Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

chapelle 2004.11.26 09:03:46 © 4171
Nyugalom. A postánál az átlagot meghaladóan emelkedtek idén a fizetések. Jövőre már annyit keresnek, hogy a saját kabátjukat is Neked adják.
Felszántani, sóval beszórni.
Előzmény: M2 (4168)
M2 2004.11.25 22:10:00 © 4168

Sziasztok!

Szeptember közepén nyertem egy * bőrdzseki aukcióján. az ürge azt írta, hogy 6-7 nap alatt itt lesz angliából. vigyorgott a fejem nagyon dejó! Hozzáteszem első ebay-es vásárlásom. Eltelt 1 hét aztán 2. Nem jött. Gondoltam írok az eladómnak, hogy mégis mi van angliában. Sztrájkolnak vagy mi? Nem tudja, de ne parázzak. Jó! Nem parázok.

Eltelt 3 hét, 4 hét. Küldtem új emilkét neki. Ő elküldte, de már őt is érdekli mi van, de még egy kicsit tartsam vissza a kaks*m, biztos megjön.

Nem jött. Utánanézett. Angliát elhagyta, valahol bolyong a csomag. Miért is ne gondoltam! Európa a 21. században, semmi gond. Van ez így! Tavasszal megkapom a dzsekit és beteszem a szekrénybe. Eladó egyébként elküldött egy fényképet a feladóról, hogy ne idegesítsem őt, mert Ő elküldte.

6. hét! Jön a levél az eladótól! Lenyomozták az angol postánál. Eltünt a dzseki. ITT A MAGYAR POSTÁNÁL! Szőröstől szállítóstúl! Rágtam az öklöm, melyik postáson látom viszont a dzsekit, és hogyan fogom megverni úgy, hogy visszazuhan a 18. századba.

1 nap múlva új levél. Én ugyan nem kértem az eladóm (rutintalanság), de kötött biztosítást is rá a 20 fontból szállítási költségből (futotta rá). Fizet a magyar posta a kárért az angol postának. Mit kérek a pénzt, vagy a következő héten kap új dzsekit. Vigyorogva írtam neki, hogy próbáljuk újra. Kérek mégegy gyúfát fizet a Magyar Posta!

Az újraküldéstől számítva 2 és fél hét múlva azaz MA megjött a dzseki.

Kérdezem én a kedves magyarpostart-ét. Miért is nem sikerült ez elsőre? Irány Európa, meg a kocsim kötelezőjét is kössem náluk, mert ők annyira faszák! Ja!

Biztos szabadnapos volt az a postás aki elsőre ellopta, amikor másodjára jött a dzsekim, mert a rokonának is jó lett volna a második (ide most billentyűzetet nem tűrő trágárságot gondoljatok). + törje kezét lábát miközben feszít benne a kollégák közt.

Ahogy olvasom azért néhányan megjártátok már az eladóitokkal, de én most mégis azt mondom, hogy csak köszönhetek az enyémnek. A magyar posta meg tehet egy szivességet!

Robi.

fargo 2004.11.25 21:58:50 © 4167
Én is régi autós prosikat gy?jtök az eBayrôl. Az egyik tanulság, hogy bármennyire is ritkának t?nik egy-egy anyag, mégis rendszeresen felbukkan belôle egy újabb példány. Nem érdemes felvert árakon vásárolni -- ha az egyik héten 30 fontért, hisztérikus körülmények között kel el valami, attól még lehet hogy két hét múlva ugyanazt elviheted egyetlen licittel, 1 fontért.

A másik, hogy érdemes egyetlen eladótól több cuccot venni (ha van neki olyan, ami érdekel) mert így eloszlanak a költségek. Én szerencsére találtam néhány olyan eladót, amely hatalmas gy?jteményt árul kisebb-nagyobb tételekben, elôfordul hogy egyszerre 50-100 prosit is feldobnak egyben. A postaköltség lehet hogy 30-40 font lesz, de így is 30-40 penny környékén jön ki egy darab. A duplikátokat meg darabonként 4-5 fontért el lehet adni, neadjisten elajándékozni :-)
Bele lehet futni egészen rendes eladókba is, nekem az ötödik nyertes és kifizetett licitem után felajánlotta az egyik, hogy nyugodtan gy?jtögessem ami tetszik, oszt havonta egyszer ráérek fizetni, egyben postázza az egészet. M?ködik :-)))
Előzmény: Törölt nick (4164)
bugmaker 2004.11.25 20:43:55 © 4166

Bi4: Vigyázz arra, hogy kis tételeknél a járulékos költségek (bankktg, postaktg) meghaladhatja a könyv értékét...

edk440 2004.11.25 19:55:05 © 4165
Nem olyan hülye ötlet. Én már vettem 1-2 dollárért könyveket.
stark.1 2004.11.25 14:26:52 © 4163
Szvsz ha program lenne, akkor mindig ugyanakkora lenne az eltérés a bidek közt, időben is és árban is, itt meg nem mindig ugyanakkora, van hogy majd' fél óra is kimaradt.
Előzmény: papugaja (4160)
Marcesz 2004.11.24 18:56:24 © 4162

Nézd, ha szereted, hogy megkárosítanak... Azért azt tudni kell, hogy a surface maillel jóval nagyobb az esélye, hogy elveszik vagy megrongálódik valami, mint légipostával. És nem vagyok benne biztos, hogy amilyen lelkesen lefaragott a költségeiből, olyan hévvel vissza is küldte volna a pénzt, ha bármi baja esik a csomagnak. A tapasztalatom azt mutatja, hogy a hasonló eladók szeretnek eltűnni, bármi probléma adódik. (Most nyáron volt, hogy megelégeltem, hogy többedszerre "elfelejtették" biztosítással feladni a csomagot, és egynek megírtam, hogy nem jött meg a csomag, küldje vissza a pénzt. Azóta várom.) Nem is beszélve az idegőrlő várakozásról. Szerintem írd meg neki, hogy küldje vissza. Vagy negatív. :)

Előzmény: edk440 (4158)
Marcesz 2004.11.24 18:50:21 © 4161

Á, csak egy lelkes kezdő...

Előzmény: papugaja (4160)
papugaja 2004.11.24 15:56:46 © 4160
Ezt nézzétek meg:

http://offer.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=3853768481

A csávó kitartóan licitált, vagy valami programot használt?
Általában kb 10 másodpercenként emelt.
Yogi 2004.11.24 14:16:58 © 4159
Szerintem inkább írd meg neki, hogy nem tetszik, aztán legközelebb majd beszámítja.
Előzmény: edk440 (4156)
edk440 2004.11.24 09:19:28 © 4158
Azért eddig nem mennék el. A >200 dolláros cucc rendben van, a postaköltség különbözete 7 dolcsi.
Előzmény: papugaja (4157)
papugaja 2004.11.24 09:08:53 © 4157
Negatívot, megfelelő indoklással. Amit elkövetett, az lopás.
Előzmény: edk440 (4156)
edk440 2004.11.24 08:53:07 © 4156
Milyen feedbacket érdemel az az eladó, aki a kért légiposta helyett földin adja fel a csomagot (pedig a felszámolt postaköltségből futná) és így az két hét helyett hat hét után érkezik meg? Erősen hajlok a semleges felé...
trolipotlo 2004.11.24 08:41:07 © 4155

Hágyerekek, tegnap este nézem a mobilomat, 4 hívást és 3 SMS-t kaptam: a faszinger, aki nem küldte el a notebookot júniusban, hívott, hogy lécci-lécci-lécci, vonjam vissza a feljelentést, küldjem el a számlaszámomat, a héten, de max. jövő hétfőig visszautalja a pénzt.

Úgy néz ki, visszajön a "tanulópénz". :)

Yogi 2004.11.23 19:25:44 © 4154
Megtaláltam, köszi, holnap megpróbálom őket telefonon elérni. Sajnos ebben az esetben nem jó, az Egyesült Államokba kell árat mondanom.
Előzmény: chapelle (4151)
digicat 2004.11.23 19:04:18 © 4153
Az nem lenne jó, mert akkor egy szigeten kötne ki a csomag :))
Előzmény: Törölt nick (4152)
Törölt nick 2004.11.23 18:33:43 © 4152
sőt még az is lehet hogy személyesen Tom Hanks hozza el a csomagot... :D
Előzmény: rstudi (4150)
chapelle 2004.11.23 17:39:15 © 4151
A nekem Németországból érkező csomagok olcsóbban és gyorsabban jönnek. Szerintem rohadt ciki amikor kiderül, hogy Magyraországról drágább elküldeni egy csomagot mint ide, ráadásul még tovább is tart. Nesze neked versenyképesség.
Marad t.lantos dpd javaslata. Korábban (kb. egy hónapja) volt nem egy link hozzájuk és árlistájukhoz, köszönet érte!
Előzmény: Yogi (4148)
rstudi 2004.11.23 14:56:21 © 4150
Nem lehet, hogy ez valami másnap délutánra, ajtótol ajtóig ajánlat, amihez csak neked újra csatasorba állítanak egy Concorde-ot? :)
Előzmény: nohab (4146)
kuttyesz2 2004.11.23 14:16:30 © 4149

Messzemenő tapasztalataimat sorolhatnám itt, mivel internetes könyvkiadó révén gyakorta adok fel csomagot, "levelet". Azt szeretem a legjobban, amikor itt nálunk a kispostán sok levelet adok fel (Bp. XI. ker. Kelenvölgy). Hát kérem van itt egy néni akit be lehetne tenni a rekordok könyvébe. Van egy kis számláló gépe, amibe egyenként húzogatja be a leveleket. Ez még önmagában nem is lenne olyan nagy gond, de valami eszméletlen hogy mennyire nem tudja organizálni ezt az egyszerű tevékenységet. Keresztbe kasul nyúlkál szegény...Még egy csomagot is feladtam a végén, akkor meg kioktat, hogy rossz helyre írtam, hogy a csomag Tartalma:xy...Anyját! Mondtam neki, hogy csókolom nem most jöttem le a falvédőről és eddig kb 290 db ilyen csomagot adtam fel és soha semmi gond nem volt. Na mindegy.

Előzmény: chapelle (4132)
Yogi 2004.11.23 13:55:06 © 4148
EMS: 19 500
Postai csomag: 17 450
Egyéb javaslat?
Előzmény: Yogi (4147)
Yogi 2004.11.23 13:37:06 © 4147
Közben megkérdeztem; a következő ajánlatokat kaptam:
DHL: 24 304+3000
UPS:17 958+361+500
Mégis megkérdezem a Postát...
Előzmény: nohab (4146)
nohab 2004.11.23 13:24:09 © 4146
A FedEx nem ezen a bolygón él. 8.000 $-t akartak kérni egy szállításért (USA-ból), amiért 5 másik cég egymástól függetlenül kb. a tizedét kéri.
Előzmény: Yogi (4144)
papugaja 2004.11.23 13:11:12 © 4145
Az ajtón és a postaládán is kint van a nevem, ráadásul egy matrica, hogy kérjük ne tömjék tele reklámszeméttel (mert attól tartottunk, hogy valami fontosat kidobunk véletlenül).
Legutóbb a DHL-lel is két hétig jött egy cucc Németországból. Házhoz nem hozták, a postán kellett átvennem.
Előzmény: trolipotlo (4143)
Yogi 2004.11.23 12:52:22 © 4144
Ajjaj, épp jó témába nyúltam bele.
Első eladásomnál tartok; melyik céggel küldjem? Posta? Ezek után? FedEx? 82 dollárt mondtak, az kicsit soknak tűnik.
Egyébként velem rendesek voltak a "Nemzetközi kicserélőben" - de vajon miért ez a neve?
trolipotlo 2004.11.23 12:31:19 © 4143
Ehh, haverom rendelt vmit, DHL-lel. Az eladóhoz került vissza a csomag, olyan szöveggel, hogy "a kapucsengőre nincs kiírva a neve, ezért nem kézbesítették". Természetesen a gyorshajtási büntetések és a töménytelen névreszóló reklámszórólapok mindig megérkeznek. :))))
Előzmény: papugaja (4142)
papugaja 2004.11.23 11:24:31 © 4142
Usából várok egy csomagot (aug. 23-án adták fel).
Másfél hónap után hívtam a nemzetközi kicserélőt, hoyg tudnak-e róla valamit.
- Itt az áll a nyilvántartásunkben, hogy ön október elején kapott egy csomagot.
- Persze, de Németországból. Ez nincs a nyilvántartásban?
- Szükség lenne a csomag azonosítójára, vagy tudakozványt kellene indítani. Ezt megteheti ön is, de érdemesebb a feladónak odakint.

Emil a feladónak, hogy kérdezzen utána, meg küldje el a csomag azonosítószámát.
A csávó beszkennelte és elküldte a feladási papirost. Egyúttal azt válaszolta vissza, hogy a USPS látókörét már elhagyta a csomag.

Hívom a kicserélőt, mondom neki a számot. El sem jutok a számsor végéig, aszongya hogy jajjajj, ezt a számot (két betűvel kezdődik) az ő rendszerük még nem tudja kezelni. Hökk.

Érdeklődtem még egy hét múlva, aztán kezdtem beletörődni a csomag elvesztébe, amikor múlt hét csütörtökön kaptam egy levelet.
Ebben arról tájékoztattak, hogy a sikertelen kézbesítés után a csomag visszakerült a nemzetközi kicserélőbe. 28 napon belül vegyem át, és fizessek 580 Ft -ot, különben visszaküldik a feladónak.

Telefon a kicserélőnek, ahol ezúttal egy kedves és segítőkész hölgy intézte az ügyet:
- Hogy van ez?
- Az áll itt nekem, hogy nem kereste.
- Nem is kaptam róla értesítést, hát hogyan kerestem volna? És mi az az 580 Ft?
- ... költség. Eljön a csomagért, vagy kipostázzam újra?
- Szegedről nekem elég messzi az Orczy tér, tessék kipostázni. Azt azért látja ugye, hogy mikor adták fel? Én már régóta várom ezt a csomagot, ha kaptam volna értesítőt, azonnal rohantam volna átvenni.
- Hm. Hát bizony ez már régóta úton van. Akkor csak elküldöm, nem kell fizetni semmit.

Most várom az értesítőt...
t.lantos 2004.11.23 07:04:56 © 4141

rendor, tuzolto, postas, vasutas.

Ebbol a masodik legalabb csinal valamit, de egyebkent az is tokhulye (tisztelet a kivetelnek, mert azert lattunk mar normalis postast, es normalis rendort is, aki esetleg meg osszeadni is tud :)

Bar ez az osszeadas dolog felveti a biztonsagi orok hozzaadasat a listahoz :)

Előzmény: ZE (4139)
t.lantos 2004.11.23 07:01:44 © 4140

DPD-vel ugyanez kerult volna 3000 forintba, es meg biztositva is van automatikusan 50e ft-ig.

Gyors is, es kovetni is tudod, vagyis nem kell tertiv. se.

ZE 2004.11.23 00:00:33 © 4139
Off-hoz:
"A hülye fokozása: hülye, hülyébb, leghülyébb, postás..." Nem folytatom, de nem hiszem, hogy véletlenül kerültek ide... Egyébként a számítógépesített munkahelyeken már nyomtatott listán kell aláírni...
Előzmény: Ariel (4138)
Ariel 2004.11.22 22:12:19 © 4138
nekem is postas sztori: multkor allok sorban, level feladas.
elottem egy holgy megkerdi a "kisasszonyt", hogy mi szlovakia hivoszama, csajszi negyedoraig kereste a telefonkonyvben, vegre megtalalta, utana ujabb kerdes es szlovakiabol hogy lehet Mo-ra telefonalni, mi a hivoszam... postask. asszony ujra eloszedi a telefonkonyvet es 10 percig keresi.. persze kozben a mogotte levo ficko megsugta neki : 36. :DD

nem tudom miket tanulnak a postas iskolaban de ez mar nem piskota...
Előzmény: rstudi (4136)
chapelle 2004.11.22 21:48:39 © 4137
Mázlid van, nálam madzag sem volt. Ha lett volna biztos mást csinálok vele.
Azért kiváncsi vagyok, hogy a postás kisasszony kire és mire hivatkozott akkor amikor azt mondta, hogy a vámos majd megnézi és lehúzza a "küldeményről" a törékeny feliratot. Ha így megy akkor nem csodálom a 10 nap Németországot.
Abbahagyom az offtopikolást. Felszántani, begyalulni, sóval beszórni.
Előzmény: rstudi (4136)
rstudi 2004.11.22 21:21:28 © 4136
Én felhívtam a Posta ügyfélszolgálatát, hogy Írországba hogy tudnék elküldeni egy csomagot. Mindent szépen elmondtak, nagyon korrektek voltak már máskor is, érdemes nluk tájékozódni. Ellenben a Postán minden másképp volt. Nekem se voltak hajlandóak felvenni először csomagként, aztán vámárunyilatkozatról beszéltek (EU-n belül :( ), majd elküldtek egy másik, nagyobb hivatalba. Ott is kötekedtek, hogy az a csomagolás, amit az üfsz utasításai szerint alkottam, nem megfelelő. Az üfsz elmodta, hogy ezt a Postát egy madzaggal le kell, hogy zárja, erre az ablaknál ülő lottyadt seggű vén kurva csak akkor volt hajlandó, mikor a harmadik felkérésem után már hatulról a főnöke is szült, hogy igenis ennek így kell történnie. :( A biztosításra ő sem volt hajlandó, azt nem lehet. Meg mi az, hogy én dobozt levélként adok fel. Szívesen megetettem volna vele a szabályzatukat, amit abszolút nem ismernek. És mindehez még bunkók, nemtörődömök is. :(
Marcesz 2004.11.22 20:39:35 © 4135
Ha megkérdezed a címzettet, van egy százasom rá, hogy a fragile címke még mindig ott lesz rajta. Melyik vámos húzná le? A magyar, amelyik kifelé vámol? :)
Camenzind 2004.11.22 18:55:38 © 4134
a postás nálunk is ezt csinálja, de tőlük már ez is szép...
Előzmény: chapelle (4133)
chapelle 2004.11.22 18:45:29 © 4133
Nagyjából igen. Bár nálunk a postás manapság már nem vessződik a csengetéssel, csak kitölti a cetlicskéjét, hogy csomagom érkezett és tessek befáradni a postahivatalba.
Ott általában hosszú a sor, hiszen egyszerre adják ki a tértivevényes levelekkel és értékküldeményekkel. A kisasszony a postás leveléből megpróbálja beazonosítani, hogy miről van szó, majd megkeresi a csomagot (vagy levelet), elkéri a személyi igazolványt, megkér, hogy írjam alá az átvételt. Az átvétel elismerése egy hatalmas postakönyvben történik ahová valaki előzőleg kézzel felvitte az összes (!) adatot az összes (!) küldeményről. Aki a mai világban erre embert tud foglalkoztatni az megérdemli, hogy gyorsan csődbe menjen, helyét felszántsák és sóval beszórják.
Előzmény: Camenzind (4131)
chapelle 2004.11.22 18:38:40 © 4132

Ebay áru küldésével kapcsolatban múlt pénteken történt meg velem a következő eset. A Magyar Posta egyik hivatalában akartam egy digitális fényképezőgépet Németországa feladni, a súlya 1,6 Kg volt. A következő nagyjábóli párbeszéd zajlott le köztem és kezdetben csak a csomagfelvevő majd az ügyeletes vezetővel:
- Én: jó estét kívánok, e csomagot szeretném biztosítva, tértivevénnyel feladni Németországba, kérem ragasszák rá, hogy törékeny áru.
- Posta: sajnos ezt nem lehet mert egyrészről törékeny árut nem lehet csomagban Németországba feladni, másrészről 1,6 kg. még levélnek minősül ezért nem lehet rá biztosítást kérni.
- Én: tessék szíves lenni megmondani, hogy hogyan tudok egy törékeny és könnyű árut biztosítva feladni
- Én: miért nem?
- Kisasszony elővesz egy táblázatot és mutatja, hogy ez a hivatalos szabály. Szó szerint: "Ilyen szerződés lett kötve Magyarország és Németország között"
- Én: rendben, de a kérdés változatlan: hogyan tudok könnyű de értékes csomagot biztosítva feladni.
- Én: OK, akkor levélként szeretném, írják rá, hogy törékeny és szeretném biztosítani.

- Posta: azt nem lehet. Törékeny árut nem adhatok fel levélként, biztosítás pedig nincs rá. Ha elveszik a levél akkor kérhetek kártérítést (!)
- Én: mi van, ha én ráírom a dobozra, hogy törékeny?
- Én: ki fogja lehúzni és milyen alapon?
- Én: .... milyen vámos?
- Én: milyen csomagokat?
- Én: de pont az előbb egyeztünk meg, nem csomag lesz hanem levél!
- Én: tehát akkor milyen vámos?
- Én: rendben, ne legyen törékeny, ne legyen csomag csak levél az a kurva fényképezőgép, de legyen legalább biztosítva
- Én: akkor magyarázzák már meg nekem, hogy hogyan tudok feladni egy értékes dolgot Németországba, amiről gondoskodást szeretnék

- Én: itt feladtam. Átbattyogás a levélfeladáshoz, soromat ismét kivárom.

- Én: tessék megmondani, mibe kerül feladni e levélkét légipostával? (remélvén, hogy gyorsabb, biztonságosabb)

- Én: nem sok az egy kicsit?

- Én: szó nincs semmilyen csomagról, az előbb a kollégája azt mondta, hogy ez egy levél

- Én: ha ennyi, hát ennyi. Kifizetem. Ja, tértivevénnyel szeretném, mégis jó látni, hogy az illető átvette.

- Én: rendben, csak vegyék már át (mögöttem a sor már idegeskedett).

- Én: a különbség 800 Ft! Mennyibe kerül feladni egy levelet Németországba?

- Én: Akkor miért kerül 800 Ft-ba egy levél míg visszajön Németországból, hogy az illető átvette?

- Én: Rendben. legyen. Mennyi időbe telik míg megkapják?

- Én: na ne már, hát ennyi idő alatt gyalog kiérek, nemhogy légipostával (itt hazudtam egy nagyot)

- Posta: az átvétel visszajelzésre várni kell többet is, hiszen az közúton jön, nem légipostán ahogy a csomag lett feldava. De attól még +800 Ft

- Postás kisasszony: ő hallotta a problémát a törékeny tartalomról. Ő ráragaszt egy "Törékeny" matricát, de tudjam, hogy úgyis át fogják húzni a vámon.

- Én: nem baj, valaki csak lesz olyan fineszes, hogy tudja, nem véletlenül ragasztották rá a matricát. Itt már minden reményt, elszántáságot és barátságot feladtam. Menjen el az a rohadt gép, utálom, utálom az egész postát a szabályaival, alkalmazottaival, vámosaival és költségeivel együtt.

Mintegy közel fél órás hercehurca után sikerült feladnom a csomagot (bocs, levelet), és még nem tudom, hogy mikor, milyen feltételekkel kapja meg az illető.

A fenti procedúra DHL-lel kb. 3 percbe tellett volna (céges tapasztalat) és mintegy 17000 Ft +Áfa teherbe. Legközelebb csakazértis.

Camenzind 2004.11.22 18:22:52 © 4131

és nekem csak várnom kell itthon, mint a postást?

Előzmény: chapelle (4130)
chapelle 2004.11.22 18:09:21 © 4130
A második kérdésre: 3-5 munkanap között, mikor hogy.
Előzmény: Camenzind (4129)
Camenzind 2004.11.22 17:57:18 © 4129

helóbeló.

el tudná valaki mondani hogy a DPD hogyan müködik nagyjából, ha azzal küldik nekem a cuccot? mert a websitejukon levő infó nem igazán világos...

valamint németektől kb mennyi idő míg ideér?

köszi

Marcesz 2004.11.22 15:54:57 © 4128
Chapelle nevével fórumozni (kivéve, ha te vagy chapelle) szimpla csalás. :)
Előzmény: chapelle (4126)
csipke.bogyo 2004.11.22 15:53:24 © 4127

Egy amatőr kérdés.

Ugyan már többször vásároltam az ebay-ről, viszont a jövőben eladni is szeretnék. Röviden tudnátok tájékoztatni, hogy lehet-e, és mi a módja?

Előre is nagyon köszönöm.

chapelle 2004.11.22 10:50:00 © 4126
Imho más kártyájával fizetni (hacsak nincs rá jóváhagyás) szimpla csalás.
Előzmény: Marcesz (4124)
t.lantos 2004.11.22 08:45:00 © 4125

Mint megoldas, ez tokeletes.

Előzmény: Marcesz (4124)
Marcesz 2004.11.22 08:10:09 © 4124
Megoldás: regisztrálod magad a BidPayen a saját adataiddal, és fizetsz egy kártyával, ami akár másé is lehet. Senkit nem fog érdekelni, hogy milyen név van a kártyán.
Előzmény: t.lantos (4119)
bad_dog 2004.11.22 07:50:04 © 4123
ezen dolgozom, majd meglátjuk....
Előzmény: livesmartlooksharp (4114)
Zzr 2004.11.21 23:37:50 © 4122

Ebben vannak ellentmondó tapasztalataim, többször fizettem már a haverom helyett mikor még nem volt kártyája.

Igaz ez még akkor volt, mikor még MasterCarddal is lehetett fizetni, de ennek valószinűleg semmi köze a dologhoz.

Előzmény: t.lantos (4119)
optikus 2004.11.20 23:03:03 © 4121

Microdrive!

Irtam egy mailt.

Nem a BidPayes-re, valaszolok.

trolipotlo 2004.11.19 23:05:15 © 4120
Ha PayPalt elfogad, akkor tudok segíteni.
Előzmény: microdrive (4118)
t.lantos 2004.11.19 21:25:10 © 4119

Nincs visa kartyad?

Az biztos, hogy barki kuld helyetted mo-t a bidpay-rol, a cucc is neki fog erkezni. Mert ott a felhivas az eladonak, hogy csak arra a cimre postazza, amit megadott a penz kuldoje, kulonben jelezze nekik.

Előzmény: microdrive (4118)
microdrive 2004.11.19 21:21:46 © 4118
figyeljetek usa ba kéne utalni egy kisebb összeget sürgősen de a csávó csak westen union bidpay-t fogad el nekem az most spec nincs ha valakinek van és megtenné hogy utalja a zsét akkor annak fizetnék pluszba mondjuk 3000huf-ot természetesen az utalandó zsét előre odaadom pesten bármikor... talizhatunk gyosan kéne sajna kérlek írj levelet a kadimadi@freemail.hu ra köszi...
trolipotlo 2004.11.19 15:55:50 © 4117
Nem jött meg a cuccod, jövő héten viszont meg kell jönnie. Dec. 18-án jövök haza megint Németből.
Előzmény: t.lantos (4065)
Lakatos Vendel 2004.11.19 15:27:00 © 4116
Raiffeisenék például még mindig ülnek a korábbi problémámon. Ötször nincs pluszdíj, hatodszorra van. Pfff!!!
Előzmény: nohab (4107)
Lakatos Vendel 2004.11.19 15:25:44 © 4115

Nem érdekel a hivatalos helyesírás, akkor is hosszú ó. -> A magyar helyesírás szerint euró a helyes formátum. Gratulálok!!

Előzmény: Yogi (4109)
livesmartlooksharp 2004.11.19 14:51:40 © 4114
Szerintem utaltasd vissza a penzedet es keresd meg masnal a kerdeses cikket.
Előzmény: bad_dog (4104)
Skywalker. 2004.11.19 09:22:19 © 4113

OK! Akkor egyelőre a CIB a nyerő! :)

THX!

nohab 2004.11.19 09:12:48 © 4112

A CIB-nél maradva: én ennek utánajártam (megpróbáltam :-), a levelező bank 10 eurós jutaléka akkor is 10 euró marad; max a CIB 3(?) euróján lehet valamennyit spórolni, ez nekem azt jelenti, hogy ha lenne devizaszámlám is, akkor egy utalás nem 14 euró lenne, hanem mondjuk 12-13.  Ha utalsz, akkor úgyis devizaárfolyamon "veszed" a bankodtól az eurót, annál sokkal olcsóbban a sarkon sem lehet venni (2 forintot talán nyerhetsz, ha ügyes vagy).

Előzmény: Yogi (4110)
nohab 2004.11.19 09:05:43 © 4111
Számlától számláig kell ennyi idő alatt.
Előzmény: Marcesz (4101)
Yogi 2004.11.19 09:03:35 © 4110
Azért jobb azt a pénzt nem a bankban váltani, no meg ha vásárolni is akar, legalább kéznél van a valuta, így nem kell kétszeres (oda-vissza) jutalékot fizetni.
Előzmény: nohab (4106)
Yogi 2004.11.19 09:00:06 © 4109
-Az eBay bármilyen számlát elfogad, nekem sima forintos hitelkártyáról emelik le a jutalékot. Ha Németország, akkor legjobb, ha euró-számlát nyitsz. (Nem érdekel a hivatalos helyesírás, akkor is hosszú ó.)
-Nekem a CIB-nél vanak erre számláim, szerintem viszonylag emberi, már amennyire egy bank lehet az. Legutóbb 834 $ utalásra 10 $ jutalék+költséget számoltak.
-Itt neten lehet átutalni meg mindent; azt hiszem, tavaly az "Év internetes bankja" voltak.
Előzmény: Skywalker. (4076)
nohab 2004.11.19 08:59:02 © 4108
O:o:o: én ezt nem így tapasztaltam...
Előzmény: Marcesz (4100)
nohab 2004.11.19 08:55:11 © 4107
2-es kiegészítve azzal, hogy nem annyira bankfüggő; inkább annak a függvénye, hogy honnan hová megy a pénz. Konkrétan a CIB-nél pl. Németországban 5 bankkal van direkt összeköttetésük, oda durván 4 EUR az összköltség, ha más bankba, akkor közbe kell iktatni egy levelező bankot, ami ráakaszt még egy laza tizest. És sajna németeimnél sok a bank, ezért inkább az utóbbi a jellemző :-((
Előzmény: nohab (4106)
nohab 2004.11.19 08:52:21 © 4106

1. szvsz forintszámla is teljesen jó, a delikvens utal neked X fityfenét, a bank átváltja neked Ft-ra

2. passz

3. talán a CIB.

Előzmény: Skywalker. (4105)
Skywalker. 2004.11.19 08:30:11 © 4105

Halló!

(4076)-ban írt kérdéseimre senki sem akar válaszolni? :(

Előzmény: Skywalker. (4076)
bad_dog 2004.11.19 03:42:20 © 4104

kételyeimet az okozza, hogy a sztori túl hülyén hangzik(bár lehet, hogy pont ezért igaz), a dátumokkal is voltak gondok, de erre a válasz az , hogy ugy meg van zavarodva, hogy azt sem tudja milyen nap van.  Egy dolog igérni, meg visszaküldeni, bár ha én át akarnék verni sokakat, akkor nagyértékű cuccokkal csinálnám, és eltünnék a balfenéken, nem válaszolgatnék a levelekre. Ami nekem kinos, hogy nem az enyém lenne a cucc, hanem egy haverom megbizásából üzleteltem.

Előzmény: livesmartlooksharp (4102)
kivi 2004.11.18 23:41:36 © 4103
Én meg legközelebb előbb olvasok...
Előzmény: kivi (4099)
livesmartlooksharp 2004.11.18 23:31:34 © 4102

Ugye ezt te sem gondoltad komolyan amit leirtal. Atverni? Tobb mint 3000 pozitiv tranzakcio utan? Miert tette volna? Raadasul fel is ajanlotta, hogy visszakuldi a penzedet. Komolyan nem ertem mi a problemad. Szerintem kicsit komolyabban kellene tanulmanyozd az online aukciok uzleti etikajat. Szvsz a pali maximalisan korrektan jart el, ettol tobbet mas sem tehetett volna.

Előzmény: bad_dog (4095)
Marcesz 2004.11.18 23:28:52 © 4101
Akkor az Erste-OTP útvonal ez alól az üdítő kivétel. Persze én nem kétlem, hogy egy nap alatt célba ér, ha a cél alatt a bankot értjük...
Előzmény: nohab (4077)
Marcesz 2004.11.18 23:26:50 © 4100
Ha nincs reserve price (fenntartott minimálár), az első licitnél eltűnik a buy it now (villámár) lehetőség.
Ha van reserve price, a buy it now megmarad, ameddig a licitek el nem érik a reserve price-t.

Ez ilyen egyszerű. :)
Előzmény: rstudi (4098)
kivi 2004.11.18 22:59:23 © 4099
Milyen és mennyi feedbackje volt?
rstudi 2004.11.18 22:57:18 © 4098
Ramone válasza után direkt megnéztem, és vannak olyan árverések, ahol már volt licit, de van még villámár. :) Majd rákérdezek az eladónál, hogy meddig él a villámár.
Előzmény: papugaja (4096)
fargo 2004.11.18 22:21:26 © 4097
nem nagyon van átverésszaga, szerintem.
ha nagyon zavar, akkor kérd vissza a pénzed...
papugaja 2004.11.18 14:48:28 © 4096
Én láttam már olyan tételt, aminek a villámára eltűnt, pedig azt még nem érte el a licit. Erre biztosan emlékszem.
SzVSz az első érvényes ( a kikiáltási illetve minimum árat elérő) licit törli a villámárat, de el tudom képzelni, hogy ez külön beállítható.
Előzmény: rstudi (4088)
bad_dog 2004.11.18 14:18:25 © 4095

átvertek?

a német ebayról vettem valamit, átutaltam a pénzt, az ürge irt egy levelet, hogy kedden feladta az árút DHL-lel, és megadta a tracking numbert és a linket ahol meg lehet nézni. Az adott oldalon azt irja a csomagról, hogy nincs info. MA irt a csóka egy levelet, hogy olyan visszajelzéseket kapott, hogy nem érkeztek meg a csomagok a DHl elosztóba ezért fel akarta adni mégegyszer (a csomag biztositva volt). De mit ad isten, betörtek hozzá és elvittek mindent.Az összes cuccot visszavonta az ebayről, kivéve egyet. Nem tudja mikor tudja beszerezni megint, mert karácsonyi szezon stbstb. 2 opciót ajánl, vagy visszaküldi a pénzt+5 Eur, vagy várok és ekkor plusz üveggyöngy meg ingyen pohár viz.....

Nagyon sajnálja természetesen, 100%os feedbackkal (3000+ üzlettel)

Szerintetek?

chapelle 2004.11.18 12:53:50 © 4094
A "verfügbar nur für Deutschland" rendszerint a biztosított küldés sorában van. Külföldi szállításra is lehet biztosítást kérni, de az drágább.
Az illető kérdések az mutatják, hogy az illető tud(na) külföldre is szállítani, de ezt először meg kell kérdezni. Így, nyert licittel, most aláírtál egy biankó számlát, mert mondhatja, hogy 10 EURO a cucc de 100 EURO a szállítási költség. Fizetned kell, ha már nem kérdezted meg hamarabb.
Remélhetőleg azonban korrekt az eladó. 1szerűen kérdezz rá, hogy mennyiért szállít hazánkba.
Előzmény: elida53 (4090)
Ariel 2004.11.18 12:32:45 © 4093
"eltudná mondani valaki, hogy egy sikeres licit után mi a teendő?"

el, de ezt licitalas elott neked kellett volna megtenned!
fizetni az eladonak kell es olyan modon, amit o megjelolt ill. ha tobbet , akkor te valaszthatsz belole.
Előzmény: bukofog (4092)
bukofog 2004.11.18 12:13:05 © 4092
bukofog válasz | megnéz | könyvjelző 2004.11.17 23:55:56 (4086)

Ja és még az hogy otp devizaszámláról vagy otp master cardról lehet fizetni ill. melyik a jobb vagy biztonságosabb

bukofog válasz | megnéz | könyvjelző 2004.11.17 23:50:33 (4085)

hello!

eltudná mondani valaki, hogy egy sikeres licit után mi a teendő?

milyen módon lehet fizetni?

az e-bay-nak fizetek vagy az eladónak

köszi

SzentesBalazs 2004.11.18 11:07:02 © 4091
Kb annyit jelent, hogy biztosított küldés - kérésre, kérdezz rá, külföldi szállítás - kérdezz rá, egyéb szállítási mód - kérdezz rá. Ergó: kérdezd meg.
Üdv: Balu
Előzmény: elida53 (4090)
elida53 2004.11.18 10:31:14 © 4090
Egy kis segítségre lenne szükségem!Vásárolnék Német-ből, de az eladás adatai közt azt találtam, hogy : versand nach Deutscland ( küldés Németbe) és Verfügbar für nur Deutscland( rendekezésre állás csak Németbe), ha jól fordítom. Létezhet, hogy csak Németországban vehetők meg a tételek ? Alatta még van egy mondat: bei versichertem versand aufschlag nach anfrage, ausland auf anfrage, andere versandart auf anfrage. Ebben a mondatban észlelem a külföld szót. Valaki lefordítaná. Köszi.
Zsoltx 2004.11.18 10:21:38 © 4089
Az automatikus licit csak akkor megy föl annyira, ha egyébként az indokolt lenne. (valaki emeli a tétet)

De ha közben valaki a rábök a "villámárra" akkor buktad, hiába van max licitnek megadva. Az azért van kitalálva, hogy ha nagyon kell megveheted rögtön és nincs kockázat.
Előzmény: rstudi (4083)
rstudi 2004.11.18 07:31:52 © 4088
Ez nem így van. Amíg a villámárat el nem éri a licit, az ott marad. A kérdées továbbra is aktuális.
Előzmény: ramone (4084)
kivi 2004.11.18 01:40:26 © 4087
Ha nyelvi nehézségeid vannak (gondolom itt nem a magyarra gondolsz) akkor hogy akarsz levelezni az eladókkal?
Előzmény: bukofog (4086)
bukofog 2004.11.17 23:55:56 © 4086

Ja és még az hogy otp devizaszámláról vagy otp master cardról lehet fizetni ill. melyik a jobb vagy biztonságosabb .

(sajnos nyelvi nehézségeim vannak)

bukofog 2004.11.17 23:50:33 © 4085

hello!

eltudná mondani valaki, hogy egy sikeres licit után mi a teendő?

milyen módon lehet fizetni?

az e-bay-nak fizetek vagy az eladónak

köszi

ramone 2004.11.17 23:42:23 © 4084
pedig nem bonyolult: ha Te (vagy más) licitálsz akkor a villámár eltűnik, és attól fogva a licitek határozzák meg a végső árat.
Előzmény: rstudi (4083)
rstudi 2004.11.17 23:05:28 © 4083
Sziasztok!

Bonyolult problémám lenne: van egy cucc, amihez villámár is van. Én megadnám érte akár azt is, de csak ha muszály. Ha az automatikus licithez benyomom a villámárat, akkor az egyből le is üti nekem, vagy licitel mint normálisan, és csak akkor üti le a villámáron, ha az tényleg szökséges? Fontos lenne tudni, mert félek, hogy más elviszi előlem a villámáron.
bugmaker 2004.11.17 21:38:14 © 4082
big blaster: egyszerűbb, ha csináltatsz VISA Classic kártyát. Én is azt tettem ...
Big Blaster 2004.11.17 20:42:01 © 4081

Sziasztok!

Pár hónap kihagyás után tegnap próbáltam BidPay-en keresztül fizetne, de sajnos szomorúan és kibaszott busszúsan vettem észre, hogy már nem fogadják el a MasterCard-ot. Viszont nekem csak ilyen kártyám van jelenleg.

Ismertek más, BidPay-hez hasonló céget, aki elfogadja a MasterCard-ot is? Vagy csináltassak VISA-t? 

FreaKme 2004.11.17 18:35:40 © 4080

Thx!

A dolog elég gyanús de nem ebből a szempontból.

Az ürge korábban(két hónappal ezelőtt) western union-on keresztül akarta elintézni,mire én mondtam neki h akkor felejtsük is el egymást gyorsan.

Most írt megint h belemennék-e az Escrow módszerbe,céget nem ajánlott én írtam neki választ h majd keresek egyet.Szóval tudnátok nekem mondani egy ilyen céget?(esetleg ha van m.o.-n) A plusz költség nem számít,biztonság mindenek felett:))

Előzmény: Marcesz (4074)
digicat 2004.11.17 15:49:57 © 4079
A CIB-en belül non-stop működik ez, az OTP-n belül pedig csak munkaidőben. Saját számlák között is, legalábbis az én csomagomnál (alap).
Elektronikusnál lehet az OTP is azonnal teljesít.
Előzmény: trolipotlo (4072)
digicat 2004.11.17 15:47:45 © 4078
CIB-KH, CIB-Raiff, Raiff-Citibank, Raiff-OTP, KH-Citi biztos egy nap. A befogadási határidő változik, általában munkanapokon 15-17 óra, és ha azt betartod, akkor a következő _banki_ napon reggel jóváírják az összeget.
Előzmény: Marcesz (4070)
nohab 2004.11.17 15:22:45 © 4077
Belföldön, bankok között, 1 nap? Azt megnézem... Tapasztalataim szerint legalább 2, de inkább 3 munkanap.

Törvény szabályozza. Nem vagyok benne biztos, de 10-ig vagy 12-ig befogadott utalásnak másnap célba kell érnie Mo-n belül. A 3 nap kizárt.
Előzmény: Marcesz (4070)
Skywalker. 2004.11.17 15:22:25 © 4076

Sziasztok!

Eddig csak vásárolgattam az e-bay-en, de tervezem, hogy a jövőben el is adnék ezt-azt. Ezzel kapcsolatban kellene nyitnom egy devizaszámlát, ezért kérném ki, néhány tapasztalt eladó tanácsát ezügyben.

- Főleg németországból vásárolok, valszeg eladni is oda fogok leginkább. Milyen (nem forint persze) bankszámlát kell nyissak? Mit fogad el az e-bay?

- A számláról időnként külföldre utalnék, vmint ide kapnék pénzt külföldről , mi a tapasztalat, melyik bank számítja fel a legkisebb költségeket ezen műveletekre?

- Természetesen a neten szeretném időnként csekkolni a folyamatokat, valamint szeretnék utalni is a net segítségével az adott folyószámláról. Melyik bank nyújtja a legteljeskörűbb netes szolgáltatásokat?

Szóval a fenti három kritériumnak (szerintem) kellene megfelelnie a dolognak, és így szeretném a legoptimálisabb döntést meghozni. Természetesen, ha vannak még további tudnivalók, szívesen fogadom!

Előre is köszi!

nohab 2004.11.17 15:15:17 © 4075
Nemcsak a CIB-en belül, hanem sztem minden bankon belül így van, mert egyik zsebéből átteszi a pénzt a másikba.

Így lenne normális, de sajnos egyelőre inkább a CIB az üdítő kivétel. Van olyan bank, aminél ha rossz pillanatban (valamikor éjjel) vezetsz át akár saját számláidon belül (!), akkor egy teljes napra eltűnik a pénzed és csak a következő napi zárás után kerül elő az új helyen.
Előzmény: trolipotlo (4072)
Marcesz 2004.11.17 13:34:42 © 4074
Ezzel vigyázz, mert nagyon sok hamis escrow cég van. Eleve gyanús, ha valaki rögtön az escrow-t ajánlja, és konkrétan egy adott escrow céget ajánl.
Előzmény: FreaKme (4071)
bugmaker 2004.11.17 13:24:15 © 4073
freakme: esrow esetén az alábbiak történnek: a pénzt nem közvetlenül az eladónak utalod, hanem egy közvetítő cégnek. A közvetítő cég értesítését követően az eladó feladja neked az árut. Amint minden probléma nélkül megérkezik ezt jelzed a közvetítő cégnek, aki átutalja a pénzt az eladónak.

Amint láthatod, plusz költséggel jár a dolog, ezen túl az eladó jóval később kapja meg a pénzt, ezért nem szeretik....
trolipotlo 2004.11.17 13:23:02 © 4072

Nemcsak a CIB-en belül, hanem sztem minden bankon belül így van, mert egyik zsebéből átteszi a pénzt a másikba.

Előzmény: digicat (4069)
FreaKme 2004.11.17 13:02:46 © 4071
LE tudná nekem írni valaki pontosan mi is aza Escrow szolgáltatás? Valaki felajánlotta hogy így küldené el a csomagot,de sajna én még nem halottam erről.Előre is thx!
Marcesz 2004.11.17 12:01:51 © 4070
Belföldön, bankok között, 1 nap? Azt megnézem... Tapasztalataim szerint legalább 2, de inkább 3 munkanap.
Előzmény: digicat (4069)
digicat 2004.11.17 11:41:11 © 4069
Belföldön nálunk is így működik. Ha banki napon belül utalsz (általában munkanapokon du. 3 óráig), akkor másnap reggel jóváíródik a célszámlán. Sőt, CIB-en belül az elektronius átutalás azonnal megtörténik.
Viszont külföldi átutalásokra ez már nem igaz, és gondolom Németorszgában is másképp működik a nemzetközi átutalás, mint a belföldi.
Előzmény: trolipotlo (4068)
trolipotlo 2004.11.17 09:42:36 © 4068

Ma még megnézem a real postaládámat, hogy van-e szállításról cetli és irány a pósta.

fargo:

1. Németország kicsit előrébb jár a banki utalások terén: egy utalás először várólistára kerül, este 5-kor pedig elküldődik és lekönyvelődik. És az rögtön meg is jelenik a másik számlán, mint pénz, csak még nem íródik ki, hogy ki küldte, ehhez kell még max. 1 nap, hogy a fogadó bank lekönyvelje. Ezért tart egy utalás kettő darab napba.

2. Ha jön egy levél, hogy "figyimá, kisecsém, már egy hete elment a pénz, itt a kivonat", akkor lecsekkolom, hogy tényleg-e. Az "elhiszem, hogy elküldted a pénzt" eladók elég gyorsan fedél nélkül maradnak a mai világban.

Előzmény: t.lantos (4065)
fargo 2004.11.17 09:02:45 © 4067
"Képzeld el, mennyire gáz, ha elkezdesz púposkodni vele aztán neki van igaza"

Az egyik ismerôs mesélte a minap: a moziban voltak a haverjával, de a helyükön ült valaki. Nagy hanggal, bôszen anyázva elhajtották a kicsit tiltakozó párocskát, oszt leültek a helyükre. Amikor a kinézett Alien vs Predator helyett elkezdtek vetíteni valami cukormázas lányregényt, akkor esett le hogy egy likkal odébb hatoltak be, a 3-as helyett a 2-es teremben ültek.
Csak egy kicsit röhögték ôket körbe, amikor kimentek :-DDD
Előzmény: fargo (4066)
fargo 2004.11.17 08:49:13 © 4066
Nem kell egybôl simlit feltételezni, lehet hogy még *tényleg* nem írták jóvá a pénzt a számláján, vagy átsiklott felette, (mert jön neki naponta 30 utalás) vagy akármi. Lehet hogy még nincs ott a pénz, de látva a banki kivonatodat, megelôlegezi a bizalmat és küldi a cuccot. Ebbôl a szemszögbôl ugye mennyire másképpen fest a dolog? Miért kell egybôl rosszindulatúan hozzáállni? Egy kis pozitív attitüddel sokkal kellemesebb az élet, mint ha morcogó balkáni tüskésdisznót játszunk. Képzeld el, mennyire gáz, ha elkezdesz púposkodni vele aztán neki van igaza :-/

Megjegyzem, nekem is ketyegett már 7-8 napig az átutalás egy holland embernek, ennyi ideig tartott míg odaért...
Előzmény: trolipotlo (4064)
t.lantos 2004.11.17 08:42:23 © 4065

Vagy megvarod, hogy adjon valamit, es aztan mehet a negativ is :)

ps: Ha valami ubergyors hangulata van a nemet postanak, azert dobj egy mailt nekem.

Előzmény: trolipotlo (4064)
trolipotlo 2004.11.17 08:32:39 © 4064

Szerintetek mit érdemel az a paraszt, akinek már egy hete átment a pénz, tegnap kérdezek, hogy mivammá az áruval, asszongya, hogy nem jött meg a mani (10 EUR-os vacak). Aztán válaszolok, hogy imhol a banki utalás kivonata, erre válasz: OK, megy az áru.

Min. egy semleges minősítés, nem?

Ariel 2004.11.17 00:35:58 © 4063
megharagudtak a kritikusokra es mar a helpet is csak regisztracio utan engedne :DDD
Előzmény: Kispofi (4062)
Kispofi 2004.11.17 00:10:52 © 4062
Tényleg mi történt a sellit-el?
Előzmény: handras (4060)
t.lantos 2004.11.16 18:10:30 © 4061

Az indexmail.hu-t nem nezi freenek :)

Előzmény: ZE (4042)
handras 2004.11.16 18:08:56 © 4060
Ez a Selit, elég hamar feldobta a bocskort, nem?
timartom 2004.11.16 17:42:31 © 4059

Szerencsére ajánlottan. Akkor szerinted még egy hetet várjak, míg a postát elkezdem cseszegetni?

Előzmény: bugmaker (4058)
bugmaker 2004.11.16 16:52:02 © 4058
timarton: remélem ajánlottan adtad fel a levelet! Nekem általában 7-12 nap alatt odaértek a levelek, de előfordult már 14 nap is.
Előzmény: timartom (4057)
timartom 2004.11.16 16:43:45 © 4057
Szerintetek ha feladok egy money order checket boritékban légipostával, mennyi idő alatt ér USA-ba. Már ugyanis vagy két hete úton van.
rstudi 2004.11.16 13:08:48 © 4056
Hehe. Az OTP egyik pillanatról a másikra figyelmezetetés nélkül 0-ról 150 Ft-ra emelte a telebank havidíját. :(
bugmaker 2004.11.16 12:48:18 © 4055
Hehe, nekem az OTP néhányszor ráterhelt a számlámra 20-40 Ft körüli összeget POSTA költség cimén. (A helyi levél is 48 Ft, szóval nem értem honnan ez az összeg.) Mindenesetre be kellene mennem a bankvezető fiókba megtudni ennek az okát, de nem éri meg az időmet ....
Előzmény: Lakatos Vendel (4054)
Lakatos Vendel 2004.11.16 12:35:07 © 4054

Imádom a Raiffeisen bankot! Igen!Igen!Igen!

Eddig ötször utaltam egy német partnernek, akinek Raiffeisenpartner-bankban van a folyószámlája. Eddig nem volt az 5 dolláron felül más díj, hatodszorra csak rám vertek még 8 eurót! Mégis milyen alapon?! Semmi nem változott, az összeg is maradt 30 euró körül.

Pofátlanság!!!

chapelle 2004.11.16 09:20:57 © 4053
Vannak eladók, akik miután megkapták a pénzüket csesznek visszajelezni a vevőnek, ilyenbe már én is belefutottam. Más eladók viszont bizonyos számú pozitív visszajelzés esetén hajlandók csak eladni, kezdőkkel nem foglalkoznak.
Előzmény: Malleri (4048)
Yogi 2004.11.16 09:12:25 © 4052
Nekem félnapi utánajárással sikerült a banker's draft; ez nagyjából ugyanaz, mint a cashier's check, együtt is szoktak szerepelni a fizetési módok közt. Igaz, telefonon tudták csak elintézni (se személyesen, se neten keresztül nem ment a CIBnél). Mondjuk az még kérdés, hogy megkapta-e és beváltotta-e a címzett. Tényleg, írok is neki.
Előzmény: edk440 (4051)
edk440 2004.11.16 08:29:30 © 4051
A Cashier's Check az olyan, hogy bemegy a mókus a bankba, és a pénztárossal (cashier) megírat egy csekket. Persze ez pénzbe kerül. Asszem azért jobb, mint a személyi csekk, mert le lehet tiltatni. Nem hinném, hogy Mo-on van ilyen, de ki tudja...
Előzmény: rstudi (4039)
edk440 2004.11.16 08:26:36 © 4050
Ott kell hagyni az OTP a fenébe. Tisztességes bank nem támaszt ilyen feltételeket (berakni valószínűleg kell, de nem muszáj ott hagyni az összeget).
Előzmény: sopranooo (4040)
edk440 2004.11.16 08:24:55 © 4049
Egy adott partner akárhány visszajelzés esetén is csak eggyel növeli a feedback-számot. Mondjuk ez alapján neked már kettőnek léne lennie...
Előzmény: Malleri (4048)
Malleri 2004.11.16 03:01:03 © 4048
Nincs valakinek tapasztalat arról, hogy a Feedback Score miért maradt 1, amikor már lebonyolítottam két emberrel, 13 üzletet és jól meg is írtuk egymásról a pozitív visszajelzéseket?

Kössz!
rstudi 2004.11.15 20:52:46 © 4047
Ja, még valami a naív íbéjezőknek: az, ha valami a leütés előtt 10 perccel mondjuk 15 euró, nem jelenti azt, hogy a leütési ár 50 alatt lesz. :) Általában aki komolyan gondolja, az online licitel a lezárás előtt, és addig nem nagyon veri fel az árat. Aki korábban mondjuk egy 15 eurón álló cuccra rádob egy max 50-et, hogy az tuti elég, lehet, hogy meg fog lepődni. :)
Előzmény: ZE (4046)
ZE 2004.11.15 20:48:38 © 4046
Ezt mondom én is.. Ha meg valami nem nagyon mozog, annál viszont "lapítani" érdemes, és csak az utolsó pillanatokban licitálni, ha viszont valaminek a licitjében 2-3-4 vásárló "pörög", akkor nem érdemes beszállni, mert csak maguknak nyomják felfelé az árakat :-P

Fontos, hogy az utolsó percekben megbízhatóan on-line legyél, ha tényleg meg akarsz valamit kaparintani, mert azért nem te vagy az egyetlen, aki last minute licitál...
Előzmény: rstudi (4045)
rstudi 2004.11.15 20:39:44 © 4045
Annyit tennék hozzá, hogy az egyszeri licitnek semmi értelmét nem látom. A legcélszerűbb az, hogy ha az utolsó percekben dobsz csak fel egy maximális összeget. Én az utolsó percet mindig figyelni szoktam, volt, hogy az utolsó pillanatban döntöttem el, hogy rádobok még 2 eurót, próba-szerencse, és bejött. :)
Előzmény: ZE (4044)
ZE 2004.11.15 20:33:25 © 4044
Nos... Van FAQ, meg mindenféle RT(f)M dolog az e-bayen, olvasd el. Ami lényeges:
-PayPal nem megy, ha valami nagyon tetszik, és csak Pp-t fogad el az eladó, még a licit _előtt_ egyeztess vele, hogy neked a Pp nem jó.

-Meg kell nézni, hogy hajlandó-e Magyarországra elküldeni, és ha igen, mennyit számol fel érte?

-Egyeztetni kell, hogy _honnan_ küldi a cuccot, mert nemmindegy pl. az, hogy az eladó ugyan angliai, de a csomag mondjuk Kínából érkezik -- utóbbi esetben ugyanis a VÁm+ÁFA (cirka 8+25%) is bejátszhat.

-Figyelni kell minden paraméterre, minden részletre -- inkább kérdezz, minthogy utólag bosszankodj.

-Licitáni tudni kell. Pl. ha látod, hogy valaki nagyon "hajt" valamire, akkor várd meg, amíg csak pár perc van hátra az aukcióból, és akkor térj vissza, és add meg a maximális összeget, amit te hajlandó vagy kifizetni. (Hint: véletlenül se legyen kerek összeg, vagy egy-két licitlépcsővel az alatti, inkább 2-3 lépcsővel a kerek összegek "fölé" lőjj.)

-Az idő, illetve a megbízhatóság az eladótól, a fizetési módtól, a szállítást végző cégtől, vámhivataltól, meg a szomszéd macska bal szemének színétől függ, esetleg belekombinálhatod a "mennyire_van_rá_szükségem" faktort is -- ez utóbbival azonban mindenképpfordítottan arányos a sebesség :-)

Előzmény: sopranooo (4043)
sopranooo 2004.11.15 20:12:16 © 4043
Köszönöm a segítséget. Igen főiskolára járok, ott csináljak egyet és akkor minden OK lesz? Amúgy hogy műxik a dolog? Megtetszik vmi az eBay-en, megnyerem az aukciót, és? Mennyiért ér ide? Mennyi idő? Milyen a megbízhatóság? pl: egy 20.000Ft-os telefon esetében.
Előzmény: ZE (4042)
ZE 2004.11.15 20:00:50 © 4042
A free e-mail szolgáltatókra fújnak -- joggal, ugyanis nincs mögöttük ellenőrizhető ügyfél. Ezzel így jártál... Ha Junior kártyád van, akkor tippelek, hogy tanulsz... A suliban nincs emilcímed?
Előzmény: sopranooo (4040)
ZE 2004.11.15 19:59:10 © 4041
Ennél csak arra figyelj, hogy minimum két részben, két útvonalon juttasd el a kártyaadatokat az eladóhoz (pl. a felét e-mailben, a másik felét meg FAX-on(!))

Nekem iszonyú gyorsan ment, igaz Angliába, de elment a fax, 10 perc múlva jött az SMS, hogy beterhelték a kártyára a vásárlás összegét, és még aznap postára is adták a cuccot.
Előzmény: bugmaker (4036)
sopranooo 2004.11.15 19:56:16 © 4040
Szia én is regelni akarok az ebay.com-ra, de amikor beírom az első oldal adatait( név, cím,...), aztán a 2.at( pass, stb), ezután azt mondja, hogy mivel yahoo-s vagyok ezért adjak meg debit card number-t. Megadom az OTP Junior számlaszámom, de az nem kell neki. Elmentem a hivatalba és modtam kell Visa Classic, az menne 3900Ft ért/év, de be kell rakni 125.000Ft-ot és mindig kell hogy legyen rajta ennyi. Szal ez se tetszik, Te hogy csináltad? Elnézést a zaklatásért.
Előzmény: Timna (3338)
rstudi 2004.11.15 19:13:22 © 4039
Mi az a Cashier's Check, és hogy működik? Tudok Magyarországról így fizetni?
DSM-fan 2004.11.15 18:30:59 © 4038

Köszönöm mindenkinek a (nagyon) gyors válaszokat!

Leginkább (max. 150 USD) értékű autóalkatrészeket vásárolnék nagyonsok + feedback-es eladóktól, gondoltam így a legegyszerűbb.

Gondolkoztam még az otp-s webkártyán (Mastercard), biztonság szempontjából az a legszimpatikusabb (egyébként is ott van a számlám) de úgy látom, hogy azt csak Paypal-lal szeretik elfogadni odaát, az meg ugye sucks... :)

Bármi más okosabb ötletet megköszönök, mert a rengeteg frissen szerzett info egyelőre jól összezavart... :)

Köszi még egyszer!

Előzmény: fargo (4037)
fargo 2004.11.15 18:09:43 © 4037
illetve nem. ha tudsz fizetni közvetlenül hitelkártyával, az olcsóbb. nagy tételnél a banki átutalás is, bár azt elég ritkán szeretik. de azért elôfordul.
Előzmény: DSM-fan (4033)
bugmaker 2004.11.15 18:09:21 © 4036
jut eszembe: néhány céges eladó közvetlenül hitelkártyát is elfogad! Ez a legjobb, leggyorsabb, legolcsóbb!
fargo 2004.11.15 18:08:18 © 4035
igen.
bugmaker 2004.11.15 18:07:52 © 4034

dsm-fan: igen jól látod a dolgokat. Bár készülj fel rá, hogy van olyan eladó aki csak paypalt fogad el. Ez esetben licit ELŐTT kérdezd meg udvariasan, hogy bidpayt elfogad-e. Másik probléma, hogy a money order küldését visszautasíthatja a bidpay,

- tapasztalataim szerint - elsősorban akkor, ha kevés feedbackje van az eladónak vagy PO. Box cimet adott meg.

DSM-fan 2004.11.15 17:54:56 © 4033

Sziasztok!

Szóval (részletesen visszaolvastam, tényleg) kérlek Benneteket, hogy cáfoljatok, vagy erősítsetek meg:

Ebay-fizetés:

Jól gondolom azt, hogy ha többnyire az Egyesült Államokból szeretnék rendelni, akkor a dombornyomott VISA + Bidpay a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás?

Köszi a válaszokat!

Zsoltx 2004.11.15 17:20:18 © 4032
Talán arra jó, hogy megtapasztalja az eladó, hogy milyen a kereslet, de másra nem.
Előzmény: nohab (4030)
Zsoltx 2004.11.15 17:19:24 © 4031
Ez igaz én is utálom, mert ez azt jelenti, mintha magasabbról indítaná a cuccot.
A múltkor én is licitáltam egy optikára, de már untam kicsit mindíg feljebb tolni a tétet.
Aztán nem sikerült elérnem a Reserve Price-t, még akkor sem, amikor az általam gondolt max tétnél jártam :-(

Van aki indít 1Ł-ról valamit és külön kiírja, hogy low reserve !!!

Értelmetlen hülyeség.
Előzmény: nohab (4030)
nohab 2004.11.15 14:44:37 © 4030
Ez a minimálár egy faszpisztolyság. Múltkor volt valami SLR, 1 Ł-ról indult, talán 120 volt a BIN-ár, és 100-nál még nem érte el a Reserve Price-t. Akkor mi a QA-nak indít 1-ről? Nem véletlen, hogy a németeknél nincs, és elég sok komoly külföldi Ebayezőt ismerek, aki a Reserve Price-os aukciókra rá sem néz.
Előzmény: Zsoltx (4029)
Zsoltx 2004.11.15 14:37:06 © 4029
Pedig soxor alkalmazzák a minimálárat. Főleg akkor, ha valami nagyobb értékű cuccot minimális kikiáltási áron indítanak. Rácuppan a nép, de egy darabig hiába licitálsz, kiírja, hogy még kevés vagy. Angol és amcsi ebay-en rendszeresen látok ilyet.

Előzmény: rstudi (4028)
rstudi 2004.11.15 14:03:10 © 4028
Ezexerint csak én nem találkoztam vele. :) Igaz, 3-400 Euró végső árnál értékesebb cuccot még nemigen néztem.
Az összes ebay ugyanazt a motort nasználja, nem? Csak mert ha a németnél a címben átírom a .de-t .com-ra, akkor angol nyelven megy tovább.
504LACI 2004.11.15 13:58:49 © 4027
Valszeg nem vettél még pl. autót. Az Ebay-en is divat a minimálár, de általában csak nagy értékű cikkeknél a tapasztalatom szerint.
Előzmény: rstudi (4025)
edk440 2004.11.15 13:57:37 © 4026
A németen nincs ilyen lehetőség, az amerikain van, nem ritkán alkalmazzák is.
Előzmény: rstudi (4025)
rstudi 2004.11.15 13:40:05 © 4025
Én még nem futottam össze az ebayen minimálárral, csak a vaterán.
Előzmény: bugmaker (4024)
bugmaker 2004.11.15 13:23:12 © 4024
bmebp94: az ebay lényege (vevőként): van egy termék amire licitálhatsz. Ha te kinálod a legmagasabb vételi árat ÉS ez magasabb, mint az eladó által megadott minimális ár, akkor a cucc a tied. A részletekről olvashatsz angol, német esetleg spanyol, francia stb nyelven a megfelelő site-okon. Ha a fenti nyelveken nem értesz, akkor jobb ha bele sem fogsz az egészbe.

Szállítással, fizetéssel kapcsolatosan olvashatsz itt a fórumon, már sokszor kérdezték.
Előzmény: bmebp94 (4020)
Ariel 2004.11.15 13:06:56 © 4023
OTP pl. szamla nelkul is bevaltja az un. csekk veteli arfolyamon (kicsit rosszabb mint a a deviza, viszont jobb mint a valuta arfolyam)

Előzmény: NickE (4021)
edk440 2004.11.15 13:01:58 © 4022
A Bidpay MO-e sosem kerül a vevő kezébe. Megrendeli a weben, és a Bidpay maga postázza azt az eladónak. A beváltáskor nem szabad(na) kezelési költségnek felmerülnie, hiszen a vevő már fizetett érte.
Előzmény: NickE (4021)
NickE 2004.11.15 12:34:09 © 4021

Kösz a választ.

Megnéztem ezt az oldalt:

https://www.bidpay.com/HowItWorks.asp

Megkéred a vevőt, hogy First Class Mail -ként adja fel? (Másként nem lehet, ha jól sejtem) Simán beváltják a bankban, vagy kezelési költség is van? Melyik banka érdemes? (K&H -s számlám van.)

Előzmény: t.lantos (4015)
bmebp94 2004.11.15 12:18:00 © 4020

Hello, sziasztok.

Szeretnék megkérni vkit arra hogy pár sorban leírva mondja el nekem az ebay működését és a lehetőségeket az ezen keresztüli vásárlásra.

Emailben szeretném kérni egy olyan vkitől aki ezt érti, rendelt már, és tudja mi a dörgés.

Aki ráér és szeretne nekem segíteni akkor annak megköszönöm. Üdv: Joci

bugmaker 2004.11.15 00:21:20 © 4019

occulator: ki mondta, hogy a Paypal 2005-ben innen is elérhető lesz? 2005 melyik felében?

Előzmény: occulator (4000)
ZE 2004.11.14 22:42:48 © 4018
Ha nekik lennék, az oldalukon értékesítenék jó sok bannert, hogy valami bevételük is legyen :-)) Olyan "Máriasegedelmeutca -- beszélunkmagdzsarul" fílingje van :-)
Vagy ahogy a selmeci nóta mondja: "Az ki nem tudsz jól magyar spracholni, azt ki fogjuk húzentrógerolni..." szóval tessen csiszolni és finomítani az oldalt -- lehetőleg ráspoly vagy szekerce igénybe vételével...

Előzmény: digicat (4017)
digicat 2004.11.14 22:10:41 © 4017
DAYTEK M 700 M/705 M
Current Bid
(HUF) 10 000,00
(USD) $-1,00

Vajon külön megy a licit valutánként? Vagy ennyire megerősödött a dollárt? :-D
10 000 HUF = -1 USD

Egyébként vagy módositják az oldalt, vagy elrontottam valamit, mert most részben angolul jelenik meg.

Egyébként mennyit fizetnek a tesztelésért, hogy ilyen becsületesen csináljuk?
digicat 2004.11.14 21:59:40 © 4016
Jópofa kategória: "Gyermekek, csecsemő"
Mióta legális?

És vajon Magyarországon hányan tudják, hogy a # mit jelent? Nem kellene ezt az amerikanizmust ennyire erőltetni.
Ha komoly cég lenne, akkor kifizetne 10-20-30e forintot lektorálásra.

dc
t.lantos 2004.11.14 21:44:07 © 4015

Besetalsz a bankba vele, es bevaltjak.

Bar en most 3 csekken is ulok, olyan szar a dollar.

Előzmény: NickE (3984)
kivi 2004.11.14 21:10:20 © 4014
Jézus...
Előzmény: Ariel (4011)
kivi 2004.11.14 21:08:42 © 4013
Nekem ezek a kedvenceim:

Árukeladás eben a kategóriában

sellit küldeni fog egy viszaigazolási email-t ami kell a befejezéshez a regisztrációtol.

Kereszt és Vezetéknév kötelezö (e.g., John Doe)

Nem ám magyar név lenne a példa.... :-)
Előzmény: Ariel (4010)
manoline 2004.11.14 21:08:41 © 4012
Mindegy. Én betettem egy-két dolgot. Majd meglátjuk.
Ariel 2004.11.14 21:02:14 © 4011
húdekínos...
Ariel 2004.11.14 20:56:58 © 4010
pontosabban : "Eszt az árut megnészték " :DDD
Előzmény: handras (4009)
handras 2004.11.14 20:51:41 © 4009

Csak nem a női táska?

Hibák vannak. :) pl.: "ezt az árút megnészték"

Előzmény: manoline (4006)
kivi 2004.11.14 20:49:37 © 4008
Azért bennem mégiscsak pozitívabb benyomést keltene ez a Sellit izé, ha az emberük nyíltan felfedné magát. Mert véleményem szerint ez így nem hogy értelmetlen, de nagyon ciki is.
504LACI 2004.11.14 20:04:02 © 4007

Na most én is kipróbáltam az új magyar oldalt. Feltettem egy árucikket próbából, aztán majd meglátjuk. Az tény, hogy hemzseg a hejessírási hibbákktól, de tényleg ilyen szinten.

A feltölthető fotó max. mérete 38 Kb!!! azért az egy kicsit karcsú nem???

manoline 2004.11.14 19:26:35 © 4006

Arielnek!

A fórum dologra én sem tudok válaszolni, de hát az igazság az, hogy nem is nagyon érdekel. Engem csak az érdekel, hogy amit el akarok adni, azért ne kelljen közvetítési díjat fizetni. Vagy te szívesen fizetsz? A lényeg az, hogy ameddig lehhetöség van rá, nekem jó.

csocsó

manoline

Ariel 2004.11.14 19:17:42 © 4005
ha nem eroskodnel, akkor nem irtam vonlna le, hogy a forum egy ingyenes forum site-on talalhato.

de tenyleg nem akarlak TEGED! lebeszelni, csak megjegyzem, hogy en nem bizok eg y olyan "cegben" ami ennyire igenytelen (szabajzat, cegadatok hianya, ingyenes forum site hazsnalata)

ha nem te vagy a tulaj/dolgozo, akkor nezd meg hogy egyetlen emberke arulja cuccait (11db), azok is becsben vannak.
Előzmény: manoline (4004)
manoline 2004.11.14 19:09:09 © 4004

Arielnek

A google (ha mond neked ez a név valamit) is garázsban kezdte. Szerintem teljesen mindegy, hogy garázsban vagy híd alatt, de az oldal jó. Hidd el, van összehasonlítási alapom. Rendszeres használója vagyok az ebay-nek  és Ausztria legnagyobb aukcióházának  (500 poz. visszajelzés).

csocsesz

manoline

manoline 2004.11.14 19:01:13 © 4003

A Sellit HungaryBt. válaszolt a kérdésemre a fórumban. Meg lehet nézni (ha valakit érdekel)

http://s8.invisionfree.com/SELLIT_HUNGARY_BT/index.php?showtopic=4

csövi

manoline

Ariel 2004.11.14 18:57:54 © 4002
az impresszum azutan kerult oda, miutan megirtam hogy garazsceg.
jah.. es rogton javitottak a szabajzatot is :DDD
szoval valamelyik (vagy mindket nick) a "ceg" dolgozoja...
Előzmény: Kispofi (3998)
Ariel 2004.11.14 18:55:07 © 4001
ejjen. egy masik nick aki elso es egyetlen hozzaszolosaban a sellit-et dicseri.
hat ez igy eleg atlatszo dolog :DDD
Előzmény: occulator (4000)
occulator 2004.11.14 18:03:53 © 4000

Sziasztok!

Én is megnéztem a www.sellit.hu aukcióoldalt és meg kell mondanom hogy tényleg nagyon jó. Már regisztráltam magamat ( könnyen ment :-) ) Az eladás teljesen ingyenes ( irják a segítség oldalon:árak ).

Ezek a dolgok tetszenek a Sellit Hungary Bt. piactéren:

• Nagyon gyors oldal
  • Bíztonságos kapcsolatot teremt a regisztrációnál
  • Az eladás teljesen ingyenes ( sikeres eladások is! )
  • Áttekinthetöen van felépítve ( és nagyon sok kategória van )

Ami nem tetszik:

• A PayPal fizetési szolgáltatás még nem létezik ( írtam egy e-mail -t az office@sellit.hu -nak, es azt válaszolták, hogy addig nem lesz, ameddig PayPal nem fog Magyarországra kiterjeszkedni [ 2005-re várható :-) ] )
  • Egy két kisebb hiba van benne

üdv

occulator

manoline 2004.11.14 17:55:27 © 3999

Ariel!

Kispofi most írta meg, hogy az impresszium alatt benne vannak a cég adatai.

Nem olvastad el?

üdv. manoline

Kispofi 2004.11.14 17:48:24 © 3998

Az impresszumban benne vannak a cégadatok:

A vállalat adatai:

A vállalat neve:

Sellit Hungary Bt.

Postacím:

4400, Nyiregyháza Kölcsey Ferenc u. 26/7a.

Cégbírósági bejegyzési szám:

15-06-093175

Adószám:

22103541-2-15
Kapcsolatfelvétel Magyarországon: Általános ügyfélszolgálat: office@sellit.hu Technikai ügyfélszolgálat: admin@sellit.co.at  
Előzmény: Ariel (3995)
manoline 2004.11.14 17:46:27 © 3997

Ariel és a Többiek!

Bementem a Sellit Hungary fórumjába  (bal oldalt lent találtam a linket). Írtam nekik, remélem, hogy valamikor válaszolni fognak.

Az oldal tetszik, nem rossz.

manoline

sopranooo 2004.11.14 16:37:14 © 3996
Köszi! Hétfőnutánna járok a dolognak. Egyébként miután a reg megtörtént és vásárolok az oldalon, akkor az utánvétellel is történhet, vagy csak átutalás vagy hogy van ez? és kb mennyibe kerül pl Angliából egy telefon?
Előzmény: Camenzind (3994)
Ariel 2004.11.14 15:56:14 © 3995
en biztos nem regisztralnak azert itt az indexen egy uj nicket, hogy elso hozzaszolasnak ezt a sz@rt hirdessem. de nem vagyunk egyformak.

az egy dolog hogy van rajta 10 db cucc, ami vszinu kamu, hogy ne legyen teljesen ures, de hogy olyan alapveto dolgok, mint a mogotte allo cegadatok ne legyenek ott, az mar nem koser. az meg hogy ingyenes nem igaz, a bevezetes alatt az, utana majd perkalhatsz.

Magyar(ok). a domainregben megtalalhato. szoval a szabajzat hatalmas ciki es bizony az ilyesmi sokat elarul a "cegrol".
Előzmény: manoline (3989)
Camenzind 2004.11.14 15:54:56 © 3994

nem számla hanem kártya kérdése, visa electron nem jó, visa classic az már jó, nemtom hogy olyat adnak-e otp junior számlához...

sima otp folyószámlához adnak ha kérsz...

Előzmény: sopranooo (3991)
NickE 2004.11.14 15:54:41 © 3993

A sellit oldalán fent a PayPal banner kissé meglepő!

NickE 2004.11.14 15:43:38 © 3992

Nekem tetszik az oldal. Érdekes, de a szabályzatot egy kicsivel később már helyesen írják :)

csak segíteni akartam, mert tényleg megörültem, hogy végre van egy aukciós ház, ahol nem kell fizetni.

Már van több aukciós oldal idehaza is és tudtommal egyik sem kér díjat a termék feltöltésért, csak a sikeres eladásért. Ebben a tekintetben ez sem kivétel, igaz, kedvezőbb a díjszabás. (valamivel csalogatni kell az embereket ;)

Előzmény: manoline (3987)
sopranooo 2004.11.14 15:29:58 © 3991
Üdv Mindenkinek! Én most szeretnék regisztrálni az eBay-re, de elakadtam, akkor amikor kérte a credit card számot. Nekem OTP Jnior számlám van, bár arra rá van írva, hogy VISA Eletron, de a rendszer nem akart regisztrálni. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mi a módja? Nyissak esetleg vhol vmilyen számlát? Vagy egyéb? e-Gold számlám van. Az nem jó? (alkony63@yahoo.com az MSN-en) Előre is köszönöm. Zola
sopranooo 2004.11.14 15:27:55 © 3990
Üdv Mindenkinek! Én most szeretnék regisztrálni az eBay-re, de elakadtam, akkor amikor kérte a credit card számot. Nekem OTP Jnior számlám van, bár arra rá van írva, hogy VISA Eletron, de a rendszer nem akart regisztrálni. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mi a módja? Nyissak esetleg vhol vmilyen számlát? Vagy egyéb? e-Gold számlám van. Az nem jó? Előre is köszönöm.
manoline 2004.11.14 15:01:57 © 3989

Arielnek:

Tévedni emberi dolog. De az is lehet, hogy külföldiek. Engem ez nem érdekel. De az oldaluk tetszik.

Mennyit értesz ebböl az oldalból: www.ebay.de? Találsz benne helyesírási hibát?  Mert annak ellenére, hogy a legnagyobb aukciós cég a világon, elég sok helyesírási hiba van benne.

Nézz az oldalukra!

Üdv. Manoline

Hantaboj 2004.11.14 14:42:58 © 3988
Hát, igen. A helyesírással hadilábon állnak... :) Mintha nem magyarok írták volna.
Előzmény: Ariel (3986)
manoline 2004.11.14 14:29:17 © 3987

Arielnek:

Elöször is:nem én csináltam, mert ahhoz igazán sok pénznek kell lenni.

Másodszor: csak segíteni akartam, mert tényleg megörültem, hogy végre van egy aukciós ház, ahol nem kell fizetni. Ez a mai világban tényleg valami.

Harmadszor: A szabályzat az magyar szó, és nem pontos j-vel, hanem ly-vel kell írni. Ezt Te is tudhatnád. Bocs, nem sértésnek szántam.

üdv. manoline

Ariel 2004.11.14 14:13:52 © 3986
http://www.sellit.hu/help/browse.htm

Üzlet szabájzat :DDD

se egy cégcím, se telefonszám, se adószám, se semmi...
valószínüleg vmi garázscég..
jah.. es gondolom te csinaltad, gratulalok! :DD

Előzmény: manoline (3985)
manoline 2004.11.14 13:54:05 © 3985

Sziasztok!

Ez tényleg igaz! Ma beindult egy másik internetaukció Magyarországon! Nézzetek erre a címre: www.sellit.hu  

üdv.

manoline

NickE 2004.11.14 12:56:11 © 3984

Arról kevesebb szó esik, hogy pénzt hogyan lehet kapni.

BidPay ugye ilyen formában is müködik? Mit kell csinálni, elmenni a WU-ba és felvenni a lét?

Tapasztalatok, tippek, trükkök jöhenek :-)

t.lantos 2004.11.14 11:35:35 © 3983

A money order a legegyszerubb, mert a bidpay-rol tudsz kuldeni visa kartyaval.

Előzmény: rstudi (3982)
rstudi 2004.11.14 11:15:39 © 3982
Sziasztok!

Az alábbi fizetési módokkal találtam magam szembe:
Paypal, Money Order, or Cashier's Check

A Money Order az a nemzetközi postautalvány lenne, amit postán tudok feladni? Ez működik akár Amerikába is?
Mi az a Cashiers Check? Ilyet tudok intézni Mo-ról? Ha igen, hogyan?
Hantaboj 2004.11.14 11:00:16 © 3981

Jahh, látom, $3.5

Ez drága??

Előzmény: Hantaboj (3980)
Hantaboj 2004.11.14 10:57:54 © 3980
Hogy-hogy?? Azt írja a lapon, hogy a withdrawal 1,8 euro. Nekik nem??
Előzmény: Ariel (3979)
Ariel 2004.11.14 10:50:48 © 3979
az usabol azert nem hasznaljak az MB-t mert nekik draga!
Előzmény: Hantaboj (3978)
Hantaboj 2004.11.14 10:44:47 © 3978

Igen, ezt megtettem korábban, de végül is, senki nem foglalt állást. Senki nem méltatta (talán mert arra nem érdemes?). Mivel én most akadtam rá, és nagyon kulturáltan néz ki, hát lelkesedem. Más fizetési módszer nem nagyon van Mo-ról.

Éppen azt nem értettem, hogy az eladók (usa) miért nem hajlanak rá.

Az ígéret szerint accountok között real-time megy a pénz. Igaz ez?

Előzmény: kivi (3975)
Ariel 2004.11.14 03:55:27 © 3977
ebayre nem hasznalom, de masra igen.
akkor kulonosen mukodik, ha mar csak acc-ok kozott forgatod a penzed, bar a legutolso utalas is viszonylag gyors volt (3nap).
Előzmény: Hantaboj (3974)
gbuk 2004.11.14 00:09:08 © 3976

Nekem is jónak tűnik, de eddig egyik eladó sem kívánt élni a lehetőséggel... Bár, ha rákeresel, akkor elég sok helyen elfogadják, csak sajnos nem azok, akiket én szeretnék. Kár.

Pedig néztem, hogy az angol sportingbet.com (és ennek magyar oldala is) ezen keresztül is intézi a feltöltést Magyarországról.

kivi 2004.11.14 00:09:04 © 3975
Ez az új kereső egész használható, próbálj visszakeresni a Moneybookers-re. Vegyesek a vélemények. ('Moneybookers' - Gyorskeresés innen opció)
Hantaboj 2004.11.13 22:00:11 © 3974
A moneybookers.com-ról senki nem beszél. Nem jó? Egyszerűnek, olcsónak tűnik, honosított.
Marcesz 2004.11.12 15:37:03 © 3973
Money orderre is vonatkozik. Az instant moneygramra nem.
Előzmény: trolipotlo (3972)
trolipotlo 2004.11.12 09:15:07 © 3972

Akkor mégegyszer: minden eBay-es vásárlás 200 EUR-ig biztosítva van, tehát ha nem jön meg a cucc, akkor a leütési ár -25EUR ügyintézési ktsg-et visszakap a vásárló. Ez csak a banki tranzakciókra (átutalás, hitelkártya, stb.) vonatkozik, a készpénzes és MoneyOrderes fizetésre NEM. A csekket nemtom.

acerola 2004.11.11 15:40:56 © 3971
Kösz mindenkinek! Mindig tanul az ember...
fargo 2004.11.11 15:28:47 © 3970
A hitelkártya "komolyan gondolásáról" én is csak azóta érdeklôdöm, mióta kiderült, hogy az jobbára a PayPal-t takarja...
Nekem is a BB-ben említették a csekket, az Etele úton...
Előzmény: acerola (3966)
Zsoltx 2004.11.11 15:27:21 © 3969
Azt csináltam több esetben, miután meggyőződtem róla, hogy egy működő komoly üzlettel van dolgom (telefon, web stb), hogy kértem tőlük FAX számot és elküldtem a szükséges adatokat faxon. Ez biztonságosabb azért mint emailban küldeni ilyesmit.

Van egy külön számlám, amit ilyen célra használok és annyi pénz van csak rajta, amennyi kell egy adott tranzakcióhoz.

Soxor fizettem így, de nem volt még gondom.

Előzmény: acerola (3967)