Keresés

Részletes keresés

CyberShot Creative Commons License 2005.05.03 0 0 401

Nem biztos, hogy az eredmény az lesz, amit vársz.

Ugyanis, ha nem pontosan egyforma a teljesítmény, akkor az egyik (erősebbik) akadályozhatja a másikat.

Ha mindenképp megcsinálod, akkor rakj be megfelelő helyekre 1-1 visszacsapó szelepet. A másik pedig, hogy a 3/4-es cső már lehet, hgy kicsi lesz a megnövekvő mennyiségnek.

Persze, lehet, hogy az aggodalmaim alaptalanok....kezdek kíváncsi lenni.

Előzmény: gabor1973 (400)
gabor1973 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 400

Arra gondoltam veszek egy másik orosz búvárt és párhuzamosan bekötöm a meglévő mellé egy 3/4-es csőre és a vízhozam megnövekedését várom tőle.

Szerintetek?

Don Palesz Creative Commons License 2005.05.01 0 0 399
Ez a sima ruszki búvár?
Előzmény: Connerth (397)
Connerth Creative Commons License 2005.04.29 0 0 398

Régi ötlet ásott kúthoz, a 375. írás kiegészítéséül.

A tartály és nyomáskapcsoló marad a földszínen, esetleg aknában.

A szivattyút beépítjük egy vödörbe, hogy a szívóoldala legyen a vödör alján, majd a kút eredeti kerekével, vagy egy csiga segítségével kiegyensúlyozzuk, persze a slaggal együtt, és máris van egy, a vízszintet követő szivattyúnk.

60-as évekbeli Ezermesterből merítve.

Előzmény: salget (375)
Connerth Creative Commons License 2005.04.29 0 0 397

Hali!

A Kőbányai Bazárban (Maglódi úton) 6500 és 7500 között tartják a szivattyút. Ezek 60 méteresek, 15 méter zsinórral.

Ha villamossal mész, kb. a bejárattal szemben, de a piac utplsó sorában, balról a harmadik vagy negyedik bolt egy ukráné. Középmagas, kerek arc, őszülő, kicsit kopasz fej. Ő a 6500-as, 500-at biztos enged.

Már többször vásároltam nála, korrekt árús.

Merem ajánlani az alul kettős lukut, mert nagyobb a vízhozama, mint a régi egylukúé. Persze fordított állású is van.

Másfél hete érdeklődtem nála épp ez ügyben.

Sok szerencsét!

Előzmény: Don Palesz (393)
noizreduction Creative Commons License 2005.04.29 0 0 396
Ő Tasson fúr, vagy vállal máshol is munkát?
Előzmény: Hipertér Kft. (395)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2005.04.28 0 0 395

Dr Fúró : 06 20 4772411

 

Előzmény: hap77ci (392)
CyberShot Creative Commons License 2005.04.28 0 0 394

Füzesi szivattyú. IV. ker. Külső VÁci úton van a cég. Ugyanolyan, mint a békebeli orosz (szovjet).

A Metro-ban láttam legutóbb hirdetve hasonlót, 10e Ft-ért.

Előzmény: Don Palesz (393)
Don Palesz Creative Commons License 2005.04.28 0 0 393
Üdv!

Kipurcant a vízaknából a házba vizet felnyomó ruszki búvárszivattyú, mit javasoltok, milyet vegyek? Kb 8 m a szintkülönbség és 30 m a távolság.
hap77ci Creative Commons License 2005.04.25 0 0 392

Segítség!

Tasson szeretnék kutat furatni, van-e valakinek már tapasztalata ezen a területen?

Előre is kösz minden infot!

hap77ci

noizreduction Creative Commons License 2005.04.25 0 0 391

Hali!

 

Jómagam is kutat szeretnék furatni, csak nehezen vágok bele, mert a szomszédokban nem nagyon tudok kútról, csak nagyon távoli hallomásból.

Ha van valaki Diósdról, akinek még kútja is van és a Homokos dűlő környékén lakik, annak jelentkezését megköszönném!

moonshadow Creative Commons License 2005.04.24 0 0 390

Végül is 18m lett, 2 colos köpenycsővel.

Végül nem tettünk bele szívószálat, hanem 3 órai kompresszorozás után 160l/perc szivattyúval működtettük és tiszta víz jött belőle.

Azt hiszem kihagyom a szívószálat, csak így köpenycsőről szívatva is megy.

Maga a fúrás kb két órahosszás meló volt, pedig kézzel tekerte a kútfúró.

Amikor homokrétegbe ért alig kellett tekerni, a víz mosta kifelé a cuccot.

Úgy néz ki, hogy kb 1méter mélyen van 50 centi agyag utánna homok tíz méterig, 10m körül kezdődik egy agyagréteg és ez tart 17 méterig utánna megint homok.

Mivel locsolásra kell, nem baj ha homokol eleinte.

 

Előzmény: Herr X (388)
moonshadow Creative Commons License 2005.04.11 0 0 389

Általában 15-20m szokott lenni errefelé.

Ebbe belelóg egy 6-9 m körüli szívószál.

Előzmény: Herr X (388)
Herr X Creative Commons License 2005.04.11 0 0 388

Milyen mély lesz a kút?

 

Nálunk a 20m-es kút eltartott két napig, mert agyagos talaj némi kőréteggel megspékelve...

Előzmény: moonshadow (387)
moonshadow Creative Commons License 2005.04.11 0 0 387

Tartok tőle, hogy általában nem szoktak ilyesmivel bíbelődni, csak nálunk fognak, mert én is ott leszek.

Maga a fúrás felénk kb. 3 óra alatt megvan, fekete föld, agyag, homok rétegek váltogatják egymást, kézi fúrógéppel fúrnak vízöblítéses szárnyas fúróval.

Magam is kifúrnám de nem éri meg, mert mire elkészíteném a szükséges célszerszámokat, kerülne ez is annyiba.

Maga a víz az annyira vasas, hogy öntözésen kívül másra nem jó.

 

 

 

Előzmény: Herr X (386)
Herr X Creative Commons License 2005.04.11 0 0 386
igazából nem a technológiára kérdeztem rá, hanem a 25-30kHUF anyaggal együtt ár eléggé alacsony ahhoz, hogy ilyen finomságokkal foglalkozzanak...
Előzmény: moonshadow (385)
moonshadow Creative Commons License 2005.04.11 0 0 385

Úgy tudom, hogy a köpenycsövet úgy eresztik le, hogy peremet raknak rá, a peremre valami ruhaszerű szigetelőanyagot kötöznek majd leeresztik, végül pedig és ráöntenek a cső mellé kívülről cementes misungot ami lefolyik a peremig és ott megkötve eltömítik a lyukat.

 

 

Előzmény: Herr X (384)
Herr X Creative Commons License 2005.04.11 0 0 384

Felénk a második vízrétegig fúrnak le ahol sok víz van és nem szennyezett nagyon mint a talajvíz.

 

Azért lenne egy kérdésem:

 

Ha egymás alatt van 2 vízréteged és ezeket egy lyukkal (fúrt kút) összekötöd, miért nem fog a szennyezett első rétegbeli víz a második tiszta rétegbeli vízbe lefolyni?!

Előzmény: moonshadow (382)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2005.04.11 0 0 383
Lásd kerti öntözőrendszerek fórum utolsó hozzászólásai!
Előzmény: moonshadow (382)
moonshadow Creative Commons License 2005.04.10 0 0 382

Mi is kútfúrás előtt állunk.

Felénk a második vízrétegig fúrnak le ahol sok víz van és nem szennyezett nagyon mint a talajvíz.

2 colos köpenycsőbe 1 colos vagy ötnegyedes csövet tesznek szűrő nélkül lábszeleppel.

Műanyag csőből készítik, fateromnál még fémcsővel készítették.

Megkompresszorozzák 1 napig és utánna mehet a szivattyú.

Főleg locsolásra alkalmas ez a víz mert nagy a vastartalma és mindent befog, ha pl betont locsol vele az ember akkor rozsdás lesz a beton.

Anyagostul 25-30 db ezresért készítenek egy ilyen kutat.

Namost gondolkozom azon, hogy milyen szivattyút vegyek.

Mert van esővízgyüjtő ciszternám, csak még nincs vízhatlanítva.

Ha ebbe termelném fel a kút vizét, akkor onnan egy átlag úvárszivattyú is megfelelő mennyiségű vizet nyomna.

Egy kis szivattyú meg feltöltené a ciszternába lassacskán.

Vagy nagyobb szivattyút ill házi vízműt kell venem a kútra de akkor nem kell búvárszivattyú a ciszternába.

Vajon melyik gazdságosabb?

 

 

salget Creative Commons License 2005.04.06 0 0 381
Megfontolom, köszönöm. :-)
Előzmény: Hipertér Kft. (380)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2005.04.06 0 0 380

Ötletes!

 

Én beszerelnék még egy úszókapcsoló fordított elven a szerkezet alá, amin keresztül kapná az áramot a szivattyú, így ha a vízszint az általam biztonságosnak vélt szint fölé emelkedne, egyszerűen nem kapna áramot a szivattyú, így nem okozhatna galibát.

A φ relét egyébként én is melegen ajánlom - így mindenki biztonságban lesz -

a víz-áram párosnál talán csak a Hitler-Mussolini a rosszabb!

Előzmény: Herr X (378)
Opuntia Creative Commons License 2005.04.04 0 0 379
A fúrt kút az igazi! Abba beleesni se lehet!
http://free.srv.hu/m/o/mosaic/index.php
Herr X Creative Commons License 2005.04.04 0 0 378

Csak azért kérdezem, mert nekem a búvárszivattyú tömszelencéje adhatta meg magát két hete és frankón lenyomta a fi-relét. Ebből arra következtetek, hogy a földelésen keresztül folyt némi áram, ami nem biztos, hogy egészséges lenne mondjuk locsoláskor.

 

(fázis, földelő vezeték, házi vízmű tartály, tartályban levő víz, slag, szórófej, humán-mezitlábas locsoló....)

Előzmény: salget (377)
salget Creative Commons License 2005.04.04 0 0 377

Bevallom, Herr, még ennyire nem készültem fel, ezeket még le kell csekkolnom.

Amikor megvettem ezt a sok cuccot közel 30ezer Ft-ért (pl. a sodronykötelet is beleszámítva a bilinccsel, kötélszívvel, a szemescsavarral, meg az awab-bilincsek, stb.), kicsit féltem, hogy nem fog működni a dolog, vagy alig folyik majd a víz, stb.

Kicsit próbálgattam még csak, szóval a tartós üzemi próba sehol, de számomra az egy öröm (és ezt osztottam meg Veletek), hogy működik a fizika: a kb. 3,5 bar-t tudó szerkezet 15 méter mélyről tényleg tud a talajszinten mérve kb. 2 bart (értsd: "jó messzire el tudtam spriccelni". :-DD) nyomni, így ez a prototípus üzemképesnek nevezhető.

Előzmény: Herr X (376)
Herr X Creative Commons License 2005.04.04 0 0 376

Azért remélem fi-reléd van az elektromos hálózatban.

 

Amúgy ötletes!

A vízszintben biztos vagy, hogy nem szokott feljebb jönni?!

Előzmény: salget (375)
salget Creative Commons License 2005.04.04 0 0 375
Sziasztok!
Van a kertünkben egy régi, ásott kút, beton gyűrűs. Lemértem a vízszintet: 19 méter, jó mély. Szerettem volna használni, mert az ilyen az kincs, egyértelmű.
Nem akartam különféle automatizálási problémákba keveredni, de azt sem, hogy a búvárszivattyút ki-be kelljen kapcsolgatnom.
A következőhöz folyamodtam: vettem egy húszezer Forintos házi vízellátót. Hegesztettem hozzá zártszelvényből egy konzolt (egy keretet), hogy ezt a "hidrofór"-t fölülről lehessen függeszteni. Tettem rá szívócsövet lábszeleppel, jó hosszú 220-as kábelt, nyomócsőnek 3/4-es "slag"-ot. A rendszer feltöltöttem vízzel, légtelenítettem. Műa. bevonatú átm. 5-ös sodronykötéllel leengedtem az egészet a kútba.
Lestem lefelé, hogy a vízbe még ne érjen, de szívni már tudjon (nem sokat látni már ott, a megjelenő vízgyűrűket lestem).
A locsolótömlő végére -egyelőre- egy szórópisztolyt raktam.
Amikor bedugtam a hosszabbító végét, a szivattyú feltöltötte a rendszert, majd amikor megnyomtam a szórópisztoly fogantyúját, ismét bekapcsolt, és gyönyörűen jött a víz. :-)
Nem tudom, mennyi víz van a kútban, mi az üzemi vízszintje, milyen a kút minősége, de ez a rendszer így működőképesnek tűnik.
Azért írtam meg, hogy ha valaki hasonlón töri a fejét segítsek neki.

TamiBT Creative Commons License 2005.04.04 0 0 374
Hipertér Kft. egy kerdes, milyen kotelzetet szoktatok hasznalni furt kutnal, a szivattyu rogzitesere? tapasztalat? ami tartos is :)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2005.04.04 0 0 373

Keresd meg a helyi legnagyobb kútfúró céget, ott keress ismerőst valamilyen módon, mert Ők készítenek saját használatra ilyen térképeket, 1ébként nincs ilyen!

 

Előzmény: moonshadow (372)
moonshadow Creative Commons License 2005.04.03 0 0 372

Üdv!

 

Hol lehet azt megtudni, hogy adott területnek milyen a geológiai térképe, milyen mélyen vannak a vízadó rétegek?

Kell legyen valami geológiai réteg térkép, mert felénk fúrtak jópár mély kutat is, jó volna tudni, hogy milyen mélyen vannak a már locsolásra is alkalmas tiszta vizek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!