Keresés

Részletes keresés

ZE Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6551
Én elmennék a cuccért személyesen... Merthogy ekkora összegű vásárlás esetén tippelem, hogy EU-ból vásárolsz (mert ha nem, akkor nagyon-nagyon sok VÁM meg ÁFA kiperkálása lesz a következő feladat...), és ekkora összegnél a WU és szállítási költség van annyi, mintha kiutaznál a cuccért. Szerintem...
Előzmény: lifeform (6550)
lifeform Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6550

Ezt az eladó ajánlotta fel - hozzáteszem hosszas nyaggatás után -, pont ezért lett gyanús a dolog, túl szép, hogy igaz legyen. Millió fölötti az árkategória, megérted, hogy mér vagyok bizalmatlan ;)

Előzmény: chapelle (6549)
chapelle Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6549
Az eladók addig nem adják fel a holmit amíg meg nem kapták a pénzt. Pontosabban nagyon ritka az olyan eladó amelyik megbízik a vevőben és elküldi előre portékáját, mert csalók mindenhol vannak - sajnos.
Előzmény: lifeform (6546)
malina Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6548

szia,

állitolag a magyar tesz-vesz, az allegró-é, de nem én olvastam, lehet kósza hir csupán.

Előzmény: edk440 (6543)
malina Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6547

hali:))

Ez egy elátkozott fizetés, a nemz. postautlavány helyett kifizettem ujra WU-nal, aztán az eladó ötödik napja a füle botját se mozgatja.

mi a manót kellene csinálnom? az e-bay felszolitott, hogy fizessek, hét napot adtak rája, az meg lassanlejár. a tök meg nem válaszol. Szokott itt ilyen lenni?

köszönöm.

Előzmény: Marcesz (6533)
lifeform Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6546

Köszi így más világos!

A következő sztorit szeretném megosztani veletek: adott egy nagy tételű vásárlás, Western Union money transferrel történne a fizetés. Nem az eladó nevére hanem egy ismerősőm nevére elutalom a pénzt, az eladó megkapja az igazolást a befizetésről - nem tudja felvenni a zsét mert nem az ő nevére szól, vagy tévedek? -, majd ő feladja a csomagot a megadott címre! Én a kézhezkapom a cuccot ellenörzöm, hogy valóban annyi és olyan amit ígért, majd ha minden OK, megváltoztatom a kedvezményezett nevét a WU-nál és az ember viheti a pénzét!

Mi nekem ebben a buktató? Csinált már hasonlót vki? Vissza lehet élni vhogy egy ilyen átutalás igazolásával?

Előzmény: stark.1 (6527)
vdetty Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6545

Én úgy olvastam, hogy attól is függ a kártérítés mértéke, hogy milyen szerződésben áll egymással a két ország, tehát lehet országonként, zónánként változó.

Én a múltkor is így adtam fel egy levelet, amit a címzettnek alá sem kellett írni, csak be volt dobva. na ez hogyan lehet?

Eddig 2 levelet adtam fel így, egyik odaért, a másik nem. elég rossz a statisztika:(((

és mi van akkor, ha kiveszik a pénzt a levélből? akkor nem lehet reklamálni, nem?

még mindig keresnék vkit, aki vállalna Paypal-os fizetést!!

Előzmény: Marcesz (6537)
chapelle Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6544
Persze, tudom, csak filozofáltam és a Posta helyébe képzeltem magam.
Nem azzal van a baj, hogy "csak" 10250 (vagy 11000) Ft kártérítést fizet a posta hanem azzal, hogy nem ismeri el azt a tényleges kárt amit egy levél elvesztésével okozhat. De ez itt offtopik, ne is nagyon menjünk bele jobban
Előzmény: Marcesz (6541)
edk440 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6543
Egyelőre nem lesz magyar eBay

Az online aukciós cég Kelet-Európában beéri a lengyel piaccal.

Lengyelországban indította el az eBay első kelet-európai aukciós portálját, és rövid távon nem tervez újabb helyi oldalakat a régióban – jelentette a Reuters. A lengyel gazdaság az előrejelzések szerint kétszer olyan gyorsan fejlődik majd, mint gazdagabb szomszédai, és bár igaz, hogy az internethasználók száma ma még alacsony, a lakosságnak csupán 27 százaléka, 10 millió ember fér hozzá a világhálóhoz, e téren dinamikus növekedés várható. A helyi aukciós portálok látogatóinak száma eközben az elmúlt fél évtizedben évi 50 százalékkal, 3 millióra nőtt.

Az eBay ezért döntött a lengyel oldal beindítása mellett. Philipp Justus, a cég európai vezetője elmondta: egyelőre nincs tervbe véve további kelet-európai terjeszkedés, a lengyel szolgáltatással próbálnak meg tapasztalatokat gyűjteni a régióban. Az eBaynek azonban számos helyi riválissal kell majd megküzdenie a piacon. Az egyik legnagyobb lengyel aukciós portál, a piac 80 százalékát birtokló Allegro például 2,5 millió felhasználóval büszkélkedhet.

http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=10&id=12788
Atesz:) Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6542
Thx!
Előzmény: matchbox (6529)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6541
250 Ft? Elég nehezen adsz föl annyiért egy ajánlott levelet...
Előzmény: chapelle (6539)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6540

Nem igaz, hogy ennyi a max. Nekem volt már 11000 Ft feletti is. Persze lehet, hogy országonként vagy zónánként eltérő, bár ennek kevés a valószínűsége.

Előzmény: bugmaker (6538)
chapelle Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6539
A 10000 Ft feletti rész, a 250 Ft valószínűleg a bélyeg ára: Te a bélyeggel megvetted a szolgáltatást, amit a Posta nem teljesített, így visszajár :-(
Előzmény: bugmaker (6538)
bugmaker Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6538
Nekem tavaly (2004) novemberében tűnt el egy Amerikába küldött ajánlott levelem (benne 100 USD-vel). November 21-én ezt jeleztem a postán, megindították a kártérítési fotyamatot az amerikai postától, mivel az sikertelen volt most, április elején kaptam vissza 10 250 Ft-ot. Ez a max, annél többet nem fizet a posta.... Szóval 4.5 hónapba telt, mire érvényesíteni tudtam a biztosítást ...
Előzmény: Lackó koma (6535)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6537

Egyébként érdekes, hogy a bélyegbe nem kötnek bele, ugyanis az is értékcikk, tehát szintén nem szabad értékbiztosítás nélküli levélben küldeni. De ezek szerint működik. És szerintem bepróbálkozhatsz 11 500-12 000 Ft-tal is, nem kell sajnálni őket, legfeljebb ha túl van a limitükön, lecsípnek belőle.

A külföldre menő ajánlott leveleket alá kell írni most is.

Előzmény: vdetty (6536)
vdetty Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6536

Köszi szépen! Persze, hogy nem mondom, hogy pénz volt benne, de ez a bélyeges story jó duma. Nem fordult még elő, hogy kivették a pénzt a borítékból?

Magyarországon a feladási díj 15* kapod vissza, na majd meglátjuk! ez 2-3 hónapig tart? mióta nem kell már aláírni az ajánlott levelet átvételkor?

kössz

Előzmény: Lackó koma (6535)
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6535
"Nem tudjátok véletlenül, hogy a feladott összeg hányszorosát kaphatom vissza ha reklamálok? Angliába ment légipostával, ajánlottan."

Szerintem a postán majd ne igy kérdezd, mivel pénzt tilos küldeni levélben.
Nekem kb. 100 ajánlott leveles pénzküldésből eddig 3 tűnt el. Én azt szoktam mondani a postán, hogy 10000 Ft értékű régi bélyeg és képeslap volt benne. Úgy tudom kb. ez a plafon, amennyit kártéritenek, ennyit is kaptam vissza tőlük, ami általában némi nyereséget is hoz nekem. Persze akarná a fene ezt a tortúrát, főleg hogy az egész tudakozványos procedúra 2-3 hónapig tart.
Előzmény: vdetty (6534)
vdetty Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6534

Sziasztok!

Többen is írtátok, hogy tudnátok segíteni Paypal-os fizetésben!

Ha vki tudna segíteni, kérem, írjon, mert nagyon sürgős lenne a dolog.

Ui: Ja, a Magyar Postával én többet nem küldök pénzt.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a feladott összeg hányszorosát kaphatom vissza ha reklamálok? Angliába ment légipostával, ajánlottan.

köszi

Marcesz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 6533
A postánál a hozzáértők hagytak volna nagyobb helyett a cím leírásához! Egyébként az is probléma, hogy mi konkrétan teljesen máshogy írjuk kézzel az 1-es, 2-es, 4-es, 7-es számjegyeket (meg mást is), mint tőlünk nyugatra teszik.
Előzmény: malina (6532)
malina Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6532

Szép estét:)

Megint itt vagyok. Vettem  valamit a .de-n, elküldtem "nemzetközi postautalvánnyal", amiről később hosszas nyomozás után kiderült, hogy a cimzett ismeretlen, jövöget visszafele, közben, mert az idő sürget elküldtem ismét, de már WU-nal a summát, ennek 4 napja és az eladó a füle botját se mozgatja, pedig közben már a e-bayen át felszólitott, hogy rendezzem a számlát. háromszor is visszairtam a kódszámot, hogy a kasszához fáradhat, de se kép, se hang. semmi.

ilyenkor mi szokás? van valakinek valami tanácsa?

/kis kiegészités a postánál a hozzáértők a megfelelő osztályon azt mondták, hogy a nemzetközi postautalvánnyal az a baj, hogy külhoni postások gyakran nemigen törik magukat a cimzett azonositására, ha egy betűt nem birnak kisilabizálni, az már rögötn ismeretlen....ugyhogy csak gyöngybetűvel irok használják:)) /

koszi,

malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6531
Akkor viszont lehet reklamálni, hogy az áru nem egyezik meg a leírással. Nyugodtan állíthatod, hogy nem egyedül bontottad fel a csomagot és ha nem hiszi, innentöl szívesen a) jelented az ebaynek b) ügyvéddel levelezhet. Csak akkor "keménykedj", ha tényleg igazad van.
Előzmény: Dhokthol Genya (6519)
hágé Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6530

figyelem!!!

paypal problémára megoldás lehet a leírás alapján ez:

Mobius Service

próbálta már valaki esetleg?

matchbox Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6529
6479!
Előzmény: Atesz:) (6528)
Atesz:) Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6528

Hello Mindenki!

Bongesztem a forumot valaszokat keresve a kerdeseimre, de az utolso par szazat elolvasva, sem lettem sokkal elorebb, igy arra vetemedek eletemben eloszor, hogy irok is egy forumba nem csak olvasok :) es kerdezek a profiktol.

Szoval, arra keszulok, amit eddig meg szinten nem tettem, hogy Ebay-en keresztul vasarlok egy digitalis fenykepezot (nem csak a forumozasban vagyok kezdo:).

Az ebay honlapjan nagyon klasznak tunnek a Buy It Now ajanlatok is a kinezet gepre, de gondolom (foleg ahogy beleolvastam a forumba) termeszetesen nem minden olyan rozsaszin mint ahogy latszik.

Vagyis, elso kerdesem/keresem az lenne, hogy valaki megtudna dobni egy hasznos info csomaggal, amiben ossze van foglalva, hogy mire kell figyelni es mire lehet szamitani (eladokkal, szalittasi hataridovel, szalitassal, stb.) kapcsolatban. Egy ilyen osszefoglalas esetleg jol johet kesobb is mas hasonlo la'ma'knak, mint amilyen en vagyok. :-) (Ha pedig mar van ilyen akkor kuldjetek el a ... megfelelo szamu hozzaszolasra olvasni :)

Masik dolog ami kicsit specifikusabb -tul azon , hogy elso vasarlason nem szeretnek tul sokat a sajat karomon tanulni tudatlansagom miatt- az az, hogy hogyan is mukodik a PayPal ami a legjobb fizetesi modnak tunik.

Azt olvastam, hogy Mo-rol magyar bankkartyaval es szamlaszammal nem lehet, de en most sok veletlen folytan most Angliaba vagyok es van itteni HSBC-s Solo tipusu debit card-om is. (Ezert az ekezet nelkuli betuk, bocsi ertuk.:) Annak ellenere, hogy itt vagyok, sajnos nem vagom annyira az angolt, hogy normalisan eligazodjak a honlapon levo dolgokban es ne ferjen ram egy kis utba igazitas es egy par jo tanacs.

Elore is nagyon koszonom, ha valaki erdemleges valaszra meltat!

Atesz Beginner from Inglend :)

stark.1 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6527
Arról szól, hogy bizonyos összegig biztosítják a vásárlásodat, tehát ha valami probléma felmerül, akkor részben, vagy teljes egészében visszakapod a vásárlásod összegét.
Én egyszer vettem 70 fontért valamit a co.uk-n, de a cucc sosem jött meg, az eladó nem reagált. Elinditottam ezt a buyer protection processt és kb 7-8 hét múlva visszakaptam a pénzt. Magam is meglepődtem, ennyi idő alatt már elástam a dolgot magamban.

Vettem már mobiltelefont és más értékesebb cuccokat is, de azokért utánvéttel vagy átutalással fizettem.
Előzmény: lifeform (6513)
TGabesz Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6526
Köszönöm.
Előzmény: Da Shark (6525)
Da Shark Creative Commons License 2005.04.25 0 0 6525
Elég gyorsan, olyan 7-10 nap latt.
Előzmény: TGabesz (6524)
TGabesz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6524
Üdv!  

Szerintetek Hong-Kongba mennyi idő alatt ér ki egy postai levél?

Az aukcióban Norvégia szerepelt mint az áru helye, de az eladó oda kéri a pénzt.

Mindössze 18 euróról van szó, Európába több helyre küldtem már így, általában 2 hét alatt ért ki, de Hong-Kongba fogalmam sincs mennyi lehet. Köszönöm.

ZE Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6523
Röviden: a naphemük nagyrészt "occsó" kínai utánzatok, a fizetést terhelő költségek/szállítás/vám/ÁFA/tehó-tahó többe kerül, mint maga a hemü, etc...

Az alacsony árkategóriájú cuccok esetén elég nagy az esélyed arra, hogy tengeren túlról a járulékos terhekkel akár drágább is lehet a cucc, mintha itthon vennéd meg!
Előzmény: ferraj (6522)
ferraj Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6522

Szevasztok!

Régóta olvasom már a fórumot, elég sok ideje, de mostanáig eljutottam arra a szintre, hogy az info túlcsordulás miatt semmit sem értek :)

Szeretnék rendelni az USA-ból egy szemüveget és jó lenne ha valaki aki tapasztalt segítene nekem ebben A-tól Z-ig.

ferraj@vipmail.hu

MSN: ferraj84@hotmail.com

Tudom nem kis kérés de ha esetleg lenne valaki az igencsak jó arc lenne :)

Előre is köszi!

morbiczer Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6521

Amint látom a napokban beindult a lengyel e-bay.

http://www.ebay.pl/home

Talán vehetjük biztató jelnek is, hogy előbb-utóbb nálunk is lesz valami. Bár paypalra továbbra sem méltatják őket, úgyhogy végül is mindegy a dolog.

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6520
Ez a fotózás sajnos kimaradt.. :(
Előzmény: malenykij polgar (6518)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6519
Persze! Bőr! :)
Előzmény: malenykij polgar (6517)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6518
2. Amikor gyanús csomagolásban jön valami, felbontás előtt lefotózni, közben lefotózni, képeket az eladónak elküldeni. Ha szerencséd van, akkor biztosítva jött a motyó és ki lehet fizettetni. Ha spóroltál a szállításon, akkor nem lesz könnyű ráverni a balhét sem az eladóra, sem a postára. Nekem egyszer tök más inget adtak fel mint amit megrendeltem, hónapokig küldözgettem a maileket, fenyegetőztem, stb., amíg hajlandó volt az 1000+-os eladó reagálni. Azt mondta, hogy ezt a trükköt már sokan próbálták és unja. Amikor azt írtam, hogy ügyvéd veszi át a dolgot és tanú jelenlétében bontottam fel a csomagot, akkor egy-két hét alatt visszavette a régi inget és küldte a megfelelőt.
Előzmény: Dhokthol Genya (6516)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6517
1. Le volt írva az árunál hogy bőr vagy műbőr? Anélkül, hogy meg akarnálak bántani: az olvasás néha csodákra képes.
Előzmény: Dhokthol Genya (6516)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.24 0 0 6516

Közreadok itt 2 negatív tapasztalatot a vásárlásokról:

1 azonos eladótól vettem 3 db bőrgatyát 65 euro értékben. Tényleg szuper állapotúak, de műbőr. Állítólag használtak, de az eladó csak ilyeneket ad el, és 1400 + -ja van. Megemlítettem neki, hogy műanyagra nincs szükségem, amire felháborodott, fenyegetőzött stb... Az értékelést is visszatartotta és azt mondta, hogy minuszra minusszal válaszol. Az utolsó ajánlata, hogy visszaveszi, ha levonjuk a költségeit (15euro). Nekem a postaköltség még 7 euro lenne. Ti mit tennétek???

2, vettem egy motoros kabátot, aminek a belseje ki van szakadva. Ezekben van egy thermobélés, ami patenttal kapcsolódik a kabáthoz. Az eladó hihetően közölte, hogy nem érti, mert semmi baja nem volt, + értékelést is kaptam tőle. Mikorra megérkezett már szakadt volt. A ragasztása, csomagolása a doboznak is gyanús volt.

Előfordulhat, hogy kerestek a csomagban valamit /narkónyomozók/ és ők szaggatták el??? Az egész ügy külföldi történet a Magyar Postának nincs köze hozzá...

5letek??

lifeform Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6515
nemnem, csak gondoltam vki aki már próbálta vagy használja az összefoglalhatná egy két mondatban az előnyöket, hátrányokat, tapasztalatokat.
Előzmény: bugmaker (6514)
bugmaker Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6514
lifeform: a buyer protectiont illetően: menj az ebay honlapjára, klikk a Help feliratú gombra, majd a keres mezőbe ird be: buyer protection. Egy csomó hasznos infót kapsz. ... vagy esetleg lefordítsuk neked?!
Előzmény: lifeform (6513)
lifeform Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6513

Marcesz és ZE: most még egyelőre itthon vagyok, de 2 hét és utazom Londonba egy pár hónapra. Kinnt lesz bejelentett lakcímem és bankkártyám.

Azok válaszait is várom akik esetleg vásároltak már nagy tételben

- pl mobiltelefonokat -.

Szóval mi is ez a buyer protection? :)

Marcesz Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6512

Miután feltételezhetően magyar vagy, és ezért hivatalosan a PayPalt sem használhatod, a buyer protection sem érvényes rád (ránk).

Egyébként az eBay egyre inkább kivonja magát a vitás esetek szabályozásából (értsd: egyre kevésbé lehet rá számítani), nyilván ez abból is adódik, hogy egyre több országban születik (normális) törvényi szabályozás az e-kereskedelemről, és ezekben az országokban a bíróságok is egyre komolyabban foglalkoznak ezzel. Nálunk meg? El tudom képzelni, mit mondana a bíróságon az illetékes, amikor előadnád, hogy valaki átvert: "Hát mért nem tetcett a boltban megvenni?"

Előzmény: lifeform (6510)
ZE Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6511
Annyit, hogy:
A PayPal nem működik Magyar kibocsátású bankkártyával, illetve Magyar lakcímmel és így a kapcsolódó szolgáltatások sem, de ez ebben a topicban erősen RTFM...
Előzmény: lifeform (6510)
lifeform Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6510
PayPal Buyer Protection, ezt az ebayen olvasom. Tud vki erről vmit?
lifeform Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6509
Ja az a tuti, viszont sok esetben az ember nem hajlandó vagy nem tud vagy nem akar találkozni. Tuti lehúzás :(
Előzmény: Pavel (6508)
Pavel Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6508
Szerintem nagy tételnél, ha megoldható mindenképp jobb a személyes átvétel. Használt árunál előfordulhatnak olyan hibák amiket az eladó nem vesz észre, vagy esetleg nem is tudja, hogy attól már használhatatlan a cucc. Én hagytam már így ott árut, ha leküldte volna postán valószínűleg soha nem tudtam volna visszavetetni vele...
Előzmény: lifeform (6507)
lifeform Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6507

Sziasztok!

Bevallom nem olvastam végig az egész topicot, ezért bocsi :)

A kérdésem a következő, vkinek van tapasztalata a nagy tételű, nagy

összegű - százezres nagyságrend, vagy több - vásárlásokkal kapcsolatban?

Van vmi biztosítás vagy akármi ilyen esetekre? Ha 10-20 fontos mókát bebukom dühöngök egyet azt jóvan de ha egy ilyen bizniszt akkor asszem kihullik a hajam.

Esetleg személyes áruátvétel?

Előre is köszi!

Youme Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6506
A 6479-ben találsz egy linket. Szerintem olvasd el!
Előzmény: gregi91 (6504)
Da Shark Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6505
Dehogynem, nyugodtan licitálhatsz, kérdés hogy mi az amit szeretnél venni?
Hogy megéri-e?
Előzmény: gregi91 (6504)
gregi91 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6504
Szóval 100 zöldhasún alul nem éri meg vásárolni...
Da Shark Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6503
Hello,
Természetesen tudsz.
Ez attól függ, hogy az eladó mennyi postaköltséget állapít meg ill. ha a termék vámköteles, akkor a vámot és a hozzá tartozó áfát is bele kell kalkulálni.
Sokszor még így is megéri a business.
Előzmény: gregi91 (6502)
gregi91 Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6502
Valaki Írja le nekemhogy ha e-bay-en veszek mennyi ráfizetés kell még vagy eggyáltalál tudok-e MO.-n vásárolni?
Da Shark Creative Commons License 2005.04.23 0 0 6501
Sziasztok!
Jómagam már több mint 4 éve nyomatom az eBay-t, de eddig sosem volt abból
gondom, hogy a pénz odaérjen az eladóhoz.
Kisebb összegnél mindíg a borítékos megoldást választom, nagyobb összegnél pedig a Western Union Money Transfer-t, amit ajánlok mindenkinek.
A fő hangsúly szerintem a kommunikáción van, mindent meg lehet beszélni az eladóval.
timartom Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6500
Na egy új accounttal sikerült végül elutalni a pénz, a magasságos Bidpay nem akasztotta meg a dolgokat.
Előzmény: timartom (6443)
Petyalinho Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6499
ÉÉÉÉS MEGJÖTT A PÉNZ!!!
Előzmény: Petyalinho (6498)
Petyalinho Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6498
azt válaszottuk hogy nem rezidens és magyarország
Előzmény: Ariel (6495)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6497

Kétszer jártam két év alatt a következőképpen.

Felraktam a pénzt, gondoltam 2-3 nap múlva könyvelik és fizethetek a számláról a külföldi vásárlásomért. Sem 2-3 nap, sem 2-3 hét múlva nem történt semmi. Az első esetben mélen reklamáltam, s nemsokára rendben volt minden, láttam a pénzt a számlán, s fizethettem.

A második esetben ez nem sikerült, úgyhogy a londoni székhelyű irodát fel kellett hívnom, s másnapra megkeresték a pénzemet. Így már többe került a leves, mint a hús. Azóta ritkábban manibókerezek.

Előzmény: Petyalinho (6490)
Ariel Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6496
jah es nagy-britanniai cegkent van nyilvantartva.
Előzmény: Ariel (6495)
Ariel Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6495
a cibnel nem rezidenskent kell kezelni es 2 nap alatt ott van. (egyebkent a cibnel vezetik a szamlat is)

Előzmény: digicat (6494)
digicat Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6494
Mivel magyarországi számlájuk van, szerintem rezidens.
Nem rezidensként melyik országot adtátok meg? Kérdezzetek rá az OTP-nél, hogy mi történt.

Nekem 3 hét alatt írták jóvá az összeget, úgy, hogy közben kétszer reklamáltam náluk emailben. Azt ígérték, hogy a következő gyorsabb lesz, de azóta nem használtam.
Előzmény: Petyalinho (6490)
chapelle Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6493
Wow, ezért (is) imádom az internetet meg az unijót. Köszönöm az információt és tapasztalat-megosztást
Előzmény: Kispofi (6492)
Kispofi Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6492

Bankszámlanyitás Németországban

Megelégelve a különböző magyar bankok lehúzásait a legutolsó német utamon bankszámlát nyitottam ott (leginkább a ebay.de-n adok-veszek). Leírom a tapasztalataimat hátha valakinek tudok segíteni:

Bárki nyithat bankszámlát ehhez nem kell ott lakni. Én a HVB választottam több praktikus ok miatt. Számlanyitáskor nem kell rajta pénzt elhelyezni. Létezik egy direct banking szolgáltatás is amivel az interneten keresztül lehet kezelni a számlát. Többféle konstrukció van, én a basiskonto-t választottam. Havidíj 2 EUR (500 Ft) átutalás EU- ba 5 cent (12,5 Ft). Adnak hozzá ügyfélkártyát amivel az automatákból díjtalanul lehet felvenni kp-t a számla terhére. Természetesen a bankban is díjtalan a kp. kivétel (nálunk sajnos ez már nem természetes). Vannak más konstrukciók is aminek mások a kondíciói. Itt lehet megnézni www.hvb.de . Nagyobb számlaforgalom esetén érdemesebb másik csomagot választani, mert ott pl. az átutalás ingyenes.   

Vgaby Creative Commons License 2005.04.22 0 0 6491

Nekem 3.-án adták fel és 19.-én jött meg hasonló kondíciókkal.

Előzmény: kivi (6486)
Petyalinho Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6490

Köszi a segitséget, én vagyok Thrillseeker barátja és az én számlámról ment a pénz. Elméletileg pont ezt csináltuk. 19-én, 17 óra után adtam fel de eddigre nem jött meg a bookers számlára. :( Nálatok is ilyen lassan megy? Holnapra mindenképp meg kéne jönnie (erre láttok esélyt?).

Mivel az álltalad említett 4 mezot - ha minden igaz - jol töltöttük ki, 2 hibázási lehetoség van: 

- A bankkártyán a vezetéknév áll elol (pl: tót géza), a bookers profileban meg a keresztnevet jelöltem elolre angolszokásnak megfeleloen (géza tót). Ezen azért remélem nem akadnak fent.

- A másik, hogy az utalásnál volt egy olyan lehetoseg, milyen ügyfelek közt megy az utalás: Rezidens ügyfelek közt, nem rezidens ügyfelek közt, rezidens és nem rezidens ügyfelek közt. Mi az utolsót választottuk, mivel a Bookers elmléletileg nem rezidens (nem MOn van).

Ha ugy gondoljátok, valamit elszurtunk írjatok (meg egyébként is, hogy holnapra megjöhet-e <--- a FAQban max. 3 nap van jelölve belföldi utalásnál)! Köszi!

Petya

Előzmény: digicat (6485)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6489
OFF:
Ha velem történne, addig járnék utána, amíg ki nem derülne, hogy hol úszik el az a pár euró. Még akkor is, ha hónapok elteltével valami átlátszó hazugsággal jönnének. De azért vannak az ujságírók, hogy ne csak politikával töltsék az idejüket, hanem ilyeneknek is utánajárjanak. Van fogalmatok arról, hogy hányszor 8-9 eurót tesznek a zsebre a mocskok úgy, hogy az idegen bankra fogják??? Egy kis civil kurázsival utána lehetne járni. A külföldi partner és te is írjatok egy levelet saját bankjaitoknak azzal a megjegyzéssel, hogy a másolatot X ujság szerkesztöje kapja. Sok sikert!
Előzmény: Törölt nick (6481)
kivi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6488
Légi. :-)
Előzmény: matchbox (6487)
matchbox Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6487
Annyit lehetne könnyiteni, h légi vagy hajó?:-)
Előzmény: kivi (6486)
kivi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6486
Holnap adnak postára nekem egy $300 értékű csomagot Californiában. Tippeljünk mikor ér ide, USPS-el...
digicat Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6485
https://www.otpbank.hu/otpportal2000/online/HB0000000000.html?sid=

Belépsz

Belföldi forint átutalás

Átutalás összege: 10000
Kedvezményezett számlaszáma: 10700024-23178607-51100005
Kedvezményezett neve: Moneybookers Ltd.
Átutalás közleménye: <a TE Moneybookers azonositód, 6 számjegy!>

A fenti adatokat megtalálod a Moneybookers oldalán az upload funds -> Bank transfer oldalon. Ellenőrizd, nehogy az én számlaszámom legyen a fenti :-p

NEM fogadnak el készpénzbefizetést, valamint átutalást olyan számláról, aminek nem te vagy a birtokosa.

(Youme: nem teljesen ebay, de mehet a GYIK-ba :-)
Előzmény: Törölt nick (6474)
MZ-6 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6484
Elvileg az EU-n belül nincs bankok közötti levelezési költség. Legalábbis az OTP ezt állítja.
A borítékra én is gondoltam, azt hiszem ez lesz belőle...csak elmagyarázni nehéz.
chapelle Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6483
Ez valószínűleg a bankok közötti levelezői díj költsége lesz. Tényleg nem kéne felmerüljön, pláne nem ekkora összegnél. Olyanra már gondoltál, hogy írsz egy emilt a PSZÁF-nek? Én amikor ezzel fenyegettebben régebben azt a bizonyos nagy magyar bankot akkor rögtön foglalkoztak a nekik kicsi összeg terhelés törlésével
Youme Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6482
Pedig valaki jól jár!
MZ-6 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6480
Sziasztok!

Mit lehet akkor tenni ha az eladó állítja, hogy 5,5 Euróval kevesebbet kapott? (64 helyett 58,5-öt) Beikszeltem, hogy az idegen banki költséget én vállalom. Az OTP-nál azt mondták, hogy 64 Euro ment ki és a másik bank nem vonhatott le semmit.
Youme Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6479
Remélem nem lesz belőle baj, de hetente egyszer mindig berakom ezt, hátha olvassák is majd:

GYIK
Ariel Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6478
pedig sima belfoldi giro atutalas....
talan ird le hogy milyen mezot nem talalsz.
egyetlen plusz dolog van, hogy a megjegyzes mezobe bele kell irni a MB acc szamodat.
Előzmény: Törölt nick (6474)
Ariel Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6477
sorry ezt nem ide akartam :)
Előzmény: Ariel (6476)
Ariel Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6476
http://www.motorsokk.hu/media/videok/014/133_Talma-estoril.wmv
Rukawa Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6475
Na közben megbeszéltem a sráccal hogy ne legyen 380 a value, hanem csak 100at tegyen rá, talán így meugszom a vámot meg az áfát...mostantól már csak imádkozzok :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6474
Valaki, aki vágja a témát, leírhatná, hogy pontosan hogy is kell pénzzel feltölteni moneybookers-es számlát. Van ugyan leírásom hozzá, mégis máshogy fest a dolog élesben és hiába a paypal körül forog itt majd minden, remélem tudtok segíteni.

OTP-s számláról próbáltunk neten keresztül utalni pénzt, de a bookers-leírásában találhatónál kicsit több mezőt kellett volna kitölteni és nemigen volt fogalmunk, hogy miként fogjunk hozzá.
bugmaker Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6473
Gerik: kérlek, keress vissza. EZERSZER ELMONDTUK: MAGYAR BANKKÁRTYÁT NEM FOGAD EL A PAYPAL:
Előzmény: Törölt nick (6470)
hágé Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6472
félig OFF válasz: bankokban is csak emberek ülnek... én eccer úgy kaptam úgy kb 65e Ft értékű csomagot, hogy egy fityinget se vontak le érte :))
Előzmény: DieM (6469)
timartom Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6471
He, he...Én meg már elkezdtem keresni a szövegben.
Előzmény: edk440 (6467)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6470

Van valami hir hogy magyaroszágrol lehet paypalt használni?

Magyar cimmel magyar kártyával?

Nincs idöm végigolvasni a topicot. :)

DieM Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6469

felig OFF kerdes... de nem talaltam meg az aktualis listat hozza..

Vettem egy konyvet egy angol webshopbol, kartyaval fizettem, de font helyett forintban vontak le... nem 40 fontot, hanem 40 forintot. Nos nem estem azert ketsegbe... :) De a kerdesem, hogy ezutan varhato, hogy valamikor levonjak az igazit? Reklamalni nem feltetlenul akarok e miatt.. de akarok meg toluk rendelni.. s nem csak ilyen feltetelekkel :)

ZE Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6468
Bizony-bizony... az ÁFA na'on bír fájni, ugyanis fogják az áru vámértékét (ami vagy a papíron lévő, vagy -ha az lényegesen alacsonaybb a forgalmi értéknél, akkor a becsült árat), erre rányomják a vámtarifa szerinti vámot. (Belföldiesítés, vagy mifene...) Hozzáadják a szállítási- és egyéb költségeket, majd az egészre számolják az ÁFA-t. Tehát a szállítási költségre (amit ugye te egy kinti szállítmányozónak fizetsz meg megbízotton (a csomag feladója) keresztül) is ki kell fizetned a magyar ÁFA-t. (Ha te adod fel a csomagot (Tehát a feladó is te vagy, meg a címzett is te vagy), akkor mit lép a vámos? (No meg a posta...)
Előzmény: t.lantos (6459)
edk440 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6467
Maguktól nem írták, nekem kellett rákérdezni.
Előzmény: timartom (6463)
malina Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6466

szia, biztosan kuszán irtam le:)

az eladó feltett 5db egykilós ruhadizájnos kiadványt+ 1db mezei szabásmintát - értéke minimális és amugy is megvan. -

"G" nevű licitáló mindre licitált. az utolsó 25 másodpercben az egyikre rálicitáltam, fájt rá a fogam, enyém is lett. "G"megnyert 4 db könyvet+1 db szabásmintát.

két hétig semi választ nem kaptam, majd fogtam és kifizettem a holmit, mire irt az eladó, hogy miért fizettem ki, ingyen is odaadja, legyünk barátnők. Aztán megkaptam a könyv helyett a szabásmintát, amit eredetileg "G" vett, udvariasan megkérdtem lehet, hogy véletlen elcserélte a dolgokat? ha szt mondja igen, nem nagyon pattogok, de semmi válasz. Aztán láttam, hogy "G" a 4 db könyvet és a szabásminta aukcióit pozitivan minősitette, pedig az nálam volt. Gondolom megkérte az eladót,hogy inkább neki kéne mind az 5 könyv / az eladó elég olcsón adta/. É n meg mérges lettem irtam pár levelet, semmi válasz, aztán minuszoltam. visszakaptam, hogy tanuljak meg németül. igaz beszélek németül, de egy vastag könyv és egy A-3 as papir megkülönböztetéséhez nem kell nyelvtudás:))

Azóta már rájöttem hol kell jelezni, ha nem rendben kapom meg az árut, de hát ez volt az első üzletem. talán tanulságos.

Előzmény: Marcesz (6450)
ferferfer Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6465
Köszi, az amex-et végülis én is megtaláltam de csak Bp-n van irodájuk. Veszprémi lehetőséget nem tud valaki?
Előzmény: morbiczer (6464)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6464

Én az American Expressen keresztül szoktam küldeni money ordert az USA-ba. A Deák Ferenc tér és a Vörösmarty tér között van irodájuk Pesten (Deák utca / Bécsi utca sarka). Megkezdett 200 dolláronként 1500 forint a költség.

Hogy máshol ilyet hol lehet intézni Magyarországon, azt nem tudom.

Mások itt emlegették a bidpay.com-os megoldást, ami olcsóbbnak / hatékonyabbnak és talán gyorsabbnak is tűnik, de arról én nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: ferferfer (6462)
timartom Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6463
Köszi, ez már elkerülte a figyelemet.
Előzmény: edk440 (6461)
ferferfer Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6462

Közben használtam a keresőt. A kérdésem már csak az, hogy az International money order-t milyen helyeken lehet igénybe venni? Írta valaki az USPS-t Bp-n, ezen kívűl van más lehetőség?

Köszi 

Előzmény: ferferfer (6460)
edk440 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6461
Ezt írták:

,,An account is only frozen for 3 business days after multiple bank declines.
You do not need to take any action; the account should again be available
and you can place an order now with no problem.''
Előzmény: timartom (6451)
ferferfer Creative Commons License 2005.04.21 0 0 6460

Helló,

az lenne a kérdésem, hogy az international money order milyen fizetést jelent, hogyan működik pontosan? Működik minden Mao-i bankban? Ezt írta az eladó egyébként: An international money order in US funds available at any of your banks and send it air mail and as soon as I get it I will mail your item.

Köszi a segítséget: fer.

t.lantos Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6459

Vagy meguszod. Most jott fenykepezogepem.Ertek 50, biztositas 200. Megusztam :) De ez biztos vamosfuggo is. A 380 soknak tunik. A ruha meg erosen vamkoteles. De a vam nem faj annyira, mint a 25% afa.

Előzmény: bugmaker (6456)
Rukawa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6458
pfff beszarás hogy mekkora ****** az itteni vámosok, és ha esetleg nem menne rá biztosítás? akkor vmennyivel megnő az esélyem hogy nem kell vámot meg áfát fizetnem?
Előzmény: bugmaker (6456)
bugmaker Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6457
$380 két cipő? Ennyiért mit tud? Helyetted fut? Antigravitációs betét van benne?
Előzmény: Rukawa (6452)
bugmaker Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6456
Ha $380-ra biztosítják a csomagod, akkor ez lesz a vám és áfa alapja. Az esélyed kb 0.0000001% hogy megúszod sarc nélkül. Az ajándék checkbox ilyenkor már semmit nem segít. Szóval készülj fel kb $125-nyi adományra az államnak.
Előzmény: Rukawa (6455)
Rukawa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6455
az áfát kihagytam, szal arra is kiváncsi lennék
Ariel Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6454
a lepenyhal meg utoljara...
Rukawa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6453
persze USAból jön a cucc
Rukawa Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6452
Na végre sikerült megegyeznem egy eladóval és a tesom is kifizette a pénzt nekem paypalon keresztül (ugye itthon nem tudom használni az övég meg macerás blablabla) és most jön a szállítás, itt egy kérdés

Az eladó minenképpen insurancet akar tenni a cuccra 380 dollár értékben, ez a 2 cipő ára. Kérdésem az lenne hogy itthon nekem kell vámot fizetni ilyen esetben? persze giftként fog jönni a cucc, van esetleg vmi esély hogy megusszam a vámot? USPSszel jön

köszi a segítségeket előre is

Üdv
timartom Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6451
Biztos ami biztos én csináltam egy új accountot és azzal újra megpróbálta fizetni. Meglátjuk, hogy átfut-e így. Remélem most nem rendszerhiba köszönt be :)

És neked a zárolást mikor oldották fel?

Egyébként köszi a tanácsokat.
Előzmény: edk440 (6449)
Marcesz Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6450

Gyors fejtöréssel rájöttem, hogy a cucc amit vettem annál van, aki a többit is megvette, mert az eladó aukciói közt szerepelt az is amit én kaptam, és azt is az vette meg és pozitivan értékelte a tranzakciót, pedig a cucc nálam volt:)

Ez nekem magas... Egy aukcióra csak két ember tud értékelést adni: az eladó és a vevő. Senki más.

Előzmény: malina (6446)
edk440 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6449
Amikor nekem a VISA rendszerhibája miatt visszautasítottak egy csomó tranzakciót, az egész accountomat lezárta a Bidpay egy időre.

Megpróbálhatod a meglévő accounttal újraküldeni azt a tételt, akkor kiderül.

Új regisztrációt ugyanúgy fizetés során lehet csinálni.
Előzmény: timartom (6445)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6448

Azaz "Nagyon jó!"

morbiczer Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6447

"Morbiczer Talugi marokkói nagykövete ha jól emlékszem :) "

Nagy jó! :)

Szóval nem ez a családnevem.

Előzmény: Pavel (6435)
malina Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6446

Szia :)

köszönöm a választ, pont ez aggasztott, én is ovatosan vásárolnék mondjuk egy üzbég eladótol, pedig bennem  lehet kisebb az előitélet, mint egy fajtiszta németben: / én legalább sejtem hol van üzbegisztán :) /

onnan is gondolom, hogy több kérdést is kaptam a termék eredetiségét illetően.

egy másikat meg oylan vett meg, akiröl látom az eladásain hogy ilyesmit árul és jelképes haszonnal :) tovább fogja adni.

közben még egy eladás lefutott rendben, azon reménykedem, minél több lesz, annál inkább mernek vásárolni.

ráadásul van még egy minuszom is,  vettem valami apróságot amit gyüjtök, valaki feltett egyenkét öt hasonlót, nekem egy hiányzott, arra az utolsó fél percben rálicitáltam, a többit megvette egy valaki. egy hónapig egy levelemre se válaszolt az illető, majd elküldtem neki a pizt, mire megkérdte miért fizettem, odaadta volna ajándékba is,/milyen kedves:))/ majd postázott vallami filléres hülyeséget, amire semmi szükségem. Gyors fejtöréssel rájöttem, hogy a cucc amit vettem annál van, aki a többit is megvette, mert az eladó aukciói közt szerepelt az is amit én kaptam, és azt is az vette meg és pozitivan értékelte a tranzakciót, pedig a cucc nálam volt:)

ezen a németesdin elgondolkodom, a tanácsoddal biztosan ki tudnám küszöbölni az ilyen godnokat, utána nézek, hogy hogyan, és milyen költségekkel tudnám kivitelezni.

nem vagyok egy régi motoros, de amit küldtél, azt megnéztem, édesek a sok 0-ás licitálók :)), sajnálom a vásárlót.

de genyaságból megkérdem, hogy más nicken ugyanarról az ip-ről a saját licitemet is fel tudnám elvben tornázni?

persze tisztán csak elméletben:)))

Előzmény: Dhokthol Genya (6436)
timartom Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6445

A teljes account le van tiltva? Lehet, hogy csak félreolvastam a levelet, de én azt hittem, hogy a konkrét tranzakció van letiltva.

Az újraregisztráláshoz úgyanúgy kell egy tranzakció mint ahogy először bejelentkeztem?

Előzmény: edk440 (6444)
edk440 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6444
Én ilyen esetben újraregisztráltam a Bidpayn más emailcímmel, ugyanazzal a kártyávl, és ment.

A kártyád nincs letiltva, csak a Bidpay tiltotta le időlegesen az accountodat.
Előzmény: timartom (6443)
timartom Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6443

Na sikerült nekem is belefutni egy Bidpay-es letiltásba :((( Megkaptam a formalevelet, hogy most az egyszer nem, de a jövőben igen bla, bla, bla....

Egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy mi a gond, mert már volt korábban tranzakcióm velük és nem volt semmi probléma, eladó ok (10000+ pozítiv feedback), fedezet van.

Nagy nehezen rájöttem (hátha segít másoknak is). Képzeljétek el, hogy legnagyobb megrökönyödésemre az "order status and information" résznél (amit a manage orders résznél található lényegében a megtörtént vagy folyamatban lévő tranzakciókat rögzíti) a name on card rublikában egyszerűen a nevem helyett (amit korábban már rögzített) beírta a kártya típusát! Korábban ilyet nem csinált én meg automatikusan elfogadtam gondolva arra, hogy a rögzített adatokat átvezeti.

Szóval figyeljetek oda és többször ellenőrizzétek át milyen adat megy ki a 'rendelésnél'.

Kérdésem lenne viszont

Aki már járt így annak mikor oldották fel a zárolást (OTP-s lévén felhívtam a telefonos bankközpontot aki 1-3 napot ígért)?

Másik, hogy szerintetek ugyanerre a tranzakcióra lehet mégegyszer próbálkozni Bidpay-el (optimista vagyok), vagy mehetek ANEX csekket venni (mindkettőt elfogadja az eladó)?

hágé Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6442
ezzel csak az a gebasz, hogy nincs paypal accountom, és ugyebár nem is nagyon lehet. most irtam egy levelet a fickónak hogy csak a visa logot láttam, azt hittem simán dombornyomottal lehet fizetni... meg mentegetőztem, hogy ez volt első "vásárlásom". kiváncsi leszek a válaszra... :-/
Előzmény: edk440 (6439)
petke81 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6441
MIvel az elso vasarlasom lesz/lett volna, mindenkepp tanultam belole...)
Koszi a tanacsokat!

Szep napot;)
petke81 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6440
Igen, 92000 HUF, nem EUR.
Azóta sem jelentkezett emberem, pedig probaltam vele felvenni a kapcsolatot.
Lehet, hogy elfogadta a magyarazatot?
edk440 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6439
Ha eccer buyitnow-ztál, akkor megvetted. Attól, hogy leszeded a saját megjelenítési listáról, még köteles vagy kifizetni. Nincs olyan, hogy visszavonás.
Előzmény: hágé (6438)
hágé Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6438

nem értek valamit...

akartam venni egy cuccot, aztán láttam hogy semmilyen módon nem tudnám kifizetni, de sajna későn,  "buy it now"-ra kattintás után. aztán a rendelési listámról leszedtem vagy visszavontam, erre tegnap is meg ma is küldték az invoice-t... mi a teendő???

edk440 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6437
Sajnos ez a jogszabály már nem hatályos személyes vásárlás esetén. Az eladó nem köteles 8 napon belül visszavenni a terméket, ha te el akarsz állni a vásárlástól.
Előzmény: Törölt nick (6432)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6436

Egy őszinte választ várok! Te bíznál egy balkáni eladóban? És 100-ból hányan tudják, hogy ez itt nem a balkán? ettől kevesebb százalékosan a potenciális vevőd. Szerintem. Meg túl bonyolult nekik, macerás.

Úgy tudod szépíteni az eladási cuccot, hogy a helyét Egy német címen jelölöd meg, és onnan is postázod, ottani postaköltséggel.

Nyitsz kint egy bankszámlát is, és oda utaltatsz.

Ettől aztán a vevők számára mocskosul egyszerűvé válik minden.

Viszont van egy olyan sejtésem is, hogy az eladók kicsit másodnikkel mintha felpumpálnák a liciteket.

Itt egy ilyesmi, amiről azt gondolom, hogy nem frankó!

Főként azért, mert volt egy másik hasonló kamera is, aminek az aukcióját leállították.

Itt. Vagy nem tudom mi történt vele, de volt már 300 euro is.
Előzmény: malina (6425)
Pavel Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6435
Morbiczer Talugi marokkói nagykövete ha jól emlékszem :)
Előzmény: hágé (6429)
digicat Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6434
http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc.cgi?docid=99900017.KOR&dbnum=3
17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet A távollevők között kötött szerződésekről

Mivel az interneten is távollevők között kötődik az üzlet, a 8 nap ott is érvényes (a kézhezvételtől számitódik, nem a vásárlástól).
Arra, hogy mi történik, ha az eladó nem Magyarországon van, nem tudok válaszolni. Szerintem (a józan ész szerint) az eladó országának törvényei érvényesek.
Előzmény: Törölt nick (6432)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6433
Volt már rá példa, hogy peres útra terelték az ügyet, mert tulajdonképpen érvényes adásvételi szerződés köttetik. Ezért érdemes jól meggondolni, hogy mire kínál az ember, vagy fordítva, hogy mennyiért kínálja a motyóját.
Előzmény: morbiczer (6427)
edk440 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6431
- Szerintem nem 92 euróról, hanem 92 kFtról van szó.

- Nem lehet, hogy nem visszalépési, hanem visszaküldési jogot biztosít az az eladó? Mert a magánszemélyek azt szokták kizárni.
hágé Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6430
természetesen a választ e-mailen várnám, a netikettnek megfelelően...
Előzmény: hágé (6429)
hágé Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6429
bocsi, ez erősen off: neked ez a családneved?
chapelle Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6428
Amerikai eladók (cégek) fel- feltüntetik a banki költségeiket is, tehát azokat itthon nem kell vállalni.
"Wire transfer fee" -ként közölték velem, fix 20 USD egy 140 US$ cuccért, nagyjából ennyi az én bankomban is. Ennél jobban sajnálom a 40 US$ szállítási költséget, de még mindig olcsóbb mint a magyar kisker ár, nem is értem...
Előzmény: ZE (6426)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6427

1. Szerintem az egyetlen korrekt dolog az, ha kifizeted, aztán a pénzt meg vagy behajtod a lányon, vagy eladod a cuccot, vagy bukod a 92 eurót. És még tanultál is az esetből.

2. Megint más kérdés, hogy elvileg lehet visszalépési jogod. Nem vagyok ennek szakértője, de én egy olyan német csávótól szoktam rendszeresen vásárolgatni, aki mindig feltünteti, hogy pár napon belül gond nélkül visszaléphetsz (SZVSZ az se különösen korrekt, de jogod van hozzá.) Gondolom őt erre valami jogszabály kötelezheti, mert ő az ebayes kereskedést hivatásosan műveli. Asszem a németeknél (vagy Eu szinten? nem tudom) vannak az internetes kereskedést szabályozó olyan jogszabályok, amelyek ilyen engedményekre kötelezik az eladót (és védik a meggondolatlan vevőt.)

(Német) magánszemélyeknél azonban általában ott figyel, hogy mivel magánszemélytől vásárolsz, ezért nincsen visszalépési jogod.

3. Ha nincsen ilyen viszalépési jogod (nem tudom, hogy ez mitől függ), akkor elvileg neked élő szerződésed van az eladóval, hogy megveszed tőle a cuccot. Gondolom (szigorúan elvi szinten) ezt peres úton is érvényesíthetné, ha akarná. Nyilván határokon túl és egy végsősoron nem túl nagy összegért nem fogja venni a fáradtságot. Ajánlatodra (vételtől való elállás, költségek megtérítése) pedig vérmérsékletétől függően fog reagálni. Nem tudom, mennyit ér úgy egy ilyen iPod, ha áron alul vásároltad, akkor még talán örül is, hogy később megpróbálhatja többért elsózni.

Előzmény: petke81 (6423)
ZE Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6426
Szépíteni nem szép dolog: a megadottak valóságtartalmáért te felelsz.

Ha neked utalnak, akkor a vevőnek kell (illik...) viselni a teljes banki költséget, ergo te a leütési árat várhatod a számládra. Ha nem annyi érkezik, akkor egyeztethetsz a vevővel, hogy egészítse ki, vagy utalással, vagy más módon.
Előzmény: malina (6425)
malina Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6425

Szép napot :))

egészen uj vagyok itt, köszöntök mindenkit és teccik a topik, ahogy átolvasgattam , már segitett is. /nemzetközi postautalvány/

Most kezdegetem az eladást az e-bay.de-n : volt 6 vásárlásom, és három eladásom.

Az első bizniszem sajnos minuszos volt, kifzettem a terméket, de nem kaptam meg, valami apró hülyeséget küldött helyette a csaj, levélre meg semmi válasz. én meg botorul leminuszoltam, amit persze vissza is kaptam. / aztán meg pattogtam az e-baynél, mire az e-bay lenullázta az épp aktuális, más tranzakciós 5 eurós számlámat, nem kellett kifizetnem/, tanulság: nem szabad minuszolni, mert visszakapod..:))

Azon gondolkodom, egy uj nicken megéri -e ujrakezdeni, vagy a többi pozitiv minősitésemért már kár lenne?

ahogy összehasonlitottam a befejezett aukciókkal, kicsit olcsóbban veszik tőlem, mint egy igazi germántól, feltüntettem, hogy az áru magyarországon van. Jól tettem? vagy szépiteni kell? azért a postakölségért, amiért a többiek küldik én is elküldöm, ebben mindegy lenne a vevőnek. Az utánvét se vészes, azt sesetleg tudja valaki, ha nekem fizetnek átutalással, az mekkora pluszköltséget jelent?

Szeretnék minél hatékonyabb lenni az eladásban, tanácsot kérek, Van-e esetleg valami, amivel kivánatosabbá tudnám tenni magamat? :))

köszönöm

ja, és végre süt a nap :))

stark.1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6424
"Paypal accounttal rendelkezni veszélyes és idegesítő lehet"

Ez a mondat megfogott a hozzászólásodban, kifejtenéd, mit is értesz pontosabban ezalatt?

Nekem van ugyanis Paypal accountom, de nem tapasztaltam a fenti problémákat eddig, se nem veszélyes, se nem idegesít a megléte :).
Sőt, olyan is volt már, hogy egy megvásárolt dolgot nem kaptam meg sosem, amit Paypalon keresztül fizettem és elindítottam a Paypal által biztosított vásárlóvédelmi folyamatot, aminek eredményeképpen visszakaptam a teljes összeget. Nem tudom a Bidpay ad-e hasonló szolgáltatást, de ez azért inkább megnyugtató, mint idegesítő szerintem.
Előzmény: Törölt nick (6410)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6423
Termeszetesen mar megirtam neki, mi tortent.
A magyar ebayezok tekintelyenek megorzese erdekeben termeszetesen a hirdetes arat kifizetem neki.
Koszi a segitseget!
bugmaker Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6422
petke: szerintem irj egy levelet az eladónak bocsánatot kérve, hogy "megváltoztak a dolgok" és nem tudod kifizetni az iPod árát. Ajánld fel, hogy kifizeted az eladó minden hirdetéssel kapcsolatos költségét, cserébe tekintsen el a negativ visszajelzéstől.

Persze, semmi garancia nincs, h elfogadja, de ha látja rajtad a pozitív hozzáállást esetleg az eladó is úgy áll hozzád. Kötelezni nem tudnak semmire, legrosszabb esetben kapsz negativ visszajelzés, néhány után letiltanak. Ezzel azonban rontod a rendes magyar ebayezők tekintetét!
Előzmény: petke81 (6421)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6421
Igen, jogos.
A lany megmondta, hogy nem kell neki.
Mit tudok tenni?
En nem akarom kifizetni helyette a 92 rugot.
Ha nem fizetek meg, nem kapom meg, eddig ok, de ha nem fizetek, kotelezhetnek-e ra valahogy, hogy fizessek?
Szankciok?

Vagy mashogy megkozelitve: 40 gigas ipod photo elado!:)

apca Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6420
Kerlek segitsetek, nem tudom mit tehetek, nagyon kinos h a lany visszamondta a dolgot, pedig ugy tunt komolyan beszel.

Rossz a megközelítésed: nem az eladóval kell egyezkedned, hanem a lánnyal. Amennyiben benne hagy a sz@rban, levonod a következtetést a jövőre nézve.

Te mit szólnál az eladó helyében ilyen esetben? Azt, hogy -Persze, megértelek, ilyenek ezek a nők, ne is törődj vele, természetes, hogy nem kell elvinned...
Előzmény: petke81 (6419)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6419
Sziasztok!

Beleestem abba a hibába, hogy egy barátnőm lelkesedésére licitálgattam egy ipodra, mert már egy éve erre vágyik. Megbeszeltuk, meddig megyunk el, hogy megerje.
Na most mitadjisten megnyertuk a licitet, de kiderult fel ora mulva, h a kezdeti lelkesedes alabbhagyott, es megsem kell neki, mert meg igy is sokallja az osszeget...
En vagyok a szar, de megprobaltam elmagyarazni a sracnak, h mi tortent, eddig sajnos meg nem kaptam valaszt.
Mit tudok tenni? Koteles vagyok kifizetni a 90 rugot?
Tud ra kotelezni? Kerlek segitsetek, nem tudom mit tehetek, nagyon kinos h a lany visszamondta a dolgot, pedig ugy tunt komolyan beszel.
Mit mondjak a sellernek?

Koszi a valaszokat!
Delfin7777 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6418

Sziasztok!

Eladni szeretnékaz ebay-en. Sikeresen regisztráltam (szerintem vevőként) magam és amikor a My eBay -be, Start Selling! -be és a Set up a seller's account -ba belépek, akkor kéri a credit card adatokat, ezeket megadom, (többféle kártyával is próbáltam), de ezután mindig a

Please Create a Seller's Account üzenetet adja és innen nem jutok tovább.

Kérem, hogy segítsetek nekem. Köszönöm.

ZE Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6417
NEM creditcard, hanem "CNP-enabled", azaz "kártya jelenléte nélküli tranzakcióra engedélyezett" (vagyis a kártyaszám (és az ellenörzőszám meg a lejárat) elég a fizetéshez) bankkártya kell az internetes fizetésekhez. Ez lehet plasztiklapocska, mely hordozza a szükséges adatokat,d e lehet egy egyszer vagy többször használható "virtuális" kártyaszám is.
Credit card, azaz hitelkártya (Hitelkártya: a bank pénzét költöd vele, valamint nem vagy köteles a teljes elköltött összeget a határnapig visszafizetni (ha igen, akkor az terhelési, vagyis charge kártya, lásd AmEx) , illetve a határnapig visszafizetett összegre nem kell kamatot sem fizetned) nem tudom, létezik-e csak virtuális kártyaszámként, de azt hiszem nem; Ilyen virtuális kártya általában debit, azaz betéti kártya szokott lenni.

Előzmény: valamilanykabatban (6416)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6416
szia
a creditkártya az a virtuális kártya is lehet?
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6415
De, volt róla szó. Igen, a Bidpay Money Ordert küld az eladónak.
Előzmény: hágé (6411)
Yogi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6414
Fene egye a Postát. Az ajánlott elsőbbségi levél, amiben pénzt küldtem, négy hét alatt ért Angliába.
Ariel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6413
kicsi a valoszinusege hogy az angolok elfogadnak bidpayt...
erdeklod meg nala.
Előzmény: hágé (6411)
hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6411

aham. dombor-visa van, szoktam rendelgetni, csak ez az ebay-es dolog új...

tehát ha azt írja, money order, és addigra csinálok bidpay accountot, akkor menni fog?

a biztonság kedvéért rákérdeztem eladónál, hogy fogad-e bidpay-t, de ha jól értelmezem, akkor ez tulképp a money order?

alábbi kollegától meg elnézést, keresgélek én mindenfelé, de konkrétan ezt még nem kérdezték

edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6409
Mert az egy teljesen más fizetési mód és sokkal drágább is.

5x10^6 alkalommal leírtuk, hogy mi a különbség. Használd már a keresőt, ha odatették neked a zindexes fiúk az ablakod bal oldalára!
Előzmény: hágé (6407)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6408

Működik!!!!!

Az ablakban van egy pont, ahol van annyi térerő, hogy ha nem mozdítom meg a telcsit, akkor veszi a sms-t. Persze időjárásfüggő a dolog. Majd csak viharmentes napokon utalok. :)

Mától van villamos/elektromos/elektronikus aláfirkálásom és utáltam is egy tételt.

Mindekinek köszönöm a tippeket.

Előzmény: edk440 (6405)
hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6407

kicsit még olvasgattam fórumokon, de nem igazán tisztul a kép...

tehát van olyan lehetőségem ennél a cuccnál, hogy money order

erre azt írják máshol, hogy jó, mert bidpay.com-ról lehet fizetni. a bidpay.com-on meg azt írják, ez tulképp western unionon keresztül megy. akkor nem egyszerűbb ha western union irodába megyek? vagy hogy van ez?!?

help me please!!!

hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6406

sziasztok!

brand new vagyok errefelé, remélem tudtok segíteni (és remélhetőleg nem olyat kérdezek amit már leírtatok 100x...)

kinéztem egy cuccost eBay-en, de sajna se credit card, se paypal fizetési mód nincs. utóbbira találtam néhány megoldást, de azért írhatnátok tippeket, a jövőre vonatkozólag :)

viszont ami fontos lenne: a kinézett cég angliában honos, tehát EU.

kérdés1: az ott feltüntetett ár netto? kell rá fizetnem magyar ÁFA-t? vám ugye nincs?

kérdés2 (a húzósabb):

az alábbi fizetési módozatok közül melyik mit jelent? gőzöm sincs róla sajnos... anno 1 éve próbáltam western union-on keresztül angol cégnek küldeni pénzt, de elhajtottak a francba. szal amiket elfogadnak:

postal order

cash recorded delivery

cash on collection

cheques (allow 7 days to clear)

Please, segítsetek, fontos lenne!

edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6405
Itt a megoldás lefedetlen területen OTP-s utalásra:

http://www.usbwifi.orcon.net.nz/wokaxim.jpg
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6404
Megölni nem ölik, csak morcosak lesznek, hogy kevesebb pénzt kapnak, mint amennyit várnak. Akkor utalhatsz másodszor: dupla költség. Ezért muszáj vállalni a külföldi költséget.
Előzmény: ply (6403)
ply Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6403
Jó az ötlet, engem is érdekelne egy ilyen táblázat. Szóval az elmúlt pár hónapban Némethonba utaltam a Fõváros Bankból 40 és 70 eurót. Az utalás jutaléka 1220 és 1217 Ft volt, a külföldi költség 3.5 euró, átváltva 868 és 854 Ft, az ennek az átutalásának jutaléka 496 és 489 Ft. Szóval úgy tûnik, hogy az összegtõl szinte függetlenül kb. 2500 Ft pluszköltséget kapok. IBAN/BIC-es átutalásokról van szó. Van, aki úgy utal, hogy nem vállalja át a külföldi költséget? Az ilyenért nem ölik meg az embert?

Előzmény: erozsolt (6401)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6402
Raiffeisen azonos devizanemben min. 5 dollár, forintszámláról min. 10 dollár. A forintszámla havidíjmentes is lehet, a mellé rendelt devizaszámla mindig az.
Előzmény: erozsolt (6401)
erozsolt Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6401
Sziasztok,

Már egy ideje nem figyeltem a fórumot, de kezd egyre idegesítőbb lenni az OTP-m IBAN-os átutalása ami min. 2000, de néha 6000 forint is. A harmadik felet nem én fizetem, magyarul ez csak a sima IBAN/BIC-re vonatkozhat. Tudnátok írni a többi bankról is, hogy tapasztalat alapján mennyiért utalnak, ill. mekkora a számlavezetési díja a legolcsóbb csomagnak? Ha összejönne pár adat, akkor feltehetnénk egy GYIK-re és szerintem nagyon sokaknak segítene.
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.16 0 0 6399

Van egy statisztika, miszerint egy aktiv ember /jelen esetben betelefonáló/ hozzávetőleg 500-1000 ember véleményét tükrözi. Kérj meg még pár embert, rokont, látogatókat, családtagokat, hogy panaszkodjanak 1-2 hetente. Az, hogy tudják, még nem ösztönzi őket a fejlesztésre, de ha jó hangosan sírsz, szolgáltatóváltással fenyegetőzöl.....   -Nagyon hamar meg fogják oldani a problémát!!! ;)

Régebben is ingyen adtak antennát, ha nem volt térerő valahol!

Attól függ, hogy mennyire régről beszélünk. 1994. március 30-án indult a szolgáltatás emlékeim szerint, és év végére még nem volt közel sem 50% a lefedettség. Akkor még nem! Én arról az időről írtam.

Előzmény: garfieldka (6395)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.16 0 0 6398
Valójában nem naygon értek ehhez, de szerintem az amit malenkij polgár emleget, az az eurózónán belül van. Magyarország meg hiába EU-tag, eurónk még nincs. Legalábbis én valahogy így tudom. (És azt már kitárgyaltuk, hogy a külföldi euró utalás nem is kerül többe, mint a belföldi.)
Ariel Creative Commons License 2005.04.16 0 0 6397
malenykij polgar!

sajnos mar tobben vegigjartuk az utat ezzel az EU.n beluli ingyen utalassal.
ilyen nincs Mo-on. sot.. jellemzoen a kulfoldi (EU-s) bankok kozvetoi jutaleka viszi fel az atutalas arat (az amugy is borsos hazai jutalekon felul).
Előzmény: malenykij polgar (6396)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.16 0 0 6396
A prófétának a saruját sem köthetem meg :-), de én is vontam már vissza liciteket, és tudom, hogy nem ellenőrzik. Ez persze nem azt jelenti, hogy veszettül licitáljunk és vonogassuk vissza a liciteket, mert szegény eladók - mint pl. malenykij polgar - nem örülnek neki. Az utalások biztosan IBAN-nal meg SWIFT-tel jönnek? Mert ha igen, akkor lehet menni a bankhoz reklamálni és a 8 Euro különbözeteket visszakövetelni. Nem szabad betojni a beképzelt pökhendi bankosoktól.
Előzmény: Törölt nick (6390)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.16 0 0 6395

Köszi a javaslatot. Hozzád is el fog hallatszani, ahogy sírok majd a telefonos cégnek. :) Persze tudják ők ezt, nemrég voltak a mérőkocsival és kiakadtak, hogy ennyire gyenge a vétel nálunk. Azért köszönöm újra, s megpróbálom.

Előzmény: Dhokthol Genya (6391)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6393

Off

vedd a fáradságot, és tájékoztad a szolgáltatódat! A jobb szolgáltatók szinte azonnal lecapnak a "fehér foltokra". Nekem 2 nap alatt megjavították a szakadási területem egy egyszámjegyű út 300 méteres szakaszán. Ha nem szólsz, honnan tudják??

On

Előzmény: digicat (6373)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6392

Ennek a szolgáltatónak mi értelme van????

Ha a licit 1 dolcsin áll, és neked mindenképpen kell, akkor rárakhatsz 10000 bármikor. Van sok "licitvégvadász", akik az utolsó pillanatban a még alacsonyabb értékű cuccokat megrakják. Tudom, mert régebben én is ilyen voltam! :)))

Viszont jobban bejövős, ha már a lejárat előtt kicsit magasabb az ár, mert nem mozdulnak rá a végvadászok. Persze terméke is válogathatja......

Előzmény: edk440 (6370)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6391
Réges-régen mikor még vidéken nem nagyon volt térerő, és hegyibringázás közben mindíg vártam a domtetőket, hogy onnan talán már telefonálhatok, az állandó szálláshelyünkhöz telepítettem egy stabil alumínium 900MHz-es antennát. Annak a segítségével a lefedett helyektől 2km távolságtól is tudtam beszélni. Mostanában ha a szolgáltatódnál panaszkodsz emiatt, és előfizetésed van ingyen szerelnek fel ilyen antennákat a házadhoz. ;))
Előzmény: garfieldka (6365)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6389
Természetesen a belföldi euróutalásról van szó.
Előzmény: edk440 (6388)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6388
Ez nálunk is teljesül. A külföldi euróutalás nem kerül többe, mint a belföldi, mert az is marha drága. A JQA-t az összes pénzéhes banknak.
Előzmény: malenykij polgar (6387)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6387
Sziasztok, általában az EU-n belüli utalásokhoz: létezik egy EU-s szabály, ami szerint az ún. EU-utalásokért a bankok nem kérhetnek pénzt ill. csak annyit, mint egy belföldi utalásért. Nálam (Ausztria) ez azt jelenti, hogy levonás nélkül érkeznek meg az EU-ból jövő összegek, ill. csak a számlavezetési díjnál jelentkezik, de akkor ugyanúgy, mintha az öcsém utalt volna belföldről. FONTOS: ehhez az utaláshoz kell a fogadó fél számlájának IBAN- és SWIFT-kódja (van ahol BIC-nek hívják). A két kód megadásával EUR 12.500,- összeghatárig ingyen vagy olcsón lehet utalni. Mondanom sem kell, hogy erről valószínűleg senkit sem tájékoztatott még a bankja, mert nem szívesen esnek el a - szerintem meg nem érdemelt - jutaléktól. Más: ma jelentkezett az a kedves vevőm, aki hamis mobilszámot tett fel az adataihoz, és négy napja tele volt a postaládája, így az összes mail visszajött. Nem volt szerencséje, mert ma elvitte a cuccot a következő licitáló.
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6386
Ne aggódj, nem ellenőrzik.
Előzmény: Törölt nick (6383)
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6385
El.
Előzmény: microdrive (6384)
microdrive Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6384

Sziasztok...

Kérdés:

ha németorszégi vagy angol regisztrált tagságom van akkor erről elfogadja a magyar hitelkártyát is az eladáshoz?

vagy ugyanolyan kell neki mint amelyik országban létrew lett hozva a tagság?

köszi

Youme Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6382
Már fent van. :-)
Előzmény: chapelle (6380)
chapelle Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6381
Miért nem kéred meg az eladót, hogy szkennelje be és küldje el file-ban? Lehet, hogy hülye ötlet, de a fénymásolás-szkennelés költsége valószínűleg még így is olcsóbb lesz mint a fuvarköltség. Ja igen, és még szerzői jogdíjat is kell asszem ezek után fizetni, de hogy hova azt nem tudom :-)
Előzmény: dyh (6377)
chapelle Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6380
Tedd is fel a honlapodra!
Előzmény: Youme (6375)
dyh Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6379
Köszi megpróbálom megkérdezni csak elég gyenge az angolom. :-) Az UPS 160-lenne... Az elég "rendes"
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6378
A UPS webszájtján kiszámíttathatod, merthogy Európába csak azt ajánlja fel.

De én a helyedben megkérdezném az eladót, hajlandó-e USPS Global Priority Mail Flat-Rate Envelope-ban feladni. Abból a nagyobbik 9 dezsőbe kerül, biztos olcsóbb a UPS-nél.
Előzmény: dyh (6377)
dyh Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6377
Köszi szépen! Sikerült visszavonni. Még egy kérdésem lenne. Ha meg akarom venni ezt: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=6762&item=7967600778&rd=1 Akkor hogy tudom meg hogy mennyi lessz a szállítási költség?
garfieldka Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6376
Az ebay általános tájékoztató oldalán van erre utalás. Ha jól emlékszem, két esetben lehet büntetlenül visszavonni. Az egyik épp az ,a mikor az ember véletlenül rossz értéket ír be (pl. 5 helyett 50 Eurós ajánlatot tesz). A másik esetre nem emlékszem, de az kevésbé volt fontos ill. jellemző.
Előzmény: dyh (6371)
Youme Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6375
Ma is tanultam valamit! :o)
Előzmény: Lackó koma (6374)
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6374

Itt van leirva a licit visszavonás lehetősége:

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/bid-retract.html
digicat Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6373
OFF
Pesten a Váci utcában (V. ker.) egy helyen nagyon gyenge a Vodafone (épületben), egy helyen (kb. 10 m) gyakorlatilag nincs térerő (kint az utcán, ha arra járok, rendszeresen megszakad a kapcsolat).
A Bajcsy Zs. úton egy házban nagyon gyenge a Voda, GPRS is alig van (téglaház).
Újpalotán egy 10 emeletes panel 9. emeletén általában nincs Pannon (az ablak mellett sem).
Egyik hely sem atombiztos bunker, és ez csak Budapest.
Soroljam tovább?
Előzmény: Kaiser Soze MKIH (6368)
Youme Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6372
Szerintem nem lehet. Pont ez miatt van beiktatva a licit (Ajánlat tétel) megerősítése(!) gomb. Jól elolvasni az egészet, és ha mindent elfogadsz akkor a gomb megnyomásával visszavonhatatlan szerződést kötsz. Onnan már szerintem nincs visszút. Olyan mint egy kézfogás!

Egyébként hogy sikerült? , - t használtál . helyett?
dyh Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6371
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy miképp tudok visszavonni egy licitálást? Ugyanis az történt hogy egy licitnél véletlenül egy 0-val többet ütöttem be mint akartam. :-( Köszi előre!
edk440 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6370
A vasárnap este a legzsúfoltabb időszak.

Hajnalban lejáró aukciókat nemigen találsz, hiszen alapértelmezés szerint mind abban a precben jár le, amikor feladták (külön díjért lehet ezen változtatni feladáskor).

Az amcsi aukciók persze sokszor számunkra hajnalban járnak le. Ilyemkor én igénybe veszem egy szolgáltató segítségét, amelyik helyettem az utolsó pillanatban beteszi a tétet. Bővebben magánlevélben, ha valakit érdekel.
Előzmény: magácska (6363)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.15 0 0 6369
Ha nekem szólt a kérdés, Kisbértől 16, Mórtól 20 km a Bakonyalján. Én se hittem volna, amíg Pesten éltem. Ha nyugit akarsz, költözz ide!
Előzmény: Kaiser Soze MKIH (6368)
Kaiser Soze MKIH Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6368

nincs a mobilon térerő? hol laktok ti bázze? létezik még ez a probléma?

KS MKIH

digicat Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6367
"de ha teszem fel 150E-ret akarok utalni, akkor háromszor egymásután így is elküldhetem, nem?"
Igen, három nap alatt. Ugyanis a limit napi, nem eseti.
Előzmény: magácska (6362)
ZE Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6366
Neked hajnal 3-kor, rendben. És mondjuk egy USA-beli, vagy Japánban élő licitálónak...?
Előzmény: magácska (6363)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6365
Bocs, azt hiszem elhamarkodtam. Ha tényleg csak ők küldik, én pedig csak be kell írjam, akkor rendben. Mint mondtam, nekem még nem működik ez a dolog. De dagad a fejem, mert a környékünkön alig van egy-két hely, ahol van egy kevés térerő. Tehát nelem ez probléma, hisz ha várom az sms-t, akkor mehetek az udvar közepére a térerő miatt. Egyébként egyszerű, költözzek vissza Pestre!
Előzmény: Lackó koma (6361)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6364
Nem úgy lett drágább, hanem összeadogatom a sok sms árát. Az is tényező. Persze egy hónapban egy utalásnál nem, de ha sokat utalgatsz?!
Előzmény: Lackó koma (6361)
magácska Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6363
ja, még egy kérdés ebay-jel kapcsolatban. olyasmivel nem lehet taktikázni, hogy megnézem melyik áru milyen napszakban jár le, és ha teszem azt délben, vagy reggel hétkor esedékes, vagy éjjel 3-kor, akkor kevesebben fognak tolakodni, mint csúcsidőben? azaz, kevésbé megy fel a végösszeg? egyszerűbben feltéve: vannak olyan napszakok, amikor előreláthatólag kisebb a forgalom, kevesebben alkusznak, és kevésbé mennek fek az árak? és ha igen, mikor?
amúgy a német ebay-en fogok próbálkozni.
magácska Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6362
de ha teszem fel 150E-ret akarok utalni, akkor háromszor egymásután így is elküldhetem, nem? igaz, háromszoros átutalási költséggel.
lehet hogy nem vagyok elég paranoiás, de így is minden tranzakciónál külön meg kellett adni a jelszót, most még sms-ezgessek, meg mindenféle ezerjegyű kódokat másolgassak. nem elég nekem a tízjegyű számlaszámokat, azonosítómat, jelszavamat, banki azonosítómat, saját számlaszámomat minden alkalommal bepötyögni? hogy egy klasszikust idézzek: "Drowning by Numbers"
elnézést a dühkitörésért, de a faxom-ért kell mindent túlbonyolítani!
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6361
Valóban bonyolultabb lett, ezek szerint kinek jelentéktelenül (nálunk van térerő), kinek jelentősebben.
Azt, hogy drágább is lett nem értem. Nekem azt mondták az OTP-sek, hogy az nekem nem kerül semmibe, hogy ők minden bejelentkezési kisérletkor küldenek nekem egy egyedi kódot. Azt a kódot pedig nekem nem sms-ben kell visszaküldenem, hanem be kell irnom a weblapjuk megfelelő helyére, tehát ez sem kerül pénzbe. Nálad máshogy működik ez a dolog? (nekem elektronikus számlacsomagom van)
Előzmény: garfieldka (6360)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6360

Szimpi, nem szimpi, az sms-ek miatt drágább valamivel. Lassabb is az sms-ezgetés miatt. És nálunk nem működik a mobil csak az udvar közepén.

Eddig az internetes OTP felületen beírtam minden adatot az utaláskor és mehetett. Tehát nekem - és feltételezem, nem vagyok egyedül ezzel - bonyolultabb és költségesebb lett. De ez az én gondom, javaslatot már kaptam más bankra, majd megoldom.

Előzmény: Lackó koma (6359)
Lackó koma Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6359
Azért ez igy ebben a formában nem igaz.
Nekem pl. az, hogy az OTP internetes felületén keresztül tudjak akármekkora összeget utalni, egy telefonomba került, a telebankjukon keresztül kértem, hogy mostantól kapcsolják be nekem ezt az sms-es azonositást, azóta a belépéskor azonnal kapok egy sms-t és az abban levő jelszót is be kell irjam a böngészőbe a fix jelszavamon kivül.
Tehát a saját pénzemből továbbra is annyit utalhatok, amennyit akarok.
A nem személyesen a bankban inditott átutalások esetében nyilván eddig is valahogyan azonositani kellett magunkat a saját érdekünkben (pl. a telebank esetén a 7 jegyű titkos kód 3 véletlenszerűen kiválasztott számjegyével, vagy az interneten a felhasználónév/jelszó/számlaszám megadásával). Ez az sms dolog az azonositásnak egy még biztonságosabb formája. Mindent egybevetve nekem inkább szimpi, mint nem.
Előzmény: t.lantos (6358)
t.lantos Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6358

btw mi ez a faszsag az otpnel, hogy a sajat penzembol nem annyit utalhatok, amennyit akarok?

Előzmény: digicat (6356)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6357
Nagyon köszönöm a tippjeid. Megnézem, melyik számomra a legkönnyebben elérhető.
Előzmény: digicat (6356)
digicat Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6356
"Ha valaha mégis lesz elektronikus aláírásom, akkor meg szintén meg leszek lőve, merthogy nálunk nincs a mobilokhoz térerő."
Ha biztonságosat akarsz:
K&H, chipkártyával működik
Továbbá:
CIB: Java applet
Raiffeisen: HTML, és van ingyenes számlavezetés.
Jelenleg mindhárom működik mobiltelefon nélkül, és nincs átutalási korlát.

A lista nem teljes.
Előzmény: garfieldka (6355)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6355

Ezt az első pársoros bejegyzést én írtam a hó elején.

Na azóta voltam a bankban ezügyben. A szerződést kell módosítani, s akkor jogosult az ügyfél az elektronikus aláírásával az 50 ezres limit felett is utalni. Amikor utalsz, akkor küldenek egy sms-t, azt kell sms-ben visszaigazolnod. Azután mehet az utalás. Külön díja a banknál nincs, de egyszer be kell menni a szerződés módosítása miatt.

A szép, hogy nem tudták akkor megcsinálni nekem, mert épp nem működött ez a rendszerük. Ha valaha mégis lesz elektronikus aláírásom, akkor meg szintén meg leszek lőve, merthogy nálunk nincs a mobilokhoz térerő.

Ennyit a modern technikáról. Tehát utazhatok oda-vissza 40 kilométert a bankba utalgatni. Jó mi?

Előzmény: magácska (6353)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.14 0 0 6354
Ez csak akkor necces, ha az eladásaidat intézed paypalen keresztül. Én három éve fizetem a vásárlásaimat paypalen keresztül, soha semmi gond nem volt. De itt szeretném kiönteni a lelkemet, és a pokolba küldeni minden olyan vásárlót, aki nálam vásárolt és aztán rájött, hogy a haverjának mégsem kell a cucc, meg neki sem, stb. Aztán annyira sem képesek, hogy a rendszeren keresztül érkező sztornó-mailt visszaigazolják, hogy én visszakapjam a levont jutalékokat. Úgy látszik, nem mindenkiben tudasult, hogy az ebayen érvényes adásvételi szerződések köttetnek, nem pedig szavazás folyik, hogy melyik cucc kellene. Több mint három éve vagyok tag, aktívan veszek és eladok, de amióta Magyarországról is kínálnak az áruimra, egy merő szenvedés az egész. (Ausztriában élek). Ennyit a panaszkodás istenének. Ami magát a céget illeti, ne várjatok az ebaytől semmit, mert nem avatkoznak bele semmibe. Tképpen csak egy piacfelügyelethez hasonlíthatóak, aki a placcot bocsájtja rendelkezésre, és az, hogy a kofák meg a vevők veszekednek, nem érdekli, fő, hogy a zsebben legyen a helypénz. Szívesen megosztom veletek a tapasztalataimat, kérdezzetek nyugodtan. Üdv
Előzmény: Vgaby (6305)
magácska Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6353
"Jól nézz körül!

Az OTP pl. bevezeti a napi limitet. 50 ezer forintot utalhatsz naponta. Többet csak akkor, ha elektronikus aláírásod van. Nem tudom, milyen feltételekkel lehet csinálni, de biztos ára van. Ma jött a limitről a hírlevelük."

Na, én ezzel szívtam a múltkor! Nem értettem miért nem tudok átutalni. Persze ez azelőtt volt, hogy küldtek volna levelet a módosításról! Úgy mentem be a bankba, hogy most azonnal felmondom ezt a nyomorult számlát...de aztán valahogy mégis lehiggadtam. Kivételesen egy kompetens munkatárssal találkoztam, aki magasabbra emelte a limitet mint amit ők belőttek default-nak. Viszont ott semmilyen elektronikus aláírást nem említettek. Most lehet, hogy legközelebb megint nem fog sikerülni 50E felett utalnom, hiába állíttattam magasabbra a limitet? Már alig várom, hogy újra a hajamat téphessem.
Erste-vel van valakinek tapasztalata netes vásárlás, elektronikus számlacsomag etc terén?
Előzmény: chapelle (6244)
chapelle Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6352
Szép volt!
Nekem a képek nem jöttek be az oldaladon, valszeg valamilyen beállítási probléma lehet
Előzmény: Youme (6345)
ply Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6351
Helló!

Nálam is Opera 7.54 van, és semmi gond. Mindent látok, sõt, a hétvégén még aukciót is nyertem. Nem a böngészõvel lesz ott a gond.
Előzmény: gomboc artur (6344)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6350
Közlemény rovatba pötyögd be, a "művésznevedet" és az aució számát.
Előzmény: decay (6348)
Youme Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6349
Köszi az észrevételeket. Majd bővítem ezekkel amiket hozzátettetek. Igazándiból arra gondoltam, hogy mostantól kezdve az érdekes beírásokat innen majd mindig felviszem. Bár egy csomó dolog eleve innen van, tehát ha valaki ráismer a saját üzenetére az nem véletlen! :o)

Az lenne a jó, ha a kezdők tényleg ott kezdenének és akkor itt mehetne az érdekességek tárgyalása. Ezért is készítettem, ez volt a cél..
decay Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6348

Youme!....frankó az oldalad.....ez az első ilyen..majd bekerülsz a magyar ebay történelemkönybe....

még egy kérdés....átutalásnál...ha meg van az iban meg a bic..meg az összes többi adat...mit kell írni a közlemény rovatba....

honnan fogja tudni a shop..mert én annak utalok...hogy a sokezer ügyfele közül pont én fizettem?...

bugmaker Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6347
youme: gratula a honlaphoz. Egy apróság:

"Postán, csomagküldő, fuvarozó vállalat közreműködésével beküldött, vagy más természetes személy által behozott ajándék vámkezelése a nem kereskedelmi jellegű forgalom szabályai szerint történik, amennyiben az ellenszolgáltatás nélkül érkező vámáru a jogszabályban meghatározott mennyiséget nem haladja meg. Ilyenkor megilleti a vámkedvezmény a megajándékozottat, amennyiben az ajándék együttes értéke a 28 200 Ft-ot nem haladja meg."

Ismeretem szerint eltérő szabályok vonatkoznak arra, ha postai úton érkezik be a csomag, mintha magad hoznád be. Ha postai úton érkezik, akkor 28 euro felett elméletileg vámköteles a csomag. Ha ajándék, akkor 45 euro felett. Mindez ki van plakátolva az Orczy téren is. Ha magad hozod be a csomagot akkor 175 euro a vámmentes keret.

ld: http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=2495
http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=2492

Ja és nem tudom megemlited, kihangsúlyozod-e, hogy a száll. ktg is vám és áfaköteles.

matchbox Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6346
Gratula!!
Előzmény: Youme (6345)
Youme Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6345
Csináltam kezdőknek egy oldalt. Nézzétek meg és ha van ötletetek, javítás, plusz írások, stb. Keressetek meg emailben!

http://invitel.hu/youme/ebay/index.htm
gomboc artur Creative Commons License 2005.04.13 0 0 6344
Opera böngészőt használok, de kb. 1 hete nem tudok az eBay-en licitálni, meg aukciókat nézni. Az nyitóoldal bejön (tudjátok oldalanként az 50 aukció), de amikor az egyes konkrét ajánlatra ráklikkelek, akkor nem tudja megnyitni az oldalt az Opera, és a következő 50 ajánlatot sem tudom már megnyitni. Azaz onnantól fogva semmit nem tudok az ebay-en csinálni. Ha újraindítom az Opera böngészöt és megint megnyitom az ebay-t akkor 1 oldal megint bejön de onnan-tól kezve megint nem tudok az aukcióra rámenni. Korábban semmi gond nem volt. Kb. 1 hete van ez. Gondoltam biztos régi a program 7.10-es, ezért feltettem a legújabb 7.54 Operát de azzal is ugyanez van. Mi lehet? Valami csúnya program vagy virus bekavar? Vagy csak az ebay szoftvere nem szereti az Opera böngészőt? Tapasztalt más is hasonlót? Ha valaki tud segíteni akkor mondjon már 1-2 okosságot! (Mozilla böngészővel megy az ebay, csak ott a vissza gombot használva mindig újratölti az oldalt ezért azt nem szeretem használni (forgalomfüggő internet előfizetésem van).