Keresés

Részletes keresés

morbiczer Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10988
Van, hogy a sima levél egy hétig is úton van, úgyhogy egyelőre nem kell szerintem aggódni.
Előzmény: sjudit26 (10983)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10987
A folyamatos kapcsolattartást általában nem veszik rossz néven. És legalább megtudsz valamit a helyzetről. Hogy hol is lehet most a csomagod valójában.
Előzmény: sjudit26 (10985)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10986

Szia, elnézést, tegnap én fogalmaztam pongyolán. a németnél is át lehet állitani, hogy kártyát használj, csak nem emlékszem, hogy melyik lépésnél ajánlja fel,h. azt kell választani, amúgy az mein e-bay ban is a fizetési adatoknál  a német bankos Lastshiftverfahrenos akármit krátyára állitod és kész. de a com.os tényleg egyszerűbb. van olyan, hogy bővitett keresés, ott ha beirod a cuccot, amit eladnál, és beirod a befejezett aukciókat, az egész világra kerestethetsz, láthatod, hogy mi megy el /zöld/ és mi nem,/piros/ ill mennyiért.

én pl. nem beszélni angol, pedig illene, ugyhogy activitit játszom az angolul beszélőkkel :))) de jól szórakozom :)

Előzmény: jita (10982)
sjudit26 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10985
köszi a megnyugtatást. Biztos, ami biztos írtam az eladónak.
Előzmény: garfieldka (10984)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10984
Soktucat csomagom jött már a németektől. 5-10 nap a feladástól normális. 2-3 hét is szokott lenni. Azután már lehet agódni. Én még nyugiban lennék a helyedben. Eddig egy veszett el 3 év alatt. Most kettőt keresnek, 40 nap múlva kezdtük kerestetni. Az egyik már biztos elkallódott, a másikról még nincs hír. Vagyis nem olyan vészes szerintem a dolog az egy héttewl.
Előzmény: sjudit26 (10983)
sjudit26 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10983
Szal, ha egy hete adták fel a csomim németéktől és nem jött meg, akkor várjak még vagy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval????
jita Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10982
Jó ez a babelfish. A sztakit én is használom szerintem nagyon jó. Ja, ha valaki könyvet akar keresni a neten nézze meg az Abebooks-ot. A világ minden részéről közvetít könyveket és nem csak antikváriumoktól hanem magáneladóktól is. Egy csomó könyvet vettem tőlük és nagyon megbízható. Na jó ez egy kicsit offtopic, de gondoltam érdemes.
Előzmény: Jozsó (10980)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10981

Az afterbuy nem fizetesi oldal, csak arra szolgal, hogy adjon egy keretet a tranzakciohoz. Itt kapod meg a szamlat, a vegosszeget, stb.

A myebay-ben sajat magad allithatod kifizetettre (ha fizettel). Ez azert jo, mert az elado ezt latja.

Előzmény: Jozsó (10973)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10980
Egyébként, ha angolul jobban értesz javaslom, hogy "nézd" a kiválasztott terméket a http://www.ebay.co.uk "felől", az ilyen standard szövegek biztos angolul fognak szólni hozzád. (vagyhát http://babelfish.altavista.com/, az sem rossz)
Előzmény: farriss (10974)
digicat Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10979
Néhány online szótár linkjét is be kellene tenni a topik leírásába, pl.:
http://dict.sztaki.hu/english-hungarian
http://dict.sztaki.hu/deutsch-ungarisch
edk440 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10978
Ha a Paypal Historyban ott van, akkor kifizetődött.
Előzmény: Jozsó (10973)
farriss Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10977
Ah, köszi!!!!

Jól van, ezt már letisztáztam az eladóval, elküldi M.o-ra is...
Előzmény: xmbela (10976)
xmbela Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10976
Valami olyant:Az árú nem küldhető hozzád,mert az eladó nem írta le,hogy postáz Mo.-ra.Vedd fel a kapcsolatot az eladóval és kérdezd meg,hogy küldi-e.
Saját tapasztalat,hogy 90%-uk kérésre küldi.
Előzmény: farriss (10974)
xmbela Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10975
Raider!
Milyen váltóra pályázol?Lehet,hogy nálam kallódik?
Előzmény: raider (10961)
farriss Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10974
Sziasztok,

elkezdenék biddelni újságokra a ebay.de - n , és amikor biddelnék, ezt kapom:

"Dieser Artikel ist möglicherweise nicht an Ihren Standort lieferbar!
Der Verkäufer hat diesen nicht als mögliche Lieferungsregion angegeben. Bitte kontaktieren Sie den Verkäufer zunächst, um sicherzustellen, dass er den Artikel an Ihren Standort liefern kann."

Ez mit jelent? Sajna nem beszélek németül....
Jozsó Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10973
Úgy gyanítom nem kellene nyugtalankodnom, de mivel ez az első ilyen akcióm mégis kicsit elveszettnek érzem magam.

"Licitáltam" vmi apróságra (akku, összesen van 11,5 EUR - szóval nem nagy dolog). eBay oldalon kattintottam a "Pay" feliratra, az rövid idő után átkalauzolt az afterbay.de rendszerbe. Ez ok. Átrágtam magam sok-sok oldalon, útba ejtettük a paypal-t, ahol - szerintem - kifizettem. Utána viszont megjelent egy összefoglaló oldal, ahol egy nyomógombbal újra kifizethettem volna. Mivel ezt nem akartam itt abbahagytam.

- Szóval most az eBay-on kifizetetlen a státusza (lehet, hogy az nem lesz automatikusan kifizetett?)
- A paypal-on a "Pay for eBay items" oldalon még ott van a cucc (ez csak akkor szűnik meg, ha manuálisan elintézettnek jelölöm az aBay-on?)
- Viszont a paypal-nál a history-ban jónak néz ki a dolog (két tranzakciót jelöl completed-nek: pénz a kereskedőnek, pénz levétel a kártyáról).

Akkor ez most, ok, és lazítanom kellene? Mit jelent a "file selected item", és a "file all" nyomógomb? Talán, hogy fájlba menti a tranzakciók eredményét?

Még arra gondoltam, hogy lehet, hogy a kártyámról nem tudták levenni az összeget, mert mikor a próba 1,5 EUR-os ügy volt, akkor úgy ment a dolog, hogy másnap felhívtak a bankból, hogy van egy gyanús terhelés a kártyámon, teljesíthetik-e. Mondjuk akkor talán nem lenne completed a státusz. Hmm...
jita Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10972
Sikerült! Tovább tudtam lépni az aladói reg-ben. Már csak fel kell rakni valamit eladásra.
edk440 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10971
Selleresítsd magad a .comon, ott kártyaszámot kér.
Előzmény: jita (10969)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10970

Az mar a kellemetlen kategoria.

Meg kellene probalnod egy speditornel gyujtovel. Azok meg viszonylag olcsobbak. Persze kerdes, hogy mennyire allnak szoba veled.

De 40-50e ft-bol mar autoval meg lehet jarni az utat.

Előzmény: raider (10961)
jita Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10969
Bocs Kívülálló hogy újabb levelet indítottam meg, de tegnap mikor válaszoltál már nem voltam gépközelben. OTPs vituális kártyám van, az Abebooks-on mindig tudok vele fizetni, de ha egyszer német bankot kérnek akkor mi a rákot adjak meg nekik? Lehet hogy más irányból kellene próbálkozni? Jut eszembe a Mitgliedsname ugyanaz ha eladsz mint amikor veszel, vagy új kódokat kell igényelni? Néha úgy érzem hogy összecsapnak a fejem felett az ebay hullámai.
Előzmény: Törölt nick (10955)
jita Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10968
Sziasztok ebayerek, kb fél éve licitálok és most arra gondoltam hogy el is adok dolgokat. Azonban van egy kis bökkenő. Amikor az ebay.de-n a verkaufenre klikkelek lejön egy adatlap ahol bankadatokat kell megadni. Ez még rendben is van, de van egy mező ahol ki van kötve hogy egy német bankot kell megadni. Nem hiszem el hogy az lenne a módja az eladásnak hogy kimenjek némethonba számlát nyitni! Name der Bank Nur deutsche Bankkonten Olvastam az eddigi hozzászólások egy részét és tanácsot szeretnék kérni valakitől aki tud eladni. Előre is köszi.
edk440 Creative Commons License 2006.01.11 0 0 10967
Asszem is. Vagyis osztrák címet próbálj adni az osztrák kártya mellé.
Előzmény: exseven (10965)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10966
Hát igen.. ha valaki nincs otthon a témában, nem biztos hogy jó teljesen elmélyedni benne.
A lényeg: nem ő fizeti a költségeket. (de néha mégis, van, mikor a csom+pk beépítik, nade ez megint más történet :))
Előzmény: digicat (10962)
exseven Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10965
Hello, tudja valaki, hogy a PayPal-korlátozás (ie. nem lehet pénzt fogadni) lakcím vagy a bank nemzetisége alapján dől-e el? Az eszetlen Bank of America-nál lévő számlám helyébe Ausztriában készülök számlát nyitni, csak nem tudom, hogy nem leszek-e korlátozva, ha magyar lakcímet adok meg a PayPal-regisztrációnál. (Vagy csak adjam hozzá majd az új kártyát a meglévő accounthoz...?)
sjudit26 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10964

Helloooooooo!

Múlt 7 szerdán feladtak nekem egy óriás csomit (kb. 10 kg) bár lehet a súly nem befolyásolja az érkezési időt..szal a lényeg, hogy holnap lesz egy hete, hogy mezei posta hozza németéktől...ha holnap nem érkezik meg, kezdhetem  a fejemet verni a falba????

digicat Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10963
Ingyenes dolgok valóban nincsenek, csak van amit te fizetsz, van amit más.
PayPal-en a pénzküldésért a fogadó fél fizet, ő is csak akkor, ha bankkártyáról fizetsz (Magyar regisztrációval csak így tudsz!).
Ha nekünk nem hiszel, íme két link a PayPal-től:
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=p/auc/new_ebay_buyer_intro-outside
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_help-ext&eloc=75&loc=52&unique_id=3946&source_page=p/auc/new_ebay_buyer_intro-outside&flow=

Mellesleg átutalás is lehet ingyenes (pl. Raiffeisennél belföldre, de gondolom más bankoknál is van hasonló lehetőség).
Előzmény: DanaScully19 (10958)
digicat Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10962
"A kártyával történő vásárlásod (bármilyen hazai, vagy külföldi boltban) szintén olyan mintha átutalás lenne, oszt számodra mégis ingyenes."
Szegényt ne zavard össze még jobban, eddig sem különült el nála eléggé a kártyás fizetés és a banki átutalás.

Az átutalás egy dolog, a kártyás fizetés egy teljesen más. Egy közös van bennük: pénz utazik egyik bankból a másikba. Viszont az útvonal teljesen más.
Előzmény: Elemér_ (10959)
raider Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10961
Szerintem 50-60 kg körül.
Előzmény: t.lantos (10924)
regiseg Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10960

Sziasztok!

Sokat sikerült tanulnom Tőletek. Általában különböző régiségeket vásárolok, eddig 23 vásárlásom volt ebből 2 nem érkezett meg. Erdekességképpen:

Tavaly okt 18-án vettem meg a tárgyat 100 font.Nem jött meg, levelezgetések , de csak félvállról jött válaszok. Szerencsére PayPal-lal , így papíron visszakaptam a pénzt. Ilyenkor a kártyámra jön vissza?

Ime az eladó utolsó levele, hogy lássam hova tartozom:

"Now you listen to me very carefully,feel free to give a negative you will just get one back,I have checked with the post office and they have said it has been delivard to you which makes you a liar and a theif,I really dont know how you can sleep at night stealing from hard working ebayer's,you shouldnt be allowed to cheat people the way you have cheated me,so go ahead do what you want with your negative that will just sum up the low life nasty cheater that you are"

Gondolom nem örült annak, hogy a PayPal visszavette tőle a pénzt. E levél után még írtam egy barátságos levelet (nagyon nehéz volt!) , hogy jussunk közös nevezőre, mert nekem a tárgy kell, neki pedig a pénz. Természetesen erre nem válaszolt.

Nem adtam semmilyen értékelést neki!

Elnézést, ha túl hosszú voltam!

Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10959
A kártyával történő vásárlásod (bármilyen hazai, vagy külföldi boltban) szintén olyan mintha átutalás lenne, oszt számodra mégis ingyenes.
A paypal, meg gyakorlatilag kártyával való fizetés.
A pénzt nem banktól kéri, hanem mintha egy bolti terminál lenne, a kártyatársaságtól.

(paypalnél is, meg minden kártyás vásárláskor, az eladót terhelik a banki költségek, nem a vevőt - ebben az értelemben persze nem ingyenes, csak nem te fizetedd a költségeket.)
Előzmény: DanaScully19 (10958)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10958

Már bíztattak egy páran, hogy nyugodtan használjam a paypalt, nem lesz semmi gond és Ingyenes is. De nem értem. Hogy lehet ingyenes, ez nem átutalásnak minősül?? nem létezik, hogy teljesen ingyenes...

Bandimacs Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10957
Szia,
nem írtad el a számát ? Nem 8400-as ? Már ki is próbáltad ? Obi, minden rendben ? Csak azért kérdezem, mert engem is érdekelne Nikon... csak még nem mertem belevágni.
Előzmény: lb51 (10956)
lb51 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10956
Végre megérkezett az USA-ból rendelt fényképezőgépem!
Szerdán adták postára, következő kedden már át is vettem!
kb 30ezerrel volt olcsóbb, mint itthon lett volna...:-)
a vámkezelése is korrekt volt, úgyhogy most már van
egy Nikon Coolpix 4800-am....:-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10955

ha a németen szeretnél eladni, siess, mert éjfélig minden ma induló aukció dija 50%-al olcsóbb.

ha a németen van reged, postán erősitik meg az eladóvá válásodat egy kóddal, a .com-on emillel.

arra nem emlékszem, hogy pntosan milyen lépésekkel, de értelemszerűen felajánlotta, a lényeg, dijfizetésre a dombornyomott hitelkártyádat add meg, és akkor 1 perc alatt eladó lehetsz.

Előzmény: jita (10954)
jita Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10954
Sziasztok, új vagyok itt a fórumon és kb fél éve ebayezek. Pár vétel után gondoltam hogy el is kellene adni pár dolgot. Átolvastam a korábbi hozzászólások egy részét de nem tudom megoldani. Tudnátok segíteni hogy hogyan válhat az ember eladóvá?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10953

viszotn adott egy tanácsot !!

a cimzésbe pl.

H - 1156 Budapest

kerüljön, mert komoly százalék megy bukarestbe, a külföldi postásoknak ez olyan egyforma.

Előzmény: morbiczer (10952)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10952

Oké, megnyugodtam. Akkor 2006-ban se változott nagyot a világ.

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10951

:)))

megnézte nekem a versen y utcai raktárban, hogy hátha van valamim elkallódva , de nem volt, aztán továbbirányitott, egy további illetékeshez, aki megkért,hogy irásban tegyek panaszt, de meg is igérte, hgoy ugyse fog történni semmi.

Előzmény: morbiczer (10949)
digicat Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10950
"Merthogy a licit végén a szállítási (és esetleg egyéb) költségek még megbeszélés tárgyát képezhetik."
Ha alapból többféle szállítási mód volt listázva, vagy pl. volt opcionális biztosítás, akkor fizetésnél tudsz választani. Ha olyanban egyeztetek meg, ami nincs listázva, akkor kell egy "Request total".

Ugyanitt lehet megadni a szállítási címet is, ha nem a regisztrált címre kéred az árut.
Előzmény: Jozsó (10942)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10949
És a "fő-fő postaellenőr" tett lépéseket a további elveszések megakadályozására, vagy csak annyit mondott, hogy sorry?
xmbela Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10948
Németo.-ból jött.Nem sérült volt,hanem felvolt bontva.Minden csomag onnét fekete müanyaggal átkötve érkezett.Szándékosan is nehéz elvágni.Bosszúból itthoni csomagfeladásnál párszór ráírtam,hogy paraszt postás ne bontsd fel.Volt is nézés feladáskor.
Előzmény: vsiivz (10931)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10947

aha :))

én is igy gondoltam decemberben, aztán 6 csomagomból 2 jött meg.

beszéltem ma egy fő-fő postaellenőrrel, aki kedvesen elmagyarázta, hogy ilyen arányú elveszésnél / 66%/ egyértelmű, hogy egy postás rájött, hogy én szeretek jó dolgokat küldetni magamnak regisztrálatlanul és úgy döntött, hogy részesedik belőle.

ráadásul a kislányomnak megmutattam fényképen, hogy milyen jó kis cuccokat vettem neki, azóta is lesi minden nap a postást, hogy hozott-e valamit :((

szóval én csak akkor rendelk mégegyszer regisztrálatlanul, ha épp szociális hálónak érzem magam :))

Előzmény: Jozsó (10946)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10946
Ilyenre gondoltam, hogy pl. 5 EUR a cucc, a biztosított szállítás 16 EUR. Ilyenkor inkább választanám a nem biztosítottat 5 EUR-ért.
Előzmény: mmx669 (10944)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10945
Először tegyél a kártyádra pénzt. Mármint az internetkártyára.
Előzmény: DanaScully19 (10943)
mmx669 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10944
Ha előre megbeszélted a szállítási költséget, akkor két lehetőség van: Vagy a seller beállítja a licit lejárta után, vagy ha megbeszéltétek, akkor Te is beírhatod, és indíthatod a fizetést. Mindenesetre bátor dolog nem előre leegyeztetni a szállítási és ilyen-olyan díjakat.
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10943

sikerült regisztrálni a paypal oldalán de a kártyámat nem fogadta el. erre jön az e-mail, hogy regisztrált tag vagyok, mutatja az egyenlegem is (o ft...) . most ilyenkor mi van???

Jozsó Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10942
Valószínű a te megoldásod jobb, én egyelőre még csak elméleti szakember vagyok :-).

Így fel is merült egy kérdés. Mituán leütötték a licitet rögtön bekerül a kifizethetők közé? Vagy a seller rakja oda? Merthogy a licit végén a szállítási (és esetleg egyéb) költségek még megbeszélés tárgyát képezhetik.
Előzmény: Elemér_ (10940)
edk440 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10941
A Paypallal csak eladók számára lehet gond. A cég időnként befagyasztja az egyeleget. Mivel tőlünk csak fizetni lehet vele és egyenlegünk sem lehet, teljesen biztonságos, ráadásul ingyen van.
Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10940
... vagy ez a másik megoldás :)
Előzmény: Jozsó (10939)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10939
Van fent egy "Send Money" fülecske. Például erre kellene kattintanod. Utána kiválaszthatod a "Pay for eBay items"-et. Ha itt megadod az eBay azonosítódat, akkor rögtön hozza a megnyert, és még kifizetetlen cuccaidat, egy "Pay" gomb társaságában.
Előzmény: DanaScully19 (10937)
Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10938
igen, a fizetést paypal oldaláról hagyod jová.
Habár a műveletet már a ebay oldalárol eltudod kezdeni (pay with paypal). És így az ebay mindnen szükséges adatott átad a paypalnak, te gyakorlatilag belépés után csak le kell okézd a tranzakciót, ami gyakorlatilag pillanatokon belül megtörténik.
Előzmény: DanaScully19 (10937)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10937

és a paypalt hogyan indíthatom el? a paypal oldaláról küldöm a pénzt vagy hogyan megy ez?

Előzmény: Elemér_ (10936)
Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10936
A PayPal-ban megbízhatsz, régóta és többször vásároltam segítségükkel.

Ami felmerülhet, azaz, hogy a kártyatársaság, nem mindig a legelőnyősebb árfolyamon váltja át neked a pínzt, így az általad számolthoz képest más lehet a számla vége.
A másik amire figyelhetsz, hogyha euro alapú kártyád van, és dolcsiba vásárolsz, akkor kétszer kell átváltania a kártyatársaságnak, és kétszer a számukra kedvezőbb árfolyamon.
Nemrég volt egy 1200$-os vásárlásom és a bank árfolyamához képest számolva volt 13 ezer forintos különbség.
Mondjuk, ez nem vészes, de számolni kell vele adott esetben.
(Természetesen fordítva is igaz, ha dollár alapú kártyád van-VISA és euróba vásárolsz, illetve ha bármilyen más pénznemben vásárolsz, mint kártyád alapja).

Előzmény: DanaScully19 (10928)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10935
te
Előzmény: DanaScully19 (10934)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10934
megfogadom a tanácsod! De annyit még kérdeznék, hogy a paypalt én indítom el, tehát amikor én azt mondom hogy levehetik azt az összeget amit megbeszéltem az illetővel akkor leveszik, vagy az eladó akkor veszi le amikor akarja? és annyit amennyit akar... :O(
Előzmény: vsiivz (10933)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10933
egy dologrol ne feledkezz meg
ha megveszel valamit egy euroert, akkor azzal vallalod azt is, hogy a hozzadkeruleset is te fizeted
ebben a csomagolasi es a postakoltseg van benne

a paypal-al semmi gond nincs
amiota az ebay megvette, kulonosen ugyelnek a tisztasagra
sokaktol hallottam mar, hogy "rosszakat hallani", de semmi konkretum nem hangzott el
kicsit valtoztass a szemleleteden, es akkor nyugodt szivvel nekifoghatsz az internetes vasarlasoknak
(azt azert megjegyzem, hogy a szemleletvaltas nem egyenko a korultekintes elhagyasaval)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10932

hát úgy tűnik nem lesz szerencsém...nem akarja elfogadni az internetkártyámat...

:O(

ha elfogadná, van valami díj amit fizetni kell a paypal szolgáltatásért?pl. havonta

Előzmény: Zsoltx (10929)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10931
serult csomagot nem kezbesithetnek
ezert kellett a nagypostara menned
ha hianyzik valami a csomagbol, ott helyben jegyzokonyvet keszitenek rola
velem is megesett nemegyszer ilyen
nincs ezzel semmi gond, valoban sokszor serul meg a csomag utazas kozben, ha nincs jol becsomagolva, vagy ha tul sokat dobaljak
Előzmény: xmbela (10930)
xmbela Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10930
Nekem már jött csomag felbontva.Nem hozták ki a csomagot a kispostára,bekellett mennem a nagyra.Nem csomagoltak semmit újra.Elnézést is nagynehezen kértek.Azt mondták,így érkezett Mo.-ra.
Előzmény: Törölt nick (10907)
Zsoltx Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10929
Semmit. A Paypal az eladótól veszi le a sápot. Alapvetően semmi baj nincs vele, ha az üzlet egyébként rendben van.
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10928

szia!

és semmilyen kezelési költséget, átutalási díjat nem vonnak le??? tehát ha megveszek valamit 1 euróért akkor 200 akárhány forintot vonnak csak le?  a kártyát meg lehet terhelni?

a paypalról elég sok rosszat hallani...nem nagyon merném használni.... 

Előzmény: morbiczer (10927)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10927

"van valami internetkártya a cib banknál amivel ingyenesen lehet vásárolni külföldről-ezt mégis hogy értik, az átulás nem ingyenes...."

Ezt ugyanúgy ekll elképzelni, mint a bankkártyás vásárlást bármiylen itthoni boltban. Hiába van mondjuk egy VISA kártyád, a sarki fűszeresnél nem valószínű, hogy fogsz tudni vele vásárolni, mivel a boltban nincs megfelelő terminál. Hasonlóan egy ilyen internetkártyával cask akkor fogsz tudni fizetni, ha az eladó erre technikailag fel van készülve. Ha magánszemélytől akarsz vásárolni az ebayen, akkor szinte biztos, hogy a közvetlen bankkártyás fizetés nem fog működni.

Viszont a probléma kikerülhető a PayPallal, mert az gyakorlatilag a bankkártyádról vonja le a pénzt, és küldi el a fogadónak. Gyors, a küldőnek ingyenes, és nagyon sokan fogadják el, főleg angol nyelvterületen. Csak vigyázat, alapesetben csak dombornyomott bankkártyával működik, bár ez, ha minden igaz, kikerülhető ilyen interenetes kártyákkal, bár én azokat nem ismerem.

Javaslom, hogy mindenképpen azelőtt regisztráld magad a PayPalnál (www.paypal.com), hogy licitálnál, ne utólag derüljön ki, hogy valamilyen okból mégsem tudod használni, és akkor nem tudsz fizetni az árusnak.

Előzmény: DanaScully19 (10925)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10926

paypallal. ingyenes és villámgyors

a cib internetkártya jó hozzá.

Előzmény: DanaScully19 (10925)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10925

sziasztok!

köszönöm az előző segítségeteket!!!

még  azt meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet a legolcsóbban vásárolni Londonból? a pénz elküldése Western Unionnal 2000 forint (kisebb összegre), nemzetközi postautalvány nem megy oda (ez 1080)-Amerikába igen...na mind1...van valami internetkártya a cib banknál amivel ingyenesen lehet vásárolni külföldről-ezt mégis hogy értik, az átulás nem ingyenes....

t.lantos Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10924

Hany kilo az a valto?

Előzmény: raider (10923)
raider Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10923
Lenne tippetek, kivel vagy milyen céggel lehetne elhozatni egy váltót Németországból? Véleményem szerint szállítmányozó kellene, aki kimegy érte a helyszínre (vhol Karlsruhe környékén van). Van ebben valakinek elsőkézbeli tapasztalata? Thx.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10922

ezzel csak az a baj, hogy hivatalosan nem nagyon lehet kemikáliákat postázgatni szept 11 óta. :o( én pl a múltkor majdnem licitáltam egy adag múltszázad-eleji kalciumkarbidra bontatlan fémdobozban, de aztán kiderült, hogy postán a seller csak a dobozt tudná küldeni... :o(

nemtommér, pedig csak akkor van gáz, ha víz éri... igaz akkor tényleg gáz van, acetilén gáz, ami szép fehér lánggal világít :o)

Előzmény: klapanciusz (10919)
klapanciusz Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10921
elirtam az elobb. nyilvanvaloan biztositatlanul kellene feladni :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10920
inkább egy baktérium kéne, amitől az arcára a "lopós" felirat iródik ki bibircsókos ragyákból :))))
klapanciusz Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10919
:) multkor nekem is eszembejutott vmi hasonlo. bar en nem pokra gondoltam, hanem pld olyan lemoshatatlan festek bombara amit pld penzszallitokban hasznalnak penzes ladak biztositasara. csak egy ismeros kell aki kulfoldrol biztositva feladja neked a cuccot szepen becsomagolva, es a postan maris fogjak tudni ki a tolvaj ha a wc-ről miután kibontotta a csomagot rikitó kék fejjel jon ki az ürge :)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10918

Én tettem be a jelzést.

Nem is annyira a riport érdekel, hanem az, hogy miért nem láttam, hogyha ha végig néztem a Spiegel TV-t tegnap este?

Na mindegy, valami nagy misztérium van itten.

Előzmény: garfieldka (10917)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10917
Az RTL-en volt. Itt láttam, hogy valaki betette a műsorról a jelzést. A fiam és a nejem nézte meg, aztán ma reggel elmondták, hogy miről szólt. Most pár perce megnéztük az interneten, mit is láttak. A Spiegeltől le tudod kérni a cikket, de pár Euróba kerül.
Előzmény: morbiczer (10916)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10916

???

Pedig esküszöm, hogy végignézetm tegnap az egész Spiegel TV-t, és nem volt erről szó, csak akkor, amikor azt mondták, hogy mi lesz jövő héten.

Lehet, hogy a Focus TV-val kevered / keverem én? Az is mintha vasárnap este lenne, csak a Spiegel az RTL-en, a Focus a PRO7-en.

Na mindegy.

Előzmény: garfieldka (10914)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10915

pedig nemis lenne rossz :))

mármint az automatikus fizetés.

Előzmény: t.lantos (10913)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10914

Mi azért valahogy megnéztük a tegnap esti műsort. Bár semmi újról nem esett szó benne. Általánosságokról beszéltek, hogy körültekintően kell ebayezni.

Előzmény: morbiczer (10910)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10913

Hol hallottad ezt a zoldseget? Ird meg, kuldjuk Ignort, hogy beszelgessenek :)

Meg az eladok se fizetnek havidijat, kiveve, ha nyit store-t, de akkor meg a listazas filleres tetel.

A vasarloknak teljesen ingyen van. Ha nyertel valamit, az eladoval kell egyeztetni, hogy hogyan kivanod kifizetni. Az ebay ebbe nem szol bele.

Előzmény: DanaScully19 (10911)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10912

szia!

segítséget szeretnék kérni tőled!

szeretnék az ebayen vásárolni, de azt hallottam hogy van havidíj, amit levonnak a kártyádról, ez igaz? (igaz nem sok...)

ha megadom a számlaszámom és megnyerek egy licitet, akkor automatikusan levonják a pénzt a kártyámról, vagy eldönthetem, hogy mivel fizetek?!

köszönettel,

Melinda

DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10911

szia!

segítséget szeretnék kérni tőled! s

zeretnék az ebayen vásárolni, de azt hallottam hogy van havidíj, amit levonnak a kártyádról, ez igaz? (igaz nem sok...)

ha megadom a számlaszámom és megnyerek egy licitet, akkor automatikusan levonják a pénzt a kártyámról, vagy eldönthetem, hogy mivel fizetek?!

köszönettel,

Melinda

morbiczer Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10910

"Ma a német RTL-en a 22.25-kor kezdődő Spiegel TV-ben ebayes csalásokról lesz szó."

Úgy látszik műsorváltoztatás volt, mert délután még ezt hirdették a teletexten, de a műsorban már nem volt. Viszont a műsor végén a jövő heti előzetesben megint ezt ígérték. Konkrétan arról lesz szó, hogy hogyan veszik át a csalók az ellenőrzést mások accountjai felett, hogy aztán azzal éljenek vissza.

Előzmény: morbiczer (10905)
niko.g Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10909
Jesszumpepi......ezt a szót Édesanyámtól,gyerekkoromban hallottam utoljára,(nem tegnap volt.... :)
Előzmény: Törölt nick (10906)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10908
Egyszer már küldött vki 13 db madárpókbébit borítékban :)))))))
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10907

nemtom, szerintem akkor egyszerűen betennék egy nejlonzacsiban elnézéskérő cetlivel, hogy bocs, de megsérült, újracsomagoltuk. nálunk legalábbis így szokták.

a minap gondolkoztam azon, hogy valami nagyon félelmeteset kéne belecsomagolni az ilyen csomagokba, pl valami mérges póknak látszó dolgot, amiről a vevő tudna, de a postás nem. aztán mikor kibontja a szaki, hátha összefosná magát a félelemtől és letenne a további bontogatásokról... elektrotechnikai hajlamúak fotodiódával akár olyan kis 'robotot" is építhetnének pár centből, hogy a pókocska fényre elkezdené mozgatni a lábait.

vagy valami hasonló... hmm. lehet, hogy már megint feltaláltam valamit? :o)

vagy pl beleírni valami olyan szöveget, hogy azt higgye az ipse, a maffiát lopta meg...

na mind1. :oD megyek szörcsölni.

Előzmény: morbiczer (10905)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10905

Nekem is csak olyan dolog tűnt el eddig, amit a kedves postás alkalmazott 100%, hogy nem tud semmire sem használni.

Szerintem úgy vannak vele, hogy ha már felbontották a csomagot, akkor inkább kidobják, minthogy visszacsomagolják. Egyrészt az munka, másrészt feltűnő lehetne, ha láthatóan újracsomagoltan érkezik a cucc.

Más.

Ma a német RTL-en a 22.25-kor kezdődő Spiegel TV-ben ebayes csalásokról lesz szó.

Előzmény: Törölt nick (10903)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10904
ó dehogynem, minden apróság számít... én már nyertem azért meg dolgot 1 fontért, mert az eladó következetesen elírta a nevét. a többi ugyanilyen általában 14-27 font között talál gazdára. könyvvel is jártam már ugyanígy, erre a legjobb példa az a könyv, amit 7 fontért nyertem, pedig kb negyedmilliót ér. egyszerűen iszonyat pocsék, kisméretű képek voltak felpakolva róla (sztem ráadásul mobillal készülhettek), így aztán nem sok licitáló akadt...
Előzmény: vsiivz (10902)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10903
hmm, akkor úgy néz ki az én szállítási vonalamon nem túl művelt emberek dolgoznak, mert negyedmilliós értékű könyvek röpdösnek biztosítatlanul pár nap alatt, ellenben nagyon úgy tűnik, hogy felavatódtam, ugyanis egy 8 font értékű kütyüm lassan egy hónapja jön (állítólag légipostával, de abban bízok, hogy nem). Pedig egy 50-es évekbeli mérföldszámláló volt biciklikhez, ráadásul olyan kerékmérethez, ami már nincs is. Hogy mit tudnak vele kezdeni, azt nem tudom, de legalább el nem tudják majd adni (hacsak nem ebay-en vagy vaterán), de szerintem azt sem fogják tudni, mi is ez. Na sebaj, az vígasztal, hogy ma is nyertem 1 fontért egy 120 font körüli listaárú ritkaságot. :o)
Előzmény: vsiivz (10898)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10902
gyakorlatilag mindegy
en inkabb az ebay-et hasznalom
a turbo lister lekicsinyiti az optimalis meretre a kepet, igy nem toltodik hosszu ideig az oldalad, mig ha sajat tarhelyre rakod fel, akkor elkepzelheto, hogy a nagy kepmeret akalyozza a gyors megjelenitest

orulok, hogy nem csak en foglalkozom ilyen aprosagokkal
tobben azt mondtak, hogy nincs sok ertelme a dolognak
funkciojaban nem javul
de ha egyszer olyan szep... :o)
pont ezzel szarakodok mar egy ideje
jokor kerdezted meg, hamar tudtam valaszolni :o)

mutass egy aukciodat, erdekel, milyen lett
en januar vegen teszek fel legkozelebb cuccokat, es kivancsi vagyok az eredmenyre
Előzmény: Törölt nick (10901)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10901

éjen,éljen :)))

kipróbáltam és sikerült :)))

mégsem vagyok olyan béna...vagy jó tanácsokat kapok :)))

köszönöm.

a képfeltöltésnél mindegy, hogy az ebay képfeltöltő szervizét használom, vagy ahogy te mondtad, hogy tárhelyről url-el?

Előzmény: vsiivz (10899)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10899
ha listazol, a turbo lister 4. lepesenel van meg a lehetoseged kulon kep, hatter es egyeb berakasara
inserts -> lenyilo ablak, es create an insert
ott tudsz munkalkodni
tobb insertet is el tudsz menteni, legkozelebb a listazaskor csak kivalasztod a kivant dolgot
1000 karakteres html, ami nem tudl nagy, de a celnak megfelel
kepet, keretet meg miegyebet viszont kulon tarhelyen kell tartani, es az ebay onnan fogja beolvasni
ezt neked kell intezni
vannak ingyenes tarhelyek, esetlep probalkozz a kepfeltoltes.hu-val

remelem segitettem valamit

(store-os tapasztalatom nincs, abban nem tudok segiteni
en alkalmankent listazok csak)
Előzmény: Törölt nick (10896)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10898
nem tudom, miert nem akarnak atutalni
az az erdekes, hogy tobb japan sellerrel is nagyon jo kapcsolatban vagyok, es mindegyik nagyon kedvesen, de visszautasitotta azt a lehetoseget, hogy banki atutalassal fizethessek neki
mivel a paypal elott nem volt mas lehetoseg, igy neha 3-400 eurokat meg dolcsikat kellett boritekban kikuldenen
a 10000-nel magasabb osszeget tartalmazo fizetes mindig erteklevelkent ment
van kulon erre a celra egy vastag boritek
postai lezaras meg minden (asszem a 25e feletti boritekot le is plombaljak)

egy postan dolgozo ismerosom meselte, hogy milyen szabadrablas van a fopostakon meg a kicsereloben
minden eltunik, amiban gyanus, hogy penz vagy valami hasznalhato dolog van es nem regisztralt vagy nem biztositott
megrazza a boritekot vagy a dobozt; ha gyanus, mar rakja is felre
na azota inkabb rafizetek 4-5 dolcsit, de regisztralva kerem az olcsobb csomagokat
a dragabb meg jon ems-el (ott a vamot ugy lehet elkerulni, hogy kisebb erteket tuntet fel az elado - itt nem kell aggodni a lopas miatt, mert egy kovetheto, zart rendszeren jon a csomag)

emiatt osszesen 4-5 csomagom veszett el a tobb szazbol, de nem volt gond, mert a seller visszakapta a teljes osszeget, es a kovetkezo bizniszunknel beszamitotta

(a masik kerdesedre kicsit kesobb valaszolok)
Előzmény: Törölt nick (10896)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10896

köszi :))

átutalni miért nem szeretnek? a külhoni bankoknál nagyon alacsonyak a bankköltségek.

A postázástól félek. november végén 9 valamit vettem az ebayjon, az  6 csomi  /időben és helyben többfelől/ és csak 2 jött meg belőle. nemtom mennyi lehet a posta eltünési rátája, de biztosan nem 66%-os, ezért arra tippelek, hogy a láncban kozzám közel kell lennie a lopónak, ha távolabb lenne, akkor átlagos körüli lenne az elveszésem.

ezek után nem merném ajánlani, hogy több tizezer ft-ot tegyen be boritékba, vagy már üldözési mániám van?, :)))

még egy zelleres kérdés. nem vagyok egy nagy számitógépzseni :)))

DE más shoposoknak olyan szép HTML-el betöltött képük van a csatolt kép felett, még a leirásba beleillesztve. /nem xxl kép/

azt hogyan lehet csinálni??? én is szeretnék olyat !

Van bildermanagerem, de azt se tudom mi:)) az tárhely?

/karácsonyra egy csomót bibelődtünk, kis szálldosó ajándékdobozkákkal, aztán amikor feltettem, kiirta, hogy java scripteket nem futtathatok, csak ha törzstag leszek:))/

Ha beirom a terméket a keresőbe, kilistázza az összeset és a listázások mellett bal oldalon középen kiirja pár shop nevét, ahol sok  ilyen van és még egy linket, hogy összes idevágó shopok.

Az enyémet nem irja ki, pedig ha az egyéb idevágóra kettyintek a második helyre rak, hogy kinek hány ilyen cucca van, mögöttem vannak olyanok, akiket velem ellentétben kiirt a listázások mellett.

valami szolgáltalást kell beikszelnem vagy a keresőknek hiányzik egy szó a leirásból vagy mi a szösz???

Van valakinek ilyenirányú tapasztalatja?

Előzmény: vsiivz (10888)
MR__tilus Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10895
http://www.post-gazette.com/pg/05326/610745.stm
MR__tilus Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10894
Érdekes dolog ez, de nem kamu, nézd meg az oldalt, vagy ezt a cikket a new your timesból, a srác picit milliomos lett :D
Előzmény: Törölt nick (10869)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10893
mivel a bidpay megszunt, nem tul sok lehetoseged marad
wu - bemesz a postara (vagy ahol kint van a logo) es elkuldod a penzt
de nem tudom, pontosan mekkora a kezelesi koltseg
cash - jol elrejted egy boritekban a papirpenzt (mondjuk egy karacsonyi udvozlolapba, az mostanaban ugyis gyakori)
valassz szethajthatosat, es ragaszd ossze egy szalaggal; ajanlva add fel - nem olyan veszelyes
esetleg erteklevelkent kuldd
a boritekos kuldes anyagi vonzata 7-1000 ft attol fuggoen, hogy ajanlva vagy ertekbiztositva adod fel
ennel azt hiszem tobbet ker a wu
Előzmény: Törölt nick (10889)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10892

Hát "cash on collection" =/= "Überweisung", az biztos.

Überweisung = bank átutalás.

cash = készpénz

collection ~ begyűjtés, összeszedés

Tehát begyűjtéskor kell pengetni készpénzben, vagy valami. :)

Előzmény: Jozsó (10891)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10891
Hát... Azt biztos nem. Ha a német oldalról nézem azt a cuccot, akkor a Überweisung feliratot találom ott, ami a szótár szerint közvetlen banki átutalás. Ez már valószínűbb.
Előzmény: morbiczer (10890)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10890
szerintem ez azt jelenti, hogy személyes átvételkor készpénzben fizetsz.
Előzmény: Jozsó (10885)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10888
azt persze tuntesd fel, hogy a sajat felelossegere kuldi a pezt ilyen formaban
esetleg javasold, hogy kuldje regisztralva
igy biztosan megjon
Előzmény: vsiivz (10887)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10887
esetleg cash-t jol elrejtve boritekban
nekem fizettek mar tobbszor igy
japanban ez amugy is bevallt fizetes
legalabbis az ottani sellerek 95%-a fogad cash-t
Előzmény: Törölt nick (10886)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10886

jóóó :))

az E-bay monnyon le !!!! :))

Tanács is kéne, most, hogy meghalt a bidpay, japánból mit fogadjak el a WU-n és átutaláson kivül?

más:

nemzetközi forgalomban van utánvét.

angolul meg más tud, nem én :)

Előzmény: digicat (10884)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10885
A "Cash on Collection" utánvétet jelent? Egy csomó embernél látom ezt (gyakran csak ezt), de konkrétan ez a kifejezés nincs benne a "Payment Methods" leírásban. A topicnyitó FAQ-ban viszont az van, hogy az utánvét nem müxik nemzetközi viszonylatban.
digicat Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10884
Én is láttam hasonlókat, onnan másoltam. Viszont annyira véletlenszerűen ellenőriznek, hogy két másik aukciómat, amik ugyanakkor futottak, szóról-szóra ugyanazzal a szöveggel, már nem bántották.
Lázadjunk :-))
Előzmény: Törölt nick (10883)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10883

tudod mi az érdekes, láttam olyan shop-ot, ahol fel volt tüntetve, hogy pajpali esetén a megnyert összeg + 3%-ot +posta kell fizetni.

téged diszkrimináltak !! lázadjunk :)))))

Előzmény: digicat (10863)
digicat Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10882
PayPalnél a fizetett összeget vissza tudják tenni a kártyádra. Olvass vissza, itt 1-2 ember már kapta így vissza a pénzét.
Előzmény: x-factor6 (10879)
504LACI Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10881
Köszi, remélem így már menni fog.
Előzmény: digicat (10878)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10880
irj egy emailt az itteni cimemre es megbeszeljuk
szerintem tudok rajtad segiteni
Előzmény: x-factor6 (10879)
x-factor6 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10879
muszály lenne mert egy internetes bolttal szeptember óta küzdök már kétszer feladták a csomagot és nem jött meg, és azt mondják hogy csak csekkel tudnák visszaadni a pénzt. Paypal volt a fizetés és ugye ott nem tudok fogadni.
Előzmény: digicat (10874)
digicat Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10878
https://www.paypal.de -> Hilfe

Németül nem tudok, de azt hiszem ezt kell keresed: Kontonutzung
Előzmény: 504LACI (10876)
digicat Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10877
Nem én, az MS Money ;-)

Egyébként a kivonaton is látszik (legalábbis a neten, papíron nem szoktam nézni), mert ott van a rendes összeg, és alatta a jutalékkal növelt összeg.
Előzmény: vsiivz (10875)
504LACI Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10876
Bocs de azt hol kérem? Ha van valami faq, akkor szívesen elolvasom, csak adjátok meg a helyét. Angolból elég hülye vagyok, a német jobban menne...
Előzmény: edk440 (10871)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10875
mikre nem figyelsz :o)
nekem eszembe sem jutott volna ez
ranezek az elszamolasra, es mivel magysagrendileg stimmel, tovabb is lepek
mindenesetre ugyes
Előzmény: digicat (10874)
digicat Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10874
Mivel egy ideje néhány külföldi vásárlásnál pár centtel többet terheltek, mint a vásárlás összege, reklamáltam a Raiffeisennél.

Ma válaszoltak, miszerint a MasterCard az USA vásárlások után jutalékot számol fel.
15 USD-re 0,04 USD, 19,95-re pedig 0,05 USD volt a jutalék.
digicat Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10873
A kiállító és elfogadó banktól függ.
Az is, hogy mennyi jutalékot kérnek (0-50 USD), ill. hogy mennyi idő alatt váltják be (azonnal-3 hónap alatt).
Ha lehet, inkább ne fogadd el.
Előzmény: x-factor6 (10872)
x-factor6 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10872

nem teljesen eBay-es kérdés meg lehet hogy hülyeség, de a bankok elfogadják az amerikában kiállított "personal Check"-et?

köszönöm

edk440 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10871
És kérted azt is, hogy küldje a négyjegyű extended use kódot? Magától nem fogja.
Előzmény: 504LACI (10868)
504LACI Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10868

Bocsi, lehet (valszeg) hülye kérdésem lesz. Dec.01 megadtam a kártyám adatait péj palinak. Türelmesen vártam, hogy majd a köv. bankszámlakivonatban lesz egy 1 €-s tranzakció egy négyjegyű kóddal. Megjött a kivonat, semmi. Beslattyogok bankba, ők nem látnak semmi ilyen terhelést vagy zárlatot.

Mit csináltam rosszul?

Közben meg jött egy levél péjpalitól, hogy írjam már be végre azt a nyavajás kódot, mert addig nem történik semmi. Van erre valami időkorlátom?

Köszi a segítséget!

mariska_xx Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10867
Hívd fel! Nekem is pár napra rá válaszolt, de tulképp leírt mindent.
Előzmény: szilvafa (10866)
szilvafa Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10866
SAjna nem ír vissza a konténeres cég:(   Sehogy sem akar összejönni ez nekem...már így is jó fej az eladó, hogy vár rám!azért kössz.
Előzmény: mariska_xx (10850)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10865

Licitálás lebonyolítását EU-s országokból megbízásra elvégzem. Magánban bővebben.

vielfrass Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10864

Köszi mindenkinek a választ.A késői reag azért,mert tegnap  éjfélig raktam össze a "legos" számgépasztalomat. :-)).

Tehát versicherter versand,ha meg mást ír a welweitre (pl. DHL-t), akkor rákérdezni a komára,hogy ugye biztosított,mert én úgy kérem? Ha a válasz igen,akkor már méltán elvárhatom tőle,ha nem érkezik mega a pack, akkor kerestesse,fizesse vissza,küldje újra. (mondjuk ez utóbbi használt obi esetén kiesik) 

Előzmény: vielfrass (10830)
digicat Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10863
Tudom, pont ezért már törölték tranzakciómat :-)
Előzmény: t.lantos (10852)
digicat Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10862
Kérdezd meg az eladótól, hogy mivel küldte. Csak ő tudja.
Előzmény: sjudit26 (10847)
sjudit26 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10861

Aham, szal kb. 1 hét után kezdhetek aggódni...addig csak para. és csomag volt, amit kézbesítettek 2 nap alat???????? ez ám a gyorsaság:)

Ez egy kb. 15-20 kg-os csomi, így vszeg vmelyest helytálló az ár, akár dhl, akár simpla posta.

Előzmény: fodorzs (10855)
plutam Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10860

Akkor türelmesen várok.

:)

Előzmény: Törölt nick (10854)
sz Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10859
NE!
eszedbe ne jusson kitölteni, inkább jelentsd a paypal-nek.
Előzmény: atti73 (10856)
atti73 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10858
atti73 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10857

Itt a link:

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_login-run

Atti

atti73 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10856

Szisztok! Már biztos volt szó róla de azért megkérdezem.

Kaptam egy levelet a service@paypal.com címről, hogy frissítsem a kártya adataimat, és küldtek egy linket amire kattintva egy korrektnek tűnő paypal oldal jön be, és belépés után kéri az adataimat. Viszont ha a www.paypal.com címről lépek be, semmit nem ír erről a dologról. Csak azért félek, mert azt írják, hogy ha január 15-ig nem frissítem az információkat felfüggesztik az accountomat! Kitöltsem bagy ne? KÖSZI!

fodorzs Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10855
Teljesen bizonytalaln a szallitasi ido. Nekem 2 nap alatt iserkezett mar meg, de tobb mint egy het alatt is. A magyar posta kezbesiti, nem sok koze van a gyorspostahoz. :P
Előzmény: sjudit26 (10847)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10854
Két-három napon belül megjön.
Előzmény: plutam (10836)
plutam Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10853

Üdv

De a comon kéri a bankkártya adatokat , de minek ha én egyenlőre csak nézelődni és kérdezgetni szeretnék.

Előzmény: digicat (10838)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10852

Mondjuk vicces, hogy nem lottek le az aukciojat, mert ellenkezik az ebay szabalyzataval. Irrealis postakoltseg, irrealis ar --> jutalekelkerules.

Előzmény: digicat (10843)
vomit Creative Commons License 2006.01.05 0 0 10851

az ujszulottek kedveert, igy nez ki egy fake paypal oldal.

nem kell kitolteni, legfeljebb csak ha a csaloknak akartok uzenni.

paypall.evolink.ro/cgi-bin/webscr/login/

mariska_xx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10850
Tudom, de dpd-vel ne kezdjen az ember lánya, kivéve, ha kibírja, hogy különböző okokból kifolyólag 1 hónap és 22 nap legyen a doortodoor ideje
Előzmény: vomit (10849)
vomit Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10849
a DPD kb. 7500 forintert elhozza haztol hazig, ha hajlando beledobalni oket egy dobozba.
Előzmény: mariska_xx (10837)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10848
Még akár az is lehetne ezért a szállítási költségért :D
(afffrancba, most jön rám a húúúdevásárolnékvalamit)
Előzmény: digicat (10839)
sjudit26 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10847

Felhívtam a DHL-t és elmondtam, hogy 45 EUR-ért hozzák be nekem a csomit, hogy tudom nyomonkövetni. Azt mondta a pasinger, hogy vszeg nem DHL, hanem a DHL résztulajdonában lévő német postáról van szó....???????

ezért vagyok bizonytalan. A csomimat ma adták fel. Ha DHL vajon mikorra ér ide? És ha nem DHL?

első vételem...nem 20 forint...parázok...

Előzmény: xmbela (10846)
xmbela Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10846
Ez a DHL-t jelenti. :P
Előzmény: sjudit26 (10845)
sjudit26 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10845

Stét!:)

Ez vajon a német postát jelenti? Tudja vki?

Verpackung und Versand über DHL Postpaket International

digicat Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10844
See More Great Items From This Seller.
Olyan is van, ahol 3-at lehet venni ennyiért.

5652882003
5652882017
5652882034

De ne feledd, mintapéldányok, kicsik!
Előzmény: ed_ (10842)
digicat Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10843
Ingyenes mintapéldányok, és itt a postaköltségen nyer 18-20 USD-t tranzakciónként.
Előzmény: ed_ (10840)
ed_ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10842

Rákérdeztem, message-ben azt írta, hogy összesen a shipping and handling 34.5 USD Magyarországra ajánlott levélként... Akkor startoljak rá, ha legközelebb megint kiírja (mert ezt ugye már lelőtték)?

Előzmény: raider (10841)
raider Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10841
Talán van benne még 25 dolcsi shipping and handling még a szállításon kívül?
Előzmény: ed_ (10840)
ed_ Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10840
Öreg motorosok, plíz help. Mi a hiba a 5652882067 számú terméknél? 60 ml-nyi Clinique arckrém, azonnali leütés 0.01 USD áron. Postaköltség emailben rákérdezve ajánlva 34.5 USD, ami kicsit drágább a szokásosnál (vettem már ilyet máskor is ebayon), de nem annyi, mint amennyibe egyébként a krémnek kerülnie kéne. Advanced search-csel csekkoltam a közelmúltbéli hasonló leütéseket, és drágábban mentek el, mint ez+postaköltség. A zeller 400+ feedbeckes, 100% pozitív különböző és nem 1 tranzakciós vevőktől. ???
digicat Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10839
Mi ez, 2 tonna plüssgarfield? :-))
Előzmény: mariska_xx (10837)
digicat Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10838
Postán küldik.
A .com-on nincs ilyen, ha sürgős, regisztrálj ott.
Előzmény: plutam (10836)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10837
Csak hogy lássák a hitetlenek, hogy micsoda postaköltség árak lehetnek.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=6025846163&ssPageName=STRK:MEWA:IT#ebayphotohosting
És a válasz a kérdésemre
Hi there and many thanks for your query as i have mentioned in another response it will be very costly to post to your country as these toys are very heavy, I estimate around Ł100.00. many thanks and best wishes.
plutam Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10836

Szia

Csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy a német oldalon történt regisztrációmat követően megkaptam az Anmeldung e-mailt de abban nem találtam semmilyen Bestätigug code-t szerintetek hova rejteték, vagy postán küldik? nem értem.

Bocsi a zaklatásért:)

Marek

t.lantos Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10835

Esetleg DPD.

Nekem egyebkent most tunt el egy csomagom, de azt irta a ficko, hogy keresteti, es ha nem kapom meg addig, akko visszafizeti a penzt (valoszinu ajanlott vagy valami hasonlo konstrukcioban kuldte, egyebkent 30 eur volt az egesz).

garfieldka Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10834
Én már sok tucat német eladótól (de svéd, francia, USA, kínaitól is) vásároltam. Eddig egy csomagom veszett el. Most kettőt keresnek, ezek sem lesznek meg nagy valószínűséggel. Ez 3-4 év "termése". Szerintem nem elsősorban az eladón múlik a dolog. ÁRban is volt többszázezer forintos vásárlásom és 1-2 eurós is. A drágákat természetesen mindig biztosítva küldetem. Sok sikert!
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10833
nekem 10%-os postaköltség egyáltalán nem tűnik soknak.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10832
photoshop-becker , így pontos a név, a másik pedig a
fotoversand-afa de

Ezektől vásároltam legutoljára, mindkettő korrekt volt.
Előzmény: Törölt nick (10831)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10831
De az legalább ideér:)
Még mindig olcsóbb így is egy objektív, mint nálunk.
Többet vettem már az ebay-en németektől.
A fotoshop becker-t merem ajánlani, nagyon korrekt volt.
vielfrass Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10830

Üdvözlet Mindenkinek!

Vagy kétezer hozzászólás elolvasása után :-) a legrizikósabb láncszemnek a magyar posta tűnik. A "Csak tõlem lop a posta?" topik olvasása után meg majdnem elment a kedvem az egész ebaytől.

Tapasztalatotok szerint van egyáltalán olyan csomagküldési mód (ajánlott, biztosított), ami mondjuk 95 % eséllyel működik Némethonból?

Mondjuk egy fényképezőgép objektívről lenne szó, kb. 100 eFt értékben. (a DHL-nél első blickre 30 EUR-t látok a Postpaket International-ra. Ez egy kicsit erős lenne 200-300 EUR-os tételnél). Előre is kösz a tippekért.

-rozsi-

fodorzs Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10829
Köszi, értelmezem. :O
Előzmény: asx (10828)
asx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10828
Előzmény: fodorzs (10827)
fodorzs Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10827
Ha egy nemet kereskedo nem garanciat vallal egy obira, hanem Gewährleistung-ot (szavatossag), akkor szerintetek mire gondol? Neki kell visszakuldeni az obit, ha vmi baja lesz? A gariszelvenyt nem pecsetelik.
Elore is koszi!
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10826
Magának is :) Kerestelek egyik este :D
Előzmény: Törölt nick (10824)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 10825

nem.

egyébként nem csak dombornyomott, hanem virtuális dombornyomott kártyákkal is lehet paypalozni.

Előzmény: monorix (10822)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10824
buék :)))
Előzmény: mariska_xx (10823)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10823
ÖÖÖöööö.. mi??
Előzmény: monorix (10822)
monorix Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10822
Kezdő vagyok Ebay témában.

Sokan csak a paypal-t preferálják, viszont ithonról csak dombornyomott kártyával müködik.
Viszont van egy moneybookers cég szolgátatása is, ami hasonló, de erre magyarországi átutalással lehet átküldeni pénzt. Az a kérdés vajon a paypal-hoz nem lehet ezt kötni ? Hátha valakinek van valami tapasztalata.
asx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10821

Valaki talál a lipcsei vásárcsarnok takarítása során a szemétben egy pár narancs színű papírcsíkot amire országnevek vannak írva. A VB sorsolás után 3 nappal egy konténerből kiszedi, majd gondol egyet és elárverezi az eBay-en. ---> Itt van a cikk!

Nem, nem ő volt a hülye, hanem aki több mint 11ezer €urot adott érte...

A következő, amire England van írva már 2500 €uro felett jár ----> 8742570471

Erre mit léptek? Ehhez képest mi az a pár száz £ amit egy XBox fényképért fizettek?

Ki hitte volna, hogy ennyi marha van a világon...

szilvafa Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10820

Kössz mariska, mindjárt meg is kérdezem.

tényleg nagy help volt most, mert nagyon sos!

Előzmény: mariska_xx (10815)
bati67 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10819
Akkor most megnyugodtam, köszönöm.

bocs, már megint a vesztemet érzem... :-)))
Előzmény: asx (10817)
Dallanan Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10818

Akkor most megnyugodtam, köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (10813)
asx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10817

Hogy miért adhatta el?

Most már UMTS hálón lehet TV-t nézni a mobilon. Nem kell külön miniTV-t cipelni. Szerintem...

Előzmény: bati67 (10816)
bati67 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10816

O.K, csak viháncoltam! :-)

Ezt pár hónapja vettem: 5815920199. Tök új, hibátlan állapotban... Sokáig gondolkodtam: ugyan miért adhatta el?

A fekete-fehéret csak poénból vettem meg a kisfiamnak. (fenyítés céljából: a "nagy" Casio helyett majd néha ezt adom oda neki, ha valami rossz fát tesz a tűzre)

Előzmény: asx (10811)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10815
Tessék
http://ebforeigncars.com/
Előzmény: szilvafa (10814)
szilvafa Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10814

Nem tudja vki Bering de la Cruz mail címét? Nem tudok neki írni:((( pedig ő hozta be a mocikat, hátha nem olvassa a fórumot. nekem pedig sos kellene intéznem a cuccot!

Előzmény: szilvafa (10806)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10813
igen, de a 100 eur nem vásárlásonként, hanem összesen értendő, erre figyelj.
Előzmény: Dallanan (10812)
Dallanan Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10812

Üdv mindenkinek.

PayPal kérdés: ugye a regisztráció után, 100 EUR alatt simán indíthatok utalást vásárlás céljából, amennyiben választható a PayPal fizetési mód? Természetesen dombornyomott kártyára regisztráltam magam, hisz jelenleg csak ezt tudja magyar állampolgár használni. Ha jól értem a szöveget, akkor csak a 100 EUR feletti limit megadásához kell ezt a 1,5 EUR költségű azonosítót kérni, amivel szabályozhatom a limitet?

asx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10811

Jólvanna! 

Csak most már ezek a kis színes LCD-s TV-k sem olyan nagyon drágák...

Egyébként jó lehet az a Barátok közt ha még a szomszédba is érdemes miatta átmenni.  :)))

Előzmény: bati67 (10802)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10810

Értem, persze.

Még nem licitáltam, majd meglátjuk hogy mit sikerül vele megbeszélni. (a feedback-jei között nem találtam erre utalót, bár azt hiszem külföldre még nem is küldött)

Köszi még1x-er!

Előzmény: Törölt nick (10807)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10809
bocs, $ helyett Ł. mindkettő 1st class airmail.
Előzmény: Törölt nick (10808)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10808
ja, és még annyit: ne bízz abban, hogy ha találsz egy ugyanilyen terméket mondjuk 8 font szállítási költséggel valaki másnál, akkor te is ennyiért fogod kapni... nálam volt olyan, hogy két látszólag ugyanolyan termék egyike Ł1.20-ért jött, a másik pedig $7.00-ért, UGYANOLYAN csomagolásban, de más-más embertől.
Előzmény: Törölt nick (10807)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10807

arra próbáltam rávilágítani, hogy még csak irányadó árat is felelőtlenség lenne írnunk, annyira nagy lehet a szórás. ráadásul az általad vásárolni akart dolog gondolom elég nagy (bár könnyű), viszont gondolom törékeny is, szóval rengeteg az ismeretlen. azt pedig felejtsd el, hogy pofátlanság az eladót nyaggatni. szerencsére nem magyarországon vagy (legalábbis nem ott vásárolsz), ahol ha bemész egy boltba akkor még neked kell meghunyászkodni az eladók előtt. szóval kérdezz bátran, de mindig _mielőtt_ licitálnál. ezt egyébként a legtöbb eladó oda is írja, hogy megkímélje magát azoktól, akik aztán a magas költségek miatt meggondolják magukat.

amit esetleg még érdemes megtenned, hogy visszanézel pár oldalnyi feedbacket, hogy pl panaszkodott-e valaki már magas szállítási költségekre az eladónál.

sok sikert!

Előzmény: Iceman76 (10805)
szilvafa Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10806

Nekem miért nem válaszoltok?:( még mindig érdekelne a konténeres dolog. Az intenetvilag. hu kicsit drága, de úgy emlékszem vki motorokat hozott be a másik konténeres megoldással. Írna nekem részleteket aki tud vmit erről?

köszi

Iceman76 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10805

Köszönöm a választ.

Persze nem is a pontos postaköltséget szerettem volna megtudni tőletek, hanem csak egy irányadó összeget.

Természetes hogy a legkézenfekvőbb dolog megkérdezni az eladót, de este már nem volt pofám evvel zaklatni.

Előzmény: Törölt nick (10804)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10804
helló, remélem engem nem hurrogsz le, de vsiivz-nek teljesen igaza van. az eladónak érdeke eladni az árut és utána egy jó feedback-et kapni (sokszor az utóbbi még fontosabb), úgyhogy meg kell kérdezni _mindenképpen licit előtt_ (ha licitáltál, akkor már elég rosszul fog festeni, ha visszavonod a licitet, mert azt mondja az eladó, hogy 15000 euró lesz a postaköltség). blind-ra nem szabad licitálni, mert bármit mondhat. a postaköltségek összehasonlítása meg értelmetlen, magad is írtad, hogy mekkora szórást láttál. van aki egyszerűen papírba csomagol, van aki pufipapírral bélelt fadobozba, amit aztán beletesz egy jiffy borítékba... és ezt természetesen bele fogja kalkulálni a postaköltségbe, mint ahogy valszeg azt is, ha csak a te csomagod miatt 20 km-t kell autókáznia a postára. szóval iszonyat sok tényező adja ki az egyenlet összegét, úgyhogy tényleg csak az eladó adhatja meg a választ. ha rossz eladó, és nem válaszol, akkor nem szabad tőle vásárolni. ha jó, akkor külön föl fogja neked sorolni a légi- és földi posta, biztosított és nem biztosított szállítások tarifáit is.
Előzmény: Iceman76 (10792)
digicat Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10803
A név alapján egy magyar licitált rá. Csak nem valaki a topikból?
Előzmény: bati67 (10791)
bati67 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10802

Igen-igen-igen! :-) És úgy döntöttem, hogy én -mint jól fizetett köztisztviselő- megveszem kis családomnak életünk első televízióját. Ne kelljen örökké a szomszédba menni nézni a Barátok Közt-öt...

:-)))

Előzmény: asx (10796)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10801
Nos, és mégis melyikét javaslod??????? Ismételten elmondanám: ezerféle módja van, hogy az eladó elküldjön valamit. Néha hiábavaló a kérésem, hogy használjon más szolgáltatót.
Sajnos mi ahhoz vagyunk szokva, hogy a szánkban van a MPosta és más alternatívát legtöbbször meg sem látunk. Náluk elterjedtek a csomagküldők és a postáknak is többféle szolgáltatása közül is lehet választani.
Előzmény: motorkami (10798)
betisjefe Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10800

Na ezt figyeljétek gyerekek!

Az óév utolsó hónapjában, 29-én fizettem ki két nadrágot paypallal egy inianapolisi sellernek. Még aznap feladta usps-el, ma reggel 8-kor(!) kocsival(!) hozta a gyorsposta. Ez ahogy számolom a negyedik munkanap ahogy ideért!!!

Ezenkívül végig nyomon lehetett követni, hogy hol tart az árum és vicces volt látni tegnap délután, hogy: "item cleared customs in Hungary" :)

Ez volt az első ebayes vásárlásom és én mindennel nagyon meg vagyok elégedve!!!

Iceman76 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10799

A tanácsodat nem, de mint embert igen.

Bye.

Előzmény: vsiivz (10797)
motorkami Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10798
Miért nem nézed meg a posta honlapját?
Előzmény: Iceman76 (10779)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10797
latom megy a search is, ha mar a szamolas nem :o)
van egy seller id-m is
az is 700-as; erdekel? :o)

jo latni, hogy meg a tanacsomat sem veted meg

bye
Előzmény: Iceman76 (10795)
asx Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10796

Gondolom azt láttad, hogy fekete-fehér háttérvilágítás nélküli ez a TV. Ezenkívül tükörből nézheted a műsort.

De ha ez neked jó, akkor valóban kincset találtál!  :)

Előzmény: bati67 (10789)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 10795
Eszem ágában sem volt megkérdőjelezni azt a hatalmas tapasztalatot, amelyet 2 év alatt gyűjtöttél...
Az eladó alapból nem akart külföldre szállítani,de miután mélben megkérdeztem, hogy lehetne-e, nem zárkózott el a lehetőség elöl. Természetesen úgy, hogy az összes szállítási költséget magamra vállalom. Ezután nem akartam még arra is megkérni, hogy nézzen már utána nekem, hogy mennyi lenne a postaköltségem. Gondoltam elötte érdeklődöm itt, hátha vki tud egy körülbelüli összeget mondani.
Tisztában vagyok az ebay szabályzatával, olvastam az általad megjelölt honlapot (köszönet a készítőnek), sőt még az angolt is megértem. (még azt a fránya: Ask seller a question kérdést is)

Szóval elmondom megint, hogy nem a tanácsoddal volt a probléma, hanem hogy nem akartam pofátlan lenni. Én ma este ezt így éreztem, de holnap valószínűleg meg fogom kérni,hogy nézzen utána.

Amúgy te voltál cinikus és én szálljak le a magas lóról? Hmmm.
Előzmény: vsiivz (10794)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10794
megis mit vartal?
kezdo letedre megszakerted az altalam javasolt legjarhatobb utat
halvany fogalmad sincs az ebay szabalyzatarol
szallj le a magas lorol, es ha mar nem fogadod meg a tapasztaltabbak tanacsat, legalabb ezt olvasd el
Előzmény: Iceman76 (10792)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10793
Köszi az építő jellegű hozzászólásokat. Amúgy nem nagy darabról lenne szó.
Előzmény: mariska_xx (10788)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10792
Jó érzés gúnyolodni, igaz? Csuda jó lehet ha vkinek ennyi esze van...
Amúgy nézegettem pár dolgot és azoknak oda volt írva,hogy Mo-ra mennyi.
Előzmény: vsiivz (10786)
bati67 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10791
Köszi! Azok a reklám-képek! :-)))

Elraktam figyelésbe. Kíváncsi vagyok, h. mennyiért viszik majd el. :-)
Előzmény: digicat (10790)
digicat Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10790
Egy másikat is árul: 5849656783
Előzmény: bati67 (10789)
bati67 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10789
Kincset vettem az eBay.de-n! :-) Artikelnummer: 5847819809

Remélem, hogy nem dummy-TV lesz... :-)))

Oh, mikor vehetem már a kezembe?! :-)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10788
Plíííz. Licitálni csak az összes feltétel lebeszélése után. Úgymint postaköltség, fizetés módja. Sőt, nem ártana nemcsak a postaköltségre, hanem az összes többi járulékos költségre is rákérdezni, ui előfordulhat könnyen, hogy horribilis összeget számolnak fel csomagolás címén, főleg, hogy nem kis csomagról van szó, nemdebár.
Előzmény: Iceman76 (10784)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10787
Közelítő érték.. hmmmm... egy kisebb csomag kerülhet akár 8 fontba is és akár 60ba is. Egy pár kg-os csomit akartak nekem már 150 fontért is küldeni. Nemtom, van-e fogalmad arról, hogy hányféle szolgáltató van Angliában.
Előzmény: Iceman76 (10783)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10786
hogy erre nem is gondoltam
ezt a hatalmas ebay-es tapasztalatod mondatta veled? :o)
velemenyed szerint mire valo az "ask seller a question" lehetoseg?
Előzmény: Iceman76 (10784)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10785
9 - 20 fontig láttam postaköltségeket Mo-ra.
Előzmény: h.imr3 (10778)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10784
Azért mert addíg nem fog nekem ugrálni, amíg meg nem nyertem a licitet. Viszont addíg meg nem licitálok, amíg nem tudom hogy az kb. mennyi. De majd holnap felhívom a postát, hátha tudnak okosat mondani.
Előzmény: vsiivz (10781)
Iceman76 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 10783
Nem gondoltam hogy ugyanannyi....csak egy közelítő értékre lettem volna kiváncsi, hátha rendelt már angliából vki.
Előzmény: digicat (10782)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!