Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16177
Válassz:
1. Engedélyezed az adott ActiveX futását.
2. Más browsert használsz.
Előzmény: quad (16174)
digicat Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16176
Vagy elolvasod a topik FAQ-t, vagy néhány oldalt vissza a topikban, és megtudod, hogy az 1 egység kártyaellenőrzés, csak foglalnak és nem fogják beterhelni.
Az 1,5 egység pedig az Expanded Use-hoz kell, nem kötelező, és az első fizetéskor jóváírják.

Ha pénzzel játszol (márpedig mikor megadod a kártyaszámod akkor nagyon ez történik), akkor illene NAGYON figyelmesen elolvasni és MEGÉRTENI, hogy mit hagysz jóvá, és nem utólag találgatni hogy mi micsoda. Persze kizárólag saját érdekedben, egyébként azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz.
Előzmény: OccsE (16173)
vomit Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16175
>Egy sima personal account-al nem lehet credit vagy debit kartyarol penzt fogadni,
>csak olyan embertol tudsz penzt fogadni, aki transferal a bankszamlajarol a Paypal
>szamlajara. Ilyen "full"-os account csak nehany orszagban van. Ugyanugy, ahogyan
>mar ezt nehanyan tapasztaltak, hogy nem tudtak penzt kuldeni egy eladonak, hiaba
>tuntette fel a Paypal-es fizetesi lehetoseget.

tessek mar egy kicsit eletkepesnek lenni es kikombinalni a megfejtest a szamla feltoltesehez. az a kulcs, hogy nem vagy egyedul. ha valaki ismeros megis megcsinalja azt a szaros premier accountot, akkor fogadja a te kartyadrol jovo fizetot, tovabbi levonas nelkul vissza tudja neked passzolni az osszeget a personalra. ott lesz a szamladon, es maris barkinek tudsz fizetni.
Előzmény: Maxie boy (16165)
quad Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16174
Ki tud segíteni! Kb egy hete nem tudok belépni az E-bayre. Azaz a főoldal bejön, de megjelenik egy üzenet az Expllorertől, hogy az oldal ActivX vezérlője nem biztonságos, és utána már nem tudok továbblépni. Az az érdekes, hogy semilyen más oldallal nincs ilyen problémám. Ki tudja, mitől lehet ez?
OccsE Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16173
bocsanat! kozben kiderult a banknal elneztek. az ebay is csak 1 dolcsit szedett le...
Előzmény: OccsE (16172)
OccsE Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16172
esztom: en eppen most regisztraltam az interntes kartyamat, vontak eloszor 1 dolart (ez mi?) majd kellett meg egy tranzakcio (1,50 Euro) (ez megint mi???) majd elvileg kapok egy 4 jegyu szamot ami kell a veglegesiteshez.

mas: Tudna vki segiteni? Ugyanezt a kartyat probalom most az ebay-en regisztralni, de nem engedi. Kozben a banknal megneztek es 100 dolart probal az ebay befoglalni (??????) A bankos ember azt mondta, lehet hogy ez csak ellenorzes nem emelik le, de azert ez eleg erdekes. Vagy ez alapbol igy megy? Es ha van lekotve 456 milliom, de szabadon nincs semmi akkor nem vagyok jo "ugyfel" ????
Előzmény: esztom (16161)
Maxie boy Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16170

Koszi az infot. Ez feketen-feheren, egyertelmuen le van irva, ami nekem, mint vasarlonak jo.

Kicsit elbeszelunk egymas mellett, en csak fel akartam hivni valamire a figyelmet, ami talan csak nekem nem volt egyertelmu. Persze ezutan az info utan most mar ertheto, hogy ha valaki elad es feltunteti a Paypalt, kotelezoen el kell fogadnia minden tipusu utalast, tehat minimum Premier acc-ja kell legyen.

Mivel en meg nem adtam el, ezert nem is neztem utana, de ugy ertelmeztem, hogy a Premier acc mar fix havi koltseggel jar, ami egy magan eladonak hebe-hoba 1-2 dologgal nem biztos, hogy elonyos. En csak ilyen hobbi eladasfelere gondoltam, ha erted, mirol van szo.

Előzmény: vsiivz (16169)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16169
"Viszont az, hogy normalis elado, kicsit diszkriminativ." - nem

de ha neked jobban tetszik mondjuk a tajekozatlan jelzo, hat akkor legyen az
eleg sokszor szoktam irni, hogy erdemes olvasgatni az ebay site map-jat
mindenre valaszt lehet talalni
az altalad emlitett problemara itt talalsz valaszt
de kiemelem a lenyeget:
Listings Allowed:
“I accept all forms of PayPal payment"
Listings Not Allowed:
“I accept PayPal but do not accept credit card payments through PayPal”
Előzmény: Maxie boy (16168)
Maxie boy Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16168

Nos, eddig en meg nem futottam ilyen problemaba, szerencsere.

Viszont az, hogy normalis elado, kicsit diszkriminativ. Ha en nem ebbol akarok profitalni, csak van 1-2 kacatom havonta, amitol meg szeretnek szabadulni, akkor en mar nem is szamitok "normalis" eladonak? Szerintem erre tokeletesen megfelel 1 personal account, es gondolom sok mas embernek is ilyen van meg. En ezzel kapcsolatban mondtam, ha valaki eladni kivan, figyeljen oda erre a limitaciora, es ovatosan tuntesse fel a Paypalt, mint lehetseges fizetesi megoldast.

Azert persze en is nagyon orulok ennek a lehetosegnek.

Előzmény: eee991 (16167)
eee991 Creative Commons License 2006.10.07 0 0 16167
Maxie boy már miért ne tudnánk fizetni másoknak... minden normális eladónak premier accja van
Előzmény: Maxie boy (16165)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16166
Nekem megér ennyivel többet sőt more.......
Előzmény: Maxie boy (16165)
Maxie boy Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16165

Van egy erdekes limitacio a Paypal-en, amit meg nem mondtatok. Az add funds opcio tovabbra sem elerheto. Egy sima personal account-al nem lehet credit vagy debit kartyarol penzt fogadni, csak olyan embertol tudsz penzt fogadni, aki transferal a bankszamlajarol a Paypal szamlajara. Ilyen "full"-os account csak nehany orszagban van. Ugyanugy, ahogyan mar ezt nehanyan tapasztaltak, hogy nem tudtak penzt kuldeni egy eladonak, hiaba tuntette fel a Paypal-es fizetesi lehetoseget.

Es mi sem fogunk tudni fizetni a szomszedos orszagban levoknek, ill. az uj tagoknak.

Erre persze megoldas a premium account, de ugye az tobbe kerul, es csak annak eri meg, aki nagyobb tetelben jatszik.

vsiivz Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16164
kb ezt: "Your bank account in Hungary must contain only Hungarian Forint."
Előzmény: Leki (16158)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16163

Mindjart vege a 24 oranak, de meg nem latom a masfel eurot az egyenlegemre rakva, ami az expanded use-hoz kell. Dogoljenek meg. Mit szaroznak?

 

garfieldka Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16162

Keress valakit, aki tud segíteni és indítsd el a folyamatot az "Umstimmigkeit...." linkkel! Ott első körben sok dolog nem kell, adja magát egymás után a kitöltendő (jelölendő) néhány opció. Persze a történteket röviden írd le!

 

Ha megfelelően végigcsináltad, akkor nemsokára jön az ebay-től válasz. Mindenesetre ha elindítod, akkor minden érkező levélre reagálj, mert ellenkező esetben gondban leszel!

 

Ha minden símán zajlik, akkor pár nap vagy hét alatt rendezhető a dolog. Közös megegyezéssel ugyanis visszaléphettek a tranzakciótól. Gondod akkor lesz, ha egy kötekedő eladóval állsz szemben. És sajnos az eddigiekből épp ez sejthető.

Előzmény: TritonX (16151)
esztom Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16161

Sziasztok! Most vettem eBay-en egy dvd-t és PayPal-lal szeretném fizetni .. regisztráltam is a PayPal-on, viszont mikor a kártyámat fel szeretném vinni, azt a hibát írja ki állandóan, hogy a "kártya ellenőrző rendszer, amit a PayPal használ nem elérhető és próbáljam meg később bevinni a kártyám adatait" ("The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.") Egész héten próbálkoztam és mindig ugyanez ... próbáltam írni a PayPal-nak, de nem válaszoltak ...

Valaki próbálta a héten a kártyainfó felvitelt? Csak engem szivat, vagy létezik, hogy egész héten nem működik a PayPal ????

Bering de la Cruz Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16160
Szia!

Ezt nem tudom, de az láttam hogy minden transzferálást az az átutalást az account tulajdonos hazai fizetőeszközére konvertál át tehát ha USD fogadsz azt is HUF-ra konvertálja ha EUR-T azt is ha GBP-t azt is... és ezen egyenlőre nem lehet állitani hiába néztem meg, vagy nem tudtam állitani... de megnézem ujra
Előzmény: Leki (16158)
gbuk Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16159

Szia!

 

Köszi! Megírod ide, ha megérkezett a pénzed? Már hogy minden jól ment-e.

Köszi.

Előzmény: Bering de la Cruz (16156)
Leki Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16158
És mit fognak szólni ha euroszámlát adok meg? Bár gondolom az se baj a bank meg ugyanúgy levonja a saját kis (elég magas) jutalékát...
Előzmény: Bering de la Cruz (16156)
Leki Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16157
Végre működik a Paypal
* Index * 2006. október 6., péntek 13:07

Hat évet vártunk rá, de megérte: mostantól magyar bankszámlára is ki lehet pénzt nyerni a Paypalről. Balti barátaink, a szlovákok és a szlovének továbbra is a kitaszítottak között.

Hosszú várakozás és rövid hitegetés után a Paypal-birodalom teljes jogú polgáraivá váltak a magyar felhasználók is: most már biztos, hogy nemcsak küldhetnek, hanem fogadhatnak is pénzt a világ legnépszerűbb online fizetőrendszerén keresztül.
Csütörtöktől Magyarország néhány korábbi kitaszítottal, így Lengyelországgal és Csehországgal együtt a Paypal-hierarchia második szintjére került – efölött már csak azok az országok állnak, amelyeknek polgárait saját nyelvükön köszönti a Paypal.

Lenyomtuk Indiát


25 000 forint fölött ingyen

A rangsorban Magyarország után következik többek között Argentína, India és Jamaica - ha valaki onnan szeretne hozzáférni a Paypalen összegyűlt pénzéhez, kénytelen papírcsekkel operálni vagy az Egyesült Államokban bankszámlát nyitni. Csak USA-beli számlára fogadhat pénzt, aki Izraelben vagy Törökországban lakik, és továbbra is el vannak átkozva balti barátaink, illetve a szlovákok és a szlovének, akik semmilyen módszerrel nem juthatnak pénzhez a Paypalen keresztül.
Ez utóbbi csoportba tartozott eddig Magyarország is: bár a cég augusztus 10-én azt ígérte, hogy szeptember közepére lehetővé teszi a magyaroknak a pénzfogadást, a határidő elérkeztével technikai problémákra hivatkozva bizonytalan időre kitolta a módosítást.
Mostantól a Paypal-accounton elhelyezett pénz a számlatulajdonos kérésére 5-7 munkanapon belül átkerül a regisztrációkor megadott magyarországi bankszámlára. A tranzakció költsége 25 000 forintig 250 forint, azon felül ingyenes.
A 2000-ben alapított cég, amelyet két év múlva bekebelezett az Ebay, sokáig nem foglalkozott magyar ügyfelekkel, sőt egyszerűen letiltotta a magyarországi IP-címeket - így az is megtörtént, hogy megbízható amerikai felhasználó Magyarországon képtelen volt hozzáférni accountjához.
A helyzet 2005 júniusában változott, akkor vette fel a Paypal más addig kitaszított országokkal együtt Magyarországot azok közé, ahonnan pénzt már lehetett küldeni a rendszerbe.
Bering de la Cruz Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16156
Szia nincs szükség iban-ra illetve ilyesmire, mivel csak a bank nevét kéri iletve az van feltüntetve hogy 16 vagy 24 karakterü bankszámlaszámot kéri. (a 16 karaktert gondolom azért mert az OTP-s számlaszámok 16 jegyüek Magyarországon)

Illetve nem tüntették fel hogy "spaces" or "dashes" amely ugyebár arra utalna hogy kötöjeleket iletve egyéb karaktereket kellene használni. Én simán a 24 jegyü számlaszámomat adtam meg ahogy ott feltüntették, már utaltam ki pénzt a számlámra..de egyenlőre a status-hoz "pending"-et jelez.. mivel 5-7 munkanap van megjelölve.. a Magyar számlára utaláshoz mint idő keret.... Azt is irják hogyha netán nem jól adtam meg a számlaszámot stb...adatokat akkor visszapattan a pénz és téves transferálás miatt 1500.-Ft-al terhel meg a Paypal.. Amelynek tényéről e-mailt is kapsz.
Előzmény: gbuk (16152)
bramo Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16155

Én július óta vagyok ügyfél és eddig csak egyszer vettem fel pénzt, minden gond nélkül, ráadásul először cheque-ket küldtek véletlenül (mert automatizálva volt) majd megkértem őket h érvénytelenítsék és jóvá is írták a számlán utána.

 

Az utalás 2 nap alatt odért a számlára.

 

Amúgy meg elképzelhető a 30 napos korlát, d ene félj, nem nyleik le csak nem akarják, hogy valami farud dolog legyne és így a biztosabb... moneybookers.com is ilyen.

Előzmény: szazezer (16103)
BigOneOszi Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16154

Szerencséd, h nem fizettél neki!

Amúgy a Mein Ebay-ben a "Unstimmigkeiten online klären" menüben lehet reklamálni! Ha marha jól tudsz németül akkor elindíthatod a dolgot! Most épp én is ezt játszom az angolon...

Előzmény: TritonX (16151)
eee991 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16153
nyomj neki egy negatívat és írd le a feedbackben hogy elbánt veled az eladó
Előzmény: TritonX (16151)
gbuk Creative Commons License 2006.10.06 0 0 16152

Helló!

 

Örömmel nyugtáztam, hogy a Paypal OK. Mivel tudom, hogy pontosnak kell lenni a banki adatok megadásánál, így megkérdezlek titeket.

 

A bankszámlaszámban használtok kötőjelet, esetleg nemzetközi azonosítót?

 

Köszi

TritonX Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16151
Hello! Segítsetek légyszi! Az ebay.de-n hogyan tudnék reklamálni? Jó áron sikerült megnyernem egy hangfalat, ezért az eladó meggondolta magát és nem adta ide, sőt még nekem adott egy negativot, mintha én léptem volna vissza. (részletek lejjebb)
Előzmény: TritonX (16110)
vomit Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16150
ha elkezded nyomkodni, hogy hazakuldenel penzt, akkor irja ki.
talan csak par honappal korabbi arfolyammal szamol.
vagy ugy gondoljak, hogy itt tanyan mindent lehet, ugyse veszi eszre senki.
Előzmény: t.lantos (16149)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16149

Na ja.

Kerdesem tovabbra is : honnan vetted az arfolyamot? Linket kerek.

 

Előzmény: vomit (16147)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16148

En is kaptam. Es az a vicc, hogy az elso elfogadnivaloban benne vagyunk, mint send only.

 

Előzmény: brush (16146)
vomit Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16147
ha elkuldom paypallal vkihez, aki boldogabb orszagban el, o levonasok nelkul kiveszi a szamlajara, szepen ibannal elutalja es deviza vetelin jut el hozzam.
a 266,99-cel 500 euron 3055 forint a buko :-(
Előzmény: t.lantos (16140)
brush Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16146
Hali!Most írt a paypalA new policy update-et acceptálnom kell.Mind a 3 résznél yes-t kell nyomni?A pénzt csak akkor váltják amikor leszedi valaki a számlájára?Változik az árfolyam vagy mindig fix (ilyen xar)nem megoldható hogy moneybookerre átlövi az ember?Ott jobb a váltási árfolyam.
edk440 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16144
A hitelkártyás fizetést úgy kell érteni, mint ahogy tegnapig nekünk kizárólag lehetett.

Vagyis regisztrálni kell a Paypalre, de nem az egyenlegből küld az ember, hanem a kártyára terheli a Paypal.

Ilyet csak legalább Premier tud fogadni, ám ahogy írták, annak minden fogadás költséget jelent. A sima accounttal csak egyenlegből lehet fogadni, de az ingyen van.
Előzmény: Törölt nick (16136)
Dro0pY Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16143
Jaja, jelen pillanatban az OTP deviza vételi árfolyama 1 EUR = 273.10 Ft. Ehhez képest ez elég komoly marzs...
Előzmény: vomit (16138)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16142
yesss kollégák már várom a macesz-t hogy küldjék :)))
valamilanykabatban Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16141
haho tudja valaki mi az az Echeck amit a paypalon lehet küldeni bankkártya nélküL?? hogy kell azt működtetni? valaki segitsen légyszi mert kifogtam egy idiótát aki semmiképp se engedi hogy a szaros 24 dollárt elküldjem levélben de nincs paypalom mert a kártyám nem jó hozzá és ez miatt nem is akarok most kártyát csináltatni
köszi előre is
t.lantos Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16140
Annyira nem kimagasloan szar, kb. egy banki arfolyam. Persze a penzvaltokhoz kepest szar.
Előzmény: vomit (16138)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16139

De ezt hol mutatja? En nem latom a converterben.

 

Előzmény: vomit (16138)
vomit Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16138
ez viszont nem annyira, bakker
Exchange Rate: 1 Euro = 266.990 Hungarian Forint
ez egy nagyon szar valutaveteli arfolyam, kabe a jozsi bt. bodejaban :-(
Előzmény: vsiivz (16127)
vomit Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16137
amig teheted at ne allitsd. nincs visszacsinalasi lehetoseg, es onnantol nem csak a kartyas, hanem MINDEN (bankos vagy pp egyenleges) fizetoktol is levon :-(
Előzmény: Törölt nick (16136)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16134
listazaskor allitod be
van egy ilyen kitoltendo resz
"hova kered a paypal fizetest"
ott adod meg
Előzmény: brush (16133)
brush Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16133
Hali! Kis segítséget szeretnék!Hogy kell beállítani a paypalban az ebayes accountomat hogy egyből tudjanak fizetni rá!?Ki tud(fizetni ,milyen accounttal-milyen forgalomhoz milyen acc.érdemes választani?),kinek dobja vissza a pénzét.Kapott már valaki erre?Ma..?Köszi.
edk440 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16132
Így van, elírtam.
Előzmény: janimaci (16129)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16131

PayPal offers the following options for withdrawing funds from your PayPal account.

 

Transfer funds to your bank account

 

Banks in Hungary

5-7 Business Days

 

Free for 25,000 HUF or more, 250 HUF for 24,999 HUF or less 

Előzmény: eee991 (16128)
eee991 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16130
úgyis romlik :p
Előzmény: janimaci (16129)
janimaci Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16129
Ha romlik a forint, akkor még jól is jár. Ha mondjuk fizetett 100 eurot 270 forintos árfolyamon, akkor 27000 forint volt. Ha most kapja vissza, akkor az kb 280 forintos euro árfolyam mellett 28000 forint. Akkor van baj, ha erősödik a forint. :)

janimaci
Előzmény: edk440 (16126)
eee991 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16128

IGEEEEEEEEEEEEEEN

 

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

 

 

 

Accounts are available in the following countries and regions using PayPal.com:
  Users in these countries and territories can withdraw funds to either a local or a U.S. bank account.
Czech Republic
Denmark
Finland
Greece
Hong Kong
Hungary

(stb)

 

rögtön 3-at ugrottunk előre :)

Előzmény: vsiivz (16127)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16127
ide is beszurom

olyan szep :o))))


edk440 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16126
,,Nem írtam be semmi email címet. Az megvett cuccok között rákattintottam''

Akkor az eladó volt a hülye, mert rosszul állította be a címét a Paypalnél.

,,A Citibank pedig azt mondta, hogy a visszautalás esetleges jutalékait én fizetem. Mivel a kártyám HUF valószínűleg az átváltáson is bukni fogok....''

Jutalék nem lesz. Ha azóta romlott a forint, akkor valóban buksz egy keveset.
Előzmény: MAREZ (16114)
edk440 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16125
Miért ne lenne legális, én is vettem már régebbi verziójú Ventura Publishert pár tíz dollárért. Eredeti CD-t kaptam.
Előzmény: digicat (16121)
Youme Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16124
Annak (legálisnak) hírdette, és a 300 feletti pozitívval + szoftver kereskedő eBayshoppal hihetőnek tűnt, hogy legális. Amúgy +találtam 2 saját email címét az ürgének. Most várok rá néhány napot, hogy válaszol-e.
Előzmény: digicat (16121)
eee991 Creative Commons License 2006.10.05 0 0 16123
digicat igen, miért ne lenne nagyobb eséllyel legális :)
Előzmény: digicat (16121)
digicat Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16122
Ha visszaolvasol akkor láthatod, hogy nem terhelés, csak foglalás, ami automatikusan megszűnik (egyes internet bankokban - pl. Raiffeisen - látszik a határidő is, amikor meg fog szűnni).

Ez alól kivétel a PayPal Expanded Use number, amit azért kell beterhelni, hogy az is megkapja a számot, akinek nincs internet bankja. Ezt az összeget az első vásárláskor írják jóvá.
Előzmény: Dro0pY (16118)
digicat Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16121
Szerinted az a szoftver legálisabb annál amit az Ecserin veszel 1000 forintért?
Előzmény: Youme (16111)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16120
pedig jol csinalod
emlekszem, regen engem is zavart, hogy nem volt visszajelzes a kep feltoltesekor
es valoban eleg sokaig tartott, de nem 10 percig

amit tudok javasolni, hogy toltsd le a turbo lister programot az ebay-rol
ingyenes program, es nagyon megkonnyiti a listazast
kulon kezeli a kepet is
feltolteskor nincs semmi gond vele
Előzmény: szikszika (16119)
szikszika Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16119
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Pár cuccot szeretnék felrakni az ebay-re eladásra. A regisztráció megvolt, viszont a képfeltöltésnél elakadok. 50 kB alattiak a képeim, tehát egyáltalán nem nagyok. Azt csinálja a program, hogy a Download gombra kattintás után feljön egy panel, hogy most várnunk kell míg feltölti a gép a képeket, viszont ez 10 perc után már gyanússá válik, hogy nem csinál semmit. (Se homokóra, se semmi jelzés, hogy tudnám hol tartok...) Kép nélkül viszont lehetetlen eladni. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna érdemben segíteni!!!!!
Dro0pY Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16118
Én ezt értem, és támogatom is, remélem, hogy a terhelést mégsem fogják könyvelni.
Előzmény: vomit (16117)
vomit Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16117
ot perc keresessel talalsz olyan programot, amivel valodihoz megszolalasig hasonlito, 16 jegyu bankkartyaszam generalhato. ha nem igazibol nyulnanak a kartyahoz, nevvel es CVC koddal, elontene oket a sok kamu.
Előzmény: Dro0pY (16116)
Dro0pY Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16116
Még annyit, hogy a paypal és az ebay is regisztrációkor, a kártya hozzáadásakor terhelte be az összeget.

Olvasgattam a topicban, hogy van akinek 1 Ft-ot levont, és hogy ez elvileg próba terhelés, de ha próba, akkor miért terheli be tényleg? :O
Előzmény: Dro0pY (16115)
Dro0pY Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16115
Sziasztok!

Első ebay vásárlásomként ma rendeltem az angol ebayen egy mobil előlapot hongkongból, 1 fontért, paypallal ki is fizettem.

Lenne két kérdésem:

- a paypal 1 dollárt, az ebay pedig 1 fontot beterhelt a kártyámra a netbank szerint, sms-t is kapta róla, noha mindkettő azt mondta, hogy nem fog terhelni... jóvá fogják irni, vagy mi a helyzet ilyenkor?
- féljek a postától vagy a vámtól, mennyire hagynak el csomagot? a vám gondolom nem érdekes, hiszen kemény 400 ft értékű cuccról van szó, vagy mégis?
MAREZ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16114
Nem írtam be semmi email címet. Az megvett cuccok között rákattintottam, ami elvitt a Paypal oldalára. A paypal-ban korábban megadtam az ebay accountomat es a rendszer automatikusan felhozta a vasarlasaimat.

Ma kaptam a paypal-tol egy kerdoivet, hogy mi nem tetszett....

A Citibank pedig azt mondta, hogy a visszautalás esetleges jutalékait én fizetem. Mivel a kártyám HUF valószínűleg az átváltáson is bukni fogok....
Előzmény: edk440 (16109)
Youme Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16112
Bocs.

"míg ma egy úgy döntöttem" = "míg ma egy hete úhy döntöttem"
Youme Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16111
Szia! Köszi a választ. Az a helyzet, hogy ez egy szeptember 9-én nyert szoftver (MS Works Suite) volt. 18 fontért vettem. Volt eBay Shopja a membernek. Persze azonnal küldtem PayPallal neki a pénzt, ami visszajött kb. 4-5 nap múlva. Ahogy én kivettem valami ismerőse PayPalja volt megadva neki, akivel időközben összebalhézott és az meg csípőből visszautasítótta a küldeményeket. Ő viszont továbbra is preferálta a PayPalt. Utána hosszú hetekig próbáltunk valai megoldást találni, volt kint élő ismerős aki állítólag elküldte neki a pénzt, de ő nem kapta meg, míg ma egy úgy döntöttem utalok neki bankon keresztül IBAN/BIC mert még az OTP jutalékkal is megéri a cucc. A bank szerint 27-én megkapta a pénzt. De azóta nem jelentkezik és megszünt tag lenni az eBay-en. Én írtam neki az eBay felületén keresztül kétszer is. De nem jött válasz. Ma írtam neki másodszor és betettem (lehet, hogy ez mondjuk szbályellenes) a levélbe az email címem, ha szüksége van rá írjon oda. Mert ha nem regisztrált tag többé akkor az eBay felületén hogy a francba tud nekem válaszolni ugyebár. Bár lehet, hogy meg sem kapja az eBay felületén küldött leveleimet sem? EZ a Books0323 lenne az eladóm 100% pozitívval.

Itt
Előzmény: eee991 (16105)
TritonX Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16110
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem egy hangfalat Németországból, leleveleztem, hogy két hét múlva elmegyünk érte és fizetés átvételkor (az eladónál fel is volt tüntetve ez a lehetőség). Ezek után megadott egy olyan tel.számot, amin bármely napszakban csak üzenetrögzítő vagy faxhang jött be és három nap múlva elkezdett írogatni, hogy miért nem fizetek már és biztos nem érdekel engem már az üzlet. Erre én válaszoltam, hogy érdekel és megyünk érte az ígért időpontban és adjon meg egy mobilszámot, amin egyeztetünk. Semmi válasz. Kint voltunk Németben és becsengettünk hozzá, persze senki nem nyitott ajtót. A slusszpoén ezután következett: mikor hazaértem meglepve tapasztaltam, hogy még ő adott egy negatív pontot nekem!
Az a kérdésem, hogy mit tudok ezek után tenni? Még ha a hangfalat meg sem kapom, nem szeretném ennyiben hagyni ezt az ügyet! (A levelezés az ebay-en keresztül történt)
edk440 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16109
Hiánytalanul vissza fogod kapni a pénzt.

Ha az aukció lapján a Pay Now gombra kattintottál volna, nem kellett volna neked beírni a címzett mailcímét, így a tévedés kizárt lett volna.
Előzmény: MAREZ (16094)
eee991 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16108
MAREZ szerintem ott kapkodtad el hogy feltételezted hogy a levelezési cím a paypal cím is. soha ne feltételezd ezt. és a paypal azért sokkal jobb mint a béna iban+bic, mert azonnali, nem kell várni amíg átér a xaros utalás, na meg ingyenes! ha usa-ból vagy angliából vásárolsz akkor nincs is más értelmes lehetőséged szinte. (angliába az utalás iszonyú drága)
Előzmény: MAREZ (16094)
eee991 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16107
Maxie boy hát igen ez elég szívás.. bár 400$-as cuccnál a 7 ezer nem olyan gáz.. én is így szoktam csinálni, néhány ezret szívesen lenyelek mert a biztosítás azért fontos. mondjuk EMS eleve 100$-ra biztosítja legalábbis USPS EMS. :) de ezt csak nemrég találtam meg az usps oldalán! legközelebb talán megúszható lenne ...
Előzmény: Maxie boy (16074)
eee991 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16106
Sparks hmmm ez nem rossz tipp, legközelebb megpróbálok én is faxolni :) köszi!
Előzmény: Sparks (16083)
eee991 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16105

Youme ezek általában "újraregisztrálódnak" később :) nekem még mindig visszatért az eladó ha látszólag ok nélkül tűnt el. nem kérdeztem őket sose h mi is történt. szóval ennél pontosabb választ nem tudok adni.

de ha később se bukkan fel újra és a csomagot se kapod meg akkor gondolom még lehet játszani az ebay standard buyer protection programjával. paypal legalábbis működik akkor is ha no longer registered - 1x volt olyan h csődbe ment eladó, tele volt negatív feedbackkel a vége, és kirúgták ebayről is. de paypal visszaadta a pénzt.

Előzmény: Youme (16075)
Sparks Creative Commons License 2006.10.04 0 0 16104
Pedig egyszerű. A vámos kibontja a csomagom és úgy itéli meg, hogy ez vámköeles lehet - esetleg. Megkapják a számlát tőlem és rájönnek, hogy mégsem az (~44EUR alatti ajándék megjelölésű csomag). Ekkor szépen kiküldik nekem a csomagot és nem kell fizetni semmit. De ha bemegyek érte és ugyan így nem vámköteles, akkor bizony ki kell fizetni a postának az 580 Ft-ot.
Előzmény: garfieldka (16088)
szazezer Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16103
Hello. Azt szeretném megkérdezni, hogy neked is zárolta-e a CCNOW először a számládon lévő összeget? Nekem nem utalták át az összegyűjtött pénzem a magyar számlámra. Megkérdeztem miért és azt válaszolták, hogy 30 napra zárolják, mert új ügyfél vagyok. Remélem nem nyelik le a pénzem.:(
According to our client agreement CCNow will withhold all sales
funds for the first 30 days of your accounts life. After this
time your account will be set to receive its first payment on
the next available scheduled payment date.
Your account is currently set to receive its first payment on
November 1st, and this payment will include payment for all
orders marked as 'Shipped' by October 15th.
Előzmény: bramo (16064)
digicat Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16102
Itt egy halott topik aprópénzváltóknak:
Pénzváltó
Előzmény: t.lantos (16101)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16101

Szerintem most nincs otosnel kisebb

http://www.bankofengland.co.uk/banknotes/current/index.htm

 

Megnezzem az archivumot, hatha akad itthon 1, netan 6 font?

Előzmény: vsiivz (16099)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16100

Pedig tok egyszeru. Odamesz a penzvaltohoz, es kersz 6 fontot :) Jogodban all, nincs minimum vasarlas.

Aztan cd tok, belelt boritek, foto a kutyarol, ajanlott level, tuzogeppel letuzve, es go :)

Meg mindig olcsobb, mint ha csekkelsz, raadasul azt is ki kell juttatni valahogy.

Meg a regi idokben en is vettem egyszer valami 10 eurot (nem volt 50 eurosnal kisebb penzem. Nezett, hogy mi a faszt lehet ennyi penzzel csinalni, de mit tehetett, adott :)

Előzmény: Törölt nick (16098)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16099
a cash-el az a baj, hogy a legkisebb cimlet 5 font
illetve letezik 2 fontos is, de eddig eletemben egyszer lattam
nem hiszem, hogy van 3 magyarorszagon belole :o)
esetleg ajanld fel, hogy kuldesz melle meg 2 dolcsit
mas otletem nincs
Előzmény: Törölt nick (16098)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16097
ahogy gondolod
igy megkimeltel egy hosszabb email megirasatol
viszont tovabbra is tartom, hogy egy elrontott kezdet miatt nem erdemes elvetni a dolgot
ha meggondolod magad, keress meg, szivesen segitek
Előzmény: MAREZ (16094)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16096
valoban nem
hacsak amiatt nem keri, mert azota kotelezove tettek, igy az a resz ures
(nem tudom, mert en a .com-ra regisztraltam bankkartyaval)
Előzmény: Hantaboj (16095)
Hantaboj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16095

Én is az e-mail cím módosításról beszélek.

Mivel úgy regisztráltam régen a .uk-n, hogy nem adtam bankkártya adatokat, most az emil megváltoztatásáhozkéri. Nem logikus.

Előzmény: vsiivz (16011)
MAREZ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16094
- a penzed el van kulonitve a szamladon, mivel rossz cimet adtal, nem lett leemelve
pusztan a bankodtol fugg, hogy mikor oldja fel a zarlatot - esetleg magad is meggyorsithatod az eljarast, ha felveszed veluk a kapcsolatot


A Citibankkal beszéltem, az összeget már le is könyvelték.A Citibank a következő információt adta: csak akkor konyvelik le ha az elektronikus bizonylat a Paypal-tól megérkezik, a Paypal az elektronikus bizonylatot azután küldte el miután én töröltem (cancel) a tranzakciót. A Paypal azt írta ha törlöm a tranzakciót nem küld elektronikus bizonylatot vagyis a Citibank sem könyveli le a tranzakciót. A Paypal visszautalja a pénzt ami max. 30 nap és persze én viseljem az összes költséget - ami nem biztos ugyan, hogy felmerül.


szeritem nem invoice-ra fizettel, nem is az ebayes aukcio pay now gombjara kattintva, hanem az elado levelezesi cimere akartal penzt kuldeni
(sehol nincs megadva, hogy a levelezesi cimnek es a paypal account email cimenek egyeznie kell)


A fizetés az ebay-en indítva a paypal-on keresztül ment, feltételeztem, hogy a megadott email címe az eladónak fel van véve a paypal-os email címek közé. De azt hiszem ezt nem nekem kéne ellenőrízgetni.
Valóban nincs megadva, hogy a levelezési címnek és a paypal címnek egyeznie kell (ezt lehet, hogy rosszul írtam).

Nem vitatom, hogy olcsó, de nem szívesen támogatom a Paypal-t 150-200 EUR-okkal alkalmanként néhány hét erejéig, arról nem is beszélve, hogy jelen esetben küldhetem el az eladónak a 150 EUR-t átutalással a pénzemet meg várhatom vissza már amennyit visszakapok belőle. Nyilván jó a cucc ha működik, de nekem ennyi elég volt belőle. A Paypal ügyfélszolgálaton nem tudom milyen kvalitású emberek ülnek, de egyszerűen siralmasak.
Előzmény: vsiivz (16090)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16093

Fizetni max 50 cent, ami nevetseges, viszont igy az eladonak nem kell beepiteni a fogadas sokkal magasabb koltseget (mert be fogja, en is azt teszem, a postakoltsegben vastagon benne van az ebay jutalek)

Előzmény: vsiivz (16092)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16092
fizetesi modszert irtam, nem penzfogadasit :o)
Előzmény: t.lantos (16091)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16091

Haaat, a moneybookers sokkkal olcsobb

csak sajnos nem eleg elterjedt

Előzmény: vsiivz (16090)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16090
az utobbi 2 hozzaszolasodban nagyon sok teves feltetelezes es hiba van
most nagyon kell sietnem, de ha lesz egy kis idom, irok email-t
es helyre igazitalak
de ha magad akasz kerdest feltenni, publikus a cimem
gyorsan nehany valasz:
- a penzed el van kulonitve a szamladon, mivel rossz cimet adtal, nem lett leemelve
pusztan a bankodtol fugg, hogy mikor oldja fel a zarlatot - esetleg magad is meggyorsithatod az eljarast, ha felveszed veluk a kapcsolatot
-ha elado vagy, akkor sem kotelezo megadnod a sajat paypal accountodat fizetesi cimkent - mas accountjat is megadhatod; listazaskor kell kitolteni, hogy hova menjen a paypal fizetes
-szeritem nem invoice-ra fizettel, nem is az ebayes aukcio pay now gombjara kattintva, hanem az elado levelezesi cimere akartal penzt kuldeni
(sehol nincs megadva, hogy a levelezesi cimnek es a paypal account email cimenek egyeznie kell)

egy elrontott elso ugylet alapjan ne itelj rosszul
a paypal az egyik legegyszerubb es leggyorsabb valamint mindenkeppen a legolcsobb netes fizetesi modszer
Előzmény: MAREZ (16086)
MAREZ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16089
3 napja nem válaszol az eladó. Már az ebay-nek is írtam.
Előzmény: garfieldka (16087)
garfieldka Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16088

Ezt nemigen értem. Igen sok, nem vámköteles értékű csomagom jön nekem is konghongból. Meg máshonnan is. A postás a lakásomra hozza és kész.

 

Számlát tőlem akkor kértek csak, ha vélhetően vámköteles volt a termék és az eladó nem mellékelte a számlát. Egyébként nem kérik és így a csomag se állt a postán, nem kellett nekik sem fizetnem.

 

Ha vámos, akkor értesítést kapok az Orczy térről. Ilyenkor ők elintézik a vámoltatást és küldik a csomagot. A postásnak pedig fizetem a vám-áfa-postai díjakt és kész.

 

Más:

Az előző hsz-hoz pótlásként.  Volt, amikor szinte azonnal visszatették a számlámra paypalos pénzt, máskor eltartott néhány napig a visszaküldés.

Előzmény: Sparks (16083)
garfieldka Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16087
Miért törölted? Miért nem kérdezted meg, milyen mail címre küldjed a pénzt? Valószínű adott volna egyet és rendben fizethetted volna arra paypallal. Nekem többször is volt ilyen esetem.
Előzmény: MAREZ (16084)
MAREZ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16086
Szia !

Ez annyit jelent, hogy a Paypal-ba regisztrálnod kell az ebay-es email cimedet is (8db email cimet tudsz regisztrálni)- ha eladó vagy. A legvicessebb és legfelháborítóbb az egészben, hogy egy ebay-es eledó bejelölheti úgy a paypal-os fizetési módot, hogy az email címe nincs regisztrálva a Paypal-ban.

A Paypal Ebay cég, a customer service email-jének aláírásában legalábbis büszkén vállalják.

Előzmény: Vándor21 (16085)
Vándor21 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16085
Szia!

Én ugyan rookie vagyok, de ismereteim szerint a Paypal és az Ebay jogilag két független cég. A probléma viszont érdekes, amit írtál. Ez azt jelenti, hogy a Paypal és az Ebay accountot egy emailcimről kell megnyitni?

Én úgy tudtam, hogy nincs ilyen kitétel. Főleg, hogy ismerek olyanokat, akiknek van egy Paypal accountjuk, de létezik több különböző zeller accountjuk, más-más profilú kereskedelemre.
Előzmény: MAREZ (16084)
MAREZ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16084
Sziasztok !

A következő kérdésem lenne: vásároltam Paypal-al sikeres ebay aukció után. De mivel az eladónak az ebay-en megadott email címe nem volt regisztrálva a paypal account-jához a tranzakciót törölnöm kellett - a pénzt ugyanis nem kapja meg.

A tranzakciót tehát töröltem. Ennél a pontnál azt nem értem, hogy miként lehetséges az, hogy az eladó az ebay-ben megadhatja a Paypal-os fizetési módot, ha az ebay-ben megadott email címe nem jó vagyis nincs regisztrálva a PAypal-ban (Büszkén hirdetik, hogy egy cégről van szó). A legviccesebb az egészben az, hogy a kártyámat már le is terhelték annak ellenére, hogy a tranzakciót töröltem.

Ezek után a Paypal visszaírja, hogy majd visszautaljak a pénzt. Kiváncsi leszek mindez mennyi időbe telik - állítólag max. 30 nap. De a terhelést igen hamar mindösszessen egy munkanap alatt le tudták bonyolítani.

Kérdés: volt valakinek ilyen tapasztalata ? Mennyi idő múlva érkezik vissza a pénz ?

A Paypal-t egyébként ezek után egy nagy rakás szarnak tartom, az első tranzakció volt, de egyben az utolsó is, eddig, több, mint 300 tranzakcióm után marad az IBAN+BIC.
Sparks Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16083
Maxie! Tudod mi a legviccesebb? Én rendszeresen vásárolok HK-ból, 100 körül volt már ilyenem. Amikor küldenek egy értesítést, hogy számlát kérnek, 2 megoldás létezik: az egyik, hogy személyesen beviszem nekik. Ebben az esetben (nekem szinte mindig vámérték alattiak a cuccaim) ott a postán ki kell fizessek valami 580 Ft kezelési költséget nekik. A másik eset, hogy elfaxolom nekik a számlát. Ekkor szépen 2-3 nap alatt kiküldik házhoz a csomagot és egy fillért sem kell fizetni érte. Legalábbis nekem az ilyen kiküldött csomagok után még soha nem kért pénzt a postás, pedig még rá is van írva az 580 Ft. Szóval mióta erre rávilágosodtam, azóta csak faxolom a számlákat és várom a postást. Ki érti ezt? Fura egy ország vagyunk...
Előzmény: Maxie boy (16074)
Vándor21 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16082
Szia! Köszi szépen nagyon a segítséget. Abban a meüpontban nézem, de üres, pontosabban: "Card number: Not Specified".

Utána ha elmegyek seller accountot csinálni, megint feldobja az ablakot, hogy töltsem ki a hitelkártyám adataival. Kitöltöm, jóváhagyom a következő ablakban, hogy foglalhatnak, aztán pedig semmi. Se hibaüzenet, se jóváhagyás. Klasszikus dombornyomott hitelkártya, garantált, hogy elfogadják, ugyanis ezzel soktam feltölteni a skype accountomat is.

Járt már így valaki?

Mintha emlékeznék valakire a sok ezer hozzászólás közül, hogy küzdött néhány hétig hasonló problémával.
Előzmény: digicat (16080)
mallecka Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16081
Hasonlókat olvastam én is. Illetve azt is, hogy a boltban kibontott, aztán visszaküldött termékek is ide tartoznak, de ez már lényegtelen.

Lehet, hogy vannak, akik szerint hülyeség ilyet venni, de ha azt nézem, van egy nálunk 30 rugónál valamivel többe kerülő lejátszóm, ami a szállítással együtt felébe sem került az itthoni árnak és amiről ha nem mondom meg, hogy refurbished, mindenki azt hiszi, hogy tök új. Ami mondjuk igaz, mert felújították és letesztelték a gyárban, úgyhogy nagy gáz nem lehet vele.

Amúgy ez egy iRiver T30 1 gigás lejátszó.
Előzmény: t.lantos (16079)
digicat Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16080
Nem terhelik (veszik le), csak foglalják, azt pedig nem minden bankban látja az ügyfél.
A számlakivonatodon nem fog megjelenni.

Itt kell lásd a kártyát:
My Account -> Personal Information -> Financial Information -> Credit card
Előzmény: Vándor21 (16073)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16079

refurbished = gyari javitott elvileg

Vagyis valami baja volt, visszament a gyartohoz, ott megcsinaltak, vagy 2 rosszbol csinaltak egy jot, es uj allapotba hoztak (pl. kicsereltek a burkolatot).

 

Előzmény: mallecka (16076)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16077

Sot, hamegakad a vamon, hiaba EMS, egyaltalan nem viszik hazhoz.

A fonokom csomagjat nem tudtam atvenni, mert ugye nem en vagyok a cimzett. Mondom ha kifizetem a vamot meg az afat, akkor azt lehet, es utana kezbesithetik neki. Nem lehet. Nem viszik hazhoz egyaltalan.

Kenytelenvoltam megoldani egy meghatalmazast :)

 

Előzmény: Maxie boy (16074)
mallecka Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16076
Nyilván nem fontos világpolitikai esemény, de azért megírom, hogy nagy öröm ért:

Megtörtént az első ebay-es vásárlásom, ami egy mp3 lejátzó volt. :)

Az itteni topic olvasgatása után sikeresen regisztráltam magam a PayPal és az eBay rendszerébe. Bankkártya próbaterhelés a PayPal részéről megtörtént. Mivel kapok sms-es értesítést a terhelésről, így a visszaigazoló kódot azzonnal meg tudtam adni.

A tanácsokat megfogadva olyan eladótól vásároltam, akinek kb. 500 pozitív feedback-je volt. Negatív egy sem. Szürke is csak 1 volt. Megnéztem egy rakás feedback-et, hogy miket vettek eddig tőle, bár nem 50000Ft-os nagyságrendű dolgot szándékoztam venni.

Ugyan worldwide szállítás volt megadva, azért megkérdeztem, hogy szállít-e mo-ra is és csak utána kezdtem licitálni. De nem szomjas borjú módjára ugrottam neki, hanem kb. egy hétig csak figyeltem, hogy az általam kinézett termék milyen árakon kel el, aztán csak utána kezdtem neki egy olyan árat megadva plafonnak, ami még simán megérné nekem is, de közben azért versenyképes legyen a többiekkel szemben is.

Aztán meg is nyertem egy licitet, méghozzá nagyon jó áron, jóval olcsóbban, mint az általam megadott plafon.
A licitet vasárnap nyertem meg, rögtön ki is fizettem. Hétfőn már kaptam is az üzenetet, hogy feladták csomagomat. Plusz ha bármi baja lesz vagy nem kapom meg, akkor azonnal jelezzem és rögtön küldenek egy másikat. Egyik verziót sem szerettem volna, mert nagyon nem örültem volna, ha az ügyeskedés árnyéka rám vetül, vagy úgy általában az jön le nekik, hogy mo-ra nem érdemes küldeniük semmit, mert eltűnik.

Mivel cég volt az eladó, így sok értelmét nem láttam, hogy gift-ként küldessem, bár így utólag simán lehetett volna.

Persze eszembe jutott, hogy mi lesz ha ellopják, de reménykedtem benne, hogy nem fog eltűnni, maximum majd be kell mennem az Orczy térre, mert megakad a vámon. Közben persze bíztam benne, hogy amikor hazamegyek, ott vár a postaládában az értesítő, hogy menjek a postára. Egy hétig nem történt semmi, aztán a feladás utáni hét keddjén tényleg mehettem. :)

A borítékon: "Gift", 15$-os érték, a termék "MP3 USED". Ez utóbbi mondjuk részben igaz, mert a lejátszó nem gyári új, hanem Refurbished, de sok helyen utánaolvastam mi is ez tulajdonképpen és úgy láttam, hogy nem lesz probléma. Tényleg nem volt. Egy teljesen tökéletes állapotban levő, alaposan becsomagolt lejátszó volt a dobozban, kábellel, CD-vel, leírással, nyakbaakasztóval. Sem ujjlenyomat, sem mikrokarcolás nem volt rajta.

Úgyhogy most örülök, mint majom a farkának. Az első vásárlásom ennél tökéletesebben nem is sikerülhetett volna. Bár ha nem lettek volna itt összeszedve a dolgok, akkor lehet, hogy eltoltam volna ezt-azt.
Youme Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16075
Van egy angol eladóm akinek múlt hét elején át lett utalva bankon keresztül a pénz a termékére. Tegnap akarok írni neki az eBay-en keresztül kérdést, hogy megkapta-e a pénzt, erre ez a piros felirat fogad a nevénél: "No longer registered with eBay" Olyan 350-es pozitív feedbackje + ebayshopja is volt. Mi történhetetett vele? Van remény, hogy még kapcsolatba kerülök az emberrel? Eddig mindig az eBay felületén leveleztünk.

Más: Personal csekket magyarországról honnan lehet küldeni? A faq-ban van az az USPS csekk (Deák tér) ami állítólag nem működik. Aztán az American EXpress a honlapjukkal eltérően nincs money order (Deák utca) állítólag szintén már nem foglalkozik ezzel. Nagyon úgy néz ki hogy sehonnan? Mert akkor azt a részt javítani kellene.
Maxie boy Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16074

Szivas ez a vam. En 400$ erteku cuccot vettem. 50$ volt az EMS koltsege. 100$ biztositast tetettem ra, ha elveszne, ne bukjak akkorat.

Par nap alatt it volt. Bementem a vamhoz, mivel nem volt szamla, fogtak a biztositas osszeget plusz a postakoltseget, es ez alapjan szamoltak. Ugy gondolkoznak, hogy ha 100 a biztositas, akkor annyit er, meg persze ha vasaroltad, akkor a postakoltseget is te fizetted, tehat 150-et fizettel erte.

Igazabol a vam kis osszeg volt, azt hiszem, azt nem is fizettem, mert valamekkora ertekhatar alatt elengedik. Az afa sok. Igy kb 7000-et hagytam ott, de 25 felett mar eleg kellemetlenul erintett volna.

Nem is szeretek az Union kivulrol vasarolni, de vannak olyan dolgok, amik itt nem kaphatoak.

A posta is szemet, mert ha vamkezeles van, plusz kezelesi koltseget szamolnak fel, pedig ki sem kellett hozzak, mert szemelyesen atvettem a kozpontban. Ha nem lenne vam, akkor ki kellene szallitsak hazhoz. Szoval duplan keresnek az ugyon. Es megtehetik, senki sem tiltja meg nekik. Kocsog egy orszag ez!

Előzmény: bramo (16064)
Vándor21 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 16073
Szia! Nem Paypalhoz veszem fel a hitelkatytat, hanem az Ebay accountomba vennem fel. Mar eltelt egy nap, de nem tortent terheles. Azt hittem, amikor az Ebaynal hozzaadom a hitelkartyat, azonnal leveszik a penzt, ellenorizve, hogy a kartya mukodik.
Előzmény: Pavel (16069)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16072
ez 2500 euroig igaz
itt talalhatod az osszes tovabbi informaciot
Előzmény: csabicsucsu (16070)
t.lantos Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16071
Nekem (K&H Visa classic) par masodpercen belul ott volt. De csak 1 HUF!!!
Előzmény: Pavel (16069)
csabicsucsu Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16070

3.4%+0.35EUR

Nem ebayes üzlet, de jó tudni ezt a szabályt.

Köszi mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (16063)
Pavel Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16069
Nekem OTP-nél 3 munkanap alatt jelent meg hasonló terhelés (PayPal verify), meg volt közte egy hétvége is...
Előzmény: Vándor21 (16068)
Vándor21 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16068
Kedves szakik, igyekeztem végignézni sok ezer hozzászólást, de nem találtam választ erre a kérdésre. A sima Ebay accountomból szeretnék seller accountot, fel is dobja az ablakot, hogy kell nekik ehhez egy bankkártya. Kitöltöm a magyar dombornyomott kártyám adataival, utána jön a következő ablak, hogy leemelnének 1 dollárt - jóváhagyom, rendben. Ez a bizonyos próbaterhelés mennyi idő alatt zajlik le? Azonnal, néhány óra, vagy egy-két nap?

Utána megnéztem az ebay accountomat, de ott nyomát se láttam, hogy hozzáadtam volna a kártyát, semmi pending, vagy hasonló.

Köszönöm a segítséget!
morbiczer Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16066
Ha ez ebayes ügylet, akkor a szabályzat tiltja, hogy az eladó áthárítsa a PayPal költségeit a vevőre. Más kérdés, hogy ha köcsög az eladó, akkor ezt lehet, hogy hiába magyarázod neki. Az ebay rendszerén keresztül levelezz vele, akkor esetleg tudsz reklamálni az ebaynél. Én már halottam olyanról, aki elen felléptek atzért, mert be akarta hajtani a PayPal költségeket.

Tapasztaltabb eladók ezért szimplán annyival többet kérnek postára, mint amennyi a PayPal díja.
Előzmény: csabicsucsu (16056)
szatti Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16065
Komolyan?
Akkor az Usa-ból ezért nem akarnak küldeni Unconfirmedre.
Remélem eszébe jut, hiszen nemrég rendeltem tőle mást is.
Még nincs 1 hónapja. De ha megnézi a feedback-jeimet, akkor láthatja magát.
Bár au USA-ból is vettem már 3* és az egyik közülük úgy árulta, hogy Confirmed Adress Only, de azért én rákérdeztem és elsőre azt mondta, hogy elküldi.
Előzmény: Törölt nick (16060)
bramo Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16064

Természetesen pénzért(vagyis áfa + vámdíj) szállítják ki.

 

Amúgy én pont ezt nem értem, hogy a Magyar Posta miért nem tudja így megoldani, csak UPS, FedEx és DHL. Mivel a USPS EMS (Global Priority) küldemények hiába vannak it 2-3 nap alatt (feltéve ha kisalakú Extremly Urgent) ha a vámon fennakad még 1-3 napig akkor meg tök fölösleges volt kifizetni. Amúgy is a külföldi csomagokat meg ígyis úgyis kocsival hozzák ki és a kézbesítőnek (vagy futár) meg amúgy is lehetne fizetni a vámot.

 

Elvileg lehet kérni, de aztán ki tudja. Jobban örülnék, ha nem nekem kéne bebattyognom, mégha a vámot ki is fizetem, bár igaz személyesen meg meg lehet magyarázni, hogy ez tulképpen szülinapra jött a rokonoktól és csak ma szóltak Neked... stb. Mondjuk ezzel egyszer fürödtem be mivel rákérdeztek, hogy mikor van a szülinapja, rövid habozás után mondtam egy egy héttel ezelőtti dátumot. Végülis ki kellett fizetnem a vámot ^^

 

Az alapszabályok:

1. csak magánszemély adja fel, ha bolttól jön az már rizikós

2. maximum $40-$50 legyen a deklarált érték

3. gift vagy personal luggage

4. számla soha ne legyen a pakkban

 

Megfigyeléseim szerint a nem levél alakú küldemények jobban fennakadnak mint a levélalakú dolgok, szal minden ami csomagként jön már könnyen fennakadhat, de a fenti szabályok betartásával 80%, hogy vámolás nélkül hozzád kerül.

 

Persze senkit nem bíztatok a vám megkerülésére! Akinek sürgős a küldemény annak ajánlom ezt figyelmébe a többieknek meg irrgum-burrgum!!! ^_^

Előzmény: ZE (16054)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16062
az lehet, amit bi4 irt
esetleg emlitsd meg, hogy ez lenne az otodik uzletetek, es az elozoekkel semmi gondotok nem volt
ez sokat segithet
Előzmény: szatti (16059)
vsiivz Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16061
3.4% + €0.35
Előzmény: csabicsucsu (16056)
szatti Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16059
Köszi.
Akkor ezt az eladónak is tudnia kell. Ha nem, akkor rávezetem ennek alapján.
Csak az a furcsa, hogy már 4 csomagot kaptam tőle, és most az ötödiknél szólt miatta.
Előzmény: Marcesz (16055)
fazekaslaci Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16058

Szervusztok,

 

néhány apróbb, de viszonylag értékes dolgot szeretnék eladni (mikroszkóp tartozékok) az e-bay -on, mivel Magyarországon nem nagyon van rá kereslet.

Mi szükséges egy ilyen üzlethez ?

(internet elérésen kívűl :)

 

Köszönöm, üdv: Laci

Iceman76 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16057
Mintha 3%-ról olvastam volna, de ez nem biztos.
Előzmény: csabicsucsu (16056)
csabicsucsu Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16056

Üdv.

Mennyit kell fizetni a Paypal szolgáltatásért 170 EUR küldésekor a fogadónak?

Nem tom mennyit utaljak.....

Előre is köszönöm!

Marcesz Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16055

Ez a PayPal helpjéből van:

 

"Because not all credit card companies are currently able to confirm addresses, only some U.S., U.K. and Canadian addresses can be confirmed at this time. All addresses for PayPal members outside the U.S., U.K. and Canada will continue to show a status of Unconfirmed."

Előzmény: szatti (16048)
ZE Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16054
A DHL-nek kell a te VPID (vámazonosító, vagy mifene) számod. H anincs még, akkor küldenek emilben egy nyilatkozatot, meg egy adatlapot, amit kitöltve vissza kell juttatni hozzájuk (levél, fax, a megfelelő irataid fénymásolataival), ők elintézik (igénylik a VPoP-nál) neked a VPID-t, arra az ID-re levámolják, és utána kiszállítják a cuccot.

Az eladót esetleg óvatosan megpróbálhatod rávenni, hogy ajándékként adja fel -- vagy belemegy, vagy nem (neki jogilag is "fájna", ha kiderülne az, hogy nem ajándék, hanem fizettél érte!).

Előzmény: eragka (16053)
eragka Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16053

Köszi a gyors választ!

A DHL működik ezekszerint magánszemély-magánszemély forgalomban USA és Mo között?

A tarifái horribilisak, nem?

USPS-hez képest... Egy 5 kg-os, 100$ értékű cuccért nem szívesen fizetnék 35$-nál többet.

 

a belinkelt válasz1-et olvasva, ezekszerint egy nyilatkozat után kihozzák, és itt helyben rendezhetem a pénzügyi részt a kiszolgáltatáskor?

 

van ebben vkinek tapasztalta?

mert spec. vidéki lévén én sem szívesen utazgatnék BP-re.

 

Előzmény: digicat (16052)
digicat Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16052
1 válasz

Az USPS az amerikai posta, nem fogja a magyar vámot és áfát intézni helyetted.

Az UPS és a többi hasonló cég (pl. DHL) valószinűleg igen. Pontos választ az illető cég ügyfélszolgálata tud adni.

Én a DHL-nél csak első alkalommal kellett megadjam a vámoláshoz szükséges adatokat, azóta nyilvántartják és intézik.

Figyelni kell, mert most gyakorlatilag két DHL létezik:
1. A nemzetközi futárszolgálat - ez házhozszállít.
2. A Német Posta - ezt a Magyar Posta fogja intézni Magyarországon.
Előzmény: eragka (16051)
eragka Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16051

Sziasztok,

végigolvastam az elmúlt 1 év vám és áfa hozzászólásait.

Egy dolog nem teljesen tiszta ezzel kapcsolatban:

ha a vámon lefoglalódik, és vámot, áfát vetnek ki, akkor ennek ügyintézését, befizetését személyesen kell intézni az Orczy téren? Itt adják csak ki személyesen?

 

Vagy jön egy értesítés, csekk, ezzel rendezem ezt a részt?

Ezután a szállító cég pl. USPS rendezi a szállítás további részét, és eljuttatja hozzám a csomagot?

 

a kiskapuk egy részével is kezdek tisztában lenni. 2 játékot rendelnék az USA-ból. Az egyik 55$ a másik 65$. Egyben adná fel az eladó. Legyen gift, vagy írjon kisebb értéket darabonként?

Sajnos itthon nem lehet ezeket kapni, EU-s ebay-en sem árulják.

 

De ha mégis kivetnék itthon a vámot, áfát, személyes bp-i közreműködés nélkül hogyan juthatna el hozzám az áru?

 

Köszönöm a válaszokat!

 

pyracantha Creative Commons License 2006.10.02 0 0 16050

Sziasztok!

Kezdő lévén háromból három rossz tapasztalat:

Első vásárlásom hangszer, jó magasra felvert áron (már harmadáron is megvehettem volna azóta, dehát ez a tanulópénz), a billentyük egy része hol szól, hol nem..

Második vásárlásom zenekari keverő (mixer) egyáltalán nem működik...

Harmadik? Monitor... Versand nach Weltweit - olvasható, de e mail-ben az eladó azt írja, hogy Németországban valami eldugott porfészekben átvehetem...

Erről ennyit! Ha valaha árulok valami cuccot, ráírjam, hogy Nach Deutschland nicht angegeben?

morbiczer Creative Commons License 2006.10.01 0 0 16049
Az ebay ugyan szerintem tényleg a PayPalt ajánlja (márcsak azért is, mert az az ebay tulajdonában van), de alapvetően az ebaynek semmi köze ahhoz, hogy hogyan tudsz fizetni. Az mindig az egyes eladóktól függ.
Előzmény: Stanii (16047)
szatti Creative Commons License 2006.10.01 0 0 16048
Sziasztok!

Egyik sellerem kér, hogy confirmáljam a címemet, mert unconfirmed:

Whilst emailing could you please confirm your postal address as it is showing on your account as Unconfirmed.

Ha ez a Paypalra vonatkozik, akkor megírom neki, hogy ott nem lehet, csak Verified ( tudtommal).

Esetleg az Ebayen belül is kell confirmálni? Eddig ezzel nem volt gond.
Stanii Creative Commons License 2006.10.01 0 0 16047
sziasztok!

az ebay csak paypalos fizetést preferál? (pl ebay shopsnál)
t.lantos Creative Commons License 2006.09.30 0 0 16046

Az elobb epp a CNBC-re tevedtem, ahol a "tonight show" ment Jay Leno vezetesevel, benne a "stuff we found on ebay" melleklet.

Vicces :)

 

vsiivz Creative Commons License 2006.09.29 0 0 16044
van jobb is :o)
a minap kaptam a kovetkezo pozitiv feedbacket: "Not the soundtrack I was hoping for, but not sellers fault."
csakhogy az eladott cucc ezen a cimen futott: "SOUNDTRACK: THE JUNGLE BOOK 2 *NEW* DISNEY" - igy, nagybetuvel
tokeletesen kitoltve minden - music/cd's/soundtrack
fenykep is volt, es meg az ebay adatbankjaban levo description-t is hasznaltam
(tulajdonkeppen meg annak is orulnom kellene, hogy nem dobott meg egy negativval)
:o)))
Előzmény: Törölt nick (16043)
eee991 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 16042
hülye index.hu...
Előzmény: Maxie boy (16040)
edk440 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 16041
,,sőt egyszerűen letiltotta a magyarországi IP-címeket - így az is megtörtént, hogy megbízható amerikai felhasználó Magyarországon képtelen volt hozzáférni accountjához.''

Ez így nem igaz. A felhasználó nem tudott egy kattintással fizetni, hanem a főoldalon be kellett jelentkeznie előtte. Nem is ez volt a baja, hanem hogy az ügyfélszolgálat nem volt képes ezt tisztázni.
Maxie boy Creative Commons License 2006.09.29 0 0 16040
Na vegre megtudtuk, honnan jott ez az IP mizeria. Amiota van Magyarorszagon PayPlay :), azota hasznalom, es semmi hasonlot nem tapasztaltam, pedig a vilag sok reszerol bejelentkeztem mar.
Előzmény: Leki (16038)
t.lantos Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16039

Namarmost ennyire nem tudok en nemetul :)

 

Előzmény: garfieldka (16037)
Leki Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16038
Tovább várat minket a Paypal
* Index * 2006. szeptember 28., csütörtök 12:30

Évekig tiltotta a Paypal a magyarországi tranzakciókat, aztán tavaly legalább a befizetést engedélyezte. Augusztusban bejelentette, hogy szeptember közepétől magyar accountokra is lehet pénzt utalni, de két héttel a határidő letelte után a helyzet változatlan.
Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!
Nyomtatható változatNyomtatható változat
hirdetés

Augusztus 10-én jelentette be a világ legnépszerűbb netes átutalási rendszere, a Paypal, hogy szeptember 14-étől nemcsak küldeni, hanem fogadni is tudnak pénzt a magyar felhasználók. A múlt hónapban arról tájékoztatta a cég a regisztráltakat, hogy szeptember közepétől a csehekkel, a lengyelekkel és thaiföldiekkel együtt végre a magyarok Paypal-számláira is lehet pénzt küldeni, és az összeg hazai bankszámlákra is átutalható.

Két héttel a cég által megjelölt határidő után azonban még mindig nem kaphatnak pénzt magyar felhasználók a Paypal rendszerében. Az ország Anguillával, Máltával és Dél-Afrikával együtt továbbra is a között a tizenhárom ország között szerepel, amelyekből pénzt csak küldeni lehet.
Nem tudni, mikor

A Paypalnél érdeklődő magyar felhasználókat a cég levélben arról értesíti, hogy bár a változtatás tervezett dátuma valóban 20006. szeptember 14. volt, „technikai problémák” miatt a szolgáltatás nem vehető igénybe. A cég azt mondja, az átállás dátuma még nem ismert, és hogy néhány napon belül közli az új határidőt. A Paypal arra is felhívja a magyar felhasználók figyelmét, hogy felesleges második accountot létrehozniuk, mert ez semmit nem változtat a helyzeten.

A közép-kelet-európai országokkal, többek között Csehországgal, Lengyelországgal és a balti államokkal együtt Magyarországgal régóta mostohán bánik a Paypal. A 2000-ben alapított cég, amelyet két év múlva bekebelezett az Ebay, sokáig nem foglalkozott magyar ügyfelekkel, sőt egyszerűen letiltotta a magyarországi IP-címeket - így az is megtörtént, hogy megbízható amerikai felhasználó Magyarországon képtelen volt hozzáférni accountjához.

A helyzet 2005 júniusában változott, akkor vette fel a Paypal más addig kitaszított országokkal együtt Magyarországot azok közé, ahonnan pénzt már lehetett küldeni a rendszerbe.
garfieldka Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16037

Írd meg neki, hogy a kiírása enyhény szólva is megtévesztő. Igaz, hogy írta a dummyt, ugyanakkor hatalmas betűkkel, világújdonságként hirdetve azt sugallta, mintha rendes készülék lenne! Ez a trükkjük. Erről írtam pár hsz-szel korábban.

 

Aztán szépen mondd vissza a vételt és vedd rá, hogy közös megegyezéssel törölje a tranzakciót az ebay!

Előzmény: t.lantos (16034)
bati67 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16036

Jawohl!

 

Geben Sie große negativ Bewertung für Verkäufer!

 

:-)))

Előzmény: t.lantos (16034)
bati67 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16035

Itthon még nem láttam árlistában...

 

Kint 5-600 Euro.

 

Még az jutott az eszembe, hogy a sok "utólag megvilágosodott" is áldja a másodnick-edet! :-)))

 

 

Előzmény: t.lantos (16029)
t.lantos Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16034

Es most? Varjak egy hetet, hitegessem, irjak neki, hogy fizettem, aztan varjak meg egy hetet, es nyomjam fel, hogy nem kaptam meg? :)

 

Előzmény: bati67 (16033)
bati67 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16033

Gratulálok!

 

Hogy örülhet most az eladó!

 

:-)))

Előzmény: t.lantos (16032)
t.lantos Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16032

Nem egy dummyra gondoltam. megnyertem 401-el :)

 

Előzmény: vsiivz (16030)
cistron Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16031

lassan euróban is annyi lesz az ára :)

 

Előzmény: vsiivz (16030)
vsiivz Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16030
8-10 ezer korul van itthon
Előzmény: t.lantos (16029)
t.lantos Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16029

Mennyit er egy ilyen?

Masodregrol rakuldtem egy jo nagy licitet :)

Előzmény: bati67 (16023)
eee991 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16028
sorry, nem láttam h rejtett :)
Előzmény: vsiivz (16026)
garfieldka Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16027

Vigyázni kell, mert sok eladó ravasz, mint a tyúk!

 

Egyébként jónevű cég, márkás fotós dolgai között nemrég egy háromlábú fotós állványra lettem figyelmes. Nagyon kedvező áron kínált a leírás és a fotók alapján carbon anyagból készült terméket. Valaki épp ilyet keresett. Megegyeztünk, megvettem neki. Azonnali vétel volt, a lejárat előtt röviddel, tehát döntenem kellett!

 

Amikor a fizetésre került a sor, valami kis gyanúm támadt. Rákérdeztem az eladótól, hogy valóban carbon-e az anyaga? A harmadik érdeklődésemre jött a válasz, hogy természetesen aluminium, ahogy az a leírásba is látható.

 

Abban viszont sehol nem szerepelt az alura utalás. Egyetlen szó keltette fel a gyanúmat, egy helyen azt lehetett olvasni, hogy carbon desing.

 

Megértettem vele, hogy ez így megtévesztő, s visszaléptem az üzlettől. Jobbnak látta ő is a kölcsönös megegyezést.

 

Előzmény: vsiivz (16026)
vsiivz Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16026
nem lehuzas, hiszen feltuntette, hogy dummy-telefon
de vajon akkor miert rejtett az aukcio?
csak nem azert, hogy a lelkes, de tajekozatlan licitaloknak senki se magyarazhassa el a dummy-telefon mibenletet? :o)
Előzmény: eee991 (16025)
eee991 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 16025
nem is lehúzás, legitnek tűnik
Előzmény: bati67 (16023)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16024
Miért lenne lehúzás?
Előzmény: bati67 (16023)
bati67 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16023
Sziasztok!

Egy újabb lehúzás. Csak azért írom be, mert egy kezdőnek minden trükk új.

Nokia N93 szinte ingyen :-)

Ugyan mennyi lesz a vége?
Basketboy Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16022
Köszönöm szépen!
Sikerült.
Előzmény: eee991 (16019)
eee991 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16021

Sparks hasonlóak a tapasztalatok! itt is 98%-os a sikerességi arány... (nem számítva a rohadt usps economy surface-t)

egyiknél refundoltak, másiknál küldtek még egyet

Előzmény: Sparks (15994)
eee991 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16020

vomit én meg azt nem értem h ezt miért nekem írod :)

Előzmény: vomit (15992)
eee991 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16019
Basketboy ne írj be semmit oda hogy redeem code.. hagyd üresen és kész. és nyomj Pay gombot :) és annyi.
Előzmény: Basketboy (16007)
raider Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16018
Én csak felismerem és alkalmazom a nyelvújítási tőkét, ami itt a topicban is megjelenik. A magyar ember nem engedi életerős nyelvének eltorzítását, és ledobja az idegen nyelv járomát nyakából. :-)
Előzmény: Törölt nick (16016)
janimaci Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16017

Ja. Fizess játszva. Vagy: Játszál fizetést. Ilyesmi.

 

janimaci

Előzmény: Törölt nick (16016)
tara Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16015
Köszönöm a válaszod. Az én esetemben nem volt szükség külön biztosításra, mert az International-signed-for 32 fontig tartalmazza a kártérítést és ez kisebb értékű volt. Első vásárlásom volt tőle, de azért remélem, visszautalja a pénzt.
Előzmény: Sparks (16014)
Sparks Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16014
Sajnos ezt nem tudom. Az én esetemben biztosítva volt a csomag 160 angol fontra és volt pótlás, amit elküldhetett helyette, bár nem pont az, ami nekem kellett, de benyeltem. Viszont tegnap írt nekem az eladóm, hogy még csak várja a kártérítést, szóval megelőlegezte a küldésem, mert kint is baromi sokáig tart a kártérítési folyamat (persze ettől az embertől már elég nagy értékben vásároltam, így megvan a kölcsönös bizalom). Ha nincs cucc, amit küldhetne, akkor gondolom visszautalja a pénzed, de ha nem volt biztosítva, akkor passz :-/
Előzmény: tara (16002)
raider Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16013
Elég sokszor volt erről szó, a PayPlay(TM) úgy működik, hogy levon egy összeget a kártyáról, és azzal együtt küld egy kódot a bankod felé, ami megjelenik a számlatörténetedben, tehát ha a kivonatot megkapod akkor látod, vagy ha felhívod a bankügyintéződ és kéred az összes adatot, akkor is látod, úgy néz ki kb. hogy PayPlayXXXX ahol XXXX a keresett kód. Miután ezt beütöd, már mehet is a play(TM).
Előzmény: Basketboy (16007)
szatti Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16012
Ha csak ennyi az egész, akkor nincs gond!
Köszi!
Előzmény: vsiivz (16006)
vsiivz Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16011
email-cim modositasrol beszeltunk
te meg regisztraciorol

probalj meg mashol regisztralni
ha jol emlekszem, valaki azt emlitette, hogy a francia-n nem ker kartyaszamot
viszont onnantol minden hirlevel franciaul jon
celszeru olyan oldalon regisztralni, amit ertesz is
egyebkent miert baj, hogy keri a kartyaszamot?
Előzmény: Hantaboj (16008)
cosmo24 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16010

Most kaptam e-mailt a Paypaltól, hogy a küldött dokumentumaim megfeleltek nekik, így visszaállították a teljes accountomat.


Csak sajna hétfőn el kellett küldenem a borítékban a múlt heti leütésem pénzét, de a lényeg, hogy újra minden rendben.

edk440 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 16009
Egyáltalán, mi az a PayPlay?
Előzmény: Basketboy (16007)
Hantaboj Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16008
És az ebay-en?? Nem engedi anélkül, hogy ne adnám meg a bankkártya adataimat. Nem lehet valahogy ezt megkerülni?
Előzmény: vsiivz (16006)
Basketboy Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16007
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.Nemrég regisztráltam az ebay-re és később a PayPlay-re is. Volt egy sikeres licitálásomis, csak nem tudok fizetni, mert amikor oda kerülök, hogy fizessek kér tőlem egy kódot miután majd meg kellene nyomni a "redeem code"-ot és mehetne a play, de sajnos nem tudom azt a bizonyos kódot.
Kaptam sms-ben egyet, de nem fogadja el (lehet, hogy nem is az kell neki). Kicsit hiányos angol tudásomnak köszönhetem biztos, de valami olyat tudtam fel fogni, hogy 2-4 munkanapon belül meg jelenik valami, de mi?
Segítsetek ha tudtok!
Köszi előre is!
vsiivz Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16006
abszolut zokkenomentes
ebay-nel csak atirod a personal information-ben
paypal-nal osszesen 8 emailcimet lehet megadni
es kivalasztod az epp aktualisat primary-nek
ami nem kell azt meg torlod
Előzmény: szatti (16005)
szatti Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16005
Van valakinek tapasztalata arról, hogy ha internet szolgáltató váltok és megváltozik az e-mail címem ami be van regisztrálva az Ebay-nél és a Paypal-nál is megoldható zökkenőmentesen a váltás, vagy lehetnek gondjaim vele?
Köszi!
Lalmet Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16003

 

 

Érdeklődni szeretnék a fizetéssel kapcsolatban.(Én még csak 2 napja licitálok egy termékre, holnap este jár le,eddig csak 2-en licitálunk rá,de nemtudom miért fél euróval mindig feljebbmegy a másiké,szinte rögtön)

 

 

A kérdésem az lenne,hogy webkártyám nincs,ma csináltattam és csak 8 nap múlva lesz kész.Elég akkor is fizetnem?Vagy miest vége a licitnek és meg is nyertem már akkor kell utalnom a pénzt ,vagy ezt az eladó határozza meg mikor kell fizetnem?

 

Köszönöm előre is a segítséget!

tara Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16002

Hogy működik ez International-signed-for esetén? A feladó reklamál a feladóvevénnyel, neki fizet majd a Royal Mail (30 fontig) és utána fogja majd nekem visszautalni? Mennyi ideig tart ez? PayPal-lel fizettem, ott úgy tudom 60 napon belül tud visszautalni, mi van ha kicsúszunk ebből az időből? Olyasmiről van szó, amit nem tud újra elküldeni.

Köszönöm

Előzmény: Sparks (15991)
HartaiGyuri Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16001
lehet csak eddig én nem vettem észre de ha nézitek a terméket tök jó kiirja mennyi feedbackes az ember már alatta egyböl akitöl venni akarsz esetleg,
nudle Creative Commons License 2006.09.26 0 0 16000
Köszi a gyors infót!!!
Előzmény: edk440 (15998)
edk440 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15999
Szerintem utcáról beesve sehol.
Előzmény: ildy7 (15997)
edk440 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15998
Ha kártyás Paypal-fizetés volt, akkor pár nap múlva visszakerül a kártyához tartozó bankszámládra.
Előzmény: nudle (15996)
ildy7 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15997
SOS! Hol lehet Pesten money ordert vagy cashier's checket vagy official csekket kiállíttatni? A bankokban hülyének néznek, vagy pedig számlát kell nyitnom hozzá, azt meg nem akarok. Köszi előre is!
nudle Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15996
Előttem van az első nem szokásos helyzet:
Az eladó rossz eMail címmel látta el a fizetendő árut PayPal-es fizetés esetére. Kérte, hogy vonjam vissza, és fizessem újra. Megtörtént a visszavonás. Hol fog ez a pénz jelentkezni, és mikor? A PayPal account-omon még nem jelent meg.
Aspasia Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15995
Nekem az a bajom a postásokkal, hogy maflák. Ahogy más is írja, simán úgy hagyja a postaládában, hogy kilóg a fele és bárki elviheti. Vagy szíveskedik nem írni értesítőt és ezért a küldemény visszamegy a feladónak, én pedig nem tudom meg, hogy a postán vár rám. Ráadásul újabban szóba sem állnak velem a postán, ha nem viszek értesítőt.
Előzmény: Sparks (15994)
Sparks Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15994
Azért nem mindig a Magyar Királyi Post a lúdas. Nekem Angliából szinte minden csomagom megjött, kivéve azt az egyet. Ami megérkezett az általáb 3 nap alatt itt volt. Csak Hong Kongból úgy 70-80 csomagom érkezett az utóbbi hónapokban és mind hiánytalanul megérkezett, itt is 1 kivétel volt. Az angliai rendelésnél a csomag kis hazánkba már be sem érkezett, azt az Angol posta hagyta el. A HK-i csomagom kideríthetetlen maradt sajnos... Azt lehet, hogy egy magyar postás lenyúlta sajnos, ilyen is van, ráadásnak az nem biztosított volt. De azért nem mondanám, hogy rossz az arány, 100 felett kaptam csomagot fél év alatt és ebből 2 veszett el, nem vészes, ráadásnak az egyiket épp tegnap pótolták az angolok, mivel biztosítva érkezett. Igaz, hogy én egy Budapesthez közeli kisvárosba kérem a csomagjaimat, talán ott kevéssé lopnak a postások, mint Bp-en??
Előzmény: vomit (15992)
szatti Creative Commons License 2006.09.26 0 0 15993
Nekem a múlt héten érkezett egy Angol kics csomagom. Rajta egy 12cm-es felhasítás, bekarikázva és rápecsételve, hogy külföldről sérülten érkezett. Így találtam a postaládában. Egyetlen dolognak kellett benne lenni és érdekes módon benne is volt, pedig könnyedén ki is eshetett volna. Ugyan be volt zacskózva a magyar posta által, de az is ki volt szakadva a hegesztésnél.

A legelső nagy csomagom is nyitott állapotban érkezett és szerencsére abban is mindhárom dolog megvolt aminek lennie kellett. Az DHL-es volt.

Eddig még szerencsére nem tűnt el semmi.

Volt, hogy külön kértem, hogy biztosítva legyen és át is utaltam a többlet díjat, de ettől függetlenül sima levélként küldte a majom.

Hiába, az Ebay többszörösen is kockázatos.
vomit Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15992
nem ertem, miert az angolokat szidjatok, ebben a folyamatban soha nem az angol, nemet, szvazifoldi posta a leggyengebb lancszem. az elveszett kuldemenyek 99 szazalekat valami megfaradt magyar postas tekintette sajat munkakori meglepetesenek. lasd meg ezt a topikot.

nekem hongkongbol es sanghajbol biztositatlanul, vamolatlanul, keres nelkul gift-nek jelolve 10 napon belul itt vannak a cuccaim, az angliabol 1,1 fontert siman feladott PC-memoria (20fontba kerult, itthon 30e felett) harom nap alatt megjott. az egyetlen titkom, hogy nem ebbe a szaros orszagba cimeztetem az ebayes motyokat :-(
Előzmény: eee991 (15988)
Sparks Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15991
Sajnos nekem is elhagyott a Royal Mail vagy mi a szösz egy szép nagy csomagomat 2 hónapja. Szerencsére biztosítva volt, épp ma kaptam meg az új küldeményt. Nekem Angliából eddig ha valami megjött, akkor az 1 héten belül mindig itt volt. Ami addig nem jött meg az már... :-/ Azért a remény hal meg utoljára :)
Előzmény: tara (15987)
pinkpanthR Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15990
oks, de jelen esetben pont a fizetessel van problema - nem akarom, hogy rossz helyre menjen a money.
ettol fuggetlenul lehet, hogy elutalom a blz es kontonummer alapjan, mert a tobbi ember aki ettol a mukitol vasarolt nyilvan ezeket az adatokat hasznalta es mindenkinek rendben volt minden. (kb 75 eurorol van szo egyebkent)
viszont a vasarlas szept. 10-en tortent, szoval bo ket hete. lehet ebbol fakadoan vmi problema?
ja es nagyon koszi mindenkinek a segitseget.
Előzmény: eee991 (15989)
eee991 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15989

pinkpanthR én is voltam ilyen helyzetben, kérdeztem még az eladótól vmit fizetés előtt de nem válaszolt.. aztán gondoltam egyet, és átutaltam (200+ EUR), utána nem sokkal reagált, és minden rendben volt.

ő is német volt :)

Előzmény: pinkpanthR (15986)
eee991 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15988
tara hát nagyon szomorú vagyok, eddig jó volt az angol posta... ezek szerint nem csak nekem szarozik újabban... amúgy megjöhet még, de kb 1 hónap után már nem. egyelőre 3 hét telt el, ez még épp beleférhet... nekem eddig a rekord kb annyi volt
Előzmény: tara (15987)
tara Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15987

Van valakinek tapasztalata a következőben: Angliából szept. 4-én International-signed-for feladott kiscsomag megjöhet-e még. A tracking No- alapján azt mondják, hogy nem érkezett be Magyarországba.

Köszönöm

pinkpanthR Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15986
koszi szepen a felajanlast, nincs kizarva, hogy elek vele, de azert megnyugodnek, ha visszaszolna elobb valamit, mielott utalom a penzt.

az elado amugy 100% pozitiv - igaz, csak 11 eladasa volt eddig...
Előzmény: Törölt nick (15985)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15985

ha gondolod átutalom neked én, blz meg kontonummerral, azt biztos nem rontotta el.

 

Előzmény: pinkpanthR (15984)
pinkpanthR Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15984
garfieldka: nem, jol irtam. jonehanyszor parszor utaltam mar, szoval nem ez a gond. a blz es kontonummer alapjan torteno kalkulalas ki is hozta, hogy elvileg mas az IBAN, mint amit megadott.

szállóhó: nemeto.
Előzmény: garfieldka (15981)
pinkpanthR Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15983
aha, koszi szepen, ezekkel a kalkulatorokkal valoban kicsit mas az eredmeny, mint amit megadott... gondolom ez a helyes IBAN, de most mar nem nagyon szivesen utalnek, amig a muki meg nem erositi... de jo lenne, ha szobaallna velem...
Előzmény: t.lantos (15979)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15982

hova kéne utalni?

 

Előzmény: pinkpanthR (15980)
garfieldka Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15981
Nem az a gond, hogy az IBAN betűket és számokat szóközzel írtad? Ugyanis folyamatosan kell minden karaktert egymás után beírni, szóköz nélkül!
Előzmény: pinkpanthR (15980)
pinkpanthR Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15980
jaja, utalni nem is tudok, mert nem enged a rencer azert mert szerinte az IBAN nem helyes formailag ezert nem is jutok tul a form-on.
az ebay rendszereben probaltam vele felvenni a kapcsolatot. eloszor az elso napon, mikor az utalasi kiserletem meghiusult, de nem reagalt. aztan par nap mulva megegyszer megpingeltem, de semmi valasz.

a 7 napbol mar kicsusztam sajnos:(
Előzmény: Kaito_ (15978)
t.lantos Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15979

www.iban-rechner.de

www.bankleitzahlen.de

 

Ha BLZ + Kontonummer formaban is megadta, segithet megoldani

Előzmény: pinkpanthR (15977)
Kaito_ Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15978
hello,

Segíteni nem tudok, csak azt mondhatom, hogyha elrontod az iban-t vagy bármit rosszul töltesz ki nemzetközi átutaláskor elég nagy extra dijjakat vonnak le tőled, szóval nagyon nézd meg, hogy hogyan töltöd ki. Amíg nem válaszol addig semmiképpen ne utalj szerintem, és minden kommunikációt csak a weben folytass vele az ebay rendszerében(termék / contact seller).

Szóval, röviden "várni", de a 7 napon maradj belül.
Előzmény: pinkpanthR (15977)
pinkpanthR Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15977
hallo,

egy kerdes a rutinosabbakhoz:
sikeresen megnyertem egy aukciot, a fizetesi modok eleg szegenyesek, sajnos nincs paypal lehetoseg, csak bank transfer.
otp directtel probalkoztam, viszont sajnos nem tudom az osszeget atutalni, mert az otp szerint az elado altal kozolt IBAN nem helyes.
probalkoztam kapcsolatba lepni az eladoval, tobb imelt, ebay-en beluli messaget kuldtem neki, hogy tisztazzuk a kerdest, de nem volt semmi reakciot.

most mar irtam az ebay customer supportnak is, hogy mi a helyzet.

van valakinek hasonlo tapasztalata? mi a teendo ilyenkor?
Kaito_ Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15976
hello!

An error occurred while processing your Pay for eBay Items.

* The error occurred while processing username for eBay. Please try again later.


Ilyenkor mi van? Sem az ebay-en keresztül sem a paypalon keresztül nem megy...
raider Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15975
Hát amikor vásárolsz, akkor egy egyszerű hitelkártyás fizetésre gondolj. Egyébként ha eBay-en vett cuccért fizetsz PayPal-lel, akkor az biztosítva is van.
Előzmény: mike1 (15973)
imre1029 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15974
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni: Németországból egy kb. 5 kg-os csomagot a DHL 30 Euró-ért hoz el. Ha valaki tud ennél olcsóbb megoldást, segítsen nekem. Köszönöm!
mike1 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15973

köszi az infot4

 

A Paypal tulajdonképpen egy virtuális számla amire a saját számlámról annyit teszekfel amennyi kell és így nem kell a számlaszámomat meg jelszavakat kiadni és többet nem lehet leeemelni a számlámról csak amit a apaypalos számlára raktam????

Előzmény: raider (15971)
morbiczer Creative Commons License 2006.09.25 0 0 15972

Leegyszerűsítve:

 

(388 dollár (ennyibe kerül) + 150 dollár posta (ez van megadva)) * 20% ÁFA * X% vám (X-t esetleg megmondják neked a vámon, de tapasztalatom szernit, meg amit itt olavsni lehet, ez nem szokott magas lenne, 3-4% nagyságrendű) + kb. 1000 Ft vámügyintézés költsége.

 

Mindösszesen kábé 150.000 Ft.

 

A vásárlás menetéről lásd a FAQ-t.

Előzmény: mike1 (15970)
raider Creative Commons License 2006.09.24 0 0 15971
Ld. topiccím alatti sorban a FAQ-ot.
Előzmény: mike1 (15970)
mike1 Creative Commons License 2006.09.24 0 0 15970

Üdv Mindenkinek!

 

Mint kezdő ebayos légyszíves röviden osszátok meg velem az adott terméket hogyan és mennyiért tudnám itthon a kezembe fogni (értem ez alatt  a járulékos költségeket) mert az ok, hogy az x dollárt felszorzom az aktuális árfolyammal, de mivel kell még számolni??

Vlaakai tud segíteni a fizetésben, anniyra láma vagyok, viszont a cucc nagyon érdekelne amit kinéztem!

 

 

Ezt szeretném megvenni : http://cgi.ebay.com/EL34-CLASS-A-TUBE-STEREO-AMPLIFIER_W0QQitemZ290033309444QQihZ019QQcategoryZ73369QQcmdZViewItem

 

Előre is köszi ha valaki elmagyarázza, hogyan is megy itt a  vásárlás!

 

üdv: Mike

bramo Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15969
jutalékot akkor fizetszha eladsz valamit (final price fee) az előttem szólok linkjében ezt megtalálod, viszont az insertion fee-t azt mindenképp fizeted. Akkor nem kell kétszer fizetned (csak egyszer), ha reserve price-os listázást raksz fel és ha elsőre nem is ment el de másodikra már igen.

Amúgy ha hasonló cuccokat árulsz érdemes úgy csinálnod hogy egy cuccot felraksz egy plus-packban (asszem az $30 vagy valami hasonló) és akkor a keresések elejére fog ugrani a cuccosod kiemelve mindennel. a többit meg felrakod store inventoryba és azoknak a listázása csak 0.03 (!!) dolcsi lesz, igaz ezek kereséskor nem is jelennek meg. A lényeg h az agyonreklámozott változatban ahol a cím alatti részben írd, hogy több ilyen is van vagy más változatban. Ha még agyafurtabb akarsz lenni, akkor beállíthatod azt h Te határozod meg h ki veheti meg (pre-aapproved, linket az oldalhoz itt találod ) így a fő aukciód futhat akár 10 napig is ugyanis azt senki nem tudja megvenni csak a kisebb 'store inventory' cuccokat. Amúgy érdemes a listázásokba berkani olyan flash modulokat amik mutatják milyen egyéb cuccaid vannak (érdemes a description elejére vagy közepére szúrni, de semmikép sem a végére). Ilyen pl a vendio (ő biztos) vagy az auctivia (asszem) :) Da ha keresgélsz pár aukciós cuccban tuti találsz más cégeket is akik ilyen marhasággal foglalkoznak csak a logojukra kell kattintani :)

Amúgy megjegyzem ha ebay.com-ra raksz fel cuccost akkor nem számol a listázásért áfát míg - teszem azt - az ebay.co.uk-en beszámítja a mocsok azt is :) Viszont akkor UK-esek előnyben lesznek hamarabb rádtalálnak.
t.lantos Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15968

Tessek mondani itemszamot. De hogy honnan vetted a 20%-ot, arrol lovesem sincs.

 

Előzmény: nagyzoltan18 (15966)
vsiivz Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15967
nem gondolod ugy, hogy listazas elott kellett volna?
itt nezhetsz utana
hogyhogy nem talaltal semmi konkretat?
hol kerested?
(kb 1 hete linkeltem be legutobb)
Előzmény: nagyzoltan18 (15966)
nagyzoltan18 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15966

Sziasztok!

 

Felraktam pár dolgot ebay-re.Írt valami 20 % jutalékot ?!?!?!?! 20 % az ebay jutaléka????? Vagy én rontottam el valamit.A jutalék megfizetési csak sikeres eladás esetén kell vagy mindenképpen?Nem találok semmi konkrétat erről.segítsetek

Hantaboj Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15965
Van egy policy change date. Visszaírták aug. 10-re. No, de azóta ez ismét változott, vissza szept. 14-re. :) No sebaj! Lényeg, hogy legyünk résen :)
Előzmény: Törölt nick (15964)
Hantaboj Creative Commons License 2006.09.23 0 0 15963
Sima ügy. Ha policy változás a te érdekeidet szolgálja, akkor lazán visszavonja.
Előzmény: Törölt nick (15960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!