Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fargo 2005.01.19 Creative Commons License 5112
Érdekes...

Megnéztem a WU honlapján, hogy hol van a csókához legközelebbi elfogadóhely, majd kiszámoltattam egy útvonaltervezôvel az utat, gondoltam az orra alá dörgölöm. Hát a legközelebbi irodára 274 kilométert írnak. Az ember Northampton és Leicester között lakik, amit a WU honlapja kidobott az meg Londonon is túl, onnét még vagy 30 kilométerre keletre van. Szerintem xar a WU programja, nem hiszem hogy a 30 kilométerre lévô Birminghamben nincs egyetlen WU képviselet sem, de még hogy a közelebb található Londonban sincs egyetlen iroda...

Mi ez a gagyizmus? Létezik ilyen?
Előzmény: fargo (5111)
fargo 2005.01.19 Creative Commons License 5111
No, sikerült belefutni egy büdösbogárba :-(

Licit elôtt rákérdeztem, milyen fizetést fogad el. Erre azt válaszolta, neki mindegy, jó az utalás is, a WU is, de cash-t is elfogad. Miután megnyertem a cuccot, hosszas nyaggatás után, hogy ugyan adja már meg a bankszámlája adatait, kinyögte hogy küldjem inkább Western Unionnal. Ez meg is történt. Miután azóta eltelt már vagy egy hét, elkezdtem érdeklôdni nála hogy ugyan mi újság, megkata-e már a pénzét, most meg benyögi hogy nem tud mit kezdeni a WU utalással, a legközelebbi felvevôhely túl messze van, a bankok nem váltják be (hö??? mit nem váltanak be???) a posta sem fogadja el (mit???).
Küldjek készpénzt.

Mi a halált kezdjek vele?
Csupa rózsaszín nagybet?kkel írogat :-)))
Adi001 2005.01.19 Creative Commons License 5110

Hi!

Van e valakinek infolya hogy pl. németből vagy ausztriából az euros vételárral vett cucc utánvétele hogyan zongorázódik le részleteiben?! (Kinek fizetek miben ?)

És hogyan alakulnak ennek a költségvonzatai teszem a sima átutalás/csomagküldéshez képest?!

Előre is kösz!

Törölt nick 2005.01.19 Creative Commons License 5109
Tapasztalatom szerint 5 munkanapot mondanak, de 3 munkanap alatt megjelenik az eladó számláján.

Nekem egy dec. 27-én elküldött 85€-t tagad a svábbogár. Számlámról eltűnt, vissza nem jött, tehát ott kell lennie, de tagadja. Már felhívtam a kinti bankot is, de nem adnak felvilágosítást. Érzésem szerint ezt már csak az E-bay fogja tudni megoldani.
Előzmény: bugmaker (5108)
bugmaker 2005.01.19 Creative Commons License 5108
TGabesz: Ha öt munkanapot mondtak, akkor az pont ma telt le. Szóval van még remény...
Előzmény: TGabesz (5107)
TGabesz 2005.01.19 Creative Commons License 5107

Üdv!

Szerintetek az létezik, hogy a múlt héten kedden átutalt pénzem még nem ért oda Olaszba? OTP folyószámáról ment, a nő szerint 5 munkanap. (IBAN, BIC adatokkal)

Kezdem azt hinni, hogy át akarnak vágni. (50 euróról van szó mindössze)

csabilc4 2005.01.19 Creative Commons License 5106

Szia!

Én is pont 284$ értékben rendeltem cuccot még nov-ben. USPS-szel durván 1 hét alatt megjött. Vámmal (1.9%) 13 ezer áfát forintot fizettem. Egyébként pulzusmérő óra volt, így kb. 65 ezerbe került cakk-pakk, nálunk 90 ezer lett volna.

Orzcy térre kellett mennem érte.

Előzmény: capitan (5100)
chapelle 2005.01.19 Creative Commons License 5105
"284$-ra mennyi vámot számolnak és kinek kell majd fizetni?"
A vámot nem az összeg nagysága határozza meg hanem a tárgy. Ha egyéni, magánszemély importáló vagy akkor nagy valószínűséggel az Orczy téren kell megfizesd egy zöld egyenruhás embernek. Az áfát is, ez nagy valószínűséggel 25% lesz.
Ezt vagy onnan tudod meg előtte, hogy a Posta értesít a csomag megérkeztéről vagy már nagyon itt kéne legyen és Te utánajársz hogy hol alszik. Szerintem ilyen értékű dolgot nem hoznak házhoz.
Ariel 2005.01.19 Creative Commons License 5104
semmit nem kertek (najo.. szemelyit, de azt is csak fizetesnel)..
CN23-as nyilatkozataim vannak. azokon nem talalok meg csak helyet sem VPID-nek.
Előzmény: ZE (5103)
ZE 2005.01.19 Creative Commons License 5103
Magánszemélyként vámkezeltek nekem egy cca. 60 USD-be kerülő szoftvert. Ehez ki kellett tölteni egy "ADATLAP magánszemélyek részére (M)
a Vám- és Pénzügyőrségnél történő vámazonosító szám (VPID) kiadásához, módosításához" című egy oldalas nyomtatványt. Bővebben lásd a vam.gov.hu

Kértek tőled adószámot első alkalommal?

Nézd meg a vámárunyilatkozatot, illetve a vámhatározatot, azon rajta kell legyen a vámazonosítója annak, akinek a nevére vámkezelték a cuccot...
Előzmény: Ariel (5099)
edk440 2005.01.19 Creative Commons License 5102
Ha nem légipostával küldik és a vám is elkapja, 6-8 hét. Légin, vám nélkül akár 2 héten belül is lehet.
timartom 2005.01.19 Creative Commons License 5101
Nekem USPS-el egy héten belül itt volt a cucc, bár azt nem vámolták.
capitan 2005.01.19 Creative Commons License 5100

Sziasztok!

megoldottam az amerikai vásárlást a Western union money transferrel, 10 perc és átment a pénz. 14-én postára dobták a cuccot USPS-szel. Kaptam tracking numert, de az usps.com nem ismerte. Mire számítsak, mennyi idő míg ideér a cucc?

284$-ra mennyi vámot számolnak és kinek kell majd fizetni? Házhozhozzál, vagy valami értesítővel kell majd rohangálnom?

Köszi!

Ariel 2005.01.19 Creative Commons License 5099
ZE!

nem lehet hogy te nem maganszemelykent VPID-ztel? nekem majus 1 utan 2 usa cuccomra is volt vam megsem kellett semmi ilyesmi. ecceruen csak kicsongetni a vamot,afat es a kezelesi kltsg-et. jah es ez sima usps volt.
Előzmény: ZE (5096)
conSalves 2005.01.19 Creative Commons License 5098
Igen, Verseny utca 1-3. De minden át nem vett cucc ide kerül? Mert én egyébként a 18. ker-ben lakom, innen küldtek oda.
Előzmény: edk440 (5078)
trolipotlo 2005.01.19 Creative Commons License 5097

Meg ám, főleg 500 EUR felett. Én már csak tudom, tavaly június óta ütöm botját az 1300 EUR-omnak.

Előzmény: fil (5085)
ZE 2005.01.19 Creative Commons License 5096
A vam.hu k@ka, má' bocs :-) Lapitopit én is inkább a németektől/osztrákiából, bár Gericom-ok most ezerrel eksönösen (raktársöprés?) vannak itthon is.

"Sima" postával nem érdemes küldetni, mert ha vámkezelni kell, akkor te szívsz vele tudtommal, célszerűbb szakosodott céget választani, bár drágábbak. (DHL pl. ők a VPID-t, vámkezelést miegyebet elintézik) A VPID _elvileg_ kell. Ott van a vámáruhyilatkozaton is meg a határozaton is ha jól emléXem HU00xxxxxxxx alakban :-)))

Lapitopinál a hálózati fesz. különbsége nem szokott számítani (Toshiba: 100-240V inputra műx a tápegység, a konnektorba sima beretvazsinórral kell bedugni...), de előferdülhet, hogy gyártó- illetve piacfüggő.
A gari is előkerül ilyen esetben: Ha USA gari van, akkor oda köll visszajuttatnod, ha EU-s, akkor EU.
Előzmény: Ariel (5095)
Ariel 2005.01.19 Creative Commons License 5095
1. biztos. en nem.
2. csomagszallitotol fugg. az hogy ki mivel szallit az pedig az eladotol.
3. csak azokra a csomagokra fizetnek karteritest ami biztositott. az hogy mikor fizetnek esetfuggo. nem 1-2 nap, hanem hetek, 1-2 honap.
4. valtozo. www.vam.hu
5. inkabb nemetbol. tobbek kozott a garit is konnyebb megoldani es a tengerentuli eszkozok kulonbozosege miatt is (pl. 120V vs. 230V)
Előzmény: ukillingmemekillingu (5094)
ukillingmemekillingu 2005.01.19 Creative Commons License 5094

Szeva!

Ismét 1 új fiú, de majd igyekszem többet probálkozni, mint kérdezgetni.1 tucat cuccot már rendeltem az usából, de ami most érdekelne:

1.rendelt-e vki laptopot, vagy más 1000 dollár nagyságú itemet?

2. törékeny csomagnak ekkora összegnél mi lehet a tarifája?

3.sok mindent halottam de még nem tudom most sem igazán, mi van ha összetörik vagy ha elveszik a csomag? ja és arra meddig kell várni?kell-e biztosítást kötni a csomagra?

4.és a legfontosabb: a vám tarifák, vpid kell-e és az mibe kerül nekem és hol tudom intézni?

vagy inkább a németektől rendeljek?

lécci segítsetek, mert aukcióról van szó, és az idő nem nekem dolgozik!

elöre is köszönet

vomit 2005.01.19 Creative Commons License 5093
azisigaz, bocs
Előzmény: t.lantos (5092)
t.lantos 2005.01.19 Creative Commons License 5092
Mondjuk ha nincs seller accountja valakinek, akkor ez a veszely nem fenyegeti.
Előzmény: vomit (5090)
edk440 2005.01.19 Creative Commons License 5091
Ha eccer már a kártyaszámom náluk van, sokkal valószínűbb, hogy azzal csalnának. De akkor lehúzhatnák a rolót. Biztosabb üzlet nekik az 1%-ok folyamatos csorgása.
Előzmény: vomit (5090)
vomit 2005.01.19 Creative Commons License 5090
lehet nem venni fog fel ragogumit, hanem elad 20 markas mobilt occsoe a nevedben, amit a vevok aztan rajtad keresnek. olvass vissza hogyan szivta meg vki egy jelszolopoval.
Előzmény: edk440 (5077)
bugmaker 2005.01.19 Creative Commons License 5089
chapelle: az USPS alapból nem képes tracking information-t adni. Talán az EMS-igen, annak árai viszont elég magasak. Szerintem az UPS-re meg a FedEx-re gondolták.

Jut eszembe, USA-ban leginkább csak szidják az USPS-t és inkább a futárszolgálatokat preferálják. Én FedEx-szel szivtam: egy hónapra "elfeledkeztek" a csomagomról, jó kis késést okozva. Aztán a reptérre kellett kimennem vámkezelni és átvenni, nem hozták házhoz.
Előzmény: chapelle (5087)
fil 2005.01.19 Creative Commons License 5088
... egyáltalán,Mo.-ról lehet ezt, vagy valami hasonlót használni? ...
Előzmény: fil (5085)
chapelle 2005.01.19 Creative Commons License 5087
Nincs feltétlenül vám. Néha átcsúszik anélkül is, főleg ha kicsi összegről szól. Ha fel is számítanak, a vámot 10 Euró alatt nem is kell megfizetni - nekem ezt mondta a vámos az Orczy-n. Az áfát igen.
Amerikából azért érdemes pld. USPS-szel (vagy más kultúrált céggel) küldetni mert az interneten percre pontosan nyomon követhető, hogy hol áll a acsomag. A magyar posta persze erre sem képes, de hát ebbe ne menjünk bele ismét.
Előzmény: Zsoltx (5084)
chapelle 2005.01.19 Creative Commons License 5086
Ha könnyebb az angol vagy a francia akkor jelentkezz be azon az e-bay oldalakon. Akkor a standard szövegek angolul (franciául) fognak megjelenni.
A Max. összeg nem feltétlenül az az összeg amit ki kell fizessél. Ha Te vagy a legtöbbet kínáló de a max. fizetendő összeg ennél magasabb, akkor is az alacsonyabb árat kell kifizesd. A Max. összeg arra is jó, hogy elég ha csak az aukciók vagy a napok végén szeded össze miket nyertél és miket nem.
Előzmény: roberd (5075)
fil 2005.01.19 Creative Commons License 5085
Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon (meg az eBay-en is).
Az lenne a kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok az olyan tranzakció biztosítással kapcsolatban mint pl. a "TREUHANDSERVICE" (iloxx). Mennyire lassítja le a folyamatot?
Ahogy néztem 100 € -ig 2,50 € 200 €-ig 5,00 €. Ami szerintem megéri. Vagy tévedek?
Zsoltx 2005.01.19 Creative Commons License 5084
Tegnap jött meg USA-ból egy október végén feladott csomagom.
Rendesen posta hozta ki.

Az eladó már kerestette, azt mondták neki, hogy eltűnt, a biztosítás fizet.

Nagyon korrekt volt a srác, mert mondta azonnal, hogy küldi vissza a pénzt, a postaköltségnek viszont csak a felét.
Mivel kis összeg volt, azt javasoltam neki, hogy majd levásárolom, van nála egy kis debitem.

Erre kettő és fél hónap után megjön, a csomag sértetlen, vám nem volt ?????????

Gsi8v 2005.01.19 Creative Commons License 5083

Hát nem semmmmmi.

Üdv.

Előzmény: trolipotlo (5082)
trolipotlo 2005.01.19 Creative Commons License 5082

A nem biztosított tényleg eltűnik, még Németben is néha: novemberben 3 cuccosom nem jött meg és úgy néz ki, sose tudom meg, mér. A posta semmilyen infót nem ad a címzettnek, csak a feladónak, az meg általában szarik rá. Vettem egy cuccból 3 db-ot, eltűnt, rá egy hónapra írom a feladónak, hogy kérdezzen már rá, mert több csomag nem jött meg azon a héten. Semmi válasz, most megint megkérdem, mivan, asszongya: hogy lássam, milyen rendes, van még 2 db eladatlan ugyanilyen cucca, azt ingyé elküldi. Mondok talán fizesse vissza a pénzemet. De az én felelősségem, ha egy cucc eltűnik és unversichert lett elküldve.

Most ott tartunk, hogy talán mégis rá kellett volna kérdeznie a póstán, ha már megígérte, úgyhogy nem engedek a fizetési felszólításból.

Előzmény: Gsi8v (5065)
t.lantos 2005.01.19 Creative Commons License 5081

Innen koltozott ki egy resz Budaorsre, ha jol remlik. De ezek szerint a szent hely meg mindig ez :)

Előzmény: edk440 (5078)
rstudi 2005.01.19 Creative Commons License 5080
Alul, a termék leírása, a postázási és fizetési módok alatt van egy "Ihr Maximalgebot:" lehetőség, ott tudsz ilyet beállítani.
Előzmény: roberd (5075)
Gsi8v 2005.01.19 Creative Commons License 5079

Köszi szépen !

Üdv

Előzmény: edk440 (5076)
edk440 2005.01.19 Creative Commons License 5078
Ha egyre gondolunk, akkor az a komplexum a Verseny u. - Dózsa Gy. út sarkánál van, így a Dózsa Gy. felől jobb megközelíteni, mint a Keletitől. Régen a VIII. kerületből oda kellett menni a csomagokért, ha nem voltunk otthon, amikor kihozták
Előzmény: conSalves (5074)
edk440 2005.01.19 Creative Commons License 5077
Lehet, hogy AutomatikusanAzUtolsóPillanatbanLicitáló programot használt. Én már ajánlgattam itt ilyet, az volt a fő kifogás, hogy meg kell adni nekik az ebayes jelszót, és ez micsoda visszaélésekre ad alkalmat. Tényleg, majd biztos vesz a cég a nevemben egy használt rágógumit...
Előzmény: Törölt nick (5069)
edk440 2005.01.19 Creative Commons License 5076
Lehet, hogy a drágábbik csomagként adná fel (azaz DHL-lel, mert a Birodalmi Posta megvette a DHL-t, azóta az a csomagüzletága), az olcsóbbik meg ajánlott levélben (max. 2 kiló, doboz is lehet, nem csak boríték, elveszés esetén max. 38 eurót térítenek).
Előzmény: Gsi8v (5063)
roberd 2005.01.19 Creative Commons License 5075
Sziasztok, üdvözlet mindenkinek.

Mostanában kezdtem el foglalkozni az ebay-el (egy újabb lúzer), ezért ha nem bánjátok lesz majd néhány kérdésem. Ha korábban volt már téma a kérdésem, és nem terhellek vele titeket, légyszi írjátok meg hogy melyik hozzászólás tájékán lehet rá a válasz.
Néhány napja már olvagatom a topikot, de nem néztem vissza nagyon a multba.

Az első kérdést fel is tenném: a német ebay-t szoktam böngészni, és már licitáltam is néhány dologra, még egy licitet sem nyertem, persze a német nyelvet egyenlőre nem bírom teljes mértékben érteni, sőt. Fordítgatni szoktam, és úgy próbálom megérteni mit
írnak.
Soxor a liciteknél másodiknak licitálok, vagy mindegy hanyadiknak, a cuccra már rányomták az automatikus licitet, én teszek 1 eur-t, automatice ugrik rá a másik 1 eur-ja.
A kérdés, hogyan tudom őt mégis túllicitálni és ugyan úgy beállítani az automatikus maximalgebot-ot?
A válasz valószínűleg le van írva a német help-ekben, de mire lefordítom hozzávetőlegesen, kitavaszodik.
Köszönöm

Üdv
conSalves 2005.01.18 Creative Commons License 5074

Uff, járt már vki a Keleti mögötti postakirendeltségen? Fogalmam sincs, hogy pontosan mi ez, de most épp oda küldtek, hogy ott érdeklődjek az eltünt küldeményeimről...

Persze az ide vezető út sem volt 1szerű. Először a nemzetközi kicserélő átírányított a csepeli elosztóközponthoz, mondván hogy nekik 9 jegyű ragszám kell (nekem 7jegyű volt - Royal Mail Airmail). A csepeli központban egy csomót szedvedtek, mire kiderítették hogy nincs ilyen cucc náluk, s nagyon sajnálkoztak az EU-s átalakítások miatt (bár arra nem jöttem rá, hogyan kapcsolódik ez az én problémámhoz).

Ezután lecsekkoltam a helyi kirendeltséget, hátha csak nem dobta be a postás az értesítőt (vagy épp a szomszédnál hagyta), de semmi. Viszont lelkesen továbbküldtek a kerületi FőPostára, hogy ott tudják a tutit... Nu, itten kaptam azt a "javaslatot", hogy menjek a Keleti mögötti szent helyre, mert ott lakik az Atyaúristen, vagy mittudomén. Persze telefonszám az nincs (heh, telefon 2005-ben? ugyan már...).

Sz'al tud vki vmit, hogy mi ez pontosan? Érdemes oda még elmászkálni? Már marhára unom az egészet.

conSalves 2005.01.18 Creative Commons License 5073
A 13EUR-os valszeg DPD-vel küldené, legalábbis annak vannak kb ilyen árai 5kg-ig.
garfieldka 2005.01.18 Creative Commons License 5072
Nem jellemző. Nekem szoktak nem biztosítottat is küldeni, s másfél év alatt két alkalommal volt gondom. Az egyiket elküldték újólag, a másik keresése most történik.
Előzmény: Gsi8v (5065)
Ariel 2005.01.18 Creative Commons License 5071
viszont lehet hogy o nem 152,xx-et irt be, hanem 183-at. szoval felesleges ilyenkor bosszankodni, mert ha neked 151-nel nem ert tobbet, akkor nem erdemes abbol kiindulni, hogy mennyi lett a vege.

jah.. egy fontos dolog: a nemet es az angol(amerikai) site-ok maskepp kezelik a tizedes pontot es a tizedes vesszot. a multkor ugy jartam, hogy gyorsan kellett licitalnom es nem vettem eszre, hogy az egyikrol atrakott a masikra es a tizedes vesszom ezert ezreseknek vette. igy lett a 25,75EUR-bol 2575EUR.
meg jo hogy 26,xx-nel nem adtak tobbet a cuccert...
Előzmény: Törölt nick (5069)
504LACI 2005.01.18 Creative Commons License 5070
Véletlenül nem jár valaki a közeljövőben Dortmund felé? Egy használt személyautó vonóhorog szeretne hazajönni onnan, persze nem ingyen.
Törölt nick 2005.01.18 Creative Commons License 5069
Az pedig mekkora pech, mikor 0,5 perccel az akció lejárta előtt a 101,51€-n álló cuccosra bedobsz 151-et, kiírja Te vagy a legtöbbet ajánló, és mikor vége az akciónak jön a hidegzuhany. Valaki rádobott mégtöbbet. 152,xx-el vitte. 5mp-vel a vége előtt adtaa be a licitet. Pont így jártam ma.:-(
Adi001 2005.01.18 Creative Commons License 5068

"mintha miattunk nem nyerted volna meg  ....."

Neeeem! Ne legyen "üldözési mániád" :))) az itt olvasott érdemi infókért csak hálával tartozhatunk egymásnak / tartozhatok nektek. Egyszerűen kipróbáltam mindkét firtatott lehetőséget s én a voksom szintén az utóbbi licitforma mellé tettem .......

Előzmény: rstudi (5066)
rstudi 2005.01.18 Creative Commons License 5067
Egy másik indoklás: az ebay szabályai szerint az eladó határozza meg a fizetés, csomagolás, és postázás módját. Vel kell egyeztetned. Van, aki csak bizonyos csomagküldővel hajlandó elküldeni, van, aki a csomagolóanyagot is vastagon felszámolja. Érdemes mindig a licitálás előtt egyeztetni ezeket az eladóval, és akkor nem érhet meglepetés.
rstudi 2005.01.18 Creative Commons License 5066
"Hát tény hogy sokminden nem világos még de ez szerencsére az volt s sikerült is így megnyernem a licitet amit részleteztem is csak hát lehet hogy nem elég világosan fogalmaztam / vagy nem figyelmesen olvastad."

"volt aki az utolsó 5 másodpercben vert rám 1 eur -t pedig ~10-20licitjegyzés volt csak s nekem még megért volna kb +10 eurt is az áru"

Ha tényleg világos lett volna amit mondtunk, akkor ezt a licitet is megnyerted volna, az általam (is) leírt módon. Kicsit olyan volt az első hozzászólásod, mintha miattunk nem nyerted volna meg a korábbi licitjeid, és ezért reagáltunk úgy, ahogy.

Peace.
Előzmény: Adi001 (5062)
Gsi8v 2005.01.18 Creative Commons License 5065

Nagyon köszönöm a választ !

A nem biztositottnak nagy az esélye,hogy eltünik megsérül gondolom.

Előzmény: garfieldka (5064)
garfieldka 2005.01.18 Creative Commons License 5064

Tegyük fel, azonos méretű, súlyú biztosítási értékhatárú stb. , stb. csomagról van szó. A német posta partnere a DHL, velük küldik hozzánk legtöbben a csomagokat. Ez 5 kg-ig most január 1-től értékbiztosítással 30 Euro. De más szállítók is vannak. Épp ma kaptam egy kis dobozban egy csomó szűrőt, apróságokat, s eg transzpotőr cég teherautója állt be vele az udvarunkra. Nos, ők más tarifával dolgoznak. Aztán van úgy, hogy az eladó cég átalányszerződésben van a postával. Ilyenkor általában kedvezőbb a díj. Hát kb. ez az eddigi tapasztalatom.

Arról nem szólotam, hogy különféle csomagvariánsok is vannak, s az is befolyásolja az árat.

De a 13 Euros ár gyanakvásra késztet, valószínű nem biztosítottan küldi!!

Gsi8v 2005.01.18 Creative Commons License 5063

Sziasztok !

Szeretném kérdezni,hogy lehet az hogy ugyanazért a termékért az egyik Német 13Eu postaköltséget számol fel,a másik Német 30Eurót ??

Ezt nem értem valahogy :((

Üdv:Gsi8v

Adi001 2005.01.18 Creative Commons License 5062

Atya világ! Ennyire értermetlen lettem volna ?

Ariel: "eddig mindenki azt irta......" hááát én szenteltem egy kis időt olvasgatni itt de ez igy ebben a formában nem igaz - had ne keressek vissza pár hozzászólást de ha akarod ....

Kezdő vagyok s kipróbáltam mindkét módszert amit itt olvastam s ajánlottak. Csak tapasztalatom s "élményem" szerettem volna leírni - egyetértve az utóbbi licit tippekkel lsd.: "valóban felesleges a licitlejárat előtt....... "

rstudi:"A lényeget nem értetted..." Hát tény hogy sokminden nem világos még de ez szerencsére az volt s sikerült is így megnyernem a licitet amit részleteztem is csak hát lehet hogy nem elég világosan fogalmaztam / vagy nem figyelmesen olvastad.

Bocs az Offtopicért s elnézést azoktól akiknek ez nem a spanyolviasz / nekem az volt ;)

rstudi 2005.01.18 Creative Commons License 5061
A lényeget nem értetted, ezek szerint: az alul levő, maximum bid/maximum angebot gombot kell használni, és annyit beírni, amennyit szánsz rá. Ez automatikusan fog licitálni számodra. Pl én 126.xx fontot szántam egy cuccra, de ezzel elvittem 101-ért. :) Ha valaki az utolsó percben ad 120-at, akkor 120,5-tel még mindig én nyertem volna.
Előzmény: Adi001 (5056)
ZE 2005.01.18 Creative Commons License 5060
Közvetlenül a vége előtt, annyit, amennyit neked megér, úgy, hogy ne licitlépcsőre essen.
Előzmény: Ariel (5058)
k13k 2005.01.18 Creative Commons License 5059
Hello !
regebben volt egy tok jo ebay faq,
de most mar nem talalom .. tud valaki segiteni ?
foleg az eladoi oldal erdekel (magyarorszagrol)
Koszi
KK
Ariel 2005.01.18 Creative Commons License 5058
szerintem vmit felreertettel.
eddig mindenki azt irta, hogy kozvetlenul a vege elott annyit adj meg, amennyiert meg megeri neked. maximum. ha igy tettel volna, akkor az utolso elotti esetben is te nyertel volna.
Előzmény: Adi001 (5056)
jimny 2005.01.18 Creative Commons License 5057
Köszi !
Előzmény: garfieldka (5049)
Adi001 2005.01.18 Creative Commons License 5056

Sziasztok!

Olvasgattam itt az ajánlott licitmódszerekről. Kipróbáltam a kis licitrárakásokat a lejárás előtti időpontokhoz közel x,61, x,67 .... licitekkel. Hát sajna én igy jópár licitet elbuktam az oldal terheltségének és dsl minőségű kapcsolatmnak köszönhetően (volt aki az utolsó 5 másodpercben vert rám 1 eur -t pedig ~10-20licitjegyzés volt csak s nekem még megért volna kb +10 eurt is az áru) Aztán az x edik elbukás utánn "kényszerből" taktikát változtattam s be is jött elsőre :).

Ma volt egy pda licit mely asszem 42 licitjegyzéssel ért véget úgy hogy az utolsó 2 órában ~30 s az utolsó ~5 percben pedig ~10-15 licitjegyzés érkezett.

Én egyet licitáltam a vége előtt ~1,5 perccel de úgy hogy megnézve az addigi egymásralicitálásuk tétugrásait (1-2 eurral ugrálgattak) s arra rádobtam az ugrálások 6 szorosát (még igy is 10 eur-al alatta maradtam mint amennyit adtam volna max). Az utolsó percben 3*próbáltak rámverni 2 eur-t s ha lett volna idő v. nem a 6*2 eurt rakom akkor elviszik előlem. De igy jó érzés volt látni hogy más esett abba "hibába" amibe én már párszor. Egyszóval enyém lett annyiért hogy amit nekem megér-10 amit licitáltam s -5 amit a 2. licitálni bírt még max. (igy a szállítás mondhatni "ingyen" van ) Most már csak a tényleges szállításért kell "izgulnom."

Következtetések (számomra s remélem más is hasznát veszi):

- valóban felesleges a licitlejárat előtt sokkal licitálgatni mert csak az árat vernénk fel

- viszont közel a vége előtt érdemes az ugrálások többszörösét rádobni ugy hogy még 2-5 licitet kibirjon a tét (persze a "megérés" határán belül)

Jó licitálásokat !

cilax 2005.01.18 Creative Commons License 5055

Hát sajna nekem még egyik posta se fizette meg a borítékból kilopott cuccom értékét. (Nem pénz volt) A kinti posta szerint majd a magyar, a magyar szerint majd a kinti posta fog kártéríteni. Azt meg ugye nem tudom bizonyítani, hogy melyik postánál tűnt el a cucc, ráadásul a csajszi átvette, mert nem tudta, hogy üres a boríték. Felbontották, cucc ki, vissza ragasztották és kapcsozták. Profik voltak, nem látszik kívülről semmi. És még azt mondták a postán, hogy nem kellett volna átvenni. Na most egy belülről bélelt borítéknál honnan tudod, hogy már nincs benne a cucc, így kívülről nem látszik. Ennyi. :((((((

chapelle 2005.01.18 Creative Commons License 5054
Ez nagyon sokba fog neked kerülni. Hacsak... Hacsak nincs ugyanannál a banknál számlád, de ez nem valószínű, némileg ismerve az angol bankokat. Ha olyan bank csekkét küldi amelyik itthon nincs akkor a te bankod beszámítja de írtózatos költségek mellett (telefonon elmondják - ha elmondják). Én egy kb. 150 USD-s összegről szóló csekket küldtem vissza mert nemigazán érte meg.
Előzmény: Kispofi (5052)
edk440 2005.01.18 Creative Commons License 5053
Ha személyi csekk, akkor legfeljebb csak beszedésre veszik meg a magyar bankok. Ez azt jelenti, hogy 1-2 hónap, mire a bankszámládra kerül az összeg. A díj változó, a Raiffeisennél min. 10 dollár.

Próbáld meg rábeszélni a Bidpayre, azt azonnal és költségmentesen tudod beváltani.
Előzmény: Kispofi (5052)
Kispofi 2005.01.17 Creative Commons License 5052
Az egyik angol vevőm a banki átutalást bonyolultnak tartja és mindenáron csekkel akar fizetni ( 19,21). Nekem még nem volt dolgom csekkel, ha elfogadom mire számíthatok? Van valami okosság amit tudnom kellene? Tudtok segíteni?
narancsmacek 2005.01.17 Creative Commons License 5051

Na nyomoztam egy kicsit a neten. Sajna a bank honlapja nagyon gyengus, igy ott nem sokat tudtam meg (meg a swift kodot sem talaltam). Viszont a swift kod sok cegnel meg van adva akik ennel a banknal vannak, igy az elvben megvan.

Az iban-t meg ossze lehet rakni. Elso ket jegy az orszag (GB), utana 2 jegy ellenorzo osszeg (ezt nem ismerem), utana jon a bank roviditett neve, es sorban egymas utan szunet nelkul irva a sort code es az account number. Ezt beirtam egy validatorba. Persze mivel az ellenorzo osszeget nem tudtam igy nem volt jo. Ezutan elkezdtem az ellenorzo osszeget novelni es eccer csak valid lett a szam (eleg vad mi...). Igy elvben van swift es iban szamom. Holnap megyek a bankba oszt meglassuk... ;)

Előzmény: narancsmacek (5050)
narancsmacek 2005.01.17 Creative Commons License 5050

Koszi. Jelentkezett a muki.

Megadta a bankszamlajat, de ez nagyon nem iban...

Lloyds Bank, London Road, Waterlooville, UK

Account Number: 12345678

Sort Code: 12 34 56

Account name: x y

Mit lehet ezzel kezdeni? Ezek eleg rovid szamok... Lehet ilyen szamra utalni, van valakinek ezekkel az angolokkal tapasztalata (egyebkent a direct bank transferre aszonta hogy az nagyon fine neki)...

Idokozben nezelodtem a neten. Ha minden igaz akkor az o iban kodja eloallithato ezen szamok alapjan, az a baj hogy a swift kodot nem tom (bar talaltam valamit errol a bankrol). Itt le van irva hogyan kell eloallitani az angol ibant: http://www.apacs.org.uk/

Előzmény: edk440 (5047)
garfieldka 2005.01.17 Creative Commons License 5049
Eredeti csomagolásában van a cucc. Original Verpackung.
Előzmény: jimny (5048)
jimny 2005.01.17 Creative Commons License 5048

A német ebay-en egy árunál az van, hogy OVP. Ez  mit jelent ?

edk440 2005.01.17 Creative Commons License 5047
Így van.
Előzmény: narancsmacek (5046)
narancsmacek 2005.01.17 Creative Commons License 5046

Aszongya az ember hogy elfogad direkt bank transzfert (ugye ez a mezei atutalas). A koltsegeket nekem kell allni. Milyen szamokat kerjek tole? Ugye az IBAN es SWIFT kodot kell kernem?

edk440 2005.01.17 Creative Commons License 5045
Feltétlenül levelezd le a pacákkal, hogy elfoagdja-e dollárban a fieztést. Ha nem, marad a bankátutalás vagy második Böske képei borítékban.
Előzmény: narancsmacek (5040)
edk440 2005.01.17 Creative Commons License 5044
Ausztriába valamiért 500 Ft felár van a nemzetközi postautalvány szokásos díjához képest.
Előzmény: Marcesz (5036)
t.lantos 2005.01.17 Creative Commons License 5043
Jelen :)
Előzmény: ZE (5039)
rstudi 2005.01.17 Creative Commons License 5042
Az Amexet nem ismerem, de attól függetlenül, hogy az ebay kiírta az árat dollárban, egy angolnak mindenképp fontot küldj. Kommunikálni pedig mindenképp érdemes az eladóval, legalább annyit, hogy elküldted a pénzt, és hogy milyen módon, ez erősíti benne a bizalmat irántad. :)
narancsmacek 2005.01.17 Creative Commons License 5041

Ja meg valami, a nyeresnel kapott emailekben leirta mi merre (fizetes modja + postacim), kell valamit levelezni vele vagy megy a penz es jon a cucc oszt kesz?

Ha nem muszaj nem csevegnek mert annyira nem kenem a nyelvet:((

narancsmacek 2005.01.17 Creative Commons License 5040

Udv mindenkinek. Szinten kezdo...

Szoval van egy nyert u.k.-s tetelem, International Money Order. Azt olvastam, hogy van a deakon valami Amex iroda ahol ez kuldeheto (neztem az amex honlapot de cimet nem talaltam tudja valaki?). A licit fontban ment (bar az ebay kiirta dollarban is). Az amexnel lehet fontban kudeni? Ha nem akkor hogy valtsam at dollarba? Milyen arfolyamon kuldjem (vagy azon amit az ebay kiirt?). Bocsi a sok amator kerdesert de nagyon nem vagom meg...

ZE 2005.01.17 Creative Commons License 5039
Jók az emlékeim, és itt írt valaki arról, hogy eBay-en fehér színű oldalsó irányjelzőkkel üzletel? Ha igen, érdekelne a dolog...
Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5038
Köszönöm szépen mindenkinek a segitséget !
rstudi 2005.01.16 Creative Commons License 5037
Ilyet talán nem is kéne leírni, mert előre mentegetőzésnek tűnhet.
Ha kis összegről van szó, akkor elég lehet a ajánlott/tértivevény kombináció, kb 10000 Ft-ig az is biztosítva van, ami azt jelenti, hogy ha nem érkezik meg, és nem is találják maguknál, akkor fizetnek.
Előzmény: Gsi8v (5035)
Marcesz 2005.01.16 Creative Commons License 5036

Nemzetközi postautalványon szerintem lehet Ausztriába, kb. 1000-1200 Ft ilyen összegnél a díja.

Előzmény: Gsi8v (5031)
Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5035

504Laci  Sajnos kispénzü ember vagyok ezért,de irnák neki és nem tünnék el.

Előzmény: 504LACI (5032)
vomit 2005.01.16 Creative Commons License 5034
kidobasra itelt fenykep, ingyenes kepeslap, egy reteg alufolia, vagy ezek kombinacioja.
Előzmény: Marcesz (5023)
rstudi 2005.01.16 Creative Commons License 5033
Kicsit több, és nem minden országba lehet. Részletesebben a Posta honlapján.
Előzmény: Gsi8v (5031)
504LACI 2005.01.16 Creative Commons License 5032

"vagy oda ér vagy nem ha nem akkor nem adom fel többször"

Remélem ezután nem is várod 100 %-ig, hogy a cucc meg is érkezzen...

Mi meg csodálkozunk, hogy miért nem szeretnek minket ott nyugaton!

Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5031
Köszi mindenkinek a segitséget ! Az összeg 20Euró, vagy oda ér vagy nem ha nem akkor nem adom fel többször.Ha csekken küldeném a címére az mennyibe kerülne ? Gondolom az húzos a boritékoshoz képest.  
fargo 2005.01.16 Creative Commons License 5030
Én a Campona postáján szoktam feladni az efféle küldeményeket, szerintem a postás csajszi ismeri a dörgést, tudja vagy sejti mi van a borítékban, ezért olyan lelkiismeretesen körbetaknyolja, hogy én szoktam pislogni. Le is ragasztja, körbe is ragasztja, a tértivevényes cetlit meg vagy egy tucatszor körkattogtatja a t?zôgépével a boríték peremén...

Egyébként szeretem azt a postát, az ott feladott levelek érdekes módon nem keringenek hetekig két kerület között és vidékre is néhány nap alat megérkeznek. Ja, és van ott Western Unon iroda is...
Előzmény: Marcesz (5028)
rstudi 2005.01.16 Creative Commons License 5029
Értékbiztosítás 130Ft minden 5000Ft után, tértivevény, ajánlott, postai zárás nem sok pénz, ahhoz képest, amit beleraksz. Ha eltűnik, fizetnek, ha felbontják, meglátszik rajta.
Marcesz 2005.01.16 Creative Commons License 5028
Szerintem a CD-tok felesleges. Nekem tűnt már el ilyen is, olyan is - akkor meg minek felsrófolni a postaköltséget? Szerintem a lényeg az, hogy úgy kell lezárni a borítékot, jó sok ragasztót használva, hogy amibe a pénzt burkolod, azt is hozzá kell ragasztani a borítékhoz, illetve a füléhez. Folyjon a ragasztó, ahol csak éri! Így nem tudják azt megtenni, hogy egyszerűen csak felnyitják és visszazárják. Maximum ellopják, de akkor kapsz kártérítést.
Előzmény: chapelle (5026)
kivi 2005.01.16 Creative Commons License 5027
És van olyan is, amikor másodszorra sem ér oda... Ahogy nekem.
Előzmény: chapelle (5026)
chapelle 2005.01.16 Creative Commons License 5026
Attól függ persze, hogy mekkora összegről van szó. Ha kicsi akkor talán elég a CD-tokos javaslat, igaz én még nem próbáltam, volt itt akinek már az is eltűnt. Ha annyira kicsi akkor pedig nem baj ha másodszorra ér oda az összeg, igaz akkor már sajnálnám a dupláját.
Előzmény: Gsi8v (5022)
Törölt nick 2005.01.16 Creative Commons License 5025
www.iban-rechner.de

Itt kitudod deríteni az IBAN-t, és a BIC kódot is.
Előzmény: Slider1 (5019)
Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5024

Nagyon köszönöm a választ !

Üdv.

Marcesz 2005.01.16 Creative Commons License 5023

Nem világítják át. Egyébként bele valami nem átlátszó papírba, borítékot extra adag ragasztóval lezárni, lehetőleg ajánlottan feladni.

Előzmény: Gsi8v (5022)
Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5022

Kérdeznék valamit.Hogyan adjam fel levélben Ausztriába a pénzt boritékba,hogy ne vegye észre az átvilágitó ? (azt hiszem megnézik) Ti hogyan adtok fel igy pénzt ?

Köszönöm előre is !

garfieldka 2005.01.16 Creative Commons License 5021

Sok bajjal jár ez a külföldi vásárlás, mi? Aztán meg csodálkoznak sokan, hogy az 5-10 dolláros cucc a végén nem is olyan olcsó. De nem ez a lényeg most.

A www.deutschepost.de oldalon a PLZ vagy Postleitzahl szó alatt valahol ki lehet keresni az irányítószámokat.

t.lantos 2005.01.16 Creative Commons License 5020

Ha a fooldalon beirod a BLZ-t, es raboksz a kereses gombra, akkor mar ad informaciot a bankrol, es ott lesz SWIFT kod is.

Slider1 2005.01.16 Creative Commons License 5019

Sziasztok!

Köszi az eddigi segítséget. az IBAN-ját a srácnak kiderítettem, és nagyon örülök. Viszont már csak a SWIFT/BIC kéne és bingó. Sanjos az irányítószámát nem tudom. www.bankleitzahlen.de -n pedig meg kellene adni az irányítószámot is, különben nem adja meg a BIC-et ha jól értem. Düsseldorfban lakik, de nem adja meg az irányítószámot. Nem tudom megnézni valahol hogy neki mi a címe, az Ebay-en? Igaz én vettem tőle, de valahol nem láthatom?

Vagy olyan oldalt tudtok ahol a BIC/SWIFT -et ki lehet deríteni? BLZ-m van és konto nummer., ebből a kettőből van egy IBAN-om már :) de kéne a SWIFT.

Még annyit, hogyha az IBAN-t tudom csak és a SWIFT-et nem irom be, mennyi költséget számolnak fel pluszban??

Vagy az is jó hogy a számlaszámot azaz az IBAN-t nemzetközi formában adom meg, és a bank azonosítot pedig BLZ-ben?

Még erre ha tudok irjatok segítséget, nagyon megköszönné, idáig is köszi a segtséget. 

Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5018
Köszi ! Meg közben jött is egy email amiben benne van ahogy mondtad csak elég sokára :)No ez lesz az első vételem szoritsatok :)))
garfieldka 2005.01.16 Creative Commons License 5017
Ha elvégzed a Kaufabwicklung műveletsort, megkapsz minden szükséges adatot tőle. De emilben is szoktak értesíteni.
Előzmény: Gsi8v (5016)
Gsi8v 2005.01.16 Creative Commons License 5016

Sziasztok !

Hol tudom megnézni az eladó adatait (név, cím) ha megnyertem valamit a német oldalon.Mein eBay-on belül ?

Üdv

garfieldka 2005.01.16 Creative Commons License 5015

BLZ - Bankleitzahl - a bank azonosító száma

Bankkonto - a számlaszám

PLZ- Postleitzahl - irányítószám

Ort - helység, település, város

Előzmény: Slider1 (5007)
garfieldka 2005.01.16 Creative Commons License 5014
De béna vagyok! Nálunk is így megy!
Előzmény: t.lantos (5006)
Speccy 2005.01.16 Creative Commons License 5013
Amúgy biztos remekelt történelemből az illető (vagy ez egy átlagos szint egy amerikaitól?), nem fogad el komcsi országokból bideket, de ő az 'in additional'-hoz teszi Észak-Koreát, Kínát, Kubát..
fargo 2005.01.16 Creative Commons License 5012
Gondolom azért, mert pár gyökér próbálkozott nála, több-kevesebb sikerrel.
Valljuk be, vannak nálunk ilyenek szép számmal, a simlizôs barmokkal Dunát lehetne rekeszteni...
Előzmény: Speccy (5011)
Speccy 2005.01.16 Creative Commons License 5011

Meg is kérdeztem tőle, ha jön válasz, bemásolom! Érdekesség, hogy pont az 'éhes' országot szúrta ki egyedüliként Európából! Vajon miért?

Mellesleg neki nem tök mindegy honnan érkezik a bid, ha megkapja a pénzét?

Előzmény: bugmaker (5010)
bugmaker 2005.01.16 Creative Commons License 5010
Azért durva Afganisztánnal, Pakisztánnal, Iránnal egy lapon emliteni kis hazánkat. Elvégre USA szövetségesei vagyunk, nem ellenségei, vagy mi :-)))))
Előzmény: Dudu69 (5009)
Dudu69 2005.01.15 Creative Commons License 5009

Terms of Sale utolsó bekezdéséhez mit szóltok?

ráadásul rosszul írva?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=11223&item=5744157526&rd=1
vomit 2005.01.15 Creative Commons License 5008
felhivod a huje bankja ugyfelszolgalatat, es megmondjak mi az IBAN.
ha keszen vagy, itt esetleg tesztelheted:
http://www.apacs.org.uk/IBAN/iban/Iban_check.html
jo ellenorizni, a kocsog otp bevesz atutalasi megbizast eleve rossz ibannal :-((
Előzmény: Slider1 (5002)
Slider1 2005.01.15 Creative Commons License 5007

Huhh ezer tnx

Ez az oldal aranybánya. Az IBAN-t kiderítettem! A SWIFT vagy BIC kódját megtudom találni? valahogy? Mert nem jöttem rá hogy hogyan tudnám meg. Azon a részen ahol a name der bankot kéri, meg a BLZ, illetve a PLZ, meg az ORT-ot ott lehet? Mi az a PLZ és ORT? Már csak a swift kéne és bingó. Valaki tud segíteni ezer thnx érte.

t.lantos 2005.01.15 Creative Commons License 5006

Mar hogyne tudnad megnezni. Pl itt.

www.bankleitzahlen.de

Beirod a BLZ-t meg a kontonummert, es megtudsz mindent.

Előzmény: garfieldka (5003)
Slider1 2005.01.15 Creative Commons License 5005
oks, köszi a választ, mostmár csak annyit mondj meg nekem pls, hogy a BLZ az melyik? azaz IBAN lenne? illetve a konto lenne a SWIFT? Előre is köszi? Az érdekelne melyik melyik...
garfieldka 2005.01.15 Creative Commons License 5004
Köszi, tanultam. Azt gondoltam, pattanás, pörsenés, fényezési hiba lehet az r betű nélkül. Bocs.
Előzmény: 504LACI (4999)
garfieldka 2005.01.15 Creative Commons License 5003
Amit írsz, éppen nem a nemzetközi. Az az IBAN, SWIFT/BIC. Ő a normál bank- és számlaszámot adta, amire tudsz utalni, Csak párszáz forinttal drágább. Ha elkéred az IBAN  SWIFT küdját, akkor olcsobb neked. Ezt ő megszerezheti, ha akarja. Ingyen van, online is megcsinálhatja. Te innen nem tudod megnézni, mindenki a saját banki adatai szerint kapja. Ha már így áll a dolog, utlad át símán a megadott helyre! Legközelebb pedig előbb kérj az eladótól IBAN SWIFT kódot.
Előzmény: Slider1 (5002)
Slider1 2005.01.15 Creative Commons License 5002

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Sajna nemnéztem és a tag csak németországba küldené el a cuccost. De sajna már leütötték, s amugy nem sajna mer kellett is volna nekem a cucc. A Probléma csak az hogy nem nemzetközi formában adta meg a banki cuccost. Tehát nincs Swift és IBAN, helyette csak BLZ és Konto nummer van. Ezekkel tudok utalni külföldre? Vagy ez nem elég? Ezeket a BLZ és a konto nummert hova kell beütni? az IBAN helyére melyiket? és a Swift helyére melyiket? Srácnak sajna nincs iban formája, illetve Deutche bankot adta meg, ki lehet annak deríteni a SWIFT-jét vagy mit? Valaki tudna nekem segíteni, vagy megnézné ezt, mert nem vagyok egy nagy nyelv zseni, ezer thnx. Kérlek válaszoljatok a kérdésemre. Pls.

Előre is köszönöm

Gsi8v 2005.01.15 Creative Commons License 5001
bocs a 4991-ben van elnéztem :)))
Előzmény: garfieldka (4998)
Gsi8v 2005.01.15 Creative Commons License 5000
4491-es hozzászolásomban van az egész szöveg :)
504LACI 2005.01.15 Creative Commons License 4999
Nem. Az osztráknál a Pickerl az műszaki vizsga, úgy mint a németnél a TÜV. 
garfieldka 2005.01.15 Creative Commons License 4998
Nem tudom, milyen szövegkörnyezetben és helyesen van-e írva. Szerintem pickel és hibamenteset, a festés épségét jelentheti. De látni kellene legalább a teljes mondatot sőt a szöveget.
Előzmény: Gsi8v (4995)
Gsi8v 2005.01.15 Creative Commons License 4997

köszi ! igen osztrák.Azt szeretném kérdezni ha bontásra behozom akkor átvételkor milyen papirokat kell kiállitani vagy elkérni a tulajtol ?

Előzmény: 504LACI (4996)
504LACI 2005.01.15 Creative Commons License 4996
Nincs érvényes műszakija kint (gondolom az autó Osztrák).
Előzmény: Gsi8v (4995)
Gsi8v 2005.01.15 Creative Commons License 4995
"ohne pickerl"  ez mit jelenthet ? csak ezt mondjátok meg lécci :) 
t.lantos 2005.01.15 Creative Commons License 4994

Nem konkretan a rendszam leadasarol volt szo. Ismerve a magyar burokracia kreativitasat, kepesek mindenre. A lenyeg, hogy fizess :)

Ld. regado + afa.

Előzmény: Dudu69 (4993)
Dudu69 2005.01.15 Creative Commons License 4993

pont ezért nem érint,német kocsi rendszám nélkül,brief-el ,bontásra :)

ezért jött traileren

milyen rendszámot kellene leadnom?

Előzmény: t.lantos (4992)
t.lantos 2005.01.15 Creative Commons License 4992

De most bevezettek valami uj dolgot, hogy mar a rendszamot is csak akkor adhatod le, ha megvan a szakszeru bontast igazolo papirod. Lehet, hogy ez teged is erint.

Előzmény: Dudu69 (4989)
Gsi8v 2005.01.15 Creative Commons License 4991

Kérem szépen ezt még valaki forditsa le :))

ohne pickerl da ich das auto am 7. nov 03 mit neuem pi abgemeldet habe und als 2. auto behalten wollte. radläufe rechts und links hinten rost, noch nicht durch. vorne rechts schon etwas gekittet. der himmel gehört hinten angeklebt, hat sich im sommer gelöst. auf der li hinteren türe befindet sich eine kleine delle und die zv funktioniert nicht auf dieser türe. der vectra hat zv el. schiebedach, anhängevorrichtung, und heckspoiler. Bremsen etwas angerostet müsten aber noch zum retten sein. Es ist dies ein Privatverkauf und daher ohne jegliche Garantie und ohne Rückgaberecht. bei fragen.

Gsi8v 2005.01.15 Creative Commons License 4990
Köszönöm válaszod ! Úgy hallottam ha van rajta műszaki vizsga akkor Német rendszámmal 6-hónapig használhatom,utána jöhet a bontás.Igaz lehet ez ?
Előzmény: Dudu69 (4989)
Dudu69 2005.01.14 Creative Commons License 4989

hoztam már bontásra traileren kocsit,ebayen vettem,köcsög német ficsúr hazudott pár dologban a kocsival kapcsoltban,de ha már ott voltam utánfutóval ,nem hagytam ott

csak átgurulsz vele a határon ,és otthon szétbontod,nem kell semmi hozzá

Előzmény: Gsi8v (4986)
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4988
Akkor is megsarcolnak, ha nem helyezed forgalomba -- szerintem kérdezd meg az autójogászt...
Előzmény: Gsi8v (4986)
Gsi8v 2005.01.14 Creative Commons License 4987
bocs a valaki kimaradt :))
Gsi8v 2005.01.14 Creative Commons License 4986
Igen ezért csak bontásra hoznám magamnak :)) Hozott közülletek ebay-röl kocsit ?
Előzmény: ZE (4985)
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4985
Plusz fizethetsz egy kalap pízt itthon, meg sz...6tsz vele sokat, mire beleülhetsz :-(
Előzmény: Gsi8v (4983)
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4984
Köszike, akkor wuagent-nél fogok legközelebb :-)) Ha van egységes vámárunyilatkozatod, ill. határozatod, akkor nézd meg jobban :-) A vámárunyilatkozaton (0251) felül, a 8. mezőben (Címzett) van egy "No. HU000satöbbi" felirat, illetve a határozaton szerepel egy "címzett vámazonosító száma" rubrika, na ott megtalálod.

Előzmény: bugmaker (4979)
Gsi8v 2005.01.14 Creative Commons License 4983
Tehát ha behozom  akkor nem adja az alufelnit hozzá.Látszik,hogy török árulja :((((
Pavel 2005.01.14 Creative Commons License 4982
Exportár aluk(felni) nélkül.
Előzmény: Gsi8v (4981)
Gsi8v 2005.01.14 Creative Commons License 4981
ha valaki tudja léccike forditsa ezt le nekem : Exportpreis ohne Alu's   ez van 1 Német kocsihoz irva köszönöm :)
Zsele 2005.01.14 Creative Commons License 4980
Nekem is volt már olyan amerikai eladóm, aki hasonló indokkal nem akarta a WU-t elfogadni. Hallottak valami rosszat a WU-ról és gondolkodás nélkül elutasítják. Végülis nem meglepő :).
Előzmény: souris (4966)
bugmaker 2005.01.14 Creative Commons License 4979
ZE: köszönöm a kiegészítést. Én csak WU Agent-nél küldtem egyszer-kétszer pénzt. Ott dollárban kellett a pénzt adnom, nem volt szükséges ott váltanom. Lehet, hogy az OTP, posta forintban kéri. Nekem az mondta vmelyik WU agent, hogy ha nem abban a körzetben veszik föl a pénzt mint ami cimet megadtál, akkor további azonosítást kérnek a felvevőtöl.

Vámkezelésnél az Orczyn nem kérnek adószámot. Egyszer talán Fedex-szel jött csomagom egy éve, ott viszont meg kellett adnom.
Előzmény: ZE (4977)
Ariel 2005.01.14 Creative Commons License 4978
WU MT:

OTP-nel vagy valutaban vagy forintba fizethetsz. az arfolyam asszem devizaarfolyam.
Posta: itt csak forintba es ok valtjak egy spec. posta arfolyamon. (naponta valtozik)
WU Agentek: itt nincs tapasztalatom..

a jutalek magas. ha jol remlik 12$-tol kezdodik a kuldes dija es osszeghataronkent emelkedik.
Előzmény: ZE (4977)
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4977
A vámkezelésnél meg kellet-e adnod az adószámodat? Ha igen, akkor van VPID-ed, ott van a határozaton HU0000xxxxxx formában :-)))

WU Money Transfer: Forintban fizetsz, a címzett egész összeget kap (tehát pl. 49.23 esetén 50-et kell küldeni). Veszélye abban áll, hogy nem címre megy, hanem bárhol felvehető egy fényképes igazolvány és az MTCN alapján. Nem elsősorban a jutalék magas, hanem az árfolyam vacak (Akár pár százalékkal(!) is rosszabbul váltják a Forintot, mint a pénzváltók...) Viszont gyors :-)
Előzmény: bugmaker (4971)
Gsi8v 2005.01.14 Creative Commons License 4976

Mindenkinek köszönöm a segitséget ! és bocsi a tegnapiért de én is flúg voltam :))

garfieldka 2005.01.14 Creative Commons License 4975
Ezt sajna el kell viselni. Viszont, ha az eladó partnernek van moneybookers.com regisztrációja, vagy rá tudod venni, hogy csináljon, akkor olcsón tudsz utalni. A regisztrálás mindkét fél számára percek kérdése és ingyenes. Te felraksz oda x forintot, néhány nap múlva kapsz egy emilt, hogy könyvelték. Ha ezután veszel valamit, akkor onnan tovább tudod utálni a pénzt (már nem forintban, hanem amiben akarod), s a partner azonnal megkapja egy értesítő emil kiséretében. Mindezért összegtől függően fizetsz pár forintot. Nagyságrendileg 10 vag 100 forintokat. Nincs idegen bank költség. Nem kell IBAN/SWIFT kód, számlaszám. De ha baj van, akkor Londonban van csak telefonos segítségnyújtás. Itthon a CIB-nél vezetik a forintszámlát, de ott nem tudnak segíteni. Nekem 2 alkalommal akadt meg a pénzem, de reklamálás után elintézték azonnal.
Előzmény: Slider1 (4949)
garfieldka 2005.01.14 Creative Commons License 4974

Köszönöm, újra átolvasom a weblapjukat.

Előzmény: edk440 (4946)
Gsi8v 2005.01.14 Creative Commons License 4973

ZE  Köszönöm szépen !

Előzmény: ZE (4961)
chapelle 2005.01.14 Creative Commons License 4972
Ezek tényleg jó sztorik. Én még tavaly egy olyan New York-i shopba futottam bele ahol telefonon akartam bediktálni a bankkártya-számomat. Miután tisztáztunk 1-2 dolgot magyarul folytattuk a társalgást mert egy korábban odatévedt hazánkfiába botlottam.
Előzmény: souris (4966)
bugmaker 2005.01.14 Creative Commons License 4971
Akkor én is hozzájárulnék a GYIK v0.2-höz, aztán legfeljebb pontosítotok engem.

BANK átutalással kapcsolatos tudnivalók:
1) leginkább az EU-n belül műküdik, mivel az amerikaiak ritkán adják meg a szükséges adatokat
2) szükséges adatok: IBAN és BIC kód. Az IBAN a bank számlát azonosítja a BIC pedig a bankot. A BIC leánykori neve SWIFT kód, ha valaki igy ismerné. Ennek a kettő adatnak a megadása kötelező, ellenkező esetben a bank büntit számol fel.
3) bankátutalásnál minden költséget a pénz küldöje fizet. Ezt átutalásnál meg kell adni, mivel ha az eladó kevesebb pénzt kap a vártnál, akkor nem vszínű hogy elküldi a megvett árut amig mégegyszer nem utalsz.
4) költségek: ez banktól függ. Amennyiben minden adat pontosan meg van adva nagyságrendileg 2000 Ft körül mozog.
5) forintszámláról is utalhatsz devizát, ekkor a napi árfolyamon terhelik a számládra a forintösszeget

CSEKK:
a) csekket küldhetsz a BIDPAY-en keresztül (www.bidpay.com).
1) Ekkor a hitelkártyádra (csak dombornyomott VISA) terhelik rá az összeget, mig a tényleges csekket postai úton küldik az eladónak.
2) Ilyen úton Neked is tudnak fizetni, ha te vagy az eladó. Itthon a bankok be tudják váltani.
3) A küldés ára elfogadható kb 4-5%-nyi jutalékot jelent pluszban.
4) csak ebay-en (és néhány más site-on) vett áru után tudsz fizetni
5) A Bidpay küldés előtt ellenőrzi az tranzakció adatait, és csak jóváhagyást követően küldi ki a csekket. Ergo, előfordulhat, hogy visszautasít és a pénzed zárolva marad kb 2 hétig.

b) USPS intl money order:
1) Bp-en a Deák téren válthatod, egy csekken max $200 küldhető. Egy csekk ára 1500 Ft
2) megvételt követően a csekket AJÁNLOTT levélben küldd el az eladónak
3) a csekket csak a cimzett válthatja pénzre, ill ha elveszik a boríték, akkor a money order-en levő összeget visszakövetelheted. Mindezek némi biztonságot jelentenek.

WESTERN UNION money transfer
1) sok-sok kirendeltség van (posták, OTP, saját hálózat stb), ahol pénzt küldhetsz / vehetsz fel
2) dollárban kell fizetni, a feladás után kapsz egy azonosítót (MTCN)
3) kb 15 perc alatt felvehető bárhol a világon
4) az azonosítót (MTCN) kell az eladóval közölni, aki ennek ismeretében felveheti a pénzt
5) drága, a jutalék kb 10-15%
6) nem biztonságos!

Előzmény: ZE (4968)
edk440 2005.01.14 Creative Commons License 4970
Én múlt novemberben kaptam az államokból vámolt csomagot. Nem magam mentem érte az Orczy térre, hanem megkértem valakit és írtam meghatalmazást. Most rákérdeztem, nem kellett VPID-t kérnie.
bugmaker 2005.01.14 Creative Commons License 4969
ZE: én az amerikai és a magyar kir. postával szállítatok. VPID nem kell.
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4968
Nagyon szívese, azt persze nem írom, hogy máskor is :-)))

A vámkezeléshez kell VPID, mióta EU vagyunk. Nekem a héten hoztak ki DHL-ék egy csomagot (USA-bólindult), a vámkezeléshez kellett a VPID, aminek az igénylését szintén a DHL intézte. Ha m.kir.posta szállít, akkor nem tudom, mi a pék van vámügyben, de azt majd leírja valaki...

A PayPal nem csak magyar bankok által kibocsátott kártyával, hanem magyarországi lakcímmel sem enged regisztrálni, sőt, USA pógár USA kibocsátású kártya, de magyarországi nethozzáférés -- elhajtotta PayPal a búsba :-/

Legegyszerűbb megjegyezni, hogy PayPal néhány ritka kivételtől eltekintve NINCS, van viszont közvetlen kártyás fizetés (ekkor a kártyaszámot, a lejárati adatot, a validálós kódot legalább három, önmagában semmire nem használható részben és útvonalon (pl. xxxx zzzz vvvv uuuu ccc a kártyaszám, hh/ee a lejárat, Qqqq Wwww a név.
xxxx vvvv hh e-mailben, Qqqq Wwww ee eBay-os üzenetként, zzzz uuuu meg fax-on) illik eljuttatni az eladóhoz.), van többféle csekk (TODO: csekkek tipusai, pro/kontra, költségek), és banki utalás (TODO: iban, swift és egyéb kódok fontossága, költségvonzat nagyságrendje). Van még WU money transfer (TODO: működése, pro/kontra, szükséges adatok, stb.).

Van továbbá néhány "XY-nak bejött" alternatív :-)) megoldás, pl. CD-tokban, kartonlapok között levélben feladva.
Előzmény: bugmaker (4967)
bugmaker 2005.01.14 Creative Commons License 4967
ZE: köszönöm (mások nevében is), hogy leirtad a dolgokat. A hozzászólás számát meg kéne jegyezni, legyen ez a GYIK v0.1. Ha megengedsz egy-két pontosítást:

<I>A termékekért fizetni többféle módon lehet, (ezzel kapcsolatban is olvass vissza), ami tény: PayPal-lal NEM</I>
Pontosítanám: MAGYAR kibocsátású bankkártyát nem enged a paypal regisztrálni. Azon szerencsések, akinek jóváhagyott ország által kibocsátott kártyája van az persze fizethet - már ha az eladó is elfogadja a paypalt.

<I>Amennyiben EU-n kívülről érkezik az áru, VÁM és ÁFA fizetési kötelezettséged is lehet. Ha így adódik, akkor VPID-re van szükséged, amit a vámhivatalnál lehet igényelni (a vámkezeléssel egyszerre is, szig. lakcím- és adókártya birtokában). </I>
Ez csak akkor igaz, ha cégként hozza be az árut, nem? Nekem legalábbis nincs ilyen VPID-m.
Előzmény: ZE (4961)
souris 2005.01.14 Creative Commons License 4966

-mesélek vicceseket:

Amerikai embör (26 feedback) eladó: 

"Buy It Now" téma (aktuális licit háromszorosáért). Minden megdumálva. Western Uniont elfogadja, adjam meg a magyar és amerikai szállítási címeket, kikalkulálja a zsét. Válaszlevél: -mivel Magyarországon is van szállítási cím ezért csak PayPal semmi más. Írom, hogy ne szívózzon, mert azért W.U-zok, utalok, bankkártyázok mert NINCS PAYPAL, de ezt meg is írtam előtte. Akkó' biznic törölve, visszarakja aukcióra. Erre megírtam, hogy meg ne próbálja, különben is megegyeztünk. Erre rendkívül nagy kussolás. Lekértem a kontaktot az eBay-ről, elküldtem a lettát W.U.-val, küldő papír emailen el, metódus elmagyarázása hároméves szinten.

Válaszlevél 2 percre rá: -mekkora jó csóka vagyok! mennyire köszöni a zsét! Csak azért köcsögösködött, mert OLVASTA, HOGY MILYEN SOKAN CSALNAK WESTERN UNIONNAL!

Utolsó erőmmel megírtam, hogy szerinte az hogy a vérbe csalhat aki a pézt küldi?! -még nem érkezett válasz, szerintem kómába esett a kérdéstől.

Német embör (4 feedback) eladó: 

Bazi nagy izé, én hoznám el ha megnyerném: mondom 50% előleg, maradék meg amikor elszállítom. Válasz: nem jó, mert sok a csaló, előre a 100%-ot!

Újfent kérdés: szerinte az milyen csalás amikor valaki elutal egy csomó zsét előre, a maradékot meg személyesen. Max nem megyek érte, és akkor keresett egy valag pézt.

Mindez két nap alatt...

rstudi 2005.01.14 Creative Commons License 4965
Írta ZE:
"A csomagolási és postaköltség meghatározásának joga az eladóé."

Ez igy igaz, és ezért nagyon fontos, hogy a csomagolást, postaköltséget, és a fizetés módját meg licitálás előtt tisztázni kell az eladóval. Így nem tudja az alacsony leütési árat felsrófolni csomagolási költség címén.

Egyébként volt egy korrekt esetem, egy ~30 eurós tételt vettem, és 16 eurót mondott az eladó, mint csomagolási és pk. Mikor kiért, akkor láttam a számlán, hogy ő 18.50-et fizetett érte, azaz bukott kb 500 Forintot. :)
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4964
Ezt hívják "authenticated bid"-nek egyesek :-P
Előzmény: rstudi (4963)
rstudi 2005.01.14 Creative Commons License 4963
Én az utolsó oldalt mindig át szoktam nézni, és ha nem voltak nagyobb értékű bizniszei (mármint ahhoz képest, amit én akarok venni), akkor hanyagolom.

"Én már találkoztam olyan eladóval aki előírta, hogy min. 6 pozitív feedback-je kell a vevőnek legyen. Hogy erre miért van szükség nem tudom (hiszen a pénzt úgyis megkapja mielőtt áttolná a cikket), talán valami biztonság."

Én tegnap olyat láttam, hogy a 0 feedbackesek keressék meg levélben, mielőtt licitálnak. Ez szerintem jó megoldás, mert aki komolyan gondolja, az úgyis fog vele 1-2 levelet váltani, és legalább az új vásárló nem fog meglepődni utólag, hogy nem tudja, hogy fizessen. szvsz ez a legnagyobb gáz az újoncokkal, hogy leütik az árat, és csak utána gondolkodnak azon, hogy azt ki is kell fizetni valahogy, és elszállíttatni kicsiny hazánkba.
Előzmény: chapelle (4962)
chapelle 2005.01.14 Creative Commons License 4962
Vannak féldolláros, párcentes pozitív feedback-gyűjtő "árucikkek" is - sajnos. BuyItNow-ként vannak meghírdetve, a vevő és az eladó is leadják egymásnak a pozitív visszajelzést.
Persze érdemes mindig megnézni, hogy ki milyen visszajelzéseket kapott, de amíg a visszajelzések vizsgálatakor a taglalt cikkre nem kattint (ami pár hónappal később amúgy is törlődik) addig nem látja, hogy egy potenciális csalóval van dolga, másrészről pedig ki lapoz vissza több oldalnyi visszajelzést.
Én már találkoztam olyan eladóval aki előírta, hogy min. 6 pozitív feedback-je kell a vevőnek legyen. Hogy erre miért van szükség nem tudom (hiszen a pénzt úgyis megkapja mielőtt áttolná a cikket), talán valami biztonság.
Előzmény: vomit (4959)
ZE 2005.01.14 Creative Commons License 4961
Akkor, ha már így beszóltál javaslok egy visszaolvasást a fórumban, úgy 4934 hozzászólásnyit. Ha az ott leírtakon kívül van kérdésed, akkor tedd föl. Ugyanis amiket kérdeztél, az 12345 példányban megválaszolásra került, ez az egyik. A másik, hogy olvasd el az eBay-on találhato "Mi_is_ez_az_egész?" és "Hogyan_kell_ezt_használni" jellegű doksikat azon a nyelven, amit kiválasztottál. Ha megértetted, akkor vágj bele. Ha nem, akkor ne. Komolyan mondom.

De hogy haszna is legyen a hozzászólásomnak:
-Az eBay egy aukciós szájt, ami annyit tesz, hogy segít összehozni az eladókat és a vevőket, ő maga a tranzakcióban nem vesz részt ezen túlmenően. A szolgáltatást az eladó fizeti, a leütési ár függvényében.
-A csomagolási és postaköltség meghatározásának joga az eladóé.
-A fizetési módban az eladó és a vevő közösen állapodik meg, általában az eladó preferenciái alapján.
-Az eladó eldöntheti, hogy hova hajlandó szállítani és hova nem.
-Az előbbi három dologban a licitálás előtt erősen javasolt megállapodni az eladóval, ha explicite nincs feltüntetve az, hogy "nemzetközö p&p x összeg", "fizetési mód: olyan ami neked is megfelel", "szállítás EU/Worldwide", vagy hasonlók.

-Az eladó kikötheti, hogy bizonyos feedback kell a licithez, vagy "authenticated bid"-et kér. (A licit után küldeni kell neki az eBay-en reggelt címedről egy emilt)

Licit, sofort/buynow:
-Az eladásra kerülő áru ára liciten kerül meghatározásra (licittechnikák érdekében olvass vissza), kivéve, ha sofort/buynow cuccról van szó, és valaki annyiért elviszi. (Mindkettő (sofort: német, buynow angol) azt takarja, hogy az ott megadott áron elvihető a cucc.)
-A licit megtétele (!) szerződési kötelmet jelent, tehát ha a liciteddel nyersz, csak igen kivételes esetben állhatsz el a vásárlástól. NEM számít annak a p&p nagysága, az, hogy nem tudsz megegyezni fizetési módban, illetve az, hogy az eladó nem szállít Mo.-ra.

-A termékekért fizetni többféle módon lehet, (ezzel kapcsolatban is olvass vissza), ami tény: PayPal-lal NEM.
-A termékért _előre_ fizetsz, vagy közvetlenül az eladónak, vagy egy Escrow szolgáltatónak (ha belemegy az eladó, Mo.-i céllal általában NEM) Az Escrow cég beszedi az eladónak járó pénzt, a beérkezéséről tájékoztatja az eladót, aztán ha megérkezik a cucc, akkor fizeti ki neki.
-Postai utánvét nemzetközi forgalomban nincs.

-Amennyiben EU-n kívülről érkezik az áru, VÁM és ÁFA fizetési kötelezettséged is lehet. Ha így adódik, akkor VPID-re van szükséged, amit a vámhivatalnál lehet igényelni (a vámkezeléssel egyszerre is, szig. lakcím- és adókártya birtokában).

-EU-n belül _feladott_ cuccra nincs vám/áfa. Angliai eladóknál kell vigyázni, mert az "Item location", azaz ahonnan küldeni fogják, sok esetben távol-kelet, tehát hiába angol eladótól vetted a cuccot, a termék EU-n kívülről érkezik, tehát VÁM/ÁFA van.

Előzmény: Gsi8v (4935)
sz 2005.01.14 Creative Commons License 4960
jól megy nekik a biznic: Az OTP Európa legjövedelmezőbb bankja

otp felejtős, van választék :)
Előzmény: bugmaker (4958)
vomit 2005.01.14 Creative Commons License 4959
>szivesen adok le kamulicitet eladásra szánt arúdra +++feedbackért....

lehet az ebayen nem orulnek az ilyen trefaknak :-o
Előzmény: victorg (4921)
bugmaker 2005.01.14 Creative Commons License 4958
slider: Nekem OTP elektronikus számlacsomagom van. A kondícióknál ezt olvasom:

"3.1. Az OTPdirekt internetes csatornán keresztül megadott bankon kívüli eseti deviza és külföldi forint átutalási megbízás:

* 0,10% (min. 2.000 Ft/max. 35.000 Ft)"

No comment.
trolipotlo 2005.01.14 Creative Commons License 4957

Ez nem az OTP sara, hanem a külföldi bankoké: ha elcseszel egy számot, akkor pl. a frankfurti dajcsebank kapásból küld egy 6 EUR-os büntetést a magyar banknak.

Ha jobb kondíció kell, írjál magánban, mi kő.

t.lantos 2005.01.14 Creative Commons License 4956

Ennyire alacsony osszegnel jobban jarsz, ha berakod egy boritekba a penzt.

Zsoltx 2005.01.14 Creative Commons License 4955
Nem értettem félre.
Az egész linkelt iromány hangneme volt gáz. Ezt csak úgy kiemeltem belőle.

Előzmény: Marcesz (4922)
chapelle 2005.01.14 Creative Commons License 4954
Ez egy kicsit offtopik lesz: Az OTP Európa legjövedelmezőbb bankja
és ezt mind a számlatulajdonosok fizetik meg, feltéve persze, hogy nincs részvényük, amin nyereséget realizálhatnak
chapelle 2005.01.14 Creative Commons License 4953
Ja, amúgy vannak céges eladók akiknél lehet hitel(vagy debit)kártyával fizetni. Ebben az esetben az övék a sarc.
Előzmény: Slider1 (4950)
chapelle 2005.01.14 Creative Commons License 4952
Nekem a kinti bankköltséget általában a hónap végén terhelik be. Talán akkor egyeztetnek a bankok vagy akkor válik aktuálissá az árfolyam.
Előzmény: Slider1 (4950)
chapelle 2005.01.14 Creative Commons License 4951
Asszem abban megegyezhetünk, hogy a 2000 Ft általános minimumsarc.

Amúgy kéne csinálni egy amolyan e-bay kérdések és válaszok topikot is, hogy a kezdők először azt olvassák el -ha már az e-bay fórumait nem akarják-, különböző sub-topikokban. Egyszer mindenki kezdő, de idővel már senkinek nincs kedve elölről elmesélni az egészet, licitálástól kezdve a fizetésig, ezek buktatóit, stb.
Ismételni ugyanazt pedig már flúdolás lenne. (Ez a kár az Index-fórumokban, hogy egy topik alá nem lehet al-topikot nyitni, no mindegy)

Azért jó lenne itt nem veszekedni, nekem tökmindegy, hogy ki hány gyével ír és hány vesszővel jelzi az idézést, csak halaggyunk... :-)
Slider1 2005.01.14 Creative Commons License 4950

elnézést a helyesírási hibákért. Nagyon álmos voltam.

nem pár száz euró akart lenni hanem csak 1-2 euró :)

Tényleg ha valaki tud megoldást ami drasztikusan csökkentené a dijat, mindneképpen átutalással szeretném megoldani, az kérem szóljon.  (ha lehet otp banknál)

De mindnet várok, vagy az utalási kültség ami 2000 volt tényleg csak hiba miatt számolták fel. Mert visszanéztem régebbi utalásnál nem irták ki a számlára hogy terhelés -2000ft. Most akkor mi a helyzet?

Slider1 2005.01.14 Creative Commons License 4949

Sziasztok!

Most aztán hullára dühös vagyok. Teljesen kiborított amit Bugmaker irt. Szét durranok. Ez egészen biztos? 2000Ft azért mert 5 eurót utalok át egy bankszámlára, otp direkten keersztül? Menjenek már a rákba. Akkor nem éri meg venni egy 1000ft-os cd-t kint, mert a banki költség miatt drágább mint itthon. Pedig tök sok olcsobb ketyere van ott kint, ami csak pár száz euró!

Ez egészen biztos h mnden egyes utalás után 2000Ft?? Ilyen drága?

Csak azért mert az OTP-ben azt mondtá kazért számoltak fel 2000-et mert rosszul töltöttem ki valamit. Régeebn sohasem tapasztaltam h 2000ft lett volna utalásonknt!

Bugmaker ezer százaék? Vagy a valakinek eltérő véelménye van ossza meg pls.

Esetleg ennél a banknél jobb kondiciókkal lehet utalni, ha valóban 2000-et számítanának fel. Mert pl én elég sok régebbi lemezt szeretnék venni, amiből szép kinálat van, de elszomorít h ekkor a díj. 1-2 eurós lemezek s h még megterhelik 2000-el elsírom magam. h ilyen geci sezmétséget egy utalásért.

Valaki tudna segíteni, kérem fejtese ki részletesen.

Tudtok ennél kicsivel jobb kondiciót?

Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4948
Köszönöm a válaszodat !
Előzmény: garfieldka (4942)
victorg 2005.01.13 Creative Commons License 4947

köszönöm az segitQkész válaszokat....

az nem baj a leendQ vevQimnek ,hogy bankszámlára kérem a pénzt az árúért???

melyik Bankot ajanljátok???

edk440 2005.01.13 Creative Commons License 4946
Ajánlott levél elvesztése esetén a birodalmi posta kb. 38 eurónyi kártérítést ad. A weblapjukon olvastam, próbálni nem próbáltam.
Előzmény: garfieldka (4944)
edk440 2005.01.13 Creative Commons License 4945
Az álmoskönyv szerint új belépőként törzstagokkal ingerülten beszélni azt jelenti, kérdések között fog őrlődni az illető. Csak úgy mondom.
garfieldka 2005.01.13 Creative Commons License 4944
Veszett már el csomagja valakinek? A decemberben Németországból indított csomagom, helyesebben ajánlott levélben feladott küldeményem kallódott el. Ott kerestették, de a német posta vizsgálata csak azt közölte velük, hogy az országot elhagyta. Tovább nem kutakodtak. Mit javasoltok, hogyan tovább? Tud-e valaki kitaposott utat erre a kérdésre? Köszönöm.
edk440 2005.01.13 Creative Commons License 4943
Az Ebay százalékos jutalékot számít fel, tehát minél magasabb a kikiáltási árad, annál többet kell fizetned a listázásért. Ezért szokás alacsonyan indítani. Van továbbá leütési díj is.

Amikor majd az aukciód leírását fogalmazod, jobban figyelj oda, mint ennél a hozzászólásnál tetted...
garfieldka 2005.01.13 Creative Commons License 4942

Itt kapcsolódok a dologba, nem tudom volt-e előzménye?

A németek nem küldenek utánvéttel semmit. Szinte minden ajánlatukban fel is tüntetik. Előre kell fizetned. A pénz beérkezése után postáznak.

Az 50 EUS-s áruért kb. 22-23 ezer forintot fizetsz összesen. A január 1-től érvényes csomagszállítási tarifával számolva. Biztosítva, 5 kg-ig, Magyarországra. Az idegen bank költségét vállalva és a hazai bank díja is benne van. Nem tudom pontosan, mert függ a pénzintézettől. De kb. ennyi.

Előzmény: Gsi8v (4926)
digicat 2005.01.13 Creative Commons License 4941
Szerintem elbúcsuzhatsz a 200 dollártól, ha kipróbálod. De remélem nem lesz igazam.
Arra nagyon figyelj oda, hogy mire adsz meghatalmazást nekik.
Előzmény: Hantaboj (4917)
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4940
Köszi Marcesz !
Marcesz 2005.01.13 Creative Commons License 4939

A magyar sem megy annyira.. ('eggy', 'lessz'

Egy ilyen hozzászólással soha nem árt vigyázni, mert netán visszavágnak azzal, hogy egyesek meg nem tudják, hogy néz ki az idézőjel a magyarban... :)

Előzmény: Speccy (4934)
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4938
Ha járnál ide oda akkorr tudnád mit miért irunk igyyy
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4937
Bár mindenhol találni ......embereket
Speccy 2005.01.13 Creative Commons License 4936
Nehogymár én érezzem magam kényelmetlenül, mert szóvátettem ezt az igénytelenséget!
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4935
Te ki vagy itt hogy folyamatosan baszogatsz ? én csak probálok érdeklődni a dolgokrol....azt gondoltam itttttttttttt egggggggggyyyyy jó csapat alakult már ki akik segitőkészek !!
Speccy 2005.01.13 Creative Commons License 4934
A magyar sem megy annyira.. ('eggy', 'lessz'
Előzmény: Gsi8v (4933)
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4933
Igen igazatok van ebben.Csak azért is gondoltam mert ez a pénz utalgatás nagyon bonyolultnak tünik nekem ahogy visszaolvasgattam a forumban.Meg van még eggy nagy gond hogy nem nagyon tudok németül ezért a német email nehéz ügy lessz nekem :))
Speccy 2005.01.13 Creative Commons License 4932
Szerinted külföldről hogy lehetne megoldani az utánvételes csomagküldést?
Előzmény: Gsi8v (4930)
rstudi 2005.01.13 Creative Commons License 4931
Ez nem szokás, gondolj bele, te sem küldenéd a csomagod tengerentúli útra saját költségeden addig, amíg egy fillért sem láttál. :)
Előzmény: Gsi8v (4930)
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4930
Nem, hanem ha itt a cucc a postásnál akkor azonnal fizetem és átveszem.
Speccy 2005.01.13 Creative Commons License 4929
Miért te hogy akarnád? Az eladó küldje el előre a cuccot?
Előzmény: Gsi8v (4928)
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4928

Köszönöm a válaszod !

A licitálást értem az ok.szóval először kikülditek a pénzt utána jön az áru hát ez elég rizikós.Ha Pécsröl van itt valaki aki már rendelt igy avval szivesen felvenném a kapcsolatot személyesen: podlocz@freemail.hu

rstudi 2005.01.13 Creative Commons License 4927
Szia!

Lehet, hogy nem világos számodra, az ebay egy aukciós site. Ez azt jelenti, hogy ha az ár mellett nincs ott a Buy it now, vagy Sofort kaufen felirat, akkor az ár még mehet magasabbra, egészen az aukció lezáráságig.
A fizetés módja, és a szállítás ára nagyon változó, ezt az eladóval kell egyeztetned, ezt tedd meg, mielőtt licitálnál. Postai utánvétet nemigazán szokták szeretni, inkább az a szokás, hogy akkor postáznak, amikor kiért a pénz.
Előzmény: Gsi8v (4926)
Gsi8v 2005.01.13 Creative Commons License 4926

Sziasztok !

Szeretnék ebay-röl rendelni,lehet valahogy postai utánvéttel kérni az árut ?Például eggy autos cd lejátszónak mennyi Németböl Magyarországra a postaköltsége ?

Ha 50EU-ba kerül az ebay-en akkor mennyi lessz ha itt átveszem ?

köszi előre is de most kezdem csak az egészet és még soha nem rendeltem netröl.

rstudi 2005.01.13 Creative Commons License 4925
Szerintem is elég gáz a negatív hozzászólás, de már nem lehet mit tenni ellene. :(
Az teljesen mindegy, hogy melyik ebayen vagy regisztrálva, mert a regisztráció érvényes mindre, csak az ebay rendszerüziket, reklámokat kapod eltérő nyelven.
Arra pedig mindig figyelj, hogy kérd a licitálókat, hogy e-mailben előre érdeklődjenek a szállításról, fizetésről, nehogy úgy járjanak mint te. :)
Leopold 2005.01.13 Creative Commons License 4924
Csináld minimáláras licittel.
Marcesz 2005.01.13 Creative Commons License 4923
Hát én biztos nem vennék tőled. :)
Marcesz 2005.01.13 Creative Commons License 4922
Szerintem félreérted. Nem arra vonatkozik, hogy még soha nem tudtak nyélbeütni üzletet magyarral, hanem arra, hogy a PayPal szolgáltatás soha nem volt elérhető Magyarországon, ami meg tény, semmi különös nincs benne.
Előzmény: Zsoltx (4915)
victorg 2005.01.13 Creative Commons License 4921

üdv mindenkinek!

árulni szeretnék az ebayen ,de úgy hogy nem 1eur inditannák hanem már annyit írnák be  start price nak amennyiz kb kapni szeretnék,mi a javaslatotoK???

igy is levon vmit az ebay....

kéri a kártyám adatait nem kell paráznom???

számit hogy 8 feedbackben 1 minuszom van amerikaieladó csak penpalt volt hajlandó elfogadni,western union atutalasért nem volt hajlandó elmenni ,felvenni...

sokan arulnak közületek???

melyik bank??? a legjobb nekem az ERSTEnél van szamlám...

a német ebayen vagyok regisztrálva  ,,,jobb lett volna a USA???

köszi köszi....

szivesen adok le kamulicitet eladásra szánt arúdra +++feedbackért....

chapelle 2005.01.13 Creative Commons License 4920
Ahh, akkor bocsánat.
Előzmény: edk440 (4919)
edk440 2005.01.13 Creative Commons License 4919
Én úgy olvastam, azt nem mondták, hogy többet kellene utalni, csak az utalás után maradjon a számlán annyi, amennyi fedezi a plusz költséget.
Előzmény: chapelle (4918)
chapelle 2005.01.13 Creative Commons License 4918
Normál esetben ez úgy megy, hogy beixeled azt a kis rubrikát amiben vállalod a kinti bankköltséget is. Majd ha ez aktualizálódik akkor a bankod beterheli a számládra. De hogy emiatt többet kéne utalni? Jesszus Mária, az ilyen banki inkompetencia már PSZÁF ügy kéne legyen.
Előzmény: Ronaldo (4904)
Hantaboj 2005.01.13 Creative Commons License 4917
Nem értem, miért leveleztek egyáltalán, ha csak ottani címmel megy. Ez viszont olyan banki szolgáltatást ígér, melynek a neve is az, hogy for non-US residents. Ha valaki komolyan gondolja, az nem riad meg a $200 nevezési díjtól.
Előzmény: digicat (4900)
raider 2005.01.13 Creative Commons License 4916
bocs, nem voltam ölég figyelmes.
Előzmény: Ariel (4914)
Zsoltx 2005.01.13 Creative Commons License 4915
Kurva jó :-(

"Hungary has never been a country we are able to do business then"

Előzmény: raider (4913)
Ariel 2005.01.13 Creative Commons License 4914
par hete mar volt ez a link.

viszont van egy univerzalisabb: www.paypalsucks.com

:)