Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6213

Kuldd ajanlott levelkent. Nemzetkozi viszonylatban ez 510 Ft, viszont ha elveszik, akkor a feladasi dij 10-11 szerese a karterites. Az meg tobb, mint a 10 font.

Előzmény: gergely26 (6211)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6212

Bejelntem, hogy egyszercsak turkiz csillagot kaptam :)

Vagyis 100 folotti + (a minuszokkal egyutt).

gergely26 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6211

Hello!

Kérem alázzatok meg, köpködve mondjátok hogy hány oldalt lapozzak vissza, mivel már biztos 1322-szer beszéltetek róla,  de kérlek segítsetek egy kicsit. Angliába küldenék 10 fontot, CD tokba fogom rakni, de régebben mintha lett volna értéklevél opció a Magyar Postánál, most meg nem találom, szóval ajánlott,kéntértéknyílvánítással elégséges lehet vagy van még valami titkos fegyver az imán és szenteltvizen kívül arra hogy a pénz odaérjen épségben.

Köszönöm, thanks, gracias, danke :

Marcesz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6210
Szerintem félreértesz. Én arra értettem, hogy kellett valami indok a DPD részéről, amikor közlik a vevővel (pl. veled), hogy 22 Euró lett, ami eddig 12 volt.
Előzmény: bugmaker (6207)
chapelle Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6209
B+
A mi cégünk is követi az autóit (elméletileg, ha el akarnák lopni talán megtalálják), havi szinten kb 8000 Ft-ért. A DPD monnyon le. Szerintem más is lehete a dologban, emelkedő benzinárak, stb. A postát azonban úgysem fogja überelni :-)
Előzmény: bugmaker (6199)
ZE Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6208
Tehát egy fizetési tranzakciót, azaz a pénztárcádat egy harmadik félen keresztül nyomod? Upsz... Odaadod a pénztárcádat a proxynak, hogy fizessen helyetted... Öhöm-köhöm...
Előzmény: taxton (6203)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6207
Marcesz: szerinted mit kellett volna irnom?! A főoldalon ott van a kalkulátor, nekem kb 15 mp-be került _legelső alkalommal_, hogy kiszámoljam a fizetendő dijat ...
Előzmény: Marcesz (6205)
taxton Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6206

tanulokent az usaban eltem egy darabig es akkor nyitottam

Előzmény: Törölt nick (6204)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6205
Hát ez tipikusan az az indok, amit a kollégák szájába adnak valamiféle magyarázat gyanánt...
Előzmény: bugmaker (6199)
taxton Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6203

Evek ota  hasznalom a paypalt, Magyarbol  az usabol azsiabol, soha semmilyen gondom nem volt az Ip cimmel, az igaz viszont hogy a linkek az ebay oldalan usan kivul, nem mukodnek, szoval minden fizetesnel bekell jelentkezzek.

De az is kijatszhato proxival!

Itt egy ingyenes proxi oldal:  http://www.publicproxyservers.com/page1.html   

edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6202
Meg azt is írjuk, hogy a WU Money Transfer és a Money Order két teljesen különböző dolog. Ott vannak a díjak a Bidpay oldalán, neked annyiba kerül.

Dombornyomott VISA használható.
Előzmény: magácska (6200)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6201
magácska: a bidpayen tudsz kalkulációt végezni, h x összeg után mekkora jutalékot kérnek.
Előzmény: magácska (6200)
magácska Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6200
hmmm, akkor viszont a bidpay&mezei erste bank-os visa card kombináció működik? ránéztem a bidpay-re, és úgy látom, hogy csak akkor tudnám lecsekkolni, hogy működik-e, ha valóban küldeni akarok valamit. mondjuk én szeretném még azelőtt megtudni, hogy ne élesben essek pofára.
amúgy bidpay-nek mik a költségei? gondolom az átváltás miatt van egy kis veszteség, meg valami olyasmit is ír, hogy WU-s money Order-ként megy a pénz. márpedig itt azt írjátok, hogy a WU az elég költséges.
ja, a nyomtatott hvg-ben most volt egy cikk a devizaátutalásokról, meg a hazai bankokról, táblázatokkal. kicsit beolvastak a pénzintézeteknek benne. érdemes vetni rá egy pillantást.
bugmaker Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6199
Most beszéltem a DPD-vel, 10 euroval megnovelték a szállitási költségeket mivel (állítólag) minden autót műholdas követéssel láttak el. Ez az én viszonylatomban az eddigi 12 euróval szemben 22 eurós szállítást jelent, ami nagyon betesz ...
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6198

A bidpay jelenleg csak visa-t fogad el. Nekem ilyen az internetes kartyam, azzal mukodik.

Előzmény: Törölt nick (6197)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6196

Szimplan bokj arra, hogy fizetni akarsz. Az elso tranzakcioval elkeszul a regisztracio is.

Előzmény: Törölt nick (6189)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6195
Én azt mondom, hogy nem szükséges kijátszani, mert megengedi a használatot más országbeli IP-vel is, mint ahol a regisztráció történt.

Azt nem tudom, mit szól ahhoz, ha rögtön más országból használják.
Előzmény: Youme (6194)
Youme Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6194
A 6090-ben írták, hogy proxy-val ki lehet játszani PayPalt. Ha ez csak valami képtelen legenda volt, akkor viszont egy szót sem szóltam. :o)
Előzmény: edk440 (6192)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6193
Az első bidpayes fizetésnél megtörténik a regisztráció, külön nem lehetséges.
Előzmény: Törölt nick (6189)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6192
Ne terjesszünk már itt legendákat! Az amerikai fickó leírta, hogy igenis tudta használni Magyarországról a Paypal-accountját, csak mindig be kellett jelentkeznie, a közvetlen fizetési linkek nem működtek.
Előzmény: Youme (6191)
Youme Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6191
Valami proxi csellel meg lehet oldani, hogy innen használd a PayPal-t, de ezt valaki hozzáértőtől kérdezd mert nekem fogalmam sincs hogyan. Annyit tuok, hogy ha normál módon használod, akkor a kinti biztonsági rendszer illetéktelen behatolásnak fogja venni a magyar IP címről jövő hozzáférési kisérletet, és azonal letíltja accountodat. A pénzt pedig ami rajta van zárolni fogják!
Előzmény: Rukawa (6187)
mrqb Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6190

Youme:

Ezt örömmel olvasom! Ha valahova felrakod én szívesen elmondom róla a véleményemet, illetve próbálom az itt olvasottak alapján kiszűrni a pontatlanságokat.

Előzmény: Youme (6150)
edk440 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6188
Én számos alkalommal fizettem Bidpay-jel US-only szállításnál is.
Előzmény: Törölt nick (6185)
Rukawa Creative Commons License 2005.03.29 0 0 6187
Hi!

Köszi a figyelmeztetést. ÉS nem tudod hogy ha regelem ezt a kártyát a kint élő unokatesómmal és ő odadja az accountját passzal együtt, ugy megoldható lenne a dolog?
Előzmény: Youme (6180)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6186

Nekem ezzel sohasem volt problemam. Pedig nemregiben is volt egy ilyen vasarlasom.

Előzmény: Törölt nick (6185)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6183

Akkor mar a bidpayre esszerubb lett volna rabeszelni oket.

Előzmény: Törölt nick (6181)
Youme Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6180
Vigyázz azért ezzel, mert ha a "francia" PayPalt innen Magyarországról magyar internetes IP címről használod, hamarabb letíltják az PayPalodat majd mint gondolnád. Még a számlán lévő pénzed is elúszhat könnyen.

Olvasd el szerintem a 2831 számú hozzászólást! (2004.07.30)
Előzmény: Rukawa (6174)
motorkami Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6179
Kb. kéthetente járok Németországban, ha valakinek nagyobb terjedelmű, kombival (2 köbméter) szállítható áruja van, írjon vkami kukac t-email pont hu.
Vgaby Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6178
Nekem négyet, de nem banki utalás hanem WU.
Előzmény: chapelle (6170)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6177
Természetesen Deutschland és Innerhalb.
Közben ebben az Euros dologban is egyre biztosabb vagyok :-)
Előzmény: AmoSH (6176)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6176
A 30áZ lehet 30 Euro csak nem egyezik meg a karaktertábla?
Mert 30 Euro van megadva innerhald Dland szállításra is.
Előzmény: AmoSH (6175)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6175
Sziasztok!

Megkérdeztem egy "nur nach Deutchland" eladótól, hogy licitálhatok-e itthonról, illetve mennyibe fog az kerülni.
Erre ezt írta vissza:

"Ich hoffe [UTF-8?]30â‚? reichen wie angegeben. Schicke auch nach Ungarn."

He? Értem, hogy elküldi ide is, de mi az első mondatban az a sok hülye karakter?
Rukawa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6174
Egy kérdés:

Az unokatesom Franciországban él és odaadta a bankkártyászámát meg minden hozzátartozó infot, PayPalon hogyan regisztráltassam? Országnál ha a Franciát választom akkor onnantól kezdve minden francia és egy mukkot nem értek belőle. Ha amit pedig szaraxik a várossal és az irányitószámmal meg a telefonszámmal. Vki tud erre megoldást? Előre is thx
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6173
Bocs, tényleg nem hőbörögtél, nem jó szót használtam.
Előzmény: HP13 (6172)
HP13 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6172
Ne haragudj, én nem "hőbörögtem".

Egyébként meg tem tudtam, hogy a vaterán nincs indulóár után jutalék. Elnézést kérek. Aztán tényleg nem lehet összehasonlítani a potenciális licitálók számát. Én igazából arra céloztam, hogy mondjuk licitre bocsátasz egy könyvet vagy akármit és szinte az eredeti árat szeretnék sokan visszakapni érte.

Nem hőbörögtem
Előzmény: Lackó koma (6167)
apca Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6171
A felhozott példádnál a vevő bunkó

A felhozott példában nagy jóindulat a kötözködőt vevőnek nevezni. Vsz. álmában nem jut eszébe, hogy megvegye, csak egy kis üzeletrontás jót tesz a lelkivilágának.
Előzmény: Dhokthol Genya (6169)
chapelle Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6170
A hajcihő helyett inkább azt mondjátok meg nekem, hogy hány PayPal-os eladót (USA) sikerült meggyőzni arról, hogy fogadja el a sima utalást. Nekem egyre nehezebb.
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6169
A felhozott példádnál a vevő bunkó, az eladó hülye. Erre mondtam, hogy kicsi az ország, kevés a látogató, aki ott nézelődik. A Vatera látogatóinak száma töredéke a Német vagy Angol ebay-nek. Ha lenne ott 30-40 ember akit érdekel ez a telefon, akkor szépen automatikusan kialakulna az ára, de így nem több, mint egy egyszerű fixáras apróhirdetés. Komoly pénzben mernék fogadni, hogy a minimálár alatt 2000forinttal odaadná, de akkor miért nem annyiért hirdeti????  Ha nekem ilyen telefon kéne sem jutna eszembe, hogy a vaterán keressem. Szerencse, hogy a net képes átnyúlni a határokon.
Előzmény: digicat (6165)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6168

Na, erre utaltam én is. Néha az az érzésem, hogy síkhülyék csinálják a Vaterát. Itt van például az említett példa: ez gyakorlatilag olyan, mintha szabad lenne ráfirkálni az üzletek kirakatára, hogy ezt a cuccot olcsóbban megkapod 100 méterrel arrébb.

Egy másik dolog a Vaterán kívüli kapcsolatfelvétel tilalma, ami egyszerűen pitiáner baromság, mert nyilván senki nem fog egy bizonyos értéknél nagyobb dolgot venni, ha nem tud személyesen beszélni az eladóval, vagy nem látja a cuccot az aukció lejárta előtt.

Másik: nézzétek meg, mi történik akkor, ha valakinek 10 negatív értékelése van. Igen, az értékelése +10-en fog állni. Ez egy egyszerű programozási hibának tűnik, meg persze néhány dilettánsnak a Vateránál, akikkel a programozók el tudják hitetni, hogy ezt nem lehet máshogy megoldani.

Előzmény: digicat (6165)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6167
"A Vaterán tényleg nevetséges, hogy néhány tárgy hány Ft-ról indul. Valóban azt írják oda, amit szeretnének kapni. Ezek után ki fog licitálni?"

Ezen szerintem nem igazán van mit hőbörögni, nyilván kevesen akarják 1 Ft-ért odaadni a portékájukat. Mindazonáltal mégis vannak 1 Ft-os aukciók a Vaterán.
Az eBay-en kisebb rizikó valamit 1 EUR-ról inditani, mert sokkal több a potenciális licitáló, mint a Vaterán. Továbbá az eBay az indulóár után is kér jutalékot, ez tehát ösztönöz az alacsony indulóárra, mig a Vaterán nincs ilyen, tehát a magasabb indulóár nem jelent plusz költséget az eladónak. Továbbá az eBay-en is akad magas indulóár és minimálár szép számmal, ugyanis ott sem hülyék az eladók.
Előzmény: HP13 (6160)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6166
"Ne hasonlitsuk már össze pl Angliát - Magyarországgal (ilyen téren)
Ott simán fizethetsz Euróval vagy Font-al vagy Dollárral a fagyisnál is......."

Az én tapasztalatom az, hogy az eBay-en az angol eladók nagyobbik része kiköti, hogy csak angol fontot fogad el, vagy ha mégis elfogad eurót vagy dollárt, akkor szinte mindig átváltási díjjal növeli a végösszeget.

Az eBay rendszere pedig érzéketlen a pénznemekre. Én az angol eBay felületén keresztül eBay-ezek, a meghirdetett cuccok árait már jópár pénznemben láttam feltüntetve (nyilván mindig olyanban, amilyen nemzeti eBay-en keresztül fel lettek rakva), és mindegyik mellett ott van zárójelben az ár angol fontra átszámitva. Ugyanez miért ne tudna működni egy esetleges magyar verzióban? Az eBay globális rendszere szempontjából ez mindössze annyit jelentene, hogy x+1-edik pénznemként a forintot is kezelné a rendszer. Ja, és még annyit, hogy az eladásaim utáni jutalékot az angol eBay dollárban számolja el és vonja le tőlem, ez is ugyanigy tudna működni egy magyar eBay esetén.
Előzmény: hgwells (6158)
digicat Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6165
Ha valamit nem akarok eladni 1000 forintnál olcsóbban, akkor miért hirdessem 500 forintért?

OFF
Engem inkább az idegesit a Vateran, mikor megjelenik egy nagyokos, és próbálja meggyőzni az eladót, hogy adja el X forintért, mert ő látott egy ugyanolyan terméket valahol annyiért. Lásd pl. http://vatera.hu/item/view/index.php?cod=1915310
Vagy csak egyszerűen a rendszeren kivül akar vásárolni.
Előzmény: HP13 (6160)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6164
Nem kötözködni akartam, csak egyszerűen nem állja meg a helyét, amit írsz. Ilyen téren nyugodtan össze lehet hasonlítani a két országot, a konverzió bárhol megy, mindkét valuta konvertibilis. Egyébként próba-szerencse, kíváncsi vagyok, milyen eredménnyel járnál, ha bepróbálkoznál az anglius eladóknál, hogy te márpedig csak az eurót küldesz. Bár lehet, hogy csak nincs fagyizó a környéken...
Előzmény: hgwells (6158)
szgi Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6163
Helló! Engem érdekelne a dolog, e-mailozzuk már le.
Előzmény: taxton (6108)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6162
Tényleg van valakinek infója arról, hogy a mostani 23 tag mikor csatlakozott? Gondolom kezdetben vala az ebay.com, de most már 23-an vannak. Érdekes lenne nézni a csatlakozási évszámokat.. (legalábbis nekem)
Előzmény: Youme (6161)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6161
Szerintem az ebay ezt jól felméri mielőtt belecsap. Ha az számítana hol mekkora az életszinvonal akkor már rég lenne Norvégiában. A népesség és a kereskedési hajlam? -> Gazdag arab országok, de minimum az EU jelölt (?) Törökök. Nincs. Szóval szerintem ezt ők jól megnézik mielőtt belevágnak. Sajnos mi sem gazdagok, sem jó kereskedők, sem jó életszinvonalon lévők nem vagyunk.

De majd leszünk egyszer és akkor ebay.hu !!! :o)
Előzmény: Marcesz (6157)
HP13 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6160
A Vaterán tényleg nevetséges, hogy néhány tárgy hány Ft-ról indul. Valóban azt írják oda, amit szeretnének kapni. Ezek után ki fog licitálni?
HP13 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6159
Viszont az emberek hány százaléka vásárol itthon a neten? Szerintem teljesen felesleges lenne magyar eBay oldalt nyitni. Én annak sokkal jobban örülnék, ha PayPal számlát lehetne nyitni.
Előzmény: Marcesz (6157)
hgwells Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6158

Van egy pár nyugat-európai ország, ahol nem euróval fizetnek, és mégis nagyon jól elvan náluk is az eBay.

Kötözködni és is tudnék......

Ne hasonlitsuk már össze pl Angliát - Magyarországgal (ilyen téren)

Ott simán fizethetsz Euróval vagy Font-al vagy Dollárral a fagyisnál is.......

Ugyanez a postai vagy bármilyen pénz (pénzhelyettesítő eszközök) konverziója is.

Tehát a két ország még nem ugyanúgy működik , hiába van mindkettő a Nagy EU Családban......

Én csak azért irtam az EU bevezetését , mert úgy nem kell variálni a pénz utalásakor !

Előzmény: Marcesz (6156)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6157
Nem valószínű. Miért nyitnának először a Baltikumban, amikor a három új EU-s országban összesen nem laknak annyian, mint nálunk. Ráadásul jóval zártabb gazdasággal rendelkeznek. Ha valahol nyitni fognak, akkor az a lengyel-cseh-szlovák-magyar négyes lesz. A lengyeleknél azért nem kevés a 40 millió ember.
Előzmény: Youme (6153)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6156

Ez viszont csak akkor fog csont nélkül menni , ha itt is Euro lesz a fizetőeszköz.

Van egy pár nyugat-európai ország, ahol nem euróval fizetnek, és mégis nagyon jól elvan náluk is az eBay.

Előzmény: hgwells (6155)
hgwells Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6155

Ebben igazatok van.... ha lesz Magyar E-bay , akkor a többinek vége !!!!

Ez viszont csak akkor fog csont nélkül menni , ha itt is Euro lesz a fizetőeszköz.

Addig marad a boritékban küldés , meg az itthoni bankok "RABLÓ" gazdálkodása a konverziókkal és havi dijjakkal...... szvsz.

Viszont , ha a "Magyar" mentalitás rászabadul az E-bay re.......hááááát nem tudom !

Itthon a Vaterán tényleg sok a poénból licitáló és nem jelentkező ember.

Sajnos ez ellen nem igen lehet tenni semmit.

Fejben kellene rendet rakni.

Előzmény: Marcesz (6152)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6154

Koszonom mester :)

Amugy en is pont erre akartam ravilagitani. Hogy nem a kulso a lenyeg. Mert nekem meg csak hitelkeretem sincs (nem szeretem)

Előzmény: ZE (6149)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6153
Szerintem az még azért messze van. Nincs e-bay Portugáliában, Norvégiában, Finnországban, Görögországban, de ha ezekben lesz is hamarosan, szerintem hamarabb lesz a balti országokban vagy Törökországban mint minálunk. Egyszerűen a lent említett okok miatt. (szerintem)
Előzmény: Marcesz (6152)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6152
Lehet, hogy jelenleg jól megy a Vaterának, de szerintem elég ökör módon tervezték meg az egészet, szerintem teljesen használhatatlan. Ehhez jön még hozzá a magyar emberek mentalitása (értsd: venni bagóért, eladni 10-szeres áron, és persze mindenzt úgy, hogy megkerülünk minden normát). Ha bejön hozzánk is az eBay, akkor a Vaterának gyakorlatilag annyi.
Előzmény: hgwells (6148)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6151
A vaterán azért nincs az a nagy tömeg. Kicsi ország vagyunk hozzá. És az árak gyakran úgy néznek ki, hogy induló ár, az amit kitalált az eladó, hogy kapni akar érte. Onnan lehet felfele licitálni. :(
Előzmény: hgwells (6148)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6150
"volt egy önkéntjelentkező, aki a fontosabb infókat egy weboldalra összeállította volna. "

Szia!

Készítem az oldalt csak majd kellene nekem egy "lektor" aki érti a dolgokat, és mielőtt kidobom a linket végignézi az egészet. Meg az is gond hogy egy csomó mindent én sem tudok és innen kell gyűjtögetnem, de szépen lassan készülget. Ha kész jelentkezem. Ha valakinek van kedve segíteni jelezze nkem. :o)
Előzmény: mrqb (6089)
ZE Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6149
A dombornyomott vs. sík kártya témához egy adalék, illetve pontosítás: a "dombornyomás" az offline elfogadáshoz (volt) használatos ("vasalós" önindigós bizonylat), ebből következően nagyobb megbízhatóságú ügyfelek kapták.
Ezek a kártyák "Card Not Present" (CNP) tranzakciókra is engedélyezettek, azaz nem kell az elfogadóhelyen jelen lennie a kártyának fizikailag (ez is a magasabb bizalmat igényli).

Internetes vásárlásra a fizikai megvalósítástól függetlenül a CNP-tranzakciók végzésére jogosított bankkártyák alkalmasak.
Előzmény: t.lantos (6142)
hgwells Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6148

Kedves Dhoktol Úr !

Azért egy kicsit vitatkoznék veled !

A Vatera szerintem jól megy.

Nekem is 500 feletti pozitív üzletem (visszajelzésem)volt már.

Eladóként és vevőként is.

Az E-bay-en is vettem már dolgokat , csak nyilván valamilyen nyelven kell egy picit tudni.

A külföldi partnerek is maximálisan kompromisszumkészek fizetés tekintetében.

Vettem már dolgokat az USA-ból , Canadából , Portugáliából , Angliából és Ausztriából is...... semmi gond nem volt.

Nyilván az az ember kezdetben olyan eladótól próbál venni akinek sok pozitiv viszajelzése van.

Márkatársi üdvözlettel hgwells :-))))

Előzmény: Dhokthol Genya (6136)
kisluca Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6147

Nem német, és nem autó, de amúgy igaz amit írsz. Viszont ezek szerint mindig van, aki alacsony árat ír be, aztán másik reggel felturbózza saját magának az árat. ez azért nem tisztességes.

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek! :))))

Előzmény: Dhokthol Genya (6136)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6146
Én meg nem értem, hogy minek erőltetni ezt a méregdrága OTP-t. :O
Előzmény: bugmaker (6145)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6145
magácska: "apró" probléma: a virt. kártya MASTERCARD típusú, ami egészen jól működött, amig a bidpay elfogadta. Tavaly nyár óta csak VISA (és AMEX) kártyát fogad el, szóval nem jó.
Előzmény: magácska (6139)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6144
Én az ebayre szavaznék.
Előzmény: gaboca30 (6143)
gaboca30 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6143
Sziasztok

Kérdésem lenne.

Ha az ebayrol kapott válaszban (Eladó válasza)van egy internetes áruház cime Ugyanannyi pénzért szerintetek hol vegyem a cuccost ,hogy meg is kapjam.
Az illetőnek több mint 4000 eladása van.

thx
t.lantos Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6142

A k&h-s sem dombornyomott, megis jo. Igaz, az nem annyira virtualis, mert muanyagbol van. De nincs rajta magnescsik.

vomit Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6141
ugy ertem a szama es az osszes adatai alapjan
Előzmény: vomit (6140)
vomit Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6140
a virtualis kartyarol senki meg nem mondja, hogy nem dombornyomott.
magácska Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6139
sziasztok! már visszaolvastam kb 1000 hsz.-t, de sztem még nem merült fel a következő kérdés: OTP-s virtuális kártyával vajon működik a bidpay? próbálta valaki? mert hogy azt írjátok, hogy dombornyomásos kártya kell hozzá, ez a virtuálkárd meg elvileg azt helyettesíti, de hát ki tudja, mit mutat a gyakorlat!? gondolom így jobban megérné, mint sima banki átutalással...
Pavel Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6138
De igen, figyelmetlen voltam...
Előzmény: Lackó koma (6128)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6137

Ez az ebankos devizautalas volt termeszetesen.

Előzmény: Dhokthol Genya (6130)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6136

így már értem. Azt hittem, hogy licitáltál.. :))

Azért a németek jóval gálánsabbak, mint itthon a megszokott. Gondolj csak bele, hogy itt ki indít 1 forintról minimálár nélkül el egy autólicitet. Jópár magyar eladónak magyarázhatnád a licit vége előtt 2 nappal, hogy nyugi, mert még feljebb fog menni az az ár. Ők már tudják, hogy mindennek annyi az értéke, amennyiért megveszik, és nem okoskodnak utána. Nem csoda, hogy itthon nem megy a vatera, de még a fordított nincsalku.hu sem!

Előzmény: kisluca (6133)
vomit Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6135
ha akarod barmilyen termekkel kapcsolatban szivhez szolo levelet kuldetek neked az ebayjel. ertsd olyanrol is aminek se eladoja se vevoje nem voltal soha...

neha ez jol jon, ha vkinek leporgott egy cucca, a rencerben sincs mar, de a nevet ismered, es emaileznel neki maganban.
Előzmény: Lackó koma (6128)
kmarci Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6134
Sziasztok, van arról tapasztalat, hogy ha 'returned goods'-ként van megjelölve az áru (néhány dollár értékkel) szokott-e kötözködni a vám (pl. bekérik az odaút szállítólevelét stb.)? Köszönöm, kmarci
kisluca Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6133

:))) Sehogy se, licit előtt mindig rákérdezek, hogy mennyi a posta stb. így kiszámoltam, az induló ár + posta megérte volna együtt. de mivel láttam, hogy van rá licitáló, letettem róla, nem licitáltam! így vitte a másik induló áron, mert ő volt egyedül. (aki lehet, hogy az eladó volt másik reggel, nem tudom)

Továbbá nem borítékban megy a pénz, hanem utalványon! de ebayen kívül sztem így is gáz.

Előzmény: Dhokthol Genya (6131)
csosza001 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6132
most nyertem meg életem első ebay aukcióját , és naggyon olcsón! nem tdom , eléggé felkapott termék , de a leges legolcsóbban szereztem meg. nyehehe
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6131

Igazad van, de valamit nem értek.

Ha a másik is induló áron vitte el, akkor Te hogy tudtál később ugyanannyit adni??? Ilyen elvileg nincs.

Legközelebb az 1 eurot célszerű igy megadni: 1,03. Így Te nyersz! ;)

Azt sem értem, hogy ha annyra gyanakvó és bizalmatlan vagy, akkor miért borítékban küldöd a pénzt. Ha azt mondja nem volt benne, akkor aztán végképp be nem bizonyítod, hogy hol vették ki, másrészt mindíg jattolva kell papírra kerekíteni, mert a fémpénz macerás. Persze Te tudod!

Előzmény: kisluca (6129)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6130
Ha ez az euro utalás díja, akkor közeledünk Európához!  :))) Hurry!!!
Előzmény: t.lantos (6125)
kisluca Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6129

asszem nem megyek bele, nem tisztességes ez így, és különben is, mi az, hogy valaki megnyeri, és felajánlja másnak? ha meg saját regje, akkor meg pláne menjen a fenébe, saját magának licitálni disznóság sztem. akkor írjon magasabb induló árat, azért a két euróért ilyen cirkusz! most már juszt se kell. :))))

ps. erről a second chance-ról nem is tudtam! :)

Lackó koma Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6128
"Second chance offer"-t nem csak annak lehet küldeni aki licitált a termékre?
Előzmény: Pavel (6126)
Youme Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6127
Hát igen. Igy még negatívot sem adhatsz neki, és az e-baynél sem reklamálhatsz ha elvész a pénzed. Neked kell döntened. Vagy belemész, vagy megírod hogy kizárolag az e-bay keretein belül vagy hajlandó vele üzletelni.
Előzmény: kisluca (6121)
Pavel Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6126
Szerintem írd meg neki hogy szépen az ebayen keresztül küldjön neked egy "Second chance offer"-t és akkor megveszed.
Előzmény: kisluca (6124)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6125

bankon belulre 0,1 % min. 250 Ft max. 50.000 Ft
bankon kivulre 0,1 % min. 500 Ft max. 50.000 Ft

Előzmény: Dhokthol Genya (6120)
kisluca Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6124
Induló árral vitte el a másik, szal azon az áron, ami még nekem is jó lett volna. Én postán szoktam küldeni a zsét, pláne ilyen kis összeget, ezért is vagyok gyanakvó. Átveszi a pénzt, és eltűnik a balfenéken. :(((
Előzmény: Dhokthol Genya (6123)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6123

Megpróbálta egy másik regről magának felhúzni az árat. Magának meg nem akarja eladni. Mennyivel nyert a "másik" licitáló? Ha csak a licitléptékkel, akkor ez a valószínű...

Ha utalod a pénzt, annak nyoma van. Utána már elvileg nem csibészkednek. Bár az én egyik eladóm megszüntette a regsztrációját. Kíváncsi vagyok mi lesz a 30 eurommal, amit utaltam neki! :)))

Előzmény: kisluca (6121)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6122

Ilyet még nem láttam..

Persze ettől még lehet.

Előzmény: Lackó koma (6116)
kisluca Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6121

sziasztok,

érdekes dolog történt velem. írtam egy eladónak egy cucc ügyében, hogy mennyiért küldi és stb. aztán mivel rálicitált valaki az uccsó pillanatban, nekem meg csak az induló áron kellett volna, hát nem licitáltam, gondoltam majd a következőt, erről most le tudok mondani.

másnap, a licit leütése után kaptam az eladótól egy mélt, hogy ha érdekel, elküldi nekem a cuccot, mert a másik vevőnek, aki rálicitált, csak két értékelése van és nem bízik meg benne, meg különben is én előbb jelentkeztem nála, így enyém az elsőbbség.

ezen normál esetben meghatódnék, na de most viszont nem értem, ha valaki megnyer valamit, akkor hogy lehet, hogy nem neki adja el, hanem felkínálja nekem, másrészt ez már ebayen kívüli üzlet lenne, mert magán mélcíméről írt, nem ebayen keresztül, mint először. harmadszor meg egész egyszerűen nem tetszik nekem ez a dolog, feladom a pénzt, aztán mi garantálja, hogy elküldi a cuccot?

mi a véleményetek? (azt azért tudni kell, nem nagy dolog, 6 euró az egész, de mégis)

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6120

Minimum 500? És mellesleg hány %?

Ha az is alacsony, akkor már itt is közeledünk az EU-hoz.

Előzmény: t.lantos (6117)
edk440 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6119
Seggfej eladó. Írj választ az értékelésre, amit kaptál.
Előzmény: Dhokthol Genya (6115)
edk440 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6118
Bemész arra a postára, ahol ilyet fel lehet adni. Ugyan lehet számlaszámra is utalni, de én eddig mindig az eladó lakcímére küldtem a pízt. Legkésőbb 5 munkanapot ígérnek a kézbesítésre.
Előzmény: csosza001 (6105)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6117

A k&h most vitte LE 500 forintra az eur utalast. Csodalkoztam is, mert eddig 1250 volt. Tavalyelott meg 3000.

Kulfoldi bankkoltseg meg egyszer sem merult fel (nem szoktam vallalni, mert eddig olyan magas atalanydijat kertek erte, hogy inkabb kikuldtem volna a hianyt postan 2x, de mindig fillerre megerkezik az osszeg).

Termeszetesen IBAN+SWIFT megadasaval, ebankbol.

Előzmény: Dhokthol Genya (6114)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6116
"a vevők pontozásának mi értelme van?"

Én már több olyan aukciót láttam, ahol az eladó a leirásban kikötötte, hogy negativ vagy 0 minősitésű vevők licitjét nem fogadja el, vagy valami hasonló.
Előzmény: Dhokthol Genya (6115)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6115

Ezt:    "DANKE für die hinterhältigkeit, sie wussten das es nicht meine schuld war..."

És beminuszolt a barom!

Azon viszont sokat töprengtem, hogy a vevők pontozásának mi értelme van?

Az eladó sokmindent tehet, de a vevőt nem válogathatja meg....

Előzmény: Lackó koma (6082)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6114

Szerintem talán azért, mert etikátlan dolog 2000 forintnyi euro utalásáért 2000Ft-ot elkérni. A HVG-ben volt egy cikk, hogy a belföldi valuta átutalás nem lehet kevesebb, mint a külföldi. Erre mit csináltak ezek a mocskok? Belőtték a külföldi árszintjére a belföldi utalást....

Ha Ausztriából utalsz 500 eurot az 50 centbe kerül, ha Németországból külföldre az 1,5 Euro költséggel bír. Csak itt ilyen kiba drága, meg itt 25% az afa, kint meg 16. De mi perkálunk szépen, mert gazdagok vagyunk, meg tájékozatlanok. Talán eljön az idő, mikor nem itt lesz a legdrágább a hitel, az átutalás, a számlavezetés. Az autópályák drágaságát már sikerült megoldani....

Nekem elegem lett, és nyitottam a Németeknél egy számlát. Ha valakinek kis összegű átutalás kell írjon mailt.

Előzmény: Hantaboj (6085)
digicat Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6113
Postai költségek:
http://www.posta.hu/

Ebay eladói dijak:
http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html

Ill. mint minden egyebet, ezt is az eladótól kell megkérdezni, mert ő szab meg minden árat.

Ja, és lásd 6109.
Előzmény: csosza001 (6110)
csosza001 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6112
bocsi
csosza001 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6111
hali! mennyi az ebaykosten? valaki árulja már el , mert egy pár aukciónál azt irják , hogy az is a vevőt terheli!
csosza001 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6110
mennyi az az ebay-kosten? néhány cuccnál azt irja hogy a vevőnek kell fizetni... valaki monnnya már meg
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6109
Kb 1 hónapja "vitáztam" itt emberekkel, hogy nem kell elküldeni senkit melegebb éghajlatra, mert lusta olvasni, egyszerűbbnek tartja a kérdezgetést. Én mondottam, hagyni kell kétségek között őrlődni az egyéneket. Elnézést kell kérnem Ariel, Lakatos Vendel nevezetű nickek tulajdonosaitól! Igazatok van, és volt akkor is! Valóban idegesítő a sok bugyuta kérdés, amire megtalálható a válasz ebben a topicban, csak lusták keresni. Sorry még1x!
taxton Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6108

Szia  Mindenki!

PayPal al fizetek barki helyett ha kell.

Az utalando osszeg 10% ert de min 5$ ert!

t.lantos Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6107

Hulye. Kizarolag dollart tudsz kuldni (vagy forintot). A celorszagban meg dollarban, vagy helyi valutaban kapja az illeto.

Le is van irva :

"A készpénzátutalás kifizetése rendszerint a rendeltetési ország valutájában történik (Magyarországon USD vagy Forint, egyes országokban a kifizetés a célország pénznemében és/vagy USD-ben történik). "

Előzmény: wattts (6106)
wattts Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6106

oké köszi!Már megbeszltem vele a dolgot!

De most meg az a problema, hogy szepen bementem az otp-be WU-on elküldeni a pénzt argentinaba!Nos a papirok kitoltese utan közölte a hölgy hogy argentinaba nem tudok $-t küldeni CSAK Argentín Pezót!Mondom nagyon 5-ös!

Most irtam az eladónak hogy ez a helyzet,és jó-e pezóba! Ha ne adja sten átqr a jóember nem küldi el a cuccost, az ebay bele tud kötni abba hogy $ volt az ebayen és én pezóba küldtem a pénzt?

Előzmény: Youme (6103)
csosza001 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6105
mebegyek a postára és átutalok a számlaszámára? és mennyibe kerül?mikorra kapja meg?
edk440 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6104
P-o-s-t-a-i á-t-u-t-a-l-á-s. (Postanweisung)
Előzmény: csosza001 (6102)
Youme Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6103
Sokszor előfordul, hogy a "gép" nem jól számol. Én ilyenkor alapból annyival több pénzt küldök amennyivel az europai drágább mint a belfőldi küldés. 4-5 euró miatt megint pénzt utalni nem igazán kifizetődő utólag. Valamint utolag úgyis kérni fogja a többletet...
Előzmény: wattts (6097)
csosza001 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6102
Hali! szeretnék vásárolni a német ebayen egy dolgot. megbeszéltem mindent az eladóval , de egy dolgot nem tudok: hogy lehet legolcsóbban megúszni a pénzküldést? nincs bankszámlám , bankkártyám sem. levélben küldeném , de az nem olyan biztonságos ,az EMS pedig rohadtul drága (4000 ft) javítsatok ki ha valamit elrontottam , és lcci segítsetek gyorsan, mert még ma lejár az aukció
edk440 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6101
Írjál neki.
edk440 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6100
Volt. Egyszer 5 eurót a fogadó bank, egyszer 7,50-et a közvetítő. Úgyhogy te még jól is jártál.
Előzmény: _Coco_ (6092)
edk440 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6099
De aztán tudta, csak minden alkalommal meg kellett erősítenie a bejelentkezését.
Előzmény: Ariel (6090)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.24 0 0 6098

Kuldj neki 22-t postakoltsegre, mert az ebay automata levelei eleg idiota modon nem figyelik, hogy hova kell kuldeni.

wattts Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6097

üdv!Megnyertem egy cipőt az ebayen!azt irta az eladó az ebayen hogy az usaba 18$ a shipping cost, europaba pedig 22!és hogy DHL-el küldi europaba 5 napon belül deér argentinabol!

nos most kaptam egy mailt innen:

Feladó: 

'eBay Member : argentinasoccermall' <aw-confirm@ebay.com>

és ez állt benne meg meg egy par dolog:

Your total is:
$65.00 per item
$1.00 insurance (required)
$18.00 shipping/handling

-----
$84.00 = Total

irjak neki hogy MO-ra lesz és oda 22$ írt vagy ne?Ja és ez egy automatikus level amit küld az ebay, vagy ezt ő küldte?

Köszi

Leopold Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6096
http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9029523&la=42700523
Előzmény: lhitter (6084)
Zsoltx Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6095
A 30 dolcsi reális. Ritkán úsztam meg kevesebbűl, de akkor qrva lassan jött. Volt egy antik fényképezőgépem, ami 3 hónap múlva jött meg. A ürge már vissza akarta fizetni a gép árát (neki fizetett a biztosítása), de mivel kicsi összeg volt, mondtam neki, hogy majd levásárolom.

Aztán megjött a gép :-)

Előzmény: pikkpakk (6072)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6094
bocs, a pontosság kedvéért: nem hitelkártya, hanem BANKKÁRTYA.
Előzmény: bugmaker (6093)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6093
mrgb: javitsatok ki, ha tévedek, de én HITELKÁRTYA számot adok meg a paypalnak és nem bankszámla számot. Ergo, azzal hogy számlát nyitsz nem sokra mégy, ahhoz még hitelkártya is kell. Ebben az esetben viszont tőlem tizenakárhányezer eurós letétet kértek volna az osztrák bankok, mivel nem vagyok osztrák állampolgár ...
_Coco_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6092

Mennyi a "kedvezeményezett" banköltsége nálatok ? IBAN/SWIFT/BIC átutalásnál

Merthogy az IEB 3000 Ft-ért átutal (és 1x sem számolt fel német/osztrák bankköltséget, pedig mindíg beixelem hogy mindent én állok), az ERSTE 1500 Ft + 3 EUR. Erre a 3 EURÓRA a ku*va azt hazudtta, hogy a német pali oldalán a bankköltség, mondhat nekem bármit akár 1000 EURÓT is, bár ez a hivatalos hirdetményben ez nincs leírva, de ki kell fizetnem.

Szóval volte nektek, hogy külföldi bankköltséget számítottak fel ?

vomit Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6091
a paypal meg instant atviszi a zsetont, es defaultban nincs levonas.
Előzmény: Hantaboj (6085)
Ariel Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6090
mrgb!

ez is erintve volt mar. nyitni nyithatsz, de volt egy link par honapja egy amerikai fickorol, aki a paypalt Budapestrol nem tudta hasznalni, a paypal szerint biztonsagi kockazat miatt. (IP figyeles). persze ki lehet jatszani (proxy), de nem szivbajosak az accot lezarni sem...
mrqb Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6089

Igen, ez tényleg nevetséges kérés volt.

Én viszont visszaolvasgattam, és ott volt egy önkéntjelentkező, aki a fontosabb infókat egy weboldalra összeállította volna. Annak tényleg lenne értelme. A keresés funkció ugyanis borzasztóan rossz itt a Zindexen...

Egy kérdést én feltennék azért: osztrák határ környékén élők közül próbált valaki osztrák számlát nyitni, és azzal PayPal accountra szert tenni?

Előzmény: Törölt nick (6088)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6088

lhitter:
Ha jól értem, akkor te most azt akarod, hogy -azért mert lusta vagy átolvasni a topicot, meg kőlteni az új ADSL-re - szóval, hogy  mi jópáran keresgessük ki neked a lényeget és küldjük el a mailcimedre ? Igenis, semmi gond, máris kezdem ! És esetleg ha gondolod, most úgyis megyek ki ebédelni, ne hozzak neked valamit , szendvicset, vagy üditőt, stb... ? Vagy inkább főzzünk egy kis ebédet ? Az is megoldható !

De ha ezalatt úgyse csinálsz semmit, amig mi innen a topicból gyüjtögetünk, copy-pastezgetünk, -nehogy má' ezzel kelljen dolgoznod,- szóval addig léci nekem a többieknek szedj össze a környezetben papirzacskókat vagy kisebb nylonzsákokat, amennyit csak tudsz (például használt tescos szatyrok elég jók) és azokba gyüjtsél 20000-es bankókat, esetleg 10000-es is jó, vagy 50 Eurósokat, de abból akkor többet, mert nekünk meg az kellene. Léci-léci-léci !!! Olyan 4-5 ilyen tele pénzes szatyor elég lesz ezen a héten (persze fejenként) ! Gondolom ezt az apróságot nem tagadod meg tölünk , ha már ilyen lelkesen keresgélünk neked ! Köszi !

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6087
nál=t
Előzmény: Törölt nick (6086)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6086

szerintem egyszerűbb, ha visszaolvasnál pár ezer hozzászólásnál... itt már minden előfordult mindenkivel...

Istenem, mért nem szeretnek olvasni az emberek??? elhiszem, hogy egyszerűbb, ha mindenki csak neked elküldi a sztorijait, de nem hiszem, hogy bárki azért email-t küld, csak hogy elmesélje, mi történt vele 3 éve a Vaterán vagy az e-bay-en...

Tessék már olvasni is, nem csak írni !!!

Köszike

Hantaboj Creative Commons License 2005.03.22 0 0 6085
Nem tudom, miért mondtok ennyi rosszat az OTP-ről. Nem mondom, hogy egy Máltai Szeretetszolgálat, de ha este OTPDirekttel elküldök IBAN-ra (Németországba), az másnap délután nemcsak beterhelére kerül, hanem meg is érkezik. Így történt, mert az eladó vissza is írt azonnal, hogy megkapta. Másik esetben is kb. ennyire tempós volt. Minden esetben 2000 Ft-ba került.
Előzmény: chapelle (6080)
lhitter Creative Commons License 2005.03.22 0 0 6084

Kedves Honfitársak!

Nemrég vezettük be otthon az ADSL-t és most szeretném kiprobálini a Vaterát.

Ezért kérném vásárlók/eladók segítségét , írják meg nekem tapasztalataikat legyen az pozitiv vagy negativ, midengyik érdekel , legfőképpen a negatívok, vagy bármi ami valakivel internetes aukciós vásárlás során megtörtént.

válaszokat erre a címre küldjétek légyszi: lhitter@web.de

Segítségeteket előre is köszönöm!
Lénárd

Karaya Creative Commons License 2005.03.22 0 0 6083
Sziasztok, tud valaki segíteni egy PayPal-os kifizetésben? Kb. $200, fényképezőgép, és nincs más fizetési mód. Természetesen előre utalom az össz. költséget...
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.22 0 0 6082
Ha jól tudom, fűzhetsz kommentárt, magyarázatot a tőle kapott negativ minősitéshez. Ez persze nem túl sok, de a semminél több. Kiváncsi lennék, mit mit irt indoklásul, ha egyszer ő volt a hunyó?
Előzmény: Dhokthol Genya (6081)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.22 0 0 6081
Korábban írtam, hogy volt egy fickó aki viszakozott az eladástól, mert úgy gondolta, hogy többet ér a cucc, mint amit kapott volna érte. Azt a tanácsot kaptam, hogy ne legyek elnéző, kapjon minuszt. Erre viszonozta. Hogyan lehet ezért virtuálisan seggberúgni? Zavar az a kis minusz.
chapelle Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6080
ma este utaltad, holnap megterhelik a számládat, holnapután megtalálják az ellenszámlát, ott regisztrálják az utalást, stb. stb. Kb. 3-4 nap, max 5 de akkor már a bank is sáros, főleg az OTP.
Előzmény: Gsi8v (6079)
Gsi8v Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6079

Köszi !!!

Minden ok el is ment a pénz.

Kb mennyi idő mig odaér ? otp direct-el utaltam.

chapelle Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6078
Ha rossz az ellenszámla száma az jobb bankokban elég hamar ki szokott derülni. Volt akinek bankjában "parkolópályára" került a pénz, engem pedig felhívnak, hogy rossz számlaszámot adtam meg. A pénz rossz ellenszámla esetében nem vész el, a rizikó ebben csak az, hogy az eladó reklamál a fizetés késlekedése miatt.
Előzmény: Gsi8v (6071)
chapelle Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6077
Attól is függ, hogy mivel szállíttatod. Hajópostán sok idő és kevés pénz, csomagküldővel gyors és sok pénz. A gyorsaságból sok időt és kedvet elvesz a magyar posta útvonala, ez amolyan vis maior (vagy inkább casus belli)
Előzmény: pikkpakk (6072)
Gsi8v Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6076

Igen az osztrákot is tudja :))

Üdv.

garfieldka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6075
Ezt direkt nem írtam, mert osztrákot mondtál.
Előzmény: Gsi8v (6074)
Gsi8v Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6074

Hurrá meglett :))

www.iban-rechner.de

Előzmény: garfieldka (6070)
garfieldka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6073
Próbáld meg valamelyik osztrák bank honlapján, hátha találsz! A Bank Austria CA nem szolgáltat egyéni IBAN ellenőrzőt, de mailben megkérdezheted tőlök a www.ba-ca.at oldalról.
Előzmény: Gsi8v (6071)
pikkpakk Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6072
első vásárlásom lenne:
egy kis kütyüt néztem ki, 35 usdért amcsiban, szállítással csomagolással 75-öt kér az ürge...45 lenne US-en belül, reális ez a 30 usd felár magyaro. miatt? (mintha trackinges usps-vel küldené),hmm most látom UK-be 37 usd a szállítási ktg., akkor ez reális...Sajnos nem lehet más szállítási módot kérni...Ti mennyiből szoktátok megúszni?
Gsi8v Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6071

Köszi,sajna nem erre gondoltam, hanem egy meglévő iban és bic kódot szeretnék le ellenőrizni osztrákot,hogy jót adtak-e meg nekem.

Volt erre egy külföldi link de nem lelem.

Üdv.

garfieldka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6070
Megtalálod a www.otpbank.hu első oldal alján.
Előzmény: Gsi8v (6069)
Gsi8v Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6069

Sziasztok !

Légyszives rakja be valaki az Iban ellenörző linkjét sehol nem találom.

Köszi előre is !!

Üdv.

garfieldka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6068

Bocs és köszi. Igazad van. Csak nehezemre esett az értetlenség, amikor többen is próbáltunk segíteni. Legközelebb visszatartom magam.

Előzmény: chapelle (6066)
Youme Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6067
Próbáld ki egyszer, hogy a vége előtt 20 másodperccel benyomod a maximumot amit még adnál érte. Ha nem jön be az sem baj utána hiszen valaki többet adott a Te maximumodnál is. Tehát neki többet megért. Teganp pl. én adtam volna egy erősítőért 126,9 fontot végül (pedig 100 alatt állt 1 perccel a vége előtt) valaki elvitte 178-ért. Annyit viszont én nem adtam volna érte. Szóval tőlem viheti! :o)

Ilyen az "online" piac, vagy nem?
Előzmény: wattts (6062)
chapelle Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6066
Nana, csak lassan a testtel, mert majd nyakadba varrja, hogy te mondtad.

watts, a konstruktivitás jegyében: persze lehet féleurónként is feltornázni az árat de nem érdemes. Vagy most megadod, hogy neked maximum mennyit és a dolog és majd csak a licit végén nézed meg hogy nyertél-e (vagy kapsz értesítést emailben) vagy a licit lejárta előtt 10 perccel nézed, hogy éppen hogyan áll az ár és az utolsó másodpercre fókuszálva adod meg az utolsó ajánlatodat. Tapasztalatom szerint az utóbbi esetben, a nagy lökdösődésben soha nem a kerek összegek nyernek, mert ha valami mondjuk 55-ön áll az utolsó percben és Te 60-at írsz be akkor a tapasztaltabbak 60,89-cel de inkább 63,7-tel fognak nyerni, mert az a pár cent már úgysem számít és még mindig olcsóbb a cucc mintha az ember boltban vásárolná.
Én most már nem szarozok annyira a lökdösősdiben, általában megnézem, hogy az illető cikk nagyjából milyen áron szokott elmenni (regisztrálom a myEbay-ben) és megnézem, hogy az megéri-e még nekem. Majd a következő felkerült cikknél az utolsó nap utolsó órájában benyomom a nekem megfelelő árat +pár % és hadd szóljon. Ha nyerek éljen, ha nem nem baj, lesz másik.
Előzmény: garfieldka (6065)
garfieldka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6065

Egyszer majdcsak megérted!

Hiába emeled, ha a másik korábban jóval többet kínált érte. Ha ő mondjuk 50-et írt be, akkor lépkedhetsz mögötte 1 Euroval annyiszor, amíg utól nem éred. 30-ról indulva ez 20 lépés. Addig mindig rögtön kiírja a táblázatot, hogy nem vagy nyerő. Ez nem gáz, ez a licitálás lényege. Írj be mondjuk 250-et, nem fogja tovább kiírni a táblázatot. Sőt, gratulál, hogy a tied a legmagasabb ajánlat!

edk440 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6064
Hát igen, ilyen a proxy bidding. Soxor leírtuk egyébként...
vomit Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6063
ne kinlodjatok mar ennyit, mennyit kell fizetni a paypallal, vszinu tudok segiteni.
Előzmény: szamy75 (6019)
wattts Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6062
NEm az a gáz hanem 30€-nál állt a licit én emeltem 31€-ra, erre kiirta azt amitz lent beszurtam, beirtam 33€- akkor is ezt irta! vágod?
edk440 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6061
Ez ilyen. Ha valaki többet ajánl, mint te, ő a nyerő. Miért, mit gondoltál?
Előzmény: wattts (6060)
wattts Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6060
óóó ez ilyen????Áhhh ahhhh uhhh
garfieldka Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6059
Ne görcsölj! Valaki már korábban többet ajánlott érte. Ezért ahogy elküldted az összeget, az automata rögtön értesített, hogy valaki más licitje magasabb az általad kínáltnál. Tehát licitálj felfelé amíg úgy látod, hogy még megéri. Aztán így egyszer utóléred vagy megelőzöd az előtted licitálót.
Előzmény: wattts (6058)
wattts Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6058

EZT:

wattts Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6057

Üdv!Ezt most nem értem!Akarok licitálni erre mindig ezt irja ki:

pikkpakk Creative Commons License 2005.03.21 0 0 6056
Köszi
Előzmény: Lackó koma (6055)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6055
Ha közvetlenül az eladó a kártyaelfogadó, akkor nyilvánvalóan megkapja a kártyaszámodat (te adod meg neki), különben nem tudná, hogy honnan kell a vételárat leszedni. Ez esetben természetesen akár meg is próbálhat visszaélni az adataiddal.
Ha viszont egy közvetitö cég segitségével fizetsz (pl. bidpay), akkor az eladó nem kapja meg a kártyaadataidat.
Előzmény: pikkpakk (6054)
pikkpakk Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6054
Ha Visaval fizetek, az eladó megkapja a teljes kártyaszámomat? ie vissza tud élni az adataimmal?
t.lantos Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6053

K&H VISA internet kartya (elvileg megszunt mar), debit. Mindig mukodott eddig.

Előzmény: decay (6044)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6052
Az eladó dönti el, hogy hogyan válaszol - neked emilben vagy az aukciós oldalon. Úgy tudom.
Előzmény: ramone (6050)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6051
erre kérdésre a válasz kb 5* ki lett tárgyalva már itt
Előzmény: matchka (6046)
ramone Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6050
köszi, közben annyira bosszantott a dolog, hogy átálltam egy másik címemre, és oda megjött, de azért az eBay is trükközik, mert múltkor egy svájci aukciónál a termék oldalára került fel a válasz
Előzmény: Lackó koma (6049)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6049
Nekem rendesen működnek ezek a dolgok. Nem lehet, hogy a te email fogadó rendszereddel van a bibi? (pl. valami rosszul beállitott spam szürés)
Előzmény: ramone (6048)
ramone Creative Commons License 2005.03.20 0 0 6048
Sziasztok! Nektek se működik mostanában az eladótól kérdezés? Nem tudom, hogy nekem szűri ki valaki spam-nak nézve, vagy ez e-bay állt le a direkt levelezésről. Se a saját kérdésem másolatát nem kapom, se az eladó válaszát, de néha a termék adatai alatt észreveszek választ, de erről se kapok semmi értesítést. Köszi.
edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6047
Igen. A buszjegyet Kübánya-Kispestig.

Hányszor leírtuk, hogy EU-s vásárlás esetén Mo-on nincs már közteher? He?
Előzmény: matchka (6046)
matchka Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6046
Sziasztok ! Tanacs kellene. Angliaban vennek 2 darab kamerat. A ketto kerul 5ezer euroba. Ha Angliaban fizetem ki az AFA-t, akkor a repuloteren kell valamit fizetnem meg Budapesten, amikor megerkezek ? Koszi a segitseget.
Ariel Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6045
decay!

CIB Visa.
es csak visaval mukodik. a cibes internetkartya mastercard tipusu..
Előzmény: decay (6044)
decay Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6044

HElló....

Aki bidpayyel szokott fizetni ebayen.....azokhoz szólnék....

ha megkérhetem őket írják már be, hogy milyen bankártyával sikerült ez...

jó lenne a bank neve...és azt is hogy visa vagy mastercard..azt is hogy hitel vagy debit kártya....és még valami...bidpay elfogadja-e a cib bank internetkártyáját?

kösz.....

Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6043
Szerintem: "Western Union Money Transfer"

De nem biztos!
Előzmény: wattts (6042)
wattts Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6042

Köszia  választ!

De mégsem osztrak ebay-en veszek hanem az amcsin!Megkérdeztem az eladót hogy WU. oké-e  azt irta hogy western union is accepted, de nekem nem a western union auctions payment a jó hanem a postás megoldás!Ezt hogyan kérdezzem meg tőle?Mi a neve?:)

Köszike

edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6041
Tapasztalataim szerint egy ilyen csomag szinte biztosan átcsúszik vámolás nélkül.
Előzmény: hoattis (6033)
edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6040
Nemtom, milyen csekket szeretnek és hogy te olyat hogyan szerezhecc. Nekem egy angol eladóm volt, annak CD-tokban kp-t küldtem.
Előzmény: csipke.bogyo (6038)
Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6039
Nekem volt egy "angolom" aki csak csekket meg PayPal-t fogadott el. Én voltam olyan "hülye" hogy az OTP lakossági forint->Deviza átutalást (internetes telebank) úgy töltöttem ki, hogy csak a nevét, postacímét, összeget írtam be (mást persze nem tudtam) Az OTP szerint ez nem jó, mert így TILOS utalni! (Egy OTP fiókból el is zavartak volna szerintem) Ezért voltam "hülye" mert ha tudom, el nem merem indítani az átutalást. Viszont mégis összejött végül a transzfer. Az eladóm kapott egy csekket a nevére kitöltve valami ottani helyi banktól, amit beválthatott az összegre, és marha boldog volt, hogy csekket kapott!!! -Angoloknál a csekk egy szimbolum féleség szerintem-. A dolog valószinüleg a következőképpen zajlott: Az OTP átnyomta a pénzt a vele kapcsolatba lévő legfelső angol banknak, és viszlát! Ezért lenyúlta a szokásos 2000 forintot, majd utána a kinti bank simát eltette a pénzt, majd küldött az ember postacímére egy csekket + ennek a költségét is még rámterhelte. (Ha felveszi OK, ha nem akkor marad a banké a pénz -ezért rizikós a dolog- mert utána már nem igazán lehet visszaszerezni) Össz.-vissz: fizettem ezért 4000 körüli pénzt, míg az IBAN/SWIFT átutalás angliába ugyanígy volt olyan 6.000,- körüli.

Ha nem "fosnék" máskor is így nyomnám angliába a fontot ezekután, mivel postacím mindig adott az e-bay-nél. Viszont nem ajánlom ezt senkinek (!!!) csak jelzem, hogy nekem bejött egyszer. Ha nincs más és vállalod a kockázatot (a pénzed elúszhat VIGYÁZZ!) akkor ez is egy lehetséges legvégső út!
Előzmény: csipke.bogyo (6038)
csipke.bogyo Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6038

Én is Angliából szeretnék most valamit venni.

Meg tudnád mondani, hogy pontosan mi az a csekk, amit elfogadnak?

Az én emberemnek se jó a WU, de csekket elfogadna, csak azt nem tudom milyen ez pontosan, és hol tudom indítani.

Köszi a segítséget.

Előzmény: edk440 (6032)
Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6037
A legolcsóbb minden bizonnyal a 3-as, viszont az a legkockázatosabb. Némely postán egyszerűen kiszedik a borítékból a pénzt.. :-(

A 2-es: Mennyi pénzről lenne szó? A WU-nál ugyanis sávosan működik a költség.

Az 1-es: Ha van OTP lakossági folyószámlád akkor egy nagyobb OTP fiókban el tudod intézni szerintem (Ahogy olvasom megadja az illető IBAN/SWIFT kódját) olyan 2.000,- forint körüli költséggel, de itt is számít azért mennyi a pénz.
Előzmény: wattts (6036)
wattts Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6036

Hali!Szeretnék venni vmit az osztrak ebayen!De nincs hitelkartyam, csak OTP Juniorom :)

ezekt irta oda:

We send our Products only within the EU

We can accept these payment methods:
1. Bank Transfer with IBAN-Code (no fees)
2. Western Union
3. Money in a registered Letter

Shipping cost for all EU-Countries are 15.00 Euros

Melyik lehetőséggel tudok fizetni, ill. melyik a legolcsóbb?

Köszi

bugmaker Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6035
youme: AFAIK 3 hónapig lehet feedback-et hagyni, szóval már lecsúsztál.... Velem is előfordult, h nem kaptam feedback-et. Ez van, el kell fogadni.
Előzmény: Youme (6034)
Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6034
Feedback-et meddig lehet adni? Van egy emberem aki lassan 1 éve nem adott semmit. :o) Gondoltam írok neki, hogy mi van már? Én adtam neki már az üzlet után azonnal pozitivot.

Vagy inkább hagyjam a fenébe, vannak ilyen arcok is ezt el kell fogadni és kész?
hoattis Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6033

Amerikából rendelnék...

Sokat olvastam, hogy kis csomag legyen, meg ajándékként legyen feladva, meg ne legyen 50 $ felett az értéke, és akkor a vámosok valószínűleg nem szórakoznak vele. Elvileg.

Namármost, ha én amcsiból kapok egy max 0,5 kilós, 15*15*5 cm-es kis csomagot, ajándékként feladva, akkor hány % esélyem van rá, hogy belenéznek a vámosok? És mi legyen ráírva: cd, könyv, alkatrész? Amúgy gitáralkatrész lenne, 100 dolcsi érték körül. Magyarországon 50ezer Ft ugyanez.

És ajándéknál nem lehet értéket megjelölni? Vagy azt is lehet biztosítani, mondjuk 40 dollárra?

És ha mégis belenéznek, ott van benne új csomagolásban az 50ezer Ft értékű kis cucc, de nincs benne számla, és ajándékként adták fel, akkor kell vámot fizetnem, vagy ajándékra semmiképp?

Köszi!

Attis

edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6032
,,azt valaki mondja már meg mért nem jó némelyiknek a western union?lusták lemenni a léért?''

Mondjuk azért, mert kinn laknak a préri közepén, ahol csekket be tudnak váltani, de WU kifizetőhely nincs.
Előzmény: szamy75 (6026)
edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6031
A Bidpay az WU Money Ordert küld, de az a WU, amit a postáról indítasz, az nem az.

Végső esetben rejtsd el és küldd borítékban a pénzt, odaírta az ürge.
Előzmény: szamy75 (6029)
kivi Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6030
vagy mégis honnét kellett volna tudnom?

Például utána kellett volna nézni.
szamy75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6029
amúgy a western union az "money orders-nek" számít?
szamy75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6028

mint lent!

most küzdök a bidpay-el tán elmegy...

504LACI Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6027

"mindegy letojom,kapok egy mínuszt."

Aztán csak nem csodálkozni, hogy miért nem szeretnek ezek a mocskos nyugatiak ide a balkánra szállítani.

Tán ezért. Mert ilyen a hozzáállás.

Esetleg ha erárulnád végre, hogy a licitkor milyen fizetési módok voltak megjelölve?

A Paypalon kívül mert azt már tudjuk.

szamy75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6026

akkor leírom másodszor:Én nem olvastam ezt a fórumot mielőtt regisztráltam(nemtuttamhogyezkötelező...)az ebay-en és ott egy k.va szó nem volt a reg során arról,hogy sem a paypal,sem a bidpay-al nem fogok tudni fizetni a visakártyámmal.

vagy mégis honnét kellett volna tudnom?

mindegy letojom,kapok egy mínuszt.

azt valaki mondja már meg mért nem jó némelyiknek a western union?lusták lemenni a léért?

ZE Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6025
Olvass vissza, kérdezd meg a szmálavezető bankodat, meg az eladót, hogy milyen fizetési módokat fogad el, illetve hogy mennyiért, és egyáltalán küldi-e Magyarországra a cuccot.

Ahoz, hogy pénzt utalj, ahoz folyószámla kell, más fizetési módokhoz bankkártya (cnp-re alkalmas), megint másokhoz meg semmi, csak be kell menni a postára.

Előzmény: wattts (6024)
wattts Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6024
Üdv!Szeretnék venni egy polot ebayen, de nincs MASTERD CARDOM, sem VISA-m!Lehet ezek nélkül is utalni bankból pénzt ($)ha igen ez mennyi + költség?
micsike1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6023

Sziasztok!

A iban-rechner.de hasonló oldalt tudna valaki a Hollandokhoz??

Előre is köszi!

Youme Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6022
Szerintem ezt írta, ott is van:

"International bidders are welcome.....but, for international bidders, I ONLY
accept BidPay, PayPal, or well-concealed American cash. (no pink Canadian
money orders !!!!)."

Tehát 3 félét fogad csak el.
Előzmény: Dhokthol Genya (6021)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6021

Nem hiszem el, hogy ennyire bénán fogalmazok, vagy csak direkt hülyítessz!

Ha volt a licitnél más fizetési lehetőség is van megadva, akkor azt is el kell fogadnia. Ez kissé ellentmod az előttem szólónak, de ő nyilván arra gondol, ha nincs ott más csak paypal. Erre az esetre szól az egyeztetés, mert létezhet más megoldás, de ha ő feltünteti az átutalást vagy bármi használható alternatívát, akkor el is kell fogadnia.

ZE Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6020
Akkor 12345-ödször is leírom:
-ELŐRE egyeztetni illik a fizetési módot, a p&p költséget, még mielőtt licitálnál.
-Azt, hogy a PayPal Magyarországról nem műx, kb. 123456-szor leírtuk errefelé, plusz regisztrálni sem tudsz rá, merthogy "Hungary" nincs a kiválasztható országok között.
-A bidpay-jel esetleg lehet szerencséd (Visa Classic kártya, és legyen "jókedvében" a bidpay...)

szamy75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6019

közte volt a paypal,de akkor még nem tudtam hogy innét nem tudok vele fizetni,csak mikor fizetni akartam.

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6018

Nem ezt kérdezem! Amikor licitáltál, milyen fizetési módok voltak megjelölve?

Ha ott volt bármi más is megadva akkor lényegtelen, hogy mit ír, és nem is értem.. :))

Előzmény: szamy75 (6017)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6017

ezt írta:

Hopefully you are saying you wish to pay with Bidpay (www.bidpay.com) or you
are planning on mailing me either a western union money order or cash as I
do not accept any forms of payment where I have to pick up the money at
Western Union.   I do state in the auction terms on the auction page:

International bidders are welcome.....but, for international bidders, I ONLY
accept BidPay, PayPal, or well-concealed American cash. (no pink Canadian
money orders !!!!).

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6016
Milyen fizetési módok voltak megjelölve a licitnél? Átutalás?
Előzmény: szamy75 (6015)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6015

hali.

SÓS!

nyertem az ebay-en.az egy dolog hogy azt mondja a tag hogy fizessek paypallal, de amíg nem próbáltam nem derült ki hogy innét (balkán) nem lehet fizetni vele( a reg.nál nem volt feltétel az ország,csak hogy legyen visa kártyám,nem tom honnét kellet volna tudnom hogy tőlünk nem fog menni).

aaarrghh

na sebaj akkor küldök western unionnal(végülis  nekem lessz többe)-de nem az se jó a tagnak. hozzáteszem másik ember elfogadta.MÉÉR nem jó ennek a palinak ez a metódus

és

most mi a f... csináljak? nagyon morcos vagyok, várok ötleteket.

Youme Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6014
Na kiderült miért vontak le mégis 6.300,- forintot (IBAN/SWIFT) utalásnál nekem múltkor. Ugyanis ez az IBAN/SWIFT csak EU-n belül működik (ami rendben is lett volna), de kizárólag ha EURO-t (!!!) utalsz. Én meg ugyebár angol fontot küldtem anno.
nots_templar Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6013
hahó,
tudna valaki segíteni? paypallal kellene pénzt küldenem (kb 10 EUR) de egy istennek nem bírok feliratkozni rá (ismert okok miatt, de azért próbálkozom...)

köszi
fodorzs Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6012
De, ok azok.
Kozben emailen kaptam nyomtatvanyokat ma reggel (tegnapra igertek), amiket faxo vissza is kudtem nekik.
Előzmény: t.lantos (6011)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6011
Nem a UPS?
Előzmény: fodorzs (6009)
fodorzs Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6010
Megoldodott ujra felhivtak. A csomagkuldo ceg intezi a vamot.
Előzmény: fodorzs (6009)
fodorzs Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6009
Tegnap del korul ismeretlen szamon keresett egy holgy, hogy vamkoteles arum erkezett. Kert egy faxszamot, de nem tudtam adni. Megadtam az email cimemet, de arra nem jott semmi. Hol tudok erdeklodni a cucc irant?
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.16 0 0 6008

eléggé offszagú 2 kérdésem lenne:

Mo-ról utalok USA-ba dollárt. olyan 4000-ről lenne szó. Mennyi ennek az kinti bankköltsége. Azt hallottam, hogy minden USD utalás New Yorkon keresztül megy, így jár a pénz pár bankban mire odaér. A másik, hátha valaki tudja: Ott mennyibe kerül ennek a kp felvétele.

Tudom, hogy arrafelé nem trendi a kp használata, de mégis.... :)

Köszi

Hantaboj Creative Commons License 2005.03.16 0 0 6007
A posta diadala. Jan. 19. óta most ért ide csomagom az usából. Jó, talán a vámos ült rajta. Elképesztő!