Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bigjohni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3031
Szuper.
Lassan jöhet a deszkaborítás.
:)
(már nem akarok szünetet tartani)
Előzmény: Törölt nick (3024)
bigjohni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3028
Az enyém 2004.04. havi.
A mai napig ésszel használom, nembeszélve az első kb. 3000 km-ről.
Harmadikban pl. előzésnél gond nélkül megtekeri a gumit (aszfalton), ez néha zavaró, de szokható. :) Ez az első autóm ahol lelapultak az emelkedők. A Szlovén hegyi utakon ugyanúgy tépett felfelé mintha egyenes úton indultam volna. Csípem.
Előzmény: Törölt nick (3023)
zzoollyy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3027
Ezekbe amiket mostanába adnak ki és adtam el belőlük, már nincs semilyen kapcsoló csak a doboz két csati és ennyi.
Előzmény: Törölt nick (3026)
zzoollyy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3025
Tudok újat nagyon korrekt áron, már benne is van, csak kiváncsi voltam a véleményedre, kicsit füstöl tőle, de nem vészes vagy lehet csak jobban figyelem, de tényleg sokat dob rajta naon!
Előzmény: Törölt nick (3022)
bigjohni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3021
"Egyébként pont a 130 lovas PD az, amiben nagyon lehet az erőt (nyomatékot) érezni. Nagyon jól is megy! De egy kicsit többnek érezni, mint amit a számok mutatnak..
Nagyon jó motor!!!"
Ez bizony így van. Megy mint a mérgezett istennyila. (persze csak azokhoz képest ami nekem eddig volt)
Ezért nem fogom eladni egy darabig.
Előzmény: Törölt nick (3015)
k robert Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3019
Szili a superb legalábbis a diesel 101 le az eur 3 az tuti meg a 130 le / motorkód AWX / is legalábbis az enyém mert 7. oszt-ba van sorolva legalábbis a forgalmi szerint az új tuti eur 4 mert 2006 jan 1 után nem lehetett mo.-n újként forgalomba helyezni eur 4 nél rosszabbat csak használtat ez tuti mert a toyota yaris t sportal bajba voltak a toyotások mert a kis vaddisznó eur 3 -as és emlékszem 2005 krácsonyán még a t. mayernél árválkodott egy és nagyon akciózták
Előzmény: Törölt nick (3017)
zzoollyy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3018
A boxot a Steinbauerre értem nem másra, tehát a jó kérdés:Steinbauer pbox vagy írás, ha ugyanannyiba lenne mind a kettő árban?
Előzmény: Törölt nick (3016)
zzoollyy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3014
105-ös pd, box vagy irás ugyanolyan árban, melyik?
Előzmény: Törölt nick (3013)
bigjohni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3012
Tényleg.
Erre nem gondoltam.
:)
Előzmény: Törölt nick (3008)
k robert Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3011
csak kicsit kóstolgatjuk egy s mást
Előzmény: bigjohni (3007)
k robert Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3010
szia szili én nem vitatkozom veled lehet, hogy az vagy, de az egyhatos bora mellett elment a 101 le-s diesel superb lehet, hogy farok volt a borás de bőven elment a superb úgy hogy lehet, hogy a gyári adatok ezt írják de az tény, hogy lenyomta de az 1,6 benzines passat / újjabik tipus / volt nálam egyszer amig a superb szervízben volt
hát az egy kivert farok volt és az istennek nem akart menni csak zabált mint állat kb 10-11 litert városban mig én ebben a stílusban 7-7,5 literrel bőveb eljárok akár télen akár nyáron .
Na egy szó mint száz szerintem a mai körülmények között sokkal jobb vállasztás a diesel lehetőlegaz erősebb mint a benzines az ár és fenntartási költségeken ét az újra eladásig


Itt pedig a Tiednek egy részlete:
egyébként 2 lit benzin messze elmarad ereszd el a hajamat esetén a 115 le-jével a 15 lóerővel gyengébb 100. le- dízel mögött bár a hivatalos mérési adatai másokat mutatnak lehet, hogy kicsit túlfényezik őket....


szerintem ezt meg érdemes lenne ellenőrizni, hogy igazat írnak-e?
nem ez lenne az első eset, hogy nem mondja bocsi írja a valót egy cég a portékájáról

na kellemes hétvégét és jó ereszd el a hajamat

K.Robi
Előzmény: Törölt nick (3006)
zzoollyy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3009

Hali!

 

Kérdés hozzád:neked van-volt megirt pd is, meg p-boxos pd is. Ha mindkét megoldás tegyük fel ugyanannyiba kerül, melyiket választanád?

Előzmény: Törölt nick (3008)
bigjohni Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3007
Még nem unjátok?
:)
k robert Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3005
Szili én ezen csodálkoztamés ezt jegyeztem meg

Mért adatokkal alá tudom támasztani, hogy egy 100 lóerős 1,6-os VW Bora jobban megy, mint egy 100 lóerős 1,9 TDi Superb!!
tehát itt mentél el véleményem szerint , de ezzen szerintem kár vitázni

na üdv
Előzmény: Törölt nick (3004)
ryenn Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3003
én ahol jártam mindenhol ezt a nevetséges árat mondták! persza ha 15 millios autót vennék helyette, más lenne a beszámítás!
Előzmény: Törölt nick (3000)
k robert Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3002
egy kicsit a stílusodból vegyél vissza azt hiszem nem hülyéztelek le valószínű nem terelgettünk együtt birkákat a réten, hogy ezt a stílust megenged magadnak, de ha úgy gondolod, hogy lehülyézhetsz bárki idegent akit nem is ismersz akkor ez a te bizonyítványod és nem az enyém, gondolom SZILÁRD a 76-os szám a te évjáratodatjelöli a megjegyzéseid meg stílusod meg téged tükröz

na mostmár nem üdvözlettel K.Robi



Olvasd már el a hozzászólásokat, meg a rá adott válaszokat és ne írjál má teljesen más dolgokról!!!
tudtommal arról írok amiről akarok és nem amit kiskegyelmed engedélyez nekem és.
De ha nem így van akkor világostsd fel sötét agyamat, hogy mit írhatok mit hasonlíthatok össze, valamint az első összehasonlításod volt a rossz és nem az utolsó azt nem kritiáltam, és nem feltétlen kell ugyanúgy gondolnunk dolgokat attól még nem biztos, hogy hülyeségeket ír a másik

Mágegyszer tisztelettel megkérlek ezt a stílust lehetőleg kerüld velem szemben én sem engedtem meg veled szemben ezt
Előzmény: Törölt nick (2990)
Bálint306XSi Creative Commons License 2007.12.07 0 0 3001
Sziasztok!

Tud valaki bontót ahol van superb? Egy kis alkatrész kellene a csomagtatóból! :))
ryenn Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2999
van valakinek ezüst színű Superbje sötétítve?
ha igen megköszönném ha dobna róla egy képet. fogalmam sincs,hogy mutat az ezüst lesötétítve.
ryenn Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2998
nálam az is "gond",hogy hitelmentes autót viszek és a különbözetet is kp ban fizetem,tehát még onnan sem marad nekik jutalék. akkor most ugy néz ki rádobok 1.2 milkot és lesz egy 2008 as 0 kilóméteres ugyanolyan Superbem. amit ismét chippeltethetek és sötétíthetek.
Előzmény: stevie wonder (2997)
stevie wonder Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2997

Korábban úgy szokott lenni, hogy idegen márkába jobban bevették az autókat..

 

Ez kereskedesfuggo. Tipikusan ugy megy, hogy ha egy autot mondjuk 4.5 millioert lehetne eladni, akkor ajanlanak erte 4-et. 4.2-ert aznap elviszi a szerzodott hasznaltauto-nepper, aki kiteszi 4.5-ert, az elso komoly vevonek enged egy szazast, es par nap alatt eladja.

 

A sajat markahoz mindenki maskepp all hozza. Van, akit idegesitenek a hasznalt autok, mert elviszik az erdeklodest az uj autokrol. Keresni azokon is lehet, gyakran tobbet is, de az importornek altalaban vannak elvarasai az eves eladott mennyisegrol, es azt illik teljesiteni. Ezek altalaban a kisebb kereskedesek.

 

Van, ahol szeretik a sajat markas hasznalt autokat, mert a fuggetlen neppereknel is gyorsabban el tudjak azokat adni, raadasul magasabb aron. Hiszen nyugodtan allithatjak, hogy ok aztan tokeletesen ismerik az adott auto eloeletet, es ezta vevok dijazzak is (penzzel).

 

De ugy altalaban kereskedelemrol van szo. A hasznalt auto arat nagyban befolyasolja, mit veszel es milyen konstrukcioban (hitel, meghosszabbitott garancia). Mert a kereskedest az egy ugyleten elerheto profit izgatja, es mindegy neki, hogyaz uj autora ad kedvezmenyt, vagy a hasznaltat szamitja be a piaci ar felett.

Előzmény: Törölt nick (2996)
ryenn Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2995
erre nincs időm sajnos legkésöbb január első hetéig kell az autó.
a kereskedő ahol vettem 4.8 ért beszámolja. Csak próbáltam más autót is nézni!
tehát maradok a skodánál .
Előzmény: Törölt nick (2994)
ryenn Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2992
eurotax szerint az én 8 hónapos "értéktartó" Superbem kemény 4 millió forintot ér!
zzoollyy Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2989

Hali!

 

Ha valakit érdekel jött a 115-öshöz pbox, lehet tudok segíteni, ha valakit érdekel.

Állítólag nagyon sokat dob rajta, 140le körül lesz meg kb 340nm. Azért ezek már nem rossz adatok, holnap fogok kipróbálni egyet.

k robert Creative Commons License 2007.12.07 0 0 2988
Szia Szili 76

Tehát nem ugyan azt tudja mert valamivel jobb a diesel és nem csak az ereszd el a hajmat esetén , valamint miért egy bora az összehasonlítási alap? mint ahogy a konkrét mérési adaaidra hivatkozol egyébként 2 lit benzin messze elmarad ereszd el a hajamat esetén a 115 le-jével a 15 lóerővel gyengébb 100. le- dízel mögött bár a hivatalos mérési adatai másokat mutatnak lehet, hogy kicsit túlfényezik őket és ezeket tapasztalatból írtam és nem katalógusból annyit tudok még mondani, hogy az 1,8 turbó benzines ugyan elmegy a 130 lovas mellet, de nem túl nagy a külömbség
és a vegyem- ne vegyem esetén egyértelmüen a diesel mellet szól és a vita szerintem erről szól
Úgyhogy meddő a vitánk nem tud annyit a 100 le benzin mindent összevetve mint ugyanez dieselben

Tehát ~azonos teljesítmény és ~tömeg mellett a benzines és a dízel ugyanazt tudja "ereszd el a hajamat" esetén!!
De ez nagyjából igaz egy 130 lovas benzin és 130 lovas dízelmotorra is egy ugyanolyan autóban.

ebben az esetben volt 2 literes B vectrám 136 le 200 kg-al könnyebb és nem tudott ugyan annyit 210 felé az istennek nem ment és nem is húzott annyira

valamint, ha összehasonlítasz két motort akkor ugyanabban a kategóriában tedd azt ne különbözőben!!

ezek tükrében oszd az észt mert ha úgy csinálod az összehasonlításokat mint eddig akkor korrekt képet nem tudsz adni szerintem, de lehet, hoyg mások szerint sem.

neked milyen saját superbed van? ami alapján tapasztalsz

na még egy más nem a telyesítmény vitához tartozó kérdés másnál is előforduló jeneséget ami engem is zavar dieselnél kb 1800-3000 ig van egy kis rezonancia a motortérben mitől lehet ez?, hogyan üzöbölhetö ki ez?

na üdv K Robi
Előzmény: Törölt nick (2987)
robi25 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2986
Erre voltak adataim:)
Előzmény: joemaster (2985)
joemaster Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2985
"nem olyan könnyű az octavia 2 sem van azért benne anyag bőven"

Azért 155 kg nem kevés...

Superb Classic 1.9 PD TDI 115LE = 1465 kg
Octavia II Classic 1.9 PD TDI 105 LE = 1310 kg

RS-t ne hasonlítsuk, mert az 170 LE 2.0 PD TDI...
Előzmény: k robert (2982)
robi25 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2984

Ezt annak idején körbejártam, mivel a Superb és az OII között vacilláltam:

az 1.9 (115 lovas) Superb 1465 kg, az OII dizel RS 1430 kg.

Előzmény: Varshi (2977)
ryenn Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2983
Sziasztok!

Ma voltam a skodánál cserélik az autót szürkére. 1190000-et fizetek rá ugyan ez a felszereltség +tolatóradar 2008-as évjárat lesz a forgalmiba. A 17" felnik mennek az új autóra.
k robert Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2982
nem olyan könnyű az octavia 2 sem van azért benne anyag bőven

üdv K robi
Előzmény: joemaster (2976)
k robert Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2981
tehát a mért adataid nem korrektek én egy benzines 115 le-s/ 2 liter 8 szelep/ superbet hasonlítottam egy 100 le-es diesel superb-el gondolkodjunk már el azon akkor miről beszélünk a borát a superb a csomagtartóban hordja és néhány mázsával könnyebb ennyi erővel a 100 le-s pandával is hasonlítgathatnánk, szerintem azonos tipusú kocsikat hasonlíts össze ne egy másfél kategóriával kissebbet ha már ilyen profi vagy benne így már érted végre az első üzeneteme, valamint ne a kiforgatós padlógázas értékeket nézzük hanem azokban a tartományokban leadott telyesítményeket paramétereket amik a napi
normál használatban a gyakoribbak a bora max abban jobb, hogy egy 50 centivel kissebb helre is beférsz vele, meg arra, hogy esetleg akit nagyon utálsz beültetheted hátra magad mögé

na üdv

ui. ha gondolog igaz nekem csak 131 le-s superbem van de szerintem esélye sincs egy 100 lovas borának avége a 130 lovasnak 220 és 230 között van időjárástól függően, valamint, ha odafigyeltél volna és azt írtam, hohy 100 és 150 között 5, sebességi fokozatban milyen a rugalmassága és nem azt, hogy meffig tudod az 1,6 belét kitaposni, bár szerintem aki vezette ezt is meg azt is nem hiszem hogy összekeverné a kettőt, valamint a nagyobb sebességeknél 200+ men elhanyagolható az egyenesfutás beli külőmbség sem, bár ez tengelytávból adódik amiről a bora nem tehet hiszen csak egy golf hátizsákkal
Előzmény: Törölt nick (2979)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!