemes alkudozni, de a nemfizetés nem szép dolog.

Előzmény: vava22 (8275)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8276

"Alapvetően, ha nyertél légy elegáns és fizess!!!"

Igen, ezt lehagytam a végéről ez a lényeg. Smooooooooth payment easy transaction:)))
Előzmény: Zsoltx (8273)
vava22 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8275
Köszi a jótanácsot, de a postaköltség magasabb mint az áru értéke!
Előzmény: Zsoltx (8273)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8274
Nos ha megnyerted a licitet akkor már nincs lehetőséged arra hogy elállj a vásárlástól amennyiben nem fietsz akkor a seller-től negativ feedback-t kapsz "non paying bidder" megjegyzéssel és az ebay fele is megy egy "notice". Az ebay.com-ról tudok csak nyilatkozni ha sok ilyet begyüjtesz annak az a következménye hogy "membership suspended" tehát tőrlik, felfűggesztik a tagságod . Illetve ha van egy-pár negativod mint vásárló akkor találkozhatszt olyan aukciókkal amiben nem vehetsz részt mert az eladó kategórikusan kiköti hogy x mennyiségű negativ feedback-el rendelkező vásárló licitjét nem fogadja el, vagy tőrli ha netán menyeri az adott aukciót.
Előzmény: vava22 (8272)
Zsoltx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8273
Vagy megdumálod kultúráltan az eladóval sűrű bocsánatkérések közepette, vagy eltűnsz a balfenéken és csinálsz egy másik account-ot. Ez mondjuk nem egy elegáns megoldás és messzemenően elítélendő és ennek is köszönhető, hogy sokan szóba sem állnak mondjuk 10+ feedback alatti emberekkel.
Eladóként nagyon kellemetlen tud lenni, mert az eladás költségekkel jár!

Alapvetően, ha nyertél légy elegáns és fizess!!!

Előzmény: vava22 (8272)
vava22 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8272

Egy kérdés: mi van akkor ha nyerek egy licitet, de nem akarom megvenni?

Rutinos rókák biztos tudják aválaszt!

mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8271
999???
Nem 010 ???
Előzmény: Steve the Great (8265)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8270
Igen..ez biztos igy van, bár utalgatni nem nagyon utalgattam csak egyszer amikor a motoromat vásároltam az USA-ból ott az IBAN szám helyett routing number-t adtak amit ki is hansulyoztak hogy fontos mert igy gyorsan megérkezik az összeg az eladó számlájára. Apropó ez is ebay-s vásárlás volt igaz hogy nem magánszemélytől hanem cégtől vásároltam.
Előzmény: Ariel (8269)
Ariel Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8269
az mar mindegy..
az elado nem fogja helyetted kifizetni, rajtad keri szamon es ujra kuldheted, ujabb atutalasi koltseggel...
Előzmény: Bering de la Cruz (8268)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8268
Vagy ráterhelik a kedvezményezettre ...
Előzmény: Ariel (8267)
Ariel Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8267
"ha nem vallalod, nincs."

vagy van. es akkor a jo tanacsod miatt 2x is kell neki fizetnie..
Előzmény: t.lantos (8266)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8266

Ha vallalod a kulfoldi bankkoltseget, az mas tema. De szerintem ravasz disznok, es ha vallalod, van koltseg, ha nem vallalod, nincs.

Előzmény: NLQ (8262)
Steve the Great Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8265
Közben rákérdeztem a CIB24-nél - hátha még más, hozzám hasonlóan "képzett" vásárlónak is hasznos lesz: A bűvös 12500EUR alatt az általános - a CIB-nél 999-cel jelölt - jogcímkód használatos...
Előzmény: Bering de la Cruz (8264)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8264
Utalás jogcime: egyszerűen vásárlás....
Előzmény: Steve the Great (8261)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8263
A feedback küldésének a lehetősége a 59-ik napig áll rendelkezésre, /60 napon már nem/ ez tipikusan az az eset amikor kikellet volna várni az 59 napot és akkor a tények ismeretében "neutral"-t küldeni a sellernek mert az elmondottak alapján ez járt volna neki. Tudom utólag már könnyű okosnak lenni. Be pacient :))
Előzmény: mariska_xx (8260)
NLQ Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8262

Szia!

ezek a dolgok valahol le vannak irva hivatalos formaban???

mert most emeltek le tolem 11 eurot kulfoldi banki koltseg cimen amit egy kicsit sokallok... (nemetorszagi 145 eur utalas iban szammal)

ezt szeretnem kiverni beloluk de ha a hivatlos szoveget tudja az ember akkor sokkal konnyebb

Előzmény: t.lantos (8256)
Steve the Great Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8261
Azért majdcsak nem lesz ennyire szigorú a helyzet... :)
Remélem, hogy az általa megadott IBAN/BIC kódok helyesek (mert pl. a Postbank.de bankfiók-keresőjéből nem sikerüt utca/hsz-ot kisajtolni a megadott bankazonosítóhoz), és a CIB űrlapjának kitöltésével sem lesz gond... (Egyébként én sokallom azt a korábban írt 4E Ft bankköltséget, a CIB hirdetménye 0,15%, min. 5USD-t ír - mondjuk ez sem olyan kevés...)
Más: Az utalás jogcíme ilyenkor Áruforgalom?
Előzmény: Bering de la Cruz (8258)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8260
A sokadik feedbackkérő levelemre a kedves eladó írt egy jópár sort. Hogy neki most van egy újszülöttje, akivel kell foglalkoznia, és a visszajelzés az utolsó, amire ideje van és a fejében van. Közben én a kifizetést 1 órán belül megcsináltam, megkapta, ő ennek ellenére 2 hét múlva küldte a cuccot, azt is sokadik figyelmeztetésre és kérte, hogy legyek elnéző. Én az voltam, cucc megérkezett, kapott egy pozitív feedbacket. De már megbántam. Ehelxett a pár sor helyett kellett volna egy feedbacket nyomni, oszt csók. :@
Előzmény: Bering de la Cruz (8245)
digicat Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8259
Help:
http://pages.ebay.com/help/index/A.html

Azon belül a díjak:
http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html

Én nem aggódok a bevételük miatt :-)
Előzmény: Slider1 (8238)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8258
Hi there!

Na ezért nem szeretem az Európai ebay oldalakat olyan nehézkesek, tisztelet a kivételnek utalni.. papirt kitöllteni...persze ezzel nem azt akarom mondani hogy az ebay.com-n nem futhatsz bele valami egyszerű lélekbe.. Valahogy ott sokkal gördülőkenyebben mennek a dolgok. Amit leirtál az már nem lessz "smooth and fast payment":)))
Előzmény: Steve the Great (8249)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8257

amikor elsőnek errejártam visszaolvastam.

jó sokat.

most akkor udvariasan elnézést kérek, hogy sokat emlegetett témát rágok.

te meg morgós vagy.

Előzmény: Ariel (8255)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8256

De megis rosszul tudod :)

A magyar bankok is kotelesek ugyanannyiert utalni EUR-t belfoldre mint kulfoldre.

Merthogy eddig orszagon belul olcsobb volt az EUR utalas, mint kulfoldre. Szerencsere ez utobbit csokkentettek, nem az elobbit emeltek.

Előzmény: Ariel (8253)
Ariel Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8255
a topikban ezerszer leragott csont..

persze ha annyira nem erdekel, hogy rakeress vagy visszaolvass akkor csak erezd kioktatasnak..
Előzmény: Törölt nick (8254)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8254

Ariel !

lehet, neked lerágott csont, nekem nem.

kerestem az okát, hogy miért  okoz gondot az idefele euro utalás az eu-s vásárlóimnak, mert szeretném ha gördülékenyen mennének a dolgaim, elolvastam az ebaj idevonatkozó részét és beirtam.

sőt, még kérdezgettem is, a normálisabbja válaszolt és még nemis oktatott ki :))

Előzmény: Ariel (8253)
Ariel Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8253
kivülállo!

ezerszer leragott csont.. a magyar bankok is belfoldi aron utalnak...forintot.
ugyanis az EUR meg devizautalas amire nem vonatkozik ez a dolog..

Előzmény: Törölt nick (8250)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8252

tudod mi a poén, beindultam és megkérdeztem kb 25 vásárlómat, az átutalási költségekről, hogy nekik mennyibe került idefele utalni.

2-3 volt, aki nagyon sok 10-19 eurót irt,

páran irtak 1-1,5 eurót, a többiek pedig

költségmentesen utaltak

énmeg a következő életemben bank szeretnék lenni :))))

Előzmény: mariska_xx (8251)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8251

CIB-et pont emiatt hívtam múltkor, mert jól levettek. Aszonta a nő, hogy EU-n belül, 12500 € alatti utalásnál, ha megvan az iban és a szükséges adatok, akkor nem kell átvállalnom a külföldi bankköltséget, mert az a legtöbb banknál fogadáskor ingyenes. Na, persze ez jó kis rizikó, mert mi van akkor, ha mégsem ktg-mentes.

Előzmény: Törölt nick (8250)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8250

szia:)

a Verwendungszwekshez ird a nicknevedet+ebajos termékszámot. úgy gyorsan be tudja azonositani, hogy mit is vettél, meg ki is vagy te :)

szerintem egy küldöldi átutaláshoz a következők kellenek: a bank neve, és cime, a cimzett neve /esetleg cime/ és a két kód: iban/bic

egy cibes átutalás sok piz, tőlem 4000/ huft akart elkérni a bank ezért inkább boritékoltam.

kis adalék, most olvastam az ebajon, hogy eu-n belül a belföldi árakon kéne utalgatniuk  a bankoknak....

Előzmény: Steve the Great (8249)
Steve the Great Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8249
Üdv!

Sikerült megnyernem az első német átutalásos tételt, de rögtön akadt egy-két számomra probléma (legalábbis számomra az):
- Az eladó rendben elküldte az IBAN ill. BIC számokat, amire is elkezdtem nézegetni a CIB webes átutalásos űrlapját, ahol is egyszerre kérdezi a SWIFT-kódot és a bankazonosítót... :O Namost tudtommal a SWIFT/BIC szerepe éppen az, h azonosítsa a bankot vagy nem? Esetleg azonosítóként még szóbajöhet egy BLZ xxx xxx xx formátumú kód is...
- Ez inkább németes kérdés (mert bár régebben tanultam németül, de az oktatás nem igazán a banki műveletekre vonatkozott). Az eladó a következő levelet küldte:
Bitte überweisen Sie den Gesamtbetrag in Höhe von xxxx Euro unter Angabe des genauen Verwendungszweckes auf mein Konto xxx xxx xxx bei der Postbank in Frankfurt.
Namost a(z általa is) kiemelt részt nem tudom igazán hová tenni. Ha jól értem aszondja, h. utaljam át az összeget az átutalás okának pontos megnevezésével. Ezmiez és hová kéne megadni?
lomix Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8248

Hali !

Írj az elan@freemail-re, priviben a szállítást megbeszéljük.

Előzmény: mariska_xx (8247)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8247
Nézném ezt a dpd-t, de valami hihhhetetlenül lassú a weblapjuk!
Előzmény: ZE (8244)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8246
Eddig fejenként 4szer írtam :(
Előzmény: Bering de la Cruz (8245)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8245
Ilyenkor megoldás lehet a "contact seller" gomb és kedvesen jelezni neki hogy "leave me a feedback" általában erre elküldik de amikor megnyerek egy aukciót mindig küldöm ezt nekik levélben, mert van amikor hetente az eladó csak egyszer nézi meg a mailbox-t ahol látja a paypal-tól a fizetésekről szoló értesitőt.. a "my ebay" felületet hamarabb nézik meg..általában
Előzmény: mariska_xx (8243)
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8244
A DPD biztos...
Előzmény: mariska_xx (8243)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8243
Ez tök jó. Sajna én már megkaptam a cuccokat, adtam is feedbackeket, és még mindig nem kaptam értük!! :(
Ja, nem tud valaki valakit, aki valamennyiért hazahoz németből egy babakocsit és egy bébiülést? :) Átmenetileg megszűnt a német kontaktom (1-2 hónapra) és már megvettem a cuccokat :'(
Előzmény: NLQ (8240)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8242
Ok, kiváncsian várom remélem nem lessz semmi gondod..
Előzmény: optikus (8241)
optikus Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8241

Ha nem lesz mas akkor megkerdem iyenkor mi van (de asszem inkabb levelben), de meg varok egy hetet es irok mailt az eladonak is, hogy mi a branesz van. Majd beszamolok.

Keresgeltem a szabalyzatban, hogy van e valami hatarido a dolgokra de inkabb csak a forumukon talaltam kerdeseket meg ajanlasokat.

Előzmény: Bering de la Cruz (8235)
NLQ Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8240

Sziasztok egy ujabb rekord :)

ma 11:40 kor vettem amcsiban vmit azonnal ki is fizettem paypallal...

elinditottam a levelezot, ott volt benne paypal es az elado emailje, hogy  koszoni megkapta a penzt, visszaleptem az ebayre es a masodik oldalnal mar 1el nott a pozitiv feedbackem szama feedbackeket megnezve 11:43 kor kaptam

mar csak az arunak kell ilyen gyorsan megerkeznie...

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8239
Egy kis fórum First time Selling
(nem olvasok bele, de hátha segít)
Előzmény: Slider1 (8238)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8238

pedig keresetem a forumban erről valamit de nem találtam. Köszi az egyik kérdésre amugy a választ.

De komolyan kiváncsi vagyok honnan tudják fenntartani magukat és miből folyik be kp etc.. mert a Sellerkedéshez gondolom nem árt tudni.

És kb mennyit vonogatnak le.

Válaszért ezer thnx

Előzmény: mariska_xx (8237)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8237
Jujj.
Aha, nemrég volt szó még arról is, hogy az újralistázott itemeknél hogyan vonja le a pénzt.
CSILLAGOKRÓL
Előzmény: Slider1 (8236)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8236

HAli!

Igazából lenne pár félig off kérdésem.

Az Ebay miből is szerez bevételeket hogy nincs külső reklám az oldlaon? Azért kell fizetni h felraksz valamit vagy pontosan hogy van ez kitalálva. Csak leütések után vonnak le pénzt az ebayesek? Miből tartják fenn magukat?

S pl mik ezek a rangok, csaillagok meg power seller etc amik egyes emberek mellett vannak, hogy lehet ezekre szert tenni. Ebayben van ilyen weblap generáló program? Hogy működik ez. Valaki tudna segíteni, felvilágosítani. Mert gondolom nemangyon van dokumentáció ezen részről. Vagy?

Előre is köszi....

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8235
Még annyit, az előbb elfelejtettem javasolni hogy amikor belépsz az ebay.com-ra a nyitó oldalon jobb oldalt felül van a "live chat" felirat ha arra klikkelsz akkor tudsz chaten keresztül beszélni az ebay customer service-val. Esetleg leirhatnád röviden a sztorit ha végképp semmire sem jutsz. A fószer rögtön löki vissza a választ, ugy tudom 24-órás a customer help...
Előzmény: optikus (8232)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8234
Kiváncsian várom a fejleményeket.... hogy mi lessz a vége. 3 éve vásárolgatok külömboző dolgokat az Amerikai ebay-ről de ilyen direktbe kártyás fizetésem még nem volt ezért is érdekel a dolog. Amikor "power seller"-től vásároltam valamit olyan már előfordult hogy kétszer háromszor is levelet kellet küldeni neki hogy "most mi van" küldje már a trackinget vagy hogy postázta e már? A másik tapasztalatom hogy akinek van egy internetes boltja illetve az ebay-en is üzemeltet boltot pl: cipőbolt sokszor nem is adnak feedbacket hiába fizettem ki, és kaptam meg a terméket. Eléggé tojnak a dologra mivel olyan volumenü a forgalmuk az ebay-en. Igaz nekem csak tűrkiz szinü a csillagom és nincs negativom. Hiába vásroltam relative sokat nem küldött minden eladó feedback-t....
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8233
Nomostan egy webes formon megadtad a kártyaadataidat, és NEM jelent meg a foglalás/terhelés a kártyádon? No, ez erősen érdekes dolog... Hány banki nappal ezelőtt történt ez? Kérdezz rá a kártyakibocsátó banknál, hogy beesett-e valamilyen foglalás/terhelés, mert annak "illene" a webes felületről max. 3-5 banki nap alatt eljutni a kártyaszámládig, bár az azonnali lenne az ideális (hiszen a 3-5 nap az azt jelenti, hogy addig _valahol_ tárolják a kártyaszámodat, u.i. a lezajlott tranzakció után gyakorlatilag sem a bolt, sem pedig a clearinget végző cég nem tárolhat kártyaadatot.)
optikus Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8232

Paypalt nem hanem direkt kartyast fogad. Meg is adtam neki amiket kert (ssl).

>Visszamondani nem tudod a licitet erre nincs lehetőséged ha megnyertél egy aukciót.

Na megprobalom a szabalyokat megolvasni csak itt az a gaz hogy nem en vagyok aki nem akar fizetni hanem o nem akarja levonni a lovet (es kuldeni a cuccot). Lehet hogy beteg lett vagy nyaral vagy mittom en, de ez nem nagyon izgat, ha nem hat nem. Viszont akkor szeretnek tovabblepni mert igy majd ha kedve van egy-ket honap mulva bejelentkezik, hogy kuldene a cumot, oszt meg en leszek a hunyo, hogy megsem kell...

Előzmény: Bering de la Cruz (8225)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8231
Valaki kérdezte tőlem e-mailben vagy itt, már nem tudom hogy mi van akkor amikor megnyer egy aukciót és és amikor fizetni akar megnyomja a "pay now gombot" majd utánna csak a termék árát mutatja szállitási dij nélkül akkor hogy tudja kifizetni? Na ilyenkor kell kattintani a "request a total" gombra amivel az eldónak jelezzük hogy szállitási dijjal kalkulált "totalt" kérünk. Mennyi idő alatt küldi azt nem tudom mert nekem volt aki 1-óra múlva küldte, és volt olyan aki 1 nap múlva attól függ gép elött van e vagy sem.. Amit Ö el is küld e-mailben és onnan meg is tudjuk nyitni a személyes paypal accountunkat a többi pedig már ismert....
digicat Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8230
Hm, érdekelne, hogyan lehet 200 dollárért eljutni Magyarországról az Államokba és vissza. Úgy, hogy ne tartson 2 hónapig és ne én kelljen evezzek :-))
Egyébként vannak olcsóbb ajánlatok is, keress rá a neten. De ha van ott ismerősöd, akkor ő a legolcsóbb megoldás.

A PayPal-nek feltételezem elég annyi, amennyit kér. Ha több kellene, akkor kiírnák.
De mivel még nem próbáltam, nem tudok többet mondani erről.
Előzmény: seller (8219)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8229
Nekem a paypal jobban tetszik ebay-s fizetésre Direktbe kártyával én csak nem ebay-es inernetes áruházakban fizetek.. bár ahány ház annyi szokás ...
Előzmény: ZE (8228)
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8228
A direkt kártyás fizetés elég sok PowerSeller-nél (akinek van saját üzlete) megy: CNP-tranzakcióként "lehúzza" a kártyádat (a kártyaszámot, lejáratot, ellenörzőkódot (3 jegyű) eljuttatod hozzá legalább három részletben, más-más útvonalon (pl. e-mailben a szám egyik fele, lejárat, kártyán szereplő név képben lerajzolva(!), a kártyaszám másik fele meg FAX-on)), a kártyatársaságon keresztül megtörténik az authorizáció, illetve a foglalás, megkapja hogy OK. rendben van a dolog, feladja az árut, mellékelve hozzá a slip egy példányát. Ennyi az egész.

Előzmény: Bering de la Cruz (8225)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8227
ria pont balazs kukac invitel pont hu :) ezer köszönet
Előzmény: Bering de la Cruz (8224)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8226
Én mindenre kíváncsi vagyok :)) Én meg főként jó kis bébijátékokat vennék lánykámnak és az ebay.com-on hihhhetetlen mennyiségű játékból álló csomagok vannak.
Előzmény: Bering de la Cruz (8224)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8225
Gondolom végig olvastad mielött licitáltál a fizetési feltételeket, amit leirtál főleg a "power seller"-nél fordul elő akik nagyban adnak el. A kártyás fizetést amit irtál direktbe..hmm ilyenről még nem halottam bár, lehetséges. Paypal-t nem jelölt meg vagy money order-t? Irt valamit hogy az aukció végétől számitva mennyi időn belül kell fizetni? Visszamondani nem tudod a licitet erre nincs lehetőséged ha megnyertél egy aukciót. Nézd át mégegyszer a fizetési feltételeket. Ha megtudod adni a az eladó ebay id-t akkor rá tudok nézni a dologra vagy ha az item numbert /a tárgyazonositó számát/
amit az olalon látsz.
Előzmény: optikus (8222)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8224
Amiket én vásárolok azok főleg autó alkatrészek Oldtimerekhez. De vásároltam magamnak ruhákat, cipőket, bundakabátot, szóval igy a ruhából is összejött cca 30-35 kg. Jóval gazdaságosabb mintha légi úton direktbe Budapestre szállitatnám. Nyilván apróbb 1-2 kg-os dolgoknál semmi értekme ennek a szállitási módnak mert az légipostával tud jönni gyorsan és relative olcsón. De ha az árakra vagy kiváncsi küldök egy mail-t.
Előzmény: mariska_xx (8221)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8223

Lehet: beteg, üzleti úton, közbejött valami stb.

Előzmény: optikus (8222)
optikus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8222

Man megint itt vagyok...

Mi van akkor ha az elado nem jelentkezik? Megadta a parametereket, szallitasi felteteleket, stb., fizetes modja kartya (mert ezt is el tud fogadni) megadtam neki amit ker, de penztet sem vonja le meg nem is valaszol. Lassan 1 hete all a dolog se bu se ba... Kozben meg ott figyel tobb mint 500 pozitiv feedback, hogy milyen tipp-topp csavo.

Ilyen esetben vissza lehet mondani (- feedback nelkul)? Mert ha lehetne akkor ugyanezt a cuccot meg tudnam licitalni masnal is (azert valasztottam ot mert 1.5 hettel elobb volt vege a licitnek mint a masiknal, masreszt meg ott az a rahedli sok +).

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8221
Ne köpködj meg lécci :) de nem értem. Én is szeretnék vásárolni az usából, de 2 dolog tart vissza tőle. Ugye, sok a postaköltség, de ha csomagonként nem éri el az x eurot (tök alacsony az összeg) nincs vám. Tehát, vámspórolás maitt kicsi csomag sokszor, postaköltégspórolás miatt egy nagy csomag. Megéri ez a konténeres izé? Tudnál nekem akár itt, akr priv részletekkel szolgálni?
Előzmény: Bering de la Cruz (8212)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8220
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8219
Ennyi pénzért már ki is utazhatok és személyesen járhatok el, a cim sem problema mert kinn van a haverom.A nagy kérdés az, hogy a paypal mit kér.Ha valoban csak azt amit a "withdraw" cimszó alatt ir, akkor akár a haverom számlája is elég mert csak egy USA számlaszámot eleg megadni, ami gondolom azert kell, hogy ha föl akarod venni a paypal accountodról a pénzt legyen hova utalni, hiszen a megadott magyar kártyáddal nem tudsz hozzájutni.Nem igy van?
Előzmény: digicat (8215)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8218
Apropó hogy lehet ide weblapot linkelni?...
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8217
Igen a rezidenseknek azaz az Amerikai Állampolgároknak illetve a tartózkodási engedélyel, vagy zőld kártyával rendelkezőknek. De ha külfőldi magánszemély akar bankszámlát nyitni az Egyesült Államokban annak nincs sok akadálya amennyiben a szükséges okmányokat beszerzi... Régebben amikor nagyon sok volt a postám az USA-ból főleg kőnyvek sokszor rendeltem olyan kiadóktól akik csak az Államokon belül szállitottak ezért béreltem postafiókot Floridában amelyet elektronikusan tudtam figyelni, ha kértem átpakolták a küldeményemet és továbbitották nekem USPS-szel vagy FEDEX-el. Ezt azért irtam le, mert ott a postafiók bérléséhez is kértek útlevél másolatot és a USPS-nek volt egy erre rendszeresitett formanyomtatványa amelyet az oldalról lehet letőlteni ezt kitöltés után közjegyzőnél kelett hitelesitetnem vagy annak az országnak az Amerikai követségén ahol élek vagy éltem és ezt kelett visszaküldeni nekik utánna élesedett a postafiók. Amely a saját neveddel működött és USA-beli cimmel. Ja ige az oldal cime.... http://www.usabox.com
Előzmény: afintha (8213)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8216
Ha ez igy van akkor minek irja, hogy a kartyan kivul a paypal accountomat is használhatom, hiszen ha abszolut nem tudok fogadni, akkor soha sem lesz lehetőségem fizetni róla.
Előzmény: digicat (8214)
digicat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8215
Régebben ajánlották:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=41087538&t=9042477

Egyébként meg fel kell venni a kapcsolatot a kiszemelt bankkal és megkérdezni őket.
Előzmény: seller (8210)
digicat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8214
"valószinüleg amikor elküldi neked, nála a paypal accountjában a "details" ra kattintva a tranzakcióra nem azt fogja irni hogy COMPLETED, hanem azt hogy UNCLAIMED azaz nem keresett követelés."
A küldőnek jelezni fogja, hogy a címzett nem tud pénzt fogadni.
afintha Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8213
ugy tudtam, hogy a SSN is szukseges a bankszamlanyitashoz.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8212
Az Egyesült Államokban tusz bankszámlát nyitni mint magánszemély és mint cég, bizonyos feltételekkel. Ha körül nézel a neten külföldi oldalakon akkor fogsz találni ilyen cégeket akik ebben segitenek neked. De ha jó ismerősöd vagy rokonod van kint az USA-ban akkor egyszerűbb ha Ők segitenek neked. Neked nem kell személyesen ott lenned a bankszámla nyitásnál. Az utleveleden kivűl nem sok mindenre van szükség, de a folyószámla mellé mint nem rezidens, csak debit azaz betét kártyát tudsz igényelni ami általában dombornyomott VISA. Én inkább csak vásárolok az ebay-en mint eladok és amit megveszek azok "different shipping adress-re" mennek, tehát Amerikán belül szállitatom az árukat, oda ahol konténerbe rakják nekem és ugy jön Budapestre. Mindig kérek trackinget az eladótól és igy tudom hogy hol járnak a csomagjaim és hogy mikor veszik át...

Ha gondolod próbaképpen megkérheted az ismerősödet hogy küldjön neked 1-2 USD de valószinüleg amikor elküldi neked, nála a paypal accountjában a "details" ra kattintva a tranzakcióra nem azt fogja irni hogy COMPLETED, hanem azt hogy UNCLAIMED azaz nem keresett követelés.
Előzmény: seller (8210)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8211

A paypal oldalon a "my account" alatt az "add funds"-ra kattintva az alabbi üzenet jön föl: "PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. You may, however, use other funding sources to make a PayPal payment, including credit cards and your PayPal account balance."

Ez annyit tesz azt hiszem, hogy számláról nem lehet pénzt utalni, hanem csak kártyáról és a PAYPAL ACCOUNT-ról.Ez annyit jelent az én értelmezésemben, hogy kaphatok pénzt a paypal accountomra ha eladok valamit, de ehhez a pénzhez nem tudok hozzáhutni, csak paypal fizetésekre használhatom fel.Igy van ez?Próbálta már esetleg valaki? Vagy kizárt dolog az egész?

seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8210

Köszi a segitseget.

Nekem is van az USA-ban ismerösöm, azonban a mai napig nem jöttünk rá, hogy hogyan lehetne nekem megoldani a paypalt.Ezek szerint egy szamlat kellene nyitnom csak az USA-ban?

Ehhez kellek en szemelyesen?Lehet az en nevemre vagy ha ő nyit akkor azt is hasznalhatom az ő neve alatt?Hogyan lehet ezt itthonrol lejatszani.Előre is kösz.

Előzmény: Bering de la Cruz (8209)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8209
Paypal-al nekem mondjuk ilyen gondom nem volt, de tény az hogy figyelemmel kell kisérni a számla egyenleget mert általában 10 nappal a terhelés benyujtása után könyvelődnek a tételek. Legalábbis ez az általános Magyarországi banki gyakorlat.
Én hitelkártyával regisztráltam VISA és MASTERCARD mind a kettőt használom a paypal-on keresztűl.
Előzmény: garfieldka (8206)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8208

Szia! A paypal oldalon a jobb oldalon lévő wordwide linkre kattintva megtalálod az országok listáját amelyek alatt szerepel hogy melyik országból, milyen opciók állnak rendelkezésre melyek tudnak fogadni és melyek nem, illetve milyen restrikciók -korlátozások vonatkoznak az adott országból regisztrálokra. Magyarország neve melett a "csak a küldés" felirat szerepel. A fogadást azért nem támogtja mert Magyarországról csak kártyával tudsz regisztrálni, bankszámlát nem fogad el a rendszer, Ha "withdraw" opcióra kattintasz láthatod hogy csak U.S. bank accounra engedélyezné az átutalást ha a Magyar paypal oldalt nézed. Nekem van külfőldi paypal regisztrációm és ott több beállitási lehetőség áll rendelkezésre mint a Magyarországról regisztrált papal account-nál.
Előzmény: seller (8207)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8207

Hello

Vegigolvastam a pp-re vonatkozo irasokat, de sehol sem talaltam arra vonatkozo adatot hogy honnan lehet megtudni, hogy nem lehet paypal utalasokat fogadni.

A rendszerben premier account-ot nyitva siman lehet regisztralni amely lehetoseget ad a fogadasokra is.Tud errol valaki valamit?

garfieldka Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8206

Szerintem az egyik legolcsóbb a moneybookers.com rendszere. Most fizettem majd 100 ezres összeget, s valami százakárhány forint volt az utalás költsége. persze ehhez a partnernek is regisztrálni kell magát, s nem mindenki teszi meg.

A PayPal is olcsó, de a zárolás időtartamának kiszámíthatatlansága miatt befagyhat az ember bankszámlája.

Előzmény: Slider1 (8205)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8205

Igazából sokat gondolkodtam azon melyik lenne a megfelelő fizetési forma de egyszerűen zsákutcába jutottam.

Banki átutalás drága, főleg ha nagyobb értékű csomagot veszel, mert ugye a bank is levesz magának jutalékot. És gondolom a Paypal is, mert nemhiszem hogy csak szimplán kedvesek és nem vonnak le maguknak jutalékot. Azért nagyobb összegű kp-t boritékban sem fogok küldözgetni, mi van ha elveszik, ez nem járható út.
Akkor mi az amit lehet alkalmazni mindenhol és gyors és a" pénzedet nem lopja el" a bank mindenféle jutalékokkal meg utalási költségekkel.
Kérlek mondjatok tippeket. De szóval jó bank nincsen, ezért ne bankokkal pedálozzatok hogy az xxx bank ennyit kér etc...

Valami kiváló bank kellene. Mert az egész ebaynak a feelingjét ez rontja el, vagyis amenynit a bankok levonnak, illetve postaköltés már itthon is meg lehetne venni, nemtudom hogy v agytok vele

ZE Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8204
Érdekes... Nekem személyes ügyintézéshez eddig két alkalommal volt szerencsém: folyószámla nyitása és egy papíron igazolandó átutalás elvégzése. Mindkettő a Vörösmarty téren. A hitelkártya Co-branded, ahoz be sem kellett menni a bankba...

A felszámított díjak olyanok, amilyenek, nem olcsók, de vannak olyan apró bennefoglalt szolgáltatások, amik nagyon jók: 5 pénznemben vezethető számla (ebay-es eladásnál is hasznos lehet), hitelkártyánál az említett tranzakciófigyelés, ja, és nekem eddig a telebankkal, illetve a telebankos kezelőkkel sem volt semmi bajom. Nem véletlenül akkora a Citigroup, amekkora...
Előzmény: apca (8196)
kivi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8203
Igen, igazad van. Előbb vetik ki a vámot, és erre jön az áfa. A posta viszont áfás. Saját bőrömöm tapasztaltam...
Előzmény: NLQ (8190)
digicat Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8202
"Azt én is észrevettem, hogy a németeknél nem divat a palypal. De vajon miért?"
Német üzleteknél többször tapasztaltam, hogy nem írják ki a PayPal-t, de mégis elfogadják. Kérdezni sem kellett, a vásárlást visszaigazoló levélben benne volt.
Előzmény: farriss (8040)
digicat Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8201
"A forum meg részben segítés miatt is van."
Igen, de legalább annyit megtehetne kérdezés előtt, hogy visszaolvas (kezdő1, Slider1, dobigabi).

A teljes PayPal regisztráció és az expanded use olyan részletesen le lett már írva korábban, hogy nincs mit hozzáteni. Elég visszaolvasni.
Konkrétan az OTP-s rész is, ugyanis más is járt már úgy, hogy amíg csak foglalás volt addig nem tudták megmondani az azonosítót.
Az az eset is ki lett már tárgyalva, mikor a PayPal letiltja a kártyát és faxon el kell küldeni a papírokat.

Azzal pedig teljesen egyetértek, hogy amíg valaki nincs teljesen tisztában azzal, hogy mit kell csinálni és miért, addig ne vágjon bele. Ehhez hozátartozik az is, hogy érti ami az oldalra van írva, és érti az eladót is.
Pénzről van szó, és utólag könnyű szidni másokat, de mindenki magára vessen, ha rossz gombot nyom meg, vagy megadja jelszavát és bankkártyája adatait egy adatlopó oldalnak. Pedig erre is felhívja a figyelmet az eBay és a PayPal is, és itt a topikban is sokszór szóba kerül, és mégis vannak, akik bedőlnek az ilyen leveleknek.
Aki nem tud repülőt vezetni, az ne pilótáskodjon. Ugyanez igaz mindenre, különösen az eBay és PayPal-re, ahol pénzre megy a játék.
Előzmény: Slider1 (8109)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8200

Az usa-ban eleve nem szamitanak fel afat (sales tax), ha nem abban az allamban lax, ahol a cucc talalhato.

Előzmény: __BB__ (8199)
__BB__ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8199

ez csak nem EU, EU-ból jön minden további nélkül

a 2. pont jól hangzik, de ez alapján ha amerikából rendelsz valamit akkor az ottani ÁFÁ-t (???) már kifizetted és az árura sem kellene vagy visszaigényelhetnéd

monnyuk jól nézne ki amikor az USA nagykövetség előtt tömött sorokban állnának az emberek kezükben számlákkal, mint régen Hegyeshalomnál :)

Előzmény: NLQ (8197)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8198

Valamint kulker tanulmanyombol ugy emlexem, hogy regen pont ezert volt megosztva a fuvarkoltseg hatarig es magyar szakaszra reszekre. Mert afa csak ez utobbira volt.

Előzmény: NLQ (8197)
NLQ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8197

szerintem szall koltseg afazasat tutti eg lehetne tamadni!

ennek ket oka van:

1., ha postaval jon a csomag akkor azert, mert magyarorszagon a postai szallitas mentes az afa alol!

2., ha akarmivel jon a csomag akkor annak a szallitasnak az afajat mar egyszer kifizetted

Előzmény: __BB__ (8192)
apca Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8196
Az áraikon kívül az ügyféllel való bánásmódban voltak alapvető gondjaim velük.
Örülök, hogy sikerült megszabadulnom tőlük.
Előzmény: Bering de la Cruz (8195)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8195
Nekem náluk van több hitelkártyám is, amiket használok de nem volt még gondom velük. Igaz személyi kölcsönt, stb nem vettem fel soha sehonnan és bankszámlát sem nyitottam náluk.Mert a hitelkártya igénylésnéll ez nem volt feltétel.De azért szivesen venném ha megemlitenél pár dolgot ami miatt utálod őket. Legalább én is okasabb leszek a témában.

Köszi..
Előzmény: apca (8194)
apca Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8194
Cicibankot ne is Mlegesd, mert leereszkedik a vörös köd.
Az egyik legdrágább, de mindenképp legszemetebb társaság a hazi bankszakmában.

Még az Ó-t, a P-ével, meg T-ével is űbereli, pedig az már nagy szó...
Előzmény: ZE (8191)
__BB__ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8193

= SÁP

ez lemaradt :)

Előzmény: __BB__ (8192)
__BB__ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8192

igen, előbb vám aztán áfa, de szállon van áfa

( ( érték * akt deviza árfolyam * vam% ) + száll. ktg ) * ÁFA

Előzmény: NLQ (8190)
ZE Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8191
Citibank, csak azért hagytam ki, hogy figyeltek-e :-)))
Előzmény: CapriFun (8180)
NLQ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8190

hmmm  javitsatok ki de en ugy tudom, hogy a vam jon elobb, es az afa a vegen az egeszre (bar a vegeredmenyt tekintve tok mindegy)

a postakoltsegre semmit nem szamoltak (se afat se vamot)

tudtommal ha cegesen erkezteted a csomagot (cegnek jon) akkor van ez az afa dolog a szallitasi koltsegen

nlq

Előzmény: kivi (8184)
NLQ Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8189
focista...
Előzmény: mariska_xx (8186)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8188

Alapbol akkor kerul oda privat felirat, ha az elado ugy allitotta be, hogy ne latszodjon a termek. Illetve az egesz profilod privatta teheto, akkor viszont a partner nem latja, hany pontod van.

Előzmény: brush (8187)
brush Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8187
Hali!Hol tudom beállítani hogy a termékértékelős oldalon a tranzakciót ne mutassa csak privát felirat legyen?
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8186
Figyeljcsak!
Olvass vissza kb 20 hozzászólást.
Utána azonnal rá fogsz jönni, hogy pezseg a topik a pp-s tanácsoktól.
Előzmény: ArsenalForever (8185)
ArsenalForever Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8185
Helósztok, az a gondom hoyg kinéztem egy mezt az eBay-en, de csak PayPal-t fogad el. Tudtommal nem lehet Magyarországon ezt használni. Van valami másik módszer?
kivi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8184
A TV árára rájön 25% áfa, és az áfával növelt ár 8%-a vám. Ezt a kettőt kell fizetned. Ja, és a postaköltség is áfaköteles, de arra nincs vám.
Előzmény: dobigabi (8183)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.29 0 0 8183
sziasztok. Van valakinek tapasztalata, hogy EU-n kívölröl érkező pl. 150 Euros kis tv-nek mennyi az itthoni vám összköltsége? választ előre is köszönöm.
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8182
"Completed listings only"
ide a pipa :)
Ha nem mondjátok, hogy ilyen is van...
Előzmény: t.lantos (8181)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8181

Advanced search-ben ended  (vagy finished) kockaba pipa.

Előzmény: mariska_xx (8176)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8180
szia!
Melyik ez a bank, ha szabad tudni? Pozitív tapasztalatok elég ritkák sajnos:(
Előzmény: ZE (8175)
sz Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8179
00 1 402 satöbbi
Előzmény: dobigabi (8178)
dobigabi Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8178
hello mindenkinek. tudja valaki hogy a paypal faxszám +1-402-537-5750 itthonról M.O-ról hogy kell hívni?
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8177
Ja, a másik: megnyertem a licitet valakinél, megállapodtunk a postaköltségben is, mindent szépen kifizettem pp-vel. Erre 1 hét múlva (!) feladta és közölte hogy a 25 fontnyi postaköltséghez kér még 30-at :((
Most mi legyen? Ha ezt előre mondja, nem biztos, hogy licitálok.
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8176
Említette valaki, hogy a már elkelt cuccok között meg lehet nézni, hogy mennyi volt a leütési ár. Ez a funkció merre van? :) Én nem találom, nem jövök rá
ZE Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8175
PayPal és bank témájú tapasztalat, érdekes, így is lehet... Rákattintottam a PayPal oldalán, hogy a másfél eurós izébizét akarom. Kb. öt perc múlva(!) hívnak a bankból, hogy tranzakciót szeretnének egyeztetni: Beazonosítás után közölte a hölgy, hogy másfél eurónak megfelelő USD terhelés érkezett a hitelkártyámra a PayPal-tól. Mondom igen, én voltam cirka öt perce, ez utóbbiban meg is egyeztünk :-)) a tranzakciós üzenetet is beolvasta, így asap meg is volt a kódom...

Na, ezért szeretem ezt a bankot: ha valami furcsa, szokatlan dolog történik az ügyfél bármelyik számláján, azonnal "parkoltatlák" a tranzakciót, és telefonálnak.
lasek Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8174
Üdv!
Mindenenkinek köszönöm,hogy segített!!!:))
A DPD tényleg a legjobb!!....a többi nagyon drága!
Köszi.....Lasek
morbiczer Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8173

Mástól meg mondjuk 2-3 napig nem kapsz választ. Szerintem ha naponta válaszol a fickó, akkor arra abszolút nem lehet panasz. Pl. simán lehet, hogy napközben a rendes munkáját csinálja és csak este van gép közelben. Ezer és egy oka lehet, hogy miért nem tud gyorsabban válaszolni. És ha tudna, szerintem akkor sem lehetne rá kötelezni. Ha nem tetszik, akkor ne vásárolj tőle.

Más.

Néha az a benyomásom, hogy akármilyen baromságot érdemes feltenni az ebayre, mert a goldenpalace casino úgyis megveszi.

Előzmény: optikus (8170)
edk440 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8172
Mi bajod van? Mindig ezt írja ki, ha te vagy a pillanatnyi nyerő.
Előzmény: caliyoung (8171)
caliyoung Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8171

Licitáltam egy cikkre, erre azt irta ki :

(hogy rohadjanak meg)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sie sind derzeit der Höchstbietende.

Wichtig:

Sie können mit nur einem Gebot von einem anderen Mitglied überboten werden. Wenn ein anderes Mitglied ein Gebot abgibt, erhalten Sie nicht den Zuschlag für den Artikel. Um Ihre Chancen zu erhöhen, den Zuschlag für den Artikel zu erhalten, geben Sie bitte Ihr Maximalgebot ein.

optikus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8170

Igen de van egy-ket kerdes amit csak egymas utan tudok feltenni (meg aztan csak annyit irok amennyit muszaj nem vagyok egy nagy nemet tudor). Masreszt meg persze nem kell online lennie de azert ez megis csak egy online piac napi 1 valasz azert nem tul furge (mas eladonal ennyi ido alatt mar a kezemben a cucc, pedig kb ugyanennyit levelezek azokkal is).

Előzmény: Teddy_KGB (8169)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8169

Talán tedd fel minden kérdésedet egy levélben. Nyilván nem fog csak azért egész nap gép előtt ülni, hogy minél előbb megválaszolja a kérdésedet. Nekem az egyik amcsi eladó, pl : csak egyszer válaszolt, miután megnyertem a licitet, pedig küldtem neki vagy 5 emailt. 

Előzmény: optikus (8165)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8168
Most olvastam csak el az alsó részen a kérdezzfeleleket.
Valaki kérdése:
Is the beard part of the machine? :D
Előzmény: optikus (8167)
optikus Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8167

Igen szep gyujtemenyuk lehet, erhet vagy 1 fabatkat az egesz...

Előzmény: edk440 (8166)
edk440 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 8166
Mégpedig a Goldenpalacecasino. Az vette meg a szűzmáriás szendvicset meg a nagypapa szellemét is asszem.
Előzmény: optikus (8164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!